r EDO en Heracles deelden na zeer slechte wedstrijd de punten (1-1) WD en NAS blijven Waterloo nog volgen in eerste klasse van HVB De moordenaar „Taboe" Zowel TYBB als Ripperda verloren; EHS verbeterde positie wederom Jlowiatie .Rick Roodselaar scoorde het enige EDO-doelpunt Weer een grote zege van HFC op zwak Schoten: 6-1 NEC noch VSV scoorden Zondag Drie candidaten voor Cup leden nederlaag voor FA-competitie SIZO krijgt nog een kleine kans op titel Van Dam kampioen van Haarlem He ringa Wu th rich MAANDAG 10 MAAKT 1953 Lichtwedstrijd tussen Haarlem en RCH Nederlandse militairen speelden gelijk en verloren FEUILLETON door Jean Bommart (Uit het Frans vertaald) Vechtpartijen op voetbalvelden Derde- en vierdeklassers Voor de kinderen De Engelse league Zaterdagm iddagvoetbal Tafeltennis Dammen Huisman en Keiler leiden na acht partijen e Het vrij zware programma, dat de E.D.O.-spelers de afgelopen Zondagen te verwer ken hebben gekregen is de Haarlemmers kennelijk flink in de benen gaan Kitten, want gistermiddag brachten de rood-zwarten er tegen het Almelose Heracles maar bitter weinig van terecht. Nu trof het voor E.D.O. wel bijzonder goed, dat ook Hera cles een uitermate slechte wedstrijd speelde en evenals de Haarlemmers zowel tech nisch als tactisch ver onder de maat bleef. Was dat niet het geval geweest dan had het er voor de E.D.O.-ploeg donker uitgezien. Na tweemaal drie kwartier spelen moesten de beide elftallen tenslotte met een gelijkspel (één-één) genoegen nemen. En deze stand was zowel voor de Almelose als voor de Haarlemse spelers nog ge flatteerd, want de beide doelpunten kwamen pas na fouten van de doelverdedigers tot stand. Over het algemeen was het een harde wedstrüd, waarin echter zeker niet onsportief gespeeld werd en het was dan ook jammer dat de Haarlemmer Karpes na een botsing met F. van der Veen met een gebroken been van het veld gedragen moest worden. In het begin zag het er naar uit dat EDO een vrij gemakkelijke overwinning zou gaan behalen. Direct na de aftrap gingen de rood-zwarten op het Heracles-doel af en de zwakke achterhoede van Heracles had de handen vol aan de aanvallen van de EDO-voorhoede. Maar eenmaal in het strafschopgebied gekomen, bleken Roodse laar noch de beide binnenspelers Mul en Koning van de kansen gebruik te kunnen maken. Daarbij kwam nog dat geen enkele speler rekening hield met de harde wind, zodat vele ballen, die bestemd waren om de doelverdediger van Heracles, Dekkers, aan het werk te zetten, meters naast en over het Almelose doel geschoten werden. Te kort spel Overigens waren de Haarlemse aanvallen zeker niet zonder gevaar. De beide half- spelers, Karpes en Snijders, zetten hun voorhoede herhaaldelijk goed aan het werk en ook het binnentrio van de Haarlemse voorhoede combineerde in het begin vaak heel aardig. Maar men hield het spel te kort en steeds was er weer een speler uit de Heracles-verdediging, waarin de weinig trapvaste spil Dekkers er wel bijzonder weinig van terecht bracht, die de bal weer uit het doelgebied kon verwijderen. Dat de Haarlemmers na ruim een half uur spelen toch nog aan een doelpunt kwamen, dankten zij aan doelman Dekkers, die een hoge voorzet van links volkomen verkeerd beoordeelde. Hij greep mis en Roodselaar was er als de kippen bij om de bal in het verlaten doel te schieten (10). Enkele minuten na dit doelpunt trachtte Karpes, die als bewaker van de oud-inter nationaal F. van der Veen optrad, zijn tegenstander de bal afhandig te maken. Hij kwam hierbij zo ongelukkig terecht, dat hij van het veld gedragen moest worden. Hij werd vervangen door G. van Straaten. Gelijkmaker Vlak voor de rust liep Stephan met de bal aan zijn voet door de gehele EDO-ver- Wie gedacht mocht hebben dat Schoten na de uitstekende wedstrijd tegen Volen- dum tegen H.F.C. kans zou krijgen revanche te nemen voor de zes-nul neder laag van het vorig jaar, is wel bedrogen uitgekomen. Na een wedstrijd, waarin de spanning ontbrak, bleef H.F.C. met duide lijke cijfers in de meerderheid en de pers- pi ctieven voor de Schotenaren om de laat ste plaats te ontlopen, zijn er na deze wed strijd beslist niet beter op geworden. Het bleek al direct na de aanvang dat de HFC'ers er plezier in hadden. De snelle aanvallen, die Corbeth en zijn mede-voor hoedespelers op touw zetten, bleken zeer gevaarlijk en na elf minuten kwam het eerste doelpunt al toen De Nijs een pass van Corbeth onhoudbaar inschoot (10). Veel kans om zich te herstellen kreeg Schoten niet, want in de 22e minuut scoor de De Nijs andermaal, thans uit een pass van Molijn. En toen de strijd dertig minu ten oud was, wees het score-bord al drie nul aan. Corbeth was de maker van dit derde doelpunt. Bij de eerste de beste aanval die H.F.C. daarop ondernam, maakte een der Schoten backs hands" in het strafschopgebied. Hans Winter, specialist op de elf meter, scoorde foutloos: vier-nul. Hoewel de Scho- ten-voorhoede kans zag voor het H.F.C.- doel een vijftal hoekschoppen te forceren, bleken de geel-zwarten niet bij machte het Heyting erg lastig te magen. Een minuut voor de rust leverde een Schoten-aanval succes op toen Van Oosten zijn kans niet versmaadde (41). In de tweede helft was Schoten, gesteund door de krachtige wind, geruime tijd in het offensief. De H.F.C.-defensie kreeg in deze periode niet minder dan acht corners tegen zich. De geel-zwarte aanvallers misten echter het goede schot en de ijverige pogingen voor een doelpunt bleven zonder succes. Na een half uur brak HFC snel door. Corbeth besloot zijn solo-ren met een hard schot dat doel trof. Het „vuurwerk" van de Good Old werd besloten met een fraai doelpunt van Hein Winter. dediging heen. Hij gaf een voorzet aan Mos, die met een zacht schot de traag reageren de Van der Berg passeerde (11). Na rust leek het alsof EDO beter zou gaan spelen. De rechtervleugel Plaizier Mul bouwde enkele goede aanvallen op, maar ook nu weer liet de afwerking veel te wensen over. Prins kreeg nog een schijn baar niet te missen kans toen hij met alleen de doelverdediger voor zich de bal maar voor het inschieten had, maar ook hij faalde op het beslissende moment. ADVERTENTIE koffie zijn onafschei delijk. Samen verrichten zij een wonder in besparing, geur en smaak I Woensdagavond aanstaande spelen Haar lem en R.C.H. een lichtwedstrijd op het Haarlem-terrein. De baten van deze wed strijd, die om acht uur begint komen ge heel ten goede van het Nationaal Ram penfonds. In de HVB-competitie blijft de spanning in veel afdelingen voortduren, maar zo langzamerhand komt de eerste beslissing in zicht. En wel in de eerste klasse waar bet er naar uit gaat zien dat Waterloo met de titel zal gaan strijken. In de eerste klasse van de reserve-elftallen neemt de spanning eerder toe dan af. Waterloo versloeg EDO 3 met grote cijfers: zeven-nul. Maar VVD en NAS hiel den ditmaal voet bij stuk en wisten door kleine overwinningen op in gevaar ver kerende elftallen (Heemstede en DSK) Waterloo te volgen. Waterloo's positie is echter voorlopig onaantastbaar. Haarlem 3a klopte RCH 4 met twee-nul en Vliegen de Vogels kreeg in Benneb^oek onver wachts klop. Met vijf-twee wón BSM. Spaarndam in de aanval Het elftal van Spaarndam is gewoon niet meer te herkennen. Na de zeer zwakke start wordt thans achter elkaar gewonnen. Zondag werd IEV het slachtoffer van de Spaarndamse opmars. Met een-nul gingen de punten naar Spaarndam. De stand is thans: Waterloo VVD NAS Haarlem 3a Spaarndam IEV 14—24 15—20 13—17 13—14 14—14 12—13 EDO 3 VI. Vogels BSM RCH 4 DSK Heemstede 14—13 14—12 13—11 14—11 14— 8 14— 7 Stormvogels 4 aan kop In de eerste klasse B bleef Stormvogels 4 op het goede pad en wist door een vier-een overwinning op EDO 4 de positie aan de top van de ranglijst niet weinig te ver beteren. Vooral nu DEM 2 weer verslagen werd, ditmaal door Beverwijk 2 met drie twee. HFC 3 verloor voorts van ADO 2 in Heemskerk met drie-een en ook DIO 2 kon het weer niet bolwerken. Tegen HBC 3 kwamen de roodwitten niet verder dan een twee-een nederlaag. Wijk aan Zee bleef de kans behouden door Onze Gezellen 2 met een twee-nul nederlaag huiswaarts te zen den. De stand is: Stormv. 4 Wijk/Zee 2 RCH 5 Beverwijk 2 EDO 5 DEM 2 14—21 15—20 14—19 14—18 14—17 13—16 HBC 3 HFC 3 ADO 2 OG 2 DIO 2 EDO 4 13—14 14—11 13—10 15— 9 15— 8 14— 5 Fraai werk van WH WH heeft in de tweede klasse getoond dat het aanspraak wil blijven maken op het kampioenschap en zich niet door de kleine misstap van de vorige week uit het veld lal en slaan. Het won met negen-nul van SVIJ! Internationaal militair tournooi In het internationaal militair voetbal- tournooi, dat in Ankara wordt gehouden, eindigde de wedstrijd tussen de Neder landse en Belgische miliiaire ploegen in een gelijk spel: éénéén. Bij rust hadden onze landgenoten een eennul voorsprong. De tweede wedstrijd in het tournooi is voor het Nederlands elftal in een neder laag geëindigd. Italië sloeg Nederland met vijfdrie. De ruststand was drienul voor Italië. Frankrijk versloeg Egypte met vijf twee. 8) Na vijf jaar waren de gebroeders Lefort dan ook altijd niet-geadopteerde vreem den. Zodra het resultaat van de verkiezing bekend was, had een wethouder luidruch tig ontslag genomen, verklarend, dat hij weigerde zitting te hebben naast „Parijse avonturiers". In de tot dusverre vredige dorpsgemeenschap hadden zich 2 partijen gevormd, die elkaar naar felheid tartten. Victor Lefort, de oudste, had het nuttig gevonden zich in de kerk te laten trouwen. Hij hoopte zodoende de groep van zijn tegenstanders tot ontbinding te brengen door zich plotseling, hoewel <hij ongelovig was, uit te spreken voor de „partij des pastoors". Mgr. Bachou wist niet hoe zeer zijn rampspoedige pech door de meerderheid der bevolking van Courty op prijs was ge steld. Iedereen met inbegrip van Mu iter zelf dacht, dat het een spitsvondige manoeuvre van de geestelijke diplomatie wasl Maar de ramp. die de Leforts de vol gende morgen al, Zondag 13 November, trof, was zo verschrikkelijk, dat zelfs hun meest verbeten tegenstander-s erdoor ont steld waren. De brigadier van de gendarmerie Godard, hartstochtelijk visser, wilde die Zondag aan de oever van de Loire doorbrengen; hij had zijn wekker op half zeven gesteld. Het werd om zeven uur licht en het was dus onmogelijk vroeger weg te gaan. Om kwart voor zeven was hij aange kleed en geschoeid, toen een doffe ex plosie de ruiten deed trillen. Goede God! Wat is dat? Hij schoot op zijn jas af, trok hem aan, nam de tijd om nog even het gasstel uit te draaien, waarop zijn koffie stond te warmen zijn vrouw was weer inge slapen en rende de trap af. Op de bin nenplaats, riep hij: Er ontplofte iets, niet ver van hier! Ik ga kijken! Gebrom antwoordde hem. Er zeker van, dat een of twee van zijn mannen wakker waren met inbegrip van de telefoon- wacht wendde hij zich naar de poort, die op de straat uitkwam. Op dat ogen blik hoorde hij: Brand! Brand! Brand! De stem kwam naderbij. „Men komt hierheen" dach Godard. Hij haastte zich naar de poort om de boodschapper tege moet te gaan. Juist toen hij de straat op kwam, reed hem een fietser voorbij, een TYBB 2 is bijna kampioen van 2 B, nu het van Zandvoortmeeuwen 3 wist te win nen. Ook de leiders van 2 C en 2 D bleven door overwinningen aan de kop. Terras vogels 2 en DCO 3 lieten zich niet verras sen. Eerstgenoemde klopte NAS 2 met drie nul en DCO 3 kwam bij RCH 6 met een twee-nul zege goed uit de bus. Het kam pioenschap van TYBB 2 is een kwestie van tijd, evenals dat van Terrasvogels 2. Na afloop van de in de tweede klasse B van district Zuid I gespeelde wedstrijd AllianceBaronie is het tot een onaange naam incident gekomen. Toen het eind signaal had geklonken en Baronie met éénnul had gewonnen, kwam de trainer van de Bredanaren het veld op om zijn spelers met het resultaat te feliciteren. De doelman van Alliance kon dit gebaar ken nelijk niet appreciëren, hij liep op de Ba ronie-trainer toe en gaf hem een harde klap midden in het gezicht. Met verwon dingen aan neus en een der wenkbrauwen heeft de aangevallene zich daarop met een aanklacht wegens mishandeling bij de po litie beklaagd. De voetbalwedstrijd JubbegaGroen Geel in de derde klasse B van district Noord vond een ontijdig einde. Na een half uur spelen, de stand was nog nulnul, floot de scheidsrechter voor buitenspel van de Friezen. Met deze beslissing nam de linksbinnen van Jubbega echter geen ge noegen en gesteund door een vijftal spe lers en een aantal supporters werd de ar biter zodanig toegetakeld, dat hij bewuste loos raakte. De Groningse spelers verlieten na deze K.O.-zege het veld. Het programma voor de derdeklassers vermeldde slechts twee wedstrijden. In beide gevallen werd het een Haarlemse ne derlaag, want T.Y.B.B. verloor met een nul van Zandvoortmeeuwen, terwijl Rip perda de verwachte nederlaag tegen Z.S. G.O. in Amsterdam niet ontliep. Hier ble ven de gastheren met twee-nul in de meerderheid. De opmars van T.Y.B.B. is in de strijd tegen Zandvoortmeeuwen tot staan ge bracht. De Zandvoorters namen in deze Een levendig begin van de wedstrijd N.E.C.V.S.V. hield beloften in voor het verdere verloop doch allengs kregen de verdedigingen meer vat op de aanvalslinies en zienderogen zakte het spelpeil. Het laatste kwartier toen V.S.V. nog trachtte de winst uit de strijd te halen, gaf nog een spannende eindphase, maar deze periode kon de algehele indruk van een slechte wedstrijd niet meer goed maken. Van der Kuil had een voortreffelijke start en lanceerde enkele schoten door passes van linksbuiten De Graaf. Uit een van de goede voorzetten van De Graaf kop+e De Bie buiten bereik van doelman Jansen tegen de lat. De terugspringende bal kwam binnen bereik van het hoofd van Bouwens; deze kopte echter over. Stijeer, die in het middenveld een heer sende rol speelde, gaf De Graaf nog en kele malen een vrij veld, doch de Velsense linksbuiten bleek snelheid te kort te ko men als het op spurten aankwam. Zo kon den Roes en De Winther zijn doorbraken nog tijdig verhinderen. Het aanvalssnel van V.S.V. verslapte en nu kwam de Nijmeegse voorhoede aan de beurt door goed werk van Ringelensteyn. Rechtsbui+en Bosch kwam meermalen voor het doel der gasten, maar zijn schotvaar digheid liet hem telkens in de steek. Een gevaarlijk moment voor V.S.V. ontstond toen doelman Van der Wint en Willemsen om het hardst sprintten naar een ver door N.E.C. vooruit gespeelde bal. De race bleef onbeslist; een hoekschop was het re sultaat. Tweede helft V.S.V. had na rust weer liet meest in te brengen, maar in de voorhoede werd Van der Kuil geducht 03 zijn huid gezeten door de rappe Hendriks cn zo was de organi sator van de Velsense aanval lange tijd practiseh uitgeschakeld. Met kor+e centers uit moeilijke hoeken probeerde de international nog wel de Nij meegse defensie uit positie te spelen, doch deze was daarvoor toch te sterk. Een wer kelijk gevaarlijk moment was cr, toen Verswijveren een zeer hard schot loste van even buiten het strafschopgebied; Jansen bleek echter tegen dit geweld bestand. Een aantal doel worstelingen voor Van der Wmts doel stelden de Velsense ver dediging ook voor moeilijke problemen, doch de doelman bleef de situatie meester, eens met behulp van de paal. In het laatste kwartier geraakte N.E.C. in ernstig gevaar bij een verwoed offen sief: de kansen die De Bie en Van der Kuil kregen bleven echter ongebruikt. Waarom zou die maanman zo onvriendelijk zijn tegen ons?", vroeg Bunkie „Tja.ik denk, dat die maanmensen niet erg op ons bezoek gesteld zijn", veronder stelde de professor. „Dat blijkt wel", vond Oepoetie. „Anders zou die daarboven u dat ding niet op uw hoofd gesmeten hebben. Maar we hebben hem toch niks gedaan?" „Nee", zei de professor. „Maar zo gaat het meestal, als er ergens vreemdelingen komen, dan worden ze vaak onvriendelijk ontvangen". „Nou, ik vind het maar erg onhartelijk!", zei Bunkie. „Als er bij ons visite komt, gooien we ze toch ook niet met zware stukken hout op hun hoofd?" „Och nee", zei de professor. Maar die maanmensen weten waarschijnlijk niet beter". „Ze lijken me dan wel een kwaad volkje!", zei Oepoetie. „Dat valt wel wat tegen, hè?" De professor was inmiddels wat opgeknapt. Wel deed de bult op zijn hoofd hem nog erg pijn, maar hij keek alweer helderder uit zijn ogen. Ze begonnen cr nu over te pralen, wat ze verder zouden doen; nu de ontvangst van de maanmensen bewees, dat ze niet erg welkom waren, moesten ze maar wat uit de buurt gaan, meenden ze. Toen opeens, hoorden ze een wild gekrijs en om de hoek kwamen van alle kanten de maanmannen dreigend aanstormen! ontmoeting op fortuinlijke wijze de leiding toen bij een hoekschop van Visser de bal via de schouder van de T.Y.B.B.-speler Smit in het doel vloog. In de eerste helft was Zandvoortmeeuwen iets sterker, doch doelpunten kwamen er niet meer. Ook T. Y.B.B. zocht 't doel verkeerd en dit spelle tje herhaalde zich ook na rust. De verde digingen bleven de aanvallers de baas en vooral de Zandvoortse defensie liet in deze periode uits'ekend werk zien. De een-nul zege voor de bezoekers was verdiend. De Haarlemse vierde klassers hebben in enkele gevallen danig van zich doen spre ken. Daar was eerst E.H.S. dat de positie danig verbeterde en voorts vroeg Onze Ge zellen de aandacht want deze club bracht A.D.O. de eerste nederlaag toe. E.H.S. scoorde door van Esveld en Daut- zenberg (2x) drie doelpunten tegen num mer twee van de ranglijst, Nautilus, en won zodoendè met drienul. Nautilus werd dus teruggewezen en omdat ook an dere concurrenten punten verspeelden was het een goede dag voor E.H.S. Verhappen scoorde voor Onze Gezellen eenmaal, juist voldoende om het leidende A.D.O. met eennul te doen sneven en ook T.H.B. bracht het tot een eennul overwinning in de uitwedstrijd tegen V.V.S.B. hier scoorde Biemond met een fraaie kopbal het enige doelpunt. Halfweg verraste vriend en vijand door van D.S.S. met drieeen te winnen en D.I.O. deed van zich spreken door een drietwee over winning op V.V.B. Bloemendaal liet zich de zege uit han den nemen na een tweenul voorsprong en mocht nog blij zijn dat V.D.O. met een tweetwee gelijk spel genoegen nam. Concordia overwon het sterke Warmun- da met drietwee door twee doelpunten van Schrama en één (het laatste) van de jeugdige Schoonderwoerd. D.C.O. echter moest de vlag strijken voor S.J.C. dat in de laatste tien minuten tweemaal wist te scoren. De inspanning om èn in de league èn in de competitie cm de F.A.-cup een zo goed mogelijk resultaat te bereiken, blijkt voor de meeste clubs ia Engeland te groot te zijn en ccn nadelige invloed op de conditie te hebben. Niet minder dan drie van de vier halve finalisten voor de cup, Black pool, Tottenham Hotspur en Everton leden een nederlaag en wanneer de halve eind strijden van Zaterdag aanstaande geen beter spel opleveren dan hetgeen de candi daten in deze wedstrijden van Zaterdag lieten zien, dan krijgen de liefhebbers niet erg veel te genieten. Alleen Bolton Wanderers, dat Stoke City op eigen terrein versloeg, speelde een redelijke partij voetbal. Blackpool, dat vier cracks thuis had moeten laten, speelde tegen Sheffield een bescheiden wedstrijd. En Tottenham, dat voor de zesde maal in veertien dagen in het veld kwam, kón geen voldoende stootkracht opbrengen om het bezoekende Chelsea te weerstaan. De drie twee overwinning was voor de buren van de Spurs juist genoeg om de laatste plaats van de ranglijst te verlaten, mede dank zij een beter doelgemiddelde dan Derby County, dat met de nederlaag in Cardiff voor de zevende maal in de laatste tien wedstrijden werd verslagen. Met Bolton ging het aanvankelijk ook niet erg goed, maar in het laatste kwartier ontketende de voorhoede een reeks aanval len, waaruit tweemaal met een kopbal uit een hoekschop kon worden gescoord. Met een twee-een zege op Manchester United kwam Burnley nog steviger aan de kop van de eerste divisie met een punt voorsprong op Wolverhampton Wanderers, dat tegen Middlesbrough niet verder dan tot een gelijk spel kwam. The Arsenal moest in Newcastle na een spannende wedstrijd met een gelijk spel, een-een, ge noegen nemen. De uitslagen luidden: Eerste Divisie BurnleyManchester United 21; Cardiff CityDerby County 20; LiverpoolSunderland 20: Man chester CityAston Villa 4—1; Middles broughWolverhampton Wanderers 11; Newcastle UnitedArsenal 22; Preston North End-Portsmouth 4-0; Sheffield WednesdayBlackpool 20; Stoke City Bolton Wanderers 12; Tottenham Hot spurChelsea 23; West Bromwich Al bion—Charlton Athletic 31. Bu.rnley 32 42 Liverpool 32 31 Wolverh. 34 41 Cardiff 31 30 Preston 31 40 Cheff. W. 34 30 W. Bromw. 33 40 Newcastle 33 29 Arsenal 30 38 Aston V. 31 28 Charlton 31 37 Portsm. 33 28 Blackpool 33 37 Middlesbr. 33 27 Sunderland 33 36 Stoke 33 26 Manch. U. 33 35 Manch. C. 32 25 Tottenham 33 32 Chelsea 32 24 Bolton 33 32 Derby 33 24 jonge soldaat in khaki, zijn muts tot over zijn ogen, die nog eens riep: Brand! Waar? brulde de brigadier. Stop! Maar stop dan toch. De jonge soldaat trapte echter flink op zijn pedalen en verdween in de bocht bij het marktplein. Godard was zo woedend, dat hij zijn revolvertas zocht om in de lucht te kunnen schieten. Maar hij droeg die tas nooit als hij ging vissen. Hij rende naar zijn fiets. Een seconde aarzelde hij welke richting hij zou inslaan. Het had geen enkel nut een knaap te ach tervolgen, die „Brand" schreeuwde, hoe wel hij niet aan het bevel voldaan had om te blijven staan. Het was beter om de brand te zoeken in de richting, vanwaar hij kwam! Nauwelijks had hij honderd meter ge reden of de brigadier zag aan het einde van het dorp een rode vlammentong in de grauwe ochtendschemering. Hij drukte stevig op zijn pedalen. En plotselng: Weer bij Victoi Lefort? Nee, maar! Hij reed zo hard hij kon. De weg, over vierhonderd meter kaarsrecht en erg ver laten, liep tussen twee rijen stenen huizen van één etage hoog, die alle hetzelfde waren. De zon was nog niet opgekomen, maar de hemel was al licht, van dat sterke groen in een mistloze dageraad. Het maak te die huizen met stevig gesloten luiken vaal. En die vlam, daar verderop, leek er roder door. Het was een grote en lange vlam, die traag uit een venster op de be nedenverdieping van de nieuwe villa te In de strijd om het kampioenschap van de vierde klasse van de K.N.V.B. Zaterdag middagcompetitie heeft SIZO de belang rijke wedstrijd tegen P.Y.F. met drienul gewonnen. Dit betekent dat de Hillegomse club nog een klein kansje krijgt op het kampioenschap. In de derde klasse was het voor IJmui- den een goede dag omdat de mede-gega digde voor de onderste plaats, K.M.V.Z., met vijfnul klop kreeg van Spakenburg en thans met een punt achterstand op de IJmuidenaren de laatste plaats bezet. Ken- nemerland kon het bij de Geuzen niet bol werken en verloor met drieeen. Bij de vierdeklassers deed, zoals reeds is opgemerkt, SIZO goed werk. Het speelde tegen P.V.F. een fraaie wedstrijd en wist volkomen verdiend met drienul te win nen. De Gier scoorde voor de rust twee maal en na de rust stelde De Nederlander met een goed doelpunt de zege veilig. De Hillegomse club heeft nu één punt minder dan P.V.F. en één wedstrijd meer gespeeld. Er zit dus nog een kansje in! V.E.W. degradeert Wat reeds lang in het verschiet lag is Zaterdag werkelijkheid geworden. Door een vijfeen nederlaag bij V.V.G.A. is het Haarlemse V.É.W. tot degradatie gedoemd. Zandvoortmeeuwen speelde gelijk tegen N.D.S. terwijl S.V.J. en Telefonia eveneens de punten deelden (33). De uitslagen waren: 3e klas: SpakenburgK.M.V.Z. 50; De GeuzenKennemerland 31, S.N.L. Huizen 24. 4B: S.V.J.Telefonia 33, SIZOP.V.F. 3—0, U.P.T T.S.—O.S.O 1—1, Zandvoort meeuwenN.D.S.M. 22, V.V.G.A. V.E.W. 5—1. Had Klaas van Dam in het Tien-sterren- tafeltennistournooi bewezen nog steeds tot de eerste van de Haarlemse spelers te behoren, thans heeft h(j in de Haarlemse kampioen schappen de kroon op zijn werk geplaatst door de titel te veroveren. Typerend voor de finale was wel, dat hij ook ditmaal tegen P. van Eyk achter de tafel kawm en hem ook nu weer wist te kloppen. Hij kreeg het overigens niet cadeau. De| f -te game bracht hij op zijn naam met 2? maar de tweede en derde gingen beid t 2113 naar Van Eyk. Daarna echter wa Van Dam zijn tegenstander volkomen meester en ver overde met 2113 en 2115 het kampioen schap van Haarlem. De finale eerste klasse bracht twee club genoten tegenover elkaar. Het waren de GTTC'ers Th. Blom en P. Sleper, die een fraaie strijd lieten zien. Sleper was in wel zeer goede conditie en won dan ook verdiend. De eindstrijd in de tweede klasse was vol komen een Heemstede-aangelegenheid. H. Bruna en F. Loonen ontmoetten elkaar hier. Eerstgenoemde veroverde na een bijna einde loze strijd het kampioenschap. Bij de finale dames derde klasse had de favoriete mej. A. Hogeslag met haar tegen standster mej. N. Simon weinig moeite. In twee games 2119 en 2114 toonde zij zich beslist te sterkste. Alle kampioenen van het enkel spel von den wij In de finales dubbelspel terug. Bij de overgangsklasse was het Klaas van Dam die s.-.men met B. Duits het koppel E. van Abbevé—D. Welters op overtuigende wijze klopte. In de tweede klasse zagen wij H. Bruna met J. Mey, die het op succesvolle wijze tegen de clubgenoten Jac. van Eyk Lonnpn ornamen. Bij de dames zorgden de dames Bonke v. d. Kluft voor een zeer bijzondere presta tie door het kopDel v. d. Pluim—Hogeslag in twee games stevig te kloppen. Dit ondanks het feit dat de laatsten althans op papier zeker een klasse sterker waren. Het tournooi had een zeer vlot verloop. In Utrecht werd Zaterdag en Zondag het tournooi om het persoonlijk damkampioen schap van Nederland voortgezet. De uitslagen waren: BergsmaVan Aalten 1—1; ir. Van DijkBeers 11; BaasHuis man 11; Van MourilcKeller 11; Craane Roozenburg 11; Van der SluisLaros 11; H. LarosP. Bergsma 11; P. Beers R. C. Keller 11; J. M. BomJ. Baars 1—1; A. BizotJ. H. Craane 20. De stand na de twaalfde dag is: 1. W. Huisman 12 pnt. uit 8; 2. R. C. Kei ler 12 pnt. uit 8; 3. J. M. Bom 11 pnt. uit 9; 4. P. Beers 10 pnt. uit 8; 5. W. Roozenburg 10 pnt. uit 8; 6. P. Bergsma 9 pnt uit 8; 7. ir. G. van Dijk 9 pnt. uit 8; 8. H. Laros 8 pnt. uit 8: 9. W .F. van der Sluis 7 pnt. uit 8; 10. A. Bizot 6 pnt. uit 7; 11. H. K. van Mourik 6 pnt. uit 8; 12. A. II. van Aalten 5 pnt. uit 8; 13. J. H. Craane 5 pnt. uit 10; 14. J. Baas 4 pnt. uit 8. ADVERTENTIE HAARLEM ELECTRISCHE INSTALLATIES LUIDSPREKEND*! TELEFOON-INSTALLATIES voorschijn kwam. Er was geen zuchtje wind. Godard meende dat een man poogde door het venster naar binnen te komen. Hij zag hem daarop weglopen en om eèn hoek van het huis verdwijnen. Hij trapte uit alle macht. De man kwam weer te voorschijn, brulde: „Help!" en rende de trap van de „Ijzerhandel Sauvageot". De brigadier remde plotseling, waar door hij bijna viel. Een man kwam het huis uit, nog half slapend. Godard herken de hem: Casenave, de kleermaker. Wat is er? vroeg deze. Dat ziet u toch! Ga gauw de brand weer halen, mijnheer Casenave! Maar haast u! Godard stapte weer op zijn fiets voor de laatste vijftig meter. De vlam klom over de gehele breedte van het raam om hoog, likkend aan de goot daarboven. De dakrand zou op zijn beurt vlamvatten. Kwestie van minuten. „Ik had misschien beter de brandweer kunnen waarschuwen!" dacht Godard. Plotseling stak de man, die door het raam naar binnen had willen gaan, de weg weer over, juist toen de brigadier afstapte. Dit keer herkende hij hem' het was de jonge Lefort, MauriceGekleed in een wit overhemd met stijf front, maar zonder boord, een zwarte, geklede broek en een vest van een rokcostuum! Godard legde zijn fiets neer en wierp een blik door het venster: het interieur van de kamer was een vuurzee! Hij richtte zidh weer op, toen Maurice Lefort, met een verwrongen gelaat, weer verscheen: Een tang! Vlug, een tang! Een tang? Een combinatietang, of wat dan ook! De brigadier ooende zijn tas, gaf hem een tang. Hoewel hij volkomen buiten adem was door de race, slaagde hij er in te vragen: Niemand meer in de kamer, hoop ik? Ja! Ailebei! Hij ging naar Lefort toe, die verwoed bezig was met het slot van de deur, die op de tuin uitkwam. Met de tang had hij het uiteinde van de aan de binnenkant zit tende sleutel gegrepen. Toen hij hem recht gedraaid had, duwde hij hem met een an dere sleutel, die hij in zijn hand had, weg. Men hoorde hem vallen. Hij deed de zijné in het slot, draaide en opende de deur. Hij rende de vestibule in, met Godard achter zich. Daarna kwam een keuken, toen een badkamer. Maar door de openge bleven deur van de kamer verspreidde een wolk van vlammen en rook zich in de badkamer. De luchtstroom veranderde van richting, nu de voordeur openstond. De twee mannen liepen struikelend, ver blind en verstikt achteruit.... Juist op tijd! Kom er uit! riepen verscheidene stemmen. Niets meer aan te doen. Laten we maar op de brandweer wachten! Ze zijn allebei al lang dood en verbrand! Nu snelden half aangeklede buren, de vrouwen èen mantel over de arm, toe. Drie van hen hadden emmers in de hand. Goed zo! riep de brigadier uit. Geef maar hier die emmers! Mannen, vormt een ketting! Waar is het water? Maurice Lefort die versuft door de rook, tegen de muur leundekwam weer tot zichzelve en riep: Hij draaide de kraan open, waar het wa ter uitstroomde. Toen de drie emmers vol waren, riep hij: „Pas op!", duwde met een schop de deur tussen de keuken en de badkamer open, ging deze laatste door en wierp de drie emmers water in de rich ting van het vuur. Hoestend, spuwend en met tranen in zijn ogen, werd hij afge lost door de anderen. Daar Godard op het idee was gekomen de voordeur te sluiten, ging de rook nu weer door het raam naar buiten. Zij veranderde meteen in een wer velende stoomwolk. Bij de tiende emmer had men het vuur bedwongen. Gelukkig waren in het vertrek, haastig ingericht om er te kunnen slapen, geen gordijnen of kleden, noch was er linnengoed in de kas ten. Het geraamte van de linnenkast stond nog overeind, tegen de muur, met zijn ver koolde planken, maar de commode was niet meer dan een hoop brandhout. Het lijk van Victor Lefort lag ineengekrompen bij de deur van de badkamer, op de onder water staande vloer, bezaaid met kalk, die uit het plavond was gevallen en met glasscherven. Wat Rosie, zijn vrouw be treft, die lag ogenschijnlijk ongedeerd doch levenloos onder de as van de dekens en lakens van het bruidsbed, waaruit zij niet was opgestaan. (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 6