„Arend" en „Poolster Slachtoffers van de „Duyvis" in Oud - Katholieke kerk herdacht Agenda voor Velsen Havenberichten „Zwakke loggers dienen geen bezaan te voeren bij de uitstoom" Kunst in de verenigingszalen: „Felison" voor het rampenfonds Visserij-varia J Zweedse ertsboot bracht vijfhonderd dekens mee Dambond wil helpen Conclusie van deskundige voor de Raad voor de Scheepvaart Bij de Plaatwellerij ruim tien mille eenzamen op hun Zeeuwse post Santpoort DINSDAG 10 FEBRUARI 1953 5 OLD CLOTHES NEW NA AANVARING FALCON-KW 144 IN IJMUIDEN KNAU-district Noordholland vergadert 99 Meer dan 5000 gasguldens voor Rampenfonds Bovendien financiële steun van Urk Auto slipte tegen hek '518de 'STAATSLOTERIJ 5e klasse le 1'rjsT, NEGEN DAGEN na de ramp kwamen zij bijeen. Na negen lange dagen, negen maal vierentwintig uur, die voor de vrouwen en verloofden vol wanhoop en vertwijfeling over het lot van hun mannen op de trawler Catharina Duyvis voorbijgingen, trokken zij in een donkere rij door dooiwater van ijs en sneeuw over de Koningin Wilhelminakade naar de Oud Katholieke Kerk, waar tijdens een algemene gebedsure de Nederlands Hervormde predikant ds. J. v. d. Berg en de Oud Katholieke pastoor C. F. Nieuwenhuizen spraken ter nagedachtenis aan de slachtoffers zestien vissers. Religieus zo verschillend gericht stroomden daar zestienhonderd personen samen, de Commissaris van de Koningin in Noord holland dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, de burgemeester van Velsen mr. M. M. Kwint en vooraanstaande figuren uit de visserijwereld, evenzeer als de eenvoudige werkers van de kade en het dek. Zij kwamen niet uit belangstelling maar uit begrip en trouw voor de mannen die niet meer thuis voeren. Er was gisteravond geen plekje in Nederland, en zeker niet in Oud-IJmuiden, waar de stilte soms zo oneindig was als in die kerk aan de Wilhelminakade. Men stond er opgepakt en samengeperst om op te gaan in gebed met hen, die het beste, dat zi{ bezaten in het leven, niet zagen terugkeren. Na het vele leed, vooral binnenskamers, greep ds. J. v. d. Beng allen diep in het hart met de tekst van de klaagliederen van Jeremia 2 vers 114. „Waarom?", Waarom moest dit alles zo gaan? Waarom mochten zestien mannen de thuishaven wel zien maar niet betreden. Waarom moesten de vrouwen en verloofden in doodsangst hopen en bidden dat hun man nen nog zouden tbuistomen in IJmuidens haven? Waarom moesten deze zestien mannen de dood vinden in de zee, die nooit hun vijand is geweest? Zij zullen hun plaats in het gezin niet meer innemen omdat de zee, hun grote vriend, zich boven hen sloot. „Én al die vragen", aldus ds. v. d. Berg, „stormen op ons af. Waarom toch, waarommochten die zestien ke leed is niet te geven maar wel is er tegen over te stellen „En toch", en toch moet men verder, en toch moet men er boven uit. Men komt er boven uit omdat God het wil en het de mens op de lippen legt. In het diepste leed is daarom „Mijn God" het enige houvast. „En toch" is het Goddelijk „ja" wanneer de wereld neen zegt," aldus pastoor Nieuwenhuyzen. „Wat van de mens wordt genomen zal altijd een offer moeten zijn, en moeten be staan uit de gebrokenheid en droefheid. Na de spanning omtrent het lot van de op varenden van de Duyvis rees er grote ver slagenheid, omdat de zee had bedolven een mooi schip en zestien kostbare men senlevens. Toch zal men op God moeten vertrouwen. Voor een ieder die is getrof- j. ,]TpTYi- fen door leed is het altijd het zelfde ge reis op weg naar huis met over de drem rt» vpr^»™. pel, waarop zij al stonden. Terwijl het. gehele Nederlandse volk in diepe rouw werd gedompeld, moest bovendien de kleine wereld van de vissers in de diepte worden gebracht door 't vergaan van deze trawler. Met grote verslagenheid hebben de familieleden het vernomen. En de vrien den en kennissen waren met hen gebroken en verslagen, omdat God hen had versla gen. Hier zijn ook de stoere vissers van IJmuiden kleine mensen. Hun gebed is zwak tegenover het grote leed iin de ge troffen gezinnen. Maar wie is in staat een van al die vragen zo te beantwoorden, dat men er vrede mee heeft. Wie ka-n het antwoord geven waarom de dijken moesten breken. Wie geeft het antwoord om de getroffenen te troosten? Niemand. Aan wie vragen we het dan? Niemand kan achter de sluier van de raadselen van God zien. Toch spreken we deze vragen uit voor God in de hoop dat Hij de „waarom's" zal aanhoren. En al geeft God niet onmiddellijk antwoord, dan zal het toch steun geven dat er iemand is, die het menselijke „waarom" aanhoort. Ook als Hij geen antwoord geeft moet men het hoofd buigen. Zo lang men moet voortleven met onbeantwoorde vragen wordt van een ieder gevraagd stil te zijn. In dit stil zijn zal de sluier van Gods ver borgenheid opengaan. Dan zal Hij naast de mens komen staan en vragen: „Mag Ik u het antwoord geven want Ik ben de enig geboren zoon vol van genade en waar heid". Dodenappèl Bij staande gemeente tijdens enige mi nuten van stilte, werd het haast benau wend stil in dit kerkgebouw. Dodenappèl A. GLAS, W. HOEK. J. J. P. TACK, J. VROLIJK, H. O. BAKKER, C. PRINS, C. DE KOK, W. DEN HEYER, G. VISSER, C. DEKKER, L. PAAP, P. J. VINK, C. BLOK, A. PRONK, J. V. d. HOLST en T. ZWART. En toch. De ontroerende dienst is vervolgd met een toespraak van de Oud-Katholieke pastoor C. F. Nieuwenhuyzen over het on derwerp „En toch", waarbij hij aansloot op het gesprokene door ds. J. v. d. Berg. „In de duisternis van Golgotha kwam ook bij Jezus de vraag over de lippen „Mijn God, waarom hebt Gij mij verlaten". Zelfs hij heeft het „waarom" gesproken. Het antwoord bleef uit. God zweeg. Het ant woord op het waarom van het menselijk Rouw. Om de dienst van gisteravond in de Oud-Katholieke kerk bij te wonen, heb ben de bemanningen van de trawlers, die oorspronkelijk Maandag moesten varen, de haven niet verlaten. De opvarenden van de Allan Water, Vios, Thorina, Gelria, Lim- burgia, Zeelandia, Tzonne en enige reeds eerder stilliggende trawlers hebben de dienst ter nagedachtenis aan de bemanning van de Catharina Duyvis kunnen mee maken. Aan de Zuidzijde en op de trawler- vloot is Maandag ten teken van rouw half stok gevlagd. Het Zweedse stoomschip „Ara" dat van nacht in de Buitenhaven van de Hoogovens afmeerde bracht niet uitsluitend een lading erts mee. Op de wal stonden bij aankomst van het schip een gesloten spoorwegwagon en enige helpers van het Rode Kruis te wachten. De mannen konden de handen dadelijk uit de mouwen steken want uit de ruimen kwamen niet minder dan vijfhonderd nieuwe dekens van voortreffelijke kwali teit, bestemd voor de getroffenen in de ge bieden in Zuid-Nederland. Als afzender stond vermeld de Stalberg's Grufve Aktie Bolag te Ludvika in Zweden. ADVERTENTIE Uw kleding binnen één dag gereed Koningsplein 10 - Tel. 4886 Dinsdag 10 Februari Thalia, 20 uur: „De dijk is dicht", ten bate van het Nationaal Rampenfonds. Rex, 20 uur: „Limelight". Woensdag 11 Februari Thalia, 20 uur: „Uitstel van de dood". Rex, 20 uur: „Limelight". weest, maar uiteindelijk zal de verslagen heid plaats moeten maken voor een be scheiden en ootmoedig geloof vol vertrou wen. Pastoor Nieuwenhuyzen bracht daarna het Nederlandse volk in het algemeen ter sprake en merkte op: „De veerkracht van het Nederlandse volk, die de kameraden morgen weer vervult en de haven uit doet gaan, geeft ons het vertrouwen dat men strijdend en biddend het punt van de ver slagenheid achter zich zal laten. Waarom hadden de vissers zo'n veerkracht om mid den in de nacht van Maandag op Dinsdag op de eerste oproep met de vloot uit te varen naar de gebieden die in nood ver keerden? Omdat God het zo wilde en hen de kracht gaf dit te doen." „Aan al die familieleden van de zestien mannen van de Duyvis zal God dat geven, wat geen mens kan geven en ontnemen. Hij zal u geven de vertroosting van Zijn nabijheid. Zo moge de genade u in deze dagen van diepe droefheid vertroosten", besloot pastoor Nieuwenhuyzen. Allen, die deze mannen in ere hadden herdacht stonden op van de stoelen. Het eerste vers van het Wilhelmus en de slot zang van de Matthaus Passion besloten de plechtigheid. De collecte, die na afloop van de dienst ten bate van het vissersmonument werd gehouden, bracht, verzameld in vijf scha len, f 1208 op. <'-Vj Bij het dichten van de dijken worden millioenen zandzakken gebruikt Het vullen en transporteren van de zandzakken door soldaten bij Spijkenisse, op het eiland Voorne Putten. NRF aan geld en spelers aan spullen De Koninklijke Nederlandse Dambond heeft alle aangesloten leden gevraagd min stens één gulden of meer via de clubpen ningmeester te offeren voor het nationale rampenfonds. Daarna zal de K.ND.B. de damclubs in de rampgebieden, die al hun speelmateriaal hebben verloren, helpen om nieuw mate riaal aan te schaffen. In Noordholland kunnen de dammers storten bij de heer P. Beers. Giro 491268 te Noord-Scharwoude, liefst voor 20 Februari, Maandag 9 Februari kwamen de haven van IJmuiden binnen: Saint Paul van Le Havre. Colgarve van Hamburg. American Counselor van Antwerpen. Warum v. Stock holm. Abel Tasman van Swansea. Eem- stroom van Leith. Antilope van Warnet Holm. Bittern van Liverpool. Danae van Gothenburg. Draco van San Seliu. Salland van Bahia. Bomma van Drammen. Leersum van Antwerpen. Waldemar Sieg van Manilla. Vertrokken zijn: Goinaz naar Rio de Ja neiro. Barun naar Hamburg. Birmingham n. Harlingen. Johannes naar Antwerpen. Wegro naar Malmö. Anna Sylvia naar Workington. Frisian Coast naar Rotterdam. American Counselor naar Rotterdam. Jonathan Holt naar Londen. Arnhem naar Rotterdam. Baron Elchoy naar Swansea. „Onbegrijpelijk," noemde de voorzitter van de Raad voor de Scheepvaart, mr. A. Dirkzwager, de aanvaring tussen het En gelse stoomschip „Falcon" en de motorlog- ger „Wilhelmina V" (KW 144) gister enige keren tijdens het onderzoek voor de raad en ook de inspecteur.-generaal voor de Scheepvaart, de heer J. Metz, kon geen welomschreven verklaring vinden van deze botsing, die op 20 November van het vorige jaar ter hoogte van de IJmuidense sema- foor gebeurde en waardoor de Wilhelmina V een diepe kloof in de stuurbootsteven op liep. Drie der opvarenden sprongen in paniek over boord, maar werden tijdig ge red en de Falcon kon vrijwel onbeschadigd haar reis naar Amsterdam voortzetten. De gedeeltelijke onverklaarbaarheid van dit ongeval was dan ook de reden, waarom de heer Metz adviseerde geen oordeel over de schuld uit te spreken, hoewel hij schipper Nijg van de KW 144 en met hem alle log- gerschippers wel nadrukkelijk op het hart bond, dat het naar zijn mening niet juist is, dat loggers met lichte motoren tijdens het vertrek uit de IJmuidense haven het bezaanzeil voeren en daardoor met plotse linge manoeuvres gevaarlijk stuurloos kun nen worden, zoals deze „Wilhelmina V" is overkomen. Het schip vertrok op die 20ste November bij kalm weer uit de Vissershaven en koerste daartoe, met de stuurman aan het roer, langs de stuurboordswal van het forteiland door het Zuidertoeleidings- kanaal. Dicht onder de wal lag een bagger molen met een ankerschuitje en uit zee kwam de Falcon, reeds beloodst en met matige vaart, omdat de middensluis nog niet vrij was. Er stond weinig wind uit het Zuiden en volgens de verklaringen van de getuigen twee kustwachters van de semafoor en de loods van de Falcon - was er hoegenaamd niets van spuistroom merkbaar. Na een uitvoerige bespreking van de toedracht dezer aanvaring kwam de inspecteur-generaal tot een door hem zelf op enige punten aangevochten reconstructie: de schipper van de KW 144 heeft de „Falcon" bij het uitvaren van de Vissershaven zien aankomen, maar dacht, dat het schip teveel naar de verkeerde kant van het vaarwater helde, hoewel hij aan genomen moet hebben, dat dit stoomschip de juiste koers langs zijn stuurboordswal volgde. Uit de verklaring van de loods op de „Falcon" bleek dat overigens ook, al werd toegegeven, dat men ongeveer op de as van het Zuidertoeleidingskanaal voer. Daar de baggermolen het uiterste rechter- deel van het water in beslag nam, meende schipper Nijg op het laatste moment, dat hij er niet meer langs kon en gaf daarop het commando „volle kracht achteruit". Zijn logger, die de bezaan al voerde, viel echter af over bakboord en de Falcon ramde het scheepje op de stuurboords steven. Liever gieren De heer Metz noemde het niet uitge sloten, dat de Engelse stomer bij het bin- l nenvaren met het achterschip iets over de as van het vaarwater en dus gedeeltelijk aan de verkeerde kant terecht is gekomen, waardoor op de logger de indruk werd ge wekt, dat het schip een verkeerde koers stoomde. Wellicht had de logger op dat moment het best naar rechts kunnen gie ren, om achter de zwarte ton, die het on diepe water markeert, langs te glippen, maar men voerde toen de (niet helemaal juiste) manoeuvre uit, om -vlak bij de Falcon gekomen volle kracht achteruit te slaan, waarbij de logger mede door de bezaan uit de koers liep. Dat laatste nam de heer Metz de schipper van de KW 144 welkwalijk en hij knoopte aan zijn be schouwing hierover de opmerking vast, dat het in het algemeen voor vissersschepen met zwakke motor ongewenst is, de bezaan al bij te zetten voor zij nodig is. De inzameling onder personeel van de N.V. De Plaatwellerij voor de slachtoffers van de watersnood bracht 4595,83 op, waarbij het bestuur van de personeelsver eniging uit de kasmiddelen 1000 voegde. De oorspronkelijke toezegging van de directie van een bedrag van 2000 werd verhoogd tot 5000, zodat de Plaatwellerij een totaal van 10.595,83 binnen bracht. Nadat de Velsense vereniging tot bevor dering van de beeldende kunst „Felison" dezer dagen een actie begon om de Velsen se kunstenaars te bewegen een of meer hunner werken af te staan voor een ten toonstelling, waar dit werk verkocht zou worden, kwam de voor de organisatoren onaangename mededeling, dat de exposi tieruimte niet beschikbaar was. „Felison" heeft daarop echter vlot een nieuw idee uitgewerkt, weer ten bate van het rampen fonds, waar de vereniging evenwel de steun van alle verenigingen in de gemeente voor nodig heeft. Zij wil namelijk de reeds toegezegde en nog binnenkomende schilderwerken, teke ningen en aquarels doen verkopen op de avonden, die in de naaste en verdere toe komst gehouden worden door het Velsense verenigingsleven ten bate van het Ram penfonds en dat zullen er, naar het zich laat aanzien, heel veel zijn. Verenigingen als tussenpersonen Onder auspiciën van „Felison" worden dus de kunstwerken ingezameld (het con tactadres is nog steeds Stationsweg 91, tele foon 5818 ten name van mevrouw J. Schiff-Donkers) en daarna zal contact worden gezocht met alle bereikbare ver enigingen, wie gevraagd zal worden als tussenpersoon op te treden bij deze sym pathieke actie. In de pauze van de te ge ven uitvoeringen, zal het op deze wijze verworven schilderstuk voor het Rampen fonds verkocht worden, zo stelt „Felison" het zich althans voor, zodat de activiteit van „Felison" gekoppeld wordt aan die van de goedwillende verenigingen, die reeds een goed deel van hun werkkracht in dienst van de bestrijding der nationale nood hebben gesteld. Zodra een overzicht is verkregen van alle medewerking, zowel van de zijde der Het districtsbestuur Noordholland van de Koninklijke Nederlandse Athletiek Unie zal Zondag 15 Februari in het Statenhuis te Beverwijk de algemene jaarlijkse vergade ring houden. In deze bijeenkomst worden de jaarver slagen van het districtsbestuur, penning meester en districts technische commissie behandeld. Voor de bestuursverkiezing zijn aftredend en herkiesbaar de heren J. F. van Driel, voorzitter en W. A. van Leeuwarden, pen ningmeester. Van de dirstrictstechnische commissie tre den af de heren J. A. Smit, voorzitter: K. Schenk en C. Stapel, die eveneens herkies baar zijn. De uitgebreide agenda bevat verder nog bespreking van de agenda van de jaarlijkse algemene vergadering van de KNAU, ver kiezing van gedelegeerden voor deze ver gadering en ingekomen voorstellen. UITSLAGEN NOORDHOLLANDSE DAMBOND In de afgelopen week zijn de volgende uit gestelde of afgebroken ontmoetingen ge speeld. CS—ODV 15—5; DCIP—Weesp 9—9; GSHDC 164; Jozeph BlankenaarHDC 15—5; DCIJ—DCG 11—9; Zaandam—HDC 10—10; DCG—OK 9—11; CDA—Zaandam 10—10; OK—Weesp 11—9; GS—OK 12—8. Nu het leven langzaam zijn normale gang herneemt, gaan de gedachten weer terug naar de dingen van alle dag althans in het niet-getroffen gebied. Maar ginds, rond de Zeeuwse ei landen zijn na het vertrek van de overtollige vissers schepen toch nog eenheden gebleven die hun gewicht in goud waard blijven en waarvan de bemanningen dag en nacht denken aan de herbouw. Zoals de Pool ster (IJM. 11), die als een van de eerste kotters het ruime sop koos om bij te springen, zoals de Arend (KW 7), die een onmisbare schakel is geworden in de marine-radioketen in het rampgebied. Zondag gaf de Poolster van de rederij Drijver een „roeppie" naar huis en naar de rederij, dat het schip voorlopig nog niet gemist kon worden. Blijven dus. Terwijl de andere schepen de hoge visprijzen te baat nemen en dat is niet al leen hun goed recht, maar zelfs een economische nood zaak steunen de kleine broeders uit de vloot op eenzame posten het red- dings- en opbouwwerk ginds. Er wordt geen gebrek geleden op de Poolster, want de marine zorgt goed voor die gewaardeerde gasten en er is al een hechte band ontstaan tussen de lotgeno ten: in de nood leert men immers zijn vrienden ken nen? Er wordt ook wel eens onderdak verleend aan mensen van de wal, de zen der staat de ganse dag bij en voorlopig is er „niks in de weg". Ja, eigenlijk wel, de financiën beginnen de mensen een beetje dwars te zitten. Maar de directie van Visserijen heeft ons Vrij dagmiddag nog verzekerd, dat er een voorschotrege ling op komst is voor allen, die inkomsten hebben ge derfd, dus ook dat zal in orde komen. Dan is daar nog de Arend, van de rederij „Meerburg", die eigenlijk al in IJmuiden binnen had moeten zijn. Maar te elfder ure kwam er een seintje, dat de logger voor de rede van Zierikzee te dringend nodig was, dan dat de marine het schip kon missen. En onze kleine Hoop, die zijn aftandse casco in dienst van het grote werk in het Zuiden heeft gesteld? Het Hospitaalkerkschip heeft zich aan alle kanten ge weerd tijdens de droeve da gen van de vorige week; nu is het naar Rotterdam ge varen met 24 zieken aan boord. De ereschuld jegens dit schip, dat zo nodig ver nieuwd moet worden, kan, ondanks dringender behoef ten door de ramp, niet en nooit vergeten worden. De Hoop voer en zal varen, maar de meester en de (nieuwe) schipper hebben hun hart wel eens vastge houden in deze dagen kunstenaars reeds zijn verscheidene spontane toezeggingen binnengekomen! als van de verenigingen en men hoopt, dat het nummer 5818 de kamende weken druk bezet is zullen de détails van dit originele plan worden gepubliceerd. Inmiddels heeft men al contact opgeno men met een Beverwijkse organisatie, om daar dit plan eveneens uit te voeren. De inwoners van de gemeente Velsen blijken spontaan te reageren op het voor stel van het comité om het onverwachte financiële voordeeltje in de vorm van het bedrag dat zij op de over 1952 betaalde gasprijs tegemoet konden zien als bijdrage af te staan voor het Rampenfonds. De ge zinnen, die tot nu toe worden bezocht, hebben in totaal 5047,17 afgestaan, of wel gemiddeld vijf gulden per gezin. Vele gezinnen waren bereid van het gehele be drag van de restitutie afstand te doen. De collecte voor het Rampenfonds op Urk heeft ruim 12.300 opgebracht. Wan neer men in aanmerking neemt dat de Noordzee- en IJselrpeervloot zich bijna ge heel in het rampengebied bevond, is dit resultaat wel bijzonder bevredigend. 20.000 VAN DEN HAAG VOOR HOSPITAAL-KERKSCHIP „DE HOOP", Overeenkomstig het voorstel van B. en W. heeft de Haagse gemeenteraad besloten aan de Nederlandse vereniging ten behoeve van zeelieden van elke nationaliteit te Am sterdam een gift van 20.000 toe te kennen als bijdrage in haar fonds „nieuw schip", ter vervanging van het tegenwoordige hos pitaal-kerkschip „De Hoop". De vereniging had een bijdrage van 10.000 gevraagd, doch B. en W. vonden het alleszins gemotiveerd een hogere bij drage te verlenen. Een Santpoortse personenauto is gister middag op de Duin en Kruidbergerweg onder Santpoort uit de (besneeuwde) bocht gegleden, met het gevolg, dat de wagen aan voor- en zijkant ernstig werd beschadigd, terwijl ook het dek deerlijk werd gedeukt. De twee inzittenden van de auto kwamen met de schrik vrij; een kraanwagen heeft de auto later weggesleept. Kleine kentering. Terwijl de noteringen van de voorgaande week op het abnormaal hoge niveau bleven staan, waren Maandag de aanvoeren van alle soorten nog te gering om daar iets af te knabbelen. Zelfs bij de tong was geen verandering waar te nemen, al werd de handel wel iets voorzichtiger met voorraad opdoen. De laptong noteerde onveranderlijk 2.70, de middelsoorten 2.60 en de tongen 2 deden gemakkelijk 1.70 per kg. De grove schelvis werd met 70 tot 75 betaald, de middelsorteringen 65 en de goede braad met 32. Bij zulke hoge prijzen kon de wijting natuurlijk niet achter blijven, die dan ook prompt 35 op bracht. Enkele regels grote kabeljauwen gingen in andere handen over voor prijzen van 140 tot 120 per 10 stuks. Schol 2 en 3 werden verder met 35 en 30 per kist goed betaald. Prijzen en aanvoer. Heilbot ƒ2.802.05; gr. tong 2.602.25; grm. tong 2.452.10; kim. tong 2.802.50; kl. tong I ƒ2.40 1.90; kl. tong II 1.90—1.50; tarbot I 2.70 —2.—, alles per 1 kg. Tarbot IV 72—55; schartong 4132; gr. schol 2621; grm. schol ƒ44—32; kim. schol 69—63; kl. schol I 56—45; kl. schol II 38—22; schar ƒ3221; v. haring ƒ2215.50; makreel 3225; gr. schelvis 7563; grm. schel vis 7467; kim. schelvis 6866; kl. schelvis I 7162; kl. schelvis II 5427; wijting 3820.50; gr. gul 6856; mid. gul 4941; kl. gul 3830; kl. leng 38; kl. haai 28—18; ham 110—92; kl. heek 63; kl. heek I 44; kl. heek II 37; poon tjes ƒ3127; lommen ƒ30; kl. koolvis zw. 1 2722, alles 50 kg. Gr. kabeljauw 220 108; gr. koolvis zw. ƒ6452; gr. leng ƒ98 81; gr. heek 212188, alles per 125 kg. Aanvoer: 262 kisten tong en tarbot, 21 heil bot, 16 tongschar en schartong, 1305 schol, 50 schar, 410 haring, 280 makreel, 116 schelvis, 550 wijting, 140 kabeljauw en gul, 55 leng, 7 kl. haai, 10 ham, 25 heek, 6 lom, 7 poon, 420 koolvis, 50 diversen. In totaal 3730 kisten. Morgen meer. Als eerste liefhebber voor de Woensdagmarkt heeft zich de Haarlem reeds gemeld. Als van ouds brengt dit schip weer een mooie lading mee, namelijk totaal 950 kisten, te weten 200 k. zwarte kolen, 40 k. schelvis en pie pers, 20 k. radio, 80 k. wijting en 10 k, slokkebit. Verwacht worden verder nog de Abraham, de Mary en de Tubantia, die echter tot Maandagavond nog geen melding van hun vangsten doorgaven. Bar weer, netten kwijt. Het is de laat ste tijd wel raak met het slechte weer. De schepen, die thans ongeveer 10 tot 12 dagen in de Noord zijn, zijn vrijwel nog niet aan vissen toegekomen. Ook Maandag waren de verwachtingen voor de volgende dagen: harde wind en Maandagavond lag al het grootste gedeelte van de trawlervloot weer te steken. Voor zover Maandag door de loggervloot nog doorgevist werd, bleef de schade niet uit. De Sch. 160, Vertrouwen, verspeelde eerst al een net en bij de twee de trek moest de hele boel weer aan stuk ken worden binnengehaald. Dergelijke be richten waren aan de orde van de dag. Zware tocht. Een zeer moeilijke reis heeft de bemanning van de Wiron-kotter IJm. 221 achter de rug. In de orkaan van 31 Januari op 1 Februari was ook schipper Zwaan op zee. Het kottertje hield zich ech ter uitstekend, maar er kon haast niet wor den gevist. Met slechts 500 kilo tong en een 70 kisten schol, en wat varia moest de bemanning, omdat de reis uit was, Maan dag wel ter markt komen. Voor de Dins- dagmarkt kwam Maandagmiddag" binnen, de Wiron 1 (IJm. 210). Samen hetzelfde. De Tzonne en de Vios, die Maandag de twee grootste aanvoerders waren, noteerden broederlijk 24.000 voor de 13-daagse reizen. De Eveline, die dit maal niet tot de gelukkige vangers be hoorde, bracht 9.000 op en de Zeelandia deed ƒ3200 (voor de gebroken reis). Boei aan de zwerf. Maandagmorgen kwamen er berichten binnen, dat er een reddingsboei was aangetroffen op ongeveer 52.15 Nbr. en 3.58 O.L. Als vermoedelijke plaats van herkomst werd genoemd Mann heim, wat echter werd betwijfeld, daar Mannheim geen zeehaven is. Hoewel de boei van een binnenschip afkomstig kan zijn. Kat uit de boom. Vanmorgen kwamen er geen trawlers of loggers aan de markt. Wel lag reeds Maandag de KW 85 binnen, doch die vond het met het oog op geringe piatvisaanvoerverwachtingen voor de Woensdagmarkt beter maar verstek te laten gaan tot Woensdag in de hoop iets meer te kunnen verdienen. 60.- 1013 1324 1514 1739 1887 1096 1114 1122 1335 1340 1344 1574 1586 1589 1740 1742 1773 1892 1908 1927 1192 1214 1374 1400 1596 1620 1789 1790 1952 1971 1223 1408 1659 1792 1982 1229 1244 1438 1439 1675 1680 1795 1827 2002 2021 1168 1349 1592 1787 1949 2202 2221 2239 2240 2248 2267 2410 2412 2424 2455 2498 2508 2606 2640 2691 2708 2744 2752 2926 2958 2964 2972 3038 3279 3282 3321 3349 3355 3515 3518 3576 3618 3621 \1486 •1722 ,1851 2146 2147 2153 5159 2188 2337 2364 2366 2376 2385 2550 2559 2566 2599 2601 2773 2773 2817 2900 2923 3159 3171 3218 3264 3271 3462 3479 3487 3491 3506 3720 3743 3816 3824 3849 3856 3858 3872 3902 3919 3927 4008 4011 4023 4038 4044 4071 4100 4103 4121 4123 4138 4251 4287 4331 4355 4359 4360 4442 4457 4517 4564 4566 4692 4701 4780 4818 4823 4888 4909 4923 4924 4926 4975 5016 5026 5034 5096 5098 5107 5121 5134 5148 5177 5216 1252 1442 1696 1832 2080 2305 2540 2758 1289 1446 1714 1850 2086 2319 2762 3122 3145 3147 3389 3442 3450 3678 3703 3711 3930 4141 4670 468? 4976 4987 5221 5223 5244 5281 5292 5297 5304 5316 5346 5347 5359 5363 5387 5424 5429 5441 5478 5485 5491 5527 5536 5541 5603 5696 5708 5725 5737 5746 5772 5785 5788 5859 5892 5909 5996 60056037 6040 6161 6169 6198 6277 6278 6293 6296 6324 6325 6365 6367 6420 6427 6438 6448 €474 6492 6552 6588 6598 6624 6643 6688 6691 6701 6703 6732 6794 6805 6811 6820 6843 6852 6865 6886 6894 3 f 7010 7093 7111 7156 7168 7171 7174 7177 7195 7212 7219 7232 7266 7280 7293 7305 7333 7338 7351 7356 7392 7393 7397 7444 7445 7470 7486 7490 7538 7542 7557 7566 7577 7591 7600 7620 7657 7678 7698 7708 7776 7812 7819 7849 7867 7868 7883 7884 7900 7936 7980 7988 8005 8046 8068 8080 8082 8087 8156 8160 8174 8191 8200 8214 8250 B279 8292 8344 8345 8352 8384 8411 8414 8417 8457 8471 8484 8492 5563 8575 8579 8668 8683 8684 8686 8700 8733 8737 8766 8820 8840 8871 8902 8903 8935 8965 8967 8978 8989 9078 9095 9111 9181 9205 9218 9241 9284 9287 9329 9354 9377 9385 9390 9393 9395 9450 3464 9488 9498 9503 9537 9588 9646 9653 9698 9766 9776 9789 9794 r.«213 9867 9885 9897 9926 9976 10032 10045 10059 10081 10185 10185 110202 10231 10237 10239 10257 10288 10289 10291 10317 10339 10403 10408 10415. £0421 10429 10442 10459 10465 10580 10594 10601 10637 10639 10684 10698 10712 Ï9IËS }?I£3 10767 10790 10855 10865 10879 10880 10881 10886 10969 10988 11029 11074 11079 11084 11115 11160 11184 11263 11329 11356 11389 11411 11427 PÜ09 11569 11578 11584 11593 11605 11827 11835 11858 11887 11688 11973 11732 11770 11796 11807 11819 11904 11918 11919 11949 11955 12004 12028 12075 12113 12114 12120 12154 12163 12189 12235 12252 12256 12275 12280 12293 12319 12325 12335 12394 12438 12466 12468 12494 12508 12512 12537 12550 12557 12561 12582 12597 12600 12616 12647 12720 12769 12821 12830 12844 12S74 12877 12903 12926 12933 12941 12945 12993 13004 13025 13028 13081 13154 13181 13210 13230 13277 13292 13314 13332 13338 13446 13463 13477 13484 13511 13575 13646 13653 13669 13727 13749 13759 13794 13836 13840 13868 13892 13937 13960 13969 13976 14003 14022 14030 14045 14046 14068 14098 14099 14105 14141 14182 14239 14291 14319 14322 14337 14355 14368 14370 14375 14442 14486 14505 14513 14517 14519 14552 14570 14581 14617 14637 14665 14669 14698 14725 14729 14743 14774 14787 14790 14802 14847 14891 14908 14923 14924 14980 15001 15003 lo021 15032 15045 15090 15100 15109 15162 15167 15237 15261 15262 15269 15283 15302 15305 15335 15344 15363 15364 15428 15437 15339 15469 15479 15526 15527 15553 15555 15567 15577 15580 15586 15663 15726 15736 15777 15782 15790 15839 15842 15873 15910 15912 15974 16013 16034 16038 16085 16092 16124 16136 16187 16189 16207 16218 16256 16282 16285 16288 16293 16308 16320 16348 16375 16409 16458 16483 16397 16506 16522 16649 16688 16707 16723 16725 16822 16833 16839 16853 16890 16925 16932 16974 16976 J10,21 17025 17033 17°34 1T091 17098 17121 17137 17142 17170 17190 17211 17215 17222 17224 17228 17278 17290 17305 17352 17364 17416 17456 17463 17467 17475 nZoÜ }Z236 17546 17554 17564 17566 17634 17653 17708 17730 17782 17774 17785 VJil JI^5 n919 17979 18001 18013 18042 18M3 18057 18099 18103 ism 18189 18200 182°1 i8220 18251 18274 18275 18312 18353 18413 18435 18456 18478 18528 18551 18581 18631 18678 18691 18723 18739 18745 18800 18905 18959 18963 19009 19011 19022 19038 19043 19092 19115 19162 19179 19249 19286 19294 HES }2?? 19^ 19359 19366 19383 19388 19425 19434 19458 19484 19480 JScïS 19542 19583 19675 19713 19715 19774 19805 19819 J5S25 oaooI Z™ 19990 20012 20013 20046 20111 20145 20173 20201 20223 20224 20284 20318 20377 20380 20381 20598 20666 20690 20716 20747 20822- Z 20869 20880 20881 20905 20929 20979 21040 21109 21115 21140 211431 21148 21162 21171 21233 21251 21255 21267 21349 21362 21370 21374 21381 21405,' 21451 21495 21517 21624 21625 21639 21708 21712 21757 21774 21784 21810 21857 ,21862 21884 21895 21929 21957 21988 21991, ^W1U_ 21897J Rectificatie: Prijs ƒ200: 5229 moet zyn 5227 60: 5159 moet zyn 2159.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3