Predikbeurten ADSP. EMIGRANTEN! Sparta VERGROTINGEN J. v. Veldhuizen Twintig verenigingen werken samen voor het Rampenfonds Agenda voor Velsen 'dmv va/4 Agenda voor Beverwijk Visserij-varia e HAAK De critiek van Jan en alleman op de kerk 99 zegt: „DEAPPELSVAN EVA" 'ri M fri a fri i tftl IW, GEORGE ROBERT ROOS BOELSMA alt Interessante Emigratie-filmavond KENNISGEVING Zeven Santpoortse koren zongen Beverwijk Luidsprekers G.V. SCHOENEN VERGROTEN ZATERDAG 14 FEBRUARI 1953 11 Beverwükse manifestatie van formaat in begin Maart BBSBÜK wm WMB-M m m mmm wkmwm-wMtm. mmm Beverwijkse veiling zag alweer veldsla Tandarts Biewinga AFWEZIG SHOWROOM ZIJLSTRAAT 96 Noemen onze klanten de doos waarin wij de was HÉÉL NETJES kant en klaar voor de linnen kast afleveren. Neemt eekia een proef, ook U zult IJMUIDER SCHRIJFMACHINEHANDEL STADSSCHOUWBURG MIIIIIHII—IIll I»» MUI op Dinsdag 17 Februari a.s. ff „DE ECONOOM'' M. REM RAPIDEX huygensstrÏat 10 EXCELSIOR stofzuigers B. DE VILDER en ZN De Bilt seint sneeuw en vorst, dus geen weer om te wassen. Doe daarom Uw was de deur uit. Bij ons miet 3 dagen thuis. Zoals wij al eerder aankondigden, heeft een commissie uit de Beverwijkse zang- en muziekverenigingen het plan opgevat een grootscheepse demonstratie te geven, waar van de opbrengst geheel ten bate van het Nationaal Rampenfonds zal komen. Voor dit doel heeft de commissie de beschik king gekregen over een zaalruimte, die uniek is voor dergelijke gelegenheden: de Veilinghal aan de Breestraat. Door medewerking van alle mogelijke gemeentelijke en particuliere instanties is hèt mogelijk geworden om op Vrijdag 6, Zaterdag 7 en Zondag 8 Maart deze avon den tot een succes te doen worden. Alle hulp aan deze avonden is gratis, zoals b.v. de zaal, het podium, dat door de Hoog ovens ter beschikking gesteld wordt, alle benodigde papier wordt door de papier fabriek geleverd; het gas wordt aange legd en gestookt op kosten van het gasbe drijf, 500 stoelen komen van de firma Wa terdrinker uit de Vijzelstraat, stencilwerk en affiches zijn geheel pro deo. De com missie ziet zich echter nog voor enkele moeilijkheden geplaatst: 500 stoelen moe ten er nog bij en dan nog een vleugel. Wie helpt aan de onontbeerlijke vleugel, ter begèleiding van de veertien zangkoren, die eveneens onbaatzuchtig hun krachten ge ven? Mevrouw W. v. d. Oord, Hendrik Bur gerstraat 37, telefoon 4581, wil graag de (gratis) hulp van een expediteur inroepen, die de benodigde requisieten bij u kan ko men afhalen. In totaal 14 zangkoren, twee harmonieën en vier amusements-orkesten zullen drie avonden lang hun best doen de opbrengst voor het N.R.F. zo groot moge lijk te maken. De te brengen stukken staan op hoog peil, voor zover het de harmo nieën en de koren betreft en de amuse mentsverenigingen hebben ook reeds een aantrekkelijk programma gereed, dat spe ciaal voor de jongeren op Zondagavond zal worden geboden. Verdeeld over Vrijdag- en Zaterdagavond treden op: de Hoogoven-Harmonie, de Be verwijkse Harmonie-Kapel, „Zang en Vriendschap", het jeugdkoor van „Zang en Vriendschap", D.Z.T.V., de mannenkoren van O.L.V. van Goede Raad en van St. Agatha, het mannenkoor „Zanglust", het Hoogoven-mannenkoor, het Doopsgezind Zangkoor, de Stem des Volks, het Kenne- merlands Gemengd Koor, het Beverwijks Gemengd Koor, de Beverwijkse Koorklasse, het geheelonthouders koor D.O.V. en last but not least: het Toonkunstkoor. Zondagavond spelen „The Velno's", „The three Sunfields", de Beverwijkse Accor deon Vereniging en „The Dio's". De commissie hoopt dat het verwarmde Zaterdag 14 Februari Speeltuinver. „In veilige haven'V Patro naatsgebouw ouderavond. Thalia, 19 en 21,15 uur: „Opmars der vrouwen". Rex, 20 uur: „Parasieten der wereldstad". Zondag 15 Februari Goede Herderkerk, 19 uur: prof. dr. G. C. van Niftrik over: „be critiek van Jan en alleman op de kerk". Humanistisch Verbond, afd. Velsen, 10.15 uur Rex-theater „De culturele beteke nis van de techniek". Thalia, 15 uur: „Liever lui dan moe"; 19 en 21,15 uur „Opmars der vrouwen". Rex, 15 en 2,0 uur; „Parasieten der wereld stad". Maandag 16 Februari Nutsbibliotheek, uitlening van 19.3021.30 uur, Heidestraat. Thalia, 20 uur: „Levend ingemetseld". Rex, 20 uur: „Parasieten der wereldstad". veilinggebouw geheel uitverkocht zal zijn en diat zal blijken dat de schatting van 1000 benodigde stoelen aan de lage kant is geweest. Ook te Santpoort heeft men dringend be hoefte aan een behoorlijke concertzaal. Dit bleek Vrijdagavond weer eens te meer, toen „Zomerlust" tot in alle hoeken bezet was met de vele bezoekers aan de uitvoe ring, die de plaatselijke zangkoren in goe de samenwerking ten bate van het Natio naal Rampenfonds gaven. Zeven vereni gingen, die vorig jaar deze vruchtbare sa menwerking reeds in practijk brachten, gaven elk acte de présence met enkele niet voor deze gelegenheid ingestudeerde lie deren. Daarmee wilde men tevens meer de nadruk leggen op dit collegiale samenwer ken en elk wedstrijdkarakter vermijden. Een loffelijke zienswijze, die echter aan zo'n avond enigermate de gebruikelijke spanning ontneemt. Hetgeen het zevental te bieden had was uiteraard van een uiteenlopend gehalte, waarbij men slechts enkele keren boven de middelmaat uitkwam. Bij „De Stem des Volks" was dit het geval in „Agnus Dei" uit het Requiem van Mozart, waarbij ge voelige nuances echter slechts even hoor baar werden toen de hardhandige pianis te haar instrument iets minder luidruch tig behandelde. Een gevaarlijk moment ontstond door het niet-aangeven van een inzet; men wist echter erger te voorko men. Voor het Gereformeerd Evangelisatie Zangkoor lag het hoogtepunt van het op treden in het tere werk „Al zo lief. van Palestrina, dat directeur P. D. Klut met een bijzondere zorg liet uitvoeren. Het Nederlands Hervormd Kapelkoor had een zwak bezet mannelijk gedeelte; de alten en sopranen overheersten echter niet. Di rigent H. Joh. de Haas bereikte er een gave, evenwichtige koorklank mee en liet muzikaal zingen. De leden van het Ken- nemer Vrouwenkoor en het Kennemer Meisjeskoor weten hoe men zingen moet. Daar zorgt de leidster, Annie Schoen, voor. Deze zangpaedagoge houdt er een frisse, pittige opvatting op na en besteedt aan rhythme, nuance en expressie alle ge wenste zorgen. Twee liederen van Henri Zagwijn op teksten van P. C. Boutems lie ten dan ook niet na indruk te maken. Een geheel andere stijl van koorzang was hetgeen Lou Tervoort met het Rooms- Katholieke „Da Pacem" deed horen, een koor dat fraai bezet is in alle registers en dat van Tervoort een duidelijk begrip voor kerkzang gekregen heeft. Tenslotte heeft „Vox Humana" onder Henk J. Arisz weer eenr van de pelgrims uit „Taranhauser" en de slaven uit „Nebu- cadnezar" gezongen, zodat ook de liefheb bers van operazang hun deel gehad heb ben. A. J. VAN DER WEIJDEN ZATERDAG 14 FEBRUARI Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Ge heime opdracht". Luxor-theater, 7 en 9.15 uur: „Opmars der vrouwen". W. B.-theater, 8 uur: „De big van het regiment". ZONDAG 15 FEBRUARI Kennemer Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: als Zaterdag. Luxor-theater, 2.15 uur: „Jimmy en Joe van Compagnie O"; 4.30, 7 en 9.15 uur: ais Zaterdag. W. B.-theater, 2.30 uur: „De roofover val"; 4.30 en 8 uur: als Zaterdag. Sleep. Gistermiddag sleepte de Sch. 97 de Sch. 73 in IJmuiden binnen met machineschade. Ongerustheid over Britse trawler. Sinds 30 Januari werd niets meer verno men van de 278 ton metende stoomtrawler Sheldon GY. 696, behorende aan Thomas Robinson Son Ltd te Grimsby. Het schip, dat in 1912 is gebouwd, vertrok die dag van Kirkwall naar de Far Oer eilanden. Rode Kruisgoederen per trawler. De 305 ton metende Franse stoomtrawler Aiglon B. 10, behorende aan de Atelier Chantiers Mar du Boulonnais te Boulogne arriveerde in Rotterdam met goederen van het Franse Rode Kruis voor de getroffenen van de watersnood. Na lossing van de voor dit schip vreemde, maar mooie lading, ver trok het Donderdag weer naar Boulogne. Het kan niet op. Over het algemeen verwacht men aan de kant, dat de gepeper de visprijzen van de laatste dagen hun langste tijd hebben gehad, maar de Vrij dagmarkt deed in dit opzicht alle voorspel lingen te niet, want het abnormaal hoge niveau bleef rustig gehandhaafd. Een enkel partijtje rondvis zakte weliswaar soms even, de wijting moest een paar gulden laten vallen, maar over het algemeen blij ven de koersen toch nog boven pari. Wij ting kwam op 28 terecht en de grove schelvis bleef op 82 hangen, terwijl de plat- en fijnvis zich aan de markt van Donderdag hield, waaruit bleek, dat de handel best wat meer had kunnen ge bruiken. Tubantia na veertien dagen. De veer tiendaagse reis van de Tubantia, die schip per Dekker en zijn mannen nog lang zal heugen, werd gisteren afgesloten met het povere bedrag van 13.500, dat is een dag besomming van nog niet eens duizend gul den. De schrale aanvoer van vierhonderd kisten was daar uiteraard schuldig aan. De loggers besomden hoog: de KW 168 bracht het tot 9300 en de KW 78 maakte 8700, terwijl de kotter IJM 229 het andere uiter ste liet zien, door 719 te boeken. Lange reizen, slechte vangsten. Hoe bedroevend slecht de visserij op het ogen blik is, blijkt een ieder, die even de moeite neemt de berichten uit zee te volgen: de schippers klagen steen en been over de boosaardige winter en de minimale vang sten, waardoor de reizen tot het uiterste gerekt moeten worden, om toch nog maar een scheepje vis mee naar huis te brengen. De Van Hattum en de Polderman, die van daag al veertien dagen oud' zijn, hebben inmiddels tot Maandag verstek laten gaan in de hoop, dat het laatste etmaal tenminste nog wat in de trawl zwemt. Vandaag gauw uitverkocht. Een aan tal weekloggers en wat dagkottertjes heb ben vanmorgen de aanvoer voor hun reke ning moeten nemen en hun schaarse plat en fijnvisaanvoeren verdwenen als sneeuw voor de (handels) zon. De beste vangers bleken ongeveer 1500 kilo tong en 100 man den bijgoed te hebben en daar zijn dan 10 tot 12-daagse reizen voor gemaakt. Hoop niet vergeten. Dat ondanks alle rampspoed de noodzaak van een nieuw Hospitaalkerkschip niet uit het oog wordt verloren, bleek wel toen het busje van „De Bijenkorf" aan de Zuidzij. werd geleegd: er kwam 11,60 uit en de bemanning van de Gorredijk (IJM. 75) heeft 18,75 ge offerd. Martkprjjzen: Heilbot 2,702,43, gr. tong 3.352,50, grm. tong 2,95—2,40, kim. tong 2,85—2,50, kl. tong I 2,80—2,35, idem II 2,07—1,93, tarbot I 2,80—2,45, per 1 kg.; schartong 41, gr. schol 29—24, grm. schol 5140, kim. sehol 7468, kl. schol I 63— 54, idem II 48—26, schar 43—36, bot 29,50 —22, v. haring 26,5019,50, makreel 28— 22, kim. schelvis 82, kl. schelvis I 72, idem II 4725, wijting 3624,50, gr. gul 6057, mid. gul 45, kl. gul 3631, kl. haai 20,50, kl. koolvis 2625, per 50 kg.; gr. kabel jauw 204140, gr. koolvis zw. 6660, per 125 kilogram. Marktaanvoer: 110 kisten tong en tar bot, 1 kist heibot, 2 kisten tongschaar en schartong, 303 kisten schol, 7 kisten schar, 9 kisten bot, 93 kisten haring, 148 kisten makreel, 22 kisten schelvis, 166 kisten wij ting, 33 kisten kabeljauw en gul, 1 kist haai, 20 ksten koolvis, 5 kisten diversen. Totaal 920 kisten. „Opmars der vrouwen" Thalia (Vrij dag t/m Maandag). In het vruchtbare Ca- lifornië van 1850 is een kleine nederzet ting gevormd van louter mannen, de voor hoede der latere duizenden ruige en ruwe pioniers, het zou er alles koek en ei zijn, wanneer er maar vrouwen waren om deze te bakken. Dat betekent evenwel, dat zij een afstand van 3000 mijl naar dit Eden zonder Eva's moeten afleggen. En die 3000 mijl voeren door een woest bergterrein, zandvlakten en moerassen, enclaves van Indianen, die de blanken nog vijandig ge zind zijn. Zouden er vrouwen zijn, die deze tocht aandurven? Zij zijn er! Een kleine honderdvijftig begeeft zich op pad. Haar ontberingen zijn talrijk. Ramspoed en leed worden gehard in de nood en ge staald in de beproevingen. Degenen onder haar, die het er levend afbrengen, weten voorgoed van wanten. En dat is nodig ook, want het manvolk waaruit zij haar echt genoten kiezen, zijn al evenmin voor een kleintje vervaard. Men treft in de cast een paar klinkende namen aan. Frank Capra schreef het sce nario. William A. Wellman regiseerde. Robert Taylor speelt een der belangrijkste rollen. De vrouwelijke bezetting is al even zeer van formaat. Met dit team kwam een film tot stand, die zonder overweldigend te zijn boven de middelmaat uitsteekt. Zij munt uit door haar beheerste verteltrant. Daarom zal ze u zonder enige twijfel blij ven boeien, zelfs al is zij door haar over drijving wel eens ongeloofwaardig. Zij verwerkt een interessant gegeven op in teressante wijze. Fr. „Levend ingemetseld" (Thalia, Maandag tot en met Woensdag). Deze grie zelige geschiedenis, die de haren van het bioscooppubliek op Frankenstein-manier te berge moet doen rijzen, heeft een nogal onwaarschijnlijk verhaal als thema: de heer van Maletroit is een rijke Fransman, die af en toe niet wel bij het hoofd wordt en dan zijn haat wegens een versmade jeugdliefde afreageert op een broer, die met genoemde liefde ging strijken. De dochter van dat echtpaar, de nicht dus van de gruwzame van Maletroit weet daar allemaal niets van en zij bevroedt niet eens, dat haar goede vader door oomlief in de zeer vochtige catacomben van het zeer sombere kasteel werd ingemetseld en daar met kreunen de uren slijt. Om het nog wat mooier te ma ken dwingt de gezellige oom zijn inmiddels fraai opgegroeide nicht een jonge nietsnut te huwen. De nietsnut is zo kwaad nog niet en verliest het onstuimig hart aan de nicht; de ingemetselde vader stapt uitgekreund het daglicht tegemoet en alles gaat zoals het gaan moet. Het is allemaal zware driestuiversroman- tiek, maar ge kunt er niettemin een hoop plezier aan beleven, als ge er tenminste tegen kunt. Charles Laughton geeft een voortreffelijke vertolking van de sinistere kasteelheer; Boris Karloff is te bewonderen als zijn wreedaardige dienaar Voltan. „Parasieten der wereldstad" (Rex Theater). Wie mocht vermoeden in deze film een stel geslepen gangsters in New York aan het werk te zien, heeft het ge deeltelijk mis, aangezien de bestrijding van een der gevaarlijkste besmettelijke ziekten, de pokken, in het verhaal de boventoon voert. Het is Sheila, de echtgenote van de meedogenloze Matt, die de ziekte in de stad heeft gebracht en voor de medici de ano nieme moordenares is. De politie vervolgt haar wegens een in opdracht van haar man uitgevoerde juwelendiefstal, zodat de heren in het onderzoek van beide zaken uitein delijk op hetzelfde spoor belanden. Alvo rens Matt echter van een dakgoot springt en Sheila van daar door een dokter wordt weggelokt, waardoor zij kan vertellen wel ke mensen met haar in contact zijn geweest, heeft zich in de stad heel wat afgespeeld. Millioenen inwoners van New York laten zich inenten en tientallen speurders tijgen aan de hand van enkele gegevens, verstrekt door reeds besmette en geïsoleerde perso nen, aan het werk om de besmettingsbron, Sheila, te vinden. Hetgeen dan lukt op vijf verdiepingen boven het asphalt van de stad. De bestrijding van het gevaar van een pokkenepidemie, een ziexte die zich ontzet- 'end snel verspreid, is hier op fel realisti sche en vaak beklemmende wijze weerge geven. Over het uitdelen van enkele ferme vuistslagen en revolverschoten zal men graag heenstappen. Ns. „Geheime opdracht" (tot en met Woensdag in het Kennemer Thea ter). In deze film worden episoden uit de oorlogsjaren van enkele leden der Maquis uitgebeeld. Hoewel het verhaal van begin tot eind zeer boeiend is, ontkomt de criti- sche toeschouwer toch met aan de gedachte dat het allemaal erg onwaarschijnlijk is. Die ontvluchting uit een concentratiekamp, het onklaar maken van een zendstation, de vlucht uit Duitsland terug naar Frankrijk en nog vele dingen meer gaan allemaal van zulk een leien dakje, dat het heus niet te geloven is. Toch zou deze rolprent er toe hebben medegewerkt dat het taaie verzet der Franse ondergrondse strijdkrachten na der werd belicht, ware daar niet dat kleine politieke speldeprikje, als zouden de Ma quis tijdens de verzetsjaren verdeeld zijn geweest in communisten en democraten. Het voorprogramma brengt een uitge breide reportage over de overstromingen in ons land en de reddingspogingen. v. H. In „Willy en Joe van Compagnie O", die in het Zondagmiddagmatinee van L u x o r draait, zal Beverwijks .opgroeiende jeugd naar hartelust kunnen lachen om de twee mannen, die in het leger alles net weer verkeerd doen en zich steeds maar weer uit de neteligste situaties weten te redden. „De big van het regiment" (tot en met Maandag in W B.) Dit is een der befaam de vooroorlogse Hollandse producten, die wat inhoud betretf niets om het lijf heeft en waarvan de voor onze begrippen vaak flauwe mopjes gepaard gaan met plaatjes van gebrekkige filmtechniek. „Komisch" toneel op de celluloidband, waarin Johan Kaart het hier en daar heel aardig doet. Zondagmiddag half drie draait „De roof overval", waarbij jong en oud zullen kun nen genieten van de vecht- en schietpar- tijtjes, waarmee rijkelijk gestrooid wordt. In het L u x o r-T heater draait „Op mars der vrouwen", waarvan wij reeds een bespreking gaven onder de IJmuidense films. De groentenmarkt gedroeg zich deze week uiterst vast: er was een behoorlijk aanbod met vrij hoge prijzen voor de vele winterproducten. Boerenkool bleef de hele week duur met de Woensdagkoers als hoogtepunt: er werd toen tot 61 cent per kilo voor betaald, maar deze prijs liep later terug tot 40-47 cent per kilo. Spruiten haalden Vrijdag nog de 83 cent per kilo, voor de extra kwaliteit althans, de gemiddelde prijzen lagen tussen 45-65 cent per kilo. Prei maakte een reu zensprong: tot 72 cent per kilo werd betaald en het aanbod was nog royaal ook. Was- peen blijft in flinke partijen aan de markt komen met prijzen tussen de 15 en 30 cent per kilo. Selderyknollen minderen nu hard en de handel moet er dus tot 37 cent per stuk voor neerleggen. Groene kool profi teerde mee van de duurte, de prijs liep vlot op tot 30 cent per kilo; de overige koolsoor ten kwamen evenwel niet boven de 15 cent per kilo uit. Uien gaan vlot weg; het aan bod is klein en er werd tot 47 cent per kilo voor betaald. Rabarber komt er voor de tijd van het jaar al flink wat; de prijzen gingen tot 50 cent per bos. Veldsla noteer de 1.25 per kilo. Katjes en sneeuwklokjes Op de bloemenmarkt stagneerde het deze week door de koude. Tulpen in de meest gangbare soorten brachten van 45-77 cent per bos op; Golden Harvest en Piquant kwamen zelfs tot een gulden per bos. Bij de narcissen werden prijzen besteed, varië rend van 35-65 cent per bos. Blauwe druif jes komen in flinke partijen aan de markt en er werd van 17-34 cent per bosje voor betaald. Hyacinten zijn ruim vertegenwoor digd, al lopen de kwaliteiten sterk uiteen. Er werd van 6-18 cent per stuk voor be taald. Sneeuwklokjes noteerden van 23-37 cent per bosje. Wilgenkatjes hebben nog steeds alle belangstelling. Het aanbod van potplanten was deze week gering; er waren alleen wat primula's en begonia's. REDERIJKERSKAMER SPEELT OP 16 APRIL De rederijkerskamer „Kennemerland" heeft als opvoeringsdatum voor haar laat ste toneelavond nu definitief vastgesteld de 16e April. De kamer houdt momenteel onder haar ere-, werkende en kunstlievende leden een inzameling, om deze af te dragen aan het Nationaal Rampenfonds. Zondag 15 Februari IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. J. v. d. Berg (Bed. H. Doop), 17 uur: ds. D. C. van Wijngaarden. Gebouw Chr. Belangen, 10 uur: dienst. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. A. Tiemens, 15 en 17 uur: ds. R. D. Beukema. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 17 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. W. Veen. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers, Woensdag (AsWoensdag) 9.30 uur: Hei lige dienst, 19.30 uur: Lof, Vrijdag 9 uur: Heilige dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligings samenkomst, 12, uur: Zondagschool, 16-30 uur: Jeugddienst, 19 uur: Opeplqcht- samenkomst, 20 uur: Verlossingssamen komst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. G. Wassenaar, 19 uur: Evan- gelisatiesamenkomst prof. dr. G. van Niflrik. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur ds. E. Zijlstra, leger-predikant. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: dr. H. Jansen van Heemstede (le Lijdenszondag). Evangelisatievereniging „Elon", Casem- brootzijstraat, 10 uur: de heer C. v. d. Vis van Vlaardingen. Woensdag 19.45 uur: de heer J. Sevensma van Amster dam. Vergadering van Gelovigen, Esdoorn straat 30. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: de heer K. J. Dekker van Wognum. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, 10 uqr: ds. D. C, van Wijngaarden van IJmuiden, 19 uqr: dr. H. v. d. Loos van Haarlem (Jeugd dienst). Wijkgebouw Torenstraat, Zaterdag 19.45 uur: Avondgebed, Zondag 10.15 uur: Jeugdkapel, voorg. mevr. W. Snoek Gabel. VELSEN-NOORD: Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. Chr. Geref. Kerk, Da Costaschool, 19 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man, 19 uur: ds. H. P. Huisman. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel, 19 uur: ds. W. Oort- huys. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel Groe- nelaan, 10 uur: de heer R. Westerval. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijzinnig Ilerv., Prinsesselaan, 10 uur: ds. R. Hensen van Grotebroek. Lutherse Kerk, Koningstraat, 10 uur: Jeugddienst. Maranatha, 10 uur: rev. G. A. Brucks van Doorn, 11.45 uur: Zondagschool, 17 uur: rev. G. A. Brucks, Jeugdsamenkomst. Leger des Heils, Kerkstraat, 10 uur: Hei ligingssamenkomst, 12 uur: Zondag school, 16.30 uur: Kindersamenkomst, 19.30 uur: Bidstond, 20 uur: Verlossings samenkomst o.l.v. luit. W. K. v. d. Veen. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. B. ter Haar Romeney. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente, Julianaplein, 10 uur: ds. J. Wiersma. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. B. Keers uit Den Haag. De Toorts, 9 uur: ds. B. Keers uit Den Haag. Kapel, 19 uur: ds. B. van Gelder van Haarlem. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. H. A. Wiersinga van Baarn. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 3 p.m. Evensong, Rev. Mossman. 1903—1953 25 Februari hopen onze ge liefde ouders, grootouders en overgrootouders ADRIANUS HARDENDOOD en WILLEMIJNTJE HARDENDOOD-WIJS hun 50 jarige echtvereniging te herdenken. Dat zij n°g lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare Kinderen, Kleinkinderen en Achterkleinkinderen. Schulpweg 75. Velsen-Noord. Enige en algemene Kennisgeving. Met grote ontsteltenis en diepe smart geven wij u kennis van het zo plotse ling heengaan bij de ramp van de Catharina Duijvis IJm. 60 van mijn innig ge liefde man en zorgzame vader, zoon, behuwdzoon broeder, behuwdbroeder en oom GERRIT VISSER in de jeugdige leeftijd van 27 jaar. Zijn diepbèdroefde vrouw J. Visser-Smeding Neeltje Reggestraat 7, IJmuiden. Maandag 16 Februari Spoedgevallen: de tandartsen van Dalsum en Lindeboom, op de spreekuren. Parket- en strokenvlocren Kurkparket en asfalttegels Linoleumvloeren en Rub- bervloeren en Rubber- trapbekleding. Plastic tapijtvlocren, „Edeltrip" triplexparket. Vraagt in lichtingen: Tel. 20340. - Haarlem. WASSEN-STOMEN Mr. Cornelisstr. 33-35 V, Haarlem - Tel.- 17487 i VELSERDUINWUG 205 IJmuiden-O. Tel. 4369 Alle soorten nieuwe en ge bruikte machines. Verkoop, verhuur, afbetaling enz. Oli vetti, Everest, Halberg Mer cedes, Olympia, Remington, Gestettner, Nova Greiff, Geha, enz. Gevr. JONG MEISJE voor ongeveer 6 weken v. lichte huish. werkz. bij echtp. z. kind. v. 9-5 uur. Br. L 1040 UW WONING VAN A—Z INGERICHT. Betaling in zes maanden „De Koning van Zweden", Keizersgracht 149, Amsterdam Woensdag 18 Febr., 8 u. Toneelgr. „JOHAN KAART" VOLKSVOORSTELLING Thriller v. Allan Berthal. Regie. Johan Kaart met ENNY MOLS—DE LEEUWE in 7 versch. creaties en Leo de Hartogh, Willem Faassen, Jan Hahn. PRIJZ'EN: 1— en 2(alles inbgrepen). Voorverkoop vanaf Maandag 1013 u. Tel. na 12 uur. DINSDAG 17 FEBRUARI - 8 uur bespeelt het cavaillé-coll orgel, m. m. v. Progr.: o-a. Bacb, Purcell, Langlais, Caldera, Caplet. Franck. TOEGANGSPRIJS 1.50 (alles inbegrepen). Voorverk. dagel. van 103 uur. Telefoon 13466. Hierover spreekt: Prof. Dr. G. C. VAN NIFTRIK van Amsterdam ZONDAGAVOND 7 UUR, IN DE GOEDE HERDER KERK, VELSERDUINWEG. Wij rekenen ook op Uw aanwezigheid en andere belangstellenden. (Canada, Australië, Nieuw Zeeland en Zuid-Afrika) aanvang 8 uur n.m. in H.K B., Tempeliersstraat 35, te Haarlem. Kaarten gratis verkrijgbaar bij: RUYS en Co., Pas sage-agenten, Kruisstr 43. Haarlem (Tel. 20679-20680) De jaarvergadering van de ALG. BOND v. O. v DAGEN vindt niet plaats op 16 Februari maar op 23 Februari, zelfde uur en plaats. Men wordt verzocht dit door te geven. HET BESTUUR. Van 1221 Februari geen les wegens doorlichting met Superlargo Lengte, breedte. hoogte, knobbels enz f 1.25 p p RENNEMERLAAN 129 IJmuiden. Tel 4057 Edisonstraat 9. Tel. 5198 25 cent. WARME VLEES- CROQUETTEN, 25 cent, kersvers, geurig, haalt u bij slagerij Hoogland, Bloem- straat 13. Bestellingen voor uw feestjes worden bezorgd. Telefoon 4503 HYPOTHEKEN BESCHIKB. boven f 5000 a 4 ook voor nieuwbouw. Brieven L 1043 Echtp. z. kind. zoekt KA MERS met gebr. van keuken in Gem. Velsen. Br. L 1036. GLASPLATEN in ieder mo del. Stempels voor alle doel einden. Mertens, Snelliusstr. 14. Tel. 6140. HOOVER met automatische uitschakeling, ook machines voor de grote gezinswas, per ochtend, middag of avond, Handelshuis „De Mercuur" Kon. Wilhelminakade 2. Tel. 4682, IJmuiden. SCHOOL- en FIETSTASSEN vanaf f 6.10. G. Oldenburg, Lagersstraat 14, IJm.-O. RUILT UW OUDE BONT- MANTEL IN voor een nieu we. Bonthuis 't Centrum, Utrechtsestraat 134, A'dam Tel. 39418 DEKENS - BEDSTELLEN 2e keus. Nog 300 dekens, w.o. grote maten, (met kl. af wijkingen) voor slechts f 15.50, f 17.50. f 18.90. Pri ma damast bedstellen f 42.50 en f 69.50. Op ver toon advertentie deze week 5 pet. korting. TA- PIJTHANDEL „MARO" N.V., Jansstraat 85 bij Gr. Markt, Haarlem. KOOP EEN HOOVER of A.E.G. WASMACHINE f 4.50 p. w zonder vooruitbetaling Hartendorp, Gen. Cronjé- straat 43. Tel. 16990. Kruidbergerweg 51, Sant poort (Dorp). Agb.: gr. ZIT-SLP.KAMER met prima pens., op 1ste st. geschikt voor 2 pers. Brieven L 1035. WONINGRUIL. Agb. vrij ben.huis, midden Kanaalstr. huur f 5.20 p. w. voor huis IJm.-O. hogere huur geen bezwaar. Brieven L 1037 WONINGRUIL. Aangeb.: vrij huis, kamer suite, 3 slaapka mers, zolder, keuken, schuur huur f 6.85 te Beverwijk. Gevraagd: vrij huis of flat woning 3 slaapk. rivieren buurt IJmuiden. Populieren laan 144, Beverwijk. WONINGRUIL. Vrije wo- ning te Velsen-Dorp voor vrije woning in Driehuis of Santpoort. Brieven L 1039. DUITSE STUDIE-PIANO te koop gevr. Br. met prijs, merk en kleur. Br. L 1042 NETTE WIEG te .koop gevr. Brieven met prijsopg. L 1038 Te koop: HUIS f 7500 Zee weg; is bewoond, bev. suite en serre, gr. tuin, bov. 2 k. en badk. Inl. no. 5037 Wen- sing's Adv. Bur., H'lem RACEFIETS te k. z. g. a. n. Brederoodseweg 20, Santprt. Spoed. Pr. RADIO Reska 1 j. oud, 3 bands gek. f 285 v. f 100, pr. klank. Hogerwoerd- straat 26, H.-N. Ook Zondag. Te koop agb. z. g. a. n. PICK-UP f 60. J. Broekhui zen, Velserduinweg 204, IJm. Oost. HANDBREIMACHINE verwerkt 50 gr. wol in 4 min. Breit automatisch 1 recht 1 averecht, vlak en rond. Stuurt voor inlichtingen deze ad vertentie aan SCHMIT'S MACHINEHANDEL Meidoornstraat 15 Den Haag naar oude beschadigde por tretten, ook voor moeilijke gevallen. Speciaal adres hiervoor is: IJmuiden. Tel. 4.8.6.8. De stofzuiger voor uw leven. Door gebleken oerdegelijk heid in gebruik bij Gem. en grote instellingen. Betaling contant, per week en per maand v.a. f 2. VELSERDUINWEG 173 Tel. 4402 Edisonstraat 9. Tel. 5198 Enkele gerevis. STOFZUI GERS f 25 en f 35. Zeer goed B. de Vilder, Velserduinweg 173. IJm.-O. Spotkoopje. Pr. SLEESTOF- ZUIGER f 50, compl. m. 2 j. gar.ü! Als nieuw. Hoger- woerdstraat. 26 H.-N. Ook Zondag. Agb. net KOSTHUIS met eigen zit-slp.kam. Brieven L 1041. HAARLEM Telef. 10131 Filiaal: Kennemerlaan 27 IJmuiden - Telefoon 4371

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 9