Naar dwergpapoea's en wonderlijke valleien op Nieuw Guinea Havenberichten Beverwijkse groentemarkt tussen winter en voorjaar Agenda voor Beverwijk Arbeid-fractie onder vond waardering Vertrek „Thilant 2" drie dagen uitgesteld Castricum S Met Anthonie van Kampen: Voor onze kwartaal-abonnés Burgerlijke stand Velsen Santpoort 1 voorlopig gewipt door Haarlem 2 Groslijst op komst Velsens Dijkwerkershótel CSVWatergraafsmeer Bloemen duurder door kouder weer Lassen als inzet van prijsvraag mt.- Scheepvaart ZATERDAG 7 MAART 1953 VOOR DE EERSTE MAAL sinds het bestaan van een boekenweek is gisteravond in het Jeugdhuis in Santpoort de schrijver tot de lezer gebracht. Het was de bekende auteur Anthonie van Kampen, die met assistentie van zijn uitgever, de heer Schuhmacher, vertelde en plaatjes en films liet zien van zijn belevenissen en die van de bestuurs-ambtenaar dr. Jean Victor de Bruyn in de binnenlanden van Nieuw Guinea. Voor de heer Van Kampen vormde deze avond beslist de laatste, waarop hij een lezing over het onderwerp Nieuw Guinea hield. Twee honderd en twintig maal stond hij voor evenveel zalen en in evenveel steden. De zaal van het Nederlands Hervormd Jeugdgebouw in Santpoort had evenwel zeker drie maal groter mogen zijn. Zó veel belangstelling was er. Na een uitgebreide uiteenzetting van de inleider waarom deze avond in het kader van de boekenweek toch doorgang had kun nen vinden heeft de heer Van Kampen allereerst verhaald over het vliegtuig met de piloot Wissel, die in 1936 bij een vlucht boven de binnenlanden van Nieuw Guinea door een gordijn van mist en tussen de gebergten een vallei met drie meren ont dekte. Hij zag nog meer, wan,t er bleken levende wezens te wonen: pygmeeën in het stenen tijdperk. Tot op de dag en het uur dat Wissel de later naar hem ver noemde meren ontdekte had men aange nomen dat er in de binnenlanden van dit grote eiland geen mensen woonden. De zesentwintigjarige indoloog dr. Jean de Bruyn hoorde er ook van en hij bood de regering aan het Nederlandse gezag in dit gebied te vestigen. Hij verkreeg toe stemming en werd in 1938 in de vallei met een valscherm neergelaten. Hiermee begon een avontuur in de his torie, dat zijn weerga niet kent. De vallei bleek geheel bevolkt met dwergpapoea's, die enige vorm van een gezinsleven niet kenden. Vrouwen en mannen woonden bij elkaar in aparte grote huizen. Dr. de Bruyn maakte zich de taal eigen en kon na vele moeilijkheden het eerste contact leggen met deze mensen. Men be schouwde hem als een soort demon, maar hij werd in de loop van de tijd toch als gelijke beschouwd. De pygmeeën, die de demonen als hun grote plaaggeesten be schouwen, leiden een opgejaagd bestaan en wonen in geen geval, zoals men wel licht zou vermoeden, in een „verloren paradijs". Men moet de heer De Bruyn ook niet zien als een tweede Tarzan. Hij is een wetenschappelijk gevormd mens en trachtte het leven van de vrouwen enigszins beter te maken, maar de mannen hielden vast aan hun „adat". Toen de tweede wereldoorlog uitbrak bleef dr. De Bruyn als enige blanke op Nieuw Guinea achter. Zes jaar lang leefde hij daar in die wonderlijke wereld, waar hij als wijsgeer en raadsman van 40.000 van deze mensen optrad. Hij maakte het de Japanners in die tijd aardig lastig maar het is hun nimmer gelukt, ondanks het uitloven van een grote losprijs, bestaande uit schelpen, varkens en vrouwen, dr. De Bruyn in handen te krijgen. De dwerg papoea's beschermden hem en duldden geen verraad. Zij bleven hem trouw ter zijde staan. Intussen bewees hij de ge allieerden goede diensten met het door geven van weerberichten via zijn zender. Hij leefde van schorpioenen en muizen. Na de oorlog vloog dr. De Bruyn met het eerste vliegtuig dat hem kon bereiken naar Australië. Hij was er slechts enkele dagen en vroeg, toen al een vliegtuig om bestaat de gelegenheid, het abonne mentsgeld automatisch van hun giro rekening op de onze te laten over schrijven. De voordelen hiervan zijn: le. Aanbieding van kwitantie komt te vervallen, dus geen incassokosten 2e. Giro-biljet behoeft niet meer ieder kwartaal te worden uitgeschreven 3e. Geen kosten voor overschrijving Indien U hiervan gebruik wilt maken verzoeken wij U een machtigingsfor mulier bij onze administratie aan te vragen. MAANDAG BEGINT BERGING VAN DE „RüTGERS" De firma Wijsmuller begint samen met de bergingsmaatschappij W. A. v. d. Tak uit Rotterdam Maandag aan de berging van de kleine Duitse teertanker „Julius Kiitgers", die in de stormnacht op het strand liep, benoorden Noordwijk-radio. Van der Tak zal het schip proberen uit te graven en Wijsmuller zorgt later voor het sleepwerk. GEBOREN: F. J. Wetting—Mossel, z., Vel- serduinweg 232, IJmuiden-O.; D. A. Olden- burg-Peeters, z., Curagaostraat 38, Santpoort; A. BosKleve, z., Kanaalstraat 59 rd, IJmuiden; J. P. van EsHendriks, d., Molen straat 14, Santpoort; C. J. Thijssenvan den Berg, z., Meeuwenlaan 40, IJmuiden-O.; H. DuitmanWijnberger, z., Julianakade 14 rd, IJmuiden; K. M. H. van ZalihgeVisser, z., Eendrachtstraat 10, Velsen-N.; F. E. Donker slootvan Beest, d., Stratingplantsoen 76 rd, Velsen-N.; H. J. WilmsMoesenbroek, z., Stratingplantsoen 14 rd, Velsen-N.; J. Neder- lofLageweg, d., Tuindersstraat 92, IJmui- den-O.; D. J. van LeeuwenLanser, z., Bo- nairestraat 46, Santpoort; C. Oldenburgvan Duijvenbode, z., Trompstraat 87, IJmuiden- Oost; A. W. MatersMuller, z., Min. Lely- laan 7, Velsen. OVERLEDEN: A. de Ronde, 63 j., echtge noot van J. J. van Raan, Annastraat 25, IJmuiden; F. Schaap, 89 j., weduwnaar van W. Bakker. Marconistraat 79, IJmuiden; H. J. M. van Keulen, 12 j., z. van H. C. van Keulen en C. J. Webbe, Kon. Wilhelmina- kade 89, IJmuiden; W. Scheffer, 90 j., we duwnaar van J. van der Groep, de Lumey- straat 38, IJmuiden-O. ONDERTROUWD: J. Visser, de Roemer straat 17, IJmuiden en E. van der Plas, Bik en Arnoldkade 33, IJmuiden; R. Peeters, J. T. Cremerlaan 34, Santpoort en M. P. van Brussel, J. T. Cremerlaan 34, Santpoort; A. Blokker, G 53, Zijpe en J. Hemminga, Fa zantenlaan 45, IJmuiden-O., toek. adres: G 53, Zijpe; A. Koster, IJmuiderstraatweg 145, IJmuiden en T. Bruinink, Huijgensstraat 45, IJmuiden, toek. adres: Huijgensstraat 45, IJmuiden; C. Kunst, Ahornstraat 12, IJmui- den-O. en A. W. C. Maasland, Bestevaer straat 15, IJmuiden-O.; T. Visser, de Roe merstraat 17, IJmuiden en G. de Groot, Bakkerstraat 36, IJmuiden; J. P. Koks, D. Hartoghstraat 62, IJmuiden en A. W. Kops, Voorplaats 4, Santpoort; J. van der Klugt, Damiatenstraat 11, Haarlem en M. Booij, van Leeuwenstraat 34 rd, IJmuiden; B. H. Beu- sink, Westerwijkstraat 2 B, Velsen-N. en B. Grevers, Boekenrodeweg 2, Bloemendaal. GEHUWD: C. J. de Haan en F .H. Molen kamp; C. M. Blok en J. A. van Rooijen, P. C. Hooftlaan 41, Driehuis; N. Mulder en E. E. de Roos, Patersweg 18, Beverwijk; Chr. Th. van Lieshout en J. Dirks, Ahornstraat 11, IJmuiden-O.; J. M. van Stigt en C. E. de Pauw. terug te gaan naar de Wisselmeren. Hij werd evenwel ziek en kreeg later een func tie te Hollandia. Een jonge Amerikaanse zendeling zette zijn werk voorlopig voort. In 1948, toen Anthonie van Kampen en de marine-cinéast wijlen F. Wassenburg een tocht langs de kust van Nieuw Guinea maakten, werd hun vliegtuig onverwacht gevorderd. De pygmeeën bij de Wisselme ren waren onrustig geworden over het uitblijven van hun leidsman, had de Ame rikaan gemeld. Van Biak af mochten de schrijver en de cinéast dr. De Bruyn ver gezellen naar dit stenen tijdperk. Tot besluit van zijn lezing vertelde de heer Van Kampen met behulp van licht beelden, films, en geluidopnamen, van zijn vele wonderlijke belevenissen op het ei land. Een ander dal, ongeveer tachtig km. lang, Sangri La geheten en ontdekt in 1939 door een Amerikaan, heeft dr De Bruyn nog nooit kunnen bereiken. In een filmpje over deze vallei werd een schitte rend beeld gegeven van de ontsnapping van de drie overlevenden van een vlieg tuigramp in dit gebied. Dat de dwerg papoea's bij de Wisselmeren bang zijn om de bergen te overschrijden is begrijpelijk, want in de Sangri La bleken reuzenpa- poea's te wonen. Aan deze vergeten aarde moet nog worden begonnen en ongetwij feld zullen dan nog meêr wonderlijke din gen uit het stenen tijdperk bekend worden. De voorlopige uitslag van de schaakwed strijd Santpoort 1-Haarlem 2 is 52 in het voordeel der Haarlemmers. Er is veel kans dat de einduitslag remise wordt. De wed strijd Santpoort 1-Bloemendaal 1 is defi nitief 55. Het beroep van Bloemendaal is hiermee afgewezen. Na eerste arbitrage is de uitslag van de wedstrijd Santpoort 1- VAS 3 4 y,5'/s. Santpoort gaat hier ech ter niet mee accoord en zal in beroep gaan bij de K.N.S.B. De uitslagen van de par tijen voor de onderlinge competitie van 3 Maart zijn: Groep 1: dr. De Groot-G. Schuurman 10; Blansjaar-v. d. Bronk 10; G. Schuurman-Sterk (afgebr.) 01. Groep 2: Spook-Schweitzer V2AVos- man-Homan 10; Van Duyn-Oosterling K- Groep 3: Hos-Pieterse 01; Labouchere- In 't Velt AVi; Baljet-Hoogzaad 1—0; Hos-Vulling (afgebr.) V2A- UITGEVAREN VISSERIJ VAARTUIGEN Vrijdag 20 Februari: st. Norma Maria IJM 6. Dinsdag 24 Februari: st. Tzonne IJM 1, Gelria IJM 21; mt. Thorina IJM 33, Eveline IJM 116. Woensdag 25 Februari: ml. Wiron III IJM 221. Donderdag 26 Februari: ml. Willy SCH 7, Prinses Juliana VL 97. Vrijdag 27 Februari: st. Vios I IJM 24; ml. Cornelia Maria SCH 135. Zaterdag 28 Februari: st. Abraham VL 77; mt. Medan IJM 57. Maandag 2 Maart: mt. Elie Chénévière IJM 32, Doggersbank KW 75, Excelsior III KW 76; ml. Heemstede IJM 53, Verwachting IJM 204, Adrianus KW 10, Arie Nico KW 17, Grietje KW 20, Orion KW 22, Cornells KW 24, Concordia KW 26, De Verwachting KW 28, Margrietha Maria KW 29, Elizabeth KW 64. Saturnus KW 69, Jan KW 84, Sumatra KW 86, Willempje KW 89, Alida KW 91, Toenadering KW 95, De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW 107, Gebroeders KW 108, Avontuur KW 114. Petronella KW 152, Willy KW 141, Arie KW 155, Java KW 159, De Vier Gezusters KW 162, Janna KW 163, Ge broeders KW 166, Aleida KW 169, Jacoba Gesina SCH 36, Bertina VL 85, Dolfijn RO 2, Haringlogger Bonefaas SCH 95; mk. Ma rianne IJM 7, Poolster IJM 11, Rex IJM 228, Dageraad IJM 228, De Jonge Willem IJM 230, Neeltje IJM 240, Magda IJM 272, Haar lem I IJM 276, Nehim I AM 16, Nehim II AM 17, Nehim III AM 18, Samenwerking KW 21, Anne Marie KW 27, Rein KW 30, Pieter Cornelis KW 31. Tiny KW 34, Dine Marie KW 57, Willem KW 94, Koningin Ju liana KW 133, Jana KW 210, Tinie Dieuw Wr. 33. Dinsdag 3 Maart: mt. Johannes Polderman IJM 20; ml. Volharding KW 65, Nelly Maria KW 70, Huiberdina Gijsbertha KW 85; Mar- garetha Maria SCH 73, Scheveningen SCH 107, Cornelis VL 83: mk. Kralingen IJM 316, Prinses Margriet KW 51, Twee Gezusters 77. Jacob KW 92, Hendrikie BU 33. Woensdag 4 Maart: st. Limburgia IJM 54, Bloemendaal IJM 71; mt. Maria van Hattem IJM 10: mk. Poolster IJM 11, Twee Gebroe ders IJM 3, Haarlem I IJM 276. Donderdag 5 Maart: mt. Shamrock IJM 129, Wiron IV IJM 209, Antje RO 15. Vrijdag -6 Maart: st. Haarlem IJM 9, Fla mingo IJM 25 Sumatra IJM 62, Schoorl IJM 39, Vikingbank IJM 183; mt. Post Boy IJM 35. In de jaarvergadering van de Federatie Velsen van de Partij van de Arbeid, die Donderdagavond in café „Flora" is ge' houden, was de algemene mening, dat het afgelopen jaar door de fractie in de ge meenteraad van Velsen uitstekend werk is verricht, waarvoor tijdens de vergadering een motie van erkentelijkheid met alge mene stemmen werd aanvaard. De voorzitter, de heer L. van Hameien weidde uit over de bereikte gunstige re sultaten bij de verkiezingen voor de Twee de Kamer en hij drong met klem aan deze voortuitgang bij de komende gemeente raadsverkiezingen voort te zetten, te meer daar in Mei vier zetels aan de Velsense raad worden toegevoegd en de P. v. d. A. hiervan haar deel zal moeten krijgen. De secretaris, de heer N. W. v. Nifterik liet in zijn verslag dezelfde commentaar horen op de komende raadsverkiezingen. De heer J. de Groot, secretaris van de raadsfractie, gaf in een zeer uitvoerig rap port een gedétailleerd verslag van de ge houden raadsvergaderingen in 1952, waar in uiteraard het werk van de P. v. d. A.- fractie onder de loupe werd genomen. De hierop gevolgde discussie vergde veel tijd, waarna de vergadering een motie van er kentelijkheid algemeen haar goedkeuring schonk. De fractie had veel dank te aan vaarden, vooral de wethouders W. F. Vis ser en H. de Boer en de fractie-voorzitter de heer R. Verbeek deelden daarin. Het verslag van de penningmeester, de heer Ratsma, dat geen commentaren opleverde en de begroting voor 1953 kregen de goed keuring van de vergadering. De heren Van Hameien, Van Nifterik en Ratsma, allen dagelijkse bestuursleden, werden herkozen. Ten aanzien van de groslijst van de can- didaten voor de gemeenteraadsverkiezin gen deelde de voorzitter mede, dat deze pas in voorlopige samenstelling aan de leden zal worden voorgelegd om na per soonlijke stemming definitief te worden samengesteld. Met betrekking tot het Mei-feest werd bekend gemaakt dat centraal in het Rex- theater te vieren. Er zal een dodenherden king aan voorafgaan. 's Morgens wordt met medewerking van jongerenorganisaties een jongeren-feest gehouden; 's middags is er een kinderfeest in „Rex", waarbij mevr. Last met haar kindercircus optreedt. Het avondprogramma begint met een optocht van de federatie-afdelingen van IJmuiden uit naar „Rex", waar de schrij ver A. Scheffer uit Rotterdam een spreek beurt zal vervullen. De door de gemeente Velsen gehuurde aak „Thilant 2", schipper T. H. van Giesen, die aanvankelijk Maandag 9 Maart naar het rampgebied zou vertrekken, zal pas in het midden van de volgende week gereed komen. De opbouw en de inrichting van het dijkwerkershótel zijp flink gevorderd en zo goed als klaar. Dé monteurs, diè dé cen trale verwarming moesten aanleggen, wer den evenwel enige dagen door andere am bachtslieden opgehouden, waardoor enige vertraging ontstond. Men hoopt nu uiter lijk Woensdag de trossen los te gooien. Vrijdag 6 Maart kwamen de haven van IJmuiden binnen: Sybille van Stockholm. Frieda van Helsinborg. Sambre van Rotter dam. Ardetta van Rotterdam. Swift van Londen. Maasyn van Rotterdam. Rijnland van Buenos Aires. Congostroom van Le Ha vre. North Down van Rotterdam. Witte Zee van Hoek van Holland. Rijnstroom van Lon den. Amor van Rotterdam. Jupiter van Go thenburg. Gribojdov van Vindawa. Heelsum van Golf van Maxico. Surte van Imming- ham. Holderness van Goole. Vertrokken zijn: Tauri anar Madeira. Wil- helmina W naar Stockholm. Witte Zee naar Rotterdam. Vinga naar Newcastle. Diana naar Bremen. Maywood naar Duinkerken. Russische sleepboot 216 naar Leningrad. Jelö naar Abö. Manta naar Esbjerg. Sambre naar Parijs. Jan naar Hessen. Aan de Zeeweg te Castricum treedt CSV Zondag tegen Watergraafsmeer in het strijdperk met het volgende team: Doel: G. de Heer; achter: A. Docter en C. Blei; midden: H. Veldhuizen, C. Boot en H. Hartog; voor: E. Riethorst, B. Beumer, H. Jacobs, H. van Diggelen en H. Stolk. De elf van Vitesse '22 Voor de uitwedstrijd tegen Purmersteijn verschijnt het Castricumse Vitesse '22 met het volgende elftal in het veld: Doel: K. Zonneveld; achter: P. Beentjes en A. Hol- Icnberg; midden: N. Lute, J. Tool en J. C. de Groot; voor: F. Twisk, A. v. d. Valk, H. Borst, S. Sneekes, P. Duin. Het is maar hoe men het gewend is.de een wil zich voor geen geld van de wereld op straat vertonen met een doodgewoon hondje, de ander maakt met plezier wan delingetjes met een everzwijn. Er zullen er evenwel niet veel zijn, die dat houtvester Wolff uit Nieste, bij Kassei (Duitsland)na kunnen doen. Wolff ving dit dier, toen het nog maar zes weken oud was. Hij noemde het „Anti" en heeft het in de drie jaar, dat het door hem wordt verzorgd, opgevoed tot een huisdier dat zijn meester trouw volgt. De baas en zijn dier hebben veel bekijks. De minister van Buitenlandse Zaken van Saoudi Arabië prins Feisal al Saud (midden) heeft een beleefdheidsbezoek gebracht aan president Eisenhower in het Witte Huis, waarbij ook John Foster Dul les, de minister van Buitenlandse Zaken van de V.S. tegenwoordig was. John Foster Dulles (links) blijkt zeer geïnteresseerd te zijn in het gewaad van de gast. De handel was deze week vlot op de Be verwijkse groentemarkt. Verscheidene win- terproducten raken al weer op en er is nog niet voldoende voorjaars-goed. Een der meest gevraagde artikelen van de afgelopen weken, de prei, kan zich nog steeds verheugen in aller belangstelling en ze is dus nog steeds duur: er werd van 28 55 cent per kilo voor betaald. Selderie- knollen zijn schaars en daarom ook al duur: er werd tot 39 cent per Stuk voor neergelegd. Spruiten gingen voor „alle" prijzen weg tussen de 20 en 84 cent per kilo. Het aanbod waspeen is nog steeds be hoorlijk; de goede kwaliteit kwam tot 25 cent per kilo. Groot voor de tijd van het jaar is de aanvoer van rabarber; hiervoor werd tot 60 cent per bos betaald. Boerekool is schaars en hiervoor lag de notering tussen de 2655 cent per kilo; groene kool kwam tot 27 cent per kilo; rede en gele kool bracht het tot 14 cent per kilo en de witlof werd met 3860 cent per kilo betaald, terwijl sjalotten het tot 73 cent per kilo brachten. Duurdere bloemen Op de bloemenveiling lagen de prijzen deze week belangrijk hoger dan de vorige. De aanvoer neemt iets af en het kille weer is daar wel de belangrijkste oorzaak van. Bij de tulpen gaan soorten als Bartigon, Copland, Prunus, Cordell Huil en andere van 70 tot 106 cent per bos van de hand; de Motherday bracht het zelfs tot 130 cent per bos. Ook de narcissen lopen op. CarlT ton, Alfred en Cheerfulness brachten van 41—64 cent per bos j ob; de rood cupper noteerden van 3560 cent per bos. Blauwe druifjes liepen op tot om en na bij de 30 cent per bosje. Anemonen komen Uitsluitend belangstellenden vulden gis teravond het restaurant 'van Walserij- Oost, waar de prijswinnaars van dë door de „Lasclub Velsen en Omstreken" uitge schreven prijzen nog werden bekend ge maakt. Met enkele woorden opende voorzitter J. J. Zonjee de geanimeerde vergadering, waarbij hij gewag maakte van de grote belangstelling, waarin de lasclub zich kon verheugen. De heer W. Oks, las-expert van N.V. Beijnes lichtte als voorzitter van de jury uit de ingezonden oplossingen een aantal antwoorden, die hij besprak en in discussie gaf, waaraan practisch door alle aanwezigen werd deelgenomen. De vragen, die gesteld waren, bestreken uit de aard der zaak de lastechniek en betroffen een reparatie-geval, het verschil tussen lassen met wissel- en gelijkstroom en het snijden van gietijzer. Over het algemeen waren de veertien inzendingen keurig verzorgd. Vier prijs winnaars werden bekend gemaakt, die met lof hun werk hadden ingeleverd. Na het behandelen van deze prijsvraag bezag men enkele films, die ditmaal geen betrekking hadden op het lassen, namelijk: „Het verblijf van H.M. de Koningin in Amerika" en een film over de herscholing van blinden. Tenslotte besprak ir. E. F. Peltzer, di recteur van de N.V. Plaatwellerij de ko mende excursie naar De Vries Robbé te Gorinchem op 18 April, waar de leden van de lasclub gezamenlijk een bezoek zullen afleggen. De eerste prijs verwierf de heer Plooy Jr., die kan beschikken over een keuze uit litteratuur op lastechnisch gebied. Tweede werd de heer A. M. Op 't Roodt, derde de heer S. Stammis en vierde de heer A. v. d. Plas, die door hun bijdragen evenzeer keus kunnen maken uit lastechnische boe ken. De overige inzenders werden verrast met een boek over electrisch lassen. ZATERDAG 7 MAART Kennemer-theater 7 en 9.15 uur: „Ach ter gesloten gordijnen". Luxor-theater 7 en 9.15 uur: „Storm over Haïti". YV'.B.-theater 8 uur: Tweede deel „Trommen van Fu Mauchu". Veilinggebouw, Breestraat 8 uur: Massa concert ten bate van het Rampenfonds. ZONDAG 8 MAART Kennemer-theater 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: „Achter gesloten gordijnen". Luxor-theater 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur: „Storm over Haïti". YV.B.-theater 2.30 uur: „Olie in Okla homa"; 4.30 en 8 uur: „Trommen van Fu Mauchu". Veilinggebouw, Breestraat 8 uur: Amu sements-concert ten bate van het Ram penfonds. MAANDAG 9 MAART Bioscopen Als Zaterdag. in iets groter partijen en werd met 80 cent per bosje gehonoreerd. Het aanbod van hyacinten wordt nu min der en de goede kwaliteit noteerde nog 18 cent per stuk. Het gaat bij de kasplanten nog niet hard; er is een bescheiden aanvoer en wat pri mula's, begonia's en azalea's. Hiervoor waren de prijzen vrij goed. Filmavond voor bloemkwekers over corso's De Koninklijke Nederlandse Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Beverwijk, belegt op Dinsdag 10 Maart een filmavond in veilinggebouw 't Centrum aan de Koningstraat. De heer J. Faber uit Be verwijk zal vertonen de kleurenfilm van het bloemencorso te Zundert en van het gladiolencorso te Bevrwijk. verkrijgt m25jaar wn hoeveelheid aardappel, schillen voldoende om een huis van 20m hoog verbruikt in 15 jaar een lengte aan stopwol gelijk aan de afstand Gro - ningen-Maastrichf verrichMn 30 jaar een schoonmaakar- beid in haar huis die gelijk staaf mef de rein/ging van een stad als Delft- verrichi een arbeid die zwaarder /s dan de qe- middelde kanfoor-of fabrieksarbeid pJ3 Agenda voor Castricum „Corso"-theater, Dorpsstraat. Zaterdag 19.15 en 21.30 uur, Zondag 14, 16.15 en 20 uur: „Tarzan in gevaar". Maandag, Dinsdag en Woensdag iedere avond 20 uur: „Verboden huwelijk". Predikbeurten Ned. Herv. Gem., 10 uur: ds. J. Visser van Zaandam. Geref. kerk, 10 en 17 uur: ds. C. de Jong, van Grand Rapids (Michigan). Herv. Evang. Ver. 10 uur: ds. Remiens, van IJmuiden. Zondagsdienst artsen De Zondagsdienst wordt van Zaterdag middag 14 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door arts A. de Jongh, Ko ningin Julianastraat 1. Voor hetzelfde tijdvak is de wijk- en kraamverpleging in handen van zuster J. Meihuizen, Bakkummerstraat 41. Albireo, pass. 5 Fernando Noronha n. Bahia. Aletta, 5 v. Pladju n. Port Swettenham. Alpherat, 6 te Las Palmas. Amstelstad, 5 te Aden. Annenkerk, 6 te Manilla. Akkrpmdijk, 5 te Genua. Amor, 6 v. Rotterdam naar Amsterdam. Allblasserdijk, 6 te Antwerpen. Alhena, 6 v .Santos n. Montevideo. Alphard, 5 te Santos. Aludra, 6 v. Londen te Rotterdam. Amsteldijk, 6 ca. 15 u. v. New Orleans aan de Hoek van Holland verwacht. Apingedijk, 5 v. New Orleans te Houston. Aalsdiik, 5 v. Boston te Philadelphia. Aardijk,, 5 310 m. W. Bermuda. Agamemnon, 5 v. La Gunilas te Barahona. Alcyone, pass. 5 Lissabon n. Antwerpen. Alioth, 5 180 m. Z.ZW. Las Palmas. Averdijk, 5 te Tampa. Axeldijk, pass. 5 Beaohyhead. Arendsdijk, 4 v. Boston te Portland. Arnedijk, 5 v. Bremerhaven te Bremen. Barendrecht, 5 v. Miri n. Pladju. Blommers-dijk, 5 te Antwerpen. Bonaire, 5 340 m. ZW. Fayal. Borneo, 5 v. Djibouti n. Suez. Breda, 5 v. Callao. Ba rum urn, 6 te Kendari. Batoela, 6 Parepare verwacht. Baweam, 5 v. Bandjermasiin te Soerabaja. Bengkalis, 5 60 m. Z.ZO. Aden. B'lijdendijk, 5 v. New York te Philadelphia. B'idiuk, 5 v. Priok n. Soerabaja. Bloemfontein, 5 600 m. Z.ZO. Kp. Palmas. Ceram. 5 v. Khorramshar te Hartha Point. Chama. 5 t.h.v. Port Soedan. Cistula, 4 v. Manilla n. Miri. 'Callisto, 8 v. Geelon-g te Avonmoutih verw. Caltex Utrecht, 6 v. Si don n. R'dam te Staribow Caltex Pernds, pass. 5 Kreta. Danae, 4 v. Tunis te Piraeus. Diemerdijk, 5 v. Rotterdam <n. San Francisco. Drente, 5 nog te Donggala. E'sso Rotterdam, verm. 7 v. Rotterdam n. Aruba Eemdijk, 4 v. Galveston n. Rotterdam. Eos, 5 v. Algiers naar Malta. Edam, 5 150 m. W. Scilly's. Eisso Den Haag, 5 220 m. NO. Mona eil. Emggano, 6 Koe wait n. Khorramshar. Gordias, 5 te Gibraltar. Graveland, 6 té Santos. Gaasterlard, 6 250 m. NW. Dakar. Gadila, pass. 5 Brothers. Groote Kerk, 5 125 m. O.ZO. Port Soedan. Gaasterkerk, 6 v. Amsterdam te Bremen. Hathor, 5 v. Beirouth te Iskenderun. Hector, 5 v. Lissabon naar Tanger. Heelsum, 6 van Antwerpen. Hersdlia, 5 v. Trinidad n. Pto La Cruz. Hecuba, 6 te Manta. Helena, 3 te New York. Indrapoera, 5 v. Gherilbon n. Semarang. Joh. v. Oldenbarnevelt, 5 v. Priok n. Singapore. Japara (KRL), 5 130 m. Z. Kreta. Kota Baroe, 6 v. Lake Charles te Newport News. Kaloekoe, 5-6 v. Hollandia te SeroeJ verw. Laagkerk, 5 570 m. ZO. Socotra n. Aden. Laertes, 6 v. Siogapore te Belawan vérw. Lawak, 8 Manilla verwacht. Limburg, 5 v. Bahrein n. Bombay. Lindekerk, pass. 5 Findsterre n. Hamburg. Loppersum, 5 v. Sas v. Gent te Rotterdam. Luna, 6 te Nemours verwacht. Maasdam, 5 v. Kingston n. New York. Marisa, 5 v. Kingston n. Curasao. Meliskerk, 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Macoma, 5 v. Cochin n. Bombay. Modjokerto, 6 3 u. v. Bremen te Antwerpen. Maashaven, 5 voor anker Port Harcourt. Macuba, 5 te Singapore. Malea, 5 220 m. NO. Baihai. Manoeran, 5 v. Singapore n. Palembang. Mapia, 5 Kp. de Gata gepass. Meerkerk, 5 110 m. ZW. Yokohama. Mirza, 5 in Golf van Oman. Nestor, 5 v. Rotterdam te Amsterdam. Nieuw Holland 5 v. Sydney n. Brisbane. Nigerstroom. 5 te Winneba. Nieuw Amsterdam, 5 v. Montevideo n. Santos. Noord wijk, 2 te Philadelphia. Ondina, v. Rotterdam n. Aalesund. Overijsel, 5 v. Honolulu n. Sorong. Ovula. pass. 5 ten N. Socotra. Parkhaven, 5 v. Bremen, te Aotterdam. Prins Philips Willem, 5 v. Thames. Plancius, 5 v. Priok n. Semarang. Prins Alexander, 5 220 m. W. Scilly's. Prins Fred. Hendrik, 6 dwars Kp. de Gata. Prins Willem II, 5 114 m. O. Nantucket. Rijnland, 6 v. Buenos Aires te Amsterdam. Ridderkerk, 5 v. Suez n. Aden. Reyndersz, 5 v. Menado n. Toll Tolf. Riouw, 5 v. Savanna te Gulfport verw. Rita, 5 in Golf v. Thailand n. Singapore. Roebiah, 5 140 m. eil. Guam. Rotuila, 5 340 m. ZW. Bermuda. Salawati, pass. 6 Kp. Bon. Sibajak, 5 t.h.v. Enggano eil. n. Aden. Stad Schiedam, 5 v. Narvik n. Middlesboro. Schiedijk, 3 te New Orleans. Stad Vlaardingen, 6 v. Narvik te Vlaardingen. Sliedrecht, 6 v. Southampton te Huil. Sloterdijk, 5 v. Hamburg te Rotterdam. Stad Alkmaar, 6 14 u. voor Hoek v. Holland verwacht. Saroena, 5-6 v. Pladju te Singapore verw. Schie, pass. 5 Schiermonnikoog. Siberoet, 5 te Makassar. Sinabang, 5 v. Semarang n. Priok- Stad Leiden, 5 160 m. Z.ZW. New Orleans. Stanvac Pendopo, 6 Sungeigerong verwacht. Sumatra, 6 v. Baljkpapan te Soerabaja v«rw. Titus, 5 v. Gibraltar. Talisse, pass. 5 Guardafui n. Belawan. Teucer, pass. 5 Guardafui n. Aden. Tibia, 5 Singapore verwacht. Tomini, pass. 5 Guardafui n. Djibouti. Tanikhaven II, 5 210 m. ZO. Kp. Cambodia. Tank'haven III, 5 v. Telokamson te Tj. Ubati. T arak an, 5 nog te Belawan. Thalatta, 5 Ras ai Hadd gepass. n. Suez. Tjibantjet, 5 v. Soerabaja n. Panaroekan. Tjiluwah, 5 v. Makassar te Priok verw. Tjisadane, 5 480 m. ZO. Ceylon. TjitjaJengka, 5 690 m. W.NW. Tristan da Cunha Tjiwamgi, 6 v. Hongkong te Singapore. Tomori, pass. 5 Kp. San Antonio n. Londen. Trompenberg, 5 80 m. N. Den Helder. Veendam, 5 880 m. O.NO. Kp. Race. Van Riebeeck, 5 v. Belawan n. Singapore. Van Riemsdijk, 5 v. Ambon naar So rong. Waterman, 5 i-n Golf v. Suez. Willemstad, pass. 5 Guadeloupe n. La Guaira. Waal, pass. ^5-6 Gibraltar n. Beirouth. Willem Ruys, 5-6 v. Southampton n. Port Said Waiwerang, 6 v. Soerabaja te Bali. Wieldireeht, 5 250 m. ZO. Ras al Hadd. Zeeland VSSM), 5 v. d. Tyne te Rotterdam. Zuiderkruis, 5 240 m. W.ZW. Kp. Palmas. KLEINE VAART Afiena, pass. 5 Vlissingen. Arcturus, pass. 5 Finisterre. Audacia, 5 v. Newport te Antwerpen. Batavier III, 5 v. Den Helder te Antwerpen. Bernina, pass. 6 Brunsfoüttel. Betty, 6 v. Ësibjerg n. Hamburg. Birmingham, 6 v. Harlingen te Goole. Bornrif, verm. 6 v. Antwerpen n. Wismar. Citadel, 5 v. Gothenburg bij Bristol. Continental, 5 v. Bremen n. Berwick. Crescendo, 6 v. Portsmouth te Roscoff. Cornelis Houtman, 5 v. Boston n. Gothenburg. Da Capo, verm. 6 v. Dundalk n. Belfast. Doklaan, pass. 6 Cromer. Domburgh, pass. 6 Ouessant. Duivel and, 5 v. d. Tyne naar Rotterdam. Emergo, 5 v. Scheveningen te Oscarshamn. Fiducia, 6 v. Maassluis te Boston. Frisia, 6 v. Berre n. Fedala. Goote, 5 v. Antwerpen op rede Le Havre. Hartel. 6 v. Aotw. naar Hamburg. Harold, 6 v. Fredericks tad te Maaliby verw. Bast I, verm. 6 v. Liverpool n. Silloth. Hast IV, pass. 5 Rouaan. Houtman., 5 v. Palruaeky te Ardis. Ida Pieter, 7 v. Stettin te Kingston verw. Import, 5 v. Rotterdam te Oporto. Ingeborg, 7 v. Hamburg te Bergen verwacht. Ilias, 5 van Rotterdam naar Savona. Josien, 5 v. West Hartlepool n. Grangemouth. Jan Kreumer, 5 v. Vlaardingen n. Dieppe. Jorina, verm. 6 v. Rotterdam n. Londen. Koningshaven, 6 v. Genua te Livorno verw. Keijser, 5 v. Nantes n. Bordeaux. Kortenaer, 5 v. Roscoff n. Portsmouth. Lucas Bols II, pass. 6 Goeree. Lydia, 5 v. Norrkoping op de Tyne. Marcel-la, 5 v. Shéllihaven te Thameshaven. Meraik, 5 v. Montevideo n. Londen. Maasym, 6 v. Rotterdam te Amsterdam. Marn-e, 5 v. Rotterdam te Stockholm. Midsland, 6 v. Rotterdam te Leith. Mirfak, 6 v. Montevideo te Londen. Muphrid, 6 10.45 u. dwars Hoek van Holland n. Uddevalla. Midas, 5 van Amsterdam naar Lissabon. Noord, 6 v^Shellhaven te Billimgham verw. Netta, pasff' 5 Op'orto. Nieuwland, 6 v. d. Tyne te Harlingen. Noorderhaven, 5 v. Liverpool n. Belfast. Omlandia, 5 v. Genua n. Marseille. Olivier van Noort, 5 rede Barry. Poseidon, 5 v. Amsterdam n. Surte. Pomza, van Nantes naar Bayonne. President Roosevelt, 3 v. Bremen te Port Tal- Robert, 5 te Bowcreek a. d. Theems. Rika, 5 van Londen naar Hull. bot verwacht. Rose Marie, 6 v. Rotterdam te Antwerpen. Rema, 6 v. Portsmouth te Roscoff. Rubicon, pass. 6 ten NO. S2 Sporota., 5 v. Vlissingen te Wear Sambre, 6 v. Rotterdam te Amsterdam. Spurt, pass. 6 Finis ter re. Tom van der Heide, 6 200 m. ZW. Ouessant. Twee Gebroeders, 5 v. Agadir te Nantes. Venus. 4 v. Great Yarmouth n. Middlesboro. Van Brakel, 5 v. Malrnö te Landiskrona. Veenenburgih, 5 v. Rotterdam te Middlesboro. Virgo, 6 v. Portsmouth te Roscoff. Vrij burgh, 5 v. Rouaan te Londen. Westkust. 6 v. Rotterdam te Antwerpen. Westpolder, 5 v. Antwerpen te Rotterdam. Wil po, van Barcelona n. A von mouth. Willem Barendsz, verm. 6 v. Eliesmereport. SLEEP VAART Ebro, n. Istanlboel met sleepboot 5 80 m. O.ZO. Kp. St. Vincent. Humber, met 2 bakken 5 160 m. N.NO. Findsterre Loire, 5 v. IJmuiden n. Southampton. Oceaan, 5 v. Rotterdam te Southampton met baggermolen. Oostzee, met 2 bakken pass. 5 Gibraltar. Rod° Zee, met bagjgermolen en bak pass. 5 Gibral tair. Witte Zee, 6 v. Rotterdam te IJmuiden. OFFICTëT.F: PUBLICATIE TOFX A TÏNCSFX A MEN OPLEIDING VROEDVROUWEN Op 16 April a.s. wordt het schriftelijk gedeelte van het toelatingsexamen afgeno men voor de kweekscholen voor vroed vrouwen, welke zijn gevestigd te Rotterdam en te Amsterdam. De nieuwe cursus vangt aan omstreeks 1 September a.s. duur van de opleiding: 3 jaar. Minimum leeftijd voor toelating: 19 jaar. Kosten der opleiding voor inwonende leer lingen f200,per iaar. Nadere inlichtingen verstrekt de voorzitter der examencommis sie, dr. C. Banning, geneeskundig hoofd inspecteur van de volksgezondheid, Parkweg 12, Scheveningen, tel. 554835. De candidaten moeten zich voor 8 April a.s. aanmelden bij de voorzitter voornoemd.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8