Agenda voor Beverwijk De winter wendt zich af op de groenteveilingen ilmó va. e cOeek AUTOVERHUUR Beverwijk Groente- en fruitmarkt in de afgelopen week Kool uit de gratie Heemskerk Castricum Beverwijk Limmen Wijk aan Zee IJmuiden Harddraverijen in Santpoort Aanvraagformulier ZATERDAG 14 MAART 1953 8 Marionettentheater Bert Brugman bij Volks onderwijs „IJmuider volksstem" en Harmonie in Rex Theater Candidatenlijsten P. v. d. A. Velsen Ouderavond van „de Musketiers" Vijftig hectare weiland wordt opgeslokt door stadsuitbreiding Fotografen luisterden naar geschiedenis en heden nr«M» Eechtrop heeft nog kampioensneigingen Patiënten verslaan patiënten Duizendste schip van dit jaar binnen Kadavers aangespoeld Voorjaar en winter ontmoeten elkaar op de groenteveiling Tonnv zorgde voor het Rampenfonds Botsing Strawberries „Het Leger hijst de stormlantaarn" Bel 5050 Schaakclub ..Santpoort" weerde zich IJMUIDER COURANT Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland deelt over het ver loop van de groenten- en fruitmarkten over de periode van 6 tot 13 Maart het volgende mede: De afzet van de stapelproducten was ook in de afgelopen week nog niet groot. Hoewel er in deze week ongeveer 3000 ton verladen werd, is er nog een grote voorraad van deze producten aanwezig- Rode kool werd naar Duitsland, België, Zwitserland en voor een niet onbelangrijk gedeelte naar Oost-Duitsland uitgevoerd. De voor export meest gevraagde kleinere rode kool bracht tot 13.de 100 kg. op. De grotere noteerden 7.tot 11.— de 100 kg. Naar Oost-Duitsland werd ook een grote hoeveelheid witte kool geëxporteerd, terwijl ook Engeland voor een flinke hoeveelheid in de markt was. Duitsland, België, Frankrijk en Oostenrijk namen ook, hoewel in mindere mate, hoeveelheden van dit product af. De prijs waartegen witte kool aangekocht werd liep van 6.00 tot 8.50 de 100 kg. Gele savoye kool noteerde 6.50 tot 15.50 per 100 kg. met uitvoer naar West-Duitsland en Zwitserland. Voor groene savoyekool werd 0.27 tot 0.33 per kg. op de veilingen besteed. De prijzen voor spruiten bewogen zich tus sen de 0.53 tot 0.63 per kg. Duitsland, België en Engeland waren de voornaamste afnemers. Het witlof noteerde gemiddeld 0.50 tot 0.62 per kg. In Venlo kwamen begin deze week zelfs noteringen voor van 0.55 tot 0.75 per kg. In het begin van deze week bracht de boerenkool nog tot 0.32 per kg. op, welke prijs op Woensdag jongstleden daalde tot 0.25 per kg. Bieten gingen naar Frankrijk, Italië en Denemarken tegen 8.90 tot 9.80 de 100 kg. De export van breekpeen was voornamelijk gericht op West-Duitsland en België bij no teringen van 13.50 tot 16.30 de 100 kg. Waspeen noteerde'1728 cent per kg. Mede door de vraag uit het buitenland bleef de prei goed gevraagd bij noteringen, welke liepen tot 0.50 per kg. Knolselderij ging tot 0.46 per stuk, in het begin van deze verslagweek waren er zelfs noteringen van 0.33 tot 0.59 per stuk. De export-uien brachten 0.30 tot 0.47 per kg. op. Schorseneren, welke maar op enkele veilingen worden aangeboden, varieerden in prijs van 0.46 tot 0.55 per kg. Andijvie noteerde 0.63 tot 0.72 per kg. Van de primeurs brachten de spinazie 0.64 tot 0.90 en de rabarber 0.70 tot 0-91 per kg. op. Sla noteerde 0.19 tot 0.29 per krop, stoof- sla 1.85 tot 2.20 per kg. en veldsla 1.20 tot 2.40 per kg. Op de fruitveilingen zien we nog steeds hetzelfde beeld, hoewel in verband met het feit, dat met ingang van 16 Maart 2400 ton appelen naar Frankrijk worden geëxporteerd, op enkele veilingen een kleine opleving was waar te nemen. De jaarlijkse propaganda- en feestavond van de afdel'ng Beverwijk van de Vereni ging Volksonderwijs zal ditmaal op Donder dag 26 Maart in het Luxor theater worden verzorgd door Bert Brugman en zijn mario nettentheater. Uit het repertoire werd het meesterwerk van Goethe „Faust" gekozen. Voorts zal spreken mr. A. de Roos, algemeen voorzitter van Volksonderwijs en wethouder van onderwijs in Amsterdam. De gemengde arbeiders zangvereniging ..IJmuider volksstem", dirigent de heer B. Nuyen, zal op Donderdag 19 Maart in het Rex theater een concert verzorgen, waaraan zal worden medegewerkt door de IJmuider Harmonie, dirigent de heer J. de Groot en het kinderkoor „De Jonge Stem" dirigent de heer B. Nyen. Voor de „IJmuider Volks stem" staan werken van C. Franck, Handel, Verdi, Gounod en R. Wagner op het pro gramma. De afdeling van de Partij van de Arbeid te IJmuiden houdt op Woensdag 18 Maart een ledenvergadering in het Sociaal en Cul tureel Centrum. Tot een half uiir na de aan vang dezer vergadering kunnen door de leden stembiljetten voor de candidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen bij de voor zitter worden ingeleverd. De agenda bevat een bespreking van de voorstellen voor het a.s. Partijcongres, als mede de benoeming van afgevaardigden voor dit congres. Voorts zal de bekende leider van het Bentveldswerk, dr. A. van Biemen een inleiding houden over het onderwerp: „Oude en nieuwe vormen en gedachten". Onder leiding van de heer A. van Zijl geeft het muziekgezelschap „De Muske tiers" Zondagavond 15 Maart in de boven zaal van veilinggebouw 't Centrum aan de Koningstraat een ouderavond. Op het programma staat onder meer pianomuziek van Cor Kuyp en accordéon- muziek door de gebroeders Van Lint, Van 't Hof en Joosten. Voorts zullen enkele Schetsen en kluchten worden opgevoerd. De Koninklijke Maréchaussee in de negentiende en twintigste eeuw De afdeling Beverwijk van de Centrale van politieorganisaties belegt op Woensdag 13 Maart een ontwikkelingsavond in de koffiekamer van veilinggebouw 't Centrum aan de Koningstraat. De heer P. Pippel uit IJmuiden zal een causerie houden over het onderwerp „Het v/apen der Koninklijke Maréchaussee in de negentiende en twintigste eeuw." ZATERDAG 14 MAART Kenncmcr-theater 18.30 en 21.15 uur: „The greatert show on earth". Luxor-theater 19 en 21.15 uur: „Fanfan la tulipe". W.B.-theater 20 uur: „De raadselachtige mr. Motto". Centrum 20 uur: Feestavond gymnas tiekvereniging „Turnlust". Statenhuis 20 uur: Feestavond Kenne- merlands Gemengd Koor. Jan Alsweg 20 uur: Officiële opening Leger des Heilsgebouw. ZONDAG 15 MAART Kennemer-theater 14.30, 18.30 en 21.15 uur: „The greatest show on eatrh". Luxor-theater 14.15 uur: „Het verloren werelddeel"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Fanfan la tulipe". W.B.-theater 14.30 u.: „De witte hengst" 16.30 en 20 uur: „De raadselachtige mr. Motto". Vrijdagavond kwamen de leden der boe- renvakgroep in de L.T.B. in vergadering bijeen. De voorzitter, de heer J. Poel, heeft een woord van welkom gesproken tot een groot aantal leden en daarna enige mede delingen gedaan over de excursie, die men zal houden op 20 Mei met als doel de Noord-Oostpolder. Blijkens mededelingen heeft de gezond heidsdienst voor vee in Noordholland als depóthouder voor de entstaf de heer J. Vessies Jr. aangesteld. Er werden nog diverse vragen gesteld over de onteigening van weilanden voor de stadsuitbreiding; 50 hectaren weiland zul len hieraan ten offer vallen. Men wil trachten die in de kringen der standorga nisatie te bespreken, om te trachten voor de boeren, die hier bij betrokken zijn, andere gronden te vinden. Vrijdagavond hebben de leden der Beverwijkse amateur-fotografenvereniging geluisterd naar hun bondsvoorzitter, de heer G. W. Wagenaar uit Den Haag, die de moderne fotokunst besprak en daartoe in zijn inleiding iets vertelde over het foto graferen van honderd jaar terug, toen men dik tevreden was met enigszins aarzelende landschaps- en portretfotografie. Maar nu vervaardigt de fotograaf beelden uit het volle leven. Parallel hiermee loopt de reportage fotografie, de in mindere mate abstracte fotografie en deze beide uitingen besprak de heer Wagenaar uitvoerig. Feestavond „Munnikenweide" De speeltuinvereniging „Munnikenweide" houdt hedenavond (14 Maart) in de boven zaal van veilinggebouw ,,'t Centrum" aan de Koningstraat, haar jaarlijkse contact avond voor de ouders der kinderen. Deze avond wordt opgeluisterd door muziek, zang en toneel van de „P.W.-boys". Contactavond speeltuinvereniging „Kindervreugd" De speeltuinvereniging „Kindervreugd" te Beverwijk zal op Woensdag 18 Maart voor de ouders der kinderen een contact avond houden in de bovenzaal van veiling gebouw 't Centrum aan de Koningstraat. Er wordt een bont cabaretprogramma geboden onder de titel „Contact met U". Feestavond Volksonderwijs De jaarlijkse feestavond van de Bever wijkse afdeling van „Volksonderwijs" zal op Donderdag 26 Maart in het Luxor- theater gehouden worden. Op die avond zal aan het vijfhonderdste lid een blijvende herinnering aangeboden worden. Voor de verzorging van het feest heeft het bestuur Bert Brugmans Marionetten theater uitgenodigd, het oudste en meest bekende poppenspel in Nederland, dat kort geleden in het paleis voor de Ko ninklijke Familie is opgetreden. Voor Volksonderwijs zal Goethe's mees terwerk „Dr. Johan Faust" worden opge voerd. Een kort propagandistisch woord zal ge sproken worden door mr. De Roos, alge meen-voorzitter van Volksonderwijs en wethouder van de gemeente Amsterdam. Lang niet alle winterproducten vonden zo langzamerhand op de groentenmarkt meer een vlotte afzet en diverse koolpro ducten blijven zelfs al onverkocht, of gaan voor de minimumprijs van de hand. Maar de boerekool, waarvan men maar weinig meer ziet, brengt het nog vlot tot 45 cent per kilo, groene kool tot 31 cent per kilo. Rode, gele en witte kool daarentegen gingen tot ten hoogste 12 cent per kilo. Prei en uien (export-artikelen) werden vlot verkocht en er werd respectievelijk tot 55 en 45 cent per kilo voor betaald. Sjalotten liepen op tot 75 cent per kilo. Bieten en breekpeen kwamen niet boven de 10 cent per kilo. De spruitenhandel ging maar stug; bij uitzondering werd er tot 75 cent per kilo betaald en de meeste partijen bléven onder de 50 cent. Witlof noteerde van 4253 cent per kilo. Rabarber, die ruim vertegenwoordigd is, bracht van 25 62 cent per kilo op. Waspeen liep in prijs uiteen van 1230 cent per kilo en selderij knollen brachten het tot 43 cent per stuk. Bloemenhandel trager De handel op de bloemenveiling verliep deze week lang zo vlot niet als voorgaande week. Vooral het aanbod van narcissen is groter, waardoor de prijzen terugliepen. De eerste narcissen van „het koude glas" wer den aangevoerd. De kwekers hopen dat, nu er per 5 Maart weer narcissen naar Duits land mogen worden geëxporteerd, de han del meer gaat opleven. Een goed bos gele narcissen draaide rond de 50 cent en de tulpen liepen nogal in prijs uiteen maar er was dan ook een groot kwaliteitsverschil te zien. Goede kwaliteit Motherday en Reforma kwamen tot de gulden; de meeste soonten brachten even wel van 4575 cent per bos op. Het aanbod van blauwe druifjes is vrij groot, de prijs daarentegen matig: 25 cent per bosje was wel het hoogste. „The greatest show on earth" (Thalia, Vrijdag tot en met Woensdag en Kenne- mer Theater, Beverwijk) is de meest spec taculaire film van de regisseur Cecil B. de Mille. Het is zo gezegd een heel spek takel. Hij presenteert hier even een circus schouwspel, zoals nimmer te voren aan het geëerde publiek getoond is, noch in wer kelijkheid, noch op het witte doek. De grexstsie circusonderneming ter wereld, het „Ringling Bros-Barnum en Bailey Circus" werd voor dit doel geëngageerd en een heel leger van artisten, waarbij de helder ste sterren uit Hollywood, kwamen voor de camera. Het resultaat is niet gering, al staat in deze film in technicolor over het circusleven niet alles op een even hoog peil: de sensatie viert af en toe luidruch tig hoogtij. De film bestaat eigenlijk uit twee delen en ongetwijfeld moet het eerste het hoogst worden aangeslagen. Tot ongeveer het midden draagt de film bijna een documen tair karakter en biedt een beeld van een circusprogramma, waarvan een dozijn nor male programma's gemaakt zouden kun nen worden. Voorts wordt de toeschouwer een blik gegund in het zwerversleven van de artisten en in het individuele lot van enigen hunner. Prachtig, overbluffend en groots, mijne dames en heren, zijn vele nummers, die in een oogveiblindende parade voorbijtrek ken. Maar in het tweede deel laat De Mille de voor hem toch al wat vreemde beheersing schieten en zorgt hij voor super-sensaties en emoties. Dan laat hij blijmoedig een circustrein verongelukken door misdadig opzet, dan ontsnappen di verse roofdieren uit versplinterde kooien en kermen ettelijke gewonden tussen de ruïnes. Romantiek en sensatie dus volop en de namen Betty Hutton, Cornel Wilde, Charles Heston, Dorothy Lamour, Gloria Gra'hame en James Stewart voegen hier nog schoonheid, charme en sentiment aan toe. „Lord Wanhoop" vormt de dwaze hoofd figuur in het Zondagmiddagprogramma. „De onderwereld ontmaskerd" of „De grote speler" (Rex, Vrijdag tot en met Maandag), die onder de titel „711 Ocean Drive" in Amerika het licht zag, houdt zich bezig met de wed-manie van de Ame rikanen. Of deze film, die de misstanden op gokgebied in de Verenigde Staten wil blootleggen, inderdaad „onder politiebe scherming moest worden opgenomen", is de vraag. Dit zegt namelijk nog niet veel zo lang één aanwezige veldwachter al de „politiebescherming" kan uitmaken. Overi gens is dit een behendig gemaakte film, waarin op forse wijze wordt geargumen teerd en de kogels af en toe een huivering wekkend gaatje boren in boze gangsters. Edmond O'Brien geeft een goede vertol king van de man, die een machtige gok- carrière maakt. Joanne Dru kan echter psychologisch niet overtuigen. De slotbeel den met de ontvluchtingspoging op de Boulder Dam zijn echter enerverend ge noeg. Nadat Eechtrop 3 Zondag kampioen van de vierde klasse is geworden en daardoor automatisch promoveerde naar de derde klasse, hebben ook andere elftallen van deze Beverwijkse hockeyvereniging nog kans op een kampioenschap. Zondag spe len de plaatselijke elftallen van DEM 2 en Eechtrop 4 tegen elkaar voor de com petitie in de Onderbond. Indien Eechtrop uit deze ontmoeting de volle winst kan behalen wordt het kampioen en zal met Strawberries 4 en de beide kampioenen van de andere afdelingen om twee plaat sen in de vierde klasse van de Hoofdbond van de K.N.H.B. moeten vechten. De om kwart over twee te spelen wed strijd van Eechtrop 1 en Adelborsten vraagt eveneens om belangstelling en is spannend voor de bezetting der bovenste plaatsen in de tweede klasse-afdeling. Het tweede elftal gaat op bezoek bij BMHC 5. De dames ontvangen om half één Siseo, terwijl het tweede en derde dameselftal uitwedstrijden spelen tegen Ijsvogels 2 en Strawberriés 4. Het aanbod van hyacinten is niet groot, de handel verliep vlot en werd van 516 cent per stuk betaald. Anemonen zijn er nog niet veel: de goede kwaliteit ging tot 70 cent per bosje. Het aanbod van potplanten is niet groot en het zijn hoofdzakelijk begonia's, primu la's en azalea's, die vlot een koper vinden. Christelijke Besturenbond vergadert met feestelijk tintje De Christelijke Besturenbond te Bever wijk zal Dinsdagavond 17 Maart een fees telijke vergadering in 't Kennemer-theater houden, waaraan de Christelijke kunst- en ontspanningsorganisatie „Con Spirito" uit Amsterdam medewerking zal verlenen. Verschillende sketches zullen worden op gevoerd, waarnaast een dubbelmannen- kwartet enige liederen ten gehore zal bren gen. Een bestuurder van het C.N.V. zal op deze avond het woord voeren. Filmavond Katholiek Vrouwengilde In de gezellenzaal van de K.S.A. werd gisteravond voor de leden van het Katho liek Vrouwengilde een filmavond gegeven, die werd verzorgd door de Surinaamse missie. Nadat de presidente van het Gilde, mevr. J. de BoerBoots de avond had ge opend, hield pater J. Ileinrichs een korte inleiding over de te vertonen films. Allereerst werd de film „de Bloedpro cessie van Brugge" vertoond, welke een prachtig beeld geeft van de wondermooie stad Brugge, waar ieder jaar de beroemde bloedprocessie gehouden wordt een verhaal min of meer van het leven van Christus tegen het décor van de Gilde- huizen en de vele oude kerken. Hierna vertoonde pater Heinrichs de film „De melaatsenverpleging in Surina me". Deze rolprent toonde de hoofdfiguren der verpleging en hoe de Nederlandse be volking door zijn gulle vrijgevigheid dit werk heeft gesteund. Men- kreeg een dui delijk beeld, hoe men tracht de melaatse zijn ziekte te doen vergeten door natuur lijke en bovennatuurlijke middelen. Zondagsdienst artsen De Zondagsdienst wordt in Castricum van Zaterdagmiddag 14 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door arts H. J. van Nievelt, Burgemeester Lommen- straat 10, telefoon 354. Voor hetzelfde tijdvak is de wijk- en kraamverpleging in handen van zuster J. de Reus, Jacob Catsstraat 19. Predikbeurten Ned. Herv. Gem. 10 uur: ds. L. Canne- gieter. Gereformeerde Kerk 10 en 17 uur: ds. van Arkel uit Haarlem. Hervormde Evang. Ver. 10 uur: ds J. v. d. Linde van Amsterdam. De kiaverjasclub van het provinciaal ziekenhuis „Duinenbosch" te Castricum heeft een wedstrijd gespeeld tegen de club van de St. Willibrordus-Stichting te Hei- loo. De Castricummers wonnen met 5600 punten waar hun tegenstanders 5500 pun ten tegenover stelden. Betty Hutton hangt dan wel aan de trapeze, maar Gloria („Angel") Grahame is óók niet bang op haar olifant. In het Kennemer Theater draait gedu rende de nieuwe week het grootse stuk klatergoud „The greatest show on earth". Wij verwijzen naar de recensie, die over deze film onder „Thalia" is opgenomen. „Fanfan Ia tulipe". (Luxor). Dat de Fransen niet zonder de wat sinistre wee moed van het clair-obscur zouden kunnen leven en daarvan in hun film vol mense lijke realiteit en dreigend noodlot bij voortduring kennis geven, is een vaak-ge- hoorde stelling. Maar deze nieuwe Franse avonturenfilm naar het model van Robin- Hood, maar dan overtogen met het char mante waas der Franse „esprit" bewijst dat er andere pijlen op de boog dezer cineasten te vinden zijn. Deze tintelende rolprent over het soldatenleven in vroeger tijden, die met alle bravour, waar het on derwerp om vraagt, gemaakt en gespeeld werd, heeft vele kwaliteiten, al liggen ze op een heel ander plan dan die van „La béte humaine" of „Les portes de la nuit" De film is knap gemaakt, zonder de pre tentie van grote diepgang; de figuur van de rondvlinderende Fanfan werd meester lijk gespeeld door Gérard Philipe en zijn lieftallige tegenspeler Gina Lollo Brigida geeft hem daarbij goed partij. Hei verhaal is te kostelijk om na te ver tellen; de operette-oorlogen, die er ten tijde van Koning Lode wijk XV in worden uitgevochten blijven onbloedig en het ge heel is een verfrissende, vaak bizonder humanistische film, die dankbaar de mo gelijkheden van de kleur gebruikt. „Mr. Motto". (W.B.-T heater). De duistere Peter Loire duikt deze week op in Luxor, waar hij met een stalen gezicht mr. Motto uitbeeldt, de man, die in de Chinezenwijk van San Francisco een moord op een snuisterijenhandelaar ontraadselt. Een meeslepende romantische spanning maakt van dit verhaal vol avonturen een zeer bezienswaardig geheel, dat de lief hebbers zeker trekken zal; de camera techniek is er althans geraffineerd genoeg voor. In de matinees van Luxor en W.B. draaien achtereenvolgens „Het verloren werelddeel" en „De witte hengst". Vannacht om 3 uur kwam in de midden- sluis het duizendste zeeschip van dit jaar te IJmuiden binnen. Het was de „Aire", die de dienst tussen Goole en Amsterdam on derhoudt. De „jubilaris" was geladen met stukgoed. Aan het Castricumse strand zijn Donder dagavond de in verregaande staat van ont binding verkerende kadavers van twee koeien, een paard en een kalf aangespoeld, afkomstig uit de noodgebieden. De kada vers zijn Vrijdagmorgen door personeel van het slachthuis te Alkmaar en van de gemeente per destructorwagen naar Scha- gen vervoerd alwaar zij werden vernietigd. Aan de Castricumse groenteveiling Ons Belang is Vrijdag de eerste voorjaarsgroen te aangevoerd en wel veldsla. De notering bedroeg 20 cent per kiio. Een tweede bode van de naderende zomer is de rabarber waarvan een klein kwantum op de markt is gebracht. Voor deze groente kregen de tuinders 27-41 cent per kilo. Wat boeren kool ging van de kar voor 16-31 cent per kilo. De verdere noteringen waren: sprui ten A 48-83, spruiten B 28-47, kopsprui- ten 15-22, witlof 1 40-48, witlof 2 32, groe ne kool 22-27, prei 1 52-53, prei 2 30-35, kroten 10%, sjalotten 58-63, uien 38, was peen (afwijkend). Agenda voor Castricum Zaterdag 19.15 en 21.30 uur, Zondag 14, 16.15 en 20 uur: „De arend van Mada gascar". Maandag, Dinsdag en Woensdag, iedere avond 20 uur: „Triomf der Liefde". 300000CC00COCO00C»C00CCCCtXXXD0CX50C0000C»0CXXXXXO0000COCO De jeugdige Tovny Heynen uit Castri- cum is op haar eigen, maar niet minder te waarderen manier, in actie geweest voor het Rampenfonds. In de garage van haar vader gaf zij. door middel van een toverlantaarn. ..filmvoorstellingen" tegen de toegangsprijs van 3 cent per j persoon. Getuige de opbrengst van f 1.80 maakten heel wat jeugdige toe- l schouwers gebruik van deze gelegen- heid. Het bedrag heeft Tonny doen toe- i komen aan het N.R.F. Bedroeg het batig saldo van de door de gymnastiekvereniging DOS ten bate van hef N.R.F. gegeven uitvoering f 30. de postduivenvereniging „De Luchtpost" i stortte f25 in het fonds. Met enige par- ticuliere giften mee, gaf de bevolking j van Castricum buiten de kerkcollectes, tot nu toe f 9.131,83. ÖCXXXDOOO<X)OOOOOOOOOOCOCOOOCOOOOCKXOO<X>OOOCXXXXOOOOCOCXXX Op de Rijksweg te Limmen heeft zich Vrijdagmiddag nabij het raadhuis een bot sing voorgedaan tussen een vrachtauto en een paard en wagen. Beiden kwamen van de richting Alkmaar maar net op het mo ment, dat de bestuurder van de vrachtauto de wagen wilde passeren, naderde een te genligger. Door tot nu toe niet opgehel derde oorzaak botste de auto tegen de wagen, wat tot gevolg had dat de wagen de kant inschoot en de voerman, de 40- jarige G. K. uit Limmen, van de bok werd geslingerd. Een arts verleende eerste hulp en heeft de man, die waarschijnlijk beide benen brak, naar het ziekenhuis te Alk maar laten vervoeren. De Rijkspolitie van Limmen maakte proces-verbaal op. Het paard bekwam geen letsel. De Strandmeeuwen legden een kaartje De uitslagen van de op de jongste club avond van de kiaverjasclub „De Strand meeuwen" gespeelde partijen is als volgt: 1. M. G. Seysener 4786 pt. en 3 marsen, 2. S. Bol 4656 pt. en 1 mars. 3. L. Schelvis 4516 pt., 4. M. v. d. Mey 4361 pt. en 4 mar sen, 5. Mevr. Paap 4297 pt., 6. P. de Boer 4200 pt., 7. J. Paap 4182 pt., 8. B. Vrijburg 4172 pt. en 1 mars, 9. Mevr. Seysener 3994 pt., 10. N. de Boer 3939 pt.. 11. R. Huisstede 3913 pt., 12. H. Westra 3646 pt. De vorige Zondag bracht voor de K.H.C. Strawberries meest goede resultaten, doch de club zal het dit keer met minder moe ten doen. Het eerste dameselftal ontvangt Victoria en zal herhaling van een nederlaag waar schijnlijk voorkomen door een gelijk spel Het tweede elftal bindt de strijd aan te gen Zuidwijck, dat vermoedelijk het on derspit zal delven. Strawberries 3 zal in Alkmaar wel beide punten moeten laten, terwijl het vierde team het tegen Eech trop 3 ongetwijfeld tot een overwinning zal kunnen brengen. Het eerste herenelftal speelt tegen Tempo '34 en een verdeling der punten lijkt het meest waarschijnlijk. Strawber ries 2 ontvangt Zandvoort 2, waar tegen het niet veel kans heeft. Dit geldt even eens voor het derde elftal, dat het tegen BMHC 6 moet opnemen. Het vijfde team moet een overwinning op Ijsvogels kun nen behalen in de uitwedstrijd tegen de Amsterdamse hockeyers. De jaarlijks terugkerende '^ticmale in zameling van het Leger des Héüs heeft in de loop der jaren burgerrecht verkregen. En het werk van het Leger geniep ook in Velsen voldoende bekendheid. Of \js het nog nodig te wijzen op de arbeid c\e in het belang van ouden, invaliden, ottóe- huwde moeders, kinderen die zonder moe derliefde groot worden, van gevangenetc die weer een plaats in de maatschappij behoeven, enz. geschiedt, plaatselijk en landelijk. De slagzin van de actie voor dit jaar luidt: „Het Leser hijst nog steeds de storm lantaarn". Vóór de watersnoodramp het Zuidwesten van het land trof, was deze zin al gekozen, maar uitermate toepasse lijk is hij zeker. Het Leger steekt de han den uit de mouwen waar het nodig is en toen dan ook in Zierikzee de storm de lantarens te pletter sloeg ert de angstige bevolking bij het Leger om onderdak kwam, is er spontaan hulp geboden en wel zodanig, dat gedurende tweo jaren het ge bouw ter plaatse met de officieren en de soldaten wordt beschikbaar gesneld om de evacué's van Schouwen-Duiveland bij te staan in alles wat zij behoeven: onderdak, voeding, kleding. Het Leger helpt altijd daadwerkelijk en daarom is het te begrijpen dat het de me dewerking geniet van de overheid en van de radio-omroeDverenigingen, zoals ver leden week was te horen. Ook in Velsen zal van Maandag 16 Maart af gedurende veertien dagen wor den gecollecteerd voor het werk van het Leger en ook hier zegden overheid en po litie medewerking toe. Kapitein A. Biilsma en zijn soldaten zul len een beroep op de inwoners van Velsen doen om naast de grote offers die zij zich getroostten voor het Rampenfonds, de beurzen te openen voor het werk van het Leger des Heils. Er is echter altijd nog een gevaar. Er zijn nog steeds mensen, die zich uitgeven, voor collectanten van het Leger en die het niet zijn. Iedere „echte" collectant is in het bezit van een volmacht, waarop het politiestem- pel van Velsen staat gedrukt en die gete kend is door commandant E. C. Thykjaer. „Zolang er vrouwen wenen, zolang er kleine kinderen honger lijden, zolang er mannen naar de gevangenis gaan, in en uit, zolang zal ik strijden". Met deze woorden van de grote stichter van het In ternationale Leger des Heils, William Booth in gedachten, zal het geven voor de Velsenaren een vreugde worden. ADVERTENTIE b. g. g. 4806 IJSSELSTRAAT 49 IJMUIDEN Tijdens de vergadering van de harddra verij vereniging „Santpoort en Omstreken" is besloten om de feestweek dit jaar van 48 Augustus te houden. Het programma wordt geopend met de traditionele ring- rijderij. Voor Woensdag 5 Augustus heeft men de ronde vnn Santpoort op het program ma staan. Hierover moet echter eerst met de daarvoor in aanmerking komende in stanties overleg gepleegd worden. Donder dag 6 Augustus wordt de harddraverij ge houden, op hetzelfde terrein in de Velser- broekpolder waar verleden jaar dit feest plaats had. Voor Vrijdag 7 en Zaterdag 8 Augustus heeft het bestuur nog niets vastgesteld. Voor het te houden Lunapark bestaat in de kringen van de standhouders nu al grote interesse. In groep I werden deze week maar twee partijen gespeeld. Steyn verstevigde zijn positie door een overwinning op Blansjaar en de partij Brugman-W Schuurman werd afgebroken in op remise lijkende stand. Waarschijnli;k zal de zwartspeler nog een poging dóen het volle punt binnen te ha len. In de strijd om de leiding telt elk half puntje Verder dingt ook Pels nog mee. Deze heeft echter enkele partijen in te halen. Bilder en Brugman, die momen teel onderaan staan, zullen daar wel niet blijven en zich uit de gevaarlijke zóne we ten te verwijderen. In groep II heeft Vosman nog maar V, punt nodig om zeker te zijn van de boven ste plaats. Die heeft het dus al heel vlot voor elkaar gebokst. Ditmaal werd Ooster ling het kind van de rekening. Schweitzer blijft goede tweede door een overwinning op Houterman. De partij Van Duyn- Spook werd afgebroken. Roos veroverde een kostbaar punt tegen Homan. Wel blijft hij nog laatste, maar er is een kans om de „rode lantaarn" aan iemand anders over te dragen. Wie weet! In groep III behoudt In 't Velt de kop door een zege op Winters. Pieterse blijft goed volgen door van Leysma te winnen. Ook Labouehère, die v. Dijk ontijdig zijn dame ontnam, is nog niet kansloos. Kos verloor van Busselman en mag nu niet meer verliezen, wil hij zijn laatste kans niet verspelen. Vulling heeft de onderste plaats eindelijk verlaten door van Hoog- zaad te winnen. Nu troont Van Dijk daar. Hoe lang? Dinsdag wordt de onderlinge competitie voortgezet. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van: te abonneren op KENNEMER COURANT 6.10 per kwartaal// 0.47 per week Handtekening: Doorhalen wat niei verlangd wordt. 7.ij die zich met ingang van 1 April 1953 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 Maart 1953 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnés. dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8