Onze puzzle KL. Mi GEBR. BEEKMAN Automobielbedrijven Kort en bondig Castricum Beverwijk HARTENDORP Wijk aan Zee IJmuiden Nieuwe haspelkastjes aan Castricumse strand Hoge prijzen op export veilingen Na „De dijk is dicht" J 6000 voor Rampenfonds De groenten- en fruitmarkt in de afgelopen week Tweede en achtste verliezen Bij de S.G. „Santpoort" werd fel gespeeld Herstel van scholen in het rampgebied Instelling van de gemeente Emmeloord De Haagse Comedie in het volgend seizoen Prof. mr. dr. S. van Brake), overleden Radio-opdrachten aan Nederlandse componisten Uitkering aan evacué's voor eerste behoeften In Indonesië al meer dan 2 millioen ingezameld Ongekende haringvangsten Adonis nog niet uitgeleverd Scheepvaart ZATERDAG 14 FEBRUARI 1953 V De Castricumse Reddings Brigade „De Strandlopers" heeft Donderdag tijdens de jaarvergadering in hotel „De Rustende Jager" besloten f 25 beschikbaar te stellen voor het Rampenfonds. De voorzitter de heer J. de Vries vertelde in zijn openings woord dat men aanvankelijk van plan was geweest met de reddingsboot naar Zeeland te gaan. Aangezien men niet kon beschik ken over een buitenboordmotor moest men helaas thuis blijven. In het afgelopen jaar toonden de leden een grote activiteit, getuige het jaarverslag van de secretaris de heer K. Th. Wiegert. Nochtans moest er één verdrinkingsgeval worden genoteerd. In tal van andere ge vallen waren de leden echter op hun post en wisten zij meerdere malen redding te brengen. Het ledenaantal is nog steeds stijgende. Tien personen behaalden het A-diploma, twee het diploma B en vijf leden het di ploma kustwacht. Het reddingsmateriaal zal worden uitgebreid met drie haspel kastjes, elk met honderd meter reddings- lijn. De kastjes zullen op de gevaarlijkste strandgedeelten worden geplaatst. Besloten werd de contributie voor de werkende leden met f 0.50 te verhogen. De contributie voor de adspirant-leden werd echter verlaagd met f 1. Concert uitgesteld De voor Zondag vastgestelde uitvoering van de Castricumse Accordeonvereniging, is wegens de tijdsomstandigheden uitge steld. Het concert zal nu Zondag 8 Maart in hotel Borst plaats vinden. De verwachte stijging der prijzen van voor export bestemde peen is Donderdag in Castricum waarheid geworden. Voor peen B werd op de exportveiling maar liefst f 16.70—f 16.90 per 100 kilo geno teerd. Peen C verging het niet slechter en besomde f 13.70f 14.10. Van de aange voerde 50.000 kilo bleef de helft in ons land, waarvoor de Kennemer tuinders f 8.70f 11.90 kregen betaald. Ter afwis seling bracht men 2000 kilo uien op de markt waarvoor de notering f 42 per 100 kilo bedroeg. Evenals vele andere b;oscoop-directies, stelde ook de directie van het „Corso"- theater in Castricum haar zaal beschikbaar voor een voorstelling ten bate van het Rampenfonds. Het slechte weer van Don derdagavond zal ongetwijfeld oorzaak zijn geweest, dat het theater slechts voor de helft was gevuld, waardoor de opbrengst niet zo hoog was als werd verwacht. Het gegeven van de rolprent „De dijk is dicht" is dermate bekend dat een be schrijving hierover achterwege mag blij ven. Vooraf gaf het korte, maar niet min der realistisch journaal, een duidelijk beeld van de ramp die zovelen trof. Bur gemeester C. F. Smeets en echtgenote en vele andere vooraanstaande figuren uit de plaats waren aanwezig. Het saldo van deze avond bedroeg f 222.50, zodat in Castricum tot dusverre een bedrag van f 6000, voor het fonds erd ingezameld. Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland deelt oyer het ver loop van de groenten- en fruitmarkten over de afgelopen week mede: Door de ramp, welke het Zuid-Westen van ons land getroffen heeft, zijn sommige producten welke speciaal in dit gebied ge teeld worden, in prijs omhoog gegaan. Vooral van uien, waarvan het getroffen gebied een belangrijk productiecentrum was, is de prijs gestegen. De sluitkoolsoorten geven nog steeds hetzelfde prijsbeeld van de laatste weken. Er is nog steeds weinig animo voor deze producten, zowel van binnen- als buiten land. De prijzen van de overige groentesoor ten zijn betrekkelijk weinig aan verandering onderhevig geweest en er zijn ook geen vooruitzichten dat dit op korte termijn niet het geval zal zijn. Noteringen van 11 Februari: andijvie 76 88 cent per kg; boerenkool 2638 cent per kg; waspeen 1620 cent per kg; breek- peen 1749 cent per kg; gele savoye kool 612 cent per kg; groene savoye kool 22 27 cent per kg;witte kool 69 cent per kg; rode kool 714 cent per kg; knolsel derij 2037 cent per kg; kroten 812 cent per kg; prei 4050 cent per kg; schorseneren 5464 cent per kg; spruiten (ongeschoond) 5457 cent per kg; sprui ten (geschoond) 6580 cent per kg; uien 3454 cent per kg; witlof 4853 cent per kilogram. De aanvoer van appelen cn peren is niet groot. Daar er weinig animo voor deze pro ducten is, komt er geen verandering in de prijzen. Veiling van woonhuizen Ten overstaan van notaris T. C. A. Bölger zullen Donderdagmiddag 26 Fe bruari, twee uur, in 't Centrum elf woon huizen aan de Noorderwijkweg, de num mers 52 tot en met 56 en 73 tot en met 87 worden geveild alsmede twee woon huizen aan de Hoflanderweg, de nummers 50 en 50a. Tollenaren zegevierden over postiljons De gisteravond in het kader van de Be- verwijkse bedrijfscoinpetitie gespeelde tafel- tenniswedstrijd tussen do postambtenaren en hun collega's van de belastingen, is ge ëindigd in een 64 overwinning voor de belastingambtenaren. De gedetailleerde Uitslagen zijn: P. T. T. Prak W. B. PhillipsonPh. Schuyt 0—1 J. v. d. Winden1. W. Bonnink1—0 J. Lubbers—J. Flameling 0—1 W. B. Phillipson—J. W. Bonnink1—0 J. v. d. Winden—J. Flameling 0—1 J. LubbersPh. Schuyt 10 W. B. Phillipson—J. Flameling 0—1 J. v. d. WiindenPh. Schuyt 01 J. LubbersJ. W. Bonnink 10 Het dubbelspel werd een overwinning voor de belastingen. MARKTBERICHTEN 13 Februari- Andijvie 100105, waspeen 1530, spruiten 3284, plei 4472, knollen 18—29, rabarber 27—51, boerenkool 31—47, groene kool 16—27, rode kool 6—12, gele kool 7—14, uien 27—46, bieten 8—12, breekpeen 6—13! veldsla 125, soep 8—21. Kijk Uit in moeilijkheden Het bondsprogramma van de IJmuidense schaakclub „Ki.ik Uit" in de afgelopen week is voor haar tientallen niet voordelig ge weest; het tweede tiental kreeg een zware 8V2l'/a nederlaag te slikken van Rolland 2 en het achtste moest met 6V23'A in Half weg 2 zijn meerdere erkennen. Onvolledig uitkomen is wel een der voor naamste oorzaken dezer nederlagen, temeer, daar de reserves uit de lagere tientallen ge- recruteerd moesten worden, om de kansen van het derde en vierde tiental niet te ver minderen. Er rest voor beide tientallen nog één wed strijd en wel voor Kijk Uit II een uitwed strijd tegen Bloemendaal II en Kijk Uit VIII gaat naar Kennemerland 2. Het derde maakte met een door ziekte ver zwakt tiental de reis naar Haarlem om al daar slag te leveren tegen Kennemerland I. Hoewel de spelers verwoed vochten om hun kans te houden, konden zij er toch niet in slagen de zege te behalen, daar Kennemer land nu eenmaal beter speelde en de 73 overwinning was niet geflatteerd voor de Haarlemmers. Door deze uitslag is Kijk Uit 3 practisch uitgeschakeld. Kijk Uit 3 rest nog slechts één wedstrijd en wel tegen Haar lem 4 in eigen huis. Maandag heeft weer een belangrijk treffen plaats, daar dan Kennemerland 2 en Kijk Uit 7 met elkaar zullen uitmaken wie de bovenste plaats in deze groep zal bezetten. Clubresultaten Naast het drukke bondsprogramma werd ondanks het gure weer de clubavond zeer goed bezocht en de wedstrijdleider kon een groot aantal partijen voor de wintercompe titie, benevens de revanchewedstrijden, ge speeld, noteren. De verrassing van deze weck is ongetwij feld de zege van voorzitter Hendrikse op de kampioen Gordijn geworden, die hierdoor zijn eerste nederlaag te slikken kreeg. In groep II B riep Huiser een halt toe aan Heijkoop, die juist de laatste weken goed op dreef was. maar nu de eer aan Huiser moest laten. Scheurkogel maakte de kansen van Aarsen iets kleiner cn nestelde zich zelf aan de kop van deze groep. In groep III verspeelde Spuls Jr. een half puntje tegen Brouwer, de strijd om de onder ste plaats te ontgaan werd door Mooy aange grepen en v.d. Veen nam deze over. Roseboom zakte enige plaatsen op de ranglijst door van v. d. Doel te verliezen. In 4 B zorgde R. Blok door een overwin ning op Aalbersberg, dat hij voorlopig de eerste plaats kan bezetten. Cleeren wist zo waar zijn afgebroken partij tegen M. Spuls te winnen, maar laatstgenoemde nam revan che op Van Die Jr., terwijl Strijker op zijn beurt Cleeren er weer onder hield. Van Keelen en De Jong sloegen aan het stuivertje wisselen, daar Van Keelen zegevierde over De Jong. B.D.C. nieuws Voor de onderlinge competitie van de Be- verwijkse damclub werd als volgt gespeeld: lste klas: S. Snel—K. Kikke 11. H. Die- deriksChr. Bakker afgebroken. 2de klas: F. BakkerJ. van Zutphen afgebr. OutenaarNoordermeer 20. Engelhart Oosterman 02. Van HattemReinhout 20. BrandLauffer 20. NijmanHofland 20. AdrichemDe Graaf 02. De BoerVan Brugnum 20. 3de klas: JelgersmaDe Meer 02. P. Nij manK. Nijman 02. RomeijnG. Bakker 2—0. Om het persoonlijk kampioenschap van Kennemerland speelden: 3de klas: G. v. d. Waalv. Diemen 02. D. van AsGroentjes 02. Dinsdag 17 Februari wordt in hotel Ken- nemerhof te IJmuiden de beslissingswedstrijd gespeeld tussen B.D.C. I en H. D. C. II. DUBBELE VALONA BEKROOND. De Beverwijkse bloembollenkweker D. van Buggenum exposeerde op de keuring in Haarlem de beste dubbele Valona. Deze variëteit, die men het best de dubbele Aviateur zou kunnen noemen, was verge zeld van een „Elite". Canadese zendeling spreekt in Beverwijk Morgen zal de bekende Canadese evan gelist R. Brucks in een jeugdbijeenkomst in het gebouw „Nieuw Leven" aan de Baanstraat spreken. Brucks voelde een sterke roeping om in Europa het Evangelie te verkondigen en is sinds een jaar werk zaam voor de Europese zending. In drie maanden tijds leerde hij goed Nederlands. Na verschillende Europese landen bezocht te hebben, hoopt hij binnenkort naar En geland en Oostenrijk te gaan. In de onderlinge competitie-wedstrijden op 10 Februari werden de volgende uitsla gen geboekt bij de schaakclub „Santpoort": Groep I: BrugmanG. Schuurman 10; v. d. Bronkdr. De Groot 10. De dokter zag een eenvoudig vorkje over het hoofd en moest daardoor met een stuk minder spelen. BiilderW. Schuurman 01. Wit stond niet verloren, maar overschreed jammer genoeg de tijd. Groep II: HoutermanSpook Vt—V-z. Het remise-aanbod van wit, werd door zwart gretig aanvaard, want na een verkeerde manoeuvre was zijn gunstige stelling danig in disorde geraakt. VosmanVan Duyn 10. De zoveelste overwinning voor Vosman, die zich bovenaan wel eenzaam zal voelen. Groep III: VullingHos 01; Winters In 't Velt 01; LabouchèreBusselman af gebroken. Hoewel de stand materieel gelijk is heeft wit enig voordeel; BaljetLeysma 01: HoogzaadPieterse 01. Alle leiders in deze groep wonnen, op Labouchère na, wiens partij werd afgebroken. Ten slotte bleek, dat de stand Santpoort I Bloemendaal I 55 is geworden. Als de wedstrijd tegen VAS III remise wordt en er tegen Haarlem II niets bijzon ders gebeurt, dan heeft de eerste groep een kans om zich in dc eerste klasse te hand haven. ADVERTENTIE De Stofzuiger Speciaalzaak Gen. Cronjéstr. 43 Spaarne 3 Tel. 16990 Tel. 17696 Kruidbergerweg 51. Santpoort Het speciale adres voor STOFZUIGERS Reparatiën en onderdelen Voetbal voor N.R.F. Zondagmiddag speelt de voetbalvereni ging Wijk aan Zee een vriendschappelijke wedstrijd tegen de vierde klasser EHS uit Haarlem. De opbrengst komt ten goede aan het Rampenfonds. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Loggers: VL 85 f 10.300; SCH 97 f 1400; SCH 73 f3490; KW 37 f 11.500; KW 39 f6030; KW 22 f 6600. RBCStormvogels voor Rampenfonds De bruto-opbrengst van de wedstrijd RBCStormvogels, die wind en weder die nende Zondag in Roozendaal wordt gespeeld, is geheel voor het Nationaal Rampenfonds. Vijfhonderd gulden voor „De Hoop" De klaverj as-drive .van de vereniging ..Stormvogels", die Zaterdagavond .31. Ja nuari in Thalia werd gehouden ten bate van „De Hoop" heeft f 500 opgeleverd. ADVERTENTIE WERKKLEDING. Langer Horizontaal: 1. Stuk, part, schijf; 4. Walm, 5. Ei(Ëng.); 8. Eerste moordenaar; 10. Miereneter; 12. Voegwoord; 13.Reeks; 14. Vaartuig; 15. Dorp (0.1.); 17. Wonde; 18. Student, in het bizon- der; afgestudeerde; 21. Keukengerei; 22. Familielid; 25. Kleur stof; 28. Ploegsnede; 10. Karakter; 32. We reldtaal; 33. Jong lier; 34. Bijbels fi guur; 35. Droogvloer; 16. Wat men uit de jan krijgt; 37. Turk- ;e titel; 38. Jongens- laam; 39. Bijproduct ran haverteelt. V e r tic a a 1: 1. Keizer van Japan; 1. Provincie v. India; 1. Zelfzucht; 5. On tvel; 6. Met kalk be smeren; 9. Engelse drank; 11. Roem; 16. Frans gebiedsdeel in N. W. Afrika; 17. Meisjesnaam; 19. Dans; 20. Touw; 23. Tijdelijk beslag op schepen; 24. Stad in Spanje; 25. Wel be kome het u; 26. Aan geboren gave; 27. Mu ziekterm; 29. Lof zang; 31. Hert. Oplossingen moeten, ingevuld op het bij gaande diagram Woensdag a.s. te 17 uur in ons bezit zijn. Op de enveloppe vermelden „Oplossing Puzzle" en insturen aan een onzer bu reaux: Grote Hout straat 93 of Socndaplein 37 te Haarlem, of Kennemerlaan 186, IJmuiden. Geen mede delingen bijsluiten. De goede oplossers dingen mee naar de prijzen van 7.50, 5,en 2,50. De oplossing van de vorige puzzle luidt: Horizontaal: 1. kans; 5. prop; 9. ade; 10. set; 11. ere; 12. leek; 14. mede; 15. onder duiker; 18. e.m.a.; 19. Ans; 23. ergernissen; 25. sap; 27. rem; 30. monaslerium; 34. ever; 35. slim; 36. Ger; 37. pro; 38. lee; 39. anti; 40. kern. Verticaal: 1. kalot; 2. Aden; 3. Neede; 4 leed; 6. reeks; 7. orde; 8. peerd; 13. kem penaar; 16. ra; 17. u.a.; 20. erg; 21. ons; 22. een, 24. omega; 25. snert; 26. p.s.; 27. re; 28. mille; 29. Ommen; 31. oven; 32. turf; 33. uier. De prijswinnaars van de vorige puzzle zijn: Mevrouw T. BouwensDijksman, Pol 44, Spaarndam P. H. de Vroom, Minister Leiylaan 12, Velsen. H. Schipper. Stuijvesanlstraat 24, Haarlem De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft de hoofdinspecteurs van het lager onderwijs, de bouwkundig hoofdinspecteur van het lager onderwijs en de inspecteurs van het lager onderwijs in het door overstroming getroffen gebied verzocht de stukken betreffende herstel of herbouw van scholen met voorrang boven alle andere te behandelen. Het voor de uitvoering van dergelijke werken ver eiste bouwvolume zal zo spoedig mogelijk beschikbaar worden gesteld. Binnenkort kan de instelling van de ge meente Emmeloord tegemoet worden ge zien. De verkiezing van een gemeenteraad zal, nrar verwacht wordt, in 1954 worden gehouden. De zittingsperiode van de leden van de poldercommissie eindigt op 4 Sep tember 1953. In 1953 behoort dus een ver kiezing te worden gehouden. Er zou dan echter in een tijdsverloop van een jaar twee keer een verkiezing voor de samen stelling van hetzelfde representatieve ge meentelijke orgaan moeten worden gehou den. De landdrost heeft het advies van de poldercommissie gevraagd over zijn voor nemen, de aanstaande verkiezing voor le den van de poldercommissie achterwege te laten. De poldercommissie zal dan tot de eerste Dinsdag van September in 1954 als raad van de gemeente Emmeloord moe ten fungeren. Het tableau De la Troupe van de Haagse Comedie voor het seizoen 1953-1954 be staat uit de dames: Elisabeth Andersen, Bela Brandon, Fie Carelsen, Willy Haak, Annie Leenders, Enny Meunier, Marie Meunier, Carrie Rens, Elly Ruimschotel, Myra Ward, Ida Wasserman, Kathenka van der Werff en de heren: Henk van Buuren, Pim Dikkers, Henri Eerens, Theo Frenkel, Luc van Gent, Gerard de Groot, Gerard Hartkamp, Piet Kamerman, Wal ter van der Kamp, Cees Laseur, Luc Lutz, Jan Retèl, Louis Saalborn, Paul Steen bergen, Gijsbert Tersteeg, Johan Valk, Dick van Veen en Frans Vorstman. Als gast zal Albert van Dalsum meewerken. De directie wordt gevoerd door Cees Laseur en Paul Steenbergen, als dramaturg blijft Karl Suttmann in dienst. Te Utrecht is op 55-jarige leeftijd plot seling overleden prof. mr. dr. S. van Bra ke!, oud-hoogleraar te Utrecht. Hij pro moveerde in 1902 tot doctor in de rechts wetenschappen en in 1908 tot doctor in de staatswetenschappen. Hij is hoofdcommies ter gemeentesecretarie van Amsterdam ge weest, secretaris van curatoren der Am sterdamse gemeente-universiteit, rechter en vice-president van de rechtbank te Utrecht, hoogleraar in het burgerlijk recht en het internationaal privaatrecht aan de rijksuniversiteit te Utrecht en lid van de Bijzondere Raad van Cassatie. Prof. Van Brakel was ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, ridder in het Franse Legioen van Eer en ridder in de Deense Danebrogorde. De teraardebestelling is Vrijdag in alle stilte geschied. Henk Badiings heeft een opdracht van de Nederlandse Radio Unie aanvaard om ten behoeve van het Holland Festival 1953 voor symphonisch orkest en koor een sym phonic te componeren, waarin de Psalmen 88, 70, 67 en 150 vervat zullen zijn. De tijdsduur van het werk zal ongeveer een half uur bedragen. De bezetting zal dus danig zijn, dat later ook de kleinere ste delijke orkesten het werk zullen kunnen uitvoeren. Met acht Nederlandse componisten voert de N.R.U. onderhandelingen om gezamen lijk op een Nederlands thema acht varia ties te componeren, eveneens ter uitvoering in het Holland Festival 1953. Sem Dresden heeft de opdracht aanvaard om voor de Prix Italia 1953 een radio- phonisoh muziekwerk met tekst te compo neren, waarvan de tijdsduur tenminste 25 minuten zal bedragen. Binnen enkele dagen kunnen de burge meesters een mededeling verwachten van de directeur van het Nationaal Rampen fonds, waarin zij worden gemachtigd aan de in hun gemeente vertoevende evacué's, die dit wensen, een bedrag uit te keren van tien gulden per volwassene, van vijf gulden voor kinderen hoven vijftien jaar en van f 2.50 voor kinderen beneden vijf tien jaar. De burgemeesters is verzocht met de uitbetalingen te wachten tot de desbetreffende circulaire is ontvangen. De bedoeling is, de geëvacueerden in slaat te stellen de meest noodzakelijke ar tikelen aan te schaffen zoals scheer- en naaigerei, tandenborstel, zeep en derge lijke. De burgemeesters kunnen de declaraties hiervoor indienen bij het ministterie van Maatschappelijk Werk, dat ze centraal kan beoordelen. Uitkeringen hiervoor mo gen onder geen voorwaarde worden ge daan uit de opbrengst van locale inzame lingen. DJAKARTA (Aneta). Het Indonesi sche kabinet heeft de natuurrampen in Atjeh Tapanuli en Solo besproken en de maatregelen ter verlichting van het lot der slachtoffers. De minister van voorlichting heeft na afloop van de vergadering mede gedeeld, dat de Indonesische regering niet zal achterblijven in het verlenen van hulp aan Nederland, Engeland en België, die zo zwaar getroffen zijn door natuurrampen. Intussen heeft het Centraal Comité Wa tersnood Nederland bekendgemaakt, dat allerwege groot enthousiasme bij de Neder landse gemeenschappen in Indonesië wordt aangetroffen voor steunverlening aan Ne derland. Op de rekening te Djakarta is thans 2 millioen gestort. Andere steden volgen met bedragen, die variëren van 1 tot 6 ton. Een te Djakarta gehouden bazar bracht ongeveer 1,25 ton op. Ook wordt veel medeleven van Indonesisch-Chinese zijde ondervonden. ■ADVERTENTIE 500 c. DE ZUINIGSTE AUTO - 1 L. op 20 KM. Prijs ƒ4777 BLOEMENDAAL - TEL. 22165 HAARLEM TEL. 14160 Een aantal Soheveningse loggers, dat nog deelneemt aan de haringvisserij, meldde vanmorgen uit zee, dat men de haringen maar voor het opscheppen had. Vangsten van een kantje (ongeveer 1000 haringen) per net kwamen boven water en uit de halve vleet kwamen 70 tot 90 kantjes te voorschijn. Dergelijke vangsten in deze tijd van het jaar zijn nog nimmer voorge komen. De Scheveningse loggers vissen thans onder de Engelse Noordzeekust met de drijfnetvleet. De raadsman van de 42-jarige Amerikaan H. J. Adonis, mr. J. Roggeveen, heeft aan de minister van Justitie het verzoek gedaan Adonis, in afwachting van de beslissing over zijn door de Verenigde Staten ge vraagde uitlevering, in vrijheid te stellen onder door de minister te bepalen voor waarden. Op 23 November is de Amerikaan door de vreemdelingenpolitie te Amsterdam ge arresteerd. De rechtbank heeft advies over de uitlevering aan de minister uitgebracht. Twee politiebeambten uit New Jersey, die onlangs naar Nederland waren ge komen, zijn Vrijdag zonder Adonis per K.L.M.-toestel naar Amerika teruggekeerd. Aalsum, 12 v. Las Palmas n. Le Havre. Agamemnon, 13 v. Kingston te Houston. Amstelcliep, 12 v. Curacao. Aagte-kerk, 13 te Genua. Aardijk, pas. 12 Key West. Abbedijk, 13 v. Rotterdam te New York verw. Alkaid, 13 te Baihia Amstelland, 12 v. Buenos Aires n. Amsterdam. Amstelvaart, pass. 13 ten ZW. Co-lombo. Alcihiba, 12 v. Ba hi a n. Il'heos. Alphard, pass. 12 Finisterre n. Recife. Alpherat, 12 te Montevideo. Alwaki, 12 te Boston. Alcyone. 12 540 m. O. ten Z. Kp. Guardafui. Aletta, 12 van Plad.iu n. Port Swetten'ham. Alnati, 12 310 m. ZW. Cp. Blanco. Alphacca, 12 180' m. O.NO. Kp. Hatteras. Andij'k, 12 385 m. O.NO. Flor es. Annenkerk, pass. 12 Djeddah n. Aden. Arendskerk, 12 200 m. W.ZW. Manilla. Aagtedi.ik, pass. 12 Kp. St. Maria. Amstelveen, 12 1200 m. N.NO. Honolulu. Antomia, 8 v. T.j. Priok n. PI ad ju. Ariadne. 9 te Santiago d'e Cuba. Arkel'dijk, 12 4J0 m. ZW. Lands End n. Antw. Bali, 12 v. Singapore n. Belawan. Blommersdijk, 11 v. Boston n. Philadelphia. Bonaire, 12 v. Port of Spain n. Paramaribo. Bennekom, 12 v. Callao n. Paita. Blommersdijk, 13 v. Boston te Philadelphia. Boissevain, 10 v. Hongkong te Yokohama. Boschfontein, pass. 12 Guardafui n. Mombassa. Baam, 13 v. Hamburg te Bremen. Bacchus, 12 200 m. N. Curagao 13 verw. Bantam, 13 v. Semarang te C'heribon. Boskoop, 12 120 m. ZW. Lands End. Caltex Nederland, pas. 12 Gibraltar. Corilla, pas. 12 Scilly's. f Coryda, pass. 12 Guadelo-pe. Caltex Pernis, 13 v. Rotterdam te Sidon. CaiM-isto, 12 480 m. O.ZO. Diego Garcia. Caltex Delft, pass. 12 ten N. v. d. Casquets. Caltex Permis, 12 90 m. ZO. Kreta. Celebes, 12 150 in. O.ZO. Massawah. Duivendrecht, 11 v. New York n. New Orleans. Danae 13 v. Amsterdam te Rotterdam. Dalerdijk. 11 v. Rotterdam te Vancouver. Drente, 13 v. Semarang te Plad'ju. Eemdijk, 12 te Coatza Coalcos. Eidam, 12 875 m. W. SQilly's. Erna, 12 180 m. ZO. Kreta. Esso Rotterdam. 12 1090 mNO. Guadeloupe. Eos, pass. 13 Kp St. Vincent n. R'dam. Friesland (SSM), 12 v. Rotterdam op de Tyne. Farmisum, 12 380 m. ZO. Kp. Race. Grote Beer, 16 ca. 6 u. te Rotterdam verw. Gad'iEl'a, 12 v. Avommo-uth te OhèMhiaven. Gainymedes, macht 12-13 redie Cam pa no. Hecuba, 12 v. Amsterdam te Barbados. Hermes, pass. 12 Finistdrre n. Funchal. Hathor, 13 v. Amsterdam te Rotterdam. Hera, 12 v. Huacho n. Guayaquil. Hector, 13 te Burriama. Hercules. 13 v. Bremen te Hamburg. Hydra, p-ass. 12 Oostelijk v. d. Bahamas. Haarlem, 12 610 m. O. ten N. Bermuda. He-e'isum, 12 430 m. W. Bermuda. Hieldier, 12 498 m. NO. San Jua-n. Helicon, 8 te Maracaïho. Indrapoera, 12 350 m. W. ten N. Ceylon. Ilos, 10 v. PastelQ'o te Baltimore. Japara (KRL). 10 te Belawan. Java, 1 te Makassar. Jagersfontein, 12 v. Teneriffe n. Southampton. Ju'Mama18 ïao m. N.NO. Curacao. Kot-a Inten, 11 v. Newport News n. Indonesië. Kedioe, 13 v. Port Said. Kieldrecht, 13 te Manilla. Kaiiamget,.13 te Belawan. Kars-ik, 12 te Palemhang. Laremberg, 12 v. Savoma n. Bona. Lemsterkerk, 12 te Port Said. Luna, 13 v. Tel Aviv te Haifa. Lombok, 10 v. Portland Oreg n. Pugetsound. Loosdrecht, pass. 13 Ouessant n. Genua. Leersum, 13 dwars Terschelling. Lucita,. 12 720 m. ZW. Flores. Lissekerk, pass. 12 ten W. Majorca. Maasdam, 12 180 m. NO. Bonaire. Marisa, 12 v. Liverpool n. Punta Cardon. Merwede, 12 v. Brownsville n. New Orleans. Mirza. 12 laat v. Djibouti te Bahrein. Maetsuycker, 11 v. Fremantle te Singapore. Marken, 10 v. Cheribon n. Semarang. Mad'oera, 13 v. Indonesië te Amsterdam. Mapia, 13 v. Amsterdam te Antw. verw. Mataram, 13 v. Hamburg te Rotterdam. Mentor, 12 te Piraeus. Maasland, 12 400 m. NO. St. Pauls Rock. Mamoeran., 12 nog te A.kyab. Muiderkerk, pass. 12 St. Johns eil.. Metula, 12 140 m. NW. Kp. Townshomd. Mitra, 12 720 m. Z.ZW. Panama ka naai. Notos, pass. 12 Kp. Vilano. Nieuw Amsterdam, 12 420 m. N.NW. Mona eil. Oranje, pass. 12 Kp. Guardafui n. Suez. Overijsel, 12- te Willemstad. Oranjefontein, 13 v. Antw. te Amsterdam. Omala, pass. 12 Khorya Morya. Ootmarsum, 12 490 m. O. ten Z. Bermuda. Ovula, pass. 12 Kp. de Gata. Prins Willem II. pass. 12 Ouessant. Prins Joh. W. Friso, 13 v. St. John te R'dam. Prims Fred. Willem, 13 v. Gandia n. R'dam. Plamcius, 12 v. Makassar n. B>u lel eng. Prins Alexander, 12 410 m. O. Kp. Race. Prins Wi'liem IV, 12 dwars Oporto. Prins Willem V, 12 520 m. ZO. Kp. Race. Pygmalion, 12 v. New Orleans n. Maracaiho. Rafaela, 12 v. Bangkok n. Pladju. Rijnland, 12 v. Bahia n. Las Palmas. Riouw, 12 140 m. ZW. Fibres. Ruys, 12 880 m. NO. Tristan da Cunha. Rijnkerk, 12 80 m. Z. Masirah eil. Rodas, 12 dwars Barranquilla. Saroena, 13 v. Shimoneski te Yokohama. Schiedijk, 12 te Halifax. Slamat, 13 te Port Said. Stad Dordrecht, pas. 12 Ouessant. Sumatra, 12 v. Tj. Priok naar Semarang. Sarangan, 9 te Los Angeles. Sarpedon, 12 v. Norfolk -n. New York. Schie, pass. 12 Kreta n. Palermo. Singkep, pass. 13 Pantellaria. Soestdijk, pass. 13 Perim n. Aden. Straat Banika, 13 v. Adelaide n. Fremantle. Stad Schiedam, verm. 14 v. Narvik n. Glasgow. Saibanig, 12 v. Pnomp,h n. Singapore. Saiidja, 13 v. Singapore te Pladju. Sihigo, 13 v. Padanig te Oosthaven. Stad Alkmaar, 12 390 m. O.ZO. Kp. Race. Stad Breda, 12 850 m. W.ZW. Lands end. Stad Leiden, 12 200 m. Z.ZO. Bermuda. Stamvac Pend'opo, 13 v. Sungeigerong te Belawan Stentor. 12 450 m. NO. Azoren. Straat Soenda, 12 600 m. ZW. Sa.bang. Samarindia, 12 2:10 m. N. Kp. Orange. Saparoea, 13 230 m. Z. Teneriffe n. Le Havre. Tara, pass. 12 Recife n. Rio de Janeiro. Tero, 12 v. Philadelphia te Mobile. Tjisadane, 12 v. Port Elizabeth n. East London. Tjibantjet, 11 v. Nagoya te Osaka. Ternate, 12 21 u. v. Bone n. Port Said. Tabinta, 12 v. Djibouti n. Suez. Tiberius, 12 130 m. N.NO. Barbados. Tibia, 12 100 m. ZO. Kp. Vare-lla Tjipondok, 13 v. Balikpapa-n tc Zamboanga. Tank ha ven III, 13 in. Golf v. Thailand. Trajanus, 9 v. Trinidad n. Demerara. Westerdam, 12 730 m. O. Kp. Race. Wieldrecht, 13 v. Bayton te Madras. BINNENLAND De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, ir. H. B. J. Witte, heeft een bezoek aan Heerlen en Kerkrade ge bracht. In Heerlen had hij ten gemeentehuize een bespreking over de bijzondere aard van de huisvestingsproblemen in de mijnstreek. In Kerkrade onthulde de minister een ge denksteen in de gevel van de 25.000ste wo ning welke na de bevrijding in Limburg gereed is gekomen. Op bet departement voor Overzeese Rijksdelen heeft minister Kernkamp de Commissie van Advies inzake Agrarische Ontwikkelingsmogelijkheden in Nieuw Guinea geïnstalleerd. Deze comissie, waar van oud-minister L. Götzcn voorzitter is. zal voor de uitvoering van haar taak in Juni 1953 een studiereis naar Nieuw Guinea maken. Te Utrecht is een internationale kanarie- tentoonstelling geopend, die daar tot en met Zondag in het Oranjehuis gehouden wordt. De expositie omvat 1700 uit Nederland, Bel gië, Frankrijk, Duitsland cn Californië in gezonden vogels. De Bussumse politie beeft drie serveer sters uit een Bussumse schouwburg aange houden, die ervan worden verdacht gelden te hebben verduisterd uit collectebussen voor het Nationaal Rampenfonds en uit bus sen. die werden gebruikt voor een inzame ling voor het Bio-Vacantieoord. De Wiener Sangerknaben zullen begin April op doorreis naar Engeland enkele dagen in Nederland vertoeven. Zij zijn voor nemens hier vier of vijf concerten ten bate van het Rampenfonds te geven. Sinds de bevrijding verkeerde men in de veronderstelling dat zich in de duinen van Delflands zeewering 41 bunkers be vonden. Bij de watervloed van 1 Februari zijn echter verscheidene bunkers, die onder het zand verborgen waren, bloot gekomen. Men heeft er al zestig geteld. De rechtbank te Assen heeft de 21-jarige diamantslijper S. V. cn de 22-jarige werk man J. C. de G„ beiden uit Amsterdam, ieder tot twee jaar gevangenisstraf veroor deeld. De beide Amsterdammers hadden op 8 Maart 1952 uit een woonwagen van een kermis-exploitant te Assen f 8000, waarde papieren en gouden sieraden gestolen. Het Economisch Instituut voor de Mid denstand zal in samenwerking met de Ne derlandse Stichting voor Statistiek een sociaal-economisch onderzoek bij de gehele middenstand instellen. Met dit onderzoek zal in de tweede helft van Februari een begin worden gemaakt. Ongeveer 6000 mid denstanders zal worden verzocht aan dit onderzoek medewerking te verlenen. HAARLEM EN OMGEVING Aan de gemeente-universiteit van Am sterdam is geslaagd voor het doctoraal examen economie de heer A. Mak, Bever wijk, en voor het candidaatsexamen ge schiedenis de heer H. O. Heerma van Vos, Vogelenzang. Dc door de schaakclub „Rolland" ten bate van het Nationaal Rampenfonds gehou den simultaan-wedstrijd heeft een bedrag van vijftig gulden opgebracht. De heer Spin hoven speelde aan twintig borden, won veertien wedstrijden, verloor er vijf en speelde er een remise. Maandagavond 16 Februari houdt de Pluimveevereniging „De Eendracht'' een ledenvergadering in het R.K. Verenigings gebouw aan de Herenweg. De agenda ver meldt de üitreiking der prijzen, welke door de leden op de te Beverwijk gehouden Pro vinciale Pluimveetentoonstclling werden behaald. Geslaagd voor het diploma boekhouden der Nederlandse Associatie mej. mr. M. H. A. de Jong, Haarlem. De uitvoering door leerlingen van de Haarlemse Volksmuziekschool heeft niet op Donderdagavond plaats, zoals abusievelijk in onze uitgaansagenda stond vermeld, doch ojp Zaterdagmiddag 21 Februari om 3 uur in het Minerva-Theater te Heemstede. Aan de hoofdcontroleur van 's Rijks belastingen. de heer C. Kooyman te Haar lemmermeer, is eervol ontslag verleend. Benoemd tot commies-titulair der regi stratie en domeinen is dc adjunct-commies de heer M. J. Meyer uit Haarlem. De heer J. Spruyt, adjunct-commies ter inspectie registratie en successie in Haarlem, is benoemd tot commies-titulair. Aan de heer J. Bakker, hoofdemployé- beheerder P.T.T. in Haarlem, is per 1 April eervol ontslag verleend. Woensdrecht, pass. 13 Barbados. Weltevreden, pass. 12 ten Z. eil. Poelau Laut. Winsum. 12 110 m. Z. Kp. Blanco. Winterswijk. 12 860 m. W. ten Z. Palma. T.Tsel. 12 dwars Cyprus n. Rotterdam. Zuiderkruis, 14 ca. 11 u. v. Kaapstad te Am sterdam verwacht. Zijpenberg, pass. 12 Cherbourg. Zomrewijk. 12 540 m. N.NO. Pto Rico. KLEINE VAART Att. 14 v. Swansea te Rotterdam verw. Albergen, 13 nog rede Vlissingen. Bab-T. 11 wegens slecht weer te Lowestoft. Birmingham, 12 v. Goole naar Roterdam. Beinisse, 13 nog te Holtenau. Bill, 12 v. Antwerpen n. Cardiff. Barracuda. 12 te Saodness. Casablanca, 11 v. Bordeaux te Casablanca. Casana, 13 v. Brunsbüttel. Cornelis Houtman. 12 v. Port Lyautey te Malta. Deneb, 13 nog te W. Hartlepool. Deni. 13 v d. Humber. Diligenrtia, 13 v. Southampton te Cardiff verw. Domburgh, pass. 14 Ouessant. Dorinda, verm. 13 v. Vlaardingen n. Kjoge. Km ergo, 11 te Valdemarsvik. Fiducia, 13 v. Boston n. Maassluis. Frisia, 13 v. Fedala n. Gibraltar. Gaasterland, 12 v. Kingslynn n. Rotterdam. Haskerland, 13 v. Grangemouth n. Rotterdam. Hast 1, 12 v. Cardiff n. Granville. Harold, 13 v. Frederikstad n. Malmö. Hartel. 12 v. Antweipen te Maassluis. Henrica. 12 v. Glasgow n. Manchester. Hebe Nobel, 12 v. Newburgh te Huil. Henrica b, 13 v. Moss te Halden. Ida Pieter, 12 v. Torbaai. Import 12 v. Oporto n. Antwerpen. Johannes, 12 rede Vlissingen. Jan Kreumer, 13 v. Vlaardingen n. Dieppe. Kemphaan, 12 nog te Waterford- Midias, 12 v. Rüeka n. Catania. Menkar, 12 v. Rouaan te Casablanca. Miraeh. 12 v. Nantes n. Bordeaux. Muphrid. 12 bij Lanids End schuilend. Marcella, 13 rede Aberdeen. Matthew. 13 v. Grangemouth n. Dundee. Mcniica. 13 v. Bee ton geankerd op de Theems Maine 13 v. Stockholm n. Rotterdam. Nero. 12 te Tarragona v. Barcelona Nieuwland, 12 v. Leith n. Grangemouth. Noord, 13 v. Ipswich n. Shelïhaven. Oleum. 12 v. Christiansand n. Newcastle. Oise, 12 te Duinkerken. Porto, 11 wegens slecht weer in de Giron'de. Ponza. 11 wegens slecht weer te Sunderland. President Roosevelt, pass. 12 Cuxhaven. Palma. 13 v. Bergen naar Hull. Robert, 12 v Truro naar Par. Sirius, 12 v. Londen. Sambre. 12 van Rouaan. Tilly, 11 wegens slecht weer te Penzance. Tqo, 12 v. Swansea n. Amsterdam. Tyro, 11 v. Drogheda n. Teignmouth. Westlaan, verm. 13 v. Hamburg n. Rotterdam. Walentourgh, 12 v. Bordeaux n. Casablanca. Willem Baren(dsz, 14 v. Partington te Sete verw. IJsel, 12 v. Ipswich naar Rotterdam. SLEEPVAART fToordihoUand met ss. Toledo n. Kiel 12 310 m. O.ZO. Malta. Poolzee, 12 160 m. Z. Teneriffe. Thames, zonder sleep 12 690 m. W.NW. Minicoy

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 11