Twee nederlagen tegen leiders schakelen Laros uit Agenda voor Beverwijk Castricum „Wij blijven jong" in Duinenbosch Driehuis Beverwijk Negen koren zongen voor het Rampenfonds Velsen-Noord Om de nationale damtitel Keiler en Huisman aan de kop Watervliet A-aspiranten IJ muiden Heemskerk Santpoort Terrasvogels liet gevoelige veer aan DCG 6 Vrijwilligsters komen terug uit rampgebied Imkers op zoek naar „bijenland" Vitesse '22 verloor met 3-0 van Purmersteijn Spanning bij CSV Watergraafsmeer (0-2) Blij festijn op „Westerveld" Watervliet-familie bij een jeugdfeest Religie, recht en rede Watervliet I draagt de rode lantaarn iM HSÉKsHIEI^Hi „IJmond" speelde vijf wedstrijden IEV won van Heemstede (3-0) in forse wedstrijd Turnlokaal van Water- vlietschool onbruikbaar eerste korfbalkampioenen Waterloo vergroot voorsprong met 3-0 zege op VVD Wijk aan Zee won van WSV Schade aan molens in de rampgebieden MAANDAG 9 MAART 1953 De elftallen komen het veld op. Abe Lenstra wijst Jensen de plaats waar zijn elftal zich bij het spelen van de volksliederen ?noet opstellen. Achter Jensen, doelman Johansen en Broeger; achter Lenstra Landman en Terlouw. De O.V.A. is het overkoepelend orgaan van alle op ontwikkeling en ontspanning gerichte clubs en afdelingen, die gevormd uit patiënten of personeel van het Provin ciaal Ziekenhuis „Duinenbosch" te Castri cum, dat telkenjare de behaalde resulta ten samenvat in enige bonte avonden. Zo werd Donderdag, Vrijdag en Zaterdag in de ruime toneelzaal van „Duinenbosch" een non-stop-programma onder de titel „Wij blijven jong" opgevoerd. Met deze show zijn de optredenden er in alle opzichten in geslaagd de telkens vrij wel geheel gevulde zaal enige uren aange naam bezig te houden. Zo toonde de afde ling Gymnastiek voor dames en heren een bijzondere bedrevenheid met de bok en in een aantal vrije oefeningen. Bovendien brachten de dames nog enige geslaagde rhythmische dansen ten uitvoer. „De Wie lewaal" bleek een aantrekkelijk muziek- ensemble te zijn, samengesteld uit mond harmonica's, fluiten en tokkelinstrumen- ten. Met pianobegeleiding werd een wel luidend en harmonieus klinkend geheel verkregen. Uiteraard verwierf de ouver ture, waarmede het ensemble indertijd op het muziekconcours te Geldermalsen de eerste prijs wist te behalen, in de thans herhaalde uitvoering opnieuw een alles zins verdiend succes. Met evenveel bijval zagen de volksdansers zich beloond, die in fleurige costuums gestoken waren en daar door een aantrekkelijk schouwspel op leverden. Onder leiding van Wim Meyer uit Amsterdam zagen wij van de heren zelfs enige zwaarddansen, waarvan de vele ingewikkelde figuren en manipulaties met de (houten) sabels keurig en zonder noemenswaardige storingen ten uitvoer werden gebracht. Een niet minder ge waardeerde attractie bestond uit het op treden van Mr. Williams, een accordeon virtuoos, die over alle vereiste hoedanig heden bleek te beschikken om dit graag beluisterde instrument de klanken van de gebruikelijke populaire melodieën en ouvertures te ontlokken. En doordat in een dergelijk programma uiteraard de vrolijk heid evenmin ontbreken mag, werd het publiek nog onthaald op de grappen van een komiek uit de oude school, die zijn voordrachten met een uitbundig plezier zag beloond. Donderdag 26 Februari vertrokken, op initiatief van de R.K. Gezinszorg, afdeling CasUicum, drie vrouwelijke vrijwilligers naar de noodgebicden, teneinde daar huis houdelijke hulp te bieden in evenzovele gezinnen. De meisjes Afra de Nijs, Ans Poel en Cor Veldt verrichten momenteel hun werkzaamheden in Oude Tonge en worden Donderdag in Castricum terug verwacht. Drie Castricumse leden van de Neder landse Vereniging tot Bevordering van de Bijenteelt afdeling Heiloo, togen Zaterdag naar de kop van Noord'holland. Zij gingen in de Schermer op zoek naar koolzaadvel den om hun 40 bijenvolken op te zetten en slaagden er in 3% bunder te huren. Daar dit niet voldoende is voor de 40 volken zullen de Castricummers deze week hun geluk nog eens in de Wieringermeerpolder proberen. Een gedeelte van deze volken is bestemd voor het in de Castricumse dui nen op- te richten bijen-proefstation, waar over men met de directie van het P.W.N. nog onderhandelt. Ook in Castricum heeft de bijenteelt in de laatste jaren een grote vlucht genomen. Het is niet denkbeeldig dat men binnenkort tot de oprichting van een plaatselijke afdeling zal overgaan. In de eerste helft van de voetbalwed strijd Purmersteijn-Vitesse'22. hebben de Castricummers hun kansen niet weten te gebruiken. Dit kwam mede door toedoen van de Zaanse achterhoede, die elk ge vaar wist te keren. Evenwel hadden scho ten van rechtsbinnen A. v. d. Valk een beter lot verdiend. Tijdens het tweede ge deelte van deze wedstrijd heeft de thuis club meer en meer het heft in handen ge nomen. Nog binnen het kwartier was doel man K. Zonneveld een geslagen man door een kopbal van de Zaanse midvoor. Het tweede doelpunt liet niet lang op zich wachten, want het was opnieuw de Zaanse midvoor die van een doorloopbal profi teerde, en het leer langs de uitgelopen Vitesse doelman plaatste, 2-0. Na 30 mi nuten spelen bracht de rechtsbinnen van Purmersteijn de stand op 3-0. Wat de lagere Castricumse elftallen presteerden Vitessè '22: Hollandia 2-Vitesse 2 2-0; Vitesse 3-Alkmaarse Boys 4 3-2; Alk- maarse Boys 5-Vitesse 4 2-0; Always For ward jun. A-Vitesse jun. A 3-3; LSW jun. B-Vitesse jun. B 9-0; GVO adsp. A-Vitesse adsp. A 2-2. CSV: CSV 3-Meervogels 3 9-0; Alk- maarse Boys 6- CSV 4 2-5; CSV jun. A- Egmondia jun. A 0-11; CSV adsp. A-DTS adsp. A 0-2; CSV adsp. B-DTS adsp. B 1-1. De vele toeschouwers, die de wedstrijd CSV-Watergraafsmeer hebben bijgewoond, kregen waar voor hun geld. Het is een uitstekende ontmoeting geworden, waarin de Amsterdammers door hun technisch overwicht de overwinning mee naar huis namen. Niettemin is het eerste begin voor de thuisclub geweest, maar de Castricumse voorhoede had het geluk niet met zich. Regelmatig was de thuisclub voor het doel van Watergraafsmeer te vinden, doch doel punten kwamen er aan de andere kant. Hoewel H. Jacobs alleen voor de Amster damse doelmond kwam te staan faalde hij jammerlijk. Een onmiddellijk ondernomen tegenaanval van Watergraafsmeer had tot resultaat dat de linksbuiten met een strak schot na 25 minuten spelen doelman G. de Heer kon passeren. Vijf minuten latei- slaagde de Watergraafsmeer midvoor er in met een kopbal de stand op 0-2 te bren gen.. Ook in de tweede helft is de span ning bewaard gebleven doch doelpunten werden niet meer gefabriceerd. Drukte op het kampeerterrein Een tweede groep kampeerders heeft in de loop van Zaterdag gelegenheid gekre gen op het kampeerterrein van het P.W.N. te Castricum een plaats voor hun zomer huisje uit te zoeken. Het aantal van hen die terstond aan de opbouw van hun huis begonnen, was nog groter als Zaterdag 28 Februari. De kampleiding verwacht ech ter met de Paasdagen 5 en 6 April de eerste werkelijk grote stroom bezoekers, althans wanneer de weergoden meewer ken. Oudste inwoner De oudste mannelijke inwoner van Cas tricum, de heer H. Hogensteijn, wordt Woensdag 25 Maart 97 jaar. Zeer zeker zullen velen de jarige op die dag in zijn woning aan de Bakkurnmerstraat 21 ko men feliciteren. Hoofdopzichter H. J Velde jubileerde Het verzoek van de heer H. J. Velde, hoofdopzichter van de begraafplaats „Wes terveld", om de feestelijkheden rond zijn zilveren jubileum zo sober mogelijk te doen zijn, is geëerbiedigd. Maar niettegenstaande dat hebben Zaterdagmiddag in de aula van de begraafplaats enige honderden vrienden en relaties uit alle delen van het land van hun sympathie voor deze rustige, vriende lijke en blijmoedige mens blijk gegeven. In deze ruimte, waar zo vaak de goede eigenschappen van overledenen worden herdacht, was het dat temidden van een schat van kunstig verwerkte bloemen en omringd door een blij gezin de heer Velde de openlijke waardering voor zijn uitzon derlijk moeilijke arbeid hoorde uitspreken. In hartelijke bewoordingen heeft de heer F. der Kinderen, voorzitter van het bestuur van de N.V. Begraafplaats „Westerveld" de jubilaris gecomplimenteerd en er zijn lof over uitgesproken dat in deze kwart eeuw de verstandhouding met de clientèle zozeer was vooruitgegaan en dat de heer Velde steeds in de omgang met het publiek de houding weet te vinden, die in dit be drijf nodig is. Als stoffelijk blijk bood de heer Der Kinderen een stalen schemerlamp en een geschenk onder couvert aan. Uit naam van het administratief perso neel en als directe medewerker voerde de heer J. vand er Linden het woord en de heer J. van der Linde het woord en de „oude garde", bood, na een gevoelige speech, namens het personeel een radio tafel aan. Uiteraard werd ook mevrouw N. Velde Van den Broek, die steeds een grote steun is, in de huldebetuigingen betrokken. De directeur van het Crematorium, de heer M. de Bruin, noemde de jubilaris een serieus werker, wiens hulpvaardigheid een prettige samenwerking mogelijk maakte. Spreker uitte de wens, dat gedurende de komende jaren de goede verstandhouding mocht worden bestendigd. Een vulpenset werd als geschenk door de heer De Bruin aangeboden. Tenslotte heeft de heer J. J. Muusse als voorzitter van de personeelsvereniging van het crematorium de jubilaris hulde ge bracht en zijn boekenschat verrijkt met een werk over vaste planten. Daarna is het twee uren lang een komen en gaan geweest van zakenrelaties, vrien den uit kringen van land- en tuinbouw, directeuren van de diensten van Plantsoe nen uit Velsen en Haarlem, vertegenwoor digers van het Rode Kruis en vele anderen. En het was in zijn dankwoord, dat de heer Velde nog even de jaren in herinne ring bracht, toen op „Westerveld" nog maar 400 begrafenissen per jaar werden verricht, toen de aanleg van de tuin en de beplan ting van de graven nog problemen schiepen. Dank zij de voortdurende studie van de jubilaris op het gebied van tuinaanleg en plantengroei is hierin een belangrijke ver betering gekomen. Het is geen optimistisch werk, dat werk van hoofdopzichter van een begraafplaats en in die vijfentwintig jaren heeft de heer Velde ongeveer 20.000 mensen naar hun laatste rustplaats gebracht. Wie echter als de jubilaris zo van dag tot dag met het vergankelijke wordt geconfronteerd, weet het onvergankelijke schoon van de Ken- nemerduinen, waarop deze dodenakker is gesticht, ten volle te waarderen. Het is te wensen, dat de heer Velde nog vele jaren het werk dat hem lief is zal kunnen ver richten. Al was de belangstelling voor de tweede massale muziekuitvoering ten bate van het Nationaal Rampenfonds iets minder dan bij de openingsavond, de meer dan drie honderd medewerkers hebben zich Zater dagavond niet laten ontmoedigen en het beste beentje voor gezet. Mevrouw A. HippeTendelo voerde het geheelonthouderszangkoor D.O.V. aan, dat Mozarts motet „Adoramus te" en „Tene- brae factae" van Ingeneri stemmig en wel luidend vertolkte. „Door Zang Vriend schap" viel op door de muzikale directie van Leo Pielage en het behoedzame zingen van een wat schraaltjes bezet koor, dat „Ave Verum" op toon ten gehore bracht. De uitvoering van Fauré's melodieuze compositie „Genitori" door het Doopsgezind Zangkoor maakte een uitstekende indruk. Een woord van lof voor de lieflijk gezon gen sopraansolo. Ook „Tenebrae factae sunt" van Perez had dirigent H. van Dijk met zorg ingestudeerd, zodat alle nuance ringen, waar dit middeleeuwse gezang zo rijk aan is, op de juiste wijze uitgevoerd werden. De meest gecultiveerde koren waren de beide parochiale kerkkoren. Dat van de Sint Agatha parochie werd met vaste hand door Pielage geleid en beschikte over prachtig materiaal, zodat „Libera me do- mine" uit Pcrosi's Requiem een fraai voor beeld was van hetgeen mannenzang ver mag. Maar het kerkkoor van de parochie van Onze Lieve Vrouwe van Goede Raad spande de kroon. Lou Tervoort zette ons een stijlvolle vertolking voor van het dik wijls uitgevoerde, maar steeds weer boeiende motet „Popule meus" van da Pa- lestrina, die zo homogeen was en zo voor treffelijk van klank als maar weinig wordt gehoord. De edele stemmen, vrucht van voortdurend oefenen, bereikten dit muzi kaal hoge peil eveneens in het fraaie „Magnificat" van Jan Nieland, dat Tervoort smaakvol door een blaas-octet liet bege leiden. Het behoorde verreweg tot het beste van deze avond. De harmoniekapel „Sint Caecilia" neemt het met de muziekbeoefening ernstig. Hoe wel niet groot bezet, musiceert men niet temin met veel animo. Ook ditmaal had de uitvoering van von Suppé's ouverture „De mooie Galathéa" aller aandacht. Tervoort heeft deze populaire muziek smakelijk la ten opdienen al bleven er, wat het hout betrof, technisch nog wel enkele wensen. Het Toonkunstkoor kwam goed voor de dag met het slotfragment uit de Johannes- passie. Het zette „Rust zacht" gevoelvol in en bereikte in de zang een gave eenheid. Het koraal „O, Heer, laat uw. ont roerde evenzeer door de gecultiveerde klank van deze' geschoolde zangers en zangeressen, die onder P. J. Potgieser deze Bach-muziek indrukwekkend deden klin ken. Johan Pinkse heeft daarna met de Hoog oven-Harmonie de avond uitgeluid. Te zamen met het Toonkunstkoor sloot men met Theo van Zutphens „Gloria" dit con cert. dat ons het beste had laten horen van he4geen de plaatselijke muziek-amateurs te bieden hadden. A. J. VAN DER WEIJDEN MAANDAG 9 MAART Kennemer-theater 7 en 9.15 uur: „Ach ter gesloten gordijnen". Luxor-theater 7 en .9.15 uur: „Storm over Haïti". W.B.-theater 8 uur: „De trommen van Fu Manchu". DINSDAG 10 MAART Kennemer-theater Als Maandag. Luxor-theater 8 uur: „Alles draait om Eva". W.B.-theater Geen voorstelling. De Watervliet-korfbalfamilie was Zater dag in het Statenhuis de gast van de jeugd, die daar een feestprogramma met toneel, voordracht en muziekstukjes ten beste gaf. De schetsjes oogstten, veel succes, temeer omdat ze zo echt gemoedelijk over het voetlicht kwamen. Met „De bokswedstrijd" en „De wolf en de zeven geitjes", die de jeugdige conférencier in zeer goed Amster dams dialect zong en declameerde, had hij de lachers op de hand en Anneke Stam wist aan haar accordeon allerlei vrolijke melodietjes te ontlokken. Na afloop van het programma heeft de Watervlietvoorzitter, de heer S. Hartman, de aspirant-medewerkers bedankt en de heer en mevrouw Van Ladesteyn, die voor de repetities hun huis hadden opengesteld en overigens ook een groot aandeel hadden in de geslaagde uitvoeringen, kregen siga retten en een grote mand met fruit. Voor de gemeenschap Beverwijk van het Humanistisch Verbond sprak Zondagmor gen in het Statenhuis dr. J. P. van Praag over het onderwerp „Religie, recht en rede in het moderne humanisme." Dr. Van Praag begon zijn betoog met een uiteenzetting te geven van de doelstellingen van de humanisten, om vervolgens het ver stand als de grootste zegening der mens heid te classificeren. Het verstand bouwde de wetenschap op, doch ook van de atoom bom is het de moeder. Het verantwoorde lijkheidsgevoel ontwikkelde zich het best door schade en schande en door een soms net op tijd nog ingrijpen van buiten af. Spreker zag hier dan ook een levensvat baarheid voor het humanisme om de rede der mensheid in goede banen te leiden. „Wij weten hoe wij de mensheid geluk kig moeten maken door erkenning dat zij het geluk zelf moeten zoeken," aldus dr. Van Praag. „Een ieder moet daartoe echter een minimum bestaanskans aangeboden krijgen." Jaarvergadering Stille omgang De jaarvergadering van het genootschap „Stille Omgang" te Beverwijk zal worden gehouden op Donderdag 12 Maart in het K.S.A.-gebouw. De agenda vermeldt o.a. een bestuursverkiezing. Aftredend is de heer A. Wetering, die zich herkiesbaar stelt. Voorts zal aan hen die 25 jaar lid zijn een diploma worden uitgereikt. Het is Watervliet I in de lastige wed strijd tegen DDV I uit Amsterdam niet ge lukt zich van de onderste plaats te distan- ciëren. Integendeel de gasten hebben door een 51 overwinning de laatste plaats op de ranglijst verlaten en de rode lantaarn aan Watervliet overgedragen. Watervliet begon deze belangrijke strijd met te slap spel. DDV daarentegen speelde vol geestdrift en reeds na 10 minuten had den de gasten een 20 voorsprong. De tweede Watervliet-aanval opereerde vin niger en na enige mislukte pogingen om de achterstand in te lopen wist v. d. Berg uit een mooie doorloopbal te doelpunten (12). Het tempo werd hoger en beide aanvallen waren doorlopend in het spel betrokken, waarbij de middenvakken uit blonken door het voortreffelijk doorplaat sen van de bal. DDV bleef echter sterker en kreeg twee strafworpen toegewezen, waarvan de laatste een wel wat zware straf was voor het begane vergrijp. Een strafworp werd ingeschoten en nadat DDV nogmaals scoorde was de ruststand 1-4. Na de hervatting pakte Watervliet energieker aan om de achterstand in te lopen, maar DDV verslapte geen moment. De stand bleef lang ongewijzigd, maar tenslotte kre gen de gasten weer de overhand en maak te er 51 van. i De Deense verdediging blijft hier de situatie opnieuw meester. Van links naar rechts: doelman Johansen, Nilsen, Koeppen, geheel rechts Broeger. Tussen Broeger en Koeppen een van de Nederlandse aanvallers. De grootste teleurstelling bezorgde Laros zijn aanhang in Kennemerland, door dit weekend zijn twee partijen tegen de lei ders Keiler en Huisman te verliezen. Nu de helft van het tournooi achter de rug is en de D.C.IJ.-er vier punten op de leiders achter ligt, kan vrijwel zeker worden vast gesteld, dat de IJmuidenaar zijn kansen op de titel heeft verspeeld en in zijn laatste partijen zal proberen om de zesde plaats te veroveren. De zes eerstaankomenden zijn vrijgesteld van deelname aan voorwéd- strijden 1954. Maar dit weekend betekende voor Laros er op of er onder. In zijn partij met Huis man probeerden beiden het met een „Vos- opstelling", die later in klassiek spel over ging. In een moeilijk gedeelte kreeg Laros nadeel door een verrassend offer van Huis man, dat Henk wel had doorzien. De D.C.IJ-er meende op dit offer een goede weerlegging te hebben, doch Huisman had beter gezien en Laros verloor. Teleurgesteld speelde Laros tegen Kei ler na interessant openingsspel defensief, toen Keiler met zwart op veld 28 door drong. Minder sterk spel van de IJmuide naar bracht Keiler belangrijke terrein winst. Vermoeid van dit zware program ma verloor Laros de zware strijd. De stand van het tournooi na zes ron den luidt: Huisman en Keiler 10, Bom 9 (uit 7) Bergsma en Roozenburg 7, Laros, v. Dijk, v. d. Sluis 6, Beers 6 (uit 5), v. Mourik 5, Bizot, Aalten 4. Craane 4 (uit 8), Baas 2. Zaterdag en Zondag wordt de wedstrijd voortgezet. Laros ontmoet dan v. d. Sluis en Bergsma. Grote zege op Turno en Tonegido Het overvulde competitieprogramma voor „IJmond" heeft drie overwinningen, een gelijk spel en een nederlaag opgeleverd. Van de heren behaalde het eerste uit een overwinning op het Amsterdamse Turno. De gasten hadden aanvankelijk een licht overwicht door het vrii zwakke IJmond- spel, maar ze buitten dit niet voldoende uit. De rust ging in met een 32 voor sprong voor IJmond. Na de hervatting scoorden beide ploegen om beurten tot 54. Daarna nam IJmond het spel in handen en Turno werd over speeld. De Amsterdamse verdediging werd met vlotte aanvallen uiteengerukt en for midabele schoten voerden de stand op tot 104. IJmond deed 't vervolgens wat kal mer aan en liet Turno ook twee doelpunten toe (106), tenslotte maakte IJmond het laatste doelpunt (116). IJmond I heeft nu 15 punten uit elf wed strijden. De herenwedstrijd IJmond 2— Tonegido 2 was matig. Geen van beide ploegen wist in de eerste speelhelft tot re sultaten te komen. Pas na de hervatting kwam het tot doelpunten en liep IJmond van 32 uit tot 83. Daarna verviel de thuisclub weer in een individueel spel, zonder verdere doelpunten (83). Het eerste IJmond-damesteam heeft zich tegen Tonegido I in de laatste minuten de voorsprong laten ontnemen, dank zij door de gevreesde middenvoor, die verreweg de beste speelster was. Al direct opende zij de score, doch D. Marckelbach maakte gelijk (11). Het wilde na bijna 5 maanden geen veldihandbal te hebben gespeeld bij IJmond niet erg vlotten. De Tonegido- midvoor, die alle doelpunten maakte, wist haar ploeg weer een voorsprong te geven, maar nog voor de rust scoorden voor IJmond T. Jak en M. Klesser (32). Na de hervatting was het spel van de thuisclub iets beter, al had de verdediging moeite die midvoor te bedwingen. IJmond maakte er 42 van, waarna de gasten weer inliepen (43). Doch opnieuw vond IJmond het net (53). Dit leek een veilige voorsprong maar in de laatste vijf minu ten ontnamen de gasten IJmond de zege (5—5). De IJmond 2-dames leden tegen de aan staande kampioensploeg HOC I in Haar lem een grote nederlaag: 80. Het derde damesteam hield tegen HOC 2 de balans in evenwicht en kwam met een 51 overwinning huistoe. Ondanks'de drie invallers begon IEV de wedstrijd tegen Heemstede met sterk aan vallend spel. De thuisclub weerde zich fors en hierdoor ontstond na 10 minuten een strafschop. Zonneveld schoot de bal tegen de Heemstede-doelman, die hem keurig wegwerkte. IEV bleef in de aanval, on danks het verweer en na een half uur wist Castricum uit een mooie pass de score te openen (0-1). Na de hervatting opende IEV opnieuw de aanvallenreeks, waartegen Heemstede zich met handen en voeten verzette. Na 20 minuten pikte H. Duin een ver doorge speelde bal op en vergrootte met een keu rig doelpunt de voorsprong (02). Ette lijke vrije trappen werden IEV wegens het vrij ruwe spel van Heemstede toegewezen, maar zonder succes. Toch werd het zware snel oorzaak van een strafschop, die H. Imin na een half uur spelen beheerst in schoot (03). De gymnastiekverenigingen „SSH" en Sparta" zijn al sinds enkele weken gedu peerd wegens het niet-beschikbaar zijn van het turnlokaal van de Watervliet- school aan de Van Diepenstraat. De par ketvloer van dit gymnastieklokaal, dat nog maar ruim een half jaar in gebruik is, heeft het begeven door het krimpen en trekken van het ingelegde hout. Volgens deskundigen moet dit worden toegeschre ven aan het feit, dat de zaal niet tijdig werd verwarmd. Er is aan de vioer nog steeds niets ge daan, zodat „Sparta" en „SSH", die de zaal voor hun oefenavonden van de gemeente huren, hun repetities tijdelijk hebben moe ten staken en hierdoor heeft de gym nastiekvereniging „Sparta", die haar jaar lijkse zaaluitvoering had vastgesteld op Zaterdag 11 Maart, deze geheel moeten af gelasten. In plaats hiervan wordt nu Zaterdag in gebouw „Concordia" voor de leden een contactbijeenkomst gehouden met een feestelijk programma. De gymnastiekvereniging ,,SSIi", die de jaarlijkse zaaluitvoering door het onge mak inmiddels een maand later heeft ge steld, was wat gelukkiger: zij heeft met in gang van vandaag tijdelijk beslag kunnen leggen op de gymzaal van de Da Costa- school, die tot de herfst van het vorige jaar als oefenzaal voor SSH diende. Met de Zaterdag in Haarlem gespeelde ingelaste wedstrijd tegen de grootste con current Aurora A heeft het Watervliet A- aspiranten team op werkelijk fraaie wijze het eerste korfbalkampioenschap van dit seizoen in de Haarlemse Korfbal Bond ver overd. Het resultaat in de competitie was wer kelijk schitterend want de groen-gelen zijn ongeslagen, maakten totaal 74 doelpunten voor en kregen er maar 4 tegen. Boven dien werd de voorsprong op nummer twee van de ranglijst Aurora A zeven punten. De overwinning van Watervliet was vrij gemakkelijk, ook al omdat Aurora A met invallers speelde. De doelpunten kwamen bij Watervliet aan de lopende band. Bin nen 14 minuten was het 20 door Leni Kloosterman, waarna J. Tiets (2x) en D. v. Lodesteyn de eerste speelhelft voor Wa tervliet met een 50 voorsprong afsloten. Ook na de hervatting kon Aurora de Wa- tervlietdoelpunten niet voorkomen. Ach tereenvolgens scoorden A. de Niet (60), A. Linterman met een mooi afstandschot (70), L. Kloosterman (80), A. Ooster- baan (90), R. Scheringa (100), G. v. d. Brink (110), D. v. Lodesteyn (120) en L. Kloosterman ten slotte 130. De spelers die de kampioenscontinuïteit van het vorige seizoen handhaafden waren de meisjes B. Hoen, L. Kloosterman, A, de Niet, A. Oosterbaan, G. Metselaar, E. Kluft en de jongens D. v. Lodesteyn (aanvoer der), R. Scheringa, R. de Niet. A. Linter man, G. v. d. Brink en G. Tiets. Met grote spanning is de wedstrijd van Waterloo tegen VVD tegemoet gezien en er waren dan ook talrijke Waterloo-aan- hangers op het Droste terrein aanwezig, waar de elf van Waterloo als één man heb ben gevochten voor de overwinning. Bijzonder goed waren de beide binnen- spelers Post en Zwanenburg op dreef en doelman Kok, die door keurig opstellen en resoluut ingrijpen, mede de basis legde voor de overwinning, kreeg meermalen een „opendoekje". Waterloo begon met een of fensief, waardoor VVD al dadelijk enigs zins werd overspeeld. Na 15 minuten was het A. Holman die zijn club de verdiende 1-0 voorsprong gaf en dat schonk Water loo dubbel moed. Post zag zijn zwoegen beloond door uit een voorzet van Holman hard in te kogelen. VVD, dat evenwel aan de druk wist te ontkomen, kwam met ge vaarlijk opgezette aanvallen voor het IJ muider doel, maar de hechte verdediging liet zich niet meer verschalken. De rust ging in met 0-2. Na de rust ontstond er een meer gelijk opgaande strijd met mooie kan sen aan beide zijden. Een harde schuiver van Post en een schot tegen de lat van Eelsing, hadden beter lot verdiend, maar tenslotte passeerde de actieve Holman drie, vier spelers en met een mooi schot bracht hij de stand op 0-3. Waterloo 3 klopte Spaarndam 3 met 6-0. Waterloo 4 bracht het tegen WH 3 tot een 2-2 gelijk spel en Waterloo-junioren bond door een 8-1 overwinning VI. Vogels aan zijn zegekar. Wijk aan Zee is tegen W.S.V. vrijwel voortdurend sterker geweest en kon in de eerste helft door Zuiderduyn de leiding nemen. Alle pogingen van W.S.V. leden schipbreuk op de hechte Wijk aan Zee verdediging. In de tweede helft had W.S.V. aanvan kelijk het beste van het spel en wist door Binke de stand in evenwicht te brengen (1—1). Toen was het woord weer aan Wijk aan Zee. Door v. d. Mey werd het tweeeen voor de thuisclub, die na dit doelpunt ook in de meerderheid bleef. Het duurde even wel tot kort voor het einde vooraleer De Winter Wijk aan Zee in veilige haven bracht door het derde doelpunt te scoren. Wat W.S.V. hierna ook probeerde, Wijk aan Zee liet zich de drieeen voorsprong niet meer ontnemen. Stormvogels 2 liet de punten aan Ajax 3 De verjongde Stormvogels-reservisten- ploeg moest tegen het sterke Ajax 3 met een paar invallers uitkomen, waardoor het elftal nog al wijziging had ondergaan. Toch gaven de blauw-witten de geroutineerde Ajaxiden aardig partij, zodat tenslotte met 3-1 een eervolle nederlaag werd geleden. Klaverjassen voor NRF De Zaterdagavond in de zaal van de ge broeders Dam gehouden klaverjaswed- strijd, waarvan de baten ten goede kwa men aan het Rampenfonds, mocht zich in een grote belangstelling verheugen. Aan deze wedstrijd, die werd georgani seerd door de klaverjasclub „de Zon" uit Heemskerk, werd door niet minder dan zeventig personen deelgenomen. Na een spannende strijd kwamen de vol gende prijswinnaars uit de bus: 1. B. Muis 5524 pt., 2. N. Stokman 5383 pt., 3. mevr. Adelaar 5334 pt., 4. A. Kwaak 5272 pt., 5. J. Bleiendaal 5162 pt. De laagst geplaatste, de heer P. Henne- man, die slechts 2760 punten op zijn naam kon brengen, mocht een troostprijs in ont vangst nemen. Na afloop kon een bedrag van 64.36 aan het Rampenfonds worden overge maakt. De Terrasvogels hebben tegen DCG een gevoelige nederlaag geleden. Zaal was weer present, doch de langdurige rust bleek deze speler geen goed gedaan te hebben, zodat ae achter hem spelende backs, eerst Ak kerman Jr. en later Van der Kuyl, geen gemakkelijke taak hadden. Bovendien ver zwakte de Terrasvogels-defensie nog aan zienlijk door het uitvallen van Mosmans. Terrasvogels begon met de leiding te nemen, toen Röbken een penalty kreeg te nemen. De Vogels bleven in deze eerste helft het meest in de aanval, doch in het gebruik maken van kansen blonk de in een vreemde samenstelling spelende voorhoede niet uit. Tien minuten voor rust maakte DCG gelijk (1—1). Na de rust was DCG het meest aan het woord en maakte de Terrasvogels-verdedi ging tal van fouten. Ondanks dapper doel- verdedigen van Akkerman Sr. scoorde DCG nog viermaal, waartegenover Terras vogels door toedoen van invaller Kok slechts één doelpunt stelde (52). De vereniging De Hollandsche Molen heeft Zaterdag te Amsterdam haar jaar vergadering gehouden. De vereniging heeft in 1952 aan bijna 200 molens haar aan dacht besteed. Noordholland kreeg er twee veidemolens, in Liede en de polder Waa lenburg op Texel, bij. Over de molens in de rampgebieden be schikt de vereniging nog niet over defini tieve gegevens. Verwacht wordt dat de molen te Ouwerkerk op Noord-Beveland, ciie is blijven staan, doch die zeer verzakt was en waarvoor plannen tot herstel wer den gemaakt, tot ondergang is gedoemd. De eigenaar en vrouw zijn in de golven omgekomen. De molen in Sint Janslana op Schouwen Duiveland werd door een vloedgolf meegesleurd. De molenaar en zijn gezin konden zich in veiligheid stel len. De molenaar te Oude Tonge werd zwaar getroffen; hij verloor zijn drie kin deren. Zijn huis, loods en maalderij spoel den weg. De stichting Electriciteitsopwekking o'oor windmolens heeft veel werk verzet om te komen tot electriciteitsopwekking op ruimer schaal. Bij vele molenaars be staat hiervoor grote belangstelling.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8