Predikbeurten IJmuidens nieuwe „Annie" - van 1918 af al een pronkstuk der rederij AUTOVERH UUR Gebouw, overvloeiend van welkome nieuwigheden, zo goed als gereed Havenberichten Kennemer c, Lantaarn Stille tocht naar urnentuin Agenda voor Velsen TAXI NODIG? Autorijschool 5000 REVUE VAN DE ZUIDZIJ Collega Machiel emigreert Stormvogels heeft goede kans op zege tegen AGOVV Old Clothes Mew 5 BEL 5000 Voetbal op Zondag Stormvogels zet eindspurt in Een poes en twee consumptieboekjes IJmond gaat kampioenen huldigen Gemeentesubsidie voor militaire tehuizen Bel 5050 Rotterdamse havenboten krijgen radar Burgerlijke stand Velsen Wagenspel Dinsdag niet aan Stratingplantsoen HUISHOUDSCHOOL IN JUNI KLAAR Doden-herdenking bij de papierfabriek De elftallen voor ..Noord" ZATERDAG 2 MEI 1953 ONS „SCHEEPJE VAN DE WEEK", de Annie (IJM 14), heeft ruim dertig jaar als de Van der Duijn van Maasdam KW 97 te Katwijk ingeschreven gestaan. Nu is de logger met een moderne opbouw en een 360 paards motor een heel nieuw leven begonnen. Jaren achtereen is de logger het eigendom geweest van een der bekendste rederijen van Katwijk, de firma N. Parlevliet Lz„ welke inmiddels is verdwenen. De schepen, die nog overgebleven waren, verspreidden zich over andere maatschap pijen. De oudste is bijvoorbeeld de in 1903 gebouwde Machiel (KW 33), die binnen niet al te lange tijd in het buitenland emplooi hoopt te vinden. In de historie teruggaande wordt de rederij N. Parlevliet voor het eerst ver meld in het jaar 1897 met één houten zeil- logger, Nico en Dirk KW. 100 genaamd onder schipper Hendrik Plug. Bovendien waren drie bomschuiten eveneens het ei gendom van de heer Parlevliet. De schepen hadden vergeleken bij thans bekende num mers, die wij nu ook bij schepen van rede rijen onder directie van Parlevliet aan treffen. De drie bomschuiten heetten res pectievelijk De Jonge Machiel KW. 33, schipper L. van Beelen Wz., De Vrouw Geertrui KW. 37, schipper C. van Duijn en De Jonge Leendert KW. 42, schipper Machiel van der Plas. De rederij breidde gestadig uit en zes jaar na de oprichting verscheen bij Parle vliet de eerste stalen logger, de zoeven al genoemde Machiel KW. 33 gebouwd bij Vuijk in Capelle a.d. IJsel. In 1907 ver scheen de nu nog varende Vooruit KW. 151, maar de meeste schepen kwamen er in de eerste wereldoorlog erbij en een der laatste was de Van der Duijn van Maas dam KW. 97, die in 1918 door de werf Duijvendijk in Gouderak aan de rederij werd overgedragen en door schipper An- dries van Duijvenbode nieuiv uitgehaald is, waarmede de firma Parlevliet het aantal van 15 loggers bereikte. Hierbij bevond zich reeds een nieuwgebouwde motorlog- ger, de Cornelia Clasina KW. 176 en toen de zeilloggers de motor gingen gebruiken bleef de rederij Parlevliet niet achter. Zo werd dé Van der Duijn van Maasdam in 1927 al met een 80 pk. Kromhout motor uitgerust tegelijk met de Gijsbert Karei van Hogendorp KW. 110. Met zijn 25 en een halve meter lengte was het jaren achtereen een der mooiste Katwijkse loggers al raakte het schip de laatste tijd op de achtergrond. Hoewel het vaartuig in de oorlogsjaren voor de visserij behouden bleef veranderde het wel van eigenaar en enige jaren geleden kwam er een andere motor in. Het werd tenslotte opgelegd. Intussen is het schip eigendom geworden van de Rederij A. van Duijven bode. In Spaarndam werd er een modern ingericht trawlschip van gemaakt met bak, dekhuis en niet te vergeten de 360 pk. M.A.K.-motor. Onder de naam Annie en het nummer ADVERTENTIE ADVERTENTIE Gediplomeerd Instructeur. Stormvogels krijgt Zondag bezoek van AGOVV. De prestaties van de Apeldoor- ners zijn beneden de verwachtingen geble ven. We vermoeden, dat de thuisclub wel aan het langste eind zal trekken, vooral wanneer Angenent weer zo'n productieve bui heeft als Zondag j.l. VSV trekt naar Wageningen. De kansen van de roodhemden op de bovenste plaats zijn er na Zondag j.l. niet beter op gewor den, al zullen de VSV'ers mogelijk nog niet alle moed hebben opgegeven. Zondag valt in de tweede klasse A ae beslissing. De Kennemers trekt naar HRC, terwijl ZFC thuis speelt tegen WA. De situatie is zo, dat alleen een overwinning van de roodzwarten op HRC en dat lijkt ons waarschijnlijk en een nederlaag van de Zaankanters, de Kennemers nog een kans zou geven in de vorm van een beslis singswedstrijd. Maar we vrezen, dat de ZFC'ers het zover niet zullen laten komen. De derde klasse In de 3de klasse A zal CSV in Amster dam Wilskracht, dat met APGS moet uit vechten, wie de onderste plaats zal bezet ten, wel niet veel kans geven. Beverwijk en Terrasvogels kunnen in verband met hun veilige positie om des keizers baard spelen. Ze zullen de punten wel delen. Velsen krijgt Zaandijk op bezoek. Heel DEM hoopt natuurlijk, dat Velsen de Zaan kanters zal kloppen. Maar of dit de Sant poorters gelukken zal, is een grote vraag. Voor Kinheim wordt het nog oppassen. De Velsenaren hebben nu met Vitesse de meeste verliespunten! Ook tegen Always Forward durven we nauwelijks op éen winstpunt te hopen. Wijk aan Zee zou Kinheim zeer ter wille zijn door BKC te kloppen. Vitesse doet het de laatste tijd zeker niet kwaad, maar of het in staat is het toch altijd nog een kans op de bovenste plaats hebbende DEM ook maar één punt afhandig te maken, geloven we niet. ADO kan Zondag kampioen zijn. Daar voor is nodig dat de Heemskerkers zelf van Sloterdijk winnen en dat geloven we stellig en dat WB op Watervliet Lijn den ten minste één punt afhandig maakt. Met vier punten achterstand op de kop lopers zal Stormvogels morgen onge twijfeld uit alle macht proberen de ver rassende zege op Achilles van vorige week tegen AGOVV te herhalen: mis schien zit er nog een kansje op de bo venste plaats in. Vierentwintig punten moeten er komen. IJmuidens aanvals leider Angenent staat bovendien als nummer twee op de lijst der Neder landse topscorers en hij zal zeker pro beren Van Roesel te onttronen, die hem vier punten voor is. IJM. 14 waaronder de stoomtrawler Isabel jaren achtereen het IJmuider visserijbe drijf heeft gediend is de oude Van der Duijn van Maasdam aan zijn tweede jeugd be gonnen. ARIE VAN DER VEER. De volgende gevonden voorwerpen zijn van 24 April tot 1 Mei aan het hoofdbu reau van politie binnengebracht. Inlichtin gen uitsluitend op iedere werkdag van 11 tot 12 en van 16 tot 17 uur, met uitzonde ring van Zaterdagmiddag. Handschoen, fietspomp, sleutel, hond, ceintuur, kinderschep, portemonnaie, biljet van f 1, kinderbezem, shawl, duimstok, penhouder, ring (goud), kinderschoentje, fietsje (driewieler), muts, autoped, pad- vindersriem, paar handschoenen, vulpen, broodtas, bos sleutels, cliché, jongenspet, hengselmand, bril, waterpas, speelgoed auto, armband, kluwen touw, tas, heren hoed, broodzak, aantekenboekje met vul potlood, autoband, paar sandalen, ball point („Ger. Kerk Breskens"), oorbel, tasje met gereedschap, poes, 2 consumptie boekjes (Oranjevereniging „Velsen"). ADVERTENTIE DRY CLEANING ONLY Koningsplein 10 Tel. 4886 De KW 97 nog als de „Van der Duyn van Maasdam" De handbalvereniging „IJmond", die vo rige week haar tweede kampioensploeg, het tweede herenelftal, na een grote over winning op BGV 2 kon begroeten zal Zon dagavond in het sportpaviljoen Watervliet een huldigingsbijeenkomst houden, waarin gelijktijdig het dames-kampioenselftal van IJmond 3 in de bloemen wordt gezet. Zondag is er in afwachting van de com petitierestanten een rustdag voor de se nioren-ploegen, maar Zaterdag wordt voor de jeugdcompetitie gespeeld. Deze wed strijden worden gespeeld met negentallen en worden allen op „Watervliet" gehou den. Het programma is: meisjes CSV a (Castricum)-Concordia a (Haarlem); CSV b-Concordia b; jongens: BGV a (Haarlem)- H.O. Boys a: IJmond b-BGV b; meisjes: IJmond b-BGV b. Bij B. en W. van Velsen zijn van de Centrale van Katholieke Militaire Tehui zen en van de Nederlandse Militaire Bond Pro Rege verzoeken om subsidie inge komen. Het meermalen aangevoerde argu ment, dat de landsregering de aangewezene is om deze instituten te steunen (het Rijk verleent f 1500 per jaar per tehuis) en dat de gemeenten geen taak in deze hebben, kunnen B. en W. van Velsen niet onder schrijven. Dat doen evenmin de provin ciale besturen, die allen deze instellingen subsidie verlenen, terwijl ook vele ge meentebesturen een bijdrage hebben toe gestaan. B. en W. menen dat de gemeente aan deze verzoeken moet voldoen, maar stel len, dat het belang van de gemeente bij deze instellingen door een bescheiden bij drage voldoende erkenning vindt. B. en W. stellen de raad voor, aan de Centrale van Katholieke Tehuizen en aan de Ne derlandse Militaire Bond Pro Rege elk een jaarlijks subsidie te verlenen van f 100, ingaande 1 Januari 1953, en daartoe de gemeentebegroting voor 1953 te wijzigen. DERDE EN VIJFDE ELFTAL VAN VSV. Slechts twee lagere elftallen van VSV spelen dit weekeinde: Watergraafsmeer 3 VSV 3, 12 uur en DEM 3—VSV 5, 12 uur. KPN NP IV» IPRI AAN lüfl IIMPIPFN IJSSELSTR. 49 IJMUIDEN B. en W. van Rotterdam stellen aan de raad voor, nu de proef met de Decca- radarinstallatie op een van de havendienst- boten geslaagd is, drie andere boten, die ook van een brandblusinstallatie zijn voor zien, met een dergelijke installatie uit te rusten. Tijdens de proeftijd van drie jaren en vooral tijdens de laatste mistperiode heeft men zeer gunstige ervaringen met de radar opgedaan. GEBOREN: W. GrimminckRolvink, d., de Ruijterstraat 150, IJmuiden-O.; P. Schip perBalvers, z., Helmstraat 3, IJmuiden; II. H. van der WerfVader, d., Schuitstraat 6, Santpoort; B. DubbelMulder, z„ Wencke- bachstraat 138, Velsen-N.; A. P. Kokvan der Werf, z., Wijkerstraatweg 120,'Velsen- Noord; A. E. BasmaSchoon, d., Eem- straat 19, IJmuiden: M. C. Vogel—Nijman, d., Iepenstraat 28, IJmuiden-O.; H. P. Rem mersGroen, d„ Bestevaerstraat 9. IJmui- den-O.; W. MelisJansen, z„ Kerkplein 5, Velsen; T. StreeflandKastelein, z., Wijk aan Zeeërweg 142, IJmuiden. OVERLEDEN: W. J. M. Broeks, 8 mnd„ z. van P. J. Broeks en J. M. van der Does, Kompasstraat 2, IJmuiden; H. H. Peeters, 79 j., weduwe van J. H. B. Bonarius, Meer- vlietstraat 44, Velsen. ONDERTROUWD: C. van Harten, Ruys- daelstraat 21, IJmuiden-O. en M. M. Brand wijk, Kennemerlaan 137, IJmuiden; S. Krij ger, de Ruyterstraat 147, IJmuiden-O.; en H. Tijl, Lagersstraat 52, IJmuiden-O.; toek. adres: de Ruyterstraat 147, IJmuiden-O.; J. G. Schipper, Da Costalaan 38, Driehuis en M. E. Steding, Koninginneduinweg 6, Bloe- mendaal, toek. adres: Da Costalaan 38, Drie huis; C. N. van Kaam, Kanaalstraat 21 rd, IJmuiden en J. M. Stigter, Kanaalstraat 21 rd, IJmuiden, toek. adres: Kanaalstraat 21 rd, IJmuiden; N. Wernke, van der Helst- straat 5, IJmuiden-O. en M. J. de Looff, van der Helststraat 5, IJmuiden-Oost, toekomstig adres: van der Heistraat 5, IJmui- den-O.; W. M. J. A. Schouten, Buitenhaven 5, Den Helder en H. G. Bakker, Kanaalstraat 236, IJmuiden. GEHUWD: D. Perfors en M. C. Lam, Pie ternel 1, Noordwijk; C. Kalis en M. de Groot, Zeeweg 403, Driehuis; J. van Kampen en J. Dijkstra; R. J. Raak en P. A. Sjou- kens; H. van der Linde en A. B. Pirovano, IJsselstraat 24 bov., IJmuiden. „Kennemerland"-renners Op Koninginnedag hebben twee leden van de rennersclub „Kennemerland" met succes deelgenomen aan wielerwedstrijden. H. Kuitwaard werd in de ronde van Feyenoord te Rotterdam eerste; J. Groot werd vijfde in de ronde van Purmerend. Het programma voor de Bevrijdingsdag, 5 Mei, ondergaat voor wat Velsen-Noord betreft, een kleine wijziging. De opvoering door de „Hoger-Geest- Ghesellen" van het Wagenspel: „Tijl sticht Utopia", 's middags om twee uur, zal niet geschieden aan het Stratingplantsoen. Om verkeers-technische redenen is dit niet mogelijk. De opvoering vindt nu plaats op het ter rein tussen Van Rijs wijkstraat en Wijker straatweg. Gymzaal van Watervliet-school weer beschikbaar Na ruim drie maanden is de gymnastiek zaal van de Watervlietschool, die in ver band met gebreken aan de vloer door de gymnastiekverenigingen „S.S.H." en „Spar ta" niet kon worden gebruikt, weer in zo verre hersteld, dat „Sparta" Maandag de lessen weer kan beginnen. Deze vereniging is inmiddels al gedu peerd, daar zij haar jaarlijkse zaaluitvoe ring moest afgelasten en al die tijd ook niet heeft kunnen oefenen. Voor „S.S.H." was een noodoplossing ge vonden, daar zij gebruik kon maken van haar voormalige oefenzaal in de Da Costa- school. ADVERTENTIE Het begint ai aardig op te schieten met de nieuwe Gemeentelijke Huishoudschool aan de Troelstraweg in IJmuiden-Oost. Van de buitenkant gezien, zou de zaak in kan nen kruiken kunnen zijn, maar binnen zijn timmerman en metselaar nog hard aan het werk. Dat zal duren tot half Juni en in deze tijd zal ook nog de eiectriciën ge legenheid krijgen een groot aantal licht punten te bevestigen. De vorige week kwam van rijkswege de vergunning af dat in nieuwgebouwde huis houd- en ambachtscholen TL-verlichting mag worden geplaatst en Velsen maakt van deze kans onmiddellijk gebruik. Wat de indeling van het gebouw betreft: „Ik moet zo nu en dan zelf me nog oriën teren," zegt de directrice, die, verlangend de wat sombere sfeer van het tegenwoor dige gebouw aan de Casembrootstraat te kunnen verlaten, dagelijks een „uitstapje" naar het zonnige, nieuwe tehuis van de toe komstige huisvrouwen maakt. En inder daad, er zijn zoveel bergplaatsen en „bij gebouwtjes" in de school, dat een vreem- deling-in-Jeruzalem er grote kans loopt te verdwalen. Model-slaapkamer Rechts van de grote hal, die als entrée dient, komt men in een gang, waar een model-slaapkamer als leermiddel is ge bouwd. Daarnaast zijn twee grote theorie lokalen en een naailokaal. Links van de hal is een gang, waarin aan de ene zijde het vertrek van de concierge is gevestigd en daar tegenover de kamer van de directrice. Daarnaast een vertrek voor de administratie, en een leraressenkamer. In de zijvleugel zijn drie huishoudlokalen met de nodige berg- kasten, een washok met een wasmachine en een stortbak om het waswater kwijt te kunnen, een droogkamer met extra ver warming, een provisiekast met kelder en een grote keuken. Tafels om de kachel Centrale verwarming is er door het ge hele gebouw, maar in de keuken zullen de meisjes, die aan lange tafels staande moe ten werken, helemaal geen kou lijden. Want daar worden die tafels om de, in het midden geplaatste verwarming heenge- bouwd. De keuken komt uit in een klein, Vrijdag 1 Mei kwamen de haven van IJmuiden binnen: Durward van Leith. Daphne van Caen. Holderness van Goole. Saba van Swansea. Vecht van Huil. Innaren van Stockholm. Julia van Tygnemouth. Centauro van Noordzee. Robert Espagne v. Duinkerken. Virgo van Newport. Uranus v. Rotterdam. Ragny van Helsingfors. Vertrokken zijn: Nestor met baggermolen naar Rotterdam. Patria naar Antwerpen. Medee naar Antwerpen. Virginian Coast n. M'bro. Langlee Clyde naar Bremen. Warja naar Abö. Pionier naar Rotterdam. Hr. Ms. Jan van Brakel naar Den Helder. Palermo naar Hamburg. Siegijn naar Stockholm. Marie naar Helsinki. Admiralengracht naar Antwerpen. Ardetta naar Manchester Danae naar Gothenburg. Katertje Het feest is voorbij en we leven allemaal nog. De hoge hoeden zijn opgeborgen en de streepjesbroeken over het han gertje gevleid. Het was alweer gauw Vrijdagmorgen, vond u ook niet? En het is een goede Hollandse gewoonte om dan slaperig nog eens na te kaar ten over hoe mooi het was en dat die lange óók alles aan een ander overlaat. Als we dan tóch kaarten, moe ten mij een paar kleinigheden van het overigens zeer tevre den hart. Daar is dan het knaapje uit IJmuiden-Oost, dat nietsver moedend van het Stationsplein in de badkuip-bioscoop naar Stan Laurel en Oliver Hardy zat te kijken en plotseling iets in zijn jaszak voelde smeulen. Toen hij de hand derwaarts aracht, ging het smeulen over in een scherpe plof, waardoor het jasje vernield en drie vin gers verbrand werden. Een leutige buurman had een zevenklapper in het colbert jasje gestopt. Dat is niet meer te stoppen voor moeder en om te huilen van de pret. Dan is het Wilhelmus ettelijke malen gespeeld op deze feest dag en bij ons volkslied komen de volgende standen meer en meer in zwang: Stand A: hoed diep in de ogen en sigaret in de linkermond hoek, handen in de zakken. Stand B: leunen tegen naburig hekje en spreken met huur lieden (bij deze stand is een onverschillig gezicht noodzake lijk). En nu is het vervelende, dat stand A enige malen is voor gekomen bij mensen, die de jeugd ter aubade leidden. Kater II Wanneer gij van zins mocht zijn onmiddellijk een liter sterke drank tot u te nemen, vrienden, weet dan dat ge daarna niet op een velocipède moogt klauteren om u slinge rend op weg te begeven naar een bevriende relatie teneinde hem te vertellen, dat wij nog iang niet naar huis gaan, om dat wij zeer toffe jongens zijn. Want ziet u: dat is tegenwoor dig een misdrijf en dergelijke zaken worden meestal niet langer met een paar pegulan- ten afgedaan, maar in de cel geboet. En de drie zwaaiende cliënten van de goede Oranje bitter, die Donderdagavond door agenten in hunne met stukken bezaaide kragen wer den gevat, zijn dus evenzovele bakens in de zee van de toe komstige heildronken. Poes in de klem Een aangedane Santpoortse dame schoot deze week het plaatselijk politiebureel bin nen, om Hermandad kond te doen van het leed, haar poes overkomen. Poes was namelijk tijdens een patrouilletocht over een erw- tenveld met een harer poten in een rattenklam verzeild ge raakt en dat was niet best voor poes. Of dat zomaar mocht, vroeg de mevrouw zich af en de politie zei, dat het plaatsen van klem men zonder meer niet toege staan kan worden. Op onder zoek uittijgend merkten de wetsdienaren, dat deze ijzeren rattenval was opgesteld ten be hoeve van kraaien, die het erwten veld voor een cafetaria aanzagen, maar dat die kraaien waarschijnlijk lepelijk een poes hebben omgekocht om er na mens hun in te trappen. Ik vind het nogal een wreed vermaak, zo'n klem. Kettinggangers beschemd Nu de kettinghonden binnen Velsens wallen beschermd zijn tegen uitbuiting c.q. verwaar lozing door hunne bazen, kan de overheid met straffe hand optreden tegen de kettinghondhouders, die hun gedierte aan zware kettingen en in wrakke hokken te slapen leggen. En dan gaat dat nog wel eens hard tegen hard, want vele hondebazen, die het dier beschouwen als een vrij wel premieloze inbraakver zekering, zien de politie als een kinderachtige bemoeial. Zoals een galei-opzichter in Velsen-Noord, die het hele maal niet nodig vond, zijn hond van de veel te zware ket ting en het zeer schamele, lek kende, tochtende hok af te hel pen, want het kon eens geld gaan kosten. Nu kost het hem zeker geld. Nee, dan de boerenvrouw, die onmiddellijk een beter honde huis liet uptreicken en Bello een onaanzienlijke keten aan paste, want ze vond dat de po litie gróót gelijk had. LAMPENIER zonnig eetzaaltje, waar in een soort buffet het eetgerei en serviesboel wordt bewaard. Een huisvrouw, die de gehele dag bezig is geweest, wordt moe en „voelt zich stof fig", zo wordt terecht geredeneerd. En daarom zijn aan het eind van de gang drie douchecellen gemaakt, waar de leerlingen zich kunnen verfrissen. In al de practijk- lokalen in deze vleugel zijn de vloeren van graniet. Een brede granieten trap leidt naar de bovenverdieping, waar een tekenlokaal en drie naailokalen zijn gemaakt. Twee van deze lokalen zijn door middel van een uitneembaar schot om te toveren tot ver gader- of feest lokaal. Een theorielokaal completeert deze afdeling. De afwerking van het gebouw? Lage vensterbanken, lichte verf: crème, crème met grijs en lichtgroen. En de muren van beton-emaille. Een hypermodern, comfortabel gebouw, v/aar het een lust moet zijn les te krijgen, maar ook les te geven. Waar ongetwijfeld het eigen initiatief van de leerlinge een hogere vlucht neemt en de lerares de kans wordt geboden het onderwijs in de ge wenste nieuwe banen te leiden. 4 Mei Stille gang naar het monument bij de vijver in de urnentuin vain het crematorium. Van 18 uur af zullen van openbare ge bouwen, particuliere woningen en vaartuigen de vlaggen halfstok wor den gehangen. Van 19.45 tot 30 seconden voor 20 uur zullen de klokken van alle kerken luiden. Ieder zal kunnen deelnemen aan een „stille tocht" naar Westerveld. Vertrektijden en verzamelpunten: IJmuiden en IJmuiden-Oost van het Monument Plein 1940-45 19 uur; Driehuis: Katholieke Kerk 19.30 uur; Velsen-Noord en Velsen-dorp: Pont plein Zuidzijde 19 uur. Santpoort-station (na kranslegging bij de bevrijdingsbank): Stationsplein 18.45 uur; Santpoort-dorp: Broekbeirgerplein via Hagelingerweg 19 uur. Bestuursleden der B.O.I.W. zullen de groepen begeleiden. Alleen de rechtstreekse nabestaanden der gevallenen zullen een bijzondere plaats aan het hoofd van de stoet kun nen innemen. De burgerij wordt verzocht zoveel mogelijk de stille gang te eerbiedigen en de twee minuten stilte in acht te nemen. Aangekomen in de urnentuin zal de twee minuten stilte worden aangekon digd door een roffel. Hierna twee coupletten van 't Wilhel mus, meegezongen door alle aanwezigen. Vervolgens twee coupletten van het „Wilt heden nu treden". Daarna bloem- legging en rondgang om het gedenk teken. Pas na het verlaten van de ur nentuin wordt het groepsverband ver broken. Maandagmiddag om half vijf zal bij de bronzen gedenkplaat met de 18 namen aan de gevel van gebouw P.M. 18 door directie en personeel van Van Gelder Zonen N.V. een sobere herdenkingsplechtigheid wor den gehouden voor de in de oorlogs- en bezettingsjaren omgekomen personeels leden. Deze plechtigheid gaat gepaard met de uitvoering van passende muziek, waarna een minuut stilte in acht wordt genomen. Daarna vindt een kranslegging plaats, ge volgd door een défilé langs de gedenkplaat ,,'t Personeel gedenkt". KinheimAlways Forward (op „Tus- senwijk"): Kinheim: Th. Keirsgieter; A. Paap en W. Mol; S. de Vries, W. Groene- veld en C. Luntz; J. Muskee, Th. v. Vuu- ren, J. H. v. d. Wateren, H. Prinssen en C. Dekker. V.V.B.Lijnden (op „Watervliet"): V.V.B.: J. Leguit; J. Roos en K. Kil; J. Kersbergen, P. de Wolf en P. Bleeker; A. Both, F. Bruinzeel, F. Kooimans, P. Vliet- stra en H. v. d. Ploeg. De wedstrijd Haarlem 3AI.E.V. is op verzoek van Haarlem tot latere datum uit gesteld. Zondag 3 Mei IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. D. C. van Wijngaarden, 17 uur: ds. J. v. d. Berg. Gebouw Chr. Belangen, 10 uur: de heer Th. Mooy. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. A. Tiemens, 15 en 17 uur ds. R. D. Beukema. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 17 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Doopsgezinde Gemeente, 19.30 uur: ds. F. Milatz. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers, Dins dag en Donderdag 9 uur Heilige Dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingssamen komst, 12.15 uur: Zondagsschool, 16.30 uur: Jeugddienst, 19 uur: Openlucht samenkomst, 20 uur Verlossingssamen komst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. L. Brink van Velsen, 19 uur: ds. W. A. Hoek van Amsterdam. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. C. W. Thijs. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp. Evangelisatievereniging „Elon", Casem- brootzijstraat, 10 uur: de heer J. Se- vensma van Amsterdam. Vergadering van Gelovigen, Esdoorn straat 30. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, geen opgave ontvangen. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: de heer J. Jim- mink, cand. t. d. H.D. te IJmuiden-Oost, 19—20 uur: ds. L. Brink. Wijkgebouw (Torenstraat 2), Zaterdag 19.45 uur: Avondgebed, Zondag 10.15 uur: jeugdkapel, voorg. mevr. W. Snoeck- Gabel. VELSEN-NOORD: Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. Wild schut van Amsterdam-West. Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. v. Nood, bediening H. Doop, 7 uur: Jeugddienst, onderwerp: De laat ste vijand. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, 10 uur: ds. J. Wiersma. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel Groe- nelaan, 10 uur: Wika Steigstra. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijzinnig Herv., Prinsesselaan, 10 uur: de heer C. B. Termaat, 11.30 uur: Zon dagschool. Maranatha, 10 uur: zend. W. Köneman van Naarden, 19.30 uur: zend. W. Köne man van Naarden. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst, 12 uur: Zondag school, 16.30 uur: Kindersamenkomst o.l.v. luitenante W. K. v. d. Veen, 18.45 uur: Openluchtsamenkomst, 19.30 uur: Verlossingssamenkomst o.l.v. Komman- dant E. Thykjaer. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente, Julianaplein, 10 uur: ds. W. Oorthuis, tevens collecte kerkbouwfonds. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. F. C. Wil- SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: prof. dr. G. C. van Niftrik van Amsterdam, bijzon dere kerkdienst, 18.45 uur: ds. D. ter Steege. De Toorts, 9 uur: J. H. Klein Wassink van Alkmaar. Jeugdhuis, Jonge Jeugdkerk, 10.30 uur: de heer H. van der Veen, van Santpoort. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. W. J. G. de Kluys. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 3 p.m. Evensong Rev. Mossman. ZATERDAG 2 MEI Supportersvereniging „Rood Wit", 20 uur, café Flora, Cabaretavond. C.J.M.V. IJmuiden, feestavond, 20 uur, Herv. Jeugdgebouw, IJmuiden-Oost. Thalia, 19 en 2.115 uur: „Bureau Zeden politie". Rex, 20 uur: „Operatie Cicero". ZONDAG 3 MEI Thalia, 15 uur: „Buitengewoon verlof"; 19 en 21.15 uur: „Bureau Zedenpolitie". Rex, 15 en 20 uur: „Operatie Cicero". MAANDAG 4 MEI (Nationale Herdenkingsdag) Raadhuis, 1012 uur: Spreekuur burge meester. Thalia, 21.15 uur: Speciale voorstelling van „Korvet K. 225".

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3