IJmuidens strand krijgt weer vertrouwd zomers gezicht Agenda voor Velsen We maken een treintje Vijfhonderd bezitters van strandhuisjes hopen op toewijzing van een vergunning Attractief plan voor jeugd Voor jonge hersens DONDERDAG 23 APRIL 1953 7 Wandelen „in het wilde weg" van „Kennemerstaten" Burgerlijke stand Velsen Drie Rooswijk-honkbal- teams voor de competitie sen de pieren zal worden wist de heer Ramerman ons niet te vertellen. Wel ko men hier, zoals in voorgaande jaren, twee rijen. De strandpaviljoens TANTE ELS FELICITEERT: VIOOLTJE, die vandaag jarig is; GOUDSBLOEM en WATERRATJE, die allebei Zondag feest gaan vieren; KIEKEBOE, PARADIJSVOGEL en BOODSCHAPSTERTJE, die met z'n I drieën volgende week Maandag jarig hopen te worden; en ZWARTKOPJE en SLUIPENDE STAP VOET, die samen de Woensdag daarop veel cadeautjes hopen te krijgen. Veel geluk en veel plezier, nichten en neven! Dus jij hebt ook al genoten van dat leuke toneelstuk over „Meneer en Mevrouw" Leuk dat je naar het P.E.N. gaat. Zul je voortaan „het P.E.N." schrijven inplaats van „de pen". Want de betekenis van de De merel streek zijn veren glad en floot als nooit tevoren, of hij iets te vertellen had dat iedereen moest horen. Het was een boodschap die hij bracht, een boodschap voor de bomen, waar iedereen op had gewacht en die nu was gekomen. En weet je wat die boodschap was? „De kleermaker komt morgen voor iedre boom een nieuwe jas, een jurk of pak bezorgen". En ja hoor, toen ik in de tuin vanmorgen vroeg kwam kijken stonden ze al van voet tot kruin in 't nieuwe pak te prijken. Wat zag de beuk er prachtig uit, diep in zijn jas gedoken, de kerseboom droeg als een bruid een jurk met kanten stroken. 't Leek net een wasvrouw aan het werk, die treurwilg aan het water, die kleine prunis voor de kerk was net een witte pater. Ze zien er uit, van groot tot klein, als dames en als heren. Ze kunnen best tevreden zijn met al hun nieuwe kleren. MIES BOUHUYS. DONDERDAG, 23 April 1953. Beste kinderen, Het is nog steeds lente en dus vond ik, dat ik jullie maar eens moest laten genieten van deze trotse Moeder Schaap en haar gezonde vierling. Ik kan me indenken, dat jullie allemaal wel een dagje in de plaats van die meisjes zouden willen zijn, om naar hartelust met dat grappige jonge goed te kunnen stoeien. Deze moeder heeft anders niet, 'eens zo geweldig veel belangstelling voor dit laatste vierspan, want ze heeft in gës jaar tijd al tweeëntwintig lammetjes gehad, dus voor haar is het ongewone er allajng af. Voor de dochtertjes van de boer is elk voorjaar echter een waar feest, want niet alleen komen er zulke schattige lammetjes ter wereld, maar er zijn ook jonge biggen, een veulen, een kalfje en soms jonge geitjes te bewonderen. Nee, een kind verveelt zich niet gauw in de vacantie op een boerderij! Ons stapeltje brieven begint vandaag met SONJA, die mij vertelt, dat ze een viool tje heeft gemaakt van ansichtkaarten. Dat lijkt me knap werk, meisje. Hoe doe je zoiets? Fijn, dat die avond zo goed geslaagd is en dat het boerendansje zonder fouten verliep. Dat wordt een heel feest op de tweede Mei. Gaan jullie met bussen of op de fiets? Wat eeyn grappige poes is dat, zeg. Het diertje is zeker nog erg jong? Wat heb jij een pracht-middag gehad CLEMATIS, toen je naar dat ballet ge weest beptl Ik kan wel aan het program ma zieQ, dat het de moeite waard was. Hoe vond. je de muziek van de Notenkraker- snile? Kende je het stuk? Wat jammer dat Jullie plannetje om de verlichting te gaan kijken zo in de war liep. Het was echter wel leuk om die Oom en Tante weer eens te ontmoeten. Gelukkig dat je na alle strubbelingen toch nog geweest bent! Hoe vond je de Lichtstad? Prettig, dat het boek naar ie zin is. SCHONE SLAAPSTER is best tevreden met haar nieuwe school. Alles is natuur lijk nieuw voor je. Vooral dat boetseren en het koken lijkt me erg leuk. Er blijft echter nog genoeg leerstof over, die je er in de vorm van huiswerk bij zal moeten leren, dus ook hier geldt: flink werken, anders ga je niet met een goed rapport naar huis. Ga je nu voortaan elke Vrijdag avond turnen? Houd je wel van gymna stiek? HARDLOPER heeft deze week zijn schuilnaam met ere gedragen. Wat kun jij hard lopen, zeg! Ik kan me wel voorstel len, dat je bij de schoolwedstrijden deze zomer de eerste zult worden. Die voorspel ling van je sportleraar komt vast uit. We krijgen vast nog eens een tweede Slijkhuis in ons midden. Jij was de enige die het puntenraadsel helemaal goed oploste. Bravo! APPELSNOETJE heeft een heel leuk toneelstuk gezien. De titel vond ik ook al grappig, dus kan ik me wel indenken dat het stuk geestig was. Wat zal dat kinder jurkje schattig worden, dat je aan het maken bent. Houd je het zelf, als het af is, of geef je het weg? Ja, TUINMAN, alles gaat groeien en bloeien. Het is een wonder om te zien, hoe die kleine groene blaadjes zo langzaamaan groter worden en er na verloop van enige tijd een flinke krop sla boven de grond staat. Prettig, dat je alweer zo goed bent. Nog een beetje zachter weer moet het worden en dan ben je weer helemaal de oude. Mooi zal dat concert van jullie ziin zeg. Je weet wel, dat ik erg weinig tijd heb, maar als het kan, dan ga ik 12 Mei beslist luisteren in het Jeugdgebouw. Tot slot is hier onze MEIZOEN, die weer een heel gezellige brief geschreven heeft. Het nieuwe strandpaviljoen van de heer Verswij veren, „de Zuidpier" is al enige tijd geleden geopend en ligt er weer keu rig bij. De zaak moet nog in de verf wor den gezet maar de stoelen in de tent en op het terras in het zand noden weer tot een zitje met een flesje van het een of an der en een wijd uitzicht over haveningang en strand en zee. Het paviljoen „Noord zee" van de heer P. Menger is onder de kap en zal deze week nog raam- en deur- dicht worden gemaakt. Ruim zeventig personen zullen hier tegelijk kunnen wor den ontvangen in een ruime zaak, geheel opgetrokken van hout en met grote ven sters in voor- en zijwanden. Een berg plaats voor tenten en een keuken vol tooien het paviljoen, .dat nog voor Pink steren zal worden geopend. Ook het strandpaviljoen van de heer G E. Gouda „de Schelp" begint nu enige vorm te krij gen. De betonpalen, die bijna drie meter boven het strandoppervlak rijzen, steken in de grond en krijgen vandaag de ijzeren en houten vloer van de zaak te dragen. De nieuwe „de Schelp"zal twintig meter lang zijn en ruim vijftien meter breed. Om de eigenlijke zaak wordt het terras aangelegd dat aan de zijkanten tweeën- eenhalve meter breed en aan de voorzijde zes meter breed zal worden. Verstelbare windschermen zullen ook hier een zitje tot een genoegen maken. Ook de dansvloer zal verplaatsbaar zijn en zowel in de zaak als op het terras ge monteerd kunnen worden. Het terras zal even lager komen te liggen dan de vloer van de zaak, zodat ook de gasten die bin nen zitten een mooi uitzicht behouden. Het paviljoen dat al in onderdelen werd ver vaardigd door de Mavem aan de Haring- weg, een firma die al lange tijd ervaring heeft opgedaan met de bouw van wonin gen voor de tropen, zal aan ruim honderd enzestig personen zitplaats kunnen bieden. Cemestoplaten voor de wanden en een plafond van linex zullen warmtewerend werken. Het dak van het paviljoen een zadeldak zal helrood van kleur zijn. De zaak wordt bestreken met creme verf. De heer Gouda zal ook dit jaar het strandbad opnieuw openen en daartoe twintig wis selcabines in gebruik nemen, die tegen en voor de helft onder het strandpaviljoen worden gebouwd. Zo klinkt daar, luider dan in vele jaren het geval was, aan het strand het lied van de arbeid, opdat bij IJmuiden weer een graag bezochte badplaats zal ontstaan. Bij en op de pieren wordt met luchthamers, boren en zuigers gewerkt om het slopen de zeewater de kans te ontnemen de kust en havenverdediging aan te tasten. Het geluid van die arbeid mengt zich met dat van de bouwers van het gerekte stadje van duizend inwoners op het strand. Sinds vorige week Zaterdag is er bij de Zuidpier al weer een aardige stad van strandhuisjes uit de grond gestampt. Links op de tekening het nieuwe strandpaviljoen „Noordzee" van de heer P. Menger. De uitermate geslaagde eerste wandel tocht van de jeugdleden van sportafdelingen der vereniging „Kennemerstaten" in 1952 heeft de jeugdleiding van de vereniging doen besluiten ook dit jaar een dergelijke tocht te houden voor jongens en meisjes van 10 tot 20 jaar, die lid zijn van Kenne merstaten, het Watervliet-jeugdhonk of het Statenhuis Zeestraat. Deze wandeltocht, die op Zondag 3 Mei wordt gehouden met als vertrek- en eindpunt het Jeugdhonk „Watervliet" aan de Noor derlaan, beslaat afstanden van 10 km. (voor 10. 11 en 12-jarigen); 15 km. (voor 12, 13, en 14-jarigen) en 20 km. (voor 14-jarigen en ouderen), waarbij de jongens boven de 16 jaar op verzoek 25 km. mogen lopen. Er worden groepen gevormd van 6 tot 9 deelnemers onder leiding van een jongen of meisje uit de groep zelf. De wandelaars krijgen tijdens de tocht opdrachten uit te voeren, waarvoor vragenlijsten moeten wor den ingevuld die telkens bij de volgende controlepost worden ingeleverd en het wordt dus een attractieve dag voor de jeugd. De routes' worden in twee gedeelten ge lopen, halverwege is er rust. Van de ene controlepost tot de volgende wordt de route aangegeven, zodat de te lopen weg tot dat moment een verrassing is. Ook voor deze tochten zal een herinnering worden uitge reikt, die na de derde keer volbrengen van de wandeltochten kan worden ingewisseld voor een médaille. Voorts worden groepsprijzen beschikbaar gesteld. GEBOREN: C. M. DekkerStuifbergen, d., IJmuiderstraatweg 95, IJmuiden; L. J. M. VelserboerGroenewoud, z., Zeedijk 11, Assendelft; H. W. van EgmondBoeter, z., J. T. Cremerlaan 3, Santpoort; L. C. Kientz Bakker, z., Lorentzstraat 82, IJmuiden-O.; G. Plokkervan den Braber, z., Kanaal straat 202, IJmuiden: F. GeldermansPloe ger, d., Lange Nieuwstraat 588, IJmuiden-O.; J. M. AmbachtsheerHeynen, d., Eemstraat 13, IJmuiden; A. T. van der Kuilvan der Steen, z., Geleenstraat 12, IJmuiden; T. van LoonTerbraak, 2 d., Oosterstraat 14, Vel- sen-N W KorthofLugters, z., Berghaven 40, IJmuiden; R. RaapMarkx, d., IJssel- straat 65, IJmuiden; A. W. HoekstraKardol, z„ le Mairestraat 10, IJmuiden-O.; A. M. de VijlderMorcus, z., Esdoornstraat 26, IJmui- den-O.; C. WillemsBolleman, z., Wijker- oogstraat 2, Velsen-N.; H. F. Spanjaard- Dekker, 2 d., IJsselstraat 38, IJmuiden; E. J. KuijlBosch, d., Zeeweg 201, IJmuiden-O.; J. TerraHeijnen, z., Verbindingsstraat 7, Velsen-N.; M. T. Kops—Molenkamp, z., Ha- gelingerweg 9, Santpoort. OVERLEDEN: D. H. Eijnthoven, 70 j., echt genoot van S. C. Servaas, Hofdijklaan 33, Driehuis. De honkbalclub „Rooswijk" blijkt het met haar propaganda uitstekend te doen: niet minder dan twintig nieuwe leden werden de afgelopen week ingeschreven, onder wie een volledig junioren-team van het Velser gymnasium. Deze toeloop stelde het bestuur in staat om voor de competitie offcieel met een derde team in te schrijven en er is een mogelijk heid, dat zelfs een vierde team voor de competitie zal worden samengesteld. Bovendien is er een voornemen om een veteranenteam op te richten. Als voorbereiding voor de competitie, die 2 Mei begint, zijn er voor Zaterdag twee vriendschappelijke wedstrijden vastgesteld. Rooswijk I speelt op „Watervliet" tegen EHS I met: werper: J. Ketting; vanger: C. Klesser; le honk: K. Heinen; 2e honk: C. Heemskerk: korte stop: C. Honing; 3e honk: E. Sauer; 1. velder: B. Disselköter; midvel- der: J. Pellemans; r. velder: W. Reymer. Rooswijk 2 speelt in Haarlem tegen DSS 1. Voor de afdeling softball van „Rooswijk" is het aantal leden ook toegenomen, waar door vermoedelijk op 8 Mei een eerste vriendschappelijke ontmoeting zal zijn met DSB uit Haarlem. VEILINGBERICHT 22 April Asperge 265; spinazie 14—29; sla 918; witlof 1429; radijs 919; waspeen 1839; prei 1124; rabarber 1019; rode kool 610. Donderdag 23 April Chr. Gem. Koor „Looft den Heer", co* certuitvoering van „Die Schöpfung" van Jos. Haydn, m.m.v. de H.O.V. en solis ten, 20 uur, Ned. Herv. Kerk, Kanaal straat. Thalia, 20 uur, speciale voorstelling van „Het kind der zonde". Rex, 20 uur: „Morgen ben ik rijk". „Fryske Trou", toneeluitvoering, 20 uur, in Jeugdhuis Rembrandtlaan. Vrijdag 24 April „Felison", lezing door de heer Jaap Sax, kunstsehildej te Bergen over „Het zien van schilderijen", 20 uur, Herv. Jeugd gebouw, Tjmuiden-Oost. Thalia, 20 uur, „Singin' in the rain". Rex, 20 uur: „De vlucht van kapitein Blood". Vrijz. Chr. Jeugdcentrale, 20 uur, de Vrije Vogels, mal operette revue in Santpoorts Jeugdhuis drie hoofdletters is Provinciaal Electrici- teits Net, dus daar kan nooit „de" voor staan. Begrepen? Wat zullen je ouders blij zijn met dat werkstuk van jouw hand, zeg! Dat zal me een feest worden ip Juni. Leuk, dat je dat meisje weer opgezocht hebt. Het is anders nogal een heel werk om haar schip te vinden in die haven, lijkt me. Veel plezier vanavond bij de „Fryske Kryte", hoor! OFSCHOON DE LENTE nog steeds aarzelt, hebben de bezitters van de strandhuis jes de kalender nauwlettend in het oog gehouden om meteen na ontvangst van de vergunning hun houten barakjes uit de loodsen te halen en op het IJmuidense duinzand bij de Zuidpier op te bouwen. Zaterdag heeft de politie de eerste reeks van welgeteld honderdzevenenveertig vergunningen uitgereikt en nu al zijn er plekjes waar de bungalows huis aan huis zijn opgetrokken en de bewoners overdag genieten van het prille zonnetje. Bij de strandpaviljoens staan de stoelen al klaar en schilders en timmerlieden hebben druk werk om de terrassen en de nieuwe zaken van de heren H. P. Verswijveren, P. Menger, G. E. Gouda en Ramerman gereed te maken voor de ontvangst van de badgasten, die ongetwijfeld in het eerstvolgende weekeinde met zonen zonder wind'het strandbad van IJmuiden zullen bezoeken. Wanneer men niet opnieuw tegenslag bij de werkzaamheden aan de Zuidpier ervaart zullen de vissers en wandelaars over enige dagen weer op Nederlands westelijkste puntje kunnen toestappen. Het IJmuidense strand dat in de nacht van 1 Februari zwaar werd gehavend en met de grond gelijk gemaakt, is bezig zich deze week in een fiks tempo te herstellen. De oorden van vermaak en ontspanning zijn op twee plaatsen weer verrezen en van de twee andere paviljoens, die van Ramerman en Gouda, staat de fundering al. Van de kustwacht tot op het gepachte gedeelte van de heer G. E. Gouda .zijn in tussen vele strandhuisjes opgebouwd en over enkele weken zal het kleurige lint weer compleet zijn. De exploitanten en de politie hebben dit jaar als gevolg van de grote stormschade aan de duinen met een vermindering van ruimte te kampen, zo dat hier en daar wel boze huisjesbezitters zullen rondlopen die geen plaatsje toege wezen kunnen krijgen of voor wie het plekje van vorig jaar niet beschikbaar is. De Rijkswaterstaat heeft al enige we ken geleden de afrastering van ijzeren palen en prikkeldraad een flink stuk voor de voet van het duin geplaatst. Het hek staat nu niet meer als in vorige jaren achter de rietmatten maar er voor. De waarschuwing om zich niet tussen deze matten te begeven heeft blijkbaar weinig geholpen zodat de matten voortaan veilig achter prikkeldraad staan opgebor gen en niet meer aan vernielzucht onder hevig zullen zijn. Deze maatregel' van Rijkswaterstaat betekende een verlies aan oppervlakte voor de strandhuisjes omdat men de rijen huisjes maar niet willekeu rig naar de zeerand kan toebouwen. Een maal wordt de hoogwaterlijn bereikt en daar moet de grcüs toch altijd nog een flink stuk van verwijderd liggen. Ook bij de doorgang in de Zuidpier is wegens de verplaatsing van het hek een andere situ atie ontstaan. Tussen de pieren zullen in de buurt van de Zuidpier minder huisjes kunnen worden opgetrokken. Er moest ruimte overblijven om wagens te kunnen laten passeren. Er was eens een reus die zich in zijn bos verveelde. Oscar heette hij. „Wat moet ik hier doen?" bromde hij ontevreden en keek om zich heen naar de beuken en dennen die hij allemaal kende. Niet eentje had er meer een ver rassing voor hem. Elk takje, elk blaadje had hij zien groeien. Hij wist precies, waar elke vogel woonde en waar de eekhoorn tjes sliepen. Neen, hij verveelde zich echt. „Ik moet er eens uit", dacht Oscar. „Ik wil een nieuw bos gaan ontdekken met nieuwe bomen en dieren". Daar ging hij, hij liep zo vlug, dat de grond dreunde en de takken braken als hij voorbij ging. Toen het donker was liep Oscar nog, maar nu niet meer in het bos. Nee, hij was op weg naar de stad, al wist hij dat zelf niet. „Wat is dat voor een malle hoop stenen daarginds?", vroeg hij zich af. „Rode, blauwe en witte, grote en kleine?" Jullie begrijpen natuurlijk dat dat huizen waren, maar Oscar had nog nooit huizen gezien en hij liep er met grote stappen op af. „Kijk, kijk", zei hij en hij bukte zich om zo'n steen eens goed te bekijken. „Hé, dat is grappig", riep hij, „er zitten gaatjes in, ik kan zo maar zien wat er binnen in die steen zit. Het lijken wel piepkleine reuzen die daar in die houten dozen liggen te slapen". Hij moest zo hard lachen, dat de ruiten van het huisje waar hij binnen keek ervan trilden, de kinderen, die hij zag, draaiden zich verschrikt om in hun bed. Toen ging de reus Oscar weer verder. „Wat zie ik?" riep hij. „Ik zie een boom, een hele grote boom, geen groene maar een blauwe en kijk, er zit ook een vogel op, een mooie vogel die ik niet ken. Hij schittert als de zon. Ach, wat is hij mooi, daar moet ik heen". Hoepla, met drie stappen, zo maar over een straat vol met huizen heen, was hij bij de boom en pakte de stam beet. „Tsjonge", zei. hij, „zo'n grote staat er in mijn hele bos niet, 't is alleen gek dat hij geen takken heeft". Hij floot naar die gouden vogel in de top, maar die draaide zich met een ruk van hem af. „Wat is dat?" riep Oscar 'woedend. „Durf jij je om te keren als ik tegen je spreek? Wacht eens even, mannetje!" Meteen sloeg hij zijn handen om de toren (want het was natuurlijk een toren, die Oscar zag) en klom naar boven. „Hier jij", schreeuwde hij en met één ruk had hij de gouden torenhaan bij zijn staart te pakken. Hij rukte, hij trok, hij rukte nog eens en zonder dat de haan een kik gaf, brak Oscar hem van de torenspits Met die brutale gouden vogel op zijn rug liet de reus zich weer naar beneden glijden. Toen hij op de grond stond, hijgde hij nog van boosheid. „Ik zal jou leren! Waarom zeg je nou niets? Waarom zwaai je niet met je staart? Ben je bang voor me?" Hij dacht na hoe hij de haan het best kon straffen. Opeens kreeg hij een idee. De stad verveelde hem ook al weer, in zijn bos was het toch maar het beste. Met de haan onder zijn arm stapte hij over de daken van de huizen heen, terug naar het bos. Toen de mensen in de stad 's morgens wakker werden en wilden weten hoe de wind was, bleven ze met open mond naar de toren staan kijken. De haan, de prach tige gouden torenhaan was verdwenen. Ze zochten op het plein voor de kerk, in de straten en in het water van de gracht. De burgemeester, de agenten, soldaten, kinderen, iedereen zocht mee, maar de haan was en bleef weg. Dat duurde weken en maanden en al gauw vergaten de mensen dat er vroeger een haan op de toren zat. Tot er op een goeie dag een jongetje ging wandelen in De oplossing van h%t vorige puntenraad sel is: „APRIL DÓET WAT HIJ WïL". (Adelaar, parelhoen, rietvink, ibis, leeu werik, doffer, ooievaar, ekster, torenuil, waterhoen-, arend of aasgier, torenkraai, huismus, ijsvogel, winterkoninkje, ibis, lepelaar.) Dertig punten: Hardloper. Negenentwintig: Appelsnoetje, Tuinman, Clematis. Zestien: Meizoentje. Veertien: Sonja. Tien: Voetbalkoning, Nonja en Schone Slaapster. Negen: Goudvlindertje. vrouw van de baas zetel van de koning knaagdier vuurwapen dagelijkse gewoonte gladde brij chocoladepoeder hoofdstad van Thibet ontvangt brede wegen Als je alle woorden goed ingevuld hebt ontstaat er van boven naar beneden op de kruisjes een woord dat we de laatste dagen vaak en met recht uit kunnen spreken. Dit is het laatste raadsel van de vijftiende ronde. Eens zien wie het boek deze keer zal winnen! T. E. het bos. Hij wilde denneappels zoeken en hij keek vol verlangen omhoog naar de grootste boom, waar hij niet bij kon. En toen opeenswat zag hij? In de aller grootste boom van het bos zat de toren haan, helemaal bovenin, heel stil, heel treurig, want hoe de wind ook blies, hij kon niet meer meedraaien. Het jongetje rende terug naar de stad en vertelde aan iedereen wat hij gezien had. Eerst wilden ze hem niet geloven, maar een hele grote brandweerman zei: „Laten we toch maar eens kijken". Hij sprong op de ladderwagen en het jongetje mocht naast hem zitten. En ja hoor, toen ze bellend en wel over de weg vlogen, zagen ze in de verte de haan al glinsteren. Toen was het gauw gebeurd. Twee sterke mannen zetten de ladder tegen de boom, klommen' omhoog en tilden de haan uit de top. Gauw terug naar de stad, naar de toren! Alle mensen stonden er om heen toen de haan weer op zijn oude plaatsje werd gezet en vrolijk meedraaide met de wind. Het jongetje en de brandweermannen kregen een médaille en iedereen was blij. Maar hoe die haan verdwenen was en in het bos terecht gekomen, wist geen mens. Dat wisten alleen de reus en de haan. Die laatste heeft het aan mijn duif verteld, toen hij uitrustte op de rug van de haan En die duif vertelde het aan mij en ik vertelde het aan jullie. Zo weten we het dus nu allemaal. Dit treintje maken we van lucifer doosjes. Voor de schoorsteen en de bum pers van de locomotief gebruik je een paar kurkjes. De wielen knip je van car ton en bevestig je met een lucifer. Voor de rook kan je een plukje watten nemen Als je goed naar de tekening kijkt, weet je, hoe je het treintje in elkaar moet zetten. En dit was weer ons laatste briefje deze week. Tot volgende keer! TANTE ELS. (Briefjes vóór Dinsdag: Kennemerlaan 186, IJmuiden, of aan de bezorger meegeven.) Zuidpier: Nog slechts enige dagen taboe voor wandelaars. Grote belangstelling Het aantal aanvragen dat dit jaar bij de politie is binnengekomen liep in de vijfhonderd. En dan te weten dat er vorig jaar driehonderdenzestig families een plaatsje kregen toegewezen.... Natuurlijk houdt de politie bij de toewijzing van een vergunning rekening met hen die er ook vorig jaar hebben gestaan. Zij zullen in ieder geval voorgaan en zo veel mogelijk hun oude adres terug krijgen. Anderen zullen genoegen moeten nemen met een lapje strand in de tweede of derde rij, hetgeen mede een gevolg is van het korter worden van de voorste lijn. De politie zal trachten een maximum aantal aspirant strandbewoners aan grond onder hun huis te helpen. En in onderling overleg is veel te bereiken. Vorig jaar was tussen de pieren ruimte voor honderdentwintig huisjes, op het ge deelte van de heer Verswijveren voor veertig stuks, bij de heer Menger voor tachtig en bij de heer Gouda, die ook de lap strand van IJmuidens Bloei in beheer had, was plaats voor honderdentwintig huisjes. Bij de laatste zal dit aantal onge veer gelijk blijven maar de anderen zien het aantal allemaal verminderen. Op het door de heer Menger gepachte strand zul len er ongeveer zestig komen te staan en voor de heer Verswijveren zullen dit er vijfentwintig worden. Hoe de situatie tus-

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 9