Juffrouw Hilda de Graaff gaat na 35 jaren en 5000 kleuters de Van Tuyllschool verlaten Auto Rijles Auto Rijschool A. REIJM Agenda voor Velsen Kotter - trawler - logger: een toe nemende verwarring der namen AUTOVERHUUR Goede organisatie kan in tijd van nood chaos en groot leed voorkomen D1 REVUE VAN DE ZUIDZIJ Film en expositie lichten voor over DBB Bromfietsen verhuur Aanvraagformulier Old Clothes New ZATERDAG 28 MAART 1953 5 Vele veranderingen deden daar geen goed aan Bel 5050 DOS op bezoek bij VSV „Kan een Christen lid zijn van de P.v.d.A.?" Grootste kraanponton in Europa „Elementair" voetbal voor VSV—DOS DBB en Velsen-Beverwijk Indeling der gemeenten in wijken en blokken IJMUIDER COURANT Partieel uitbreidingsplan Noord-Oost Beverwijk Het moet een onwennige, dertigjarige onderwijzeres zijn geweest, die in het prille voorjaar van 1918 in IJmuiden werd geïmporteerd uit het bezadigde Driebergen het nieuwe hoofd van de Insinger kleuterschool, juffrouw Hilda de Graaff. Haar begin hier, nu 35 lange jaren geleden, is even grillig geweest als het IJmuiden in die wilde, na-oorlogse jaren, want er waren 47 mede-candidaten op de kust en eigenlijk had het helemaal niet Hilda de Graaff moeten zijn, die op een zonnige ochtend voor het eerst naar haar nieuwe schare stapte eerlijk gezegd met bonzend hart, want de jonge kleuteronderwijzeres Zette haar allereerste stappen als „hoofd ener kleuterschool". Dat het tóch juffrouw De Graaff is geworden, lag aan het.uit vallen van de ene candidate na de andere en na 35 jaren kunnen zo'n 5000 IJmuide- naren en hun ouders zeggen, dat het maar goed is, dat het wél deze en niet een ander werd. VijfduizendDat moet ongeveer het respectabele aantal peuters zijn, dat deze onderwijzeres, die aan het eind van de maand April haar loopbaan moet af sluiten wegens de bekende „pensioengerechtigde" leeftijd, over de krullebol heeft ge streken. En die ze matjes heeft leren vlechten en de mooie verhalen heeft verteld van Abraham en Sara en de vrouw aan de bron en Roodkapje. Vijfduizend paren ogen hebben haar aangekeken, soms glanzend van verrukking soms wel eens een beetje boos op de nare juf, die dwars tegen de keer van kinderleven in móest gaan, soms aanhalig als het kind, dat eens voor haar een grote grapefruit stal om de jarige juf toch iets te kunnen geven uit de volheid van haar aanhankelijke hartje. De eerste jaren zijn niet gemakkelijk geweest voor deze vrouw, die straks de kinderen los moet laten, waar ze zich zo volkomen aan heeft gegeven. Want we hoeven daar geen doekjes om te winden IJmuiden was IJmuiden. En het kleuter onderwijs was de bewaarschoolmentaliteit nog lang en lang niet te boven terwijl de salarissen dichter bij de fooi dan bij de beloning lagen. Dat allemaal samen ge nomen is het geen gemakkelijke tijd ge weest in IJmuiden, na de eerste oorlog en in de Insingerschool van de Nederlands Hervormde gemeente, bij meneer Dal- huysen, die de „grote" school regeerde, is wel eens een fiks woord gezegd. Tegen de moeders, die hun peuters rustig een half uur of langer te laat lieten komen en ze dan, als de juf daar wat van durfde zeggen, doodkalm weer meenamen. Wat haalde zo'n nieuwlichtster uit Driebergen zich ook in het hoofd? De school was er toch zeker om de moeders van hun kroost af te hel pen tegen de tijd. dat het lastig werd? Tegen de opvatting ook, dat het onder wijzend personeel en passant de school wel kon schoonhou den, tegen de be lachelijke salarissen van die dagen en te gen de erbarmelijke opleiding van nieu we krachten. Juffrouw De Graaff kreeg op al die fron ten een stevige steun van meneer Severs, het hoofd van de comité-school en van mejuffrouw v. d. Mark, het hoofd van de Van Tuyllkleuterschool en ze heeft niet alleen steun, maar ook gelijk gekregen, al duurde dat wat langer. Toch: IJmuiden is ook haar IJmuiden geworden en IJmuiden heeft deze rustige vrouw met haar intuitive overwicht op de kinderen hogelijk leren waarderen. Met de kinderen de 5000 voorop. In die eerste dagen was de Hervormde kleuterschool met de Katholieke de enige in dit deel der gemeente ep de toeloop werd zo groot, dat er al gauw 3 lokalen in gebruik genomen moesten worden. Maar de „grote" school wies eveneens hard uit de kluiten en tenslotte moesten kleuters naar een ander onderdak omzien. Ze kre gen het in de Insinger-kleuterschool aan het Stephensonsplein, het ruime gebouw, waar de gelukkigste jaren van menige kleine man uit dat oud-IJmuiden hebben gelegen. Zoals die Insingerschool ook voor hel hoofd van de kleuterschool daar een periode van rust en bloei heeft gekend van geluk vooral. Want als de inspec teur naar de speelplaats vroeg, kon juf frouw De Graaff naar de duinen achter het gebouw wijzen: dat was de immense speel tuin voor IJmuidens jeugd. Toch waren het drukke jaren: 180 kinderen soms per cur susjaar. De mobilisatie van 1939 maakte daar een eind aan en de school ging zwer ven naar een huis aan de Rambonnet- laan, naar de Willemsbeekweg en later in 1945 naar de pastorie in de Kanaalstraat met daar tussenin het donkere jaar van de hongerwinter, toen IJmuiden dood lag onder het geweld van bommen en vrees. De Insingerschool was er niet meer, toen het leven opademde en de kinderen gingen naar de Van Tuyll-kleuterschool, waar ze nu nog zijn althans hun opvolgertjes. De herinnering aan de mooie Insinger school is er nog altijd voor de oude garde, ADVERTENTIE Vanouds HET adres SANTPOORT (alleen) Hagelingerweg 134 - Tel. 8330 IJMUIDEN IJmuiderstraatweg 177 Tel. 4800 Gediplomeerd K. N. A. C. - instructeur ooooooocooooc Laatst heeft juffrouw De Graaff, staan- j de in de trein een oud-leerling getroffen een kerel van een zeeman, die dertig jaar geleden matjes vlocht en onbeta- melijke woorden tegen een meisje met vlechten fluisterde. Zij herkende hem I niet, maar hij haar wel en hij zei: „Gaat u nu eens hier zitten, juffrouw, want u hebt tenslotte lang genoeg voor mij gestaan en ik heb lang genoeg voor u gezeten". De band met het oude schooltje in het hart van IJmuiden ligt ver en stevig vaak. CXXYXWOCOOOOOODOOOOCOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOCCOOOOOOOCXX7CO want de ruimte is vaak te gering voor de drie klassen in de Van Tuyllschool. Juffrouw De Graaff gaat weg en met haar verdwijnt een stukje historie uit IJmuiden. Haar opvolgster, mejuffrouw G. de Wilde, krijgt een even zware, en even mooie taak, maar de simpele kinderliedjes, die Hilda de Graaff schreef in haar bun deltje „Feestbouquetje" en „Acht Kerst liederen" (muziek van onze Sam Vlessing) zullen nog menigmaal opklinken achter de gele muur van de Van. Tuyllschool bij wijze van eerbetoon aan deze vrouw. Het zit vol persoonlijke herinneringen aan de jeugd van oud-IJmuiden in het hoofd van juffrouw De Graaff Ze is er van gaan houden, ondanks haar gebreken („geef die kinderen toch wat meer speel ruimte, dan houdt ook de baldadigheid op") en ze weet al die kleine, hartverwarmende voorvalletjes nog met naam en toenaam. Hoe een kleine meid uit een arm gezin een grape-fruit stal van een groentewagen om de kostelijke vrucht als verjaarscadeau aan te bieden. Dat kon natuurlijk niet en er werd hals-over-kop een scènetje ge speeld, waarbij de gedupeerde groenteboer het ontvreemde goed „zelf" kwam terug halen en het meisje op het ondanks-alles- laakbare van haar daad werd gewezen. Het personeel heeft de grape-fruit later opge peuzeld, want de groenteman was natuur lijk nergens óneer te vinden. Ach en dan die bruiloft uit de Bijbel, waarvan juf vertelde. Er was geen wijn, vertelde ze en direct gingen er vingertjes omhoog en een jongetje vroeg in opperste verwondering: „maar er waren toch zeker wel taaaaaartjes?" Of het meisje, dat een kostelijke zonneZondag de dag daarop be schreef: „Ik ben met me vader en moeder en me nieuwe hoedje op in de Heerendui nen geweest." Het zijn kostbare stukjes memorie aan een kostelijke tijd. Wederzijds zal oud- IJmuiden deze scheidende figuur missen, als ze straks uit de Van Tuyllschool ver dwenen is en niet langer vier keer per dag aan de deur verschijnt om haar schare in- of uit te laten. F. ZATERDAG 28 MAART Thalia, 19 en 21.15 uur: „Een vrouw bekent haar verleden". Rex, 20 uur, „De schat van Monte Christo". ZONDAG 29 MAART Thalia, 15 uur, „Turf in je ransel"; 19 en 21.15 uur: „Een vrouw bekent haar ver leden". Rex, 15 en 20 uur: „De schat van Monte Christo". MAANDAG 30 MAART Nutsbibliotheek, uitlening van 19.30 tot 21.30 uur, Heidestraat. Thalia, 20 uur: „Silver city". Rex, 20 uur, „De schat van Monte Christo E VORIGE WEEK eindigden we met de opmerking, dat de kotters met recht kleine motortrawlers zijn geworden. Aan de haven wordt dit soort schepen echter nimmer als zodanig beschouwd. De onwikkeling van de laatste jaren heeft enige verwarring teweeggebracht wat betreft de benamingen der verschillende typen visserijvaartuigen. Als voor de oorlog de vraag werd gesteld wat het verschil is tus sen een trawler en een logger was het gemakkelijk daar een antwoord op te geven. Een trawler is immers een vaartuig dat gebouwd en ingericht is voor de trawlvisserij, terwijl de logger bestemd is voor de haringdrijfnetvisserij. Dat sommige schepen van laatstgenoemde categorie des winters de trawl aan boord namen doet er weinig aan af want het karakter logger bleef gehandhaafd. Speciale kenmerken van de trawler zijn 1 de galgen aan dek en de zware winch en 1 van de haringlogger de krebben en de aparte ruimluiken. De eerste jaren na de oorlog ging het bedrijf zich geheel anders ontwikkelen. Vrijwel elke logger werd flink onderhanden genomen, verlengd, ver scheidene zelfs voor de tweede keer, van een moderne opbouw voorzien en tevens werden nieuwe motoren aangebracht. Een logger met een motor van 80-100 pk was 15 jaar geleden heel normaal en is thans een zeldzaamheid geworden, want vele hebben er tegenwoordig een die 200 a 300 pk ontwikkelt. Schepen die oorspron kelijk als zeilloger ter wereld waren ge komen veranderden in moderne vissers vaartuigen, terwijl de nieuwgebouwde loggers zelfs het aanzien van een motor trawler kregen en wat tonnemaat betreft net zo groot zijn als de originele motor trawler Claesje RO 46 en Dirkje RO 53. Van trawler tot logger Eigenaardig is het dat vroegere stoom trawlers die van een motor worden voor zien tot loggers werden gebombardeerd. De Shamrock IJM 129, die een mensenleef tijd als stoomtrawler gevaren heeft, kreeg enkele jaren geleden een motor en is hier een voorbeeld van. Dat geldt ook voor de Excelsior III KW 76 die voor de oorlog al van stoom op de motor overging en toen plotseling een logger is geworden en dat terwijl deze schepen nimmer de vleet aan boord nemen! Terugkomend op de kotters: hiernaast is een foto opgenomen van de Drie Gebroe ders HD 79. Dit schip, dat in 1940 gereed kwam behoort tot een serie van vier. Als eerste verscheen in 1938 de Cornelis KW 24. Nummer twee was de Alida KW 35 van 1939, welk schip inmiddels een ver lenging heeft ondergaan en thans Jacoba Gesina SCH 36 heet. In 1940 werden de Teunisie KV/ 62 en de Drie Gebroeders HD 79 opgeleverd. Eerstgenoemd schip had een gestroomlijnde brug, maar was bijzonder ongelukkig want in Duitse dienst ging het, ten onder. De Drie Gebroeders viel al in handen van de bezetter toen het vaartuig zich nog bii De Dageraad in Wou- brugge in aanbouw bevond na op 16 Maart 1940 te water te zijn gelaten. De Duitsers registreerden het schip als KW 1 omdat het nog geen naam en nummer had maar al spoedig dook het als mijnenveger op onder het nummer 3617. Ging de Teu- nisje verloren, de Drie Gebroeders HD 79 is gelukkiger geweest. Later kon de oor spronkelijke opdrachtgever van de bouw, de fa. M. Slot Zonen over het vaartuig beschikken. Met een inhoud van 127 ton, een lengte van 28,37, breedte 6,73 en een holte van 2,86 m is de Drie Gebroeders identiek aan de Cornelis KW 24. aan de Alida KW 35 in oorspronkelijke staat en aan de verongelukte Teunisje KW 72, doch eigenaardig is het dat de Drie Gebroeders De filmwagen van (1e Dienst Bescher ming Burgerbevolking komt op 8 en 9 April op bezoek in de kring Velsen-Bever- wijk, om die twee dagen een doorlopende openluchtvoorstelling te geven van ver schillende documentaires, die op de BB betrekking hebben. Het programma, dat ongeveer een uur duurt, begint op 8 April in Santpoort te draaien, des morgens om tien uur en daarna gaat de auto Noord waarts, om op diverse punten aandacht te vragen voor de noodzaak der B. B. Op 9 Februari zijn de films, die van 10 uur 's ochtends tot 10 uur in de avond ge draaid worden, in het gedeelte van de kring benoorden het kanaal te zien. Dank zij de mogelijkheid van daglichtprojectie kan deze mobiele bioscoop een groot pu bliek bereiken. Enige tijd later, namelijk van 1418 April doet de reizende tentoonstelling van de DBB Velsen en Beverwijk aan en ze zal in beide plaatsen op een centraal punt in de gemeente worden neergezet, Hulp aan een medemens in nood kan ook van u gevraagd worden zorg dan, dat ge weet, wat ge kunt doen. Programma voor Waterloo Het programma voor Waterloo ziet er voor Zondag als volgt uit: Waterloo I Haarlem 3a; Waterloo 2—ADO 3; Waterloo 3Nieuw Vennep 2; Waterloo 4DSK 4. Het eerste elftal komt uit met: W. Kok; J. v. d. Steen en J. J. Schelvis; J. Buding, J. Schaap en J. v. Sikkelerus; A. F. Broek, J. Zwanenburg, G. Post, P. Dekker en A. Holman. ADVERTENTIE IJSSELSTR. 49 Bij geen gehoor 4806 IJMUIDEN De „Drie Gebroeders" (HD 79), een riant voorbeeld van een kotter. als kotter worden beschouwd en de Cor nelis KW 24 bij de loggers wordt ge rekend. Het karakter van de plaats is hierop van invloed. Katwijk heeft nu een maal overwegend loggers en Den Helder kotters. En wat doet het er eigenlijk toe. Het voornaamste is of elk vaartuig aan zijn doel beantwoordt. Per saldo noemt men de schepen van de kleine vaart geen motor kof of motorschoener maar doodgewoon motorschip of coaster. ARIE VAN DER VEER (Nadruk verboden). Het programma voor VSV ziet er voor Zondag als volgt uit: VSV I—DOS I, 14.30 uur (Schoonenberg); OVVO 2VSV 2, 14 uur te Amsterdam; DCG 2VSV 3, 14.30 uur te Amsterdam; de Kennemers 4VSV 5, uitgesteld; VSV 6—DCO 3, 9,45 te Drie huis. De opstelling van het eerste elftal is on gewijzigd gebleven: J. v. d. Wint; C. Schoon, C. Kunst; J. Tielrooij, W. Hazeveld, J. J. Stijger; H. de Bie, H. Verswijveren, B. Bouwens, P. v. d. Kuil, S. de Graaf. Reserves: F. Ebbeling, C. Weij en S. Thoolen. Voor de Protestant Christelijke Werkge meenschap in de Partij van de Arbeid zal mr. G. E. van Walsum, burgemeester van Rotterdam, op Vrijdag 10 April in het Cul tureel Gebouw spreken over „Kan een Christen lid zijn van de Partij van de Ar beid." Het dagelijks bestuur van de Pro testant Christelijke Werkgemeenschap is gevormd door de volgende P. v. d. A.-leden T. Snoek, voorzitter; A. Terpstra, secreta ris; M. v. Loo en Th. Mooy, leden. Te Schiedam is een kraanponton te wa ter gelaten, die de grootste is van Europa. Hij is bestemd voor de n.v. Corns. Swart- touw's Stuwadoorsmaatschappij. Het is eigenlijk een drijvende kade met een leng te van 46 meter, een breedte van 13,50 meter en een diepte van 1,80 meter. Het gewicht bedraagt 225.000 kg. Op de pon ton worden twee electrische wipkranen geplaatst met een reikwijdte van 30 meter. De kraanponton heeft een Diesel-electri- sche centrale met twee Dieselmotoren van 190 pk. De ponton heeft gecombineerde electrische verhaal- en ankerlieren, waar mee het mogelijk is de ponton met zijn eigen ankers 125 meter te verplaatsen. De brandstoftanks hebben een inhoud van honderd ton. Voor het aan boord wonende schippers- gezin is een woning ontworpen met elec- trisch licht en stromend water. In het Velsense sportpark op „Schoonen berg" zal Zondag, voorafgaand aan de competitiewedstrijd VSVDOS een par tijtje jeugdvoetbal worden gedemonstreerd. Het is veelal de gewoonte, voorwedstrijden te laten spelen door junioren- of aspiran- tenploegen, maar dit keer is daar op initia tief van het VSV-bestuur van afgeweken. Zondag wordt er nu te ongeveer 13.15 uur een wedstrijd begonnen tussen de school teams van de Moerbergschool en de Jan Campertschóol, waardoor het voetballen in zijn meest elementaire vorm, te spelen door knapen van 1112 jaar in het sport park komt. ADVERTENTIE K APTEIN ZEEWEG 275 MOBYLETTE IJMUIDEN-OOST Het oorlogsgeweld is tussen 1940 en 1945 niet aan onze contreien voorbijgegaan en het geluid van een vreedzame explosie ter opruiming van Duitse herinneringen in het duin of langs de havens herinnert toch elke keer weer met enige pijn aan da felle klappen, die over IJmuiden en Beverwijk dreven toen anderen hier de baas speelden. Verser nog ligt in onze herinnering het leed, dat de storm over Nederland heeft gebracht en allen hebben we het verwoestend geweld gezien van het opge zweepte water langs het strand, denkende aan de chaotische nood in Zuid-West Nederland. Chaotisch.... een woord, dat zowel in een moderne oorlog als bij een natuurramp maar al te gauw van pas komt, maar dat bij een goede organisatie van de hulpdiensten in zijn betekenis beperkt kan blijven. Want hadden wij op de eerste Februari van dit jaar een D.B.B. gehad, het verdriet en de schade waren zonder twijfel kleiner gebleven dan ze nu werden en datzelfde geldt voor het geweld, dat mensenhanden over de aarde kunnen brengen: als er zich een glad-lopende hulp organisatie voor de getroffenen tegen te weer stelt, kan er veel, heel veel gered worden. Het rayon Velsen-Beverwijk heeft niemand kan daar de ogen voor sluiten een bepaalde, zelfs een grote strategische waar de in tijden van oorlog door zijn opeen hoping van kwetsbare doelen. De over heidsorganisatie van de D. B.B. verdeelde dit gebied, voortbouwend op de geo grafische ligging, in drie vakken: vak één het gebied benoorden het Noordzee kanaal, vak twee het gebied bewesten de spoorlijn en vak drie de strook beoosten de spoorlijn inclusief Santpoort-Zuid. Aan de rand van ieder „vak" wordt het mate riaal van de overheidsdiensten opgesteld, waarvan diverse eenheden permanent be zet zullen zijn en waarvoor het personeel dus in de directe nabijheid wordt onder gebracht. Voorzover de eenheden niet per manent bezet zijn, komt het personeel bij oproep direct op post. „Zelfbescherming" Belangrijker voor u en voor ons echter is de „zelfbescherming", het apparaat dus, dat samen met de overheidsdiensten van de D.B.B. midden in het woongebied zetelt en dat dan ook verdeeld wordt over de wijken van ongeveer 15.000 inwoners elk. Zo'n wijk wordt dan weer onderverdeeld in 12 tot 15 blokken, die elk 1000 inwoners bevatten en een wijkhoofd staat aan het hoofd. Elke wijk heeft een wijkpost, die in tijden van paraatheid permanent bezet is met 13 mensen; de blokken worden ge leid door een blokhoofd, die moet kunnen beschikken over een blokploeg van 20 man deze ploeg komt op, als in of bij het blok de nood aan de man komt. Wanneer ge nu weet, dat het gebied van de Kring benoorden het kanaal is inge deeld in drie wijken met 36 blokken en er bezuiden het kanaal eveneens drie wijken zijn met 54 blokken, dan ligt de organisa tie van de Dienst Bescherming Burgerbe volking ongeveer voor u. Wie en wat er nodig is Er zijn evenwel mensen nodig om de posten te bezetten, mensen met verant woordelijkheidsgevoel en een warm hart voor de medemens. Al is de werving in dit district nog maar pas begonnen en al heb ben zich belangrijke aantallen gemeld, er is nog geen sprake van een voltallige be zetting. Zoals de organisatie nu is opgezet zullen er ten Zuiden van het kanaal als vaste noodwachters 450 mannen en 87 vrouwen nodig zijn plus als oproep-noodwachters 1061 mannen en 379 vrouwen. Aan de Noordkant van het kanaal zijn in totaal voor de post van vaste noodwachters 269 mannen en 56 vrouwen nodig en voor de post van oproep-noodwachter 708 mannen en 302 vrouwen. Welk een goed werk deze mensen kun nen doen, als er onverhoopt iets mocht ge beuren en plotseling iedereen wil helpen, terwijl alleen de getrainden kunnen hel pen, zal zonder meer duidelijk zijn. Dat ze zich reeds nu kunnen melden, mag eveneens bekend worden geacht, maar de adressen, waar dit gebeuren moet zijn waarschijnlijk nog niet tot een ieder door gedrongen. Het zijn: Wijken I en II. Wijk aan Zee en Bever wijk. Wijk aan Zee Politiepost. Geopend: 's Maandags en Dinsdags van 1921 u., zomede dagelijks op de uren dat de politie post is geopend. Beverwijk Toonzaal Gas bedrijf, Breestraat. Van 's Maandags t/m Vrijdags van 912 u. en 1417 uur. Za terdags van 912 uur, bovendien Woens dags, Donderdags en Vrijdags van 1921 uur. Gemeente-Secretarie Afd. Bevolking: Alle werkdagen van 912.30 uur. Wijk III. Velsen-Noord. Houten Hulp gebouw Wijkerstraatweg: Van 's Maandags t/m Vrijdags van 1921 u. Zaterdags van 1417 uur. Wijk IV. IJmuiden bewesten de lijn Schoutenstraat, Wijk aan Zeeërweg en het gedeelte Velserduinweg tot kromming naar Zeeweg. Openbare School in het Moerbergplantsoen: Van 's Maandags t/m Vrijdags van 1921 uur, Zaterdags van 1417 uur. Wijk V. IJmuiden-Oost beoosten Schou tenstraat, Wijk aan Zeeërweg, Velserduin weg zomede Velserbeek, Velsen-Zuid en Driehuis. IJmuiden-Oost. Openbare Lees zaal Heidestraat 40: Donderdags en Vrij dags van 1921 uur, Zaterdags van 1417 uur. Velsen, Velserbeek. Raadhuis Velsen: Van 's Maandags t/m Vrijdags van 912.30 uur en van 1417 uur. Zaterdags van 9 12.30 uur. Woensdag van 1921 uur. Drie huis. Jan Campertschool, Driehuizerkerk- weg 46, 's Maandags en Dinsdags van 19— 21 uur. Wijk VI. Santpoort Noord en Zuid. Sant poort Noord Ad. van Nassauschool, Burg. Enschedélaan: Donderdags en Vrijdags van 1921 uur, Zaterdags van 1417 uur. Santpoort Zuid, Brederodeschool, Vinken- baan: 's Maandags, Dinsdags Woensdag van 1921 uur. 900000000000oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooocxx Een van de voelbare remmen op de werving van vrijwilligers voor de „Dienst Bescherming Burgerbevolking" de dienst dus, die ons gezamenlijk bezit bij rampen of oorlogsgeweld zal moe ten behoeden voor grotere schade, dan nodig is, blijft de onwetendheid in brede kring over de opzet van deze DBB in eigen plaats en eigen straat. De mens immers, die ervan doordrongen raakt, dat deze „bescherming" een zaak is van, eigen huis en hof en bovendien \an hulp aan de medemens, de buurman en de stadgenoot zal eerder geneigd zijn zich als noodwachter op te geven dan degeen, die in de verte wel eens iets van de BB heeft gehoord, maar haar voorlo pig beschouwt als een zaak, die niet hem maar wel een ander aangaat. Een over zicht van de indeling der kring Velsen- Beverwijk voor de organisatie van de BB kan wellicht vele vragen beant woorden en vele remmen los doen gooien. yy-vyyyyOOOOQQOOOQOOOOQOOOOOOOOOOCCOOOOOC X3000000000 UITGEVAREN VISSERIJVAARTUIGEN Dinsdag 17 Maart: st. Limburgia IJM 54, Bloemendaal IJM 71; mk. Wiron V IJM 208. Woensdag 18 Maart: st. Haarlem IJM 9; mt. Maria van Hattcm ÏJM 10, Johannes Polderman IJM 20, Shamrock IJM 129. Donderdag 19 Maart: st. Sumatra IJM 62, Vikinigbank IJM 183: mt. Post Boy IJM 35, Wiron IV IJM 209, Antje RO 15; ml. Drie Gebroeders HD 79, De Arend KW 7. Vrijdag 20 Maart: st. Schoorl IJM 39: ml. Excelsior II KW 79, Prinses Juliana VL 97, mk. Wiron I IJM 210. Zaterdag 21 Maart: ml. Maria Jacoba KW 73, Cornelia Maria SCH 135; mk. Nelly v. B. IJM 23. Maandag 23 Maart: st. Herman IJM 20, Flamingo IJM 25, Abraham VL 77; mt. Allan Water IJM 34; ml. Heemstede IJM 53, Ver wachting IJM 204, Martenshoek IJM 283, Adrianus KW 10, Arie Nico KW 17, Dirk KW 19. Grietie KW 20, Cornelis KW 24, Concordia KW 26, De Verwachting KW 28, (26 Mrt binnen m. schroefschade)Mar- grietha Maria KW 29, Bertha KW 38, Helena KW 39, Floris KW 59, Elizabeth KW 64, Noordster KW 67, Saturnus KW 69, Jan KW 84, WillemDje KW 89, Alida KW 91, De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW 107, Gebroeders KW 108, Avontuur KW 114, Petronella KW 125, Arie KW 155, De Vier Gezusters KW 1"2, Gebroeders KW 166, Aleida KW 169, Gezina Geertrui KW 176, Dolfijn RO 2: mk. Twee Gebroeders IJM 3. De jonge Willem I.TM 230: Magda IJM 272, Haarlem I IJM 276, Kralingen IJM 316, Nehim I AM 16, Nehim II AM 17, Nehim ITI AM 18, Samenwerking KW 21, Anne Harie KW 27, Tiny KW 34. Prinses Mar griet KW 51, Hermina IV KW 53, Willem KW 94, Arendie KW 9fL Koningin Juliana KW 133, Jana KW 210, Tinie Dieuw WR 33, Hendrikje BU 33, Ennie en Apnie HD 25 Dinsdag 24 Maart: st. Tzonne IJM 1. Vios I I.TM 24; mt. Thorina IJM 33: ml. Martha T.TM 74, Hubertha Gerarda KW 9, Orion KW 9, Orion KW 22. Volharding KW 65 Nelly Maria KW 70. Huiberdina Gijsbertha KW 85, Robert William KW 123, Borneo KW 127, Onderneming KW 175, Willy SCH 7, Adiowico RO 9: mk. Twee Gebroeders T.TM 27, Sterna IJM 99, Rex T.TM 228, Rein KW 30, Twee Gezusters KW 77. Woensdag 25 Maart: mt. Eveline IJM 116: ml. Wiron TII IJM 221; mk. Marianne IJM V, Poolster IJM 11. Twee Gebroeders IJM 27 Nehim I AM 16, De Vrouw Anna KW 52, Donderdag 26 Maart: st Gelria IJM 21, Mary IJM 61; mt. Medan IJM 57. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met Ingang van: te abonneren op f^ENNEMER COURANT f 6.10 per kwartaal// 0.47 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Z{) die zich met ingang van 1 April 1953 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 Maart 1953 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnés dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen ADVERTENTIE Uw kleding binnen één dag gereed Koningsplein 10 - Tel. 4886 Het hoofd van het gemeentebestuur van Beverwijk maakt bekend, dat het door de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 23 Maart 1953 vastgestelde partiëel uitbreidingsplan Noord-Oost in uitvoerige kaarten uitgewerkt, van 27 Maart 1953 tot en met 10 April 1953 ter gemeente-secre tarie, eerste afdeling, is ter inzage gelegd

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3