Landelijk sportcentrum in omgeving van Haarlem Chefarfs&e „4" Het Hek van de Dam Agenda voor Haarlem Viervoudige werking! MILLIOENENPROJECT IN STUDIE Hartewens van Karel Lotsy, verwezenlijking nabij Hoge Raad acht het opzetsysteem strafbaar Nederland verloor van Ierse Vrijstaat Nog felle strijd om de titels in de lagere afdelingen ^VO ENS DAG 1 APRIL 1953 VIERVOUDIGE WERKING In December kwamen 4298 huizen gereed Faillissementen Beroep van veroordeelde aannemer verworpen Moeder spoorde dochtertje tot diefstal aan Minister Zijlstra naar de West en de V.S.? Herstel op bijna droog gevallen Goeree vordert Voetbal FIFA - JEUGDTOURNOOI Centrale training hervat Witte kater Boekenstal Basketball Waterpolo Haarlem trok tegen GZC aan kortste eind - ?yo- r-Kyi'.fóisï'W De wens, die door de heer Karel Lotsy bij zijn afscheid als voorzitter van de K.N. V.B. werd geuit: een centrum voor de ge hele Nederlandse sport, zal wellicht spoe diger verwezenlijkt worden, dan hij zelf heeft durven hopen. Een groep particulie ren overwoog reeds voordat hij dit verlan gen kenbaar maakte de mogelijkheden tot de bouw van zulk een centrum, speciaal met het oog op het grote gebrek aan zaal ruimte waarmee de beoefenaars van de binnensporten te kampen hebben. De ini tiatiefnemers, die aan het hoofd staan van een beleggingsmaatschappij, hebben reeds de Heemst'eedse architect Gcrh. Jansen op dracht gegeven een ontwerp te vervaardi gen voor dit omvangrijke werk, dat waar schijnlijk in gedeelten zal worden uitge voerd. De keuze voor de plaats van dit mil- Iioenenproject, dat onder meer sporthallen, hotelaccommodatie (ongeveer 110 bedden), restauratie- en vergadergelegenheid, par- keerrruimte en terreinen omvat, is op de omgeving van Haarlem gevallen. Zodra de heer Lotsy van het plan ver nam, zegde hij zijn volle medewerking toe en zijn advies zal dankbaar worden aan vaard gezien de grote ervaring betreffende sportaccommodatie, die hij in tal van lan den heeft opgedaan. Voor de verwezenlij king van het plan zal de architect in gezel schap van de heer Lotsy enige van derge lijke sportcentra in het buitenland in ogen schouw nemen. Zoals de laatstgenoemde reeds in een onderhoud met onze sport redacteur tijdens zijn afscheidsreceptie te kennen gaf, gaan zijn gedachten hierbij speciaal uit naar Finland, dat in Vierumae- ki zulk een „brandpunt" van de sport be zit, en naar Zwitserland, dat een voorbeel dig sportcentrum heeft in Magglingen. Dit particulier initiatief zal worden be lichaamd in een N.V. met aandeleq, waar voor men zich voorneemt ook de deel neming te vragen van de verschillende sportbonden in ons land. Dat de promotors van het plan eenstem mig Haarlem als ligging hebben gekozen is toe te schrijven aan de centrale plaats, die deze stad in het dichtst bevolkte deel van ons land inneemt, aan de omvang en het tamelijk heterogene karakter van de sportbeoefening in deze stad en vooral ook aan haar natuurlijke omgeving, welke vooral ook voor de vele buitenlanders, die men in een centrum als dit kan verwach ten, van groot belang is. Over het terrein, waarvan de plaats »in dit stadium nog niet kan worden medege deeld, zijn reeds onderhandelingen gaande met particulieren en daarvan zal uiteraard afhangen, welke oppervlakte de gebouwen en terreinen zullen beslaan. Behalve de geestdriftige belangstelling van de heer Lotsy is er nog een andere factor geweest, die gang in de voorberei dingen heeft gebracht. Dat is de snelle groei, die de binnensporten beleven en die vooral ook in Haarlem het probleem van de zaalruimte uitermate nijpend heeft ge maakt. Het is ook een van de vraagstukken waarvoor de onlangs opgerichte Haarlem se Sportraad zich gesteld ziet, temeer daar de vrees bestaat, dat het Krelagehuis, dat de binnensport toch al nauwelijks meer kan bevatten, de volgende winter niet meer beschikbaar zal zijn. Eerste deel - sporthallen Daarom zal het eerste gedeelte van het project naar alle waarschijnlijkheid de bouw van de sporthallen behelzen, die ook voor toeschouwers de nodige accommoda tie zullen bieden. De verwachting is gerechtvaardigd, dat ADVERTENTIE De vier beroemde geneesmiddelen in één tablet Chelarine „4" werken beter dan één middel afzonderlijk. Na een enkel tabletje - bij pijn of griep - voelt U zich een ander mens! ■n4tje doet wonderen! WOENSDAG 1 APRIL Stadsschouwburg: Volksvoorstelling ..En gelen zonder vleugels", 8.15 uur. Begijnhof kapel: Christen Spiritualistisch Centrum „De grotere wereld", 8 uur. Voorhelmstraat 25: Haarlemse Huishoud- en Idustrieschool, openbare les en tentoonstelling van 24.30 en 79 uur. Grote Kerk: Lijdensoverden king, spreker ds. H. S. J. Kalf, 8 uur. Palace: „Tarzan en de Wazuri diamanten", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Geluidsbarrière", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. City: „Alarm bij de kust wacht", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „Luchtduivels boven de Pacific", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De eerbiedwaar dige lichtekooi", 18 jaar. 7 en 9.15 uur. Lido: „De avonturen van Captain Clark", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Matthaus Passion", alle leeft., 8.15 uur. Rembrandt: „Zondige levens", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. DONDERDAG 2 APRIL Brinkmann: Humanistisch Verbond, spre ker prof. dr. M. Minnaert over „Atoom energie, een zegen of een vloek voor de mensheid?", 8 uur. Concertgebouw: C. O. V. Matthaus Passion, 7.30 uur. Grote Kerk: Lijdensoverdenking, spreker ds. B. van Gelder, 8 uur. Sionskerk. Eksterstraat: Pas sie stonde, spreker ds. A. K. Straatsma, 8 uur. Palace: „Tarzan en de Wazuri dia manten", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Geluidsbarrière", 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. City: „Alarm bij de kustwacht", 14 jaar, 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Spaarne: „Luchtduivels boven de Pacific", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De eerbied waardige lichtekooi", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Lido: ..De avonturen van Captain Clark", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Mi nerva: „Matthaus Passion", alle leeft., 8.15 uur. Rembrandt: „Zondige levens", 18 j., 2, 4/15, 7 en 9.15 uur. de gemeente Haarlem haar medewerking zoveel als maar enigszins mogelijk is, zal willen geven, niet alleen omdat een uit breiding van de sportaccommedatie reeds lang haar aandacht heeft, maar niet min der omdat de aantrekkingskracht van Haarlem voor binnen- en buitenlands be zoek, door zulk een sportcentrum belang rijk zal worden verhoogd. Zoals uit de gehele opzet blijkt gaat het lang niet alleen om wedstrijden, doch in het bijzonder om het contact tussen de re presentanten van de Nederlandse sport in al haar verscheidenheid op conferenties en andere bijeenkomsten. De betekenis ervan wordt het best omschreven met de woor den van de heer Lotsy: „een plaats waar het hart van de sport in Nederland klopt", In December 1952 kwamen 4298 wonin gen gereed. Sedert de bevrijding zijn in totaal 250.974 nieuwe woningen opgele verd, waarvan in 1952 54.601. Het aantal woningen in uitvoering op het eind van December 1952 bedroeg 51.260 tegen 51.991 eind November 1952. Begonnen werd in December 1952 met de bouw van 3567 wo ningen. De rechtbank te Haarlem heeft Dinsdag in staat van faillissement verklaard: N. D. van der Bent, fabrikant in plastic artikelen, Rijksstraatweg c 86, Haarlem, aldaar handelende onder de benaming Han delsonderneming Vanderbent. Rechter-com- missaris: mr. N. Smits. Curator: mr. J. G. Rietkerk, advocaat en procureur te Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is geëindigd het faillis sement van: A. J. J. Schreuder, koopman, wonende te Zaandam, Hogendam 4. Rechter-commissa- ris: mr. N. Reeling Brouwer. Curator: mr. W. Boers, advocaat en procureur te Over- veen. De Hoge Raad heeft het beroep ingesteld door de aannemer L. G. uit Mijdrecht, tegen een hem opgelegde veroordeling we gens toepassing van het opzetsysteem ver worpen. G. kreeg met enige andere aan nemers een uitnodiging om in te schrijven voor de bouw van het tehuis voor bejaar den „Avondlicht" te Mijdrecht. Hij kwam tot een zogenaamde „blankprijs" van f 325.890, waar voor hemzelf f 13.000 bij moest. Na vergelijking van de prijzen met zijn mede-inschrijvers werd op dit totaal nog f 27.000 gelegd aan opzetgelden. Dit geld zou bij gunning van het werk aan G. aan de andere inschrijvers worden uitbe taald ter dekking van hun onkosten. Tegen de aannemers werd een strafver volging ingesteld wegens overtreding van het prijsvormingsbesluit. G. werd veroor deeld, de andere aannemers werden vrij gesproken. Voor de Hoge Raad werd door mr. A. E. J. Nijsingh aangevoerd, dat als economische grondslag van het opzet systeem geldt, dat andere inschrijvers vergoeding moeten krijgen voor gemaakte kosten en algemene uitgaven. Ongebrei delde concurrentie is strijdig met het alge meen belang en heeft een ongunstige in vloed op de kwaliteit van het werk. De aanbesteder betaalt bij toepassing van het opzetsysteem niet veel, zolang een rede lijke aannemingssom niet wordt over schreden, aldus de raadsman. Het gerechtshof was van mening, dat een wijze van prijsvorming, die zonder meer tot een met het algemeen belang strijdig resultaat moet leiden, ook al laat zich niet aantonen dat het resultaat met het alge meen belang in strijd is, strafbaar is vol gens het Prijsvormingsbesluit. Bovendien gold het hier een onderhandse aanbe steding. Hier werden onderhandse, niet te controleren uitbetalingen aan derden ge daan. Deze waren bij deze wijze van prijs vorming in de berekende prijs verborgen. Het hof was van mening, dat de prijs een bestanddeel bevatte, dat geheel buiten de kosten van het werk, daarin begrepen het aannemersloon, stond. Het hof achtte het onwaarschijnlijk, dat lage inschrijvings prijzen worden gecompenseerd door opzet- bedragen om tot rendabiliteit van aan nemingsbedrijven te komen, zeker niet in een gesloten kring van uitgenodigde in schrijvers. De Hoge Raad deelde deze op vattingen en heeft het beroep verworpen. ADVERTENTIE Twaalf maanden gevangenisstraf, waar van vier voorwaardelijk, eiste de officier van justitie bij de Rotterdamse rechtbank tegen een 47-jarige vrouw, aan wie ten laste was gelegd dat zij in een warenhuis boeken en een zeemlederen lamp had weggenomen. Voorts werd zii er vain be schuldigd haar dochtertje van negen jaar te hebben gedwongen twee blikken koffie weg te nemen. Het kind had aan de politie verklaard dat haar moeder haar gezegd had, dat zij het moest doen d'aar zij anders een pak slaag zou krijgen. De vrouw gaf dit toe. Naar het ANP uit Willemstad ver neemt zou de minister van Economische Zaken, prof. dr. J. Zijlstra, het plan heb ben in April een bezoek te brengen aan de Antillen, Suriname en de Verenigde Staten. Het bezoek aan de Verenigde Sta ten zou tot doel hebben enige mogelijk heden tot vergroting van de Nederlandse export te bestuderen. Ook de wijze, waar op Amerikaanse investeringen in Neder land zouden kunnen worden aangemoe digd, zou mogelijk een onderwerp van be spreking kunnen uitmaken. Nu het eiland Goeree-Overflakkee ongeveer voor 80 percent onder water heeft gestaan vrijwel weer droog is, kan het herstel voortgang vinden. De wegen, die plaatselijk zwaar beschadigd waren zijn provisorisch hersteld. De Langeweg van Oude-Tonge naar Nieuwe-Tonge is voor het verkeer gesloten, terwijl in Oude- Tonge een enkele weg eveneens is gesloten met het oog op instortingsgevaar van on dermijnde woningen. Het drooggevallen bouwland is groten deels ingezaaid, voornamelijk met gerst, het enige produet dat nog kan gedijen op gronden, waarvan het zoutgehalte boven de 14 ligt. Verscheidene dorpen zijn weer toe gankelijk voor de bevolking, onder andere Sommelsdijk en Middelharnis met uitzon dering van enkele straten. Andere plaatsen als Ooltgensplaat en Nieuwe-Tonge zullen binnenkort volgen. Dank zij de krachtige hulp van de colonnes van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers zijn vele wo ningen reeds schoongemaakt, toch valt er ook op dit gebied nog veel te doen. In de gemeenten waar veel woningen vernield of zwaar beschadigd zijn, zoals Oude- en Nieuwe-Tonge en Stellendam zal de terugkeer van de bevolking speciale maatregelen vragen, bijvoorbeeld huis vesting in barakken en inwoning. In het zwaar getroffen Oude-Tonge zul len voorlopig nog geen vrouwen en kin deren mogen terugkeren, het opruimings- en bergingswerk is daar nog niet voltooid, water- en gasleidingen zijn voorlopig her steld, het water is nog onzuiver, zodat alle drinkwater per schip moet worden aange voerd. In verscheidene plaatsen op het eiland worden reeds herstelwerken aan woningen en boerderijen verricht, grote projecten zijn nog niet aanbesteed. In enkele gemeenten, onder andere Me lissant, worden barakkenkampen gebouwd. Deze zullen voorlopig dienen voor huis vesting van dijkwerkers die van buiten het eiland zullen komen. ADVERTENTIE In de eerste wedstrijd van het Fifa jeugd- tournooi heeft de Nederlandse ploeg in Antwerpen tegen de Ierse Vrijstaat een een nul nederlaag geleden. Met rust was de stand nulnul. Door dit resultaat is Neder land in het troosttouronoi gekomen, waarin om de negende tot en met de zestiende plaats in het eindklassement wordt gespeeld. De verdere uitslagen luiden: Spanje Saarland 50 (rust 10); EngelandBelgië 20 (na verlenging) (rust 00)Joegosla viëNoord-Iierland 51 (rust 20); Tur kijeFrankrijk 10 (rust 10); Hongarije —Zwitserland 40 (rust 20); Luxemburg Oostenrijk 43 (rust 13); Duitsland Argentinië 32 (rust 22). Voor de kwartfinales ziet het rooster er als volgt uit: TurkijeLuxemburg: Honga rijeIerse Vrijstaat; EngelandJoegosla vië; DuitslandSpanje. In de eerste ronde van het troost-tournooi luidt het programma: FrankrijkOostenrijk; ZwitserlandNederland; BelgiëNoord- Ierland; ArgentiniëSaarland. Al deze wedstrijden worden op Donder dag 2 April gespeeld. In het Olympisch Stadion is Dinsdagavond de centrale training, van de spelers, die voor vertegenwoordigende elftallen in aanmer king komen, hervat. Aanwezig waren: Landman (Sparta), Van Raalte (Blauw Wit), Boskamp (Ajaxi. Tcrlouw (Sparta), Hen driks (Vitesse), Van Schijndel (SVV), Bics- brouck (RCH), Lenstra (Heerenveen), Cla- In het kleine zaaltje op de eerste ver dieping van hotel Schiller aan het Rem- brandtsplein, waar tot voor kort de be treurde Cor Ruys met zijn ensemble de nieuwe stukken placht te repeteren, hebben wij een paar dagen geleden een oude vriend teruggezien: dr. Ludwig Berger, die zich in de oorlogsjaren in Nederland schuil hield en in zijn wo ning aan de Amsterdamse Vondelstraat een „zwarte" toneelschool had. Heel wat artisten, zowel van reeds gevestigde reputatie als met nog onbekende namen, kwamen daar bijeen om te werken of om over allerhande artistieke problemen te spreken. De onder zijn eminente lei ding in twee kamers en suite gegeven voorstelling van „Een Midzomernacht- droom" van William Shakespeare, waar in als wij ons niet vergissen Elise Hoomans en Ellen de Thouars de door de donkere wouden rond Athene dolen de meisjes waren, geniet nog altijd de legendarische roep van een sprookje, dat op onverklaarbare wijze werd waar ge maakt. In hetzelfde huis heeft Jan de Hartog kort voor zijn expeditie als Engeland vaarder het eerste bedrijf van „Schipper naast God" geschreven, waarmee hij zich later een internationale naam zou verwerven. Maar in die dagen, zo meent Ludwig Berger zich thans te herinneren, was'deze schrijver nog een tamelijk be scheiden jongmens, die maar al te graag naar de raad van een ervaren vakman luisteren wilde. Door zijn langdurig verblijf in Am sterdam hij heeft er ook films (onder andere „Pygmalion" naar Bernard Shaw) geregisseerd spreekt Berger een aardig mondje Nederlands, welke taal hij in ieder geval uitstekend ver staat. Hoe aardig, moge blijken uit zijn mededeling, dat hij zich onlangs zo pret tig had vermaakt met een opvoering van „De witte kater" van Heijermans, welk stuk hij enkele weken geleden in Eind hoven zag. Pas na enig toepassen van de Freudiaanse associatietechniek begrepen wij dat hij „De wijze kater" bedoelde, want wijze klinkt als het Duitse „weisze" dat witte betekent. Het merk waardige bij dit alles is, dat de bewuste kater van kop tot poten in het z\vart is gekleed. En nu we het hier toch over hebben, toevallig hoorden wij gisteren een historische anecdote over dit spel, die nog volkomen onbekend is en waar wij dus gaarne een plaatsje voor in ruimen. Toen de première van dit „boosaar dige" verzinsel naderde, bedacht Jan Musch zich dat niemand er zich een idee van had gevormd hoe hij zich voor de titelrol eigenlijk schminken moest. Daarom besloot hij zich een paar leuke ansichtkaarten van poezen aan te schaf fen en de mooiste daarvan als model te gebruiken. Maar toen hij voor de gene rale repetitie, de eerste in costuum, het Grand Théatre in de Amstelstraat be trad, kwam hij tot zijn schrik tot de ont dekking dat hij dit nobele voornemen in het geheel niet had uitgevoerd. Het was al te laat om terug te keren en alsnog te gaan zoeken en daarom nam Jan Musch in arren moede maar het besluit er van te maken wat er van te maken was. Wie schetst echter zijn verbazing, toen hij in zijn kleedkamer, pal naast de kapspiegel, een zwarte kater zag zitten met een allerliefst wit befje? Op zijn tenen sloop de grote acteur naar zijn stoel en tot zijn voldoening bewoog het beest geen haar van zijn snor. Met een pijpje verf schetste Musch de kop van het dier op het glas, zorgvuldig het wit rond het bekje markerend. Nauwelijks was hij daarmee klaar, of de kat nam een sprong van de tafel, vloog weg door de nog geopende deur en verdween uil het gezicht. Nimmer heeft iemand van het gezelschap deze poes teruggezien. Maar Jan Musch had zijn model en de opvoering werd een. groot succes! We hadden het echter niet over Jan Musch maar over Ludwig Berger en daarom zij hier meegedeeld, dat deze Duitse regisseur, die vele jaren in Enge land en Amerika werkte, thans in ons land verblijft om met enkele spelers van de Nederlandse Comeclie de opvoerin gen voor te bereiden van „Der Schwie- rige" van Hugo van Hoffmansthal, waarvan enige voorstellingen in het Holland Festival gegeven zullen worden in de loop van deze zomer, doch waar van Haarlem aanstaande Zaterdag onder te titel „Een moeilijk mens" de première kan aanschouwen. Ludwig Berger is vol lof over de pres taties van de Hollandse acteurs en ac trices, vooral als men rekening houdt met de omstandigheden, die een voort durend reizen en trekken van de ene plaats naar de andere noodzakelijk maken. De toneelspelers in Holland, zo zei hij, hebben eenvoudig geen tijd om slecht te zijn of kwaad te doen, want ze zijn altijd wel ergens mee bezig. In Ber lijn en Wenen daarentegen hangen zij overdag in allerlei kroegen rond, omdat zij niet weten wat zij anders met hun vrije tijd beginnen moeten. En boven dien verdienen ze daar teveel. Als ik, zo vertelde hij, des morgens naar de repe titie ga, ben ik de enige van alle deel- ïemers aan een voorstelling, die niet per auto arriveer...... In Nederland kent men geen leegloperij, daar valt men let terlijk van het ene stuk in het andere. Van deze gezellige prater hebben wij nog twee uitspraken genoteerd, die ons de moeite waard leken. De ene betrof de critiek. Als een regisseur, zo betoogde hij terecht, vijftig procent bereikt heeft van wat hij nastreefde, dan is men al blij dat hij ten minste de helft op een redelijke manier wist klaar te-spelen en toont men daar waardering voor. Maal ais het hem voor negentig procent ge lukt zijn voornemen te realiseren, dan wordt hij voor de overige tien procent gehangen! En zijn tweede opmerking betrof het „vandaagse" publiek, dat hij met een wild dier vergeleek, dat alles vreet wat hem wordt voorgezet, maar dat. tegelijkertijd schreeuwt om een oor deel over hetgeen het zojuist met zoveel genoegen genuttigd heeft. En nu we toch zo gezellig bezig zijn, schiet ons een derde uitspraak van hem te binnen, of liever gezegd: een wens. Dr. Ludwig Berger zou namelijk zo graag de kans eens krijgen om de „Gys- breght van Aemstel" te laten zien zoals het naar zijn mening behoort, te weten als een oratorium. Hij zou hier echter alleen toe bereid zijn, als hij de mede werking van het Concertgebouw-Orkest kon krijgen. Over toneel gesproken: vlak naast de Stadsschouwburg op het Leidseplein heeft thans sinds luttele weken een zekere heer Schroder, een van de blij moedigste mensen die wij kennen, zijn tent opgeslagen. Op de tafel onder het zeildoek liggen allerhande antiquarische boeken over het ballet en de dramati sche kunst uitgestald. Tegen zeer rede lijke prijzen kan-men daar eigenaar van worden. Zijn collectie, die hij dagelijks in een paar koffers met zich meevoert, is misschien niet bijzonder groot, maar wel gevarieerd en bevat veel waarde volle curiositeiten. Daarover behoeven wij echter hier niet uit te weiden, want dat zou op reclame gaan lijken. Trou wens, u kunt best zelf eens gaan kijken. Doch wel willen wij de aandacht vesti gen op de typische prenten met com- media-dell'arte-figuren, die de snuffe laars toegrijnzen. Wij weten niet hoe het u zal vergaan, maar wij hadden steeds het gevoel dat wij werden uitgelachen door ons spiegelbeeld, toen wij daar zo in die verzameling bladerden. Niemand wordt graag met zichzelf geconfron teerd. Daarom, geachte heer Schroder, zijn wij zo haastig er vandoor gegaan, zonder iets tè kopen. BOEDA van (ADO), Van der Ley (Leeuwarden), Schmidt (Eindhoven) en Van der Kuil (VSV). De beide DOS-spelers Van der Bo- gert en Luiten keken op het bankje toe. De eerste door een lastige, eeltblessure en de laatste in verband met een geblesseerde enkel. Alberts, Tebak, De Voogd, Klaassens, Wiertz en Van Ede lieten verstek gaan, om dat zij öf opgesteld zijn in het Nederlands B-elftal, dat vanavond tegen Leytonstone in Den Haag uitkomt, óf in de teams van Oost-Nederland en Zuid-Nederland hebben gespeeld. De bedoeling is dat het voorlopig Neder lands elftal Woensdagavond na de wed strijd tegen Leytonstone zal worden samen gesteld. Al zijn de kampioensteams van de basketballcompetitie in Haarlem thans bekend, HOC en Oosterkwartier wisten de strijd hierom in hun voordeel te beslissen; toch blijft de competitie nog de aandacht vragen door het spannende verloop in de lagere klassen. In de dames tweede klasse is het aantal kans hebbers door twee nederlagen van HOC 2 teruggebracht tot drie, t.w. SCH 2, HHC 2 en OK. Van dit trio heeft OK twee verliespun.tei) meer dan de ande ren. Wij zién. hier HHC 2 ëèhter wel als de sterkste. Schoten wist in jdeze klasse de laatste plaats te verlaten, waarop Rapiditas 2 thans is beland. In de derde klasse bij de dames is OK 2 door de recente nederlaag tegen IHJ thans ook uitgeschakeld. Van de vier candidaten HGA 3, IHJ, PSVH 2 en SCH 3 staat eerstgenoemde het guns tigst; de kansen van SCH 3'zijn uiterst gering. Wij houden het hier Op HGA 3. Oosterkwartier 2—Schoten eindigde in de tweede klasse heren in een puntenverde ling. Hierdoor schakelde OK 2 zich zelf uit. Schoten noteert drie verliespuntcn meer dan Antilopen 2. Het tekent wel de geringe kracht van deze ploegen in de tweede klasse, dat een team als van Antilopen 2, grotendeels bestaande uit veteranen, hier waarschijnlijk opnieuw kampioen wordt. Te laat om nog van de laatste plaats af te komen, boekte HHC 2 eindelijk weer eens een overwinning. Veel opzien baarde de nederlaag van het nog ongeslagen OK 3 tegen het reeds kans loze HOC 3 in de afdeling heren 3 B. Door dit resultaat is SCH 2 thans gelijk gekomen met OK 3. Met ieder nog drie wedstrijden voor de boeg, zal cT^ beslissing wel vallen in de wedstrijd tussen genoemde teams, ten zij HOC 3 nogmaals voor een verrassing zorgt door ook SCH 2 te kloppen. Dames 2e klasse; Heren 2e klasse: SCH 2 12 22 Antilopen 2 11 20 HHC 2 10 18 Schoten 12 19 OK 10 16 OK 2 11 13 HOC 2 10 12 Harlem T. 11 11 Antilopen 2 11 8 Rapiditas 13 11 HGA 2 11 4 HGA 2 11 8 Schoten 11 4 PSVH 13 8 Rapiditas 2 11 2 HHC 2 12 4 Dames 3e klasse: IHJ 13 21 Heren 3e kl. B: HGA 3 12 20 Oosterkw. 3 11 20 SCH 3 14 20 SCH 2 11 20 PSVH 2 11 17 HOC 3 11 14 OK 2 12 13 Antilopen 3 11 13 HOC 3 14 10 Schoten 3 11 8 IHJ 2 13 5 IHJ 3 10 5 HHC 3 12 4 HHC 3 9 2 Antilopen 3 11 2 HOC 4 7 0 Door het plotseling niet beschikbaar zijn van de speelzaal in Rotterdam is de ont moeting RotterdamHaarlem thans vast gesteld op Woensdag 15 April. Zwemclub Haarlem, GZC en HZ PC moeten een halve competitie spelen om het winter-waterpolokampioenschap van Ne derland. Gisteravond werd in het Sport- fondsenbad in Haarlem de eerste wedstrijd gespeeld tussen Haarlem en GZC, welke strijd na veel spanning in een vijfvier overwinning voor GZC is geëindigd. GZC begon goed, want al spoedig stonden de Gouwenaars door treffers van De Boer met tweenul voor. Met een prachtig ach- terwaai-ts schot maakte Bijlsma er twee een van, maar nog voor rust werd het door De Boer drieeen. In de tweede helft slaagde Haarlem er in ondanks een numerieke minderheid door Bijlsma uit een strafworp de stand op drie twee te brengen, maar GZC antwoordde met een mooie goal van Beyderwellen (42). Nadat keeper Weck "van GZC een straf worp van Braasem gehouden had, scoorde Beyderwellen met een afgemeten boogbal opnieuw (5—2). Dat werd Haarlem te erg. Eerst maakte Braasem er uit een door Bijlsma genomen corner vijf—drie van en direct daarop bracht Bijlsma uit een pass van Braasem de stand op vijf—vier. Bijna was het toen nog gelijk geworden, maar keeper Weck hield in de laatste seconden nog een fel schot van Ten Berge uit zijn doel.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 5