Visserij -varia Beverwijk Castricum 7 Omvangrijke raadsagenda Aanleg van vuilnisbelt kwam duurder uit „Afrika's mogelijkheden" bij de Gietelïng Stormschade aan Wijkertoren „Spaanse" avond Felle strijd bij „Sportief" Naar Israel met ds. Grolle Beverwijkse brandweer krijgt weer een draagbare motorspuit Beverwijk gaat afdeling van Toeristenverbond oprichten Ceremonie op Riviervismarkt te Haarlem Jaarvergadering van „Kennemerland" Eechtrop speelde gelijk tegen Adelborsten: 1-1 Onteigening van twee percelen ingetrokken Nieuwe hoop voor woningzoekenden P.T.T. Beverwijk versloeg Hoornse collega's Gelderman won vierde BRC-rit Voorstel inzake subsidie kraamcentra minder wenselijk geacht Toneeluitvoering gaat toch door RKVVA overwon CSV Bridgedrive voor het Rampenfonds Scheepvaart DINSDAG 17 MAART 1953 De Beverwijkse gemeenteraad zal Maan dag 23 Maart, 's avonds 7.30 uur, ten stad- huize weer bijeenkomen. De agenda, die be handeld zal worden, ziet er als volgt uit: 1. Benoeming van personeel bij het nijver heidsonderwijs. 2. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de bedragen bedoeld in artikel 55 van de lageronderwijswet 1920 over 1948 tot en met 1951. 3. Voorstel tot vaststelling van voorschotten aan de bestu ren van bijzondere scholen op de vergoeding van exploitatie-uitgaven over het jaar 1953. 4. Alsvoren aan het bestuur der bijzondere lagere school voor buitengewoon lager on derwijs. 5. Voorstel tot vaststelling van voor schotten op de vergoedingen van vakonder wijs aan de besturen van bijzondere scholen over 1953. 6. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 20 Mei 1952 inzake de huur van het perceel Zeestraat 8 ten behoeve van het gasbedrijf. 7. Voorstel tot beschikbaar stelling van een crediet voor de bouw van een inrichting voor de verwerking van pro- paangas door het gasbedrijf. 8. Voorstel in zake overdracht van grond aan het bestuur van de Duinwijkschool. 9. Voorstel tot vast stelling van het verslag als bedoeld in arti kel 36 van de Leerplichtwet over 1952. 10. Voorstel inzake subsidiëring van kraam- centra. 11. Voorstel tot wijziging van het Algemeen Ambtenarenreglement. 12. Prae- advies naar aanleiding van een voorstel van enkele raadsleden inzake verlaging van de leges voor vergunningen tot het bewonen van permanente zomerhuisjes. 13. Voorstel len tot het verlenen van credieten voor: a. herstel van stormschade aan de gemeente toren; b. aanschaf van een draagbare mo torbrandspuit; c. inrichting van de vuilnis stortplaats te Assendelft; d. verbouwen van een vuilnisauto tot vrachtauto; e. het bag geren van een gedeelte van de Ringvaart ter hoogte van de rioolwaterzuiveringsinrich ting; 14. Voorstel tot het bouwen van 78 étagewoningen aan de Bergenlaan. 15. Idem van 162 étagewoningen en 75 ééngezins woningen. 16. Voorstel tot vaststelling van een partitieel uitbreidingsplan in hoofdzaak „Noord-Oost". De stukken liggen gedurende de kantoor uren ter inzage van Maandag 16 tot 23 Maart 12.30 uur. 's Avonds bestaat de gele genheid tot het inzien der stukken op Woens dag 18 en Vrijdag 20 Maart van 19.30 tot 21.00 uur. In de raadsvergadering van 27 Februari 1950 werd een crediet toegestaan van f 15.000 voor de aanleg van een vuilnis stortplaats te Assendelft. Aangezien na het gereedkomen hiervan bleek dat aan verschillende eisen van de Provinciale Waterstaat met betrekking tot de toegangs weg en de afscheiding tussen stortplaas en openbare weg moest worden voldaan, werd de begroting overschreden tot f 32.306.80. B. en W. hebben de gemeente raad voorgesteld alsnog een crediet van f 17.306.80 te verlenen. In April komt Nel Oosthout De heer K. J. Junius Ingerman, oud- plainter en explorateur van de Belgische Congo, auteur van het boek „Een handvol zwarte aarde" zal voor de Hoogovens- beambtenvereniging „De Gieteling" een le zing houden over „Afrika's onbegrensde mogelijkheden". De toekomstmogelijikhe- den voor Nederlanders en de economische betekenis van Afrika voor Europa zullen in deze lezing uitvoerig worden behandeld. De lezing wordt verduidelijkt met licht beelden en gramoföonplaten. De lezing wordt gehouden op Vrijdag 20 Maart in de bovenzaal van 't veilingge bouw „Het Centrum" in de Koningstraat te Beverwijk. Ter compensatie van de uitgevallen Ta- vido-U'itvoering zal nu een voordracht avond worden gegeven door de kun stenares Nel Oosthout en wel op 10 April in het Jeugd'gebouw te IJmuiden-Oost en op 13 April in de Kennemer Tlmater te Beverwijk. Aangezien de gemeentetoren aan de Kerkstraat ten gevolge van de stórm van 1 Februari een vrij belangrijke schade heeft opgelopen, waarvan de herstellings kosten op f 1600 worden geschat, heeft B. en W. van Beverwijk aan de raad voorge steld een dergelijk crediet te verlenen. De tekenaar Teun v. d. Veen en de schrijver Hans Alma komen op Dinsdag avond 24 Maart in de bovenzaal van de veiling 't Centrum vertellen over hun reis naar Spanje, zulks naar aanleiding van Alma's pas verschenen boek „Carmen zon der make-up". De manier, waarop de beide zwervende artisten tijdens de reis in hun onderhoud voorzagen, zal door henzelf gedemonstreerd worden onder meer met goochelen en sneltekenen. De avond wordt gehouden onder auspi ciën van de boekhandel C. Dingier N.V. Het heeft gespannen bij de damclub „Spor tief" waar de leden in een onderlinge strijd trachtten elkaar de loef af te steken. Dijkhuizen heeft, hoewel hij in het eind spel gewonnen stond, toch alle zeilen moeten bijzetten om winst binnnen te halen. Holt gaf hem een geduchte partij. H. Out moest hoewel er als remise in de lucht zat, door het sterke spel van Munts opgeven. De veteranen Jonker en Andrea gaven elkander niet de minste kans om er een van beide winst uit te slaan. De nieuwe leden Bakker, Strating en Mantje lieten zich van de goede kant zien zodat dit trio voor Sportief winst betekent. De uitslagen van de felle strijd luiden: A: W. PostWesterwal 20: J. SlagerJ. Lichtendahl 11; WesseliusC. Buys 02; J. de BoerHoefakker 11; JonkerAn- derea 11. B: T. StratingH. Mantje 20; J. Bakker —Molenaar 0—2; K. Lichtendahl—Menger 11; MuntzH. Out 20; A. RasJ. Bos 02; HoltDijkhuizen 02; Veltmande Ruiter 02; WijkerKofferman 11; J. DeenMooy 11; VastenhouwVisser 20. Voor leden en donateurs wordt een con tact-feestavond gehouden op 16 April in de kleine zaal van Thalia. Muziekavond Vrouwengroep Partij van de Arbeid De afdeling Beverwijk van de Vrouwen groep van de Partij van de Arbeid houdt op Dinsdag 17 Maart ten huize van me vrouw Schmohl, Vondellaan 89 haar jaar lijkse muziekavond. De heer C. van Wielink uit Velsen- Noord zal een inleiding houden over mu ziek, welke wordt toegelicht op de piano en met gramofoonplaten. Maandagavond werd in het Hervormd Verenigingsgebouw aan de Populierenlaan een wijkavond gehouden, waarin ds. J. Grolle uit Utrecht ziin indrukken gaf vain de staat Israel. Ds. W. Oorthuis kon een groot aantal bezoekers een welkom toeroe pen waarna hij voorging in gebed. Ds. Grolle hield zich allereerst bezig met de vraag of het wel mogelijk is dat het „uitverkoren volk" een staatsgemeen- sehap vormd. Een leger met luchtmacht en politieke beginselen behoren niet bij het Volk van Israel. Men kan dan zijn roeping niet ver vullen, zo zei spreker. Sinds 1948 is de emigratie naar Israel sterk toegenomen: in drie jaar tljds van 700,000 tot 1.400.000 Joden en men laat de deur wijd open staan, want iedereen van Joodse afkomst is van harte welkom. Ds Grolle wees op het Oude Testament, waarin alle profeten voorspelden „dat eens de tijd zou kennen dat alle twaafl stammen vam Juda weer verenigd zullen worden". Het leven der Joden in Israel is hard; van alle kanten worden zij belaagd maar tot nu toe kunnen zij zich staande houden. Alle mannen en vrouwen en met hen vele geleerden werken mede aan de productie slag. Ds. Grolle heeft zijn woorden verduide lijkt met een film. Aanvoerders gaan uitkomsten bespreken De aanvoerdersvereniging „De Vooruit gang" houdt op Donderdag 19 Maart in de bovenzaal van veilinggebouw Kennemer- land haar jaarvergadering. Op deze avond zullen de leden o.a. de uitkomsten van de aanvoerprijzen aan de B.E.T.-veiling on der de loupe nemen. De toelichting hierop wordt gegeven door de heer A, Duin. Aangezien de draagbare motorbrand spuit, die voor de oorlog een uitrustings stuk van de ladderwagen was, in Novem ber 1944 door de Duitsers wérd gevorderd en het tot nu toe niet mogelijk was om een nieuwe aan te schaffen, heeft de Be verwijkse brandweer het lange tijd zonder deze apparatuur moeten stellen. Thans is het mogelijk gebleken een nieuwe motor brandspuit aan te schaffen, die in alle op zichten aan de te stellen eisen voldoet. Reden waarom B. en W. voorstellen om het benodigde crediet van f 1450 voor de aanschaffing te verlenen. Het Nederlands Toeristenverbond „Na- tura" zal op Donderdag 19 Maart in het gebouw Deken Waarestraat 52 een verga dering houden, ten einde te komen tot op richting van een afdeling te Beverwijk. Excursie naar zuiveringsinstallatie De afdeling Beverwijk van de Vrouwen groep van de Partij van de Arbeid zal op Dinsdag 24 Maart een excursie houden naar de onlangs in werking gekomen zui veringsinstallatie te Beverwijk. Deze excursie wordt geleid door de heer W. Aibarda. KLAVERJASDRIVE De Beverwijkse Klaverjasclub „Onder Ons" houdt op Zaterdag 28 Maart een grote Kla- verjaswedstrijd in café Scheywijk aan de Arendsweg. Deze wedstrijd is voor dames en heren. Men kan zich voor deelname nog aan melden in het clubhuis. Iedere avond wordt op de Riviervismarkt bij de Grote Kerk een petroleum straat lantaarn ontstoken door een opsteker in negentiende eeuws tenue. Deze ceremo nie vormt een aardig contrast met al de wonderen der mo derne lichttechniek die een evenement als „Haarlem Licht- ètad" mogelijk ma ken. De Coöperatieve Tuindersvereniging „Kennemerland" houdt Zaterdagmiddag haar jaarvergadering. Behalve het jaarverslag van de direc teur de heer Jac. de Weyer komt de ver kiezing van de voorzitter aan de orde; de heer Jac. P. Nijssen is herkiesbaar. Ook de aftredende bestuursleden de heren Jac. Meyland, W. Roling, H. Vendel en G. Ver- duin zijn, evenals de leden van de raad van toezicht, A. N. van de Bronk en Corn. Bak, herkiesbaar Voorts zal de definitieve veilimgprovisie over 1912 worden vastge steld met terugbetaling aan de leden van te veel geheven veilingprovisie. Eechtrop heeft gelijk gespeeld (één-één) in de thuiswedstrijd tegen Adelborsten, dat reeds enige ogenblikken na de aan vang van de wedstrijd door een fout in de achterhoede van Eechlrop de leiding kon nemen. Na een kwartier maakte aanvoer der W. van Leyden gelijk in deze ontmoe ting die een gelijk opgaande s+rijd te zien gaf. Indien volgende week de wedstrijd tegen Alliance wordt gewonnen, is Eech trop kampioen. B.M.H.C. won in Bloemendaal met twee één van het tweede elftal. Eechtrop IV liet de kans op een eventuele promotie naar de hoofdbond van de K.N.H.B. voorbij gaan door met twee-nul te verliezen van D.E.M. II, dat daarmede het kampioenschap in de afdeling I van de Onderbond Noordhol land heeft behaald. Voor de dameselftallen was het een slechte dag want de eerste drie elftallen verloren alle wedstrijden tegen respec tievelijk Siseo (thuis: twee-vier) en uit tegen IJsvocels II (drie-nul) en Straw berries IV (één-nul). B. en W. hebben de raad voorgesteld om twee percelen, respectievelijk eigendom van de firma Gebroeders Pirovano en Ni- colaas van der Holst, waarvan bii het raadsbesluit van 29 September 1952 ter uitvoering van bet bouwplan „Arendsweg- Zuid" tot onteigening werd besloten, aan deze onteigening te onttrekken; en wel laatstgenoemd perceel geheel en eerstge noemd tot een gedeelte van 224 m2. Voor noemd bouwplan omvatte de onteigening van 44 woningen. Vogelliefhebbers ter jaarvergadering De volière-vereniging „Vogelvreugd" houdt op Woensdag 18 Maart haar jaar vergadering in hötel Parkzicht. MARKTNIEUWS BEVERWIJK 16 Maart Spinazie 5056; sla 20; waspeen 1733; spruiten 2072; knollen 1848; rabarber 2059; boerenkool 2140; groene kool 15.25; rode kool 612; gele kool 610; uien 3851; sjalotten 70; bieten 611; breek- peen 58; witlof 4148. De gemeenteraad zal tijdens haar eerst volgende vergadering het voorstel behan delen van de bouw van 78 étagewoningen aan de Bergerslaan en 162 étagewoningen, alsmede 75 ééngezinswoningen aan de straten omgeven door de Westerlaan, Hil- berslaan, Alkmaarseweg en Wijk aan Duinerweg. Als eerste deel van de in 1953 te bou wen huizen hebben B. en W. aan de raad een plan doen toekomen tot de bouw van 78 woningen in drie woonlagen aan de Bergerslaan, welke per huis ruimte zullen bieden aan 4 personen en 39 woningen met een woonruimte per stuk voor 7 per sonen. Deze woningen zijn op 27 Februari openbaar aanbesteed. Als laagste schreef de fa. E. H. P. Duiker te Beverwijk in voor een bedrag van f 760.000. De totale bouwkosten, inclusief architecten-honora rium, kosten van toezicht en bijkomende kosten worden geraamd op f 808.975, waarnaast de grondkosten f 139.320 zullen bedragen. De gemiddelde huur der woningen wordt, exclusief waterverbruik, geraamd op f 8.20 per week, waarbij dan nog enig onderscheid moet worden gemaakt tussen de vier- en zevenpersoonswoningen. Het met twee invallers uitkomende team van PTT Beverwijk heeft een uitstekende prestatie geleverd, door met 73 te zegevie ren over hun Hoornse collega's. Van deze wedstrijd, die werd gespeeld om het tafeltenniskampioenschap van Nederland van PTT-verenigingen, zijn de gedetailleer de uitslagen als volgt Beverwijk Hoorn J. LubbersE. Ossenbruggen 01 W. B. PhillipsonTh. van Kleet 1—0 J. v. d. WindenW. Dekker 10 J. LubbersTh. vm Kleef 10 J. v. d. WindenE. Ossenbruggen 01 W. B. Phillipson—W. Dekker 1—0 J. v. d. WindenTh. van Kleef 1—0 W. B. PhillipsonE. Ossenbruggen 01 J. LubbersW. Dekker 10 Het dubbelspel werd een overwinning voor de Beverwijkers. Zondagmorgen hield de Beverwijkse rennersclub Kennemerland haar vierde competitierit voor alle klassen. De uitsla gen luidden: A-klasse, 6 km.: 1 A. Gelderman, 1 uur 53 min. 44 sec.; 2 D. de Ruiter op 52 sec.; 3 J. Stel, 4 J. Groot. B-klasse, 55 km.: 1 F. Beentjes, 1 uur, 37 min. 40 sec.; 2 C. Stroomer op 8 sec.; 3 W. de Boer, 4 Plieshout. C-klasse: 44 km.: 1 W. Kluft, 1 uur, 17 min. 5 sec.; 2 Chr. de Jong, 3 J. Tuinstra, 4 H. Eelzing. Junioren, 33 km.: 1 C. Nierten, 59 min.; 2 G. Honig, 3 J. Stel, 4 L. Grapendaal, 5 M. Komen. Burgemeester en Wethouders van Be verwijk hebben aan de raad hun mening doen toekomen omtrent een voorstel, in de vergadering van 3 Februari door een drietal leden van de raad ingediend, tot uitbreiding van het gemeentelijke subsi die voor de kraamcentra met een subsidie aan die gezinnen, die niet in staat zijn de door hen voor de verleende hulp te be talen bijdrage te betalen. B. en W. achten dit voorstel niet juist, minder wenselijk en niet noodzakelijk; niet juist, omdat aan de subsidie-verle ning van gemeentewege van enige tak van gezondheidszorg de gedachte ten grond slag ligt, om het de verenigingen, die op dat terrein werkzaam zijn, mogelijk te maken hun werkzaamheden voort te zet ten en zo nodig uit te breiden. Hetgeen de drie raadsleden beogen ligt naar de mening van B. en W. op een ander vlak. De subsidie, die zij willen verlenen aan de gezinnen heeft een karakter van een bij drage, toe te kennen in individuele geval len, waarbij rekening gehouden zou moe ten worden met de draagkracht van het betrokken gezin. B. en W. wijzen er voorts op, dat de aanspraak van betrok kenen op de uitkering van bevallingsgeld ad f 55. onverminderd blijft gelden en dat deze uitkering bedoeld is om de kosten rcfnd de bevalling waaronder in de eerste plaats dus de kosten van kraam hulp er uit te bestrijden. Als consequentie van het aanvaarden van een dergelijk voorstel, zien B. en W. dat ook ten aanzien van instellingen, die zich bezig houden met andere vormen van hulpverlening op het gebied der volks gezondheid, eveneens een dergelijke ge dragslijn zou moeten worden gevolgd, waardoor een hoogst ongewenste situatie zou ontstaan. De kraamcentra kunnen, indien zij van gemeentewege de gevraagde subsidie zul len ontvangen, hun tarieven zodanig vast stellen, dat deze dragelijk zijn. Mocht zich desondanks een geval voordoen, waarin een gezin niet in staat is de verschuldigde bijdrage te voldoen, dan kunnen betrok kenen te allen tijde een beroep doen op hulp van kerkelijke of particuliere instel- fondsen of van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken. Reeds enkele malen is de toneeluitvoe ring van de Castricumse Kleuterschoolver eniging door het niet beschikbaar zijn van een zaal, en ook omdat er op dezelfde da tum op een andere plaats in Castricum iets te doen was, uitgesteld. Naar wij thans van de zijde van het bestuur vernemen, heeft zij besloten de toneeluitvoering op Zaterdag 23 Mei alsnog door te laten gaan. De Schouwspelers uit Amsterdam die ieder jaar geheel gratis deze avond opluisteren, zullen ten tonele brengen het toneelspel „De Herbergierster". De avond heeft plaats in hötel Borst. Behaalde Vitesse '22 de kleinst mogelijke overwinning, de andere Cas*ricumse voet balclub CSV leed in Ams#erdam tegen RKVVA de kleinst mogelijke nederlaag. Mede door de vrij sterke wind is er vooral voor de rust van een voortdurend Amster dams overwicht sprake geweest. Daarbij waren de aanvallen van de thuisclub goed opgezet, doch in het Castricums doelgebied gekomen, strandden zij veelal op doelman G. de Heer. De thuisclub nam een kwartier na de aanvang de leiding door toedoen van haar midvoor. In het tweede gedeelte van deze wedstrijd gaf CSV in den beginne de toon aan, maar verder dan het strafschop gebied kwamen haar spelers niet. Dit was een gevolg van het met man en marM verdedigen van de Amsterdammers. De bridgedrive welke de vereniging „Bri- cas" heeft gehouden en waarvan de op brengst ten bate van de slachtoffers van de watersnood kwam, is een groot succes ge worden en er kon als resultaat van deze avond na aflooD aan de burgemeester, die de vereniging niet alleen de eer aandeed om tegenwoordig te zijn, doch ook een der suc cesvolste medespelers bleek te zijn, een be drag van f 125 worden overhandigd ter stor ting in het Rampenfonds. De prijzen voor de no's 1 en 2 van elke afdeling en een prijs voor het hoogste ge middelde van deze avond, waren groten deels welwillend ter beschikking gesteld en er werd sportief en enthousiast om gestreden. De uitslag luidde: Afd. A: 1. VisserWanna 55 pnt.; 2. heer en mevr. Slotboom 52 pnt.; 3. BurgersGo- vers 4314 pnt.; 4. heer en mevr. Schutter 4114 pnt.; 5. GlorieSteeman 41 pnt.; 6. KlaasseMorelis 40H pnt.; 7. F. Peys—Tiebie 31)j pnt.; 8. WemmersZonjee Jr., 31 pnt. Afd. B. 1. dr. De jonghburgem. C. F. Smeets; 2. heer en mevr. Joosse; 3. heer en mevr. v. d. Brink 44 pnt.; 4. heer en mevr. Offenberg 42jj pnt.; 5. JvangeanLagrand 42 pnt.; 6. Mevr. PetersCh. Toepoel 41 pnt.; 7. v. 't HuilLangenberg 39 pnt.; 8. Koning Schats 33 pnt. Afd. C. 1. heer en mevr. Gerritse 65J-j pnt.; 2. NuyensG. Peys 5814 pnt.; 3. mevr. Wem mersmej. Zijlstra 58 pnt.; 4. heer en mevr. Marjot 58 pnt.; 5. heer en mevr. Zwart; 6. Beentjesv. Trigt 5314 pnt.; 7. heer en mevr. Steeman 53 pnt.; 8. heer en mevr. Van West 49)4 pnt.; 9. heer en mevr. Blauw 44 pnt.; 10. SchroderThijsse 42 pnt. KJB biljartwedstrijd om lauwerkrans Enige tijd geleden is ook de Katholieke Jeugd-Beweging in Castricum tot oprichting van een eigen biljartclub over gegaan. Za terdagavond kregen de Castricummers in het Jeugdhuis aan de Overtoom de strijd op te nemen tegen de leden van de KJB uit Limmen, welke ontmoeting in een 128 overwinning voor de Castricumse jeugd is geëindigd. Het was de voorzitter van de plaatselijke KJB de heer J. Welboren die aan het winnende team een zilveren lau werkrans overhandigde. Vitesse gym won revanche-wedstrijd Het treffen tussen de gymnastiekver enigingen Vitesse uit Castricum en DVV uit Langendijk, dat Zondagmiddag in de gymzaal van de RK Jongensschool aan de Dorpsstraat te Castricum plaats vond, is een overwinning voor Vitesse geworden. De acht Vitesse-dames toonden haar kun nen op de nummers springen, brug, paar densprong, vrije oefeningen en evenwichts- balk, en de zes heren op de rek, brug, paardvoltige, paardsprong en vrije oefenin gen. In het treffen tussen beide verenigin gen dat de afgelopen winter te Langendijk is gehouden, behaalde DW de overwin ning. Aalsum, 16 v. Hamburg te Rotterdam. Abbedijk, 14 v. Rotterdam n. Bre>rnen. Akkrumdijk, 14 v. Chittagomg té Rotterdam. Alohi'ba, 16 v. Rotterdam te Hamburg. ALdafoi, 15 200 m. St. Pauls Rock. Alioth, 16 v. Rio de Janedro n. Santos. Altair, 15 t.h.v. Victoria n. Babla. Alnati, pass. 16 Finasteride n. Las Palmas. Agamemnon, 14 v. Baltimore n. Philadelphia. Alblasserdijk, 15 v. Londen te Bremen. Alchiba, 16 v. Rotterdam te Hamburg. Alud-ra, 15 60 m. O. Wight. Amor, 15 60 m. O. Kp. de Gata. Ampenan, 15 v. Cheri'bon n. Semarang. Ams tel kroon, 15 70 m. N.NO. O ran. Amstelvaart, 1'5 rede Semaramg. Amstelveen, 15 140 m. NO. Tj. Prio'k. Argos, pasis. 15 Kp. Vi'lano n. Gibraltar. Axeldijk, 14 270 m. ZW. Bermuda. Boskoop, 15 400 m. ZW. Flores n. Barbados. Bantam, pass. 14 Min>icoy n. Aden. Barendrecht, 14 v. Pladju n. Miri. Breda, 16 v. Ahtofagasta n. Talcahuano. Blommersdijk, 16 dwars Southampton n. Halifax Borneo, 14 te Genua. Bacchus, 14 v. Maracaibo n. Pto Cabello. Band'jermasin, 15 v. Ambon n. Makassar. Barito, 16 te Makassar. Barumun, 14 v. Makassar n. Kolonedale. Batoela, 14 v. Soerabaja n. Kaliaruget. Baud, 16 v. Singapore te Belawan. Caltex Leiden, 16 65 m. W. Gibraltar. Cailtex Pern-is, 15 55 m. W.ZW. Kp. d, Gata. Corilla, 16 350 m. N.NW Lacadiven. Caltex Utrecht, 14 140 m. O. Malta. Castor, 16 v. Kingston te Mobile. Congostroom, 15 v. Amsterdam te Hamburg. Dalerdijk, pass. 15 Mona eil n. Antwerpen. Dongedijk. 15 v. San Francisco n. Portland. Delftland, 15 v. Hamburg te Amsterdam. Duivendrecht, pass. 16 Dungeness. Edam, 14 v. Halifax. Eendracht, pass. 16 Algiers. Fairsea, 15 170 m. O.ZO. Albany. Felipes, 15 Kp. Selatan gepas®. Friesland (KRL), 14 v. Nunukan n. Tamaho. Garoet, 19 c. 8 u. v. Indonesië te Rotterdam verwacht. Gordiias, pass. 15 Elibe. Gadiilia, 16 1H0 m. ZW. Kp. Comorin. Haulerwijk, pass. 14 Kp. Sable. Hoogkerk, 15 te Singapore. Heelsum, 15 v. Amsterdam te Hamburg. Ilos, 15 360 m. Z. Kp. Hatteras. Joh. v. Oldenbarnevelt, 15 710 m. O- ten Z. Guardafui n. Suez. Japara (KPM), 16 v. Palembang te Soerabaja. Kota Gede, 15 v. Suez naar Damman. Kota Inten, pass. 16 Ceylon n. Belawan. Kota Agoeng, pass. 14 11 u. Algiers. Kaimana, 15 te Ternate. Kalimanta-n, 16 te C'heribon. Kara torn, 14 v. Balikpapan n. Tarakan. Karsi'k, 17 v. Amurang te Inobonto verw. Kertosono, 16 110 m. W. Sabaog n. Colombo. Karossa, 14 te Tuai. Karsik, 16 v. Menado te Amurang. Kasimbar, 16 van Belawan te O'le'h Oleh. Liseta, 15 v. Tjilat.iap n. Plad.iu. Loppersum, 14 v. Rotterdam n. Brindisi. Laagkerk, 16 v. Port Said. Loenerkerk, 19 Rotterdam verwacht. Loosdrecht, 16 v. Port Olkha n. Bombay. Langkoeas, 15 te Colombo. Le Maire, 15 te Sunigeimuturi. Lissekénk, pass. 15 IJmuiden. Lucita, 14 v. Heysham n. Ardirossan. Lekkerkerk, 16 150 m. ZW. Karachi n. Aden. Manoeran, 15 v. Palembang te Makassar. Mentor, 15 v. Hamburg n. Amsterdam. Modjokerto, 15 Ouessant n. Port Said. Maas, pass. 15 22 u. Ouessant. Mi tra, 15 Gibraltar n. Cagliari. Maasdam, 19 ca. 12 u. Southampton verw. Maaskerk, 15 v. W. Afrika te Amsterdam. Mataram, 14 21 u. v. Genua n. Port Said. Merwede, 16 v. Antwerpen n. Bremen. Macuba, 15 180 m. ZW. Okinawa. Meiiskerk, 15 v. Bremen naar Antwerpen. Minjak, 15 v. Menadio n. Samarinda. Macoma, 16 480 m. m. O.ZO. Ras al Hadd. Myonia, 15 v. Avonmouth te Heysham. Nieuw Amsterdam, 15 v. Trinidad n. Havanna. Noordam, 14 230 m. ZO. Kp. Sable. Omala, 16 v. Bona te Algiers. Ovula, 16 v. Cochin te Mormugao. Ondiina, 15 v. Stavanger te Rotterdam. O'beron, 15 te Puerto Plata. Ophir, 16 te Tj. Priok. Papendrecht, 14 v. Kaapstad n. Rotterdam. Prins Willem II, 15 200 m. Z. Kp. Satole. Prin.s Alexander, 15 v. Rotterdam n. St. John. Plancius, 16 v. Semarang te Tj. Priok. Park-haven, 16 170 m ZW. Palma. Prins Fred. Hendrik, pass- 15 Wight. Prins Wil'lem III, 15 90 m. Z.ZW. Finisterre. Pygmalion. 14 800 m. NO. Barbados n. Antw. Raki, 15 te Calcutta. Ridderkerk, 15 v. Muscat te Bandarabas. Rondo, 17 Antwerpen verwacht. Rotti, 15 v. Cheribon n. Singapore. Rijndam, nacht 14-15 v. Southampton. Roebiah, 14 320 m. NO. Honolulu. Radja, pass nacht 15-16 Kp. Guardafui. Reyniers-z, 14 te Tegal. Rodus, 14 v. Trinidad ,te Kingston. Rijmkerk, 16 v. Rotterdam te Bremen. Salatiga, pass. 15 Penang n. Calcutta. Salawati, 16 v. Mackay te Dundee. Sal-land, 16 te St. Vincent Saparoea, 14 v. Antwerpen n. Bordeaux. Sa rang an, 16 te Kaapstad. Sarpedon, 15 v. La Guaira te Maracaibo. Schiedijk, 14 v. Willemstad n. Lake Charles. Soestdijk, 15 rede Semarang. Sommelsdijk,, 14 v. New Orleans n. Rotterdam Straat Makassar, 15 te Hongkong. Sumatra, 16 te Tj. Priok. Stad Arnhem, 14 v. Vlaardingen te Rotterdam. Stad Dordrecht, 17 v. Huelva te Rotterdam verwacht. Stad Maastricht, vertr. 17 v. Bagnoli n. Huelv* Straat Soenda, 12 te Nagoya. Saparoea, pass. 16 Ouessant. Sibajak, pass. 16 8 u. Perim. Siibigo, 14 v. Pladju n. Tj. Priok. S-igli, 15 v. Benkuien te Padang. SI aim at, 14 rede Tj. Priok. Sioterdijik,, 15 700 m. W.ZW. Flores. Stad Alkmaar, 15 280 m. C.NO. Flores. Stad Leiden, 15 700 m. W.ZW. Azoren. Stamvae Benekat, 16 te Tj. Uban. Stan-vac Ta-lang Akar, 14 v. Saigon n. Sung^lge- ro-ng. Stento-r, 14 600 m. ZW. Azoren. Swartenhondt, 15 v. Donggala n. Makassar. Tara, 14 v. Montevideo n. Santos. Taria, 15 v. Stockholm n. Rotterdam. Ternate, 15 v. Belawan n. Padang. Teucer, 12 v. Port Said. Tosari, 15 v. Singapore n. Belawan. Trompenberg, pass. 15 Flores. Tawali, 14 v. Cochin n. Djibouti. Tabinta, 15 v. Amsterdam n. Antwerpen. Tero, 16 v. Aarhus te Kopenhagen. Talisse, 14 te Belawan. Tomori, 16 ca. 14.30 u. v. Londen te Rotterdam Tomini, 14 13.45 u. v. Port Said n. Londen, verwacht. Ta-binta, 15 v. Amsterdam te Antwerpen. Tank-haven I, 15 v. Sungeigerong n. Saigon. Tarakan, 15 ten anker rede Pankalpinang. Tel am on, 14 v. Cartagena n. Bluefilds. Tiberius, pass. 15 Dover n. San Juan. Tji bant jet, 15 v. Singapore n. Japan. Tjiwarugi, 14 v. Balikpapan n. Makassar. Veendam, pass. 15 Nantucket n. Southampton. Van Oufchoorn, 15 v. Balikpapan te Soerabaja. Van Riebeeck, 16 v. Soerabaja te Makassar. Van Riemsdijk, 15 v. Ambon te Makassar. Waal, 15 v. Beyrouth n. Alexandrië. Wieldrecht, pass. 15 Zuidp. Ceylon. Wonosari, 13 v. Vancouver n. Calcutta. Winsum, 15 Finisterre gepass. Waterman 15 v. Pusan te Rotterdam. Willemstad, 15 v. Amsterdam te Cristobal. Westerdam, 16 ca. 15.30 u. v. New York te Rotterdam. Willem Ruys, pass. 16 3 u. Guardafui. Waingapoe, 15 te Tj. Priok. Usel, 16 v. Middel 1. Zee te Rotterdam. Zonnewijk, 16 v. Trinidad. Zeeland (SSM), 15 v. Rotterdam op de Tyne. Zijpenberg, pass. 15 Panted!aria. KLEINE VAART Audacia, 15 v. Goole te Aviles. Annie, 14 v. Honfleur n. Southampton. Arnhem, 15 v. Randers te La Pallice. Arnoudspolder, 15 v. Rotterdam te Lissabon. Batavier III, 14 v. Le Havre n. Bordeaux. Bab-T, 14 v. Portington n. Sete. Betty Anne, verm. 16 v. Nakskov n. Buviken. Bill, 17 v. Swansea te Rotterdam verw. Betty, 14 v. Hamburg te Waterford.. Blue Boy, 15 v. Maassluis te Boston Lince. Caland, 14 v. Trondheim n. Preston. Catharina II, 15 v. Le Havre te Cherbourg. Deni, 14 v. Swansea te Londonderry. Diligentia, 16 v. Fawley te Cardiff. Dollard, 16 v. Manchester te Barry. Domburgh, pass. 16 Ouessant. El jo, 14 v. Rotterdam n. Hamburg. Emergo, pass. 15 Brunsbüttel. Express, 14 v. Parijs n. Rotterdam. Frejo, 14 v. Nantes n. Newport. Ferocia, 14 op de Theems. Fidueia, 15 v. Maassluis te Londen. Gerry, 16 v. Goole n. Kopenhagen. Harold, 15 v. Frederikstadt te Reykjavik. Hartel, 16 v. Anwerpen n. Bremen. Hast IV, 14 v. Rouaan te Hull. Ida Pieter, pass. 15 Dover. Jan Kreumer, 15 v. Hamburg te Esbjerg. Jokurna, 14 v. Harlingen naar Goole. Jorina, 14 v. Londen te West Hartlepool. Koningshaven, 17 v. Palermo te Lissabon verw. Leemans, 14 v. Middlesboro te Avonmouth. Leny, 15 v. Grangemouth te Le Havre. Lies, 14 v. Bayonne n. Lowestoft. Maine, pass. 16 Kiel. Mies, 15 v. Bordeaux n. Rotterdam. Merwehaven, verm. 16 v. Duinkerken n. Rouaan Niet verder omhoog. Al werd er gis teren naar verhouding weinig fijnvis in de markt gezet, de prijzen kwamen niet bo ven het niveau van Zaterdag uit. Laptong noteerde evenals Zaterdag rond dé f 2 en de rest deed gemiddeld f 1,65 terwijl de tarbot voor f 2,25 werd verkocht. Schol haalde evenmin op en moest voor de tweeën met f 22 tot f 18 genoegen nemen waar tegenover de drietjes op de f 16 tot f 13 terecht kwamen. Haring en makreel hielden zich ook al rustig: f 15 en alleen de schelvis deed het aardig met f 60 voor de grote en f 50 voor de braadsoorten. Kabeljauw schommelde zoals gewoonlijk weer tussen de f 60 en de f 50 wat de zware soorten betrof, ter wijl de lichte schelvisjes voor f 35 een ko per vonden. Wijting kraaide victorie met f 30 per kist en dat was dan een prijs, die niet zomaar even aan de dag trad, maar de hele afslag lang gold. Haarlem lage hoogste. De trawlers maakten door deze markt niet zulke da verende reizen: de Haarlem besomde voor zijn tien dagen f 22.300, de Limburgia maakte f 15.400 en de Van Hattum f 21.000 terwijl de Bloemendaal met f 14.500 te voorschijn kwam. De reizen waren alle maal 12 tot 13 daags. De Kw 24, die Zaterdag al een deel van de aanvoer liet afslaan en toen al f 3000 binnenhaalde, maakte er Maandag nog eens f 9000 bij, wat een aardig sommetje werd voor een weekreis en de Java, die eveneens in tweeën marktte, besomde to taal f 12.000. Twee plus de overliggers. Behalve de overliggers van de loggervloot waren van daag aan de markt de trawlers Sumatra en de Polderman. De Marezatentrawler bracht mee 220 kisten makreel, 50 schel vis en piepers, 70 dichte wijting, 70 ge stripte wijting, 50 radio, 60 gul en kabel jauw, 20 haring, 20 stokkebit, 180 stuks stijve kabeljauwen en de Sumatra had totaal 1800 kisten, bestaande uit: 50 schel vis en piepers, 70 zwarte kool, 40 wijting, 15 gestripte wijting, 180 Noordharing, 600 Zuidharing, 700 makreel, 10 diversen, 110 radio, plus 20 varia. Sumatra in de buit. De VEM-trawler Sumatra, die Zondagavond de Silverpitt- gronden opzocht, haalde daarna in korte tijd ruim 600 kisten haring in de last. Daar er echter niet voldoendde ijs meer aan boord was, besloot de schipper de thuis reis te aanvaarden, al begon het nét mooi te worden met de vangst. Andere trawlers, die deze successen algauw door hadden, probeerden er achter te komen, waar de Sumatra viste, om ook eens een trek te wagen. En vandaag aan de markt. Tenslotte besloot men op de Sumatra toch maar de Dinsdagmarkt te nemen en de midden- week voor te zijn. Dat leek zo gek nog niet, want volgens de laatste berichten zijn er zoveel trawlers onder stoom gegaan, dat de Woensdag een kwestie wordt van „wie het eerst komt, die het eerst maalt" en dat de laasten de eersten zullen moeten wor den voor de Donderdagse afslag. Er meldden zich alvast de Flamingo (400 makreel, 55 schelvis, 95 gestripte en 100 dichte wijting, 25 zwarte kolen, 50 kabeljauw en gul, 25 haring, 10 varia, 90 stuks stijve kabeljauwen) en de Antje met 1000 stuks ijskabeljauwen, 1200 stuks stijve en 50 kisten diversen met nog de Schoorl, met 10 kisten radio, 50 dichte en 160 gestripte wijting plus 70 zwarte kool, 360 makreel, 25 schelvis en piepers, 80 haring en 50 kabeljauw en gul. Voorts meldden zich de Shamrock, de Viking- bank, de Norma en de Post Boy. Marktprijzen. Heilbot 3.402.35. Gr. tong 1.97—1.84. Grm. tong 1.83—1.44. Kim. tong 1.98—1.62. KI. tong I 1.96—1.60. KI. tong II 1.58—1 34. Tarbot I 2.20—1.60. alles per kg. Tarbot II 7772, Tarbot III 77—67, Tarbot IV 56, Gr. griet 55, Tong schar f 82—74, Schartong 39—36, Gr. schol f 27—12, Grm. schol 48—12, Kim. schol 60—25, KI. schol I 34—16, KI. schol II 20—8, Schar 26—11, Bot 12—8, V. haring 17.50—11, Makreel 17—11, Gr. Schelvis 6650, Grm. schelvis 6556, Kim. schel vis f 63—58, KI. schelvis I 61—56, KI. schel vis II 51—17, Wijting 38—14, Gr. gul f 46—38, Mid. gul 45—40, KI. gul 36—25, Ham 110, KI. wolf 43—37, Poontjes 27— 10.50, KI. koolvis zw. 35—32, KI. koolvis wit 3632, alles per 50 kg. Gr. kabeljauw 134—61, Gr. koolvis zw. 77—61, Gr. koolvis wit 72—69, Gr. leng 84, Gr. wolf 9072, alles per 125 kg. Aanvoer. Totaal 9000 kisten. Besommingen. IJm. 7 Bloemendaal f 15.400, I.Jm. 54 Limburgia 14.500, IJm. 10 Hattem f 21.900. IJm. 204 2200, RO 2 1830, Kw. 37 f 2190, Kw. 69 f 2580, Kw. 41 4390, Kw. 91 3510, Kw. 114 2130, Kw. 159 12.800, Kw. 24 8650, Kw. 126 9800, Kw. 70 5530, Kw. 141 160, Kw. 107 3110, Kw. 166 2530, Kw. 26 1160, Kw. 108 2520, Kw. 155 f 2740, Kw. 104 f 3000, Kw. 67 4500, Kw. 89 2810, Kw. 162 2890, Kw. 169 2590, Kw. 17 2560, Kw. 125 f 2660, Kw. 19 3060, Kw. 53 2070, Kw. 27 1170, Kw. 210 1260, Kw. 30 f 1730, Kw. 31 690, Kw. 77 1240, IJm. 16 2730, I'm. 17 2510 IJm. 18 2830, TJm. 33 f 2940, BM 33 2140, RO 29 400, IJm. 203 5470. IJm. 3 780, IJm. 228 1350. 1 trawler bet 22.100. Visserijbericht Urk. Zaterdag werd door 60 vaartuigen aangevoerd: 4395 pond snoek baars, prijs 0.850.90, 1140 pond rode baars, prijs 0.951.09 5111 pond blei, 8V2 cent, 65 pond karper 20 cent, alles per pond. N.iord, 14 v. Swansea n. Lissabon. Oleum, 13 v. Middlesboro n. Londen. Pieter, 14 v. Cardiff te Rouaan. Pavo, 14 v. Llbourne n. Casablanca. Ponza, 14 v. Londen te Rotterdam. Prior, 16 v. Silloth te Colenarine. Robert, 14 v. Immiragham te Blyth. Rose Marie, pass. 15 Brunsbüttel. Saba, 15 v. IJmuiden te Rieme. Siivaplar.a, pass 16 Brunsbüttel. Soemba, 16 te Stettin. Spes, 14 v. Sagene te Poragrunn. Ton, 16 v. Vianna te Guernsey. Timor, 14 v. Teigranouth n. Rotterdam. Toos, 15 v. Huil te Porsgrunn. Van Gelder, 15 v. Kvaleberget te Sunderland. Vlieland, pass. 14 Brunsbüttel. Wim, 14 v. Goole te La Rocihelle. Vrouwepolder, pas. 15 Ouessant. Vrijburgh, 15 v. Rotterdam te Casablanca. Walenbungh, pass. 15 Kp. St. Vincent. Birmingham, 15 v. Harlingen n. Leith. Citadel, 15 v. Newport te Zeebrugge. Cornelia b II, 14 v. Genua te Barcelona. Depa, 14 v. Honfleur n. Basse Indire. Duiveland, 15 v. Rotterdam op de Tvne. Glashaven, pass. 15 Lizard Head. Leuvehaven, 17 v. Gothenburg te Rotteidara verwaoht. Maasym, 15 v. Oporto te Algiers. Menkar, 14 v. Rouaan te Casablanca. Meres, 15 in Gironde monding. Mlraeht, pass. 15 Kp. St. Vincent. Nassauhaven, pass. 15 Holtenau. Nleuwehaven, 16 v. Rotterdam te Gothenburg verwacht. Noorderhaven. 15 v. Oostende te Gent. Nottingham, 15 v. Antwerpen naar Goole. Theano, 15 v. Rotterdam te Dublin. Wilpo, 13 te Avonmouth v. Barcelona. SLEEPVAART Eforo, 15 190 m. W.NW. Kreta. Humber, 15 60 m. O. Kp. de Gata. Loire, pass. 15 Kp. St. Vincent. Noordiholland, 16 v. IJmuiden te Amsterdam. Oceaan, pass. 15 Kp. St. Vincent. Oceanus, 15 te Port Soedan. Oostzee, 15 225 m. W. Kreta. Rode Zee, 14 70 rn. Z. Sardinië. Witte Zee, met 2 Lcts's pass. 16 Beachy Head

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3