Amsterdammer Anemaat winnaar cross-country WAARSCHUWEN GEEF MILD.... Stedennamen voor de trawlervloot en een ongelijke strijd onderling Agenda voor Velsen „Westerveld" krijgt een nieuwe aula Kennemer antaarn REVUE VAN DE ZUIDZIJ Politie in „Herenduinen SLECHTE MENSCHEN..... Korps officieren van de loodsdienst ZATERDAG 14 MAART 1953 In Milford is er nog één te vinden Passiemuziek tijdens Evangelisatiedienst Ontslagen op de „Gelria" Bemanningen van redding boten onderscheiden OLD CLOTHES NEW Vocaal en instrumentaal concert in Rex De elftallen voor „Noord" OTK verzorgt Volksonder- wijs-propaganda Burgerlijke stand Velsen Houtstof voor Van Gelder bij Kon. Marine reserve „IJmond" haalt handbalprogramma in CPN, afdeling IJmuiden herdacht Stalin DE IN HULL gevestigde „Kingston Steam Trawling Company" telde vlak voor de eerste wereldoorlog 20 trawlers. De directie besloot toen haar rederij met vier schepen uit te breiden en de opdracht werd gegund aan de bekende werf Cochrane Sons in Selby, die al vele malen in deze rubriek is genoemd. Opgezet als bouwnum- mer 581 t/m 584 werden zij bij de te waterlating respectievelijk Onyx, Agate, Beryl en Jacinth gedoopt. Eerstgenoemd vaartuig kwam nog in 1913 gereed, de andere aan vaardden het jaar daarop hun taak. Onderling verschillen de schepen hoegenaamd niets en voor die tijd waren het kloeke trawlers, die in het Noordelijk deel van de Noordzee hun arbeidsveld vonden. De inhoud bedroeg 241 ton, de lengte 37.16 m, de breedte 6.75 m en de holte 3.73 m. Het eerste schip van dit viertal, de Onyx, is later een bekende IJmuidense trawler geworden, die nog niet zo lang geleden voor de sloop is verkocht. Vooraf had er eerst een paar maal naamverandering plaats, ondanks dat de trawler bij dezelfde rederij bleef. Begon nen dus als Onyx H. 1029 werd het daarna de Onyx II H. 1029 en tenslotte was „Mary A. Hastie" de laatste naam waaronder de trawler voor het laatst onder Britse vlag heeft gevaren. Dit zelfde schip werd in 1929 door de Vereenigde Exploitatie Maatschappij in IJmuiden aangekocht tegelijk met een drie tal andere. De andere drie kregen de, namen Alma IJm. 44, Ewald IJm. 48 en Rotterdam IJm. 112, terwijl de „Mary A. Hastie" in Amsterdam IJm. 58 verdoopt werd. Amsterdam en Rotterdam, twee namen die al eerder in IJmuiden aan trawlers ge geven waren, welke beide gedurende de eerste wereldoorlog op een mijn gelopen waren. Aanvankelijk behoorden zij aan de Mij. tot Beheer van Steamtrawlers en gingen later over aan de Mij. Zaanstroom. De „Amsterdam", IJm. 49 gemérkt, liep in Augustus 1915 op een mijn en de Rotter dam IJm. 50 kwam vier jaar later op de zelfde wijze aan zijn eind. In de Evangelisatiedienst, die Zondag avond in de Hervormde kerk - de Goede Herderkerk - te IJmuiden-Oost wordt ge houden, met als voorganger ds. A. Rasker uit Haarlem, verleent het Goede Herder kerkkoor medewerking onder leiding van de heer J. Huizinga met een aantal kora len uit de Matthaus Passion van Bach. Naar aanleiding van onze laatste zin snede uit het bericht van gisteren over het korte conflict inzake het vertrek van de trawler „Gelria" blijkt ons, dat de directie der rederij Limburgia de daarin vervatte woorden niet zo zwaar heeft bedoeld als ze door ons op haar gezag werden gepu bliceerd. Wij zijn gerechtigd mede te delen, dat de kwestie van terugneming der tien ontsla gen opvarenden nog in beraad is. Beste jaren voorbij Een bijzonderheid is dat op vrijwel het zelfde moment dat De Vem de Amsterdam en de Rotterdam aan haar vloot toevoegde, de rederij Zaanstroom ook weer met een Amsterdam en een Rotterdam ten tonele verscheen. Dit waren de in Engeland aan gekochte 170 ton metende „Lord Roth schild" en „Heather", twee oude exempla ren die de beste jaren allang waren ont groeid. Zij konden onmogelijk wedijveren met de Vemmers van die naam en hebben dan ook zeer kort voor IJmuiden gevist. Na jarenlang in de haringhaven te hebben ge legen kreeg eindelijk de sloper deze „Am sterdam" IJm. 100 en „Rotterdam" IJm. 105 in handen. De Amsterdam van De Vem ging toen nog een grote toekomst tegemoet. Na de grote staking in 1933 werd de Amsterdam bot gerangschikt bij de beste trawlers van de IJmuider vloot. Dit geldt trouwens ook voor de Rotterdam, al was die kleiner. Zelfs in de oorlogsjaren konden beide schepen zich verdienstelijk maken in ge allieerd verband, omdat zij in Mei 1940 er tussen uit waren geknepen en veilig in Engeland aankwamen. Toen de oorlog afgelopen was werd de Amsterdam, zowel als de Rotterdam in de gelegenheid'gesteld wederom ter visserij te gaan, maar zij hadden de beste jaren er op zitten. Na het een paar jaar te hebben volgehouden kwamen ook zij in de haring haven. De Amsterdam is inmiddels voor de sloop verkocht, terwijl voor de Rotterdam IJm. 112 nog een taak was weggelegd. Dit schip, oorspronkelijk van Britse orgine, viel de eer te beurt door Engeland terug gekocht te worden. Behorende aan de North Eastern Trawlers Ltd neemt het schip onder de naam Steynton M. 187 van uit Milford aan de visserij deel. ARIE VAN DER VEER (Nadruk verboden) Te Harlingen is de bronzen médaille van de Koninklijke Noord- en Zuid-Hol landse Reddingmaatschappij uitgereikt aan de bemanningen van de reddingboten „Brandaris" uit Terschelling en de „In- sulinde" uit Oostmahorn. De schippers Klaas Tot en Klaas Toxopeus waren met de voltallige bemanningen op de bijeen komst aanwezig, waar hun het eremetaal op de borst werd gespeld door de voorzit ter van de Koninklijke Noord- en Zuid- Hollandse Reddingmaatschappij voor hun werk tijdens de stormrampperiode. Van de erevoorzitter, Prins Bernhardt, werd een brief voorgelezen waarin hij dank betuigde voor de manier waarop de mannen van het reddingswezen bij de hulpverlening tijdens de stormramp meer dan hun plicht hebben gedaan. De heer P. Schaap, bestuurslid van de afdeling Harlingen van de K.N.Z.H.R.M. ontving de verguld-zilveren médaille der maatschappij voor 25-jarige dienst als lid en bestuurslid der afdeling Harlingen en de heer W. Stobbe van Terschelling, die wegens gevorderde leeftijd afscheid van dit werk nam, werd met de bronzen pla quette onderscheiden. De heer Stobbe heeft in de jaren 19141919 als motor drijver deel uitgemaakt van de beman ning der oude „Brandaris" die in 1921 met man en muis is vergaan. Zaterdag 14 Maart Culturele commissie der Ned. Herv. Ge meente IJmuiden-Oost, toneelvoorstelling door Advendo, 20 uur, Herv. Jeugdgebouw. Toneeher. Kunst en Vriendschap, toneel voorstelling, 20 uur, Patronaatsgebouw. „Nieuwe Koers". Gem. vergaderlokaal Abe lenstraat. 20 uur, Politieke jongerenbijeen komst. Thalia, 19 en 21.30 uur: „The greatest show on earth". Rex, 20 uur: „De grote speler, onderwereld ontmaskerd". Zondag 15 Maart Humanistisch Verbond, gemeenschap Velsen, 10.15 uur, Rex theater, lezing over „Muziek" R.K. Kinderkoor „Vrij en Bijj", Patronaats gebouw 14 en 20 uur, Operette De Tover viool. Thalia* 15 uur, „Lord Wanhoop", 19 en- 21-30 uur „The greatest show on earth". Rex, 15 en 20 uur: „De grote speler, onder wereld ontmaskerd". Maandag 16 Maart Nutsbibliotheek, uitlening van 19.30 tot 21.30 uur, Heidestraat. Thalia, 20 uur: ..The greatest show on earth" Rex, 20 uur: „De grote speler, onderwereld ontmaskerd". Hier is dan de oude, trouwe „Amsterdam" voor de wal. Binnen afzienbare tijd zal de entrée van de begraafplaats „Westerveld" een belang rijke verandering ondergaan. Tenminste wanneer de naar de overheid opgezonden plannen door haar worden goedgekeurd. Deze plannen zijn ontworpen door de Am sterdamse architect C. C. Wegener Slees- wijk en behelzen, behalve interne veran deringen in het kantoorgebouw en aan grenzende gebouwen hoofdzakelijk de bouw van een nieuwe aula. Ter linkerzijde van het thans in gebruik zijnde kantoor, dat wordt uitgebreid met een spreekkamer en aparte werkkamer voor de hoofdopzichter, is de entrée van de nieuwe aula, door middel van een grote ontvanghal gedacht. De aula zelf krijgt de respectabele afmetingen van 10 bij 10 meter. Voor .kleine plechtigheden kan deze ruimte verkleind worden tot 10 bij 7 meter. Indeling Komt men door de hal deze ruimte hirt- nen, dan bevindt men zich meteen op de plaats voor de belangstellenden. Even voorbij het midden van de zaal worden zitplaatsen voor familieleden aangebracht. De familie, die in een apart wachtvertrek aan de zijkant van de aula bijeenkomst, kan van die zijde af de zaal betreden en heeft dus niets met de hoofdingang van doen. Is de familie gezeten, dan gaat het gordijn; dat, hét" voorste gedeelte afschut, geruisloos open en komt de verhoogde katafalk te zien. Deze katafalk is ver plaatsbaar en wordt, zodra de stoet zich na de gehouden toespraken opstelt om grafwaarts te gaan door de achter de katafalkopenslaande deuren, naar een daarvoor bestemd vertrek buiten de aula vervoerd, zodat niemand zich bij het ver laten van het gebouw aan enig obstakel kan bezeren. Een speciaal raam, dat in negen ruiten is verdeeld, maakt dat het lichteffect op de baar wordt verhoogd. Het licht in het overige.deel van de aula wordt gematigd gehouden, zodat het ac cent ten volle op de kist met het stoffelijk overschot valt. De plaats, terzijde van de baar, waar de sprekers hun woorden van herdenken kun nen uiten, is evenals de katafalk op een verhoging geplaatst. Dit heeft het grote voordeel dat men tot achter in de zaal de plechtigheid in zijn geheel kan volgen. Adhter in de aula komt een balcon, waar op het orgel wordt geplaatst en waar vol doende ruimte voor een klein zangkoor of een solist aanwezig is. Veranderingen buiten De zogenaamde rouwkamer, die thans links van het gebouwencomplex staat, wordt verplaatst naar eén gunstiger gele gen plek. De buitentoiletten worden ver groot en gemoderniseerd. Wat de belendende gebouwen betreft, hierin zal een speciale kamer voor de pers worden gereserveerd, zodat journalisten, die uit hoofde van hun beroep een plech tigheid bijwonen, ter plaatse hun. verslag kunnen maken. Hoewel dus de nu bestaande frontlijn wordt verbreed, zal het frontaanzicht geen noemenswaardige verandering ondergaan. Achter deze lage gebouwen zal echter het dak van de grote aula ver uitsteken. ADVERTENTIE Uw kleding binnen één dag gereed Koningsplein 10 Tel 4886 De gemengde arbeiders zangvereniging „IJmuider Volksstem", dirigent B. Nuyen, zal op 19 Maart in het Rex Theater een groots concert geven, waaraan de IJmui der Harmonie, dirigent J. Groot, en het kinderkoor „De Jonge Stem" medewer king zullen verlenen. Hetkinderkoor zal met dit optreden haar debuut maken; zij zal onder meer „Zilveren Golfjes" zingen, waarvan dirigent Nuyen zelf de muziek en de tekst schreef. Het programma van de IJmuider Volksstem vermeldt onder meer 't Pelgrimskoor uit Tannhaüser, Ju dex uit Mort et Vita, Gloria en het sla venkoor uit Nabuno. De IJmuider Harmo nie zal naast de begeleiding der vocalis ten met een eigen programma uitkomen, waaronder de mars Gammatique, de Pe ter Schmoll Ouverture en het Ballet Egyp- tien. KinheimV eisen (op „Tussenwijk") Kinheim: Th. Keirsgieter; A. Paap en J. H. v. d. Wateren; J. v. Hesselingen, W. Mol en W. Groene veld; J. Starre veld, Th. van Vuuren, P. Kuijn, A. Prinssen en C. Dekker. VVB—DIO (op „Watervliet") VVB; C. v. Veelen; J. Roos en K. Kil; J. Kersbergen, A. Both en P. Bleeker; F. Morlang, F. Bruinzeel, F. Kooimans, P. Vlietstra en H. v. d. Ploeg. IEVSpaarndam (op „Rooswijk") IEV: J. de Prijcker; H. Zonneveld en W. Michel; A. Leering, Th. Koek en J. Bos; H. Duin, D. de Reus, H. Brantjes, W. Cas- tricum en P. Vink. Ook het ranke- Molentje bij de ingang van Groenendaal en Flora, bekend bij iedereen in Zuid-Kennemerland, deelt in de feestverlichting. 99 Over kronkelende binnenpaden in de Herenduinen, waar nu toch ook een vleug je voorjaar is doorgedrongen, hebben negen politiemannen gisteren om het hardst over een afstand van ruim zeven kilometer dat is twee maal om de Kr.uidberg heen gelopen. De donkere uniformen waren verwisseld voor luchtige rode, blauwe en bruin getinte sportkleding en de laars had plaats gemaakt voor een lichte spike of gymnastiekschoen. De jaarlijkse cross country van het district West van de Ne derlandse Politie Sportbond was weer een feit. De commissaris van politie in Velsen, de heer J. P. Weijburg loste het startschot en daar gingen ze, de Amsterdammer Ane maat al dadelijk voorop. Vlot zochten negen man met behulp van de rood en witte vlagjes, die het parcours aangaven, hun ronde. Na ongeveer drie kilometer liep Anema nog steeds op de eerste plaats, maar nummer 3, de maréchaussée C. H, Bakker uit Rotterdam volgde op enkele meters. Anemaat wist in de tweede ronde nog iets uit te lopen en werd winnaar. Intus sen waren burgemeester mr. M. M. Kwint en echtgenote en zoon, allen te paard, ook naderbij gekomen om de lopers naar de. finish te zien snellen. De burgemeester had ook nog een klein prijsje meege bracht voor de winnaar van de cross coun try. De zilveren médaille van de ge meente Velsen was derhalve voor de Am sterdammer Anemaat. Mr. Kwint vond het heel prettig dat de mannen naar Vel sen waren gekomen om aan de jaarlijkse wedstrijd deel te nemen. In de cantine van het Hoofdbureau van Politie werden daarna de andere prijzen médailles uitgereikt. Uitslag De volledige uitslag was: 1. J. Anemaat, A.P.G.S., Amsterdam 20.45.3; 2. C. H. Bak ker, Kon. Maréchaussée Rotterdam, 20.51.9; 3. L. Davidse, Kon. Maréchaussée Amster dam 21.37; 4. H. Westerhof, A.P.G.S. Am sterdam 22.47.4; 5. J. Bronsveld, A.P.G.S. Amsterdam 22.59; 6. C. H. de Later, Kon. Maréchaussée Rotterdam 23.03.8; 7. J. Al les, A.P.G.S. Amsterdam 23.43. Twee man zijn uitgevallen. Stuk van Zola in studie Voor de jaarlijkse grote propaganda- feestavonden van de afdelingen Santpoort en Velsen-IJmuiden van de Vereniging „Volksonderwijs" zal ook nu weer het pro gramma worden verzorgd door de Onder wijzers Toneelvereniging „Kennemerland". De O.T.K. zal opvoeren het blijspel in drie bedrijven door Emile Zola: „De erfge namen van Rabourdin", waarvoor fleurige costumes en fraaie décors worden gebezigd. De eerste uitvoering is op Woensdag 25 Maart in „de Weyman" te Santpoort; de tweede op Vrijdag 27 Maart in het Patro naatsgebouw te IJmuiden-Oost. ADVERTENTIE Asylsblij Eigenlijk hadden alle dieren vrienden Donderdag in het Jeugdhuis moeten zijn, want het was daar vaak een hart verwarmende zaak. Het nieu we asyl wordt nu gebouwd in Velsen en daarmee schieten de nijvere bouwers plotseling door hun slappe was heen, zo dat de poesen en honden ver moedelijk niet eens een gor dijntje voor de ramen kunnen krijgen. Geen nood zei een braaf lid en hij bracht een pond paling mee, om te ver kopen en de vitrage kwam er beslist wel uit, al keken een paar leden boos, dat het nu net uitgerekend gerookte pa ling moest zijn, want als ge rookte paling nog levende pa ling is, gaat het niet zo zacht- handig toe. Aangezien even wel dees' paling duidelijk ter ziele was, is de verkoop toch doorgegaan, maar men moet wel oppassen met dierenbe schermers, want ze zijn ver nuftig in zulke dingen. Maar alleen gordijntjes ma ken de aankleding van het asyl niet; een kachel zal er toch ook moeten komen en een matje hier en daar, om het servies voor de gasten niet te vergeten - voor de honden, die niet zo gemakkelijk uit het vuistje eten. Nogmaals; geen nood, want de vrouwen gaan dat ferm opknappen met een bazar en de jeugd knipoogde al eêris tegen het bestuur; om dat ze ook weer bij gaat springen. Maar het meest kan Velsen zélf doen. Wist ge, dat van de 52.000 Velsenaren, er slechts 450 lid zijn van Dierenbe scherming en dat dat er min stens 1000 te weinig genoemd mogen worden? Die Haarlem se muggen doen het met hun ouwe asyl jandorie nog beter. En dat némen we niet. We kunnen het trouwens niet eens nemen,' want die 450 le ien kunnen zo in de familie .niet. cjalKerbe-rt-asvl op po ten houden. Ze zouden asyls- blij zijn met een snelle aanwas tot 1500 en dan zo verder tot 2000. Da's nog maar 4 pro cent. „Nood"-asyl Inmiddels gaat het goed op het „nood-asyl" van mevrouw Van Tuyll op Waterland, dank u. Daar zijn weer hele regimenten katten en honden uit de noodgebieden binnen gemarcheerd, die zich thans in het koetshuis onledig houden met plukharen of dromerig peinzen over het verleden. Maar de gasten van nu, die de gastvrouwe de handen vol geven met eten-geven en uit laten, worden niet naar an dere adressen geëmigreerd, omdat het dit keer geen zwer vers zijn, maar geregistreerde eigendommen, waarvan de Zeeuwse bazen bezworen heb ben, ze him terug te geven. Inmiddels hulde aan de Wa terlanders, die in de stilte van het bos de drukte van een on beschrijflijk lawaaiige invasie spontaan op zich hebben ge nomen. Wel mist, nooit mis We foeteren wel eens op de ponten en voorwaar, ik heb daar meermalen hartgrondig aan meegedaan op het Noorde lijk pontplein met drie verlo ren kwartieren in het' zicht. Maar de goede dingen van deze gemoedelijke heen-en- weertjes mogen niet uit het vergramde oog verloren wor den en dat moet er nu maar eens uit na de vele mist van deze winter. Want door al die soms plankdikke nevelen is de pont rustig, al was het inder daad meermalen héél rustig, haar paadje af gesukkeld. Heen en weer, dwars over het kanaal. Zonder één schram- metje te maken, met z'n drieën. Dat is ongeveer het zelfde, als wanneer u een drukke verkeersweg in het aardeduister over moest ste ken, terwijl de auto's geen lichten op hadden en alleen maar op kompasnaald en het gehoor zou kunnen vertrou wen. Als dan één keer over was, zoudt ge het nooit meer doen, maar de pont wurmt zich met mist bedaard weer naar de an dere kant. Nee, we sakkeren wel eens, maar in dit geval toch heel diep dat petje af. In de veertig-jarige gloria Morgen trekken we aan de fluit voor de loco-machinist P. J. B. Bakker, die veertig jaar in dienst is bij Van Gelder, want deze geboren Beverwij- ker heeft er al zo'n poos bij de papierfabriek opzitten, dat een heilwens hem toekomt. Veertig jaar bij het transport wezen van Van Gelder is geen kleinigheid. Het begon bij de „buitenploeg", zoals de haven dienst vroeger heette en met een electrisch trammetje heeft baas Bakker zoveel houten palen naar de houtparken ge sleept, dat hiy zo langzamer hand door al die~'palen het bos niet meer kan onderkennen. En dan de houtstofbalen en de cellulosebalen mensen nog aan toe, wat een hout kun je in veertig jaren vervoeren. Eigenlijk viert deze jubilaris nóg een feest, wamt toen hij bij de „molen" kwam, zoals het vroeger heette als je Van Gelder ging dienen, werd hij lid van de fabrieksarbeiders- bond „St. WiUebrordus" en nu ik toch bezig ben hij is sinds de oprichting al secreta ris van het jubileumfonds van de Havendienst en bestuurder van „Weduwensteun". Maandag wordt hij gehuldigd aan het bedrijf en dan wordt het ook feest in de Zeeuw straat voor onze jubilaris. Aan de dans Wanneer ik een annonce in onze goede Beverwij kse zuster Kennemerland" mag gelo ven, gaat heel Castricum op Zondagen door aardbevingen van de geestgrond verdwijnen. Leest, wat daar wórdt voor speld „Hotel de Rustende Jager Castricum Danst weer op Zondagen". Ik ga toch eens kijken in Castricum, zij het dan op eer biedige afstand, want zo'n dansend hotel moet maar net op je tenen springen. Hoewel aannemer Biesterbos zal er wel achter zitten en die doet het meestal zonder bloed. Bloed en tranen Er zat een kat in de boom aan de Zeeweg, een zwarte. En onder de boom stond een meneer die kat er uit te kij ken, maar dat helpt meestal weinig. Zodat de hulp van een passerende bakfiets-j ongeling met vreugde werd aanvaard, temeer daar poes al een hele nacht in heur verheven positie had doorgebracht. Nou, dat jongmaatje wou wel en met. een ladder zat hij al gauw nevens de poes en de poes was luttele seconden la ter in de strelende handen van de baas. Maar niet nadat de jongeling er een paar venij nige bloedstriemen over de handen aan had overgehou den. De poesebaas bood gra- cielijk zijn kraan aan, om de handen van de redder er on der te houder ter afwassing van het bloed. De jongen vond dat echter al te royaal en ging teleurgesteld zijns weegs. LAMPENIER die MISBRUIK maakten van de ontzettende ramp en konden stelen. Ook het LEGER DES HEILS (Stichter William Booth) komt U voor eventuele kapers op de kust, ge durende zijn COLLECTE van 16—30 Maart a s. voor haar Maatschappelijk Sociaal Werk. maar slechts aan hen. die een „politie- volmacht" bij zich dragen Het Leger des Heils geeft slechts twee bladen uit „De Strijdkreet" en „De Kampvechter". GEBOREN: J. Verkammen—de Haas, d., Curagaostraat 44, Santpoort; M. Hoogendijk Suschtschenko, d„ Hagelingerw. 170, Sant poort; M. de Vlugtvan der Steeg, z., Spil bergenstraat 12, IJmuiden; E. G. de Graaff— Buis, d., Ladderbeekstraat 87. Velsen-N.; H. Verhagenvan Doorn, d., Wijkeroogstraat 102, Velsen-N.; J. Verhulstvan Monsjou, z., Vinkenbaaan 15, Santpoort; W. Plug—Engel, z„ van Speijkstraat 33, IJmuiden-O. OVERLEDEN: E. Weseman, 3 wk, d. van Th. Wesemann en T. Kramer, Hoogstraat 4, Velsen-N.; W. van de Belt, 74 j„ weduwe van A. Prinsse, Pancrasplantsoen 7, Velsen- Noord. ONDERTROUWD: A. van Doorn, Plan- ciusstraat 71, IJmuiden-O. en W. M. Jasperse, Planciusstraat 71, IJmuiden-O., toek. adres: Planciusstraat 71, IJmuiden-O.; P. C. J. Bal, Noorderdorpstraat 3, Velsen en T. Timmer man, Warmenhovenstraat 17 rd, IJmuiden, toek. adres: Velserduinweg 15, IJmuiden-O.; J. C. Looijen, Bornstraat 41, Velsen-N. en D. Jonkman, Piet Heinstraat 50. IJmuiden-O., toek. adres: Bornstraat 41, Velsen-N.; W. J. M. Postma, Stationsweg 11, Alkmaar en J. J. van Duyvenbode, Zeeweg 284, IJmuiden- Oost; K. Lemmen, Mariniersweg 7, Doorn en T. Stevens, Middenduinerweg 24, Santpoort; P. H. van den Nieuwenhoff, Vergierde weg 117. Haarlem en A. J. Heeremans, Hoofd straat 118, Santpoort; A. Stam, Frogerstraat 34, IJmuiden en H. van Beek, Lagersstraat 2, IJmuiden-O.; A. P. Ouwerkerk. Casembroot- straat 40, IJmuiden-O. en G. C. Bus. Tromp straat 189, IJmuiden-O.. toek. adres: Ca- sembrootstraat 40, IJmuiden-O.; S. Holleman, Oostzijde 170, Zaandam en E. C. H. Mulder, Dr. Kuijperlaan 7, Velsen. GEHUWD: A. P. J. van Heck en M. Bus, Koningstraat 4, 's Gravenhage; W. M. Hoef- akker en E. Rutgers, Spaarnèstraat 13, IJmui- den-O.: A. W. Bruinenberg en H. J. van Reeuwijk, Bornstraat 20, Velsen-N.; A. van der Doe en A. Kops, Stolstraat 5 bov.. IJmui den-Oost. Voor de papierfabriek Van Gelder Zo nen N.V. is Vrijdagmorgen aangekomen het Deense s.s. „Hilde Torm", dat van de Zweedse haven Gothenburg een lading van 2300 ton houtstof aanvoerde. De Koninklijke Marine Reserve is met in gang van 1 Januari 1953 uitgebreid met een Burger, commissaris van het Loodswezen te heren A. C. H. van Lieshout, commissaris van het Loodswezen te Den Helder en L. M. Burger, commissaris van het Loodwezen te Delfzijl, zijn benoemd tot luitenant ter zee van de loodsdienst der eerste klasse K.M.R. Als luitenant tor zee van de loodsdienst der tweede klasse K.M.R. komen op de ranglijst voor: D. Spruijt, J. Heijse, A. Kaale, W. Goos, J. Kcnijn, A. de Ronde, H. Oostendorp, R. F. Haarsma, J. W. van der Steen, K. Lagendijk, F. Lems, P. J. Vos, J. van Vliet, F. M. Hama kers, A. A. A. Aspeslagh, P. Mooibroek, H. H. Engelsman, G. J. Nieuwenhuis, J. van der Klooster, J. J. C. van Namen, W. van Till, T. S. Scherphuis, J. Jansen, IJ. B. de Zwart, J. Heijdenrijk, H. van Vuurden, H. Siegers, J. de Beer, D. van der Gaast, N. Jol, M. J. H. Heijkoop, J. Oosterhuis, H. Burger, A. de Bruijne, A. van Leunen, H. J. Krijnen, W. Blomme, C. Smit en M. E. Bijl. Tot luitenant ter -?:ee van de loodsdienst der derde klasse K.M.R. werden met ingang van 1 Januari 1953 benoemd: J. J. Pol, J. C. Onnes, W, Smith, H. van der Made, R. Kou- denburg, J. H. Zeilmaker, W. van Duijn, M. Menninga, A. Menninga, J. P.Houthuijsen, T. W. Feijen, E. H. Gruis, E. Bos, H. Tjaden, A. H. J, Amsenga, P. Drijver, .1. Lieuwen, A. Kuijper,. J. Alta, J. den Hartog, M. J. Malgo, C. L. Sparling, ,1, Minneboo. A. de Groot, H. Kappen, H. Wiegman, J. van der Toorn, W. Riepma, D. van Dijk, M. J. Mok- kenstorm, E. Zeiler, C. van Lien, W. B. de Witte, D. Doornbos. IJ, Jonktpan, P, G, M. van Goor, P. Cupido, J. Klijn, K. Tanis en C. Aarnoutse, De handbalcompetitie, die nu weer op volle toeren draait en de handbalvereni- ging „IJmond" Zondag-dan ook weer voor een volledig programma met vijf elftallen zet, brengt voor het eerste IJmond-heren- tearn een bezoek aan H.O.C. in Haarlem mee. De Velsenaren zullen tegen de sterke tegenstander de handen vol hebben, maar de overwinning op Turno vorige week in Amsterdam wettigt de verwachting, dat de IJmonders zich kunnen handhaven. Daar de herenteams IJmond 2 en 3 in dezelfde afdeling spelen komen zij op „Watervlietnu tegenover elkaar in een ontmoeting. Voor de dames van IJmond 1 staat een bezoek aan Lynden (in Badhoevedorp) op het programma. De vorige tocht was ver geefs. Een moeilijke wedstrijd wacht ook IJmond 2-dames op „Watervliet" tegen C.S.V. uit Castricum, welke ploeg zich niét gemakkelijk gewonnen geeft. De Bever- wijkse dames, die als gasten naar IJmond 3 komen, kunnen een overwinning beha len. Indien de IJmond-verdediging de Be- erwijk-aanvallen echter voldoende weet te weerstaan en de voorhoede haar schot vaardigheid toont, kan een gelijk spel ze ker worden verwacht. De opstellingen zijn: Heren IJmond: J. Böhm; PI. Boom, J. v. Buuren; K. Schik, P. Rens, H. Garrit- sen; J. Beunder, G. Kramer, P. Scheer- man, H. Nabben, B. Hofman. Dames IJmond I: T. v. Duyvenbode; J. Konz, C. v. d. Plas: J. Hiemstra, H. Porck H. Venus: P. Kruk, D. Marckelbach, M. Klesser, R. van Dongen, T. Jak. Grote toeloop van nieuwe leden voorspeld In een nog met kleurige guirlandes ge sierde zaal van Flora heeft de afdeling IJmuiden van de C.P.N. gisteravond ter nagedachtenis aan wijlen Stalin een openbare vergadering belegd, waarvoor de belangstelling wel heel erg gering was. Als spreker had men het Eerste Kamerlid voor de C.P.N., de heer C. Geugjes uit Zaandam laten overkomen. Tweeëndertig personen luisterden allereerst naar de in leiding van het gemeenteraadslid D. den Hollander, die evenals na de dood van Lenin een grote toeloop van nieuwe leden voorzag. Na een kleine minuut stilte in acht te hebben genomen las de heer Geugjes zijn op ettelijke vellen papier ge stelde toespraak op. Na de necrologie van de overleden kameraad verviel de heer Geugjes al gauw in het opstapelen van leuzen om via het „opzettelijk" binnenvlie gen van Amerikaanse vliegtuigen in de Russische zóne, op de gebruikelijke wijze een propagandatoespraak af te steken, die gesteund moest worden door langs de' wand geprikte slagzinnen. Op een rode vlag hing het portret van Stalin. NOTERINGEN Spinazie 74—76; waspeen 14—31; spruiten 16—75; prei 26—54; knollen 15—43; rabarber 1962; bloemkool 2245; groene kool 1234 rode kool 6—12; gele kool 6—12; uien 45; sjalotten 6875; bieten 6-8; winterpeen 6—9; soep 6—8; witlof 35—53.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7