Heuss zal verdragen met het Westen nog niet ondertekenen Harrison vraagt Noordelijken om „iets constructiefs" Weerbericht Haarlems Dagblad Eerst moet hof voor grondwetszaken er zijn goedkeuring aan hechten Verpletterende nederlaag voor de Gaullisten Geallieerde oproep aan communistische vliegers Meer en beter werken op Nieuw Guinea Arrestaties in Argentinië Het woord is aan... Rechtbank hoort Adonis opnieuw Staalkaart legermaterieel C. J. van Tilburg overleden Zweef vliegveld bij Noordwijkerhout Gouverneur Van Baal: Apothekers-assistenten veroordeeld Radioreportage van kroningsplechtigheid Officier concludeert tot uitlevering Pieck moet rusten Engeland pleegt overleg over convertibiliteit Défilé in Amsterdam Zuid-Molukken kwestie behoort voor de UNO McCarthy attaqueert de voorlichtingsdienst der V.S. Zilveren jubileum van Wassenaars burgemeester 67e JAARGANG No 245 ti. Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DINSDAG 28 APRIL 1953 IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 297e JAARGANG No 92 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen. Abonnement per week 4'*' cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6^.60. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblac; Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman BONN (A.F.P.). Vernomen wordt, dat president Heuss de verdragen tussen VVest- Duitsland en het Westen (de overeenkom sten van Bonn, bij inwerkingtreding waar van de West-Duitse federale republiek een bijna geheel souvereine staat wordt en het E.V.G.-verdrag) niét zal ondertekenen vóórdat het West-Duitse hof voor grond wetszaken verklaard heeft dat de overeen komsten niet in strijd zijn met de grond wet. In een officieel communiqué van de zijde van de West-Duitse president wordt bekend gemaakt, dat Maandag tijdens een onder houd tussen Heuss, de West-Duitse presi dent, en Ollenhauer, de voorzitter van de West-Duitse sociaal-democratische partij, de bepalingen van een eerder bereikte overeenstemming zijn bevestigd. De desbetreffende overeenstemming da teert van 28 Maart.Toen trokken de sociaal democraten hun voorlopige eis tot een uit spraak van het hof voor grondwetszaken in. Het hof zou worden uitgenodigd de bondsregering te .verbieden de conventies van Bonn en het Europese leger-verdrag ter tekening bij de bondspresident in te dienen, voordat het hof had vastgesteld dat de verdragen niet in strijd met de grondwet waren. Heuss deed Ollenhauer toen weten dat hij de wetsontwerpen niet zal tekenen voordat het hof verklaard heeft dat zij in overeenstemming met de grondwet zijn. Ollenhauer zeide voorts dat het fractie bestuur van de socialisten Maandagavond besloot voorlopig geen stappen bij het hof voor grondwetszaken te doen. PARIJS (Reuter). De nieuwe ge meenteraad van Parijs zal er als volgt uit zien (oude toestand tussen haakjes): com munisten 28 (25) onafhankelijken 26 (ni hil), radicalen 11 (nihil), Gaullisten 10 (52), socialisten 9 (8), volksrepublikeinen 6 (5). De einduitslag voor Marseille luidt: com munisten 24 zetels (24), socialisten 15 (9), dissidente Gaullisten en gematigd conser vatieven 16 (0), Gaullisten 4 (25). De einduitslagen in de meeste grote ste den zullen niet voor Dinsdagavond laat be kend zijn, gezien het ingewikkelde kies stelsel. Vele waarnemers zien in de uitslagen een posthume overwinning voor ex-premier Pinay's politiek van prijsstabilisatie en diens weigering om de belastingen te ver hogen. Pinay, die in December moest af treden, verklaarde te hopen, dat de ver kiezingen het gemakkelijker zouden ma ken, een grotere en samenhangender meer derheid in de Nationale Vergadering te vormen. Waarnemers zien hierin een mo gelijk bod op het premierschap, eventueel met Gaullistische steun, indien de huidige regering ten val zou komen. TOKIO (A.F.P.) Iedere communis tische vlieger, die de geallieerde autoritei ten in het Verre Oosten een Mig-15 of een ander vliegtuig van Russische makelij uit levert, zal asylrecht worden verleend. Hij zal worden geholpen bij vestiging in een niet-communistisch land en bovendien zal hem een geldelijke beloning van 50.000 dollar worden uitgekeerd. De eerste piloot, die gevolg zal geven aan deze oproep, zal nog een extra-beloning van 50.000 dollar krijgen, aldus heeft Maandag een woord voerder van het U.N.O.-hoofdkwartier in het Verre Oosten bekendgemaakt. Hij verklaarde, dat dit aanbod door mid del van vlugschriften en door radio-omroe pen in het Chinees, Koreaans en Russisch was verspreid. In de oproep staat onder meer, dat vlie gers, die willen ontsnappen, naar Paeng- jong eeh eiland bij de Westkust van Korea dienen te vliegen en vandaar naar Kimpo, de luchtbasis bij Seoel. Als de pi loten vliegen op een hoogte van 6.100 me ter, aldus deze instructie, zullen zij door UNO-vliegtuigen worden opgevangen en begeleid. Als Kimpo gesloten is door het slechte weer dient de vlieger naar Seoel te vliegen, het landingsgestel uit te laten en met het toestel een waggelende bewe ging te maken, waarop een UNO-vliegtuig zal worden gezonden om hem naar een lan dingsterrein te leiden. (Speciale berichtgeving) In het uitgestrekte duinterrein bij Noord wijkerhout het Langeveld genaamd zal waarschijnlijk nog deze zomer een zweefvliegveld van de Koninklijke Ne derlandse Vereniging voor Luchtvaart in gebruik word'en genomen. Dit veld zal worden gebruikt door de Kennemer Zweefvlieg Club. De Kennemers hebben lange tijd naar een geschikt ter rein in de omgeving van Haarlem gezocht, maar slaagden niet. Nu men er eindelijk in is geslaagd een terrein te vinden, is de club van de ondergang gered. Hierbii komt nog, dat de leden van deze club zelf een zweef vliegtuig hebben gebouwd, zodat het tot grote voldoening zal stemmen als zij dit ook op een eigen terrein de luchtdoop kunnen laten ondergaan. Voorts zal het terrein wellicht worden gebruikt door leden van de clubs te Am sterdam en Den Haag. De plannen zijn om de opleiding van de zweefvliegers ge deeltelijk op het Langeveld te doen plaats vuicien. De West-Duitse bondskanselier, Adenauer, had eerder reeds besloten de verdragen niet bij de president ter tekening in te dienen, omdat hij hoopt de verdragen in een nieuwe lezing door de bondsraad aan genomen te krijgen. Waarnemers waren van oordeel, dat het jongste besluit van Adenauer zou inhouden dat hij goedkeuring van de verdragen door de bondsraad noodzakelijk vindt. Tot dus ver had hij dit ontkend. Wetten die de be langrijke rechten van de landen betreffen behoeven goedkeuring van de bondsraad. De waarnemers verwachtten dat de bondsregering druk zal oefenen op de vrije liberale premier van Baden-Württemberg, Maier, die Vrijdag in de bondsdag tegen de verdragen stemde. Maier vreesde dat de coalitie tussen vrije liberalen en socialis ten in zijn land zou worden verbroken als hij voor de verdragen zou stemmen. Voor en na de stemming van Vrijdag zeide Maier dat hij in principe voor de verdragen was. De nieuwe gouverneur van Nieuw Gui nea, dr. J. van Baal, heeft over de zender van Radio Nieuw Guinea een toespraak gehouden, waarin hij namens de Neder landse regering dank bracht voor de spon tane bijdrage van Nieuw Guinea voor de slachtoffers van de stormramp. Daarna uitte hij zijn grote waardering voor de ar beid van zijn ambtsvoorganger, de heer Van Waardenburg. Er is nu een ambtelijk apparaat, maar de grote vraag is hoe daar van gebruik gemaakt zal worden. Er heerst in Nieuw Guinea een groot gebrek aan arbeidskrachten, technische bekwaamheid en hulpmiddelen. Men zal moeten komen tot een verhoging van de productiviteit door middel van coöperatie, betere scholing op technisch gebied en het gebruik van mechanische middelen. Het voornaamste is: de mouwen opstropen, meer en beter Werken en nagaan of van de voorhanden zijnde technische hulpmiddelen wel een ra tioneel gebruik wordt gemaakt. Voor de voornaamste levensbehoeften moeten wij onafhankelijker worden van invoer uit het buitenland. Dit is een eerste voorwaarde voor een economische bloei, zei dr. Van Baal. Bij sommigen op Nieuw Guinea be staat ongerustheid, dat de kolonist wordt achtergesteld bij de papoea. Men grondt deze vrees op berichten uit Nederland. De gouverneur gaf de verzekering dat nie mand achtergesteld wordt. De kolonist kan evenzeer als anderen rekenen op steun en voorlichting van de overheid. De kolonist mag rekenen op een eigen plaats, naar de mate van zijn verdienste. De Haagse rechtbank heeft de 37-jarige apothekers-assistent J. B. uit Leiden tot een hechtenisstraf van 1 maand en de 34- jarige apothekers-assistente A. M. P. uit Sassenheim tot een voorwaardelijke hech tenisstraf van 14 dagen en een geldboete van 100, Hun was ten laste gelegd, dat zij schuldig waren aan de dood van een 2-jarig jonge tje te Katwijk, doordat zij naast de voor geschreven poeders ook codeïne, een vergif, hadden verstrekt. BUENOS AIRES (Reuter). De Argen tijnse politieke politie heeft Maandag de voorzitter van de radicale oppositiepartij, Santiago H. del Castillo en de vice-voor- zitter van het landelijke partijbestuur, Luis R. Mackay, gearresteerd. Een woordvoerder der radicale partij heeft later medegedeeld dat alle leden van het hoofdbestuur door de politie worden gezocht. Onofficieel is later van de zijde van de politie medegedeeld dat tien leiders van de radicale, socialistische en „mogelijk de communistische" partij zijn aangehouden. In het centrum van Buenos Aires werd een munitiedépót ontdekt. Uit dezelfde bron werd vernomen dat de bommen die tijdens de rede van presi dent Perón op het Plaza del Mayo ontplof ten, werden geplaatst door een door een hoge politicus geleide beweging. De bom men kwamen uit „een Noordelijk gelegen land" aldus de berichten uit deze bron. Zij kwamen via Uruguay Argentinië binnen. Ook werd medegedeeld dat Argentijnse ballingen in Uruguay bij de zaak betrok ken zijn. De Nederlandse omroepverenigingen treffen nu reeds maatregelen voor de radio reportage van de kroning van Koningin Elizabeth van Engeland op 2 Juni. Deze reportage zal die dag van omstreeks half tien in de morgen tot vijf uur in de middag, verdeeld over de beide zenders Hilversum I en Hilversum II, worden gegeven. De Ne derlandse radioverslaggevers zullen ver deeld worden over vier posten. Voordat de uitzending begint wil men een proefrepor- tage houden. De Nederlandse équipe zal bestaan uit Paul de Waart en Leni Ver stegen (beiden KRO), Arie Kleyweg en Jan de Troye (beiden VARA), Herman Felderhof en Jan de Visser (beiden NCR V), Siebe van der Zee en Albert Milhado (beiden AVRO) en Guus Weitzel (Wereld omroep). De Nederlandse predikant in Londen, ds. van Apeldoorn, zal aan de uit zending meewerken tijdens de plechtighe den in Westminster Abbey. Hij zal zijn toe lichting uitspreken met behulp van een der televisietoestellen, welke in Guild Hall worden opgesteld. De afsluitdijk heeft het bij de storm van 1 Februari ook hard te verduren gehad. In de glooiingen werden grote gaten geslagen. Men is reeds wekenlang bezig met het herstel, waaraan ook enige tientallen Duitse steenzetters meewerken. PANDMOENJOM (Reuter) Generaal Harrison, het hoofd van de geallieerde delegatie bij de bcstandsbesprekingen te Panmoendjom, heeft gedreigd de bespre kingen te zullen verdagen als de Noorde lijken niet met iets „constructiefs" komen. „Wij zijn niet van plan mee te doen aan langdurig nutteloos gepraat," zei hij. In zijn openingsverklaring zeide generaal Harrison: „Dit is de derde dag van onze bijeenkomst. Het voorstel, dat gij op 26 April hebt gedaan, is redelijk noch con structief. Wij hoopten dat wij wellicht in staat zouden zijn, tot overeenstemming te komen over een redelijke, eervolle wapen stilstand, die de menselijke rechten van de krijgsgevangenen zou beschermen. Dit is nog steeds onze hoop. Indien gij oprecht een bestand op deze grondslag wenst, zijt gij er tot dusverre niet in geslaagd, een aanwijzing te geven voor een dergelijke bedoeling. Wij namen het als logisch aan, dat het voordragen van Zwitserland, met zijn lange historie van neutraliteit en zijn algemeen bekend ijveren ten behoeve van krijgsgevangenen, door U erkend zou wor den als een duidelijke poging van onze kant om tot een bevredigende overeenkomst te komen." Generaal Harrison deelde later verslag gevers mede dat hij de leider der Noorde lijke delegatie, generaal Nam II, had ge vraagd, „zonder omwegen" een neutraal land te noemen, dat het best verantwoor delijk kan zijn voor de gevangenen, die niet naar huis willen. „Nam II zei niets nieuws," zo voegde Harrison hieraan toe. Repliek Generaal Nam II was van mening, dat aanneming van het Noordelijke voorstel spoedig een einde zou kunnen maken aan de bloedige oorlog. Hij noemde het „vol komen ongegrond", het communistische voorstel, „dat krijgsgevangenen in staat stelt spoedig naar huis terug te keren, te verwringen tot een voorstel tot internering voor onbepaalde tijd." Generaal Nam II voegde er aan toe, niet te geloven, dat er nog krijgsgevangenen in een neutraal land zullen achterblijven en niet naar huis willen, nadat de situatie hun duidelijk ge maakt zou zijn. And ré Maurois: Hij is zo bang dat hij niet alleen aan het woord zal zijn dat hij, als hij zijn betoog even onderbreekt, de hand opheft als een verkeers agent en daarmee in een eerbie dige queue de zinnen tot stilstand brengt, die anderen in het gezel schap hadden willen uiten. (Uit: La Conversation). De bezoekers van de Flora werden Maandagmiddag verrast door een groepje stads- poorters, die in een Spijker-automobiel een kijkje kwamen nemen op het tentoon stellingsterrein. En al moest het gezelschap zich met de auto ook door de paadjes wringen, het vormde toch een uitstekende gelegenheid voor de vele amateurfotografen om het plaatje te maken, waar zij nog jaren over gunnen praten. Het bezoek was georganiseerd door een bekende fabriek van geestrijke vochten in Amsterdam, die een prijsvraag voor Haarlemse en Heemsteedse slijters heeft uitgeschreven. De rechtbank te Amsterdam heeft voor de tweede keer de 42-jarige Amerikaan Harold J. Adonis gehoord, die door de justitie van New Jersey wordt beschuldigd van omkoping en wiens uitlevering is ge vraagd. De rechtbank hoorde Adonis op 19 Ja nuari en bracht daarna haar advies om trent de uitlevering aan de minister van Justitie uit. In April werd aanvullend be wijsmateriaal uit Amerika ontvangen en de minister heeft nu nader advies aan de rechtbank hierover verzocht. In zijn cöhclusie zeide de officier van Justitie, dat het voor het aanvullend ad vies aan de minister alleen nog maar ging' over de vraag of er voldoende bewijsmate riaal was overgelegd. Hij meende dat dit 'net geval was en vond, dat door het aan vullend bewijsmateriaal het eerste belang rijk was versterkt, en voldoende om aan de gevraagde uitlevering te voldoen. Voorts persisteerde hij bij zijn reeds in de eerste zitting gegeven conclusie, dat op grond van de later op het uitleveringstractaat geko men aanvulling, waarin het delict van om koping is opgenomen, niet alleen op de ko loniën van beide landen doch ook op de landen zelf van toepassing is. De raadsman, mr. J. Roggeveen uit Haarlem, handhaafde zijn conclusie van 19 Januari, dat uitlevering niet mogelijk is. Merkwaardig noemde de raadsman het, dat Adonis op 29 November 1950 nog een telefoongesprek met Dickerson, de voorzit ter van de Republikeinse Partij in de V.S., had gevoerd, waarin deze laatste met geen woord gerept had over de tegen Adonis ge uite zware beschuldiging, en ook dat Ado nis in December van dat jaar met een bewijs van goed gedrag, afgegeven door de politie, naar Venezuela ging. „Pas twee jaar later komt de justitie ineens met de beschuldiging van omkoping te voor schijn", aldus de raadsman. Na de behandeling door de rechtbank in Amsterdam heeft in New Jersey een com missie verscheidene personen in deze zaak gehoord. De raadsman legde een aantal krantenartikelen hiervan aan de rechtbank over. Mr. Roggeveen wees er op, dat bo vendien de zaak reeds verjaard is. De ter mijn daarvoor is twee jaar. De rechtbank zal binnen veertien dagen haar nader advies aan de minister van Justitie uitbrengen. BERLIJN (Reuter). De president van Oost-Duitsland, Wilhelm Pieck, is naar het Oost-Duitse persbureau A.D.N. meldt, naar een niet nader genoemde plaats vertrokken voor het ondergaan van een kuur voor zijn gezondheid. In West-Berlijn is men van oordeel, al dus Reuter, dat Pieck naar de Sovjet-Unie vertrokken is. Omtrent de duur van zijn afwezigheid is niets bekend gemaakt. De 77-jarige president werd uitgeleide gedaan door premier Grotewohl, een aan tal andere ministers en de Sovjet-ambas sadeur in Oost-Duitsland, Iljitsjof. Arthur Horner, de communistische secre taris-generaal van de Britse „National Union of Mineworkers" is' voor een rust kuur naar de Sovjet-Unie vertrokken. Het bestuur van de 600.000 leden tellen de bond zal alle uitgaven van Horner be talen. LONDEN (Reuter). Naar in Londen wordt vernomen hoopt Engeland binnen enkele maanden met de andere Europese landen overeenstemming te bereiken voor een gelijktijdig herstel van de vrije omwis- selbaarheid van het pond sterling en an dere belangrijke geldeenheden. Men meent te weten, dat de Engelse minister van Financiën, Butler, de vorige week de kwestie met Franse ministers heeft besproken tijdens de bijeenkomst der NAVO-landen te Parijs. Het is de ver wachting, dat Engeland ook contact zal opnemen met België, Nederland en Zwit serland. Te Bonn werd vandaag bekend gemaakt, dat de West-Duitse vice-kanselier, Blücher en de minister van Economische Zaken, Erhard, de volgende maand een bezoek aan Londen zullen brengen ter bespreking van -walutaproblemen. Het grote militaire défilé, dat op Ko ninginnedag 's morgens door de hoofdstad zal trekken, heeft ten doel de bevolking te laten zien met welk materiaal onze troe pen zijn uitgerust. Het is een staalkaart waarin het meest karakteristieke en spec taculaire rollend en vliegend materiaal is bijeengebracht. Zou al het bij de verschil lende mobiele onderdelen behorende voer tuigenmateriaal ook meerijden, dan zou het défilé drie keer zo lang duren. Nu duurt het drie kwartier en de colonne heeft een totaal lengte van 7 km. Aan het défilé nemen 4500 man troepen deel, 512 voertuigen, 166 vliegtuigen, de Koninklijke Militaire Kapel, de kapel van de Koninklijke Luchtmacht, én tamboers en pijpers van het Korps Mariniers. De landmacht is vertegenwoordigd door het 411de bataljon infanterie van het gar deregiment fuseliers Prinses Irene met een gemotoriseerde ondersteuningscompagnie met vuurmonden, mitrailleurs en mortie ren. Van de marine nemen vier compag nieën, twee van mariniers en twee van vlootpersoneel, aan de parade deel; van de luchtmacht vier squadrons (525 man) troepen te voet. Het rollend materiaal van de luchtmacht bestaat uit voertuigen die op de vliegbases gebruikt worden voor ver voer van klein en groot materiaal, brand weerwagens en tankwagens voor het snel- tartkèn der vliegtuigen. De veldartillerie rijdt mee met vier batterijen, 22 vuurmon den van verschillend kaliber-, de luchtdoel artillerie met 7, waarvan 4 dubbele bat terijen licht luchtdoelgeschut en 9 bat terijen zwaar luchtdoelgeschut met bijbe horende zoekliehtbailerijen, waarvan vier met radar gestuurde zoeklichten, voorts stafwagens en radarinstallaties. De cava lerie verschijnt met zes 18 ton tanks en 22 Centuriontanks van 48 ton. Resolutie „Door Eeuwen Trouw" Aan het slot van een openbare vergade ring,die door de stichting „Door de Eeuwen Trouw", ter gelegenheid van het feit dat drie jaar geleden de republiek der Zuid- Molukken werd uitgeroepen, in de Hout- rusthallen in Den Haag werd gehouden, is een resolutie aangenomen, waarin er bij de regering op werd aangedrongen de zaak van de Zuid-Molukken onder de aandacht van de U.N.O. te brengen en voorts om de Zuid-Molukse ministers Warisal en Manu- sama.wie in Hollandia beperkte bewegings vrijheid is opgelegd, in de gelegenheid te stellen „de Nederlandse regering en de U.N.O. in te lichten omtrent, het onrecht hun land en volk aangedaan, waarbij de Nederlandse regering haar verantwoorde lijkheid heeft miskend en haar bevoegdheid is te buiten gegaan". Tien sprekers leverden achtereenvolgens ernstige critiek op de houding der Neder landse regering ten aanzien van de Repu bliek Zuid-Molukken. Senator McCarthy heeft Zaterdag ver klaard, dat de internationale voorlichtings dienst van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken Duitse bladen helpt financieren, die „zeer critisch" staan tegenover president Eisenhower, minister Dulles en hemzelf. De senator verklaart, dat ongeveer 96 Duitse bladen mede door de Amerikaan se voorlichtingsdienst worden bekostigd. Functionarissen van dit lichaam hebben, aldus McCarthy, verzekerd dat het hun bedoeling is om door middel van deze gel den te zorgen, dat het Duitse volk goed wordt voorgelicht omtrent de Amerikaanse politiek. In werkelijkheid critiseren de ge subsidieerde bladen echter de Amerikaan se regering, zo vervolgt de senator, die zegt te kunnen begrijpen, dat genoemde bladen critiek op hemzelf hebben, „omdat zij worden betaald door het oude departe ment van Acheson". Zaterdagmiddag is de burgemeester van Wassenaar, dr. S. F. A. E. M. baron van Wijnbergen, gehuldigd ter gelegenheid van zijn zilveren ambtsjubileum. De gemeente raad bood hem zijn door de Wassenaarse schilder Sierk Schroder geschilderd por tret en het boekwerk „Atlas der Westerse Beschaving" aan. Des avonds bood dr. G. van Duinen na mens de burgerij een antiek- Engels warmr waterstel en twee tapijten aan. Tot ons diepe leedwezen ontvingen wij gisteren het bericht, dat te zijnen huize aan de Heemsteedse Dreef is overleden de jour nalist en oud-redacteur van ons blad C. J. van Tilburg. Eind November heeft de heer Van Til burg de redactie van ons blad officieel verlaten bij het bereiken van de vijfen zestigjarige leeftijd. Hij ging toen met pen sioen na een arbeidzaam leven in dienst van de journalistiek en in het bijzonder in dienst van Haarlems Dagblad/Opr. H. Crt. Bijna vijftig jaren heeft hij zijn gaven als verslaggever en redacteur besteed aan ons blad en daarin talloze berichten, uiteen zettingen en beschouwingen geschreven. Op 1 December 1952, na zijn definitieve af scheid, verscheen in ons blad een hoofd artikel aan hem gewijd. Wij citeren daar uit: „Uit de leerling-verslaggever Van Til burg die nog alles te leren had is een voor- C. J. van Tilburg treffelijke, ervaren stadsverslaggever ge groeid, die later stadsredacteur werd en daarna afdelingschef ter redactie. Eigen lijk houdt die aanduiding „stads" te weinig in, want zijn belangstelling en grote ken nis van zaken strekten zich in zijn dage lijkse arbeid ook veelvuldig tot de omge ving uit. Al waren daarbij alle gebeurte nissen en aangelegenheden, die zich op dat terrein voordeden, van zijn gading, zeker verwierf hij wel in zeer bijzondere mate kennis van gemeentezaken. Zijn grote be langstelling daarvoor werd gevoed door een eerlijk streven om de openbare zaak te dienen. De geboren Haarlemmer heeft zich in Van Tilburg nooit verloochend." Het artikel besloot aldus: „Tenslotte is het uur van afscheid nu geslagen. Wij ne men dat afscheid met grote waardering en respect voor het grote stuk arbeid dat C. J. van Tilburg in die lange, lange tijd voor dit blad en mag ik daar zeker aan toe voegen voor het algemeen belang heeft verricht. Als eerlijk journalist, steeds be reid tot onderzoek van zaken, tot over weging van voor en tegen, tot hoor en we derhoor, heeft hij er zijn beste krachten aan gegeven. Zijn sterke gezondheid heeft hem bijna tot het einde van zijn redactio nele loopbaan eigenlijk nooit in de steek gelaten; het is maar hoogst zelden gebeurd dat hij eens een paar dagen verstek moest laten gaan. Het doet ons leed dat het in zijn 65ste levensjaar anders is geworden. Onze beste wensen vergezellen hem, met onze dankbaarheid voor zijn arbeid." Helaas heeft de kwaal, die hem noopte zijn werk al voor zijn pensionnering te be perken en hem belette volledig te genieten van de welverdiende rust die deze pen sionnering hem had kunnen schenken, thans zijn krachten gesloopt en tot een nog tamelijk onverwacht einde geleid. Tot het laatst toe heeft de heer Van Tilburg nog zijn rubriek „Schoonheid van Haarlem en omgeving" voortgezet. Nog vorige week ontving hij de persfotograaf aan zijn ziek bed om hem te instrueren over het fotogra feren van karakteristieke plekjes die hij als illustratie van zijn artikelen nodig had. De begrafenis zal plaats hebben op Don derdag aanstaande om half twaalf op de Algemene Begraafplaats te Heemstede. ,^3000000000000000000000000000000000000000000000000000000* ENKELE BUIEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking met enkele buien. Matige tot krachtige Zuid-Wes telijke wind. Weinig verandering in temperatuur. 29 April Zon op 5.15 uur, onder 20.01 uur. Maan op 21.05 uur, onder 4.44 uur. (Volle maan) Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 28 April Hoog water: 3.23 en 15.40 uur. Laag water: 11.15 en 23.34 uur. Woensdag 29 April Hoog water: 3.53 en 16.11.uur. Laag water) 11,49 en uur. 30°QQOQ3CXXOOQOOCHZOOOOQOOOOOOooooooooooooo(yJo(VYyy-i-VVyyy-y

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1