In Noord-Oost Beverwijk ontstaat een nieuwe stad Nieuwe deel groter dan het oude Beverwijk Agenda voor Beverwijk Voorjaarsgroente blijft prijzig, maai* er komt wat meer los Havenberichten Visserij -varia TAXI NODIG? Autorijschool 5000 Groente- en fruitmarkt in de afgelopen week Nieuwe aanbouw van slachthuis Grondonteigening en LTB Castricum Wijk aan Zee Heemskerk ZiTERDAG 28 MAART 1953 Moderne verkeersweg buiten de kom om Van één zakkam in étui tot een hele zichtzending Dure zitplaatsen voor de bloemenman Damclubs fêteerden kam pioenen der B.D.G. „Sans Atout" in de kampioensstrijd Officieel geopend Rapidity maakt uitstapje naar Saamrucken Tuinders en veehouders in de knel Veeboeren naar de Noordoostpolder? Weer een heitje" De koude grond levert de eerste bolbloemen BEL 5000 Hemony-klok blijft De herdenking van de gevallenen Visclub ongerust over toestand Neksloot Openbare verkoop van hotel „Rijckaertz" Bü het beschouwen van bijgaande kaart van „nieuw Beverwijk" ontkomt men niet aan de indruk, dat het gedeelte, liggend tussen de Alkmaarse weg en de spoorbaan naar Uitgeest, een zeer groot stadsdeel zal worden. Uitgaande van de Alkmaarse weg kan men het gedeelte links daarvan, dus het bestaande oude deel, als het ware om klappen naar rechts. Het blijkt dan, dat het nieuw geprojecteerde gedeelte groter is dan het oude stadsdeel. Als dit plan werkelijkheid gaat worden, zullen de grenzen van het stadsdeel zijn: Alkmaarseweg, Maarten van Heemskerkstraat, grens van Heems kerk, de spoorlijn en de Aagtendijk. Het grootste deel van de nieuwe aan winst zal gevuld worden met woonwijken met een gemiddelde bebouwingsdichtheid van 45-55 woningen per ha. Een klein deel is bestemd voor uitbreiding van industrie terrein, voornamelijk gelegen in de bocht van de spoorlijn achter de Beijnesfabrie- ken, terwijl direct ten Noordoosten van de Aagtendijk, eveneens in de bocht van de spoorlijn (aangegeven door een dikke stippellijn) een strook is vrijgelaten voor recreatie-doeleinden. Parken en plant soenen (de zogenaamde groenstrook) zijn geprojecteerd langs de spoorbaan en doch dit is nog verre toekomstmuziek ongeveer op de helft van het project, aan sluitend op slot Assumburg. Brede verkeersweg uit de tunnel Daar het geheel natuurlijk aansluit op de tunnel, die op de tekening net zicht baar is, maar die zal uitmonden vlakbij het station Beverwijk, dat zich geheel links onderaan op de schets bevindt, is er een weg ontworpen, die onder de spoorbaan doorkomend, een breedte zal gaan krijgen van 170 m, om ongeveer aan het einde van de Munnikenweide over te gaan in een 85 meter brede weg, die in N.W. richting gaand, voorbij de Maarten van Heems kerkstraat de Alkmaarse weg kruist. Het is door deze oplossing mogelijk ge worden het te verwachten zeer drukke verkeer voor „de Noord" practisch ge vaarloos buiten de bebouwde kom te hou den, hoewel het deel tussen de spoorlijn en de Alkmaarseweg natuurlijk moet doorkruist worden. Gedacht is hierbij aan een beton-verkeers-weg, zoals die er uit ziet in Rotterdam-Zuid, bij het ver laten van de Maastunnel. Deze nieuwe verkeersweg komt dus lood recht op de weg, komend uit de tunnel en gaande in de richting Uitgeest, die vlak ten Oosten van de spoorbaan is geprojec teerd. Om de bewoners van het toekomstige nieuwe stadsdeel een gemakkelijke ver binding met de industrie-centra te geven', is er ook een nieuwe weg uitgedacht, die geheel buiten de bebouwde kom zal lopen. Dit zal de Wijk aan Duinerweg worden, die links op de schets op 2/3 hoogte van de Alkmaarseweg met een boog naar het Zuiden afbuigt. Deze weg valt echter bui ten het uitbreidingsplan, zodat hiervoor geen toestemming meer wordt vereist van Gedeputeerde Staten hetgeen wèl het geval is met het uitbreidingsplan „Noord-Oost". Onteigeningsconsequenties Het gehele plan brengt namelijk een enorm vraagstuk met zich mee: de ont eigening van de cultuurgrond, waarop het nieuwe deel is geprojecteerd. Reeds wérd van alle zijden druk uitgeoefend op Ge deputeerde Staten, dat voor de te ont eigenen grond vervangende grond ter be schikking zal moeten worden gesteld. Zo als bekend, is hiervoor echter bij lange na nog geen oplossing gevonden, zodat de tuinders wie dit betreft, de toekomst met angst en beven tegemoet zien, alhoewel ook zij van de noodzaak van de uitbreiding doordrongen zijn. De bestaande tuinderijen zullen, indien dit plan doorgaat, ontruimd moeten wor den met alle consequenties van dien. Ook de thans bestaande huizen, voor zover zij buiten het plan vallen zullen moeten wor den verwijderd, tenzij er een mogelijkheid bestaat deze huizen door kleine verande ringen in het project aan te passen. Dit zou ondermeer het geval zijn bij de huizen, gelegen aan de Hoflanderweg. Het DEM- sportterrein bevindt zich momenteel op het breedste gedeelte van de nieuw aan te leggen verkeersweg en zal dus eveneens plaats moeten maken en wel in Zuidweste lijke richting. Bij de politie werden deze week de vol gende gevonden voorwerpen aangegeven: zakkam in étui, zwarte rozenkrans, paar witte kind er wantjes, tasje met stuk scheer zeep, kinderrijwiel, koperen sleutel, ge vlamde vulpen, bos vliegertouw, blauw witte wanten, zwarte motorhandschoen, muntbiljet, bruine glacé handschoen, R.K. kerkboekje, sportriem, witte want met gele strepen, herenhandschoen, donkergrijze poes, bruin-geel wantje, bruin windjack, raffiatasje met zakdoek, portemonnaie met inhoud, beige zadeldekje, voordeursleutel, twee muntbiljetten, rode portemonnaie, bril, padvindersriem, damesvulpen, zicht zending kammen. OCOC<XX»C)(X)C)OOOOOOCOCXXDOOOOCXXCOOOOOC>OOOOOOOOOOOOOOOOOC3<> Vrijdagmiddag werden op de Bever- wijkse bloemenveiling de zitplaatsen verhuurd. Hiervoor bestond bij de kopers weeY veel animo. Negentig plaat sen werden verhuurd, er werd van 2 tot 67 per plaats betaald. Nieuw bestuurslid polder Tot bestuurslid van de polder de Wijker- broek is, in de vacature ontstaan door het overlijden van de heer P. van Essen, be noemd de heer J. Blad te Velsen-Noord. William West, bloemenkweker uit het Chicago Park district, werd uitgeroepen tot tulpenkoning en door Donn Linderman gekroond, terwijl Mae Naber, gestoken in een Volendams costuum „assistentie" verleende, Donn en Mae zijn inwoners van het plaatsje Holland in Michigan. Ter gelegenheid van het behaalde kam pioenschap eerste klasse in het district Ken- nemerland, is het eerste tiental van de Be- verwijkse Damclub in het Statenhuis een grootse huldiging bereid. Als belangstellende was deze avond de wereldkampioen, de heer P. Roozenburg aanwezig, die op Donderdag 2 April voor de leden der B. D. C. een in structieavond zal geven. Na een welkomstwoord van de voorzitter der B. D. C. de heer C. Bais, feliciteerde de voorzitter van het district Keunemerland het tiental, waarbij hij een zilveren lauwertak overhandigde. De heer Dijkslag, tweede voorzitter van de P. N. D. B. en afgevaardigde van de K-N.C. roemde hierna de prima organisatie der bon den, waarna nog een rij van afgevaardigden van zusterverenigingen het woord namen om het tiental van de B. D. C. de hun ver diende lof toe te zwaaien. De leden van „Sant Atout" bridgten deze week in de kampioenswedstrijden, waarvan het resultaat als volgt was: Groep A 1. Heren BlomNijman 110 m-p. 2. Heren SpruitBakker 102 m.p. 3. Heren KrabTabak 98 m.p. 4. Heren W. en G. de Boer 9f m.p. 5. Hereh Van BalenKlesser 98'/2 m.p. 6. Heren BosBloemendaal 87 m.p. 7. Heren GeldermansVan Zutphen 85 m.p. 8. Heren v. d. Linden—Hoogeboom 83 m.p. 9. Mevr. Van Essen—heer Kuis 79'/2 m.p. 10. Heren Tabak—Hoogeboom 79 m.p. 11. Heren GrootPlooy 79 m.p. 12. Heer en mevrouw Thomas 78 m.p. 13. Heren De KruifHooge boom 75 m.p. 14. Heren BraamStiphout 69V2 m.p. 15. Heren SchelvisHoogeboom 64 m.p. 16. Heren HartNatans 621/! m.p. Groep C: 1. Dames FrisStiemer 75 m.p. 2. Heren WinkelCorridon 67'/i m.p. 3. Heer en mevr. Van Aalst 67'/2 m.p. 4. Mevr. Tabak heer De la Leijne 63 m.p. 5. Heren Kleine Van Groningen 63 m.p. 6. Mevr. Tabak heer Biben 62 m.p. 7. Dames GroenKamp huis 57V2 m.p. 8. Mevr. Schaafsma—heer Nij man 54V2 m.p. 9. Heer en mevr. Tabak 54% m.p. 10. Heren AmseHagen 52 m.p. 11. Heren SteenbergenHilbats 50'/2 m.p. 12. Heer en mevr. Kok 45 m.p. Zaterdag 28 Maart Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Terug tocht der helden". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „De kleine wereld van Don Camillo". W.B. Theater, 8 uur: „Storm over Montana" Centrum, 8 uur: Feestavond A. J. C. Zondag 29 Maart Bioscopen als Zaterdag, matinees met extra films om 2.15 en 4.30 uur. Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland deelt over het verloop van de groenten- en fruitmarkten over de periode van 20—27 Maart het volgende mede. „Het zachte weer van de afgelopen week heeft er toe bijgedragen dat de aanvoeren van de voorjaarsproducten sterk toenemen. Voor wat betreft de afzet van de sluitkool- soorten, was er in deze week een opleving in de afzet waar te nemen. Vooral de export naar Oost-Duitsland, door welk land een grote hoeveelheid rode- en witte kool wordt afgenomen, was hier niet vreemd aan. Rode kool werd, zoals reeds gezegd, voor namelijk naar Oost-Duitsland geëxporteerd, terwijl ook West-Duitsland grote belangstel ling voor dit product had. België en Frank rijk namen in mindere mate hoeveelheden van dit product af. De noteringen van rode kool lagen tussen de 7.en 12.90 per 100 kilogram. Naar Oost-Duitsland werd ook een grote hoeveelheid witte kool verladen, terwijl ook Oostenrijk. Hongarije en Engeland voor dit product in de markt waren. België en Frank rijk hadden minder interesse. De prijs waar tegen witte kool werd aangekocht liep van 6.tot 12.30 per 100 kg. Gele savoye kool noteerde 6.50 tot 16.20 per 100 kg. Met uitvoer hoofdzakelijk naar West-Duitsland. Groene savoye kool, waar van de aanvoer vrijwel is afgelopen, bracht tot 45.— per 100 kg. op. Ook de aanvoer van spruiten loopt snel terug. De ongeschoonde noteerden van 0-55 tot 0.79 per kg. De aanvoer van geschoon de spruiten, waarvan Breda de voornaamste veiling is, kan als afgedaan worden be schouwd. Het witlof noteerde gemiddeld van 0.45 tot 0.65 per kg- Bieten gingen naar Italië, Engeland, Denemarken en Frankrijk tegen 7.— tot 8.— de 100 kg. De export van winterpeen was voorname lijk gericht op West-Duitsland en België bij noteringen van 15.tot 18.80 de 100 kg. Waspeen deed tot 0.35 per kg. Mede door de vraag uit het buitenland ging de prei go d van de hand bij noteringen, welke liepen van 0.39 tot 0.50 per kg. Knolselderij deed tot 0.50 per stuk. Op de veiling Barendrecht werd aangekocht te gen prijzen welke opliepen tot 0.70 per stuk. Exportuien brachten 0.30 tot 0.55 per kg. op. Schorseneren prijsden in Venlo a. f 0.56 tot 0.63; b. 0.24 tot 0.32. Van de primeurs brachten de spinazie 0.36 tot 0.57 en de rabarber 0.75 tot 1.09 per kg. op. Sla noteerde voor de kwali teit a. 0.47 tot 0.32; b. 0.27 tot 0.28; c. 0.13 tot 0.18 per krop. Stoofsla 1.20 tot 2.20 per kg. en veldsla f 0.55 tot 1.30 per kg. Radijs bracht 0.16 tot 0.45 per bos op. Op de fruitveilingen is in de afgelopen week meer belangstelling ontstaan. Zowel van exportzijde als van de kant van het bin nenland was er goede vraag. De prijzen trokken hierdoor niet cnbelangrijk aan." „Vacantle in Parijs" In dansschool „Heemskerk" aan de Zee straat zal de heer Ph. van Rooy uit IJmui- den voor de leden van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling Dinsdagavond 31 Maart een praatje houden over „een vacantie in Parijs". Deze touristische avond vormt het besluit van het winter werk. Doktersdiensten Doktoren: Van Zaterdag 12 uur tot Zon dagmorgen 9 uur: dr. M. A. de Ruiter, Dr. Schuitstraat 44. tel. 3553. Van Zondagmorgen tot 's nachts 12 uur: dr. W. J. Royaards, Dr. Schuitstraat 12, tel. 3636. Apotheken: Zaterdagavond en Zondag Ouinwijk-Apotheek, Populierenlaan 44, tele foon 3388- Onder grote belangstelling werd gister morgen het nieuwe gedeelte van het ge meentelijk slachthuis officieel geopend. Directeur J. H. Naafs releveerde in het kort de versohillende tegenslagen, waar mede men te kampen heeft gehad. Nadat reeds voor 1940 de raad de gelden voor de uitbreiding had toegestaan, kon in Sep tember 1952 eindelijk pas met de bouw een aanvang genomen worden. Dank zij de medewerking der aannemers is het een mooi gebouw geworden, dat de eerste vijf entwintig jaar aan de gestelde eisen zal kunnen voldoen. Burgemeester mr. H. J. J. Scholtens wees hierna op de prettige samenwerking, die tussen allen heerste, die'met het bedrijf te maken hebben. Daarnaast kon hij de gemeenteambtenaren feliciteren met zulk een instelling, waarin de hygiëne voor hon derd procent nageleefd, wordt. De burge meester verklaarde hierna het gebouw voor geopend, waarna allien een kijkje binnens huis namen. De heer P. P. C. Bakker sprak namens de federatief georganiseerde sla gers. „De directeur heeft steeds een open oog en oor voor de belangen van de sla gers", aldus deze afgevaardigde. De heer Bakker herdacht hierna in enkele bewoor dingen hun overleden collega, de heer Uiten tuis. Met Pinksteren Nederlandse Tafel- tennis-invasie in het Saarland Rapidity, de afdeling tafeltennis van D.E.M. zal op Tweede Pinksterdag deelne men aan een massaal NederlandSaar- land-tournooi, waarvoor is ingeschreven door tien groepen van veertig personen. Hierbij zijn, behalve de groep van Bever- wijkers, drie groepen uit Haarlem, drie uit Amsterdam, één groep uit Noordholland ten noorden van Alkmaar en één uit Noord-Brabant, die in Saarbrücken zullen worden ontvangen door tien verenigingen. Dit contact werd gelegd door dertig ta feltennissers uit Heemstede, die verleden jaar een zesdaagse reis naar Saarland maakten, op uitnodiging van een vereni ging aldaar. Zij werden zo enthousiast ont vangen, dat het plan rijpte om het geheel in 1953 op groter schaal te organiseren. De reis zal gaan door hét mooiste ge deelte van West-Duitsland en op Vrijdag 22 Mei vertrekken de bussen via Utrecht naar Koblenz langs de Rijn tot Bingen bij Rüdesheim waar wordt overnacht. De vol gende dag gaat men per boot langs de Lo relei tot Sankt-Goar, en wordt de reis voortgezet door het Hundsrück-heuvelland langs de Mahe tot Kirn en dan naar het einddoel Saarbrücken. Hier vindt de offi ciële ontvangst plaats en gaat de karavaan uiteen. De groep regelt zelf l\et programma met de ontvangende vereniging, zoals feestelijke bijeenkomsten, tafeltenniswed strijden en trips. Op Tweede Pinksterdag wordt een groot Vrijdagavond hield de Beverwijkse af deling van de L.T.B. een belangwekkende jaarvergadering in het K.S'.A.-gebouw, waar uiteraard de geluiden over de grond onteigening niet van de lucht waren. Deze dreigende grondonteigening, aldus voorzitter A. N. Aardenburg, houdt de ge moederen in tuinderskringen danig in be weging. Het is daarom volgens hem ver heugend, dat de K.V.P.-fractie in de raads vergadering van 23 Maart een motie heeft ingediend voor het verkrijgen van ver vangende gronden. De heer Aardenburg hoopte dat de volks vertegenwoordiging in gemeente, provin cie en zo nodig in de Staten Generaal zou den streven naar behoud der tuinbouw- gronden of althans het verkrijgen van de vervangingsgronden. De voorzitter gaf in aansluiting op deze woorden de leden diverse practische wen ken: zo moet iedere betrokkene zorgen voor een goede boekhouding en moet be slist het pacht-contract in orde zijn. De L.T.B. heeft een adviesbureau voor grond zaken, tot welke instantie de leden zich kunnen wenden om raad en daad. Over deze materie kwamen natuurlijk vragen binnen: de heer v. d. Hulst was ten zeerste ontstemd over het feit dat ondanks de honderd bezwaarschriften de gemeente raad in haar vergadering van Maandag j.l het uitbreidingsplan Noord-Oost goed keurde. (Zie elders in dit nummer). Als veehouder was spreker ook minder goed te spreken over het feit dat deze categorie op de achtergrond geschoven wordt. De voor zitter gal als zijn mening te kennen, dat er voor de veehouders in deze omgeving weinig bestaansmogelijkheden, meer zijn Op 10 ha land kan men wel tien tuinders zetten maar één veehouder heeft er weinig aan. Daarom zullen de veehouders, die hun gronden kwijt raken, gronden moeten zien te krijgen in de Noordoost polder. Of dit kans tot slagen heeft zal de toekomst moe ten leren. De heer L. Beentjes, lid van de gemeen teraad, gaf een korte toelichting op het geen de K.V.P.-fractie in de laatst gehou den raadsvergadering heeft gedaan ten aanzien van de ingediende motie. De heer Beentjes meende een pluim op de hoed van de heer Aardenburg te moeten steken voor het vele werk dat hij in het belang der tuinders verzette. Na deze gedachtenwisseling over de langzamerhand berucht geworden grond onteigeningskwestie ging de vergadering over tot meer huishoudelijke zaken. De aftredende bestuursleden, de heren A. N. Aardenburg, J. Poel en H. Duin, wer den herkozen, de heer Aardenburg werd wederom als voorzitter gekozen. Narcissen per bos Nu het narcissen-seizoen aanbreekt, ver zoekt het Bedrijfschap voor Sierteeltpro ducten de kwekers 20 bloem per bos aan te voeren. In Beverwijk is men gewend er 10 in een bos te doen. TOOOCOCXDOOCOOCXDOOOOOOOOOOCOOOOOOCOOOCXXX^OCCCXXX^OOOCOOOOCK Teneinde het benodigde geld bijeen te krijgen om de padvindersverenigingen uit het noodgebied aan nieuw materiaal te helpen, zullen ook de Beverwijkse padvinders de handen uit de mouwen steken. Zaterdag 4 April zal een versier de reclamewagen door de stad gaan rijden en Dinsdag 7 April zullen de pad vinders het tamboers- en pijperscorps van de Beverwijkse Harmoniekapel op hun route vergezellen. Bovendien zul len de jongens hun best doen om de in woners der gemeente behulpzaam te zijn bij het uitvoeren van kleine kar weitjes. Uiteraard: voor een heitje, 0} liefst meer. NederlandSaarland tournooi gehouden, straat Paaswijdingsdienst Woensdag 1 April zal in de Gerefor meerde kerk aan de Beverwijkerstraatweg een Paaswijdingsdienst worden gehouden, waarin de Ned. Hervormde predikant ds. J. Reeser uit Den Haag zal spreken. Het Christelijk Gemengde Zangkoor „Excel sior" en het Christelijk Meisjeskoor ver lenen vocale medewerking. De dienst is georganiseerd door de Ned. Hervormde Evangelisatie in samenwerking met de Evangelisatie Commissie van de Gerefor meerde kerk. Voorjaarsweekend van De Nieuwe Het gewest Noordholland van De Nieuwe Koers houdt op Zaterdag 11 en Zondag 12 April een voorjaarsweekend in de jeugdherberg Koningsbos te Castricum. De burgemeester van Zaandam, de heer W. Thomassen zal op 11 April een causerie houden met als onderwerp „Wat verwacht de jeugd van de gemeente en de gemeente van de jeugd". Jeugdherbergvader Leo Rommerts leidt de samenzang. Zondagmiddag zal Indra Kamadjojo Ja vaanse en Balinese dansen uitvoeren, met welks optreden dit weekend zal worden besloten. Agenda voor Castricum en Uitgeest „Corso"-theater, Dorpsstraat, Castricum. Zaterdag 19.15 en 21.30 uur, Zondag 14, 16.15 en 20 uur: „De bron". Maandag, Dinsdag en Woensdag iedere avond 20 uur: „Vrouwen en opium". Bioscoop „De Ooievaar", Meldijk 1. Uit geest. Zaterdag 20 uur: „De liefde van een frontsoldaat". Zondag 20 uur, Maandag 20 uur: „Dreigende trommen". De elf van CSV Van de Castricumse voetbalclubs ver schijnt CSV Zondag voor de wedstrijd te gen S.D.W. aan de Zeeweg, met het vol gende elftal in het veld: doel: G. de Heer; achter: A. Keesman en A. Docter; midden: H. Jacobs, C. Boot en H. Hartog; voor: E. Riethorst, H. van Diggelen, H. Veldhuizen, J. Duinker en H. Stolk. B. en W. verleenden bouwvergunningen Het college van B. en W. van Castricum heeft deze week aan 9 personen of instel lingen een bouwvergunning verleend. Tot hen behoorden onder meer de heer J. Biesterbos voor de bouw van een rijwiel stalling groot 15 bij 30 meter aan de Zeeweg nabij het strand. Het R.-K. kerk bestuur van Maria ten Hemelopneming te Eakkum verkreeg eveneens een vergun ning, en wel voor de bouw van een nieuwe pastorie nabij de kerk aan de Brederode- De eerste koude-grond rabarber is Vrij dag ter veiling verschenen en er werd van 3848 cent per bos voor uitgelegd. Er ko men nog steeds grote partijen rabarber uit de kassen en die noteerden tussen de 40 en 74 cent per bos en gingen grotendeels voor export naar België. Spinazie is er hier nog weinig, maar toch deed zich Woensdag een prijsdaling voor als gevolg van de grote aanvoer van Westlandse spinazie. De priis bleef hangen op 4062 cent per kilo en ook de aanvoer van sla beperkt zich tot enkele partijen waarvoor van 2327 cent per krop genoteerd wordt. Andijvie bliift ook nog schaars met prijzen rond de 45 cent per kilo. Witlof houdt prijs, naast het lof uit de stookkassen, dat tot 54 cent per kilo haal de, kwam er al lof uit de „koude" kuil, waarvoor tot 45 cent per kilo werd gebeurd. Waspeen gaat vlot van de hand; goede peen haalde tot 34 cent per kilo en de laat ste kistjes spruiten kwamen tot 65 cent per kilo. Voor de koolsoorten bestaat weinig interesse meer; uien gaan tot 62 cent per kilo en voor de sjalotten werd grif 85 cent per kilo betaald. Koude grond levert bloemen Aan de bloemenveiling kwamen deze week de eerste partijen narcissen van de koude grond. Er bestond weinig animo voor, iedere marktdag daalde de prijs. Voor het korte „geel" werd rond de 15 cent per bos betaald. De narcissen uit de kassen brachten van 2545 cent per bos op. De tulpen uit de stookkassen raken op, en die uit de koude bakken beginnen te komen. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Gediplomeerd Instructeur KENNEMERLAAN 136 IJMUIDEN Uitgeest heeft zijn jeugdhuis Zoals men zich ongetwijfeld nog zal her inneren, werd Uitgeest verleden jaar in rep en roer gebracht door de toen aanwe zige plannen om tot verkoop van de Hemo ny-klok van de Hervormde Kerk over te gaan. De uit de verkoop voortvloeiende gelden zouden besteed worden voor de stichting van een jeugdhuis, aan welk huis grote behoefte bestaat. De verkoop van de klok is echter niet doorgegaan, en thans is men zover dat men, door de vele giften daartoe in staat gesteld, een boerderij heeft kunnen kopen, die als jeugdhuis zal worden gebruikt. Het is een uit de zestiende eeuw date rende Saksische boerderij, welke onder leiding van de bekende Amsterdamse res taurateur de heer IJ. Kok voor het jeugd werk geschikt wordt gemaakt. Naar wij vernemen, kan de officiële opening van het huis dat aan de Castricummerweg is gelegen, Zaterdag 9 Mei tegemoet geziérr worden. Propaganda-filniavond van H.L. De Uitgeester afdeling van Herwonnen Levenskracht heeft Vrijdag in hotel Baltus een propaganda-avond gehouden. Er wer den een serie films vertoond, waaronder de bekende rolprent „De wetenschappe lijke revolutie" waarin de strijd en het werk van Robert Koch werden uitgebeeld. Uitvoei-ig heeft men in de film, handelende over de inrichting Berg en Bosch te Bilt- hoven kunnen zien, wat er voor de tbc- patiënten wordt gedaan. Ter omlijsting zijn enige bij-filmpjes gedraaid, onder meer een muziekfilm over Johan Strauss. De jaarlijkse herdenking van de gevalle nen zal naar alle waarschijnlijkheid op 4 Mei plaats vinden. Om 18 uur zal de kranslegging zijn bij het sobere monument langs de spoorbaan, en de kerkdiensten nemen om 19 uur een aanvang. De kranslegging bij het monument voor het raadhuis van Uitgeest is om 20 uur. Opstelling Vitesse '22 Vitesse '22 trekt Zondag n-aar Alkmaar voor de ontmoeting tegen Alkmaarse Boys. De opstelling is als volgt: doel: K. Zonne veld; achter: P. Beentjes en A. Hollenberg; midden: N. Lute, J. Tool en J. C. de Groot; voor: F. Twisk, A. v. d. Valk, H. Borst, N.N. en P. Duin. Zondagsdienst artsen De Zondagsdienst wordt in Castricum van Zaterdagmiddag 14 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door arts H. Wieringa, Schelgeeststraat 31, telefoon 289. Voor hetzelfde tijdvak is de wijk- en kraamverpleging in handen van zuster M. H. Meihuizen, Bakkummerstraat 41, tele foon 530. Predikbeurten Castricum Ned. Herv. Gemeente, 10 uur: ds. L. Cannegieter. Bevestiging njeuwe lidmaten. Gereformeerde kerk, 10 uur: ds. J. L. Koole van Bloemendaal. Hervormde Evang. Vereniging, 10 uur: ds. Jansen van Wijk aan Zee. Nieuw stuk bij St. Pancratius De R.-K. Gemengde Toneelvereniging St. Pancratius in Castricum heeft reeds enige tijd in studie, het Amerikaanse blij spel „Tot wederdienst bereidHet ligt in de bedoeling dat de eerste opvoe ring van dit stuk Maandag 6 April (Twee de Paasdag) in hotel Borst zal plaats vin den. De regie is in handen van de heer S. W. P. de Boer. Lezing over kinderbescherming op ouderavond Op Dinsdag 31 Maart belegt de ouder commissie der Wilhelminaschool in hotel Kennemerduin een ouderavond, waar mej. P. Loudema, ambtenares bij de Kinder wetten, een lezing zal houden over het on derwerp „Kinderbescherming". Naar gelang soort en kwaliteit werd er van 3580 cent per bos voor betaald. Anemo nen komen in iets ruimere sortering>aan de markt; ook hier werd de beste kwaliteit het duurst betaald met 65 cent per bosje. Hyacinten zijn nog ruim vertegenwoordigd en de handel heeft er van 3 tot 15 cent per stuk voor over; blauwe druifjes noteren van 620 cent per bosje. Het aanbod in perkplanten wordt voort durend groter; violen en primula's brengen van 1.502.60 per kist op. Bij de pot planten wordt de aanvoer ook groter, er be staat een vlotte handel in. In de jaarvergadering van de Heems kerker visclub ,,'t Snoekje", die gister avond gehouden werd in café Dam, ^deelde de voorzitter R. Burger mede, dat de ver eniging ernstig in haar bestaan bedreigd wordt, doordat het goede viswater, de Nek sloot, nog altoos maar niet uitgebaggerd is. De kas van penningmeester C. Koedijk sloot met een nadelig saldo van f 47.62. In de vacature ontstaan door het bedanken van de heren H. Lammers en L. Schuit werd voorzien door verkiezing van de he ren J. Grapendaal en C. Beentjes. Tot slot sprak de voorzitter zijn voldoening er over uit dat het ledental nog steeds stijgt en men daardoor in staat is in het komende seizoen vijf wedstrijden te organiseren. Op Donderdag 2 April zal notaris J. H. Bremmers om 2 uur in het Kerwiemer- Theater te Beverwijk openbaar veilen het bekende hótei-café-restaurant „Rijckaertz" te Wijk aan Zee. Palmpaas-optocht De R.K. padvinderij zal Zondagmiddag om 3 uur een palmpaasoptocht houden. Na afloop zullen de kabouters en welpen hun palmpasen naar de zieken brengen. Vrijdag 27 Maart kwamen de haven van IJmuiden binnen: Rhone van Rotterdam. Tabinte van Londen. Galliën van Caen. Merwede van Hamburg. Plato van Taragona. Pygmalion van West-Indië. Mafalda van Antwerpen. Deo Favente van Bordeaux. Irene S van Fowey. Holderness van Goole. Saxon Hill van Noordzee. Wegro van Hjal- mar. Durward van Leith. Bittern van Liver pool. Hondsbosch van Londen, B'ijkle van Christiansand. Kapetan Gianni's van Swan sea. Selby van Goole. Cato van Antwiërpen. Vertrokken zijn: Texelstroom naar' Man chester. Amstellland naar Bremen. Lissekerk naar Genua. Belgian Coast naar M' bro. Tartu naar Antwerpen. Fennia naar Hel- singfors. Kaap St. Vincent naar Klinanhamn. sinfors Kaap St. Vincent naar Klinanhamn. Poolzee naar Rotterdam. Halmstad naar Linhamn. Franz naar Flensburg, _Tjsel naar Rotterdam. Betty naar Landskrone.Mar- glauco naar Rotterdam. Wota naar Gothen burg. Rijnland naar St. Vincent. Strabo naar Kopenhagen. Peter Swenden naar Antwer pen. Bomma naar Oslo. Logh Maddy naar Bremen. Maandag niet veel trawlers. De Maandagmarkt zal niet al te veel trawlers zien. De Sumatra kwam al vandaag met 240 kisten makreel, 110 zwarte kool, 300 wijting, 40 dichte wijting, 35 haring; en 50 diversen (opgaaf van Donderdag). Voor Maandag staat de Bloemendaal op de no minatie, die aanvankelijk vandaag zou komen. De Lirhburgia en de Haarlem zullen het waarschijnlijk langer proberen uit te zingen, maar aan loggers en kotters zal geen gebrek zijn, hoewel de markt er vanmorgen ook al dik in zat. Vanmorgen geen. Vanmorgen was er zelfs geen enkele trawler. Van de loggers waren present de SCH 135 met 500 kisten haring, 250 toters en 300 stijve en de IJM 208 met 550 stuks ijskabeijauwen en 150 „stijve". Voorts was er een WIRON-kotter. Met vis naar Amsterdam. De Urker kottertjes UK 126 34 en 162 verdwenen gisteren met de vangst in naar Amster dam. Van de snurrevaadscheepjes kwam de IJM 23 binnen met 70 kisten schol. Nieuwe kleur. De KW 41 heeft een uitwendige opknapper ondergaan met een nieuw verfje Motor proberen. De KW 37, heeft gisteren even proefgedraaid om de. motor te proberen. Daarna is het schip naar zee vertrokken. Tong en export. De tongprijs, die de afgelopen week hoog is geweest dank zij het feit, dat „Parijs in de markt" was, zal volgende week wel wat moeten matigen, als de export voor een deel zal uitvallen in de „stille week". Engeland pessimistisch. Naar wij uit betrouwbare bron vernamen is de markt- prognose uit Grimsby voor de volgende week slecht: men verwacht lage prijzen. Mooie reis van de Java. De. Java KW 159, die Vrijdag als enige logger met verse vis aan de markt verscheen, maakte voor 10 dagen f 12.000. Marktprijzen. Heilbot 3,30-2,45, gr. tong 2,60-2,30, gr.m. tong 2,22-2,02, kl.m. tóng 2,24-3,10, kl. tong I 2,14-1,96, kl: tong II 1,64-1,48, tarbot I 2,50-2,10 per l kg. Tarbot II 76 tarbot III 86, gr. griet 58, tongschar 77-72, kl. tongschar 42, gr. schol 34-30, gr.m. schol 49-41, kl.m. schol 56-26, kl. schol I 37-24, kl. schol II 28-8, schar 20-8, bot 9,50-8, v. haring 12,40-11, ma kreel 13,50-10,10, gr. schelvis 50-43, gr.m. schelvis 59-56, kl.m. schelvis 65-62, kl. schelvis I 63-60, kl. schelvis II 45-27, wij ting 28-8, kl. gul 26-25, ham 108, kl. wolf 35-31, poontjes 18-8 per 50 kg. Gr. kabel jauw 134-66, gr. koolvis zw. 66, gr. wolf 76-68 per 125 kg. Marktaanvoer. 227 kisten tong en tarbot, 7 heilbot, 5 griet, 6 tongschar en schartong, 1460 schol, 170 schar, 32 bot, 1400 haring, 780 makreel, 110 schelvis, 385 wijting, 280 kabeljauw en gul, 2 ham, 22 wolf, 48 poon, 11 koolvis, 15 diverserr, to taal 4960 kisten.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8