Nog enkele feken gaan mdoor NEDERLAND KLE Y ERF ARK" IBQQCPg ny i# tl u enige vrl. werkkrachten enige flinke jongens en meisjes IN ONZE CONFECTIE-AFDELING IN ONZE TEXTIEL-AFDELING IN ONZE WONING-TEXTIEL-AFDELING IJmuider Harmonie met symphonische muziek Uitgeest Beverwijk Een nieuw stuk over rassenprobleem WRIJFWAS Uw kunstgebit stuk Schoonmaakweekü jongste kantoorbediende MAANDAG 13 APRIL 1953 8 WIJ versloeg SNL in eigen huis Onverwacht verliespuntje voor „Waterloo" (2-2) Winkeliers organiseren beurs Tuinbouw Studieclub feestelijk bijeen Uitvoering van „Kennemerland" Scheepvaart J. de Vries H. Olivier MEUBELMAGAZIJN Zeeweg 191 IJmiuiden-Oost De grootste ondernemingen zijn geregelde adverteerders Kijk maar naar onze adverten tiepagina's. Zij vragen voortdurend aandacht en krijgen die ook. Daardoor zijn zij groot geworden. Nieuws in onze zaak aan de Trompstraat. Deze week brengen wij U nog zeldzame koopjes Mooie swaggers 59.50 Aardige rokjes 6.95 Everglaze japonnen15.75 enz. enz. Restanten prima wol 0.98 Leuke kinderzakdoekjes0.18 Vlextildoeken 0.48 Baddoeken, jacquard 0.78 Polohemden, vanaf 2.95 enz. enz. Extra koopjes in jasschorten Moquette tafelkleden, grote maat 35. Overgordijnstoffen, extra koopje 2.95 Prima matrassen, 1 pers. met kapok kussen 34.75 EXTRA AANBIEDINGEN IN C3COS DEKENS - KARPETTEN LOPERS ENZ. Dus nog een paar weken naar de Trompstraat en dan. naar het Marktplein TROMPSTRAAT 8—10 TELEFOON 5332 In onze afdeling stomen tijdelijk goedkope prijzen Wij noteren: japonnen ƒ2.00, costuums ƒ275, mantels 2.75, rokjes, broeken ƒ.1.50, regenjassen ƒ3.50 it Auu.--V-V— De programma's der „IJmuider Harmo nie" vermelden meestal oorspronkelijk Voor harmonie-orkest geschreven werken. Ditkeer is men echter, ondanks de ruime keus, van deze goede gewoonte afgeweken, zodat er op het Zaterdagavond in het Pa tronaatsgebouw gegeven concert vrijwel alleen symphonische composities te horen waren. Zoiets brengt nu eenmaal voor de uit voerenden grotere risico's mee. Al bleef hetgeen het corps presteerde zeer zeker niet beneden de maat, het klankkarakter van een compositie als Schuberts Onvol tooide wordt door een harmonie-orkest nu eenmaal geweld aangedaan, omdat een zo danig karakter alleen door de mengeling (en dus de kleuren) van strijk- en blaas instrumenten juist kan worden weerge geven. Over dit onderwerp zijn in de vak pers reeds kolommen vol geschreven; de meningen hierover blijven nog steeds ver deeld. Wil men zich echter aan het reali seren van soortgelijke composities als bo vengenoemde wagen, dan moeten alle exe cutanten hun partijen niettemin zodanig beheersen, dat zij zich behalve de noten ook de geest van de partituur eigen weten te maken. Opdat zij zo zeer in hun musi ceren opgaan, dat hun dirigent geen moeite meer heeft de muzikale spanning te schep pen, die hij wenst te bereiken. Ongetwijfeld heeft de IJmuider Harmo nie ook ditmaal weer knap gemusiceerd. Ik beken vrijwel geen enkele verkeerde noot te hebben gehoord. Jan Groot leidde het corps met een weldadig aandoend en thousiasme, zij het dat hij naar mijn smaak het metrum te strak hield. Maar in de muzikaal veeleisende werken als de Eg- mont-ouverture en het allegro uit de Schubert-symphonie reageerde het orkest wat moeizaam. Een frisse mars van de IJmuidenaar Sam Vlessing opende het programma. Se dert 1916, het jaar dat „Vers l'avenir" ge schreven is, hehben de tonen van deze pakkende mars reeds vele keren in deze gemeente geklonken. De fanfares van het Allegro der Egmont-ouverture zette de Harmonie te fors in, zodat men geen vol doende crescendo in de finale geven kon. Niettemin was het een knappe prestatie, waarin alle noten raak waren, de klank goed was en de stemming zuiver. Bewon dering had ik voor het rappe passagespel der klarinetten en van het lage koper in Schuberts werk. De hobo bleef, wanneer het op een solotrekje aankwam, een zwak punt (nerveus?). Met volle teugen viel er te genieten van het voortreffelijke solo- spel der saxen, welk register, wat klank betreft, prachtig bezet is. De totale bezet ting van dit corps is er trouwens-één, waar menige zustervereniging terecht jaloers op kan zijn. De "ouverture „Leichte Cavalerie" was als geknipt voor de kapel; hoe pittig en fel klonken de signalen van het hoge koper an hoe vlot en hecht was het samenspel. Het was een geslaagd sluitstuk van een goed voorbereid concert. Het accordéonduo „The rad stars" zorg de daarop voor het geleidelijk overscha kelen van serieuze naar populaire muziek en verrichtte dit werk op aantrekkelijke wijze. Met een stortvloed van woorden vertelde Signor Mac Vawin van het bedrog en .de geldklopperij, door pseudo-psychometristen en helderzienden bedreven. Zijn waarschu wend betoog hield hij in deze contreien reeds eerder en wij hebben hierover toen reeds uitvoerig bericht. De jeugdharmonie kwam pas na al deze intermezzi aan de beurt en heeft onder grote bijval teddyberen laten picknicken en marsparade gehouden, daarmee bewij zende dat deze jonge blazers op weg zijn goede leden van het corps te worden. A. J. VAN DER WEIJDEN WIELRI.mSTER BOTSTE OP SCHILLENKAR Vanmorgen botste een 20-jarige wiel- rijdster uit IJmuiden -Oost in de Kenne- merlaan op een langs de kant geparkeerde schillenkar. Het meisje is met kneuzingen aan de ribben door de heer A. P. Bakker naar haar woning gebracht. De wielrijd- ster schijnt te hebben omgekeken en zag daardoor de wagen langs de weg te laat. Emotionele wedstrijd eindigde in 5-7 Wat niemand verwacht had gebeurde: V.V.IJ. zag Zaterdag kans het sterke S.N.L. op eigen veld met 5—7 te kloppen. Het was een emotionele wedstrijd waarin v. d. Plas als rechtsbuiten een uitmuntende wedstrijd speelde. Jammer was het, dat hij 9 minuten voor rust na een botsing met een bloedende hoofdwond van het veld moest worden gebracht. De ruststand was 2—4. Direct na de rust maakte V.V.IJ. het vijfde doelpunt, maar daarmee was nog lang niet gewonnen. S.N.L. zette een fel offensief in en scoorde wederom (35). Toen was IJmuiden weer aan de beurt (36), maar S.N.L. maakte er 46 van. Merkwaardig was het dat van bijna elke scoringskans in deze wedstrijd geprofiteerd werd. Weer was het V.V.IJ. die de stand op 47 bracht, maar S.N.L. kwam terug (57). De laatste 10 minuten werd V.V.IJ. geheel in de verdediging gedrongen, maar S.N.L. zag geen kans meer om te doelpun ten. Wielinga scoorde 4 x, Luppens 1 x, v. d. Plas 1 x en v. d. Vlies 1 x. Door deze overwinning en door de nederlaag van K.M.O.Z. heeft V.V.IJ. nog maar lpunt no dig om zich te handhaven in de derde klasse. De overige wedstrijden hadden het vol gende resultaat: IJmuiden2SIZO 2 22, Kennemer- land 5IJmuiden 4 21, SIZO 4IJmui den 5 34. Junioren: SIZO bIJmuiden b 5—10. Waterloo heeft tegen de hekkesluiter Heemstede zwaar teleurgesteld en met het gelijke spel mochten de IJmuidenaren meer dan tevreden zijn. Heemstede gaf direct de toon al aan, en gelukkig voor de Waterloo'ers had Heemstede het geluk niet helemaal op de hand, anders waren er be slist brokken van gekomen. Waterloo nam het veel te rustig op, zodat Heemstede tel kens het eerst bij de bal was; na 10 minu ten was het de paal, die redding bracht voor Waterloo; even werd v. d. Steen zo fel op de huid gezeten, dat hij niet anders dan de bal op eigen doel kon koppen en nu bracht de lat redding! Na 30 minuten verslapte het spel bij Heemstede iets, zodat Voor de derde maal in successie komen de middenstanders van Uitgeest met een groots opgezette winkeliers- en ambachts- beurs naar voren. De beurs wordt gehou den in de drie zalen van hotel De Ooievaar op Vrijdag 17, Zaterdag 18, Zondag 19 en Maandag 20 April. Er zullen 35 stands te bezichtigen zijn. Na het vermaarde „Van Ander Ras" is er weer een nieuw stuk voor onze ama teurs vrij gegeven, dat eveneens de on derdrukking der negers in Amerika tot onderwerp heeft. Het is „Pinky, een blank negermeisje" naar de roman van Cid Rickett Sumner. De schrijver behandelt hierin de navrante historie van een jong meisje uit het Zuiden van de Verenigde Staten, dat uiterlijk geen enkel kenteken draagt van haar negerafkomst. Zij ver langt daardoor eenzelfde behandeling als de blanken en vestigde zich als verpleeg ster in het Noorden, waar de haat tegen de negers minder groot moet zijn. Zij maakt hier kennis met een jonge arts en zij besluiten te trouwen, zonder dat hij van haar afkomst op de hoogte is. Pinky raakt echter bevreesd voor ontdekking en zij keert naar haar grootmoeder terug, waar de blanke bevolking haar weer met minachting bejegent. Als verpleegster neemt zij dan haar intrek bij een excen trieke oude dame, miss Em, die Pinky als beloning voor de vele goede zorgen na haar dood de grote villa bij laatste wils beschikking in eigendom achterlaat. Uiter aard wordt dit testament onmiddellijk door de andere familieleden met alle mid delen bestreden, maar Pinky krijgt hulp van haar arts, die een innerlijke strijd moest overwinnen om haar naar het vijan dige Zuiden te volgen. Pinky wordt het huis uiteindelijk toegewezen, waarna zij besluit het als ziekenhuis voor noodlij dende negerkinderen in te richten, bij welke zware taak de jonge dokter haar als echtgenoot ter zijde zal staan. Dit stuk telt minder emotionele tafere len dan „Van Ander Ras" en zal daarom waarschijnlijk ook niet dezelfde opgang maken. Het is in sommige gedeelten zelfs bepaald langdradig, doordat de schrijver zich met zijn dialogen niet altijd voldoende wist te beperken. Hiermee is het stuk evenwel geenszins veroordeeld, want wan neer een regisseur met overleg het blauwe potlood hanteert, kan er ongetwijfeld nog een boeiende voorstelling van worden uit gebracht. Maar dan zal het een sterkere opvoering moeten zijn, dan de buurtver eniging „Wijkeroog" er Zaterdagavond in het Kennemer Theater te Beverwijk van heeft gegeven. Kennelijk ging dit stuk de capaciteiten van de werkende leden en de regisseur verre te boven. De dames Snijders-Smit die, hoewel in stem en beweging iets te levendig voor een dame van tachtig jaar, dit gecompliceerde karakter toch bijzon der acceptabel wist te maken, Metten- Compier, als de onscrupuleuze nicht en Landsaat-Roselaar in de titelrol wisten zich te onderscheiden. De laatste weet zich goed over het toneel te bewegen en geeft bovendien door juiste gelaatsexpres sie blijk van begrip voor de dramatische situaties. Haar stille spel (bijvoorbeeld aan het slot van het tweede bedrijf) en de manier waarmee zij op het vertrek van Tom reageerde, stempelden haar tot een kracht, die vooral onder een betere leiding nog tot uitstekende prestaties in staat zal zijn. Dat het publiek de opvoering in zulk een gespannen aandach volgde, mag dan ook ongetwijfeld voornamelijk aan haar intelligente spelopvatting worden toege schreven. JAN VAN DAM Zaterdagavond heeft de Tuinbouw Stu dieclub in 't Centrum haar 15-jarig be slaan herdacht. Voor deze derde lustrum herdenking waren de leden met hun da mes in flinke getale opgekomen en geen plaats was dan ook onbezet gebleven. De heer G. Tabak, die namens de feest commissie sprak, was verheugd over het bloeiende verenigingsleven van de Tuin bouw Studieclub. Ondanks de zware be proevingen die de tuinbouw heeft te door staan met de onteigening van de gronden, zijn deb ewerkers altijd nog leergierig. De heer J. v. d. Meij had een overzicht op rijm samengesteld over het wel en wee van de vereniging. Namens de leden werd de vereniging een filmprojector aangebo den; de bestuursleden kregen allen een blijvend aandenken in de vorm van een asbak, opgevuld met bloemen. Het feestprogramma werd door eigen leden verzorgd. Men had de medewerking van de boerenkapel onder leiding van Boer Jan, die allereerst op originele wijze het bestuur een serenade bracht. SUCCESSEN VOOR RODE KRUIS KORPS De plaatselijke colonne van het Rode Kruis korps heeft bij een wedstrijd in Lei den de zesde plaats behaald. De commandant, de heer A. Boer, be haalde een groot succes door beslag te leg gen op de eerste prijs. HERCULES WON VAN PEN CENTRALE De Christelijke sportvereniging „Her cules" heeft Zaterdagmiddag een vriend schappelijke voetbalwedstrijd gespeeld te gen het elftal van de PEN Centrale. Her cules won met 4-2; de ruststand was 2-1. Waterloo een paar aanvallen kon onderne men en toen was het Zwanenburg, die scoorde, gevolgd door een kopbal van Bu- ding, die eveneens doel trof. De hard-werkende Heemstedeploeg heeft na de rust loon naar werken gekre gen, en met twee prachtige doelpunten het voor haar zo kostbare puntje in de wacht gesleept. Waterloo liep al aanvallend steeds in de buitenspelval of de IJmuidense aan vallen werden door te korte en individuele combinaties geremd. De beste spelers bij Waterloo J. Buding en A. C. v. d. Struif probeerden het telkens met verre schoten, maar ook deze leverden niets op, en doel man Kok zorgde er tenslotte voor dat zijn club tenminste nog een punt behaalde. Het juniorenelftal behield zijn kans door een 50 zege op Bloemendaal. De laatste uitvoering van Rederijkers kamer „Kennemerland" zal Donderdag 16 April in het Kennemer Theater gehouden worden. Opgevoerd wordt de comedie „Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet", die indertijd met Danny Kay in de hoofdrol verfilmd werd. De regie berust ditmaal bij de heer P. Fiege. Al'hena, pass. 10 Fernawdo Noronha n. Las Pal- mas. Argos, pass. 11 Ouessant n. Rotterdam. Arkeldijk, pass. 11 Vlissingen n. Antwerpen. Aalsdijk, 10 te Boston. Akkrumdijk, 10 v. Genua n. Port Said. Aldegonda, 13 v. Pladju te Bangkok verw. Alk aid, pass. 10 Kaap Verd. eil. n. Antw. Amerskerk, 11 te Aden. Aai dijk, 9 v. Rotterdam te New Orleans. Alpha rd, 10 te Rio de Janeiro. Amor, 10 te Messina. Aagtekerk, 13 te Sydney. Aalsum, pass. 11 Suez n. Aden. Abbedijk, nacht 12-13 v. Baltimore te N. York. Abbekerk, 11 te Manilla. Agatha, 13 v. Pladju te Tj. Priok. Alderamin, 11 v. Rastnura te Bahrein. Aludra, 12 v. Ummsaid te Bahrein. Alwaki, 11 v. Buenos Aires n. New York. Amstelkroon, 13 te Miri. Armilla, 12 v. Singapore n. Haiphong. Arundo, 12 v. Koewait te Bandarsihapur. Baud, 10 te Toga. Bintang, 12 v. Tarakan teSoerabaja verw. Blitar, 11 v. Beira te Dar es Salaam. Blommersdijk, 10 te Baltimore. Bengkalis, 12 v. Soerabaja te Pladju. Billiton, 12 v. Portland Oreg te San Francisco Bloemfontein, 12 v. Southampton n. Teneriffe. Bonaire, 12 te Paramaribo. Boschfontein, pass. 12 Gibraltar n. Southampton Breda, 12 v. Curasao te Tampa. Congostroom, 10 v. Dakar n. Freetown. Clavella, 22 v. Trinidad te Engeland verw. Corilla, 12 v. Kudamatsu te Hongkong verw. Coryda, verm, lil v. Rotterdam n. Thameshaven. Callisto, 14 v. St. John te Liverpool verw. Caltex Utrecht, pas. 12 Pantellaria. Ceram, pass. 12 Finïsterre n. Antwerpen. Cleodora, pass. 13 Thursday eil. Cronenburgh, pass. 11 Ouessant. Delft, pass. 10 Vlissingen n. Bremen. Duivendrecht, 12 v. Vlaardingen te New Orleans verwacht. Danae, 11 v. Gothenburg n. Amsterdam. Delfland, 11 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Diemerdijk, 11 v. Portland Oreg n. Seattle. Drente, 12 v. Poit Said n. Genua. Elmina, Hl v. Hamburg te Amsterdam. Edam, pass. 13 Scilly's n. Antwerpen. Eniggano, 13 v. Muscat te Karachi. Eos, 12 v. O ran n. Lissabon. Friesland (SSM), 10 v. Rotterdam te Setubal. Gaasterland, 10 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Ganymedes, 10 v. Antwerpen te Amsterdam Groote Beer, 10 360 m. W. Lands End. Gooiland, 12 v. Itajai te Rio Grande do Sul. Helicon, 9 v. New York n. Curasao. Hoogkerk, 11 v. Rotterdam te Yokohama. Haarlem, 12 v. Hamburg n. Amsterdam. Hector, 13 te Kalamata. Heels-urn, 12 v. Fernandia n. New Orleans. Indrapoera, 10 300 m. W. Minicoy. Ilos, 12 v. Fort Liberte te Philadelphia. Java, 10 v. Genua n. Le Havre. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 11 Ouessant naar Port Said. Japara (KRL), 11 v. Galveston n. New Orleans. Kertosono, pass. 11 San Miguel n. Halifax. Kota Gede, 10 v. Bahrein n. Mena el Ahmadi. Kedoe, pass. 12 Ouessant n. Marseille. Kota Agoeng, 13 v. Rotterdam te Tj. Priok. Kota Baroe, 12 te Aden. Limburg, 10 v. Calcutta n. Pac. kust. Lekhaven, 12 te Cochin Lekkerkerk, pass. 12 Findsterre n. Antwerpen. Lemsterkerk, 12 te Khorramshar. Linge, 11 v. Hamburg n. Newport Mon. Loener'kerk, pass. 12 Findsterre n. Genua. Lombok, 12 v. East London te Durban. Luna, 12 te Algiers. Lutterkerk, 12 te Hambu g. Mapia, 10 v. Belawan n. Tj. Priok. Modjokérto, 11 op rede Tj. Priok. Manoeran, 10 v. Tj. Priok n. Singapore. Macoma, 6 v. Bahrein te Singapore. Macuba, 1 te Hongkong ^dokken). Marpessa, 6 v. Miri n. Shimotsu. Mitra, 10 v. Taranto te Curagao. Maas, 12 v. Iskenderun n. Izmir. Maasdam, 13 v. d. Bermuda te New York. Manoeran, 12 v. Tj. Priok te Singapore. Marisa, 12 v. Aden. Markelo, 11 v. Rotterdam te Lidkoping. Mataram, 12 v. Singapore n. Tj. Priok. Meerkerk, pass. 12 Gib ral ta n. Antw. Meliskerk, 12 v. Aden n Singapore. Mentor, 12 v. Beyrouth te Piraeus. Merwede, pass. 12 ten N. v. d. Azoren. Muiderkerk, 12 te Karachi. Noordwijk, 10 v. Baltimore n. Santa Lucia. Nestor, 11 v. Trinidad n. Amsterdam Notos, ii) te Genna. Nigerstrocm, 11 v. Freetown n. Dakar. Noordam, 13 v. Rotterdam te New York. Orion, 10 v. Hamburg n. Bremen. Omala, 12 v. Istanlboul te Berre. Onddna, 12 v. Kingston n. Curagao. Oranjefontein, 12 te Southampton. Pygmalion, 10 v. Amsterdam n. San Juan. Parkhaven, nacht 10-11 Pto Alegre verwacht. Poseidon, 11 te La Guaira verwacht. Papendrecht, 12 Findsterre gepass. Fhrontis, 13 v. Sandakan te Makassar. Poelau Laut, 13 te Penang. Polydorus, 12 v. Port Said. Polyphemus, 11 v. Port Said n. Halifax. Prins Alexander, 12 in Golf v. St. Lauens. Rotula, 10 v. Bullenbaai n. Reykjavik. Rijndam, 11 v. New York te Rotterdam. Ruys, 13 te Belawan. Rijnland, pass. 12 Fernando Noronha n. Mon tevideo Salatiga, 10 v. Calcutta n. Pac.kust. Samarinda, 10 v. Bombay n. Cochin. Sarangan, 10 v. Durban n. Lorenzo Marquez. Schiedijk, 10 v. New Yprk te Halifax. Slamat, 12 v. Tj. Priok te Singapore. Stad Amsterdam, 10 v. Narvik n. Middlesboro. Stentor, pass. 10 Flores. Sumatra, 111 te Colombo. Stad Dordrecht, 11 v. Palermo te AlmeTia. Stad Alkmaar, verm. 11 v. Bermuda n. Falmouth Stad Maassluis, 10 v. Glasgow te Narvik Stad Vlaardingen, 13 v. Narvik te Vlaardingen verwacht. Saparoa, 12 v. Accra n. Lome. Saragan, 12 v. Lorenzo Marquez n. Tj. Priok. Saroena, 12 v, Balikpapan n. Tarakan. Sarpedon, 12 te Maracaibo. Soestdijk, HI v. Belawan n. Djibouti. Tjimenteng, 10 v. Suriago n. Honolulu. Tomori, pass, nacht 10-11 Fi-nlsterre n. Port Said Tosari, 10 v. Port Said n. Alexandrië. Tiba, vertr. 13 v. Galvesion n. Nederland. Tara, 10 v. Buenos Aires te Rotterdam. Taria, 12 te Port Said verwacht n. Singapore. Tabinta, 10 te Port Said. Talisse, 13 te Cheribo-n. Tarakan, 12 v. Soerabaja n. Propolinggo. Tawali, 12 v. Halifax te Portland Mon. Telaman, pass. 12 Flores. Tero, 12 v. Genua n. Port Said. Thalatta, pas. 12 Aden. Titus, 13 v. Tunis te Patras. Tjitjalengka, 13 v. East London te Durban. Veendam, 12 v. Halifax. Waterman, pass. 10 Lands End. Winsum, 10 v. Las Palm as n. Zaandam. Westerdam, 13 v. New York te Rotterdam. Westland, 12 v. Il'heos te Bahia. Willem Barendsz, 12 180 m. Z. Sierra Leone. Wonosari, 13 te Madras. IJsel, 12 v. Kalamata te Alexandrië. Zaan, pass. 11 7.35 u. BruiiEbtitt.el. Zeeland (KRL), 12 v. New Orleans te New York Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabi, verm. 17 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Aihena, 24 Antwerpen 27 Rotterdam verw. Alnati, 12 v. Rotterdam te Buenos Aires verw. Bloemfontein, verm. 13 v. Amsterdam n. Durban Bonaire, 14 v. Amsterdam te Georgetown verw. Boschfontein, 17 Southampton verwacht. Boskoop, 10 v. Amsterdam te Pto Limon verw. Cottica, verm. 17 v. Amsterdam n. Georgetown Groote Beer, 16 v. Rotterdam te Halifax. Indrapoera, 14 Aden verwacht. Jagersfontein, verm. 20 v. Durdan n. A'dam. Joh. v. Oldenbarnevelt, 18 Port Said verw. Maasdam, 10 v. New York te Hamillton verw. 13 v. Hamilton te New York verw. Nieuw Amsterdam vertr. 13 16 u. v. Rotterdam via Le Havre en Southampton n. N. York. Noordam, 13 v. Rotterdam te New York verw. Oranje, repareren te Amsterdam. Oranjefontein, 13 te Southampton 14 te Antw. 15 te Amsterdam verwacht. Oranjestad, 11 Pto limon 12 Cristobal verw. Rijndam, vertr. 14 14 u. v. Rotterdam via Le Havre, Southampton en Halifax n. N. York. Sibajak. verm. 8 Mei v. Rotterdam n. Wellington Veendam, 11 Halifax 13 New York verwacht. Waterman, 11 v. Halifax te Rotterdam verw. vertr. 15 v. Rotterdam n. Halifax. Westerdam, 13 v. New York te Rotterdam verw. Willem Ruys, 14 Port Said verwacht. Willemstad, 16 v. Amsterdam n. Cristobal. Zuiderkruis, vertr. 14 v. Amsterdam n. Kaapstad KLEINE VAART Atlas,10 v. Lissabon n. Barcelona. Actinia, pass. 10 Vlissingen. Albergen, 11 v. Requejada te Calais. Anna b, 12 v. Buroan te Kaapstad verw. Arcturus, 10 v. Caen n. Bergen. Aries, 11 40 m. W. Hanstholm n. Tyne. Ary Scheffer, vertr. 11 v. Dublin n. Rotterdam Algarve, 10 v. Cardiff n. Rotterdam. Asunsion, vertr. 11 v. Bayonne n. Manchester. Audacia, 10 v. Norkoping n. Gefle. Bab-T, 10 v. Swansea n. Amsterdam. Beekbergen, 10 rede Bastia. Betty, 11 v. Dieppe te Le Havre. Barracuda, vertr. 11 v. Heroen n. Kalmar. Bernisse, 14 v. Pcmaron te Rotterdam verw. Betty Anne, 11 v. Swansea n. Rotterdam. Bill, 10 v. Londonderry n. Swansea. Bree Helle, 11 v. Londen n. Rotterdam. Carpo, 10 v. Drogheda n. Fowey. Continental, 11 v. Grangemouth te Rötterdam verwacht. Cornelis Houtman, 11 v. Rotterdam n. Goole Crescendo, 10 v. Portsmouth n. Bridgewater. Citadel, vertr. Hl V. Eling n. Nantes. Cornelia b, 2 vertr. 11 v. Rander n. Dieppe. Douro, 10 te Amsterdam v. Rotterdam. Daviena Goekoop, 11 v. Roscoff te Antwerpen. Deo Duce, 10 v. Malmö n. Gothenburg. De Ruyter, 10 v. Cardiff n. Rotterdam. Dorinda, 10 v. Kiel. Duiveland, 10 v. Lubeck te Newcastle. Diligentia, 11 v. Barry te Rouaan. Do Ha rd, 10 v. Bohus n. Norsbronn. Elsenburg'h, pass. 10 Finisterre. Evertsen, 10 v. Par n. Antwerpen. Frans, 11 dwars Kieler. Frisia, 12 v. Casablanca te Dakar verwacht. i Arts WEGENS ZIEKTE GEEN PRAKTIJK. Tot nader aankondiging ge bruikelijke waarneming. KENNEMEBIAAN 1 Tel.5853 UMUIDEN Uitsluitend 1ste klas merken Zuivere Terpentijnwas (per jampot) 1.35 „Johnson" vaste was 0.50 1.10 „Johnson" „Norrit" 1.30 2.50 „Johnson" vloeibare satijnwas 1.10 2. „Burg" was per doos 0.65 0.75 „Burg" was wit per potje 0.30 0.65 „Cava Seul" was 0.35 0.87 1.25 „Lilo" Edelolie voor old finish meubelen p. flacon 1. Ook grotere verpakkingen verkrijgbaar. Dit wordt vakkundig en bil lijk gerepareerd door ACACIASTRAAT 18, IJmuiden-Oost. Spoedreparaties Maandag. Woensdag en Vrijdag na 5 uur in één uur gereed. Speciale reparatie inrichting. GRATIS SERVICE! Felix zorgt dat Uw jonge katjes of hondjes een goed tehuis krij gen. Leest de mededeling op elke zak Felix. 1-PERS. BEDDEN, in damast met Ja- va-kapok kussen J 32.90 2-PERS. BEDDEN, in damast, met twee kapok kussens 57.75 VITRAGE met ruches, in een groot f *n aantal soorten, per meter vanaf 1.14 Zuiver wollen moquette TAFELKLE- DEN 59.50 ONZE WERKPLAATS IS VOOR U PARAAT Laat uw bedden overtrekken en bijvullen Laat uw stoelen overtrekken met nieuwe gezellige meubelstoffen HET IS WEER RAAK BIJ GEVRAAGD MNL. in bezit MULO-diploma en kennis van boekhouden. Brieven onder no. IJ 565 aan het bureau van dit blad. MET SPOED GEVRAAGD en Aanm.: Visconservenfabriek DOGGERSBANK, Industrie straat 10, IJmuiden. Gerry, 11 v. Swansea n. Rotterdam. Harold, 10 Noordkust IJsland. Hartel, pass. Hl Texel n. Bremen en Hamburg. Hast I, 9 v. Metubal n. Leixoes. Hast IV, pass. 10 Rouaan. Henrica b, 10 dwars 'Brunsbüttel n. Humber. Hoflaan, 10 in Bristolikanaal. Hoogezand, pass. 11 lie de Bas. Hondsrug, pass. 10 Kielerkanaal. Hada, 9 v. Genua n. Casablanca. Ilias, 11 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Ida Jacoba, 11 v. Naiites n. Skieve. Ingeborg, 11 v. Rotterdam te Gdynia verw. Jongkind, 10 v. Rouaan te Casablanca. Josien, 10 v. Port Talbot -n. Nantes. Jongkind, 9 v. Methil n. Esbjerg. Julia Mary, pass- 11 Kielerkanaal n. Hamburg. Julia, 10 v. Shoreham n. Rouaan. Kemphaan, 12 v. Shoreham te Dublin verw. Kenitra, 10 v. Nantes te Bordeaux. Larix 10 v. Nantes naar Requejada. Marie, pass. 11 Noordihind'er. Markab, 10 25 m. NO. Ouessant n. Casablanca. Michel Swenden, 9 v. Esbjerg n. Rouaan. Midslamd, 10 v. Grangemouth n. Roterdam. Mirfak, pass. 10 Dungeness. Myfem, 11 v. Glasgow n. Rouaan. Mypuck, Hl te Huil. Merwehaven, 10 v. Duinkerken te Rouaan. Monica, 11 v. Dublin n. Cadishead. Muphrid, 11 v. Rotterdam te Hamburg. May Mere, 10 te Londonderry. Menkar, 9 v. Casablanca n. Rouaan. Mirach, 10 v. Rouaan n. Casablanca. Neeltje b, 11 v. Bayonne n. Lowestoft. Nettie, 10 v. Stockholm n. Koping. Noorderhaven, 13 v. Antwerpen te Ballina verw. Nassauhaven, 11 v. Falkenburg te Dordrecht. Nieuwehaven, 11 v. Rotterdam n. Gothenburg. Noord, 10 te Billingham. Poirza, 10 v. Newport Mon te Fowey. Palma, pass. 11 Aalesund. President Roosevelt, 10 v. Leixoes n. Port Talbot Rika, 10 v. Portrith te Par. Rose Marie, 11 v. Landskrona n. Rotterdam. Rijnhaven, 10 te Leixoes. Sambre, 10 v. Parijs n. Rotterdam. Silvretta, 11 v. Assens n. Rotterdam. Sirius, 10 v. Londen n. Duinkerken. Spes, 13 v. Vesteras te Amsterdam verwacht. Strijpe, 11 v. Vilvoorde n. Ballina. Tilly, 9 v. Caen n. de Humber. Timor, 11 v. Cork n. Swansea. Toos, 10 v. Dieppe te Antwerpen. Ton, 10 v. Guernsey n. Cardiff. Twee Gebroeders, 10 v. Port Lyautey n. Ma- zagan. Van Brakel, 10 v. Londen n. Kristiansand. Van Gelder, 10 v. Guernsey n. Swansea. Veenenburgh, 10 te Middlesbro. Venus, 10 v. Great Yarmouth n. Middlesbro. Viking, 11 v. Rotterdam n. Gdynia. Vindicat Atque Polit, 12 v. Blyth te Hamburg verwacht. Vivo, 10 v. Randers n. Dieppe. Vrouwepolder, 11 v. Oporto n. Antwerpen. Vrijburgh, pass. 11 Kp. Roca. Walenburgh, 10 v. Bordeaux n. Casablanca. Wilpo, 9 va-n Sevilla n. Setubal. Westropa, 11 v. Plymouth te Rotterdam verw. Westlaan, 11 v. Rotterdam n. Bremen en Ham burg. SLEEP VAART Blankenburg, met 2 bergingsvaartuigen 11 v. Rotterdam n. Cherbourg. Rode Zee, met baggermolen en sleepboot 10 v. Aden n. Koewait. leder jaar, als de kostelijke Latakia (spreek uit: Latakleja) is geplukt, wordt het oogstfeest gevierd. Dan is de zorg van maanden be loond in gefilterd zonlicht (sunstrip') ge rijpt, heeft de Latakia die bijzondere smaak gekregen, die geen andere tabak ter wereld bezit. Solo Shag roken is meegenieten van het Latakia-feest. In Solo Shag - en alléén in Solo - is de echte Latakia geblend. Daardoor heeft alleen Solo Shag dat unieke aroma, dat iedereen verrukt, of hij gewend is middel, licht of zwaar te roken. WAG 99 HAARLEM Tel-.. 10131 Filiaal Kenneraeriaan 27 IJmuiden Telefoon 4371

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8