Nederlandse regering is tegen directe Europese verkiezingen Maand hofrouw in Engeland, kroningsfeesten gaan door Weerbericht Bonn volgt m Mayers bezoek V.S. Nederland zal voorstellen voorbereiden tot wijziging van het UNO-handvest Tito mogelijk naar V.S. Voor negen mille aan uurwerken gestolen Het woord is aan... Thans f 85,6 millioen in het Rampenfonds Geruchten over Fins- Russische gebiedsruil Koningin Mary wordt Dinsdag in St. George-kapel in Windsor bijgezet Belgische critiek op minister Mansholt Von Balluseck sprak in politieke commissie velser Haarlems Dac^folad editiet Nog 87 Nederlanders in Indonesische gevangenschap Zuid-Af rik a Europese gemeenschap Gevangenen in Indonesië Birma dient klacht in bij de UNO Gevangen genomen Amerikanen in China „tentoongesteld" Mononutu benoemd tot ambassadeur in Peking Einde April weer trein Bergen op Zoom naar Goes? Britten dragen de zaak-Naumann over Nederlander in Makassar verjoeg zeven bandieten 8 7e JAARGANG No 219 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 26 MAART 1953 IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 297e JAARGANG No 66 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen. Abonnement per week 4P cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.S0. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblac; Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De Nederlandse regering heeft zich via een memorie van antwoord over Buitenlandse Zaken uitgesproken tegen de vooral in het Europese buiten land gekoesterde wens tot het houden van directe Europese verkiezingen voor een Europese politieke gemeenschap. Verder zegt deze memorie, dat zij zich voorbereid op bestudering van de mogelijkheid tot herziening van het UNO-handvest. De diplomatieke betrekkingen met communistisch China zullen worden voortgezet. De rassenpolitiek der Zuid-Afrikaanse regering wordt in deze memorie nogmaals in voorzichtige bewoordingen gehekeld. Ten aanzien van de U.N.O. zeggen de ministers van Buitenlandse Zaken onder meer: De regering deelt de mening van vele leden, dat het noodzakelijk is, dat ook van Nederlandse zijde de herziening van het U.N.O.-handvest, die in 1955 ter hand zal worden genotnen, grondig wordt voorbe reid. Het ligt in het voornemen van de re gering binnenkort tot de instelling van een commissie over te gaan, die in studie zal moeten nemen op welke wijze Nederland hieraan constructief zal kunnen medewer ken en eventuele voorstellen zal kunnen voorbereiden. Deze studie zal zich inder daad niet kunnen beperken tot een moge lijke herziening van de procedure van de toelating van nieuwe leden. Zowel de pro cedure van de Veiligheidsraad als andere problemen, die thans een effectieve werk wijze van de organen van de U.N.O. belem meren, zullen hierbij in beschouwing moeten worden genomen. De regering kan instemmen met de me ning van de leden, die er op hebben gewe zen, dat de zogenaamde apartheidspolitiek van de regering van de Unie van Zuid- Afrika een zeer ingewikkelde kwestie is, qie door anderen dan de bevolking van de unie niet makkelijk beoordeeld kan wor den. De regering handhaaft haar standpunt, dat zij de rassenpolitiek van de Unierege ring niet in al haar uitingen kan onder schrijven. Zij is van mening, dat dat stand punt wordt gedeeld door de meerderheid van de Nederlandse bevolking. De regering heeft begrip voor de twij fel, die bij vele leden is gerezen naar aan leiding van de vraag of het thans nog wel zin heeft de ambtenaar van de buitenland se dienst, die te Peking is belast met de onderhandelingen over de aanknoping van diplomatieke betrekkingen tussen Neder land en China, aldaar te handhaven. Niet temin is zij van oordeel, dat de politieke ontwikkelingen in Oost-Azië voorshands niet nopen tot een hernieuwd in ogen schouw nemen der Nederlandse vertegen woordiging in Peking. Het is thans nog moeilijk te zeggen hoe veel tijd de uitleveringsprocedure met be trekking tot de in Duitsland gevangen ge houden ontvluchte oorlogsmisdadigers zal vorderen. Van Duitse zijde wordt echter medegedeeld, dat spoedig een gunstig re sultaat zal worden bereikt. Naar aanleiding van de vraag van vele leden over het door de regering ingenomen standpunt met betrekking tot directe ver kiezingen voor een parlement van de poli tieke Europese gemeenschap, moge het vol gende dienen. De structuur van het parlementaire or gaan dient, naar het oordeel der regering, evenredig te zijn aan de taak, welke dit orgaan zal hebben te vervullen binnen het kader van de in te stellen gemeenschap. Dit brengt met zich mede, dat naarmate de competentie en de bevoegdheden van de gemeenschap toenemen, ook de rol van het parlement als pleitbezorger van de belan gen der volkeren aan betekenis zal moeten winnen. Met het oog op een systematische en practische werkwijze verdient het naar de mening der regering de voorkeur; dat het Europese parlement vooralsnog samenge steld zal zijn uit vertegenwoordigers van de nationale parlementen. Op deze wijze zal een coördinatie tussen het Europese parlement en de nationale parlementen tot stand kunnen worden gebracht. Bovendien meent de regering, dat op het ogenblik de ontwikkeling op het gebied van de vorming van waarlijk Europese politieke partijen nog niet voldoende is voortgeschreden, hetgeen een ernstige be lemmering vormt voor het houden van directe verkiezingen. De ervaring heeft ge leerd, dat ook tussen nationale partijen, welke van overeenkomstige beginselen uitgaan, ernstig verschil van inzicht kan bestaan ten opzichte van concrete interna tionale vraagstukken. Te verwachten is, dat de afgevaardigden naar de Europese Assemblée vooralsnog in feite vertegen woordigers der nationale opvattingen zou den blijven. Onder deze omstandigheden is het gevaar niet denkbeeldig, dat directe verkiezingen, gezien de nauwere band die tussen afgevaardigden en (nationale) NEW YORK (AFP) Generaal Pelso Dapcevic, chef van de generale staf van het Joegoslavische leger, die met Ameri kaanse militaire autoriteiten besprekingen heeft gevoerd, heeft Woensdag voor zijn vertrek uit New York tegenover de pers verklaard, dat de resultaten van zijn be zoek aan de VS. „zeer gunstig" zijn, en dat de Amerikaanse militaire hulp aan Joegoslavië verzekerd is. Hij voegde er aan toe, dat de laatste typen Amerikaan se straalvliegtuigen geleverd zouden wor den. Dapcevic verklaarde, dat er een grote kans is, dat maarschalk Tito een bezoek aan de V.S. zal brengen. kiezers wordt gelegd, eerder tot verscher ping van tegenstellingen tussen de staten zal leiden dan tot versterking van het saamhorigheidsbesef. In antwoord op de door zeer vele leden gestelde vraag inzake gevangen Nederlan ders in Indonesië kan het navolgende wor den medegedeeld: Einde Februari 1953 bedroeg het aantal Nederlandse gedetineerden 87. Hiervan on dergaan er 54 de hun bij rechterlijk vonnis opgelegde vrijheidsstraffen. Tén aanzien van 29 is het vooronderzoek nog niet be ëindigd. De zaken van de 4 overigen zijn inmiddels naar de bevoegde rechter ver wezen. De contactmogelijkheden tussen gedeti neerden en de Nederlandse consulaire ambtenaren zijn thans over het algemeen zeer bevredigend. De enige uitzondering hierop betreft 2 APRA-arrestanten, die nog niet konden worden bezocht omdat daaraan door militaire autoriteiten moeilijkheden in de weg worden gelegd. Hieromtrent is reeds vele malen, laatstelijk op 3 dezer, contact opgenomen met het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken. Met uitzondering van 8 politieke arres tanten, werden alle betrokkenen wegens zuiver criminele delicten gearresteerd of veroordeeld. Van discriminerend hoge straffen voor Nederlanders was in de ge wezen vonnissen zeker geen sprake. Uit het voorgaande moge blijken, dat de situatie ten deze in het afgelopen jaar aan merkelijk is verbeterd. In de afgelopen nacht zijn uit een auto, die in Zwanenburg op een afgesloten ter rein stond geparkeerd, twee koffers ge stolen. Deze koffers bevatten 160 horloges en wekkers tot eeti gezamenlijke waarde van negenduizend gulden. De rijkspolitie te Halfweg stelt een on derzoek in. RANGOON (Reuter). Birma heeft bij de UNO een klacht ingediend betreffende aggressie tegen zijn grondgebied door nationalistisch China. In een telegram aan Trygve Lie verzoekt de minister van Bui tenlandse Zaken Sao'Khoen Hkio de klacht, die hij „belangrijk en dringend noemt", te plaatsen op de agenda van de huidige zit ting der algemene vergadering. In een memorandum verklaart Birma, dat zich ongeveer 12.000 nationalistisch- Chinese militairen op Birmees grondgebied bevinden. Vervolgens worden alle daden van deze troepen in Birma opgesomd, sinds hun nederlaag tegen de Chinese commu nisten in 1949. „De aggressie blijkt uit de weigering van de Kwo-Min-Tang-strijdkrachten om zich aan ontwapening en internering volgens het volkenrecht te onderwerpen en uit haar vijandig optreden tegen de troepen der regering en haar plunderingen onder de burgerbevolking". „Het is duidelijk, dat de Kwo-Min-Tang- troepen bij het bedrijven van deze onwet tige activiteit geleid worden door de rege ring van Formosa", aldus het memoran dum der Birmese regering. MACAO (Reuter). Heden uit het Chi nese vasteland op het voor de Zuid-Chinese kust gelegen Portugese eiland Macao aan gekomen Chinezen hebben medegedeeld, dat de drie Amerikanen die, tezamen met een Chinese vrouw en twee Chinese ma trozen, door Chinese communisten in in ternationale wateren tussen Hongkong en Macao zijn aangehouden met hun jacht, waarmede zij onderweg waren naar Macao, zijn opgebracht. Zij zijn in de niet ver van Macao gelegen Zuid-Chinese 1 kustplaats Tang Tsjia Wan, met gebonden handen ten toon gesteld aan Chinese inwoners, die werden opgeroepen naar de gevangen ge nomen „Amerikaanse spionnen" te komen kijken. Men verwacht, dat de Amerikanen, na nog in een andere Zuid-Chinese plaats te zijn ten toon gesteld naar Kanton zullen worden doorgezonden. De drie gearresteerden zijn: Richard Applegate, voormalig correspondent van United Press en thans in dienst van de Amerikaanse National Broadcasting Com pany, Don Dixon, medewerker van het Amerikaanse persbureanu International News Service en Benjamin Krasner, ge zagvoerder ter koopvaardij. Als collectieve beloning van een opstellenwedstrijd over de brandweer, mochten leerlingen van verschillende scholen te Lisse een partijtje „spuitbal" spelen mét échte brandslangen en in daartoe geschikte kledij. Nat zijn ze natuurlijk toch ge worden, zoals bij het zien van deze foto ook wel begrijpelijk is. La Bruyère: De te grote aandacht, die men besteedt aan het opmerken van de gebreken van anderen, maakt dat men sterft zonder de tijd te hebben gehad, zijn eigen gebre ken te leren kennen. De stand van het Nationaal Rampen fonds was tot op gisteravond f 85,6 mil lioen. Sinds de vorige avond is er een half millioen gulden bijgekomen. Er is bij de K.L.M. tot nu toe voor een bedrag van f 169.000 ten behoeve van het Nationaal Rampenfonds aan toezeggingen binnengekomen van het K.L.M.-personeel in vijfenzestig landen. Ruim honderddui zend gulden hiervan is reeds door de K.L.M. aan het Rampenfonds overgedra gen. De rest volgt zodra de bedragen bij de K.L.M. zijn binnengekomen. DJAKARTA. (Aneta). De minister van voorlichting van Indonesië, de heer A. Mo nonutu is benoemd tot ambassadeur in Peking. STOCKHOLM (Reuter). Te Stock holm gaan geruchten, dat de Sovjet-Unie Finland heeft verzocht haar het deel van Finland ten Noorden van de 68ste breedte graad af te staan in ruil voor de vroegere Finse stad Viipuri en omgeving, die Fin land aan Rusland afstond op grond van het vredesverdrag. Rusland zou het voorstel gedaan hebben tijdens de handelsbesprekingen, die in het begin van dit jaar te Moskou gevoerd zijn. Het zou dan voor de verdediging van Noord-Finland kunnen zorgen in geval Amerika bases in Noord-Noorwegen zou krijgen. Als Rusland het Finse gebied ten Noor den van de 68ste breedtegraad zou krijgen, zou het een gemeenschappelijke grens met het neutrale Zweden hebben. De Nederlandse Spoorwegen hopen in het tijdvak tussen 20 en 30 April de uur- dienst op de Zeeuwse lijn Bergen op Zoom Goes te kunnen herstellen, zo heeft de president-directeur van de N.S., ir. F. Q. den Hollander, medegedeeld. Er zullen bij deze dienst bussen worden ingeschakeld, die zullen rijden van Krab- bendijkë naar Goes vice versa En die in deze plaatsen aansluiting zullen geven op ae treinen, die van Goes naar Vlissingen en van Krabbendijke naar Bergen op Zoom zullen rijden. De busdiensten via Breskens en Ant werpen naar Bergen op Zoom zullen dan komen te vervallen. De Hertog van Windsor, gefotografeerd na het bezoek dat hij aan Marlborough House bracht, even nadat zijn moeder was overleden. (Van onze correspondent in Londen) Het was gisteren zoel lenteweer in Lon den, maar het voorjaar kon toch het ge voel van rouw niet verdringen dat de stad beheerste. Vooral was dit het geval in de nederige woningen van het havenkwartier en de povere volksbuurten van het East End. In vele arbeiderswoningen waren de gordijnen neergelaten en was zwart floers aangebracht. Er bestond een sterke band tussen de overleden vorstin en dit karak teristieke Londense stadsdeel. Zij kwam er vaak op bezoek. Meermalen liet zij on verwacht de klopper op een deur vallen, en in geen woning weigerde zij een kop thee. Queen Mary zal volgende week in Wind sor worden bijgezet in de kapel van Sint George. De dienst zal door 1500 personen Terwijl belangstellenden het laatste bulletin aan het hek van Marlborough House lezen, wordt de wacht afgelost. worden bijgewoond. Aangezien het geen statiebegrafenis is alleen bestemd voor een regerend monarch zal het stoffelijk overschot per auto naar Windsor worden overgebracht. Het was bovendien Koningin Mary's laatste wens, dat zij een eenvoudige fami liebegrafenis zou krijgen. Koningin Mary zal rusten naast haar echtgenoot, die haar 17 jaar geleden is voorgegaan en haar zoon George VI. De laatste maal dat Londen een begrafe nis zag van de weduwe van een Brits mo narch, was in 1925 bij het heengaan van de zeer beminde Koningin Alexandra, de echtgenote van Edward VII. Zondagmiddag zal de baar van Koningin Mary worden geplaatst in de historische Westminster Hall, die aan het Lagerhuis grenst. Het stoffelijk overschot zal daar tot Maandagavond op de katafalk in statie liggen om het publiek gelegenheid te geven de laatste eer bewijzen. Koningin Elizabeth heeft één maand hof rouw voorgeschreven. De kroning op 2 Juni en de daaraan ver bonden feestelijkheden zullen dus op nor male wijze doorgaan. De beide huizen van het parlement kwa men gistermiddag bijeen om een adres van rouwbeklag tot de Koninklijke familie te richten. Iedereen was in het zwart. In het Lagerhuis sprak Churchill onder diepe stilte een korte herdenkingsrede uit. Attlee sloot zich bij zijn woorden aan, er aan herinnerende dat Koningin Mary met duizenden eenvoudigen uit het volk persoonlijk contact heeft gehad. Voor de radio hield Churchill gisteravond eveneens een herdenkingsrede, waarin hij in beeldende bewoordingen een karakter schets gaf van Koningin Mary, en tevens de sociale achtergrond belichtte van haar lange levensperiode, die de regeringen van zes monarchen omspannen heeft. De leden van de Koninklijke familie woonden gisteren een herdenkingsdienst bij in Marlborough House, geleid door de aartsbisschop van Canterbury. Waarschijnlijk zal prinses Margaret af zien van het bijwonen van het huwelijk op 9 April van Prinses Josephine-Charlotte en Prins Jan van Luxemburg. Koning Boudewijn van België, die af wezig was bij de begrafenis van Koning George VI, zal thans voor de begrafenis van Koningin Marv naar Londen komen. Koningin Juliana heeft mede namens Prins Bemhard een telegram van rouwbe klag gezonden aan het Engelse hof. WASHINGTON (AFP/AN'P) De Fran se minister-president, René Mayer, en de hem vergezellende Franse ministers zijn Woensdagavond in Washington aangeko men. Het bezoek der Franse staatslieden aan Washington wordt in Bonn met de grootste belangstelling gevolgd. Men hoopt dat dit bezoek evenals dat van dr. Ade nauer, die met Pasen de Franse bezoekers in de Verenigde Staten zal komen aflos sen, er toe zal bijdragen de nog open ge bleven kwesties omtrent het EVG-verdrag tot een oplossing te brengen. Niet zonder zorgen heeft men er hier kennis van geno men, dat premier .Mayer voor zijn vertrek naar Amerika nog eens opnieuw verklaard heeft, dat Frankrijk wegens zijn overzeese bindingen op een bijzondere plaats in de EVG zou blijven staan. Men meent in Bonn een principiële wij ziging in de Franse houding te moeten constateren. Was deze onder Schuman voornamelijk op Frankrijks Europese taak gericht, thans ziet men hier niet zonder zorgen hoe, naar de Duitse mening, steeds meer de overzeese bindingen van de Fran se unie naar voren worden geschoven. Wel heeft het verloop der Parijse con ferentie over de door Frankrijk gewenste toevoegingen aan het verdrag in de bonds- kanselarij in Bonn de hoop weer wat doen opleven. Bondskanselier dr. Adenauer heeft van de in Parijs bereikte overeen stemming terstond gebruik gemaakt om de gedrukte stemming door middel van een flinke scheut optimisme weer wat op te fleuren. In regeringskringen te Bonn wordt ver nomen dat hei accoord, dat te Parijs is tot op- BRUSSEL (ANP). Onder het schrift „Een les voor de Hollanders" schrijft de „Gazet van Antwerpen", dat de land- bouwconfei-entie te Parijs zeer teleurstel lend is geweest voor de Nederlandse onder handelaars. Het zou een ramp geweest zijn voor de Belgische landbouwbedrijven in dien de Nederlandse voorstellen zonder voorbehoud waren aangenomen, een ramp waarbij de moeilijkheden in Benelux-ver- band in het niet zouden verzinken. De Belgische landbouworganisaties zijn niet gekant tegen een.Europese landbouwinte- gx-atie, zo vervolgt het blad, doch zij wen sen deze pSs doorgevoerd te zien na een zoi-gvuldig onderzoek naar de beste me thoden en dan nog langs wegen van gelei delijkheid. Dat ook de andere landen, die aan de confei-entie te Parijs deelnamen, zo opvallend eenparig het Nederlandse voorstel hebben verworpen, danken de Nederlanders, aldus de Gazet van Antwer pen, voornamelijk aan de houding van hun vertegenwoordigers. Deze hebben met zulk een egoïstische hax-dnekkigheid te pas, maar meer nog te onpas, hun standpunt bepleit en, ondanks alle verzet, zo opval lend gemanoeuvreerd om hun plannen aanvaard te krijgen, dat dit op de duur de afgevaai-digden der andere landen be gon te veiwelen en deze in een gemeen schappelijke tegenstand nog dichter hun standpunten tot elkaar brachten. Het fana tisme en het egoïsme der Nederlanders mo gen, gezien de moeilijkheden waarvoor zij zich gesteld zien, tot op zekere hoogte te begrijpen zijn, door de wijze waarop zij hiervan te Parijs blijk gaven, hebben zij de Nedei-landse reputatie beslist een deuk gegeven. De heer Mansholt en zijn mede- wex-kers, zo besluit het blad, zullen een heel eind op hun weg moeten terugkeren willen zij in de toekomst nog serrieus ge nomen worden. Tegelijkertijd, en hiervoor zouden wij hen dankbaar moeten zijn, heb ben de Nedei-landers bij de onderhande laars der andere landen begrip gewekt voor de moeilijkheden, die België maar al te dikwijls ontmoet tijdens Benelux-be- sprekingen. BONN (Reuter). De Britse autoritei ten zullen de zaak tegen Werner Nau- mann, hoofd van een groep van zeven ex- nazi's die van samenzwering worden ver dacht, aan de Duitse autoriteiten overdra gen, zo wordt uit de omgeving van de West- Duitse regering vernomen. stand gebracht aangaande de aanvullende protocollen van het verdrag inzake de Europese verdedigingsgemeenschap onder andere in de volgende i*egelingen voor ziet: Er kunnen sti-ijdkrachten aan het Fran se contingent van het Europese leger wor den onttrokken en ingeval van gevaar worden bestemd voor de verdediging van de gebieden overzee, zodanig, dat dit niet geschiedt ten koste van de veiligheid van de Europese gemeenschap zelf. Het commissariaat van de EVCJ zal een deel van het wapenpotentieel vrij maken voor de bevooi-rading van de troepen voor de Franse overzeese gebiedsdelen en machtiging geven tot productie van wa pens voor deze troepen. NEW YORK, (Reuter/A.F.P.) De per manente afgevaardigde van Nederland bij de U.N.O., de heer D. J. von Balluseck, heeft Woensdag in de politieke commissie van de algemene vergadering vei'klaard, dat de „vrije wereld" aan de vluchtelingen uit Oost-Europa de steun moet geven, die deze nodig hebben. Sprekend in het debat over de Tsjeeho- slowaakse klacht, dat de V.S. zich mengen in de binnenlandse aangelegenheden van Oost-Europese landen, zeide de heer Von Balluseck dat de ware betekenis van deze klacht is dat „personen achter het IJzeren Gordijn steeds meer de vrijheid buiten dit gebied verkiezen". Indien dit niet het geval was, zou er geen vluchtelingenprobleem bestaan, met alles wat hiermee samen hangt. Aangezien communistische leiders anderen beoordelen volgens hun eigen maatstaven, kunnen zij dit niet begrijpen, aldus de Nederlandse afgevaai-'digde. „Zij zeggen dat ieder, die het niet eens is met hun gezag, een verrader is, die moet wor den vei'nietigd of naar verafgelegen plaat sen gestuurd voor een „herscholing". Als voorbeeld van het verschil van op vatting dienaangaande tussen het Oosten en het Westen noemde spreker Nederland. Het merendeel van de Nederlanders, zo zeide hij, verafschuwt het communisme. Er bestaat echter een kleine communisti sche partij, die in het parlement is ver tegenwoordigd en dezelfde rechten geniet als de andere partijen. „Onze communis ten", zo vei-volgde de Nederlandse afge vaardigde, „kunnen vrijelijk spreken, vrije lijk schrijven en critiek oefenen op de re gering, zij kunnen zelfs op wettige wijze naar de Sovjet-Unie emigreren, hetgeen het merendeel van hen echter niet graag schijnt te doen". DJAKARTA. (Aneta). Een ambtenaar van het Nederlandse commissariaat te Ma kassar, de heer F. W. A. Verdoorn, is er in geslaagd zeven bandieten o>p de vlucht te jagen. Maandagavond om 22 uur kwamen deze bandieten, van wie één een vuurwa pen droeg, een huis te Makassar binnen, waar de ambtenaar een bezoek bracht. Het was kennelijk de bedoeling de heer des huizes te beroven. De heer V'erdroon be gon echter een gevecht, waarbij hij enige malen met steekwapens gewond werd. Toen hij er echter in slaagde het slagwa pen van zijn gastheer in handen te krij gen, bliezen de indringers de aftocht. De heer Verdoem bevindt zich thans in een militair ziekenhuis. hOCOOCCOOOOOOCOOOCOOCXXXXOOCOOCOOOOCXDOOOOOC)OCOCiOCC)OOOOCOO< WEERSVERANDERING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I, in De Bilt. geldig van Donder dagavond tot Vrijdagavond, opgemaakt om 10 uur: Half tot zwaar bewolkt met enkelé buien. Matige tot krachtige Westelijke tot Noordwestelijke wind. Vannacht geen nachtvorst. Morgen overdag veel kouder dan vandaag. 27 Maart Zon op 6.27 uur, onder 19-05 uur. Maan op 16.06 uur. onder 5.20 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 26 Maart Hoog water: 1.41 en 14.03 uur. Laag water: 9.14 en 21.50 uur. Vrijdag 27 Maart Hoog water: 2.25 en 14.38 uur. Laag water: 10.04 en 22.32 uur. OCCCCOCOOOOOOOOOOCOCXDOCOCOOCOOCOOCOC oooooocoeoc

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1