Stalins toestand zeer ernstig Mossadeq schakelt vijanden uit door massa-arrestaties Weerbericht De Russische staatsleider kreeg Zondagnacht een hersenbloeding Foster Dulles zou bezoek aan Nabije Oosten overwegen Haarlems Dagblad Opvolgingskwestie acuut Geen médailles voor hulp bij watersnood Eden en Butler kozen slecht moment Bedrag in Rampenfonds overschreed f 70 millioen Amerikaanse hulp voor de E.V.G. Minister Luns contra Wysjinski Het woord is aan... Hij zoekt steun van het volk om ,eind aan gekonkel te maken Birmees offensief tegen Chinese indringers Een klein leger van medici tracht hem te redden REGERING BESLUIT: Zon kan de mist nog niet verdrijven Engeland blijft terzijde 67e JAARGANG No 200 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle af delingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom WOENSDAG 4 MAART 1953 IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 297e JAARGANG No 47 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op7.on- en Feestdagen Abonnement per week 4"' cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.60. - Girorekenim 273107 ten name van Haarlems Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Josef Stalin, de Russische minister-president en staatsleider, is zeer ernstig ziek. Volgens bulletins van het Kremlin is hij bewusteloos ten gevolge van een hersenbloeding, die een gedeeltelijke verlamming ver oorzaakte en de patiënt in zeer ernstige toestand bracht. Zijn centrale hersenstelsel is aangetast, zijn bloedsomloop en ademhaling zijn onregel matig en zijn ademhaling is gestoord. Een groot aantal in Rusland bekende doktoren heeft zich onder leiding van de minister van gezondheid Tretia- kof en onder toezicht van het centrale comité der communistische partij naar het ziekbed van Stalin begeven en tracht het leven van de maar schalk te redden. De regelmatig door het Kremlin gepubliceerde bulletins geven een voortdurende vererging van Stalins toestand aan. In alle hoofd steden der wereld wordt het nieuws uit Moskou van minuut tot minuut met de grootste aandacht door regeringskringen gevolgd. Het centrale comité van de Russische communistische partij heeft samen met de minis terraad in een communiqué het volk der Sovjet-Unie aangespoord tot hel bewaren der eenheid „in deze moeilijke dagen. De Sovjet-Russische radio is "van haar gewoonte afgeweken door het nieuws van de ernstige ziekte van de thans 73-jarige Stalin te melden. Men ziet hierin de bedoe ling, het publiek voor te bereiden op moge lijk slechter nieuws. Vroeger hebben de SoVjet-Russische radio en pers nimmer berichten omtrent de gezondheid van Stalin gegeven. Altijd werd de indruk gewekt, dat Stalin in de beste gezondheid verkeerde. De Sovjetpers publiceerde voortdurend nieuws over inwoners van Georgië, de Zui delijke staat waar Stalin is geboren, die ouder dan honderd jaar waren geworden. Volgens sommige Westelijke waarne mers waren de Sovjetleiders reeds in de afgelopen paar maanden doende met zich voor te bereiden op de mogelijkheid van Stalins dood. In October werd de inrich ting van de Sovjet-Russische Communis tische Partij op het partijcongres gereor ganiseerd. Ér werd een nieuwe topleiding gekozen waarin een aanzienlijk aantal jon geren zitting kreeg en men nam beslissin gen omtrent de te volgen politiek, met gel ding voor verscheidene jaren. Kortelings zijn ook wijzigingen aangebracht in de hoogste Sovjet-Russische militaire admi nistratie. Opvolging Als mogelijke opvolgers van Stalin zijn de laatste jaren steeds genoemd Georgi Malenkof, de 51-jarige assistent van Stalin als secretaris "Van de Sovjet-Russische Communistische Partij, en Yacheslaf Molo- tof, plaatsvervangend minister-president, die de volgende maand 63 jaar wordt. Ma lenkof staat bekend als de man met het „kaartsysteem-hoofd". In October bracht hij op het partijcongres het grote politieke rapport uit namens het Centrale Partij- comité. Molotof is, voordat Stalin in 1941, na de Duitse inval, de post van premier overnam, bijna tien jaren minister-president geweest. Vlak voor de oorlog was hij Maxim Litwi- nof opgevolgd als minister van Buitenland se Zaken. Zelf werd hij als zodanig in 1949 opgevolgd door Andrei Wysjinski. Molotof zou de laatste jaren als voorzitter zijn op getreden van kabinetsvergaderingen wan neer Stalin afwezig was. Bij speculaties, die in Washington over de opvolging van Stalin worden gemaakt, wordt Georgi Malenkof, de plaatsvervan gende voorzitter van de Sovjet-Russische ministerraad, als de waarschijnlijkste can- didaat beschouwd. Politieke kringen te Washington sluiten de mogelijkheid van een verbitterde strijd om de macht in het Kremlin echter niet uit. Communiqué „Het Centraal Comité van de Communis tische Partij van de Sovjet-Unie, de minis terraad van de Sovjet-Unie en de gehele natie en partij aanvaarden het feit, dat de ernstige ziekte van kameraad Stalin zal leiden tot een langdurige afwezigheid van hem uit de regering en de leiding van de partij", aldus wordt gezegd in een door radio-Moskou omgeroepen gemeenschap pelijk communiqué van het Centrale Comité en de ministerraad. Het communiqué spreekt verder de overtuiging uit, dat de communistische partij en het gehele volk van de Sovjet-Unie ,in deze moeilijke da gen de grootst mogelijke eenheid, geest kracht en waakzaamheid aan de dag zullen leggen, hun energie zullen richten op de verwerkelijking van het communisme in de Stalin, die ieder uur door radio Moskou wordt herhaald, wordt niet gezegd, wie de maarschalk gedurende diens afwezigheid vervangt. De namen van de geneesheren, die in het bulletin over Stalin worden genoemd, waren tot nu toe nog nooit in de mede delingen van het Kremlin verschenen. Zij duiden op een wijziging in de leiding van het Russische ministerie van Gezondheid. Tot dusver was aangegeven, dat de functie van minister van Gezondheid bekleed werd door Efim Smirnof. In het bulletin wordt evenwel A. F. Tretiakof, voorheen minis ter van de Medische Industrie, genoemd. Smirnofs naam is niet vermeld in de on langs in Moskou gemelde „samenzwering van artsen". Officieel wordt medegedeeld, dat de regering overwogen heeft of het aan beveling verdient een watersnood médaille in te stellen, uit te reiken aan hen, 'die zich bij de Watersnood 1953 op bijzondere wijze hebben onder scheiden. Zij heeft echter besloten niet tot de instelling van een dergelijke médaille over te gaan. Dit besluit doet niets te kort aan de grote waardering, welke de regering heeft voor het werk van allen, die bij de ramp op enigerlei wijze hulp hebben verleend. Haar voornaamste motief is zelfs, dat het aantal van hen, die hulp hebben verleend, en de wijze waarop ieder van hen zich ten olie heeft gegeven, het practisch onmoge- ijk maken tot een verantwoorde onder scheiding te komen. Vele bewoners van het getroffen gebied hebben niet minder dan degenen, die van elders te hulp snelden, bewijzen van grote persoonlijke moed en menslievendheid gegeven. Zij al1'-" rdienen de dank van het Nederlandse Stalin in zijn sobere uniform van maarschalk der Sovjet-Unie. Sovjet-Unie en zich nog krachtiger zullen verenigen rondom het Centrale Comité van de Communistische Partij en de regering van de Sovjet-Unie." Het communiqué werd om het uur door radio-Moskou omgeroepen. Het verdere programma, ook het muzikale gedeelte, bleef onveranderd. In de verklaring over de ziekte van WASHINGTON (Reuter) In de huidige omstandigheden kan het uitgesloten wor den geacht, dat de heden begonnen Engels- Amerikaanse economische besprekingen te Washington tot resultaat zullen hebben, dat de vrije omwisselbaarheid van het pond sterling nog dit jaar zal worden hersteld. De regering en de politieke leiders der Verenigde Staten zijn er nog steeds niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over zelfs maar een begin van een grondslag voor de buitenlandse economische politiek. Het is dan ook niet waarschijnlijk, dat de Engelse ministers Eden en Butler, wan neer zij na afloop van de besprekingen aan hun collega's van de landen van Europa en het Britse gemenebest verslag zullen uit brengen, meer zullen kunnen mededelen dan een uiterst schetsmatige indruk van uiteenlopende en nog niet met elkaar ver zoende standpunten van verschillende groeperingen en persoonlijkheden binnen de Amerikaanse regering ten aanzien van de voorstellen, die in de in December te Londen gehouden economische conferentie van het Britse gemenebest zijn uitgewerkt. Men was reeds overeengekomen, dat er tijdens de besprekingen die deze week te Washington zullen worden gehouden, geen overeenkomsten of verbintenissen zouden worden aangegaan. Alvorens men het eens zal kunnen wor den over verlaging of opheffing van de Amerikaanse tariefmuren en over ver lening van financiële hulp door de Ver enigde Staten voor de stabilisatie van het pond sterling, zullen er tenminste twaalf maanden verlopen en gedurende deze tijd zal de Amerikaanse regering naar alle waarschijnlijkheid niet anders kunnen doen dan voort te gaan met het verlenen van economische hulp aan het buitenland in plaats van deze hulp te vervangen door uit breiding van de handel. Bij de laatste grote storm zijn vele Duitse bunkers door het wegslaan van de duinen in een hachelijke positie komen te liggen, waardoor zij elk ogenblik kunnen instorten. Door de vrijwillige brandweer te Castricum wordt het zand onder de bunkers wegge spoten, waardoor zij op het strand vallen en rustig opgeruimd kunnen worden. Tot gisteravond was bij het Nationaal Rampenfonds een bedrag binnengekomen van ruim zeventig millioen gulden. Dit be tekent sedert Maandagavond een stijging van een millioen gulden. De vijf Centralen van Overheidsperso neel, welke zitting hebben in de Centrale Commissie voor het Georganiseerd Overleg in Ambtenarenzaken hebben besloten het overheidspersoneel op basis van vrij willigheid dringend aan te bevelen, niet alleen over de maand Februari, maar ook over de maanden Maart en April één per cent van het salaris af te staan. De rege ring en het centraal orgaan van de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten heb ben hun medewerking reeds toegezegd. Indien aan het verzoek wordt voldaan zal door het personeel in dienst van de Ne derlandse overheden een bedrag van ruim twee en een half millioen gulden worden bijeengebracht ten behoeve van het Ram penfonds. De besturen van de centralen hebben hun leden bovendien verzocht extra beta ling, verkregen door overwerk tijdens de rampweek geheel of gedeeltelijk af te dra gen aan het Nationale Rampenfonds. Het ministerie van Buitenlandse Zaken deelt het volgende mee: De gemeente Bucklin in Kansas (V.S.) heeft Renesse op Schouwen geadopteerd. De oud-strijders '14-'18 van de stad Er- mont in Frankrijk hebben 50.000 francs beschikbaar gesteld voor Oud-Vossemeer. De gemeente Fains-la-Foliz, 450 zielen, heeft te kennen gegeven 50.000 francs te willen overmaken aan een dorp van ge lijke omvang. Het „Comité Entre Aide Sco- laire" te Toulouse wil als eerste steun drie millioen francs aanbieden voor kinderhulp in een der getroffen gemeenten. Het „Co mité de Parainage Personnel Pompes Fu- nèbres et Cimétières" te Parijs heeft 78.180 francs gestort. Uit Tokio is 2143 overgemaakt aan het Nationaal Rampenfonds. De bevolking van het district Gmunden in Oostenrijk zal 13 Maart dertig wagons cement verzenden. Uit Singapore is voor de vierde maal 5000 pond sterling overgemaakt. Nieuw Guinea Het „Comité Hulpverlening Nederland" te Hollandia heeft in een drukbezochte bij eenkomst te Hollandia zijn werkzaamheden beëindigd. In Nieuw Guinea is reeds bij eengebracht 226.321 zodat er, na afwik keling van de lopende acties, op wordt ge rekend, dat als totale steun aan het Ram penfonds in Nederland een bedrag van een kwart millioen gulden zal kunnen worden overgemaakt. Prins Bernhard'heeft in een brief aan de Mijnindustrieraad zijn dank betuigd voor het. overwerk van de mijnwerkers, dat een bedrag van 2.600.000 voor het Rampen fond" heeft opgeleverd. Wederom is uit Italië een gift ontvangen voor de slachtoffers van de watersnood. Het gehele personeel van de machinefabriek Carle en Montanari te Milaan heeft een bedrag van 300.000 lires (ongeveer 1800) bijeengebracht en via de Amsterdamse ver tegenwoordiging overgemaakt aan het Na tionaal Rampenfonds. De gift ging verge zeld van een schrijven, waarin herinnerd wordt aan de door Nederland geboden hulp ruim een jaar geleden toen een soortgelijke ramp Italië heeft getroffen. Het K.N.M.I deelt mede: Het weer in West-Europa staat nu al ruim een week onder invloed van een krachtig hogedrukgebied, waarvan het cen trum zioh nu eens boven Duitsland, dan weer boven de Britse eilanden 'of Frank rijk bevindt. Op het ogenblik strekt het zich uit van het Alpengebied over Frank rijk naar Engeland, en Ierland. Toen het centrum zich enkele dagen geleden boven Duitsland bevond, stroomde betrekkelijk droge luoht naar ons land, waarbij over dag de zonnestraling bijna overal de tem peraturen flink kon doen oplopen, maar 's nachts op vele plaatsen vorst voorkwam. Nu de as van het. hogedrukgebied ten Zui den van ons land ligt, transporteren Weste lijke winden tamelijk vochtige lucht, waar in uitgebreide mistgebieden en laaghan gende bewolking voorkomen, over de Noordzee naar onze omgeving. De dage lijkse gang van de temperatuur is daar door aanzienlijk minder groot geworden, daar de zon overdag slechts op enkele plaatsen er in slaagt de mist en laaghan gende bewolking op te lossen. In de heer sende luchtdrukverdeling zal de eerste da gen nog niet veel verandering komen. PARIJS (Reuter). Van Amerikaanse zijde is Dinsdag te Parijs vernomen dat de Amerikaanse regering bezig is een verdrag op te stellen strekkend tot onmiddellijke militaire hulpverlening aan het boven nationale gezagsorgaan, waarin het E.V.G.- verdrag voorziet, indien dit van kracht is geworden. Dit verdrag zou dan in de plaats treden van de tweezijdige verdragen waar door de Verenigde Staten thans met elk der betrokken landen zijn verbonden. Het Britse antwoord op het Franse be roep om zo nauw mogelijke samenwerking van Groot-Brittannië met de betrokken zes West-Europese staten bij het instellen van een Europees leger, is „openhartig, doch negatief" geweest, aldus werd Dins dag in Parijse diplomatieke kringen ver klaard. Verklaard wordt dat de Britse regering niet heeft kunnen voldoen aan het Franse verzoek zich definitief te verplichten En gelse troepen op het Europese vasteland te legeren. Ook heeft zij het Franse voorstel, dat Britse vertegenwoordigers alle bijeen komsten der voornaamste organen van de Europese verdedigingsgemeenschap zouden bijwonen, niet kunnen aanvaarden. Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken en de Britse ambassade te Parijs hebben geweigerd mededelingen te doen over de inhoud van het Britse antwoord. WASHINGTON (Reuter). Naar uit Washington gemeld wordt, overweegt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles het maken van een reis naar het Nabije Oosten en Zuid- Oost-Azië, zulks ter versterking van het Amerikaanse prestige in deze streken. Ten dele zou d.e reis ten doel hebben uiting te geven aan „de Amerikaanse vriendschap voor de Arabische landen". Deze landen, aldus Reuter, worden te Washington van het grootste belang geacht voor „de vergrote anti-Sovjet-activiteit". Sommige adviseurs raden Dulles aan de reis te maken in de komende maanden, mogelijk in April na de conferentie van de Atlantische raad te Parijs. Men wijst er op, dat tot nu toe geen Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken een bezoek aan het Nabije Oosten heeft gebracht. Men is van oordeel, dat een dergelijk bezoek veel zou bijdragen tot het tegenwerken van de Sovjet-activi teit, die er op gericht is gebruik te maken van de „Arabische teleurstelling over de Amerikaanse politiek in het verleden". Het bezoek zou op deze wijze bijdragen tot een bespoediging van een vergelijk over een verdedigingsorganisatie in het Nabije Oos ten, die gesteund wordt door het Westen. President Eisenhower gaf gisteren uit drukking aan „ongerustheid over de Ver slechtering van de Arabisch-Amerikaanse betrekkingen". In diplomatieke kringen neemt men aan, zo vervolgt Reuter, dat Eisenhower een nieuwe „methode" voor het aanvatten der vraagstukken van het Midden-Oosten be oogt. Hij zou voorstander zijn van een strikte onpartijdigheid die zich ook tot Israel zou uitstrekken. Explosie De voorzitter van de senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen, senator Wiley (republikein voor Wisconsin), heeft voor de Amerikaanse vereniging tot steun aan de U.N.O. verklaard, dat het Midden- Oosten „ieder moment kan ontploffen", hetgeen een „volledige verstoring van het evenwicht in de wereld" ten gevolge zou kunnen hebben. Men dient te beseffen, dat Korea niet het enige slagveld is waar tegen het com munisme gestreden wordt. De Sovjet-Unie wenst niets liever, zo ging hij voort, dan dat Amerika in Korea bezig gehouden wordt, opdat het de ogen afwendt van „bijvoorbeeld de critieke toe stand in het Midden-Oosten". De woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, Mc Dermott, zeide, dat hij de berichten, dat Dulles een tocht door het Midden-Oosten en Zuid-Oost-Azië zal maken, niet kon bevestigen. NEW YORK (Reuter). De Nederland se minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, heeft Dinsdag in de politieke commissie van de UNO verklaard dat dc UNO krachtig op haar „rechtvaardige cn eervolle" voorwaarden voor een wapen stilstand in Korea moet blijven staan. Minister Luns zeide dit naar aanleiding van de Indische resolutie die de Algemene Vergadering in December van het vorige jaar, tegen het verzet van het communisti sche blok in, heeft aangenomen. De minis ter zeide, dat de overweldigende meerder heid een rechtvaardige en eervolle basis voor het eindigen van de vijandelijkheden had aangeboden, maar het aanbod werd van de hand gewezen. Minister Luns zeide, dat het nooit te laat is om te hopen dat een eerlijk gebaar, zoals de UNO in naam van 54 landen heeft ge daan, in een bepaald stadium toch erken ning en genade zal vinden in de ogen van hen, die ogenschijnlijk uit zijn op de totale vernietiging van de menselijke vrijheid en waardigheid. De hoop dat de Sovjet-regering een nieuw standpunt in het Koreaanse pro- A. A. M i 1 n e Alleen voor een kind bestaat zui ver geluk. Later wordt het ver troebeld door de gedachte dat het niet kan voortduren en de vrees, dat men ervoor zal moeten be talen. bleem zou innemen, is echter de bodem in geslagen door Wysjinski's toespraak van Maandag, aldus de minister. Minister Luns zeide: „Waar wij naar heb ben geluisterd is dezelfde oude redeneer- acrobatiek om te bewijzen, dat zwart wit is en dat de aanvallers in Korea onschuldige slachtoffers zijn, terwijl de verdedigers van de Koreaanse vrijheid en veiligheid afschu welijke oorlogsstokers zijn." Wysjinski had, aldus minister Luns, ge goocheld met woorden om de aandacht af te leiden van het feit, dat de strijdende partijen de weg hebben bereid voor een wapenstilstand en bijna tot overeenstem ming zijn gekomen en dat 90 van de leden van de UNO een rechtvaardig, hu maan en eervol voorstel hadden gedaan voor de oplossing van het enige overblij vende punt, namelijk dat van de krijgs gevangenen. De commandant van het Amerikaanse korps Mariniers, generaal L. C. Shepherd, en zijn echtgenote hebben gisteren als gasten van Koningin Juliana de lunch gebruikt op Paleis Soestdijk. Het Koninklijk paar en zijn gasten op het bordes achter het Paleis TEHERAN (Reuter). De mars van dc aanhangers van de communistische Toedeh- partij naar het parlementsgebouw, die gis teren te Teheran zou worden ondernomen, is door het ingrijpen van militairen verhin derd. De militairen slaagden er in de be togers uiteen te drijven voor zij het parle mentsgebouw hadden bereikt. Er werden 200 arrestaties verricht. Dc Amerikaanse ambassade te Teheran heeft Dinsdag een bekendmaking gepubli ceerd waarin geruchten volgens welke de Amerikaanse regering zou bemiddelen in de binnenlandse aangelegenheden van Perzië, worden tegengesproken. Op een persconferentie deelde Fatemi, minister van Buitenlandse Zaken, mede dat in de nacht van Maandag op Dinsdag vijftien vooraanstaande Perzen zijn gear resteerd. Onder degenen die zijn gearresteerd op beschuldiging van samenzwering tegen de KESI MANSAM (Reuter). Birmese regeringstroepen zijn een groots offensief begonnen tegen dc nationalistische Chinese troepen in het Noord-Oostelijke Birmese grensgebied. Dit is tot nu toe de grootste actie, die tegen de nationalisten ingezet is. Men poogt de Chinezen te omsingelen. Dc troe pen worden gesteund door pantservoertui gen. Tot nu toe waren de Birmese troepen steeds in het defensief. Brigade-generaal Douglas Blake, die van Brits-Birmese afkomst is en belast is met het „opruimen" van Chinese nationalisten van de Birmese bodem, heeft verklaard, dat de Chinezen in Mongsjoe verslaafd zijn aan opium. Op iedere gedode nationalist had men een opiumpijp gevonden. Hun moreel was laag. Men had de laatste mo dellen Amerikaanse karabijnen, machine pistolen van Browning en 60-millimeter mortieren op de Chinezen veroverd. Men poogt de uitweg naar het Noorden voor de nationalisten af te sluiten. Te Londen is vernomen dat Birma bij de Britse regering gepeild heeft naar haar oordeel over het voornemen van Birma om de kwestie van de Chinese nationalisten spoedig in de U.N.O. ter sprake te brengen. De Birmese ambassadeur te Londen, Oe Ka Si, bracht Dinsdag een bezoek aan de minister van staat voor Buitenlandse Za ken, Selwyn Lloyd. De Birmese permanente gedelegeerde bij de U.N.O. is door zijn regering uit New York teruggeroepen voor overleg over de toestand, die is geschapen door de activi teit van de Chinese nationalistische gueril la's in Noord-Birma. ff regering van dr. Mossadeq zijn de voor malige opperbevelhebber in Azerbeidsjan, maarschalk Sjahbaéhti, en de voormalige minister van Financiën,. Foroehar, Foroehar maakte deel uit van het kabinet van gene raal Ali Razmara, die twee jaar geleden werd vermoord. Verder werden nog hoge militairen, sena toren en vijf journalisten door de politie gearresteerd. Het Perzische blad „Keihan" deelde Dinsdag mede, dat de commissie voor de veiligheid die ten huize van dr. Mossadeq bijeen was gekomen, een lijst met namen van 470 personen goedkeurde, die gear resteerd moeten worden wegens deelneming aan de samenzwering tegen het regiem van Mossadeq. Dr. Mossadeq deelde, naar verluidt, leden van het nationale front die hem Dinsdag een bezoek brachten, mede, dat hij geen vertrouwensvotum nodig heeft, maar het einde van het gekonkel tegen zijn regering. „Indien nodig zal ik een referendum hou den. Indien het volk mij wenst zal ik weten hoe ik een einde aan die intrigues moet maken", aldus Mossadeq. Dinsdagavond was het rustig in de stra ten van Teheran. De Amerikaanse ambas sade verzocht de in Teheran wonende Amerikanen binnenshuis te blijven. Dr. Mossadeq en de voorzitter van de Kamer, Kasjani, zonden Dinsdag vertegen woordigers naar het nationale heiligdom te Kwom, 140 km ten Zuiden van Teheran, om aan Boroedjerdi, hoge priester van de Mo hammedaanse secte der Sjiieten uitleg te geven van de nu reeds vier dagen lang durende politieke verwarring. OOOOOOOOOOOOOQCiOOOOOoooooooooOOOOOOOcyyyyyV'XVyvvYvvvvyyy AANHOUDEND RUSTIG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Overwegend droog weer met vooral aanvankelijk op vele plaatsen mist "of laaghangende bewolking. Morgen over dag plaatselijk opklaringen. Matige tot zwakke wind uit Westelijke richtingen. Dezelfde of iets hogere temperaturen. 5 Maart Zon op 7.18 uur, onder 18.26 uur. Maan op onder 8.12 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 4 Maart Hoog water: 5.50 en 18.01 uur. Laag water: 1.34 en 13.52 uur. Donderdag 5 Maart Hoog water: 6.20 en 18.32 uur. Laag water: 1.59 en 14.21 uur.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1