VSV ziet reikhalzend uit naar misstap van Racing SOFTBAL, zomer - teamspel voor dames, nam grote vlucht 5000a! De opstellingen Fantastisch goed en lekker Tennissers starten morgen al met wedstrijdprogramma picg&i Sporten Watervliet krijgt de laatste kans in de korfbalcompetitie HE Nederland won al drie partijen op METS-banen Volgende maand de SPORT OP ZONDAG KORFBAL TENNIS HOCKEY Biljarten Kader-kam pioenschap van district Haarlem Het pas gedegradeerde HLTC gehandicapt Cor Braasem naar Spanje Verlies voor waterpolo Adviezen en leiding 58 maal internationaal Noorse tennissers te zwakke tegenstanders Met lede ogen HGA 3, SCH 2 en HHC 2 de laatste kampioenen in de basketballcompetitie ZATERDAG 25 APRIL 1953 T TAN ALLE KANTEN komt de laatste weken het nieuws over de zomersporten v los. Morgen wordt al een begin gemaakt met de tenniscompetitie, overal in den lande halen de wegrenners hun fietsen te voorschijn, de cricketers en honkballers hebben hun competities al ingedeeld, de athleten zijn al weer in training, kortom de zomersporten hebben zich al weer aangediend. Heus niet vroeger dan andere jaren, al lijkt dat velen wel het geval. De zaak ligt echter anders dan andere jaren omdat de voetbalcompetitie althans in de eerste klasse nog lang niet ten einde is. Als we het programma van de Haarlemse) clubs bezien krijgen we het er warm van: RCH speelt nog acht wedstrijden (afgezien nog van een eventuele kampioenscompetitie), EDO nog zes, Haarlem nog zeven, Stormvogels nog zes en VSV nog acht wedstrijden. We moeten er niet aan denken Morgen wordt het programma in ieder geval voortgezet met een thuiswedstrijd voor RCH, EDO en VSV. De Racing komt in het Heemsteedse Sportpark tegen de Ensche- dese Boys, die de vierde plaats op de rang lijst innemen met zes punten minder en een wedstrijd meer gespeeld. Zo bezien moet RCH dus met niet al te veel moeite winnen. Of dat het geval zal zijn betwijfelen we. Maar winnen zullen de blauw-zwarten in ieder geval. Voor VSV zou dat minder prettig zijn, omdat de Velsenaren reikhalzend uitzien naar een misstap van RCH. Want winnen zal VSV tegen Zwolse Boys ook wel, al dient hier te worden opgemerkt dat het in degra datiegevaar verkerende Boys een felle tegen stander zal kunnen zijn. EDO kan voorts met een overwinning na de goede resul taten van de laatste twee wedstrijden zeker geen verrassing op het Nijmeegse NEC weer verder uit de gevaarlijke zóne weg komen. Haarlem naar DVVS DWS en Haarlem bestrijden elkaar verder in Amsterdam om de derde plaats in de B- afdeling. In deze wedstrijd achten we een gelijkspel het meest waarschijnlijke resul taat. AchillesStormvogels tenslotte zal zeer waarschijnlijk een overwinning voor de IJmuidenaren worden al zal ook hier de tegenstand van de staartclub groot zijn. ïn de tweede klasse is voor Schoten de wedstrijd tegen Helder wel heel belangrijk. Wie de stand onderaan in deze afdeling ziet (DSV 17—10, Schoten 15—10, Helder 1611, ZVV 1612) zal het wel duidelijk zijn dat hier de punten kostbaar zijn. Met een overwinning zouden de Schotenaren ten zeerste gebaat zijn, al lijkt ons een punten verdeling het meest waarschijnlijk. West- FrisiaHFC is van geen enkel belang meer. Oosterkwartier 1 speelt voor de competitie 1952/53 van de KNKB zijn laatste wedstrijd in Hilversum tegen Excelsior en moet ter dege oppassen om zonder puntenverlies te blijven. De wedstrijd LandlustWatervliet is van groot belang voor de onderste plaats. In Velsen werd een gelijk spel (88) bereikt. eD stand onderaan de ranglijst is: gesp. pnt. DDV 14 11 Landlust 13 10 Watervliet 14 9 In de derde klasse staan twee plaatselijke ontmoetingen op het programma. Aurora 1 ontvangt bezoek van Sport Vereent en zal door een zege zijn theoretische kans op het kampioenschap behouden. Voorts speelt Ani mo Ready 1 tegen Haarlem 1 en zal door een overwinning weer dichter bij het tweede klasseschap komen. Tenslotte speelt Oosterkwartier 2 tegen Samos 2 uit Utrecht en moet kunnen win nen. Van de degradatie-derde-klassers speelt Aurora 2 om twaalf uur aan de Ver- gierdeweg tegen Roda 3 uit Westzaan en heeft een kans op de overwinning. Of Watervliet 2 voor dezelfde competitie kans heeft tegen DVD 2 in Amsterdam hangt geheel af van de voltallige opkomst van de Watervliet-ploeg. Het programma van de oefenwedstrijd Ne derlandNoorwegen wordt vandaag en mor gen op de Mets-banen in Scheveningen voortgezet. Zaterdag twee uur: enkelspelen: Van Swol Hessen en DehnertSohol; dubbelspelen: Wilton en Van SwolHessen en Paate; Dehnert en Van DalsumRobsahm en Sohol. Zondag twee uur: enkelspelen: Wilton Hessen, Van SwolPaate, Van Meegeren Sohol; dubbelspel: Van Swol en Van Dal sumHessen en Paate. pOOOOClOOOOCOOOOOOCXXIOOCXDOOOOOOOOOOOOCXXXXXXJOOOOOOOOOOOCOC De eerste- en tweedeklassers uit het j district Haarlem komen Zondag met de volgende opstellingen (te lezen van rechts j naar links) in het veld: HAARLEM: Doel: Dets; achter: Oden- j thai en Kuys; midden: Boeree, De j Voogd en Barends; voor: Roozen, Van Osch, Jacob, Schilpzand en Groeneveld. R.C.H.: Doel: Wille; achter: Willemink j en Van Rheenen; midden: Lasschuit, De Vos en Van den Brink; voor: Koster, De Wette, Gallis, Biesbrouck en Cou- wenhoven. E.D.O.: Doel: Van den Berg; achter: Wal- j ther en Bax; midden: Evers, Schijve- naar en Snijders; voor: Prins, Koning, I Roodselaar, Mul en Korevaar. V.S.V.: Doel: Van der Wint; achter: I Schoon en Kunst; midden: Tielrooy, g I Hazeveld en Stijger; voor: De Bie, Ver- r swijveren, Bouwens, v. d. Kuil en De Graaf. STORMVOGELS: Doel: Venus; ^chter: v. d. Oever en Ponte; midden: Pol, j H. Snoeks en Venus; voor: Westers, J. Snoeks, Angenent, Luppens en Drager. DE KENNEMERS: Doel: Wilkes; achter: Lejeune en Peggeman; midden: Van Luyn, Schaper en Van der Plas; voor: Bouvré. J. van der Sluis, H. van der I Sluis, Michel en Jansen. SCHOTEN: Doel: Kessens; achter: Wild- i schut. Meyer; midden: Bot. Veen, Ho- j gendijk; voor: Klooster, Tjeertes, Van Oosten, Meenhorst en Keulemans. H.F.C.: Doel: Heijting: achter: W. Dek ker en P. Dekker; midden: v. d. Maesen, Flack, £lroot; voor: Ha. Winter, De Nijs, Molijn, He. Winter en Ligtenstein. 8 )OOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOCOOOOOOCX)OCOOOCOOOOOOOOOOOOOOOC Zomerzorg te Bloemendaal. Er wordt ook nog een poule afgewerkt in het dames- en heren B-tournooi. Behalve nog een gering aantal competitie wedstrijden in de lagere klassen staan nog enige promotie-degradatie-ontmoetingen op het programma. Hudito krijgt bezoek van Strawberries II en BMHC VI van Hermes I. Beide wedstrijden gelden voor de promotie degradatieregeling tweede-derde klasse. Voor de promotie-degradatie van de Onderbond Noord-Holland naar de vierde klasse van de K.N.H.B. eindigden HBS IV, DEM II en I Strawberries IV elk met twee punten, zodat opnieuw een halve competitie gespeeld zal worden. De wedstrijden worden op één dag (Zondag) afgewerkt op de velden van de Zandvoortse hockeyclub. Wederom vraagt het komende weekeinde de aandacht voor een interlandwedstrijd. Deze keer gaat de nationale ploeg op bezoek bij de Engelse hockeyers, welke ontmoeting Zaterdagmiddag in Nottingham gespeeld zal worden. De hockeyelftallen van Nederland en Engeland behoren tot de sterkste van Europa, zodat een spannende strijd verwacht kan worden. Het Kennemerlandbekertournooi vraagt voorts voor de tweede keer de aandacht. Het A-tournooi voor heren wordt van twaalf uur af gespeeld op de velden van BMHC achter De uitslagen van de gisteravond gespeelde biljartwedstrijden om het kader kampioen schap tweede klasse van het district Haar lem luidden Willemsen Van Rongen. Dollé Doves Dickmann Noordman Lunenburg Agema Agema Willemsen Van Rongen Dickmann voortgezet. De twee eerstgeplaatsten in dit tournooi mogen meedoen aan het eerste klasse kam pioenschap, waaraan ook deelnemen de heren Lamers en Steffens. Dit tournooi wordt gespeeld clublokaal van de heer Doves. 138 12 63 11.50 0 300 12 74 25.00 2 300 15 61 20.00 2 130 15 57 8.66 0 300 21 59 14.28 2 137 21 28 6.52 0 237 18 40 13.16 0 300 18 44 16.66 2 300 20 67 15.00 2 267 20 63 13.35 0 300 28 53 10.71 2 272 28 72 9.71 0 -l worden Maandagavond ADVERTENTIE Extra toegevoegdeiwit, kalk, phoslor, vitaminen A, B. en C. PRODUCT VAN DE NOORD-HOLLANDSE MARGARINEFABRIEKEN ZAANDIJK Door de zilverpapier verpakking heeH het licht geen nade lige invloed op de inhoud en blijven de vitamines behouden. MORGEN gaat de tenniscompetitie weer beginnen. Honderden tennissers door het gehele land hebben al, vaak in gure.wind,.ijverig geoefend gedurende de laatste vier weken om in de eerste competitiewedstrijd slagvaardig te zijn. En dat viel niet mee. Het spel is te moeilijk om, als men 's winters tennisrust heeft genomen, na een paar keer spelen weer goed in vorm te zijn. Om een indruk te geven van de verschillen in spelpeil: de competitie kent een hoofdklasse A en B, daaronder eerste klasse, door gangsklasse A en B, tweede, derde en vierde klasse. Als men weet dat het peil der hoofdklasse A nog ligt onder dat van de Nederlandse internationale spelers en dat velen in het internationale milieu een zeer pover figuur slaan, dan kan men zich wellicht voorstellen hoe een vierde klasser tegenover een Wimbledonspeler staat. De competitie duurt nieot lang. De teams zijn ingedeeld in afdelingen van vier; men speelt eenmaal uit en thuis tegen de drie anderen en na zes Zondagen is het dus voor de meeste ploegen bekeken. Promotie en degradatie vergt hoogstens twee Zondagen. En als men dan rekening houdt met één verregende Zondag, dan is het duidelijk dat reeds eind Juni de tournooien kunnen beginnen. Tournooien, die van oudsher de hoofdschotel van het tennisseizoen hebben gevormd. HLTC gehavend En wat zullen de teams uit Haarlem en omgeving (het district Haarlem van de Kon. Ned. Lawn Tennisbond) presteren? Enige jaren heeft de eerste ploeg van de oudste club van Haarlem en zelfs van het land de Haarl. L.T.C. in de hoofd klasse B gespeeld. Dit was een niet geringe opgave. De hoofdklasse A bestaat namelijk uit een afdeling (vier clubs) en de hoofd klasse B bevat acht ploegen. HLTC I degradeerde 't vorig jaar na dat de degradatiewedstrijd met fninimaal verschil verloren werd naar de eerste I klasse. Achteraf bezien een geluk, want deze j club heeft zware verliezen aan spelers ge leden. Door vertrek en ziekte mist de H.L.T.C. vier dames en vier heren van de i groep spelers en speelsters, waaruit het eerste en het tweede team geformeerd zou- den kunnen worden. Gelukkig is mevrouw j ReusHooghoudt twee jaar geleden no. j acht van de Nederlandse damesranglijst j weer beschikbaar. En Knoop is uit Den i Haag teruggekeerd. HLTC I start Zondag I tegen DDV II in Amsterdam, de reserves van de hoofdklasser. tweede klasse spelen Jatiloo I, WOC I, Bloemendaal I, Heemstede I en Eindenhout I. In het algemeen beschikt men in deze ploegen te weinig over veelbelovende, jonge spelers. Bloemendaal heeft echter een grote jeugdafdeling en Eindenhout gaat zich thans onder leiding van Van Haastert, die zich ook in de districts jeugdtraining zo ver dienstelijk maakt op zijn voortbestaan in stellen. Lagere klassen In de derde klasse spelen dan nog Zand- voort, Velserbeek, DHBS en Bastione, dat vroeger TYBB heette, terwijl in de vierde klasse Duinlust, Velsen en het jongste lid Snellens meedoen. Een grote tennisactiviteit dus in deze stre ken, want alle lagere teams van deze clubs zijn nog niet eens genoemd. Het spelpeil in Haarlem kon echter hoger zijn. Om dat te bereiken gaat nu iedereen weer proberen er het beste van te maken. tN NEDERLAND, maar ook daarbuiten, heeft men jarenlang gezocht naar I een zuiver teamspel dat aan de wensen van vele sportieve dames teuemnet zou komen. Er was al turnen en cricket voor dames, maar daar hield het dan ook mee op. Een teamspel met spanning en afwisseling dat bij uitstek geschikt bleek voor de beoefening door dames tijdens de zomermaanden bleef uit. Tot het moment dat enkele jaren geleden het softbal in Nederland werd geintrodu- duceerd. Een spel dat veel leek op honkbal, maar aangepast was aan de eisen voor vrouwelijke beoefenaars. Softbal sloeg in en werd, binnen korte tijd populair. Dit voornamelijk dank zij de initiatiefnemers uit Haarlem en omgeving. HET softbal vond zijn oorsprong in Ca nada waar men speciaal voor dames een spel zocht dat ook in overdekte zalen zou kunnen worden beoefend. Om daartoe te komen bezag men de regels van het honkbal. Men ontwierp een veel kleiner veld, een lichter slaghout en een grotere en zachtere bal dan bij honkbal en men be sloot dat de werpster alleen onderhands mocht werpen. Dat bleek voldoende. Grote vlucht In Nederland nam het spel binnen zeer korte tijd een grote vlucht. Nadat het Heemsteedse .Gymnasion was opgericht, volgde HCK uit Haarlem het goede voor beeld waarna de verenigingen in Haarlem en omgeving als paddestoelen uit de grond verrezen. HHC, Schoten, SC'Naarlem, EDO, RCH, DSB, THB en TYBB hebben nu alle een softbal-afdeling en vormen met de verenigingen uit de districten Amsterdam, Den Haag, Utrecht, Amersfoort, Het Gooi en Nijmegen een zich steeds meer uitbrei dende competitie van de Nederlandse Da mes Softbal Bond, die op het ogenblik al bijna tweeduizend leden telt. De compe titie bestaat op het ogenblik uit één eerste klasse met zeven teams, en verder twee tweede klassen en vijf derde klassen. Successen De successen door de Haarlemse clubs tot nu toe behaald, zijn vele. In het ste- dentournooi werd Haarlem winnaar vóór Utrecht, Amsterdam en Den Haag en bij de clubkampioenschappen werd het eerste l Overgangsklassen In de overgangsklasse A beschikt Groe- nendaal I thans over twee vaardige, jonge spelers: v. d. Ree en Nieland. De eerste wedstrijd gaat tegen HLTC II aan de Span jaardslaan, op de jeugdige Tonny den Har- tog, na een veteranenploeg. In zo'n plaatse lijke wedstrijd pleegt extra hard gevochten te worden, zegt men. Westrust I (op de banen van het Kenne- mer Lyceum) doet het met oude getrouwen en heeft waarschijnlijk een zware afdeling getroffen. Het begint thuis tegen Het Spiéghel III. Brederode I in de overgangsklasse B gaat voorts op bezoek bij Beverwijk. En in de De sterkste twee teams uit de eerste klasse van de Nederlandse Softbal-competitie. Het zijn de negentallen van HHC (Haarlem), dat kampioen van Nederland werd, en het negental van Gymnasion (Heemstede) dat als tweede eindigde. TT TE HEBBEN eens iemand noren beweren dat iedere Nederlandse voetballer die om het zo maar eens uit te drukken zijn verstand in zijn benen heeft, niet moet nalaten indien hij daar de kans toe krijgt in het bui tenland te gaan spelen voor een club die hem een flinke aankoopsom, een goed salaris, een villatje en een auto aanbiedt. Dat was in de tijd dat Italiaanse scouts rond Faas Wilkes zworven met pen en papier om er als de kippen bij te zijn als de Rotterdammer definitief het besluit zou nemen om zijn voetbalcapaciteiten meer productief te maken. In financieel opzicht dan. Dat was een boute bewering van de man die ons clat zei. Want een Nederlandse voetballer die in die tifcl naar het buitenland trok werd door zijn aanhang al gauw over de hekel gehaald en eigenlijk al zei men dat niet hardop als een soort voethalvcrrader be schouwd. En zeker toen na Wilkcs het ijs gebroken was en tal van gerenom meerde voetballers hun schoenen pakten en naar Frankrijk of Italië vertrokken. In die tijd was de bewering die wij zo even aanhaalden, uitzondering. Nu is dat allemaal anders, cd kan men eigenlijk nog steeds niet wennen aan het woord professional. Althans niet bij de voetbal lers. Wèl bij cle zwemmers. Dat zullen wij u duidelijk maken. (^OR BRAASEM vertrekt eerstdaags naar j Spanje. Op 1 Juli aanstaande treedt hij daar als trainer in dienst van de Cercle Natation de Barcelona. En wat zeggen nu de zwemmers? Schrijven ze Cor af voor de zwemsport omdat hij professional wordt? Stempelen ze hem als overloper .omdat het Nederlands waterpoloteam straks zonder aanvoerder en achterspeler de Trofeo Italia in bezit moet zien te krijgen? Is hij plotseling vergeten? Geenszins. Cor Braasem blijft tot en ook na zijn vertrek de geziene figuur onder de zwemmers en waterpoloërs die hij altijd geweest is. Ja, blijft zelfs de training van het nationale zevental onder leiding van Frans Kuyper volgen. En dat terwijl Braasem niet eens de sportman is die alleen maar sportieve ca paciteiten heeft zoals in enkele gevallen bij de voetballers maar ook op de maatschappelijke ladder als sportjour nalist een steeds hogere sport bereikte. Natuurlijk ziet niemand hem met plezier vertrekken. Niet in de zwemclub Haar lem, waarvan hij zo'n actief en nuttig lid was, en niet in het nationale zevental, waarin men zijn capaciteiten eigenlijk nog niet kon missen. En toch die hartelijkheid; toch dat medeleven in de persoonlijke voorspoed van een sportman in hart en nieren. We kunnen niet anders zeggen dan dat dit sportieve voorbeeeld wel eens een voorbeeeld ter navolging mag zijn in andere takken van sport. DIT alles neemt overigens niet weg dat het besluit van Cor Braasem een verlies betekent voor de waterpoloërs in Nederland, 't Ging allemaal zo snel. Toen Braasem in Februari van dit jaar contact kreeg met de Cercle Natation de Barcelona en men hem polste over het aanvaarden van een functie als trainer bij de vijfdui zend leden tellende vereniging, was nog niets zeker. Braasem wist wat hij in Ne derland zou verliezen, maar hij wist nog niet wat hij ginds in Spanje zou winnen. Pas toen hij in de week voor Pasen op uit nodiging van de C.N.B. naar Barcelona vloog om daar persoonlijk indrukken op te doen en de financiële kwesties waren ge regeld viel uiteraard nog na rijp beraad zijn besluit. Hij tekende een contract voor tweeënhalf jaar. En daarmede was Cor Braasem dus professional geworden en voorlopig voor het Nederlandse waterpolo verloren. ZIJN taak in Spanje zal een zeer dank bare worden. Braasem wordt ginds belast met de training van iedereen in de zeer grote vereniging die maar iets met zwemmen uitstaande heeft. In de praktijk komt dat neer op het geven van adviezen en leiding tijdens de avonduren van acht tot tien uur, waarbij hij voor het „grove werk" een Spaanse hulptrainer onder zich heeft. Daarbij inbegrepen is natuurlijk de training van het waterpolo-zevental van C.N.B. dat echter al zeer sterk is en op één speler na de doelverdediger ook het nationale Spaanse zevental is. Het kli maat en de omgeving waarin een en ander zal geschieden is voor Nederlandse be grippen meer dan ideaal. Het zwembad is van alle gemakken voorzien en ligt boven dien naast het strand, waar gerieflijke zeilboten te kust en te keur op een stuur man liggen te wachten. En voor afwisse ling zorgt het waterpolo-programma wel, daar het zevental van C.N.B. eerst meedoet aan de Spaanse kampioenschappen op de Canarische eilanden en daarna een trip on derneemt door Duitsland, België en Zwit serland. ET zal een ieder duidelijk zijn dat Cor Braasem zijn sportieve geest in Span je volkomen kan uitleven. Een geest die onder de Nederlandse spelers maar al te goed bekend is. Want toen hij in 1946 voor het eerst in het Nederlandse waterpolo- zevental uitkwam verdween hij sedertdien niet meer uit het team. Hij deed zich ken nen als een uitstekend aanvoerder en een speler die zowel links als rechts over een zeer hard schot beschikte. Doch niet alleen in Nederland vielen zijn capaciteiten op, ook daarbuiten. In 1948, 1949 en 1950 maakte hij deel uit van het Wereldzevental en speelde ook daarin vrij wel steeds een opvallende partij. Voor zijn eigen omgeving echter waren zijn presta ties in het Nederlands zevental de belang rijkste. Tot twee maal toe kwam Cor Braasem uit op de Olympische Spelen. Een maal in Londen (1948) en een maal in Helsinki. Verder deed hij met zijn team mee aan de Europese kampioenschappen in 1947 in Monaco en in 1950 in Wenen. Ook was hij aanvoerder van het nationale officiële kampioenschap behaald door het Haarlemse HHC. Ondanks dit alles, wordt de propaganda voor softbal nog steeds met veel animo gevoerd. En met succes. De spelleraren R. Verwers en J. Kammeijer voerden het spel in op de Academie voor Lichamelijke Op voeding waar het verplicht gesteld werd voor de examens voor het Middelbaar On derwijs. Op de scholen De gevolgen bleven niet uit. Op vrijwel alle scholen voor middelbaar onderwijs werd het softbal al spoedig ingevoerd. Voor de jongens betekende dat, dat zij een goede voorbereiding zouden ontvangen voor het honkbal, voor de meisjes een nut tige oefening voor een spel dat zij ook na hun schooltijd zullen kunnen blijven be oefenen in de verenigingen in hun woon plaats. Dat het spel bij de scholieren in gang vindt bleek overigens wel uit het succes van het tournooi in Haarlem, waar aan twaalf middelbare en Ulo-scholen deelnamen. We hebben zo'n idee dat de groei van het softbal in Haarlem noch in Nederland tot stilstand is gekomen. Een groei, die wij deze aantrekkelijke sport van harte gun nen. Al verkeren we over de kracht van de tennisploeg van Ceylon het land waar tegen Nederland in de eerste ronde van het tournooi om de davis cup op 1, 2 en 3 Mei a.s. moet uitkomen in het onzekere, wat van de Ceylonczen als individuele spelers be kend is, is voldoende om vast te stellen dat er sterker gespeeld zal moeten worden dan Vrijdag in de oefenwedstrijd tegen Noorwe gen op de Mets-banen in Scheveningen. Dit mag wat vreemd klinken als we vaststellen dat Nederland op deze eerste dag drie van de vier partijen won, maar daaraan moet dah onmiddellijk worden toegevoegd dat het goed zal zijn bij deze overwinningen te bedenken dat ze behaald werden op bepaald zwakke tegenstanders. Wilton had niet de minste moeite met Paape, no. 1 van de Noorse ploeg. Onze land genoot had onmiddellijk controle op zijn sla gen en vaart en spreiding stelden de Noor voor problemen, die deze niet vermocht op te lossen. In de eerste set veroverde Wilton een 50 voorsprong voor Paape enig vat kreeg op de slagen van onze landgenoot. Het werd toen 51, doch vrij snel 61. In de tweede set begon Paape wat sterker, kwam met I0 voor, waarna Wilton na zesmaal deuce op 11 kwam. Wilton liep toen tot 3—1 uit, waarna Paape zijn service won en door die van Wilton wist heen te breken; 33. Toen was de "tegenstand van de Noor evenwel vol komen gebroken en stond Wilton geen game meer af. Gelijkertijd speelde Van Dalsum tegen no. 3 van de Noorse ploeg, Sohol. Van Dalsum speelde niet slecht zodat hij onbedreigd won 6—3, 6—1, 6—2. Levendig duel Van Meegeren kwam daarna in actie tegen Robsahm. Het werd een vrij levendig base line-duel met vrijwel steeds gesneden returns van Robsahm, waarmede Van Meegeren in de eerste set nog wel eens moeite had. Van Meegeren won met 75, 62, 62. De verwachting dat het dubbelspel tussen Wilton en Van Dalsum enerzijds en Hessen en Sohol anderzijds de tekortkomingen in en het matige van de enkelspelen zou doen ver geten, ging niet in vervulling. De combinatie klopte bij het Nederlandse dubbel allesbe halve. Het niet al te sterke volleren van Van Dalsum was oorzaak dat Wilton her haaldelijk gepasseerd werd. Veel beter sloot de Noorse combinatie, waarin Hassen zich ontpopte als een behoorlijk dubbelspeler. De Noren wonnen met 64, 64, 16, 68, 61. Cor Braasem zevental in 1949 toen Nederland in het be zit kwam van de Trofeo Italia, de fel be geerde beker. In totaal verdedigde Braa sem niet minder dan achtenvijftig maal de nationale kleuren. Waarbij wij nog maar niet spreken van het aantal keren dat hij voor zijn vereniging „Haarlem" in het water kwam. ADVERTENTIE Cor Braasem zesde van rechts in de bovenste rij met krans om da nek bi) zijn terugkomst op Schiphol van de Olympische Spelen in Helsinki. De Spelen, waar zijn waterpolo-zevental door eigenaardige beslissingen voortijdig werd uitgeschakeld. WEL overduidelijk blijkt na dit alles dat het vertrek van Cor Braasem een verlies betekent voor zijn omgeving. Hij laat een open plaats achter. Een plaats echter, die door een jongere speler kan worden ingenomen. De strijd om de Trofeo straks in Nijmegen zou het laatste contact zijn geweest van Braasem met het inter nationale wedstrijdwezen. Daarna zou hij zijn plaats beschikbaar hebben gesteld. Hij zal nu eerder afscheid moeten nemen van het zevental waarmede hij zovele successen, maar ook zoveel tegenslagen heeft ondervonden. Een zevental, waarvoor het een eer en een genoegen was tot een volledige inspanning van alle krachten te komen. Een ander zal zijn plaats bezetten en in de geest die Braasem in zijn zeven tal heeft gelegd meewerken aan de conti nuïteit van de met ere behaalde successen. Een sportman met een belangrijke staat van dienst gaat Nederland verlaten. Met lede ogen ziet men hem gaan. Maar met een gevoel van oprechte dankbaarheid voor wat Cor Braasem dcor geest en prestatie voor de Nederlandse zwernsport heeft ge daan. E. K. Van al de basketballwedstrijden, die gis teravond de beslissing moesten brengen in de Haarlemse competitie, heeft het talrijke publiek in het Krelagehuis volop kunnen genieten. Hoewel de uitslag 2817 aan duidelijkheid niets te wensen overlaat, vinden wij de overwinning van SCH 2 op OK 3 die SCH het kampioenschap bracht toch enigszins verrassend. De ploeg van OK was zichtbaar geïmponeerd door enkele grote spelers hij SCH, die vooral onder de basket zeer productief waren. Het koste HGA, 3 voorts wel heel veel moeite om kampioen te worden in dames 3. Eerst werd met slechts gering verschil (2019) van PSVH 2 gewonnen en daar ook IHJ de laatste wedstrijd gewonnen had, moest de wedstrijd tegen SCH 3 gewonnen worden. Dit gebeurde inderdaad, doch de uitslag 85 bewijst dat ook hiervoor hard gevochten moest worden. Spanning De grootste spanning leverde echter wel de wedstrijd in dames 2 tussen HHC 2 en SCH 2. Voor de rust konden de ploegen haast niet tot scoren komen. Het aantal duels rondom de baskets was legio. De rust ging in met 44. Na de rust scoorden beide partijen vlot na elkaar (66). Door een strafworp kwam SCH daarna voor met 6—7. Een goede aanval van HHC leverde echter weer twee punten op (8—7), waarmede ook het einde kwam. De als trainingswedstrijd voor OK be doelde ontmoeting OK—Rest v. Haarlem werd een aardige wedstrijd. Na een vrijwel gelijk opgaande strijd (rust 21—24) kwam het einde met 3537 voor de Rest. De uitslagen waren: Dames: OK 2—IHJ 13—17; Antilopen 3— HHC 3 169; Antilopen 2Rapiditas 2 12—10; Schoten—HGA 2 21—8; HGA 3— PSVH 2 2019; PSVH 2Antilopen 3 2919- HGA 3—SCH 3 8—5; HOC 2—OK 20—22: HHC 2—SCH 2 8—7. Heren: HHC 3—HOC 4 17—15; HOC 4— IHJ 3 13—32; HHC 3—HOC 3 16—18; OK 3 28; OKRest van. Haarlem 35—37.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7