Fusie tussen Kinheim en WB ging te elfder ure niet door FIJNHOUT TRIPLEX BOARD BEERKENS VERKOOPSTER Flinke Assistent-juffrouw KLEVERPARK" Visserij -varia Agenda voor Beverwijk EXPEDITIEBEDRIJF WEB BE IS zegt: MNL. AANK. BEDIENDE VERPLAATST Velserduinweg 13 FLINKE JONGEN W Nog wel een jaar „modderen met de velden Genezingsdienst van Harry Edwards Groentemarkt vast P.v.d.A. wenst geen bespreking met C.P.N. Heemskerk Castricum Beverwijk Radio Radiotafels BERTUS PRUIS STENO-TYPISTE <52? geschoolde BANKWERKERS geschoolde PLAAT-BANKWERKERS bekwame ELECTR. LASSERS ZATERDAG 25 APRIL 1953 Veel spinazie - veel bloemen Studie van Amerikaanse conserveringsmethoden Scheepvaart STUURMAN MACHINIST MARCONIST RADIOMONTEUR MOD. NAV.MIDD. ADVERTEERT IN DIT BLAD Radio met visserijband220 n Pick-ups vanaf79.- ALLEEN KENNEMERLAAN 106 BURGWAL 76 HAARLEM Tel blijft 5435 in textielhandel. MEKOG een werktuigkundig constructeur of tekenaar-constructeur Wegens het grote succes van het vorige jaar beginnen wij vanaf 1 Mei wederom met onze deken-reclame. Dekens stomen per stuk ƒ1.—, per 3 stuks ƒ2 50. f C De jaarlijkse algemene ledenvergadering van de voetbalvereniging „Kinheim", die Vrijdagavond in het gemeentelijk ontspan ningslokaal aan de Van Diepenstraat is ge houden, heeft aan het einde van langdurige emotionele besprekingen over de fusie met de voetbalvereniging „Breesaap" besloten van een samenvoeging van de beide ver enigingen af te zien, ondanks het feit, dat die samenvoeging slechts principieel werd gesteld en bestuur en leden zich nog aan geen enkele voorwaarde behoefden te bin den. Het besluit werd genomen met 35 stem men voor en 39 tegen. In zijn openingstoespraak toonde de heer E. Sanders, voorzitter, zich allerminst en thousiast over de verrichtingen van het eerste elftal: degradatiegevaar is niet denkbeeldig. De financiële positie schilder de de heer Sanders als evenmin rooskleu rig. Hij kreeg de sanctie van de leden voor de uitbreiding van het bestuur met ver tegenwoordigers van de supportersvereni ging „Geel Zwart" en de elftalcommissie, respectievelijk de heren G. Schröduer en E. Diepgrond. Durende terreinproblemen Het jaarverslag van de heer J. H. v. d. Wateren, secretaris, illustreerde de terrein moeilijkheden in „Noord", waardoor nog steeds in Beverwijk op „Tussenwijk" wordt gespeeld. De directie van de papierfabriek kreeg dank voor haar medewerking. Naar aanleiding van het verslag werd ge ïnformeerd naar deze terreinkwestie en de voorzitter deelde mee, dat de plannen bij de wethouder voor de sport gereed liggen maar moeten wachten op de beslissingen van de Streckplancommissie. Het zal nog wel een jaar duren vóórdat met de terrei nen op „Kooswijk" een begin kan worden gemaakt! De elftalcommissie werd samengesteld uit de heren E. Diepgrond, W. Antonisse, C. Boot, J. Verhoofstad, H. Kessens, J. v. d. Steeg en M. J. v. Vuuren. De bestaande jeugdcommissie kreeg aanvulling met enkele nieuwe leden. Het bestuursbeleid had het volle vertrouwen. Na ruim 32 jaar bestuurslid en 28 jaar lid van de elftalcommissie te zijn geweest legde de heer A. Redeker zijn functie neer. Voorzitter Sanders betreurde dit besluit ten zeerste. De erkentelijkheid en dank van de vereniging voor deze jarenlange trouwe werkzaamheid vonden hun weer gave in de aanbieding van het ere-lidmaat- schap. De aftredende bestuursleden J. H. v. d. Wateren en F. Redeker werden herkozen. In de vacature voorzag de verkiezing van de heer C. J. Berrevoets. De fusiebespreking Het was al laat toen de voorzitter mede delingen kon doen over de fusieplannen met WB, die vorig jaar door VVB zelf werden teniet gedaan. Nu meende VVB niet langer „onder" de vereniging „Kennemer Staten" te kunnen voortbestaan en dus lag er een fusie met Kinheim voor de hand. De heer Sanders, voorstander van samen voeging, illustreerde welke grote mogelijk heden voor de voetbalsport in „Noord" zijn weggelegd, als men daar één grote „neu trale" club zou kunnen bereiken. De reacties waren vele, vooral van hen, die afwijzend stonden tegenover de plan nen. De meningen liepen zeer uiteen en een groot deel van de Kinheimers voelde niets In het concertgebouw te Haarlem had Vrijdagavond een genezingsdienst plaats, georganiseerd door de geestelijke studie kring „De Tempel", die de in Engeland zeer bekende „geestelijke genezer" Harry Edwards had uitgenodigd een demonstra tie te geven. In tegenwoordigheid van een groot aantal doktoren uit verschillende plaatsen van het land behandelde de heer Edwards, bijgestaan door zijn assistenten het echtpaar Burton, verscheidene zieken. De zaal was tot in de uiterste hoeken met hulpbehoevenden, invaliden en zieken ge vuld, die uit alle streken van het land naar Haarlem waren gekomen om van Harry Edwards verzachting of genezing van hun lijden te verkrijgen. De dienst werd geleid door mevrouw C. Gunckel, die met haar echtgenoot in Bloemendaal het geestelijke genezingscentrum „De Tempel" heeft ge sticht in samenwerking met Edwards. Na gebed en samenzang werden lijders op het podium geroepen, waarbij rheumapatiënten en slachtoffers van verlammingen en rug- gegraatsverkrommingen de grootste cate gorie vormden. De aanwezige doktoren werden in de gelegenheid gesteld de resul taten der behandeling, die geschiedde door eenvoudige handopleggingen en lichte mas sage, te constateren. Deze dienst was be doeld als demonstratie voor de grotere be kendmaking van „spiritual healing", een geestelijke genezingsprocedure die weten schappelijk in wezen en oorsprong onbe kend is, doch in haar resultaten vooral in Engeland opmerkelijke betekenis schijnt te hebben. Afgezien van de waarde dezer genezings methode en van de resultaten die de heer Edwards behaald heeft in zijn praktijk van jaren en gisteravond in het concert gebouw, moet worden opgemerkt dat de organisatie van deze dienst veel te wensen overliet, waardoor de aanwezige zieken in een minder aangename sfeer moesten ver blijven gedurende de tweeëneenhalf uur die deze dienst in beslag nam. „De Tem pel" had minder aandacht besteed aan het vlotte verloop van de dienst dan aan de aanwezigheid van een klein leger van film mensen en fotografen, die met hun uitge breide apparatuur van schijnwerpers en andere belichtingsinstrumenten de heer Edwards omzwermden en de zieken op het podium op hinderlijke wijze „onder vuur" namen. Het lijkt ons niet gewenst dat dit experiment (het tweede in Haarlem) nog eens in deze vorm herhaald wordt. De stormlopen van invaliden en zieken naar het podium en de teleurstelling die daarop onvermijdelijk volgde, omdat slechts en kelen behandeld konden worden, hadden door een betere organisatie achterwege kunnen blijven. Weliswaar behandelde de heer Edwards na de dienst nog velen, tot twaalf uur toe, doch gedurende de dienst kregen de aanwezigen zulke chaotische si tuaties te verwerken, dat deze gang van zaken voor vele ernstige zieken nadelig moet zijn geweest. 1» voor samenvoeging. De opmerking: „als VVB-leden in een neutrale vereniging wil len spelen, laat ze dan naar Kinheim ko men", tekende de sfeer van deze vergade ring. De bewering van de trainer door samen voeging Kinheim speeltechnisch op een ho ger plan te kunnen brengen en het warme pleidooi van de heer Sanders om Kinheim en WB samen te smelten, vond bij de tegenstanders geen gehoor. Pas na middernacht viel na schriftelijke stemming de beslissing, dat Kinheim zelfs in principe niet bereid was om het bestuur een kans te geven verdere stappen tot een samenvoeging met WB te ondernemen. Makreel werd verkocht. Na de diepe depressie van Donderdag, toen er ettelijke kisten blauwpijpjes bleven staan, ver beterde de situatie gisteren in zoverre, dat de handel de geringere voorraad weer aan kon: alleen de Sumatra verscheen ter markt en een negendaagse reis werd hierdoor ge honoreerd met 15.680, Kleine vaart. Overigens voltrok de markt zich deze Vrijdag in stilte: doordat er behalve de ene trawler slechts wat kleine vaart en een paar scheepjes van de snurrevaad waren, bracht de zetschol on geveer 45,— op terwijl de schol één rond 25,— deed, de tweeën voor 19,werden verkocht en de drietjes tussen de 8,en de 14,— deden. Eveline Maandag? Van de Eveline is nog geen bericht voor de Zaterdag binnen gekomen, zodat het wel Maandag zal wor den voor deze „oudste" trawler komt markten. Duurdere garnalen. De prijs voor de garnalenaanvoer van Vrijdag kwam tussen de 0,51 en de 0,57 terecht. Er werd in totaal 611 kilo aangeboden; het hoogste schot kwam van de IJM 241, die 210 kilo buitmaakte. Marktprijzen. Heilbot 2,80-2,60, gr. tong 1,96-1,86, grm. tong 1,54-1,47, kim. tong 1.54-1,47, kl. tong I 1,66-1,57, kl. tong II 1,63-1,38, tarbot I 1,80-1,40. Alles per kg. Tongschar 82, kim. schol 51-38, kim. schol I 26-22, kl. schol II 22,50-8, schar 16-8, bot 12-8, makreel 11,50-10, kl. schelvis II 28-26, wijting 16-8, poontjes 15,50. Alles per 50 kg. Gr. kabeljauw 94-60, gr. koolvis zw. 52, Alles per 125 kg. Aanvoer. 130 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 2 tongschar en schartong, 482 schol, 62 schar, 4 bot, 1216 makreel, 4 schelvis, 89 wijting, 76 kabeljauw en gul, 4 poon, 10 koolvis, 10 diversen Totaal 2090 kisten. Aal. Donderdag werd door 103 vaar tuigen aan de visafslag te Urk aangevoerd 2026 pond kuilpaling, prijs 0,98ƒ1,10, 1180 pond lijnaal, prijs 1,101,18, 203 pond fuikaal, prijs 1.051.08 alles per pond en 1055 bak nest, prijs 2,40 per bak van 371/2 kg. Op de Beverwijkse groentemarkt was de spinazie deze week nummer één: er werd heel wat aangeboden (10.000 kisten als hoogste dagaanvoer), terwijl de handel bijzonder vlot verliep. De prijzen draaiden desondanks rond de 20 cent per kilo, met 28 cent als hoogste en 12 cent als laagste notering. De aanvoer der Kennemer spinazie vond zijn weg uit een groot deel van het land. Rabarber was er ook genoeg, maar hier liepen de prijzen terug: ze varieerden van 817 cent per bos. Sla bleef duur: er is nog van 820 cent per krop voor betaald en de aanvoer van witlof is vrij groot: de notering kwam tus sen de 20 en 30 cent per kilo terecht. Ra dijs liep sinds het begin van de week te rug maar bracht nog altijd van 915 cent per bosje op. De waspeen gaat nog steeds vlot weg; er werd tot 36 cent per kilo voor betaald. De vraag naar prei verminderde, hierdoor liepen de prijzen terug tot 820 cent per kilo. Veel bloemen De aanvoer op de bloemenveiling was deze week al heel groot, hetgeen Vrijdag een hoogtepunt bereikte; toen kon men de bloemen en planten nauwelijks bergen. De tulpen komen behalve uit de waren huizen nu ook van buiten; de prijzen va riëren van 1078 cent per bos. De narcissen blijven toestromen; de gele hebben echter afgedaan. De ornatus en poetaz-soorten brachten van 1126 cent per bos op. Het aanbod van irissen wordt voortdurend groter, de Wedgwood neemt de grootste plaats in en er werd rond de 35 cent per bos voor betaald; de eerste White Excel siors werden alweer aangevoerd. Anemo nen komen eveneens in grote partijen en naar gelang van de kwaliteit werd er van 1545 cent per bosje voor neergelegd. Fulgens deden in het begin der week nog 200 cent per bosje, de prijzen liepen terug naar 60100 cent per bosje. Er komt steeds meer lathyrus aan de veiling, ter wijl er nog steeds blauwe druifjes zijn. Buitengewoon groot is de aanvoer van pot- en perkplanten; bij de potten zijn het de Hortensia's die vlot weggaan. Violen blijven duur; er werd tot 200 cent per kist betaald. ZATERDAG 25 APRIL Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: The African Queen. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: Singin' in the rain. W.B., 8 uur: Wrekers te paard. ZONDAG 26 APRIL Kennemer Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: The African Queen. Luxor Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: Singin' in the rain. W.B., 2.30 uur: Het eiland der Pygmeeën met Jungle Jim; 4.30 en 8 uur: Wrekers te paard. Naar aanleiding van de door de lijstaan voerder van de CPN in Velsen aan de lijst aanvoerder en de candidaten der P.v.d.A. voorgestelde samenspreking ten aanzien van het toekomstig Velsens gemeentebe leid is ons namens de ontvangers van dit voorstel door de heer W. E. Visser mede gedeeld, dat de P.v.d.A.-candidaten er niet aan denken op dit voorstel in te gaan. Zomer, vacantie en het meisje Als afsluiting van het winterseizoen houdt de K.A.J. op Maandag 27 April in de gezellenzaal van de K.S.A. een bijeen komst, waar de heer S. Kleijn, hoofdbe stuurder, zal spreken over het onderwerp „Zomer, vacantie en het meisje". „De Fuik" bij Ons Genoegen De toneelvereniging „Ons Genoegen" te Heemskerk zal op Zondag 26 en Maandag 27 April haar winterseizoen besluiten met de opvoering van het toneelspel „De Fuik", blijspel in drie bedrijven van Henk Bakker en Ed. J. M. Terlingen. De opvoeringen worden gegeven in de zaal van Gebr. Dam. Eerste vlucht van P.V. „Assemburg" De Heemskerkse postduivenhoudersver- eniging „Assumburg" opent op Zondag 26 April het seizoen met een oefenvlucht van af Dordrecht. Om 9 uur worden de duiven aldaar gelost. MARKTBERICHT 24 April Spinazie 1425; sla 817; radijs 812; witlof 17—30; rabarber 8—16; waspeen 18—31; prei 8—19; gele kool 6—7; rode kool 58; soep 310. Ook twee man voor visconserven- industrie naar V.S. In het kader van de reizen die door Nederlandse deskundigen naar aanleiding van het technische hulpprogramma omder auspiciën van het M.S.A., dat de dollargel- den verschaft, naar Amerika worden ge maakt, zal op 29 April een groep vertrek ken, die studie zal maken van het conser veren van voedingsmiddelen (groenten, fruit, viis en vlees) door middel van ver schillende toepassingen, zoals inblikken, diepvriezen, drogen, roken en zouten. Aan de reis wordt deelgenomen door drs. R. Th. Roskam van het Rijksinstituut voor Visserij onderzoek te Den Helder en M. van Nierop van de visconservenfabriek „VICO" te IJmuiden, die in het bijzonder de massafabricage van visconserven, het diepvriezen van vis aan boord en het frac- tioneren van haringolie zullen bestuderen. Ir. L. Gersons van het instituut voor be waring en verwerking van tuinbouwpro ducten te Wageningen zal speciaal aan dacht schenken aan het verwerken van fruitoverschotten tot volwaardige produc ten en het diepvriezen van fruit als voor conserveringsmethode, Alle deelnemers zullen zich zeer inten sief bezighouden met de kwaliteitscontrole en standaardisatie van ingeblikte en diep gevroren producten. Bovendien staat een uitgebreid contact met instanties en labo ratoria, die zich met deze problemen bezig houden, op het programma. Predikbeurten Ned. Hervormde Gemeente. 10 uur: ds. A. de Jonge, van Zaandam. Gereformeerde Kerk. 10 en 17 uur: ds. L. Hoorweg Jr., van Haarlem. Herv. Evang. Ver. Geen dienst. Zie Herv. Kerk. Zondagsdienst artsen De Zondagsdienst artsen in Castricum wordt van Zaterdagmiddag 14 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door arts A. M. de Jongh, Koningin Julianastraat 1, telefoon 534. Voor hetzelfde tijdvak is de wijk- en kraamverpleging in handen van zuster M. H. Meihuizen, Bakkumerstraat 41, telefoon 530. Agenda voor Castricum en Uitgeest „Corso"-theater, Dorpsstraat, Castricum. Zaterdag 19,15 en 21,30 uur, Zondag 20 uur en Maandag 20 uur: „De Straat". Zondagmiddag 14 en 16,15 uur, Dinsdag en Woensdag iedere avond 20 uur: „Sol daat Boem". Bioscoop „De Ooievaar", Uitgeest. Zon dag 20 uur en Maandag 20 uur: „De ban dieten van Cimarron". Alcyone, 23 dwars St. Paulsrock. Alp'hard, pass. 23 Kaap Verd. eil. Alp'herat, 23 te Montevideo. Amstelland, 23 dwars Madeira n. St. Vincent. Arkeldijk, 23 v. New York n. Boston. Aldabi, 24 300 m. Z. Las Palmas. Altair, 23 v. Rotterdam n. Pto Alegre. Andijk, 23 v. Rotterdam 24 Londen verw. Ariadne, 21 v. Cp. Haitien n. Philadelphia. Aligenib, 23 te Rio Grande do Sul. Alchiba, 23 v. Santos n. paranagua. Almdijk, 23 v. Galveston n. Rotterdam. Arendsdijk, 22 v. Buenos Aires n. New York. Aagtekerk, 23 v. Bri&bane n. Newcastle. Aalsum, 23 te Karachi. Abbedijk, 23 000 m.,W. Lands End. Adinda, 23 lilt) m. N.NO. Sinigapore. AliO'th, 23 200 m. Z.ZW. Recife. ALphacca, 23 v. Boston n. Philadelphia. Alwaki, 23 150 m. ZO. Bahia. Amerskerk, pass. 23 Balearen n. Duinkerken. Amor, nacht 23-24 v. Amsterdam te Hamburg. Amstelpark, 23 350 m. O.NO. Kp. Race. Amstelvaart, 23 90 m. O. Sydney. Arnedijk, 23 820 m. O. Kp. Race. Arundo, 23 te Damman. Axeldijk, 24 v. Rotterdam te Antwerpen. Bengkalis, 24 te Tj. Priok. Bloemfontein, 23 500 m. Z. Kp. Palmas. Blijdendijk, 24 v. New York te Baltimore. Bonaire, 23 810 m. N.NO. Paramaribo. Bali, 24 te Algiers. Baarn, 24 v. Balboa n. Buenaventura. Bennekom, 24 v. Hamburg te Antwerpen. Bintang, pass. 24 Ceylon n. Bombay. Bantam, 23 v. Hamburg n. Bremen. Ba toe-la, 23 v. Soerabaja n. Kalianget. Blommersdijk, 23 870 m. W. ten Z. Lands End. Breda, 23 36*0 m. NO. Flores. Callisto, 23 v. Liverpool n. Montreal. Caltex Leiden, pass. 23 Pantellaria. C'hama, 23 v. Calcutta n. Mena al Ahmadi. Caltex Nederland, 24 v. Sidon te Rotterdam. Cleodora, 25 v. Tj. Uban te Lyttleton verw. Ceram, 24 v. Perz. Golf te Amsterdam. Cronen/burgih, pass. 23 Ouessant. Ceronia, 23 220 m. NO. Soeraibaja. Coryda, 23 230 m. Z.ZW. Fayal. Dongedijk, 24 te Curagao. Drente, 24 v. Priok te Rotterdam. Diemerdijk, 23 te Los Angeles. Duivendrecht, 23 790 m. W.ZW. Flores. Enggano, 24 te Port Soedan. Esso Den Haag, pass. 24 Antigua. Eos, 24 v. Rotterdam te Hamburg. Eemdijk, 23 180 m. Z. ten W. Bermuda. Friesland (SSM), v. A'dam op de Tyne. Gaasterkerk, pass. 23 Suez n. Aden. Gooiland, 23 v. Rio Grande. Groote Kerk, pass. 23 Finisterre n. Marseille. Gordias, 23 v. Beyrouth te Alexandrië. Gouwe, 22 v. Libreville n. Rotterdam. Ganymedes, 23 630 m. W.ZW. Madeira. Hersilda, 24 v. Cristobal te Curagao. Hoogkerk, 24 te Manilla. Hecuba, 23 v. Amsterdam n. Hamburg. Helder, 24 v. Amsterdam n. Antwerpen. Helicon, 24 v. Barranquilla n. Cristobal. Haarlem, pas. 23 Wight m. La Guadra. Hydra, 23 390 m. ZW. Lands End. Iodrapoera, 23 t.h.v. Algiers. Japara (KRL), 23 te New York. Java, 23 v. Amsterdam n. Hamburg. Joh. v. Oldenbarnevelt pass. 24 Guardafui naar Belawan. Kota Baroe, 24 te Belawan. Kieldrecht, pass. 23 Gibraltar n. Antwerpen. Kaloekoe, 24 te Hollandia. Karsik, 23 v. Makassar n. Semarang. Kedoe, pass. 23 Str. Messina n. Port Said. Kota Gede, 23 nog te Koewadt. Laagkerk, pass. 23 Gibraltar n. Marseille. Loppersum, 23 v. Gibraltar. Larenberg, 23 v. Cartagena te Barranquilla. Loenerkerk, 24 te Alexandrië. Leersum, 23 te Le Havre. Lekhaven, 24 420 m. N NO. Cocos eil. Mirza, pass. 22 eil Dominica. Maasdam, 23 110 m. W.ZW. Lands End. Manoeran, 23 v. Belawan n. Port Soedan. Mirza, 24 v. Liverpool te Willemstad. Mariekerk, 23 v. Beira n. Lorenzo Marquez. Merwede, 26 Houston verwacht. Muiiderkerk, 24 v. Port Said n. Genua. Maas, 23 v. Heraklion n. Kalamata. Mentor, 23 90 m. N.NO. Finisterre. Minjak, 24 te Donggala. Modjokerto, 23 v. Balikpapan n. Banjuwangi. Nestor, 24 te Southampton. Noordam, 26 ca. 23 u. v. New York voor Hoek van Holland verw. 27 Rotterdam verw. Nigerstroom, 24 v. W. Afrika te Amsterdam. Omala, 23 v. Spezia n. Malta. Oranjestad, 23 300 m. NO. Barbados. Onddna, 23 1000 m. NO. Guadeloupe. Ootmarsum, 23 240 m. NW. Finisterre. Opbir, 23 v. Belawan n. Singapore. Orestes, 23 210 m. Z.ZW. Mona Passage. Phrontis, 22 v. Makassar h. Soerabaja. Prins Maurits, 15 v. Montreal n. Chicago. Prins Philips Willem, 23 v. Rotterdam n. Antw. Prins Willem III, pass. 23 Kp. Race. Papendrecht, pas. 23 Kreta. Poelau Laut, 23 v. Tj. Priok te Soerabaja. Prins Alexander, 23 v. Le Havre n. Bremen. Prins Philips Willem, 24 v. Rotterdam te Antw. Riouw, 23 v. Beyrouth n. Port Said. Rafeala, 23 90 m. Z.ZO. Tj. Dungun. Reael, 24 te Muntok. Rempang, 24 400 m. NO. Bermuda. Samarinda, 24 te Penang. Sarangan, 24 v. Lorenzo Marquez te Tj. Priok. Saroena, 23 v. Soerabaja n. Balikpapan. Sliedrecht, pass. 23 laat Perim. Stad Amsterdam, 23 v. Middlesboro n. Narvik. Salatiga, 22 v. Manilla n. Cuba. Salawati, pas. 24 Vlissingen n. Antwerpen. Soestdijk, pass. 23 Elba Cp. n. Suez. Stad Breda, 23 van Halifax n. Rotterdam of Hamburg. Schie, 23 v. Pto Plata n. Amsterdam. Sloterdijk, 23 v. Brownsville te Houston. Stad Maassluis, 23 v. Middlesboro n. Narvik. Stad Vlaardingen, 26 v. Narvik te Vlaardingen verwacht. Söherpendredht, pass. 23 Kp. St. Marta Grande. Schied'ijk, 23 210 m. W.ZW. Kreta. Siberoet, 23 v. Soerabaja te Makassar. Sinabang, nacht 23-24 van Kroe. Stad Arnhem, 23 390 m. W.ZW. Lands End. Stanvac Talang Akar, 24 v. Sungeigerong te Soerabaja. Tarakan, 24 v. Tj. Priok te Singapore. Tero, 23 v. Port Soedan n. Aden. Tejresias, 24 v. Limhamn te Liverpool verw. Tankhaven I, 23 300 m. Z. Saigon. Tankhaven II, 23 500 m. Z.ZO. Bangkok. Tankhaven III, 24 te Port Swettenham. Themisto, 23 360 m. O. ten N. Kp. Race. Tjibantjet, 23 v. Balikpapan n. Kidjang. Tjiwangd, 23 v. Singapore n. Hongkong. Tongkol, 23 te Indragiri. Veendam, 27 ca. 7 u. v. New York te Southamp ton verwacht. Van Riebeeck, 24 v. Semarang te Soerabaja. Westerdam, 23 460 m. O.ZO. Kp. Race. Willemstad, 23 470 m. W.ZW. Madeira n. La Guaira. Warwick Castle, 21 v. Lorenzo Marquez te Beira. Waal, 24 ca. 13.30 u. v. Antw. te Amsterdam. Waingapoe, 23 te Soerabaja. Woensdrecht, 23 1300 m. W.ZW. Madeira. Zeeland (SSM), 25 v. Huil te Kiel verw. Zonnewijk, 23 v. Kaapstad n. Lorenzo Marquez. Zuiderkruis, 23 240 m. Z. ten W. Monrovia. Zeeland (KRL), 23 630 m. W.ten Z. Flores. KLEINE VAART Atlas, 23 v. Napels n. Oran. Annie, 23 v. Liverpool n. Casablanca. Atlantic, 22 v. Newburgh n. Norwich. Albengen, verm. 24 v. Bordeaux n. Dordrecht. Algarve, 23 v. Swansea n. Amsterdam. Att, 25 v. Swansea te Rotterdam verw. Arcturus, 24 v. Grangemouth. Bab-T, 23 te Gent v. Rotterdam. Beekbergen, verm. 24 v. Southampton n. Fowey. Bill, 25 v. Gent te Londonderry verw. Batavier III, 24 v. Bordeaux te Casablanca verw. Brem, 23 v. Oporto te Antwerpen. Claes Compaen, 24 v. Bayonne te Cardiff. Crescendo, 23 te Jersey. Casablanca, 23 v. Libourne te Port Lyautey. Citadel, 24 v. Bordeaux te Boston Lines. Cornelia b II. 24 v. Barry te Rotterdam. Dorinda, 23 v. Goole n. Brugge. Douro, 23 v. Rotterdam n. Ceuta. Depa, pass. 24 Vlissingen. Deneb, 23 v. Whitehaven te Connah's Cuay. Deni, 23 v. Liverpool te Dundalk. Duiveland, 23 v. Newcastle n. Rotterdam. EJben Haëzer, 22 v. Amsterdam te Goole. Ellewoutsdijk, verm. 24 v. Rotterdam n. Dublin Ferocia, 25 v. Stockholm te Kotka verw. Frans, 23 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Gerry's, verm. 25 v. Hamburg n. Sharpness. Goote verm. 24 v. Londonderry n. Rotterdam. Geert Bodewes, 23 v. Benghazi n. Port Talbot. Havik, 23 v. Goole te Vlissingen. Henrica, 23 v. Newcastle n. Stockholm. Houtman, 23 v. Slite te Gdansk. Hada, 23 v. Casablanca te Caro-nte. Hartel, verm. 24 v. Antwerpen n. Rotterdam. Henrica, verm. 25 v. Manchester n. Lissabon.. Haskerland, 23 v. Goole te Harlingen. Hast III, 23 v. Stockholm te Gefle. Helvetia, 23 v. Bristol te Oostende. Ida Pieter, 24 v. Hartlepool n. Goole. Joost, 23 v. Manchester n. Glasgow. Jongldnd, 23 v. Rotterdam n. Rouaan. Julia, 23 v. Montrose n. Jersey. Jan Kreumer, pass. 24 Brunsbtittel. Jo, verm. 23 v. Belfast n. Dublin. Jokurma, 24 v. Berth te Newcastle. Keyser, 23 v. Middlesboro n. Nantes. Kenitra, 23 v. Casablanca n. Rouaan. Larix, 23 Brunsbüttel gepass. n. Sundsvall. Lydia, pass. 23 Holtenau. Mypuck, 24 v. Middlesboro te Brussel verw. My san, 24 v. Brussel te Goole verw. Markab, 25 v. Algiers te Londen verw. Merukar, 23 v. Rouaan te Casablanca. Meres, 23 v. Agadir te Nantes. Mirach, 23 v. Nantes n. Bayonne. Midsland, 23 v. Rotterdam te Grangemouth. Noorderhaven, 23 v. Newry n. Hamburg. Nettie, 23 v Oping te Port Talbot. Olivier van Noort, 23 v. Belfast te Partington Pavo, 23 te Skutskar v. Stockholm. Ponto, 18 v. Torrevieja n. Storno way. Poniza, 22 te Ljusne v. Gefle. Poortvliet, verm. 24 v. Dubrovnik n. Casablanca President Roosevelt, verm. 24 v. IJmuiden naar Malmö. Peter, 23 v. Rouaan n. Duinkerken. Pieter Hubert, 24 v. Teignmouui te Genua. Remmert,, pass. 24 Vlissingen. Rapid, 24 v. Rotterdam te Amsterdam. Rema, pass. 23 Hartlandpoint. Sar.dettie, pass. 24 Vlissingen. Suriname, 23 v. Le Havre n. IJmuiden. Strijpe, verm. 24 v. Rotterdam n. Dublin of Bel fast. Sambre, 23 v. Parijs n. Rotterdam. Tilly, 23 v. Blyth n. Sundsvall. Tinda, 22 v. Goole n. Fremington. Tromp, 23 v. Hamburg n. Ipswich. Ton, 24 v. Gent te Londonderry verw. Trompenburgh, 23 v. Stockholm n. Pask&lavik. Tyro, 23 v. Waterford n. Bristol. Van Brakel, 23 v; Sunderland n. Logstor. Victory, 22 v. Goole n. Rormetby. Viking, 22 v. Mantyluoto n. Amsterdam. Volharding, 23 v. Port Lyautey n. Safi. Vrouwepolder, verm. 25 v. Oporto n. Lissabon. Vecht, 23 v. Goole n. Huil. Veenenburgh, 23 v. Rotterdam te Middlesboro. Virgo, 24 v. Boston teBarry. Vivo, 24 v. Londen n. Rotterdam. Wilpo, 23 te Antwerpen v. Setufoal. Wolanda, 22 v. Goole n. Fredericia. Westerschelde, verm. 24 v. Amsterdam n. Tyne Westlaan, verm. 24 v. Rotterdam n. Hamburg. Westpol der. 22 v. Rotterdam te Lissabon Walenburgh, 23 v. Jersey te La Pallice. Westropa, 24 v. Ayr n. Terneuzen. Willem Barendsz, 23 v. Gothenburg te Danzig SLEEP VAART Oceaan, 23 v. Southampton te Koe walt. Rode Zee, 24 v. Koewait n. Rastanura. Witte Zee, met 2 Lets 21 te Port Said. Zwarte Zee, 23 40 m. Z. ten W. Aden n. sleepb. Thames. OFFICIëLE PUBLICATIE OPKOMST MILITAIREN VOOR INLEVERING VAN WAPENS Voor de militairen, die op Maandag 27 April 1953 hun wapens moeten inleveren, zijn enkele extra treinen ingelegd, waarvan de dienstregeling hierna volgt. Voor de in levering te Deventer: Utrecht CS v. 8.53, Amersfoort v. 9.14, Apeldoorn v. 9.49, De venter a. 10.04. Voor de inlevering te Utrecht en Arnhem: Den Haag SS v. 7.53, Voorburg v. 7.57, Rotterdam Maas v. 8.04, Gouda v. 8.26, Utrecht CS a. 8.54, v. 8.57, Arnhem a. 9.40. Met de vorengenoemde treinen moeten reizen de militairen, woonachtig in een der vorengenoemde plaatsen, alsmede de mili tairen, die via een dezer plaatsen naar hun bestemming reizen en derhalve op een dus danig tijdstip van hun woonplaats moeten vertrekken, dat zij op het desbetreffend station aansluiting hebben op de extra trein. Alle overige militairen moeten, ingevolge hun lastgeving, reizen met de treinen of bussen van de normale dienstregelingen, per eerste reisgelegenheid na 7.00 uur, uit gezonderd de militairen, die zich op 27 April a.s. te 's Hertogenbosch moeten melden voor wapenonderzoek, welke moeten reizen met treinen van de normale dienstregeling, zodanig, dat zij zich te 's Hertogenbosch kunnen melden op het in hun lastgeving aangegeven uur. (radar, decca enz.) Club. en privé, dag en avondlessen. Inl. Wo-dag v. 17-19 u. Tel. 4704 STATIONSWEG 66 VELSEN iiBBaHaiiBiaaimi S Scheerapparaten: Philips, Braun, Wasmachines, Stofzuigers, Zaklantaarns Electr. Strijkbouten, Melkkokers enz. TELEFOON 5726 GEVRAAGD voor de afd. verkoop en expeditie. Eigenh. geschr. brieven met voll. inl. onder no. IJ 572 bur. v. d. blad van KENNEMERLAAN 204 naar bij Velserduinplein. GEVRAAGD Brieven met volledige inlichtingen onder no. IJ 574 a. d. blad GEVRAAGD. Liefst enige kennis der moderne talen. Brieven met voll. inl. onder no. IJ 573 aan het bur. v. d. blad. TEXTIELBEDRIJF vraagt voor haar ateliers te Haarlem en Velsen: leeftijd tot 40 jaar. In staat om goed met personeel om te gaan. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder no. 2385 aan het bureau van dit blad. De Koninkl. Fabriek van Rijtuigen en Spoorwagens J. J. BEIJNES N.V. te Beverwijk, vraagt (in het bezit van diploma N.V.L.) Reiskosten tot een maximum van 7.per week worden vergoed aan hen, die meer dan ty2 km van de fabriek wonen. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk aan het kan toor te Beverwijk, afdeling Personeelszaken. WELKE HUISVROUW kan tevreden zijn met haar ver sleten meubelen? VAN VEEN thans le Hassclaerstraat 5, Haarlem, bij Zijlweg (naast de oude zaak), wil U helpen. Complete Engelse Huiskamer f 499. Geen vooruitbetaling en slechts f 7.50 per week. Gevraagd: 1618 jaar. Zaanlandse Houthandel, Kalverstraat 1, IJmuiden. DE N.V. MAATSCHAPPIJ TOT EXPLOITATIE VAN KOOKS- OVENGASSEN (MEKOG) TE IJMUIDEN vraagt voor spoedige Indiensttreding Ervaring In de chemische industrie strekt tot aanbeveling. (Aan gehuwde candidaten kan zo nodig een woning in het voor uitzicht worden gesteld). Eigenhandig geschreven sollicitaties, met beschrijving van opleiding en levensloop, worden, vergezeld van een recente pastoto en onder vermelding van ons nummer HD 187, ingewseht bij de boctale Atdeling Beambten. HAARLEM Telet. 10131 Filiaal: Kennetnerlaan 87 IJmuiden Telefoon 4371

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3