Zondag Gedenkdag Weerbericht Schouwense bevolking thans voor drie-kwart geëvacueerd Dodencijfer nu 1272 Men vreest nog honderden doden te zullen vinden Het woord is aan... Minder wind Storm zette gelukkig niet door Verlieslijsten van het Rode Kruis Kledinginzameling tijdelijk stopgezet Voor Nationale Rampenfonds Arnhemse inbreker kreeg één jaar gevangenisstraf Een militair vermist en twee terecht Hulp uit de lucht Haarlem bereidt ontvangst van evacués voor Bekwame redder Ridgwav onverwacht in Nederland Stromingen bemoeilijken het werk aan de dijken Geld voor Rampenfonds in eigen zak gestoken 67e JAARGANG No 177 v DONDERDAG 5 FEBRUARI 1953 297e JAARGANG No 25 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. I I 9 J m Uitgave Grafische Bedrijven Darniate N.V. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), I I V m Hl T "1/^ il lli in Verschijnt dagelijks beh. op Zon- en Feestdagen. Meervlietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, lal I jj gil I UM W J 9 1 W J g |1 I Abonnement per week 4"' cent, per kwartaal Directie,Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 |L JL JL JL JL JL JL JL JL L 3.10. Franco per post 6.60. - Girorekening (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. velser Haarlems Dagblad EDITIE n A„„.. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom oprechte haarlemschecourant Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman 's GRAVENHAGE. De re- reging deelt mede dat wegens de ramp welke Nederland heeft ge troffen de gezamenlijke kerken besloten hebben Zondag in de kerkdiensten op te roepen tot bij zondere verootmoediging, tot ge bed en tot offer. H.M. de Koningin zal zich om 1 uur op die dag voor de radio tot ons volk richten. De programma's der omroep verenigingen zullen het stenipei dragen van herdenking van en bezinning op het geleden leed. De regering spreekt de verwach ting uit dat algemeen in het open bare leven met het bijzondere karakter van deze Zondag rekening zal worden gehouden. VANNACHT LICHTE VORST Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Donder dagavond tot Vrijdagavond, opgemaakt om 10 uur: Opklaringen, maar ook plaatselijk enkele buien. In de nacht en ochtend voornamelijk in het binnenland lichte vorst. Morgen overdag ongeveer dezelf de temperatuur als vandaag. Zwakke tot matige, maar aan de kust tijdelijk krachtige wind, in hoofdzaak tussen Noord en West. 6 Februari Zon op 8.12 uur, onder 17.37 uur. Maan op 1.12 uur, onder 10.04 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 5 Februari Hoog water: 7.24 en 19.40 uur. Laag water: 2.59 en 15.20 uur. Vrijdag 6 Februari Hoog water: 8.02 en 20.20 uur. Laag water: 3.30 en 15.54 uur. Tholen en Flakkee In een telegram van de burgemeester van Stavenisse op Tholen werd hedenmorgen medegedeeld, dat in deze gemeente ver moedelijk 300 doden te betreuren zijn. Het aantal was tot dusver geschat op 200. Balzac: Redeneren waar men moet ge voelen is eigen aan kleine mensen. Bij ons blad zijn voor doorzending naar het Nationaal Rampenfonds de volgende giften binnengekomen N. N. 20.—; Personeel M. N. 75. D. V. f 2.50; p. B. 20—; W. I. 100—; C. E. R. 5—; N. M. 10.—; Mevr. J. G. G. H—C. 10.—; Spaarpotten van leerlingen \an de Christ. Huygensschool 233.23; J. C. G. K. 20.—; P. L. G. Djakarta 50.—; Kas saldo Solexclub „Haarlem" 98.62; J. S. K. O. 5.Potje van Lie 14.15; Klaverjasclub ,,'t Groenewoud" 50.Wed. H. W. H. E. 10.—; H. S. 10.—; N. N. 2.50; A. H. Ger- hardschool 250.—; Inkoopveren, voor het Bakkersbedrijf 100.Ferry G. 2.50; Jan G. f 2.50; J. V. 5.—; G. A. T. 7.50; J. J. P. 10.—; A. H. P. 10.—; N N. 10—; v. W. 5.50; Manon 10—; T. R. 5.—; Beatrixschool 200-10; Fam. S. 30.H. F. K. 50.—; J. G. F. 50—; R. Bl. 25—; v. D. 5.Bridgeclub „Bosch en Vaart" 110. j. B. 2.50; fam. B. 15—; Dames K. 5—; Pers. Automobielbedr. Kamsteeg N.V. 106-60; H. C. 1—; N. N. 2.50; J. D. 25—; V. M. en H. 25—; fa. J. B. P. 100—; N. N. 5.—; H. N. V. 50—; 'C. de K. 10—; H. W. S. f 10—; fa. P. F. C. en Zn. 25—; M. P. B. f 10.—; J. V. 5—; F. H. D. 10.—; H- P- E. 10.—; A. D. P. 5—; H. G Sch. v. T. f 25.— J. C. 50—; C. 10.—; S. de B. 10—; A. W. 10—; J. H. v. d. M. 50.—; Operjttegezelsch. Diogé 50.Kurdisten 10.—; 2de aanvulling Cocrnhertlyceum f 127.96; Grote Houtstraatver. 500-G. M. O. N. V. 250—; Gebr. C. 25.—; J. J. R. 5—; B. K. 25.—; Medewerkenden Tand- heelk. Inr. Haarl. Ziekenfondsen 180.—; V. H. 2.50; Pers. Schous 1854 70—; N. D. 25.—; N. K. 10.—; Mevr. D. S. 10—; H. v. d. V. 2.50; Leerlingen Klaas de Vries- school 430.45; fam. M. W. 45.A. V. 2.50; W. F. v. d. H. 100.—; G. de M. Dir. Bouwmat. H. v.h. D. v. d. L. 150.E. G. L. 10.De Kinderen D. 15.De Reisver. Op Stap 25.—; Inzameling pers. C. I. Noordwijk 486.Fam. v. M. 10.F. S. f 5.A. M. D. 10—; Haarl. Bridgevrien- den 125—; Wed'. D. 1.—; M. v. V. 10—; Bewoners „Huize Eureka" 63.25; W. D. 15.—; H. J. 10.—; G. P. V. 10—; Kaart club „De Noordelingen" 10.M. B. 5. C. Sp. 5.—; A. Sp. 2.50; D. A. P. 10—; C. S v. O110.Centrale School I 390. P. A. B. 2.50; W. T. 2.50; H. d. G. 25—; A. V. f 7.50; M. S. 2.50; Doopsgez. Zuster- kring H. N. 50—; K. J. 10—; W. Gr. 2.50; fam. A. W. 10.—; fam. V. 25.— pers. en wederverkop. „Aurora" Bakkerijen 86.50; J. A. 1.50; Mevr. M. 1—; Mevr. Pr. f 1.—; B. V. 25—; de Hr. B. 5—; U. 2.50; de Vr. 10—; Mevr. H. 10.—; En veloppe Visitekaartje 2.50; L. H. 2.50; Bijdrage v. d. leerlingen v. d. H'lemse Huis houd- en Industrieschool 359.24; Saldo Kienavond Accordia 65.Bevrijdings comité Patrimoniumbuurt 1950 100.Fam. V. Haarlem 10—; Mevr. E. T. Haarlem f 20.—; Amio 10—; Motto T. T. 10—; N. N. 10.—; Personeel L. F. 75.—; Bridge- potje P. P- 36.10; Familie kaartavondje f 5.50; Suze v. N. 10—; D. A. v. E. 10—; K. W. 10—; Ted 50—; N. N. 25—; .1. C. H. 10—; de V. 100—: Henk 1—; Joh. C. A. B. 25.— G. C. A. 5—; C. v. B. 10.J. en K. 20.Canastapotje Bloe mend. v/eg Bid. 25.W. Sp. 10.D. en J. v. G. 50.—; M. 5—; C. J. v. d. B. 100—; Vrouwengemeenschap G. G. G. 15.M. J. v. K— D. 2.50; D. S. 10.—; A. V. O. W. 25—; v. O. te O. 10.— J. F. 10 De hierboven vermelde bedragen zijn reeds door ons naar het Nationaal Rampenfonds overgemaakt De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen uitspraak gedaan in de zaak tegen de 34-jarige Arnhemse isoleerder H. S., die in de nachten van 22 op 23 en van 23 op 24 Augustus twee inbraken had gepleegd in IJmuiden en Santpoort. De man had de ge stolen goederen in een koffer aan een bagagedepót afgegeven en later weer opge haald. De rechtbank achtte het overtuigend bewijs geleverd en veroordeelde de ver dachte tot een gevangenisstraf voor de tijd van één jaar. De officier van justitie had een gevangenisstraf van één jaar gevraagd. Het K.N.M.I. deelt mede: Een depressie, die over Noorwegen en Zweden naar het Zuidelijk deel van de Oostzee trok, veroor zaakte in de nacht van Woensdag op Don derdag in het Zuidelijk deel van de Noord zee stormachtige Noord-Westelijke tot Noordelijke winden. Koude uit de Poolstreken afkomstige lucht dringt nu steeds verder naar het Zuiden over België, Frankrijk en Duitsland door. In de koude lucht komen sneeuw- en hagelbuien voor. Langs de Noorse k,ust trekt een storing, die tot dusverre weinig activiteit vertoonde, naar het Zuiden. Deze storing veroorzaakte enige luchtdrukdalin gen op de Britse eilanden, terwijl tegelij kertijd de barometerstanden in Denemar ken wat hoger werden. Dit had tot gevolg, dat de windkrachten in het Noordzeegebied nu weer kleiner zijn geworden. Daar er komende nacht in ons land flinke opkla ringen zullen voorkomen, moet vooral in het binnenland op lichte vorst worden ge rekend. Gisteren werd op dit eiland hard ge werkt voor het behoud van de dijk in het Noorden bij het Mastgat, waarin een gat was geslagen, waardoor een nog groter deel dreigde overstroomd te worden. Met uitzondering van een aantal per sonen wier aanwezigheid ter plaatse nood zakelijk is, is thans bijna de gehele bevol king van Goeree en Overflakkee geëva cueerd. Alleen de bevolkingen van Dirks- land en Melissant zijn achtergebleven. Eva cuatie uit deze gemeenten is minder nood zakelijk. Indien de omstandigheden dit noodzakelijk maken, zal ook in Dirksland en Melissant tot evacuatie van de burger bevolking wwden overgegaan. Op de dijk- Met man en macht wordt gewerkt om de gaten te dichten in de dijken. Foto: De we rkzaamheden aan het enorme gat in de zeedijk ten Zuiden van Poortvliet op Tholen. Sinds Zondagavond wordt in de omge ving van Fijnaart de soldaat van het korps Commandotroepen J. E. Willemsen uit Didam in Gelderland vermist. Twee militairen van de Koninklijke Ma rine, die als vermist waren opgegeven, zijn thans terecht. De Luchtmachtvoorlichtingsdienst deelt mede dat het aantal bij het reddingswerk betrokken vliegtuigen steeds toeneemt. Dinsdagmiddag 3 Februari bedroeg het totaal 124; Woensdagmiddag 150 en heden is het totaal reeds aangegroeid tot 220, waarvan 25 hefschroefvliegtuigen. Haarlem maakt zich gereed om even tueel evacués op te nemen. Maandag is een bespreking gehouden onder leiding van de Commissaris der Koningin en toen is mee gedeeld, dat er niet onmiddellijk evacués naar Noordholland zouden komen, behou dens inwoners van de bedreigde gebieden, die onderdak zochten bij familieleden. In Haarlem zijn vijftig evacués bij fa milieleden ondergebracht. Op de gemeentesecretarie zijn inmiddels voorbereidende maatregelen getroffen. Er hebben zich daar reeds vijftienhonderd personen aangemeld, die bereid zijn eva cués op te nemen. Zij die evacués willen opnemen dienen hiervan uitsluitend op gave te doen aan de afdeling bevolking op het Stadhuis. Van de zijde van de U.V.V. deelt men ons mee, dat als er evacués in Haarlem aankomen mogelijk een beroep op stadge noten wordt gedaan om matrassen en dekens af te staan; daaraan zal dan drin gende behoefte bestaan. Ook is er gebrek aan beddelakens. g In de nacht van 3 op 4 Februari is op 8 3 Schouwen en Duivelend een aantal 8 8 mensen van het dak van een huis gered 8 door het stoutmoedige optreden van een 8 8 reserve-kapitein-vlieger van de lucht- 8 8 macht, die uit een sportvliegtuig drie 8 rubberboten afwierp. Deze reserve- 8 8 officier, de heer Hoekstra, die zich 8 8 niet in actieve dienst bevond, had zich 8 8 met zijn Fairchild-vliegtuig beschikbaar X X gesteld voor reddingswerk op punten, X waarvan bekend was, dat de bewoners 1 8 er in grote nood waren. Hij nam drie f 8 rubberboten mee, voorzien van lange 5 8 touwen, die hij tussen 2 en 5 uur in de s 8 ochtend van 4 Februari met succes op 8 een benarde plaats op het eiland Schou- i 8 wen-Duiveland heeft kunnen neerlaten. 8 De lange touwen gebruikte hij om ver- 5 8 binding tot stand te kunnen brengen t 8 tussen de mensen op het dak en de red- dingboten, die in de nabijheid in het i 8 water terecht' kwamen. Dank zij deze c 8 touwen konden de in nood verkerenden o de boten naar. zich toe trekken en deze f vervolgens gebruiken om zich van hun c 8 benarde positie te verwijderen. c 3COCOCOCOCOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOCOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Zij bevatten echter slechts ongecontroleerde gegevens Het aantal slachtoffers van de overstro mingsramp is gestegen tot 1272. Wij geven op verzoek een overzicht van alle plaatsen waar slachtoffers zijn gevallen. Abbenbroek 1; Brandwijk 2; Brouwers haven 3; Bruinisse 1; Burgsluis 1.0; Capelle 3; Dinteloord 1; Dreischor 15; Elfplaat (gem. Poortugaal) 7; Fijnaart 46; Geersdijk 1; Goeree en Overflakkee 40; Goese Sas 7; 's Gravendeel 57; Halsteren 17; Hellevoet- sluis 5; Heijningen 25; Heine-oord 2; Hoe- dekenskerke 1; Hondsbossezeewering 1; Hontenisse (Kerkdorp, Samswaarde) 8; Klundert 13; Kortgene 40; Krabbendijke 4; Kruiningen 11; Maartensdijk 4; Maassluis 1; Moerdijk 13; Nieuw Neuzenpolder 1; Nieuwendijk(Land van Heusden en Altena) 3; Nieuwerkerk (Ouderkerk) 13; Nieuwe Tonge 75; Nieuw Vossemeer 50; Numans- dorp 67; Oosterland 40; Oosterschelde 4; Ossenisse 1; Ouddorp 1; Ouderkerk aan de IJssel 2; Oudelande 2; Oude Tonge 300; Papendrecht 1; St. Philipsland 1; Raams- donkveer 2; Rilland 1; Rotterdam 1; Se- rooskerke 15; Stavenisse 200; Steenbergen 13; Stellendam 27; Sliedrecht 1; Stormpol- der 6; Streijen 20; Terneuzen 4; Texel 5; Veere 2; Vlissingen 3; Wagenberg 1; Wil lemstad 12; Wolfaartsdijk 9; Ierseke 10; IJsselmonde 3; Zierikzee 15; Zuidland 20; totaal 1272. Voor bespreking over hulp bij watersnood Onverwacht is vanmorgen om 11.20 uur in een Skymaster van de Amerikaanse luchtmacht generaal Ridgway, opperbevel hebber van de N.A.ALO.-strijdkrachten, uit Parijs in Nederland aangekomen. Hij had tevoren een rondvlucht gemaakt over de geteisterde gebieden. Van Schiphol vertrok hij direct naar Den Haag om overleg te plegen met civiele en militaire autoriteiten. „Ik ben hier met een aantal officieren van mijn internationale staf gekomen om te zien of er iets gedaan kan worden om het Nederlandse volk bij deze grote ramp, die het getroffen heeft, te helpen", zo ver klaarde de generaal. „Ik heb een zeer dui delijk beeld gekregen van de enorme om vang der overstroming. Vanmiddag in Den Haag zal ik besprekingen voeren met de Nederlandse minister van Oorlog en Ma rine, ir. C. Staf. Na de besprekingen zal ik vanmiddag nog terugkeren naar Parijs". Het Nederlandsche Roode Kruis deelt mede dat de hoeveelheid ingezamelde ge dragen kledingstukken en gebruikt meubi lair een dergelijke omvang heeft aange nomen, dat in de eerste behoefte ruim schoots kan worden voorzien. Het Roode Kruis verzoekt dan ook met klem de in zameling van deze goederen in het gehele land tot nader order stop te zetten. Wel is er grote behoefte aan dekens, overig beddegoed en matrassen, die alle gestuurd kunnen worden naar de inten dance van het hoofdbestuur van het Roode Kruis, Fluwelen Burgwal 19, Den Haag. Het Nederlandse Rode Kruis heeft een eerste verlieslijst uitgegeven, waarop meer dan honderd namen voorkomen van per sonen, van wie verluidt dat zij bij de over stromingsramp om het leven zouden zijn gekomen of vermist worden. Deze lijsten zullen zoveel mogelijk dage lijks worden uitgegeven. De gegevens, die daarop voorkomen, zijn ongecontroleerd. Zij kunnen voor familieleden en verwanten van daarop vermelde personen dus ten hoogste een aanwijzing zijn, dat rekening moet worden gehouden met het feit, dat diegene wiens naam vermeld wordt, moge lijk iets is overkomen. In Zeeland en de Zuidhollandse eilanden zijn speciale functionarissen van het Rode Kruis bezig met het verzamelen van ge gevens. Sommige daarvan zullen verstrekt zijn door nog ter plaatse aanwezige autori teiten, andere afkomstig van ooggetuigen, evacués, militairen en burgers, die helpen aan de bestrijding van de ramp en haar gevolgen. Daar het onder de huidige om standigheden ondoenlijk is de verstrekte gegevens alle op korte termijn te contro leren en op hun betrouwbaarheid te toet sen, kunnen de verlieslijsten dus alleen be schouwd worden als een voorlopige infor matie, die voor correctie vatbaar is. De lijsten zullen ter inzage liggen op de plaatselijke afdelingen van het Rode Kruis. Men gelieve deze afdelingen niet op te bellen voor informaties. Het adres van de afdeling Haarlem van het Rode Kruis is: Paviljoenslaan 3. Van de situatie in Zeeland werd vannacht de volgende ruwe schets gegeven: Schou- wen-Duiveland staat voor 4/5 deel onder water, Noord Beveland voor de helft, St. Filipsland geheel, Tholen voor een derde deel en Zuid Beveland ongeveer voor een achtste deel. In Zeeuwsch Vlaanderen staat weinig water meer, bijna alle gaten in de dijk zijn gedicht en de kruispolder is reeds drooggemalen. Alleen bij Terneuzen, Bres- kens, Ossenisse, Kruiningen en enkele andere plaatsen staan nog gebieden onder water. Het ernstigst is de*situatie op Schouwen. De evacuatie van dit eiland is giste ren bijna voltooid. Men schat dat ongeveer 15.000 van de ongeveer 20.000 bewoners van Schouwen-Duiveland zijn geëvacueerd. Op Duiveland heeft men gisteren alle boerderijen en huizen systematisch afgezocht naar achtergebleven personen. Het zelfde gaat men vandaag doen op Schouwen. Een deel van de bevolking is achterge bleven om behulpzaam te zijn bij de herstelwerkzaamheden die overal reeds zijn be gonnen. In Zierikzee, Kenesse, Bruinisse en Haamstede is het grootste deel van de bevolking nog aanwezig. De evacuatie is van Bruinisse, Zierikzee en Burgsluis uit geschied. De geëvacueerden zijn getransporteerd naar Rotterdam, vanwaar zij via Gorinchem en Utrecht verder zullen worden vervoerd. De evacuatie van Schouwen was het sluitstuk van de overbrenging van een groot deel van de bewoners van de Zeeuw se eilanden naar Holland. Ook enkele plaatsen in Zeeuwsch Vlaanderen zijn ge deeltelijk geëvftueerd. Met angst en vrezen heeft men gister avond het weersverloop gadegeslagen. Door de aanwakkerende wind vreesde men voor hoog water en nieuwe gevallen van dijkdoorbraak. Gelukkig is de wind later op de avond gaan liggen. Er werden geen nieuwe gevallen vain dijkdoorbraak gere gistreerd. De meeste slachtoffers in Zeeland zijn vermoedelijk te betreuren in het midden deel van het eiland Schouwen-Duiveland. Het gebied achter de Westelijke duinen reeks tot Zonnemaire staat geheel blank. Op sommige plaatsen staat het water twee tot twee-en-een halve meter hoog. Hoewel hieromtrent nog geen zekerheid bestaat, acht men het waarschijnlijk dat in en om de zich in dit gebied bevindende boer derijen en huizen honderden doden moeten worden geborgen. Verslagenheid Men heeft op Schouwen Duiveland nog geen dijken kunnen dichten. Door de ster ke stromingen wordt het werk, dat dui zenden eilandbewoners en hulpkrachten aan de open geslagen dijken verrichten, zeer bemoeilijkt. Alom heerst grote versla genheid, vele boeren zijn vrijwel hun ge hele veestapel kwijt geraakt en men treurt over het verlies van familieleden, buren en vrienden. Desondanks is men overal aan de slag gegaan om de zwaar gehavende gebieden te herstellen. In de omgeving van Zierikzee wordt op zeven plaatsen gewerkt aan het dichtmaken van de dijken. De verwoesting in Zierikzee is verschrik kelijk. Gehele huizenblokken zijn door de zware golfslag totaal weggevaagd. De Hoofdpoortstraat, de Nieuwe Boogertstraat en de Venkelstraat bieden de meest troos teloze aanblik. Maar ook elders is het een chaos. Onder andere zijn het antieke vrij- poortje en het aangrenzende uit 1753 da terende pand „De Witte Zwaan" geheel in gestort. De bevolking van Zierikzee is ver zameld in de kom van de gemeente, die bijna geheel is droog gevallen. Het histo rische raadhuis daar is ongedeerd gebleven. Daarbuiten staat nog ruim anderhalve me ter water. De gas- en watervoorziening is uitgevallen en een gedeelte van Zie rikzee moet het ook zonder electriciteit stellen. Drinkwater wordt aangevoerd. Voedsel is uit eigen voorraden voldoende aanwezig. Men is bijzonder enthousiast en dankbaar voor de droppings, die zijn ge schied. Van de ongeveer 300 polders in Zeeland staan er 40 blank. De conclusie, die men hieruit op het eerste gezicht zou kunnen trekken, dat het grootste deel van Zeeland niet door de watersnood is getroffen is be paald onjuist wanneer men bedenkt dat de grootte van de polders variëert van 20.000 ha. tot 100 en minder hectaren. Zo staat bijvoorbeeld de 16.000 hectaren grote polder Schouwen geheel blank, maar ook de Kattepolder, die een opper vlakte heeft van 100 hectaren. In Zierikzee is dezer dagen een man op gepikt die zich zeventien uur lang aan een staaldraad had vastgeklampt om zich van de verdrinkingsdood te redden. tussen Oude Tonge en Galathesesluis zou zich nog een aantal mensen bevinden. Men zou trachten deze groep hedenmorgen te redden van Dordrecht en Winteroord uit. Van Nieuwe Tonge uit waren reeds onge veer 300 personen door de Amerikaanse hélicoptère afgevoerd. Strijd om de dijken De met tienduizenden zandzakken ver sterkte dijk langs het Voornsche kanaal en de afsluitdam te Oostvoorne op het Zuid hollandse eiland Voorne en Putten hebben de storm van hedennacht goed doorstaan. Te Heenvliet wordt de toestand echter zeer kritiek. Doordat het water in de Heenvlietse polder nog voortdurend blijft stijgen, wordt thans de toestand voor de Wieldijk bij Nieuwesluis zeer ernstig. Men vreest deze dijk, waar het water thans reeds op enkele plaatsen overheen spoelt, niet te kunnen behouden. Uit de achterliggende polder werd vanmorgen het vee afgevoerd. Bij het doorbreken van deze dijk komt de enige verbinding van de eilanden Voorne en Putten met Rotterdam te vervallen. Het verkeer ging thans nog over deze dijk, maar dit werd reeds levensgevaarlijk ge acht. In het land van Heusden en Altena ten Oosten van de Biesbosch in Brabant werd gisteravond met man en macht gewerkt voor het behoud van de dijk tussen Kei- zersveer en Sleeuwijk. Het werk is be loond: het reeds zwaar geteisterde gebied is voor een nieuwe overstroming gespaard. Inmiddels werd hedenmorgen een nieuwe dijkdoorbraak op een belangrijk punt op Schouwen gemeld. De laatste dijk bij Noord-Gouwe ten Noord-Westen van Zie rikzee had 't begeven en er werden onmid dellijk schepen gevraagd voor evacuatie van de daar aanwezige mensen. In Groningen is een 70-jarige man aan gehouden die bekend heeft een deel van het geld, dat hij ophaalde voor het Natio naal Rampenfonds, in eigen zak gestoken te hebben. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1