Onze puzzle Geliefde leraar Hoogoven-„onderwijs vierde zijn zilveren jubileum Agenda voor Velsen Visserij-varia Een halve eeuw bij de „Albatros" ©ld Clothes New Castricum Bez^erzvijk Heemskerk Wijk aan Zee Hartelijke huldiging van de heer J. Timmer bij VGZ Juffrouw Van Veelen Woensdag 25 jaar voor de klas Kerkconcert in de Engelmunduskerk Russisch schip richtte in stormnacht schade aan Mosselseizoen wordt gesloten De heer J. Boer in het goud DEM kon niet tegen GVO op DEM won verenigingsprijs van Floranarkloop Jeugdige voetballers in actie Kleine nederlaag van Velsen Watergraafsmeer te sterk voor Terrasvogels Grote nederlaag van Wijk aan Zee Clubtitel van DCIJ is voor de gebroeders Postma Vijfentwintig jaar radiodistributie Leden van de ABVA kregen insigne Massale concerten brachten nog geen f 1000 voor NRF op Wederoprichting van Ned. Herv. zangkoor Bevolkingsonderzoek in Wijk aan Zee begint op 4 Mei MAANDAG 30 MAART 1953 In een sfeer van grote vriendschap is in het restaurant van de Walserij-Oost het 25-jarig jubileum gevierd van de heer A. K. L. Stoetzer, leraar bij de afdeling On derwijs van de K. N. H. S. Niet alleen van de Sociale Afdeling, waarbij „Onderwijs" ressorteert, maar van alle bedrijfsafdelingen waren belangstel lenden toegestroomd, en het restaurant was tot de laatste stoel bezet toen de voor zitter der directie, ir. A. H. Ingen Housz, de jubileum-enveloppe overhandigde en de huldiging opende met een dankwoord namens de hoogste leiding. De chef van de sociale afdeling, de heer G. S. K. Blaauw, ging de carrière van de jubilaris bij de K.N.H.S. na, waar hij als instrumentmaker in dienst trad. Later viel hem de taak ten deel, de jongere krachten op te kweken, en dit werd aanleiding hem te benoemen aan de afdeling Onderwijs. De resultaten van zijn werk zijn uitste kend, hetgeen geïllustreerd wordt door het feit, dat alle door hem opgeleide exami nandi voor het Bemetal-examen zijn ge slaagd. De heer Blaauw besloot zijn woor den met het uitreiken van het vererend getuigschrift en het gedenkbord der maat schappij. De voormalige chef van de heer Stoetzer, de heer H. H. Vrenegoor, leider der instru mentmakerij, roemde zijn technische fee ling en zijn grote kwaliteiten als mens. De instrumentmakerij was de oud-collega niet vergeten; dit bleek uit een geschenk dat door de leden van de afdeling geza menlijk was opgebracht: een collectie schildergerei. Bedrijfsdirecteur ir. F. W. E. Spies sprak zijn waardering uit voor de wijze, waarop de heer Stoetzer zijn moeilijke taak ver vult en de grote sympathie, die allen voor de jubilaris hebben, kwam tot uiting in de muzikale hulde van de „band" van de De eerste draaier in de mechanische werkplaats van Van Gelder Zonen N.V. papierfabriek, de heer J. Timmer, heeft Zaterdag ter gelegenheid van zijn vijfen twintigjarig jubileum een hartelijke hul diging moeten ondergaan, die begon met de ontvangst op het directiekantoor door de directeur ir. J. Tromp. Deze sprak in hartelijke bewoordingen de dank van de directie uit voor de verdiensten van de jubilaris, bood hem de schriftelijke geluk wensen van de hoofddirectie aan en over handigde als huldeblijk een enveloppe. Me vrouw Timmer ontving een foto in lijst van haar man tijdens zijn werk. De zeer grote belangstelling in de werk plaats liet de waardering van de collegas zien en de heer J. Grinwis, chef, herinner de hier aan de komst van de jubilaris die op 14-jarige leeftijd zijn werk begon in het fabriekslaboratorium, maar na drie jaar op zijn verzoek overging naar de M.W. Gedurende 22 jaar was hij Sis draaier werkzaam en onder meer was de heer Tim mer nauw betrokken bij de bouw van de nieuwe meetmolens. Collega H. Koeman prees de collegialiteit van de heer Timmer en collega J. C. v. Rumpt dankte voor de bereidwilligheid en hulp: de jubilaris staat altijd klaar om met raad en daad bij te springen. Een geestige noot strooide de heer A. Goed, die op humoristische manier getuig de van grote waardering voor de jubilaris van alle M.W.-ers. Tenslotte was het de heer A. Mol, die namens het jubileumfonds het prettige karakter en de bereidwilligheid van de ju bilaris illustreerde, waardoor vele vrien den zijn gemaakt. Namens alle collegas en chef kreeg de heer Timmer een fraai pols horloge aangeboden en deelde mevrouw Timmer in deze hulde met het aanbieden van een mooie plant. Op 1 April hoopt mej. J. v. Veelen on derwijzeres aan de Marnixschool het feit te vieren dat zij vijfentwintig jaar bij het onderwijs is. Het grootste deel van deze tijd is zij Verbonden geweest aan de Marnixschool. Mej. J. v. Veelen geniet een grote po pulariteit onder de schooljeugd, vooral onder de kinderen van de lagere klassen. Het zal haar zeker Woensdag niet aan belangstelling ontbreken. De kinderen vieren die dag feest en ongetwijfeld zal ook van de zijde van het schoolbestuur het personeel en de ouders medeleven rftet deze sympathieke onder wijzeres getoond worden. Het programma van het kerkconcert op Dinsdag 31 Maart in de (oude) Engel munduskerk te Velsen te 20 uur luidt: 1. Psalm 22, Antonie van Noordt, voor orgel; 2. Adagio, J. S. Basch, voor orgel en fluit; 3. a. Von der Begrabnis Jesu, Georg Böhm, b. Von Kreuz en Trübsal, P. L. Wocken- fusz, voor sopraan en orgel; 4. a. Christ lag in Tode^banden, J. S. Bach, b. Herz- lich thut mich verlangen, J. S. Bach, voor orgel; 5. Sonate in D-dur, Leonardo Vin ei, delen: adagio, allegro, largo, presto, pastorella, voor fluit en orgel; 6. Da Jesus an dem Kreuze stund en b. O Lamm Got- tes unschuldig, Johann Pachelbel, voor orgel; 7. a. Von Namen Jesu, en b. Was hast Du verwirket, Heinrich Schütz, voor sopraan en orgel; 8. O Mensch, bewein dein Sünde grosz, J. S. Bach, voor orgel; 9. Ich folge dir gleichfalls mit freudigen Schritten (uit de Johannes-Passion) J. S. Bach, voor sopraan, fluit en orgel. Medewerking verlenen Tineke Van Haalte (sopraan), Gerda Brants (fluit) en Adriaan Verschoor (orgel). Voor de re^.auratie van het kerkge bouw wordt aan'de uitgang een gave ge vraagd. Maandag 30 Maart Nntsbibliotheek, ui'lening van 19.30 tot 21.30 uur, Heidestraat. Thalia, 20 uur: „Silver cily". Rex, 20 uur: ,.De schat van Monte Christo". Dinsdag 31 Maart Thalia, 20 uur: „Silver city" leerlingwerkplaats en sprak uit de woor den van een der leerlingen, de heer G. Drent. Met de wens, dat de heer Stoetzer nog lang hun en anderer leermeester moge blijven, beëindigde hij zijn hartelijke woor den. De chef van de afdeling Onderwijs, de heer A. Scherer, memoreerde, dat vroe ger de jongeren niet zo gespecialiseerd werden opgeleid als nu; toen leerden zij bet vak op een der productie-afdelingen, van oudere collega's. Dit waren niet im mer paedagogen. Het is de grote verdien ste van de jubilaris, dat hij wél een pae- dagoog is; geen paedagoog-uit-een-leer- boekje, maar een uit het hart. De „jongens" hadden reeds lang tevoren uitgezien naar dit jubileum; het aan te bieden geschenk was een probleem, want liefst wilden zij eigengemaakt werk aan bieden. Maar dan werk, dat de toets der critiek van de zo vakbekwame leermeester kon doorstaan! De oplossing was, dat zij gezamenlijk de kosten van de vervaardi ging en het materiaal zouden dragen, en het geschenk onder de leiding van de heer Stoetzer zouden vervaardigen. Thans prónkte het cadeau in zijn volle glorie op het podium: een band-recorder, die als eerste opname dit jubileum vastlegde. Mevrouw Stoetzer werden bloemen aan geboden. Ouderavond van Willem de Zwijgerschool De oudercommissie van de Willem de Zwijgerschool houdt Dinsdag in 't school gebouw aan de Platanenstraat een lezing avond voor de ouders van de leerlingen. De heer J, Gelijns, hoofd van een Haar lemse ulo-school, zal spreken over het on derwerp „Mogelijkheden voor leerlingen met het ulo-diploma". Na de pauze volgt een filmvertoning. Eén lijst voor CH en AR thans definitief Tijdens een gehouden vergadering van de plaatselijke Chr. Historische Kiesver eniging werd, zoals al eerder kon worden gemeld, definitief besloten bij de komende gemeenteraadsverkiezingen samen te wer ken met de A.R. partij, zodat één Protes tants-Christelijke lijst kan worden inge diend. Sinds Augustus 1952 ligt in de Wilhel- minahaven te Schiedam een Sovjet-Rus sisch schip, de ..Korsakoff", dat na een botsing in het Kanaal naar Schiedam ge varen kwam. Het nam aanvankelijk lig plaats bij de scheepsbouwmaatschappij „Nieuwe Waterweg" Deze maatschappij heeft zes maanden geleden een nieuwe stuurhut op het schip gebouwd, maar sindsdien is er niets meer gedaan om het schip vaarklaar te maken. Aan boord be vinden zich twee leden van de bemanning, de stuurman en de machinist. De „Korsa koff" heeft van zich doen spreken in de stormnacht van 1 Febr., toen het schip van zijn boeien lossloeg en op drift raakte. Het liep met de kop in de Frankelandsedijk en richtte een grote ravage aan in de jacht haven van een watersportvereniging. Het bestuur van deze vereniging stelt thans alles in het werk, om de aangerichte scha de, groot ruim vijftigduizend gulden, ver goed te krijgen, maar het is zeer moeilijk vast te stellen, wie voor de „Korsakoff" verantwoordelijk is. Bij het wegslepen van de Frankelandsedijk bleek, dat er zelfs geen sleeptrossen aan boord waren. Er gaan geruchten dat het schip spoedig zee zal kiezen, maar volgens deskundigen is dit door de toestand, waarin het zich be vindt, onmogelijk. Het mosselseizoen 1952/'53 zal waar schijnlijk op 11 April worden gesloten. Na die datum zal het aan- en verkoopkantoor geen orders meer aannemen. De Zeeuwse vissers kunnen dan hun vaartuigen gereed maken voor de visserij op de Waddenzee. Deze zal echter niet vóór 4 Mei voor de visserij op mosselen worden opengesteld. Het is vandaag voor de heer G. Boer (en zijn echtgenote) uit Driehuis een grote dag want het is niet minder dan 50 jaar ge leden, dat de heer Boer bij zijn huidige werkgever in dienst trad. Een halve eeuw geleden, de jubilaris van vandaag was toen 15 jaar, ging hij als jongste bediende wer ken op het laboratorium van de Centrale Guanofabriek te Kralingseveer, die in 1916 met de Amsterdamse Superfosfaatfabriek werd gecombineerd tot de Verenigde Che mische fabrieken. In 1920 verhuisde hij naar Amsterdam om daar zijn beste krach ten aan het bedrijf te gaan wijden. In de loop van een lange reeks jaren heeft de heer Boer, die thans de plaats van chef van de zwavelzuurfabriek bezet, dit gedaan op een wijze, die grote waardering heeft on dervonden. Zonder overdrijving kan wor den gezegd, dat hij een belangrijk aandeel heeft gehad bij het groot maken van het over de gehele wereld bekende bedrijf. Niet onvermeld mag blijven, dat hij behalve bij de directies ook bij het onder hem staande personeel een geheel eigen plaats inneemt. Bij zijn 25-jarig jubileum ontving de ju bilaris de zilveren legpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel, 15 jaar later kwam de gouden in zijn bezit. In 1951 ontving hij de zilveren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Over een maand zal de heer Boer van zijn pensioen gaan genieten. De fabriek zal hij niet vergeten. Hij zal er n.l. iedere dag aan worden herinnerd, want zijn woning gaf hij onlangs de naam „Albatros", zoals het bedrijf sedert 1945 heet. DEM is volkomen van het goede pad afgeweken en kon het tegen het toch heus niet sterke GVO ditmaal niet bolwerken. Het begin was al vrij onfortuinlijk voor de Wijkenaren, want binnen enkele minuten scoorde de gevaarlijke Van Gelderen uit een voorzet van Vink het eerste doelpunt voor de bezoekers. Voor dat DEM wat van de schrik was bekomen hadden de bezoe kers de stand al op twee-nul gebracht. Ditmaal door toedoen van Vink. De thuisclub stond dus voor de vrij ho peloze taak om deze spoedig verkregen achterstand weg te werken. Appel kreeg daartoe een goede kans, maar met alleen de doelman voor zich schoot de Wiiker over. Tot aan de rust bleef GVO de situa tie meester en met twee-nul werd gedraaid. In de tweede helft had DEM het beste van het spel, maar GVO versterkte de defensie, zodat er voor de Wijkenaren geen doorkomen aan was. Wat zij ook probeer den. niets lukte hoewel het dikwijls niet veel scheelde. GVO hield moedig stand en alle aanvallen liepen op de GVO verdedi ging vast. Zo verloor DEM dus onverwachts met twee-nul en verspeelde daarmee een groot deel van zijn kansen. De in Amsterdam-Noord voor de elfde maal gehouden Floraparkloop is gewon- nnen door Spek CSuomi), die over de 5500 meter 18 min. 39.8 sec. noteerde. De ver dere uitslag bij de a-, b- en c-klassers. die ge7amenliik waren gestort, luidde: 2. Mak (DEMI 18 min. 45 sec.: 3. Bleeker (ONm- pus) 18 min. 50.8 sec.; 4. Adrichem (DEM) 18 min. 52.8 sec. Bij de d-klassers. die 3700 meteb moés ten afleggen, zegevierde Borst (Olyrhpus) in 12 min. 31.6 sec. De vereniginesnrijs werd gewonnen door DEM (Beverwijk). Met VSV-bestuur heeft de aardige ge dachte gehad de toeschouwers bij dp wed strijd VSV-DOS een wedstrijd tussen twee schoolelftallen als voorgerecht te presen teren en had daartoe de elftallen van de Moerbergschool en de Jan Campertschool uitgenodigd. De jeugdige voetballertjes troffen het niet best met de weersomstandigheden, maar lieten niettemin soms aardige staal tjes voetbal zien, die door het publiek ten zeerste op prijs werden gesteld. De Jan Campertschool won met een-nul. Horizontaal: 1. huisdier; 5. werp- lijn; 9. zoon van Izaak; 13. beneden: 15. vaartuig; 16. mu ziektempel; 17. ge boren (Fr.); 18. op dracht; 20. honing bij; 22. Rom. rijk; 23. open strook in bos; 25. familielid; 27. onder andere; 28. ongeluksgodin: 29. uiting van droef heid; 31. vlegel; 34. Gravin v. Holland: 36. deel v. e. huis; 38. vogeleigenschap; 39. soort papegaai; 41. dof; 43. titel; 45 Gouverneur Gene raal; 46. mens; 48. bijwoord; 49. hemel lichaam; 50. tel woord; 51. in het jaar Onzes Heren; 52. on derricht; 54. maan stand; 56. laatste nieuws (afk.l; 57 Eng. bier: 58. ge vangenis; 60. schaak term; 62. mak; 64. fraaie kleding; 65. zuidvrucht; 67. hoofddeksel; 69. voertuig; 70. uitroep v. afschuw; 71. boom; 73. spitse vogelbek; 75. vanaf heden; 76. verharde huid; 78. Ned. rivier; 80. fa milielid; 81. gedeel telijk 83, lofzang; 85. Engels zilver; 87. Godheid; 88 89. in het jaar. Verticaal: 1. vaartuig: 2. lasten; 3. uit gave; 4. tennisterm; 6. vaartuig; 7. de oudere; 8. sneeuwschaats; 9. pl. in Gelder land; 10. pers. voorn.woord; 11. slagader; 12 verbond; 14. manl. dier; 16. familielid; 19. bloeiwijze; 21. insecteneter; 24. tel woord; 26. kleurstof; 28. eerste mens; 30. uitroep; 32. maat; 33. landbouwwerktuig; 34. voertuig; 35. larf v. d. langpootmug; NAAM INZENDER: ADRES: man; 37. inhoudsmaat; 39. vertegenwoordiger; 40. telwoord; 42. vlaktemaat; 44. turntoe- stel; 45. kreet; 47. vis; 53. knevel; 55. bergplaats; 57. het zij zo; 59. herkauwer; 60. milliampère; 61. voorzetsel; 63. klaar: 64. bedrijver; 65. vallei; 66. bijbels figuur; 68. telwoord; 69. aanlegplaats; 70. vrucht; 72. vruchtenvocht; 74. mytische stamvader der Bataven; 76. priem; 77. dicht; 78. ho ningdrank; 79. groente; 82. ambtshalve; 84. titel; 86. voegwoord. Tegen aller verwachting heeft Velsen op éigen terrein een nederlaag moeten incas seren tegen het toch waarlijk niet zo ster ke Always Forward. Nu waren de weers omstandigheden dermate slecht dat van goed voetbal geen sprake kon zijn. Vooral Velsen was uit vorm. Het speelde een vrij ongelukkige wedstrijd en het ging zoals het meestal in dergelijke wedstrijden gaat, de gelukkigste won. Want hoewel Velsen reeds in de eerste helft het beste van het spel had, niettegenstaande het windnadeel, was het Always Forward dat na een half uur de leiding nam, toen een zacht schot in doel belandde. Na de pauze was Velsen soms overwe gend sterker maar Always Forward ver dedigde hardnekkig en wat Velsen ook in het werk stelde, succes bleef uit. De Hoorn- se verdediging ruimde flink en gaf de Vel- ser aanvallers geen gelegenheid hun ge wone spel te ontplooien. Zelfs kreeg Alw. Forward nog een goede knas de score te verhogen maar doelman De Graaf wist een strafschop te keren. Met onveranderde stand kwam tenslotte het einde. Er stond een harde wind dwars over het Watergraafsmeer-terrein, zodat in de ont moeting Watergraafsmeer-Terrasvogels van goed voetbal weinig sprake was. De tech nisch meer in de mars hebbende Amster dammers losten de moeilijkheden nog het best op, zodat hun de overwinning ten volle toekwam. Dat zij hun technische en veld- meerderheid tenslotte in „slechts" drie doelpunten uitdrukten, moet deels op re kening geschreven worden van het hard nekkige verdedigen aan de zijde van Ter rasvogels zelfs de binnenspelèrs der blauw-witten stonden vrij geregeld in de defensie en aan het minder goede schie ten van Oldenhof c.s. De Watergraafsmeer-doelman had een rustige middag, want de door het ontbre ken van Wijnen en Röbken sterk gehandi capte Terrasvogels-voorhoede kwam wei nig aan schieten toe. Een nederlaag voor Wijk aan Zee bij het leidende Zaandijk lag wel in de lijn der verwachtingen. Het is inderdaad op een nederlaag uitgelopen, maar de cijfers waar mee zulks geschiedde vielen toch wel iets te groot uit. In de eerste helft rèeds was Zaandijk sterker en hoewel Wijk aan Zee zich moedig weerde kon het niet voorko men dat de thuisclub voor de pauze een twee-nul voorsprong nam. Toen het in de tweede helft spoedig twee-een werd door een goed doelpunt van V. d. Mey, was er nog alle hoop. Maar Zaandijk zag het gevaar tijdig en zette een offensief in. Dit werd Wijk aan Zee te machtig, war.t nadat de thuisclub de voor sprong tot drie-een had verhoogd, zakte de tegenstand in elkaar. Zaandijk kreeg het spel volledig in handen en wist met twee fraaie doelpunten de stand tot vijf- een op te voeren. Wel deed Wijk aan Zee nog hardnekkige pogingen een beter resul taat te bereiken maar Zaandijk bleef de situatie volkomen meester. advertentie Uw kledinq binnen één daq qereed Koningsplein 10 - Tel 4886 Roozenburg en Ligthnrt winnen in selectiegroep De vraag, welke speler in de hoofdklasse van de onderlinge D.C.TJ-competitie de club- titel zal veroveren en dan gaat promoveren naar de „grote vijf", is met de uitslagen van de afgelopen week bijna beantwoord. Heime Langbroek kreeg een gedecideerde nederlaag van T Postma, waardoor de dam- kampioen van IJmuiden, Beverwijk en om streken de leiding heeft genomen en de beste kans bezit op de clubtitel van D.C IJ. Postma moet zijn laatste partij vpn Ott winnen, wat hem vermoedelijk wel lukken zal. J. van Straten kreeg een formidabele kans om van G. Postma te winnen. In het eindspel liet hij hem echter remise forceren, waar door hij nog een kansje op de bovenste plaats behoudt, als D. Ott remise of winst teeen zijn broer haalt. Verrassend was de nederlaag van Beukema teeen voorzitter K. de Jong. De stand van de kopgroep, welke met 14 partijen is uitgespeeld, is nu: gew. gel. verl. pt 1. Tommy Postma 7 6 0 20 2. G. Postma 7 5 1 19 3. Hei e Langbroek 8 3 3 19 4. J. van Straten ,671 19 5. A. Beukema 5 7 2 17 6. H- Swier 3 7 2 13 Eerste tiental van DCIJ Voor de Koninklijke Nederlandse Dambond- comnetitie, welke in September aanvangt, is het D.C.IJ.-tiental via de onderlinge compe titie als volgt samengesteld: 1. Piet Roozenburg (aanvoerder); 2. Ligt- hart; 3. Laros: 4. Dukel; 5. Suyk; 6. T. Post ma; 7. G. Postma; 8. Heine Langbroek; 9. J. van Straten; en om de tiende plaats leveren Beukema en Swier nog strijd. In de selectiegroep gaat Roozenburg door met zijn tegenstanders te verslaan. Deze week werd C. Suyk het slachtoffer. Na vier ronden heeft de wereldkampioen met winst partijen op Dukel, Ligthart en Suyk nu zo'n voorsprong op Ligthart dat hij vrijwel niet meer in te halen is. Deze week werd Dukel in een fraaie klas sieke stelling door Ligthart geklopt. De competitie wordt voortgezet. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawlers: 1 trawler 18.400. Loggers: Kw. 107 3290. Kotters: IJm. 229 f 1650. IJm. 23 1 1430, TJm 226 f 100.—, IJm 3. 1650, IJm. 213 1530, IJm. 11 1220, IJm. 276 f 920, lm. 208 6800, AM 16 1520. Kw. 35 f 2120, Kw. 12 1090, Kw. 128 1650, Kw. 92 1700, Kw. 98 200. Van drie kotters was de besomming nog niet bekend. „Kindergeluk" met operette op de planken De geheelonthouderskinderclub „Kinder geluk" zal 28 April irr de K.S.A. de kinder operette „Goudhaantje" opvoeren. De klei ne groep zal vooraf met „juffertje Hap" op het toneel komen. „Velsen"-aquarianen bijeen Donderdagavond houdt de pas-opgerich te aquariumvereniging „Velsen" in het Cultureel gebouw een ledenvergadering, waar de heer J. Bolland, voorzitter, een causerie zal houden over „Infusies". Voorts worden er diverse commissies ingesteld. Inmiddels is de vereniging voor de dag gekomen met een eigen verenigingsblad. Nieuwe installatie en net ondergronds Dezer dagen was het 25 jaar geleden, dat de radiodistributie in Castricum haar intrede deed. Het waren in 1928 de heren P. van Duin en G. Stolk, die vergunning kregen voor het inrichten van een der gelijke installatie, eerstgenoemde voor het gebied ten Oosten van de spoorbaan (Cas tricum) en de heer Stolk voor het gebied ten Westen van de baan (Bakkum). Aan het particulier beheer van de distribu tie, kwam op last van de bezetter, in de laatste wereldoorlog een einde, en zij ging over in handen van de PTT. Deze instel ling gaat nu ook, in Bakkum de centrale uitbreiden, en in de St. Cuneraschool een nieuwe installatie bouwen. Het gehele net zal ondergronds komen, en tevens is de mogelijkheid niet uitgesloten dat de abon- r.és de beschikking krijgen over een vier de lijn. Wat de lagere Castricumse elftallen presteerden De uitslagen van de door de lagere CSV en Vitesse '22 elftallen gespeelde wed strijden zijn al volgt: CSV: HSV 2-CSV 2 12, CSV 3-Foresters 4 80, Alkmaar 3- CSV 4 14, Foresters jun. a-CSV jun. a 11, CSV adsp. a-Schoorl adsp. a 21. Vitesse '22: Vitesse 2-HRC 2 2—2, Vi tesse 4-HSV 4 3—0, RKAFC jun. a-Vi- tesse jun. a 32, Vitesse jun. b-RKAFC jun. b 71, Meervogels adsp. a-Vitesse adsp. a 33. Zaterdag hebben de leden van de afde ling Castricum van de Algemene Bond van Ambtenaren in hotel Borst een feestavond aangeboden gekregen van het hoofdbe stuur, als blijk van waardering voor het Castricumse aandeel in de propaganda- actie 19511952. Voor „Het Nederlands Cabaret" onder leiding van André Carrell gelegenheid had een gevarieerd en vrolijk programma te brengen, mochten zeven leden het zilveren insigne voor 25 jaar trouw lidmaatschap en één lid het gouden insigne in ontvangst nemen. De voorzitter van het hoofdbestuur, de heer J. Blom uit Den Haag heeft tot de jubilarissen het v/oord gericht, doch speciaal tegen een hunner, namelijk de heer J. Heida. Hij vervulde in de afgelopen 25 jaren tal van bestuursfuncties en nam de laatste jaren het voorzitterschap waar. De hoofdbe stuurder memoreerde het vele werk van de oud-praeses, waarna hij het insigne overhandigde, en mevrouw Heida een fraai bouquet en een couvert theelepeltjes aan bood. De heren: G. Terol, G. Broerse, G J. Casteele, G. v. d. Born, D. Nijzen en J. van Duin die 25 jaar lid waren, ontvin gen het insigne uit handen van voorzitter A. Jonker, die aan het lid J. Roodzand het gouden insigne uitreikte in verband met zijn 40-jarig lidmaatschap. Ook de dames van deze heren werden verblijd met een couvert zilveren lepeltjes. Het Nederlands Cabaret heeft voorts de vele aanwezigen een aangename avond bezorgd. Castricum heeft er een stemdistrict bij Voor de op handen zijnde gemeente raadsverkiezingen, is de gemeente Castri cum in zes districten verdeeld, dit is een stemdistrict meer dan vóórgaande jaren- De stembureaux zijn in de volgende lo kaliteiten: 1. Hotel De Rustende Jager, Dorpsstraat: 2 Hótel Roozendaal, Dorps straat; 3 Gymzaal R.-K. Jongensschool, Dorpsstraat; 4 Hótel De Harmonie, Bur gemeester Mooystraat; 5 Gymzaal COL- school, Bakkummerstraat; 6 Hótel Borst, Van Oldenbarneveldtweg. De concerten, die op 6, 7 en 8 Maart in de Veilinghal aan de Breestraat werden gegeven hebben in totaal f 903,75 opge bracht. Dezer dagen is het geld door de organi satrice, mevr. v. d. Oord, aan het Nationaal Rampenfonds overgemaakt. Hoewel de op brengst niet aan de verwachtingen vol deed, heeft kunstminnend Beverwijk toch ook op deze manier weer een steentje bij gedragen. School tegen Hercules Zaterdagmiddag speelde de Christelijke voetbalvereniging „Hercules" een wedstrijd tegen de Duinwijk U.L.O. Hercules won deze wedstrijd met 32. In een vergadering ten huize van de heer Stakelbeek is men er in geslaagd, om het Ned. Herv. Zangkoor, dat sinds ge ruime tijd niet meer bestond, wederom op te richten. Tot dirigent is benoemd de heer J. v. d. Vlugt uit Beverwijk. Odin geeft uitvoering De gym.ver. Odin zal op 15 April haar jaarlijkse uitvoering geven in het Marquet- te-Theater. Er zal medewerking worden verleend door de turners van de gym.ver. Turnlust uit Beverwijk. Vrijdagavond is in. „Oud-Wijk aan Zee" de eerste instructieavond gehouden voor hen, die zich vrijwillig beschikbaar stelden als huisbezoeker voor het bevolkings onderzoek op tuberculose, dat in Wijk aan Zee op 4 Mei zal aanvangen. Men verwacht, dat het onderzoek in Wijk aan Zee zeven a tien dagen zal duren, en het zal vermoedelijk worden gehouden in de badgastenkerk of in de grote zaal van het badhótel. Aan het slot van deze bijeenkomst wer den verschillende vragen gesteld, die o.a. werden" beantwoord door de heer J. B. Hutten, waarnemend directeur van Sociale Zaken te Beverwijk. Java op stapel bij Stapel. De logger Java KW 159, die meestal tot de beste be- sommers van de loggervloot behoort, zal deze eer een'poosje aan anderen moeten overlaten, want Zaterdag is het schip naar de werf van Stapel in Spaarndam ge gaan voor een fikse onderwaterbeurt. Een van de oliebunkers, die de laatste tijd be halve olie ook water bleek te bevatten zal eveneens onder handen genomen moeten worden en dus zal er van varen voor Pa sen wel niets meer komen. Nehim I „hing zich op". De kotter Nehim I lag buiten verwachting inplaats van Maandag Zaterdag al voor de markt, daar het schip tijdens de visserij de trawi aan een wrak vasttrok en daarbij zo gron dig met het want verward raakte, dat zelfs de galgen kromtrokken. Daar was op zee weinig aan te doen, zodat de kotter thuis voer. De schade aan het tuig viel nogal mee, die beperkte zich tot een paar ka potte borden en een gescheurde buik van de trawl. Dat lustte de handel wel. De trawler- logger van de rederij .Vrolijk te IJmuiden, die er binnenkort een zusje van dezelfde omvang, eveneens afkomstig van de werf D. en Joh. Boot in Alphen bijkrijgt, heeft vorige week fortuinlijk gevaren. Het schip maakte 500 kisten haring, 200 toters en 300 stuks dikkoppen buit en daar de kwa liteit prima was, wilde de handel er wel aan. Het meeste van de aanvoer kon dan ook verkocht worden en er werd een weekreis gemaakt van liefst f 12.000. Middenweek. Voor de Woensdag- markt waren de volgende trawlers al be kend: Vikingbank (Dinsdag binnen) met 30 kisten schelvis, 85 kabeljauw, 200 wij ting, 50 diversen, 30 radio, 250 makreel, 55 stokkebit, 35 haring en 100 stuks stijve kabeljauwen. De Maria van Hattum komt naar de Woensdagmarkt met 800 kisten in totaal. Aanspraak. De Twee Gebroeders HD 79 van de rederij Slot en de onfortuin lijke plaatsgenoot HD 54, die pas werd vlotgesleept van het Bloemendaalse strand stonden Zaterdag tezamen in dok voor een inspectie en een revisie onder de water lijn. Vlootvaria. Van de trawlers liggen momenteel voor de kant de RO 46, de Pet ten, de Hoop en de Zeelandia, welke laat ste een nieuw verfje heeft gekregen. Van de Poolse vloot is Zaterdag de Saturn GDIJ 122 binnengekomen. Naar Amsterdam. Verscheidene IJ- muidense klantjes onder de Urkers zijn Zaterdag hun geluk in Amsterdam wezen beproeven. Het waren de UK 72, 22, 61, 215, 28, 99, 80, 203, 243, 32, 79, 60, 66, 168, 98 en 185. Dat lag niet alleen aan het zak ken van de scholletjes, maar ook aan het feit, dat er in de week voor Pasen toch weinig animo meer bestaat en de meeste schepen dus naar huis gaan om te repa reren. Eieren gaan voor. Verscheidene Kat- wijkse rederijen hebben er ook niet veel zin meer in, nu de feestdagen naderen en de belangstelling meer óp eieren dan op vis gericht zal zijn. En bovendien is deze stille week een pracht gelegenheid, om het een en ander aan boord op te knappen. Vanmorgen. In totaal waren er Van morgen 22 loggers, 13 kotters en de traw lers Bloemendaal, Post Boy, Limburgia, Shamrock en de Haarlem voor de markt en hét totale aanbod bedroeg 140 kisten schelvis, 220 kabeljauw, 800 gestripte wij ting, 300 dichte wijting, 2300 maKreel, 200 Noordharing, 1150 Zuidharing, 115 radio, 15 wolf, 1800 stijve kabeljauwen, 277 kis ten diversen, 140 toters, 21.000 kilo tong en 1800 kisten schol. Mooi schot. De Johannes Polderman, die waarschijnlijk de markt van morgen zal bezoeken, heeft een mooie spok 'kabel jauw buitgemaakt. Behalve dé 520 kisten makreel, de 70 schelvis, 75 dichte wijting, 40 zwarte kool en 25 diversen werden er 650 stuks dikkoppen gemeld. Vlaardingwaarts. In afwijking van de normale gang van zaken is de KW 48 naar Vlaardingen gegaan om daar vandaag te kunnen markten. Het schip loste er 300 manden Silverpitt-haring en 150 stuks stijve kabeljauwen. Nat pak. Zondagochtend raakte de wachtsman Krab op de SCH 135, welk schip alleen aan de Zuidzij te wachten lag, door een misstap tijdens de sterke wind te water, maar gelukkig waren er genoeg helpende handen in de buurt - al moesten de redders van de Noordzij ko men - om de gevolgen tot een nat pak te beperken. Tot zijn geluk kon Krab zich vasthouden aan een net, dat van boord af hing. Schar. De enige IJmuider snurrevaad kotter, de IJM 23 van de rederij P. Ha mers was Zaterdag met 84 kisten, schar aan de markt. De Deense schipper Axel met drie IJmuider deelvissers moesten de reis afbreken omdat de kop van de winch was gebroken. Voor de 6-daagse reis werd f 1500 besomd. Sumatra Zaterdag geweest. Omdat de VEM drie trawlers aan de Maandag- markt verwachtte en onderlinge concur rentie wilde voorkomen, liet de rederij schipper Jan Klinkenberg in de loop van Vrijdag weten dat deze met de Sumatra maar de Zaterdagmarkt moest proberen te halen. Hiermee had de schipper weinig moeite omdat de trawlers voor de Maan- darmarkt reeds in de nacht van Vrijdag on Zaterdag voor de IJmuider pieren „op de loer" liggen. De Sumatra kwam Zater dagnacht om 1 uur binnen en de lossing kon om 2 uur beginnen van de 840 kisten vis. Meel per schip. Zondagmiddag zijn twee lichterschepen binnengekomen, na- meliik de Alma en de Bertha die gezamen lijk 923 ton vismeel voor „de Toekomst" te IJmuiden in hadden. Verwacht werden nog de Alblasserdam en de Wuta even eens met vismeel. Alle schepen kwamen van Rotterdam. De Shamrock IJM 129 maakte in de afgelopen week slechts 60 kisten vis buit, maar ook een naar mooie trekken kabel- iauw. In toiaal loste schipper v.d. Zwan 1200 stuks dikkoppen Marktprijzen. Heilbot 3.30-2,65, gr. tong 2.60-2,20, gr.m. tong 2,43-2,13, kl.m. tong 2.39-2.16, kl. tong I 2,42-2.19, kl. tong II 1,72-1.60. tarbot I 2,60-1,90 per 1 kg. Tarbot II 84, tarbot III 74, tarbot IV 70, Tongschar 79. schartong 28, gr. schol 31-27, gr.m. schol 57-36, kl.m. schol 64-40, kl. schol I 48-25, kl. schol II 25-8, schar 19-9, bot 9.50-8, v. haring 15,50-11, makreel 15-13,50, gr. schelvis 50, gr.m. schelvis 63-50, kl.m. schelvis 55-52, kl. schelvis I 56-55, kl. schelvis II 37-30, wijting 25-8, gr. gul 45, midd. gul 43, kl. gul 30-26, kl. wolf 42-41, poontjes 22-17,50, lommen 27, kl. koolvis zw. 31-28, kl. koolvis wit 35-32 per 50 kg. Gr. kabeljauw 188-177, gr. kool vis zw. 66-61, gr. koolvis wit 90-88, gr. leng 108-80, gr. wolf 82-79 per 125 kg.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3