Onverwijlde instelling van Europees leger noodzakelijk Voor Rampenfonds - met gift uit Curasao - thans f63.5 millioen Weerbericht Belgische oppositie drijft de zaak niet op de spits Haarlems Dagblad Laatste hand aan Erehal van Flora te Heemstede Pissarev per sleepboot naar Rusland terug Ministers accoord met plan-Beyen Zes ministers in Rome: Franse regering accoord met compromis, maar verzet in parlement groeit Dijk bij Rilland bezweek en werd weer gedicht Nieuwe gouverneur van Nieuw Guinea Het woord is aan... Militair lesvliegtuig neergestort Eén van de twee inzittenden licht gewond Eigen bestemming voor giften niet mogelijk INCIDENT OM KONING GESLOTEN Maar, geleidelijke verwezenlijking Grieks-Turks-Joegoslavisch pact geparafeerd Tweede Kamerlid dr, J. van Baal (A.R.) benoemd Brits-Amerikaanse conferentie 67e JAARGANG No 195 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meerviietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie,Hooidredactie en alle afdelingen15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 26 FEBRUARI 1953 IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 2Ü:7e JAARGANG No 42 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 4"' cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.St). - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Aan de Erehal van de Flora te Heemstede wordt de laatste hand gelegd. Een foto van de aanblik, die het gebouw thans biedt. BRUSSEL (A.N.P.) Na de verklaring:, die premier Jean van Houtte Dinsdagmid dag in de Kamer van Volksvertegenwoor digers aflegde, is toch een zekere ontspan ning in de Belgische politieke toestand in getreden. Hoewel de verklaring van de premier, dat Koning Boudewijn nimmer een onderhoud zou hebben toegestaan aan de correspondent van het Parijse blad „France Soir", nog in de dezelfde ver gadering van de Kamer het Belgische parlement ontvangt alle buitenlandse be richten op een telextoestel werd weer legd, heeft de oppositie de zaak kennelijk niet op de spits willen drijven teneinde de Koning te sparen. Zowel van liberale als van socialistische zijde is slechts aange drongen op het thans snel vaststellen van een speciaal statuut voor de Prinses De Réthy en van de uit haar huwelijk met Koning Leopold voortgekomen kinderen. Daar ook tijdens de vergadering van Woensdagmiddag niet meer over de reizen van Koning Boudewijn naar Zuid-Frank rijk in de Kamer van Volksvertegenwoor digers is gerept, mag worden aangenomen, dat de oppositiepartijen dit incident thans als gesloten beschouwen. Vermeldenswaard is intussen nog dat „La Libre Belgique" toegeeft, dat de cor respondent van „France Soir" door de Ko ning te Antibes is ontvangen De jonge vorst had inderdaad een kort onderhoud met de journalist en er werd ook een foto ge nomen. Koning Boudewijn heeft, aldus het blad, echter geen enkele verklaring afge legd en de stof voor het artikel, dat de verslagggever schreef, werd door hem op getekend uit de mond van iemand uit de Gisteravond heeft de door de Nederland se regering uitgewezen Russische journa list L. Pissarev aan boord van de Sovjet- Russische zeesleephoot „Priliv" de terug reis naar zijn land aanvaard. Pissarev was des middags om vier uur onder politiebegeleiding per auto naar het Steenen Hoofd te Amsterdam gebracht waar de „Priliv" sinds twee dagen voor anker lag. Hij bleef met zijn begeleiders in de auto tot omstreeks kwart over zês toen hij aan boord van de zeesleepboot werd geleid. Een auto van de Russische ambassade wachtte cp de kade totdat de „Priliv" vertrok. Een motorboot van de Rijkspolitie te water heeft de sleepboot tot in de sluizen van IJmuiaen begeleid. Tegen tien uur gisteravond is de „Priliv" de Noordzee op- gestoomd. ROME (Reuter) Na afloop van de ministersconferentie te Rome is een com muniqué gepubliceerd, waarin omtrent het Nederlandse voorstel tot vorming van een douane-unie het volgende wordt gezegd: De vooruitgang van de gemeenschap der zes landen is gebonden aan het leggen van gemeenschappelijke bases voor de econo mische ontwikkeling en aan een samen smelting van de essentiële belangen van de Iedenstaten. De zes ministers hebben eenstemmig erkend, dat een omvangrijke economische eenwording, met name de vestiging van een gemeenschappelijke markt, zou bij dragen tot een versteviging van de econo mie van de gemeenschap en tot verbetering van de levensstandaarden der bevolkingen, en dat dit een essentieel doel is van de landen, die ondeiTing een politieke econo mische gemeenschap willen vormen. Deze markt moet geleidelijk worden ge vormd, waarbij rekening gehouden dient te worden met de noodzakelijkheid even- wichtsverstoringen en ernstige moeilijk heden op economisch en maatschappelijk gebied te voorkomen. Te dien einde zou de mogelijkheid voor beschermende clausules en compensatie-maatregelen opengelaten kunnen worden. De ministers besloten maatregelen tot uitvoering van bovengenoemde principes zonder verwijl en met medewerking van deskundigen te bestuderen. United Press meldt: Gezaghebbende bronnen in Parijs hebben voorspeld, dat het plan van Nederland voor een ge heel Europa omvattende tariefunie gro tendeels door de tegenkanting van Frank rijk zou blijven liggen. De reden voor de tegenkanting van Frankrijk is naar men zegt het feit, dat Frankrijk door zijn overzeese bezittingen tot de landen met „bezittingen" moet ge rekend worden in tegenstelling met de vijf andere deelnemers. „Alle andere landen willen economisch van Frankrijk profiteren", aldus luidde de opinie van een Franse autoriteit- Deze bronnen zeiden dat het plan in be ginsel zou worden aanvaard aangezien men anders tegen de beginselen in zou gaan die reeds zijn neergelegd in het Schuman-plan voor kolen en staal, maar zo voegen zij hieraan toe, dat het in de naaste toekomst in behandeling zou worden genomen, is hoogst twijfelachtig. Men verwacht dat eindeloze bestudering en uitstel uiteindelijk de genadeslag aan het plan zullen geven. ROME, (Reuter). Na twee dagen van beraadslagingen door de ministers van buitenlandse zaken der zes landen, die tezamen het „kleine Europa" vormen, is Woensdagavond te Rome een communiqué uitgegeven. Hierin verklaren de zes ministers er bij de volksvertegenwoordigingen hunner landen op aan te zullen dringen het verdrag voor het instellen van een Europees leger zo spoedig mogelijk te bekrachtigen. De ministers hebben de interimcommissie van deskundigen verzocht voort te gaan met de bestudering der vijf Franse aanvullende protocollen en hierbij „rekening te houden met de positie van landen, die de verantwoordelijkheid dragen voor overzeese gebiedsdelen, zonder echter hinderpalen op te werpen voor een spoedige bekrachtiging van het EVG-verdrag". In de passage van het communiqué over het EVG-verdrag wordt onder meer verklaard dat „de ministers allen de overtuiging zijn toegedaan dat het, rekening houdend met de gevaren, die de vrije Europese staten blijven bedreigen, nodig is een concreet bewijs te geven van hun wens om het Europese eenheidsideaal te verwezenlijken". Zij achten het daarom noodzakelijk „Zonder verder uitstel te geraken tot de instelling van een Europees leger". Te Rome wordt van gezaghebbende Franse zijde vernomen, dat vast staat, dat de Franse regering het resultaat van de arbeid der interimcommissie zal afwach ten, om dit, tezamen met het E.V.G.-ver drag, aan de Franse Nationale Vergadering voor te leggen, wanneer de volksvertegen woordiging van Frankrijk zal worden ver zocht dit verdrag te bekrachtigen. Zoals men weet, betroffen de Franse aanvullende protocollen voornamelijk de wens om een deel der Franse troepen bui ten het Europese leger te houden, teneinde ze te kunnen gebruiken in Vietnam en Noord-Afrika. Duitsland noemde deze voor stellen aanvankelijk onaanvaardbaar. Ook bij het begin van de conferentie in Rome bestond er nog een diep meningsverschil hierover tussen Fransen en Duitsers. Voor de ministers Woensdag hun bespre kingen hervatten bezocht de Amerikaanse ambassadeur in Rome premier De Gasperi. Naar verluidt verzekerde De Gasperi hem toen, dat.de ministers nauw aan overeen stemming over de vorming van het Euro pese leger toe waren. (Onlangs heeft de nieuwe Amerikaanse regering te verstaan gegeven, dat een falen om tot een ver eend leger te komen het einde van de Ame rikaanse hulp aan Europa in de huidige vorm zou betekenen.) Volgens functionarissen heeft Frankrijk na twee geanimeerde besprekingen te Rome er in toegestemd zijn eisen opnieuw te formuleren, zodat zij in het algemeen aanvaardbaar zouden zijn voor de vijf an dere leden van het verdrag. Deze Franse protocollen zouden moeten worden toege voegd aan het E.V.G.-verdrag, dat reeds door de zes regeringen is getekend en dat nu in het. stadium van parlementaire goed keuring verkeert. David Bruce, gewezen Amerikaans, am bassadeur in Parijs, is per vliegtuig naar Europa vertrokken, teneinde te pogen de Frans-Duitse tegenstellingen over het Europese leger te doen verminderen. Republikeinen vertrouwen krachtig op de „persoonlijke diplomatie" van deze democratische politicus, hoewel men ver klaart, dat hij geen „toverformule" heeft. De Franse minister van defensie, Pleven, heeft Woensdag voor de defensiecommis sie van de Nationale Vergadering ver klaard, dat geen der Europese landen zich alleen tegen een aanvaller kan verdedi gen. Indien het E.V.G.-verdrag niet wordt bekrachtigd, aldus de minister, wat kan Duitsland dan verhinderen om zijn gehele bewapeningsindustrie zonder beperking i of controle weer op te bouwen? De Gaulle tegen Generaal De Gaulle heeft inmiddels het E.V.G.-verdrag in zijn huidige vorm in een scherpe verklaring van de hand ge wezen; de 85 Gaullistische afgevaardigden in de Nationale Vergadering zullen daarom, volgens politieke waarnemers, weigeren het verdrag te bekrachtigen, tenzij nog te elfder ure het bovennationale karakter er van wordt weggenomen. Naar men ver wacht zullen de 35 dissidente Gaullisten hetzelfde doen, daar zij óók. tegen het huidige ontwerp zijn. De kansen op bekrachtiging van het ver drag zijn verder nog verminderd door het aftreden van de gematigd-conservatief Chastellain, een voorstander van het ver drag, als lid van de belangrijke commissie voor buitenlandse zaken. Hij wprdt ver vangen door zijn partijgenoot Bardoux, die zich reeds tegen het supra-nationale ka rakter van de E.V.G. heeft uitgesproken. De verhouding in de commissie is thans 19 of 20 voorstanders van het plan tegen een groep van naar schatting 24 afgevaar digden, die tegen het plan is gekant. De commissie heeft weliswaar een raad gevende taak, doch haar aanbevelingen zullen van grote invloed zijn op de hou ding van de nationale vergadering als ge heel ten aanzien van de bekrachtiging van het verdrag. ATHENE (Reuter) Griekenland, Tur kije en Joegoslavië hebben Woensdag te Athene een verdrag voor vriendschap en samenwerking geparafeerd. In een ge meenschappelijk communiqué wordt ge zegd, dat de Griekse minister van Bui tenlandse Zaken, Stephanopoulos, de Joe goslavische onderminister van Buiten landse Zaken, Popovic, en diens Turkse ambtgenoot, Birki, „volledige overeen stemming" over het verdrag hebben be reikt en de slottekst „zonder voorbehoud" hebben goedgekeurd. Ce tekst van het verdrag zal worden vrijgegeven onmiddellijk nadat het Zater dag te Ankara zal zijn ondertekend. Het bevat tien artikelen. In een hiervan wordt de wens uitgesproken voor verdere mili taire samenwerking tussen de drie landen. Inmiddels zijn de laatste maanden ook afzonderlijke besprekingen gehouden voor een defensieverdrag tussen de drie landen. Men verwacht dat dit in Maart te Ankara zal worden ondertekend. Woensdagmiddag is in de ringdijk bij Rilland, die een dag tevoren na dagen lang zwoegen was gedicht, op de meest critieke plaats, namelijk vlak bij de zeedijk, weer een gat geslagen. Direct werden alle be schikbare krachten ingeschakeld en gister avond omstreeks negen uur gelukte het het gat weer te sluiten. Het had een breedte van ongeveer tien meter. De diepte was aanzienlijk. Vierhonderd arbeiders zijn er in geslaagd het grote gat in de Westerscheldedijk ach ter Waarde op Zuid-Beveland te dichten. Hierdoor is de zogenaamde kleine West- veerpolder waarin drie huizen zijn wegge spoeld, van het Scheldewater afgesloten. Het belang van deze dichting is vooral hierin gelegen dat voor het dorp Waarde, dat achter de Slaperdijk ligt, geen direct gevaar meer bestaat voor een nieuwe over stroming. Het dorp Waarde zelf staat nog vrijwel geheel onder water. Het gat bij de Westveerpolder heeft men dicht gekregen met zandzakken en met behulp van een zandzuiger. Het ligt in de bedoeling met een zand zuiger, die door een dijkgat in de Kruinin- gerpolder zich naar binnen heeft gegraven, dé binnendijken te dichten. Wanneer dit plan lukt dan is het gemakkelijk, de polder waarin Waarde ligt, leeg te laten stromen. Een afwateringssluis van de havendijk is nog in tact. Texel Vanmorgen is het gat in de dijk van de Texelse polder „De Eendracht" gedicht. De werkzaamheden konden bij gunstige water stand worden verricht. Bij Koninklijk Besluit is dr. J. van Baal, lid der Tweede Kamer, met ingang van 1 April 1953 benoemd tot gouverneur van Nieuw Guinea. De heer Van Baal werd op 25 November 1909 te Scheveningen geboren. Hij doorliep de Christelijke H.B.S. en studeerde daarna aan de rijksuniversiteit te Leiden, waar hij in 1934 promoveerde. Korte tijd later vertrok hij naar Neder- landsch-Indië in de functie van adjunct controleur. Na de oorlogsjaren in een in terneringskamp te hebben doorgebracht, verbleef hij enige.tijd in Australië. In 1946 kwam hij met verlof naar Nederland. In 1947 keerde de heer Van Baal naar Nederlandsch-Indië terug, waar hij werk zaam was als controleur en later als assi stent-resident. Daarop volgde zijn benoe ming bij het Commissariaat der Nederlan den te Medan. In 1949 maakte de heer Van Baal deel uit van de delegatie van Indo nesië naar het zevende Pacific Science Congres. Daarna werd hij hoofd van het kantoor voor bevolkingszaken in Nieuw Guinea. Tevens trad hij op als voorzitter van de Raad van Volksopvoeding te Hol- landia. In de jaren 1950, 1951 en 1952 woonde hij als deskundige voor Nieuw Guinea in de Nederlandse delegatie de vergaderingen van de U.N.O. bij. In de in 1S52 gekozen Tweede Kamer maakt hij deel uit van de Anti-Revolution- naire Partij. omgeving van de vorst. Koning Boudewijn zou zich, aldus dit blad, dus geheel aan de constitutionele regels hebben gehouden. Nu dit incident tot het verleden behoort kan de homogeen-Katholieke regering weer haar volle aandacht wijden aan de gevaarlijke verdeeldheid, die in de gelede ren van de C.V.P. (Kath. volkspartij) is ontstaan met betrekking tot het nog steeds niet ingediende wetsontwerp houdende verhoging van de inkomstenbe lasting met 5 procent ter dekking van de schade, die door de overstromingen is aan gericht. Men is van oordeel, dat de regering zal zwichten voor de hevige weerstand, die tegen de heffing van nieuwe belastingen in Katholieke kringen bestaat en aange nomen wordt, dat zij liever haar toevlucht zal zoeken tot bezuinigingen op sommige begrotingsposten men spreekt van de begroting van defensie en tot het uit schrijven van een nieuwe staatslening. Ook zal een extra belasting worden ge heven op kansspelen en zal de wet op de buitengewone winsten worden verlengd. Op deze wijze verwacht men dan de bijna anderhalf milliard frank bijeen te krijgen, die ter financiering van de door de over stroming aangerichte schade nodig is. Naar Woensdagavond verluidde, zou de Belgische regering een voorlichtingsdienst kunnen instellen voor zaken betreffende het Koninklijk huis, teneinde misverstan den en onnauwkeurige berichten over het Koninklijk huis tegen te gaan. LONDEN (Reuter) Het voornaamste onderwerp, dat op de Brits-Amerikaanse besprekingen, die in de volgende week te Washington zullen worden gehouden, zal worden behandeld, is de waarschijnlijke reactie der Russen op de nieuwe politiek, die de Verenigde Staten zich voorstellen in het Verre Oosten te zullen gaan voeren. De besprekingen zullen van Britse zijde door minister van Buitenlandse Zaken, Eden, en van de kant der Amerikanen door president Eisenhower en Edens Ameri kaanse collega, Foster Dulles, worden ge leid. Men verwacht in Londen dat Eden zijn Amerikaanse collegas zal mededelen, dat hun voorgenomen politiek mogelijk tot ge volg zal hebben dat de Russen het optre den der verbondenen als „aggressief, en niet als verdedigend" zullen beschouwen. De Britse minister van Financiën, Richard Butler, zal Eden naar Washington verge zellen. Het economische plan der Britse- gemenebest-staten, bedoeld om de econo mische positie dezer landen te verstevigen, zal eveneens worden besproken. W. C. C a p e 1 Ik zou graag veel geld bezitten, alleen om te vergeten, dat er zoiets bestaat in de wereld. (Dagboek van een Florentijn) Door nog onopgehelderde oorzaak is Woensdagmorgen tegen twaalf uur het mi litaire lestoestel PH-UFG, dat omstreeks 10 uur was opgestegen van het vliegveld Ypenburg voor het maken van een oefen- vlucht, in de buurtschap „Klein Paradijs" te Beekbergen neergestort. Hoewel het toe stel totaal werd vernield, kwamen de bei de inzittenden, de piloot-instructeur Kel der uit Den Haag en de sergeant leerling vlieger Van der Zee er vrij goed af. Laatst genoemde kreeg geen letsel. K. liep enkele inwendige kneuzingen op, welke niet van ernstige aard waren. Hij werd naar het Juliana-ziekenhuis te Apeldoorn overge bracht. Het ongeluk bij Eelde Het Zweedse militaire vliegtuig, dat, zo als in een deel van onze vorige oplaag is bericht, Woensdagmiddag nabij het vlieg veld Eelde is neergestort, behoorde tot een groep van negen vliegtuigen van' de Zweedse luchtmacht, welke op weg was van het vliegveld Ypenburg naar Zweden. Ongeveer een kilometer ten Zuidwesten van het vliegveld Eelde stortte het toestel van de formatieleider, luitenant Bruno Svens- son, brandend neer. Luitenant Svensson kreeg, toen het toestel in brand vloog, ben zine over zijn vliegpak. Op dat ogenblik sprong hij, terwijl zijn vliegpak in brand vloog, met een parachute uit het vliegtuig. Hij viel.in een slootje, waardoor zijn bran dende kleding doofde. Luitenant Svensson bleek enkele brandwonden aan benen, hoofd en handen te hebben opgelopen. Toegesnelde omwonenden brachten hem naar een dokter in Paterswolde, die hem verbond. Het vliegtuig vloog nog enkele honderden meters verder, daarbij laag over een boerderij scherend. Het stortte aan de rand van een weiland neer. Door dat het terrein van het ongeluk zeer moei lijk te bereiken was, behoefde de brand weer van Eelde slechts de nasmeulende romp te blussen. De formatie bleef nog ge ruime tijd rondcirkelen. Zes vliegtuigen zetten later de vlucht voort. De andere twee landden op Eelde. Met één ervan heeft luitenant Svensson de vlucht naar Zweden voortgezet. Tot gisteravond is bij het Nationaal Rampenfonds een bedrag binnengekomen van f 63.5 millioen gulden. Hierbij bevin den zich f 2 millioen gulden, die juist uit Curacao waren ontvangen. Gisteravond was de stand 59.7 millioen gulden. Steeds meer verzoeken komen er bij het hoofdkantoor van het Nationale Rampen fonds binnen om zelf een bestemming te mogen geven aan de opbrengst van locale inzamelingen. Hoewel de bedoeling, die aan een dergelijk streven ten grondslag ligt, ongetwijfeld sympathiek is, moet iedereen beseffen, dat hierop niet kan worden ingegaan, zo deelt men van de zijde van het fonds mede. Het zelfbeschikken over gelden zou aan leiding kunnen geven tot de grootste on billijkheden, waardoor sommige plaatsen als het ware dubbele hulp zouden krijgen en andere weinig. Het Nationale Rampenfonds treedt op als de overkoepelende organisatie om overal steun te verlenen, waar deze nodig is. Mijnen: ruim ZlA millioen De extra kolenproductie, welke op de Zaterdagen 14 en 21 Februari in de Lim burgse steenkolenmijnen verkregen werd ten bate van het Nationale Rampenfonds, dank zij het feit, dat op deze dagen twee uur werd overgewerkt, heeft 26.520 ton be dragen. De opbrengst daarvan zal met inbegrip van de heffing, welke normaal aan het brandstoffen-egalisatiefonds zou moeten worden afgedragen fl.290.200 groot zijn. Bij deze som dient nog te worden ge voegd een bedrag van f256.710 verkregen dank zij het beschikbaar stellen van één dag verlofloon, c.q. salaris of van één dag verlof door de personeelsleden der mijnen, die niet konden overwerken, welke bij dragen door de directies werden verdub beld. In totaal leverde de hulpactie der mijnindustrie op 14 en 21 Februari dus f 1.546.910 op. De actie van Zaterdag 7 Februari, toen in de mijnen voor de eerste keer twee uur werd overgewerkt ten bate van het Natio naal Rampenfonds, bracht f 1.056.700 op, zodat de mijnindustrie thans in het geheel f 2.603.610 heeft bijgedragen. Fruitveilingen: f 150.000 In Lommerrijk te Rotterdam is gister morgen een fruitveiling gehouden, waar van de baten bestemd zijn voor het Natio naal Rampenfonds. Het ging om 150 ton sinaasappelen, die door de stichting „Cha- ritas" te Madrid waren geschonken. De op brengst bedroeg ongeveer f 73.000. Des middags werd hier wederom een fruit veiling gehouden, waarvan de opbrengst, f 74.730, ten goede komt aan de slacht offers van de watersnood. De Amsterdamse actie „Harteplicht" een bijzonder certificaat voor elke kiesge rechtigde, die -een offer stort in een aan huis aangeboden stembus heeft thans ongeveer 200.000 (dat is ruim 37 percent) van de 533.000 kiezers bereikt. In totaal heeft de actie tot op heden op gebracht f 97.985,76. De stembussen moeten nog komen in Centrum, Zuid en een deel van West. Men vertrouwt dat als resultaat dezer actie ze ker een kwart millioen aan het Nationaal Rampenfonds kan worden geschonken. Het bouwbedrijf Biesterbos te Castri- cum heeft aan het gemeentebestuur van Castricum aangeboden een woonhuis te bouwen en te verloten ten bate van het Rampenfonds. Het huis zal vrij op naam beschikbaar gesteld worden van de win naar. Toestemming voor het houden van deze loterij van 60.000 loten a f 1 is bij de mi nister van Justitie aangevraagd. Taart Twee Engelse banketbakkers hebben een taart van 15 pond voor het Rampenfonds vervaardigd, die gisteren per vliegtuig op Schiphol aankwam. De bedoeling is het kunstwerk op nog nader te bepalen wijze in het radioprogramma „Beurzen open, dijken dicht" zo te verloten, dat de op brengst zo hoog mogelijk zal worden. Suggesties daarvoor worden nog inge wacht. De particulier secretaresse van Prinses Wilhelinina meldt, dat de Prinses ver scheidene kleine bedragen aan geld uit het buitenland ontving. Roerende bewijzen van medeleven met de ramp, die ons land heeft getroffen. De gelden zijn door de Prinses in het Nationaal Rampenfonds ge stort. OOOOCXXXXXXXDOOCCXDOOOOOOOOOCOCXXXXXDOOOOOOGOOOOOOOOOOOOOOO AANHOUDEND MOOI WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Donder dagavond tot Vrijdagavond, opgemaakt om 10 uur: Droog weer met weinig bewolking, maar in de nacht en ochtend plaatselijk mist. Weinig wind. Ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. 27 Februari Zon op 7.31 uur. onder 18.16 uur. Maan op 17.07 uur, onder 6.59 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 26 Februari Hoog water: 2.49 en 15.04 uur. Laag water: 10.35 en 23.01 uur. Vrjjdag 27 Februari Hoog water: 3.28 en 15.38 uur. Laag water: 11.16 en 23.36 uur.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1