Sjah besluit in Perzië te blijven, volk wil hem niet laten gaan Enige Nederlandse concessies ten behoeve der Zuiderburen Weerbericht Perzië op rand van burgeroorlog Verwarde situatie in Teheran Mossadeq stelt vertrouwenskwestie, en acht zijn leven in gevaar Rampenfonds bevat nu ruim f 68 millioen Lading van „Klipfontein" gedeeltelijk geborgen Benelux-conferentie Zuidoost-Europees verdrag getekend Het woord is aan... J. H. Textor naar Turkije vertrokken Mevrouw Sanders vecht voor haar man Prins in Fontainebleau Zege bij Hellevoetsluis; nederlaag bij Rilland Carlo Schmid in verlegenheid Witboeken over concentratiekampen Griekenland, Joegoslavië en Turkije voor vijf jaar verbonden Duitse luchtmacht in Europees leger 67e JAARGANG No 198 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredacü'e en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom MAANDAG 2 MAART 1953 IJmuider Courant velser Hctdilsms Dagblad editie OPRECHTE HAARliEMSCHE COURANT 297-ë JAARGANG No 45 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op 7.on- en Feestdagen. Abonnement per week 4T' cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.60. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman TEHERAN, (Reuter). De Sjah van Perzië, de 33-jarige Mohameu Reza Pahlevi, had Zaterdag zijn volk meegedeeld, dat hij besloten had zijn land „om gezondheidsredenen" te verlaten, doch toen een juichende menigte voor zijn paleis samenstroomde, verklaarde hij van zijn voor nemen af te zullen zien. Met ontroerde stem verklaarde de vorst door middel van luidsprekers: „Nu gij mij verhindert, het land te ver laten, heb ik besloten mijn reis, die ik om gezondheidsredenen en voor het doen van een pelgrimstocht wilde maken, uit te stellen". Deze mededeling werd met luid gejuich begroet en men hoorde kreten als „Wij willen de Sjah niet laten gaan". De vorst richtte zich persoonlijk tot zijn volk na een snelle opeenvolging van gebeurtenissen. Eerst had hij een schrijven aan de voorzitter van de Kamer, de religieuze leider Kasjani (politiek rivaal van Mossadeq), gezonden, waarin hij deze meedeelde, dat hij be sloten had zijn land te verlaten en zich naar Spanje te begeven. Voor zover bekend gaf de Sjah toen geen reden op voor zijn reis. Hierop werd de Kamer, die gewoonlijk niet op Zaterdag vergadert, omdat deze dag de Mohammedaanse rustdag is, in speciale zitting bijeen geroepen om de brief van de vorst te bespreken. Vervolgens haastten afgevaardigden zich naar het paleis voor een onderhoud met de Sjah. Na hun terugkeer werd de geheime zitting van de Kamer voortgezet. Demonstratie voor Sjah Het nieuws van het schrijven van de Sjah had zich inmiddels snel verspreid. Talrijke inwoners verschenen op straat, velen samengepakt op vrachtauto's, schreeuwend „Wij willen niet, dat de Sjah het land verlaat". Troepen zetten de wegen naar het huis van premier Mossadeq af, dat gelegen is aan een boulevard, die naar het paleis leidt. (In het begin van de week had de vorst een onderhoud van vier uren met zijn eerste minister om de gespannen verhouding tussen het hof en de regering te bespreken.) Ook de straten rondom het paleis werden afgezet. Pas toen de Sjah zijn verklaring had afgelegd, keerde de rust onder de me nigte weer. De jonge vorst, die in 1941 door de Brits-Russische bezettingstroepen op de troon werd gebracht, na de afzetting van zijn vader, verscheen niet zelf voor de menigte. Hij sprak zijn verklaring uit door middel van een geluidsinstallatie. Toen een jeep met aanhangers van Kasja ni poogde het cordon rondom de woning van dr. Mossadeq te doorbreken, opende de politie het vuur. De menigte slaagde er echter in het hoofdhek open te breken. Toen een opgewonden lid van het perso neel van de premier de menigte op de hoogte bracht van het nieuwe besluit van de Sjah, trokken de demonstranten naar het paleis. Voor het paleis werd hierop een grootse demonstratie van aanhankelijkheid aan de vorst gehouden. Vele vlaggen van het vorstenhuis en portretten van de Sjah wer den door de betogers meegevoerd. Een groep demonstranten verscheen in witte kleding, een teken dat zij bereid was voor de vorst te sterven. De menigte werd in hoofdzaak geleid door aanhangers van Kasjani. Ook studenten, militairen en za kenlieden getuigden van hun wil om de Sjah niet te laten gaan. Later werd het cordon rondom de woning van dr. Mossa deq versterkt door Sherman-tanks en ge wapende wachtposten. Niemand kreeg toe stemming de straat voor de residentie te passeren. Later op de dag opende de politie nog- (Van onze correspondent in Londen) De indruk in Londen is dat de gebeur tenissen in Perzië het land op de grens van burgeroorlog hebben gebracht. Het parle ment en het leger zijn verdeeld en de man nen, van wie leiderschap verwacht wordt, staan in de beslissende fase van de strijd tegenover elkaar. Aan de ene kant: de Sjah, Kasjani en zijn zogenaamde „krijgers van de Islam", alsmede waarschijnlijk het grootste deel van de strijdkrachten, waar van de Sjah zich in het nominale geval be dient, en aan de andere kant de bejaarde zieke, doch sluwe dictator Mossadeq, die gesteund wordt door zijn nationale front en tijdelijk door de communistische Toe- deh-partij. In elk geval is dit de ernstigste crisis in Perzië sinds het aan de macht komen van Mossadeq. Mogelijk is hij te ver gegaan en heeft hij krachten opgewekt, die hij niet kan beheersen. De sympathie gaat in ge heel Perzië sterker naar de Sjah uit en de animositeit tegen Mossadeq is groter dan verwacht werd. Door de Sjah in het nauw te drijven heeft Mossadeq de gevoelens van het leger, dat meer achter de Sjah staat dan achter hem zelf, tot het uiterste geprikkeld. De ontstane spanning lijkt het gevolg van binnenlandse moeilijkheden, doch het kan niet anders of deze houdt verband met de economische chaos, ont staan door het olie-conflict. Tot nu toe heeft Mossadeq niets concreets bijgedragen tot de oplossing daarvan. Om uit de eco nomische impasse te komen trachtte Mos sadeq blijkbaar een financiële compensa tie te vinden door aantasting van de bezit tingen van de Sjah en van het hof. Het is mogelijk, dat de Sjah, om te bewijzen, dat de tegen hem gerichte beschuldi ging dat hij bezig was royalistische vrien den om hem heen te verzamelen, onjuist was, demonstratief op reis wilde gaan. Volgens de Times zou het besluit van de Sjah om het land om gezondheidsredenen te verlaten weinig aandacht hebben ge trokken, als het niet was aangegrepen door Mossadeq's tegenstanders, die het gerucht verspreiden dat hij het was, die de Sjah uit het land wilde drijven. maals het vuur op aanhangers van de Sjah, die zich voor de woning van dr. Mossadeq hadden verzameld. Zij eisten, dat de pre mier zijn verontschuldigingen zou aanbie den aan de vorst. Eén persoon werd gedood en negentien, onder wie een kolonel van het leger, liepen verwondingen op. De de monstranten werden door militairen met de bajonet op het geweer uiteengedreven. Mossadeq bedreigd Naar A.F.P. meent te weten, deelde pre mier Mossadeq de afgevaardigden in de Kamer 's avonds mede, dat hij zijn toe vlucht in het parlementsgebouw kwam zoeken,omdat hij zijn leven bedreigd achtte. Mossadeq heeft Zaterdagavond de ver trouwenskwestie in het parlement gesteld. Hij gaf een historisch overzicht van de olie kwestie en zeide, dat „het buitenland of buitenlandse agenten" verantwoordelijk waren voor de jongste gebeurtenissen. Enige afgevaardigden drongen aan op een vergelijk tussen de vorst efl het hetofd van de regering. Deze afgevaardigden waren van oordeel, dat de Sjah geenszins verant woordelijk was voor de demonstraties. Men besloot weer een delegatie naar de Sjah te zenden, om te pogen het „misverstand" tussen het staatshoofd en de premier op te heffen. Premier Mossadeq ging pas Zondag ochtend naar huis. Zaterdagavond zeide Mossadeq nog in het parlement, dat de Sjah zeker van zijn reis teruggekeerd zou zijn. Anti-regerings kringen hadden van de situatie gebruik gemaakt. Het parlement diende hem, Mos sadeq, binnen 48 uur te „zuiveren", anders zou hij een referendum doen houden ten einde uit te maken of het volk hem al dan niet wilde. Een afgevaardigde verweet hem, dat hij als een dictator handelde. De Perzische stafchef, generaal Bahar- mast, is vervangen door generaal Riahi, een bekende aanhanger van Mossadeq. Zondag ochtend begonnen bij het parlementsge bouw weer ongeregeldheden. Bij het ver spreiden van een menigte gebruikte de politie bajonetten. Ongeveer tien personen werden gewond. De 30 parlementsleden voor het nationale front de sterkste aanhangers van pre mier Mossadeq hebben besloten uit vei ligheidsoverwegingen in het parlementsge bouw te blijven „totdat de wil van de natie is uitgevoerd", zo meldt radio-Teheran. B(j het Nationale Rampenfonds nas tot Zaterdagavond een bedrag- binnengekomen \an ruim 68 millioen gulden. Vrijdagavond was de stand ruim 66 millioen gulden. De actie „Beurzen open, dijken dicht" van de samenwerkende omroepverenigin gen heeft tot en met Zaterdagavond opge bracht: f 1.882.903,27. De snert-actie in Nijmegen ten bate van het Nationaal Rampenfonds heeft onge veer f 25.000 opgebracht. Een recente foto van de Sjah van Perzië. LONDEN (AFP). Mevrouw Sanders, de echtgenote van de Britse zakenman die op beschuldiging van spionnage in een Hon gaarse gevangenis zit, heeft Zaterdag pre mier Churchill telegrafsch verzocht, alles in het werk te stellen teneinde de invrij heidstelling van haar echtgenoot te be werken. In het telegram zegt mevrouw Sanders verder: „Ik kan het besluit dat de ministers, ondanks het gunstig advies van minister Eden, hebben genomen, niet begrijpen". In deze laatste zin zinspeelt mevrouw Sanders op de geruchten, als zou het me rendeel van de Britse ministers het Hon gaarse aanbod om Edgar Sanders uit te wisselen tegen Lee Ming, een 25-jarige communistische leidster op Malakka die ter dood veroordeeld is, willen verwerpen. Prins Bermhard heeft heden een officieel bezoek gebracht aan het hoofdkwartier van de geallieerde luchtmacht in de cen trale Europese sector te Fontainebleau. De Prins werd ingelicht over de organisatie en de taak van de tactische luchtstrijd krachten, die thans in de centrale Euro pese sector worden gevormd. De Prins inspecteerde ook het Nederlandse leger-, vloot- en luchtmachtpersoneel, dat te Fon tainebleau is gedétacheerd. De strijd om de dijken Onder Hellevoetsluis is Zaterdagmiddag bij kerend tij een drijvende caisson in het 75 meter lange gat in de dijk, Oostelijk van Helvoet, tot zinken gebracht. De openblijvende ruimten werden snel vol zand en stenen geworpen. Binnen twee uur zat de zaak „geheid". De opkomende vloed heeft thans geen vat meer op de vier pol ders van Voorne-Putten, die nu weer leeg gepompt kunnen worden. Een minder goed bericht betreffende het dijkherstel kwam Zaterdag van Ril land Bath op Zuid-Beveland. Er waren verscheidene gaten geslagen in het nood- dijkje bij de Korte Vierdeweg, waar da genlang met man en macht aan gewerkt was. Dit stuk nooddijk is opgegeven. Men zal nu trachten van de Zeedijk via de Schaapskooi naar de Lange Vierdeweg een nieuwe nooddijk te leggen. Het gat in de dijk onder Hellevoetsluis is op de laatste dag van Februari met een caisson gedicht. Bij kerend getij werd het gevaarte in het 75 meter brede gat tot zinken gebracht en daarna zijn de openin gen aan weerszijden opgevuld. De vier polders van Voorne-Putten kunnen thans definitief worden leeggemalen. De foto toont het moment, waarop de caisson door sleepboten in de juiste positie gebracht wordt, waarna de waterkleppcn geopend zullen worden. BONN (United Press). Het opneem- apparaat, dat naar men al meende was afgezet maar in werkelijkheid nog alles registreerde wat gezegd werd, zal wel licht een der leidende West-Duitse poli tici zijn carrière kosten. Het slachtoffer is Carlo Schmid, profes sor in het grondwetsrecht aan de uni versiteit van Tübingen, tijdens de oor log Ortskommandant van Dijon in Frankrijk en thans een van de vier of vijf machtigste leden van de socialisti sche oppositie en vice-voorzitter van de Bondsdag. Schmid ging kort geleden naar Stuttgart ivaar hem een interview werd afgeno men door drie leden van de Zuidwest- Duitse radio. Het interview werd op de band opgenomen om later te worden j uitgezonden. Toen het interview echtdr geëindigd was, aldus het blad, bleef Schmid nog wat zitten praten over verschillende personen onder andere over de direc teur van het radio-station van Stutt gart, dr. Eberhard en over de voorzitter van de socialistische partij Erich Ollen- hauer. Naar verluidt was Schmid's critiek op Ollenhauer niet mals. In elk geval meende Schmid, dat de recorder af stond, hetgeen in werkelijk heid niet het geval was. Op een of an dere manier viel de band in handen van de directeur van het radio-station, Eber hard, en kwam zodoende ook ter ken nis van Ollenhauer. De grote vraag is nu wat zal Ollen hauer doen? OOOOOCOOOOCJOOOOCOCOOCJOCOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOCCOOOOO" Het Britse bergingsvaartuig „Twyford" heeft een groot deel van de lading van het Nederlandse schip „Klipfontein", dat begin Januari bij de kust van Mozambique op een obstakel onder water liep en zonk, kun nen bergen. De „Twyford" zal de geborgen goederen naar Durban brengen. Voorts heeft de „Twyford" door diepte peilingen vastgesteld, dat zich op de plaats waar de „Klipfontein" onderging, een rif bevindt. PARIJS (Reuter). Op naam van de „internationale commissie tegen het regiem van concentratiekampen" heeft een groep voormalige concentratiekamp-gevangenen uit verscheidene landen een witboek gepu bliceerd, waarin geraamd wordt, dat 10 tot 30 millioen mensen verblijven in Sov jet-concentratiekampen. Tevens zijn twee witboeken gepubliceerd pver Spanje en Griekenland. In Spanje is geen bewijs van concentratiekampen ge vonden, doch ongeveer 30.000 politieke ge vangenen verblijven in arrest, aldus de commisie. In Griekenland bestonden vol gens deze publicatie twee concentratiekam pen, een voor vrouwen en een voor man nen, met in totaal 1700 gevangenen. De levensvoorwaarden in de Griekse kampen waren niet onmenselijk, de gevangenen waren niet gedwongen te werken en het sterftecijfer was normaal. (Van onze correspondent in Brussel) In het zeer levendige Luik had Zaterdag de ministeriële Benelux-conferentie plaats. Na de plenaire vergadering, die werd ge presideerd door minister Meurice, de Bel gische minister van Buitenlandse Handel, werd aan de hogere ambtenaren van de Benelux, de zogenaamde raad der presi denten, een opdracht verstrekt. Z(j onder zochten de mogelijkheid van een verbeter de procedure in de speciale commissies, die de toestand van de bedreigde Belgisch-; industriële sectoren behandelen. In de na middag vergaderden de ministers apart. Een Nederlandse woordvoerder zeide ons, dat de Nederlandse delegatie zes tele grammen van werkgeversverenigingen had ontvangen, om te waarschuwen tegen op lossingen zoals contingenteringen voor de Nederlandse export naar België, die zon der overleg met het bedrijfsleven zouden worden ingesteld. Er is met deze wens van het Nederlandse bedrijfsleven wel rekening gehouden. Het verzoek van het verbond van de Belgische nijverheid om de speciale commissies af te schaffen, werd afgewezen. Maar ander zijds werd de procedure van de speciale commissies zo stringent gemaakt, dat het al met al toch op een serie concessies door Nederland is uitgelopen. Het mag wel zo worden bekeken, dat de Nederlandse regering deze concessies heeft gedaan, omdat zij in geen geval de indruk heeft willen wekken, dat zij geen rekening wilde houden met de moeilijke politieke positie van de Belgische regering. Deze laatste staat onder sterke druk van de bedreigde industrieën, ofschoon deze speciaal door de Nederlandse concurrentie getroffen Belgische takken van bedrijf slechts 6 a 7 procent vertegenwoordigen van de Belgische buitenlandse handel. Bovendien is het probleem zeer com plex. In het geval van de schoenen bij voorbeeld ondervinden de Belgische fa brieken geen Nederlandse concurrentie in de sectoren van de dure schoenen, en ook niet in de sectoren van pantoffels en rub ber schoenen. Men kan dus geen oplossing zoeken voor de algemene douane-rubriek „schoenen", maar men moet de zaken bij kans op een apothekersschaal afwegen. Uit het communiqué blijkt, dat de spe ciale commissies voortaan slechts een ter mijn van zes weken zullen krijgen om een oplossing voor de Belgische moeilijkheden te zoeken. Is er een meningsverschil, dan moet de zaak aan de raad van presidenten worden toevertrouwd. En tenslotte is er dan nog een beroep mogelijk op het per manente comité van de ministers. Maar intussen hebben de ministers een oplossing gevonden voor drie sectoren, wier namen niet worden bekend gemaakt om een plotselinge massale invoer van deze Nederlandse producten in België te beletten. Een derde concessie van Nederland is, dat voortaan het verschil tussen de Neder landse omzetbelasting en de Belgisehe door België aan de grens zal worden ge heven. Dit maakt, naar gelang van het product, een extra belasting uit van 1 tot 5 procent, op de naar België geëxporteerde Nederlandse producten. Inzake het algemeen probleem van de prijzen en lonen is er geen oplossing ge vonden, doch deze werd ook niet verwacht. De Belgische delegatie heeft nogmaals aangedrongen op een vrije loonvorming in Nederland. Maar op dit punt bleek de houding van de Nederlandse delegatie on wrikbaar. De Belgische ministers zeiden na afloop van de conferentie, dat de stemming veel beter was geweest dan te Valkenburg, ondanks een nogal scherp duel tussen de ministers van Arbeid, de heren Suurhoff en Van den Daele. Deze conferentie zal op het economische plan dus wel verzet uitlokken vanwege de Nederlandse exporteurs, wier uitvoer naar België in zekere mate wordt beperkt. Om bet voordeel van de Benelux op lange ter mijn niet te verliezen, heeft de Neder landse delegatie ook op het politieke plan enkele vrij onbelangrijke concessies ge daan. ATHENE (Reuter) Griekenland, Tur kije en Joegoslavië hebben Zaterdag te Ankara het vriendschapsverdrag onder tekend, waarbij zij uiting geven aan hun vaste wil hun vrijheid te verdedigen en alle problemen over de veiligheid tezamen aan te pakken. Het verdrag bestaat uit een in leiding en tien artikelen. De ondertekening van het Grieks-Turks- Joegoslavische vriendschapsverdrag is in de Westelijke staten met voldoening be groet. Functionarissen van het Amerikaan se minister van Buitenlandse Zaken ver klaarden dat het pact „een sterk psycholo gisch effect" op de Balkanstaten achter het „ijzeren gordijn" zal hebben. Ook in Lon den en Parijs wordt de ondertekening een belangrijke stap genoemd voor het hand haven van de vrede in Zuid-Oost-Europa. Belgrado en Ankara leggen er de nadruk op, dat het verdrag de vrede dient en tegen niemand gericht is. Premier Papagos van Griekenland verklaarde, dat het gevoel van veiligheid in de aangesloten landen zal toe nemen. Hij zeide dat de drie landen de be schikking hebben over strijdkrachten met een uitmuntend moreel en in de strijd be kwaam. Het verdrag is voorlopig vijf jaar van kracht. Hierna kan het worden opgezegd met een termijn van een jaar. Andere sta ten, waarmee samenwerking door de drie landen nuttig wordt geacht, kunnen toe treden. De drie generale staven zijn reeds begon nen, de defensieplannen te coördineren, waar het betreft de zwakste punten van de lange grens langs de met Rusland verbon den staten. Een van deze punten is de grens van Thracië, waar een smalle strook Grieks gebied tussen Bulgarije en de zee de ver binding vormt tussen het overige Grieken land en het Turkse grondgebied in Europa. De Turkse nationale vergadering heeft Zondag eenstemmig en bij acclamatie het vriendschapsverdrag met Griekenland en Joegoslavië goedgekeurd. E t v s Er worden vreugden gevonden die, evenals zekere planten, al leen tussen bouwvallen ontluiken. BONN (DPA). Naar te Bonn verluidt is totdusver bij de onderhandelingen over het EVG-verdrag bepaald, dat het Duitse luchtmacht-contingent voor de EVG zal bestaan uit twintig basis-eenheden met 1326 vliegtuigen en 80.000 man personeel. Er zouden tien basis-eenheden jacht bommenwerpers en slagvliegtuigen komen met elk 75 vliegtuigen, vier eenheden ja gers voor de verdediging, eveneens be staande uit 75 vliegtuigen elk, twee een heden jagers voor alle weersomstandig heden met elk 36 toestellen, twee verken ningseenheden met elk 54 vliegtuigen en twee transporteenheden met elk 48 ma chines. Volgens mededeling van een zegsman van het West-Duitse beveiligingsbureau is het Duitse luchtmacht-contingent in ver houding tot de Duitse bijdrage aan het EVG-veldleger nauwkeurig afgewogen. Deze haast symbolische handdruk tussen twee vertegenwoordigers van Duitsland en Frankrijk Adenauer (links) en George Bidault (rechts), bezegelt de overeenstem ming, die bereikt werd over de Europese defensiegemeenschap tijdens de ministers conferentie van Rome. Vanmorgen is de heer J. H. Textor uit Overveen, directeur van de Provinciale Accountantsdienst Noordholland, per vlieg tuig naar Genève vertrokken om van daar na enkele dagen via Constantinopel naar Ankara, de hoofdstad van Turkije, te gaan. De Verenigde Naties hebben de heer Tex tor verzocht daar gedurende ongeveer een half jaar als lector te willen optreden bij het instituut van „Public Administration", een instituut voor bestuurswetenschappen ter opleiding van staats-ambtenaren. Dit instituut wordt georganiseerd door de Ver enigde Naties en de Turkse regering. Zelf zorgen de Turken voor vijf docenten; de Verenigde Naties zullen er vier zenden, waarvan professor Hekscher uit Stockholm reeds in Ankara is aangekomen en voorbe reidingen heeft getroffen. De tweede bui- tenfander, die op verzoek van de V.N. naar Turkije gaat, is dus de heer Textor, voor wie deze uitnodiging om in Ankara colle ges te gaan geven, een hoge onderschei ding is. Het instituut voor bestuurswetenschap pen is nieuw voor Turkije; de organisato ren zullen zich moeten voorbereiden op het opzetten en het in werk stellen er van. Het toont evenwel, dat Turkije een re publiek met 21 millioen inwoners, waar van alleen in Ankara al driehonderd dui zend, op een oppervlakte van 763.000 vier kante kilometer, dit is 23 maal zo groot als Nederland zeer vooruitstrevend is en dat de regering het bestuursapparaat op een hoog peil wil brengen. De bedoeling is, dat Turkije het werk aan het instituut nader hand geheel zelf zal organiseren. Men heeft de heer Textor er al op voor bereid, dat hem tijdens zijn verblijf in Ge nève, in het in het gebouw van de vroegere Volkerenbond gevestigde Europese kantoor van de Verenigde Naties, een persconfe rentie wacht, alsmede een interview voor enkele radiozenders. OOCOOOOCOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOO RUSTIG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: In de nacht en vroege ochtend op de meeste plaatsen lichte vorst en plaatse lijk mist. Morgen overdag droog en over het algemeen zonnig weer met dezelfde middagtemperaturen als van daag of iets hogere. 3 Maart Zon op 7.22 uur, onder 18.23 uur. Maan op 21.47 uur. onder 7.44 uur. Hoog en laag water in I.Tmuiden Maandag 2 Maart Hoog water 4 58 en 17 03 uur Laag water: 0.41 en 12.58 uur. Dinsdag 3 Maart Hoog water: 5.22 en 17.31 uur. Laag water: 1.08 en 13.26 uur. XXCOOCOOOCOOOOCOOOOOOCCCOCOOCOOOOOOOOCODOCOOOOOOOOCOÖ

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1