Marktkooplui willen Dinsdags middags graag venten luiken. t n KOXY? Agenda voor Beverwijk Huis vol mysterie .Clowntje Rick Luilakmarkt „overdruk" van vorig jaar RHEUMATIEKLIJDERS Castricum Zweefvliegers op de vlucht voor Lek-water Jeugd vierde B.P.-dag Heemskerk Velsen-Noord 4 vKennemertand" komt met blijspel van Noël Coward FEUILLETON door Jane England Jaap van Dijk sprak voor „het Instituut" „Havenkwartier" met „'t Gouden Haantje" Bevolkingsonderzoek op t.b.c. zoekt medewerkers Rijshout deed ook Rampenfonds rijzen Koperen Brieas gaat feesten P.W.N. helpt echter sportief Voor de kinderen Twee stukken tegelijk in studie en zomerse plannen De heer F. A. Kuypers 25 jaar bij Van Gelder Je moet ROXY gaan roken Ruik eens, wat een geur Ja, verreweg c/e beste Amerikaan/ WOENSDAG 25 FEBRUARI 1953 De komende Luilakmarkt, die ge houden wordt van Vrijdagavond 22 Mei 8 uur tot Zaterdagmorgen 7 uur, zal in de Beverwijkse Breestraat weer een gezellige drukte brengen; behalve de bloemen-kramen zullen er enkele attracties aan te pas komen, die de stemming ter markt alleen maar kun nen verhogen. Dit deelde de heer P. Looks, voorzitter van de afdeling Beverwijk van de Centrale Vereni ging van Markt-, Straat- en Rivier- handel gisteravond in de koffiekamer van 't Centrum mee. Dezelfde kooplui zullen er vertegenwoor digd zijn als vorig jaar. Over het jaar 1952 was een batig kas saldo geboekt van f 138.86 en een stijging in het ledental was goed merkbaar. Voor de TBC-bestijding Er werd besloten op 9 Mei in het Ken- nemer Theater weer een cabaret-avond te geven ten bate van de T.B.C.-bestrijding. Vorig jaar is deze avond een verbijsterend succes geworden, dat men dit jaar weer verwacht. Medewerking zal worden ver leend door de cabaretgroep „Luna" en „Mr. Pietro Nakaro". Enkele andere at tracties worden nog in het vooruitzicht ge steld. De aanwezige heer P. Schouten uit Rot terdam, lid van het hoofdbestuur, kreeg heel wat vragen t.e beantwoorden. Een dezer vragen was, of het niet mo gelijk was, ondanks de winkelsluitings verordening, toch op Dinsdagmiddag te venten. De kunstlievende, ere- en werkende leden van de Rederijkerskamer Kennemer- land hebben voor het N.R.F. een bedrag van 290.50 opgebracht. De volgende uitvoering van Kennemer- land zal Donderdag 16 April in het Kenne- mer Theater gehouden worden. Opgevoerd zal worden het blijspel van Noël Coward „Ik zie, ik zie wat jij niet ziet". De rollen zullen bezet worden door de dames M. Hof- land-Vellekoop, A. van Berkum-Van Wor- kum, L. Bosman, T. Bruins, M. Keiler en de heren B. Pijpers en P. Stevens. De regie ligt in handen van de heer P. Fiege. Wegens dertig-jarig lidmaatschap gehuldigd In een druk bezochte jaarvergadering van de Algemene Nederlandse Bouwbe- drijfsbond, welke in de koffiekamer van 't Centrum gehouden werd, is de heer J. Beu- mer gehuldigd wegens zijn dertigjarig lid maatschap van het N.V.V. Voor dit heuge lijk feit werd hem het zilveren bonds- insigne overhandigd en mevrouw Beumer mocht een bloemenhulde in ontvangst ne men. Het jaarverslag van de secretaris wees een groei van het ledental aan; de Bever wijkse afdeling is de tachtig al gepasseerd. Als penningmeester gaf de heer P. War denaar het financiële verslag, waarin een klein batig saldo genoemd kon worden. De heer G. v. d. Kolk werd bij de bestuursver kiezingen herkozen, waarnaast het bestuur uitgebreid werd door verkiezing der heren J. Hendriks, S. Nuyen en D. Zwitser. ADVERTENTIE Verdrijft Uw pijnen met Dr. SLOAN's Liniment. Brengt enkele druppels Sloan's op de pijnlijke plek aan. Dit stimuleert de bloedsomloop onmiddellijk, waardoor de congestie verdwijnt. Geleidelijk wordt het urinezuur verwijderd en de pijn houdt op. Sloan's Liniment is eenvoudig en vlug aan te brengen en heeft een directe pijnstillende werking. Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. WOENSDAG 25 FEBRUARI Kennemcr Theater, 7 en 9.15 uur: „Deze vrouw is gevaarlijk". Luxor Theater, 7 en9.15 uur: „De banne ling van het eiland". K.S.A.-grebouw, 8 uur: Favorieten-parade ten bate van het N.R.F. DONDERDAG 26 FEBRUARI Bioscopen: Geen voorstellingen. Luxor Theater, 8 uur: V.A.R.A.-tournee. K.S.A.-gebouw, 8 uur: Concert „Zanglust" en andere koren. 57) „Dan zal ze moeten wachten, tot hij te rug is", zei Neil onbewogen, alsof dit de gewoonste zaak van de wereld was en niet iets om je druk over te maken. „Zo eenvoudig is 't niet", zei Constance, geïrriteerd door zijn onbewogenheid, giste ren was ze zó opgewonden, dat, toen ik met Londen telefoneerde, ik niet liet mer ken, dat Parkinson er niet was, maar deed alsof ik zijn secretaresse een boodschap voor hem gaf. En wat moeten we nu ver der doen?" „Ja, een leugen wordt altijd gestraft", merkte Neill op. „Ik zou werkelijk niet we ten, wat er nu gebeuren moet". „Misschien heeft Philip een goed idee", zei Constance hoopvol. „Dat is waar ook, hij zei gisteravond, dat we zouden kunnen zeggen, dat Parkinson plotseling voor za ken buitenslands was geroepen...." „Dat zouden we inderdaad kunnen doen", zei Neill vaag. Hij scheen het niet erg belangrijk te vinden. „Maar ik haat leugens, Con", voegde hii er aan toe. „Ik ook", zei Constance. „Maar ik weet niet, wat we anders zouden moeten ver- Eénparig werd besloten een aldus lui dend verzoek bij B. en W. in te dienen. Om Koninginnedag luister bij te zetten zijn onderhandelingen gaande met de winkeliersvereniging Wijkeroog, die zou den moeten resulteren In het meedoen aan kinder-attracties en het bezetten van en kele kramen, liefst op drukke punten. Engeland al haast 7000 jaar los van Europa Voor het Instituut voor Arbeidersontwik keling heeft gisteravond de geoloog Jaap van Dijk gesproken over het in deze dagen actuele onderwerp „Het ontstaan der dui nen en duinafslag". De heer Van Dijk begon met op te mer ken dat alles wat in de millioenen achter ons liggende jaren op geologisch gebied is gebeurd, onmogelijk op één avond naver teld kan worden. Een dikke 600.000 jaar geleden lag de westgrens van Nederland bij de Doggersbank, aldus de heer Van Dijk en hier mondden alle grote rivieren uit. Sedert het begin onzer jaartelling is de zeespiegel drie meter gestegen en nog ieder jaar stijgt ze enkele centimeters. Dertig duizend jaar geleden had Nederland vrij wel dezelfde vorm als thans, alleen het Westelijke gedeelte was onbegaanbaar van duinen was toen nog geen sprake. Vijf duizend jaar vóór Christus ongeveer moet het Nauw van Calais doorgebroken zijn, zodat Engeland los van Europa kwam te liggen en waardoor veel zand naar ons land werd gespoeld. Ons duinlandschap zal in zijn huidige vorm nog maar zo'n duizend jaar oud zijn; de groei van dit duin heeft een typisch biologisch karakter, want zon der behulp van het micro-organisme zou den deze duinen niet bestaan. Onder het bewind van Karei V is men voor het eerst intensief begonnen met de bescherming van de duinen door beplan ting. Een groot aantal lantaarnplaatjes illu streerde deze boeiende lezing. De drie weken uitgestelde opvoering van de klucht „In 't gouden haantje" werd dan gisteravond in het Kennemer Theater door de toneelvereniging „Havenkwartier" ge geven. Het praedicaat „succes-klucht" is hier maar gedeeltelijk van toepassing, want de inhoud van dit gouden haantje is beslist geen succes: dank zij de vlotte rollen, die deze avond in wel heel vertrouwde handen waren, ging het niemendalletje er als koek in. Alle denkbare persoonsverwisselingen maken het geval tot een lachwekkend ge heel. In zijn rol van wethouder was Cor Hoe ben wel zeer op zijn plaats: de we'houder, die samen met de leraar Schwanneke (door de regisseur uitstekend vertolkt) een slip pertje maakt in het café „In 't gouden haantje", komt, doordat vergeten wordt, het gelag te betalen, in een uiterst moei lijke situatie, die hem er toe brengt zijn beide dochters Thea en Elli, respectievelijk gespeeld door de dames Winands-Bruyns en Capelle-Huystede, te schenken aan de kantonrechter, annex kok, de heer Ch. Bakker en een journalist, gespeeld door de heer L. Capelle. Het weliswaar korte tafreel van de vier babbelende echtgenoten, vriendinnen van de vrouw des huizes, mevrouw M. de Rui- ter-Komen, deed het uitstekend. De sterkste speler van de avond was de heer Chr. Bakker, die zijn rol met grote toewijding vervulde, hetgeen niet impli ceert, dat de andere spelers ver beneden zijn kunnen kwamen. Een verloting en een bal onder leiding van de heer A. Dors completeerden de uit voering. De entr'acte- en bal-muziek werd verzorgd door Cor Vreling met zijn Rhythm Boys. Spoorwegen „spraken" bij ABVA Toegelicht door een propagandist van de Nederlandse Spoorwegen, de heer A. A. Antheunisse, werden gisteravond in de bovenzaal van 't Centrum enkele films vertoond, die betrekking hadden op het bedrijf van de N.S. Niet alleen op het be drijf, doch ook op de werkers, die hierbij betrokken zijn. Van de eerste spoorwagen af, kruiste de heer Antheunisse met enkele lichtbeelden door de spoorweggeschiedenis om terecht te komen op een filmpje, waarin de fabricage van het model „1200" te bewonderen viel. Enkele mooie plekjes in Nederland, speciale reis-films en de taal der seinpalen werden onder de spe ciale aandacht van de bezoekers gebracht. Met de film „Stel je voor" werd deze con tactavond besloten. In zijn openingswoord deelde de voor zitter nog mede, dat in de laatste weken het ledental van de bond van ambtenaren was opgelopen tot ruim 60.000. Het Beverwijkse gemeentebestuur heeft de verschillende organisaties een schrijven doen toekomen, waarin een beroep wordt gedaan om mede te willen werken aan een komend bevolkingsonderzoek op t.b.c. Hiertoe worden allereerst een 300 mede werkers gezocht, die twee aan twee een be paalde wijk van ongeveer 50 gezinnen zul len gaan bezoeken gedurende de maand April, teneinde een ieder te overtuigen van de noodzakelijkheid van een dergelijk on derzoek. Gisterochtend is in ,,'t Centrum" een veiling gehouden van hakhout uit de bui tenplaats Westerhout. Gezien het reeds late tijdstip dezer vei ling was de belangstelling niet bijster groot. Er waren 65 „kopen" rijshout, die te zamen 1431.opbrachten. De duurste koop bracht 52.op, twin tig stuks konden niet eens een koper vinden en werden dus opgehouden. De helft van de opbrengst, ruim 700. werd afgestaan aan het Rampenfonds. „JOB IN DEZE DAGEN" Dinsdagavond is in de Doopsgezinde Kerk aan de Meerstraat de vierde ge meente-avond belegd, die zich evenals de vorige in een goed bezoek mocht verheu gen. Dr. A. Vis predikant der Doopsgezinde gemeente sprak naar aanleiding van het boek Job over diens onbegrepen levens leed in het raam van de huidige omstan digheden. Rampenfonds voer wel bij klaver jas-vreugde Onder auspiciën van de Cultuurdienst van de KAB waren in de KSA-koffiekamer een 64-tal klaverjassers bijeen, wier entrée- geld ten goede kwam aan het Rampenfonds. De prijzen die door het plaatselijk bestuur van de KAB waren uitgeloofd, varieerden van enkele ponden rollade tot een 10-tal vroege Paaseieren en werden gewonnen door: 1. A. Sprengers met 4772 pnt.; 2. J. Petra 4746 pnt.; 3. D. de Wildt 4723 pnt.; 4. mevr. Dingerdis 4688 pnt.; 5. A. G. v. IJs- selmuiden 4682 pnt. en 6. G. Lubbers met 4680 pnt. Op 24 Maart zal weer een klaverjasdrive worden gehouden, eveneens in het KSA- gebouw. Dinsdag 10 Maart zal de Castricumse Bridgeclub Bricas 1214 jaar bestaan. Men koestert plannen om dit koperen jubileum niet zonder meer voorbij te laten gaan; met het oog op de onderlinge competitie wordt het feest Woensdag 11 Maart in hotel Meijer gevierd. Het eerste bestuur van de Bricas bestond uit de heren A. Hopman, voorzitter; W. Padt, secretaris en A. Harmsen, penningmeester. Van dit team is alleen de heer W. Padt nog actief lid. Een opmerkelijk feit mag het genoemd worden, dat de club door de jaren heen een strikte „neutraliteit" heeft weten te bewa ren. Dit spreekt des te meer wanneer men weet dat de 70 leden die de vereniging mo menteel telt vrn verschillende kerkelijke en politieke richtingen zijn. Ongetwijfeld zal dit een van de redenen zijn, dat velen het te genwoordige bestuur, te weten: W. Wem- mers, voorzitter; A- Koning, secretaris; J. A. Ivangean, penningmeester; C. Nuyens en G. v. 't Hul, leden, op 11 Maart de hand zul len komen drukken. De Maandagmorgen met de directie van het PWN gehouden besprekingen over het al of niet disponibel ziin van het in de dui nen te Castricum gelegen terrein „De Brabantse Landbouw" ter beoefening van de zweefvliegsport, hebben voor de zweef vliegers in Noordholland een verheugend resultaat gehad. De komende zomer mogen zij nog van dit terrein gebruik blijven ma ken, ondanks het feit dat men het nodig heeft in verband met het plan voor de infiltratie rnet Lek-water. Naar wij inmid dels vernemen, hebben de proeven met de infiltratie van De Brabantse Landbouw, voor het PWN nog geen definitief beeld opgeleverd hoe men de zaak het best kan aanpakken. Het is overigens wat grootte en egaliteit betreft haast de enige plaats waar men een dergelijk project kan uit voeren. Het PWN bleek echter niet van plan te zijn de zweefvliegers in de steek te laten. De directie zal inmiddels onderzoeken of er een ander terrein voor de zweefvliegers vrij te maken is. Alle gidsen, padvinidsters en kabouters uit Castricum vierden Maandag gezamen lijk de „B.P.-dag". Woonden de gidsen en kabouters van de St.Clara-groep 's morgens de mis bij in de R.K. kerk aan de Dorps>- straat, allen hebben zich daarna op het kerkplein verzameld, waar de traditionele vlaggenparade is gehouden. Na de groet aan de vlag en het zingen van het Inter nationale Padvindsterslied voerde als eer ste de groepsleidster van het Nederlandse Padvindsters Gilde, mevrouw Guido Astri Kattestaart-Kroess het woord. Zij spoorde de meisjes aan zich deze dag nog eens extra te bezinnen op het gemeenschappe lijk hoog houden van het ideaal, welke ge dachte door de groepsleidster van de St. Clara-groep, districtscommissaresse Guido Ada Freitag, verder werd uitgewerkt. Tot slot sprak aalmoezenier P. H. Heemskerk, waarna een padvindster en een gids de wet uitspraken. De gidsenhut aan de Leo Toepoelstraat was zowel voor de middaguren als in de avond voor de Castricumse padvindsters 't centrale punt, waar bij het kampvuur en kele spelen zijn opgevoerd. De avond is be sloten met het uitspreken van de beken de schakelspreuk. De onderlinge strijd bij St. Thomas De strijd bij de Castricumse damclub St. Thomas is nog steeds niet ten einde. In de tweede afdeling leveren drie spelers een felle strijd om de tweede plaats en wel C. Juffer mans, P. Rietveld en A. Rietveld. Op de laatste wedstrijdavond versloeg P. Rietveld W. Rozemeijer, waardoor eerstgenoemde zich bij zijn twee clubgenoten schaarde. Kampioenschap Kennemerland-Noord De uitslagen van de wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap van Kennemer land-Noord zijn als volgt: Hoofdklasse: B. BeentjesA. de Zeeuw 1—1. Eerste klasse: C. OryC. Reijnders 02. Tweede klasse: P. v. AsR. Stet 20; B. LoumanChr. Staal 02; W. J. v. Hattum (Beverwijk)C. Juffermans 11. In de jeugdafdeling speelde P. Sprenkeling tegen het Beverwijkse jeugdlid P. Nijman. De jonge Castricummer won deze partij overtuigend. Nee, het avontuur zag er allang niet zo aardig meer uit. Maar ja. dat hadden ze eerder moeten bedenken! Steeds liepen ze maar voort, stapje voor stapje in het duister. En ze moesten erg oppassen, anders stootten ze hun hoofd tegen de ruwe stenen, die hier en daar uit staken. Ze werden er terneergeslagen en moe van. „Laten we even gaan zitten en uitrusten", stelde Rick voor. „Ja, ik ben ook moe!", zuchtte Bunkie. Ze gingen naast elkaar op de grond zitten, met de rug tegen de muur geleund. Ze keken helemaal niet vrolijk. „Stel je voor, dat we geen uitgang vinden", zei Bunkie. „En als niemand ons kan horen. hoe komen we hier dan weer uit!" Rick zuchtte ook eens en haalde zijn schouders op. Hij wist daar ook geen antwoord op. „We moesten maar weer verder lopen", stelde hij even later voor, toen ze wat gerust hadden. En weer gingen ze verder. Er kwam maar geen eind aan de gang. Nergens ivas een opening of uitgang te bespeuren. Ze zaten hier lelijk gevangen onder dat oude gebouw! Maar toen kwamen ze opeens bij een hoek, waar de gang een bocht maakte. En daar klaterde iets. „Kijk eens, hier stroomt water!", zei Rick. „Pas op, val er niet in!" Toneelclub met aspiraties De leden van de Castricumse Gemengde Toneelvereniging „De Schakel" kwamen Maandag in hotel De Rustende Jager in vergadering bijeen. Het is in geen jaren voorgekomen dat „De Schakel" meedingt naar de prijzen in een toneelwedstrijd; op deze vergadering besloot men echter aan een dergelijke krachtmeting te Uitgeest mee te doen, en wel op Woensdag 18 Maart in hotel Baltus. De Castricummers zullen met het stuk Van Ander Ras ver schijnen. In het kader van de Nederlandse Ama teur Toneel Unie (NATU) bij welke Unie men is aangesloten, worden de leden in de gelegenheid gesteld een vier-weekse to neelcursus te gaan volgen die door de ver eniging wordt bekostigd. Deze cursus staat onder leiding van de heer Arend Hauer. De grote toeneming van het ledental maakt het mogelijk voor de vereniging meer dan één stuk in studie te nemen. Men heeft voor het eerst het plan opgevat in de ko mende zomer uitvoeringen te geven voor de badgasten in Castricum, alsmede voor de kampeerders op het kampeerterrein aan de Zeeweg. In de thriller in drie bedrijven Spel met het noodlot door Emlyn Williams zullen de rollen grotendeels worden gespeeld door de nieuwe geroutineerde leden. De uitvoe ringen van dit stuk zijn begin Mei op nog nader vast te stellen data's. Voor het N. R. F. Aan de rij van verenigingen en particu lieren te Castricum die giften gaven aan het Rampenfonds, kunnen thans tevens de plaatselijke melkslijters gevoegd worden. Tijdens een onderlinge bijeenkomst zamel den zij een bedrag van f 130 in. Met de kerkcollecte niet meegerekend offerde de Castricumse bevolking tot nu toe een to taal bedrag van 7 077,75. „Waarom is de opvoeding in het gezin begrensd?" De „raad van overleg", waarbij alle vooraanstaande Heemskerkse organisaties zijn aangesloten, belegde gisteravond in het Marquette-theater een „ouderavond", die goed was bezocht, waaruit voorzitter L. J. Henneman constateerde, dat de raad op de goede weg is. De paedagoog, de heer N. P. Tervoort, hoofdonderwijzer uit Zaandam, hield een lezing over de vraag: Waarom is de opvoe ding in het gezin begrensd. Hij begon met uit te leggen hoe hij aan de titel van zijn lezing was gekomen, vast stellend waar de begrenzing van de op voeding ligt, uitgaande van de opvoeder, het kind en het milieu. De menselijke ziel is als een onbeschre ven stuk papier, aldus spreker, maar hoe goed de opvoeding ook is, aanleg en karak ter spelen een zeer grote rol en onze eigen fouten zien we dus bij onze kinderen terug. Het gezin heeft bij de opvoeding de groot ste taak en nu is het onze taak, zo zei de heer Tervoort een innige band te leggen tussen het onderwijzend personeel en de ouders. Ik ben, aldus spreker, een sterke voorstander voor het instellen van ouder commissies, ten einde de ouders in de ge legenheid te stellen mede dat onderwijs te vormen. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan een dank baar gebruik werd gemaakt. Onder grote belangstelling van het per soneel uit de bouwafdeling van Van Gelder heeft de heer F. A. Kuypers, voorman met selaar, Dinsdag zijn zilveren arbeidsjubi- leum gevierd. De jubilaris, vergezeld van echtgenote en kinderen, is eerst op het directiekantoor ontvangen. Ir. J. Tromp, directeur der vennootschap, heeft in een waarderende toespraak de goede verdien sten van de heer Kuypers in het licht ge steld, er aan herinnerend hoe de jubilaris zich van' onderaf heeft opgewerkt tot zijn tegenwoordige functie. De felicitatie ging vergezeld van de aanbieding van een en veloppe als huldeblijk, waarbij nog werd gevoegd een schriftelijke gelukwens van de hoofddirectie. Mevrouw Kuypers ont ving een foto in lijst van haar man in zijn dagelijks werk. De bouwafdeling had het werk even ge stopt om in de ruime tekenzaal de collega te huldigen, aldus de heer P. J. J. Elmers, bedrijfschef, die een blik terug wierp op de voorbije kwart eeuw. Het bouwpersoneel en zijn superieuren erkenden in hem een man, van wie veel uitgaat, ook in de om gang en die voor alles wat zijn afdeling in het bedrijf betreft, een open oog heeft. Namens het personeel schonk de heer L. v. Zutphen de jubilaris een schilderstuk als aandenken en bood hij mevr. Kuypers een bloeiende plant aan. De heer Kuypers dankte voor de onder vonden kameraadschap. Het jubileum kreeg voor de heer Kuypers echter nog meer glans, daar hij in het R.K. verenigingsleven een voor- ADVERTENTIE zinnen. Je tante scheen bang te zijn, heel erg bang „Natuurlijk", zei Neill, en het klonk alsof hij iets doodgewoons zei, „Phipps is een ellendeling". „Een ellendeling?" herhaalde Constance. „Is dat niet een tikje overdreven, Neill?" „Nee", zei Neill rustig. ,,Hij is dóór en dóór gemeen. Je moet dat toch intuïtief gevoeld hebben, als je met hem sprak. Je kunt het altijd merken wanneer je met iemand in aanraking komt, die werkelijk slécht is. Gelukkig zijn er niet veel van zulke mensen. Ik bedoel heus geen inbre kers of mensen, die een valse handteke ning zetten, of dergelijke. Die zijn in we zen niet slecht. Meestal zijn ze alleen maar afgedwaald of passen niet in het maat schappelijk bestel en hebben wat leiding in de goede richting nodig". „O, Neill, je bent onmogelijk", riep Con stance uit, terwijl ze even lachte. Hij staarde haar verwonderd aan. „Maar ik meen in ernst, wat ik zeg", zei hij. „En 't is de waarheid. Dat was het ook, waarop ik altijd zinspeelde. Phipps is een ellende ling, een doortrapte schooier, maar tot dusverre hield hij zich koest. Nu er echter in de modder geroerd is. is h" -ctivi- teit gebracht". Hij stond op van de ontbijltafe, Ik zal er eens over nadenken, wat we het best kunnen doen", zei hij langzaam. „Wil je dus alsjeblieft hier blijven, tot dat ik van Sara terug ben?" drong Con stance aan. „Hoe laat ga je?" vroeg hij. „Tegen elf uur", antwoordde Constance. Ze hoopte dat ze Philip vóór die tijd nog even zou zien, maar zo niet,dan zou ze niet op hem wachten. Ze zou hem- dan na haar onderhoud met Sara wel spreken. „Goed", zei Neill, „ik zal zorgen tegen elf uur hier te zijn om de wacht te betrek ken" Hij verdween en zijn gebogen hoofd wees er op, dat hij ondanks al zijn vaag heid ernstig over het probleem inzat. Constance wist opeens niet meer, of ze er wel goed aan gedaan had hem een en ander te vertellen. Ze voelde zich ongeluk kig en angstig en verlangde naar Philip. Ze moest iets doen om de tijd tot 11 uur door te komen. Een gesprek met mevrouw Fincham die stellig over David Parkinson zou beginnen, wilde ze liefst vermijden. Ze bedacht zich, dat de keukenmeid ge sproken had over voorraadkasten, die vol oude rommel zaten en die schoongemaakt moesten worden, en dit leek haar een uit stekend werkje voor dit moment. Ze zou zich onmogelijk kunnen concentreren op het uitzoeken van rekeningen en andere paperassen, maar het schoonmaken van kasten was iets, waaraan je je met licha melijke energie kon geven, zonder gelegen heid te krijgen om te gaan zitten pieke ren. Neill was intussen naar boven gegaan en klopte op Fiona's slaapkamerdeur. „Hoe voel je je nu?" vroeg hij. „Slecht, héél slecht", klonk het ant woord. „Ben je van plan nog lang in bed te blijven?" „O, ga weg, ik voel me rmserabel", ant woordde Fiona, „ik kan met niemand spreken Hij draaide zich om, doch riep nog dooi de deur: „Fi, voor het geval je toch op mocht staan, wil je dan Con gezelschap gaan houden? Ze schijnt last van haar ze nuwen te hebben". Fiona kreunde zacht. „Ik ben bang, dat ik de hele dag in bed zal moeten blijven", antwoordde ze klagend. „Ik heb me in tij den niet zo ellendig gevoeld". „Ik zal Mary vragen om je wat thee en droge toast te brengen", zei Neill en liep de trap weer af. Philip werd door allerlei andere zaken opgehouden, nadat hii de woedende eigenaar van de koolaanplant overtuigd had, dat hij zelf de omheining, welke zijn kinderen kapot hadden gemaakt, moest repareren, en hoewel hij zich vaag zorgen maakte over Constance, trachtte hij zich gerust te stellen, door zich voor te hou den dat alle verliefde mensen bezorgd zijn voor het voorwerp van hun liefde. Neill was in het huis aanwezig en deze sprong altijd heel handig met zijn tante om, zo dat, zelfs wanneer mevrouw Fincham er achter zou komen, dat Parkinson niet aanwezig was, Neill haar wel zou kunnen kalmeren. Terwijl hij met een van de boeren knechten over de varkens sprak en nog enkele andere karweitjes opknapte, hiel den zijn gedachten zich telkens weer bezig met Peter Phipps. Was het mogelijk, dat deze een groter schurk was dan hij zo ogenschijnlijk de indruk maakte? Maar wat beoogde hij in dat geval? Als hij de oude vrouw op de een of andere wijze in zijn macht had en op die manier geld van haar los wist te krijgen, dan kon het toch niet iets van belang zijn, daar hij anders stellig onmiddellijk een grote som opge ëist zou hebben om weg te komen. Hij zou dan toch zeker geen genoegen hebben genomen met een teruggetrokken leven in een armoedig buitenhuisje in een om geving, waar iedereen het land aan hem had Mevrouw Fincham ontving hem dik wijls, dat was een feit, maar hij had hier voor altijd als verklaring aangevoerd dat de oude vrouw zich verveelde, zich amu seerde met Phipp's verhalen en gestreeld werd door diens vleierij. Bovendien scheen ze er behagen in te scheppen, hem en Neill er een beetje mee te irriteren. Dat paste precies bij haar. Als er iets waar was van *lary's verhaal over ver borgen juwelen, dan was het natuurlijk ook mogelijk, dat hij in het huis rondhing om hiernaar te zoeken. Neill was er altijd van overtuigd geweest, dat de kleine dief stallen slechts een symptoom waren van iets veel ernstigers. Ze hadden zelfs de oude vrouw ervan verdacht.. Maar wat was de reden, dat mevrouw Fincham na dat geheimzinnige midder nachtelijk bezoek opeens over haar se- aanstaande plaats inneemt. Als voorzitter van de KAB-afdeling en van de plaatselijke afdeling „Herwonnen Levenskracht" mocht hij dit met bloemen en geschenken gede monstreerd zien. Filmmiddag vóór VGZ-gepensionneerden De directie van Van Gelder Zonen pa pierfabriek heeft het voornemen om op Vrijdag 6 Maart voor de gepensionneerden van dit bedrijf een filmmiddag in gebouw „Concordia" te geven. De oud-personeelsleden zullen dan ken nis maken met de nieuwste, pas kort gele den samengestelde bedrijfsfilm. Aan de filmvertoning zal een gezellig samenzijn voorafgaan. Competitiestrijd bij damclub „Sportief" Daar door ziekte verscheidene spelers van de D.C. Sportief verstek moesten laten gaan, kon in groep A slechts één partij doorgang vinden; deze partij C. BuisJ. Jonker is in gelijke stand afgebroken. In groep B keeden wel ettelijke partijen doorgang vinden en zo bleek dat H. Holt door een blunder zijn meerdere in A. Ras moest erkennen. H. Dijkhuizen had geen moeite met de wisselvallige J. Vastenhouw en E. Wijker kreeg ze geheel onverwachts van K. Moleman uitgemeten. Resten nog de partijen P. Westerwal—G. Mooy en M. Menger— H- Veldman, welke door Mooy en Veldman in overwinningen werden omgezet. Nieuwelingen waren F. Bakker en F. Stra- ting, waarvan bleek dat in dén onderlinge krachtmeting Bakker met de eer ging strijken. De uitslagen uit deze competitie zijn: M. MengerH. Veldman 02 H. HoltA. Ras o2 H. DijkhuizenJ. Vastenhouw 20 H. OutJ. de Ruiter 11 WijkerK. Moleman 02 P. Westerwal—G. Mooy 0—2 tjuwen scheen te zijn? Waarom moest ze nu opeens Parkinson erbij halen? „Ik kan er geen touw aan vast knopen", zei Philip hardop tot zichzelf, terwijl hij naar de boerderij terugliep. „Het is na tuurlijk mogelijk, dat Parkinson mij aan gezien heeft voor de boosdoener. Hij dacht waarschijnlijk, dat ik knoeide met de boeken.." Hij lachte even en in zijn kan toortje gekomen, nam hij de telefoon op. Toen hij de verbinding met het Fincham- huis had, hoorde hij Neill's stem. „Con is naar Sara Goodwood", deelde deze hem mede. „Ik heb de wacht momenteel". „Ik kom na de lunch", zei Philip. „Hoe maakt je tante 't?" „Niet al te best", antwoordde Neill. „Ik heb haar verteld, dat Parkinson nog niet dadelijk zou kunnen komen, dat het nog wel een dag of tien zou duren, en ze wond zich hierover erg op. Maar iets ge zegd heeft ze niet. „Houd je ogen goed open", zei Philip. „Con heeft het gevoel, dat de oude vrouw onder geen beding alleen in huis gelaten mag worden, en misschien ziet ze dat goed. Houd in ieder geval die ellendeling van een Phipps bij je tante vandaan. Waar is Fiona?" „Ze is met Con mee naar Sara.... ze had een aanval van hoofdpijn en misselijk heid, maar is tenslotte toch opgestaan". (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 6