Hulpacties uit het buitenland blijven onverminderd voortduren Castricum gaf voor Rampenfonds Beverwijk Harmoniekapel onder nieuwe leiding Kunst na Arbeid speelde „De Fuik" Heemskerk Wijk aan Zee IJ mui den Velsen-Noord Santpoort 7 De vijftien mille al voorbij Pastoor Tesselaar ernstig ziek Dames van blazers bliezen voor NRF in de bus Hella Haasse en Carmiggelt komen op „Boekenweek avond" Begrafenis M. den Breems Demonstratie voor huisvrouwen IVH hielp het Rampenfonds Belgische kotter onder Nederlandse kust vergaan Kleuter-consultatiebureau begint morgen in Noord Schoorsteenbrand Student gleed onder auto Zeeofficier het land op Ongevallen tijdens het weekeinde Nederlandse handel gaf acht millioen zakken Scheepvaart MAANDAG 16 FEBRUARI 1953 Nog steeds komt er geen einde aan de Stroom van geld en goederen, die overal in het buitenland ingezameld worden voor de slachtoffers van de watersnood. Zo overstelpend groot is deze hulp, dat wij weer volstaan moeten met een willekeu rige greep. De hulpactie voor Nederland van het Deense Rode Kruis heeft tot dusverre voor een waarde van meer dan 8 millioen gul den opgebracht. Aan geld werd ongeveer 1,1 millioen gulden ingezameld, terwijl voor een waarde van ongeveer 7 millioen gulden aan kleding, gereedschappen, enz. werd bijeengebracht. Finland heeft de grootse wijze, waarop Nederland in de winteroorlog 1939-1940 de Finse bevolking heeft geholpen, niet vergeten. De bedragen, door de verschil lende instanties ingezameld, lopen in de millioenen Finmarken, maar daarnaast is de hulp in goederen, dit in verband met de liquiditeitspositie in dit land, veel gro ter. Het Finse Rode Kruis stuurde 5000 lakens, 2000 beddetijken, 500 dekens, 800 slopen, 15.000 zakdoeken. De coöperaties zonden voor 5.000.000 Finmark aan bouw materialen en nieuwe kleren, voorname lijk ondergoed. Behalve een hoeveelheid gezaagd hout voor barakken en rond hout voor dijkreparaties, zond de Finse rege ring nog 12 grote barakken, waarin 50 personen per barak kunnen worden onder gebracht, 3000 paar kinderschoenen, 800 paar rubberlaarzen, 25 ton aan eetser viezen. En met dit alles is de hulpactie nog lang niet afgelopen. Fotokrant De verkoop van de met foto's van de watersnood geïllustreerde uitgave van ,,Het Vaderland" heeft in Frankrijk 15 millioen Franse francs (ongeveer 150.000 gulden) opgebracht voor de slachtoffers van de stormramp in Nederland. Ongeveer 150.000 exemplaren van deze krant die is uitgegeven onder auspiciën van „France Soir", zijn verkocht in Parijs en in de voornaamste steden voor 100 francs per nummer. Werkers en stakers helpen Een vakverbond uit Wenen, de be- stuurdersbond, besloot een bedrag van 250.000 schilling aan de slachtoffers van de watersnood in Nederland over te maken. Het Amerikaanse vakverbond C.I.O. zal een grote zending pakketten naar Neder land sturen. De stakende mijnwerkers in Luxemburg hebben een dag van hun stakingsuitke ring afgestaan voor de getroffenen in Ne derland. Het „Bundesverband der Deutschen In dustrie" heeft een bedrag van 50.000 Mark als voorlopige bijdrage ter beschikking ge steld voor de slachtoffers. Van de voorzitter van het Franse ver bond van werkgevers is een aanbod ont vangen voor een schenking van rubber schoeisel. De Zweedse radio-omroep heeft tot nu toe een bedrag van 5.500.000 kronen en het Rode Kruis 2.700.000 kronen voor de Ne derlandse overstromingsslachtoffers bijeen gebracht, benevens grote hoeveelheden goederen. De Zuid-Afrikaanse regering heeft 50.000 pond sterling voor de slachtoffers der overstromingen in Groot-Brittannië, Nederland en België beschikbaar gesteld. Joegoslavië heeft een nieuwe gift ge daan voor de overstromingsslachtoffers in Groot-Brittannië en Nederland, deze maal tot een bedrag van 10.000 dollar (de vo- tige gift bedroeg 80.000 dollar). Uit Canada zijn 250 kisten zalm naar Nederland onderweg. (AFP). In Noorwegen zijn tot Zaterdag 3.500.000 kronen voor de slachtoffers der overstro mingen in West-Europa bijeen gebracht. Er komen in Castricum nog telkens gel den binnen voor het Rampenfonds. Vooral de Verenigingen dragen hun steentje ruim schoots bij door het geven van een muziek- of toneelavond waarvan de baten voor het fonds zijn. Zo kon de Castricumse Orkest Vereniging die Vrijdag concerteerde 40. afdragen. De toneelvereniging St. Pancra- tius gaf Zaterdag in zaal Roozendaal een opvoering van de thriller Flat te huur. Hoewel de publieke opkomst matig was bedroeg het batig saldo 75.Niet min der dan 250 padvindsters, padvinders, ver kenners, kabouters, gidsen en welpen, sta ken Zaterdag in het kader van hun lande lijke actie de handen uit de mouwen. Het resultaat was rond 400.De gezamen lijke vrouwenorganisaties in Castricum hebben laten zien wat eendrachtig samen werken vermag. Zij namen reeds Vrijdag ijssalon De Toekomst aan de Dorpsstraat in „beslag" en bakten een 6000 appel beignets die in de loop van Zaterdag huis aan huis zijn verkocht. Opbrengst: 600. Met het bedrag van de inzameling van Maandag 2 Februari mee, èn de gelden van de verenigingen, gaf de Castricumse bevolking tot nu toe om en nabij de 7300. Voeg daar de kerkcollectes bij en het totaal is dan 15.834,50. Succes voor CRB-leden Zaterdag nam een groep leden van de Castricumse Reddings Brigade „De Strand- lopers" deel aan de brigadewedstrijden te Alkmaar die door het district Noord-West van de K.N.B.R.D. werden georganiseerd. Bij de adspiranten was mejuffrouw E. van Kleef het „succesvolste" Castricumse meis je. In het nummer 25 meter schoolslag (ge kleed) bezette zij de eerste plaats. Bij de 25 meter rugslag (gekleed) nam zij de derde plaats voor haar rekening. Haar clubgenote Henny van Lier eindigde in dit nummer als tweede. Het piepjonge lid Jan de Winter werd in zijn klasse op beide nummers derde. Zoals men zich zal herinneren is pastoor J. Tesselaar die 5 jaren in Castricum als kapelaan werkzaam was enige tijd geleden tot pastoor te Yerseke (Zeeland) benoemd. Pastoor Tesselaar is daar thans ernstig ziek geworden en reeds via Ant werpen uit het ziekenhuis te Goes naar het ziekenhuis te Wassenaar overgebracht. Pastoor Tesselaar heeft slechts 4 dagen zijn herderlijke plicht in Yerseke kunnen ver richten. In het ziekenhuis te Wassenaar zal hedenmorgen (Maandag) operatief in gegrepen worden. Voorts is voor een waarde van 1.000.000 kronen aan goederen gezonden. (AFP). Uit Straatsburg is de „Bateau de l'ami- tié („vriendschapsboot") met 260 ton kleren, meubels en andere artikelen aan boord, naar Rotterdam vertrokken, als on derdeel der Franse hulpverlening. Ook elders in Frankrijk blijven de bij dragen voor de getroffenen uit Neder landse overstroomde gebieden binnen stromen. Naguib voorzitter hulpcomité De Egyptische premier Naguib zal het voorzitterschap op zich nemen van een Egyptisch comité voor hulp aan Nederland. Het comité heeft Zaterdag op de Neder lands legatie te Cairo vergaderd. Prins Bernhard dankt Lord Alexander Prins Bernhard heeft in zijn kwaliteit van inspecteur-generaal van de Koninklij ke Landmacht de Britse minister van Landsverdediging, lord Alexander, de vol gende boodschap doen toekomen: „Ik wens uitdrukking te geven aan mijn oprechte erkentelijkheid voor de bewonde renswaardige en onschatbare hulp, die de Engelse Koninklijke Marine, het Britse leger en de Engelse Luchtmacht tijdens onze grote beproeving hebben verleend in dezelfde kameraadschappelijke geest die ons immer heeft verbonden". Lord Alexander heeft geantwoord: „Ik ben zeer erkentelijk voor uw vriendelijke boodschap en uw dankbetuiging ter ge legenheid van de hulp, die onze strijd krachten u hebben kunnen bieden bij de grote ramp, die uw land heeft getroffen". „Merdeka" over de ramp Het Indonesische dagblad „Merdeka" schreef dezer dagen over de watersnood in West-Europa en in Nederland in het bij zonder: „Hoe groot het lijden van het Neder landse volk op dit moment ook is, wij zijn er van overtuigd, dat dit volk door zijn wilskracht en strijdvaardigheid en door zijn wil om te blijven leven en strijden uiteindelijk zal overwinnen en het land weer zal heroveren op zijn aartsvijand. Wanneer andere volkeren zich van oor logstuig moeten bedienen om de vijand te verslaan en de gebieden terug te verove ren, bedient het Nederlandse volk zich nu met zijn opbouWwerktuigen om het land terug te winnen van de „aggressor". Hier mee bewijst dit kleine Nederland zijn kracht en grootheid", aldus Merdeka. Voor de Beverwijkse Harmoniekapel was het Zaterdagavond een belangrijke gebeur tenis, toen het corps in het uitverkochte Kennemer Theater de donateurs kennis liet maken met de nieuw benoemde dirigent, de heer H. N. van Ossenbruggen, die de heer Herman Lureman is opgevolgd. Zoals ik reeds eerder schreef, beschikt de kapel over een keur van instrumenten en een uitgebreid aantal leden, zodat Vrijwel alle registers behoorlijk bezet zijn. Aan de leider van de kapel dus de taak met dit materiaal muziek te maken. De heer Van Ossenbruggen zal het, gezien de eisen die hij zich gesteld heeft, niet gemakkelijk ge had hebben, want men heeft vele uren studie aan de voorbereiding tot deze uit voering moeten besteden alvorens, naar ik vernam, de dirigent tevreden was. Het resultaat is duidelijk waarneembaar ge weest; men kan er tevreden over zijn. De kwaliteit van het musiceren was zeer voor uitgegaan. De ouverture „Raymond" van Ambroise Thomas zette men mooi strak in; het wis selende spel van eerste klarinetten en hobo, gedragen door het sluitend werk van tweede klarinetten en saxen, slaagde in allé opzichten; het zangthema kreeg een goede voordracht en de finale bracht een juiste climax. De uitvoering van het bekende Egyptisch Ballet van Popy stelde nog hogere eisen, waar de kapel, behoudens een enkele verslapping in de muzikale spanning in het midden van het derde deel, geheel aan beantwoordde. De forse inzetten der bassen, het rhythmisch reageren van het hout en de fel geblazen passages van het hoge koper vielen alle te loven. De klank was nog wat stug, maar de heer Van Ossenbruggen heeft getoond een prima instructeur te zijn. Vooral de fraaie wijze van vertolken van de inleiding van „Geschichten aus dem Wiener Wald" ver diende bijzondere waardering. Een wals kunnen de mannen van de B.H.K. thans blazen zoals het behoort. Het zelfde goede samenspel en vlotte lezen was aanwezig in de uitvoering van Italiaanse Ouverture (Duneufbourg), een oud con- courspaardje, dat het nog best deed. Anita en Tony van Zwol hebben daarna met Jan Vogel de aanwezigen aangenaam bezig gehouden tot de tijd voor het bal was aangebroken. A. J. VAN DER WEIJDEN De dameskrans van de Beverwijkse Harmoniekapel heeft een stevig steentje bijgedragen voor het Nationaal Rampen fonds. Het lag aanvankelijk in de bedoeling van de dameskrans een bazar te organiseren waarvan de opbrengst bestemd zou zijn voor een feestavond, aangeboden aan de Harmoniekapel ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan in September 1953. Maar de watersnood gaf de plannen een draai: reeds ingezamelde kledingstukken werden aan het Rode Kruis geschonken en Zater dagavond tijdens het concert is er voorts een verloting georganiseerd die f 250 op bracht voor het Rampenfonds. Onder auspiciën van de Beverwijkse boekhandel wordt Dinsdagavond 3 Maart in de bovenzaal van het veilinggebouw 't Centrum de boekenweekavond gegeven, waarvan de opbrengst aan het Rampen fonds ten goede komt. Hella S. Haasse en Simon Carmiggelt zullen hun medewerking aan deze avond geven; burgemeester mr. H. J. J. Scholtens van Beverwijk opent het feest. Reciteerwedstrijd Voorts is er een reciteerwedstrijd voor de schooljeugd van Beverwijk,. Velsen- Noord en Wijk aan Zee in voorbereiding. Het door „Kunst na Arbeid" in het Ken- nemer theater te Beverwijk opgevoerde blijspel „De Fuik" is een der minst ge speelde stukken van de productieve Haar lemse auteur Henk Bakker, die inderdaad beter werk op zijn naam heeft staan. Het is de volkomen pretentieloze historie van de heer Peter Bax, een toneelmatige vrij gezel, die door zijn gewiekste huishoudster danig in de luren wordt gelegd en aldus argeloos de fuik binnenzwemt, die zij han dig voor hem heeft opengesteld. Onder het voorwendsel zijn dienst Wegens huwelijks plannen te moeten verlaten en daardoor naar een opvolgster te moeten uitzien, smokkelt zij een nichtje bij hem in huis, dat vroeger door Peter de deur gewezen is, omdat zij haar toneelroeping wenste te volgen. Deze neemt onvervaard aan de comedie deel door haar talenten als ac trice te bewijzen en hem met veel bravour een tweetal huishoudsters voor. te. spelen. De eerste, Bertha Bloem, is een schoon heid om van te ijzen en een geslaagd ob ject voor een nachtmerrie, maar het twee de type weet in de gedaante van een be minnelijk kwieke Vlaamse- ^onbewust het hart van haar oompje te heroveren, zodat hij zich tenslotte maar met het bedrog verzoent. Ook haar echtgenoot, die even eens daadwerkelijk aan de comedie heeft deelgenomen, vindt thans genade bij hem, waarmede dan het zoveelste zonnige einde van een blijspel is bereikt. Een tamelijk gezochte geschiedenis dus, die nochtans de talrijke opgekomen K. n. A.-leden twee vrolijke avonden heeft ver schaft. Dit succes mag ongetwijfeld voor een belangrijk deel aan de spelers worden toegeschreven, die de door Henk Bakker en Ed. J. M. Terlingen gul geboden gele genheid dankbaar hebben aangegrepen, om enkele vermakelijke personages op de planken te Zetten. De overigens vlotte regie van Piet van Vleuten had de bedoe lingen van de beide auteurs iets tekort gedaan, door de rollen van Bertha Bloem en Eva Lerou niet door dezelfde dame te laten vervullen. Hiermede werd het stuk ongetwijfeld een verrassingselement ont nomen. Dit neemt niet weg, dat zowel mevr. D. Schoenmaker-v. d. Meij als me vrouw H. Poldervaart-v. d. Meij zich uit stekend van hun amusante opdracht heb ben gekweten. De eerste was een bijzon der vermakelijke en mallotige Bertha Bloem, terwijl de tweede als Eva Lerou een sappig mondje Vlaams klapte als een geboren Gentse. Ook mevrouw R. Zoon- van Meurs wist uitstekend raad met de rol van Dorine, de kranig intrigerende huishoudster, die met een lichte ironie de gehele situatie beheerst. Dit dames-quin- tet werd voltooid door een kwiek daghitje van mei. R. Tromp en een druk bedrijvige Agnes Pennings van mevrouw B. Wester van der Plas. Bij de' heren was ditmaal F. van Ton geren onbetwist de favoriet, door zijn wer kelijk knappe typering van het glundere oud-apothekertje, dat ondanks een hoge leeftijd de liefde nog lang niet wenst te versmaden. Een geestig opgevatte en goed volgehouden rol, die bovendien van de kapper een prachtige „kop" had meege kregen. J. Peekei omhulde de. tra ditionele comedie-vrij gezel met een alleszins vermakelijke kribbigheid. De derde oude knaap, Bart Slikker vond jn P. van Yleuten eerj niet, minder mar-, kante vertolken De jongere garde wérd dopr J. Zoon op verdienstelijke „wijze ver tegenwoordigd. A. Bruin droeg eveneens zijn aandeel in de algemene vrolijkheid bij. „Kunst na Arbeid" kan dus ook op deze toneelavonden weer met voldoening terugzien. J. v. D. Heemskerk legde de kaarten op tafel voor het Nationaal-Rampenfcnds Vrijdagavond vond in café „De Oranje boom" te Heemskerk een bridgedrive plaats ten bate van het Rampenfonds. De uitslagen luiden: Groep I: Gebr. C. en W. Beentjes 5914 p.; Gebr. J. en A. Beentjes 56' i p.: heer en mevr. Flentge 53'4 p.; GrootAdrichem 52J4 p.; J. v. d. WelP. Koonman 5114 p.: heer en mevr. v. d. Lee 51 p.: Koopmande Vries 50 p.; MuileboomBelleman 45'4 p. Groep II: v, d. Ploeg—van Kerkwijk 6114 p.: Wentink—Scheerman 55 p.; mei. Stam J. Koopman 54 p.; Kleijnmevr. Tabak 53H p.; heer en mevr. M. v. Spijker 53 n.; mevr. en mej. v. d. Wel 50'i p.; katerCornelisse 4614 p.; mevr. Modoomevr. Henneman 46 punten. Na afloop van deze drive kon een bedrag van f 50 overgemaakt worden aan het Na tionaal Rampenfonds. Poging tot inbraak Een onbekende heeft, naar thans pas be kend wordt, in de nacht van Donderdag op Vrijdag getracht de schuur binnen te dringen van de heer H. aan de Kerklaan te Heemskerk. De eigenaar merkte het, toen hij Vrij dagmorgen zijn schuur wilde open maken, waarbij bleek dat dit niet nodig was, aan gezien het slot was verwijderd. In de schuur bevonden zich naast brand stoffen ook twee fietsen. Er wordt echter niets vermist, zodat de politie aanneemt dat de inbreker tijdens zijn nachtelijk werk is gestoord. Damclub „Denk en Zet" In de voortgezette competitie- en beker wedstrijden van de damclub „Denk en Zet" werden de volgende uitslagen genoteerd: Competitie: F. van SonJ. Langewis 11; R. MahlbergJ. v. d. Wel 20; M. Klein B. Zuiderduin 02; C. Diepgrond—N. Struwe 20; N. de BoerW. van Elzen 02; W. van KlaverenN. Schaaper 02. Bekercompetitie: J. v. d. WelM. Klein 20; N. SchaaperR. Mahlberg 20; N. StruweN. de Boer 20. Zaterdagmiddag is op de algemene be graafplaats in Vlaardingen het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer M. den Breems, gepensionneerd hoofdcommies aan het Centraal Bureau voor de Statistiek. Bij de velen die de overledene de laatste eer bewezen, waren prof. dr. C. H. W. Ver- stege, adjunct directeur van het Centraal Bureau voor de Statistiek, de heer C. M. de Jongh, directeur van Sociale Zaken en de heer M. C. Sigal, gemeente-archivaris, ook de wethouders J. Buis en T. de Bruyn volgden in de stoet. De kist, gedekt door vele kransen en bloemstukken, werd door leden van de V,V. Fortuna, waarvan de overledene op richter en erelid was, grafwaarts gedragen. Daar werd allereerst het woord gevoerd door prof. Verstege. Vijfenveertig jaren, zei spreker, heeft de overledene op het bureau van de statistiek gewerkt en dat reeds ge tuigt ervan dat hij een trouw mens was, die stond voor zijn taak en de wijze waarop hij deze heeft vervuld, wekt bewondering. Hij is de grondlegger geweest van de sociale statistiek in Nederland, een mens met een warm sociaal gevoel, een gezien chef en collega. Aan zijn groeve past slechts oot moed en stilte. De heer D. Haddeman, voorzitter van de voetbalvereniging Fortuna, memoreerde wat de overledene bijna 50 jaren lang voor zijn vereniging heeft betekend. De heer E. J. Tinbergen sprak woorden van afscheid namens de collega's, waarna ds. W. J. H. Hubeek, remonstrans predi kant, er tenslotte op wees, dat Den Breems er niet de man naar was om in het licht ge steld te worden. Op de achtergrond van zijn leven stond het kruis en de bereidheid dit te aanvaarden. De heer C. A. Hey dankte voor de laat ste eer zijn zwager bewezen. Op Dinsdag 17 Februari zullen vertegen woordigers van een oliefabriek in het Patronaatsgebouw te IJmuiden Oost een demonstratie verzorgen van de afdeling Velsen-IJmuiden van de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen. De vele ouders en ook de jeugdige leden van de speeltuinvereniging „In veilige ha ven" zelf hebben Zaterdagavond in het Patronaat in IJmuiden-Oost een gezellig onder-onsje beleefd, dat ongetwijfeld het onderling contact heeft versterkt. De jongelui hebben zich danig geweerd waar het mondorgel- en accordéonmuziek betrof en ook op het gebied van zang en declamatie presteerden zij aardig wat. Na de pauze hebben de „B.C. boys" een vrolijk programma verzorgd onder het motto „Kun je nog zingen, zing dan mee" en de jeugdgroep van de Velser Accordéon- vereniging heeft zich tot volle tevreden heid van de aanwezigen mede doen horen. De heer Den Braber heeft er met klem op gewezen dat naast het speeltuinwerk nog allerlei opvoedend werk wordt ver richt in de vorm van handenarbeidclubs. En tenslotte is er ƒ100.70 binnen geko men voor het Rampenfonds. Hoewel aanvankelijk onrust heerste en er nog hoop overbleef is thans alle hoop op behoud van de Z 527 opgegeven. Tot vorige week Woensdag zijn alle schippers van de Belgische vissersvloot en beman ningen van vliegtuigen blijven uitkijken naar het vermiste vaartuig, maar zij von den niets. De Z 449 kwam echter met een bewijsstuk van de ondergang aan de wal. Op tien mijl ten Westen van Scheveningen pikte het schip een ben op van de Z 527. Vijf mannen gingen met het schip ten 'onder. Te beginnen op Dinsdag 17 Februari, dat is dus morgen, zal het Witte Kruis ook in Velsen-Noord een consultatiebureau voor kleuters gaan exploiteren. Het consultatiebureau/dat onder leiding staat van dr. J. Hoogenboom, kinderarts uit Beverwijk, zetelt in de Maria-kleuter- school aan de Eendrachtstraat en zal iedere le en 2e Dinsdag van elke maand zitting houden voor kinderen van 16 jaar. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawlers: Polderman f24.900; v. Hattum f 14.500; Bergen f 29.200. Loggers: SCH 36 f7310: KW 175 f 6640; KW 76 f9710; KW 16 f5260; KW 86 f6150; KW 29 f7740; KW 141 f4930; KW 108 f920; IJM 53 f910. Kotters: KW 21 f840; KW 133 f 1330; IJM 229 f 1090. VISSERIJBERICHT SCHEVENINGEN SCHEVENINGEN. 16 Februari. Vangst- bericht van hedenmorgen uit zee: SCH 45 met 60 k.; SCH 236 met 60 k.; SCH 249 met 40 k.; tuit halve vleet)SCH 310 met 85 k. uit 20 netten; SCH 81 met 25 k.; SCH 79 met 40 k.; met verse haring kwamen hedenmor gen aan de markt de loggers: SCH 195 met 400 kisten verse haring; SCH 2 met 600 kisten verse haring; SCH 342 met 500 kisten verse haring; SCH 342 met 400 kisten verse haring. Notering verse haring: f 16,20f 17,60 per kist van 50 kg.: met verse vis kwamen heden morgen aan de markt de loggers: SCH 200; SCH 120; SCH 6 en VL 30. V-, Vier kilometer is de veerboot „Willemsdorp", die de verbinding onderhield tussen Kruiningen Haven en Perkpolder, door de onweerstaanbare kracht van de elementen weggeslagen. Thans ligt het schip op het land tussen Krabbendijke en Kruiningen. Schilder trachtte gehuurde bromfiets te verkopen Een vijf en twintigjarige Haarlemse schilder had dezer dagen in Beverwijk een rijwiel met hulpmotor gehuurd en daarna trachtte hii de fiets in Haarlem te verkopen voor f 75. De assistent-koper vertrouwde de zaak niet en waarschuwde de politie, waarna de schilder werd aan gehouden. In Velsen Noord brak in het pand Van Rijswijkstraat 28 een schoorsteenbrandje uit. De brandweer bluste en veegde; de schade is gering. Zaterdag is een 21-jarige student op de hoek van de Driehuizerkerkweg en de Ver Loren van Themaatlaan in Velsen door een auto overreden. De jongeman had het op de fiets koud gekregen en was er daarom naast gaan draven. Op het moment, dat hij weer zou opstappen, gleed hij uit, net onder een achteropkomende auto, waarvan een der wielen over de jongen heen ging. Een gescheurde onderlip en pijn in de borst waren de onaangename gevolgen, waarmee hij in het AntoniuSziekenhuis werd opgenomen. Op de hoek van de Rijksstraatweg en de Slaperdijk zou een zeeofficier uit Ede per auto rechtsaf slaan, maar inplaats dat hij voor de bocht afremde, trapte hij het gas pedaal in met het gevolg, dat zijn wagentje het bovenland opstoof. Drie palen knapten af en het hek werd vernield; de auto liep nogal wat schade op, maar de zeeman kwam met de schrik vrij. Zaterdagmiddag viel een achtjarige jongen bij het glijden in de Dirk Hartogh- straat zo ongelukkig, dat hij door de heer A. P. Bakker met een ontwrichte linkerarm en een botbeschadiging naar het zieken huis moest worden gebracht. In de och tenduren was een bewoner van de Bloem- straat van een trapje op straat gevallen, waardoor hij een lichte hersenschudding opliep en Zondagmiddag viel een dame uit IJmuiden West van een stoepje voor een kerk, waarbij zij de linkerarm brak. Ook bij deze beide gevallen verleende de heer Bakker eerste hulp. BIJZONDERE DIENSTEN In de Nederlands Hervormde Kerk te Santpoort heeft Woensdagavond en ver volgens tot Pasen iedere Woensdagavond een bijzondere dienst plaats. Ds. D. ter Steege zal dan spreken, op vervolg af, over de „Zeven Kruiswoorden". Voor het werk aan de dijken Voor het provisorisch herstel van de dijken zijn de vorige week door Neder landse zakkenhandelaren minstens acht mililoen zakken geleverd, dit is ongeveer 80 procent van de gehele voorraad, die uit 71j> millioen gebruikte en twee millioen nieuwe zakken bestond. De hulp van de particuliere afnemers zoals de industrie en landbouworganisaties mag hierbij zeker niet vergeten worden. Zij hebben elk hon derdduizenden stuks geleverd, zodat van deze zijde in totaal oo knig enkele mil lioenen stuks zijn aangeboden. Altolasserdijk, 12 te Galveston. Appingedijk. 13 v. Rotterdam n. Golf v. Mexico Aagtedijk, 14 té Montevideo. Aardijik, 14 v. New York te New Orleans. Alhewa, 13 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Alwaki, 13 v. Boston n. Portland- Axeldiik pass. 14 A zo ren n. Le Havre. Algenib, pass. 13 Kp. Finisterre n. Antwerpen. Artdijk, pas. 13 Azoren n. Havana. Arundo, 13 v. Genua n. Port Said.. Alchiba, verm. 14 v. Ilheos n. Antw. Amerskerk, 13 v. R'd'arm te Melbourne. Amstelkroon, 15 v. Belfast te Amsterdam verw. Aagtekerk. 14 v. Genua n. Port Said. Akkrumdijk, 16 v. Aleppey te Cochin. Alaimaik, 16 v. Bombay te Colombo. Alchiba, 14 v. Ilheos n. Antwerpen. Aldegonda, 16 v. Pladiu te Bangkok. Aldieramin, 15 v. Vlaardingen te Antwerpen. Alkaid, 14 v. Bahia n. Victoria. ALmati, 15 v. Las Lalmas n. Antwerpen. Alpherat, 15 te San Francisco do Sul. Apenan, 16 v. New York te Calcutta verw. Amstelliamd 14 v. Montevideo n. Santos. Anmenikerk, 15 v. Aden n. Singapore. Antonia, 14 v. Singapore n. Bombay. Arendtskerk. 16 v. Manilla te Kohsdchang. Ankeldiik, 15 te Antwerpen. Averdijk, 15 v. Antwerpen n. New Orleans. Bantam, 14 v. Cheribon te Tj. Priok. Barendrecht, 14 v. Pulusambu te Hongkong. BI ij d end ijk, 13 te Antwerpen. Breda, 13 v. Port of Spain n. Curagao. Bennekom, 13 v. Paita n. Cristobal. Baarn, 13 v. Bremen naar Amsterdam. Bacchus, 15 v. Curasao n. La Guaira. Bengkalis, 14 v. Marseille n. Livorno. Blommersdijk, 15 v. Philadelphia te Baltimore. Bonaire, 15 te Paramaribo. Borneo, 16 te Singapore. Cronenburgh, pass. 13 Ouesant. Caltex Nederland, pass. 13 Kp. St. Vincent. Celebes, 13 te Port Soedan. Caltex Delft. pass. 15 Gibraltar. Caltex Leiden, 14 v. Sidon naar Rotterdam. Caltex Pernis, pass. 15 Kreta. Ceram, 14 v. Kuwait n. Bandarshapur. Cistula, 15 v. Port Pirie te Pladju. Clavella, 16 v. Miri te Lyttleton. Corilla, 16 v. d. Mersey te Gibraltar. Duivendijk, 12 te San Francisco. Delft, 14 v. CsMao n. Mollendo. t Douro, 13 te Algiers van Napels. Eemdijk, 13 v. Coatza Coaleös n. Tampico. Eendracht, pass. 13 Noordkust Tunis. Enggano, 13 v. Rastanura te Damman. Ena, pass. 15 Malta. Eos, pass. 15 Finisterre n. Rotterdahi. E>rinna, 13 v. Miri n. Balikpapan. Felipes, 15 v. Singapore n. Haiphong. Friesland (KRL), 16 v. Rotterdam te Tj. Priok. Gaasterlaod, 14 v. Paranagua te Santos. Ganymedes, 13 v. Port of Spain n. Paramaribo. Groote Beer, 13 650 m. W. Lands End 16 ca. 6 uur Rotterdam verwacht. Garoet, verm. 14 v. Colombo 'n Aden. Gordias, 13 v. Istanboel n. Izmir. Gordias, 14 v. Istanboel te Izmir. Hera, 15 v. Manta n. Buenaventura. Hermes, 15 v. Funehal o. Port of Spain Hoogkerk, pass. 14 Gibraltar n. Genua. Hecuba, 16 v. Trinidad te Cumana. Helicon, 13 v. Maracaibo n. Pto Plata. Indra poe ra, pass. 13 Ceylon n. Belawan. Ittersum, 14 Bermuda. Japara (KRL), 13 v. Belawan n. Colombo. Juliana, pass. 13 Sombrero. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 13 ten Z. eil. So cotra n. Belawan. lagersfontein, pass. 15 Finisterre n. Southampton Java, 15 v. Balikpapan te Ternate. Kota Baroe, 12 v. Baltimore n. New Orleans. Kieldrecht, 14 v. Manilla n. Keelumg. Kertosono, 15 te Soerabaja. Laagkerk, 14 v. Adelaide n. R'dam. Lekhaven, 14 te Antwerpen. Lissekerk, pass. 14 Gibraltar n. Hamburg. Lemsterkerk, 14 v. Suez n. Adem Linge, 13 v. Monrovia n. Libreville. Loppersum, 14 v. Bagtnoli te Huelva. Leopoid6kerk, 13 te Khorramshar. Laertes, 14 v. Balikpapan te Sanidiakan. Larenberg, 14 v. Savona te Bone. Laurenskerk, pass. 15 Ouessant n. Antwerpen. Leer sum15 te Hamburg. Lieve Vrouweker'k, 14 v. Karachi n. Bombay. Limburg, 15 v. Rastatrura n. Khoraimufatta. Luna, nacht 14-15 v. Limasol n. Famagusta. Maasdam, 14 v. Curagao n. Havana. Maaskerk, 15 v. Lagos n. Accra. Malea, 20 v. Falmouth te Curagao verw. Malvina, 13 v. Yokohama maar Sorong. Mapia, 16 v. Antwerpen te Hamburg- Meerkerk, 14 v. Tsingtao n. Takubar. Mentor, 15 v. Piraeus te Tel Aviv. Metula, 16 v. Pulubukom te Sydney. Muider'kerk, 15 v. Aden n. Karachi. Murena, 15 v. Miri te Yokohama. Macuba, 14 te Brisbane. Merwede, 14 v. Brownsville te New Orleans. Meliskerk, 14 te Genua. Molenkerk, 14 v. O. Afrika te Amsterdam. Mentor, 13 v. Piraeus n. Tel Aviv. Mirza, 13 v. Bahrein n. Port Soedan. Nieuw Amsterdam, 14 v. Curagao n. Bahia. Nieuw Holland, nacht 15-16 v. Sydney te Mel bourne. Nigerstroom, 16 v. Dakar te Conakry. Noondwijk, 15 v. Havana te Cardenas. Noordam, 13 260 m. O. Kp. Race. Overijséi, verm. 16 v. Willemstad n. Honolulu. Ondina, 13 v. Liverpool n. Bergen. Oranje, pass. 13 Perim n. Suez. Orion, pass. 13 Kp. St. Vincent n. Gibraltar. Omala, pass. 15 Perim. Oranje, 15 te Suez. Oranjestad, 14 v. Amsterdam te Cristobal. Ovula, 15 v. Ardirossan te Speziia. Perwa, 10 v. Pladju n. Tj. Priok. Polydorus. 14 te Penang. Prins Alexander, 15 v. Rotterdam te Halifax. Prins Fred. Willem, pass. 14 Str. Gibraltar. Prins Willem IV, pass. 13 Finisterre, Prins Willem III, 13 v. Southampton n. Cartha- gena. Rita, 16 v. Pladju te Makassar. Roebiah, 15 ten anker Hoogly rivier. Rondo, 14 v. Tanger te Mombasa. Rotula, 14 v. Liverpool te Rotterdam. Rijnikerk, 15 te Djibouti. Rijnland, pass. 14 Recife n. Las Palmas. Radja, 12 v. Makassar n. Semarang. Ridderkerk, 13 v. Rotterdam te Amsterdam. Sarangan., 13 v. Los Angeles n. Kaapstad. Stad Dordrecht, pas. 14 Finisterre. Slamat 13 14.15 u. v. Port Said n. Djedda-h. Stad Breda, 15 v. New Orleans te Avonmouth verwacht. Salatiga, 12 v. Vancouver n. Calcutta. Sliedrecht, pass .13 Galveston. Salawati, 15 v. Mackay te Colombo. Saroena 14 v. Yokohama n. Miri Scherpendrecht, 15 v. Santos te Rio Grande d'o Sul. Schiedijk, 15 v. Halifax te Boston. Simgkep, pass. 14 Algiers. Stad Breda, 16 v. New Orleans te Avonmouth. Stad Leiden, 15 t.h.v. Miami n. Galveston.. Straat Malakka, 14 v. San Francisco do Sul n. Montevideo. Sunetta, 15 v. Port de Bouc n. Calcutta. Tawali, 13 v. Tj. Priok n. New York. Teiresdas, 13 rede Panarukan. Talisse, 14 v. Amsterdam n. Indonesië. Tjisad'ane, 13 East London n. Durban. Tjitjalegka, 13 v. Mauritius n. Lorenzo Marquez Tomori. 14 te Massawah. Trompenberg. 13 te Antwerpen. Tara, 15 te Rio de Janeiro. Tarakan, 15 v. Djeddah n. Belawan. Taria, 15 v. Rotterdam te Curagao verw. Tegelberg, 14 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Teucer, 15 te Singapore. Tomind, 15 v. Tj. Priok n. Pladju. Utrecht, 15 te Singapore. Van Heutsz, 15 v. Reunion n. Tulear. Veendam, 15 v. Pusan n. Singapore. Woensdrecht, 14 v. Rotterdam te Curagao. Waal, 15 v. d. Middell. Zee te A'dam verw. Waterland, 13 dwars Victoria n. Montevideo. W es tend am, pass. 15 Scilly's. Woensdrecht, 15 v- Curagao n. Greton. Wonosari, 15 v. San Francisco te Los Angëles. IJssel, 15 v. Beirouth te Alexandrië. Zuiderkruis, 14 ca. 11 u. v. Kaapstad te A'dam. Zijpenberg, 14 v. Bone, te Amsterdam. Zeeland (KRL), 16 te Djibouti. KLEINE VAART Audacia, verm. 14 v. Vlaardingen n. Antwerpen. Albergen, 13 rede v. Vlissinigen n. Londen. Appingedam, 13 v. Aberdeen n. Barry. Bree Helle, vertr. 14 v. Londen n. R'dam. Beekbergen, 13 rede van Santamaer. Bernisse, 14 v. Methi.l te Fakse. Bill, 15 v. Fedala n. Gibraltar. Barracuda 13- v. S-andness n. Svelgen. Birmingham, 13 v. Goole n. De Tyne. Briniio, pass. 13 Vlissangen. Galand13 v. Arendial te Grangemouth. Capella, pass. 13 Vlissinigen. Caiibia, pass. 14 Vlissinigen. Casablanca, 13 v. Casablanca te Pt. Lyautey. Citadel, verm. 14 v. R'dam n. Kopenhagen. Doklaan, 13 40 m. Z. Skerries. Dena 13 v. d. Humber n. Nakskov Dollard, verm. 14 v. Randers n. Dieppe. Domburgh, pass. 14 Finisterre. Duiveland, 13 v. Harlingen op de Tyne. Deneb, 13 v. W. Hartlepool n. Rouaan. Ellewoutsdij'k, 14 te Roscoff. Eisenburgh, pass. 14 Kp. St. Vincent. Express, 13 v. Amsterdam te Parijs. Fiducia, verm. 14 v. Maassluis n. Londen. Frisia, verm. 15 v. Fedeala n. Gibraltar. Gerry 14 v. Viaardangen n. Kopenhagen. Gaasterland, 14 v. Kingsdynn te R'dam verw. Gerd, pass. 13 Vlissangen. Henrica. 14 v. Glasgow te Manchester veiw. Bast I, verm. 14 v. Grangeville n. Cardiff. Helvetia, 13 v. Grangemouth n. Londen. Hoogezand, pass. 13 Vlissingen. Houtman, 13 v. Guernsey te Jersey. Id/a Pieter, verm. 14 v. Nantes n. Requejada. Ingeborg, verm. 14 v. Zwijndnecht n. Kalxnar. Julia, verm. 14 v. Amsterdam n. Hull. Joost, 13 Falmouth gepass. n. Boston. Kenitra, 12 v. Casablanca n. Rouaan. Keijer, 13 v. Sodertel.ie n. Whitehaven. Kortenaer, 13 v. Portsmouth n Roscoff. Leuvehaven, 14 v. Kopenhagen te R'dam verw. Larix, 13 v. R'dam n. Newcastle. Leemans, 13 v. Nantes te Bayonne. Lies, 13 v. Bordeaux n. Boston. Lydïa, vertr. 14 v. Rotteruam n. Wismar. Matthew, 14 v. Grangemouth te Dundee. Monica, 13 v. London n. Billingham. Maasym, 14 v. Rotterdam te Hull verw. Markab, 13 v. Esbjerg n. Brussel. Meres, 13 v. Port Lyautey n. Safi. Muphrid, 14 v. Rotterdam ue port Talbot verw. Norma, pass. 14 Hoitenau. Noord. 14 v. Ipswich te Thameshaven. Nieuwland, 13 v. Grangemouth n. Rotterdam. Njord, pass. 13 Ouessant. Noorderhaven, 14 v. Warnemuende te Gothen burg. Oise, 13 v. Duinkerken naar Parijs. Olive, 14 v. Londen te Vlissingen. Omlandia, 13 v. Ma-rseiTle te Casablanca. Oranje, pass. 14 Vlissingen. Prior, 14 rede Valencia. Pomza, 13 v. Sunderland n. Loriënt. Prinses Margriet, 12 v. Frederikshaven te Hamb. President Roosevelt, 14 v. Antw. n. Kopenhagen Rocket, pass. 14 Vlissingen. Rubicon, pass. 14 Vlissinigen. Strijpe, verm. 14 v. Hamburg. Sandemburgh, 13 v. Bordeaux n. Rotterdam. Start, 13 v. Antw. te Vlissingen. Surte. 13 Vlissingen. Timor, pass. 14 Liza'd. Ton, 15 v. Swansea te Amsterdam verw. Teun, 13 in Theemsmonding schuilend. Trompenburgh13 v. Midd-lesboro n. Rotterdam Tyro. 14 v. Drogheda te Teignmouth. Viking, 14 v. Ramspol te Hamburg. Volharding, verm. 14 v. Loctudy n. Casablanca Vrede. 14 v. Ipswich te Vlissingen. Westkust, 13 v. Hamburg te Delfzijl. Willem Barendsz, 15 v. Partington te Sete verw. SLFEPVAART Hudson, met bak 13 Zuidelijk v. Lands End. Noordiholland, met s.s. Toledo n. Kiel 13 180 m. O.ZO. Malta. Noordizee, 13 130 m. O. Malta. Tvne. 13 Djeddah. Zwarte Zee, met hopperbak n. Madras 13 Aden gepass. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabi. verm. 24 v. Buenos Aires n. Rotterdam Alhena. 13 v. Rotterdam n. Buenos' Aires. Alnati. 20 Antw. 23 Rotterd-am verw. Bonaire, 14 Paramaribo verwacht. Boskoop, 15 Antwerpen verwacht. Cottica, veiTn. 20 v. Amsterdam n. Demerara. Fairsea, vertr. 14 v. Amsterdam n. Sydney. Groote Beer, 16 ca. 0 u. v. New York "aan de Hoek van Holland verwacht. Tndrapoera, 16 Belawan verwacht. •Johan v. Oldenbarnevelt, 21 rede Belawan 24 Tj. Priok. Maasdam, 14 v. La Guaira te Curagao verw. Nieuw Amsterdam. 14 v. New York te Curagao. Noordam. 16 v. Rotterdam te New York verw. Oranie. 16 Suez 24 Amsterdam verw. Oranjestad, 15 v. A'dam te Cristobal verw. Rijndam, vertr. 14 ca. 14 u. v. R'dam n. N. York Sibajak. verm. 13 v. Wellington n. Tj. Priok 26 Soerabaja verwacht. Veen dia m. vertr. 14 ca. 12 u. v. New York naar Rotterdam. Waterman. 14 v. Rotterdam te Pusan verwacht veirn. 15 naar Singapore. Westerdam. 16 ca. 20 u. v. New York te Rot terdam verwacht. Willemstad, vertr. 19 Amsterdam n. Cristobal. Zuiderkruis, 14 v. Kaapstad te Amsterdam en verm. 24 v. A'dam n. Kaapstad.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3