Voorjaar stuurt stalenkaart naar de bloemenveiling Predikbeurten Agenda voor Beverwijk AUTOVERHUUR A. REY De groente- en fruitmarkt in de afgelopen week KIJK UIT speelt de laatste Bondswedstrijd RIJSCHOOL Wijk aan Zee Castricum Heemskerk Winkelbeurs komt in tent ZATERDAG 28 FEBRUARI 1953 9 Groente wordt snel goedkoper Huisbezoeken gevraagd voor bevolkingsonderzoek DEM-tennis ontplooit zomerse activiteit ABCC-filmavond met „Louisiana Story" Bel 5050 Predikant over communisme VERKEERSTHEORIE? AUTORIJLES? Burgerlijke stand Velsen Vitesse '22Always Forward De elf van CSV EHBO-vereniging verleende op strand 150 maal hulp Feestweek in begin Augustus Voor verscheidene winterproducten was het deze week op de Beverwijkse markt uit met de hoge prijzen. Vooral de spruiten kwamen in de knel, want Vrijdag werd er bij hoge uitzondering tot 65 cent per kilo voor betaald; de meeste partijen echter brachten van 25-45 cent op. De boerenkool daalde met ongeveer twintig cent per kilo, maar bleef desondanks toch nog vrij duur, met 15-30 cent per kilo. Waspeen had grote moeite om boven de twintig cent per kilo te komen, de rode en gele kool doken onder de 10 cent per kilo en alleen groene kool bracht een gunstiger prijs op. Niettemin waren er artikelen, die duurder waren dan vorige wéék, zoals de rabarber voor België, waarvoor de prijs bij een behoorlijk aan bod opliep tot 64 cent per bos. Ook het witlof werd enkele centen duurder: tot 54 cent per kilo. Export-prei noteerde tussen de 50-60 cent per kilo en de uien brachten rond de 40 cent per kilo op. In alle kleuren De bloemenveiling toonde deze week al een fleurig® stalenkaart van het snel nade rende voorjaar. De tulpen die de markt beheersen, waren er in vele soorten; er werd van 45-80 cent per bos betaald, met uitzondering van een prima partij Golden In Beverwijk en Wijk aan Zee Nadat binnenskamers hard is gewerkt aan de administratieve voorbereiding van het bevolkingsonderzoek op TBC te Be verwijk zal in Mei worden gestart met het doorlichten van dc inwoners. Omtrent de noodzaak van de bestrijding van de ge vreesde volksziekte TBC hebben we bij het onderzoek te Velsen al uitvoerig bericht. Het zal evenwel een ieder duidelijk zijn dat het bevolkingsonderzoek alleen kan slagen indien de gehele bevolking er aan deelneemt. Per dag zullen ruim 600 personen bij daglicht worden onderzocht. Men behoeft zich bijna niet te ontkleden. Het onder zoek neemt minder dan een minuut per persoon in beslag. De bewoners van Wijk aan Zee komen waarschijnlijk het eerst aan de beurt. Voordat het onderzoek kan worden be gonnen zal elk gezin worden bezocht door een huisbezoekster of huisbezoeker, die het nut van het onderzoek komt bespreken en tevens de bijdrage voor het onderzoek a f 1.05 per persoon-zal innen. In de voorbe reiding is enige tekening gekomen door de installatie van het werkcomité, waarin zit ting hebben vertegenwoordigers van de plaatselijke verenigingen en instellingen, die op enigerlei wijze betrokken zijn bij de bestrijding der tuberculose. Dit comité heeft tot iaak het aanwerven van onge veer 350 huisbezoeksters en -bezoekers. Gezien het belang dat daarmede wordt gediend, rekenen het gemeentebestuur en het werkcomité er op, dat een voldoend aantal inwoners van Beverwijk bereid zullen zijn deel te nemen aan het huisbe zoek. Vrijwilligers dienen zich daartoe aan te melden bij onderstaande adressen der comité-leden. Bij voorkeur dienen zich te melden personen van 23 jaar en ouder. Tij dens de instructieavonden zullen de vrij willigers worden ingelicht over de aard van hun werkzaamheden. De namen en adressen der comité-leden zijn: F. P. Vosse, Verlengde Voorstraat 70, Wijk aan Zee; P. Vis, Julianaweg 67, Wijk aan Zee; D. Bakker, Zeestraat 132, Bever wijk; H. Bakker, Zeestraat 231, Beverwijk; A. de Bie, Strick van Linschotenstraat 6, Beverwijk; A. M. Blankwater, Zweedse- laan 22, Beverwijk; P. v. d. Esch, Akeren- damlaan 18. Beverwijk; J. Th. Groeneveld, Assumburgstraat 45, Beverwijk; R. Kolk, Grensstraat 32, Beverwijk; W. J. Komen, Str. v. Linschotenstraat 8, Beverwijk; G. Kors, Cornells Matersweg 3, Beverwijk; P. Steevens, Wilhelminastraat 6, Bever wijk; G. A. v. d. Wegen, Populierenlaan 11, Beverwijk. Wijk aan Zeeërs, die zich als deelnemer aan het huisbezoek beschikbaar willen stellen kunnen zich aanmelden bij de le den van het werkcomité te Wijk aan Zee: P. P. Vosse, Verlengde Voorstraat 70 en P. Vis, Julianaweg 67. De afdeling tennis van de R.K. S.V. „DEM" hield gisteravond in hötel „Park zicht" haar voorjaarsvergadering, die op vallend druk werd bezocht. Op 1 April zullen de DEM-banen aan de Hoflander- weg weer worden geopend en nemen de competities een aanvang. In tegenstelling tot vorig jaar, toen twee teams in de Kon. Ned. Lawn Tennis Bond speelden, komt nu een gemengde ploeg uit. Dit jaar speelt echter een team in de Nederlandse Katho lieke Sportvereniging. Teneinde „ballengezeur" te vermijden werd gisteravond besloten, elk lid één ten nisbal te geven, waarvoor dit lid de ver antwoording draagt. Een team heeft dus de beschikking over tien tennisballen. Een handige oplossing, waardoor het bestuur hoopt te bereiken dat geen klachten op dit gebied-meer zullen worden geuit. In de vacature ontstaan door het aftre den van mejuffrouw I. Grossfeld werd mejuffrouw W. Numan tot secretaresse be noemd. Een officieel erkende bonds-trainer zal in het komende seizoen de training van de DEM-teams verzorgen. Zaterdag 28 Februari Kennemer Theater, 6.45 en 9.15 uur: „Limelight". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Tot inkeer". W.B. Theater, 8 uur: „De trommen van Fu Manchu". Kennemer Theater, 7.30 uur: Cabaretrevue „Kop op" door de Pers. Ver. Buizen gieterij. Zondag 1 Maart Kennemer Theater, 2.30, 6.45 en 9.15 uur: „Limelight". Luxor Theater, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur: „Tot inkeer". W.B. Theater, 2.30 uur: „Tornado", 4,30 en 8 uur: „De trommen van Fu Manchu". Harvert, waarvoor 1.05 werd besteed. Narcissen brachten van 35-58 cent per bos op en het geel overheerste de markt. Blauwe druifjes gaan tot 25 cent per bosje en er komen nu groter partijen van aan de markt. Hyacinthen in vele kleuren brach ten van 5-16 cent per stuk op. Anemonen zijn nog schaars, hiervoor werd tot 75 cent per bosje betaald. Sneeuwklokjes en wil genkatjes zijn ruim vertegenwoordigd. Het aanbod van potplanten was matig, hoofd zakelijk primula's en begonia's. Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland deelt ons over het verloop van de groenten- en fruitmarkten over de periode van 20 tot en met 26 Fe bruari het volgende mede Voor de sluitkoolsoorten was er ook in de afgelopen week weinig belangstelling. De rode kool noteerde 7.0012.00 de 100 kg. De uitvoer richtte zich in hoofdzaak op West- Duitsland en Frankrijk. De witte kool werd in hoofdzaak gevraagd door Engeland, Frankrijk, Oost-Duitsland en Oostenrijk bij een prijs van 6.008.00 per 100 kg. Gele savoye kool deed 6.50—15.90 per 100 kg. West-Duitsland nam van dit product een be hoorlijke hoeveelheid af. De groene savoye kool, van welk product de aanvoer sterk terugloopt, werd aangekocht voor 18.00 20.50 per 100 kg. De noteringen voor rode en witte kool liggen nagenoeg op hetzelfde niveau als vorige week, die voor gele savoye kool lopen de laatste dagen omhoog, terwijl die van groene savoye kool flauwer waren. Uien bleven op hetzelfe niveau staan en werden door diverse landen aangekocht tegen 3550 cent per kg. West-Duitsland en Engeland waren het meest geïinteresseerd voor dit productt. Schorseneren werden „af gedrukt" tot 68 cent per kg. Breekpeen bracht 12.8018.50 per 100 kg. op, met ex port naar Duitsland, België en Engeland, terwijl enige andere landen in mindere mate hoeveelheden van dit product importeerden. De prijzen voor ronde kroten bewogen zich tussen 8.5010.50 per 100 kg. In verhou ding tot vorige week is dit product in prijs teruggelopen. Er was ook niet veel vraag i:i de afgelopen week. Ongeschoonde spruiten daalden in prijs. De noteringen waren op 25 Februari 3440 cent, de geschoonde spruiten deden 5060 cent per kg. In het begin van deze verslagweek lagen de noteringen voor ongeschoonde en geschoonde spruiten belang rijk hoger. Het witlof schommelde voor goede kwaliteit van de 0.500.62 per kg. Prei en Knolselderij bleven nog goed gevraagd. In Venlo kwamen noteringen voor van prei, welke lagen tussen 0.500.80 per kg., in het overige deel van het land ging dit pro duct tot 0.65 per kg. van de hand. Knol selderij bracht 0.29—0.45 per stuk op. De boerenkool deed gemiddeld 0.260.32 per kg. Bij teruglopende aanvoer werd 0.75 1.per kg. voor de andijvie besteed. Hoe wel de noteringen van sommige appelen- en perenrassen, welke voor export gevraagd werden, iets vaster kwamen te liggen, onder gingen de prijzen van de niet voor export geschikte kwaliteit geen noemenswaardige verandering. Over het geheel genomen is er nog weinig vraag. BDC krijgt wereldkampioen op visite De uitslagen van de onderling gespeelde wedstrijden van de Beverwijkse Damclub waren deze week: lste klas: Snel—Diedriks 20 (eerste nederlaag van Diedriks). BakkerDiede- riks 1-1. 2de klas: v. ZutphenOutenaar 02, HaverEngelhart 2—0, v. HattemOos terman 20, Nijmanv. d. Sluis 20, De GraafVerhaar 20, BrandDe Waal 11, LaufferDe Boer 02, v. AsAdri- chem 20. 3de klas: KleinKomen 20, De Meer Bakker 02, RomeijnSpanjaard afgebr. Op 2 en 9 April zal de wereldkampioen P. Roozenburg in het Statenhuis een de monstratie komen geven. Maandag speelt het eerste tiental van „Kijk Uit" haar laatste bondswedstrijd te gen „De Pion" uit Wormerveer. De laatste kans om aan het dreigende degradatiege vaar te ontkomen. Bij een nederlaag of een gelijk spel is de degradatie al een feit. Het spreekt van zelf, dat het Kijk Uit-tiental alle krachten zal moeten inspannen om een goed resul taat te bereiken. Indien dit lukt is er nog een redelijke kans om de dans te ontsprin gen, aangezien de andere degradatiecan didaten evenveel punten bezitten als Kijk Uit. Bovendien bestaat de mogelijkheid, dat er een of meer beslissingswedstrijden moe ten worden gespeeld. Dan zou Kijk Uit haar kans geheel in eigen hand hebben. Het derde tiental speelt haar laatste competitiewedstrijd tegen Haarlem 4. Deze wedstrijd heeft niets meer om het lijf, daar Kennemerland 1 al zo goed als kampioen is in deze groep. Toch zal het Kijk Uit- tiental er goed aan doen deze wedstrijd te winnen, omdat de tweede plaats dan ver zekerd is. Donderdag komt Zandvoort 1 bij Kijk Uit op bezoek om het zesde tiental te be kampen. Ook hier staat geen kampioen schap op het spel. Voor Zandvoort echter wel, zodat het zesde tiental op een warme ontvangst kan rekenen. Wat de overige tientallen betreft, kun nen zij op goede resultaten terugzien; het tweede tiental moet nog een wedstrijd spe len tegen Bloemendaal 2, dat onderaan staat en nog geen punt heeft behaald. Kijk Uit heeft een kansje en zal vermoedelijk wel in het midden der ranglijst eindigen. Het vierde tiental staat er fraai voor en heeft een zeer goede kans om dit jaar Kijk Uit een kampioenschap te bezorgen, te meer, omdat bij een eventuele nederlaag altijd nog promotiewedstrijden moeten worden gespeeld. Er rest het vierde tien tal nog slechts een wedstrijd tegen Hille- gom 1. Kijk Uit 5 speelt nog een thuiswedstrijd tegen Weenink 3. Hier bestaat een redelijke kans om te winnen, zodat ook dit tiental een goede plaats inneemt op de ranglijst. Tenslotte de Benjamins van Kijk Uit: het zevende en achtste tiental, die gezamenlijk in één groep zijn ondergebracht en waar van het zevende tiental zich van een heel goede plaats op de ranglijst heeft verze kerd. Het achtste heeft de nodige routine opgedaan om volgend jaar een beter re sultaat te bereiken. Onderaan in deze groep staat Hoofddorp 2, dat haar laatste wed strijd moet spelen tegen Kijk Uit 7. Dit tiental is in staat haar zustertiental van de onderste plaats te vrijwaren. Het achtste tiental speelt nog één wed strijd tegen de kampioen Kennemerland 2, zodat dit tiental niet veel kans heeft haar puntentotaal op te voeren. Het Kijk Uit-tiental ziet er als volgt uit: 1. C. J. Gordijn; 2. J. L. Wijdoogen; 3. G. L. de Haas; 4. P. Lanser; 5. H. Hendrikse; 6. R. Visser; 7. J. A. Stals; 8. A. Kistema- ker; 9. J. Kraaienoord; 10. P. de Boer. Onderlinge wedstrijden van „Sans Atout" De voornaamste uitslagen van de bridge club „Sans Atout" in de promotie- en de gradatiewedstrijden waren als volgt: Afd. A: 1. heren TabakHoogeboom 1051/z m.p., 2. heren GrootPlooij 98'/» m.p., 3. heren De Kruif—Hoogeboom 98y2 m.p„ 4. heren Blom^-Nijman 97 m.p., 5. heren BosBloemendaal 94y> m.p.. Afd. B: 1. heren WorstWegman 107 m.p., 2. heer en mevr. Zwaneveld 94'/2 m.p., 4. heer en mevr. Tand 84y2 m.p., 5. heren HendriksKoopmanschap 84 m.p. „Kop op" bij Buizengieterij De personeelsvereniging ven de Buizen- gieterij brengt Zaterdag 28 Februari (van avond dus) voor haar leden in het Kennemer Theater te Beverwijk de cabaret-revue ..Kop Op", onder leiding van de heer P. van Vleu ten. De teksten zijn van de heer G. Olivier. De Algemene Beverwijkse Culturele Commissie heeft als vervolg van haar serie bijzondere films voor Donderdagavond in Luxor Theater de schepping van Robert Flaherty „Louisiana Story" op haar pro gramma staan. Flaherty, die dertig jaar geleden in het hoge Noorden zijn eerste brillante docu mentaire „Nanook" maakte en daarmee in één slag beroemd werd, schiep daarna ver volgens „Man of Aran" en „Tabu", gaf hierin te kennen door het thema van de dicht bij de natuur staande mens te zijn geboeid. Wat ook nu weer met „Louisiana Story" zo heel duidelijk is. Het gegeven is haast rustig van eenvoud. Een twaalfjarige boerenzoon, Joseph Bou- dreux is de hoofdpersoon. De jongen ziet men, met zijn vriend een wasbeertje in een kleine, ranke boot door een wereld varen, welke zijn fantasie heeft bevolkt met feeën en demonen. Dan verbreekt het moderne geweld van de olieboorders deze fantasie en confronteert de jongen met twee werelden. De olieboorders hebben pas succes als de knaap het ritueel van zijn bijgeloof aan hun technische onderneming heeft toegevoegd. Richard Leacock verzorg de het prachtige camerawerk en Helen van Dongen de knappe montage. ADVERTENTIE Bij geen gehoor 4806 IJSSELSTR. 49 IJMUIDEN „Is de kerk niet mede schuldig?" In het Verenigingsgebouw aan de Schans heeft ds. F. C. Wilkes Vrijdagavond een causerie gehouden over „het Communis me", uitgaande van de vraag, waarvoor er plotseling zo'n grote belangstelling voor deze ideologie is ontstaan, die ons tot 1940 erg weinig zei. Het hedendaagse bolsjewistische com munisme vindt zijn bronnen in Rusland en de jongste gebeurtenissen zoals de anti- Joodse hetze spreken ten zeerste tot de we reld, en dat was bijvoorbeeld de reden, waarom bij de jongste herdenking van de Februari-staking de zes grootste politieke partijen in ons land geen enkele prijs stel den op aanwezigheid van de C.P.N., daar het hier een herdenking gold van de slachtoffers van het fascisme, ook dus van de Joodse dodep, zo zei de predikant. Rusland is de bakermat van het com munisme. Dit land, dat 1/6 deel van de aardoppervlakte beslaat, telt 200.000.000 zielen; men spreekt er 48 talen en in feite is ons landje een randstaat geworden van dit enorme rijk; de afstand tusen ons en Oost-Berlijn is maar 600 km. De predikant gaf een historisch over zicht van Rusland en kwam daarbij te recht op het Messiaans geloof in de huidige leider Stalin. Men wil wel eens fascisme en communisme gelijk stellen, maar dat gaat lang niet altijd op, al zijn er bepaalde overeenkomsten te vinden: er is nog al tijd een heel verschil tussen de leuze van bloed en bodem en die van de klassever ering. Ds. Wilkes meende, dat de kerken tot zekere hoogte mede schuldig zijn aan de gegroeide en nog steeds groeiende te genstellingen, want in feite wordt hier mee de rekening gepresenteerd aan een maatschappij, die op velerlei gebied zo veel onrecht laat bestaan. Een gedachtenwisseling over dit vraag stuk vormde het slot van deze interessante avond. ADVERTENTIE UW ADRES. SANTPOORT: Hagclingerweg 134, Telefoon (alleen) 8930 IJMUIDEN: IJmuiderstraatwcg 177, Telefoon 4800 „De zonen van de Musketiers" (Thalia Vrijdag t.m. Zondag). Een groot deel der aantrekkelijkheid van de verfilmde Dumas- verhalen wordt ontleend aan de onophou delijke strijd op de floret en de kleurige entourage, waarin om lieftallige wezens wordt gestreden en schurken in het zand bijten waar de nimmer versagende muske tiers verschijnen. Het gaat deze keer om het nakroost van deze helden der Franse overlevering, die de kroon van Frankrijk in gevaar weten en zich spontaan de mouwen opstropen voor de vuile was, veroorzaakt door een boosaar dige hertog van Lavalle en zijn onbetrouw bare omgeving. Het verhaal is zo heerlijk onwaarschijnlijk en werd door R.K.O. zo vol met adembenemende romantiek ge stouwd, dat uw klapstoeltje deze week met een tovertapijt belegd lijkt, dat over een woelig landschap zweeft. Maureen O'Hara speelt de hoofdrol en is als „man" een zeer aantrekkelijke vertegenwoordigster van het sterke geslacht; de zonen van de musketiers worden gespeeld door Dan O'Herlity, Alan Hale en Cornel Wilde. „Achter de brede Missouri" (Thalia, Maandag t.m. Woensdag) is een bladzijde uit het zo rijk met avonturen gekleurde ge schiedenisboek van de Verenigde Staten. Men vindt er de pelsjagers terug, die rond de Missouri omstreeks 1839 op jacht gingen in een royaal territoir, waarvan het land schap, opgenomen in een technicolor, even zeer fascineert als het spel en de strijd tegen de Indianen. Clark Gable geeft een bevallig pelsjager ten voeten uit, zoals we dat van een charmeur kunnen verwachten. Adolphe Menjou beheerst het Frans en In diaans kennelijk net zo goed als Engels. Hoewel geen groots werk, is de film zeker in staat als semi-documentaire van het leven van de Amerikaanse pioniers de aan dacht gevangen te houden. „Het lied van het Zuiden (Thalia) is de kleurige Walt Disney-prent, die Zondag middag ongetwijfeld velen zal boeien. Het zijn de half-getekende fabels van Uncle Remus, de oude negerfilosoof, waar omheen de geschiedenis is geweven van een kleine jongen, die van huis wil weglopen. Een zo hechte band ontstaat tussen de oude man en de knaap, dat tenslotte Uncle Remus Johnny van de dood redt. Het is een pakkende film, waarmee ech ter nog steeds niet de synthese tussen teken- en speelfilm werd gevonden. Singing Guns (Rex Theater, van Vrij dag tot en met Maandag) Het knalt en ploft deze week weer van de vuistslagen en revolverschoten, die vreedzame mannen van een postkoets van de Goldville expresse en een holbewoner annex bandiet aan elkaar in het Wilde Westen uitdelen. Bij het zien van de baard van deze slechte man, die een geduchte stapel zakken gevuld met goud bezit, zal men geenszins ver moeden dat hij geschoren en wel het na enige tijd tot opvolger van de sheriff weet te brengen. En dan te weten dat die ex- drager van het gezag eerst door hem werd neergeknald en op de been werd gehouden met zijn bloed. Een driemanschap de oud-sheriff, de dokter en een lieftallig barmeisje be ijveren zich, ieder op eigen manier zich meester te maken van 't goud in 't gebergte, een en ander ondersteund door paarden getrappel en het om de haverklap lossen van een schot. Na het spelen van enige ge vaarlijke maar doorzichtige spelletjes zorgt de vrouw voor het keerpunt in het verhaal. Wie anders. Bovendien zal ze hem wel getrouwd hebben, maar dat blijft achter een dubbele deur verborgen. Voor de liefhebber is „Singing Guns" een film met de gebruikelijke ruwheden, een scheutje kruitdamp, wat zwetende paarden en een tikje liefde. Al met al zal het geen kwaad kunnen. Op basis van de cijferlijst op het schoolrapport van uw zoon of doch ter zou ze een matig zesje verdienen. Ns. „Limelight" (Kennemer Theater), Het lyrische meesterstukje van Chaplin „Limelight" is met al zijn deugden en ge breken deze week in het Kennemer Theater te aanschouwen. „Tot inkeer" (Luxor Theater) Een van de betere films waarvan het een weldadig genoegen is de romantiek te laten inwerken. Om echter niet te veel van dat goede te krijgen, hebben de makers een paar handen vol sensatie door het draai boek geklutst zodat er een soms wat hin kend verhaal ontstond, dat nu eens langs de luchtige zijden des levens huppelt om even later droefgeestig tot inkeer te komen en erg moedeloos te doen Dat ondanks alles een zeker moeizaam evenwicht be reikt werd zorgt ervoor, dat de toeschou wer voldaan naar huis gaat, blij, dat de hoofdpersoon zich op het juiste tijdstip van de dwalingen zijns weegs bewust werd en zodoende met een allerliefst schilderesje de gelukkigste man ter wereld werd. V. H. „De trommen van Fu Manchu" (W.B.- theater, Beverwijk) is vervaardigd naar een verhaal uit de bekende reeks van de schrijver Sax Rohmer. Dr. Fu Manchu is een allermerkwaardigste Chinees, die er losweg op uit is heel Azië aan zich te on derwerpen. Hij heeft daarbij de grote Dzengis" Kahn voor ogen. Het is de zwakke zijde van dit soort seriefilms, dat zij wegens een oneindig her halen van dezelfde kunstmatige span ningen gauw gaan vervelen. Want de on waarschijnlijkheid ligt er wel wat dik bovenop. Zondagmiddag kunnen de liefhebers zich vermaken met het zien van „Tornado". Maureen O'Hara temidden harer vier musketiers. GEBOREN: M. SpoelstraMadhuizén, z., Wijkeroogstraat 112, Velsen-N.: J. G. Stomp- horst—Menting. z„ Rijksweg 484, Santpoort, G C Rustemeijer—van der Wiele, d., a b. Woonark „Maria" 77, Sluiseiland, IJmuiden; M. H. ReeMolhoek, d., Ladderbeekstraat 3, Velsen-N.; W. KeemanRol, 7... Schulpweg 14, Velsen-N.: M. van Doorn—de Bruine, d., Lange Nieuwstraat 552, IJmuiden-O. OVERLEDEN: J. van den Hout, 20 on gehuwd, Tuindershofje 10, IJmuiden-O.; H. Berkman, 89 j., weduwe van H. J. van Zeg- geren. Wüsteiaan 77, Santpoort: E. J. Pur- kins, 11 mnd.. d. van Chr. Purkins en K. J. Meuldijk, Keizer Wilhelmstraat 19. IJ""»" den; A. M. Böhm, 71 j., weduwe van J. Th. Blom, Hagelingerweg 11, Santpoort. ONDERTROUWD: W. Jager, Bloemen- daalsestraatweg 62, Santpoort en S.i. Ren- sink, Brederodelaan 54, Bloemendaal: H. E. Veldman. Willebrordstraat 43, IJmuiden-O. en A van Woensel. Willebrordstraat 41, IJmuiden-O.; J. Kool, Pres. Krugerstraat 37, IJmuiden en M. Bakker, Acaciastraat 11. IJmuiden-O.; J. A. Rumping. Grote Houtweg 35, Beverwijk en C. C. Koopman, van der Zwaagstraat 3, IJmiuden-O.; J. Hutter, Dek kerstraat 16, Beverwijk en G. Poldervaart, Tussenbeeksweg 2, IJmuiden-O.: A. L M. Kooiman, Alb. Thijmlaan 48, Bloemendaal en J. M. Caspers. Zinneveltlaan 35, Sant poort; A. W. Bruinenberg, Rornstraat 20, Velsen-N. en H. J. van Reeuwiik, Bornstraat 20. Velsen-N., toek. adres: Bornstraat 20, Velsen-N.; J. J. Kramer, Lindenstraat 7, IJmuiden-O. en J. Feeleus, Zd. Brouwer straat 36, Haarlem. GEHUWD: M. Raspoort en L. van dei- Vossen. Trompstraat 89, IJmuiden-O.; C. P. U. Schippers cn M. Koster, IJmuiderstraat- weg 145, IJmuiden; J. van Duijvenbode en J. Dekker, Weltevreden 5, Sassenhcim; A. de Weers en D. Verbaan. HEEMSKERK VERLOOR KLEDIJ Aan de politie-post zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: bruin kinderwantje, wollen want, bruine glacé dameshandschoen, grijze pet, blauwe alpino muts, bruin lede ren étui, sleuteltje en enige muntbiljetten. „Strandnieeuwen" op mars Op de clubavond van de klaverjasclub „De Strandmeeuwen" werden de volgende uitslagen genoteerd: 1. N de Boer: 4928 punten en 5 marsen; 2. J. Westra: 4571 punten en 2 marsen; 3. M. G. Seysener: 4528 punten en 1 mars; 4. N. Bol: 4471 punten en 2 marsen; 5. P. de Visser, 4384 punten en 3 marsen; 6. N. v. d. Mey: 4375 punten en 5 marsen; 7. L. Schelvis: 4322 punten en 3 marsen; 8. S. Bol: 4239 punten en 4 marsen; 9. R. Huis stede: 4111 punten en 1 mars; 10. N. Aar denburg: 4073 punten en 3 marsen; 11. Mevr. Paap: 4026 punten en 2 marsen; 12. J. Paap: 3927 punten en 2 marsen; 13. C. Paap: 3897 punten; 14. B. Vrijburg: 3762 punten en 2 marsen; 15. A. v. d. Mey: 3712 punten; 16. Mevr. Seysener: 3356 pun ten en 3 marsen. Vitesse '22 uit Castricum speelt Zondag op eigen grond tegen Always Forward. In de voorhoede van de Vitessenaren staat rechtsbinnen A. v. d. Valk weer opgesteld, de speler die verleden jaar door een en kelbreuk werd uitgeschakeld. De opstelling is als volgt: Doel: K. Zonneveld; achler: F. Beentjes en A. Hollenberg; midden: N. Lute, J. Tool en J. Groot: voor: F. Twisk, A. v. d. Valk, H. Borst, S. Sneekes cn P. Duin. Wat de tuinders kregen Voor de door hen aangevoerde produc ten kregen de tuinders in Castricum Vrij dag de volgende prijzen: spruiten A 46 76, spruiten B 25—44, prei 23—47, schor seneren 1 B 43, schorseneren 2 22. witlof 1 4450, witlof 2 2733, spruitkoppen 1524, rode kool 913, kroten 6, boerc- kool 11—26, rabarber 36—38 cent per bos, groene kool 1115, gele kool 7. Van de Castricumse voetbalclubs krijgt CSV Zondag te Beverwijk de strijd op te nemen tegen de club van die naam. De Castricummers komen met het volgende team in het veld: Doel: G. de Heer; ach ter: A. Docter en A. Keesman; midden: H. Veldhuizen, C. Boot en H. Hartog; voor: E. Riethorst, B. Beumer, H. Jacobs, H. van Diggelen en H. Stolk. Zondagsdienst artsen De Zondagsdienst in Castricum wordt van Zaterdagmiddag 14 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door arts H. Wieringa, Schelgeeststraat 31, telef. 289. Voor hetzelfde tijdvak is de wijk- en kraamverpleging in handen van zuster A. Lansman, Pernestraat 30. Strijd om de bovenste plaats bij De Pion De spanning in de onderlinge competitie van de Castricumse schaakclub De Pion is tot grote hoogte gestegen. Dit vindt zijn oorzaak in het feit dat de koploper C. Bennes, die op een herhaald remise-aanbod van C. J. Heeck niet wilde ingaan, van hem verloor. Door deze uitslag staat Ben nes nog slechts een halve punt voor op nummer twee van de ranglijst Walter Uhl. De andere wedstrijden hadden de volgen de uitslagen'. Th. de Smalen-J. v. Raven- zwaai 1—0, D. Keetbaas-P. Bouwen 0—1, L. Born-J. Bos afgebroken, C. Menke-P. Zwart 10, S. v. Weeren-J. Rozine 10, A. de Wit-dr. A. de Jongh 1—0, dr. A. de Jongh-A. de Wit 1—O, B. Schlosser-N. Kortekaas 11. Het tweede tiental van De Pion speelde een competitiewedstrijd tegen Zaandam 5. Deze ontmoeting die te Zaandam werd ge+ speeld is vqgj Castricummers in eerf 64 nederlaag geëindigd. De Castricumse EHBO-vereniging CITO heeft verleden jaar zomer op het strand niet minder dan 150 maal hulp verleend. Dit vernamen de leden uit het jaarverslag van secretaris N. van Staveren op de alge mene vergadering die Vrijdag in hotel De Rustende Jager werd gehouden. Over het algemeen was het verslag van de-secretaris in majeur al was het leden- en donateurs tal iets teruggelopen. De samenwerking met de Castricumse Reddingsbrigade als mede de afdeling van het Rode Kruis was voortreffelijk. In de plaats van de heer J. v.-d. Meij werd de heer .S. Veenstra tot voorzitter gekozen. De afdeling bestaat 19 Januari 1954 25 jaar voor welk juhjileum een commissie feestplannen zal uitwerken. Agenda voor Castricum ,,Corso"-theater, Dorpsstraat. Zaterdag, 19.15 en 21.30 uur, Zondag, 20 uur: „Men sen die men schuwt". Zondagmiddag, 14, 16.15 uur, Maandag, Dinsdag en Woensdag, iedere avond 20 u.: ..Het mysterie van de gouden adelaar". Burgerlijke Stand Heemskerk Getrouwd: H. D. Sluiter en J. Molenaars. Geboren: Christina M. J„ d. van J. van Duivenvoorde en Chr. Beentjes; Engel- mundus G., z. van Q. E. de Ruiter en C. Th. van de Krogt. Klaverjaswcdstrijd voor het Rampenfonds Zaterdag 7 Maart zal in de zaal van Gebr. Dam een klaverjaswedstrijd worden gehouden, waarvan de opbrengst is be stemd voor de slachtoffers van de waters nood. Gisteravond kwam in café' de Oranje boom wederom de commissie van voorbe reiding der Heemskerkse expositie bijeen, teneinde de plannen verder te bespreken. Voorzitter C. de Ruyter deelde mede dat de zaak nu definitief is vastgesteld voor de eerste week van Augutus. Men is er in geslaagd een grote tent te huren, waarin de middenstand een win kelbeurs zal houden. Het programma voor de feestweek is thans als volgt vastgesteld: Op Zaterdag: openluchtspel, op Zondag: voetbalwedstrijd en gymnastiek-demon- stratie; op Maandag: muziek- en zanguit voeringen. Zondag 1 Maart IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. J. v. d. Berg, 17 uur: ds. D. C. van Wijngaarden. Gebouw Chr. Belangen, 10 uur: ds. D. C. van Wijngaarden. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. R. D. Beukema, 15 en 17-uur: prof. dr. R. Schippers van Amsterdam. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 -en 17 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: Leesdienst, 15 uur: ds. Maris van Haarlem-Noord. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: mevr. ds. E. Franken Liefrinck van Nieuwe Niedorp. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Lof met lij densmeditatie; Woensdag 9 uur: Heilige Dienst, Donderdag 19.30 uur: Vespers, Vrijdag 9 uur: Heilige Dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligings samenkomst, 12 uur: Zondagsschool, 16.30 uur: Jeugddienst, 19 uur: Open luchtsamenkomst, 20 uur: Verlossings samenkomst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. G. Wassenaar (Doop), 19 uur: ds. L. Brink. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. G. L. R. Riphagen van 's Graven moer. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: prof. dr. J. N. Sevenster van Am sterdam. Evangelisatievereniging „Elon", Casem- brootzijstraat, 10 uur: de heer L. J. Pas- man van Haarlem. Vergadering van Gelovigen, Esdoorn- straat 30. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: ds. J. H.- Smit Duyzentkunst van Amsterdam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. L. Brink. Wijkgebouw (Torenstraat 2) Zaterdag 19.45 uur Avondgebed. Zondag, Jeugd- kapel 10.15 uur: de heer T. Snoek. VELSEN-NOORD: Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man (H. Doop), 19 uur: ds. H. P. Huis man. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel (doop), 19 uur: Jeugddienst door ds. Van Gelder van Haarlem. Ned. Herv. Gemeente. Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Vrijzinnig Hervormden, Prinsesselaan, 10 uur: dr. A. van Biemen, 11.30 uur: Zondagschool. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Leger des Hcils, Kerkstraat, 10 uur: Hei ligingsamenkomst, 12 uur: Zondag school, 16 uur: Kindersamenkomst o.l.v. luit. W. K. v. d. Veen. Verenigingsgebouw Schans,, 20 uur: Mu zikale bijeenkomst met medewerking van het Legercorps uit Dordrecht o.l.v. kapelmeester G. A. v. d. Heyden. HEEMSKERK: Ncd. Herv. Kerk, 10 uur: ds. B. Ter Haar Romeney. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente, Julianaplein, 10 uur: ds. J. Wiersma. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. D. ter Steege, 18.45 uur: Bijzondere Kerk dienst, Woensdag 8.15 uur: Lijdensmedi tatie, ds. D. ter Steege. De Toorts, 9 uur: ds. D. ter Steege. Jeugdhuis, 10.30 uur: Jonge Jeugdkerk, de heer A. Vonnik van Driehuis. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. W J. G. de Kluys. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 3 p.m. Evensons. Rev,

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 11