Drie debutanten in voorhoede: v. Ede, v. Beurden, Bleyenberg Op wie de inwoners van Velsen kunnen stemmen I PK. 1 STEEK .WERK Visserij-varia „Slakkenkoning" P. v. d. Meys bij Hoogovens feestelijk gehuldigd PAP van „VELSEN" Meespelen van Lenstra nog niet zeker Van der Kuil in B-elftal; De Voogd nu reserve Candidatenlijsten werden ingeleverd Vlaggetjesdag op Zaterdag, 23 Mei Eerste logger voor IJmuidense rederij 7 HET NEDERLANDS ELFTAL TEGEN BELGIë Zondag tegen België B Engelse scholieren tegen adspiranten van Haarlem Hockey Jo Jurrissen geblesseerd B-hockeyteam naar BrusseL BIJ EEN ZILVEREN JUBILEUM Scheepvaart Wisselbeker voor kwartet van papierfabriek „Van der Duijn van Maasdam" wordt de „Annie" IJM 14 PAP VAN Wegdoen? Nief wegdoen? Wegdoen iiir trots op Uw"W§ WOENSDAG 15 APRIL 1953 De Keuzecommissie van de K.N.V.B. heeft het Nederlands elftal, dat aanstaande Zon dag in het Olympisch Stadion in Amsterdam tegen België uitkomt, als volgt samen gesteld: Doel: Landman (Sparta); achter: Odenthal (Haarlem) en Tebak (Eindhoven); midden: Klaassens (V.V.V.), Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (R.C.H.); voor: Van Ede (Sparta), Van Beurden (B.V.V.), Bleyenberg (Rigtersbleek), Lenstra (Heeren veen), aanvoerder en Luiten (D.O.S.). Reserves zijn: Van Raalte (Blauw Wit), Van Sehijndel (S.V.V.), Alberts (Vitesse) en Schmidt (Eindhoven). Het is nog niet zeker dat Lenstra Zondag zal kunnen spelen. De Heerenveenspeler heeft gisteravond niet getraind. Hij is Zondag in de wedstrijd tegen Leeuwarden uitgevallen door een dij beenblessure. De Keuzecommissie zal vóór Zondag een beslissing nemen of hij zal meespelen. Indien Lenstra niet van de partij zal zijn, zal de Keuzecommissie zich nader be raden over zijn vervanging. De mogelijk heid is niet uitgesloten, dat Van der Kuil in dat geval zijn plaats zal innemen. Bleyenberg, een van de debutanten in dit elftal heeft men gekozen gezien zijn spel in de oefenwedstrijd tegen Wacker. De Keu zecommissie heeft zich bij de verkiezing hoofdzakelijk laten leiden door de ervarin gen bij de oefenwedstrijd tegen de Weners opgedaan, hetgeen duidelijk bij de samen stelling van het Nederlands elftal tot uit drukking is gekomen. Men vertrouwt dat Bleyenberg zijn schutterscapaciteiten in de wedstrijd tegen de Rode Duivels zal demonstreren. Dat hij een doorzetter is en uitstekend kopwerk verricht heeft men in de ontmeoting tegen Wacker wel kunnen constateren. Debuterende vleugel Ook van de jeugdige Van Beurden ver wacht men een behoorlijk debuut, evenals van Van Ede. Tijdens de laatste training van de spelers in het Olympisch Stadion heeft de keuzecommissie de verwachting uitgesproken, dat de spelers hun uiterste best zullen doen om de tweehonderdste wedstrijd van het Nederlands elftal in een overwinning om te zetten. Men mag aannemen dat de blessure van Luiten (enkel) volkomen geheeld zal zijn als hij Zondag in het veld komt. Mocht dat niet het geval zijn of zou hij tijdens de wedstrijd moeten uitvallen, dan wordt hij vervangen door de Eindhoven-speler Schmidt. Biesbrouck heeft men in het elf tal weer opgesteld, omdat de Keuzecom missie hem in verde digend opzicht een sterk speler acht en liever een gerouti neerde speler op die plaats tegen de Bel gen ziet opereren dan een minder ervaren halfspeler. De Rode Duivels Het Belgisch voetbalelftal is als volgt samengesteld: Doel: Seghers (La Gantoise). Achter: Dries (Berchem Sport) en Van Brandt (Lierse S.K.). Midden: Huysmans (Beerschot), Carré (F. C. Luik) en Mees (Antwerp F.C.) Voor: Lemberechts (F. C. Mechelen), Mermans (Anderlecht), Coppens (Beer schot), Straetmans (White Star), en Jans- sens (Union St. Gilloise). Reserves zijn: Daenen (Tilleur), Diricx (Union St. Gilloise), Blaise (Standard) en Anoul (F. C. Luik). Indien Diricx, die last heeft van een blessure, niet tijdig zal zijn hersteld zal Van Boven (B.A.C.) zijn plaats als reserve innemen. Sedert de laatste officiële wedstrijd van het Belgisch elftal op 19 Maart in Bar celona tegen Spanje is de ploeg op een drietal plaatsen gewijzigd. De rechtsback plaats zal voor het eerst sinds lange tijd niet worden ingenomen door Diricx, doch door Dries van Berchem Sport. Het staat echter niet vast of de Belgische Keuze- De samenstelling van het Nederlands B- elftal, dat Zondag 19 April in Brugge tegen België B uitkomt, ziet er als volgt uit: doel: Steiger (PSV); achter: Cools (RBC) en Boskamp (Ajax); midden: Wiertz (DWS), aanvoerder, Hendriks (Vitesse) en Bennaars (Dosko); voor: De Jong (Willem XI), De Bruyckere (Willem II), Van der Ley (Leeu warden) Van der Kuil (VSV) en Louer (Noad). Reserves zijn Theo Janssen (NEC) doelman en de spelers E. Jansen (Vitesse), De Voogd (Haarlem) en Van Melis (Eind hoven) Indien Wiertz door werkzaamheden ver hinderd is de trip naar Brugge mee te ma ken zal de Keuzecommissie zich nog bera den wie zijn plaats als speler en aanvoerder zal innemen. Het opstellen van Bennaars op de linkshalfplaats is bedoeld als proefne ming, aangezien men niet al te ruim in de halfspelers zit en men gaarne \ei sterking op dat punt van jongere spelers wil hebben. De Belgische B-ploeg Het Belgische B-elftal is als volgt samen gesteld: doel: Gernaey (Oostande); achter: Saeren (F. C. Luik) en Schroyens (Beerschot); midden: Dodet (F. C. Luik), Bare (Olympic Charleroi) en Maertens (Antwerp F. C.); voor: Van Gestel (Lyra), Bollen (Water schei Thor), Willems (La Gantoise), Van Huffel (La Gantoise) en Orlans (La Gan toise). Reserves zijn Geerts (Beerschot), Van Ginderen (Antwerp F. C.), De Groote (Ber chem Sport) en Peeters (Lyra). Jeugdelftal Het Nederlands jeugdelftal, dat Zaterdag 13 April in Roosendaal op het RBC-terrein tegen het Belgisch jeugdelftal speelt, is als volgt samengesteld: doel: Feyt (Woerden); achter: Brandse (Sparta) en Claus (Helmondia); midden: Dahrs (Blauw Wit), Van der Hoek (Feyen- oord) en Van Woerden (Feyenoord); voor: De Wit (De Valk), Brusselers (PSV), Schu- man (PEC), Huiberts (Vitesse) en Rijnvis (ADO). Een keurteam van HaSrlem-adspiranten speelt Zaterdagmiddag een voetbalwedstrijd tegen een elftal van Engelse scholieren van de Ainthort School uit Huil. Deze scholieren zullen hier drie dagen blijven. Zij verblijven dan in de jeugdherberg Jan Gijzen in Haarlem. De wedstrijd wordt gespeeld op het Haarlem-terrein in Haarlem- Noord. commissie Diricx heeft laten vallen omdat zijn vorm achteruit gegaan is of omdat hij niet geheel fit is. De rechtsachter van Union St. Gilloise heeft last van een bles sure en het staat zelfs te bezien of hij Zon dag wel zover zal zijn hersteld, dat het ver antwoord zal zijn hem reserve te la+en zijn. Ook Van der Auwera is niet fit. Hij wordt op de rechtshalfplaats vervangen door Huysmans van Beerschot. In de voor hoede heeft men Mermans en Coppens weer naast elkaar geplaatst. De rechter vleugel van de Rode Duivels, gevormd door de weer in oude vorm zijnde Lemberechts en Mermans zou de Oranje-defensie wel eens voor zeer grote problemen kunnen plaatsen. De linkervleugel bestaat uit Jans- sens en Straetmans, een snel duo. Van het elftal uit de laatste ontmoeting tussen Nederland en België op 19 October van het vorig jaar in Antwerpen, toen Boo- gaerts in het doel stond en Maertens in de middenlinie was opgenomen, zijn in de aanval alleen Mermans en. Lemberechts over gebleven. Mermans leidde toen de aanval en Lemberechts stond bij die ge legenheid linksbuiten, terwijl Reyniers van Racing Mechelen de rechtsbuiten plaats bezette. Binnenspelers van het elf tal, dat toen een moeizame tweeeen over winning op Oranje behaalde, waren Anoul en Bensch. Het Nederlandse dameshockey elftal, dat Zaterdag 18 April in het Wagenerstadion in Amstelveen uitkomt tegen Schotland, heeft gisteravond in dit stadion een nuttige oefenpartij gespeeld tegen een herenelftal van de hockeyclub Amsterdam. Kort na het begin van deze wedstrijd, waarin voor het eerst in de nieuwe samen stelling werd gespeeld, liep doelverdedig- ster mej. J. Jurrissen bij een aanval van de Amsterdammers een blessure op, die haar het meespelen in de tweede helft onmoge lijk maakte. Haar meespelen Zaterdag in de Oranjeploeg is thans onzeker. Zij zal zich zo spoedig mogelijk onder behandeling van een arts stellen, maar pas tegen het eind van deze week zal een beslissing worden genomen. De wedstrijd eindigde in één-één. De Nederlandse B-ploeg (heren), die Zon dag 19 April a.s. in Brussel tegen België B speelt, is als volgt samengesteld: doel: Anjcma (Togo); achter: Terlingen (Be Fair) Naar Katwijk. De Scheveningse log ger Sch 365 „De drie gezusters" is door de Erven D. Jol verkocht aan de N.V. Visserij Maatschappij „Rijnstroom", directeur de heer N. Parlevliet te Katwijk adh Zee. Tweetal. Gisteren werd de markt be zocht door de Antje en de Schoorl, die respectievelijk voor 300 kisten makreel, 50 bijvis, 500 stuks ijskabeljauwen en 400 stijve kabeljauwen zorgden. De Antje maakte er 14.130 voor na een elfdaagse reis en de Schoorl besomde 17.670 voor eveneens elf dagen. Gullenboot. De markt werd gecom pleteerd door de „gullenboot", de Texel (IJM 5) van Drijver, die 100 manden vis, wat tong en een mooie partij schol drie van de Noordzee had gehaald en een paar dagschuiten. Vios wierp schaduwen vooruit. Als gevolg van het feit, dat men gisteren de Vios aan zag komen met zijn 850 kisten makreel, 150 haring en zo'n 250 kisten bij- vis, kreeg de makreelprijs al een duwtjé. Bovendien ziet men wel in, dat er naast die Vios ook andere schepen achter de blauwpijpjes heen zitten, zodat er vermoe delijk toch weer genoeg van dit goed zal zijn. De makreel zakte dus tot 14 a 15, maar de verse vis bleek steviger te zijn dan de dag tevoren en de kisten dikkoppen liepen op tot 86 a 94, de rijen tot 70 tot 94 (voor een „top" rij) en de wijting haalde de 39 per kist. Braadjes, of ge stripte radio, zoals ze ook wel wordt ge noemd, bracht tussen de 33 en 41 in het laadje en er is schol drie verkocht voor 16 tot 17 per kist. Vandaag. Behalve de Vios komt van daag de Van Hattum met 600 makreel en 40 schelvis, 80 kool, 40 haring, 30 radio, 20 varia, 80 open en 20 dichte wijting en 200 stijve dikkoppen. De Herman, die evenals de Vios van de Dinsdag na Pasen is, wordt Donderdag al terugverwacht, al kan het ook zijn, dat het schip de Vrijdag prefereert. Garnalen. Gisteravond waren er acht garnalenschuiten binnen, die samen 1650 kilo aanvoerden. Het kleinste schot bedroeg 27 kilo, afkomstig van de IJM 201; de beste vanger werd de IJM 206 met 312 kilo. De prijs zat tussen de 0.44 en 0.50 per kilo; alles werd flauw aangebracht. Naar zee. Dinsdag was de hoek aan de Noordelijke kant van de vissershaven naast het dok geheel leeg. Door het goede weer zijn alle kotters, botters en dagvis sers uitgevaren, zodat in de naweek wel wat platvis wordt verwacht. Reparatie. Al zeven weken ligt de KW 16 van de rederij Haasnoot te Katwijk aan de Zuidzijde te repareren aan de mo tor. De Doggersbank KW 175 heeft Maan dag bij de Duitse bunker liggen proef draaien. Het is te hopen dat de motor nu weer in orde is, opdat weer spoedig kan worden gevist. Intussen is het schip met de verfkwast behandeld. Marktberichten. Noteringen: heilbot 2.80-2.10, gr. tong 2.3-0-2.26, grm. tong 2.51- 2.37, kim. tong 2.67-2.56, kl. tong I 2.55- 2.27, kl. tong II 2.26-2.03, tarbot I 2.30-2.10, alles per kilo; tarbot II 84, tongschar 84, kl. tongschar 56-45, schartong 43-33, kim. schol 84, kl. schol I 67-37, kl. schol II 40- 10, schar 24-10, verse haring 13.50-11.10, makreel 18.50-12, gr. schelvis 40, grm. versum), Gerrits (Venlo) en Zeelen (Ven- lo); voor: Hillenius (Togo), van Gassclt (Venlo), Ubbens (HHYC), Couvret (HDM) en Van Beaumont (Togo). HAVENARBEIDERS GAAN VERGADEREN. In het gebouw van de Centrale Bond van Transportarbeiders aan de Zijdzijde komen de havenarbeiders Donderdagavond bijeen om over huishoudelijke aangelegenheden te praten. Anjerna vxugON_acruer. iciu.wi ine rair, $chelyis 45; klm gcHfelvis 49-46, kl. schel en Garrels (HHYC); midden: Wagener (Hu-,,; T Tt a 1 10 1-L„—vis I 52-43, kl. schelvis II 41-13, wijting 31-13, gr. gul 60-44, mid. gul 47-42, kl. gul 31-28, kl. wolf 36-35, poontjes 19-15, alles per 50 kilo; gr. kabeljauw 188-88, gr. kool- vis zwart 63-60, gr. leng 86, gr. wolf 76, alles per 125 kilo. Aanvoer: 21 kisten tong en tarbot, 3 heilbot, 17 tongschar en schar tong, 150 schol, 21 schar, 61 haring, 818 makreel, 74 schelvis, 145 wijting, 181 ka beljauw en gul, 3 leng, 18 wolf, 19 poon, 34 koolvis, 15 diversen, totaal 1580 kisten. Eivol was het in het schaftlokaal van de Cemij, toen van deze fabriek, van de Silica- kalkfabriek en andere afdelingen van Hoogovens de belangstellenden waren toe gestroomd om de huldiging bij te wonen van de heer P. van der Meys, opzichter bij de slakkenverwerking, ter gelegenheid van diens 25-jarig ambtsjubileum. Directeur ir. P. van Delden bracht de gelukwensen van de directie over en over handigde daarbij de gebruikelijke jubi leum-enveloppe. Dr. ing. F. Schonenberger, bedrijfsleider van de Cemij, ving zijn hartelijke en gees tige toespraak aan met op te merken, dat de jubilaris jarenlang met steen, cement en gips had geworsteld en steeds boven was gebleven, waarmede hij wilde aanduiden, dat de heer Van der Meys alle moeilijk heden van de slakkenverwerking volkomen onder de knie heeft. In grote trekken ging spreker de loopbaan van de jubilaris bij het bedrijf na tot zijn huidige functie, „deen slak kan er te droog, te nat, te zacht of te hard zijn, maar de jubilaris weet er een steen van te maken, die in alle opzich ten aan de eisen voldoet". Hij is een solide en bekwame vakman, die trots kan zijn op zijn werk. De heer Van der Meys heeft letterlijk en figuurlijk „gevoel" voor zijn werk en met zijn vingers weet hij precies kwaliteit en consistentie te bepalen. Ook als mens is de jubilaris zeer populair. Na een wens voor de toekomst besloot ing. Schonenberger zijn woorden met het over handigen van het vererend Getuigschrift en het Gedenkbord der Maatschappij. Met enkele hartelijke woorden, waarin hij de jubilaris als mens roemde, overhan digde de heer B. v. d. Zwet Slotemaker, de naatste assistent van de heer v. d. Meys, hem het geschenk van de slakkenverwer king, een fraai boekenkastje,waarna hoofd opzichter T. W. B. de Jong het sprekers gestoelte beklom. „De Silica-kalk is nauw met de Cemij verbonden," zo zeide spreker, Jen zo zijn ook de werkzaamheden van spreker en jubilaris. Eigenlijk is de Silica- kalkfabriek de „fabriek van Van der Meys". Namens de Cemij bood de heer De Jong een fraaie staande schemerlamp aan. Er is geen Cemij-jubileum of de heer L. Cana ontsluit de dichtader en komt met een feestlied. Zo ook ditmaal en de wanden van het schaftlokaal stonden bol van het gelach. Als stoffelijk aandeel in de feest vreugde bood cle heer Cana een schemer lampje aan. Een volgende geschenk, dat van de arbeiders van de Drijf steenfabriek een rooktafel werd door de heer Th. Jansen met een korte, pittige toespraak aangeboden. Ook Veenstra's Beton Industrie, waar voor het werk van de heer Van der Meys zeer waardevol is, liet zich niet onbetuigd, en offreerde bij monde van de heer L. P. Dubbelman een salontafeltje. De wnd. bedrijfsleider van de Cemij, de heer W. Grégoir kon volstaan met zijn vriendschappelijke gevoelens en hartelijke dank uit te spreken. Hij hoopte dat de goe de samenwerking in lengte van dagen du ren mag. Omdat hij niet met lege handen voor de jubilaris wilde staan, mocht hij namens Cemij een fraai bewerkte koperen tijdschriftenbak ten geschenke geven. Na mens de commerciële afdeling getuigde nog de heer A. Mijs van de grote waardering die hij voor de jubilaris koestert waarna het laatste woord, of juister de laatste toon werd aangeheven door de „Cabaretiers van de Cemij", de heren A. W. Bosch en P. Broek, met een geestig feestlied, waarin de jubilaris de „slakkenkoning" werd ge noemd. De muzikale omlijsting van dit lied, waarvan het refrein door de aanwe zigen uit volle borst werd mede gezongen, werd verzorgd door de heer H. Mooy op diens accordeon. Bjj de komende gemeenteraadsverkiezingen in Juni is Velsen in twee kieskringen ver deeld. De Katholieke Volkspartij en de Partij voor Vrijheid en Democratie zijn de enige partijen, die in beide kringen met de zelfde candidaten uitkomen. De Partij van de Arbeid, de Christelijk Historische Unie in combinatie met de Anti-Revolutionairen en de Communistische Partij Nederland heb ben in kring II een kleine wijziging in hun lijsten aangebracht. Het Gereformeerd Politiek Verbond komt alleen in kieskring I uit; deze lijst bestaat uit het minimum aantal candidaten, name lijk drie. In kieskring I en II komt de K. V. P. uit als volgt 1 J. Nuijens; 2. M. C. Kortekaas; 3. F. J. A. Strijbosch; 4. C. J. Nijssen; 5. J. A. Andries- ma; 6. mr. H. J. M. Tonino; 7. C. P. J- Maas; 8 C. Merten; 9. J. van Amerongen; 10. J. van Leeuwen; 11. G. P. Olgers; 12. W. J. Gomes; 13. A- J- van Veen; 14. C. P- J- Kuster; 15. J. C. Zuurbier; 16. E. G. H. Hulshof; 17. P- Landwehr Johann; 18. J. H. Gorter. De V. V. D. ziet er in beide kringen uit: 1. G. E. Heijkoop—geb. van Reekum; 2. P. M. Pleijler; 3. A. J. Schotman; 4. H. Lagro; 5. P Eriks; 6. W. A. E. Moquette—geb. Hee- ringa; 7. R. F. Pasman; 8. C. de Vries; 9. W- M. Swellengrebel. De P. v. d. A. komt in kring I te voor schijn met 1. W. F. Visser; 2. R. Verbeek; 3. A..J. van Leusen; 4. H. de Boer; 5. J. de Groot; 6. C. L. van Wielinkgeb. Klimp; 7. A. M. Dissel- köter; 8. J. van Os van den Abeelen; 9. M. van Loo; 10. A. Tabernal; 11. J. J. Hartman; 12. K. H. Marks; 13. L. van Hameien; 14. W. D. Wiljouw; 15. W. Snoek—geb. Gabel; 16. J. Visser; 17. G. Dekker; 18. J. Woltman; 19. J. Fontijn; 20. J. van der Harst—geb. Retz. Voor kring II luidt de lijst Nos. 1 tot 15 gelijk aan lijst van kieskring I, daarna; 16. H. Andrea; 17. E. Sanders; 18. H. G. Goossens; 19. H. A. Hoefman; 20. J. F. E. de Jong. C. H. en A. R. komen in kring I uit met: 1. J. C. Aschhoff; 2. H. J. Lips; 3. A. Mar kerink; 4. M. van Dongen; 5. A. de Jong; 6. F. Walthuis; 7. J. Visser; 8. K. Tijssen; 9. T. van Slooten; 10. H. van Leeuwen; 11. A. Streefiand; 12. J. C. Kolkman, 13. W. van Popta; 14. J. de Boer; 15. T. M. Ritskes; 16. T. Struikmans; 17. H. Alblas; 18. M. Tijl; 19. M. Schouten; 20. H. Remiëns. In kieskring II met 1. J. C. Aschhoff; verder tot no. 10 gelijk aan lijst van kieskring I, daarna: 11. P. Boos ter; 12. J. G. Kolkman; 13. R. Conradie; 14. J. de Boer; 15. A. Heinen; 16. J. van Heijst; 17. K. de Geus; 18. T. Struikmans; 19. S. Boon; 20. D. J. Slotboom. De lijst van de C. P. N. ziet er in kring I aldus uit 1. G- F. Schilling; 2. T. Kruisman; 3. D. den Hollander; 4. C. Scheringa; 5- D. Floor; 6. E. Wijker; 7. D. Kamrninga; 8. B. Minneboo; 9. P. H. Baas; 10. J. J. Rosier; 11. G. E. Kuiper. En in kring II Nos. 1 tot 7 gelijk aan lijst van kieskring I, daarna 8. D. P. Stapper; 9. N. Put; 10. J. Gozeling; 11. A. K. Lubbers. Tenslotte heeft het Ger. Pol. Verbond de volgende candidaten 1. J. A. Zwaan; 2. K. v. Veelen; 3. H. Klok. Naar wij vernemen staat thans defini tief vast dat Vlaggetjesdag dit jaar zal worden gehouden op Zaterdag 23 Mei. Ook tijdens de Pinksterdagen, Zondag 24 en Maandag 25 Mei zal de vloot gepavolseerd voor de wal liggen. Jaarfeest van Chr. meisjes vereniging „Kleine Kracht" Hedenavond houden de meisjes van de vereniging „Kleine Kracht" in het gebouw van Christelijke Belangen het jaarfeest. De meisjes voeren enige toneelstukjes op. Er staat ook samenzang op het programma. Voor de groepen 1 en 2 worden twee avon den van dit jaarfeest gegeven op Maandag 27 en Dinsdag 28 April. Dan wordt een geheel nieuw program ma op het toneel gebracht. Een toneel stukje in vier bedrijven na de pauze, met de titel „De verkouden prinses" door groep 2 zal wel in de smaak vallen. Scholieren dansten voor het Rampenfonds De opbrengst van de dansavond, die in zaal Flora werd gehouden door het jeugd- comité van de Willem de Zwijgerschool voor de leerlingen van het gymnasium, de H.B.S. en de Willem de Zwijgerschool, heeft, mede door de medewerking van de „Blue Stars" en de „Be jacket four", 141 voor het Nationaal Rampenfonds opge bracht. Sportiefviert feest Op Donderdag 16 April hoopt de dam vereniging „Sportief' haar jaarlijkse feest avond te houden in het Thalia theater. Hierbij zal tevens een wisselbeker worden uitgereikt aan het kwartet van de Papier fabriek, aangezien nu al vast staat dat dit kwartet de beker heeft gewonnen, ook al zou het de laatste wedstrijd verliezen. De feestavond wordt verzorgd door de P. W. Boys en „The Rhythm Serenaders' voor de dansmuziek. Uitslagen De uitslagen van de wedstrijden van vo rige week waren: J. Bos wint van Vasten, houw en J. Lichtendahl van v. d. Broek. Koffeman deelde de punten met Menger en H. Veldman eveneens met E. Wijker. H. Andrea won van J. Wesselius en H. Oud van P. Westerwal, Muntz won ook deze keer van J. de Ruiter en A. Ras zorgde voor een verrassing door van G. Mooi te winnen. Het nieuwe lid J. Bakker won van Mantje, W. Hoefakker van H. Dijkhuizen en R. Kof feman verloor van J. Molenman. J. Bakker wist deze avond kampioen te worden van het Jeugdkwartet. Verder werd er nog een kwartetwedstrijd gespeeld tussen de Spoorwegen en de Af slagers. De uitslag is nog onbekend, daar de partij J. de Boer-J. Jansen werd afgebro ken. De. Jong verloor van v. d. Steen en J. Hiemstra -verloor van Ph. Groen, Vlaande ren speelde remise tegen Vuil. De voorlopi ge uitslag is 5-1 voor de Afslagers. De vroegere Katwijkse motorlogger „Van der Duyn van Maasdam" KW 97, die in 1918 bij Van Duijvendijk in Gouderak werd gebouwd, en al enige jaren geleden werd opgelegd, zal binnenkort weer aan de vis serij gaan deelnemen. Het vaartuig is ge kocht door de heer A. van Duijvenbode van de Machinefabriek aan de Trawler kade. De logger, die speciaal voor de trawl- visserij wordt ingericht, is bij de scheeps werf Stapel in Spaarndam verbouwd, zo dat het schip een modern aanzien heeft gekregen door het aanbrengen van een niéuwe bak en een stuurhut. In de motor- kamer is een 369 pk MAK motor geïnstal leerd. Deze eerste fogger van een nieuwe IJmuidense visserij-maatschappij zal over veertien dagen onder de naam Annie IJM 14 in de vaart worden gebracht. Er is voor twaalf man slaapplaats aan boord. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawlers; 1 trawler f 26100, v. Hattem f 22400. Loggers: IJM209 f 11700, KW67 f 4000, KW39 f 3660, KW19 f 3840. KW57 f 3280. Kotters: IJM99 f 2630, IJM226 f 720, IJM 229 f 1850, IJM128 f 430, IJM35 f 500, HD125 f 3590. VERTREK VAN DE MEDAN De trawler Medan, die door de rederij Medan-Batavia naar Amerika is verkocht, zal Zaterdag 25 April uit de vissershaven vertrekken Amsteikroon, 14 Miri verwacht. Annenkerk, 3 v. Manilla tl. Bangkok. Arrdijk, 15 Antwerpen verwacht. Arkeldijk, pas. 14 Scilly's. Averdijk, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Amsteldijk, 13 v. Tampa te New Orleans. Averdijk, 14 te Antweipen. Aagtedijk, 13 460 m. NW. Fort Aleza. Alikaid, 13 100 m. Z. Teneriffe. Alph-acca, 13 470 m. zo. Bermuda. Alpherat, 13 390 m. NO. St. Pauls Koek. Appinig'ediijk, 14 te Hamburg verwacht. Axeldijik, 13 390 m. W.t.Z. Lands End. Bintang, 14 v. Soerabaja te Semarang verw. Bloemfontein, pass. 13 Ouessant n. Teneriffe. Boskoop, 14 te Boqueron verwacht. Breda, 13 v. Tampa n. Rotterdam. Baarn, 13 270 m. NO. Trinidad. Benig-kal-is, 14 te Kidjang. Blij-dendij-k, 13 410 m. O.ZO. Kp. Race. Bontekoe, 13 v. Doniggaia n. Menado. Callisto, 14 v. St. John te Liverpool. Ceram, pass. 13 Ouessant n. Antwerpen. C'hama. pass. 13 Sabang. Olavella, 13 560 m. ZW. Flores. Coryda, 13 v. Thames-haven n. Huil. Delfland, 14 Rio Janeiro verwacht. Drente, pass. 13 ten Z. Kreta n. Genua. Danae, 14 v. Gothenburg te Amsterdam. Diemerdijk, 12 te Seattle. Eos, pass. 13 Gibraltar. Erinina, pas. 13 Sabang. Eemdijk, 14 van Antwerpen. Esso Amsterdam, 19 Aruba te Rotterdam verw. Esso Den Haag,, 14 v. Rotterda-m n. Aruba. Eendracht, nacht 14-15 v. lstanboel te Samsun verwacht. Elmina, 14 v. Amsterdam n. Antwerpen. Friesland (KRL), 13 v. Belawan n. Colombo. Feiipes, 14 te Singapore verwacht. Gabulia, 13 v. Mad-ra n. Calcutta. Gooiland, 13 v. Rio Grande do Sul n. Pto Alegre Groote Kerk, 14 v. Bremen n. Antwerpen. Hector, 13 v. Kalamata n. Tel Aviv. Hoogkerk, 14 Ko-be verwacht. Haarlem, pass. 14 Vlissingen. Hecuba, 133 480 m. W.t.Z. Lands End. Helicon, pass. 13 ten O Turks eil. Hermes, 13 180 m. Z.ZO. Mo-na eil. Hydra, 13 310 m. O.ZO. Bermuda. Ittersum, 14 te Port Said verw. In-drapoera, 13 Guardafui gepass. n. Aden. Irian, 13 v. Pad-ang n. Silbol-ga. Java, pas. 13 Kp. St. vincent n. Le Havre. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 13 Gibraltar n. Port Said. Kedoe, pas. 13 Finisterre n. Marseille. Kota Ba roe, 13 v. Aden n. Belawan. Kota Inten, 14 v. Semarang ten anker Priok. Kieldreoht, 14 v. Suez n. Port Said. Kertosono, 13 410 m. W. Flores. Lucita, 13 v Huil te Thameshaven verwacht. Lekkerkerk, 15 Antwerpen verwacht. Llseta, 13 v. Bangkok te Pla-dju. Lekhaven, 14 v. Aleppy n. Colombo. Lissekerk, pass. 13 ten Z. v. Oo-stpunt Kreta. Laagkerk, pass. 14 Vlissin-genl. Loenerkerk, pas. 14 Kp. St. Vincent n. Genua. Laagkerk, pass. 13 IJmuiden. Lirage, 13 t.h.v. Oostende. Lucita, 13 v. Huil te Thameshaven. Maas-haven, 13 v. Las Palmas n. Glasgow. Mariekerk, 13 v. Dar es Salaam n. Porto Amelia Mataram, 14 Tj. Priok verwacht. Meliskerk, pass. 13 Guardafui n. Singapore. Mitra, 13 v. Curasao n. Stockholm. Meerkerk, pass. 13 Lissabon n. Antwerpen. Mirza, 13 180 m. O.NO. Fayal. Myo-n-ia, 13 1-170 m. NO. Barba-dos n. Curasao. Nieuw Amsterdam, 14 te Le Havre. Nigerstroom, 13 v. Dakar n. Le Havre. Notos. 13 v. Genua te Barcelona. Orestes, 13 v. Paramaribo n. Georgetown. Prins Alexander, pas. 13 Kp. Ray. Prins Willem V. 13 140 m. W. Kp. Race. Pygmalion, 13 140 m. W.t.Z. Lan-d-s End. Rijn-land, pass. 13 Recife n. Montevideo, Rja-dia, 13. v. d. Weser n. Amsterdam. Riouw, 13 400 m. W.t.N. Lissabon. Rijn-kerk, 13 190 m. W.ZW. Kp. Palmas. Salatiga, 14 te Belawan. Sommelsdijk. 13 v. Suez n. Djeddah. Stad Dordrecht, 13 v. Gibraltar n. IJmuiden. Stad Vlaardingen, 14 v. Vlaardingen n. Narvik. Salawati. 14 v. Amsterdam n. Hamburg. Sloterdijk, 12 v. Tampa te New Orleans. Soestdijk, pass. nacht 14-15 Ceylo-n n. Djibouti Scherpendrecht, 13 270 m. N.t.W. Fort Aleza. Si-bigo. 13 no-g te Tjilatiap. Slamat, 14 te Port Swettenham verw. Stad Alkmaar, 13 480 m. NO. Bermuda. Stad Breda, 13 360 m. W. Valentia n. Hahfax. Stan-vac Benakat, 14 v. Tj. Uban te Sun-geigerong Stentor, 13 780 m. ZW. Flores. Swarten-hon-dt, 13 te Gorontalo. Ta-mo, 14 St. Vincent verwacht. Thalatta, pas. 13 Socotra. Triton, 14 v. New York te Ciud-ad Trujillo. Tabian, pass. 13 Guardafui n. Colombo. Ti-ba, 13 v. Galveston n. Nederland. Titus, 13 v. Patris n. Piraeus. Tomin-i, 15 v. Hamburg te Rotterdam verw. Tan-k-haven III, 13 v. Sunigeigero-n-g n. Penang. Tara-kan, 13 v. Pro-bo-lingigo n. Banjuwangi. Teiresias, 13 v. Londen n. Brake. Telamon, 13 540 m. O. Finisterre. Tjiwan-gi, 14 v. Soerabaja te Makassar verw. Tomini, 13 v. Hamburg n. Rotterdam. Veendam, 14 v. Rotterdam te New York. Waal, 13 v. d. Middellandse Zee te Hamburg. Willem Ruys, 13 19.30 u. v. Suez. Winsum. pass. 13 Kp. St. Vincent. Waal, pass. 13 Bru-nsfoüttel. Waiwe-rang, 14 v. Singa-pore te Soerabaja verw. Willem Baren-dsz. 13 130 m. W. Sierra Leonne, Winterswijk, 13 390 m. NO. Flores. Woens-d-rëcht, 13 500 m. N. Kp. En-ggano. Zeeland (SSM), 13 v. Rotterdam n. Huil. Zijpenberg, 12 v. Karachi 15 Mormugao verw. KLEINE VAART Actinia, 13 v. Antwerpen te IJstad. Asuncion, 14 v. B-ayonne n. Manchester. Arnhem, 14 v. Cherbourg n. Zee-brugge. B-anlka, pass. 13 Vlissingen. Beekbergen, 13 v. Bastia n. Southampton. Bafo-T, 13 v. Swansea te Amsterdam. Batavier III, pass. 13 Burlin-gs. B-ornrif, vertr. 13 v. Ca-lais n. Caen. Brem, 13 v. Lissabon n. Oporto. Capri, pass. 13 Vlissin-gen. Claes Co-mpaen, 15 v. Port Talbot te Barry verwacht. Citadel, 13 v. Elin-g te Nantes. Coolhaven, 14 v. Rouaan te Casablanca verw. Corne-lia b II. 14 60 m. W. IJmuiden. Carpo. 13 v. Drogheda te Fowey. Casablanca, 12 v. Casablanca te Nantes. Catharina, 13 v. Antwerpen te Leith. Cornells Houtman, verm. 14 v. Goole n. Nantes. Daje Bo-hmer 13 v. Marseille te Casablanca. D-aviena Goe-koop. pass. 14 Vlissin-gen. Diana, pass. 13 Vlissin-gen. Dorinda, 13 v. Nykopirig n. Koping. Da Capo, 14 v. Mersin te Marseille. De-pa, 14 v. Goole te Mid-d-lesboro. Duiveland, 13 v. Newcastle n- Bremen. Douro, 13 te Kopenhagen n. Gdynia. E-ljo, 13 van Bremen n. IJ-muid'en. E'ls-emburgh, 12 v. Rotterdam te Casablanca. Escaut, 12 v. Rotterdam te Kin-gslynn. Frisia, 13 v. Dakar n. Marseille. Gaasterland, 12 te Leith. Hast I, 13 v. Le-ixoes n. Liverpool. Hav-ik, pass. 14 Vlissingen. Hoflaan, 14 v. Nantes n. Bayonn-e. Ho-ut-man, 13 v. Kristiansan-d n. Heroen. Ida pieter, verm. 15 v. Rochefort n- Bordeaux. Jaga, 13 v. Vlissingen n. Boness. Joost, 11 v. Sete n. Man-Chester. Johanna te Velde, 11 te Methi'l. Jokurma, 13 v. d. Tyn-e n. Antwerpen. Jantiena, 12 v. Gothenburg te Delfzijl. Jantje Eppiena, 13 v. Delfzijl n. Goole. Josien, 13 v. Nantes n. Rotterdam. Kemphaan. 16 Rotterdam verwacht. Korte-naer, 13 v. D-ro-giheda n. Ayr. Larix, 12 v. Requejada n. Gent. Lacra, 14 v. Bordeaux te Gent verw. Metro-pole, pass. 13 Vlissin-gen. Mies, 13 v. Antwerpen te Kalmar. Marce-l-la, 14 v. Vl-aarddn-gen te Buncrana. Megrez, 13 v. Port Stanley te Montevideo. Mera-k, 14 v. Rotterdam n. Londen. Meres, 12 te Fedala. Muphrid, 13 v. Hamburg te Gdansk. Mypuck, 14 v. Goole te Rotterdam verw. Myson, verw. 16 v. Rotterdam n. Brussel. Mi-d-a-s, 14 te Rotterdam n. Amsterdam. Nero, 13 v. Santander n. Bilbao. Nij en-burgh, 12 v. Rotterdam te Midd-lesboro. Noords tad, pass. 14 Vlissin-gen. Nett'a, 13 v. Boston n. Hull. Njord, 13 v. Newcastle n. Nantes. Oleum, 13 v. Midd-lesboro n. Londen. Prinses Mar-griet, 13 v. Manchester te Cardiff. Pa-vo, 12 te An-twerpe-n v. Rotterdam. Ponto, 12 te Sete van Birkenhead. Prior, 13 v. Liverpool n. Bourgas. Regeja, 12 te Delfzijl. Rex, 12 v. Delfzijl n. Ham-burg. Robert, verm 14 v. Bayonne n. Londen. Sam-bre, 14 v. Ro-uaa-n te Amsterdam. Teun, 13 te Fred-eriksund. Tromp, 13 v. Stettin te Newcastle. Tilly, 12 te Hull van Caen. Trom-penburgh, pass. 14 IJmuiden. Twee Gebroeders, 12 te Casablanca. Urmajo, 13 v. Rotterdam te Brugge. Vol-hardin-g, 12 te Bordeaux. Vecht,, 14 v. d. Tyn-e te Amsterdam verwacht. Vln-dicat Atque Polit, pass. 14 IJoltenau. Vlier, 13 v. Faifo n. Rotterdam. Walen-burgih. 14 v. Bordeaux te Rotterdam. Westerschelde, 14 v. Rotterdam te Antw. Westlaan, 13 v. Bremen n. Hamburg. Wi-l-po, 1-1 te Setu-bal van Sevilla. Wiema, 12 te Stockton o Tees. Willem Baren-dsz, verm. 14 v. Berwick n. Amble SLEEPVAART Noordhol-lan-d, 14 90 m. NW. Esbjerg. Ro-d-e Zee, 13 100 m. Z. ten O. Ras Fartak. Jffi van eU$tiek - Als de kinderen U de oren van het hoofd eten, dan kunt U wel zeggen: ,,'t kan wel op. al is het lekker", maar beter is om ze te waarschuwen open te houden voor: nog een gaatje Karnemelksepap met Gort 25 ct. per 1/1 fl. Karnemelksepap met Bloem 24 ct. per 1/1 fl. Havermoutpap van zoete melk 31 ct. per 1/1 fl. Ja, doet U het maar weg, U gebruikt het toch niet meer. GROTE-SCHOONMAAKTIJD is OPRUIMT1JD Plaats een Luidspreker trots op Uw 1$$! vakkleding VAKKLEDING IN HET Verkrijgbaar bij TROMPSTRAAT 81 - TEL 5205 IJMUIDEN hceas JU jaar vertrouwenszaak

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3