Elastieken kousen Woningruil 0$ •LINGERIE-PAR ADE 5000 paar NYLONS CÊ** Plan voor een centrale gasfabriek aan het Amsterdam-Rijnkanaal DANSLES Henk Stek Maison Hillege IJ muiden Beverwijk Provinciale subsidie voor de H.O.V. Heemskerk Aankoop voor Velsens nieuwe raadhuis Verhoging van loongrens Ziektewet tot f 5025 Proefvordering van motorrijtuigen John Stol „De Vergulde Gaper" VRIJDAG 30 JANUARI 1933 9 Kruidenier G. v. d. Meer in een nieuw pand Lily Bouwmeester en Ko van Dijk in „Het Hemel bed" van Jan de Hartog Geen subsidie voor onderwijsinstelling Militaire onderscheidingen aan burgers „Vriendenkring" vierde jubileum met klucht Twee werkstukken van Poppe Damave Bestaande fabrieken van een aantal gemeenten schieten over enkele jaren tekort Wetsontwerp ingediend Weer vliegtuig zoek boven Brits-Columbia 'f Silver Stoephe Gisteren is de Kennemerlaan-kruidenier C. v. d. Meer met vlag en wimpel ver huisd vain zijn oude, veel te kleine pand op nummer 151 naar de nieuwe behuizing op 113. Dat de heer v. d. Meer hierbij pro moveerde van een geïmproviseerde ver koopruimte naar een volslagen winkel, was voor hem en zijn klanten een verheu gend moment, daarnaast hebben vele middenstands-collega's hem hartelijk ge feliciteerd met deze overgang. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawler: Post Boy 13.100. Loggers Kw. 84 5460.—, Kw. 78 6600.—, Kw 39 3660.—. Kotters WR 33 1410. VISSERIJ BERICHT SCHEVENINGEN Scheveningen 30 Januari Van de Noordzee kwam heden aan de markt: Sch. 342 met 18 last in de tonnen en 468 kigten verse haring. Verse haring noteerde 15.6017.20 per kist van 50 kg. De vangstberichten van hedenmorgen lui den: Van de Noordzee. Sch. 87 met 85 kant jes uit de halve vleet (dus 2 kantjes per net), gisteren 120 kantjes; Sch. 2 met 17 kantjes, Sch. 5 met 70 kantjes thuisstomende, Sch. 19 met 100 kantjes, Sch. 45 met 85 kantjes uit halve vleet. 236 met 85 kantjes nog 10 netten, 399 met 70 kantjes uit de halve vleet, 32 met 50 kantjes uit de halve vleet, 195 met 80 kantjes uit de halve vleet, 412 met 40 kantjes uit de halve vleet, 242 met 75 kantjes, 81 met 90 kantjes uit de halve vleet. Vangstbericht Ierse Zee: 35 met 5 kantjes uit de halve vleet, 250 met 40 kantjes, 310 met 25 kantjes, gisteren 80 kantjes. De vangstberichten van hedenmorgen van de Noordzee waren buitengewoon goed. Het is zeer opmerkelijk dat op dit tijdstip, waar op andere jaren de gehele haringvloot reeds is opgelegd, nog zoveel haring wordt ge vangen. Deskundigen noemen dit een unicum. Doorgaans sluit het visseizoen omstreeks Kerstmis. Het initiatief is alleen van Sche veningen uitgegaan en de rederijen die dit zo laat hebben aangedurfd, zijn ruimschoots beloond en hebben prachtige resultaten ge boekt. Alleen Scheveningse loggers oefenen nog de haringvisserij uit. De loggers vissen op het 70 mijl W.N.W. van Waterweg, vrijwel recht tegenover Hoek van Holland. Dank zij instellingen als het Arbeiders- Toneelfonds en het Comité Abonnements voorstellingen valt er ook in deze omgeving nog wel eens van een te schaarse opvoering door het beroepstoneel te genie ten. Het is ten minste hoogst opmerkelijk, dat in een plaats als Beverwijk, waar een uitzonderlijk groot aantal dilettanten-ver enigingen bloeit, de beroepsgezelschappen in een zogenaamde vrije voorstelling geen garantie kunnen vinden, dat hun aan een eventueel optreden verbonden kosten door een enigszins behoorlijke recette zullen worden gedekt. En dat in Beverwijk, waar toch alleen de werkende leden der geves tigde toneelverenigingen reeds in staat mo gen worden geacht de zaal van het Kenne- mer Theater bijna geheel te vullen. Maar zij zijn blijkbaar niet van het besef door drongen, dat de beste leerschool voor de amateur-toneelspeler nog steeds de schouw burg is, wanneer zij het althans ernstig met de beoefening van hun mooie lief hebberij menen. Hoe het ook zij, het Comité Abonnements voorstellingen heeft er in ieder geval voor gezorgd, dat haar leden nog vóór Amster dam en Haarlem in de gelegenheid werden gesteld van Jan de Hartog's nieuwste we reldsucces „Het Hemelbed" kennis te ne men. Dit blijspel heeft op Broadway een rage onder het verwende theaterpubliek ontketent. Het wordt thans met hetzelfde eclatante succes in bijna elk land ter we reld opgevoerd. Vandaar dat wij binnen kort ook het aanschouwelijk resultaat van de verfilming door Hollywood mogen ver wachten. Voor Nederland was het Rotterdams To neel zo gelukkig op deze schlager beslag te kunnen leggen en het ziet er naar uit, dat het opvoeringscijfer binnen afzienbare tijd met enige nullen zal moeten worden aan gegeven. Ongetwijfeld behoort ook deze comedie tot de stukken, die een ieder wil hebben gezien om over toneel te kunnen meepraten. „Het Hemelbed" is geen stuk dat op de gebruikelijke wijze werd samengesteld; het mist zowel de intrige als een ontknoping. Daarentegen telt het wel een aantal con flicten; de botsingen die voortkomen uit het vijfendertig jarig huwelijksleven van Agnes en Bram, waarvan het hemelbed steeds de stille en het publiek de geamu seerde getuige is. Het stuk is in zes tafe relen verdeeld, te beginnen in 1890, wan neer de schuchtere bruidegom zijn even bedeesde bruid over de drempel de slaap kamer binnendraagt. Wij worden daarna geconfronteerd met de vreugde en trots over het eerste kind, vervolgens met een gevaarlijke huwelijksperiode, wanneer Bram bij een andere vrouw meer begrip voor zijn talenten als schrijver meent te ontdekken. Dan de eerste angst, wanneer hun zoon 's nachts niet is thuisgekomen en weer later de leegte, die de zojuist gehuw de dochter achterlaat. Tenslotte zijn beiden oud geworden. Zij verlaten het te groot geworden huis om in een kleinere flat hun levensavond door te brengen. En na vijfen dertig jaar draagt Bram zijn vrouw weer over de drempel, maar nu strammer ge worden en.naar buiten. Dit ontbreken van enige handeling houdt in, dat het zwaartepunt geheel op de dia logen moest worden gelegd, maar dit is dan ook voortreffelijk geschied. Jan de Hartog bevestigt zijn reputatie als toneelschrijver door een meesterlijke beheersing van de steeds puntige dialoog. Het publiek, dat bij de ene scène tranen lacht van uitbundig plezier, kan dit zelfde ogenvocht enkele minuten later weer gebruiken om van ont roering blijk te geven, omdat naast de kluchtige effecten nimmer werd verzuimd te wijzen op de vertedering, die twee men sen in het huwelijksleven bindt, wanneer de liefde elk conflict weet op te lossen. Twee rollen telt dit stuk slechts, de hij en de zij. Maar hoe subliem weten Ko van Dijk en Lily Bouwmeester deze comedie te dragen! Voortreffelijk zoals zij reeds op elkaar zijn ingespeeld. Technisch volmaakt is de wijze, waarop zij de overgang van het jonge paar naar de bejaarde echtelieden weten aan te geven. Vooral Ko van Dijk toonde zich weer een speler van formaat, die in zijn rol gelegenheid vond alle facet ten van een groot talent te laten schitteren. Geen wonder dat deze voorstelling resul teerde in een dankbaar en opgetogen ap plaus van het publiek, dat aan het slot beide spelers bleef toejuichen tot het val lende doek de ovaties afsneed. JAN VAN DAM. Bij het gemeentebestuur van Beverwijk is een verzoek binnengekomen van de heer A. A. van Plas om subsidie aan de „Zaanse Onderwijsinstellingen" in Wor- merveer. B. en W. zijn van oordeel, dat het niet op de weg van de gemeente ligt een particuliere instelling als deze te sub sidiëren en stellen de raad voor op dit ver zoek afwijzend te beschikken. De burgemeester van Beverwijk heeft in het raadhuis het ereteken voor Orde en Vrede met bijbehorend diploma namens de minister van Oorlog uitgereikt aan de he ren P. H. Bakker, T. W. Bartels, H. E. Broekkamp, W. Castricum, H N. Dames, G. A. Dekker, A. C. Droog, J. H. van Eer den, M. Grapendaal, H. de Groot, W. H. M. Handigraaf, A. M. van den Heuvel, T. H. G. van 't Hoff, W. H. Houtwipper, A. J. Janse, N. Klaver, J. C. van der Kolk, M, Kwant, J. W. Langendijk, P. A. P. van Noort, J. Rooker, N. J. Saiuer, C. F. J. Schellevis, T. J. van Son, A, v. d. Steen, J. H. van Tunen, M. J. A. Valk, C. U. Vreeze, J. v. d. Weg en J. v. d. Wei. Voor A. Heij, D. Inpijn en J. J. Pirovano, die zijn geëmigreerd, is het ereteken aan hun familie ter hand gesteld. VISSERIJ BERICHT URK Donderdag werd door 28 vaartuigen aan gevoerd: 3954 pond snoekbaars, prijs f 0.63 -f 0.67, 216 pond rode baars, prijs f 1.05- fl.22; 2417 pond blei, 10 ct.; 21 pond kar per, 30 cent, alles per pond. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOORTEN: Willemina S., d. van J. M. Kuijer en Gr. Doornbos; Leonardus H., z. van L. H. v. Son en A. M. Bleeker; Albertus P., z. van L. H. v. Son en A. M. Bleeker; Sij- brandus J. M„ z. van J. J. de Boer en P. Jurna; Anna M. G. M., d. van A. J. Foncin en A. M. Weiegen; Theodorus H. M., z. van C. V. Korfage en V. Vendel; Alphonsus, A., z. van D. E. Scheirlinck en P. M. Schrama; Johannes N„ z. van N. Berkhout en M. Rijs wijk; Alida C. M., d. van G. J. Schaaper en A. M. Veldt; Maria J. Th., d. van W. H. Slüt- ter en B. H. Geerdink. GETROUWD: A. Albers en E. Blom; P. Koedooder en A. M. Schoorl. OVERLEDEN; J. Warmenhoven, 71 j., geh. met G. M. J. Freijer; W. W. M. Koot, 53 j., gesch. echtgen. van W. J. v. Hattem; Sj. Minnema, 68 j., wedn. van J. Agricola; M. J. de Boer, 2(j j., echtgen. van J. C. v. d. Plas. ONDERTROUWD: J. Gerrits en B. Kabalt; G. J. van der Meij en Chr. E. Stet; P. Bil en J. Wiersma; H. Zon.iee en J. Schuurman; G. Kruk en M. G. Fr. Th. ter Burg. Gedeputeerde Staten van Noordholland stellen de Provinciale Staten voor aan de H.O.V. tot wederopzeggcns toe een subsi die van ten hoogste 26.500 toe te kennen; voorts vragen zij machtiging de subsidie met ten hoogste 5.000 te verhogen, indien de omstandigheden daartoe aanleiding geven. In de toelichting herinneren Gedepu teerde Staten er aan, dat de H.O.V. in 1951 groot gevaar heeft gelopen te worden op geheven als gevolg van de omstandigheid, dat de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen destijds wegens onvol doende voor de subsidiëring van orkesten beschikbare rijksmiddelen de opoffering van één orkest in het Westen van het land in overweging had genomen, teneinde al thans de overige orkesten te kunnen blij ven steunen met een bedrag, dat hun voort bestaan kon waarborgen. Aan de interven tie van Gedeputeerde Staten is het te dan ken, dat dit plan, waardoor aan het mu ziekleven in de provincie een onherstel baar verlies zou zijn toegebracht, niet ver wezenlijkt is. Gedeputeerde Staten zetten uiteen op welke wijze overleg is gepleegd met ge meenten in Noordholland voor het verle nen van subsidie. Een schema is opgesteld, waarin ook de provincie haar plaats in neemt. Het voorziet in een dekking van het exploitatietekort, dat overblijft na aftrek van de rijksbijdrage en van de gemeente lijke bijdragen van 400 per symphonie- concert. Bij de opstelling van het schema is men uitgegaan van een nadelig saldo van 252.290. Het rijk zal bijdragen 116.000 en uit 62 concerten worden als bijdragen verwacht 24.800. Er blijft dan over 111.490. De gemeente Haarlem zal bijdra gen 62.211; de gemeenten Alkmaar, Bloemendaal, Heemstede, Beverwijk en Velsen in totaal 13.713 en een derde groep van tweeëntwintig gemeenten 9.254. Het totaal der bijdragen van de Noordholland se gemeenten bedraagt volgens het schema 85.178. De tot dusver ter kennis van Gedepu teerde Staten gebrachte raadsbesluiten, waarbij tot subsidiëring overeenkomstig het schema werd overgegaan, geven vol doende grond aan de verwachting, dat een omzetting van de H.O.V. in een provinciaal orkest eerlang een feit zal zijn. Omtrent de vorm daarvan zal, nadat alle aangezochte gemeenten zich zullen hebben uitgesproken, in overleg met die, waarvan het antwoord positief luidt een beslissing moeten worden genomen. Naar de aanvankelijke mening van Gedeputeer de Staten ligt voor de hand de totstand koming van een stichting onder de naam van „Provinciaal orkest" (of een naam van gelijke betekenis), waaraan door de ver schillende overheidslichamen subsidiën worden verleend en in de bedrijfsvoering waarvan zij een zekere mate van zeggen schap zullen hebben. Gedeputeerde Staten stellen voor aan het rechtspersoonlijkheid bezittende lichaam, dat het thans door de Haarlemse Or kest Vereniging geëxploiteerde orkest als provinciaal orkest zal exploiteren, jaarlijks tot wederopzeggens toe een subsidie te verlenen tot een bedrag, neerkomende op ongeveer 0.23 maal het aantal inwoners van de provincie buiten Amsterdam per 1.000 van het tekort, dat de exploitatie rekening zal aanwijzen na aftrek van de rijksbijdrage en van de bijdragen van 400 per symphonieconcert, die betaald zullen worden door de gemeenten, waar deze gegeven zullen worden, zulks tot een maximum van 26.500 en voor het eerst over het seizoen 1952/1953. Voorts vragen zij machtiging om, indien de omstandig heden daartoe aanleiding geven, de subsi die te verhogen met een bedrag van ten hoogste 5.000, De R.K. toneelvereniging „Vrienden kring" te Heemskerk viert dit seizoen haar twintigjarig bestaan. Het bestuur was blijkbaar van oordeel, dat men de leden ter gelegenheid van dit jubileum eens een vrolijke avond moest bezorgen. En wan neer lachen toch het parool werd, waar om dan niet meteen maar goed, zodat de keuze viel op de nieuwe klucht „Drie is te veel" van Joh. Blaaser sr. en jr. Met dit stuk hebben de schrijvers van „In een andere wereld" geen enkele voor uitgang geboekt. De inhoud is al even on waarschijnlijk en flauw als die van hun vorige klucht. Ditmaal betreft het de fa milie Gravesande, waarvan de dochter Emmy een dinertje van haar ouders wil doen mislukken om aldus de ontmoeting met Fred Oldenbach te ontgaan. Zij haalt de huisknecht over zich van de trap te laten vallen zodat het bezoek wegens .ge brek aan personeel moet worden afge zegd. Haar vader is hier evenwel niet toe bereid en hij ziet uit naar een geschikte plaatsvervanger, die hij meent gevonden te hebben in Driekus, de stoker van de centrale verwarming, die op dit moment toevallig in huis aanwezig is. En hiermede is dan vrijwel de gehele intrige naverteld. Driekus wordt in een jacquet geperst en op de gasten losgelaten. Met de vrijheden, die hij zich tegenover hen veroorlooft, hebben de auteurs zo waar hun drie be drijven vol gekregen. De geestigheden va riëren van het uitstorten van een bord hete soep in de hals van een oude dame, wordt aangesproken, tot de manipulaties die door Driekus fijntjes met „Opoe" met een cognacfles, waardoor dezelfde dame door hem boven haar theewater ge raakt. De overige taferelen zijn aan deze opvatting van humor geheel navenant. Wat men overigens tegen dergelijke geesteloze producten meent te mogen op werpen, geenszins kan worden ontkend dat de heren Blaaser een volmaakte kennis bezitten van de methodes die dienen te worden aangewend om het publiek te la ten brullen van plezier. Want het Mar quette Theater heeft Woensdag gedaverd van de lach en het kan bijna niet anders, of deze massale vrolijkheid moet in het stille Heemskerk straten ver te horen zijn geweest. De R.K. toneelvereniging „Vrienden kring" is een ensemble dat uit overwegend jeugdige leden bestaat, welke zich met volledige animo op deze klucht hadden geworpen. Het contrast tussen de ouders en kinderen was weinig overtuigend, maar dit is dan ook het enige wat er op de voor stelling valt aan te merken. De spelers de monstreerden een prettig begrip van de eisen van een klucht: er zat tempo en vaart in de opvoering en zij schuwden een Het gemeentebestuur van Velsen heeft aangekocht van de Haarlemse kunstschil der Poppe Damave een tweetal werken, die bestemd zijn voor het nieuwe Velsen- se raadhuis op het Plein 1945, dat daar door architect W. M. Dudok wordt ge bouwd. Het betreft hier een olieverfschilderij van de Haringhaven in IJmuiden en een tekening van de vissershaven, eveneens te IJmuiden. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOORTEN: Ronald Jacob Florian, z. van W. F. Uhl en C. T. Denijs; Johannes Hendrikus Gerardus, z. van G. Bruin en C. M. A. IJpelaan; Maria Anna Catharina, d. van J. G. de Gier en D. G. Tamis; Marianne, d. van B. H. A. M. van der Galiën, verpleger en B. Eisenga; Peter Jan, z. van B. H. A. M. v. d. Galiën en B. Eisenga; Jacoba Geertrui- da Agatha, d. van W. Th. Kaandorp en B. J. Tromp; Catharina Elisabeth Euphemia, d. van L. de Winter en A. A. Liefting; Johan nes Florentius Maria, z. van F. J. M. Scher mer en C. M. Beentjes; Johannes, z. van J. Vonk en P. M. Kehl; Nicolaas Johannes An- thonius, z. van J. A. A. Meijer en H. J. Beentjes. ONDERTROUWD: Jacobus Stuifbergen, wonende te Castricum en Johanne Bregitta Blankendaal, wonende te Castricum. GEHUWD: Dirk Bekker, wonende te Heemskerk en Alida Zonneveld, wonende te Castricum. OVERLEDEN: Johanna Gijzen, oud 63 j., geh. met F. Glorie, wonende te Castricum, overleden te Amsterdam; Cornelia Johanna de Groot, oud 56 j., geh. met F. Hansen, wo nende te Haarlem; Jans.ie Muller, oud 72 j., geh. met F. F. W. van Lingen, wonende te Castricum. lichte charge niet. De rolverdeling telde niet minder dan vijftien namen, zodat het bijna ondoenlijk is alle spelers afzonder lijk te vermelden. Wanneer hier een uit zondering wordt gemaakt voor J. Koper, dan geschiedt dit omdat hij als Driekus, de stoker-huisknecht, deze voorstelling vrijwel gedragen heeft. Hij bleek daarbij voor geen kleintje vervaard en bleef mees ter in elke situatie, hoe dol en onmoge lijk deze ook mocht zijn. Het is daarom niet eenvoudig vast te stellen wie het meeste plezier van deze rol heeft gehad; het publiek, dat reeds begon te schateren wanneer hij op het toneel verscheen, of bij zelf, omdat zijn komische talenten met Driekus volkomen konden worden uit geleefd. „Vriendenkring" heeft haar jubileum dus niet op een bijzonder kunstzinnige wijze gevierd, maar het lijdt geen twijfel dat maar weinig toeschouwers dit besluit hebben betreurd. Daarvoor was het succes te overtuigend. J. v. D. Onder overlegging van het rapport van de commissie tot bestudering van de toe komstige gasvoorziening in centraal Ne derland stellen B. en W. van Utrecht de gemeenteraad voor te besluiten tezamen met de gemeenten Amersfoort, Culemborg, Woerden en Zeist deel te nemen aan de verwezenlijking van een plan, dat in dit rapport wordt omschreven. Uit het rapport blijkt, dat over een ge ring aantal jaren de bestaande productie bedrijven in het midden van Nederland de grens zullen bereiken van de behoefte aan gas, waarin zij hebben te voorzien. Op korte termijn zullen dus maatregelen voor uitbreiding moeten worden genomen. Vol gens het rapport is een betere oplossing mogelijk. Bij handhaving der bestaande fabrieken zouden de productiekosten onge veer 10,1 cent per kubieke meter gas be dragen. De commissie adviseert de samen werkende gemeenten een nieuwe gas fabriek aan het AmsterdamRijnkanaal te bouwen. De productiekosten in een nieuwe fabriek zullen lager zijn dan bij voortgezet Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot wijziging van de Inva liditeitswet, de Ziektewet en het Zieken- fondsenbesluit, waarin wordt voorgesteld de loongrens, die voor deze wetten geldt, te verhogen van f 4925 tot f 5025. Deze verhoging vloeit voort uit de com pensatie, die de werknemers door het in werking treden van de Werkloosheidswet vain 1 Juli 1952 ontvangen voor het ver schuldigde aandeel in de premie voor de Wachtgeld- en Werkloosheidsverzekering. Hierdoor hebben de lonen, die de grens voor de ziekteverzekering reeds d'icht be naderden, deze grens overschreden en zou de verzekermgsplieht voor de betrokken werkgevers vervallen, indien niet tot deze verhoging van de loongrens werd overge gaan. In het algemeen kan worden gezegd, dat de bij dit wetsontwerp voorgestelde ver hoging niet tot een uitbreiding van de kring van verzekerden zal leiden, bedrijf der bestaande fabrieken, zelfs met inbegrip van amortisatie dezer fabrieken in 10 jaar en een wachtgeldvoorziening voor het personeel. De kosten voor een grote fabriek worden geraamd op 30 millioen inclusief terrein- kosten en renteverlies gedurende de bouw, en van een kleinere fabriek op 25 mil lioen. De personeelskosten worden per jaar geraamd op respectievelijk 770.000,en t 650.000,De gastransportkosten zullen bij de grote fabriek een investering vragen van ongeveer ö'A» millioen, bij de kleinere ongeveer 4,3 millioen. Het ministerie van Oorlog overweegt in de zomer van dit jaar een proefvordering van motorrijtuigen te houden. De Algeme ne Verladers- en Eigen Vervoerders-Orga nisatie (E.V.O.) heeft er bij het ministerie op aangedrongen, bij het treffen van voor bereidingen rekening fe houden met de be langen van de ondernemers die voor de uitoefening van hun bedrijf hun vracht- of bestelwagens dringend nodig hebben. Voorts heeft de E.V.O. de minister van Oorlog verzocht te bevorderen dat tijdens de vorderingsperiode de eigenaars of hun chauffeurs in de gelegenheid worden ge steld bij de wagens te blijven en dat maat regelen getroffen worden dat de wagens slechts zeer tijdelijk aan hun eigenlijka werk onttrokken worden. SEATTLE, (A.F.P.). De Canadese luchtmacht heeft Donderdagavond bekend gemaakt, dat een bommenwerper van het type „Mitchell" met vijf personen aan booird m het Westelijk deel van Brits- Columbia wordt vermist. Dit is het derde vliegtuig dat in de laat ste paar dagen in Brits-Columbia wordt vermist. De andere zijn een „Dakota" van de Canadese luchtmacht met zeven perso nen aan boord en een verkeersvliegtuig van een Canadese luchtvaartmaatschappij niet zes inzittenden. Concertgebouw - Dinsdag 3 Februari 1953 ZEVENDE CONCERT SERIE D 8 uur Dirigent: Solist: TOON VERHEY CLARA HASKIL piano Frogr.: Symphonie No. 27 in G gr. t. - Mozarl; Piano* concert in a-kl. t. - Schumann; Symphonie in d-kl. t. - C. Franck. Entrée: f 2.en 2.80, alles inb. Kaartverkoop en pl.bespr. bij Concertbureau Alphcnaar oooooooooooooooocoooooooooooooooooooooocoooooooocooocoocooooocoooooooooooa OERSTERKE JONGENS HORLOGES 1 waaraan OERSTERKE ROESTVRIJE [I METALEN BAND voor 24.75 I E hebben w(j INDERDAAD een zeer lief klein l BIS MEISJE S-H O R L O G E, prima uurwerk, voor slechts 24.75 P Onze collectie PENDULES is de NIEUWSTE - DE j{ BESTE - DE GROOTSTE - vanaf f 45, ,8 met volledige BIM-BAM-SLAG, keuze 8 uit meer dan 100 modellen. KEUZE UIT MEER DAN 1000 HORLOGES Eigen Ateliers met GEDIPLOMEERDE HORLOGERS GROTE HOUTSTRAAT 49 Telefoon 20049 jj De kleine zaak met de grootste keuze. JOOOOCOOOOCOCOCOOOCOOOOCKXOOOCXXKDOCXXJOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOCOOO „Snel-privé-lessen" op elk uur. 's Woensdags middags „Kinderballet". JULIANAKADE 6. Tel. 4733. Drogisterij J. VAN LEEUWEN Trompstraat 22, IJmuiden-O. Banketbakkerij Kokerij Tel. 4728. Da Costalaan 1, Driehuis. Voor Borrel en Bitter garnituur. Ag'b. Woning, Frans Naere- boutstr. 4 kamers, keuken, huur f 5.75 p. w. Gevr. gro tere woning, huur tot f 50 per maand. Brieven IJ 512. K #7l,„KesH e«ie is®3 Strelende klank I Stralende luxel Type 220 295.* contant Nederlandse luisteraars vra- gen luxueus uitgevoerde toesteilen met een warme, diepe klank. FR I DOR prijzen van 295.* tot 455.- contant. Bij HEES 8. CO verkrijgbaar vanaf 'SgSrim Morgen, Zaterdag 31 Januari, zal 't Gerzon zijn, die de dirigeer- staf heft, als teken van aanvang van haar rijk gevarieerde „Lingerie-Parade", 'n traditie sinds jaren en jaren! Enige attractieve aanbiedingen uit onze collecties laten wij hier volgen 1) Garnituur van eerste kwaliteit char- meuse met kantgarnering, in wit en diverse kleuren, maten 40-48. Ondtrjuik 590 375 2) Japonschort van uni cloqué, een stof welke U nimmer behoeft te strijken (hoe ideaal en practisch) met lastex in de taille, in diverse flatteuze tinten, maten 42-48 ('n origineel Veli-product) 1275 3) Voor v/oelwaters (groot en klein) dit nieuwste en allercharmantste model zwanendons pyjama „AMAZONE". Modern, elegant en sportief, mede door de pantalon in rijbroek model. Het pracrische van deze pantalon is, dat ze nooit „opkruipt". Verkrijgbaar in nieuwe tinten, gepaspeld met contrasterende kleur, maten 42-48 gg Voor onze meisjes in de maten 4-16. Kleine stijging per maat. maat 4: "J "2.5 Als speciale aanbieding: Prima waszijden onderjurk, bustecoupe met overslag en kantgarnering, in wit, m. 40-48 390 Idem in satijn, in zwart, wit en div. mode- tinten, maten 40-48 ggQ In 't kader van onze Lingerie -Parade 1933" brengen wij: ...U kent ze, de bekende GERZON-WANDELNYLONS van Dupont- of Enkalon-nylon, extra lang met volledige mindering. per paar. ^1 *7 C I Wees practisch, koop ^eI 2 PaaIA90 I 2 gelijke paren tegelijk Uw Moe Uw Modehuis, heet U hartelijk welkom De grootste ondernemingen zijn geregelde adverteerders. Kijk maar naar onze adverten tiepagina's. Zij vragen voortdurend aandacht en krijgen die ook Daardoor zijn zij groot geworden. Velserduinweg 282 - Telefoon 4794 10 pond extra mooie GOUDREINETTEN 100 cent Honingzoete SINAASAPPELEN 12 stuks 100 cent Prima AARDAPPELEN BEVELANDERS tegen lage prfls. GROENTEN tegen marktprijs.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3