Verlofstelsel struikelblok voor bemanning koopvaardijvloot Velsens raad moet tot 31 leden worden uitgebreid Agenda voor Beverwijk NUWELUK Kort en bondig Voor elke Zondag op zee nu een vrije dag aan de wal Velser Gemeenschap krijgt haar beslag Beverwijk Santpoort Verkiezingsproblemen Hoofdprijzen Staatsloterij „PARIJS 1890" BUR. NEDERLAND Luidsprekers 5 Lege sloep opgepikt Nieuwe voorzitter bij „Us memmetael" Wielrijder lette niet op het verkeer Twee kieskringen kunnen uitputting van candidatenlijsten voorkomen Expositie Kees Verwey in Delft geopend Alleen de letter R was van Rembrandt Vierde klasse, tweede lijst Bemanningen van redding boten onderscheiden E.V.G. over besteding van het Rampenfonds Nieuwe Nederlandse expositie in Londen „Arabesque" in plaats van „Amahï" Scheepvaart 518de" STAATSLOTERIJ,. 4a klasse~~ 1 e lijst STADSSCHOUWB URG DINSDAG 17 FEBRUARI 1953 In de C.A.O. voor zeevarenden is een wijziging opgenomen en in werking getre den betreffende de Zondag. Gold voorheen de regeling, dat aan de zeeman voor iedere maand op zee doorgebracht, twee vrije dagen werden vergoed, thans is bepaald, dat voor de Zondag op zee doorgebracht een vrije dag aan de wal zal worden toe gekend. 1 Na de oorlog zijn internationale onder handelingen over de loon- en arbeidsvoor waarden voor zeelieden gevoerd, waarbij men was uitgegaan van een programma van na-oorlogse arbeidsvoorwaarden voor de koopvaardij, aangenomen op een inter nationale zeeliedenconferentie, in 1944 te Londen gehouden. Van een maritieme conferentie in 1946 te Seattle gehouden, waar 9 internationale verdragen zijn opgesteld, zijn tot heden slechts enkele geratificeerd. Een groot ver drag, dat de arbeidstijd behandelt, als mede de minimumgage van de matroos, waarop, naar men meent de overige gages gebaseerd zijn, gaf stof tot praten voor een serie volgende conferenties onder auspiciën van het Internationale Arbeidsbureau om te onderzoeken waarom het verdrag nog niet geratificeerd is, hoewel in Seattle van diverse regeringen vertegenwoordigers aanwezig waren.... De reders wijzen op drie elementen, die niet te scheiden zijn: gage, arbeidstijd en bemanning; de con tactcommissie stelt pogingen in het werk om deze onderdelen te scheiden en dan tot afzonderlijke ratificatie te komen. Aan de nu opgenomen wijziging zijn wel enkele beperkingen verbonden, die de De kustvaarder „Henrica B" heeft ter hoogte van de Waddeneilanden een lege sloep opgepikt, gemerkt Gabij of Gabijo. Deze sloep zou in Oostende thuishoren. De „Henrica B" heeft de sloep naar Gent gebracht. De voorbereidingen voor de oprichting van de Velser Gemeenschap zijn zo ver gevorderd, dat op 12 Maart de oprichtings vergadering wordt gehouden in de ge meentelijke vergaderzaal aan de Abelen straat in IJmuiden-Oost. De Velser Sportstichting in oprichting, de Velsense Jeugd Centrale en de Velser Kunstkring „Voor allen" hebben reeds besloten zich bij de Velser Gemeenschap aan te sluiten. Consulair agent voor Frankrijk in IJmuiden Ingevolge Koninklijke machtiging is de heer Willem Maurits Swellengrebel erkend en toegelaten, op de voet van Nederlander, als consulair agent van Frankrijk te IJmui den. VISSERIJBERICHT SCHEVENINGEN SCHEVENINGEN, 17 Februari. Vangst- bericht van hedenmorgen uit zee: SCH 79, 100 kantjes uit de halve vleet: SCH 250, 85 kantjes uit de halve vleet; SCH 81, 60 kant jes uit 50 netten: SCH 45, 60 kantjes uit de halve vleet; SCH 249 geringe vangst thuis- stomend; SCH 310, 25 kantjes, thuisstomend; SCH 236 niets van vernomen. Er was vanmorgen geen aanvoer van verse Vis uit zee. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN 1 trawler: f 32.000. Loggers: SCH 107 f3760; IJM 209 f6730; KW 48 f4940. Kotters: KW 10 f2830; KW 48 f1910; IJM 227 f900; IJM 7 f2290. Met een schilderij, voorstellende „Sicht op Woarkum", de geboorteplaats van de heer F. de Vries, werd gisteravond van deze voorzitter van „Us memmetael" af scheid genomen. Zijn opvolger, de heer H. Mol overhandigde hem dit namens alle leden van het Frysk Selskip en dankte hem voor zijn trouwe 15-jarige toewijding. Het speet de nieuwe voorzitter van de heer De Vries zijn taak over te moeten nemen, doch ook hij zou trachten zijn beste krachten aan de vereniging te wijden. Met enkele toepasselijke woorden her dacht hij de slachtoffers van de waters nood, waarna de pianist, de heer Roemer „Ase's Tod" van Grieg speelde. Verder kondigde hij aan, dat de opbrengst van de verloting ten bate van het Nationaal Ram penfonds kwam en dat het gebruikelijke bal in verband met de ramp zou vervallen. In zijn antwoord zeide de heer De Vries, dat hij noodgedwongen zijn voorzitters functie vaarwel zegde, omdat hij door zijn beroep bij de spoorwegen geen tijd meer had zich ten volle voor het verenigings leven te geven. Als lid zou hij „Us mem metael" evenwel trouw blijven. Hij dankte de leden voor hun spontane gaven, die in het schilderij resulteerden. „In eigen toanielploech forsaorgde de joun": vier korte één-acters werden op aanvaardbare wijze voor het voetlicht ge bracht en oogstten bij het welwillende pu bliek veel succes in de pauze de tradi tionele „kofje mei koeke" en de verkoop van loten, die, met het goede doel voor ogen, vlot van de hand gingen. Dinsdag 17 Februari Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Gehei me opdracht". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Opmars der vrouwen". Woensdag 18 Februari Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Gehei me opdracht". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Opmars der vrouwen", personeelsbezetting zouden betreffen. Het oordeel van de contactcommissie is, dat, wil Nederland in de toekomst over vol doende krachten bij de koopvaardij blij ven beschikken, ten aanzien van het ver lof een radicale ommezwaai zal moeten worden gemaakt. De zeeliedenorganisaties dringen aan op uitbreiding van personeel en het overgaan tot het invoeren van een systeem van aflossing van zeevarenden. Aanrijding op de Rijksweg De 38-jarige Santpoortse grondwerker T. C. H., werkzaam bij de tunnelbouw, die Maandagavond, komend uit de Hoofdstraat de Rijksweg op de fiets zou oversteken, lette daarbij niet voldoende op het ver keer. De chauffeur van een' uit Haarlem komende personenauto kon de man niet meer ontwijken en H. werd tegen de grond geslingerd. Hij is per ziekenauto naar het Antbniusziekenhuis overgebracht met een gebroken linkeronderarm, een lichte her senschudding en een niet ernstige wond aan het hoofd. Ten gevolge van de stijging van het zielental der gemeente Velsen boven de 50.000 zal het aantal leden van de raad bij de aanvang van de eerstvolgende 4-jaarlijkse zittingsperiode tot 31 worden uitgebreid. Volgens de kieswet mogen bij de candidaat- stelling voor de verkiezing van de leden van de raad op een lijst ten hoogste vijf candidaten meer worden geplaatst dan het aantal te vervullen plaatsen bedraagt, doch nimmer meer dan twintig en met het oog op de uitbreiding van het aantal leden met vier hebben B. en W. zich beraden over de vraag of de grootste partijen, na toe wijzing van de zetels, wel voldoende reserve-candidaten zullen overhouden voor de vervulling van eventuele vacatures. Het college acht het niet uitgesloten, dat zich in dit opzicht moeilijkheden kunnen voordoen. De kieswet biedt de mogelijkheid, dat een partij in een niet in kieskringen ver deelde gemeente met meer dan 20.000 zie len twee candidatenlijsten (als het ware een hoofdlijst plus een reservelijst) inlevert en deze onderling verbindt. Aangezien deze lijsten echter alleen kunnen worden ver bonden, indien de hoofdlijst door ten min ste tien leden van de raad voor een voor keurnummer wordt aanbevolen, kan deze bepaling bij de aanstaande verkiezing in Velsen geen toepassing vinden. Het gevaar van uitputting van de candi datenlijsten kan nu alleen worden afge wend, indien de raad besluit, onder goed keuring van Gedeputeerde Staten, de gemeente in kieskringen te verdelen. Een zodanige maatregel verzwaart uiteraard de verkiezingswerkzaamheden en brengt ex tra kosten mede. Indien twee kieskringen worden inge steld, kunnen de partijen in elke kieskring een candidatenlijst met ten hoogste twintig candidaten inleveren en deze lijsten onder ling verbinden. Door enkele onderste plaatsen van de beide lijsten door verschil lende personen te doen bezetten heeft elke partij het in de hand een voldoende aantal reserve-candidaten te stellen. Onder zeer grote belangstelling is in het stedelijk museum Het Prinsenhof te Delft de tentoonstelling geopend van schilderijen, aquarellen en tekeningen van de Haarlemse kunstschilder Kees Verwey. Na een inleidend woord door de directeur van het museum, de heer D. H. G. Bolten, sprak de kunstcriticus W. Jos de Gruyter. Deze citeerde de uitspraak van Dostojewski, dat men het leven lief moet hebben met de maag, dat men het (om het anders te zeg gen) moet consumeren. In deze uitspraak ligt volgens spreker een kenschets van het werk van Verwey en een verdediging tegenover de moderne kunst. Spreker ver klaarde een groot bewonderaar van Mon driaan te zijn, doch niet in een Mondriaan- se wetreld te kunnen leven. Waint wat wij ook in een schilderij van Mondriaan mogen zien of niet mogen zien, men zal nimmer kunnen beweren dat hij het leven heeft lief gehad met de maag. De heer De Gruyter besprak vervolgens de wijzen van zien en merkte op dat het werk van Verwey maar heel weinig met impressionisme heeft te maken. Hij werkt wel naar de natuur, doch terwijl hij kijkt en schildert giet hij zijn persoonlijkheid over de dingen uit en doet dat zo intens, dat het de impressie vervormt tot expressie. Tenslotte schetste spreker Verwey als een persoonlijkheid, die een aparte plaats in neemt en schildert uit een innerlijke over vloed. Een onderzoek in Nederland heeft aan getoond dat een schilderij van een Zweed se eigenaar, voorstellende „Abraham en Hagar" niet een werk van Rembrandt is, zoals vermoed werd, maar van diens tijd genoot Rombout van Troijen. In de negen tiende eeuw heeft een vervalser gebruik gemaakt van de omstandigheid, dat Rem brandt en Troijen (die R. Troijen signeer de) precies de zelfde R gebruikten. Hij liet de oorspronkelijke R staan, maar schilder de over de achternaam Troijen de letters „embrandt" heen. Dat deze naam niet met dt maar met t geschreven werd, zo lezen we in het Zweedse blad Dagens Nyheter, be hoefde op zichzelf geen argwaan te wek ken, want in zijn jonge jaren spelde Rem brandt zijn naam inderdaad zo. 5000: 6230. ƒ1000: 1532 3601 6819 6837 9656 11176 15421 16631 17039 19597. 400: 1062 2072 4673 5729 7914 9954 16365 21135 21189. 200: 1242 1407 3193 3489 3526 4576 5851 5946 7594 7889 8616 9319 9346 9743 11527 11705 12292 13177 13687 13903 14363 14398 14849 15635 15927 16234 16718 16991 17729 18187 18483 18554 19311 19787 20049 21046. Aangezien het voor het onderwerpelijke doel niet van overwegend belang is, hoe de gemeente in kieskringen wordt verdeeld, geven B. en W. de voorkeur aan een ver deling, welke voor de administratie de meest eenvoudige is. Dit zal het geval zijn, wanneer het ten Noorden en het ten Zuiden van het Noordzeekanaal gelegen deel van de gemeente elk een kieskring vormt. Het college stelt de raad voor, tot dat doel het in ontwerp bij de stukken ge voegde besluit te nemen. Het bestuur der Koninklijke Noord- en Zuidhollandse Reddingmaatschappij heeft besloten de bemanningen van de motorred dingboten Neeltje Jacoba, Prins Hendrik, Joan Hodshon, Brandaris en Insulinde, die gedurende de zware storm van 31 Januari 1 Februari langdurige en uiterst span nende tochten hebben gemaakt ter assis tentie van in nood verkerende schepen (onder meer de Duitse tanklichter Oder, het Franse s.s. Carthage, het Indiase s.s. Jalikunta en het Nederlandse ms. Frank II), de grote bronzen draagmédaille der maatschappij toe te kennen met inscriptie: „Voor belangrijke diensten, 31 Januari— 1 Februari 1953". Aan de bemanning van de motorred dingboot Prins Hendrik zal bovendien een getuigschrift worden uitgereikt voor de redding der opvarenden van de op de Eierlandse gronden gestrande en door midden gebroken Duitse tanklichter Oder. Het hoofdbestuur van de Eenheidsvak centrale heeft een brief gericht aan de hoofdbesturen van het N.V.V., het C.N.V. en de K.A.B., waarin zij zegt dat de vak beweging zich dient te verzetten tegen de besteding der gelden van het Rampenfonds „voor doeleinden, waarvoor deze niet wer den geschonken, als het onderbrengen en verzorgen van geëvacueerden, het aan schaffen van materialen voor herstelwerk zaamheden en het transport van dijkwer kers". „Deze uitgaven" aldus de E.V.C. „moeten voor rekening van de regpring komen". De vakbeweging moet er vólgens de E.V.C. voor zorgen dat uit het Rampen fonds geen uitkeringen worden gedaan voor herstelwerkzaamheden of uitkeringen worden verstrekt aan slachtoffers van de watersnood om in hun levensonderhoud te kunnen voorzien; dat het geld uit het Ram penfonds in de eerste plaats ten goede moet komen aan de minst draagkrachtigen onder de slachtoffers van de overstroming, waar van velen geheel werden geruïneerd, en dat bij het mede-beslissen over het con troleren van de uitgaven der gelden uit het Rampenfonds de vier vakcentrales worden ingeschakeld. De Nederlandse kunstmanifestaties in Londen nemen dit seizoen een grote om vang aan. De tentoonstelling „Drie eeuwen Nederlandse schilderkunst" in Burlington House trekt nog steeds duizenden belang stellenden. In het Britse Museum is een expositie van Nederlandse etsen en teke ningen, eveneens uit die periode, ingericht. Van 19 Februari tot 2 April houdt de. kunstzaal Matthiesen in Londen een ver rukkelijke tentoonstelling onder de ti tel „Rembrandts invloed in de zeventien de eeuw" van niet minder dan zeventig schilderijen, waaronder talrijke van Rem- brants leerlingen, onder anderen van Go- vert Flinck. Deze expositie wordt geopend door de Nederlandse ambassadeur in Lon den, mr. D. U. Stikker. De werken zijn af komstig uit Nederlandse, Duitse en Engel se musea, benevens uit particulier bezit. De voor 23 Februari aangekondigde Europese première van „Amahl of de nach telijke bezoekers" van Menotti door de Kameropera Camerata onder auspiciën van de Haarlemse Kunstgemeenschap is uit gesteld tot een nader te bepalen datum in April. In plaats daarvan treedt nu op ge noemde datum in de Haarlemse Schouw burg het kleinkunst-ensemble Arabesque op, met het programma „Van snotneus tot neon". De medewerkenden zijn Hetty Blok, Cruys Voorbergh (met internationale chansons uit vele eeuwen) en de pianist Cor Lemaire. BINNENLAND In Den Haag is opgericht het „Islamie- tisch Rampenfonds in Nederland" Giften zullen worden gebruikt voor de aankoop van medicamenten voor de getroffen gebie den in Indonesië en Iran. Voor het eerst in het nieuwe seizoen heeft de productie van de „Willem Barendsz" die van de overeenkomstige periode van het vorige jaar overschreden. Tot 1 Februari werd verkregen 6655 ton traan tegen 6563 ton vorig jaar. Aan spermolie werd 320 ton geproduceerd. B. en W. van 's Gravenhage stellen voor een subsidie van f 15.000 (een zelfde bedrag dus als het rijk beschikbaar stelt) te verle nen voor de uitgave van de verzamelde wer ken van Louis Couperus. Het subsidie zal over zes jaren worden verdeeld. Voorwaar de is dat de gehele uitgave voor 1 Januari 1958 moet zijn verschenen. Drie kwartier lang heeft Maandagmor gen het tramverkeer in een groot deel van Den Haag stilgestaan. De oorzaak was een kortsluiting, die in de Parkstraat ontstond door een ongelukkige manoeuvre met een stalen buis, bestemd voor een steiger van de in restauratie zijnde kloosterkerk. Er komt een gramofoonplaat in de han del met de radiorede, die de Koningin op de nationale gedenkdag, Zondag 8 Februari, heeft uitgesproken. De gehele opbrengst komt ten goede aan het Nationaal Rampen fonds. Een te Rotterdam gehouden veiling van ongeveer 250 schilderijen, tekeningen en grafische werken, belangeloos ter beschik king gesteld, heeft f 9180 voor het Nationaal Rampenfonds opgebracht. De Haagse Comedie heeft ten bate van het Rampenfonds, de première ge geven van „Het Heilige experiment" van de in Zwitserland wonende Oostenrijkse schrij ver Fritz Hochwalder onder regie van Erwin Piscator, met Paul Steenbergen in de hoofdrol. De jazz-pianiste Pia Beek is voor de tweede keer vertrokken naar Ame rika, waar zij contracten voor vijf jaar heeft lopen. Het is haar bedoeling voortaan de ene helft van het jaar in de Verenigde Staten en de andere helft in Europa op te treden. De komende zomer speelt zij in Scheveningen. Toen de 29-jarige boekhouder van een Hilversumse rijwielfabriek na enkele dagen verlof niet terugkeerde, wees een onderzoek in de boeken uit, dat er een tekort was van 18.000.—. Een 48-jarige chauffeur uit Hilversum heeft getracht de eigenaar van een aantal slagerswinkels in de hoofdstad te beroven van een koffertje, waarin zich de ont vangsten van deze winkels bevonden. De aangevallene wist de chauffeur te over meesteren en aan de politie over te leveren. Met ingang van 16 Februari is de com mandant van het Korps Mariniers, de gene- raal-majoor der mariniers N. R. de Bruijne, bevorderd tot luitenant-generaal der mari niers. Met ingang van dezelfde datum is de chef-staf van het Korps Mariniers, de kolo nel der mariniers P. J. van Gijn, bevorderd tot generaal-majoor der mariniers. Het s.s. „Amstelpark" van de N.V. Re derij Amsterdam is de haven van St. John (Canada) binnengelopen met ernstige storm schade. Tijdens de reis over de Atlantische Oceaan is het dek van het schip gescheurd. Te St. John zal de schade voorlopig worden hersteld, waarmee ongeveer 14 dagen gemoeid zullen zijn. Er hebben zich aan boord geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. Ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubi leum is de heer C. A. Luyben, gemeente secretaris van Groesbeek, benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. De frequentie van de N. S.-autobusdienst tussen Bergen op Zoom en-Breskens via Ant werpen is uitgebreid van 3 tot 5 verbindin gen in beide richtingen. Te Breskens bestaat aansluiting op en van de veerdienst tussen Breskens en Vlissingen. Het treinverkeer tus sen Vlissingen en Goes is hersteld met drie treinen per dag in beide richtingen. Gedurende 1952 blijkt het Nederlandse productie-indexcijfer iets gestegen te zijn. De algemene productie-index was in 1952 gemid deld 147 tegen 145 in 1951. Ook de gemiddel de dagproductie is met 2 gestegen tot 147. Per bedrijfstak bedroeg de productie-index: bouwmaterialen 131 (130), leder en schoenen 141 (137), rubber 338 (onveranderd), steen kolen 93 (92), metaalproducten 176 (171), pa pier 134 (152) en openbare nutsbedrijven 205 (192). Aan mr. W. J. Berger is op zijn verzoek met ingang van 1 Maart eervol ontslag ver leend uit zijn ambt van procureur-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden. Tot raadsheer in het gerechtshof te Arnhem zijn benoemd mr. J. M. Croockewit, thans kantonrechter te Dordrecht en mr. H. Th. Schaepman, thans rechter in de recht bank te Maastricht. Aan de heer A. J. W. van der Does is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester van Koudekerk aan de Rijn. HAARLEM EN OMGEVING Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het doctoraal examen I dier geneeskunde de heer W. F. Felix te Haarlem. Voor Weten en Werken zal Donderdag avond dr. A. v. d. Boom spreken over: „De aloude St. Bavo, zijn geschiedenis en archi tectuur". De Evangelist J. Sevensma herdenkt deze maand het feit, dat hij 50 jaar geleden met de verkondiging van het Evangelie be gon. In verband met de ramp, die ons land getroffen heeft, is de feestelijke herdenking, die op 10 Februari met een receptie gevolgd door een huldigingsbijeenkomst in de En gelse Kerk te Amsterdam zou plaats vinden, uitgesteld. De herdenkingsdienst te Haar lem op Zondag 22 Februari des avonds om half 8 in de Zuiderkapel aan de Zuiderstraat no. 15 gaat echter wel door. Het Chr. Evan gelisatiezangkoor De Lofstem, dirigent de heer C. de Jong, zal dien avond medewer ken en de jubilaris zal een gedachtenisrede uitspreken. Alioth, 14 v. Rotterdam n>aar Hamburg. Altair, 15 v. San Francisco do Sul n. Rio Grande Amstelkep, 15 v. Ralboa. Amsteldijk, 15 v. New Orleans n. Havana. Arnedijk, 14 v. Rotterdam n. Bremen. Averdijk, pass. 15 Vlissinigen v. Antw. Aagtedijk, 14 v. Montevideo. Almkerk, 14 v. Melbourne n. Rotterdam. Alwaki, 14 v. Boston te Portland. Amstelkroon, 15 v. Belfast te Amsterdam. Argos, 15 v. Middell Zee te Amsterdam. Alcyone, p'ass. 16 Perim n. Port Soedan. Algeniib, 16 Antwerpen verwacht. Annemkerk, pass. 16 ten Z. Socotra n. Singapore. Aalsum, 15 200 m. W. ten Z. Kp. St. Vincent. Alphacca, 15 90 m. NW. Sombiero eil. ArmiilHa, 15 t h.v. Anamba eil. Alibireo, pass. 16 Vlissingen. Alcihiba, 15 110 m. O.NO. Bahia. Almkerk, 15 190 m. ZO. Kamgeroo eil. Arundio, pass. 15 ten W. Sicilië n. Port Said. Alpherat, 15 Ï'IO m. Z.ZW. Rio Grande. Aaisdijk, 16 v. Antwerpen n. Rotterdam. ALm dijk, 15 v. Londen te Bremen. Axeldijk, 16 380 m. NO. Fayal. Bengkaiis, 16 te Livorno. Bintang, 17 te Portland Oreg verwacht. Blijdendijk, pass. 15 Vlissingen v. Antw. Breda, 16 v. Curagao n. Cristobal. Baarn, 14 v. Bremen te Amsterdam. Billiton, 13 v. Cebu n. Manilla. Boissevain, 11 v. Jaipan n. Z. Amerika. Boskoop, 14 te Antwerpen. Bldtar, 16 v. Bremen te Hamburg. Celebes, 16 te Suez. Cliodora, 13 v. Singapore te Manilla. Cronenburgh, 14 v. Gent te Bilbao. Congostroom, 13 v. Abidjan n. Kp. Palmas. Cai'ldsto, 15 310 m. W. ten Z. AndePhalfgraads- k anaal. Castor, 15 410 m. ZW. Lands End n. San Juan. C'haima, 15 500 m. W.ZW. Madeira. Delft, 16 v. Callao te Molendo. Bongedijk, pass. 15 Ouessant n. Cristobal. Danae, 14 v. Rotterdam ti. Le Havre. Douro, 14 van Algiers naar Malaga. Esso Amsterdam, pass. 16 Azoren. Esso Den Haag, 16 v. Aru/ba te Rotterdam. Etrema, 13 v. Rangoon te,Calcutta. Elmina, 15 v. Accra n. Lome. Eendracht, 16 120 m. O. Gibraltar. Fairsea, pass. 15 Wight n. Port Said. Fiiesdand (SSM), 16 v. d. Tyne te Rotterdam. Garoet, pass. 15 Minicoy n. Aden. Groote Beer, 16 v. New York te Rotterdam. Gooiland, 14 v. Amsterdam naar Hamburg. Gordias, 15 v. Izmir n. Volos. Groote Kerk, 16 voor anker Dar es Salaam. Genymedes, 15 190 m. O.ZO. Trinidad. Hathor, 14 v. Rotterdam n. Tanger. Hersilia, 14 v. Amsterdam n. W. Indië. Haulerwijk, 16 Hamburg verwacht. Hercules, 14 v. Hamburg n. Rostock. Heelsum, 15 370 m. O.NO. Bermuda. Haarlem, 15 310 m. W.NW. Flores. Helena, 15 v. Barranquil'la n. Philadelphia. Helicon, 15 v. Pto Plata n. Philadelphia. Hydra, 16 v. Brighton te Philadelphia verw. Heemskerk, 16 nog voor anker Dar es Salaam. Indrapoera, 15 290 m. W. Sabang. Joh. v. Oldenbarnevelt, 15 380 m. W. ten N. Minicoy n. Belawam. Jaipara (KRL), 15 450 m. O. Ceylo-n. Jupiter, 15 210 m. ZW. Ouessaot. Kota Intern, 15 1100 m. W. ten Z. Floras. Kieldrecht, pass. 15 Noordpunt eil. Luzon. Lieve Vrouwekerk, 16 Bombay verwacht. Luna, 15 v. Limasol te Famagusta. Lekhaven, 15 v. O. Afrika te Rotterdam. Lemsterkeik, pass. 15 Daedalusrif. Lindekerk, 15 110 m. O. ten N. Masea/wa n. Suez. Lissekeik, 15 dwars Lissabon n. Hamburg. Lucdta, 15 170 m. Z.ZW. Flores. Laagkark, 15 200 m. W. ten N. Kanigeroo eil. Loenerkerk, 16 140 m. Z.ZO. Ras al Haidid. Maasdam, pass. 16 ZW. Punt Haiti. Maasland, 16 te Recife. Mitra, 16 van Cristobal. Maas, 15 115 m. O.NO. Malta. Mirza, 15 in Go«lf v. Oman. Marisa, 15 300 m. W.NW. Finlsterre. Nieuw Amsterdam, 15 150 m. NW. Trinidad. Notos, 15 v. Lissabon n. Oran. Nestor, 15 1000 m. ZW. Flores. Oranjestad, 15 v. Cristobal n. Amsterdam. Omdina, 16 v. Liverpool te Bergen. Oranje, 16 in Suezkanaal n. Port Said. Oranjefontein, 16 te Southampton. Orion, 14 v. Gibraltar n. Malta. Co tm ar sum, 15 400 m. ZW. Bermuda. Poseidon, pass. 15 Flores. Phrontis, 14 v. Amsterdam n. Indonesië. Prins Joh. W. Friso, 15 v. R'dam n. Antw. Prins Willem II, 14 v. Philadelphia te R'dam. Poelau Laait, 15 v. Beiroet n. Port Said. Prins Fred. Willem, 16 t.ihv. Oporto. Prins Willem IV, pass. 16 Beachy Head. Prins Philips Willem, 15 210 m. Z. Teneriffe. Prins Willem III, 15 t.h.v. O-porto n.Carthaigena Prins Willem V, 15 240 m. Z.ZO. Sable eil. Pygmalion, pass. 16 Kp. Cruz. Rem pang, 14 v. Amsterdam n. Hamburg. Rotula, 14 v. Liverpool te R'dam. Rijndam, 15 v. Southampton n. Cobh. Rijnland, pass. 15 Fernando Noronha n. Las Palmas. Rafaela, 15 dwars Str. Singapore. Ruys, 15 480 m. NW. Tristan dia Cunha. Rodias, 15 200 m. O. Curagao. Stad Dordrecht, 16 Gibraltar verwacht. Slamat, 16 te Djed-dah. Soestdijk, pas. 15 Kp. Guardafui n. Belawan. Sliedrecht, 15 v. Houston n. Engeland. Sibajak, 16 640 m. NW. Willimgton. Straat Makassar, 13 te Kobe. Stanivac Pendopo, 15 t.h.v. Rupat. Stad Arnhem, pass. 15 ten N. Kreta. Saiparoea, 16 ISO m. O. Madeira. Stad Alkmaar, 15 nabij Sable eil verw. Taria, 16 v. Rotterdam te Curagao verw. Tabinta, 15 te Suez. Tegelberg, 15 300 m. ZO. Rio de Janeiro. Ternate, 125 m. W.ZW. Kreta. Themisto, pass. 15 Kp. Hatteras. Tiberius, 15 750 m. NO. Barbados. Tjiibodias, 15 260 m. Yokohama. Veendam, 15 220 m. O. N. York n. Southampton Winsum, 16 Las Palmas gepass. n. Hamburg. Waal, 15 v. de Middell. Zee te Amsterdam. Winterswijk, 15 1000 m. O.NO. Sombrero. Zuiderkruis, 14 v. Kaapstad te Amsterdam. Zonnewijk, 18 v. Walvisbaai te Wilmington verwacht. KLEINE VAART Atlas, 14 van Kopenhagen naar Amsterdam. A returns, 16 v. Swansea te Bordeaux. Au da ci a, 15 v. VTaardtinigen te Antwerpen. Actimia, 15 v. Sunderland n. St. Malo. Appingedam, pass. 14 Hebriden. Aiwoudispoldier, verm. 17 v. R'dam n. Lissabon. Adimiralengra cht, 15 v. A'darn te Antw. Albergen, verm. 17 v. Londen n. N. Spanje. Antilope, pass. 15 Vlissingen. Arnhem, 15 v. Rotterdam te Amsterdam. Arran, pass. 15 Vldssdnigen. Bab-T 14 v. Lowestoft n. Goole. Bill, 15 v. Antwerpen te Cardiff. Bernisse, verm. 17 v. Fakse n. Amsterdam. Birmingham, 16 v. d. Tyne te Antwerpen. Bree Helle, verm. 17 v. Rotterdam n. Londen. Berniina, 15 v. Aarhus te Gothenburg. Barendsz, 15 v. R'dam te Aalborg. Batavier III, 15 v. Stockholm te Oscarshamn. Beekbergen, verm. 16 v. Requejada n. Antw. Ca.rpo, pass. 15 Lizard Head. Continientail, 16 v. Rotterdam n. Le Havre. Citadel, pass. 16 Brunsbüttel. Cornelia b II, 15 v. Loniden n. Kopenhagen. Claes Compaen, 15 v. Rotterdam te Sunderland Diligentia, 16 v. Fawley n. Cardiff. Dorinda, pass. 15 Holt etna u. Duiveland, 15 v. d. Tyne te Rotterdam. Da Capo, 15 v. Randers n. Bordeaux. Deni, 16 v. Goole te Nakskov. Deo Gloria, 15 v. Swansea te Vlissingen. De Ruyte r, 15 v. Rotterdam te Bo ness. Doklaan, 15 v. Ponza edi te Weston Point. Dollard, 15 in Grote Belt. Domburgh, pass. 15 Kp. St. Vincent. Evertsen, 13 v. Newcastle naar Saen. Gerry, 15 v. Vlaardmgen te Selaete. Glashaven, verm. 19 v. Gothenburg n. R'dam. Gerry, pass. 15 Vlissinigen. Gaasterland, 15 v. R'dam te Harlinigen. Harold, 16 v. Frederikstad te Ma'lmö verw. Harte!, 16 v. Maassluis te Hamourg. Hast III, 15 te Ron a an. Heron, 15 v. Londen te Antwerpen. Kofi a au, 15 v. Cardiff te Rouaan. Import, 19 v. Lissabon te An'itw. verw. Jan Kreumer, 15 v. Vlaardinigen te Dieppe. Kortenaer, 15 v. Roscoff n. Portsmouth. Larix, 14 v. Rotterdam n. Newcastle. Lydia, pass. 16 Brunsbüttel. Leny, 16 v. Bergen n. Amsterdam. Lacra, 15 v. Daozig naar Kiel. Midas, 15 te Catania naar Messina. Marcella, 16 v. Aberdeen te Salt End. Monica, 16 v. Beckton te Billing ham. Meres, verm. 15 v. Agiaidir n. Nantes. Markcib, pass. 15 Vlissinigen. Maine, pass. 15 Brunsbüttel. Myfem, verm. 16 v. Goole n. Frederik shaven. Nero, 15 te Malaga van Valencia n. Cadiz. N'ieuwehaven, 15 v. Agaddr te Nantes. Njord, 15 Loniden te Bdlllbao. Noord, 16 v. Thameshaven te Billingham verw. Nan jo, pass. 14 Vlissingen. Nato, 15 v. Goole te Vlissingen. Noordlanid, pass. 15 Vlissdnigen. Oise, 15 v. Rouaan n. Parijs. Ponto, 13 v. d. Gironide n. Lowestoft. Pieter Huber, 15 v. Port Lyautey n. Malta. Prima, 16 v. Loniden te Nakskov. Peter Swenden, pass. 15 Vlissingen. Poortvliet, 15 v. Vlaardingen te Randers. President Roosevelt, pass. 16 Brunsbüttel. Rem a, 15 v. Portsmouth n. Roscoff. Rika, 15 te Pad's tow. Robert, verm. 16 v. Par n. Uttersen. Rokin, pass. 15 Vlissingen. Sporota, 15 v. Gothenburg te Loniden. Saba, 15 v. Berwick te Blyth. Servus, 15 v. Caen te St. Vaiery. Spurt, pass. 16 Majorca. Spes, verm. 16 v. Aalborg n. Cork. Start, 15 v. Vlissingen n. Leith. Tillily, 14 v. Penzance n. Swansea. The a no, pass. 15 Lizard Timor, 15 te Falmouth baai. Tom v. d. Heide, verm. 19 v. Casablanca naar Rouaan. Venus, 15 v. Middlesboro te Great Yarmouth. Virgo, 16 v. Roscoff n. Portsmouth. Vrouwe polder, 16 v. Rotterdam te Lissabon. Van Brakel, 15 v. Card/iff t-e Vannes. Van Gelder, 16 v. Rotterdam te Antwerpen. Westropa, 15 v. Hamburg te Immingham. SLEEPVAART Hudson, met bak 15 te Portsmouth. Oceaan, pass. 15 Pantellaria. Oostzee, 15 v. R'dam te Antwerpen. Poolzee, 14 60 m. W. ten N. Kp. Blanco. Thames, n. Colombo 15 150 m. O. ten Z. Minicoy Met groot leedwezen geven wij kennis van het over lijden van de heer JAN SIMON VAN TiL in leven Directeur van de Kalkzandsteenfabriek IJmuiden N.V. te Velsen. De nagedachtenis aan deze mede-oprichter van onze onderneming zal bij ons in hoge ere blijven. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 18 Februari a.s. te 2 uur n.m. op de Algemene Begraaf plaats te Hillegom. IJmuiden, 14 Februari 1953. COMMISSARISSEN EN DIRECTIE DER KALKZANDSTEENFABRIEK IJMUIDEN N.V. Hierbij betuigen wij ons medeleven bij het overlijden van onze Directeur, de heer J. S. VAN TIL Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere blijven. HET GEZAMENLIJK PERSONEEL VAN DE KALKZANDSTEEN FABRIEK IJMUIDEN N.V. IJmuiden, 14 Februari 1953. 2000; 2991 6459 1500: 7909 18250 20405 1000: 5248 7439 10029 10648 12130 3 400: 2855 4268 8101 11731 13312 17009 18883 19575 21076 ƒ200: 1818 2764 4628 5274 5843 7082 8277 9257 13760 15850 15955 16980 180Q6 19204 19607 20731 20823 21918 'v. «0r M- 9 f f k 1104 V 1132 1135 1143 1157 r 1175 *118011302 -1319 V 1323 1330 14S4 153! 1559 1587 1728 1758 1844 1875 f 1895 1948 2062 2189 2274 2512 2569 2607 2618 2622 2637 2650 2672 2679 2725 2899 2938 3068 3156 3274 3396 3649 3969 3994 14102 4194 i 4535 j 4748 4821 80.» 2447 vJ3005 ,«6892 '5872 •6702 }7781 8021 8838 3068 3156 3374 3396 3649 3969 3994 f 4102 4194 i 4535 4748 4821 5005 5124 5151 5243 5331 f 5419 5517 5677 5689 5701 5733 5829 5933 5980 6193 6222 6321 6322 6415 6435 l 6445 j 65686610 i 6644 5933 5980 6193 6222 6321 6322 6415 6435 6713 6716 6766 7007 7059 7122 j 7789 7821 7859 7894 f 8155 8175 8207 8379 8386 83933 8847 &S89 8894 9024 9119 9144 9428 9531 9578 9648 9652 6644 7779 8767 9666 9942 10041 10071 10108 10133 10314 10494 10509 10520 10623 10739 10813 10981 11044 11150 11235 11290 11444 11463 11486 11657 11673 11675 11749 11773 11920 11925 11944 11945 12202 12230 12243 12388 12431 12471 12586 12592 12607 12727 12753 12771 12850 12869 12990 13033 13139 13308 13347 13362 13440 13462 13469 13488 13503 13671 13716 13810 13997 14119 14135 14248 14330 14435 14496 14547 14558 14560 14600 14742 14793 14842 14877 14911 15171 15194 15326 15384 15395 15446 15718 15867 15902 15947 15964 16046 16213 16253 16275 16315 16335 16338 16344 16361 16455 16534 16572 16641 16797 16842 16902 16911 17090 17093 17150 17295 17326 17545 17792 17830 17915 17926 17975 18005 18009 18065 18215 18221 18423 18975 1907^ 19126 19160 19219 19237 19278 19323 19360 19394 19711 19842 19883 19940 19946 20062 20186 20200 20432 2065& oi/ws 51099 21134 21200 21384 21501 2,1539 21944 21947 Vrijdag 20 Febr., 8 uur - Toneelgez. „Johan Kaart" ENNY MOLS—DE LEEUWE in Solospel van Cornelia Otis Skinner Prijzen 1.tot 4.(alles inbegr.) - Coupons geldig Voorverk. vanaf Woensd. 10—3 uur. Tel. na 12 uur. DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wij u onz'e oprechte dank voor de vele bewijzen van deelne ming ondervonden bij het overlijden van onze lieve man, vader, behuwdvader en grootvader HUIBERT VAN DEN DOOL Mede namens de kinderen A. C. van den Dool- van de Werken. IJmuiden, Februari 1953 Zandersstraat 33. Wenst U 'kennismaking Alle leeftijden, standen en geloven. Wendt u vol vertrouwen tot ons bureau en vraagt ons inlichtingen. Correspondentiein blanco couvert Bezoek aan huis door geheel Nederland. Het bonafide bureau be trouwbaar en serieus. BERKENRODESTR. 40 Haarlem. Tel. 14231 Kantooruren: Maandag, Woensdag, Zaterdag van 25 en 79 uur. Zondags volgens afspraak IJmuider Muziekschool voor betere Accordeon-, Piano- Gitaar, Mandoline en Theo rielessen, H. C. van Dokkum Waalstraat 26, IJm. HERENKAPPER gevr. zelf standig kunnende werken. Kuipers Dames-Herenkapper Da Costalaan 5, Driehuis- Velsen. Gevr. voor Zondagsmorgens en in de zomer voor de hele dag NET MEISJE. Tevens radio te koop. Brieven L 1053 Gevr NET MEISJE of HUIS HOUDSTER. L. C. Molenaar, Pr. Steynstraat 46 z. FLINKE WERKSTER gevr. 1 x in de 14 dagen, liefst Vrijdags. Brieven L 1049. B. z. a. KRAAMHULP t/m. 15 Juli '53 Brieven L 1051. B. z. a. HUISHOUDSTER 43 j. in kl. gezin. Br. L 1050 BIJ ONS WEER WITLOF voor 45 et. p. kg. P. Kalis, i Trompstraat 71, IJm,-O. Te huur gevr. laatste week Juli of le w. in Aug. 6 PERS. AUTO. Brieven L 1052 Agb. BEN.HUIS m. vrij erf. Tuindersstr. huur f 3.95, voor vrij huis, dubbel bewoonb. Te bevr. Casembrootstr. 31, IJmuiden. HYPOTHEKEN BESCHIK BAAR boven f 5000 a 4 ook voor nieuwbouw. Brie ven L 1043. VERLOREN Zaterdag 14 Febr. '53 een biljet van f 50 waarschijnlijk in de winkel van Menist of omgev. Zou vinder hiervan dit biljet te gen bel. ter. willen bez. op Wassenaarstr. 55 te IJm. daar verliezer hierdoor zwaar ge. dupeerd is. VAN TOP TOT TEEN GE KLEED. Betaling in zes maanden. ,,De Koning" van Zweden", Keizersgracht 149, Amsterdam. Te ruilen of te koop geh. compl. TROPISCH AQUA RIUM 100 x 50 x 50, voor radiotoestel, Velserduinweg 54, IJm.-O. Na 6 uur. WONINGRUIL. Woning in Oud-IJmuiden, bev. kamer, keuken, 2 slaapk. en zolder voor woning in IJmuiden-O. Te bevragen Schoolstraat 8, IJmuiden. OOK UW ADRES voor alle soorten metalen, oude gey sers, kachels en naaimach. Lompen en zolderopruimin gen, enz. enz. Tel. 15447. U belt - wij komen. Parkstraat 10 bij 't station Haarlem. Te koop gevr. OUD HOUT voor timmeren. Kortenaer- straat 32 r. IJm.-O. Te koop gevr. AUTOPED op luchtb. Hofdijklaan 41, Drie huis. Na 7.30 uur. KIPPENHOK te koop f 10. Transportfiets f 20. Tromp straat 27, IJmuiden. Te koop: MEISJESFIETS. P. Kalis, Trompstraat 71, IJm. Te koop voor emigrant: teak houten HUTKOFFER, diver se kisten, vliegenkast, kap stok, luidspreker. L. Nieuw- straat 764, IJm.-O, Te koop: C. Z. 150 c.c. 1951. V. A. telesc. vering, 20.000 k.m. gelopen, 's Avonds 6-8 uur. Brederoodseweg 77, Santpoort. Te koop agb. mah. SLAAP- KAM. AMEUBL. (litsju- meaux m. Epeda matras) Te bevragen Hofdijklaan 34, Driehuis. Tel. 4849. Te koop: AMEUBLEMENT, salontafel, haard, lamp, was tafel, keukentafel en diver sen. Fazantenlaan 45, IJm.-O. Wegens vertrek: prima wit em. GASFORNUIS f 95, mo derne haardkachel f 75, 1 pers. kapok matras, eiken le dikant rn. auping en nacht kastje f 45. Brieven L 3513

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3