Vijftig schepen voor 10.000 mensen onderweg naarZierikzee Veisen reikt helpende hand met colonnes en in natura Agenda voor Veisen Oproep om vrijwilligers Kuststation werkt op hoogspanning en draagt steentje bij aan leniging van nood Visserij-varia Vloot der hulpe verliet IJmuiden Na barre tocht runners gered Hoe is het mogelijk „Noord" offert veel en goed Spontaan en royaal Veisen adopteert Stellendam Nieuwe noodgolf 8 Prins Hendrik in touw „Oder" in tweeën gebroken Avond voor de „Hoop" uitgesteld Overstromingen op het witte doek „De dijk is dicht" voor de noodgebieden „Cruquius" kampioen, „Sportief" tweede Beslissingen in Haarlems damcompetitie Las-specialist jubileerde bij Hoogovens Kampioenschappen gewichtheffen Giften voor Rampenfonds Eresaluut THALIA Bravo, Scheveningen-Radio! OLD CLOTHES NEW Ballet gaat Woensdagavond niet door DSS-feestavond gaat niet door Uitschietende plaat wondde Hoogovenarbeider Hoogovenwerkers willen helpen 518de STAATSLOTERIJ 2e k,asse ,e «is* In hoger beroep DINSDAG 3 FEBRUARI 1953 (Van een verslaggever) [ET SCHIPPER DRIJVER, oud- loods voor Hellevoetsluis en ken ner van de Zeeuwse wateren bij de gratie van een jarenlange ervaring aan de kop heeft de voorhoede van een vloot der hulpe, bestaande uit naar schatting 50 botters, kotters en loggers de woelige watermassa rond de Zeeuwse eilanden bereikt Duister en kil strekken de grauwe vlak ten der zeearmen zich uit en achter de Oosterkim roept de ellende om een oplos sing. Telkens komen door de scheepsradio's nieuwe berichten over de grote nood bin nen: „de toestand op Schouwen is hoogst critiek, Zierikzee heeft dringend behoefte aan hulp Vannacht zijn deze 50 schepen uit IJmui den vertrokken als resultaat van een prachtig initiatie, ontplooid onder leiding van mr. J. R. v. Eerde, de directeur van het IJmuidense Staatsvissershavenbedrijf. De bemanningen van al die schepen ston den gisteravond te trappelen van ongeduld om bij te springen; de loggers, die voor de markt van vanmorgen zouden komen, hebben hun vangst haastig in de vishal af gegeven en zijn onmiddellijk om de Zuid gestoomd. Vanmorgen hebben de lossers zich over de vis ontfermd, trewijl de be manningen van de vissersschepen in die De reddingboot „Prins Hendrik" is de haven van Den Helder binnengekomen met aan boord de zes runners van de Duitse tanker „Oder^ uit Hamburg. De redding boot is Zaterdagavond al om kwart over negen uitgevaren om naar de schipbreuke lingen te zoeken. De „Prins Hendrik" voer door het Molengat voorbij het licht schip „Texel" naar de Eierlandse gronden, bleef de hele nacht in de vliegende storm doch kon, mede door de duisternis, niets vinden. Na een zeer zware reis keerde de reddingboot om drie uur Zondagmiddag onverrichterzake in Den Helder terug. Toen aanwijzingen werden ontvangen, dat de tanker op de Eierlandse gronden zou zitten, heeft de reddingboot Maandag om kwart over zes weer zee gekozen en trof inderdaad de bemanning op de in tweeën gebroken tanker aan, op de brug van het voorste deel. Viermaal ging men door de branding om de zes runners aan boord te nemen. De schipper van de reddingboot, Pieter Bot, vertelde, dat de runners hele maal niet bang waren over te springen na drie dagen honger en kou te hebben ge leden. De runners waren niet gewond doch wel in hoge mate overstuur. Zij zijn direct na aankomst in Den Helder naar de zieken boeg overgebracht. De bemanning van de reddingboot bestond uit: de schipper Pieter Bot, stuurman J. van Veen, machinist J. Bijl en de matroos P. Kramer. De liefdadigheidsavond voor het nieuwe Hospitaalkerkschip „De Hoop", die voor Zaterdagavond in het Patronaatsgebouw was vastgesteld, gaat uiteraard ook niet door. Met het oog op de situatie in den lande en de vermissing van de Catharina Duyvis lijkt dit besluit, evenals andere afgelastin gen, volkomen verantwoord. De kaarten voor de „Hoop"-avond blijven geldig; nadere berichten hierover volgen. Met ingang van hedenavond vertoont het Thalia Theater de speciale Polygoon-Pro- filti-reportage over de watersnood in het Zuiden des lands. Op Dinsdag 10 Februari organiseert de directie van Thalia een speciale filmvoor stelling waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan het Nationaal Rampen fonds. Vertoond wordt de film „De dijk is dicht". De film is door Polygoon gratis ter beschikking gesteld en de directie van Thalia 'verleent eveneens belangeloos medewerking aan deze voorstelling. Er is ontheffing van vermakelijkheidsbelasting gevraagd. OOOCOOOCOOOOOOCJOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOCXXXXiOOOOO Het is gebleken dat onbevoegden zich meester maken van kleding die be stemd is voor slachtoffers in de ge troffen gebieden en deze ten eigen bate j aanwenden. Een woord van afkeuring aan het adres van deze „onmensen" is hier zeker niet misplaatst. Inmiddels wordt de milde gever ge- waarschuwd, opdat hij of zij zich dege- lijk overtuige of de inzamelster bevoegd is de goederen in ontvangst te nemen. 0ODC)000COOC>CX500000000CO00000ü0CXXXOCO0C0C)00C00000C3000C300 Dinsdag 4 Februari i'iiatia Theater 20 uur: „De duivels- brigade", met speciale reportage wa tersnood van Polygoon Profilti. Eventueel collecte in het theater. Rex Theater 20 uur: „Morgen is te laat" Woensdag 5 Februari Thalia Theater Als Dinsdag. barre eenzaamheid van wind en water hun reddingswerk begonnen. De vloot, die naar men aanneemt 10.000 evacué's kan bergen, heeft zich verzameld voor Zierikzee, om daar nadere comman do's af te wachten. Drukte Het was gisteravond ongewoon druk rond de IJmuidense vissershaven: vele schepen werden in allerijl geproviandeerd en van water voorzien en zo spoedig moge lijk verdwenen de vaartuigen daarna in ploegen naar het Zuiden, onderweg verge zeld door andere hulpschepen, die gehoor hadden gegeven aan de oproep van het ministerie van Landbouw, visserij en Voedselvoorziening om te assisteren. De burgemeester van Veisen deelt mede, dat een hulpcolonne in de gemeente wordt samengesteld, ter verlening van hulp in de geteister de gebieden. Personen, in het bezit van vrachtauto's en ook andere vrijwilligers zo mogelijk voorzien van laarzen, regenkleding en gr,aafwerktuigen kunnen zich hierbij aansluiten. Indien niet over genoemd materiaal wordt beschikt, zal hierin van gemeentewege worden voorzien. Aanmeldingen ten spoedigste bij het bedrijf van Openbare Werken in Velserbeek, telefoon K 25505446. Het protest in de wedstrijd Cruquius Sportief is door de polderbewoners gewon nen. Daardoor blijft de uitslag 119 in het nadeel van de IJmuider dammers en het is met een voorsprong van drie punten op Sportief Cruquius gelukt kampioen van de 2e klasse in de Haarlemse damcompetitie te worden. Cruquius gaat nu degradatie- en promotie wedstrijden spelen tegen het Santpoortse Stabiel of het Haarlemse DOS. Voor de IJmuider damclub Sportief, die voor het tweede jaar in de tweede klasse van de Haarlemse damcompetitie meespeelt is het wel een erg teleurstellend verloop, vooral omdat het tot bijna het einde der competitie er op leek of Andrea en zijn mannen met vlag en wimpel de kampioenen in deze klasse zouden worden. Doordat in de hoofdklasse de onderaan de ranglijst staande damclub St. Bavo uit Heemstede zijn laatste kans verspeelde met een 11—9 nederlaag tegen Weesp, moet de club van Warmerdam degradatie-wedstrijden spelen tegen de kampioensploeg van de Noordhollandse le klasse. In Kennemerland staan Beverwijk en de Haarlemse Damclub II samen bovenaan, als Beverwijk er in slaagt Stabiel uit Santpoort te kloppen, wat v. Hattum en zijn mannen zeker zal gelukken. De Beverwijkers moeten dan om de kampioenstitel met de Haarlemse Damclub II kampen. De kampioen komt uit om promotie-wed strijden te spelen met de overige kampioenen van de Noordhollandse gewesten. De oproep voor de inzameling van kle ding en dekking voor de door de waters nood getroffenen heeft in Velsen-Noord onmiddellijk gebaar gevonden. Nauwelijks was bekend, dat de politie post aan de Wijkerstraatweg als verzamel punt voor „Noord" was aangewezen of reeds meldden zich de eersten met pakken, dozen en tassen, gevuld met kledingstuk ken van allerlei aard. Postchef Maas en zijn mannen, die de stroom van kleding stukken en dekking in ontvangst namen, kregen later assistentie van een aantal da mes en heren, die zich spontaan persoon lijk meldde en wier hulp volgaarne en dankbaar werd aanvaard. Alle ingekomen goederen, die vaak in de beste conditie verkeerden en zelfs nieuwe kleding, aan gevuld met enkele flinke zendingen ver pakte levensmiddelen van de firma's K. Nagel en D. Kat, werden in de politiepost direct gesorteerd door de vrijwillige help sters, die tot gisteravond heel laat nog bezig waren, nadat de registratie was ge schied. En vandaag werd de kledinginzameling van huis tot huis ingezet. De verzamelde goederen kwamen dan weer aan de politie post om zo spoedig mogelijk te worden gesorteerd voor directe verzending. In „Noord" beseft men dat directe hulp de beste is, overtuigd ook, dat 't beter is te geven dan te moeten ontvangen. Er heerste een grote drukte in het ruime schaftlokaal van de Constructie-werkplaats van de Hoogovens, waar de heer T. de Gel der, qualiteitslasser bij deze afdeling is ge huldigd ter gelegenheid van diens 25-jarig jubileum. De dank en de waardering van de direc tie werden vertolkt door prof. dr. J. F. ten Doesschate, directeur der N.V., waarbij tevens de jubileum-enveloppe werd over handigd. De chef van de Mechanische Dienst, ir. S. Strikwerda, merkte na een geestige in leiding op, dat de jubilaris een specialist is, een koperlasser, die op het bedrijf zijn weerga niet vindt. Koper lassen is een zeer gespecialiseerd werk, dat een bijzondere vakmanschap vereist. Tijdens de oorlog, toen het normale werk weinig om het lijf had, is de heer De Gelder ook leraar ge weest en dit tot grote tevredenheid van leerlingen en bedrijf. In zijn slotwoord zei- de spreker, dat de jubilaris behoort tot het steeds kleiner wordende leger van oud gedienden, waarvan de gelederen door pen sionnering steeds meer worden gedund. Zij dragen de Hoogovens een warm hart toe, omdat zij de ontwikkeling van den beginne af aan hebben medegemaakt en ermede vergroeid zijn. Hij dankte de heer De Gel der voor de aangename samenwerking ge durende de afgelopen periode en besloot met het overhandigen van het vererend ge tuigschrift en het gedenkbord der Maat schappij. Vervolgens voerde de heer C. H. Vogel poel, de chef der afdeling^ het woord; hij sprak zijn bewondering erover uit, dat de jubilaris het lassen van koelstukken, dat, hoewel zeer belangrijk, toch een eentonig werk is, steeds weer met dezelfde toewij ding en aandacht verrichtte. Een van de leerlingen van de jubilaris, de heer P. Hente, die zijn huidige betrekking als lasser bij de constructiewerkplaats te danken heeft aan de lessen van de heer De Gelder, overhandigde met enkele hartelijke woorden, namens de lassers, een fraai, door hen vervaardigd electrisch klokje. De jong ste C.W.'er, Jan Hansen, mocht het andere door collega's van de jubilaris vervaardigde geschenk een schemerlampje over handigen, waarna de nieuwe voorzitter van de jubileumcommissie, de heer G. Houkes, die een waardig opvolger van de heer W. Barg belooft te worden, voor het voetlicht kwam. Het kleurige divankleed werd door de jubilaris dankbaar aanvaard, evenals de mooie plant, welke mevrouw De Gelder, die trouwens door alle sprekers in de hulde werd betrokken, werd aangeboden. De dank en de waardering van bedrijfs directeur ir. F. W. E. Spies die wegens verblijf elders niet aanwezig kon zijn werden overgebracht. De uitslagen van de kampioenschappen van Nederland gewichtheffen 2e klasse, die in Den Haag worden gehouden luiden Middengewicht: 1. v. Ham. Hercules, Den Haag, totaal 287,5 kg.; 2. P. Buhl, HKV, Haarlem, totaal 282,5 kg.; 3. Moosdijk, PSV, Eindhoven, totaal 267,5 kg. Vijftig vissersschepen lagen Maandag avond in de Vissershaven klaar om uit te varen naar Zierikzee en andere getroffen plaatsen. In de nacht is een autotransport uit Vei sen vertrokken, dat geladen met platboom- vaartuigen uit Langcndijk en St. Pancras in Spijkenisse hulp gaat bieden. Buitendien staat een colonne van 30 vracht- en per sonenauto's klaar in Veisen, om, op het eerste sein van het Centraal Bureau van het Rode Kruis in Den Haag te vertrekken. Het bedrijf van Openbare Werken, onder leiding van ir. D. N. Dammers, dat de tech nische hulpverlening in Veisen regelt, is verder bezig een hulpcolonne van viermaal vijftig man vrijwilligers samen te stellen. Maandagavond hadden zich reeds 150 vrij willigers gemeld, dertig van het bedrijf van de Papierfabriek, tien van de Hoogovens, dertig uit de gemeentebedrijven en 80 par ticulieren. De dienst heeft in dank aanvaard de aanbieding van een marinesloep, met toe behoren en volledig bemand. Hoewel officieel de inzameling van kle ding en dekking Maandagmiddag zou be ginnen, was het enthousiasme van de in zamelaars zo groot, dat zij reeds 's morgens op pad gingen en met resultaat. En toen in de middag de politieauto per versterker de bewoners van de verschillende delen in de gemeente opriep de kleren- en linnenkas ten te inspecteren om te zien wat er te mis sen was voor de zo zwaar getroffen land genoten, bleek al spoedig dat de oproep niet te vergeefs was geweest. In de lokalen van de vijf verzamelplaatsen in de ge meente stapelden de kleren zich op, keu rige kleding, zonder vlek of scheur, soms zelfs nog nieuw en hieruit bleek dat Veisen de roep om hulp had verstaan en bereid was een offer te brengen. Wat aan kleding en schoeisel is binnen gekomen is fantastisch, nog nimmer is zo spontaan geholpen, zei de leider van deze tak van hulpverlening, de heer P. Waar denburg. De directeur van Sociale Zaken vestigt er de aandacht op, dat deze inzamelactie doorgaat en verzocht hen, die hun gave nog moeten geven er om te denken, dat alleen kleding, die dadelijk gebruikt kan worden voor verzending, in aanmerking komt. De kleren mogen dus niet kapot of vuil zijn. Geldinzameling De heren, G. W. F. de Man en H. G. F. Smakman, respectievelijk ambtenaar voor culturele zaken en voor de sport hebben de leiding bij de geldinzameling, die van daag begint. Hoewel aanvankelijk een reeks adressen was opgegeven, waar collectanten zich kon den melden, heeft ons later het bericht bereikt, dat nog nimmer te voren voor welk liefdadig doel ook, de aanmelding van col lectanten zo overstelpend is geweest. Het Het gemeentebestuur van Veisen heeft aan de gemeente Stellendam hulp ge boden in alles wat het maar kan doen. Het personeel en de directie van de Alge mene Handelscentrale te IJmuiden heeft ten bate van het rampgebied een bedrag van 275,(zijnde 5 percent van het loon plus een bijdrage van de directie) bijeen gebracht. CVB-a*. ond met Maskerade-cabaret uitgesteld Als gevolg van de nationale watersnood ramp en uit piëteit tegenover het vele leed, dat is veroorzaakt, heeft de Commissie voor Bedrijfsontspanning van Hoogovens en nevenbedrijven afgezien van de slui tingsavond van de gehouden tournooien, die Donderdagavond met het Amsterdamse PTT-cabaret „Maskerade" in het Bever- wijkse Luxor Theater zou worden gehou den. Enkelbreuk als gevolg van sprong De arbeider A. A. S. bij Van Gelder Zo- nen's papierfabriek kwam Maandagmor- Licht-zwaargewicht 1^ Mosselveld, DOS, gen tijdens zijn werkzaamheden op het ter- on-7 ci o v ky een lage sprong zo ongelukkig op zijn benen terecht, dat hij een enkelbreuk opliep. De man werd per ziekenauto naar het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk over gebracht. Tegelen, totaal 297,5 kg.; 2. Keirsgieter, DOK, Beverwijk, totaal 292,5 kg.; 3. v. Basten, Achilles, Arnhem, totaal 280 kg. Zwaargewicht: 1. Tilman, Alg. lid, Assen, totaal 290 kg.; 2. v. d. Hoofd, Olympia, Rot terdam, totaal 280 kg.; 3. Alphenaar, KDO, Den Haag, totaal 272,5 kg. »OOCCOOOOOCOOOOCXXXXXOOOOOOOOCOOOOOOOOCXDOOOOCOOOOOOOOOC)OC Met de slaap in de ogen, maar bezield j met het enthousiasme, dat bergen ver- i zet, hebben honderden Velsenaren sinds j dit iveekeinde uren aaneen gewerkt: de openbare diensten, de politie, de haven dienst en de kustwacht, het Rode Kruis j en de UW, vrouwenorganisaties en de Rijkswaterstaat zij allen hebben ge werkt aan de opbouw van een hulp organisatie, die het getroffen Zuiden bijspringt met hulpcolonnes, medica menten, voedsel en kleding. Een steeds wassend leger van naamlo- zen heeft alles gedaan voor de lijdende medemens, wat op deze afstand moge lijk is en uit de aanvankelijke stroef heid van een aanlopende organisatie kwam al gauw een soepel-werkend ap- paraat te voorschijn, dat coördineerde en leiding gaf aan de tomeloze wil tot j helpen van alle kanten. is te hopen dat de bussen te klein zullen blijken om de goede gaven te bevatten. Het coördinerende punt In het hoofdbureau van politie aan het Tiberiusplein is het coördinatiepunt gevestigd. Ieder, die zich gedrongen gevoelt op enigerlei wijze hulp te ver lenen en niet weet tot wie hij zich moet wenden, kan in het hoofdbureau van politie inlichtingen krijgen. Ten overvloede, om misverstand te voor komen, de radio zond een verkeerd nummer uit wordt nog eens bekend ge maakt, dat het telefoonnummer van de politie in Veisen is: K 2550 - 6444. „Getosa" collecteerde Na afloop van de toneelvoorstelling die de R.K. toneelvereniging „Getosa" Zondag avond in Santpoort hield, werd onder meer een collecte gehouden, die ongeveer 100 opbracht. ADVERTENTIE (het theater met de beste films) van hedenavond af vertonen wij in ons filmprogramma de extra-editie van de aangrijpende reportage-opnamen van de watersnood en stormramp over Nederland. Reeds gedurende twee etmalen heerst in het gebouw van het kuststation van Scheve- ningen Radio te IJmuiden een ongewone drukte met het oog op de vele aanvragen en het verwerken van een stroom van radiogesprekken. Hoewel uit de aard der zaak aan de abonnés wordt gevraagd de radiogesprekken tot het uiterste te beperken, is het slechts met grote moeite en bijzonder vlotte overschakeling van de ene abonné op de andere mogelijk „bij" te blijven. Tot diep in de nacht gonzen de zenders door en komen zowel van zee als van de wal gesprekken binnen van opvarenden, die be nieuwd zijn naar de situatie aan de wal en anderzijds van de wal die gaarne op de hoogte wensen gesteld te worden van de omstandigheden aan boord. Een woord van waardering voor de vlot te telefonisten en telefonistes, die in een korte periode tal van gesprekken weten te verwerken is hier zeker op zijn plaats. De verbindingen over het land met de geteisterde gebieden zijn bijna alle ver broken. Sinds Zondag echter is hierin voor Goeree en Overflakkee een belangrijke verbetering gekomen, daar thans per radio contacten kunnen worden gelegd. Ver schillende schepen, die positie namen in de Zeeuwse wateren, gebruiken hun zen ders om een overzicht van de situatie al daar te geven en om eventuele hulp te vragen die dringend nodig is, hetgeen overigens wel blijkt uit de gesprekken, die overwegend zijn gericht aan het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Daar zich Maandag nog een drietal vissersschepen in de Zeeuwse wateren opstelden en tevens ook via de zenders hulp boden, moest wor den overgegaan om de normale onderlinge werkgolf der schepen n.l. de 137 M tot noodgolf te promoveren voor deze schepen om een rustige voortgang der gesprekken te waarborgen. Zo druk als deze golf meestal is, als er door vier en vijf schepen tegelijk wordt gebabbeld over een vangst van een „pakkie van twie" of over een „mantje kakebladen", zo rustig is deze nu wel de laatste dagen, daar practisch geen der schepen van de vissersvloot onnodig van de golf gebruik maakt. Dat daardoor ADVERTENTIE Uw kleding binnen één dag gereed Koningsplein 10 - Tel. 4886 In verband met de nationale ramptoe stand is de voorstelling van het ballet der Lage Landen, die door de kunstkring „Voor allen" op Woensdag 4 Februari was vastgesteld in het Rex Theater, tot nader bericht uitgesteld. De verkochte toegangs bewijzen blijven uiteraard geldig en kun nen desgewenst tegen terugbetaling bij de verkoopadressen worden ingeleverd of bij het secretariaat: Abelenstraat 3, IJmui- den-Oost. Met het oog op de noodtoestand in West en Zuid-Nederland en de onzekerheid over het lot van de Catharina Duyvis heeft het bestuur van de buurtvereniging D.S.S. be sloten de voor hedenavond vastgestelde feestavond in Thalia af te gelasten. In de nacht van Zondag op Maandag was de arbeider P. G. S. uit Beverwijk in Walserij-West werkzaam bij een platen- schaar. Met behulp van een lier trok hij de geknipte platen uit de schaar weg. Een plaat, die scheefgetrokken werd, bleef haken, schoof van een tafel af en trof S., die met wonden aan het rechterbeen in het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk moest worden opgenomen. Voor de slachtoffers der overstromings ramp heeft de kernraad der Hoogovens een aanbeveling gedaan vier uur loon of 2% van het maandsalaris af te staan. Dit aan sluitend op de mededeling, die wij gisteren publiceerden over de gift van f 50.000. ineens. ƒ40.- 1002 1018 1026 1056 1060 1073 1082 - 1140 1151 1167 1231 1236 1277 1287 1300 1317 1352 1353 1364 1397 1437 1496 1503 1534 1584 1590 1614 1622 1624 1636 1669 1747 1755 1759 1782 1794 1797 1829 1831 1833 1834 1868 '1884 1906 1909 1917 1951 1962 1987 1990 2015 2070 2084 2218 2227 2234 2235 2255 2261 2301 2307 2345 2365 2380 2431 2463 2451 2185 2495 2507 2509 2532 2539 2546 2576 2578 2596 2633 2646 2673 2704 2707 2712 2732 2791 2794 2820 2836 2874 2885 2920 2928 3125 3175 3179 3181 3272 3281 3377 3397 3501 3511 3527 3537 3717 3753 3770 3821 4009 1184 1185 1409 1431 1700 1725 1878 1880 2095 2217 2382 2416 2583 2853 2951 2954 2994 3008 3018 3031 3064 3069 3103 3195 3201 3205 3210 3216 3232 3245 3262 3266 3419 3421 3457 3458 3460 3471 3473 3481 3483 3582 3588 3599 3608 3613 3636 3616 3709 3716 3827 3840 3863 3880 3885 3924 '3934 3986 4018 4019 4028 4040 4048 4052 4073 4107 4124 4131 4155 4159 4176 4213 4269 4314 4319 4358 4390 4479 4492 4515 4518 4543 4553 4557 4574 4590 4596 4717 4729 4731 4751 4774 4788 4798 4802 4846 4850 4877 4884 4905 4931 4945 4996 5019 5046 5060 5071 5094 5102 5167 5171 5192 5219 5242 5282 5283 5345 5351 5352 5381 5389 5402 5442 5445 5467 5471 5492. 5539 5550 5588 5594* 5613 5615 5621 5632 5727 5816 5828 5891 5910 5943 5954 5968 5971 6094 6101 6140 6150 6173 6202 6211 6226 6274 6299 6302 6426 6428 6440 6460 6532 6572 6580 6595 8626 6638 6729 6765 6776 6809 6812 6821 6838 6841 6850 6853 6901 6925 6934 6951 698T 6997 7042 7048 7114 7160 7189 7199 7234 7235 7246 7254 7267 7284 7304 7310 7334 7371 7440 7462 7488 7498 7507 7514 7549 7592 7605 7688 .7704 7712 7713 7716 7732 7829 7857 7924 7965 7998 8014 8056 8064 8089 8113 8121 8137 8139 8144 8170 8215 8249 8331 8368 8390 8430 8444 8474 8496 8525 8526 8545 8593 8606 8636 8695 8697 8702 8776 8813 8832 8884 8901 8929 8994 9030 9059 9112 9145 9154 9168 9256 9270 9277 9317 9341 9366 9391 9409 9433 9440 9556 9591 9600 9609. 9639 9687 9724 9735 9760 9777 9825 9835 9844 9876 9886 9919 9978 '9988 9999 10014 10026 10042 10043 10044 10046 10051 10067 10122 10124 10135 10219 10241 10258 10274 10356 10367 10371 10385 10393 10439 J0466 1 0473.10492 10642 10677 10681 10710 10728 10833 10843 10870 10894 10898 10965 10992'10297 11005 11006 11021 11033 11045 11057 11063 11156 11187 11203 11220 11261 11280 11281 11298 11312 11338 11354 11386 11449 11476 11555 11582 11616 11663 11666 11671 11709 11793 11804 11831 11836 11842 11844 11852 11896 11899 11905 11950 11982 12045 11057 12060 12077 12092 12100 12123 12139 12144 i/205 12213 12222 12231 12257 12277 12302 12312 12337 12344 12356 12359 12367 12333 12397 12429 12456. 12469 124S0 12483 12490 12503 12506 12540 12562 12575 12625 12670 E2676 12711 12712 12728 12749 12799 12817 12819 12831 12832 12853 12920 12944 12956 13010 13058 13121 13123 13129-13130 13182 13208 13211 13227 13228 13246 13258 13278 13352 13360 13371 13385 13390 13420 13424 13437 13444 13447 13448 13468 13492 13507 13586 13614 13622 13632 13647 13666 13713 13734 13739 13747 13755 13768 13775 13781 13799 13802 13824 13835 13916 13925 13928 13967 14010 14037 14*043 14054 14063 14067 14080 14155 14157 14190 14224 14233 14289 14329 14354 14400 14432 14440 14441 14446 14457 14478 14520 14528 14536 14542 14621 14642 14653 14663 14704 14711 14723 14731 14763 14771 14833 14836 14844 14931 14941 14978 14991 15088 15102 15150 -5153 15179 15232 15236 15310 15315 15390 15405 15419 15440 15502 15528 15545 1.5569 15570 15605 15611 15649 15722 15727 15728 15735 15752 15754 15794 15800 15809 15812 15814 15830 15855 15-950 15951 15968 15991 16036 16051 16063 16191 16210 16217 16220 16235 16236 16240 16266 16273 16274 16296 16333 16343 16359 16379 16443 16461 16493 16553 16563 16565 16590 16627 16690 16728 16730 16732 16761 16792 16812 16817 16838 16840 16848 16858 16886 16917 16920 16940 17029 17140 17143 17163 17174 17274 17353 17379 17393 17435 17491 17500 17502- 17515 17516 17530 17553 17575. 17588 17606 17624 17645 17668 17672 17732 17781 17842 17876- 17877 17878 .17883 17890 17920 17944 17973 18026 18044 18085 18091 18115 18132 18135 18219 18226 18258 18271 18278 18283 18284 18295 18304 18310 18369 18377 18421 18428 18470 18486 18508 18518 18524 18534 18566 18583 18605 18639 -18662 18664 18668 18674 18676 18680 18682 18692 18707- 18712 18721 18794 18817 18823 18828 18850 18876 18893 18914 18933 18980 18983 19017 19051 19081 19091 19166 19168 19182 19213 19214 19224 19244 19310 19433 19453 19472 19498 19525 19527 19536 19543 19553 19558 19582 19634 19636 19664 19667 19731 19745 19765 19778 19826 19830 19891 19909 19917 19931 19935 19941 20011 20024 20037 20050 20057 20060 20066 20123 20131 20143 20152 20170 20175 20196 20243 20266 20316 20320 20338 20343 20347 20368 20378 20443 20451 20461 20493 20502 20506. 20523 20618 20664 20785 20825 20847 20893 20982 20984 20996 21010 21019 21047 21082 21122 21127 21129 21145 21166 21187 21227 21314 21322 21325 21330 21398 21402 21415 21425 21457 21473 21485 21488 21502 21608 21634 21655 21661 2162® 2177 3 r 21828,2183*^21222*21208.21242^21954.21955J de 157 en 153 M overbelasting ondergaan is een natuurlijk gevolg, doch dit levert geen bezwaren op voor de stations aan de wal. Burgemeester en wethouders van Veisen maken bekend, dat van J. Verwer in IJmuiden op 29 Januari 1953 een schrijven is ingekomen, waarbij hij kennis geeft van een door hem ingesteld beroep bij H. M. de Koningin tegen het besluit van het college van 13 Januari 1953, waarbij hem vergun ning is gewegierd om zijn bakkerij aan de La Reijstraat no. 1 in IJmuiden uit te breiden. Rosemarie maakte water Vannacht kwam de coaster „Rosemarie" de middensluis binnen, seinend, dat hij wattr maakte. Later in de nacht wérd be kend, dat de lekkage gestopt was. Het schip meet 400 ton. Uit het hart. Aan oproepen om daad werkelijke hulp is reeds door de vissers vloot beantwoord. Vele kotters hebben zich, zoals elders gemeld wordt, spontaan bereid verklaard naar Zeeland te zullen vertrek? ken om met hun schepen, die wegens hun geringe diepgang overal gemakkelijk bij kun nen komen, steun te verlenen. Ook de coastervloot laat zich niet onbetuigd. Ver schillende schepen gaven vanuit zee reeds opdracht aan de Rederijen om namens kapi tein en bemanning een zeker bedrag te doen storten voor de hulpactie. Dat deze bedra gen het vermelden waard zijn moge blijken uit het feit dat o.a. de „Keizersgracht" ruim 200.liet overschrijven. Voor morgen. Voor de Woensdagmarkt kwamen nog geen definitieve berichten bin nen. Aan de hand van de bekende uit vaart- lijst lijkt het ons echter het meest voor dé hand liggend dat de schepen Sumatra, Ché- névière, Limburgia en Medan zullen binnen komen daar al deze schepen Woensdag onge veer 14 dagen op zee zijn. De Sumatra die Vrijdag al een vangstopgave van 35 kisten schelvis, 254 k. wijting, 70 k. gullen en kool- vis, 90 k. zwarte kool, 25 k. makreel en 40 k. haring had zal zeer zeker geen verstek laten gaan. Eerst ruimen. De vislossers, die Maan dag met vertraging aan de lossing' begonnen, daar eerst hier en daar wat materiaal moest worden bijeen gezocht, raakten makkelijk hun waren kwijt daar cr grote belangstelling voor bestond. De rondvis, die al de laatste weken de boventoon in de prijzen aangaf, steeg nog aanmerkelijk, zo zelfs, dat voor de braad noteringen werden geboekt van 45.—, een prijs die normaal als goed voor de grote soorten kan worden aangemerkt. Hierbij konden uiteraard ook de gro vere soorten niet achter blijven, die dan ook gemiddeld 70.— per kist opbrachten. De kabeljauw, waarvan een iets ruimer aanbod bestond, haalde een waardering van ruim 110.als regel. Wijting promoveerde zo waar tot 30.per kist. Hoewel het bij de tong iets kalmer aan ging waren toch ook deze prijzen kennelijk beter. Laptongen ste gen tot gemiddeld 2.35, middelsoorten tot 1.80 per kg. Met de schol was het wissel valliger. De animo voor de grote en middel soorten was maar zeer matig, waardoor deze dan ook niet meer uit konden maken dan ternauwernood 25.De kleinmiddel was iets beter betaaid met 42.en de zetschol boekte daarentegen topprijzen van ruim 70.tot 75.— per kist. Pracht reizen. De bemanningen van de schepen, die Maandag met kunst en vlieg werk aan de afslag waren gekomen, zagen de extra moeite van de afgelopen dagen enigszins gecompenseerd door het feit dat er pracht besommingen werden gemaakt. De Flamingo bracht het tot 25.000, de Bergen tot 21.000 en de Herman tot 23.000 voor de i4 daagse reizen. De logger KW 59 werd de hoogste met 5310. Vandaag gedeukten. In verband met het feit dat Maandagavond nog tal van log gers langzaam kwamen afzakken naar het Zuiden met de bedoeling binnen te lopen, kon op dat moment nog niet geheel worden uitgemaakt welke de Dinsdagmarkt wel of niet zouden halen. De aanvoeren van de ge melde loggers waren in doorsnee aan de lage kant, hetgeen kwam, doordat in de meeste gevallen de reizen wegens averij moesten worden afgebroken. Van de trawler- vloot meldde zich present de Antje met ruim 700 stuks ijskabeljauw, 550 stuks stijve dikkoppen en 15 k. diversen. De KW 86 is vannacht met drie over levenden van een gezonken Deense kotter in IJmuiden gearriveerd. Visserqbcricht Urk. Zaterdag voerden 66 vaartuigen aan: 9975 pond snoekbaars, prijs 0.570.61; 1578 pond rode baars, prijs 0.85—1.13; 7360 pond blei, 0.10; 65 pond karper 0.33, alles per pond. Marktprijzen. Heilbot 3.002.05. gr. tong 2.282.09, gem. tong 1.851.66, kim. tong 2.07—1.81, kl. tong I 1.92—1.53, kl. tong II 1.57—1.33, tarbot I 2.95—2.05, alles per kg. Tarbot II 78.tarbot IV 55.schartong 3827, gr. schol 26 19.50, grm. schol 4138, kim. schol 7157,. kl. schol I 5645, kl. schol II 3317, schar 32—18, bot 16—12, V. haring 26— 17, makreel 3524.50 gr. schelvis 6761, grm. schelvis 6754, kim. schelvis 6651, kl. schelvis I 6250, kl. schelvis II 5023, wijting 3621, gr. gul 5746, mid. gul f 45—38, kl. gul 38—20, kl. leng 45—37, kl. haai 2619, ham 9082, kim. hake 67—65, kl. hake I 42, kl. hake II 37—32, poontjes 3022, kl. koolvis zw. 2420, kl. koolvis wit 3331, alles per 50 kg. Gr. kabeljauw 220114, gr. koolvis zw. 5944, gr. koolvis wit 8078, gr. leng 9076, gr. hake 302, alles per 125 kg. Marktaanvoer. 280 kisten tong en tar- bat, 7 kisten heilbot, 19 kisten tongschar en schartong. 810 kisten schol, 140 kisten schar, 96 kisten bot, 199 kisten haring, 395 kisten makreel, 265 kisten schelvis, 345 kisten wij ting, 237 kisten kabeljauw en gul, 37 kisten leng, 46 kisten kl. haai, 15 kisten ham, 29 kisten hake, 14 kisten poon; 496 kisten kool vis, 60 kisten diversen, totaal 3490 kisten. Besommingen. IJm. 25 Flamingo 25.100. IJm. 16 Bergen f 21.100. Ro 2 2190, IJm. 204 2970, Kw. 166/ 3260, Kw. 27 1610, Kw. 98 4000, Kw. 169 3120, Kw. 17 3200, Kw. 24 3070, Kw. 108 3210, Kw. 89 f 2620, Kw. 104 3100, Kw. 22 3680, Kw. 19 5210, Kw. 16 4250, IJm. 208 2840, IJm 23 920, Am. 18 4270, Kw. 30 2120, Kw. 133 3440, Kw. 210 1830, 1 trawler met 21.600.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 10