Beverwijk maakte er geen nachtwerk van Visserij -varia Jeugd declameerde Afscheid van Directeur Openbare Werken Volleyball „Beverwijk" huldigde kampioenen Velsen-Noord Driehuis Santpoort Opjaagstation voor watervoorziening aan Hagelingerweg Castricum Heemskerk 12 Hoogdraadnummer deed velen op het Stationsplein rillen Ook Castricum vierde Koninginnedag Medische verzorging tijdens het weekeinde „Rooswijk"-honkballers beginnen de competitie Herdenkingsdienst voor de stille tocht Twee zilveren jubilarissen bij Van Gelder „Door de jeugd, voor de jeugd" een succes Middenstand werkt mee aan tentoonstelling Scheepvaart VRIJDAG 1 MEI 1953 Dank zij de vele bedrijven, die hun personeel in de middag-uren vrijaf hadden gege ven, was het gistermiddag aanzienlijk veel drukker dan 's morgens in de stad, om van de avonduren maar te zwijgen, toen heel Beverwijk het feest der jarige vorstin heeft meegevierd. Maar om half twaalf was de stad ter ruste, want de gasverlichting ging uit en de feestvierders moesten naar bed. Na de aubade, die burgemeester Schol- tens op het bordes van „Scheybeeck" slaande in ontvangst nam, sprak hij de jeugd toe: de burgemeester bracht de watersnood-ramp in herinnering, waarbij onze Koningin zulk een schitterend voorbeeld heeft gegeven en Beverwijks eerste burger sprak de hoop uit, dal de ouderen dit zouden volgen door zich zoveel mogelijk bij de organisatie Bescherming Burgerbevolking aan te melden. De jeugd raadde hij aan eerbied voor het gezag te hebben. 's Middags zijn in vier verschillende wijken volksspelen gehouden, die grote be langstelling trokken. De eerste prijswinnaars waren: Corn. Matersweg: „waterton-steken" Meisjes: Lia Kuys. Jongens: B. v. d. Wijst Stationsplein: „mastklimmen" Evenals verleden jaar werd de eerste prijs hier behaald door Anna Kremer. Het ringsteken op de fiets op het Par keerterrein was voor Bets Klaver. Elink Sterkstraat: „hindernislopen" Meisjes t./m. 9 jaar: Sonja Muys. Meis jes van 9 tot 12 jaar: Corry Wagter. Meis jes boven 12 jaar: Mela Koch. Jongens t./m. 9 jaar: Adrie Kuyl. Jongens 9 tot 12 jaar: Eddy Klink. Jongens boven 12 jaar: Joop v. d. Midde. Optocht versierde wagens Onder grote belangstelling is, vooraf ge gaan door de Beverwijkse Harmonie Kapel een optocht van versierde wagens gehou den. De kwantiteit was niet groot, doch de kwaliteit uitstekend. De voorstellingen waren voornamelijk gebaseerd op de Flora 1953 en in sommige gevallen waren de kleine voertuigen zeer smaakvol opge maakt. Na lang wikken en wegen werden de volgende prijzen toegekend: Vakwerk 1. Trudeke Stegehoek; 2. Rosa v. d. Outenaar. Groepen 1. Ans Helsen en Rudi Broeksma; 2. Henny Blauw. Particulieren - 1. Bea Amse en Tiny Rodenburg; 2. John Wissenburg. ■Snelle ronden De junior wielerwedstrijden die werden verreden op het parcours Zweedselaan Regulierstraat, trokken ook al grote be langstelling. Behalve om prijzen reden de renners om een groot aantal premies. De uitslagen zijn: Junioren A, 36 km (60 ronden): 1. J. Cuvelier, Halfweg; 2. J. Dumurit, Amster dam; 3. P. Bouman, Amsterdam; 4. M. Musch, Amsterdam; 5. A. J. Kok, Amster dam; 6. W. Smirren, Amsterdam. Junioren B, 24 km (40 ronden): 1. M. Marinus, Amsterdam; 2. M. Koops, Am sterdam; 3. J. Pekelhoef, Uithoorn; 4. D. de Haan, Amsterdam 5. D. N. Aanhetrot, Am sterdam; 6. J. Webeling, Amsterdam. Stalen zenuwen Beverwijk heeft op deze middag tevens kunnen genieten van het optreden van de groep Renée, die op de hoogdraad enige verbazingwekkende staaltjes van even wichtskunst vertoonde. Het hoogtepunt v.'erd gevormd door het optreden van de 66-jarige heer Renée, die geblinddoekt over de op pl.m. 10 meter boven de grond gespannen draad wandelde. Het talrijke publiek zag ademloos toe. Het Oranje- comité heeft met dit programma-onderdeel bijzonder veel eer ingelegd. Ook 's avonds werd het nummer herhaald, ditmaal zelfs met vuurwerk, hetgeen een sprookjesachtige aanblik opleverde. Punten gedeeld In het gemeentelijk sportpark werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen* Kenne- mers juniores A en D.E.M. juniores A, die in 5—5 eindigde. De parijten wogen goed tegen elkaar op en er werd behoorlijk spel ten beste ge geven. Na 15 minuten spelen gaf de Ken- nemers-middenvoor C. van Soest zijn elf tal de leiding en vijf minuten later ver hoogde hij de score tot 20, door in een soloren de gehele D.E.M.-achterhoede te passeren. Weer vijf minuten later was de stand weer gelijk, door doelpunten van de D.E.M.-linksbinnen P. Burger. Vlak voor de rust doelpuntte Hoogland voor de Ken- nemers 32. Spoedig na de thee wist D.E.M. weer ge lijk te maken en nam twee minuten later zelf de leiding (34). D.E.M. kreeg hierna een inzinking en Kennemers wist hiervan gebruik te maken; H. Jansen wist de Allerliefst hebben op het schoolplein van de Brederodeschool te Santpoort tussen veel groen en kwetterende vo gels de stemmetjes geklonken van welgeteld zevenenzeventig debutan- tjes, die hun beste beentje kwamen voorzetten in een voordrachtenwed strijd. Voor de vereniging die de na tionale feestdagen in Santpoort-Station organiseert was dit een experiment. We mogen al die personen die met deze wedstrijd iets te maken hebben gehad zeker de lof niet onthouden, want dit was waarlijk eens iets anders dan men veelal gewend is te zien en te horen. De jury heeft er veel werk aan gehad. Meer dan zeventig jongens en meisjes, soms in bij hun voordracht passende cos- tuums gestoken, af en toe werkend met enige mimiek en hier en daar met een (plaffer) pistool, omdat zo'n ding in het gedicht voorkwam. Ach ja, heel zelden bleef er eens een steken wanneer hij daar al zijn kameraadjes en de vele ouders zag staan, maar wat hinderde het. Er school een brokje culturele waarde in deze wed strijden, ouders en jeugd hadden plezier en daar ging het ook om. Kleine knapen van zes jaar kwamen vrijmoedig vertellen over „De Taxi op hol", of een meisje in prairie-costuum met „Sunset valley" en wat te zeggen van „De katten van de Ko ning" (zeven kleine Ferdinandjes in een torenkamer) of „Die winter is verghan- gen" met zang en begeleid door een meisje met blokfluit. Werkelijk, het was af, daar tussen half twaalf en half een op het schoolplein van de school vlak bij het sta tion. De vier besten waren volgens de jury: L. Warfnerdam, E. Vlaming, J. v. d. Velde en M. Bierman. Spelen En de uitslagen van de kinderspelen op het terrein van de Brederodeschool waren: bloklopen jongens: 1 Pim Posthumus, be hendigheidswedstrijd meisjes: 1 Margotte Reijenga, ballenestafette meisjes: 1 Willy Huhl, was ophangen meisjes: 1 Anneke Numan, zaklopen jongens: 1 Gcr P r- gcn, blokkenlopen jongens: 1 Pim T< et, hardlopen met hindernissen jongens: 1. Arie Krokkee, hardlopen met hindernissen meisjes: 1 Toos van Batenburg. D.E.M.-keeper H. Hutten tweemaal te pas seren (54). Door falen van de Kenne mers achterhoede kon D.E.M. vlak voor tijd een gelijk spel uit het vuur slepen. Op het parkeerterrein werd gisteravond in de openlucht gedanst. Enorme hoeveel heden publiek lieten zich in het halfdonker verleiden tot een dansje, aangekondigd door de heer G. Bonnema, die van een dak af de nodige aanwijzingen ten beste gaf. Willem Koek was ook aanwezig op de Meer met een paar molens, waarvan vooral de jongere generatie druk gebruik maakte. Ondertussen marcheerde de Hoogoven Harmonie door de straten, een grote stoet mensen achter zich lokkend. De feestelijkheden werden echter vroeg besloten, de gas-verlichting werd op de normale tijd uitgeschakeld en met dank baarheid jegens de weergoden en met een lichte wrok tegen de gemeente-autoriteiten werd het Koninginnefeest besloten. Om half twaalf was het uit, volkomen af! De kleuters van de vier kleuterscholen in Castricum hebben Donderdagmorgen om 9 uur ook deelgenomen aan de viering van Koninginnedag. Op dat tijdstip stelden de kleuters zich bij de Julianaboom in de Pernestraat op voor een korte rondgang door het dorp, gevolgd door een défilé, dat door de burgemeester van Castricum en echtgenote, en tal van gemeentelijke auto riteiten, vanaf het bordes van het raadhuis werd afgenomen. Twee kleine peuters van de R.K. Kleuterschool uit Bakkum boden, namens alle kleuters, aan mevrouw Smeets een fraai bouquet anjers aan. In zaal Roo- zendaal kregen de kleuters een poppen kastvoorstelling te zien. De oudere school gaande jeugd keek in het Corso-theater naar de rolprent van de held der kinderen, en naar het speelfilmpje „Sneeuwwitje en de zeven dwergen". Wijk aan Zeese schoolkinderen zagen poppenkast. In een vlaggend Wijk aan Zee heeft de harmoniekapel „Arion" door middel van een mars door het dorp kond gedaan van het heugelijke feit. 's Middags hebben de schoolkinderen op een terrein aan de Zeecroft enige uren genoten van het optreden van Eddy de Valk, die met zijn confrater goochelde en een demonstratie buikspreken gaf. Ook was er poppenkastvertoning waarin de blijkbaar eeuwig jong blijvende Jan Klaassen met zijn ega Katrijntje het met diverse politie agenten aan de stok kreeg. In het aloominstituut te Kjeller, ten Noorden van Oslo, werken Nederlanders en Noren samen bij het zoeken naar vredige toepassingen van de atoomenergie. Twee van de Nederlandse geleerden, Bram de Boer (links) en J. Kool, met een van de Noorse vrouwelijke collega's mejuffrouw Ruud, in het laboratorium. Zeer velen, waaronder talrijke hoofden van dienst en enkele ingenieurs hebben gistermorgen van de gelegenheid gebruik gemaakt om afscheid te nemen van de heer G. K. de Bie. De burgemeester sprak de heer De Bie, directeur van Openbare Werken en commandant van de brandweer, hartelijk toe en memoreerde de wijze, waarop de „voormalige" opzichter tevens architect van de gemeente zich van zijn zeer veel omvattende taak had gekweten. De kennismaking met de heer De Bie dateerde sinds 1914, toen hij belast was met de restauratie van de Wijkerto-ren. Mr. Scholtens bracht in herinnering hoe in de persoon van de heer De Bie toen de Dienst van Openbare Werken, Bouw- en Woningtoezicht en Stadsuitbreiding waren ondergebracht, welke functies hij tot 1930 in zijn eentje vervulde. „In 1930", aldus de burgemeester, „werd u verlost. De dienst van Openbare Werken werd ingesteld en er kwam assistentie". De burgemeester dankte de scheidende directeur voor zijn enorme werk, dat geen ander had kunnen verbeteren. Naast zijn functie van directeur van Openbare Wer ken v/as de heer De Bie commandant van de brandweer, die sinds het in gebruik ne men van de nieuwe kazerne, een der beste van Nederland is geworden. Spre ker prees de werklust van de heer De Bie, zijn onkreukbaarheid en zijn opgewektheid. De wijsheid van mevrouw De Bie be stond er, volgens mr. Scholtens, uit, dat zij een goede rem was geweest om de soms al te energieke echtgenoot in te tomen. An derzijds was zij een stimulans geweest in zijn levenstaak. Als wethouder van Openbare Werken dansktp de heer W. J. Vessies voor de pret tige samenwerking. Hij overhandigde hem daarna als aandenken een tabakspot met inscriptie. Als herinnering aan de eerste kennismaking ontving de heer De Bie een ets van de Wijkertoren in ziin originele staat, als symbool van degene, die Bever wijk overheerst en beziet. In zijn dankwoord uitte de heer De Bie de wens, dat de door hem verworven pret tige samenwerking en vriendschap zouden worden overgedragen aan zijn opvolger, die deze steun in de moeilijkste gemeente dienst niet zou kunnen missen. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Lambertus D., z. van D. J. Nijveld en A. Veenkamp; Johan Chr., z. van R. v. Rijn en G. Visscher; Petrus A., z. van G. J. Vos en P. M. Th. C. M. Wijers; Jozef Th. B., z. van J. J. Koop en J. A. M. C. Sandmann; Cornelia M. W., d. van N. Niesten en W. A. M. Duijn; Margaretha J. M., d. van J. v. d. Meij en C. W. v. Tunen: Nicolaas J. H„ z. van H. C. Vrijburg en B. M. v. d. Meij. ONDERTROUWD: L. C. Anker en M. Kleijn; A. Sint en G. Meerkerken; J. W. B. Falentijn en Tr. Dorsman. OVERLEDEN: M. Stam, 88 j., wed. van H. Duin. GETROUWD: E. Houtkoop en H. W. v. d. Boor. Ir. Krijgerschool heeft haar zevende lokaal Zonder enig uiterlijk vertoon is de open bare ir. L. P. Krijgerschool aan de Melk- laan haar zevende leslokaal rijker gewor den. Dit lokaal is voorlopig bestemd voor de beoefening van handenarbeid en het hoofd der school, de heer D. de Wilde liet de gelegenheid niet ongebruikt om de leer lingen aan de vervaardiging van vlaggen en versiering voor de Koninginnedag te zetten. t i. e IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn, uitsluitend in spoedgevallen, van Zater dag 1 uur tot aan de spreekuur van Maan dagmorgen te raadplegen de artsen: J. H. van Ginkel, Kennemerlaan 123, tel. 4058 en D. J. Boosman, Stationsweg 7„ tel. 4340. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 of mevrouw Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag morgen 9 uur: dr. M. A. de Ruiter, Dr. Schuitstraat 44, tel. 3553. Van Zondagmor gen tot Zondagavond 12 uur: dr. C. Ver- sélewel de Witt Hamer, Vondellaan 60, tel. 3969. Bevrijdingsdag, 5 Mei: dr. C. v. Wielink, Duinvlietstraat 109, Velsen-Noord., tele foon 4105. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 8. Apotheken Apotheek Reindersma, Wijkerstraatweg 164, telefoon 3883 doorlopende nachtdienst, behalve van Zaterdag 18 uur tot Maandag 8 uur. Tijdens het weekeinde neemt waar: Apotheek Donker, Breestraat 61, tel. 3150. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts: Ph. Haselager, Hoofdstraat 135, tel. 8570 te raadplegen. Apotheken Elswout-apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. K 2500, 16760 en Sant- poortse Apotheek, Bloemendaalse straatweg 145, Santpoort-station. VELSEN Wijkverpleging Voor IJmuiden en IJmuiden-Oost Zr. Zw. Kuiper, Sluiseiland 16, tel. 4015. Voor Velsen-Noord. Velsen, Driehuis en Sant poort Zr. C. Nap, Rembrandtlaan 5, IJmuiden-Oost. Na de twee vriendschappelijke wedstrij den zal de honkbalvereniging „Rooswijk" Zaterdagmiddag om 4 uur op het sportpark „Watervliet" de competitie openen met een wedstrijd tegen S.C. Haarlem 2. De reserve-teams van Rooswijk zetten de competitie later in. Rooswijk 2 begint op 10 Mei; van Rooswijk 3 en Rooswijk a is thans nog niets bekend. De competitie-indeling voor de 4de klasse A is: DCO 1, DSS 2, Kerïnemerland 3, TYBB 3, HFC Haarlem 3 en Rooswijk 3. De vierde klasse C bestaat uit: EHS 2, HCK 4, RCH 4, TYBB 4 en Rooswijk 2. De opstelling van Rooswijk 1 is: werper: J. Ketting; vanger: C. Klesser; le honk: K. Heinen; 2e honk: C. Heemskerk; korte stop: C. Honig; 3e honk: E. Sauer; linksvelder: B. Disselköter; midvelder: J. Pellemans; rechtsvelder: W. Reymer. De damesafdeling voor softball van Roos wijk maakt goede vorderingen. Er zijn thans 13 leden, zodat een eerste negental aan de competitie gaat deelnemen. Op 8 Mei zal een eerste oefenwedstrijd worden gespeeld tegen een team van DSB-dames. Tot besluit van de eerste wintercompe titie hield de afdeling „Beverwijk en om streken" van de NeVoBo in de Da Costa- school een bijzondere bijeenkomst, waarin behalve een kampioenen-huldiging enkele demonstratie-wedstrijden werden „opge diend" (VCK I damesSmash I dames werd 4-0. VCK I herenSmash I heren 3-1.) Om de kampioenen een herinnering aan de eerste volleyball-prestaties te geven was besloten tot een huldiging. De heer N. Ver sluis feliciteerde allereerst de aanvoerd- ster van de Turnlust-dames, mevrouw Avegaard-Los en bood haar een fraai bron zen penning aan. Met de dank voor het werk door het afdelingsbestuur gedaan, schonk zij op haar beurt namens Turnlust sigaretten. Vervolgens nam de heer Schoemaker als aanvoerder van de Politie Sportvereniging „Velsen" het door ziin ploeg na een nek- aan-nek-race met Turnlust gewonnen me taal in ontvangst. Het PSV-team kreeg van één der dames bovendien bloemen. De Jaarlijkse „stille tocht" naar de gra ven der in de strijd tegen de bezetter ge vallenen op „Duinrust" zal Maandagavond 4 Mei bij het veilinggebouw ,,'t Centrum" aan de Koningstraat worden ingezet. De stoet zal te kwart over zeven vertrekken. Voor de aanvang der stille tocht zal de Vereniging van oud-illegale werkers een herdenkings-bijeenkomst houden in de bo venzaal van 't Centrum, waar pastoor P. C. Vollebregt het woord zal voeren. Aan deze bijeenkomst die om half vijf begint en die voor een ieder vrij toegankelijk zal zijn, zal het mannenkoor „Zanglust" zijn medewerking verlenen. Evenals vorige jaren zullen de vlaggen om zes uur 's avonds halfstok gaan. De stoet zal bij het bevrijdingsmonument tegenover het oude raadhuisje van Wijk aan Duin even halt houden, teneinde een ieder die dit wenst, in de gelegenheid te stellen om bloemen aan de voet van het monument te leggen. Het medevoeren van vlaggen of banieren in de stoet wordt min der wenselijk geacht. Van kwart voor acht tot acht uur zullen de kerkklokken luiden en om acht uur zal op de begraafplaats het signaal voor twee minuten stilte worden gegeven. Iedereen, zowel binnenhuis als buitenhuis wordt dringend verzocht deze minuten van stilte in acht te nemen. Tuinders gaan op excursie De leden van de tuinbouwstudieclub „Beverwijk" gaain Zaterdag 2 Mei op ex cursie naar de papierfabriek Vain Gelder Zonen te Velsen. Heintje en Lou naar Beverwijk Donderdag 7 Mei zullen Henriëtte Da vids en Lou Bandy in het Luxor-theater optreden in de parodie „Met Heintje en Lou naar de speeltuin toe". Het bijpro gramma wordt verzorgd door Carla v. d. Hurk, Peti de Hond, Tonny Bakkenes en Paul Ostra. De feestdag van Koninginnedag kreeg voor twee personeelsleden van Van Gelder Zonen N.V. papierfabriek een bijzonder karakter omdat zij net deze dag 25 jaar aan het bedrijf waren verbonden. De heren J. P. de Vos, magazijnbeheer der van de timmerwerkplaats en P. J. Wol zak chauffeur, waren de feestelingen die, vergezeld van hnu echtgenoten en kinde ren achtereenvolgens door ir. J. Tromp, directeur, op het directiekantoor werden ontvangen. De heer Tromp dankte in har telijke bewoordingen de jubilarissen voor hun trouw, toewijding en plichtsbetrach ting. Met dank voor de goede verdiensten voor het bedrijf ontvingen de jubilarissen de gebruikelijke enveloppe en een schrif telijke felicitatie van de hoofddirectie. Hun dames werd de foto in lijst van de mannen in hun werk aangeboden. In de nieuwe bedrijfsgarage onderging de heer Wolzak zijn huldiging. Daar spra ken de heren G. Duinker, chef vervoer en de chef tractie, de heer H. v. d. Veen, waar na de heer P. Visser, garage-chef, het cadeau van de afdelingen, een prachtige barometer overhandigde. De heer C. van Doorn roemde tenslotte als collega de grote hulpvaardigheid van de jubilaris. Niet minder joviaal was de huldiging van de heer De Vos in de bouwafdeling. Hier spraken de heer P. J. Elmers, chef, en de heer F. den Adel namens het bouw- personeel. Het cadeau was een armband horloge en bloemen voor mevrouw De Vos. Door een schilder-collega was de jubi laris in olieverf vereeuwigd. Dit geschenk door de heer A. Boon namens „de schil ders" aangeboden, verwekte veel hilariteit. Grondaankoop aan de Zeeweg In verband met de stichting van een hoogspanningsgebouwtje nabij de Water- loolaan te Driehuis door het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noordholland is het gewenst, dat de gemeente de beschik king verkrijgt over een perceel grond, groot 116 m2 gelegen aan de Zeeweg. De eigenaren van deze grond hebben zich bereid verklaard, deze aan de gemeente te verkopen voor een prijs, berekend naar 6,per m2, welk bedrag B. en W. rede lijk voorkomt. Geen tegemoetkoming in vervoerkosten De heer H. G. Graaman te Santpoort heeft verzocht, uit de gemeentekas te mo gen ontvangen een tegemoetkoming in de vervoerkosten van zijn dochtertje, dat een bijzondere school voor buitengewoon lager onderwijs te Haarlem bezoekt. Volgens de Lager-onderwijswet 1920 wordt een tege moetkoming in de vervoerkosten slechts verleend, indien en voor zover de finan ciële toestand der ouders daartoe aanlei ding geeft. Het ingestelde onderzoek heeft uitgewe zen, dat de normen, welke B. en W. van Velsen bij het uitbrengen van een advies aan de raad tot inwilliging van een derge lijk verzoek in acht nemen, in dit geval worden overschreden. B. eri W. stellen de raad mitsdien voor, afwijzend, op het verzoek te beschikken. Bij metingen, verricht in de zomer van het vorige jaar, is gebleken, dat de druk in het hoofdbuizennet voor water te Sant poort bij groot verbruik te laag is. In ver band hiermede is het, ter voorkoming van storingen in de watervoorziening, wense lijk, in dit deel van de gemeente een op jaagstation te doen bouwen. Plet gebouw zal worden geplaatst aan de Hagelinger weg. De kosten aan de bouw van het opjaag station verbonden, worden geraamd op 22.000,B. en W. van Velsen stellen de gemeenteraad voor tot dit bedrag een cre- diet te verlenen. De avond van Koninginnedag, waarop de jeugd tussen de 15 en 20 jaar in het ,,Corso"-theater aan de Dorpsstraat kon tonen, wat zij op het gebied van zang, muziek en voordracht presteerde, is een groot succes geworden. De avond werd ge houden onder auspiciën van het plaatselijk Oranje-comité, dat bij de voorbereidin gen, van de zijde der jeugd, weinig mede werking ondervond. Ter elfder ure gaven echter nog tal van jongeren acte de pre- cense, zodat het gevarieerde programma, niet minder dan 20 nummers vermeldde. De jeugd bleek in staat in snel tempo een bonte avond te kunnen verzorgen die er zijn mocht, en waarvan de jeugdige aan wezigen onder wie zich burgemeester C. F. Smeets bevond naar hartelust hebben genoten. De zaal was tot de laat- •ste plaats bezet. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Alida Christina Maria, d. van B. A. Dingerdis en H. Ch. Hoberg; Ber- nadette Teresa, d. van P. M. Tordoir en A. M. Huijgen; Cornelis Wilhelmus, z. van A. J. Mei.ine en A. Koppes. ONDERTROUWD: F. Bruijns, wonende te Beverwijk en H. Kehl, wonende te Castri cum; G. J. Kuil, wonende te Heemskerk en G. de Groot, wonende te Castricum. GEHUWD: A. Bleijendaal, wonende te Heemskerk en M. H. Zonneveld, wonende te Castricum; J. L. Bonnet, wonende te Am sterdam en E. J. de Berk, wonende te Castricum. OVERLEDEN: Nicolaas de Heer, oud 74 j., geh. met J. Winius, wonende te Alkmaar. De Pleemskerkse middenstand heeft in café Nijman een vergadering gehouden, waarop de tentoonstellingsplannen uitvoe rig zijn besproken. Door het vertrek van de voorzitter de heer L. J. Henneman, stond deze avond onder leiding van de heer C. Zuidervaart, die er ^ijn voldoening over uitsprak, dat zoveel zakenlieden van hun belangstelling blijk gaven. De middenstand ziet wel de gelijk de grote belangen in, en daarom be sloot men zijn volle medewerking te ver lenen. De huurprijs voor de stands is vastge steld op f 3.50 per vierkante meter, waar mee men volledig kon instemmen. De ten toonstelling zal, zoals men weet, worden gehouden van 31 Juli tot en met 5 Augus tus. Ned. Herv. jeugdraad bespreekt zomerseizoen De Nederlands Hervormde Jeugdraad van Heemskerk zal op Dinsdag 5 Mei in het zaaltje achter de pastorie haar jaar vergadering houden. De agenda vermeldt onder meer een bestuursverkiezing en de bespreking van het zomerseizoen. Alamak, pas. 29 Socotra n. Aden. Albireo, 30 Bathia verwacht. Alioth, pass. 29 St. Vincen. Amsteldiep, 29 Singapore gepas. Amsteldijk, 29 Le Havre verwacht. Annenkerk, 29 v. Penang n. Aden. Aagtedijk, 28 v. New York te Buenos Aires. Aard'ijk, 28 te New Orleans. Abbedijk, 30 v. New York te Rotterdam. Alchiba, 29 te San Francisco do Sul. Amerskerk, pass. 30 Vlissitnigen. Averdijk, 28 v. Rotterdam te New Orleans. Alcyone, 29 v. Bahia n. Victoria. Aldabi, pas. 30 Recife n. Rio de Janeiro. Alnati, 29 v. Santos n. Rio de Janeiro. Alpherat, 30 v. Rotterdam te Buenos Aires. Armilla, 29 v. Singapore n. Lienchien. Amor, 30 te Rotterdam. Argos, pass. 30 Kp. Vincent. Aaisdijk, 29 540 m. O.ZO. Kp. Race. Ad'inda, 29 220 m. Z.ZO. Banigkok. Al.phard, 29 1O0 m. ZW. Lissabon. Alwaï'k, 29 660 m. NO. Paramaribo. Amstelland, 29 1020 m. N.NO. Fernando Noronha Amstelveen, 29 400 m. Z. Cocas eil. Appinigedijk, 29 430 m. W.t.Z. Floras. Axel-dijk, 29 250 m. NO. Azoren. Barendrecht, pass. 30 Kp. Bon. Blommersdijk, 30 v. Newport News te R'dam. Bali, 29 v. Suez n. Aden. Bengkalis, 30 Padang verwacht. Blitar, 29 v. Mombasa n. Aden. Bloemfontein, 30 Kaapstad verwacht. Bonaire, 29 110 m. Z.ZW. Fayal. Billiton, 29 te Cristobal. Blommersdijk, 29 v. Antwerpen. B lijdend ijk, 30 v. Norfolk te New York verw. Bacchus, 30 te Port of Spain. Bagan, 29 v. Meulaibob n. Sinabang. Batoela, 29 v. Soerabaja 30 Semarang verw. Caltex Utrecht, nacht 29-30 v. R'dam te Sidon Callisto, 29 280 m. Kp. Race. Dalerdijk, 30 Curagao verwacht. Delfland, 30 te Rio de Janeiro. Elmina, 30 te Dakar. Enggatio, 29 v. Port Said n. Genua. Eos, 30 te Rotterdam. E:sso Amsterdam, 29 670 m. NO.t.O. Bermuda. Esso Den Haag, 29 515 m. NO. Mona eil. Friesland (SSM), 29 v. Amsterdam te Sunderland Gadila, 29 v. Pladju n. Soerabaja. Garoet, 29 Finisterre gepass. n. Genua. Gouwe, 29 v. Monrovia n. Dakar. Grote Kerk, 29 v. Genua n. Port Said. Gaasterland, 1 Mei v. Bahia te Rio de Janeiro verwacht. Gordias, 29 v Catania n. Palermo. Haarlem, 29 300 m. W.t.Z. Flores. Heemskerk, 29 110 m. O.ZO. Madeira. Heider, 29 v. Hamburg n. Antwerpen. Helena, 29 v. Cumana n. Pampatar. Hermes, 29 v. San Felex n. Port of Spain. Hersilia, pass. 29 eil. Inagua. Hector, 29 te Saloniki. Hecuba, 30 v. Bremen te Antwerpen. Jupiter, pas. 29 Kp. St. Vincent n. Oran. Jagersfontein, 29 350 m. NO. St. Helena. Kota Baroe, 29 v. Port Swettenham n. Singa pore. Kertosono, 29 v. Baltimore n. Houston. Kasimbar, 3-0 v. Padang te Benkulen. Laagkerk, 29 v Genua n. Port Said. Leersum, 29 v. Golf v. Mexico te Amsterdam. Lemsterker'k, 29 v. Salala n. Port Soedan. Lombok, 29 v. Mombasa n. Belawan. Larenberg, 30 v. Barranquilla n. Tela. Lindekerk, pass. 29 Malta. Maas, 29 v. Algiers n. Carthagena. Mitra, pas. 29 Kp. Wrath. Meliskerk, 29 te Hongkong. Murena. 1 Mei v. Singapore te Adelaide verw. Marken, 29 dwars San Salvador n. Philadelphia. Mentor, 29 v. Rotterdam te Hamburg. Mirza, 29 300 m. N.t.O. Turks eil. Modiokerto, Soerabaja verw. Nestor, pass. 30 Vlissingen. Nieuw Amsterdam, 29 v. Las Palmas n. Casa blanca. D Kabeljauw verraste. De dikkoppen zorgden gisteren in IJmuiden voor een stevige verrassing: de Belgische import deed de prijzen voor de kisten tot f 95 stij gen en de uitleggers maakten liefst tussen de f 75 en de f 85. De overige vis was trouwens ook stevig: wijting voor f27, braadschelvis aan de kleine kant voor f 35 en f 50 voor de pennen. Kleinmiddel- schelvis ging grif voor f 50 weg; de zwar te kolen deden f 35 en de schol II haalde de f 27, waarnaast de drietjes met f 14 a f 19 ook geen gek figuur sloegen. Dus aardige reizen. Door deze markt maakte de Thorina gisteren een reisje van f 17.400 voor negen dagen en de Robert William kwam met f 6800 uit de bus. Steurtje. De TX 32 bracht een kleine steur mee naar huis, die graag f 4,60 per kilo deed. Het beest woog 16 kilo. En de Belgische restaurants waren er goed mee. Eli binnen. De Eli Chénévière, die gisteren al binnen was, lost 520 kisten ma kreel, 250 haring en 50 diversen uit. Van daag is het schip een week „oud". Tong zakt. Zoals eergisteren al te voorzien was, gaat het met de tong berg afwaarts: de tweeën deden gisteren nog maar f 1 en de één-tong maakte f 1.15, ter wijl de kleinmiddel voor f 1.35 werd ver kocht en de grootmiddel f 1.30 opbracht. Voor lappen is f 1.90 betaald. En dan is IJmuiden nog niet eens aan de exportprijs toe Overkant. De Flamingo zal waarschijn lijk proberen na deze reis in Grimsby te markten. Ilattem Zaterdag. De Maria van Hat- tum (17 April vertrokken) komt waar schijnlijk voor de Zaterdagmarkt. Aal en nest. Woensdag werd door 85 vaartuigen aan de visafslag te Urk aan gevoerd 4698 pond kuilpaling, prijs f 1 f 1.16 per pond en 725 bak nest, prijs f 2,25 per bak van 3T/2 kg. Prijzen. Heilbot 2,35-2,20, gr. tong 1,91— 1,81, grm. tanig 1,42-1,20, kim. tong 1.45- 1.25, kl. tong I 1,26-1,09, kl. tong II 1.04- 0,90, tarbot I 1,50-1,24, steur 4,60, alles per kg.; tarbot II 60, tongschar 47, sehar- tong 30, kim. schol 22, kl. schol I 32-23, kl. schol II 36-8, schar 21-8, v. haring 18,50-12, makreel 16-10, gr. schelvis 46, grm. schelvis 47, kim. schelvis 52-47, kl. schelvis I 52-46, kl. schelvis II 42-18, wij ting 30-8, gr. gul 48-43, mid. schelvis 44- 41, kl. schelvis 26-20, kl. leng 36, klrn. hake 46, kl. wolf 32-29, poontjes 22-16, kl. koolvis zw. 15-12,50, kl. koolvis wit 31, al les per 50 kg.; gr. kabeljauw 196-90, gr. koolvis zw. 37-34, Gr. leng 78-68, gr. hake 264, gr. wolf 58, alles per 125 kg. Aanvoer: 155 kisten tong en tarbot, 1 k. heilbot, 5 k. tongschar en schartong, 405 k. schol, 42 k. schar, 45 k. haring, 665 k. makreel, 85 k. schelvis, 314 k. wijting, 73 k. kabeljauw en gul, 11 k. leng, 6 k. hake, 12 k. wolf, 10 k. poon, 96 k. koolvis, 15 k. di versen, totaal 1940 k. Ovula, 29 v. Singapore n. Pladju. Orion, 29 v. Malta n. Piraeus. Orwtina, 29 9-0 m. W.NW. Madeira. Ootmarsum, 29 640 m. O.NO. Bermuda. Polydorus, pass. 30 Vlissingen. Poseidon, 27 v. Ciudad Trujillo te Philadelphia Prins Fred. Hendrik:, 25 v. Chicago n. R'dam. Prin.s Philips Willem, 29 v. Hamburg te Rot terdam. Prins Willem III, 27 te Montreal. Parkhaven, 29 110 m. Z Recife. Prins Joih. W. Friso, 29 720 rn. W.t.Z. Valentia. Rotti, pas; 29 St. Maria n. Halifax. Rijnkerk, 29 v. Port Elizabeth n. East London. Raki, 29 te Donggala. Straat Makassar, 29 v. Port Elizabeth n. Kaapst. Saran.gan, 28 v. Balikpapan n. Cebu. Saroena, 30 v. Balikpapan te Pladju verw. Stad Maassluis, 29 v. Narvik n. Immingham, Samarinda, 27 te Singapore. Sa'banlg, 29 v Berau n Tj Priok. Scherpendrecht, pass. 29 Kp. San Thome. Sifoeroet, 29 v. Makassar n. Ambon. Stad Arnhem, 29 290 m. ZO. Kp. Race. Stad Breda, 29 700 m. W. La.nd:s End. Stanvac Benakat, 29 v. Telo'katison n. Sungeige- ror.ig. Stanvac Djirak, 30 te Sunigeigerong. Stad Amsterdam, verm. 30 v. Narvik n. New port Mon. Stad Dordrceiht, verm. 1 Mei v. Huelva n. Sluiskil Stad Schiedam, verm. 1 Mei v. New Castle tl. Narvik. Tarakan, 30 Belawan verwacht. Ternate, 29 v. Semarang n. Tj. Priok. Thalatta. 29 dwars Ceylon. Tomori, 29 v. Aden n. Belawan. Tegelberg, 27 rede Singapore. Tamo, 29 150 m. O.NO. Bahia. Thedens, 30 te Makassar verwacht. Tiba, 29 350 m. W. Scilly's Tjibantjet, 28 v. Singapore n. Shimizu. Tjibodas, 29 v. East Lond'on n. Port Elizabeth. Tjiluwah, 30 v. Makassar te Balikpapan verw. Trompenberg, 29 720 m. O. Kp. Race. Van Riebeeck, 30 v. Makassar te Amibon. Van Riemsdijk, 29 v. Makassar n. Buleleng. Waterman, 29 830 m. W.t.Z. Valentia. Willemstad, 29 240 m. Martinique. Warwick Castle, 27 te Dar es Salaam. Willem Ruys, 29 v. Rotterdam ti. Tj. Priok. Waal, 29 230 m. W.NW. Finisterre. Wai'kelo, 29 v. Tj. Priok n. Belawan. Zeeland (KRI), pas. 30 Gibraltar n. Beyrouth. Zaan, 29 18 u. v. Skutskar n. Amsterdam n. Zaandam. Zonnewijk, 28 v. Kaapstad te Lorenzo Marquez. Zuiderkruis, 29 420 m. NW. Kaapstad. KLEINE VAART Algarve, pass. 29 Vlissingen. Alpha, pass. 29 Vlissingen. Anne, pass. 29 Vlissingen. Arnoudspolder, pass. 30 Vlissingen. ..Alibengen, verm. 30 v. Rotterdam n. Genua. Anna, 4 Mei v. Durban te Momibasa verw. Asuncion, 30 v. Rotterdam n. Genua. Beekbergen, verm. 30 v. Amsterdam n. Londen. Birmingham, 30 v. Hartogen te Goole. Catbarina, 29 te, Gijon. Citadel, 30 v. Sunderland te Rotterdam. Claes Compaen, 29 v. Cardiff te Barry. Cornelia b II, 30 v. Hartogen n. Li bourne. Dorinda, 3-0 v. Brugge n. Teigmmouth. Elisa, 29 v. Bayonne naar Liverpool. Ellewoutsdijk, 29 v. Dublin n. Swansea. Ferocia, 29 v. Kotka n. Garston. Frisia, pass. 29 Kp. San Sebastiaan. Harold, 29 v. eykjavjfc n. Huil. Haskerland, 29 v. Goole n. Harlingen. Henrica b. 29 v. Stockholm n. Norrkobing. Hoflaan, 30 v. Cherbourg te Sunderland verw. Ida Pieter. 30 te Gothenburg. Julia, 30 Teignmouth n. Amsterdam. Kaap, pass. 30 Vlissingen. Keyser, 29 te Bordeaux. Kemphaan, 29 v. Bornholm n. Piraeus. Leuvehaven, venm. 30 v. Kopenhagen n. Assens Lyd'ia, 30 v. Stettin n. Grimsby. Maartje, 30 v. Leith n. Cuxhaven. Mies, 29 v. Newcasle te Blyth. Mutua Fies, 29 Vlissingen. Marcella, 30 v. Vlaardiingen. te Bundirana. Misland, 30 v. Rotterdam te Leith. Monica, 30 v. Belfast n. Workington. Muphrid, 30 dwars East Goodwin. Myfem, verm. 30 v. Parijs n. Stockholm. Myson, 30 v. Vlissingen n. Brussel. Nettie, 29 te Amsterdam. Nieuwhaven, 29 v. Helsingiborg te Malmö. Neeltie b, verm. 30 v. Barry n. Rotterdam. Noord. 30 v. B'illinigham te Shell,haven. Oise, 30 te Antwerpen n. Parijs. Prior, 28 te Boungas. Poortvliet, 30 v. Duibrovnlk te Casablanca verw. Rose Marie, 30 te Antwerpen. Spurt, 29 te Napels. Timor, 29 te Galway. Tromp, 29 te Sunderland. Urmajo, 29 te Sunderland. Viod. pass. 30 Vlissingen. Vrede, 29 v. Newport n. Pont Brule. Veeneniburgih, 29 v. Middlesboro n. Rotterdam. Westkust, 30 te Antwerpen. Willem Barend'sz, 29 te Newhaven. Westerdok, pas®. 30 Galloper. Zeevaart, pass. 29 vlissingen. SLEEP VA ART Noordlholland, 29 130 m. O.t.Z. Bermuda. Oostzee, 29 naar Adien terug. Thames, 29 130 m. N.NO. Massawa. Zwarte Zee, 29 130 m. N.NO. Massawa.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 14