Lord Ismay over Europa's groeiende militaire kracht Elastieken kousen J Dr. H.Mühlenfeld waarschijnlijk Duits ambassadeur in Den Haag Agenda voor Beverwijk Kort en bondig FINANCIERING SCHREURS EXPORT PRODUCTIE KABRU LAGE PR IJ ZEN 39. 49. 53. 19.75 23.75 34.50 9.75 16.50 18.- KROONENBERG 23.50 27.50 32.50 ANEGANG 21 HAARLEM Heemskerk Industriële inspanning van de Sovjet-Unie kan achterstand verkleinen „Be Vergulde Gaper" PROFITEREN! VRIJDAG 13 MAART 1953 10 Afgevaardigde van de Deutsche Partei in de West-Duitse Bondsdag „Hollands Glorie" voor Sihi Lof voor redders Wie is zijn veldfles kwijt? Mossadeq geeft Italianen korting Weer een resolutie over Griekse krijgsgevangenen Er zijn grenzen Hoofdprijzen Staatsloterij Zwitserland schenkt vijf barakkenkampen Nieuwe verkiezingen in Oostenrijk? Spoorstaking in Italië ZUIVER WOLLEN KINDERTRUIEN van AUTOMOBIELEN Motorrijwielen Motorcarriers Tractoren DRAGLINES HEEMSTEDE OP VERZOEK VAN ZEER VELEN gaan wij de VERKOOP van onze overtollige slechts enkele dagen voortzetten. THANS kunnen zij die nog niet in de gelegenheid waren ALSNOG van ome ONGEKEND Zaterdagmorgen 9 uur starten wij wederom met een prachtige collectie HERENKLEDING stuk voor stuk op het nieuwe Voorjaars seizoen afgestemd (en voor export gepro duceerd) Nieuwe dessins en nieuwe kleuren, in prach tige pasvorm vervaardigd gaan wij voor de navolgende BESPOTTELIJK LAGE PRIJZEN uitreiken. KAMGAREN COSTUUMS TROPICAL COSTUUMS REGENJASSEN PANTALONS BHfei KLEDING SPORTCOLBERTS DEMI'S, GABARDINE REGENJASSEN BETER enGOEDKOPER Nu de Koningin agrement heeft ver leend op een benoeming tot Duits ambas sadeur in Den Haag van dr. H. Mühlen- feld, mag aangenomen worden, dat dr. Mühlenfeld zal worden benoemd. „Ik verheug mij ten zeerste in het voor uitzicht, dat ik in deze functie zal kunnen meewerken aan de ontwikkeling van ^pn nieuwe verhouding tussen Nederland en Duitsland in een geest van vriendschap. Ik besef tenvolle, dat deze taak zwaar zal zijn wegens datgene wat Nederland door de Duitse bezetting is aangedaan, maar juist dit maakt naar ik geloof de mij opge dragen taak des te aantrekkelijker", zo zeide dr. Mühlenfeld in een gesprek met de correspondent van het A.N.P. in Bonn. Hij verklaarde, dat met deze benoeming zijn vroegere adspiraties om in de buiten landse dienst te treden alsnog zijn ver wezenlijkt, nadat hij deze twintig jaren geleden onder de druk van het nazi regiem heeft moeten opgeven. „Ik heb in 1951 aan dr. Adenauer gevraagd met een benoeming te wachten tot ik mijn politieke opdracht aan het einde van de zittings periode van de Bondsdag zou hebben ver vuld. Daarna zijn tussen dr. Adenauer en mij herhaaldelijk scherpe politieke tegen stellingen gerezen, onder meer over de Europese verdragen, maar deze hebben het vertrouwen in elkaar niet geschaad. Ik heb van dr. Adenauer zeer veel geleerd en ben het in grote lijnen met zijn politie ke conceptie eens", aldus dr. Mühlenfeld. Dr. Mühlenfeld is in de nat.ionaal-socia- listische periode als „Referendar" in dienst van de Pruisische justitie getreden. Hij werd in 1935 uit de staatsdienst ontslagen daar hij weigerde tot de nationaal-socia- listische partij en de S.A. toe te treden. „Waarom niet meer belangstelling uit de jeugd?" Voor de leden van de personeelsvereni ging der N.V. Machinefabriek Maters hield de heer Van der Hidde van L. Smit's zee sleepdienst gisteravond een lezing over de zeesleepvaart. De heer Van der Hidde behandelde als inleiding allereerst de litteratuur hierover; als man van het vak had hij op diverse passages uit Jan de Hartog's „Hollands Glorie" nogal wat aanmerkingen. Vooral de concurrentiestrijd, zoals die in deze roman beschreven is, achtte spreker te sterk overdreven. Hierna vertelde hij dat de firma Smit in 1842 werd opgericht en zich in die dagen beperkte tot het slepen van zeilschepen van Hellevoetsluis naar Amsterdam. Achtendertig jaren later werd pas de eerste werkelijke zeereis door deze firma ondernomen. Dat Nederland zo'n belangrijke plaats in de sleepvaart heeft ingenomen, zocht spre ker in de kundigheid van wat hij noemde „de baggerboeren". Deze deskundigen kre gen in het buitenland een dermate goede naam, dat zij baggermolens naar verschil lende delen van de wereld moesten laten transporteren om hun vele buitenlandse opdrachten uit te kunnen voeren. De ontwikkeling van de zeeslepers is door de jaren heen sterk vooruit gegaan; en het vermogen der motoren werd van 750 tot 4200 paardenkracht opgevoerd; met de groei der schepen werd ook het comfort aan boord sterk verhoogd. De heer Van der Hidde vroeg zich af, waarom er zo weinig interesse van de zijde der jongeren bestaat voor de zeesleep vaart. Het vereiste diploma is voor iedere normale jongen met een logisch denkver mogen bereikbaar. „Men emigreert naar Australië met de gedachte, dat er in Ne derland geen boterham meer te verdienen is", aldus spreker, „terwiil er nog altijd plaats is voor goede kapiteins, waarvoor het salaris van negen tot dertienduizend gulden per jaar varieert." Op een vaak humoristische wijze haalde de heer Van der Hidde vervolgens ver schillende staaltjes uit het zeemansleven aan, waarna hij tot de conclusie geraakte dat de zeesleepvaart inderdaad „Holland's Glorie" genoemd mag worden. Tenslotte werden verscheidene licht beelden vertoond, waarbij spreker uitleg gaf. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOORTEN: Alida A., d. van G. H. Duin en G. J. Meeuwsen: Maria C., d. van J. C. van den Berkt en H. G. A. Hoogeland; Ar- turo, z. van E. Bosman en T. M. de Waard; Martinus A. P., z. van P. Sleutel en J. E. Volkerts; Catharina J .M., d. van J. J. A. Meurs en J. Spring in 't Veld; Ingrid J. M., d. van J. J. A. Meurs en J. Spring in 't Veld; Maria Th. A„ d. van L. G. Westgeest en Th. Kroon; Barbara G., d. van L. J. Slotemaker en C. Wokke; Franciscus A. M„ z. van J. van der Steeg en M. F. Brandjes; Anna E.. d. van S. Leuring en A. C. de Vries; Maria G., d. van C. van Es en H. A. Bakker; Theo- dorus L, z. van G. H. N. Bakker en J. C. Eijking; Robert H., z. van G. H. N. Bakker en J. C. Eijking. ONDERTROUWD: J. H. Meijer en M. W. J. Simmerman; C. A. Cabret en A. M. van Zanten. GETROUWD: J. W. Los en A. J. Hoog land. OVERLEDEN: E. Strik, oud 34 j.. geh. m. J. van Balum, won. te Velsen; A. Berghuis, oud 83 j„ wed. van M. H. Bcekelaar; M. H. Kroonen, oud 73 j., geh. m. J. M. Kleintjes, won. te Amsterdam; E. Wesemann, oud 23 dagen, d. van Th. Weseman en T. Kramer. Vrijdag 13 Maart Vioscopen: Kennemer Theater, 20 uur: „The greatest show on earth". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: Fanfan la Tulipe. W.B. Theater, 20 uur: De raadselachtige mr. Motto. Zaterdag 14 Maart Bioscopen: Kennemer Theater, 18.30 en 21.25 uur: „The greatest show on earth". Overige bioscopen als Vrijdag. Centrum, 8 uur: Feestavond gymnastiek vereniging „Turnlust". Statenhuis, 8 uur: Feestavond Kennemer- lands Gemengd Koor. Jan Alsweg 32, 8 uur: Officiële opening Leger des Heils-gebouw. Hij heeft toen een functie in de industrie aanvaard en zijn verdere studies ook op het gebied van het handelsrecht gericht. Vooral het scheepvaartrecht heeft hem daarbij aangetrokken. Hij heeft zich sedertdien steeds sterker in economische richting ontwikkeld. Tot 1942 heeft hij als jurist en adviseur voor de particuliere chemische industrie gewerkt. Daarna werd hij in dienst geroe pen en door intriges van nationaal-socia- listische zijde naar Rusland gezonden orn daar soortgelijke werkzaamheden in de in dustrie op zich te nemen. Hij heeft daar gelegenheid gehad de Russische industriële organisatie nader te bestuderen. Bij de te rugtocht uit Rusland werd hij verplicht een functie te vervullen in het bouwbe drijf in Duitsland. Hij heeft zich daarbij vaak verbaasd over de toekomstplannen, die de nazi's in 1944 nog meenden te moe ten laten uitwerken. Bij de opmars der Amerikaanse troepen in Duitsland bevond hij zich tenslotte weer op zijn uitgangs punt: het familiehuis in Isernhagen bij Hannover. Dr. Mühlenfeld heeft in 1946 de Nieder- saksische Landespartei mede opgericht, die de naam „Welfenpartei" droeg en voor al steunde op de conservatieve elementen die nog altijd een zekere aanhankelijkheid aan het oude vorstenhuis van Hannóver hadden. Hij is toen in de in Hambufg ge vestigde raad voor de Britse zóne afge vaardigd, later in de economische raad voor de Britse zóne in Frankfort, en ten slotte voor de tot „Deutsche Partei" uit gegroeide „Welfenparteit" in de eerste West-Duitse Bondsdag. „De economische politiek is sindsdien steeds mijn stokpaard je gebleven", zo zeide hij. Nazi-Invloeden in de „Deutsche Partei" Over de invloeden van de vroegere nazi's in de „Deutsche Partei", waarvan hij fractieleider in de Bondsdag was, zei hij: „Ik heb er veel tijd aan besteed om te ontleden hoe de infectie der nazi-domheid de geestelijke gezondheid van het volk heeft kunnen aantasten. Ik heb daarover een boek „Politik ohne Wunschbilder" ge schreven. Het was moeilijk een uitgever te vinden. Blijkbaar menen de Duitse uit gevers, dat zij betere zaken kunnen döên met publicaties over de levensbijzonder heden der oude nazi-helden. Ik geloof, dat in dit opzicht de Duitse pers een grote ver antwoording op zich geladen heeft. Vooral de geïllustreerde pers, die met dit soort publicaties een soort va banque-spel be drijft. Ik geloof niet, dat het juist is, wan neer men de „Deutsche Partei" ervan be schuldigt, dat zij neo-fascistisch zou zijn, omdat zij vroegere nationaal-socialisten weer in het politieke leven wil betrekken. Tenslotte hebben ook dezen kiesrecht en wij moeten daarvan de consequenties op ons nemen. Wanneer wij hun geen onder dak bieden dan zouden er voor hen slechts radicale partijen overblijven. Natuurlijk moeten wij daarbij waakzaam zijn. Ik kan u verzekeren, dat voor iemand, die nazi- politiek wil bedrijven, in deze partij geen plaats is. Wanneer ik in dit opzicht getwij feld zou hebben zou ik onder geen enkele omstandigheid de partij in de Bondsdag zijn blijven vertegenwoordigen. De laatste partijdag in Goslar heeft echter bewezen, dat er in dit opzicht geen grote gevaren bestaan. Wanneer ik thans de practische politiek ga verlaten, dan is dit zeer tegen de wens van de partijleiding, die mijn overgang naar de diplomatieke dienst niet heeft ondersteund". Dr. Mühlenfeld is gehuwd en heeft een zoon van vijftien jaar. De Nederlandse vereniging „De Redding médaille" heeft haar algemene ledenver gadering gehouden in Hoek van Holland. In zijn openingsrede gewaagde de voorzit ter, de heer C. Ottes, van de ramp, die ons vaderland heeft getroffen. De talloze slachtoffers werden met een ogenblik van stilte, staande herdacht. De heer Ottes roemde het voortreffelijke werk, verricht door de leden en duizenden onbekende redders uit binnen- en buiten land en de hulp. verleend door de gehele vrije wereld. Speciaal richtte hij zich tot schipper Willem de Jager en zijn flinke mannen van de reddingboot „Koningin Wilhelmina", gestationneerd te Stellendam. Terwijl dit dorp op vreselijke wijze werd geteisterd, trokken zij er op uit acht dagen en nachten om onder de meest gevaarlijke omstandigheden honderden mensen van een wisse dood te red den. Schipper De Jager moest dit bekopen met een ernstige ziekte en werd in het ziekenhuis te Vlaardingen opgenomen. Aanvankelijk werd voor zijn leven ge vreesd, maar dank zij de geneeskundige behandeling en zijn ijzersterk gestel was hij weer in zoverre hersteld dat hij de ver gadering kon bijwonen. De heer Ottes dankte ook nog schipper Willem van Seters en zijn bemanning van de reddingboot „President Jan Leis" gesta tionneerd te Hoek van Holland, voor de met levensgevaar verrichte reddingen in het afgelopen jaar door hen verricht. Besloten werd het ondersteuningsfonds, dat in het afgelopen lustrumjaar met 13.000 was vermeerderd, om te zetten in een stichting. Op dé politiepost zijn iedere werkdag tussen 11 en 12 uur inlichtingen te ver krijgen over de volgende verloren en ge vonden voorwerpen. Gevonden: veldfles, handschoen. Verloren: namaak gouden armband horloge, kinderschoentje, gymschoenen en autoped. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOORTEN: Kees, z. van C. L. Bedeke en C. E. Hogenstijn; Maria Adriana, d., van C. Meijne en M. Koppes; Catharina Johan na Josephina, d. van P. W. Hes en C. Liefting ONDERTROUWD: H. J. van Dieren en J. C. van den Berg. GEHUWD: J. H. Lokken en H. Meêringa. OVERLEDEN: Gezina Vreeker, oud 77 j., wed. van J. Kaag. wonende te Castricum; Helena Cornelia Thomassen, oud, 78 j., geh. met C. Dogger, wonende te Texel; Petrus Johannes Standaar, oud 78 j„ wonende te Amsterdam, geh. met A. A. Jongstra; Sjoerd- tje Jitzes Veenstra, oud 72 j., wonende te Midwoud: Klaas Metzelaar, oud 92 j., wedn. van A. M. Denker Huneman, wonende te Den Helder. TEHERAN (Reuter). De Perzische regering heeft Donderdag bekend gemaakt, dat de Italiaanse maatschappij „Supor" gedurende zes maanden een prijsreductie van 50 procent zal genieten op haar aan kopen .van Perzische olie. Deze maatschap pij heeft te Venetië het rechtsgeding tegen de Anglo Iranian Oil Company gewonnen, dat liep over het eigendomsrecht van Per zische genationaliseerde olie. Dit besluit van de Perzische regering is bedoeld als een bewijs van waardering voor het uitvechten van het geschil over de 5000 ton Perzische olie, die met het Ita liaanse tankschip „Miriella" naar Venetië werden vervoerd. NEW YORK (Reuter). De politieke commissie van de UNO heeft met 54 tegen vijf (communistische) stemmen bij één onthouding (India), een resolutie goedge keurd, waarin een „welgemeend beroep" wordt gedaan op de regeringen der com munistische staten de drie duizend Griek se krijgsgevangenen, die zich sinds de da gen van de Griekse burgeroorlog in haar handen bevinden, weer naar Griekenland terug te zenden. In December 1950 is een overeenkom stige resolutie door de Algemene Vergade ring aanvaard. De Griekse delegatie had verklaard, dat de communistische staten deze resolutie naast zich neer hebben ge legd. WASHINGTON, (Reuter). „West- Europa heeft thans ongeveer 8.300.000 man onder de wapenen en eind 1953 zal zijn militair weerstandsvermogen nog gro ter zijn", zo verklaarde de secretaris-gene raal van de NAVO, Lord Ismay, Donderdag op een bijeenkomst te Washington van de Amerikaanse „National Press Club". Hij zeide voorts, dat de West-Europese staten eind 1953 tezamen over ruim vier duizend militaire vliegtuigen, over het al gemeen met moderne straalmotoren uitge rust, zullen beschikken. De NAVO-landen zullen in het volgende jaar bijna zevenhonderd millioen dollar uit geven voor de aanleg van vliegvelden en voor verbindingsdoelelnden, hetgeen twee- eneenhalf maai zoveel is als vorige jaren. „Wjj verwachten in 1953 gemiddeld per week een vliegveld te zullen voltooien", verklaarde hij. „Het bijeen brengen van de West-Euro pese en Amerikaanse hulpbronnen aan industrieel vermogen en mankracht schept een combinatie, sterk genoeg om elke eventuele aanvaller af te schrikken. De Amerikaans-West-Europese productie is bijna vier maal zo groot als die der com munistische staten. Indien de Sovjét-Unie er echter in zou slagen de hand te leggen op de West-Europese fabrieken, zou de productie van het door de communisten overheerste gebied bijna gelijk worden aan die der Verenigde Staten", zeide Ismay. Hij waarschuwde, dat de Sovjet-Unie haar industrie uitbreidt in een tempo, dat het mogelijk maakt de achterstand op de Westelijke mogendheden te verkleinen. Lord Ismay gaf nog de volgende cijfers. „In 1949 hadden de Europese NAVO-lan- den ongeveer 2.450.000 man onder de wa penen, tegen nu bijna 3.300.000. De mili taire uitgaven zijn sinds 1949 met 120 pro cent verhoogd. De opleiding en gevechts- waarde der troepen is, evenals de uitrus ting, waarover zij beschikken, ^eeds beter geworden". „Indien wij er, door onze gezamenlijke militaire krachtsinspanning in slagen een aanval op de Westelijke landen te voor- TEL AVIV (AFP). Aan dé Israelisch- Jordaanse grens heeft zich Donderdag l een merkwaardig grensincident voorge- daan. Twee beren, een mannetje en een vrouwtje, hadden kans gezien uit de dierentuin van Jeruzalem te ontsnap pen. Het vrouwtje kon door de Israeli- sche politie worden gevangen, doch niet voordat zij een ezelin had verslonden. Het mannetje slaagde er echter in over j de grens naar Jordanië te ontkomen, j waar het Arabische Legioen de achter- volging heeft ingezet. De Israëlische autoriteiten hebben onmiddellijk de ge- mengd Israelisch-Jordaanse wapenstil- standscommissie van het incident op de hoogte gesteld en verzocht, de „schen- der van de grens" aan Israel terug te geven, zodra het Arabische Legioen de vluchteling heeft gevangen. Vierde klas, zevende lijst f 1000 met premie van f 30.000: 2037 Premie van f3000: 20745 f 400: 4504 6973 8810 9705 f 200. 3560 9701 14909 16219 18717. Het Zwitserse Rode Kruis heeft, in over eenstemming met de wens van de Neder landse autoriteiten, barakken beschikbaar gesteld voor het samenstellen van vijf dijk werkerskampen in de rampgebieden. Ieder kamp zal plaats hebben voor 250 personen. Twee van de kampen komen in Hansweert op Zuid-Beveland, een ervan op Schouwen- Duiveland. Gisteren heeft de 300 metende kustvaar der „Suriname" met 300 ton stortsteen aan boord, de haven van Plymouth verlaten op v/eg naar Zijpe op Schouwen-Duiveland, waar de steen voor het herstel der dijken zal worden gebruikt. De helft van de lading is spontaan geschonken door een Londense steenbandel tijdens de rampdagen. Het andere deel is gekocht van het geld, dat is bijeengebracht naar aanleiding van een op roep tot financiële steun aan Nederland in „The Times". Bij de aankomst van de „Suriname" in het plaatsje op de Zuid- Oostkust van Duiveland, zal de stortsteen worden overgedragen aan de Rijkswater staat. WENEN (Reuter). Volgens de Neue Zürcher Zeitung is de regeringsvorming in Oostenrijk in een impasse geraakt door dat Raab, voorzitter van de Katholieke volkspartij, blijft vasthouden aan de eis tot opneming van de rechtsgeoriënteerde bond van onafhankelijken in de coalitie van volkspartij en socialisten, waartegen laatstgenoemden zich verzetten. Mocht men niet tot een oplossing gera ken, dan zou volgens berichten in een blad, dat in nauwe betrekking tot de Volkspartij staat, rekening moeten worden gehouden met de mogelijkheid van nieuwe verkie zingen in Juni aanstaande. komen, is de prijs, die wij hiervoor moeten betalen, zeer gering. Wij zouden dan zelfs kunnen zeggen het oorlogsgevaar „op een koopje" te hebben bezworen", besloot hij. In cijfers Dertien der veertien NAVO-staten (IJs land kent geen militaire begroting) zullen in het in Juni eindigende begrotingsjaar tezamen een bedrag van 63.465.220.000 dollar voor militaire doeleinden hebben uitgegeven, hetgeen negen milliard dollar meer is dan in het afgelopen jaar. De militaire uitgaven in vorige jaren waren: 1951-1952: 54.564.690.000, 1950— 1951: 29.171.780.000 en 1949—1950: 18.614.040.000 dollar. De Verenigde Staten hebben voor het belastingjaar 19521953 het meest uitge trokken, namelijk een bedrag van: 49.500.000.000 dollar, hetgeen ongeveer zes milliard meer is dan in het afgelopen jaar. De cijfers der militaire uitgaven van enige andere NAVO-landen in 19511952 en 19521953 zijn: 1951—1952 1952—1953 Nederland 3Ó9.8ÓO.0O0 423.750.000 België 346.560.000 483.820.000 Italië 813.060.000 996.510.000 Turkije „315.990.000 324.130.000 BINNENLAND In de mijn Julia te Eygelshoven is de 38-jarige bankwerker M. Fokkema uit Gro ningen, die verbleef in de rijkswerkinrich ting te Eygelshoven, om het leven gekomen doordat hij in een tussenschacht is gevallen. Hij was gehuwd en vader van één kind. Woensdagavond heeft in Groningen de eerste uitvoering buiten Haarlem plaats van het aan de orgelstad opgedragen en ter ge legenheid van het laatste internationale orgelconcours ten doop gehóuden „Concerto per organo roméntico" van dr. Anthon van der Horst. De uitvoerenden "zijlï de= G. O. V. onder leiding van Jan van Epenhuysen, de Haarlemse organist Albert de Klerk. Aan boord van het aan de Sumatrakade te Amsterdam liggende m.s. „Jagersfontein" is Prins Bernhard vandaag geïnstalleerd als beschermheer van het Afrika-instituut. De voorzitter van het Afrika-instituut, mr. K. P. van der Mandele, hield daarbij een rede over de Nederlandse belangen in Afrika. Te Leiden is een stichting in het leven geroepen, die tot doel heeft de Wereld federatie voor Dierenbescherming in moreel en financieel opzicht te steunen. Voor het geval de zetel van de wereldfederatie uit Nederland verplaatst zal worden, wil de stichting de gelden waarover zij beschikt doen toekomen aan het Dierenrampenfonds of aan dierenasyls. Met ingang van 1 April wordt de kolonel C. F. Pahud de Mortanges chef van de staf van de inspecteur-generaal van de Ko ninklijke Landmacht. Kolonel Pahud de Mortanges wordt op 1 April eervol ontheven van de functie van inspecteur der cavalerie. De Rotterdamse rechtband heeft de 49- jarige meubelstoffeerder B. K. uit Rotter dam, die brandmeester was bij de vrijwillige brandweer en die in de nacht van 12 Juni brand zou hebben gesticht in een schuurtje, veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen marnden, waarvan drie voorwaarde lijk. Verder moet hij 2200.betalen aan de eigenaar van het schuurtje. De leider van het voormalige sportweek blad „Koning Voetbal", de heer C. D. H. is door het Amsterdams gerechtshof veroordeeld tot vier maanden voorwaardelijk. Tegen hem was veertien dagen geleden zes maanden Onvoorwaardelijk gerequireerd. Hem was vervalsing van prijsvraagformulieren ten laste fjeleijd De konijnenfokkersvereniging „Het Raskonijn" Haarlem en Omstreken houdt op 14 en 15 November een nationale konijnen tentoonstelling te Haarlem. De A.N.W.B. deelt mede, dat de rijks weg door de Alblasserwaard wederom is opengesteld voor voertuigen met een maximum gewicht van 6000 kg. Hiermede is opnieuw een belangrijke stap op de weg naar herstel van een normaal verkeer. Deze openstelling is van groot be lang voor het verkeer van Rotterdam naar de Betuwe, Oost-Brabant en Limburg, dat tot dusver via Utrecht moest gaan, De A.N.W.B. zal er zorg voor dragen dat de noodbebakening tijdig aan de nieuwe situa tie wordt aangepast. Het examen voorafgaande aan de wed strijd om de zogenaamde Prix de Rome be gint dit jaar op 11 Mei. De eigenlijke wed strijden beginnen in de vrije schilderkunst én de vrije beeldhouwkunst beginnen op 8 Juni. De krijgsraad te velde West heeft de reserve le luitenant Van B„ wie ten laste was gelegd dat hij als inkoper bij de Lucht- machtaanschaffingsdienst gefraudeerd had, veroordeeld tot een gevangenisstraf van 3 jaar met aftrek van het voorarrest, ontslag uit de militaire dienst en ontzegging van de bevoegdheid bij de militaire macht te dienen. HAARLEM EN OMGEVING De 64-jarige mejuffrouw M. K. uit Haarlem, die gisteren in de Kruisstraat in kopen deed voor de schoonmaak viel bij het binnengaan van een winkel zo ongelukkig, dat zij haar rechterbovenbeen brak. Zij werd naar het Diaconessenhuis overgebracht. Gisteren was in de Mamixstraat in Haarlem de zestienjarige hulpmonteur W. M. bezig met het afladen van rioolbuizen van een vrachtauto. Tijdens zijn werk viel de jongen en werd door een der buizen, die duizend kilo wegen, getroffen. Hij klaagde over pijn in de rechterschouder en had een bloeduitstorting in de linkerwang. Hij werd naar de Maria-stichting vervoerd. In het bericht over de deze week te Bentveld gehouden conferentie is een zet fout geslopen; het onderwerp van de confe rentie was niet „Totalisme. en religie", maar „Socialisme en religie". ROME (Reuter/AFP). Tussen Rome en de andere grote Italiaanse Steden zijn burgerlijke en militaire vliegtuigen inge schakeld voor het vervoer van treinreizi gers, die wegens de spoorwegstaking niet voort kunnen. Reizigers met kaartjes eer ste klas kregen Donderdag vliegplaatsen. Honderden bussen vervoerden andere pas sagiers. De regering slaagde er ook in een „ske let-spoorwegnet" in bedrijf te houden. Vol gens de regering is de staking niet de oor zaak geworden van een algehele verlam ming van het verkeer. De staking, die twaalf uur in de nacht van Woensdag op Donderdag begon en voor 48 uur is uitgeroepen door de onder communistische leiding staande algemene vakbond, wordt gesteund door de sociaal democratische vakbond. De Christen-de mocraten steunen haar niet. IJZERSTERK Leeftijd 5 jaar 6 7 8 9 5.95 6.95 7.95 8.95 9.95 enz. Ook naar maat gemaakt V* „DE W O L B A A L" Gen. Cronjéstraat 129 Tel. 11385 - Haarlem Deskundig advies bij aan koop. Profiteer van onze meer dan dertig jarige er varing. WIJ STAAN ACHTER U look voor al uw verzeke ringen. JAVALAAN 61. TED. 38497. Drogisterij J. VAN LEEUWEN Trompstraat 22, IJmuiden-O. ZIJN BATA KINDERSCHOENEN DE BESTEl Voor kwaliteit en pasvorm werden zij in de loop der jaren een begrip en ook in onze nieuwe voorjaars collectie vindt U daarvan weer tal van sprekende bewijzen! Echt een schoen voor Pasen! Een stevig flexible kinderschoen" tje, zeer buigzaam en met de bekende Fulfit pasvorm. Bruin- lederen bovenwerk, dubbele lede ren zool en gegarandeerd repareer- baar. mod. 65 Sportieve ijzerstérke kinderschoen» bruinlederen bovenwerk - sterke zool van Poroflex of crepe. NERGENS BETER! m. 27-30 11.93 m. 31-34 12.93 m. 35-38 14.95 DE STERKSTE KINDERSCHOENEN 2UN BATA KINDERSCHOENEN! mod. 44 FII. IJ muiden: Oosterduinweg 22 en in alle moderne dessins en unikleu- ren gemaakt voor export in het nieuwste model, 1 knoopssluiting, lange revers dubb. imp. poplin, waarbij Trench- model en Raglan, in alle kleuren voor Dames en Heren in alle modekleuren vervaardigd van de fijnste Kamgaren en Gabar dine stoffen in alle mogelijke kwaliteiten, ook naar de laatste mode vervaardigd, 2 knoopsmodel Verder grote collectie w.o. ook merk- en importartikelen, eveneens voor Fantastisch lage prijzen Beziet niet alleen de prijzen maar beoordeelt eens van na bij de coupe, kwaliteit en af werking van zo een KROO NENBERG product. In deze actie blijft KROONEN- BERG's service van 100 garantie ten volle gehandhaafd. Alle reiskosten worden vergoed Om teleurstelling te voor komen let op ons handels merk en adres O

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 12