Siem Bobeldijk won voor de tweede keer de Suomi-eross Agenda voor Velsen Visserij-varia Havenberichten Terrasvogels bedwong OVVO (2-2) ijjlSISigg «p Krachtmeting tussen „Hercules" en DOK 7 Dappere tegenstand van H. v. d. Burg in IJmuidens „Herenduinen" Waterloo versloeg Heemstede met 3-1 DEM versloeg Zaandijk na spannende strijd Velsen sterker dan" Alkmaarse Boys CSV won van APGS met 3-0 De Kennemers klopte DWV met 5-2 Wijk aan Zee deelt de punten met Purmersteyn IJmond I overweldigde APGS (18-5) OLD CLOTHES NEW Worstelen en gewichtheffen voor een goed doel Watervliet I verloor na felle strijd van DED (9-5) IEV had geen geluk tegen WD (1-1) WB won van St. Pancratius (2-0) BKG won na 2-0 achter stand van Kinheim (2-3) Stoffelijk overschot van een man opgehaald De „Tamo" aan de grond en weer vlot Zaterdag: Lichte muze in dienst van een nieuwe „Hoop" MAANDAG 23 FEBRUARI 1953 De tweede nationale cross-country, die de atletiekvereniging „Suomi" Zondag middag voor ruim 70 athleten uit het gehele land en een groot athletiek-minnend publiek in IJmuidens „Herenduinen" heeft gehouden, is ook dit keer op een over winning van Siem Bobeldijk van M.F.C. uit Medemblik uitgelopen, die met ruim 100 meter verschil in de tijd van 19 min. 29.4 sec. de eindstreep passeerde. Alle voor spellingen ten spijt toonde hij zich ook nu de meester van de zeven kilometer lange cross, die hem blijkbaar bijzonder goed ligt. Daar C. Seeuwen en de bekende Marathon loper Jaap Overdijk, beiden van AAC Am sterdam, wegens ziekte niet konden starten en de Trekvogels-athleten H. v. d. Weyden en J. v. d. Voort verstek lieten gaan, had de Westfries het niet zo erg zwaar, maar hij heeft met de nog jeugdige H. v. d. Burg uit Tiel,, lid van FIT (Zeist (B-klasser) en A. Spek van Suomi toch nog vinnig Strijd moeten leveren. Diet Roozenburg zou als starter fungeren, maar wegens het Nederlands damkam pioenschap in Utrecht ging dat niet door en de heer H. J. Klaver, voorzitter van Suomi, bleek met het pistool ook heel aar dig overweg te kunnen. Het parcours was er voor de athleten en voor de toeschouwers door middel van rode en witte vlaggetjes uitgezet over een bij- zonder mooi stuk duinlandschap. De groep bleef op de verharde weg nog goed bijeen; na 1000 meter, in het begin van het bos, had Bobeldijk weliswaar al de leiding met naast en achter zich Henk Adrichem(DEM) en H. v. d. Burg (Fit). Spoedig viel de DEM-man terug, maar de Fit-looer bleet uitstekend volgen, wat van deze B-klasser een opvallende prestatie was, temeer daar het peloton toen al aardig gerekt was en de Suomi-man en A-klasser Spek op flinke afstand van de MFC'er als derde lag. Maar na 2500 meter, bij de eerste ronding van de hoge duin, waaraan een kleme klimpartij vooraf ging, moest v. d. Burg Bobeldijk toch loslaten. Spek (Suomi)i hield al even moedig vol en lag on Bobeldijk een 100 m achter. Daarna volgden op kortere afstan den Pronk (Edam). Noordermeer (NAC). Hopman (Doves), Cijs (LAT). Stuvfzand (Suomi) en Mars (Zaanland). Deze lever den een fel onderling gevecht. Uns streefde Hopman en Mars voorbij, terwijl de AAL er Muurlink zijn krachten toen spaarde, om zich op de laatste 1000 meter verder naar voren te werken. Onbedreigd werd Bobeldijk. die kenne lijk nog volkomen fit was, eerste met een voorsprone van ruim 100 meter op de uit stekende Fit-man v. d. Burg, die on zim beurt Spek (Suomi) weer 40 m achter zich h&d Tussen de laatste en Pronk (Edam) en Noordermeer (Noordwijk A.C.) ontwikkel de zich op het verharde pad nog een aan trekkelijke eindstrijd, maar zij kwamen (met gering verschil) toch in dezelfde volg orde binnen, waarna de andere athleten allen vlak achter elkaar de eindstreep pas- seerden Voor 'het algemeen klassement was de uitslag: 1. S. Bobeldijk, MFC (A) 19 min. 29.4 sec. 2. H. v. d. Burg, Fit (B) 19 min. 52 sec. 3. A. Spek, Suomi (A) 19 mm. 59 sec. 4. P. Pronk, Edam (B) 20 mm. 0.3 sec. 5. C. Noordermeer, NAC (B) 20 min. 0,5 sec. 6. R. Muurlink, AAC (B) 20 mirn 12,8 sec. 7. J. Ciis. LAT (B); 8. D. Mars, Zaan land (A): 9. S. Hopman, Doves CC): 10. G. Stuyfzand, Suomi (C): 11. P. Bleeker, Olympus (B): 12. W. Kroon, Doves (C); 13. J. F. Smit, Suomi (A); 14. C. Boon, DEM (D)15. J. v. d. Wees, Holland, H (C). De tussen haakjes geplaatste letters geven de klasse aan. Voor de verschillende klassen was de uit slag: A-klasse: 1. S. Bobeldijk, MFC; 2. A. Spek," Suomi; 3. D. Mars, Zaanland; 4. J. F. Smit, Suomi; 5. H. Adrichem. DEM. B-klasse: 1. H. v. d. Burg, Fit; 2. P. Pronk Edam; 3. C. Noordermeer, NAC; 4. R.Muur- link, AAC; 5. J. Cijs, LAT. C-klasse: 1. S. Hopman. Doves: 2. G. Stuyfzand, Suomi; 3. W. Kroon, Doves: 4. J. van Wees, Holland H; 5. L. Schol, Suomi. D-klasse: 1. C. Boon, DEM; 2. C. Braak, Westerland; 3. J. Borst, Olympus; 4. F. v. d. Boom, Volewijckers; 5. L. Lievers, Suomi. De prijsuitreiking Bij de prijsuitreiking in hotel „Kenne- merhof" uitte Suomi's voorzitter, de heer H. J. Klaver zijn dank jegens baron F. C. H. van Tuyll van Serooskerken, die zijn landgoed openstelde, om voorts ook de familie Koster voor haar medewerking hartelijk te danken. Bij Waterloo, dat met drie invallers speelde, wilde het in de strijd tegen Heem stede aanvankelijk niet zo erg vlotten. Al lengs echter kwamen de IJmuidenaren be ter op toeren en in de twintigste minuut schoot midvoor G. Post uit een scrimmage hard in. Gesteund door de wind viel Wa terloo aan en nauwelijks 10 minuten later werd de voorsprong tot 2-0 opgevoerd: een verre pass van J. Buding kwam bij J. Zwa nenburg, die met een beheerst schot via de binnenkant van de paal de tweede tref fer in het Heemsteedse doel plaatste. De aanvallen, die Heemstede hier tegenover stelde, werden meestal over de rechtsbui ten gespeeld, maar uit diens gevaarlijke voorzetten kwamen geen doelpunten te voorschijn. Het spel werd door het binnen- trio steeeds te kort gehouden, en de bal was steeds een gewillige prooi van Van d. Steen c.s. Voor de rust wist P. Post de stand op 3-0 te brengen uit een strafschop. Na de rust had Waterloo de harde wind tegen en de strijd ging nu meer gelijk op, met voor Waterloo de beste kansen voor doel, maar de meeste gingen verloren, deels door slecht schieten, deels door knap werk van de Heemsteedse doelman. Heem stede werkte hard om de achterstand te verkleinen, maar het duurde tot 10 minu ten voor het einde voor uit een dekkings- fout in de IJmuider verdediging de mid voor de eer kon redden (3-1). Waterloo 2-DEM 4 4-1. Vervolgens complimenteerde Suomi''' ere voorzitter, burgemeester mr. ivl. jvi. Kwint, Bobeldijk ook namens het Velsens gemeen tebestuur met zijn prachtige overwinning om daarna de bijzonder fraaie Kennemer- hof-wisselbeker van de familie Koster aan de winnaar te overhandigen, die als per soonlijke prijs nog een mooie zilveren lau wertak ook kreeg. H. v. d. Burg ontving als tweede aankomende een medaille. De wisselprijs van de IJmuider Courant viel ditmaal toe aan A. Spek, de best ge plaatste Suomi-athleet, die als derde bin nenkwam. Voorts was Suomi in staat om door medewerking van de Cross-Entraine- ment van de „Cross du Soir" in België, bij wijze van propaganda nog talrijke médail les uit te reiken, wat uiteraard door de athleten zeer op prijs werd gesteld. DEM heeft voor de grote verrrassing gezorgd en van het leidende Zaandijk met 2-1 gewonnen. Daarmee is de Wijker club in puntenaantal gelijk gekomen met de Zaanse club en omdat Zaandijk nog bii DEM op bezoek moet is de kampioenskans van het Wijker elftal wel heel goed te noemen. Het was daar in Zaandijk een spannend voetbalgevecht dat de talrijke toeschou wers tot aan de laatste minuut in z'n ban gevangen hield. De Wijkenaren hadden drie invallers maar zulks was geen be zwaar om het heft in handen te nemen en door invaller Bakker werd het voor de rust 0-1. Een goede kans om de stand op 0-2 te brengen liet De Boer ongebruikt, want een toegestane strafschop schoot hij meters naast. Toen het in de tweede helft vrij spoe dig 1-1 werd door Hartog begon het er dónker voor DEM uit te zien. Zaandijk kwam fel opzetten en de Wijker verdedi ging moest alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Ondertussen bleken de aanvallen van DEM niet van gevaar ont bloot. Bij één daarvan kopte Bakker bij een hoekschop het tweede doelpunt in het Zaanse doel en hoewel Zaandijk daar na krachtige pogingen in het welk stelde om het getij te doen keren, kon DEM de kostbare voorsprong met succes verde digen en sleepte de twee punen daarmee uit het vuur. Op ouderwetse wijze is Velsen weer eens van leer getrokken en heeft het sterke Alkmaarse Boys een nederlaag toe gebracht. Het zag daar anders in de -eerste, helft" niet naar uit, want met het voordeel van de -wind had-de bezoekende club aan-r vankelijk de beste panieren. Schoten van Snijders en Kuys hadden beter lot ver diend. Tot aan de rust bleef de score blank. Na de rust"kwam Velsen krachtig op zetten. Reeds na tien minuten scoorde Timmer het enige doelpunt en gesteund door dit succes bleef Velsen thans het meest in de .aanval. Doelman Kramer weerde zich kranig en moest diverse har de schoten van Jan Bakkum stoppen. Vel sen bleef sterker maar de Alkmaarse doelman stond een hogere Velser score in de weg. Zo won Velsen tenslotte verdiend met 1-0. Van de Castricumse voetbalclubs speelde Zondag alleen CSV op haar terrein aan de Zeeweg en wel tegen APGS uit Amster dam. Het was beide clubs aan te zien dat zij een lange rustperiode achter de rug hadden en bovendien deed de sterke wind aan het geheel veel afbreuk. De thuisclub nam na tien minuten spelen de leiding door een scherp schot van H. Jacobs; slechts tien minuten later veroorzaakte de Amsterdamse linksback hands en de daar uit voortgekomen penalty werd door C. Boot onberispelijk ingeschoten. (20). Evenals in de eerste helft begingen de Amsterdam mers ook na de rust de fout de bal te hoog te spelen. Het leer werd zodoende een gemakkelijke -prooi van de wind. Een kwartier voor het einde bracht H. Jacobs de stand op 30. Uit 11 gespeelde wed strijden heeft CSV thans 14 punten. De lagere elftallen van CSV behaalden de volgende resultaten: Alcmaria Victrix C-CSV 4 5-3; Zeevogels 2-CSV 2 0-4. Koe dijk adsp. A-CSV adsp. A 61; Alcmaria Victrix adsp. C-CSV adsp. B 71. In verband met kerkelijke omstandig heden waren alle elftallen van Vitesse '22 vrij. In een enigszins gewijzigde opstelling wegens ziekte van de spil Schaper heeft „De Kennemers" gisterenmiddag in Am sterdam de strijd aangebonden tegen D.W.V. en deze wedstrijd met een verras sende 52 overwinning weten te beëindi gen. Het was H. v. d. Sluis die na 10 minuten spelen met een schitterend schot het in leidende doelpunt wist te maken, doch weldra gaf middenvoor Bakker van D.W.V. de traag reagerende Kennemers-achter- hoede een afstraffing met de gelijkmaker (1—1). D.W.V. bleef voor de rust met een straffe wind in de rug verre de meerdere. Het tweede Amsterdamse doel punt werd door Flem gemaakt, maar wederom was het H. v. d. Sluis die na een voorzet van Bouvré wist te scoren (22). Kort hierop trad de rust in, waarna een heel ander Kennemers-elftal de tweede helft inging en waarin vooral H. v. d. Sluis en Mosk herhaaldelijk een stormloop op het D.W.V.-doel op touw zetten. Ook de achterhoede met Van Luyn aan het hoofd had zich geheel hersteld. Ongeveer een kwartier na de rust zette Mosk goed door en had keeper Vermeulen het nakijken in het net (23). Kort hierop bracht H. v. d. Sluis de stand op 24. D.W.V. ant woordde met vrij fors spel, waarvan voor al Bouvré en Van Luyn de dupe werden. Bouvré moest zelfs het veld verlaten en werd vervangen door Droog. Een straf schop werd echter door een te zwak schot door keeper Vermeulen gekeerd. Tien mi nuten voor afloop van de wedstrijd bracht Mosk uit een corner de eindstand op 25. Een verdienstelijk resultaat boekte Wijk aan Zee in de lastige wedstrijd tegen Purmersteyn. Het was een harde wed strijd, waarin de thuisclub soms wel iets te fors speelde. In de eerste helft nam de thuisclub na een hoekschop de leiding door de rechtsbuiten en hoewel Wijk aan Zee hierna krachtige pogingen in het werk stelde om de achterstand ongedaan te maken, lukte dit voor de rust nog niet. Maar na de pauze probeerde Wijk aan Zee met nieuwe moed het verloren ter rein te herwinnen. Aanval op aanval werd ondernomen maar de Purmerender ach terhoede gaf voorlopig niet thuis, totdat tenslotte De Blok zijin kans schoon zag en de stand in evenwicht bracht toen de be zoekers een hoekschop kregen te nemen. Fel viel de thuisclub hierna aan maai de achterhoede van Wijk aan Zee had er goed het oog in. Vooral doelman Warmen- hoven weerde zich kranig en had een groot aandeel in het gelijkspel waarmee tenslotte het einde kwam. Hoewel de Terrasvogels met twee in vallers speelden Zaal en Schipper ont braken op het appèl hebben zij tegen het sterke O.V.V.O. een prachtig gelijk spel behaald. En was bij het scoren van het tweede O.V.V.O.-doelpunt- de scheidsrech ter de buitenspelpositie, waarin het ge scoord werd niet ontgaan, dan waren de Vogels zelfs twee punten--rijker huiswaarts, gekeerd. -Reeds na-lQ- minuten spel-gaf Röbken- met een ver schot doelman Altink het na kijken. O.V.V.O. kwam hierna iets in de meerderheid, maar doelman Akkerman- was in deze ontmoeting al bijzonder op dreef en wist pas kort voor de rust van wijken. Rust 11. Al vrij spoedig na de hervatting plaatste Goedhart uit een vrije trap de bal hoog voor 't doel, waar Röbken Altink ditmaal van dichtbij passeerde (12). O.V.V.O. zette alles op alles,, maar Dortmundt hield de gevaarlijke midvoor goed in bedwang en Akkerman Sr. bleef zeer betrouwbaar. Bovendien zorgde de Terrasvogels-voor hoede voor de nodige opluchting. Kort voor het einde scoorde O.V.V.O. het reeds gememoreerde buitenspel-doel punt (22). De Amsterdamse politiemannen, die in de strijd tegen IJmond met negen spelers in het veld kwamen, hebben zichzelf dom genoeg de strik om de hals gedaan, vooral ook omdat de IJmuiders, die wegens zaal handbal en gedwongen rust door deze veld- wedstrijd geladen op het terrein versche nen. Deze geladenheid van de thuisclub ontwikkelde al spoedig een waar spervuur op het APGS-doel, dat met regelmaat in de eerste speelhelft al tien treffers moest in casseren. APGS ontkwam een enkele maal aan de druk om dan ook sporadisch de IJmond-doelman te verrassen. Ook na de hervatting gaf de onvolledigheid van APGS weinig bevrediging in de strijd. De doelpun ten vielen ook nu achtereen, waarbij de scheidsrechter zelfs de tel kwijt raakte en er voor IJmond maar 18 noteerde, hoewel het juiste getal 21 was. In totaal kon APGS maar vijf maal tegenscoren (185). GESLAAGD Mej. Th. Bisschop slaagde dezer dagen te Beverwijk voor het diploma machine- schrijven. Zij genoot haar opleiding bij het instituut Eggermont aldaar. ADVERTENTIE Uw kleding binnen één dag gereed Koningsplein 10 - Tel. 4886 Maandag 23 Februari „njetentoonstelling „Van Juliana tot Juliana: Plein 1940—1945 van 9—18 en van 1922 uur. Thalia 20 uur: „Bleke Bet". Rex 20 uur: „Laatste ontmoeting". Dinsdag 24 Februari Tlialia 20 uur: „Bleke Bet". Rex 20 uur: Alcura, filmavond „Louis Pasteur" ten bate Oud-verpleegsters fonds. Deze zolderschuit, een zgn. „Amsterdammertje", die voor de hulpverlening in het watersnoodgehied ideaal is, door de geringe diepgang, kwam naar Breda. Daar werd zij uit haar element gehaald en de reis ging per wagen verder. Met een bok zal de schuit op de plaats van bestemming worden gebracht. De beide krachtsportverenigingen „Her cules" uit IJmuiden en DOK uit Beverwijk spanden Zaterdagavond in Flora aan de Zeeweg letterlijk en figuurlijk hun krach ten in voor het Rampenfonds. De boeiende wedstrijden in worstelen en gewichtheffen, die door een vrij talrijk publiek werden bijgewoond, hadden in de eerste plaats tot doel de steun aan het Rampenfonds, maar zeker niet in de laatste plaats werd de ontmoeting tussen deze twee aloude rivalen door de deelnemers opgevat als een spor tieve kamp met als inzet een zo gunstig mogelijk resultaat. Deze factoren hebben ertoe geleid, dat de toeschouwers een op hoog peil staande ontmoeting te zien kre gen, al stond bijvoorbaat vast dat de veel sterkere Beverwijkers hun tegenstanders een nederlaag zouden toebrengen. De eerste partij worstelen tussen de Hercules-man J. v. d. Wal en de Bever- wijker H. Waarts resulteerde in de 8ste minuut in een overwinning voor de laat ste door een met succes toegepaste heup zwaai. Verdedigend zowel als aanvallend schoot F. Kras (Hercules) veel te kort tegen zijn tegenstander J. Kuil, waardoor het pleit in 'twee minuten beslist was. J. Strijker (Hercules) bleek een-veel belovende jongeling, want hij nam J. Peseh (kampioen van Noordholland) tot twee maal in de heupzwaai, maar deze wist er even zo veel malen met een goede brug uit te komen. De grotere routine van Pesch kwam echter in de achtste minuut tot uiting en Strijker bleek tegen een uitstekend toe gepaste molenzwaai niet opgewassen te zijn. De DOK-man W. Kok liet zich door zijn veel zwaardere tegenstander J. Deute- kom niet verrassen en het gebrek aan adem van deze laatste verschafte hem in de vierde minuut zelfs de overwinning. De mooiste partij van de avond was die tussen A. Broek (Hercules) en G. Arend hals (DOK), kampioen van Nederland 1953. Broek liet zich door de roem van zijn tegenstander weinig imponeren en bood krachtige tegenstand. Het duurde dan ook zes minuten voor Arendhals zich winnaar kon noemen. Het gewichtheffen had tot resultaat: Schriever drukken 60 kg., trekken 65 kg., stoten 85 kg.; Mossel drukken 60 kg. trek ken 65 kg., stoten 82% kg.; Loof drukken 65 kg., trekken 65 kg., stoten 85 kg.; Keis- gieser drukken 80 kg., trekken .85 kg., sto ten 1.1,5 kg.; Tabak drukken 65 kg., trek ken 75 kg., stoten 97% kg. Hierbij viel vooral het beheerste trek ken van Keisgieser op en zijn stoten van 115 kg. mocht er dan ook zijn. Na afloop van de wedstrijden had een gezellig bal plaats, waaraan de trompet tist van de „Skymas+ers" R. Broek belan geloos zijn medewerking verleende. Rest te vermelden -dat de heer .H. Verswijveren voor het goede doel-zijn zaal gratis ter be schikking stelde. Voor onze kwartaal-abonnés bestaat de gelegenheid, het abonne- „mentsgeld automatisch; van hun giro- rèkening op de onze telaten over schrijven. - - - ,'q De voordelen hiervan zijn: le. Aanbieding van kwitantie kofnt' te vervallen, dus geen incassokosten. 2e. Giro-biliet behoeft niet meer ieder kwartaal te worden uitgeschreven 3e. Geen kosten voor overschrijving Indien U hiérvan gebruik wilt maken, verzoeken wij U een machtigingsfor mulier bij onze administratie aan te vragen. Kalm competitïeverloop bij schaakclub „Kij'k Uit" In groep I van de IJmuidense schaak club „Kijk Uit" zijn de afgelopen week een flink aantal partijen gespeeld voor de onderlinge competitie. Wijdoogen en Hen- drikse leverden een verwoed gevecht met remise als resultaat. De Haas won in goede stijl van Kraaienoord en daar hij zijn af gebroken partij tegen Lanser wist te win nen, werd het een goede week voor hem. De Boer veroverde een punt op Plugboer, en Spuls sr. kon niet op tegen Stals en blijft Plugboer gezelschap houden in de onderste regionen. Edelenbos in groep 2a wist zijn eerste winstpunt te .behalen ten koste van Deel- der, Bakker speelde tegen Deelder fel op winst, maar kwam niet verder dan remise; hij verloor daarentegen van De Ruiter, na eerst een situk voorgestaan te hebben. In groep 2b wist Heykoop te winnen van Zeylmans en deze partij was voor eerstge noemde belangrijk, daar hij hierdoor de laatste plaats verliet en deze overdroeg aan Van Stekelenburgh. Aarsen verwees Huiser terug en veroverde weer de leiding in zijn groep. Dekker kon ondanks verwoede pogin gen niet winnen van Aarts, die zijn positie aan de kop fel verdedigde. In het begin was de thuisclub overwegend in de aanval, wat spoedig resulteerde in een 40 achterstand voor Watervliet I, dat met twee invalsters uitkwam, die echter goed op dreef waren en van wie één een verdedi- gingsfout afstrafte (41). Maar al spoedig werd het 51, waarna mèj. T. Waagmeester na mooi combineren van de aanval de stand op 52 bracht. Na de hervatting was het weer DED dat de korf het eerste vond (62). Doch na de vakiyisseling kwamen bij Wa tervliet v. d. Berg en Berghuis in de aanval, welke uitstekend combineerde en door v. d. Berg twee goede doelpunten opleverde (6—4). Dit beantwoordde DED opnieuw met een doelpunt (74), maar kon de geestdrift van de Watervlieters niet bekoelen. Vos maakte er uit een doorloopbal 75 van. Zijn tegenstaander vond dit blijkbaar nodig te herhalen en na de vakwisseling met een minder mooi schot de voorsprong te ver groten (85). Ten slotte, was de thuisclub zo fortuinlijk de eindstand op 95 te bren gen en de kampioenskansen dichterhij te brengen. Van beide kanten werd in hoog tempo een prettige strijd gëspeeld. Watervliet 2—DTV 3 (7—1) Het tweede Watervliet-twaalftal dat met een invalster uitkwam speelde tegen een onvolledig DTV 3, .dat een dame miste. De meeste doelpunten ontstonden uit mooie af standschoten.'Nadat Watervliet door H. Mol, A. Redeker, A. Verkerk en F. Allan de stand op 40 had gebracht, scoorde DTV tegen (41). Daarna zorgden A. Verkerk, H. Mol en A. Redeker voor de eindstand 71. De uitwedstrijd van Watervliet 3 tegen Nieuw Flora I werd een 63 nederlaag voor de groengelen. Aspiranten wonnen zonder spele- De IEV'ers, die op eigen terrein, wegens ziekte van enkele spelers in hun gewijzigd elftal nog enkele keren van spelers moesten wisselen, hadden in de strijd tegen VVD bo vendien weinig geluk. IEV begon met de harde wind in de rug, maar had te lang werk om aan de wijziging te wennen. Na een kwartier vond de VVD-rechtsbinnen uit een van de sporadische aanvallen een schietkans. Van Tunen stopte de bal wel maar hij draai de toch in het doel (01). De VVD-achter- hoede verdedigde stug. Een ver IEV-schot werd verkeerd beoordeeld door de VVD- doelman en stelde H. Duin in staat gelijk te maken (1—1). Uit de vele IEV-aanvallen lan ceerde spil D. de Reus, die als invaller uit- sieKena voldeed, een prachtig schot, maar dit zag hij even mooi gestopt. Na de hervatting speelde IEV veel beter en kreeg VVD bijna geen kans er door te komen. In de eerste speelhelft ontwikkelden VVB en St. Pancratius een gelijk opgaande strijd, waarin weinig van goed voetbal kon worden genoten. Pancratius was er in het veld wat beter in, maar bij VVB wilde het niet erg vlotten. Na de pauze ging VVB veel beter spelen en hield dit lang genoeg vol om resul taat te. bereiken. Na drie minuten drong midvoor Kooimans alleen' door de Pancra- tius-verdediging en bij het schot in de hoek kon de doelman de bal niet klemvast krijgen (1—Na 20 minuten speelde Kil de bal naar Luyt, die een pass doorgaf aan v. d. Ploeg. De voorzei: kwam bij Kooimans, die prompt scoorde (2—0). Bijna had deze speler weer succes toen een mooie doorloopbal hem be reikte. Hij schoot tegen de paal, nadat een achterspeler op zijn doelman terugspeelde en daarna hield dé keeper het schot. Het is de vraag of de omzetting van het Kinheim-elftal wegens ontbreken van links binnen Prinssen niet heeft bijgedragen tot de nederlaag, die de geel-zwarten op „Tussen- wijk" tegen BKC in tweede helft te slik ken kregen, na met 2—0 te hebben voorge staan. Want, hoewel Kinheim met de harde wind mee door Groeneveld uit een door loopbal na 9 minuten leidde en aanval op aanval op het BKC-doel ondernam, bleef de arnvalskracht beperkt tot ver doorgevoerd samenspel.. Pas na een half uur had links buiten C. Dekker succes, toen uit de hoge voorzet de bal over de harden van de BKC- doelman over doellijn verdween (2 0). Het langdurig combineren in de nu vreemde Kinheim-voorhoede hield succes tegen. Bijna had BKC ingelopen, maar op vreemde wijze kwam de bal uit het schot, dat rechtsbuiten Blok op 2 meter vóór Keirsgieter loste, op een heel andere plaats terecht dan in het doel. Na de hervatting was Kinheim aanvanke lijk weer sterker- Daarna was het met Kin heim gedaan. Na 12 minuten schoot de links binnen hard en onhoudbaar langs Keirs gieter (21). Drie minuten later zwichtte de Kanheim- doelman opnieuw voor een hard diagonaal en onhoudbaar schot van de naar binnen ge komen linksbuiten (2—2). Wel ontkwam Kin heim aan de druk, maar rekende niet op een teruggespeelde bal van Van Hesselingen, die voor de voeten van de BKC-midvoor terecht kwam, die zich niet bedacht (23). Zes mi nuten voor het einde schoot invaller v. d Wel hoog en hard in voor Kinheim, maar zag 'zijn doelpunt geannuleerd (2—3). Jolijt bij de Watervliet-korfbaljeugd De belangstelling voor het Watervliet- jeuiWhV'erk van de familie Van Ladesteyn groeide alras uit tot daadwerkelijke bij dragen en spoedig werd haar woning aan het-Guldenwagenplantsoen de „voorhof" van het toneel in het Staterhuis, dat Za terdagavond de jeugdige dilettanten en zeer veel gasten herbergde. De regie en pianobegeleiding was in handen van de heer Van Ladesteyn, die her feest liet openen met een aspirantenlied „Hou je roer recht", waarin de verrichtin gen van het eerste twaalftal op de hak werden genomen. De jeugdige Jaap Mos- sinkoff lijmde met aardige kout het pro gramma aaneen en had groot succes met zijn lied „De Bokswedstrijd". De verscheidene zang- en toneelstukjes werden even smakelijk als vlot opge diend en Anneke Stam, die met haar ac- cordéon vlot en maatvast enige nummers ten beste gaf en de stemmen in beroering bracht met een potpourri, droeg, evenals de accordeonist Ben Bouhof, veel bij tot het welslagen van de avond. Jeugdleider C. de Groot complimenteerde Jopie v. d. Linden, d,ie trouw de clubkrant in Wijk aan Zee bezorgt en gaf haar een attentie. Ten slotte werden allen onthaald op li monade en snoep, zodat al met al die fami lie Vain Ladesteyn veel eer van haar moei zaam werken heeft gehad. Gunstig jaar van „St. Barbara" Voor de R.K. begrafenisvereniging „St. Barbara", die Zondagmiddag in de R.K. meisjesschool aan de Corverslaan haar jaarvergadering hield, bestond grote be langstelling van de zijde der leden. Zij vernamen van de voorzitter., de heer H. Hoogland, wat in het afgelopen jaar was gepasseerd en dit stak gunstig af bij het voorgaande jaar. Dit bleek tevens uit het jaarverslag van de secretaris de heer J. H. Tekamp. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren J. T. Tekamp, secretaris en E. J. Kramer, penningmeester, voor de duur van twee jaar herkozen. Het vissersvaartuig „De Hoop" Texel 36 heeft op 30 mijl Noord-West ten Noorden van IJmuiden het stoffelijk overschot op gevist van een ongeveer 40-jarige man, ge kleed in een blauwe kiel waarover een zwarte trui, en een blauwe broek. Ver moed wordt, dat de man ongeveer een maand geleden is verdronken. In de zakken van de kleding heeft men Belgisch geld gevonden. Men acht het niet uitgesloten dat de man deel heeft uitge maakt van het omstreeks 8 Februari ver gane Belgische schip „Zeebrugge". Het motorschip „Tamo" van de n.v. Maatschappij Vrachtvaart te Rotterdam, dat 5440 brt meet; is in de nacht van Za terdag op Zondag bij het Zuiderhoofd van West-Kapelle aan de grond gevaren. De sleepboot „Maas" heeft de „Tamo" drie uur later vlotgesleept. Plagen in vruchtbomen De tuinbouw-studieclub Velsen en Om streken geeft een filmavond over de be strijding van de plagen in onze vrucht bomen op Dinsdagavond 24 Februari in de koffiekamer van de begraafplaats Wester- veld te Driehuis. Stormloop op de Maandagmarkt. De afslag van vanmorgen werd bestormd door zulk een groot aantal schepen, dat drie trawlers niet meer aan bod konden komen en tot morgen moeten blijven overleggen. De gelukkigen, die wel konden lossen wa ren de trawlers de Gelria met 120 kisten schelvis en piepers, 110 makreel, 195 ge stripte en 35 dichte wijting, 50 zwarte kool en 80 haring, 110 kabeljauw en gul, 10 diversen en 60 stuks stijve kabeljauwen; de Post Boy met 120 kisten schelvis en piepers, 60 makreel, 205 gestripte wijting, 65 kool, 30 diversen, 240 haring, 65 kabel jauw en gul, plus 25 stuks stijve kabeljau wen; de Medan met 110 schelvis en piepers, 50 makreel, 190 wijting, 50 zwarte kool, 35 diversen, 40 stijve kabeljauwen, 120 ha ring, 120 blanke kool én gul en 25 stokke- bit en de Tzonne met 70 schelvis, 300 ma kreel, 250 wijting, 200 haring, 30 diversen, 200 blanke kool en 15 varia. De vroege beurt kreeg voorts bezoek van elf loggers, die samen 16.000 kilo tong, 1086 schol, 168 wijting, 543 stijve kabel jauwen en 122 kisten varia bij zich had den. Op een tweede losbeurt lagen dan nog eens 22 loggers te wachten met in totaal 1000 stuks stijve kabeljauwen, 16.000 kilo tong en tarbot, 1100 kisten grote en kleine schol, 163 gesorteerde schol, 600 schar en wijting en nog wat bijgoed plus 12 kotters met 800 manden varia.... Drie overblijvers. De markt van mor gen wordt dus alvast bezocht door de drie afgevallen trawlers van Maandag: de Tho- rina met 200 kisten schelvis en piepers, 140 zwarte kool, 120 wijting, 50 makreel, 70 haring, 60 radio, 120 stuks stijve kabel jauwen en 25 varia, het zusterschip Allan Water met 225 schelvis en piepers, 170 zwarte kool, 150 wijting, 90 diversen, 90 raido, plus 115 stijve kabeljauwen en dan nog de Eveline, die 200 kisten wijting, 150 zwarte kool vis, 110 schelvis en piepers, 80 makreel, 50 haring en 45 radio met wat diversen mee naar huis bracht. Harde bries in de Noord. Uit de „roepjes" naar huis en kantoor bleek Za terdagavond wel, dat de schepen het in de Noord niet plezierig hebben: de Mary meldde ongemakkelijke harde wind en met de Haarlem en de Vios is de Vemmer, samen met de Abraham dan ook maar wat Zuidelijker op-verhuisd, om op de Silver- pit-gronden nog wat haring te halen. De Mary, die voor de Woensdagmarkt ver wacht kan worden, had Zaterdagavond 70 kisten schelvis, 70 radio, 50 gul en kabel jauw, 50 wijting, 110 makreel, 200 haring, 5 stokkebit en 50 zwarte kool onder de luiken. Als de bovenvermelde schepen bin nen zijn, is het voor deze week wel weer afgelopen met de trawleraanvoeren, want de schepen, die zo om de 18e naar de vis serij gingen, zullen nog wel niet verwacht kunnen worden. Katwijkse uitblinker. Van de meer dan dertig kustvissers, die de Zaterdag- markt van vis en haring voorzagen, werd de KW 75, die onder meer ruim 350 kis ten haring meebracht, de beste door voor tien dagen boven de 7000,te besommen. Zijn grootste concurrent werd de Martha (IJM 74) en dit schip „pronkte" met f 6240,De beide Nehimmers AM 16 en 17 werden de hoogste der kotters met respectievelijk 5550,en 5100, Bokking naar de overkant. De KW 110, die zijn sporen al eerder verdiende als vrachtvaarder met een lading zoute haring voor Boulogne, is nu met ongeveer 50.000 kistjes bokking onderweg naar Engeland. In en uit. Zaterdag en Zondag kwamen de volgende schepen in IJmuiden binnen: KW 64, 10, 125, 127, 51, 28, 26, 155, 162, 89, 166, 169, 69, 19, 104, 24, 17, 67, 9, 114, 65, 41, 159, 39, 73, 129, 38 en de IJM 53, 204, 21, 35, 1, 57, 283, 33, 34 en 221. Naar zee gingen de IJM 32 en de KW 20, 40 en 85. Helpen. De opvarenden van de traw- lervloot brengen hun offer voor het ram penfonds: op bijna alle trawlers is een lijst getekend en elke visserman staat graag een percentage van het loon af. Op de Eli Chénévière is bijvoorbeeld door de bemanning al 168,— op het bekende gironummer overgemaakt. Marktprijzen. Gr. tong 2,30-2,07; grm. tong 1,62-1,48; kim. tong 1,76-1,58; kl. tong I 1,64-1,31; kl. tong II 1,48-1,15; tar bot I 3,70-3. Alles per kg. Gr. schol 25-17; grm. schol 31-27; kim. schol 51-32; kl. schol I 37-21; idem II 25-10; schar 25-14; bot 10-8; verse haring 16,50-11; wijting 22-8; gr. gul 42. Alles per 50 kg. Gr. ka beljauw 144-100 per 125 kg. Aanvoer. 600 kisten tong en tarbot; 1420 sch?1l 160 schar; 500 bot; 1465 haring; 320 wijting; 215 kabeljauw en gul; 20 di versen. Totaal 4700 kisten. De door een comité in IJmuiden opge zette actie ten bate van de nieuwe „Hoop", het hospitaalkerkschip voor de visserij, waaraan naar schatting nog ongeveer een ton ontbreekt, is met het oog op de waters noodramp uiteraard onderbroken. Thans echter heeft het comité besloten zijn werk zaamheden voor dit doel te hervatten en de uitgestelde muziekavond op Zaterdag 28 Februari in het Patronaatsgebouw te geven. Daartoe zijn uitgenodigd het en semble van de Velser Accordéonvereniging en het cabaretgezelschap „De P.W.-Boys". Enkele dames hebben reeds toegezegd voor de verloting een cake te zullen bak ken en ook van andere zijden zijn er teke nen van offervaardigheid binnengekomen. De heren Visser en Kales, die het leeu wendeel der organisatie op zich hebben genomen, zijn telefonisch bereikbaar on der de nummers 5220 en 4561. Zondag 22 Februari kwamen de haven van IJmuiden binnen: Carpo van Swansea. Poseidon van Antwerpen. Mapia van Ham burg. Flottbeck van Antwerpen. Grebbe- stroom van Londen. Else Basse van Ant werpen. Falcon van Londen. Hegra van Ant werpen. Brattingsborg van Antwerpen. Friesland van Newcastle. Berkelstroom van Hull. Vikingland van Oslo. Jans naar Lon den. Farmsum naar Norfolk. Frisian {Toast naar Newcastle. Theano van Dublin. "Witte Zee van Rotterdam. Anna Sylvia van, Bar row. Amstelstroom van Grangemouth. Vertrokken zijn: Spaarnestroom naar Li verpool. Annchen Peters naar Rotterdam. Talthibius naar Londen. Sirehaf naar Duin kerken. Thorskog naar Swansea. Grampian Coast naar M' bro. Perna H. naar Malmö.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3