Uit Beverwijks gemeentekas f5000.- naar rampenfonds Meningsverschil over de lichten van de Velserbrug voor de raad Collecte rampenfonds bracht in Beverwijk vijftig mille op Visserij-varia J Burgemeester Scholtens baseerde zich in Nieuwjaarsrede op de toekomst Leuke kinderrevue Wijk aan Zee Castricum Heemskerk IJ mui den Santpoort 7 Kerkconcert ten bate van Rampenfonds Goed voorbeeld Papierfabriek schenkt 50.000 ORION RAMDE PIJLER Havenverkeer te Amsterdam Aanvoer in Urk Om de titel van Kennemerland-Noord Expositie van Juliana tót Juliana in Castricum THALIA Tentoonstelling van Heemskerkse producten „Vergeten levens" in Thalia „Samen Sterk" biedt hulp met klaverjasdrive WOENSDAG 4 FEBRUARI 1653 Voor de Beverwijkse raadsvergadering gisteravond begon, wijdde de burgemeester, mr. H. J. J. Scholtens, enige woorden aan de ramp. Staande gedacht de vergadering enige ogenblikken het nog altijd groeiend aantal van hen, die deze ramp niet hebben overleefd en hen, die in diepe rouw gedompeld zijn. Op de aanbieding van het ge meentebestuur, evacués en 250 stuks vee op te nemen, was bericht ontvangen, dat hierin reeds voorzien was. Aan de Vereniging van Nederlandse Gemeenten was be richt, dat Beverwijk nu of later personeel of materieel ter beschikking wil stellen. Staande de vergadering stelden burgemeester en wethouders .de vergadering voor een bedrag van f 5000 te storten in het Nationaal Rampenfonds en, aangezien het vee nu niet naar Beverwijk kwam, deed de burgervader een goed woordje voor het zenden van veevoeder, waaraan dringend behoefte bestaat. Overgaande tot de agenda voor deze avond, gaf de voorzitter een kort overzicht over de bevolking in Beverwijk in het af gelopen jaar. Tegen de gewoonte in had hij geen cijfers en statistieken vermeld, doch veel aandacht besteed aan de toe komst. In een lang betoog onthulde mr. Scholtens de plannen van B. en W., uitsluitend ge richt op de uitbreiding der gemeente. Van 1953 tot en met 1958 schatte hij een aan winst van 900 woningen per jaar, waarvoor echter bouwgrond ter beschikking moest zijn. De kwestie van de tuinbouwbedrijven werd daardoor zeer urgent en de burge meester waarschuwde de raad niet te tal men met het nemen van maatregelen, waardoor de betrokkenen een nieuwe be staansmogelijkheid zal kunnen worden ge boden Ook de tuinders zelf dienen in het belang van hun kinderen hiernaar te han delen. De uitbreiding van Beverwijk dient radicaal te worden aangepakt, aldus de burgemeester; een nieuw karakter zal het stadsbeeld krijgen en menige stad is ach teruitgegaan doordat niet tijdig genoeg het oude karakter werd afgelegd. Het oude centrum moet op menig punt vernieuwd worden, voor alles uit econo misch oogpunt en de stad dient te worden opengelegd voor het verkeer. De zaken kwartieren moeten overal gemakkelijk be reikbaar zijn en blijven. De jongste plannen lichtte de burgemees ter nog nader toe en hij besprak de groei van de stad, zoals die in de toekomst zal zijn. Elke phase van de uitbreiding zal weer een afronding van het geheel worden, zodat, mocht men niet tot een volgende stap overgaan, in elk geval geen hiaten in het stadsaanzicht zullen voorkomen. Als nieuw raadslid werd de heer J. C. S t u r k geïnstalleerd. Hij werd na stem ming benoemd tot lid van de commissie voor volkshuisvesting en tot lid van de commissie van overleg voor het gemeente- personeel. Onderzoek Op een voorstel van dr. De Ruyter (VVD), de nieuw te benoemen directeur van Openbare Werken psycho-technisch te laten onderzoeken, wilde de voorzitter niet ingaan. Een klein debat over pro en contra van de psycho-techniek, waaraan door een vijftal raadsleden werd deelgenomen, werd besloten met intrekken van het voorstel. Ir. K. L. Stoelinga werd met grote meer derheid tot directeur vsn Openbare Wer ken gekozen. Een voorstel tot het aangaan van drie onderhandse geldleningen werd na ampele tegenwerpingen aangenomen. Het totale bedrag ad ongeveer 6 millioen zal groten deels voor woningbouw worden gebruikt. Uit overwegingen van nationaal belang werd tot deze lening besloten. Voorts verleende de raad een crediet van ƒ2565 voor het slopen van de muziektent en het overbrengen naar het Moensplein van de fontein aan de dr. Schuitstraat. De riolering in het Noord-Oostelijk deel van de gemeente zal onder de loupe worden genomen. Een crediet van 15000 voor een ontwerpplan werd eveneens toegestaan. Het prae-advies en voorstel inzake sub sidiëring van kraamcentra werd op verzoek De kreet om directe hulp aan het Natio naal Rampenfonds heeft ook te Beverwijk weerklank gevonden. Twee musici, Kees Deenik en Gerard Moed, organiseerden ten bate van de hulpverlening aan de ge teisterde gebieden in een korte spanne tijds een vrijwel l'improviste gegeven orgelconcert in de Grote Kerk te Bever wijk, eens een der centrale punten van Kennemerland, die reeds vele natuurram pen in de loop der eeuwen heeft doorstaan. Men voerde een zuiver nationaal pro gramma uit, dat de organist met een fors gespeelde parafrase over „Wilt heden nu treden" van Jan Zwart opende, gevolgd door een klankjuweeltje van Jan Brandts Buys, namelijk Toccata en Fuga. Laatst genoemde musicus, een der leraren van Willem Pijper, schreef slechts enkele wer ken voor orgel. Deze Toccata en Fuga, die nog maar weinig gespeeld wordt, verdient niettemin grotere bekendheid. Twee koraalbewerkingen van Jan Zwart waren welsprekende bewijzen van de kun digheden van deze enkele jaren geleden gestorven organist-componist. Uit de aan Psalmvariaties zo rijke nalatenschap van de grote Sweelinck koos Moed diens 140ste Psalm, een der meest karakteristieke wat de talenten van deze meester betreft, maar ook een der meest veeleisende. Met „Intermezzo" heeft dr. Johan Wa genaar niet alleen zijn leerlingen, maar ook hen, die aan het kerkorgelspel ver knocht zijn, een stralend brok muziek ge geven, dat men helaas slechts weinig te horen krijgt. Moed's spel deed het werk eer aan, niet in het minst door de boeiende registratie en de verzorgde dynamiek. Van eigen hand was de compositie Chaconne in c-moll, die een goede climax vormde van deze orgelsoli, die in het kader van deze avond een ieder gegrepen hebben door de toewijding waarmede zij uitgevoerd wer den. Kees Deenik, de veelvuldig geprezen medewerker aan kerkconcerten en ijverige propagandist van het geestelijk lied, zong het welbekende Oud-Nederlandse „O, Heer, die daer des hemels tente spreidt" met een innige overtuiging. Zijn warm baritongeluid voldeed niet minder in de tot ieders gemoed sprekende liederen van B. van den Sigtenhorst Meyer en B. Smilde. Het gezamenlijk zingen van het volks lied heeft het devies, waaronder men deze avond gaf, nog eens extra duidelijk ge maakt. A. J. VAN DER WEIJDEN Op voorstel van de P.v.d.A.-fractie be- sloot de Gemeenteraad gisteravond een parig het te ontvangen presentiegeld j ter beschikking van het Nationaal Ram penfonds te stellen. van dr. De Ruyter aangehouden. De voor- en nadelen van tariefwijzigingen waren de leden van de raad nog niet geheel duidelijk, zodat het voorstel nog enige bestudering behoeft. De heer E. Gerritse (P. v. d. A.) sprong op de bres voor de V.V.V. te Wijk aan Zee, waarvoor hij een subsidie van 1000 had aangevraagd. Uit de overweging dat de raad het plan heeft Wijk aan Zee aantrekkelijker te maken en dit genoeg on kosten met zich meebrengt, achtten B. en W. dit bedrag te hoog. Zij wilden niet ver der adviseren dan tot 600. Na stemming werd dit inderdaad toegekend. Met enkele wijzigingen in de begroting, die door de financiële commissie verwezen werden en het voorlezen van enkele inge komen stukken werd deze langdurige ver gadering besloten. Twee mille van de Plaatwellerij De directie van Van Gelder Zonen N.V., Koninklijke Papierfabrieken te Amster dam, heeft een bedrag van f 50.000 ge schonken voor de getroffenen in de nood- gebieden. Onder het personeel van Van Gelder Zonen te Velsen is met de directie nog overleg gaande op welke wijze de meest nuttige hulpverlening aan de getroffen ge- hieden c.q. de slachtoffers, kan worden gegeven. Voorts staat een colonne van auto's en arbeiders voorzien van materiaal, gereed om op de eerste oproep te ver trekken. „De Plaatwellerij" schonk f 2000 Van de directie der N.V. „De Plaatwel lerij" is voor de slachtoffers van de nood- gebieden een bedrag van f 2000 geschon ken. De geheelonthoudersvereniging „Kinder geluk" te Beverwijk viert dit seizoen haar veertigjarig bestaan en volkomen terecht meende het bestuur dit heuglijke feit niet beter te kunnen vieren dan met de opvoe ring van een geheel door kinderen gespeel de revue. Aldus heerste er Dinsdagavond in het K.S.A.-gebouw de gebruikelijke ver wachtingsvolle stemming, wanneer een ge heel gevulde zaal met nieuwsgierige span ning het optreden van vriendjes en ken nisjes verbeidt. Voor het begin van de voorstelling deel de de voorzitter mede, dat het bestuur nog had gepoogd deze avond af te gelasten, omdat men het minder fijngevoelig vond een revue te spelen op het moment dat Nederland zojuist door een nationale ramp getroffen was. Maar wegens de komende vasten is de zaal voorlopig niet meer be schikbaar, zodat men met enige tegenzin uiteindelijk besloten had de avond toch te laten doorgaan temeer, omdat de voor bereidingen voor de revue bijzonder tijd rovend en uitvoerig zijn geweest. Tenslotte maakte spreker bekend dat de gelden, welke door de leden als jubileumgeschenk tijdens de receptie waren aangeboden, zou den dienen om een eigen licht-installatie te kopen. De speciaal voor deze opvoering geschre ven kinder-revue „Hallo, hallo, wij doen het nu eens zo!" beantwoordde geheel aan de gestelde verwachtingen. Een draad, welke de handeling verbond, was niet te ontdekken en van enige handeling was eigenlijk geen sprake. Het werd een bonte aaneenschakeling van vrolijke tafereeltjes, zeer eenvoudig van opzet en daardoor voor kinderen uitnemend geschikt. Vandaar de enthousiaste bijval van het jeugdige deel van het publiek wanneer de plakman op het toneel verscheen, de kreten van be wondering bij het wintertafereel met de kerk en de verlichte vensters en de vro lijkheid om de pittige kabouters, die op een originele wijze de pauze aankondigden. Dit was trouwens een der best geslaagde scènes en de manier waarop de jeugdige acteurs schijnbaar naar hun plaats moesten zoeken, om met transparanten het woord „pauze" te vormen, was werkelijk aardig gevonden. Maar niet minder geslaagd was de Zuid- Afrikaanse ossenwagen en ook de dansen kregen juist door de eenvoud een bijzon dere aantrekkelijkheid. Overigens alle lof voor de door de dames zelf vervaardigde costuums en voor de décors, die de heren veel van hun vrije tijd moeten hebben gekost. Het succes was daverend en dat zal ook bij de her-opvoe ring op Donderdagavond wel zo zijn. J. v. D. „Masker" gelast voorstelling af De toneelvereniging „Het Masker", die vanavond met „De nieuwe veearts" voor het voetlicht zou treden, heeft haar op voering tot nader order afgelast. PERS WERD GEWEERD Tot de jaarvergadering van de Katho lieke Arbeiders Bond, afdeling Wijk aan Zee, die gisteravond in Café De Boer werd gehouden, werd de niet-Katholieke pers niet toegelaten. Het Britse fregat „Berkeley Castle" sloeg tijdens de storm in de nacht van Zaterdag op Zondag in het marine-dok te Sheerness om. Het schip zoals het er nu bij ligt. Toen uit Beverwijk vanmorgen om streeks half zeven drie trailers volgestouwd met pakketten zich op weg naar het Rode Kruiscentrum in Den Haag in beweging zetten, betekende dat voor de vierhonderd medewerkers van de hulpactie het einde van een vierentwintigurige werkdag. Van Dinsdagmorgen half zeven waren de leden van het Rode Kruis, de E.H.B.O.-vereni- ging, twee officieren en het Leger des Heils alsmede vele enthousiaste dames en heren bijna ononderbroken aan het werk ge weest met inzamelen, afladen, sorteren en verpakken. Blijmoedig hebben de helpers en helpsters zich door de bergen kleding stukken heengeworsteld totdat alles netjes in dozen gepakt voor de verzending ge reed stond. Zelfs schoenmakers met stik machines waren aanwezig om zonodig schoenen te verstellen. Met koffie, brood jes en soep werden de magen bij tijd en wijle weer het zwijgen opgelegd. Deze hulpactie is meer geworden dan een succes; zij werd gedragen door de lief de en offerzin van een bevolking die weet wat haar plicht is. Onderkleren, jurken, dekens, pakken, schoeisel, bedden, wiegen en kinderwagens, vaak nog geheel nieuw, werden bij vrachtauto's vol opgehaald. Dikwijls moest een vrachtwagen meer malen naar eenzelfde straat terug omdat hij alweer vol was. Vijftig mille! Ook de collecte is in Beverwijk een suc ces gebleken; de huis aan huis collecte bracht 20.498,35 op, waarnaast op bank rekeningen 26.711.werd gestort, zodat Beverwijk totaal f 47.209,35 bijeen ge- Een zending van ongeveer 1000 kg. in balen verpakte lakens en dekens kwam Dinsdag per S.A.S. vliegtuig uit Oslo op Schiphol aan. Zij zijn afkomstig van het Noorse Roode Kruis. De aanvaring van de kleine KNSM-sto- mer „Orion" met de Noordelijke brugge- pijier van de Velserbrug in de avond van 29 November 1952 heeft gistermiddag voor de Raad voor de Scheepvaart een uitvoe rig onderzoek veroorzaakt. Het ging er na melijk om, of de lichten van de brug op groen of op rood stonden, toen zich die avond van weerskanten diverse schepen in beweging zetten om de opendraaiende brug te passeren. Zowel de kapitein van de „Orion" G. Ha- zelfaof als de loodsen op de andere schepen, die op dat moment opstoomden verklaar den pertinent, dat de lichten, na „geflapt" te hebben (rood-groen, ten teken, dat de bruig zich opende) op groen kwamen zo dat men rustig dacht te kunnen doorvaren; de brugwachter G. H. Boer en de advi- seur-soheepvaartregelaar F. H. Colenbran der daarentegen hielden vol, dat de sche pen te haastig aan kwamen zétten toen het licht in Oostelijke richting nog op rood stond. De Orion liep, toen het de pijler raakte, vrij ernstige schade aan de steven op, al liet men onmiddellijk het anker val len. De situatie was die avond nogal ver ward, omdat er veie schepen moesten pas seren en de „Arcturus", uit de binnenha ven komende, dwars over de vaargeul lag. Die „Arcturus" heeft d€ brugwachter dan ook eerst geloosd. De heer J. Metz, inspec teur-generaal van de scheepvaart zou in zijn conclusie niet graag zien, dat er ani mositeit zou ontstaan rond de tot nu toe voortreffelijke samenwerking tussen spoor wegen en scheepvaart, maar uit de regle menten van doorvaart had hij wel gemerkt, dat de scheepvaart prevaleert. Hij had de indruk, dat men op de brug iets te voor barig is geweest met seinen maar was aan de andere kant de mening toegedaan, dat het niet helemaal juist is, onmiddellijk het anker te hieuwen, als de bruglichten het sein geven, dat de brug open gaat. Boven dien meende hij, dat het aanbeveling ver dient, dat het licht na het „flappen" on middellijk op groen gezet wordt, omdat de schepen uiteraard niet te tweeden mals kunnen ankeren, als dat niet gebeurt zul len de opstornende schepen als een har monica in elkaar schuiven. Niettemin achtte de heer Metz de kapi tein van de Orion, daar deze volkomen te goeder trouw heeft gehandeld, niet schul dig. Volgens de raadsman van de kapiteir maakte men op de brug een fundamentele fout. In Januari zijn in de haven van Amster- dag aangekomen 369 zeeschepen. Het wa ren 180 Nederlandse, 55 Engelse, 46 Duitse, 32 Zweedse, 14 Noorse, 6 Deense, 10 Finse, 9 Franse, 1 Spaanse, 4 Italiaanse, 6 Ame rikaanse, 2 Poolse, 1 Panamese, 2 Argen tijnse en 1 Braziliaanse. In dezelfde periode vertrokken uit de Amsterdamse haven 401 zeeschepen. Dit waren 205 Nederlandse, 51 Engelse, 51 Duitse, 34 Zweedse, 14 Noorse, 5 Deense, 11 Finse, 8 Franse, 1 Spaanse, 4 Italiaanse, 7 Amerikaanse, 3 Poolse, 1 Panamese, 3 Argentijnse, 1 Liberiaanse en 2 Russische schepen. De aanvoer van snoekbaars op Urk was in de afgelopen week weer vrij goed. De vangsten waren bevredigend, zij varieer den per span en per dag van 200 tot 600 pond. De prijs liep tamelijk terug, er wer den noteringen per pond gemaakt van 0.57 tot 0.67. Aanvoer van rode baars was iets beter dan voorheen. Hier beliepen de prijzen per pond van 0.85 tot 1.23. Voorn en blei noteerden van 0.10 tot 0.13, kar per van 0.28 tot 0.38. De weekbesommingen van de snoekbaars vissers waren per span van 300 tot 900. Aangevoerd werd 19665 pond snoekbaars; 2128 pond rode baars; 14638 pond voorn an blei; 128 pond karper en 11 pond snoek. De totale omzet aan de afslag bedroeg ongeveer 16.500. bracht heeft. Hierbij zijn dan nog niet ge rekend de personeelsleden der Hoogovens, die aldaar intekenden. Buiten deze actie van het Rode Kruis zijn nog diverse mensen en indutrieën die ook hun steentjes bijdragen voor het fonds. Verschillende winkeliers zullen de winst van de verkoop van vandaag geheel af staan. Onder het personeel van de N.V. Ma chinefabriek Maters wordt een collecte ge houden, welks opbrengst door de directie verdubbeld zal worden. Van deze firma wordt verwacht dat zij ongeveer 9000.— zal kunnen afstaan. De Vereniging Luchtbescherming Beverwijk maakte 641,49 over aan het Rampen fonds. Dit is eigenlijk nog geld, dat in de oorlog overgemaakt had moeten worden, maar wat de penningmeester, gezien de bezettende macht, maar achterwege had gelaten. Bij een gehouden collecte op de groentemarkt onder de kooplieden werd 797.50 opgehaald. Het gezamenlijk per soneel der openbare scholen zamelde 300 bij elkaar en de Beverwijkse Harmonie kapel maakte 1000.— over. En nog gaat de stroom van giften door. Inzameling- van speelgoed Onder het motto „Jeugd voor de jeugd" zullen de Beverwijkse padyindersgroepen Zaterdagmiddag een inzameling van speel goed houden. Aan déze actie, die ook huis aan'huis zal geschieden, zal van de klein ste welp tot aan de grootste voortrekkers' worden deelgenomen. Allen, zowel pad vinders als padvindsters, worden om twee uur aan het troephuis van M'Hlala Panzi in de Stumphiusstraat verwacht. Zij die handkar, paard en-wagen of .vrachtauto voor -dit doelf beschikbaar willen- stellen kunnen dit opgeven bij chief Kerkhof, Wenckebachstraat 64, Velsen-Noord; ou- baas Koelman, Vondellaan 4 of hopman v. d. Berg, Irenestraat 25. Inzameling gaat door in Castricum Naar schatting werden per vrachtwagen uit Castricum verzonden: 15 ton kleding en dekking, 5 ton kachels en 30 m3 meu belen. Het bedrag van de collecte ad 3800. dat Maandagavond was bereikt, is alweer opgelopen. Hoewel men in Rode Kruis- kringen uiterst dankbaar is voor de bedra gen die zijn binnengekomen, wil men alle pogingen in het werk stellen het bedrag verder op te voeren. Klaverjassers schonken 100,- De Santpoortse klaver jasclub „Het Hoekje" heeft ruim f 100 kunnen over maken aan het Rampenfonds. Verschillende leden van de Castricumse R.K. damclub St. Thomas hebben opnieuw wedstrijden gespeeld om het kampioen schap van Kennemerland-Noord. In de hoofdklasse speelden A. de Zeeuw en B. Beentjes een gelijk opgaande strijd wat een puntenverdeling tengevolge had. De partij C. OryF. Ruiter werd een over winning voor de laatste. Is deze ontmoe ting in de eerste klasse gespeeld, voor de tweede klasse waren 4 wedstrijden vast gesteld. B. Louman verloor van S. Groen tjes en Chr. Staal wist zijn tegenstander Van Asch een gelijk spel af te dwingen. Eenzelfde resultaat behaalde P. Rietveld tegen Van Hattum. A. Dagelet moest zijn meerdere in R. Stet erkennen, in afdeling 3 zegevierde G. v. d. Wal over A. Bakker. Bij de jeugd was de strijd al niet minder spannend. De Beverwijker D. Nijman deel de de punten met C. Sprenkeling (St. Thomas). V. Nijman (B.wijk) beging in zijn partij tegen J. de Ruiter op het eind een fout wat hém de overwinning kostte. Bij P. SprenkelN. Groen werd de eerst genoemde winnaar. Dinsdag 27 Februari zal in Castricum een expositie te zien zijn van voorwerpen uit het Koninklijk Huisarchief. Deze rei zende tentoonstelling genaamd Van Ju liana tot Juliana is alsdan gestationneerd in de Henri Schuitstraat en zal geopend zijn van 918 uur en 19—22 uur. Feestavond uitgesteld Oorspronkelijk zou hedenavond (Woens dag) de feestelijke bijeenkomst van de supportersvereniging Blauw-Zwart plaats vinden. In verband met de nationale ramp heeft het bestuur der vereniging deze feestavond tot nadere aankondiging uit gesteld. Spreekuur burgemeester De burgemeester van tiastricum de heer C. F. Smeets zal Woensdag (heden) geen spreekuur houden. Dure vis. Zoals was te voorzien bleven Dinsdag de visprijzen aan de hoge kant. Door het feit, dat de loggers weinig aan brachten en de vooruitzichten voor de plat en fijnvis schraal zijn, kocht de handel vlot en talmde men niet hier en daar geforceer de prijzen neer te leggen. De grote tongen noteerden weer f 2,40 per kg. en de grootmid del kon wederom f 1,70 per kg. halen. De schol, die zich hoofdzakelijk beperkte tot 2 en 3 noteerde respectievelijk f36 en f26 per kist. Het aanbod kan kabeljauw dat dank zij de Antje ruim voldoende was, ging tegen hoge prijzen van de hand. De kisten kabel jauw varieerden in prijzen van f 140 tot f 130. Enkele regels stijve noteerden f 140 tot f 135 per 10 stuks. Na de storm. Voor de afslag van van daag kwamen binnen: de Sumatra met 250 k. wijting, 160 zwarte koolvis, 20 makreel, 35 haring, 35 schelvis en piepers en 15 radio, de Medan met 50 schelvis en piepers, 150 wijting, 150 diversen, de IJM 7 met 45 diver sen, de KW 168 met 20 manden tong, 5 tarbot 40 gestripte wijting, 20 kl. schol, en 20 stuks stijve kabeljauwen de KW 175 met 1000 kilo tong, 50 manden grove schol, 30 kleine schol, 20 diversen, de IJM 229 met 600 st. ijskabel- jauwen en 200 st. stijve kabeljauwen en de KW 155 met 600 kg. tongen en 40 manden plat- en fijnvis. Onzeker. Tot Dinsdagavond kon nog niet geheel worden voorspeld, welke aanvoe ren Donderdag zullen plaats vinden. De Eveline die zich aanvankelijk meldde zat Dinsdagavond weer op de visserij zodat het schip moet worden afgeschreven voor de Donderdagmarkt. De Chénévière, die aan vankelijk eveneens zou thuisgestoomd zijn kreeg van de rederij opdracht nog enkele dagen door te blijven vissen. De KW 26, die Dinsdagmiddag binnen kwam, had de KW 140 op sleep, die vanwege zware averij tijdens de jongste storm niet meer op eigen krachten de haven kon bin nenlopen. Verder kwam zoals al gemeld de Bali (KW 129) binnen met op sleep een Deense kotter, die stuurloos was aangetrof fen op de visserij gronden. Besommingen. De Antje, die Dinsdag als enigste trawler aan de afslag kwam met 1200 stuks kabeljauwen en 30 manden vis besomde ruim 9000 gld. De SCH 332 die met 700 kisten Kanaalharing binnen kwam no teerde ruim f 12.000. Marktprijzen. Heilbot 2,352,30; gr. tong 2,30—2,18; grm. tong 1,92—1,69; kim. tong 2,07—1,86; kl. tong I 1,70—1,50; kl. tong II 1,46—1,22; tarbot I 2,60—2,05, per kg. Tarbot III 66—56; tarbot IV 61—33; gr. schol 26—19,50; grm. schol 42—34; kim. schol 68—59; kl. schol I 53—41; kl. schol II 31—13; schar 33—19; bot 16—10; v. haring 19,50—16; wijting 36—26, per 50 kg. Gr. kabeljauw 220—108, per 125. kg. Aanvoer: 215 kisten tong en tarbot, 1080 kisten schol, 76 kisten schar, 18 kisten bot, 672 kisten haring, 99 kisten wijting, 256 kisten kabeljauw en gul, 14 kisten diversen. Totaal 2430 kisten. ADVERTENTIE (het theater met de beste films) DONDERDAG a.s. 8 uur vertonen wij in slechts één speciale voorstelling Greer Garson - Walter Pidgeon in het ontroerende filmwerk VERGETEN LEVENS Het delicate onderwérp de strijd tegen de bepalingen op het onwettige kind zal menige toeschouwer uit het hart zijn gegrepen. Een groots filmdrama van een vrouw, die vocht voor de rechten van de baby I Toegang 18 jaar. De jaarvergadering van de R.K. Mid denstandsvereniging afd. Heemskerk was gisteravond goed bezocht. Voorzitter L. F. Henneman keek terug op het afgelopen jaar en deelde mede, dat het hoofdbestuur heeft bewerkstelligd, dat de minister nu meer aandacht gaat schen ken aan de nood onder de middenstand. De vereniging zal trachten om aanstaan de zomer een tentoonstelling te organi seren van producten, die Heemskerk voort brengt; de voorbereidingen hiertoe ver keren echter nog in het beginstadium, zo dat de heer Henneman hierover nog geen mededelingen kon doen. In de bestuursvacature, ontstaan door het bedanken van H. Bleyendaal, werd be noemd F. Belleman. Het bestuur is thans samengesteld uit: L. F. Henneman, voor zitter; C. Zuidema, secretaris; P. Visser, penningmeester; P. Nyman en F. Belleman, leden. Als de Amerikanen een film maken, die later als „ontroerend" aangekondigd moet worden, dan zullen zij geen bron onaange broken laten om de tranen hunner toekom stige klanten zo rijkelijk mogelijk te laten stromen. Men kan slechts bewondering hebben voor de manier waarop regisseur Mervyn Leroy in de snaren van het senti ment heeft gegrepen en toch geen al te zwaarwichtige film heeft gemaakt met zijn „Blossoms in the dust", welke titel even min als „Vergeten levens" het verhaal precies dekt. Maar hij had dan ook Greer Garson tot zijn beschikking, die de regis ters der karakteruitbeelding voldoende be heerst om een boeiend geheel te garande ren. Vooral het heftige pleidooi van de dap pere kindertehuis-moeder in de senaat van de staat Texas geeft een diepere ideële tendens aan deze rolprent, waardoor zij zich definitief ontworstelt aan de dreigende banaliteit. Dat de levende have van dat kindertehuis de cineasten tot een paar su blieme beelden verleidde, zal duidelijk zijn. De vereniging „Samen sterk" organi seert Zaterdagavond 7 Februari een grote klaverj aswëdstrij d, waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan het Nationale Rampenfonds. De wedstrijd wordt gehou den in de zaal van „De Uileboom" in Santpoort. Is deze ruimte eventueel te klein dan wordt de zaal van „De Weyman" mede in gebruik genomen.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3