Een doosje chocolade moccaboontjes Havenberichten il l l it JONGE DAMES KANTOORBEDIENDE 't Gaat als een lopend vuurtje van 58 voor slechts 25 cent bij aankoop van 250 gram koffie naar keuze I I 3e BEDIENDE en Castricum Heemskerk In Heemskerk honderd vrijwilligers nodig voor de B. B. Beverwijk Aanvraagformulier IJmuiden Velsen-Noord Bert Brugman speelde met marionetten LEERLING gevraagd 8 Zangverenigingen luisteren herdenking gevallenen gezamenlijk op Garmt Stuiveling komt Wit-Gele Kruis bewees zijn nut Katholieken en anders denkenden Werving in Utrecht en Overijsel een succes „Vogelvreugd" bereidt gekleurde zangfestijn voor IJMUIDER COURANT Wielercourses in Beverwijk, Velsen Noord en Wijk aan Zee De Pion kampioen Anderhalf jaar geëist tegen jeugdige inbreker Scheepvaart Geldig tot en met Dinsdag a.s. FLINKE VROUWELIJKE KRACHTEN AANKOMENDE (mann. of vr.) Ja, men is 't er nu al over eens. De nieuwe Good Luck is de beste Virginia voor 75 cent. Proef die sigaret. Dan zegt U ook: zonder Good Luck vaart niemand wel. De NIEUWE Virginia DONDERDAG 19 MAART 1953 Evenals verleden iaar zullen de gezamen lijke zangverenigingen in Castricum vo cale medewerking verlenen aan de her denking van de gevallenen. Op initiatief van de verenigingsraad Castricum vond in hótel De Rustende Jager een voorberei dende bespreking plaats met afgevaardig den van de R.K. gemengde zangvereni ging St. Caecilia, koorverenigdng Castricum, Christelijke gemengde zang vereniging Excelsior, dameskoor Duin enbosch, Castricums Kamerkoor en het dagelijks bestuur van de verenigingsraad. Besloten werd een tweetal passende, een voudige nummers ten gehore te brengen. Als dirigent zal de heer H. Duinker van de koorvereniging Castricum optreden. Het ligt in de bedoeling dat de functie van di rigent ieder iaar verwisselt. Verleden jaar was het de heer G. Koeman van 't Castri cums Kamerkoor die als zodanig fungeer de. De vergadering stond onder leiding van de heer Th. Berlee. De afdeling Castricum van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling heeft voor Dinsdag 24 Maart een bijeenkomst geor ganiseerd en daarvoor professor dr. Garmt Stuiveling uitgenodigd. Deze begaafde spreker zal het onderwerp „De betekenis van hel goede boek in ons leven" behan delen. Zaal Roozendaal is als plaats van samenkomst gekozen. In de jaarvergadering van het Wit-Gele- Kruis die gisteravond gehouden werd in de Gezellenzaal van de K.S.A. kwam tot uiting dat deze vereniging in Heemskerk geen overbodige luxe is, aangezien er in het afgelopen jaar 6378 bezoeken afgelegd werden. Voorzitter S. v. d. Kolk deelde in zijn openingswoord mede, dat het ledental is gestegen tot 816. Nadat secretaris P. J. Huniker een terug blik had geworpen op het afgelopen jaar, deelde de penningmeester P. Limmen mede, dat de kas een nadelig saldo had van 5443. In de plaats van de heer J. v. d. Maat die zich niet herkiesbaar stelde werd de heer S. de Ruiter aan het. bestuur toegevoegd. Candidatenlijst P. v. d. A. De afdeling Heemskerk van de Partij van de Arbeid heeft de volgende candida- ten gesteld voor de komende gemeente raadsverkiezingen: 1. R. W. A. Muyen; 2. P. de Graaf: 3. W. van Hielen; 4. J. Stadt, 5. H. v. d. Wel, 6. G. I. Klesser, 7. J. C. A. Fluiter, 8. J. van Koten. Onder voorzitterschap van de heer C. de Ruyter hield de R.K. Land- en Tuinbouw- studieclub „Heemskerk Vooruit" gister avond een bijeenkomst, waarin kapelaan Friebel heeft gesproken over „het paraat zijn van de Katholiek tegenover de anders denkende". Kapelaan Friebel begon met erop te wij zen, dat Heemskerk een structuurverande ring ondergaat als gevolg van het over schakelen van de agrarische op de in dustriële sector. Hierdoor zullen vele ar beiders uit vreemde plaatsen zich hier komen vestigen, die veelal van een andere richting zijn. Daarom moet de Katholiek paraat zijn en trachten zichzelf te blijven. Spreker gaf de manier aan, waarop dit dient te geschieden. De Stichting „Bescherming Burgerbevol king" hield Woensdagavond in het Mar- quette-theater een propaganda-avond, die goed was bezocht. Burgemeester H. Nielen sprak hierover in zijn openingswoord zijn voldoening uit en deelde mede, dat Heemskerk is ver deeld in zeven blokken, waarvoor onge veer 100 vrijwilligers nodig zullen zijn. De blokhoofden en instructeurs zijn reeds aangewezen. Hierna hield de promotor van de Stichting, de heer H. van Alphen, oud burgemeester van Zandvoort een propa- ganda-toespraak en hij deelde mede dat er een groot succes is behaald in de pro vincies Utrecht en Overijsel, waar reeds 70 a 80 procent van de vrijwilligers is aan geworven. De heer van Alphen wees erop, dat de Nationale Ramp minder ernstige ge volgen zou hebben gehad, indien toen reeds een organisatie als de B.B. had be staan. Het hoofd van de kring Alkmaar, drs. K. J. van Wilgenburg vertelde, dat de re gering reeds zestig millioen gulden heeft uitgegeven om materiaal aan te kopen. In deze streek zullen mobiele centrales ko men o.a. in Purmerend en Halfweg, terwijl Heemskerk twee mobiele colonnes gaat inrichten. Aan het slot van deze avond werden de films „De les van Londen" en „Buurmans buurman" vertoond, welke een beeld ga ven, wat de gevolgen kunnen zijn van een bombardement. Tijdens de gisteravond in hotel „Park zicht" gehouden jaarvergadering werd zo wel door de secretaris als de penningmees ter van de volièrevereniging „Vogelvreugd" geconstateerd, dat zij goed vooruitgaat. Volgens de secretaris, de heer N. Vlaar, werden er in het afgelopen jaar 1710 vogel- ringen uitgereikt en liep het aantal leden gestaag op. Momenteel telde „Vogelvreugd" 84 leden en 19 junior-leden, die soms ver bijsterende staaltjes „volière-vreugd" de monstreerden. Er waren reeds nieuwe plannen voor de komende tentoonstelling, die groter van opzet en uitgebreider aan kleurschakering en zang-kwaliteiten van de vogels, belooft te worden. De heer P. Schelvis, penningmeester, liet eveneens een prettig geluid horen: het batig saldo bedroeg 266,08 plus twee man-kanaries, die nog verkocht moesten worden. De aftredende voorzitter, de heer P. Nan, werd bij acclamatie herkozen en in de vacatures ontstaan door het aftreden van de heren J. Antonioni en P. Schelvis wer den de heren H. Butter en A. Schelvis ge kozen. De bestuursleden F. Kee en C. van Ginniken zijn herkozen, zodat het bestuur thans weer uit zeven leden bestaat. In de pauze werd een mooie man-kana rie verloot, plus een geldprijs voor de aan koop van voeder. De avond is na een uitgebreide bespre king van het wel en wee (der vogels) be sloten. Kook- en braad-demonstraties Het gemeentelijk gasbedrijf van Bever wijk organiseert op Maandagavond 23 Maart in de toonzaal Breestraat 122 kook- en braaddemonstraties, welke worden ver zorgd door mejuffrouw M. A. R. Manten. 9 Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van: te abonneren op KENNEMER COURANT 6.10 per kwartaal// 0.47 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij die zich met ingang van 1 April 1953 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 Maart 1953 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnés. dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen Woensdagavond heeft de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" een leden vergadering gehouden. De voorzitter, de heer F. Groot, deelde mede, dat de renners club 25,in het Rampenfonds heeft ge stort. In samenwerking met de vereniging Koninginnedag organiseert men op 30 April een ronde voor junioren van 14 en 15 jaar; op 23 Mei wordt de ronde van Velsen- Noord gereden; 4 Juli en 9 Augustus de ronde van Beverwijk en begin September de ronde van Wijk aan Zee. Op 20 October bestaat de vereniging 20 jaar en dit zal met een feestavond gevierd worden, waarna er nog een jubileumrit wordt verreden. Er is nog geruime tijd gesproken over de onder linge competitie. Filmavond voor automobilisten m Een Beverwijks automobielbedrijf orga niseert op Maandag 23 Maart een film avond in het Kennemer-theater. Er zullen voornamelijk films worden vertoond, die betrekking hebben op het autorijden als sport, zoals een rolprent over de Tulpen rally 1952 en reportage van verschillende auto- en motorevenementen in Amerika. De samenwerking tussen CHU en A.R.P. De afdeling Beverwijk van de Christe lijk Historische Unie houdt op Maandag 23 Maart op Moenstraat 6 te Beverwijk een ledenvergadering. Het belangrijkste punt van de agenda van deze avond is het be spreken van de samenwerking van de C.H.U. met de Anti-Revolutionnaire Partij bij de komende gemeenteraadsverkiezingen. Het eerste tiental van de Castricumse Schaakclub De Pion speelde voor de bondscompetit.ie in Uitgeest tegen Lasker. De Castricummers behaalden een gelijk spel 55 wat voor hen voldoende is geweest om zich ongeslagen kampioen van hun afdeling te kunnen noemen. Met deze uitslag is cok Lasker gebaat, daar het hierdoor het degradatiegevaar is ontlopen. Met twee momenteel nog onbekende te genstanders moeten de kampioenen thans kampen om een plaats in de tweede klasse. In de wedstrijden voor de onderlinge competitie speelden S. van Weeren en B. Schlosser tegen elkaar, welke ontmoeting een overwinning werd voor de meer ge routineerde Van Weeren. De partij C. J. Heeck-Th. de Smalen was spannend van begin tot eind en moest afgebroken wor den. P. Zwart versloeg A. de Wit en D. Keetbaas nam tegen J. van Ravenzwaai geen halve maatregelen en haalde de volle winst binnen. Tot slot won notaris A. H. M. van Cranenburgh van J. Lute. Het tweede team van De Pion speelt Vrijdag een competitiewedstrijd tegen V.A.S. uit Amsterdam. Dit kan een span nende wedstrijd worden temeer daar de Amsterdammers nog ongeslagen zijn. Vanmorgen stond voor de Haarlemse rechtbank de jeugdige chauffeur-monteur H. G. uit IJmuiden terecht, die in de maan den October—November van het vorig jaar door middel van inklimming een vrij groot bedrag aan bank en muntbiljetten uit visconsërvenfabrieken had gestolen, 's Avonds kroop hij door luiken en tuimel ramen en onderzocht op zijn gemak de kantoren. De officier van Justitie, mr. B. van der Burg, wees nog op de vroegere veroorde lingen van de verdachte en eiste een ge vangenisstraf voor de tijd van één jaar en zes maanden. Daaraan verbond hij echter de bepaling, dat de straf dient te worden uitgezeten in een bijzondere jeugdgevan genis om op deze wijze te trachten de jon gen een goed vak te laten leren. De rechtbank bepaalde de uitspraak op Donderdagmorgen 2 April. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawler: Schoorl f 15.500. Loggers: VL 97 f 5170; KW 73 f 1930; KW 108 f 1440. Kotters: WI 67 f 3150; KW 92 f 1020; IJM 7 f 1750; RD 29 f850. Vlammen in Popelstraat De brandweer werd gistermiddag om streeks drie uur gealarmeerd voor een schoorsteenbrandje in het woonhuis num mer 16 aan de Popelstraat. Na de gebrui kelijke handelingen konden de bewoners en buren weer gerust zijn. Het streven van de afdeling Velsen van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, de leden in de gelegenheid te stellen met Bert Brugmans Marionettentheater kennis te maken, had vooral bij de avondvoorstel ling een grotere belangstelling verdiend. Bert Brugman is de laatste maanden nu reeds drie of vier keer in deze omgeving opgetreden, waarna wij telkens op de voor treffelijke artistieke eigenschappen van dit poppenspel mochten wijzen. Maar deze be wondering is nog toegenomen na de op voering, welke hij Woensdagavond in 'het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandt- laan van het middeleeuwse spel „Doctor Faustus" gegeven heeft. „Paulus, de Boskabouters" De 's middags gegeven jeugdvoorstelling van „Paulus de Boskabouter" liet enige honderden kinderen uit Velsen met luid ruchtig enthousiasme van dit sprookje ge nieten. De jeugdige toeschouwers werden onmiddellijk in de ban gebracht van dit charmante schouwspel met de spectacu laire avonturen van Paulus, in zijn strijd met de sinistere heks om de levensdrank. Uit alles sprak de rijke fantasie van de ontwerper, die zijn artistieke neigingen in deze bonte sprookjeswereld ruimschots kan ontplooien. Décors en marionetten zijn met een bewonderenswaardig gevoel voor kleur en vorm vervaardigd. „Doctor Faustus" Over de middeleeuwse legende van Faust, die Goethe tot zijn beroemde mees terwerk inspireerde, werden in de loop der jaren hele boekerijen volgeschreven. Ma gister Faust moet omstreeks de vijftiende eeuw werkelijk hebben geleefd, hoewel er weinig meer over hem bekend gebleven is dan de opgetekende verklaringen van enige tijdgenoten, die hem nu niet bepaald se rieus genomen hebben. Dat deze zonder linge figuur zich desondanks in de wereld litteratuur wist te handhaven, zal dan ook waarschijnlijk niet enkel het gevolg zijn van het feit, dat een schrijver van Goethe's formaat zich met hem bezig heeft gehou den. Het klassieke verbond met de Satan heeft immers altijd sterk tot de volksver beelding gesproken, zodat deze historie niet alleen mondeling werd overgeleverd, maar in de loop der eeuwen tevens een dankbaar onderwerp voor toneel en poppenspel is ge weest. In het Woensdagavond door Bert Brugman verstrekte programma stond ver meld, dat hij voor zijn opvoering gebruik heeft gemaakt van een bewerking naar het handschrift van de poppenspeler Geissel- brecht, zoals het Goethe tot zijn levens werk inspireerde. Daaruit volgt, dat het oorspronkelijke manuscript enige honder den jaren oud moet zijn, hoewel uit de voorstelling onmogelijk kan worden afge leid, in welke vorm Geisselbrecht deze le gende destijds heeft vertoond. De poppen waren verbluffend knap vervaardigd en werden door de medewerkers met verba zingwekkende behendigheid gehanteerd. Geestig gevonden was ook het Vlaamse ac cent waarvan Hansworst zich bediende, zo dat hij een komisch tegenwicht vormde ten opzichte van de sinistere gebeurtenissen, die zich tussen Faust en de duivel afspeel den. Daarbij werd ook een gepast gebruik gemaakt van de technische hulpmiddelen, die zijn vereist om Mefisto met een raad selachtige en lugubere sfeer te omgeven, zodat het publiek dikwijls vergat slechts met poppen te doen te hebben. Na de pauze volgde nog een opvoering van het van humor en geest tintelende zangspel „Het oude lied", dat bij een vorige gelegenheid reeds uitvoerig in ons blad be sproken werd. JAN VAN DAM Woensdag 18 Maart kwamen de haven van IJmuiden binnen: Egrett van Liverpool. Kadijk van Rotterdam. American Counselor van Antwerpen. Catharine van Thilette. Sappho van Antwerpen. Fairwood Oak van Le Havre. Ircania van Bona. Linna van Rot terdam. Roelf van Hamburg. Phryne van Caen. Brookhurst van Lancaster. Martha van Rotterdam. Vertrokken zijn: Jaga naai- Hamburg. Burgundia naar Antwerpen. Duiveland naar Blyth. Niobe naar Helsingborg. Hartel naar Bremen. Olga naar Newport News. Jupiter naar Rotterdam. Flevo naar Genua. Harm naar Marseille. Tyro naar Le Havre. City of Canberra naar Philadelphia. Grebbestroom naar Huil. Aldegofida, 17 v. Bangkok n. Pladju. Aletta, 17 v. Telokanson n. Pladju. Amor, 17 v. Algiers n. Palermo. Amstelkroon, 17 Turuis gepass. n. Port Said. Alda-bi, pass. 18 Kp. Verdisohe edl. n. Las Palmas Alnati, 17 210 m. NO. Madeira n. Las Palmas. Alcyone. 18 van Rotterdam naar Hamburg. Al de rami n, 18 v. Genua naar Port Said. Alioth, verm. 18 v. Santos n. Paranagua. Alphard, 18 v. Paranagua te Rio Grande verw. Aagtekerk. 17 380 -m. NW. Fremantle. Aa-lstdijk, 17 220 m. Z. Kp. Race. Alchiba, 17 v. Hamburg te Bremen. Aludra. 17 120 m. N.NO. Finisterre. Am stel stad, 17 730 m. ZO. Ceylon. Amstelveen, 17 240 m. Z. Padan'g. And'ijk, 17 no-g New Orleans. Arkeldijk, 18 te Newport News. Alge nib, 17 220 m. NO. Finis te me. Appin/gedijk, 17 300 m. NO. Miami. Ariadne. 14 v. Ciudad Trujillo n. Curasao. Arnediik, 17 580 m. O.t.N. New York. Abbe dijk, 17 v. Hamburg te Bremen. Benigkalis, 17 Penang verwacht. Boissevain, 17 v. Mauritius n. Lorenzo Marquez Blij den dijk. 17 v. St. John n. Nederland. Boskoop, 17 940 m. ZW. Flores n. Barbados. Breda. 18 Talcahuano verwacht. Bennekom, 17 v. Valparaiso te Amsterdam. Blitar, 17 v. Amsterdam te Kaapstad. Bali, pass. 17 Ibizi. Batoela, 18 te Soerabaja verwacht. Caltex Leiden, pass. 17 Finisterre. Caltex The Hague, 17 van Si don n. Rotterdam. Ceram, 18 te Makallah. Cerowia, 18 v. Pladju te Singapore verw. Coryda, 17 v. Rotterdam te Amsterdam. Caltex Utrecht. 17 v. Sidon n. Rotterdam. Cronen'burgh, 17 v. Passages te Boston. Castor, 17 v. Mobile n. Houston. Cistula, 14 v. Pulubukom n. Pulusambu. Cham a. 17 in Golf v. Oman. Dongedijk, 16 te Portland Oregon. Danae. 17 te Algiers. Dalerdijk. 17 450 m. ZO. Bermuda. Eendracht, pass. 18 Kp. Bon. Etrema, 15 te Pulubukom. Elmina, 17 v. Freetown naar Dakar. Esso Amsterdam. 20 ca 8 u. Pernas verwacht. Esso Den Haag, 18 van Rotterdam n. Aruba. Esso Rotterdam, 17 230 m. ZW. Bermuda. Erinna, 17 510 m. ZW. Yokohama. Eemdijk, 17 460 m. W.ZW. Lands End n. Antw. Fairsea, 18 150 m. ZO. Kangeroo eil. Friesland (KRL), 17 v. Tamaho op rede Taruna. Garoet. pass. 17 Ouessant. Gooiland, 17 v. Bahia n. Rio Janeiro. Gravels nd 17 v. Victoria te Bahia verwacht. Gaasterland, 17 v. Amsterdam n. Hamburg. Gordias, 17 v. Holtenau. Hathor, pass. 17 Kp. Bon n. Burriana. Heelsum. 18 v. Hamburg n. La Pallice. Heemskerk. 17 380 m. Kp. Palmas. Hera. 17 680 m. O.NO. Bermuda. Hydra. 17 v. Georgetown n. Ciudad Trujillo. Hersilia, 18 Maracaibo verwacht. Hestia. 17 300 m. NW. Finisterre. Indrapoera, 17 v. Probolinggo n. Semarang. Joh. van Oldenbarnevelt, pass. 18 Perim. Jagersfontein, 17 240 m. NO. Madeira. Kertosono, 18 te Colombo. Kasimbar, 17 v. Meulaboh n. Gunungsitoli. Kota Gede, 17 160 m. N.t.O. Massawa. Kota Baroe, 17 200 m. Z. Sable eil. Leuvekerk, 17 v. Suez naar Aden. Loenerkerk, 17 te Antwerpen. Li seta. 18 v. Tjilatja.p te Pladju verw. Lawak. 16 te Tj. Priok. Lombok, 18 Trinidad verwacht. Larenskerk, pass. 18 Gibraltar n. Genua. Lissekerk, 20 v. Hamburg te Rotterdam verw- Luna. 17 v. Rotterdam n. Amsterdam. Lucita, 17 v. Heysham n. Swansea. Langkoeas, 18 150 m. O. Ceylon. Lekkerkerk, pass. 18 Oostelijk Khorya Morya. Mirza, pass. 17 Aden. Maasdam, 17 450 m. W.t.Z. Valentia. Markelo, 19 v. Cardiff teHuelva verwacht. Marken, 16 te Dunedin. Modjokerto, pass. 17 Kp. St. Vincent. Meerkerk, pass. 18 Sabang n. Colombo. Maashaven. 17 ten anker bij Sepele. Maivina. 17 nog te Miri. Manoeran, 17 v. Makassar n. Soerabaja. Mariekerk, 17 100 m. Z.t.W. Mogdishu. Myo-nia, 17 v. Heysham n. Avonmouth. Maefcsuycker. 14 v. Tj. Priok. Marisa, 17 1110 m. O.NO. Martinique. Mi tra, 17 135 m. W.t.Z. Zuidip. Sardinië. Myonia, 18 v. Heysham te Belfast. Macoma, 18 in Golf v. Oman. Mendut, 18 v. Cheribo-n n. Tegal. Nieuw Amsterdam, 18 te Havanna. Noordwijk, pass. 18 Mona eil. Notos, 17 v. Lissabon n. Amsterdam. Nieuw Holland, 17 280 m. O. Timor. Nestor, 17 910 m. NO. Barbados. Orion, 16 v. Patras n. Catacolo. Ovula, 18 210 -m. W. ten Z. Bombay. Ootmarsum, 17 160 m. Z.ZW. Kp. Hatteras. Polydwus, 18 v. Priok te Singapore. Phrontis. 16 te Penang. Poelau Laut, 15 te Basrah. Prins Philips Willem. 15 v. Dakar. Prins Willem IT, 17 380 m. Z. Kp. Race. Pygmalion, 17 800 m. ZW. Azoren. Papendrecht, 17 3H5 m. W.t.Z. Walvisbaai. Parkhaven, 17 380 m. N.NO. St. Vincent. Prins Alexander, 17 140 m. W.ZW. Valentia. Prin Joh. Willem Friso, 17 200 m. ZO. Kp. Race Prins Willem III. pass. 18 Dover. Rondo, 17 te Antwerpen. Rijndam, 17 670 m. W.t.Z. Valentia n. Halifax Radja, 17 v. Djibouti naar Suez. Reyniersz, 17 v. Priok n. Belawan. Ruys, 17 500 m. NW. Tristan da Cun-ha. Rijrrkerk, 17 v. Bremen, te Hamburg. Rodas, 17 v. Kingston n. Cugao. Roebiah, 17 610 m. W.ZW. San Francisco. Roepat, 17 210 m. Z.ZW. Fayal. Scherpendrecht, 17 v. Pto La Cruz te Rio Ja neiro. Stad Maassluis. 17 v. Newport te Narvik verw. Stad Maastricht, 17 v. Bagno If ti. Huelva. Schiedijk, 17 Kp. San Antonio gepass. Sommelsdijk, 17 te Savannah. Stad Leiden, pass. 18 Flo res. Saparoea, vertr. 19 v. Bordeaux n. Dakar. Sigli. 17 nog te Padang. Sloterdijk, 17 480 m. O.t.Z. Bermuda. Stad Alkmaar, 17 140 m. W. Flores. Stanvac Benakat, 18 v. Tj. Uban te Sungedge- rong. Stentor. 17 600 m. W.t.Z. Finisterre. Straat Banka, 17 v. Soerabaja n. Makassar. Straat Malakka, 17 220 m. O.NO. Noordp. Ma dagascar. Swartenhondt, 18 v. Makassar te Soerabaja. Salland. 17 210 m. ZW. St. Vincent. Straat Soenda, 15 te Kobe. Stanvac Tal an g Akar, 19 te Tj. Uban verwacht. Schie. 17 440 m. O.NO. Fayal. Stad Schiedam, verm. 24 v. Middlesboro n. Nar vik. Talisse. 17 v. Belawan n. Tj. Pandan. Thalatta, pass. 17 Kp. Bougaroni. Triton, pass. 17 Mona eil. Tara, 17 te Santos. Themisto, 21 v. Port Arthur te Manchester verw Tasman, 16 v. Singapore n. Penang. Ternate, 17 330 -m. NW. Padang. Tiberius, 17 160 m. ZW. Scilly's Tjibantjet, 17 180 m. ZO. Kp. Padaran. Tjisadane, pass. 17 Natuna eil. Tiba, 17 190 m. Z.ZW. Bermuda. Tjimenteng, 17 v. Manilla n. Singapore. Tero, verm. 19 v. Kopenhagen n. Hamburg. Trompenberg, 17 500 m. W. ten Z. Flores. Tjibadak, 19 v. Adelaide te Melbourne verw. Veendam, 17 150 m. Z.ZW. Kp. Race. Van Riebeeck, 17 v. Makassar n. Amboine. Willemstad, 19 v. Cristobal te Aruba verw. Weltevreden, pass. 17 8 u. Ceylon n. Colombo. Willem Ruys. pass. 18 Minicoy n. Colombo. Waingapoe. 17 v. Priok n. Soerabaja. Woensdrecht, 17 N. Kp. Engigano. Waroena, 17 v. Pladju te Singapore verw. Winsum. 17 180 m. W. ten Z. Kp. St. Vincent. IJsel. 17 v. Rotterdam naar Bremen. Zeeland (KRL), 18 v. New York te Baltimore verwacht. Zuiderkruis, 18 Walvisbaai verwacht naar Las Palmas Zijpenberg, 17 120 m. O.t.Z. Malta. Zonnewijk, 17 390 m. N.t.O. Paramaribo. KLEINE VAART Atlas, 17 van Tunis n. Algiers. Alberge, 18 v. Requejada n. Calais. Arnoudspolder, verm. 18 v. Lissabon n. Oporto. Barracuda, 16 v. Rotterdam te Esbjerg. Beekbergen, 18 v. Calais te Teignmouth verw. Birmingham, 17 v. Leith n. Goole. Bornrif, 17 v. Aarhus n. Liverpool. Casablanca, 17 v. Casablanca te Port Lyautey. Citadel, 18 v. Zeebrugge te Caen. Continental, 16 v. Rotterdam te Leverkusen. Cornelia b II, 17 v. Barcelona n. Cork. Cornelis Houtman, 17 v. Stettin te Dundee. Deneb, 18 v. Rotterdam n. Whiitehaven. Depa, 17 v. Base Indre n. Rotterdam. Deni, 17 v. Belfast n. Port Talbot. Domburgh, 18 v. Rouaan n. Londen. Emergo, 17 v. Paskalavik te Hull. Escaut, 17 v. Rotterdam te Hamburg. Express, 17 v. Le Havre. Harold, 16 v. Reykjavik n. Manchester. Hondsrug, 16 v. Par te Queensboro. Ingeborg, 17 v. Kopenhagen. Julia 17 v. Gothenburg te Gent. Kenitra, 17 te Port Lyautey. Lucas Bols II. 17 v. Bremen n. Kingslyrm. Lydiia, 17 v. Libourne n. Port Lyautey. Maasym, 17 v. Algiers n. Ajaccio. Marcella, pass. 18 Dover. Mirach, 17 in Golf van Biscayc. Mirzam, 17 v. Casablanca te Rouaan Midas, 16 v. Oran n. Barcelona. Monica, 18 te Dublin. Netta, 17 v. Savona te Tripoli. Noord, 17 v. Billing-ham te Shel'lhaven. Noorderhaven, 17 v. Gent n. Aalsborg en Hobro Nieuwland, 17 v. Grangemouth n. Rotterdam. Olivier van Noort. 17 te Port Lyautey. President Roosevelt, 18 v. Rotterdam n. Port Talbot. Palma, pass. 17 Holtenau. Ponto, 16 Lissabon gepass. n. Dublin. Re-ma, 18 v. Rotterdam n. Bremen. Robert, 18 v. Vlissingen n. Londen. Soemba, 17 v. Stettin n. Antwerpen Swallow. 17 v. Bordeaux n. Liverpool. Timor, 18 v. Tedgnmouth te Rotterdam verw. Twee Gebroeders, 17 v. Port Lyautey n. Safi. Tilly, 17 v. Duinkerken n. Boness. Venus, 17 v. Porthrith n. Berryhead. Vivo, 17 v. Maassluis n. Boston. Vrouwepolder, 19 v. Rotterdam te Lissabon verw. Vrij burgh, 17 v. Casablanca te Port Lyautey. Westlaan, 18 v. Rotterdam n. Hamburg. Westropa, 17 v. Nantes n. Par. oLEEf VAART Humber, 17 t.h.v. Algiers. Oceaan, pass. 16 Kp. de Gata. Rode Zee, pass. 17 Kp. Bon. Thames, met dok 17 150 m. W. ten N. Sabang. Zwarte Zee, met do-k 17 150 m. W. ten Z. Sabang '//////////MW///A Kousenatelier 1 Uf IJmuiden-Oost Wij kunnen nog enige plaatsen. Aanmelden dagelijks op de Personeelsafdeling. Kalverstraat 11. WIJ VRAGEN WASSERIJ HOEK EN VAART, Bloemendaalsestraatweg 17 Santpoort-Station. Bij de KALKZANDSTEENFABRIEK IJMUIDEN N.V. kan geplaatst worden een met opleiding U.L.O. en kunnende typen. Kennis van steno grafie strekt tot aanbeveling. Sollicitaties aan de Directie. BANKETBAKKERIJ WILDEROM, Kennemerlaan 88 IJmuiden. GOOD LUCK

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 10