Sultan Hamid erkent relaties met Westerling en de APR A Fa. Nierop Groot Bij aankoop vanijtabletten Bedenk PROCES TE DJAKARTA Als ontgoocheld federalist smeedde hij een complot tegen het kabinet IJmuiden Padvinders worden ingeschakeld Brieven van Multatuli Verzetsstrijders onderscheiden Begroting van Justitie aangenomen Luidsprekers vóór de grote schoonmaak, SOEPEN Hoofdprijzen Staatsloterij Bescherming Bevolking Nijmegen adopteert 's Gravendeel Deel van kledingsurplus naar vluchtelingen Rechter beslecht melk- geschil in Den Haag EERSTE KAMER Concertgebouw-Orkest naar Zwitserland RUND-, VARKENS-, PAARDEN- EN LAMSSLAGERIJ DONDERDAG 26 FEBRUARI 1953 Sultan Hamid II van Pontianac, die gis teren onder zeer grote belangstelling voor het Indonesisch Hooggerechtshof te Dja karta terecht stond, beschuldigd van „hoog verraad tegen de wettelijke regering van Indonesië", heeft bij zijn ondervraging ont kend de hand te hebben gehad in Wester- Iing's aanval op Bandoeng. Wèl heeft hij een aanbod van deze ex-KNIL-kapitein aanvaard om het commando van de APRA op zich te nemen. Bovendien bekende hij opdracht gegeven te hebben de kabinets vergadering van 24 Januari te overvallen, de leden te arresteren en de Sultan van Djokja, Ali Budiardjo en de toenmalige kolonel Simatupang te doden. Hij zeide bij dit alles geleid te ziin door de gedachte, dat bet kabinet van de R.I.S. (waarvan hii zelf deel uitmaakte) de grondwet schond door de deelstaten langzamerhand op te heffen, hetgeen hem als overtuigd federalist tegen de borst stuitte. Naar de Aneta-correspondent, die de t,e- lecm zuring Dy woonde meldt, zei Sultan Hamid II od de vraag van de president dat hij Westerling kende uit de gebeurtenissen in Zuid-Celebes„ „Wat heeft Westerling daar gedaan?", vroeg de president vervolgens, waarop de sultan antwoordde, dat Westerling daar mensen heeft gedood, indien hij het niet mis heeft: 40.000. Op de vraag of hij met Westerling wel eens over politiek heeft ge sproken, zeide Hamid, dat zulks was ge beurd in December 1949, toen hij uit Djoc- ja was teruggekeerd. Bii deze ontmoeting had sultan Hamid gesproken over de situa tie te Djocia en Wes+erling had gezegd, er tegen te zijn. dat Sukarno president werd. Voorts deelde Westerling bij die gelegen heid mede, dat hii een strijdmacht had ge vormd, de A.P.R.A. en bood hij Hamid het opperbevelhebberschap over deze strijd macht aan. Hamid zeide, dat hij dit aan bod van de hand wees. Westerling sprak bij deze ontmoeting tevens over zijn voorne men, een aanval op Bandoeng te doen. Desgevraagd deelde de Sultan nog mede, dat hij na deze samenkomst twee keer een ontmoeting heeft pehad met vice-president Hatta. „Ik zeide Hatta, dat Westerling een zeer gevaarlijk persoon was", aldus be klaagde. Hii had voor's aan Hatta gezegd niet te geloven, dat Westerling de kosten voor zulk een strijdmacht zelf kon opbren gen. Voorwaarden Sultan Hamid deelde voorts mede dat hii na de ontmoeting met Moh. Hatta nogmaals een samenkomst met Westerling heeft ge had in hotel Preanger te Bandoeng. Bij deze gelegenheid verklaarde hii zich be reid, het opperbevel van de A.P.R.A. op zich te nemen, mits zou worden voldaan aan drie voorwaarden: Ten eerste dat de strijdmacht uitsluitend zou bestaan uit Indonesiërs; ten tweede, dat hii volledig zou worden ingelicht over haar dislocatie, be wapening enz. en ten derde, dat hii zou worden ingelicht, uit welke bron de fond sen voor deze strijdmacht afkomstig waren. Deze voorwaarden werden door Westerling ingewilligd. Op de vraag van de president of hij bij deze aanvaarding van het opper bevel er enig idee van had, waarvoor deze A.P.R.A.-striidmacht moest die nen, antwoordde beklaagde, dat des tijds de Republiek Indonesia federaal van opzet was. „Naar mijn mening waren er na de overdracht der souve- reiniteit tendenzen te bespeuren om de deelstaten op niet-grondwettelijke wijze op. te heffen. Als federalist, die zitting had in een federale recering van een staat, welke een federale Grond wet had, was ik verplicht de activitei ten tegen te gaan, die in strijd waren met de Grondwet", aldus de Sultan, die voorts uiteenzette, dat zulks alleen mo gelijk was met wapengeweld. Als concrete bewijzen voor de pogingen om de deelstaten op een niet-constitutionele wijze op te heffen noemde Hamid het be staan van een dubbel bestuur, de liquida tie van het federale ambtenarenkorps en intimidatie. De strijdmacht van de A.P.R.A. zou, naar hij verklaarde, worden aange wend tot zelfverdediging. Voor de voorbereiding van een plan om Vierde klasse, achtste lijst f 5000: 7880 f1500: 2220 5810 7089 f1000: 1307 3128 4726 6810 12910 13527 14838 18393 19919 f 400: 4175 10824 15614 15870 f 200: 1021 1385 1395 1718 1837 2225 2517 2858 3254 3498 5157 6307 6541 8019 8932 8864 10211 10626 10835 10858 11371 11977 12117 12206 12552 13392 13504 14272 15548 15942 16681 18217 19904 20204 21403 BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawler: Abraham f 27.600. Loggers: RO 2 f940; SCH 135 f6880; KW 104 f2550; KW 107 f2340; KW 108 f1700; KW 26 f2370; IJM 204 f2100. Kotters: KW 98 f2030; KW 12 f1030; KW 21 f 1070; KW 94 f 1100: KW 60 f710; KW 71 f980; AM 17 f2930; AM 18 f2440; IJM 3 f 810; IJM 227 f 500. VANGSTBERICHTEN SCHEVENINGEN, 26 Februari. Vangst- berichten van hedenmorgen uit zee: SCH 5 met 6 kantjes; SCH 45 met 34 kantjes uit 25 netten; SCH 236 met 1 kantje per net; SCH 249 met 1 kantje per net; SCH 250 met 1 kantje per net; SCH 310 goede vangst; SCH 332 met 4 kantjes. SCH 79. met 12 kantjes uit de halve vleet. Met verse haring kwamen aan de markt de loggers: SCH 2 met 830 kisten; SCH 333 met 510 kisten. Notering voor verse haring: f 15f 16,60 per kist van 50 kilo. het kabinet aan te vallen hadden Wester ling en Najoan hem in Hotel des Indes be zocht. Zij vertelden hem toen, dat zij een dag tevoren Bandoeng hadden aangevallen. Beklaagde zei, dat hij toen kwaad geworden was en een half uur lang Westerling had uitgescholden, omdat hij niet kon instem men met die aanval. „Dolle bui" Op de vraag, wat hij bij het slagen van de overval op het kabinet van plan was met Soekarno en Hatta, antwoordde de Sultan, dat hij, indien hij toestemming van de beide staatshoofden zou verkrijgen, een nieuw kabinet had willen vormen, waarin hij zelf de portefeuille van Defensie zou beheren. De aanval ging niet door, omdat de zitting reeds een uur eerder werd ge sloten, dan de aanval was beraamd. Bo vendien kon Westerling niet de beschik king kriigen over de benodigde 500 kara bijnen. Sultan Hamid zeide voorts, dat hii toen r.èeds van plan is geweest de aanval te voorkomen. Hij had hiervan'een getuige en wel de heer Van der Meyde, die thans in Nederland is. De opdracht om de ministerraad aan te vallen had hij gegeven in een dolle bui. Toen de bui voorbij was heeft hij zich in gespannen de aanval te voorkomen, aldus de Sultan. In de zitting van Zaterdag zullen de ge tuigen Najoaf en Jusuf en Barnas worden gehoord. Na afloop van de zitting kreeg de Sultan in de bezoekkamer van het gerechtsgebouw gelegenheid zijn echtgenote te ontmoèten. Ongeveer 50.000 jongens zullen worden ingeschakeld bij de Bescherming Bevol king. Het zijn de leden van de twee Neder landse padvindersorganisaties, die ouder zijn dan 14 jaar en diê hun hulp aan het ministerie van Binnenlandse Zaken heb ben aangeboden. Na besprekingen tussen het hoofd van de afdeling Bescherming Be volking en vertegenwoordigers van de Ne derlandse Verkennersbeweging heeft het ministerie deze hulp aanvaard. De jongens zullen dienst doen bij het verlenen van eerste hulp, het verrichten van verkenningen en als koeriers bij com mando- en verbindingsposten; zij zullen opruimingswerkzaamheden verrichten. Ook zullen zij meehelpen bij het inrichten van opvangcentra en bij het verlenen van so ciale bijstand aan slachtoffers. Zeeverken ners stellen zich beschikbaar voor het on derhouden van veerdiensten in gebieden waar bruggen zijn vernield. Bepaald is dat slechts jongens van 14 jaar en ouder in principe in aanmerking komen. Hoewel hun werkzaamheden uiter aard worden gecoördineerd met die van de B.B.-diensten, zullen zij niet als leden van deze organisatie optreden. Zij verrichten diensten onder hun eigen leiding en in hun eigen uniform. De nationale hoofdkwartieren hebben ook de leidsters, de leiders en de voortrek kers opgeroepen. Hun is gevraagd te hel pen bij de diensten voor de nood-jeugd internaten, welke in oorlogstijd worden in gericht en waarin op verzoek van de ouders kinderen tussen 3 en 15 jaar uit bedreigde gebieden zullen worden overgebracht. Dank zij een subsidie van de Nederland se organisatie voor zuiver wetenschappe lijk onderzoek is het mogelijk geworden om te komen tot een volledige uitgave van de brieven van Multatuli onder redactie van prof. dr. G. Stuiveling, Henri A. Ett, dr. H H. J. de Leeuwe en P. Spigt, be stuursleden van het Multatuli-Genoot- sohaip. Na het overlijden van Multatuli in 1887 begon diens weduwe de brieven van haar man op te vragen. De brieven, die zij terug ontving, werden door haar in de jaren 1890-1900 uitgegeven. Deze editie kan ech ter niet op het praedicaat „wetenschappe lijk" aanspraak maken, omdat de weduwe van de schrijver geen enkele brief com pleet heeft laten afdrukken. Ook rang schikte zij de correspondentie niet chro nologisch en bovendien ontbreekt een be hoorlijke commentaar. De collectie werd in 1910 door de Wereldbibliotheek herdrukt. In boekvorm kwamen daarna nog wel 10 bundels en 25 artikelen met brieven uit, zo bijvoorbeeld na 1920 en zelfs na 1945. Tussen 1945 en 1950 kwamen nog vier boekjes met pas-ontdekte brieven van de pers. Toen prof. Stuiveling in 1945 voorzitter van het Multatuli-Genootschap werd, be sloot hij onderzoekingen te doen instellen naar Multatuli-documenten in particulier bezit. Deze naspeuringen door de conser vator Henri A. Ett werden met groot suc ces bekroond, want honderden en honder den brieven kwamen te voorschijn en wer den door de bezitters geheel vrijwillig af gestaan. In de nieuwe uitgave zullen ook opge nomen warden courantenverslagen van le zingen, die Multatuli heeft gehouden, toen hij met schrijven was opgehouden. Deze lezingen werden door vrienden van hem georganiseerd. Van de verslageh heeft men reeds 50 a 60 fotocopieën. Prof. Stuiveling is er van overtuigd dat door deze publicatie op een aantal perio den van Multatuli's leven een nieuw en verrassend licht zal worden geworpen. Hij hoopt, dat men per jaar één bundel brie ven gereed zal kunnen krijgen. Mr. D. U. Stikker, de Nederlandse ambassadeur in Groot-Brittannië, heeft in de Henry Florence Hall te Londen, de tentoonstelling „Building in the Netherlands" geopend, die wordt gehouden onder auspiciën van het Royal Institute of British Architects. Het is een tentoonstelling van werk, dat Nederlandse architecten na de tweede wereldoorlog hebben ontworpen of uitgevoerd. Mr. D. U. Stikker en de heer W. van Gelderen, de aesthetisch adviseur, bij een maquette van het stadhuis te Hengelo. malige vaandrig ir. D. Flemming te Sant poort is het Kruis van Verdienste toege kend. De Bronzen Leeuw is verleend aan de voormalige korporaal J. Berghuis te De venter. Het Bronzen Kruis is posthuum toege kend aan mr. W. M. Kolff uit Schiedam en aan de heer W. H. Zeeman te Amster dam. Het Bronzen Kruis is voorts verleend aan de sergeant P. J. H. Parren te Roer mond. Het Kruis van Verdienste is pqsthuum toegekend aan de heer M. J. A. Godwaldt te Voorburg, de heer G. J. Piksen te Nij- verdal en aan de heer E. E. Woutman te Laren (N.H.). Voorts is het Kruis van Verdienste verleend aan de reserve majoor ir. J. A. van Heerde te 's-Graven- hage, aan de reserve eerste luitenant A. de Bie, thans verblijvende in Canada en aan de voormalige vaandrig P. Alberts te En schedé. Bij Koninklijk Besluit is een groot aan tal dapperheidsonderscheidingen toegekend aan Nederlandse mannen en vrouwen, die zien tijdens de bezettingsjaren hebben on derscheiden door hun optreden tegenover de vijand. Het betreft hier in hoofdzaak leden van een K.P. en een zelfstandige verzetsgroep, die in de omgeving van Apel doorn werkten. De Bronzen Leeuw is toegekend aan de heer J. Abbink en aan mej. M. M. K. van Terwisga, beiden te Apeldoorn. Het Bronzen Kruis is verleend aan de sergeant P. Niewold te Breda, aan de ser geant A. Schol te Enschedé en aan de sol daat A._B. Hilbrink te Apeldoorn. Het Kruis van Verdienste is posthuum toegekend aan de korporaal J. Sehut uit Oldenzaal, soldaat J. A. Schol uit Hoen- derloo, de heer P. A. Kleekamp te Apel doorn, de heer W. Roebeling te 's-Graven- hage en de heer A. Zeilstra te Apeldoorn. Het Kruis van Verdienste is voorts ver leend aan de reserve luitenant-kolonel H. J. Bouman te Apeldoorn, de reserve luit.- kolonel dr. B. H. Erné te Delft, de reserve kapitein J. J. Trenning te Apeldoorn, de reserve eerste luitenant A. J. van der Wiel te Voorthuizen, de voormalige sergeant lste klasse A. A. Haksteeg te Rotterdam, de voormalige fourier S. Toom te Apel doorn, de sergeant J. C. Mennink te Apel doorn, de sergeant J. van Houtum te Ug- chelen, de korporaal J. Bruinekreeft te Barneveld, de soldaat lste klasse G. van Ee te Barneveld, de heer H. J. Niemeyer te Apeldoorn en mevrouw M. Boot te Apeldoorn. Posthuum is de Bronzen Leeuw toege kend aan de heer J. H. de Rooy, gewoond hebbende te Sprang-Capelle. Aan de toen- De gemeenteraad van Nijmegen heeft be sloten de gemeente 's Gravendeel te adop teren. Ter voorziening in de eerste finan ciële behoeften van 's Gravendeel besloot de raad 25.000 gulden uit de gemeentekas te voteren. Blijkens onderzoek zijn er 100 huizen totaal verwoest, 100 woningen zwaar beschadigd en 200 licht beschadigd. Nijmegen zal voorts enige ambtenaren van Bouw- en Woningtoezicht, voor publieke werken, voor sociale en administratieve aangelegenheden beschikbaar stellen. Bin nenkort zullen er uit Nijmegen een ploeg stratenmakers en een brandweerauto met volledige bemanning naar 's Gravendeel vertrekken, alsmede vijf vrachtauto's met allerlei goederen om de bevolking te hel pen. Autorijder weigerde zich aan bloedproef te onderwerpen De officier van Justitie bij de Amster damse rechtbank heeft tijdens de behan deling van een zaak tegen een autobestuur der, die er van verdacht werd zijn wagen onder zodanige invloed van sterke drank te hebben bestuurd, dat hij hiertoe niet meer naar behoren in staat was, gezegd, dat de verdachte zijn weigering zich aan de bloedproef te onderwerpen, niet mocht worden verweten. Mr. Nouhuys zei dat de wet niet van een verdachte eist dat hij zijn onschuld bewijst. De wet stelt, dat het Openbaar Ministerie het bewijs van zijn schuld moet leveren. Dat bewijs wordt soms geleverd door het resultaat van de bloedproef, soms door de verklaringen van getuigen. In deze zaak heeft de verdachte de bloedproef gewei gerd. Evenmin zijn er getuigen, die met zekerheid kunnen zeggen, dat hij dronken Was. De officier vroeg derhalve vrijspraak. Op 11 Maart zal de rechtbank uitspraak doen. Op korte termijn zullen zeer grote hoe veelheden van de goederen, die werden in gezameld voor de slachtoffers van de watersnood, worden verstuurd voor die vluchtelingen en anderen in het buiten land, die deze goederen eveneens hard nodig hebben, zo verneemt het A.N.P. van het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis. Reeds deze week hoopt het Rode Kruis over te gaan tot verzending van enkele duizendèn tonnen. Enige dagen geleden was door het Rode Kruis medegedeeld, dat het surplus van de voor de watersnood-slachtoffers ingeza melde kleding via kerken en charitatieve instellingen onder behoeftige Nederlan ders zou worden verdeeld. De president van de Haagse rechtbank heeft uitspraak gedaan in een geschil tus sen de Residentie-Melkinrichting N.V. enerzijds en de melkinrichting Van Grie ken en de melkinrichting en zuivelfabriek Leerdam anderzijds. De Residentie-Melkinrichting had de firma's Van Grieken en Leerdam doen dagvaarden omdat zij geconstateerd had, dat deze haar bezorgers weglokten door het doen van onjuiste voorstellingen, waarbij zij hun geld, salaris en een betrek king aanboden. De president heeft in zijn vonnis de fir ma's Van Grieken en Leerdam gelast, op te houdén met R.M.I.-bezorgers voorstel len te doen die contractbreuk inhouden en aan de cliëntèle van de R.M.I. medede lingen te doen welke beogen het afzetge bied van deze onderneming te verminde ren. Voor elke overtreding zal gedaagden een dwangsom van f 1000 per dag worden opgelegd. De tegeneis, dat de R.M.I. naar de mening van gedaagden oneerlijke con currentie zou staken, werd afgewezen. De president overwoog dat de handel wijze van de R.M.I. misschien wel oncol legiaal, doch niet onrechtmatig was. De Eerste Kamer heeft Woensdag de be groting van Justitie zonder hoofdelijke stemming aangenomen met aantekening dat de C.P.N.-fractie tegen was. De heer G e u g j e s (C.P.N.) had enkele opmerkingen gemaakt over de. zaak-Piet van Staveren, de gratieverlening aan Lages, over de uitgewezen Indonesiërs Go en Sunito en over de uitwijzing van Pis- sarev. Voorts vroeg hij of er maatregelen genomen waren voor de opsporing van de ontvluchte oorlogsmisdadigers en of aan het verzoek van de Indonesische regering om Westerling uit te leveren gevolg zal worden gegeven. In zijn antwoord zei minister Donker over de zaak-Van Staveren niets te willen zeggen in het belang van Van Staveren zelf. Wat de zaak Go en Sunito betreft, verwees de minister naar hetgeen daarover in de Tweede Kamer is gezegd. Als ongewenste politieke activiteit in Nederland kwalificeerde de minister het deelnemen aan linkse en rechtse extremis tische activiteiten. Dit geldt ook voor bui tenlandse journalisten en dus ook voor Pissarev en voor de Indonesische journa listen Go en Sunito. Over het gevangeniswezen zei de be windsman dat de gestichten te Breda, Hoorn, Leeuwarden en Groningen sterk beveiligd zijn. Recreatie in Breda bestaat nu slechts voor groepen en niet meer voor alle gevangenen tezamen. Voor het overige is er in het gevangenis wezen niets veranderd. Mr. Donker verzette zich tegen publicaties in een aantal Katholieke bladen, waarin gezegd werd, dat hij het moderne gevan geniswezen niet welgezind zou zijn. In tegendeel, hij is er een overtuigd voorstan der van, zo zeide hij. V/at de geestelijke verzorging in de gevangenis betreft, zei hij, dat op een voorstel van zijn ambtsvoorgan ger geestelijke verzorging aan buitenker kelijken reeds aanvaard was door de mi nisterraad. Hijzelf heeft het optreden van de geestelijke verzorgers van buitenkerke lijken afhankelijk gesteld van de toestem ming van de minister. Voorts heeft hij be paald, dat de geestelijke verzorging van buitenkerkelijken ten deel kan vallen aan hen die verzorging van geestelijken van andere gezindten afwijzen, dit om geeste lijk nihilisme te voorkomen. Het Amsterdamse Concertgebouw Orkest heeft een uitnodiging uit Zwitserland aan vaard tot het geven van vijf concerten onder leiding van Eduard van Beinum, ten bate van het Nationaal Rampenfonds. De verblijfkosten zijn door de hoteliers aan geboden en de Duitse en Zwitserse Spoor wegen hebben gratis vervoer toegezegd. De mogelijkheid bestaat ook, dat het or kest de reis zal maken met vliegtuigen van de Nederlandse regering, die daartoe in beginsel toestemming heeft verleend. De concerten zullen worden gegeven te Genève, Bern, Bazel, Lausanne en Zürich, in de periode van 30 Maart tot 14 April. Gevr. FL. WERKSTER voor de ochtend, liefst Donderdag en Vrijdag. Mevr. v. d. Wees, Tollenslaan 14, Driehuis. Gevr. voor tijdelijk zelfst. HULP IN DE HUISH. Aan melden na 7 uur Feithlaan 6, Driehuis. Gevr. voor Zondags een NET MEISJE. Tevens een Radio toestel te koop. Br. L 1084. Gevr. een NET MEISJE of HUISHOUDSTER. L. C Moolenaar, Pr. Steynstraat 46 zw. IJmuiden. WERKSTER gevr. voor 2 morgens in de week. P. C. Hooftlaan 61, Driehuis. NET DAGMEISJE gevraagd. Esdoornstraat 32, IJm.-O. B. z. a. net R.K. WINKEL MEISJE, leeft. 20 j. Brieven L 1082. HEEL MOOI WITLOF 50 ct. per kilo. P. Kalis, Trompstr. 71, IJmuiden-O. HET SUCCES VAN IJMUI DEN: de kleurenfoto's van Hollywood, L. Nieuwstr. 793. IJmuiden. Heden ontvangen: prima DOPERWTEN voor 65 ct. p. blik. P. Kalis, Trompstr. 71, Tel. 4561. Lederen kleding VERVEN en REPAREREN. G. Olden burg, Lagersstraat 14. Tel. no. 5753. B. PIET. AFSLAG. Doorre gen varkenslappen f 1.35 per pond. Reuzel 65 ct. per pond varkenspoten 40 ct. p. pond.. Ham 45 ct. per ons, 1/2 pond metworst en 1/2 pond le verworst samen f 1. Sirene straat 14, IJmuiden. Telef. no. 5613. A.s. echtpaar vraagt 2 ONG. KAMERS en keuken a f 10 per week.Brieven L 1083. B. PIET. AFSLAG. Kalfslap- pen f 1.35 per pond. Kalfsfri candeau f 1.50 per pond. Os- selappen f 1.60, f 1.80 en f 2 per pond. Niervet bij vlees 80 ct. per pond. Gehakt f 1.50 per pond. 2 pond f 2.50. Sire nestraat 14, IJmuiden. Telef. no. 5613. JONG HONDJE tegen ad- vertentiékosten af te halen (8 weken). H. de Groot, Ka naalstraat 35 R., IJm. Visserman zoekt KOSTHUIS bij wed. of gesch. vrouw. Br. L 1085. Medegenomen bl. AUTO PED is gekenm., wordt in eigen belang verzocht deze alsnog terug te bezorgen, daar adres bekend is. Ber kenstraat 34, IJm.-O. Ruilen: KAMER-KEUKEN, huur f 3.80, voor groter huis. geen Oud-IJm.. Adres bur. van dit blad. WONINGRUIL. Kamer-keu- ken 2 sl.kam. ruilen voor groter. J. P. Coenstr. 39, IJm. WONINGRUIL. Agb. Gr. wo ning. Kanaalstr. gesch. voor dubb. bewoning. Ruilen voor gezinswoning. Huur pl.m. f 7 Brieven Kanaalstraat 214, IJmuiden. VAN TOP TOT TEEN GE KLEED. Betaling in zes maanden. „De Koning van Zweden", Keizersgracht 149, Amsterdam. OOK UW ADRES voor alle soorten metalen, oude gey sers, kachels en naaimachines Lompen en zolderopruimin gen, enz. enz. Tel. 15447. U belt - wij komen. Parkstraat 10 bij 't station Haarlem. Te koop gevr. in g. st. z. M. FIETS voor lft. ongev. 7-8 j. Scheldestraat 140, IJm. Te koop z. g. a. n. KINDER WAGEN en 2 kinderledikant- jes. Elzenstraat 19, IJm.-O. B O U H O F voor LEVENSMIDDELEN, VERKADE ARTIKELEN en FIJNE VLEESWAREN 150 gram SAKS. SMEERWORST 0.44 150 gram NIER WORST 0.44 500 gram REUZEL 0.69 500 gram KORSTLOZE LETDSE KAAS LUNCHBLOK 1.05 3 HAZELNOOTREPEN (VENZ) 0.49 6 GROTE SPRITSEN van 0.48 voor 0.36 VLEESSCHOTELTJE 50 gram HAM 50 gram PORK 50 gram HAAGSE LEVERWORST samen voor 0.59 ESDOORNSTRAAT 22 IJMUIDEN-OOST - TEL. 4109 dat goed materiaal het halve werk is. LOMMEL A ARS heeft uitsluitend eerste kwaliteit en afwerking. TRAPPEN met en zonder plateau v.a. ƒ1.25 p.trede KEUKENTAFELS met en zonder laden vanaf ƒ11.75. Alle huishoudelijke benodigdheden, o.a. BORSTELWERK, ZEMEN, SPONZEN enz. in grote keuze bij: OOOOOQOOOOQOOOOGOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO fijn bereid, Besparen kosten, sparen tijd. Erwtensoep 55 ct. per liter Groentensoep 65 ct. per liter Tomatensoep 55 ct. per liter ZATERDAGS KIPPENSOEP 70 ct. per liter. Gelieve Vrijdags of Zaterdags voor 9 uur te bestellen Op vastendagen ook soep zonder vlees. „HEM O'-SOEPEN - TROMPSTRAAT 27 g Tel. 6161 bij geen gehoor Tel. 4767 IQOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOÊ Een handelszaak kan niet buiten reclame, dat is een erkend feit. De beste reclame is: adverteren. Het beste adverteren doet men in dit blad. F-'-. - vmg geeft deze week als reclame 2 pond GEHAKT 250 ct DIK VET bij vlees 80 ct p. p. BLADREUZEL 65 DIK VÈT SPEK125 KALFSLAPPEN 135 KALFSCARBONADE 90 VARKENSCARBONADE 170 OSSELAPPEN 160, 180, 200 f» f» VOOR DE BOTERHAM: Vi P- METWORST, 1 ons HAM, samen f 1.00 2 ons HAMWORSTf 0.50 2 ons PEKELVLEES f 0.50 2 ons OSSE-PEKELVLEESf 0.80 Jac. van Heemskerkstraat 23, IJmuiden Telefoon 4039 1 ,-v - Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden, Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagea vernietigd.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7