„Een socialistisch front moet Moskouse leuzen vernietigen" NIEUWBOUW WEEK IfICOCPO WASSERIJ „KLEVERPARK" zegt: Agenda voor Beverwijk V IUVk.UU Beiaardier J. Vincent overleden Hoofdprijzen Staatsloterij Rijk betaalt herstel der waterkeringen Landbouwwetgeving wordt gemoderniseerd IJmuiden Wijk aan Zee Beverwijk Scheuring in de afdeling Beverwijk der C.P.N. Beverwijk adopteert Geervliet Heemskerk Castricum 6 JOEGOSLAVISCHE OPVATTINGEN Vierde klasse, vijfde lijst Aantal Woltersomse organisaties verdwijnt Ongelukken gedurende het weekeinde Voor 25,7 millioen haring uitgevoerd in 1952 Jan Keessen solist in „Rex" Kampioenen van vorig jaar nu gedegradeerd Kaarters zorgden voor 230 in het NRF NJC gaf culturele avond Dubbel gouden feest voor ds. Snethlage Muziekavond van het Instituut ten bate van NRF Scheepvaart C. H. de Jonge arts ARIE HOFMAN Wij hebben „alles" voor Uw woning MEUBEIMAGAZIJN MAANDAG 23 FEBRUARI 1953 BELGRADO (United Press). Maar schalk Tito heeft Zondag de opening ver richt van het vierde congres van het Na tionale Front, dat volgens de bestaande plannen uitgebreid zal worden tot een grote politieke organisatie, waarin de Joe goslavische communistische partij de bo ventoon zal voeren doch waarin tevens plaats zal zijn voor niet-communistische elementen. Het congres wordt bijgewoond door ver tegenwoordigers van verscheidene socialis tische partijen uit het Westen en van de onlangs opgerichte Aziatische socialisti sche conferentie in hun kwaliteit van ge delegeerden of waarnemers. Tito zeide in zijn openingswoord dat de „huidige internationale toestand en de vooruitzichten voor de verdere ontwikke ling zo zorgelijk zijn, niet alleen voor de onmiddellijke vrede, maar ook voor de verdere ontwikkeling in het algemeen, dat samenwerking van alle progressieve krach ten in de wereld van essentieel belang is." Hij hekelde zowel Westerse reaction- nairen „onder leiding van het Vaticaan" als de Russische aggressoren. De vice-president van de Joegoslavische federale uitvoerende raad, Edvard Kardelj, pleitte in een uitvoerige rede over de bui tenlandse politiek voor een breed en ver enigd socialistisch front dat de werkende massa's van Rusland en de satellietstaten tot zich kan trekken, de Moskouse leuzen zal verpletteren en van een dusdanige kracht zal zijn dat het met succes het hoofd kan bieden aan de koude oorlog en aggres- sieve tendenzen. Kardelj betoogde dat er twee staten zijn die kunnen deelnemen aan de strijd om de wereldhegemonie de Sovjet-Unie, in de eerste plaats wegens haar militair vermo gen, en de Verenigde Staten van Amerika, in de eerste plaats wegens haar econo misch vermogen. Vrede en oorlog hangen volgens hem echter vrijwel uitsluitend van de Sovjet-Unie af. „Aan de andere kant", aldus Kardelj, „zijn in de afgelopen jaren belangrijke resultaten bereikt bij het ver zet tegen de Russische imperialistische expansie en aggressieve druk. De defensie ve kracht van het volk dat zijn onafhanke lijkheid verdedigdt en de vrede in de we reld, is eveneens gegroeid". In de strijd tegen het imperialisme en aggressie, moet, naar Kardelj zeide, zo spoedig mogelijk een eind worden ge maakt aan de oorlog in Korea, waarmede de Sovjet-Unie de vreeedzame samenwer king tussen de volken hoopt te verijdelen. Een ander doel van de Koreaanse oorlog is volgens Kardelj het streven om Ameri ka „bezig te houden", zodat de Sovjet-Unie de vrije hand krijgt in andere delen van de wereld. „Het zou een fatale vergissing zijn, wanneer verantwoordelijke staatslieden ten prooi zouden vallen aan de handig ge organiseerde manoeuvres der Russische politiek in Azië", aldus Kardelj. Kardelj verklaarde voorts dat Joegosla vië bereid is met andere staten deel te ne men aan de verdediging van de vrede en dat dit land geen aggressieve tendenzen zal ondersteunen, noch in enige aggressieve oorlog zal deelnemen. Over de jongste besprekingen met Grie kenland en Turkije zeide Kardelj dat hier geen sprake is van een overeenkomst van wederzijdse bijstand, maar van een vriend schapspact. Echter moet dit tezelfder tijd voorzien in de mogelijkheid van zeer con crete schikkingen in diverse richtingen, wanneer dit vereist mocht worden door de gemeenschappelijke defensiebelangen dei- drie landen. Het pact dient gebruikt te worden als instrument van defensie tegen Op 84-jarige leeftijd is Zaterdagavond in het Academisch Ziekenhuis te Utrecht overleden de beiaardier J. Vincent. Jacob Vincent werd op 4 December 1868 te Amsterdam geboren, waar zijn vader het beroep van koopman uitoefende. Na de lagere school bezocht hij het gymnasium te Zetten. Hierna ging hij zich aan de muziek wijden. Hij kreeg piano- en orgellessen van de heer K. A. Willeumier, en later harmo nie en contrapunt van de heren Pomper en Tiggers. In 1893 trad hij in het huwelijk met Geertruida Johanna Meyer te Amster dam. Uit dit huwelijk werden drie kinde ren geboren. Zijn jongste dochter is de bekende zangeres Jo Vincent. Op 1 Maart 1900 werd de heer Vincent door Koningin Wilhelmina aangesteld als beiaardier van het Koninklijk Paleis in de hoofdstad. Negenentwintig jaar later werd hij benoemd tot beiaardier van de St. Lau- renstoren te Weesp en een jaar daarna van de toren te Monnikendam. De heer Vincent heeft verscheidene leerlingen opgeleid voor het piano-examen van de Koninklijke Nederlandse Toon kunst Vereniging te 's-Gravenhage. Tot zijn leerlingen behoort ook de beiaardier Toon van Balkom uit Den Bosch. Jacob Vincent heeft zijn deskundige hulp ver leend bij het restaureren van diverse klok kenspelen, onder meer van de Jacobstoren in Den Haag, de Waagtoren in Alkmaar, de St. Lebuinus te Deventer en de torens te Monnikendam en Edam. Bij de viering van zijn zilveren jubi leum als beiaardier van het Paleis werd hij benoemd tot ridder in de Huisorde van Oranje en na veertig jaar trouwe dienst tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Van zijn hand verscheen een aantal com posities voor piano, orgel en beiaard. Het stoffelijk overschot van de heer Vincent zal Vrijdag 27 Februari ter aarde worden besteld. Om 13.15 uur zal een rouwdienst worden gehouden in de kapel van het rusthuis „De Wartburg" te Ouden rijn bij Utrecht. Om 14 uur vertrekt de rouwstoet van „De Wartburg" en om 14.30 uur is de begrafenis op de begraafplaats „Den en Rust" te Bilthoven. 1000: 1339 t1000: 10226 13594 15540 f 400: 2433 4458 6177 7652 16946 18920 19440 f 200: 1743 1870 2330 2848 4964 5373 5518 5825 7492 7997 8254 8374 9764 11988 14321 1662 16807 16913 18047 18606 19016 19384 aggressie in dit deel van Europa. Daarbij rekening houdend met het feit dat Grie kenland en Turkije leden zijn van de N.A.T.O. en alle defensiepogingen gecoör dineerd zouden kunnen worden, zo zeide Kardelj, die ontkende dat het Balkanpact een bedreiging van de belangen van Italië zou inhouden. Over de R.K. Kerk zeide hij, dat men de strijd tegen het misbruiken van godsdien stige gevoelens niet dient te verwarren met een strijd tegen de kerk of godsdienst op zich zelf. De billijkheid brengt mede, dat het rijk die kosten voor zijn rekening neemt welke worden gemaakt om de waterkeringen uit eindelijk in de oorspronkelijke toestand te herstellen, dit wil zeggen, deze hetzelfde waterkerend vermogen te geven, dat zij voorheen hadden. Indien van de gelegenheid wordt gebruik gemaakt om het waterkerend vermogen van een waterkering te verbeteren, hetzij door vergroting van de afmetingen, hetzij door verandering van haar samenstelling, dan wel op andere wijze, zal het betreffen de waterschap de daaruit voortvloeiende hogere kosten zelf moeten dragen. Het rijk zal ook in die hogere kosten een tegemoet koming verlenen. Dit wordt medegedeeld in de Memorie van Toelichting op het wetsontwerp „Nood voorzieningen Dijkherstel", dat bij de Tweede Kamer is ingediend. De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft een voorontwerp van wet ter vervanging van de Landbouw- crisiswet 1933 om advies aan de Sociaal- Economische Raad voorgelegd. De Landbouwcrisiswet 1933, welke de basis vormde van de crisis-wetgeving der dertiger jaren, is niet langer geschikt om te dienen tot grondslag van het tegenwoor dige landbouwbeleid. In de jaren, die op de eerste periode van schaarste na de bevrijding volgde, is ge bleken, dat in de uiterst conjunctuurge voelige bedrijfstak, die de landbouw is, een vrij intensieve overheidsbemoeiing niet kan worden gemist, wanneer men wil bevorderen, dat zij haar functie in de Ne derlandse samenleving onder zo gunstig mogelijke omstandigheden vervult. Die gunstige omstandigheden kunnen slechts ontstaan wanneer de werkers in het agra rische bedrijf in zekere mate bevrijd kun nen worden van de sterke schommelingen in de conjunctuur. De tot op zekere hoogte geleide economie in de agrarische sector dient niet alleen om een bestaanszekerheid te scheppen voor de werkers op de sociaal en economisch verantwoorde agrarische onderneming, maar ook om daartegenover een regelmatige voorziening tegen zoveel mogelijk stabiele prijzen te bevorderen. Daarnaast houdt de landbouwcrisiswet geen rekening met de ontwikkeling van de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie. Tenslotte heeft mede de noodzaak het bezettingsrecht op het gebied der voedsel voorziening te vervangen tot het vooront- werp-Landbouwwet geleid. Bij beschikking van de minister voor Pu bliekrechtelijke Bedrijfsorganisatie worden met ingang van 1 Maart opgeheven de hoofdgroep banken, de bedrijfsgroep handelsbanken, de vakgroep incassobedrij ven, de bedrijfsgroep spaarbanken, de be drijfsgroep hypotheekbanken, de vakgroep algemene spaarbanken, de vakgroep hypo theekbanken, de vakgroep scheepshypo- theekbanken, de bedrijfsgroep landbouw - credietbanken, de bedrijfsgroep financie ringsinstellingen en credietinstellingen voor bijzondere doeleinden, de vakgroep onroerende zaken, de ondervakgroep ex ploitatie van en handel in onroerende za ken, de ondervakgroep financiering van onroerende zaken, de vakgroep instellin gen voor financiering van huurkoop en andere afbetalingsovereenkomsten, de vak groep spaar- en betaalzegelklassen, de ondervakgroep commerciële geldschietban- ken, de vakgroep bouwkassen, de vakgroep loterijwezen, de ondervakgroep tussenper sonen loterijwezen, de vakgroep admi nistratiekantoren, de vakgroep effecten depóts, de vakgroep trustkantoren de vak groep makelaars in effecten en de vak groep vermogensbeheer. In de vroege Zondagochtend heeft een surveillerend politieagent een inwoner van Driehuis aangehouden, die onder invloed van sterke drank een auto bestuurde. De man is ingesloten. Diezelfde ochtend brak in het perceel Meervlietstraat 36 een schoorsteenbrand uit, waarvan de oorzaak weer eens gezocht moet worden in de slechte bouw van het rookkanaal. De schade was gering. Op de splitsing Zeeweg-Driehuizerkerk- weg kwam een personenauto te veel links door de bocht, met het gevolg, dat de wa gen werd aangereden door een bus van de NZH. Een achttienjarige leerlingverpleeg ster van het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort werd licht aan het voorhoofd beschadigd; de beide voertuigen liepen ernstige schade op. Ook in Velsen-Noord Op de Wij kerstraat weg raakte ter hoogte van de Melklaan de stuurinrichting van een uit Alkmaar komende personenwagen de fect, naar de chauffeur later meedeelde. Dit had tot gevolg, dat de auto uit de koers raakte en tegen een tegemoetkomen de vrachtwagen botste. De kleinste der twee betrokken vehikels dolf het onder spit en raakte zwaar beschadigd. Op de kruising Schulpweg-Beecksanglaan raak ten twee vrachtwagens met elkaar slaags, doordat de ene bestuurder de bocht te veel naar links nam. Éeide wagens wer den door de botsing ernstig beschadigd; de ene moest worden weggesleept. Volgens opgave van de Dienst Neder landse Haringcontróle heeft de Neder landse uitvoer van pekel- en steurharing in 1952 44.710.308 kg. netto bedragen ter waarde van f 25.692.075 tegen 52.419.839 kg. ter waarde van f 27.067.798 in 1951 en 33.885.661 kg. ter waarde van f 17.470.537 in 1950. In het afgelopen jaar waren de voor naamste landen van bestemming: België rnet ruim 11 millioen kg. ter waarde van ruim 6 millioen gulden, Duitsland met 13.7 millioen kg. ter waarde van f 7.45 mil lioen, Italië met 2.4 millioen kg. ter waarde van f 1.7 millioen, Polen met bijna 4 mil lioen kg. ter waarde van f 2 millioen, Rus land met ruim 2 millioen kg. ter waarde van f 964.741, Tsjechoslowakije met 2.64 millioen kg. ter waarde van f 1.26 mil lioen en de Verenigde Staten met 1.24 mil lioen kg. ter waarde van f 1.3 millioen. In 1952 werd uitvoerd door exporteurs gevestigd in Katwijk voor een waarde van f 5.986.291, in Scheveningen voor een waarde van f 10.065.703, Vlaardingen voor f 8.254.895, IJmuiden voor f 1.205.006 en andere plaatsen voor f 180.180. Tijdens het H.O.V.-concert dat op 4 Maart in het Rex-theater in IJmuiden - Oost wordt gehouden treedt Jan Keessen, eerste concertmeester van het Concertge bouworkest als solist op, in de plaats van Dick de Reus, die op medisch advies enige tijd rust moet houden. Het programma blijft ongewijzigd. VISSERIJBERICHTEN SCHEVENINGEN SCHEVENINGEN, 23 Februari. Aange voerd: SCH 2, 15 kantjes uit de halve vleet; SCH 5, 6 kantjes uit de halve vleet; SCH 35, 8 kantjes uit de halve vleet; SCH 236, 15 kantjes uit de halve vleet; SCH 249, 15 kantjes uit de halve vleet: SCH 310, 25 kantjes uit de halve vleet; SCH 132, 20 kantjes uit de halve vleet; SCH 32, 20 kant jes uit de halve vleet; SCH 284, 8 kantjes uit de halve vleet; SCH 79, 17 kantjes nog 20 netten. Aangevoerd door 6 haringloggers circa 4000 kisten verse haring. SCH 250, 7 kisten verse haring; SCH 193, 600 kisten verse ha ring; SCH 81, 800 kisten verse haring; SCH 242, 400 kisten verse haring; SCH 45, 700 kisten verse haring; SCH 104, 800 kisten verse haring. Notering verse haring: 13f 14,50 per kist van 50 kg. GEEN BESOMMINGEN Bij het ter perse gaan van dit blad waren de besommingen nog niet bekend. De afgelopen promotie-degradatie wed strijden van de bridgeclub Wijk aan Zee hadden een spannend verloop. De twee prominente koppels van groep B zijn al bekend en alleen moest nog worden uit gemaakt, welk tweede koppel uit groep A zou moeten degraderen. De beide „con currenten" hadden onderling slechts een verschil van 5'A punt en bij het einde van de wedstrijd was dit verschil nog slechts drie. De degraderenden zijn (de kampioe nen van verleden jaar) de heren Dobber Pirovano en de heren SchoosKleijn, ter wijl van groep B naar groep A promo veren: de heer en mevrouw Van der Aar en mejuffrouw Van Klaverende heer Groot. Als gevolg van het bedanken als lid van de Communistische Partij Nederland door de heer J. Zuidersma is in Beverwijk een nieuwe vereniging opgericht, die zich de Revolutionnaire Communistische Partij noemt. De heer J. Zuidersma die in 1949 als nummer twee van de lijst der C.P.N. als raadslid werd gekozen, zal naar verluidt, met nog een aantal andere leden uit de C.P.N. in deze nieuwe partij deelnemen aan de komende raadsverkiezingen. In het voorlopige nieuwe afdelingsbestuur heb ben zitting de heren J. Zuidersma, J. Lim burg en P. Tromp. Zoals burgemeester mr. H. J. J. Schol- tens reeds in de gemeenteraadsvergadering medagedeeld heeft, had het gemeente bestuur in de ochtend van de tweede Fe bruari reeds aan de betrokken instanties te kennen gegeven, dat Beverwijk zich gaarne voor hulp in het rampgebied be schikbaar zou stellen. Omtrent een moge lijke adoptie van een der getroffen ge meenten werd ingevolge verkregen aan wijzingen de landelijke coördinatie der on derlinge hulpverlening afgewacht. In dit kader heeft Beverwijk thans de zorgen over de gemeente Geervliet aanvaard. In welke opzichten zij daaraan in het bijzon der behoefte heeft zal onverwijld door over leg ter plaatse worden nagegaan. De gemeente Geervliet, die uit de eeuwenoude dorpen Biert, Geers en Si- monshaven bestaat telt een goede twaalf honderd inwoners. Als burgemeester staat mr. W. H. Spenger aan het hoofd van deze 2423 ha groot zijnde gemeente. Maandag 23 Februari Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Deze vrouw is gevaarlijk". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „De banne ling van het eiland". W.B. Theater, 8 uur: „Muiterij op het goudschip". Dinsdag 24 Februari W.B. Theater geen voorstelling. Kennemer- en Luxor Theater als Maan dag. K.S.A.-gebouw, 8 uur: Klaverjassen t.b.v. Rampenfonds. De klaverjasclub „Ons Genoegen", on derafdeling van Kennemer Staten, heeft een klaverjasavond georganiseerd ten bate van het Nationaal Rampenfonds. De uitslag was: 1. koppel de heer en mevr. Braas met 4888 punten, 2. koppel de heer en mevr. v. d. Ham met 4860 punten, 3. koppel de heren HamerpagtGerten- bach met 4857 punten, 4. koppel de heren BoonBoon met 4835 punten, 5. koppel de heer Duynmevr. Wissink met 4710 punten. De prijs voor de meeste doormarsen werd behaald door het koppel de heren De Vogel—Krab met een .totaal van 5 marsen. De prijs voor de minste speelpunten viel ten deel aan het koppel de heren Koek v. d. Meys met 2650 punten. Tevens werd op deze avond een tombola gehouden waarvoor de prijzen beschikbaar waren gesteld door de middenstand van Beverwijk e.o. en door de leden van „Ons Genoegen". De netto opbrengst van deze avond was 230.-, welk bedrag is afgedragen aan het Rampenfonds. Op uitnodiging van de Nederlandse Jeugdherbergcentrale heeft de heer C. van Ruiven Zaterdagavond in de slotzaal van het Heemskerkse kasteel Assumburg enige voordrachten gehouden. Jeugdherberg- vader Jan Post sprak het openingswoord en verheugde zich erover dat de avonden, georganiseerd door de werkgemeenschap der N.J.C. zich in een steeds toenemende belangstelling mogen koesteren. Als eerste werk declameerde de heer Van Ruiven „Het Chinese landhuis", een stuk van Ma rion Osman en James Corbett, dat enkele jaren terug door verschillende toneelver enigingen voor het voetlicht gebracht. Met een verrassende mimiek en een respectabel aantal stemveranderingen wist de heer Van Ruiven iedere persoon een eigen karakter te geven en zodoende kwam zonder décors het verhaal als een levend en boeiend luisterspel tot het muisstille publiek. Een langdurige ovatie vertolkte dan ook de dank van het gehoor. Na de pauze bracht de declamator kleinere werken van Anton Coolen en Godfried Bomans ten gehore. Filmavond van ,,'t Nut" over Afrika De Maatschappij tot Nut van het Alge meen, departement Heemskerk, geeft Woensdag in het Marquette-theater een filmavond. Vertoond worden een docu mentaire oVer het Kruger Wildpark in Noord-Oost Transvaal en reis naar en van Zuid-Amerika via West- en Oostkust. Ds. A. Snethlage, die van 1903-1925 pre dikant in Heemskerk is geweest, zal bin nenkort tweemaal een gouden feest vieren. Ten eerste is het echtpaar Snethlage op Donderdag 26 Februari vijftig jaar ge trouwd en in de tweede plaats is het op 29 Maart een halve eeuw geleden dat de pre dikant zijn ambt aanvaardde. Ds. Snethlage, die na 1925 predikant is geweest te Spaarndam, woont thans Nar- cissenlaan 28 te Heemstede. Wederoprichting Hervormd zangkoor Teneinde, indien mogelijk, te komen tot wederoprichting van het Nederlands Her vormd zangkoor van Heemskerk heeft Donderdagavond 26 Februari ten huize van de heer A. Stakelbeek een bijeen komst plaats. GEVONDEN VOORWERPEN Iedere werkdag tussen 10 en 12 uur zijn bij de Heemskerkse politie inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: een handwarmer, zwarte wollen want, paar groene glacé dames handschoenen, paar zwarte wanten en een timmermansduimstok. Het Castricums Instituut voor Arbeiders ontwikkeling heeft Zaterdag in hótel Borst het zijne willen doen voor het Rampen fonds. Het kwam met een klinkende mu ziekavond te voorschijn en bestemde de opbrengst voor het NRF; vele muzieklief hebbers hebben acte de présence gegeven. Als eerste kon men het strijkkwartet Gardien uit Soest beluisteren in het be faamde Jachtkwartet van Mozart en dit mooie, haast kunstige stuk rococo-muziek is zo ragfijn en met zulk een technische virtuositeit gespeeld, dat een dankbaar publiek met een lang en welverdiend ap plaus beloonde. De muziek-criticus Piet Pijnenborgh uit Amsterdam hield een inleiding over de ontwikkeling van het volkslied tot aan de romantische ballade en de bariton Leo Rommerts uit Castricum liet de verschil lende ontwikkelings-stadia horen. Het grootste deel van hun belangstelling wijd den zij aan liederen van Schubert wiens composities makkelijk in het gehoor lig gen. Dit optreden werd besloten met de ballade „Drie koningen" van Hugo Wolff. De Castricumse violiste mevrouw Wy- benga-Hoffman speelde een viertal wer ken, waarvan de Romance van Svendsen ongetwijfeld tot de beste behoorde. Zij werd op intelligente wijze begeleid door de pianist de heer J. Schaap. De voor dracht van enkele gedichten nam mevrouw Oosterman voor haar rekening. Al met al was het een muziekavond, het Instituut waardig. Klaverjassen voor trainingsfonds De voetbalvereniging CSV te Castricum organiseerde Zaterdag in hotel De Har monie een klaverj as-drive waarvan de fi nanciële opbrengst aan het trainingsfonds ten goede kwam. Er namen in totaal 70 koppels deel. De heren W. Bruinsma-J. Niemeijer behaalden met 5280 punten de eerste prijs. De tweede prijs was met 5200 punten voor de heren Deisasso Sr. en Jr. Agatha, 20 v. Pladju naar Penarug. Alnati, 20 te Antwerpen. Andijk, 21 te Havana. Aremd'Skerk, 21 v. Bangkok te Singapore. Armilla, 21 v. Pladju te Penang. Albireo, 20 v. Rotterdam n. Pto Alegre. Algemb, 20 v. Buenos Aires te Rotterdam. Aalsdijk, pass. 20 Scilly's Aagtekerk, 21 t.h.v. Massawa n. Aden. Aldegonda, 22 v. Bangkok te Pladju. Alkaid, 22 San Francisco dk> Sul verw. Almdijk, 22 Vlissingen gepass. n. Antw. Alpherat, 22 te Victoria. Amstelvaart, 21 nog rede Belawan. Arkeldijk, 21 v. Londen te Rotterdam. Axelldijk, 22 v. New Orleans te Rotterdam. Bantam, nacht 20-21 v. Kidjang te Singapore. Boissevadn, 20 v. Hongkong n. Singapore. Bonaire, 20 te Paramaribo. Bengkalis, pass. 21 Stromboli n. Port Said. Bloemfontein, 21 v. Durban n. East London. Borneo, 18 te Belawan n. Colombo. Breda, 21 v. Bal boa n. Buenaventura. Celebes, pass. 20 Bizerta n. Halifax. Coryda, 28 v. Curagao te Stan'low verwacht. Caltex Leiden, 21 Gibraltar gepass. Caltex Delft, 21 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Utrecht, 21 v. SidOn n. Rotterdam. C'hama, 21 v. Gibraltar n. Algiers. Cottica, 21 v. Dover n. Madeira. Delfshaven, 20 v. Las Palmas n. Montevideo. Delft, 22 te Coquimbo verwacht: E-rinna, 21 v. Balikpapan te Tarakan. Ena, 26 v. Mena al Ahmadi te Stanlow verw. Eisso Rotterdam, pass- 20 Sombrero eil. Eendracht, 20 Ouessaot gepass. Farmsum, pass. 20 Scilly's. Eos, 21 v. Rotterdam n. Amsterdam. Fairsea, pass. 22. ten Z. Oostpunt Kreta. Felipes, 22 v. Singapore te Haiphong. Friesland (KRL), 21 v. Priok n. Cheribon. Groote Beer, 20 v. Rotterdam n. Halifax. Gaastenkerk, 21 v. Teneriffe n. Antw. Gaasterland, 22 Rio Janeiro verwacht. Garoet, 21 "v. Djibouti n. Port Soedan. Heemskerk, 20 v. Pto Amelia n. Mozambique. Hera, 20 v. d. Middell. Zee te Amsterdam. Hydra, 20 v. New York n. Port au Prince. Haarlem, 22 te Antweipen. Hathor, 22 Tunis verwacht. Indrapocra. 22 te Singapore. Joh. v. Oldenibarmevelt21 rede Belawan verw. Kedioe, pass. 21 Gibraltar. Leersum, 21 v. Hamburg te La Pallice. Limburg, 21 te Basrah. Loosdreeht, 21 v. Genua n. Port Said. Lieve Vrouwekerk, 22 Colombo verwacht. Liseta, 23 v. Pladju te Bangkok verw. Loppersum, pass. 22 Finisterre. Maas, 20 v. Algiers n. Rotterdam. Metula, 21 v. Sydney te Newcastle. Maasdam, 21 v. Havana te New York verw. Maasland, 21 Rio de Janeiro verwacht. Marpessa, 21 v. Balikpapan te Adelaide. Maetsuycker, 21-22 v. Priok te Fremantle verw. Malea, 21 v. Pta Cardon n. Buenos Aires. Malviha, 21 v. Yokohama te Sorong. Manoeran, 21 v. Akyab n. Belawan. Mariekerk, pass. 22 Ouessant n. Marseille. Mataram, 21 v. Antwerpen te Rotterdam. Merwede, 21 v. Gulfport n. Savanna. Mirza, 22 v. Bathrein te Massawa verwacht. Molenkerk, 20 v. Amsterdam te Hamburg. Nestor, 23 Southampton verwacht. Ni gerst room, 20 v. Abidjan n. Takoradi. Nieuw Amsterdam, 21 v. .Bahia n. Rio de Janeiro Oranje, pass. 20 Gibraltar n. Southampton. Overijsel, 20 in Golf v. Panama n. Honolulu. Oranjefontein, pass. 21 Kp. Blanco. Poseidon. 20 te Antweipen. Prins Philips Willem, pass. 20 Kp. Finisterre. Prins Alexander, 18 v. R'dam te St. John. Prins Joh. W. Friso, 21 v. R'dam n. St. John. Prins Willem TV, 21 v. Rotterdam n. Valencia. Prins Willem V, 21 v. New York n. Philadelphia Rem pang, 20 v. Hamburg te Amsterdam. Rotula, pass. 20 Ouessant. Rijmkerk, 21 te Suez. Rijndam, 20 370 m. O.NO. Kp. Race. Roepat, 21 v. New Orleans n. Philadelphia. Radja, 21 v. Tj. Priok n. Amsterdam. Rijnland, pass. 21 Kaap Verd. eil. n. Las Palmas Sarangan. 21 te Pan a man. Slamat, 21 v. Guardafui n. Singapore. Stad Maastricht, pas. 20 Ouessant. Stad Alkmaar, 20 v. Halifax n. Nederland. Singkep, 21 v. Indonesië te Amsterdam. Sarpedon., pass. 21 Pto Rico. Schie, 21 v. O ran n. Huelva. Sibajak. pass. 22 Thursday eil. n. Soerabaja. Sommelsdijik, 22 te Vera Cruz. Stad Arnhem, 21 v. Morphoy Bay n. R'dam. Stad Schied'am, 22 v. Narvik te Glasgow verw. Straat Malakka, 21 v. Montevideo n. Kaapstad. Talisse, pas. 20 Kp. Bon n. Port Said. Teucer, 21 v. Singapore te Port Swettenham. Tarakan, 20 v. Santos n. Montevideo. Tero. 20 v. Mobile n. Aarhus. Triton, 21 te Curasao. Trompenberg. 21 v. Mobille te Amsterdam. Tabinta, 22 Marseille verwacht. Tamo, 22 Vlissingen gepass. n. Bremen. Ta ra. 22 Montevideo verwacht. Teiresias, 22 v. Priok te Singapore verw. Te mate, 21 t.h.v. Port Soedan n. Djibouti. Tjisadane, pass. 21 ten Z. Madagascar. Veendam, 2.1 730 m. W. Scilly's. Wieldrecht, 20 te Calcutta. Willemstad, 20 v. Dover n. Madeira. Waterman, 21 v. Singapore n. Aden. Westerd'am, 21 v. R'dam n. New York. IJsel, 21 v. Famagusta n. Limsol. Zonnewijk, 20 v. Wilmington te Baltimore. Zeeland (SSM), 21 v. Swansea te Rotterdam. Zeeland (KRL), 22 te Alexandrië. Zijpenberg, pass. 22 Vlissingen. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabi, verm. 24 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Alhena, 2 Maart Rio de Janeiro verwacht. Alnati, 23 v. Buenos Aires te R'dam verw. Bloemfontein, verm. 25 v. Durban n. A'dam. Bonaire, 25 Paramaribo verwacht. Boskoop, vertr. 4 Maart v. Amsterdam n. Bar- ranquilla. Cottica, 27 Madeira verwacht. Fairsea, 23 Port Said verwacht. Groote Beer, 28 Halifax verwacht. Indrapoera, 26 v. Rotterdam te Tj. Priok verw. Joh. v. 01 denb a i n e v el t21 rede Belawan verw. 22 Singapore verwacht. Maasdam, 21 v. Cruise te New York verw. Nieuw Amsterdam, 21 te Bahia 23 Rio de Ja neiro verwacht. Noordam, vertr. 21 12 u. v. New York n. R'dam Oranje, 23 Southampton verwacht 24 Amster dam verwacht. Oranjefontein, 4 Maart Kaapstad verwacht. Oranjestad, 21 Trinidad verwacht. Rijndam, 23 v. Rotterdam te New York verw. Sibajak, 27 Soerabaja verwacht. Veendam, 24 v. New York te R'dam verw. 24 te Southampton en Le Havre verw. Waterman, 22 Singapore verwacht. Westerdam, vertr. 21 14 u. v. Rotterdam naar New York. Willem Ruys, te Rotterdam repareren. Willemstad, 25 Madeira verwacht. Zuiderkruis, verm. 24 v. Amsterdam n. Kaapstad KLEINE VAART Att, 20 v. R'dam te Bremen. Atlas, 20 v. Rotterdam naar Lissabon. Albergen, verm. 21 v. Aviles n. Requejada. Anmie, 21 v. Londen te Dordrecht. Appingedam, 21 21 u. v. Barry te Rotterdam. Arnhem, 20 te Landskrona. Arnpudspolder, 23 v. Rotterdam te Lissabon verwacht. Bab-T, 19 Ouessant gepass. n. Tarragena. Bernisse, verm. 21 v. Rotterdam n. Op'orto. Bi IJ, 21 v. Sluiskil n. Antwerpen. Bree Helle, vertr. 21 v. Londen n. Rotterdam. Borelli, pas. 20 Vlissingen. Barracuda, 21 v. IJmuiden met schade na stranding. Brem, 20 te Gent. Caöbia, pass. 20 Vlissingen. Galand, 20 v. Bergen n. Narvik. Claes Compaen, 22 v. Sunderland te Blaye verw. Cornelia b II. pass. 20 Kp. Skagen. Depa, p*ass. 21 Kiel, n. Hoitenau. Doldard, 21 v. Dieppe te Scheveningen. Dorinda, 20 v. KaiTshamn n. Oslo. Duiveland, 20 v. d. Tyne n. Rotterdam. Eban, pass. 20 Vlissingen. Emergo, 21 v. Brunsbuttel. Evertsen, 20 v. Rouaan n. Boness. Frisia, 21 rede CasaJblanica. Gaasterland, pass. 21 Newarp. Hartel, 20 v. Bremen te Antwerpen. Henrica, 20 v. Manchester te Lissabon. Hartel, pass. 20 Vlissingen. Hoflaan, 19 v. Rouaan te Barry. Henrica b, 22 v. Gent te Rotterdam verw. Hondsrug, 20 te Delfzijl. Houtman, 20 v. Huil n. Antwerpen. Ida Pi eter, pass. 20 Vlissingen. Ida Pieter, 21 te Gent. Import, 22 v. Antwerpen te Rotterdam verw. Joost, 20 v. Boston Lines n. Londen. Jozo, pass. 21 Vlissingen. Josien, 20 v. Garston te Swansea. Julia, 20 te Boston. Keyser, 20 v. Sodertalje te Whitehaven, Koningin Juliana, 20 v. Galway te Caen. Kortenaer, 20 v. Portsmouth n. Roscoff. Lydia, pas. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Lyra, pass. 21 Vlissingen. Leuvehaven, pass. 20 Kiel. Mid'as, 20 te Algiers n. Amsterdam. Matthew,21 v. Grangemouth n. Aberdeen. May Star, 20 v. Rotterdam te Bremerhaven. Markab, pass. 20 Vlissingen. Mudo, pass. 20 Vlissingen. Myfem, verm. 21 v. Frederikshaven n. Aarhus. Menkar, 23 v. Bordeaux n. Casablanca. Mi ra eh, 20 te Casablanca. Muphrid, 21 v. Rotterdam <n. Port Talbot. My Fem, verm. 21 v. Frederikshaven n. Aarhus Noordstad, pass. 20 Vlissingen. Nieuwland, 20 v. Leith. n. Grangemouth. Ol we, 20 v. Vlissingen n. Londen. Omlandia, 20 v. Safi n. Algiers. Ponto. 20 v. Lowestoft n. Wisbech. Peter, pass. 20 Vlissingen. Poortvliet, 20 v. Hobro n. Karlshamn. President Roosevelt, 21 v. Malmö te Gothenburg Prior, pass. 21 Finisterre n. Liverpool. Robert, 20 v. Par te Uttersen. Rose Marie, pass. 20 Vlissingen. Strijpe, 21 v. Amsterdam te Hamburg. Shamrock,21 te Goole. Sput, verm. 21 v. Genua n. Bastia. Ton, 22 v. Antwerpen te Cork .verwacht. Texel. pass. 20 Vlissingen. Urmajo, 20 v. Boness te Seaham. Van Brak el, 20 v. Bordeaux n. Dordrecht. Viking, 21 te Svendsborg verwacht. Vlier, verm. 21 v. Nantes n. Rotterdam. Volharding, verm. 21 v. Agadir n. Nantes. Vrouwepolder, vertr. 21 v. Oporto n. Antw. Westlaan, evrm. 21 v. Hamburg n. Rotterdam Wiebold Bohmer, verm. 21 v. Loctudy n. Lissabon Zeeland, pass. 20 Vlissingen. Heden nam God tot Zich na een langdurig en ge duldig gedragen lijden onze innig geliefde man en vader, behuwd- en grootvader de heer JACOB HOOGENDIJK echtgenoot van Johanna Menke in de ouderdom van 59 jaren. IJmuiden, 23 Febr. 1953. Pres. Steynstr. 44 zwart. Uit aller naam: J. Hoogendijk-Menke De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 25 Februari a.s. op de Westerbegraafplaats te IJmuiden, des namiddags te 14 uur. Vertrek van sterfhuis 13.45 uur. Heden is zacht en kalm van ons heengegaan, onze broer, zwager en oom WILLEM HOOGENDIJK in de ouderdom van 70 jaar. Uit aller naam: W. N. Kraaijenbosch. IJmuiden, 21 Febr. 1953. Middenhavenstraat 55. De teraardebestelling zal plaats vinden op Dinsdag 24 Februari a.s. des na middags 1.30 uur op de Westerbegraafplaats te IJmuiden. DANKBETUIGING. Voor de zeer vele blijken van belangstelling ondervonden bij het overlijden van onze lieve vrouw, moeder en grootmoeder AGATHA DE WAARD- STAM betuigen wij hiermede onze welgemeende dank. Uit aller naam; J. DE WAARD IJmuiden, Februari 1953. Huygensstraat 2. Hiermede betuigen wij al len onze hartelijke dank voor de zéér vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze lieve moeder en grootmoeder GEERTRUIDA HELENA SOPHIA GLAS-JANSEN Familie GLAS IJmuiden, Februari 1953. DINSDAG AFWEZIG. -VAN GELDER Hiermede geven wij U kennis, dat heden plotseling te Vianen is overleden, onze lieve: vader, behuwd- eh grootvader, de heer weduwnaar van mevrouw T. BROEK in de ouderdom van ruim 80 jaar. IJmuiden: P. HOFMAN T. HOFMAN- Drichuis: J. HOFMAN I. HOFMAN—VLAS Haarlem: A. NIEUWENWEG—HOFMAN C. P. NIEUWENWEG en kleinkinderen. Vianen, 20 Februari 1953. Condoleantie-adres Kennemerlaan 174 IJmuiden. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 24 Februari a.s. om 3 uur op de „Westerbegraafplaats" te IJmuiden. Vertrek huis, Kennemerlaan 174, 2.45 uur. BRAB. BONT. in de kleuren rood, geel. blauw, groen, per meter J 1.20 Onze beroemde FRANSE CRETONNE, exclusief en apart, per meterJ 5.95 HAARVELOURS KARPETTEN, 16 els ƒ143. 12 els 98.50 Enkele zeer mooie import médaillon WILTON KARPETTEN, 16 els195. Uitstekende wasbare VITRAGE, p. mtr. 75 Cent Zeeweg 191 - Tel. 4054 - Umuiden-O. Zoekt U een bootje om te vissen? PLAATS EEN LUIDSPREKER

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8