unie Agenda voor Beverwijk Sympathieke rede van prof. Kogon over „Het Duitsland van heden" Visserij - varia Sterk Heracles op bezoek bij VSV „Kinheim" opende nieuw contact-centrum Beverwijk Bruisende muziek-cocktail „Coöperatieve Uitvaart" rangschikt de papieren Castricum 8 Voetbal op Zondag Goede uitvoering van de Velser gymnastiek vereniging „The Velno's" veroverden Luxor Na de fusie Spanning om clubkam pioenschap van „De Gieteling" Twee korfbalwedstrijden voor „Watervliet" Concert op Duinenbosch Scheepvaart Zondag komt Heracles bij VSV op be zoek. De Almeloërs, die dit seizoen weer voor het eerst in de eerste klasse uitko men, doen het tot dusver niet slecht, klopten Zondag jl. voor de tweede maal zelfs- DOS. Het wordt dan ook oppassen voor VSV, maar zo spelend als tegen Ajax zit er toch zeker een gelijk spel voor de roodwitten in. Stormvogels miste Zondag lelijk de aansluiting. Een pleister op de wonde was de nederlaag van Heerenveen tegen Vi tesse, maar daar tegenover staat, dat Haarlem, Vitesse en Enschedé hun punten- aantal wèl vermeerderden. Nu volgt de uitwedstrijd tegen DWS. De beste ontmoeting die we de blauw witter! tot dusverre zagen spelen, was die tegen DWS in IJmuiden, toen de altijd toch zo hechte Amsterdamse defensie fi naal -van de kaart werd gespeeld. Voor een overwinning is het nodig, dat er beter aanvalsspel wordt gedemonstreerd dan Zondag jongstleden. Een woord van hulde aan de Kennemers, die een 20 achterstand in een 32 voor sprong wist om te zetten, is zeker op zijn plaats. Door de gelijktijdige nederlaag van ZFC tegen UW hebben De Kennemers nu de leiding genomen. Zondag spelen de roodzwarten in Nieuwendam tegen DWV. De Beverwijkers mogen deze ex-eerste klasser toch vooral niet onderschatten, niet alleen omdat ze er rekening mee moeten houden, dat elke club er een eer in stelt van de leiders harer afdeling te winnen, maar ook omdat de DWV'ers heus nog wel wat in de mars hebben. Derde klassers Behalve op De Kennemers heeft men ten Noorden van het Noordzeekanaal ook zijn hoop gevestigd op DEM, dat Zaandijk op de voet blijft volgen. Bovendien acht men Kinheirp nog een nuttige reserve. DEM gaat Zondag natuurlijk van GVO winnen en van Kinheim verwachten we hetzelfde tegen BKC. Wijk aan Zee zal het tegen Purmersteyn niet gemakkelijk hebben, maar kan toch wel een gelijk spel behalen! Vitesse geven we tegen Zaandijk weinig of geen kans, ondanks het feit, dat we de 4 goals tegen Velsen gescoord geen slechte prestatie vonden. Velsen geven we tegen de Alkmaarse Boys kans op één winstpunt. De uitwedstrijd van Beverwijk tegen Wilskracht kan de bezoekers twee winst punten opleveren. Even optimistisch zijn we ten opzichte van CSV, dat APGS op bezoek krijgt. Voor de Terrasvogels ligt een nederlaag tegen O VVO in 't verschiet. ADO krijgt Halfweg, dat de rode lan taarn draagt, op bezoek. WB moet tegen St. Pancratius op zijn hoede zijn! ADVERTENTIE Hei midden en betere genre Voor de chic UNIC Meeuwenlaan hoek Cederstraat IJmuiden-Oost - Tel. 4206 KENT V ONS SPAARSYSTEEM Van het nieuwe houten noodgebouw aan de Van Diepenstraat heeft het bestuur van de voetbalvereniging „Kinheim" geprofi teerd door er voor een vaste avond per week beslag op te leggen. Dat dit door de Kinheimers werd ge apprecieerd bewees wel het grote aantal belangstellenden, die Donderdagavond de eerste contactbijeenkomst van de suppor tersvereniging „Geel Zwart" in dit gebouw bijwoonden en die daar direct al een fees telijk programma kregen voorgezet. De heer E. Sanders, voorzitter van Kin heim verrichtte enigszins officieel de ope ning van de bijeenkomst. Hij herinnerde aan het weinige bezit, dat „Noord" na 1945 was gelaten. Voor de sportbeoefening was niet meer overgebleven dan het Van Gel der Sportpark aan de Wijkerstraatweg, dat ten behoeve van de wederopbouw ook al op de nominatie stond te verdwijnen, zo dat de vooruitzichten allerminst hoopvol waren. Kinheim kreeg overigens gelukkig de beschikking over het sportcomplex in „Tussenwijk", maar de voorzitter hoopte toch spoedig weer in „Noord" terug te kunnen komen op de in uitzicht gestelde voetbalvelden. Velsen-Noord bezat nimmer grote ver gaderlokalen. De heer Sanders was daar om het gemeentebestuur voor dit van harte dankbaar. Het Kinheim-lid E. Zwart, dat in de huidige Zondag-senioren-competitie het 200ste doelpunt scoorde werd verrast met een grote doos sigaretten. De heer C. Stijnman, voorzitter van Geel Zwart, verwachtte door het bezit van het nieuwe clubhuis de vriendenschaar van Kinheim en Geel Zwart zich te zien uitbreiden. Aan het feestelijk gedeelte, dat werd af gewisseld met kienwedstrijden om zeer begerenswaardige prijzen, gaven de P.W.- boys hun zeer gewaardeerde medewerking. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. VRIJDAG 30 JANUARI - - Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Bente van de Zonnehoeve". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Perrucha, kind van de nacht". W.B. Theater, 8 uur: „Carson City". ZATERDAG 31 JANUARI Bioscopen: Als Vrijdag. Onder grote belangstelling gaf de Velser gymnastiekvereniging gister avond in het Rex-theater haar win- ter-zaaluitvoering, aan welke uitvoe ring ook medewerkten een zestal leden van het Nederlandse Dames Keurcorps. Bezien wij de uitvoering in haar geheel voor wat betreft de nummers van de eigen leden, dan geeft deze een goed beeld van wat op de diverse afdelingen gepresteerd wordt. Het op treden van de kleuter-meisjes met een gedeelte van een les en van de kleuter-jongens met behendigheids- vormen over banken, kenmerkte zich door een ongedwongen wijze van be wegen, al haddén sommige jongens wel last van hoogtevrees. De oefeningen aan de brug, door meis jes van zeven en acht jaar werden klas sikaal goed gelijk uitgevoerd. Door het grote aantal duurde de evenwichtsoefe ningen van de meisjes van negen en tien jaar wat te lang, aan welk euvel ook de hinderniswedstrijd van de jongens negen en elf jaar leed. Overigens deden deze kinderen wel hun uiterste best. Een aardig intermezzo was het dansje van de meisjes van elf jaar, uitgevoerd op de schaatsenrijderswals en vrij aardig in overeenstemming hiermede samenge steld. Van de meisjes zagen wij voor de pauze nog een staafoefening, behoorlijk uitge voerd en een vrije oefening, zelfs zeer goed uitgevoerd. Dit laatste nummer was het meest geslaagde nummer der adspi- ranten. Van geheel ander karakter was nog het tremplin hoogspringen van de grootste jongens. Hier zat vaart in. Tijdens de pauze werd door „vissers jongens" gecollecteerd onder het door de radio bekend geworden motto: „De Hoop moet varen", welke collecte f 43 opbracht. Na de pauze Vaart was er ook bij de verenigings nummers na de pauze. Toen traden vier groepen dames achter eenvolgens op met een knots-, een vrije-, een hoepel- en een baloefening. De knots oefening werd in haar geheel behoorlijk uitgevoerd, al misten sommige dames wei de nodige souplesse in de bewegingen. In dit verband kon de hoepeloefening ons meer bekoren en verkreeg daardoor even als de baloefening het verdiende applaus. Wat samenstelling en uitvoering betreft, voldeed de vrije oefening het beste; goed op de muziek afgestemd en practisch zon der enige vergissing. Van geheel ander genre waren de num mers van de Keurturnsters. Dit begon al met de persoonlijke vrije oefeningen; bril- lant, gedurfd, maar toch sierlijk en zon der mislukkingen. Dan de oefeningen aan hoogbrug; vol afwisseling, van hoog gehalte maar toch rustig en beheerst uitgevoerd, het resul taat van» jaren lange serieuze training. Evenwichtsbalk, een toestel dat steeds meer in zwang komt, doch daardoor aan de gymnasten ook steeds hogere eisen gaat stellen; volkomen stil was het toen de dames hieraan demonstreerden. En tenslotte ringen, het toestel waarmede deze dames internationaaal bezien, op een voor buitenlanders onbereikbaar hoog peil staan. Het gemak waarmede zij de stut, vóór en achter opzet, rollen in talrijke variaties, gewone-, spreid- en contra salto's enz. demonstreerden, wekte be wondering af. Het bestuur van de Velser gymnastiek vereniging heeft met het engageren van deze turnsters laten zien, wat met lang durig oefenen op de verenigingslessen tenslotte bereikt kan worden en heeft door de demonstratie zelf velen aan zich ver plicht. Ondanks de heersende griep, waaraan „The Velno's" ook enkele leden hadden moeten uitlenen, was het Luxor Theater gisteravond tot de laatste plaats bezet om van de „Speciaal-cocktail" die door „The Velno's" geserveerd werd, te kunnen ge nieten. Met een vuurwerk van koper en klan ken begon deze succesvolle avond. Enkele bekende nummers rolden de zaal in en werden door een enthousiast publiek met een daverend applaus gehonoreerd in vergelijking met vroegere uitvoeringen kan gezegd worden, dat de forti en pianissimi beter verzorgd waren. Dit kwam vooral in de begeleiding van het vocale gedeelte tot uiting, zodat het zangeresje Henny Tabak en de heren Nico Out en Cor Kurpershoek op hun best konden zijn. De arrangemen ten, verzorgd door Jan Stoker of Ed Goode waren zonder uitzondering uitstekend. In „Germaine" was bijvoorbeeld een goede piano-solo te beluisteren door de arran geur Stoker, die dus ditmaal niet de saxo foon, doch de vleugel bespeelde. „Blowing bubbles", gearrangeerd door Ed Goole, gaf een virtuoos stuk trompetwerk te horen. Alle succes hadden de „Old favour hits" en uiteraard „Bokkie bè!", dat door de ge hele zaal is meegeloeid. Niet alleen „The Velno's" lieten zich van hun beste zijde kennen, ook de medewer kende „Theekist favorieten" deden het goed. Twee jongelieden, elk op virtuoze wijze een mondharmonica bespelend, bege leid door een guitaar en een bas, die van een theekist was geconstrueerd, demon streerden duidelijk, dat muziek niet alleen door grote en dure instrumenten kan wor den gemaakt. Hun succes was zo groot, dat hen een toegift afgedwongen werd. Klaas Koomen, die In Kennemerland zo zoetjes-aan bekend begint te worden, wist met zijn imitaties en vooral met zijn mu zikale clownerieën de sympathie van de hele zaal te winnen. Ditzelfde gold, doch in iets mindere mate voor de conférencier Jan Steenbakker, die behalve enkele ori ginele liedjes bij de guitaar, een aardige imitatie gaf van Kees Stet. Zijn moppen waren bepaald uit de mode, maar deze zouden misschien nog gewaardeerd kun nen worden wanneer hij iets minder snel gesproken had. Voordat het doek voor de laatste maal dichtging traden „The Velno's" weer op, waarbij zij hetzelfde succes oogstten als in het begin van de avond. Het aantal leden dat Donderdag de alge mene vergadering van de Coöperatieve Beverwijkse Uitvaartvereniging bezocht was nauwelijks een weerspiegeling van het aantal leden dat men rijk is. Het was de eerste vergadering, die men hield na de onderlinge fusie van de „Eerste Beverwijkse" en de „Coöperatieve", die nu samen ruim 1700 leden tellen. De heer C. Butter sprekende namens de E.B./C.U.V. bracht naar voren, dat het be stuur van die vereniging in 2'/2 jaar tijd een achterstand van 1300,had omgezet in een klein voordelig saldo. Het nieuwe bestuur Na onderlinge besprekingen heeft men het volgende bestuur samengesteld: P. H. van Ommeren, eerste voorzitter; J. P. Log ger, tweede voorzitter; F. van Dok, secre taris; C. Butter, penningmeester; F. van Galen, tweede penningmeester, en de heren Geertsma, H. Bakker, H. v. d. Plas en P. J. Rijken, leden. De raad van commissarissen zal bestaan uit de heren Th. W. Reijnders, J. Schmohl, Lubach en W. Nijenhuis. Tot „uitvaart-leiders" zijn aangewezen de heren H. Jonkman en A. J. Burger; de uitvaartverzorging geschiedt door de zus- terafdeling uit Zaandam. De vergadering, die vlot verliep, werd door een enigszins bewogen rondvraag af gesloten, daar enige leden wilde weten hoe het met de leden in IJmuiden gaat, die oorspronkelijk door het Centraal Genoot schap van Uitvaartverenigingen te Amster dam bij Beverwijk waren ingedeeld. Nu tracht de afdeling Haarlem, waar de leden IJmuiden en Beverwijk oorspronkelijk bij waren ingedeeld (maar die nu een nieuwe afdeling vormen), IJmuiden weer tot zich te trekken. Enlfele leden uit IJmuiden waren aanwezig, maar voelden noch voor het één noch voor het ander en ze zullen dus proberen zelf een afdeling op te richten. Hierover ontstonden een paar felle debatten. Hoewel men uiteen ging met een in het vooruitzicht gestelde bestudering van het vraagstuk en dan misschien één sterke afdeling rond het Noordzeekanaal op te stichten. Nu de voorwedstrijden in de competitie om het clubkampioenschap van de bridge club „De Gieteling" ten einde zijn, blijken de verschillende paren zich de volgende plaats op de ranglijst te hebben veroverd: Afd. A: 1. HartSpruit 462,70, 2. Stip houtBraam 460,91, 3. echtp. Gerssen 432,54, 4. SchuurmanVermeulen 425,40; 5. Kerkhofv. Dam 424,60, 6. Holleman Oosterhout 424,21, 7. ReijmerJ. Konz 422,27, 8. Tabak—Klein 420,63. Afd. B: 9. dames VisserGroot 419,84, 10. v. OmmerenSchik 419,0, 11. Visser Groot 414,96, 12. De Wijsv. d. Plas 412,89, 13. echtp. Nieuwenhuizen 411,14, 14. KeyserBaggerman 409,03, 15. dames SmitKonz 408,90, 16. echtp. Molenaar 406,69. Afd. C: 17. dames SpitsBais 405,76, 18. RodenbergLeysen 405,59, 19. Knippen De Heer 403,77, 20. echtp. v. d. Capelle 399,18, 21. echtp. Janus 398,90, 22. dames Keyserv. Essen 395,83, 23. Kroonsberg W. Konz 388,21; 24. dames de VriesKles- ser 387,94. Afd. D: 25. dames TabakKlein 385,99, 26. Sint—Vlotman 341,67; 27. Schaafsma— Klesser 379,78; 28. dames ReymerWeis 379,46; 29. Priestermej. Priester 369,01, 30. v. d. Kolkv. d. Waals 367,52, 31. ScheffersMolier 366,81, 32. echtp. Stor 364,99. Afd. E: 33. De GeerMinnebo 364,30, 34. MissaarGroen 361,87, 35. echtp. Ede- lenbos 360,03, 36. echtp. Jansen 357,64, 37. dames SchaafsmaGeitenbeek 345,44, 38. De Vriesmevr. Endlich 313,64. In de eindwedstrijden zullen de spelers van afd. A. nu gaan uitmaken, wie dit jaar de titel van clubkampioen en tevens de wisselbekers zullen veroveren, terwijl in de overige afdelingen gespeeld word om de prijzen, die voor elke groep beschikbaar gesteld worden. Ook in de competitie om het duplicate- kampioenschap zijn de 5 voorwedstrijden ten einde. Hier nemen de verschillende teams de volgende plaatsen op de rang lijst in: Afd. A: 1. TabakKlein en echtp. Mole naar 10 m.p., 2. HartSpruit en Keyser Baggerman 9 m.p., 3. HollemanOoster hout en De GeerMinnebo 8 m.p.; 4. echtp. Gerssen en Van OmmerenSchik 3 Voor de korfbalvereniging „Watervliet" zijn voor Zondag twee seniorenwedstrijden vastgesteld, waarvan de belangrijkste die tussen Watervliet 2 en Koog Zaandijk 3 wordt. De Watervliet-reserves hebben door hun overwinning op Aurora 2 de onderste plaats kunnen mijden. Zij zullen nu tegen de sterke Koog-ploeg wellicht meer zelf vertrouwen hebben, te meer daar ook het eigen terrein voordeel kan bieden. Het derde-Watervliet-twaalftal, dat in zijn geheel opnieuw is samengesteld, wat een van de oorzaken was van de grote 120 nederlaag tegen Nieuw Flora I, zal ook tegen Haarlem 2 (uit) een moeilijke taak hebben. Watervliet 2 verschijnt met de dames L. Leyenaar, B. Koet, R. Leyenaar, D. v. d Molen, C. v. Zutphen, A. Tuinzaad en de heren A. Verkerk, A. Redeker, Ar. Ver kerk, H. Mol, F. Allan en B. du Crocque De „Watervliet"-jeugd bleef er ondanks de wekenlange gewongen rust goed in, want vorige week Werden de drie gespeel de wedstrijden even zoveel overwinnin- ge. De kansen op enkele kampioenschap pen van de adspiranten nemen dan ook toe. Voor Zaterdagmiddag zijn vastgesteld: Watervliet jun.Oosthoek A; Watervliet BOosterkwartier C; D.S.V. BWater vliet C. Het dameskoor Belcanto uit Zaandam concerteerde Donderdag in de toneelzaal van Castricums Provinciaal Ziekenhuis Duinenbosch. Onder leiding van de heer Joh. Thomas lieten de dames zich horen in een 12-tal nummers, waarvan vooral het tweestemmig gezongen „Lente" ge noemd mag worden. De Markiezinnewals klonk minder overtuigend, wat niet weg neemt, dat de patiënten ook dit nummer naar behoren wisten te waarderen en het koor beloonden met een daverend applaus. Als voordrachtskunstenares verleende me juffrouw A. de Boer haar medewerking, en zij zette de aanwezigen op waarlijk uit stekende wijze het aardige verhaal van Dieuwertje Diekema voor. Tot slot toonden de jeugdige accordéon- nisten De twee Truusjes hun kunnen met het brengen van een serie populaire melo dieën. De eerste geneesheer-directeur dr. P. E. M. Teenstra en zijn plaatsvervanger dr. Kapsenberg woonden deze avond bij. J. van KleefA. Kossen superieur bij „Bricas" Naar het zich laat aanzien stevent bij de Castricumse bridgeclub „Bricas" het koppel J. van Kleef-A. Kossen ongeslagen op het kampioenschap af. Op de laatste wedstrijdavond eindigden zij in afdeling A als eerste met 66 punten. De heren G. Klaasse-J. Morelis klasseerden zich tweede met 60 punten en het duo Tiemstra-Toe- poel derde met 57% punt. Met een halve punt verschil op de heer en mevrouw Schutter werden in afdeling B de heren II. Broksma-J. Wirtz met 60% punt eerste. Dit keer haalden de dames Bakker-Peters 56 punt bijeen wat voor hen de derde plaats betekende. In afdeling C eindigde het koppel Glorie-Steeman op de eerste plaats met 44 punten. m.p., 5. VisserGroot en dames Visser Groo 8 m.p.. 6. De Wijsv. d. Plas en echtp. Janus 7 m.p., 7. SchuurmanVer meulen en KroonsbergW. Konz 7 m.p., 8. Kerkhofv. Dam en StiphoutBraam 6 m.p., 9. ReymerJ. Konz en dames SpitsBais 6 m.p. Afd. B: 10. echtp. Stor en dames De VriesKlesser 4 m.p., 11. PoolmanPost- ma en RodenbergLeysen 3 m.p., 12. dames SmitKonz en echtp. Nieuwenhui zen 3 m.p., 13. echtp. v. d. Cappelle en dames Keyserv. Essen 2 m.p., 14. dames TabakKlein en dames ReymerWeis 2 m.p., 15. v. d. Kolkv. d. Waals en Vlot manSint 2 m.p., 16. ScheffersMolier en De Vriesmevr. Endlich 2 m.p., 17. dames Schaafsma—Geitenbeek en echtp. Jansen 2 m.p., 18. MissaarGroen en Knegt—Groen 1 m.p. Ook hier zullen de teams in afd. A in de komende eindwedstrijden uitmaken wie de titel van duplicate-kampioen mag dragen, terwijl de teams van afd. B. zullen spelen om de voor deze afdeling beschikbaar ge stelde prijzen. Onder de vele leden van de vereniging „Geloof en Wetenschap" die Dinsdagavond in de tuinzaal van het concertgebouw bij een waren, heeft prof. dr. Eugen Kogon ongetwijfeld veel sympathie gewonnen met zijn voordracht over „Het Duitsland van nu", Waardig, redelijk en verstandig, zo kon men de rede qualificeren van deze Duitse voorman van het Europese federa lisme, journalist, uitgever en hoogleraar in de politieke wetenschap, die zeven jaar in Ruchenwald heeft gezeten. En vermoede lijk heeft het iedereen goed gedaan, dat hij zélf met opgeruimd scepticisme de Duitse opgeblazenheid af en toe speels op de hak nam. Prof. Kogon begon met de waarschuwing, dat men vooral niet met teveel bewonde ring naar de Duitse na-oorlogse economi sche prestaties moet staren, want in ma teriële verrichtingen zijn de Duitsers nogal sterk. Achter die fapade verbergen zich echter aanzienlijke sociale misstanden. Speciaal de geldhervorming, die zogenaamd iedereen gelijke kansen bij een nieuwe start gaf, heeft een enorme sociale kloof geschapen, omdat zij degenen die de pro ductiemiddelen bezaten een te grote voor sprong gaf. Over de politiek sprekende zei prof. Ko gon, dat er uiteraard een groot verlangen bestaat weer baas in eigen huis te zijn. Daarnaast is bij de overgrote meerderheid het besef gegroeid, dat alleen in een Ver enigd Europa een stuk werkelijke souve- reiniteit en wel juist die in eigen huis te ruggewonnen kan worden. De regering- Adenauer heeft die weg dan ook gekozen en zelfs de socialisten, aldus prof. Kogon, zijn er niet zo op tegen als zij willen doen voorkomen. Het is bij hen niet zozeer een kwestie welke politiek er gevoerd moet worden, als wel, wie haar uitvoert. En bo vendien slaan zij propagandistische munt uit de kwestie van de Duitse eenheid. Ver moedelijk beseffen zij echter wel, dat wan neer het werkelijk tot onderhandelingen hierover zou komen, ook de kwestie van de aan Polen afgestane gebieden achter de Oder-Neisse-lijn ter sprake zou komen. En geen enkele Duitse partij kan het zich per mitteren op dit stuk concessies te doen. Dit is anders dan in de Saar, waar wel een redelijke oplossing bereikt kan worden. En het is hoopgevend, dat in München, waar de Katholieke bevolking louter socialisti sche afgevaardigden naar Bonn zond, de kiezers tezelfdertijd in overweldigende meerderheid voor een Verenigd Europa stemden. Wat het neo-nazisme betreft, zei prof. Kogon, dat er inderdaad verspreide groe pen hardnekkigen zijn, die niet zonder in vloed zijn en bovendien financieel gesteund worden door industriëlen. Men moet hen niet onder- maar ook niet overschatten. Het is echter beslist onwaar, zei prof. Kogon, dat het overgrote deel van het Duitse volk nazistische sympathieën zou hebben. In tegendeel. Wel is het nog innerlijk ver scheurd en het is te betreuren, dat het volk het recente verleden niet eerlijk heeft wil len verwerken, maar alleen probeert het te vergeten, ondanks de pogingen, die daartoe zijn ondernomen door de groepen, die de tegenpool van de nazi's vormen. De strijd tussen de nazi's en de actieve democraten die aan weerszijden staan van de massa van het Duitse volk, is nog niet beslist, maar de democraten zijn aan de winnende hand. Zij zouden hem zeker win nen, wanneer Duitsland zou worden opge nomen in een Verenigd Europa. Want daar in zouden de Duitsers door een gezonde internationale wisselwerking tot „normale Europeanen" kunnen opgroeien. Algemib, 29 v. Buenos Aires te Bahia n. R'tLam Al'taiir, 29 te Saofcos. Alwalk/i, 29 te Recife. Amstelipark, 29 v. Rotterdam n. St. John. Amnerikerk, 28 v. Rotterdam n. Yokohama. Arundo, 28 v. Londen te Rotterdam. Aalsdijk, 29 v. New York te Rotterdam. Abhedijk, 29 ca. 22 u. v. Bremen te R'dam verw. Alblasserdijk, 27 v. Tampico te Coatza Coalcos. Aleihiba, 28 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Anidijk, 29 v. Rotterdam n. Bremen. Ark el dijk, 27 v. Galveston te Houston. Aludra, pass. 28 Ouessant n. Antwerpen. Amstelland, 28 v. Amsterdam te Lake Charles. Aardijk, 28 van Antwerpen. Alcyone, 28 v. Calcutta n. Rotterdam. Amsteldiep, pass. 28 Ouessant. Arnedijk, 29 Norfolk verwacht. Alkaid, pass. 28 ten Z. Wight. Ams'telvaart, 28 d'wars Berg Sinaii. Averdijk, 28 730 m. ZW. ten W. Lands End. Bali, 28 v. Padang n. Tj. Priok. Boskoop, 29 v. Curagao n. Antwerpen. Blitar, pass. 28 Kp. Finisterre. Bonaire, 30 Funchal Madeira verw. Borneo, 29 v. Makassar te Soerabaja. Boschfontein, 28 te Marseille. Baarn, 28 500 m. W.ZW. Flores. Bandjermasin,, 27 v. Bangkok n. Penang. Baud, 28 v. Tj. Priok n. Singapore. Bloemfontein, 28 250 rn. van Kp. Paimas. Brits-urn, 28 200 m. N. ten W. Flores. Blommersdijk, 28 750 m. O. Kp. Race. Caltex Nederland, pass. 28 Algiers. Calfcex The Hague, 29 v. Sidon te Rotterdam. Cottica, 28 740 m. N.NO. Paramaribo. Caltex Delft, 29 Kreta gepass. Caltex Utrecht, 30 v. Rotterdam te Sidon verw. Cronenburgh, pass. 29 Ouessant. Chama, 28 400 rn. W. St. Vincent. Gorilla, 28 t.h.v. Kp. de Gata. Celebes, 28 400 m. Ceylon. Coryda, 23 Victoria gepass. Danae, 29 v. Rotterdam te Amsterdam. Delfshaven, 28 v. R'dam n. Buenos Aires. Donigedijk, 29 v. Rotterdam n. Londen. Drente, 28 130 m. O. Ceylon. Edam, 28 v. Paulsboro te Baltimore. Eos, 28 v. Algiers n. Genua. Erinna, 29 v. Madras te Chittagowg. Etrema, pass. 29 Socotra. Eisso Amsterdam, 28 390 m. NO. Sombrero eil. Ena, 28 230 m. W.t.N. Run'sal Jetoel. Friesland (KRL), 29 te Colombo. Friesland (SSM), 28 v. Huil naar Aarhus. Fairsea, 29 140 m. NW. Perim. Farm sum, 28 350 m. Z. Sable eil. Gaasterkerk, 29 v. Beira te Lorenzo Marquez. Garoet, 28 v. Singapore n. Penang. Grote Beer, 28 150 m. ZW. Valentia n. Halifax. Gari, 28 780 m. ZW. Flores. Gouwe, 28 180 m. N.NO. Teneriffe. Hydra, 29 v. Port of Spain te Paramaribo. Hathor, pass. 28 Kp. St. Vincent n. Rotterdam Hauler wijk, 29 Str. Messina gepass. Hestia, 29 v. Peru te Amsterdam. Hector, pass. 28 Zuidk. Sicilië. Hercules, 28 ten Noordien v. d. Balearen. Helder, pass. 28 Galloper. Inidrapoera, 29 v. Livorno n. Port Sadd. Jagersfontein, 29 v. Port Elizabeth te Kaapstad Japara (KRL), 29 v. Tj. Priok te Singapore. Japara (KPM), 28 120 m. ZO. Kp. Cambodia. Kota Initen, 25 v. New Orleans n. Houston. Ked'oe, pass. 28 Mindcoy n. Djibouti. Kieidrecht, 29 Ceylon gepass. Kota Baroe, 29 te Halifax. KaiManget, 28 v. Tj. Priok n. Benkulen. Laurenskerk, 29 v. Port Said. Lemsterkerk, pass. 29 Kp. St. Vincent. Leop-O'ldskerk, 29 v. Bandarshapur te Bushire. Limburg, pass. 29 Ras al Hadd. Loenierkerk, pass. 29 Zuidp. Ceylon. Loppersum, pass. 28 Kp. de Gata. Mataram, pass. 28 8 u. Gibraltar. Maetsuycker, 27 v. Tj. Priok te Fremantle. Mentor, 29 v. Rotterdam te Amsterdam. Maasd'am, 29 v. New York te Cartagena. Me r we de, 28 te Wilmington. Meiiskerk, 29 te Colombo. Muiderkerk, pass. 28 Vlissingen n. Marseille. Marken, 30 te Singapore verwacht. Maashaven, 28 170 m. NW. Kp. St. Vincent. Mariissa, pass. 28 Kp. St. Vincent. Molenkerk, 23 250 m. Z. ten W. Kp. Paimas. Maid'oera, pass. 28 St. Johns eil. Modijokerto, pass. 28 ten O. van Massawa. Mi.rza, 28 230 m. W. Runsal Jebel. Noordam, 28 520 m. O. ten Z. Kp. Race. Ondiina, 28 v. Hammerfest n. Rotterdam. Orion, 29 v. Amsterdam te Hamburg. Oberon, 29 të Antwerpen. Oranjestad, 28 230 m. W.ZW. Madeira. Ovula, 28 220 m. Z. ten W. Scilüy's. Om alia, 28 240 m. O. Madras. Prins Alexander, 28 v. R'd'am n. St. John. Pri-ns Fred. Willem, 28 v. Gandia te R'dam. Ruys, pass. 28 ten Z. Madagascar n. Lorenzo Marquez. Poseid'on, 28 v. Maraoaiibo te Bachaquero. Rempamg, 28 te Genua. Rijnikerk, 29 Karachi verwacht. Radlja, 28 v. Makassar n. Bitung. Rotula, 28 250 m. N. Flores. Rafaela, 28 in Str. Malakka. R'odiais, 23 v. Braibados n. Martinique. RioelMah, 28 360 m. Z.ZO. Kp. Negrais. Rorndo, 28 220 m. O.t.Z. Mozambique. Sarpedon, 28 v. CuragaQ te Aruba. Schiedijk, 30 Suez verwacht. Singkep, 29 te Djibouti. Stad Vlaardinigen, 29 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Dordrecht, 29 te Gibraltar. Stad Maastricht, 29 v. R'dam te Livorno. Samarinda, 27 v. Wilmington n. Kaapstad. Sarangan, 24 v. Vancouver n. O. Afrika. Schie, 29 te Tunis. Stad Schiedam, 28 v. Rotterdam n. Savona. Straat Banika, 26 te Melbourne. Stad Alkmaar, 29 v. Houston te A'dam. Saddja, 28 rede Muntok. Salland, 28 520 m. Z. St. Vincent. Siberoet, 28 rede Kalianiget. Siigli, 28 v- Baissein te 'Singapore. Soestdijk, 28 700 m. W. Fayal. Som-m els-dijk, 28 90 m. Z.ZW. Ouessant. Stentor, 28 500 m. W.ZW. Ouessant. Swartenlhonidt, 28 v. Soerabaja n. Makassar. S'tanvac Benakat, pass. 28 Kp. Padaran. Stad Maassluis, 28 70 m. NW. Pitlboei. Tjisadane, 28 v. Recife n. Kaapstad. Tarakan, 29 te Southampton. Talisse, 29 v. Amsterdam te Antwerpen. Teiresias, 29 v. Balikpapan te Makassar. Telamon, 29 v. New York te Curagao. Tom/inii, 23 v. Makassar n. Banjuwangi. Tomori, 29 te Colombo. Trompenberg, pass. 28 ten NO. Bermuda. Thalatta, 20 v. Port Said n. Port de Bouc. Tamo. 28 480 m. O. ten Z. Kp. Race. T'hemisto, 28 640 m. W. Flores. Wester dam, 28 880 m. O. Kp. Race. Wieldirecht, 28 van Suez. Willemstad, 28 v. Barbados n. Southampton. Waterman, 28 1000 m. O.t.N. Hawaii. Waiwerang, 29 v. Tj. Priok te Soerabaja. IJsel, 29 v. Amsterdam te Rotterdam. Zijpenberg, 28 v. Brindisi naar Bona. Zuiderkruis, 29 te Walvisbaai. Zonnewijik, 28 390 m. N.NW. St. Helena. KLEINE VAART Araoudspolder, pass. 29 Dungeness. Audacia, 29 v. Sbles d'Olonnes te Bilbao verw. Att, 28 v. Lissabon te Leixoes. Abel Tasman, 26 v. Macduff te Liverpool. Albatros, 26 v. Aberdeen n. Bidieford. Amasus Fluvius, 26 v. Boston te Grimsby. Anigeja, pass. 27 Lizard Head. A.nnde, 28 v. Londen te Middlesfooro. Astra, 27 v. Garston n. Swansea. Barracuda, 29 v. Leith te Antwerpen. Birmingham, 28 v. Goole naar Rotterdam. Brinda, pass. 29 Vlissingen. Bab-T, 28 te Nantes van Goole. Bernisse, 29 v. d. Tyne te Gothenburg.. Beekbergen, 29 v. Rouaan te Cork. Cast'or, 26 v. Leith te Methil. Continental, 28 v. Grimsby n. Aberdeen. Coolhaven, 28 v. Mogad'or n. Duinkerken. Crescendo, 28 v. Roscoff te Uortsmouth. Coeta, 26 v. Swansea n. Granville. Condor, pass. 27 Spurn Head. Da je Bohmer, 27 v. Casablanca te Marseille. D'iwa, 26 te Exeter. Dep a, 29 v. Gothiertbung te Warrington verw. Diligentia, verm. 29 v. Cardiff n. Fawley. Dollard, 28 v. Londen te Velsen. Duiveland, 28 v. Rotterdam op de Tyne. Eillewoutsdijk, 29 v. Portsmouth n. Roscoff. Enebuw, 26 v. Huil naar Denemarken. EHisa, 27 van Algiers. Fen, 26 v. Rotterdiam te Goole. Emergo, 29 v. Kinigslynm te Wisbech. Ferocia, 28 v. Bayonne te Bordeaux. Fiducia, verm. 30 v. Hansweert n. Londen. Frisia, 29 v. Port Lyautey n. Berre. Goote, 28 v. Port Lyautey n. Rotterdam. Grebbestroom, 27 te Cardliff. Glashaven, 29 v. Odlense te Landskrona verw. Henry Denny, 27 v. Waterford te Bristol. Harold, 28 v. Bergen n. Gdynia. Hartel, 29 bij Brunsfoüttel schuilend. Hagno, 28 v. Dublin te Belfast. Has'kerland. 29 v. Kingslynn te Rotterdam. Hondsrug, 29 v. Zwijmdrecbt n. Norresundby Hoflaan, 28 v. Brest te Cardiff. Houtman, 28 te Vlissingen. Irene, 26 v. New Burgh te Hull. Ida Jacoba, 29 v. Sunderland te Rochefort. Jupiter, 27 v. Rouaan te Hull. Julia, pass. 29 Brunsbüttel. Kathleen, 27 v. Immingham te Goole. C Inzinking. Na een stevige Woensdag- markt zijn de prijzen gisteren weer wat minder florissant geworden: de vraag naar schelvis minderde hard en daardoor bracht de 'grove sohelvis, die Woensdag royaal f 70 noteerde het een dag later niet verder dan tot f 60 en de braadjes golden afwis selend f 35 en f 22, wijting hield zich on der deze omstandigheden opvallend goed en bracht nog f 17 in het laatje, maar dat was in hoofdzaak te danken aan het feit, dat er niet zo erg veel voorraad van was. Tong bleef laag: de grove soorten madkten slechts ongeveer f2 en de rest kwam niet hoger dan tot f 1,35 per kilo. Tenslotte maakte de kabeljauw een fikse duikeling en kwarn op de f 70 terecht, kleine regels degradeerden tot f 35. Flinke Vikingbank. De elfdaagse reis van de Vikingbank, welk schip gisteren de grootste aanvoerder was, werd beloond met f21.000. De Polderman en de Van Hattum brachten aanzienlijk minder buit mee en moesten dus ook met een lagere besomming tevreden zijn: respectievelijk f 11.750 en f 14.000 voor "dertiendaagse rei zen. Als beste der loggers kwam de HD 79 uit de bus met f 8000. Wat eerder en de enige. Vanmorgen lag van de trawlers alleen de Post Boy voor de hal. Het schip was wegens het slechte weer wat eerder naar huis geko men en bracht mee: 100 kisten kabeljauw, 50 makreel, 35 schelvis en piepers, 220 gestripte wijting en 160 Noordharing. De nodige kotters en weekloggers zorg den voor plat- en fijnvis, maar de ruwe zee van de laatste dagen heeft de vangsten uiteraard gedrukt. Thorina zeker morgen. Woensdag meldde zich voor de Zaterdagmarkt de Thorina al met 100 kisten schelvis, 130 kabeljauw en kool, 75 zwarte kool, 160 wijting, 10 makreel en 10 varia. Het is mogelijk, dat ook de Bergen de Zaterdag- markt met een bezoek vereert, hoewel aan de andere kant het schip nog wel een paar dagen kan uitblijven en dan tot Maandag wacht met markten. Rust. De volgende trawlers en log gers liggen voorlopig aan de Zuidzij stil de Hoop, Schoorl, Petten, Claesje en de loggers Shamrock, Gorredijk en KW. 29. De KW. 138 ligt te repareren voor een nieuwe brug. De Bloemendaal is in het dok opgenomen. Garnalen niets. In de maand Januari is het de garnalenvisserij meestal niet lo nend. De garnalenvloot is dan ook ge deeltelijk overgeschakeld op sardijn, bliek en verse vis. Ook wacht een der schepen het voorjaar af en gebruikt de wachtpe- riode om wat op te knappen. Slechts twaalf schepen. Aan de vis- afslag te Urk werd Woensdag door twaalf vaartuigen aangevoerd 2267 p. snoekbaars, f 0.67f 0.68; 42 p. rode baars f 1.06 f 1.17; 1276 p. blei, f 0.10 en 12 p. karper, f 0.30, alles per pond. Speciaal voor paarvissers. Aangezien in span vissende vaartuigen niet over de nodige manoeuvreerbaarheid beschikken, is de ijle haringvisserij in span verboden in het Kanaal van Duinkerken tussen de meridianen bepaald door de vuurtorens van Duinkerken en Grevelingen. De paar- visserij werd dit jaar op 5 Januari toege staan in de Belgische en Franse territo riale wateren. Marktberichten. Prijzen: Heilbot 2,60- 1.80, gr. tong 2,15-1,96, grm. tong 1,46-1,27, kim. tong 1,65-1,40, kl. tong I 1,77-1,56, kl. tong II i.38-1,19, tarbot I 1,47-1,29, al les per kg.; tarbot II 51, tarbot III 57, tar bot IV 47-43, schartong 28-23,50, gr. schol 20-18, grm. schol 28-26. kim. schol 46-41, kl. schol I 29-26, kl. schol II 25-10, schar 31-21, bot 12,50-9.40, v. haring 30-20,50, makreel 32.50-22, gr. schelvis 60-55, grm. .schelvis 61—55, kim. schelvis 60-53, kl. schelvis I 55-48, kl. schelvis II 39-16, wij ting 20-13, gr. gul 48-46, mid. gul 37-34, kl. gul 27-25, ham 96-92, kim hake 82, kl haeke II 38-29, poontjes 24-22 kl. koolvis zw. 26-22, kl. koolvis wit 32,50-29 alles per 50 kg.; gr. kabeljauw 138-62, gr.'kool vis zw. 6147, gr. koolvis wit 64-60, gr. leng 86-79, gr. hake 398, alles per 125 kg. Aanvoer: 152 kisten tong en tarbot, 11 k. heilbot, 12 k. tongschar en schartong, 380 k. schol, 46 k. schar, 60 k. bot, 66 k. haring, 488 k. makreel, 435 k. schelvis, 485 k. wij ting, 270 k. kabeljauw en gul, 25 k. leng 6 k. ham, 7 k. hake, 12 k. poon, 195 k! koolvis, 30 k. diversen; totaal 2680 kisten. Koningshaven. 27 v. Casahlanca te Burriana. Kolga, 27 v. Kingslynn te Goole. Lacra, 28 v. Huil naar Rotterdam. Libelte, 27 te Falmouth. Leuveihaven, 29 v. Rotterdam te Antwerpen. Mad'o, 26 v. Newlyn naar Londen. Marathon, 26 v. Dublin naar Londen. Marva, pass. 27 Prawlepoint. Mascotte, 27 v. Boston r.Hamburg. Maircator, 27 v. Buil naar Larvik. Michel Swendien, 27 v. Vejle n. Rotterdam. Mid'as, 28 van Lissabon n'aar Tanger. Mira, 27 V. Swansea te Cardiff. Marcella, 29 v. Grangemouth te Inerness. Meres, 28 v. Casablanca te Granville. Mirfafc, 28 v. Port Stanley n. Montevideo. Moniica, 28 v. Londen, n. BilMngham. Maasym, pass. 29 Vlissingen. Megrez, 28 90 m. w. tx Z. Ouessant. Mercurius, verm. 29 v. Jersey n. Hamble. Midsland. 28 v. Grangemouth n. Rotterdam. Mizar, 3 Fetor. Las Paimas verw. Nassauhaven, 29 te Gothenburg verwacht. Netta, 29 v. Odenise te Halmstad. Nieuwland, 29 v. Rotterdam te Leith. Nottingham, 29 v. Grangemouth te R'dam verw Noord. 29 v. Shellbaven te Kinigslynn. Norma, 27 v. Rotterdiam te Rostock. Noordlanid 28 v. B'ayonne te Lonid'en. Nero, 29 te Rottendam naar Tanger. Oranje, 26 te Huil. Pollux, 26 v, Partington n. Dundalk. Pomza, 27 van Bordeaux n. Huil. President Roosevelt, 28 v. Wismar te Karlshamn Rege.ia, 27 te Swansea. Rigel, pass. 26 Lizard Head. Rini, 26 v. Cowes m. Newport Wight. Rose Marie, 28 v. Kopenhagen 1e Malimö. Rema, 28 v. Roscoff n. Portsmouth. Riika, pass. 28 Vlisslnlgen. Robert, 28 v. Boston n. Newcastle. Spolan'dia, 28 v. Ardrossan te Manchester. Sporota, 28 v. Rotterdam te Wismar. Swallow, 28 v. Port Lyautey n. Marans. Salland, pass. 27 Needles. Schokland, 26 v. Auitouorg te Hull. Servus, 23 v. Wismar te Hamburg. Sint Wallburg, 26 v. Liverpool n. Preston Spaarnestroom, 27 v. Amsterdam te Fowey. Spolanda, 27 v. Ardrossan n. Manchester. Surte, 26 v. Immingbam n. Ipswich. Tilly, 28 v. Lonidien naar Rouen. Teun, 27 v. Sunderland te Brest. Tel ma. 26 v. Belfast n. Swansea. Tide, 27 v. Bordeaux te Newcastle. Timor, 28 v. Belfast te Hayle. Ton, 29 v. Loriënt n. Nantes. Twee Gebroeders, 27 v. Bordeaux n. Fedala Valbella, 26 v. Rouaan te Dublin. Vilklmg, 28 v. Gothenburg te Holyhead. Volharding, 28 v. Casablanca n. Mogador. Vitesse, 27 te Plymouth. Venus, 29 v. Miididlesboro te Norwich. Virgo, 28 v. Roscoff n. Portsmouth. Vrouwepolder, 29 Finiisterre. Westrapa, 28 v. Lond'en te Bordeaux. Westermarkt, 26 v. Belfast n. Bristol. Westland, 27 v. Thisted naar Wismar. Wiebold Bohmer, 27 v. Fedala n. Aga-dir Wota, 26 te Garston. SLEEPVAART Hudson, 28 120 m. O. Kp. Palos. Rode Zee, 28 v. Midldlesboro te Maassluis,

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 10