Toestand in Indonesië onmiskenbaar verbeterd Zierikzeese middenstanders Visserij -varia procederen tegen gemeentebestuur Er komt weer wat orde Luimen van de massa nog te zeer richtlijnen van regeringsbeleid Meer stabiele positie Prof. Gielen antwoordt Evert Vermeer Evacuatiebevel onrechtmatig? IJ muiden D.G.S. - revue Velsen-Noord Velserbad door gemeente overgenomen Luidsprekers 7 G. H. Bührmann overleden Gevluchte directeur van „Levensavond" in arrest Roemeense premier ernstig ziek Weer een verzoek van Televisie Stichting „The Dio's" brachten fleurige muziek Watervliet I kan het nog redden PSV verloor van Plaatwellerij I Scheepvaart -JD O N DERDAG 9 APRIL 195 3 Van onze correspondent te Soerabaja) Hoewel er alle reden is om de toestand in Indonesië met grote bezorgdheid gade te slaan, is het toch stellig zoals voortdurend weer gebeurt onjuist te zeggen dat er in het geheel geen vooruitgang zou zijn. Men vergeet gauw en concentreert zich gemakkelijk op het onaantrekkelijke heden, daarbij maar al te licht uit het oog ver liezend, dat het verleden ook een aantal buitengewoon onaantrekkelijke kanten bood. In 1950 bijvoorbeeld waren in Oost- en Midden-Java, tot in de grote steden toe, schietpartijen aan de orde van de dag. Men barricadeerde zijn huizen in de stad tegen rovers en de bevolking van het platteland nam de vlucht naar de steden. Ban doeng werd overvallen. Er brak opstand uit op Ambon en in Makassar. Op klaar lichte dag werden mensen op straat van duizenden guldens beroofd. Ondernemingen werden leeggeroofd en gebrandschat. In Soerabaja alleen was het aantal auto-dief stallen niet meer te tellen. Er woedde een felle strijd tussen ambtenaren, die wel en niet met het voormalige Nederlands Indische gouvernement hadden samengewerkt. Het was- een eindeloze reeks van ernstige gebeurtenissen, die stuk voor stuk de pas ge boren staat op zijn grondvesten deden schudden. Dit alles is nu voorbij en dat is belangrijke winst. Helaas zijn er nieuwe problemen voor in de plaats gekomen, nu vooral van economische eh financiële aard. Maar critiseert men met een terugblik tot 1950 en niet alleen met het oog op de situatie van vandaag dan zal men moe ten toegeven, dat er wel iets bereikt werd. En eigenlijk is er alle reden om zich te verbazen, dat in de eerste periode van het zelfstandig manoeuvreren, het hele schip van staat niet reddeloos op de klippen te pletter is geslagen. Wat bereikt is, dat is een wat meer stabiele positie. Onder de gegeven omstandigheden is dat reeds een belangrijk winstpunt, dat tevens een kleine belofte inhoudt voor de toekomst. Zo'n belofte was er in de eerste periode na 1949 stellig niet. Dat het nu in de naaste toe komst veel beter zal gaan, mag men niet verwachten. Men zal de Indonesische re gering tijd moeten geven en niet van haar mogen verlangen, dat zij in enkele maan den iets presteert, waar jaren, waarschijn lijk vele jaren, voor nodig zijn. Ons inziens is de situatie op het ogenblik zo, dat de Indonesiër dankbaar mag zijn, dat hij na drie jaren op het thans bereikte punt is aangekomen en dat het hem gegeven is de nog wachtende vraagstukken omzichtig aan te pakken. Onze indruk is daarbij, dat de doorsnee Indonesiër de zaak ook inderdaad zo ziet. En het is misschien wel goed er in dit verband op te wijzen, dat elk terug verlangen naar de ongetwijfeld betere toe standen van voor de oorlog hem vreemd is. Hij moge dan wel eens een vergelijking tussen toen en nu trekken, niettemin is hij bereid de zware tol, die hem gevraagd wordt op de weg van kolonie tot zelfstan dige staat, te betalen. Door Nederlandse bril bekeken, ligt de zaak natuurlijk heel anders. Ook de Ne derlander betaalt-, een deel van de prijs van de souvereiniteitsoverdracht. Voor hem is er echter achteruitgang, zonder een redelijke kans om deze teruggang eens te zullen mogen zien als een aanloop voor Op 25 Maart sprak het Tweede Kamer lid Evert Vermeer in de VARA-rubriek ,,Op de korrel" over een artikel van prof. Jos. J. Gielen met betrekking tot het hu manisme. Dit was voor prof. Gielen aan leiding zich gisteravond voor de VARA- microfoon te verweren. In een inleidend woord zei Evert Ver meer dat hij in zijn rubriek een paar keer over het humanisme heeft gesproken om dat hij er bezwaar tegen had dat de Partij van de Arbeid en de VARA met het hu manisme worden vereenzelvigd, en omdat hij geloofde dat de strijd tussen de geeste lijke richtingen ermee gediend is dat er een open en eerlijk gesprek plaats vindt. Hij herhaalde hierna zijn opmerkingen van 25 Maart, waarna prof. Gielen het woord kreeg. Hij zei dat Evert Vermeer gezegd had dat hij in een artikel in het Limburgs Dagblad een groot aantal onjuistheden over het humanisme zou hebben gedebi teerd. „Het belangrijkste is, dat ik geschre ven heb, dat de humanist zijn toevlucht kan nemen tot leugen en bedrog en dat ieder voor eigen geweten bepale, hoever hij gaan kan." „Welnu", zei prof. Gielen, „dat hèb ik geschreven. Wanneer Evert Vermeer dit evenwel kwalificeert als leu gen en bedrog geeft hij valse voorlichting. In de bedoelde woorden gaf ik, ten dele letterlijk, de samenvatting van wat dr. Van Praag in Modern Humanisme ge schreven heeft." Prof. Gielen citeerde vervolgens een aantal passages uit dit boek waaruit hij concludeerde dat dr. Van Praag het liegen als kwaad verwerpt maar tevens erkent, dat men het desondanks soms moet doen. Voorts zei prof. Gielen: „Evert Vermeer verzweeg voor u, dat ik in het Limburgs Dagblad dertien artikelen over deze zaak geschreven heb. Hij deelde u niet mee, dat ik in het eerste de humanisten eniger mate in bescherming heb genomen tegen over minister Mulderije, omdat humanis me voor mij een minder euvel is dan nihi lisme. Hij vertelde u niet, dat het laatste artikel tot gewetensonderzoek in eigen kring aanspoorde." „Gaarne en vol overtuiging zeggen wij het de Franse schrijver Franqois Mauriac na: „Een ontkerstende wereld is een ge kruisigde wereld." Wij willen die wereld van dit' kruis bevrijden. Ik hoop dat Evert Vermeer dit zal inzien. Voor hem zou dat betekenen, dat hij u niet meer het lapje van vier zinnen uit een brede vlag van der tien artikelen voorhoudt," aldus prof. Gielen. In een slotwoord merkte de heer Ver meer op, dat hij niet heeft beweerd dat allen, die het humanisme bestrijden, leugen en bedrog gebruiken. „Ik denk daarbij al leen maar aan de artikelen van pater Van der Wey, die ik zeer hoogacht en waarmee ik als humanist zeker een basis voor dis cussie heb," aldus de heer Vermeer, die voorts zei dat prof. Gielen niet bestreden heeft, dat hij dr. Van Praag woorden van Herman Gorter in de mond heeft gelegd, en evenmin naar zijn overtuiging had aan getoond, dat achter de woorden, die dr. Van Praag zou hebben geschreven de zin „ieder bepale voor zijn eigen geweten hoe- Ver hij gaan kan" zou staan. een betere toekomst. Niemand zal kunnen ontkennen dat de souvereiniteitsoverdra&ht tot gevolg heeft dat vele Nederlandse be langen in Indonesië van aflopende aard zijn. Van Indonesisch standpunt is het na tuurlijk volkomen logisch dat men vele zaken, thans nóg in handen van Neder landers en andere buitenlanders, zelf wil gaan drijven. Het onlogische is echter, dat men hierbij vaak met zo'n geweld te werk gaat, dat men aan de pilaren van de eigen economie gaat rukken, waardoor het hele gebouw staat te schudden en begint te Het gerechtshof in Den Haag heeft de zaak van de Zierikzeese middenstanders tegen het gemeentebestuur van Zierikzee behandeld. De middenstanders meenden, dat het bevel tot evacuatie hun door het gemeentebestuur ten onrechte was gege ven. Zij werden indertijd in kort geding door de president van de Middelburgse rechtbank in het ongelijk gesteld. Van deze uitspraak gingen zij in hoger beroep. Voor de middenstanders pleitte voor het gerechtshof mr. K. A. Keuning. Hij be toogde dat er in Zierikzee binnen de kom geen sprake meer is van een alarmerende toestand. Er is voldoende drinkwater, de gasvoorziening is uitstekend geregeld, ge vaar voor aanspoelende cadavers bestaat niet. Reden tot ongerustheid bij vloed opkomst is er niet meer. De burgemeester, aldus mr. Keuning, heeft zich te grote bevoegdheden toege ëigend. Volgens de gemeentewet was de burge meester niet bevoegd de evacuatie te beve len. Bovendien mocht er geen noodrecht worden toegepast omdat er in Zierikzee in de juridische zin van het woord niet van een noodtoestand gesproken kon wor den. De overheid heeft de haar gegeven bevoegdheden voor andere doeleinden ge bruikt dan voor die, voor welke zij ge geven werden. Daarna was het woord aan mr. F. W. Adriaanse, die voor de burgemeester van Zierikzee pleitte. Hij wees erop, dat men bij deze kwestie de wetswijziging van 1931 niet uit het oog mocht verliezen. Hierbij werd het toetsingsrecht van de rechter uit geschakeld en het werd hem verboden, het terrein te betreden van het administra tief beleid. Dit werd alleen toelaatbaar ge acht bij een duidelijke aanwijzing op grond van de wet of bij bijzondere omstandig heden. Uit de watersnood, zo vervolgde hij, kan een noodtoestand voortvloeien. Er moet een autoriteit zijn, die diep in het leven der bevolking kan ingrijpen ter wille van de veiligheid dezer bevolking en voor de handhaving der openbare orde. voigens mr. Adriaanse zal men moeten aannemen, dat de gemeentewet onder be paalde omsfandigheden evacuatie toelaat. Zierikzee neemt een uitzonderingspositie Te Amsterdam is in de ouderdom van 73 jaar overleden de heer G. H. Bührmann, die tot 1 September 1950 hoofddirecteur was van G. H. Bührmann's Papiergroot handel N.V. te Amsterdam. Meer dan 58 jaren heeft de heer Bührmann zich aan de belangen van deze onderneming gewijd. Na zijn aftreden als hoofddirecteur werd hij commissaris der vennootschap. De begrafenis geschiedt Zaterdag om halftwaalf op de algemene begraafplaats aan de Bergweg te Bloemendaal. De directeur van het Tehuis voor Ouden van Dagen „Levensavond" te Medemblik, de heer A. G. D., die sedert Vrijdag ver dwenen was met medeneming van 3000 pensiongelden, is Woensdag 8 April te Ant werpen gearresteerd. Een brief, die uit Antwerpen was ver zonden, ondertekend door een kennis van D., en geadresseerd aan een der bewoners van „Levensavond", had tot gevolg, dat Dinsdagnacht de postcommandant van de rijkspolitie te Medemblik met de districts recherche naar Antwerpen reisde, waar tot de arrestatie van D. kon worden over gegaan. BELGRADO. (Reuter). Volgens „Yugo- press", het semi-officiële Joegoslavische persbureau, is de Roemeense premier, Gheorgiu Dej, ernstig ziek. Onder aanhaling van berichten uit Boe karest zegt het persbureau, dat Dej de vorige week de officiële receptie op de Hongaarse ambassade te Boekarest, ter ge legenheid van de Hongaarse nationale feestdag, niet heeft bijgewoond. Het ver klaart, dat Dej in vorige jaren nimmer verzuimd had de recepties bij te wonen. scheuren. En dit alles vindt plaats in een sfeer van crisis en achteruitgaande econo mische kansen, in een sfeer van onlust, misnoegen en tekortkomingen. Zet de nei ging, welke Indonesië thans aan de dag legt, om alles in een geforceerd tempo zelf te gaan doen, door, dan zal de weg om tot normale omstandigheden te komen, die zonder extra moeilijkheden toch al zwaar genoeg te begaan zal zijn, ongetwijfeld nog eens met kilometers worden verlengd. Dat het zover zal komen, is helaas gezien de ontwikkelingen van de laatste tijd, niet denkbeeldig. Immers, regering en parle ment hebben in dit land, waar nog nimmer verkiezingen zijn gehouden, de sterke nei ging zich te richten naar de wil van de massa. En die wil is bepaald niet sympathiek voor ons Nederlanders. Trouwens en dat kan ons tot schrale troost zijn even min voor andere blanke buitenlanders. De Washington Post schrijft althans: „Ameri kanen zijn in Indonesië nog minder popu lair dan andere buitenlanders, ondanks hun dollaruitgaven ten behoeve van voor lichtingsbibliotheken en diplomatieke en consulaire werkzaamheden". „Van vele In donesische politici", aldus het blad, „kan men horen, dat het mislukken van de po gingen tot verhoging van de levensstan daard te wijten is aan Amerika, dat de prijs van de rubber en van andere Indonesische deviezenbronnen, drukt". En dat is dan de dank, die Amerika, dat zo sympathiek stond tegenover de over dracht van de souvereiniteit en dat in de zelfstandig wording van Indonesië zo'n werkzaam aandeel had, in ontvangst mag nemen. Het bestuur van de Nederlandse Televi sie Stichting heeft zich schriftelijk tot het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond gewend met het verzoek op' korte termijn een conferentie te doen hou den in verband met de landenwedstrijd NederlandBelgië, op 19 April aanstaande te Amsterdam, welke ontmoeting men per televisie wil uitzenden. in, en het gemeentebestuur mocht geen risico's nemen. Een kwart van de panden is onbewoonbaar en de gemeente moest dus geëvacueerd worden om te voorkomen, dat de bevolking te zeer opeen gedrongen zou worden. Verstoring van de openbare orde kan ook voorkomen bij natuurrampen. Hij wees de critiek, die zijn tegenpleiter op de burgemeester had uitgebracht van de hand en zeide, dat deze waarlijk niet voor zijn genoegen tot evacuatie was overgegaan. Resumerende zei hij, dat het hof te beslissen had, of een burgemeester eventueel het recht had tot evacuatie bij een noodtoestand over te gaan en of hier in dit geval inderdaad van een noodtoe stand gesproken kon worden. Na repliek en dupliek werd de uitspraak bepaald op 13 Mei. 1 I I I V. België als steuntje in de rug. De ex port naar België heeft gisteren de prijs van de kabeljauw overeind gehouden. De regels brachten naar kwaliteit van f 62 tot f 76 de tien op en de kisten deden tussen de f 70 en f 85. Ook de tarbotprijs stond onder invloed van de uitvoer naar onze Zuiderburen: f 2,10 per kilo. Conservenfabrieken redden. De ma kreel heeft Woensdag weer eens laten zien, welk een profijt het bedrijf kan heb ben van de „opvangende" industrie, in dit geval de conservenfabrieken. De prijs van f 12 was gisteren ondanks de overvloed goeddeels te danken aan de uitwijkmoge lijkheden naar het „blik". In het algemeen kan gesteld worden, dat er door deze in dustrie een waardevolle steun is verleend aan de visserij in het algemeen. Men vraagt zich echter in gezaghebben de kringen wel af, of het mogelijk is, de concurrentie met het buitenland vol te houden. Raak voor Plug. Kees Plug heeft het gisteren best gedaan met zijn scheepje vis, dat nog niet eens zo mooi was als de vorige keer: er werd een reis gemaakt van f 12.000. De Wironkotter van de Woens- dagmarkt deed eveneens een goede gooi met f 12.800. Trawlerbesommingen. De Tzonne maakte gisteren f 22.300 voor een 13- daagse reis, de Medan maakte hetzelfde bedrag voor 12 dagen en de Eli besomde f 17.500 voor haar (afgebroken) negen da gen. Gelria vandaag. Met de Gelria (1890 kisten waarvan 1700 makreel, 80 haring en 110 bij vis) was vanmorgen de Mary aan de markt, die 950 kisten meebracht, hoofd zakelijk makreel. Een kleintje Eveline. De Eveline komt, zoals gemeld werd, Vrijdag ter markt met een klein scheepje vis. Garnalen. De IJM 227 kwam aan de markt met ongeveer 498 kilo garnalen, zijnde de grootste aanvoerder der dag schuiten, die samen zo 'n 2400 kilo mee brachten, allemaal „flauwe". De prijs zat tussen de f 0,40 en de f 0,42. Marktprijzen. Heilbot 3,70-2,30, gr. tong 2,23-2,22, gr.m. tong 2,46-2,41, kl.m. tong 2,67-2,63, kl. tong 1 2,30-2,26, kl. tong II 2,14-2,12, tarbot I 2,60-1,80 per 1 kg. Tarbot II 80-77, tarbot III 78-77, tarbot IV 88, gr. griet 71, tongschar 85-75, schartong 38-33,50, gr.m. schol 76-50, kl.m. schol 72- 67, kl. schol I 61-48, kl. schol II 36-9, schar 18-9,50, v. haring 16-11, makreel 15-10, gr. schelvis 56-47, gr.m. schelvis 56- 48, kl.m. schelvis 58-40, kl. schelvis I 56- 41, kl. schelvis II 42-14, wijting 33,50-8,50, gr. gul 51-38, midd. gul 47-38, kl. gul 36- 28, kl. wolf 45-37, poontjes 24-8, kl. kool- vis zw. 35-31, kl. koolvis wit 36-31 per 50 kg. Gr. kabeljauw 176-74, gr. koolvis zw. 82-59, gr. koolvis wit 82-72, gr. leng-78-69, gr. wolf 86-68 per 125 kg. Marktaanvoer. 41 kisten tong en tar bot, 8 heilbot, 2 griet, 31 tongschar en schartong, 59 schol, 13 schar, 241 haring, 1508 makreel, 380 schelvis, 520 wijting, 505 kabeljauw en gul, 25 leng, 50 wolf, 49 poon, 133 koolvis, 45 diversen, totaal 3610 kisten. Besommingen. IJM 1 Tzonne f 22300, IJM32 Elie f 17500, IJM57 Medan f 22300, KW29 f 2200, KW76 f 12000, SCH9 f 5620, IJM221 f 12800, IJM226 f 100, IJM249 f 620. Het is een gezellige familie-avond ge worden gisteren in het Patronaat, waar de directie van de electromotorenfabriek Wals en Co. haar personeel een feestelijke bij eenkomst bood. De directie had hierbij de personeelsvereniging „De Schakel" inge schakeld en deze had zich op haar beurt van de medewerking van het maskershow- orkest „The Dio's" verzekerd. De voorzit ter van de vereniging de heer M. Struys sprak een kort welkomstwoord tot de aan wezigen en vereerde, ais blijk van dank voor deze avond, de dames N. Noordzij en C. Wals, echtgenoten van de directeuren ieder met een boeket. En verder heeft Ton van der Braak met zijn gezelschap de bekende „revue in 20 taferelen" genaamd „Breng eens wat zon neschijn" de zaal in geschoten, met vaart en met het nodige élan. Deze revue is reeds meermalen in deze kolommen be sproken en door velen gezien, toch blijft zij steeds fris en fleurig. „Bobbel" wordt zo zoetjesaan een ge ziene figuur en zonder hem zou de revue ongetwijfeld het burgerrecht verspelen. De arrangementen van Henk Wijker mogen er zijn en wat onder meer de meis jes van het ensemble met de accordeon bereiken valt te waarderen. Het geheel is trouwens ook ditmaal weer erg in de smaak gevallen en voor men het wist, was men reeds aan het bal toe, dat in „Flora" tot in de nachtelijke uren vele danslustigen heeft bezig gehouden. De „Musical Boys" hebben er slag van de mensen te amuseren. De Oud-Katholieke Jeugdvereniging „Door Geloof Samengebracht" is doende een oude traditie in ere te herstellen, te weten een jaarlijkse feestavond, waarop de leden in een gevarieerd programma be wijzen van talent kunnen leveren. Dit ge schiedde Woensdag in het Thalia-Theater te IJmuiden, welke bonte avond nog een extra feestelijk karakter verkreeg door de huldiging van de heer Cor van der Plas, die niet alleen gedurende vijfentwintig jaar met de vereniging in connectie heeft, gestaan, maar bovendien een der meest gewaardeerde leden bleek te zijn. Dit werd wel bijzonder duidelijk door de sympa thieke woorden, hem door de voorzitter toegevoegd, waarbij hem het erelidmaat schap werd aangeboden. Onder de enigszins raadselachtige titel „De Wolga-bootsman" werd vervolgens een non-stop-programma ten tonele ge bracht. Waarschijnlijk heeft het deze naam te danken aan het zangnummer uit de operette „Der Czarewitsch" van Franz Léhar, waarvan de trucage evenwel totaal mislukte, omdat de werkelijke zanger te ver naar achteren was opgesneld. Doch daarnaast kunnen zoveel geslaagde num mers worden vermeld, dat deze kleine fout gemakkelijk door het publiek werd verontschuldigd. Het groot D.G.S.-orkest bracht op originele wijze een ode aan de huisvrouw en de schoonmaak, waarbij de instrumenten geheel in stijl uit geluid gevende reinigings-attributen bestonden en het slagwerk door teilen, vatenkwasten, pollepels en raspen werd gevormd. Ook het luguber- komische nummer met het afge- Mieden én verplaatStfe hoofd lukte UPste- kend. Deze bonte revue van sfJel, zang, dans en ïnuziek werd verder nog afgewis seld door het optreden van Johnny, met zijn sprekende pop Bartje en de telepaath- goochelaar Timanini, die zich eveneens in een behoorlijk succes mochten verheugen. Aldus vormde dit programma een goede voorbereiding tot het bal, waarop de ge animeerde stemming ongetwijfeld tot het laatst bewaard is gebleven. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE De spelers van het eerste twaalftal van de korfbalvereniging „Watervliet" hebben na de uitslag Amsterdam-Zuid-Groen Geel weinig hoop meer op het handhaven in de tweede klasse van de KNKB. Groen Geel won en liet de laatste plaats aan Water vliet. Watervliet heeft een achterstand van twee punten op Amsterdam-Zuid en drie op Groen Geel en Landlust. Tegen deze ploegen moeten nu de resterende wedstrijden worden gespeeld. De laatste thuiswedstrijd, komende Zondag op „Wa tervliet", is voor de Velsense korfbalploeg de laatste kans. Wordt tegen Groen Geel, dat evenzeer om de punten zal vechten voor het behoud van het tweede klasse- schap, verloren, dan is degradatie van Wa tervliet vrijwel zeker, omdat in de uit wedstrijden tegen Amsterdam-Zuid en Landlust te Amsterdam kans op winst ge ring is. Watervliet I komt uit met de dames T. Waagmeester, R. Weymar, B. Koet, D. Hartman, J. Kluft, C. v. Lodesteyn en de heren W. Berghuis, S. Hartman, A. de Vries, M. Veerbeek, F. Vos en J. v. d. Berg. Ook Watervliet 3 speelt thuis tegen Nieuw Flora 2. Voor de Watervliet-jeugd zal de ontmoe ting tussen Watervliet junioren en Oost hoek A van veel belang zijn, daar de Wa- tervlieters een mooie kans maken kam pioen van hun afdeling te worden. Verder wordt gespeeld Oosthoek B-Wa tervliet B. Bijna alle aandeelhouders van de N.V. Velserbad, het reeds enige jaren gesloten zwembad in IJmuiden-Oost hebben zich bereid verklaard tot verkoop van hun aan delen aan de gemeente waarmee dus de slepende kwestie rond deze overdekte in richting op haar einde gaat lopen. B. en W. van Velsen hebben inmiddels nagegaan hoeveel het herstel van het bad zal vergen en men neemt voorlopig aan dat daarmee een bedrag van f 270.000, zal zijn gemoeid. Er is nog geen beslissing genomen over de nieuwe beheersvorm van het bad, maar de gemeenteraad zal zich al vast Dinsdag moeten uitspreken over de aankoop van de aandelen tegen een koers van 80%, het vereffenen van de schulden der N.V. en het crediet voor het herstel. Volleybal Bij de voortzetting van de volleyball- competitie voor de afdeling „Beverwijk" heeft het in de-wedstrijd tussen het team van de Velser politiemannen, PSV en Plaatwellerij I niet aan spanning ontbro ken. Wel startte PSV in de pittige, gelijk opgaande strijd goed en wist in de eerste set zelfs tot 6-11 uit te lopen, maar daarna serveerde Plaatwellerij zo uitstekend, dat PSV zich liet inponeren. Plaatwellerij ver grootte de voorsprong tot 14-11 en won ook de set (15-11). Ook in de tweede set begon PSV goed (1-5), doch Plaatwellerij reageerde fel met serveren (6-5). Opnieuw kon PSV iets uitlopen, maar niet voldoende om de tegenstanders te beletten de score na 11-8 op 13-9 te brengen. PSV werd nu meer aggressief en maakte fraai gelijk (13- 13). Plaatwellerij profiteerde van de kan sen en won met de laatste services (15-13). De derde set was voor PSV. De politie mannen wisten de bal zodanig te serveren, dat het samenspel en het opvangen van de bal van de tegenstanders werd beïn vloed, zodat Plaatwellerij niet meer dan 6 punten scoorde en PSV dus met 15-6 won. De beslissende en laatste set werd weer een overwinning voor Plaatwellerij I, (15- 6), zodat dit team won met 3-1. De wedstrijd Plaatwellerij 2-Turnlust (heren) was zeer eenzijdig. Het betere sa menspel van het Turnlust-team, waarvan bovendien veel kracht uit ging, gaf de doorslag. Turnlust won dan ook met 4-0 (6-15, 4-15, 8-15, 6-15) en bevindt zich door deze uitslag al dicht bij het kampioen schap. De dames-wedstrijd Turnlust-Kenne- mers 2 was al evenzeer een eenzijdige ver toning, die meer leek op een serveerwed strijd van de Turnlust-dames dan op een competitiewedstrijd. Kennemers 2 kon er maar niet inkomen om de geserveerde bal behoorlijk op te vangen en te spelen, waar door van samenspel al heel weinig terecht kwam. De uitslag werd 4-0 voor de Turnlust- dames met 15-4, 15-1, 15-7, 15-7. Aliblasserdi" k, 7 te Havanna. Amor, 7 v. Yerakini n. Messina. Averdijk, 7 v. Bremen. Aardijk, 9 v. Rotterdam te New Orleans verw Alchiba, 8 St. Vincent vei wacht. Alcyone, 8 v. Antwerpen te Rotterdam. AHhena, 8 te Bahia. Alphard, 7 v. Paramaigua n. Santos. Averddjk, .8 16 u. voor Hoek v. Holland verw. Aluidira, 9 Hub ai verwacht. Arneidiijk, 7 te Antwerpen. Aatedlijk, 7 360 m. O.ZO. Kp. Race. Al'dieig'onda, pass. 7 ten Oosten eil. Linga. A'lmkerk, 7 v. Rotterdam te Bremen. A'I'nati, pass. 7 eil. St. CCatharina. Alphacca, pass. 7 Kaap San Roque. Alpherat, 7 dwars Lissabon n. Las palmas. Amerskenk, 7 290 m. W.ZW. Anderhalfgraadskan. Amistelipark, 7 200 m. W. Scilly's. Amstelstad, 7 80 m. Z.ZO. Christmas eil. Amsteiiveen, 7 120 m. Z. Ceylon. Amdiijik, 7 420 m. O.NO. Bermuda. Ariadne, to te Ciudad Trujilio verwacht. Axeldiij-k, 7 220 m. O.ZO. Bermuda. Bonaire, 7 v. Barbados n. Port of Spain. Bantam, 9 5 u. Hoek van Holland verw. Baarn, 7 170 m. N.NO. San Miguel. Ba rend recht, 7 200 m. O.ZO. Saba mg. Biduk, pass. 7 Str. Madoera. Blij den dijk, 7 55 m. Z.ZW. Scilly's. Bonteikoe, 7 v. Soerabaja n. Makassar. Caltex The Hague, 7 v. Sidon n. Rotterdam. Ceram, 7 v. Geniua n. Antwerpen. Cumulus, 7 v. Rotterdam n. Atlantische Oceaan Cory da, 8 v. Purfleet n. Rotterdam. Callisto, 7 440 m. NW. Flores. Caltex Nederland, pass. 7 ten Z. Kp. Matapan. Campihuys, 8 v. Makassar te Soerabaja. Delfland, 7 v. Recife n. Bahia. Diemerdijk. 7 v. San Francisco n. Portland. Drente, 7 v. Djibouti. Delft, 7 300 m. W.ZW. Lands End. Erinna, 8 v. Miri te Singapore. Esso Rotterdam, 7 v. Baytown te Antw. Edam, 7 450 m. ZO. Kp. Race. Eemdijk, 7 v. Bremen n. Hamburg. Fairsea, 7 130 m. N. Diego Gafcia. Fries-land (SSM) pass. 7 Cherbourg. Ganymed'es, pass. 8 VLissingen. Gadila, 7 100 m. o. Sa bang. Hera. 7 v. Hamburg te Amsterdam. Hoogkerk, 10 v. Rotterdam te Yokohama verw. Hermes, 8 port au Prince verw. Hersdlia, 8 v. Guayaquil te Manta. Indrapoera, 7 340 m. O. Ceylon n Aden. Ittérsum. 7 v. Marseille. Japara (KRL), 8 v. Charleston te Galveston ver wacht. Java, pass. 7 Str. Messina. Kota Agoeng, 8 te Belawan. Kota Baroe, 8 te Dieddah. Kertosono, pass. 8 Gibraltar n. Halifax. Lek'kerkerk, 7 v. Caromte n. Antwerpen. Liseta, 7 v. Plad.iu te Bangkok. Loppersum, 8 v. Brindisi te Karavostassi. Laertes, pass. Kp. Roca. Le Maire, 8 v. KaLiar.get te Soerabaja. Le-msterkerk, 7 nog te Basrah. Maashaven, 7 v. Freetown n. Bathurst. Malvina, 7 v. Singapore ,n. Kobe. Modiokerto, pass. 7 Sabang n. Padang. Markelo, 7 v. Rotterdam n. Lidkobing. Merwede, 7 v. La Pallice m. Houston. Maasdam, 7 v. Rotterdam te New York. Mariekerk, 6 v. Zanzibar n. Hamburg. Marisa, 8 v. Djibouti n. Aden. Meliskerk, 8 v. Suez n. Aden. Musi, 8 te Fladju. Noordam, 7 740 m. ten Z. Larvds End. Noord wijk. 7 v. Santiago de Cuba te Baltimore Oranjestad, 8 v. Curasao te Aruba verw. IJmuider Muziekschool voor betere Accordeon-,, Piano- Gitar, Mandoline en Theo rielessen, H. C. van Dokkum Waalstraat 26, IJm. NET WINKELMEISJE gevr. pl.m. 17-18 jaar. Br. L 1272 Gevraagd: een HULP IN DE HUISHOUDING van 8 tot 17 uur. Brieven L 1267. NAAISTER b. z. a. voor ver stelwerk. Ook nieuw werk (o.a. kind. kleding). Brieven L 1268. NETTE CHAUFFEUR b. z. a. voor rijwerk, liefst in de vis. Brieven L 1270. Te koop: AARDAPPELEN, beste Noorderlingen. Water, landweg 12, Driehuis. LUXE AUTO'S TE HUUR, zonder chauffeur p. week, bill, prijzen. Zeeweg 219 of 197. Tel. 5052. IJm.-O. B. PIET. RECLAME. Gehakt 1.50 p. p., 2 p. 2.50, niervet bij vlees 80 ct. p. p. doorre gen osselappen 1.60. magere osselappen 1.80 en riblappen 2 p. p. Kalfskrabbetjes 25 ct. p. p. Sirenestraat 14 tel. 5613 IIOMBURGSTR. 64 rd. werkt voor nieuwe firma, 1ste klas kwaliteit tropical en kam- garen dames- en herencos- tuums. Gemakkelijke beta lingsvoorwaarden. Vraagt in. lichtingen. EL. WASMACHINE teak, ge reviseerd, contant f 65, B. de Vilder. Velserduinweg 173, IJmuiden-Oost. SHAG in licht en zwaar y2 ponden vanaf f 1, f 1.25, f 1.5Ö f 2, enz. Sigaren enorme keus vanaf 8y2, 11, 13 tot en met 60 ct. E. Kort Koster, Casem- brootstraat 29, IJm.-Oost. Oranjefontein, 8 te Teneriffe. Parkhaven, 7 v. Buenos Aires n. Pto Alegre. Prins Maurits, pass. 8 Kp. Race n. Montreal. Polydorus, 7 v. Aden n. Suez. Prambanan, 7 te Belawan. Prins Fred. Hendrik, 7 166 m. O.ZO. Kp. Trace. Prins Joh. W. Friso, 7 660 m. W. Lands End. Prins Willem III, 7 te Cuxhaven. Prins Willem V, 7 300 m. W. Lands End. Rijnland, 7 v. St. Vincent n. Montevideo. Rotti, 8 te Colombo. Rijndam, 7 660 m. W. Lands End. Reael, 8 v. Padangtoaai te La Buanihadii. Scherpendrecht, 7 v. Pto La Cruz n. Saritos. Sliedreeht, 8 v. Sheerness te Aden. Stad Vlaardip.gen, 7 v. Narvik n. Rotterdam. Sloterdijik, b v. Vera Cruz n. Tampa. Stad Dordrecht, 7 v. Palermo n. Aimeria. Sumatra, 7 v. Belawan n. Colombo. Samarinda, 3 te Bombay. Stad Schiedam, 8 v. Narvik te Middleebro verw. Saidja, 6 v. Pladju n. Singapore. Saparoea, 7 v. Abidjan op rede Cape Coast. Sarpedon, 7 150 m. N. Curasao. Sibiigo, 7 v. Soeraabja n. Tjilatjap. Sig'li, 7 v. Palembarag n. Tj. Priok. Sommelsd'ijk, pass. 7 Bizerta n. Alexandria Stanvac Djirak, 7 120 m. N. Anamtoa eil. Swartenjhondt, 7 te Menado. Tarakan, 8 v. Makassar te Soerabaja. Trompenberg, 7 v. Houston te Galveston. Tara, pass. 7 Ouessant n. Antwerpen. Tamo, pass. 7 10 u. Ouessant n. St. Vincent. Teiresias, pass. 7 Vlissingen. Titus, 7 v. Oran n. Tunis. Tomini, verm. 9 v. Gothenburg n. Rotterdam. Tomori, 7 te Southampton. Tosari, 7 10.30 u. v. Djeaaah n. Port Said. Trajanus, 7 v. Paramaribo n. Trinidad. Tamo, pass. 8 Finisterre n. St. Vincent. Tegelberg, 4 v. Z. Amerika teKofoe. Tankhaven III, 7 v. Bangkok n. Sungeigerong. Tawali, 7 600 m. ZO. Halifax. Tjisadane, 6 v. Yo-kkaichi n. Hangkong. Tjianigi, 7 v. Singapore n. Tj. Priok. Utrecht, 7 v. Basraih te Korraroshar. Veen-dam, 7 930 m. O. ten N. Kp. Race. Waterman, 7 750 m. O. Kp. Race. Westerdam, 7 320 m. Z.ZO. Kp. Race. Willem Barendsz, 7 440 m. NO. St. Helena. Willemstad, 8 te Antwerpen. Winterswijk. 19 v. Kingston te Rotterdam verw. Waitoalong, 8 v. Sumba te Su-m-bawa. Wa.iwerang, 7 200 m. O.ZO. BilM ton. Waterland, 7 150 m. O. Madeira. Winterswijk, 7 900 m. W.ZW. Flores. Zoranewijk, 7 460 m. W.NW. Kaapstad. KLEINE VAART Alibergen, 7 rede Requejada n. Calais. Al-d-efba-ran8 v. Vlissingen n. Hamburg. Anna b, 7 v. Durban te Kaapstad. Al-garve, vertr. 8 v. Belfast n. Cardiff. Att, 8 v. Rotterdam te Antwerpen. Annie, 6 te Morlaix. Anniie, 6 v. Beckton te Nantes. Arnoudspolder, 7 v. Oporto te Lissabon. Bab-T, 5 te Cork v. Barcelona. Beekbergen, 8 v. Propriano te Bastia verw. Barracuda, 7 v. Rotterdam te Oslo. Batavier III, pass. 8 Kp. St. Vincent. Binnenhaven, pass. 7 Finisterre. Blue Boy, 7 v. Portsmouth te Roscoff. Bornrif, 7 v. Brest naar Par. Bernisse, 7 v. Pomaron n. Rotterdam. Betty-Ann-e, verm. 8 v. Rouaan n. Bristolkan. Bill, 8 te Londonderry. Claes Co-mpaen, 9 v. Bordeaux te Port Talbot verwacht. Catharina, 7 v. Loriënt n. Antwerpen. Dorind-a, verm. 8 v. Kiel. Daje Bohmer, 6 v. Casablanca te Marseille. Daviena Goekoop, 8 v. Roscoff n. Portsmouth. D-eni, 8 v. Dundaik n. Liverpool. Duiveland, 7 v. Goole te Lubeck. Eljo, 7 van Antwerpen n. Bremen. Elsenlburgto, pas. 8 Dungeness. Bmergo, 8 v. Grangemouth n. Zwijndrecht. Evertsen, 7 v. Galway te Par. Fed-ala, 8 v. Boulogne te Rotterdam. Fid-ucia, 8 v. Maassluis te Boston verw. Gerry, vertr. 9 v. Gu-e-rsey n. Swansea. Goote, 8 v. Rouaan te Casablanca verw. Geert Bodewes, 19 v. Londen te Caronte verw. Hartel, vertr. 8 v. Antwerpen n. Bremen. Henrica, vertr. 8 v. Lissabon n. Leixoes. Harold, 9 v. Manchester te Reykjavik verw. Hast III, verm. 8 v. Hamburg n. Antw. Hast V, 6 te Guernsey. Ilias, 7 v. Gothenburg n. Odense. Ida Pieter, 7 v. West Hartlepool n. Goole. Import, 8 v. Rotterdam n. Oporto. Joost, 5 te Sete v. Partington. Jo, 8 v. Cochester n. Enschede. Jokurma, 7 v. Leith n. Grangemouth. Jorina, 7 v. Gothenburg n. Greenihithe. Josien, 6 v. Rotterdam te Port Talbot. Koningin Juliana, 6 v. Bremen n, Belfast. Kortenaer, pass. 8 Vlissingen. Lydia, 6 v. Silloth te Newport Mon. May Mere, 10 v. Hamburg te Londonderry verw. Marcella» 8 v. Londen n. Vlaardingen. Menkar, 5 v. Casablanca te Agad-ir. Meres, 5 v. Nantes te Bordeaux. Mirach, 7 v. Casablanca te Rouaan. Markab, 8 te Antwerpen. Myfem, 7 te Liverpool. Mypuck, 8 v. Londen n. Antwerpen. Markab, verm. 8 v. R'dam n. Casablanca. Mirfak, 8 v. Amsterdam n. Rotterdam. Muphrid, 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Neeltje b, 7 v. Brest te Bayonne. Noorderhaven, pass. 8 Vlissingen. Noord, pass. 7 Flambrohead. Nassauhaven, vertr. 8 v. Fatkenberg n. R'dam Nieuwehaven, 8 te Antwerpen. Noorderlicht 7 v. Delfzyl te Sundsvall. Nüenburgh, 7 te Middles'bro. Nieuwland, 9 v. Grangemouth te R'dam verw. Njord, verm. nacht 8-9 v. Rotterdam n. d. Tyne. Noorderhaven. pass. 8 Vlissingen. Nottingham, 7 v. Harlingen n. Goole. Oise, 7 v. Parijs n. Rotterdam. Pavo, 7 v. Swansea n. Rotterdam. Ponza, 7 te Newport Mon v. Bordeaux. Palma, 7 van Hamburg n. Lofoten. Peter, 6 v. Zithinker te Lyndlane. Rap-id, pass. 7 Brunsbtittel. Robert, 8 v. Avon/mouth n. Swansea. Strijpe, vertr. 8 v. Amsterdam n. Vilvoorde. Sambre, 7 v. Rotterdam te Parijs. Servus, 7 v. Liverpool n. Ayr. Sirlus, 8 v. Duinkerken n. Londen. Theodora, 8 buiten de Tees. Triton, pass. 8 Vlissingen. Ton, 8 v. Lissabon te Guernsey. Toos, 7 te Dieppe. Van Brakel, 7 v. IJmuiden n. Londen. Van Gelder, 7 v. Goole te Guernsey. Vecht, 7 v. Vlaardingen te Kimgslynn. Vindicat Atque Polit, 7 in Firth of Forth. Vrouwëpolder, 9 v. Rotterdam te Oporto verw. Westersohelde, 9 v. Kingslynn te R'dam verw. Westlaan, 8 v. Hamburg n. Rotterdam. Westpolder, 7 v. Oporto n. Roterdam. SLEEPVAART Oceanus, 7 v. Port Soedan n. Massawa. Schelde, met kraan 8 v. IJmuiden te R'dam. VOOR KOFFER OF TAS is u bij Oldenburg goed van pas. Lagersstraat 14, IJm.-O. B. PIET, RECLAME. 1/2 p. pekelvlees f 1, 1/2 p. ham f 1 1/2 p. metworst, 1/2 p. le verworst samen f 1, 1/2 p. metworst 1/2 p. bloedworst f 1, Reuzel 65 ct. p. p. Dik vet spek f 1.05 p. p. Carbo- nade vanaf f 1.70 p. p. Sire nestraat 14, tel. 5613. VAN TOP TOT TEEN GE KLEED. Betaling in zes maanden. „De Koning van Zweden", Keizersgracht 149, Amsterdam. GRITZNER NAAIMACHI NES v. Haarlem en omstre ken. Jan Geylvoet Jr., Doel- straat 35, Haarlem. Tel. 13538 Opgericht 1900. WONINGRUIL. Agb. wo ning 5 kam., keuken, over loop, plaats en tuintje voor dito met grotere tuin. Den nenstraat 2, liefst omg. Zie kenhuis. WONINGRUIL. Kam. en suite, 3 sl.kam., keuken, schuur, gr. tuin, voor groter huis. Brieven L 1271. RUILEN: nieuwb., 3 slaapk. kamer-keuken, badkamer en douche, (uitzicht Kennemer- laan) v. vrij benedenh. met tuin. Brieven L 1269. KLEINE HERBOUWPLICH- TEN ter overname gevraagd tot 325 M3. Brieven L 1273. Te koop: moderne KINDER WAGEN nog z. g. a. n. Oos terstraat 7, Velsen-Nrd. Te koop: BOX en KINDER WAGEN in g. st. na 5 uur. v. Rijswijkstraat 36, Velsen-N. Te koop: KINDERSTOEL. Tuindersstraat 128, IJm.-O. Wegens vertrek naar elders te koop: volledige MEUBI LERING, w.o. Waldorp ra diotoestel, ook in gedeelten. De Genestetlaan 27. Driehuis 's avonds tussen 6-8 uur. HEREN- en DAMESSCHR.- BUREAU, prachtst. resp. f 200 en f 100. De Genestet laan 27, Driehuis, 's av. 6-8 u. TE KOOP: 4 huisk. stoelen, 2 kachels, 2 p. dam. schoenen m. 6, zw. colbert m. vest m. 48. Cederstraat 46. Na 6 uur. IJmuiden-O. Aangeb. zeer mooie HAR- LEY DAVIDSON Liberator met 2 pers. zadel. Te bevr. Rijnstraat 103, IJmuiden. Te koop: EIKEN DRESSOIR f 25, Te koop gevr. Buta gas stel. Strengholtstr. 13, IJm.- Oost. Te koop: z. g. a. n. SALON- KROON, 6 armig en kinder box. Zandersstraat 9, IJm.O. TE KOOP weg. vertrek z. g. a. n. vloerkleed, rookfaut. m. kussens, regelb. strijkijzer, 7 planken grenenhout. Prijs bill. Adres bur. v. d. blad. TE KOOP: old fin. boeken kastje m. glas in lood deu ren. Homburgstr. 64 rd. te IJmuiden. TANDEM te koop, Rusten burg, Kalverstr. 8, IJm.-O. tussen 7 en 8 uur. GIERKAR te koop, loopt op kogellagers, schuur en kip penhok en staartbankschroef Cederstraat 41, IJm.-O. 3 WIELIG FIETSJE te koop. Adres te vern. bur. v. d. bl. MANTEL, nw., grijs m. zw. ruitje m. 44-46, w. te klein v. 75 v. f 40. Pijnboomstraat 6. tel. 24402, Haarlem.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3