Britse Comet met 43 personen bij Calcutta neergestort en verbrand Amerikaanse hulp aan Laos wordt versneld en uitgebreid Weerbericht Uitslaande nachtelijke brand aan de Gedempte Oude Gracht R Haarlems Dagblad EDI Passagiers-straalvliegtuig verongelukt Alle inzittenden om het leven gekomen Pakistan voorgesteld als „depötland" Toenemende rode activiteit aan grens tussen Thailand en Malakka Kano gezonken op Uitgeestermeer Leiden verlost van overweg-m isère Nieuwe aanslagen en lijdelijk verzet in Tunesië Twee Arabische vorsten bestegen hun troon Het woord is aan... Kaviaar driemaal daags als gevangenismenu De kwestie der krijgsgevangenen De communistische opmars in Z.O.-Azië Negentienjarige Beverwijker verdronken Picasso stelt tot dusver onbekend werk ten toon De Bey weigert zich van het verzet te distanciëren Doktershuis uitgebrand en kunsthandel voor een groot gedeelte 67e JAARGANG No 250 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meerviietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom MAANDAG 4 MEI 1953 IJmuider Courant VELSE OPRECHTE HAARIEMSCHE COURANT TIE 297e JAARGANG No 97 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.op/on-enFeestdagen Abonnement per week 4r' cent, per kwartau 6.10. Franco per post b.SO. - Girorekenin 273107 ten name van Haarlems Dagbln' Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Een Brits Cornet-vliegtuig dat passagiers vervoerde van Singapore naar Londen, is Zaterdag door nog onopgehelderde oorzaak neergestort kort na de start van het vliegveld Calcutta. Alle 43 inzittenden, passagiers en bemanning, kwamen daarbij om het leven. Het vliegtuig was van het type der passagiers-straalvliegtuigen, zoals de B.O.A.C. die sinds een jaar op verschillende internationale lijnen in dienst heeft. Precies een jaar geleden werd de eerste Cornet na een serie proefvluchten in gebruik genomen op de lijn Londen-Johannesburg. Aan boord van het verongelukte toestel waren geen Nederlanders. De meeste passagiers zouden de kroningsplechtigheden te Londen gaan bijwonen. Er waren tien vrouwen en kinderen bij. Ontploffing in zuivelfabriek Zaterdagmiddag heeft zich in een zuivel fabriek te Wagenberg bij Terheiden (N.B.) een hevige ontploffing voorgedaan, waar bij grote schade werd aangericht. Een ketel met ongeveer duizend liter kokende suiker oplossing, sprong uit elkaar. Grote stukken metaal vlogen door het dak, dat geheel vernield werd. Van de vijf arbeiders, die in de fabriek aan het werk waren, liep één brandwonden op. De suikeroplossing werd gebruikt bij de bereiding van gecondenseerde melk. Het toestel steeg te Calcutta normaal op en meldde gedurende deze manoeuvre dat ..alles wel" was. Daarop liet het niets meer van zich horen en gedurende uren waren de autoriteiten van de vliegvelden van Calcutta en New Delhi, waar het vliegtuig had moeten landen, in het onzekere over het lot van de Comet. Later kwam de noodlottige melding binnen, dat de Cornet bij het dorp Djangipara, op 45 kilometer van Calcutta, als een meteoor uit de wol ken was komen gieren en te pletter was geslagen, waarna de overblijfselen in brand vlogen. Het vliegtuig was blijkbaar in een hevige zandstorm geraakt en heeft, zo neemt men aan, averij in de lucht ge kregen. Intussen waren reeds opsporings vliegtuigen opgestegen, die later het wrak waarnamen. Er was toen al geen enkele hoop op dat een van de inzittenden het er levend had afgebracht. Een tiental passagiers van het vliegtuig waren pas in Calcutta aan boord geko men. De anderen maakten de reis van Singapore uit. Het toestel is neergekomen in een on herbergzaam gebied, dat moeilijk te berei ken is. Een expeditie is er in geslaagd het wrak te bereiken en heeft gemeld dat er geen overlevenden zijn. De lijken worden thans geborgen. Identificatie zal zeer moei lijk en in sommige gevallen onmogelijk zijn. Dit is het derde „Comef-toestel dat een ongeluk overkomt. Op het vliegveld van Rome is destijds een „Cornet" van de B.O.A.C. bij de start verongelukt. Onder dezelfde omstandigheden is onlangs een op een proefvlucht zijnde „Cornet" van de „Canadian Pacific Airlines" verloren gegaan, waarbij 11 personen om het le ven kwamen. Zaterdag 2 Mei was het juist een jaar geleden dat de „Cornet" voor het eerst op een luchtlijn voor het vervoeren van pas sagiers werd gebruikt. In dat jaar heeft de B.O.A.C. op haar lijnen naar Johan nesburg, Ceylon, Singapore en Tokio in totaal 27.700 passagiers vervoerd. B.O.A.C. had negen „Cornet 1" toestel- «OOOOOOOOCOOOOOOOOCOOOOOCXXOCOOOOCOCOOCOOCOOCOOOOOOOOOOC- Veertien Franse burgers, die in Noord- Korea waren geïnterneerd en thans op vrije voeten zijn gesteld, zijn Zondag avond per vliegtuig uit Berlijn, waar zij uit Moskou waren aangekomen, te Parijs gearriveerd. Onder de vrijgelatenen bevinden zich de vroegere Franse zaakgelastigde te j Seoel, Georges Perruche, een correspon dent van het persbureau ,,AFP", twee consulaire attachés, een katholieke mis sionaris, drie kloosterzusters, een vrouw van 76 en een jongen van twaalf jaar. De vrijgelatenen verklaarden, sinds acht Januari op hun terugzending te zijn voorbereid. Gedurende de laatste drie I weken hunner gevangenschap hadden i zij drie maal per dag kaviaar te eten gekregen. Voor het overige waren zij gedurende het overgrote gedeelte hun ner internering enderworpen geweest aan een eentonig dieet van rijst en groente. Het hoofd van de UNO delegatie bij de onderhandelingen in Panmoendjom, luite nant-generaal Harrison, heeft vandaag Pa kistan voorgedragen als het neutrale land, dat de krijgsgevangenen, die niet naar huis willen terugkeren, onder zijn hoede kan nemen. Volgens AFP heeft hii tegen de Noor delijken gezegd: „Indien gij Pakistan niet als neutrale mogendheid aanvaardt, is het niet meer de moeite waard, de bespre kingen voort te zetten". De Noordelijken aanvaarden, noch ver wierpen dit voorstel. Zij verzochten de be sprekingen tot Dinsdag te verdagen. Na afloop van de onderhandelingen van Zaterdag hadden de communisten ver klaard, dat zij India, Pakistan, Birma en Indonesië als geschikte Aziatische landen beschouwden om zich met de zorg over de genoemde gevangenen te belasten. Twee destroyers vernietigd? In een Zondag door de Noord-Koreaanse legerleiding uitgegeven bekendmaking, welke wordt weergegeven door het Sovjet- Russische persbureau „Tass", is medege deeld, dat twee torpedoboot jagers der UNO-strijdkrachten Zaterdag door kust- doelartillerie der communisten tot zinken zijn gebracht. Voorts werd gemeld, dat vier vliegtui gen der UNO door luchtdoelartillerie der Noordelijken omlaag werden geschoten. len, viermotorige straalvliegtuigen die 36 tot 44 passagiers kunnen vervoeren. Een grotere en snellere „Cornet 2" zal dit jaar voor het eerst het luchtruim kie zen. De B.O.A.C. heeft twaalf machines van deze uitvoering besteld. Zij zullen in 1954 gebruikt worden op de lijnen naar Sydney, New York en Midden-Amerika. Het prototype van een nog grotere „Cornet 3" zal in 1954 de eerste vlucht ma ken. Verwacht wordt dat de eerste „Co- met 3" toestellen in 1956 of 1957 gereed zijn voor passagiersvervoer. Foster Dulles, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, heeft Zaterdag bekendgemaakt, dat de Verenigde Staten „stappen hebben ondernomen" om de leve ring van militaire voorraden, die dringend nodig zijn voor de verdedigers van Laos (Indochina) te bespoedigen en uit te brei den. Amerika beschouwde de communistische aanval op Laos als „meedogenloos en on uitgelokt", aldus Dulles. Koning van Laos weigert te wijken Inmiddels blijven de communistische in- vastietroepen versterkingen aanvoeren bij Loeang Prabang, de residentie van de Ko ning van Laos. Vertegenwoordigers van Amerika, Australië en Frankrijk trachtten Zaterdag tevergeefs koning Sisavang Vong, bedlegerig in zijn paleis, te overreden, de bedreigde residentie te verlaten. .Franse militaire kringen zeggen dat de strijd om de stad Laos thans ieder ogenblik kan ont branden. Leden van de staf van de departemen ten in Loeang Prabang offerden hun week einde op om loopgraven te spitten, landmij nen te helpen leggen en prikkeldraadver sperringen op te richten. Slecht weer, als voorbode van de komen de moesson, maakte aanvalsoperaties van de Franse luchtmacht vandaag onmogelijk, maar de aanvoer door de lucht naar de re sidentie en andere bedreigde plaatsen ging in verminderde mate voort. Generaal Lecheres, stafchef van de Fran se luchtmacht, arriveerde gisteren in Hanoi. Hij zal onderzoeken of de luchtmacht hier beschikt over voldoende aantallen vlieg tuigen en of het gewenst is, de luchtbrug uit te breiden met Amerikaanse vliegtui gen. Ook minister Jean Letourneau, minister voor de verenigde Indochinese staten, is Zondagavond per vliegtuig uit Parijs naar Saigon vertrokken, na tevoren met de Franse regering over de toestand in Indo china te hebben beraadslaagd. Het Franse leger heeft Zaterdag bekend gemaakt dat een rebellenleider in Cam bodja, die gemene zaak maakte met de Vietminh, zich met 700 man heeft overge geven. De leider, Poeth Tsjhai, opereerde in het gebied van Pnom Penh, de hoofdstad van Cambodja. In een gemeenschappelijke verklaring van de politie van Thailand en Malakka wordt gezegd dat de activiteit van rebellen Zondagmiddag circa 1 uur waren twee jonge Beverwijkers, de 17-jarige J. J. K. en de 19-jarige Ch. R. op het Uitgeester meer aan het kanovaren toen hun vaar tuigje plotseling water maakte en zonk. Van de opvarenden werd Ch. R. door een toevallig in de buurt zijnd zeiljacht opge pikt. Zijn vriend verdronk echter jammer lijk. Zover de in allerijl gewaarschuwde rijks politie te water uit een verhoor van de geredde heeft kunnen opmaken maakte de kano door de hoge golfslag water. De jon gens waren niet in staat het water te lozen en voelden de kano zinken. R. werd opge pikt door een zeiljacht, waarvan de eige naar de jongen aan de eigenaar van een motorjachtje overgaf, die hem naar de Uit- geester jachthaven bracht. Hoewel de rijks politie te water op aanwijzingen van Ch. R. terstond met een boot met dreggen een aanvang maakte, was zij er Zondagavond om half tien nog niet in geslaagd het stof felijk overschot van J. J. K. op te halen. Vanmorgen zijn de pogingen voortgezet. aan de grens tussen beide landen is toege nomen. Grote groepen opstandelingen hebben hun bivak opgeslagen in het dichte oer woud in Zuid-Thailand, dicht bij de grens van Mallaka. Militaire kringen te Singapore zijn van oordeel, dat de toeneming der activiteit van de communisten in Malakka samen hangt met de successen der communisten in Laos. De communisten doen zich het meest gelden in de Maleise staat Kelantan. Ook Britse hulp Onze Parijse correspondent seinde ons vanochtend:' De Franse regering heeft zich nu ook tot Londen gericht om militaire hulp voor de strijd in Indochina en een Britse woord voerder heeft verklaard dat zijn regering alles zou doen om de Fransen bij te staan. Het noodzakelijkste is voorlopig hulp in de lucht en daarom hebben de Fransen dan ook in het bijzonder verzocht. Het schijnt echter dat vrijwel de hele beschik bare Britse luchtvloot al in Korea en Ma rkka is ingezet, zodat men in Parijs vreest, dat er hoogstens van een symbolische zen ding van een zeer beperkt aantal vliegtui gen sprake zal kunnen zijn. Daarentegen zouden de Amerikanen dezer dagen twee of drie dozijn grote transporttoestellen van het type A.C.-119, die plaats bieden aan 64 parachutisten, voor de strijd in Laos afstaan. Nadat veertien dagen geleden het ver hoogde baanvak door Leiden voor het treinverkeer in de richting Den Haag in ge bruik werd genomen, is dit hedenochtend geschied voor het treinverkeer in de rich ting Amsterdam. Daarmee is Leiden ver lost van de overweg misère bii het sta tion. De president-directeur van de Neder landse Spoorwegen, ir. F. O. den Hollan der, was vanmorgen om kwart over zes aanwezig bij het vertrek van de eerste trein vain de nieuwe hoge perrons in de richting Amsterdam. Voorlopig zullen de treinen in de rich ting Amsterdam over het verhoogde baan vak rijden met een snelheid van 30 km. per uur. De treinen in de richting Den Haag rijden met ingang van vandaag met een snelheid van 45 km. per uur over de verhoogde spoorbaan. De voltooiing van de Leidse spoorweg- werken, waarvoor reeds 33 jaar geleden plannen werden gemaakt, zal nog tot eind 1954 of begin 1955 duren. Een van de wer ken, die neg moet worden uitgevoerd, is het aansluiten van het baanvak Utrecht- Leiden op het verhoogde stationsemplace ment. Dit zal waarschijnlijk nog in de loop van dit jaar geschieden. De president van Italië, Luigi Einaudi, zal Dinsdag te Rome een grote expositie van werken van Pablo Picasso openen. Er zullen 246 nog nimmer tentoongestelde werken van de thans 71-jarige Spaanse schilder te zien zijn, onder meer twee reus achtige wandschilderingen: Vrede en Oor log. De eerste stelt een aards paradijs voor, dat wordt gekenmerkt door vruchtbaarheid en geluk. De Oorlog is uitgebeeld door een krijgswagen, die wordt gemend door een naakte duivelsfiguur, met in de ene hand een zwaard en in de andere een aantal af zichtelijke insecten. Picasso heeft zelf de tentoongestelde wer ken uitgezocht. Het was zijn streven zijn rijpheid als kunstenaar tot uitdrukking te brengen. Er bevinden zich doeken bij, die hij niet heeft verkocht, omdat zij vóór hem zelf de meeste waarde Een groot aantal Tunesiërs in de hoofd stad heeft gisteren, op de eerste dag van de gemeenteraadsverkiezingen in Tunesië, ge hoor gegeven aan de oproep der nationalis ten om de verkiezingen, welke ondier de staat van beleg worden gehouden, te boy cotten. Franse kringen ramen, dat in het, binnenland 45 tot 60 procent van het Tu nesische kiezers-corps niet is opgekomen. Volgens de eerste schattingen heeft slechts 25 procent van de Franse kiezers verstek laten gaan. De verkiezingen hadden betrekkiing op de helft van de 64 gemeenteraden in Tene- sië. Over de rest zal op 10 Mei worden be slist. D-e verdeling van de zetels tussen Fransen en Tunesiërs is vastgesteld bij decreet, waarbij rekening is gehouden met de getalsterkte van be-ide groepen in iedere gemeente. Van de zijde der politie is meegedeeld, dat bii de moord, die Zaterdag op de vice- voorzitter van de gemeenteraad van Tunis, Kastaïi, werd gepleegd, een man betrokken was, die inmiddels is aangehouden en be kend heeft. Voorts waren andere led-en van de giroep, waartoe deze mam behoorde, aangehouden, aldus de politiekringen, die de groep een bende moordenaars noemde, welke orders uitvoerde van hogerhand. Het algemene Tunesische arbeidersver- bond heeft tegen de „willekeurige arresta tie" van enkele van ziin leiders gepro testeerd. De Bey van Tunis had Zaterdag gewei gerd, een beroep te doen op het Tunesische volk om kalm te blijven. Ook wilde hij niet de plegers van aanslagen in het open baar veroordelen, aldus is in gezaghebben de Franse 'kring-en te Tunis vernemen. De Franse resident-generaal, de Haute- el-ocque, had de Bey Zaterdagmiddag een nota overhandigd van minister Bidault, waarin hierop werd aangedrongen. Volgens een waarnemer had de Bey aan vankelijk „ontwijkende" antwoorden ge geven. doch uiteindelijk botweg verklaard, dat hij het verzoek van Bidault niet kon inwilligen. Well-icht zullen nu „drastische veilig heidsmaatregelen worden getroffen", aldus goe-dingelichte Fransen in Tunis. Later is gemeld, dat de Bey tenslotte toch een beroep op de bevolking gedaan heeft om kalm te blijven. Luid gejuich begroette de achttienjarige Hoessein van Jordanië, toen hij Zaterdag morgen het witte parlementsgebouw in Amman betrad om als koning geïnstalleerd te worden. De jonge koning gaf geen enkel blijk van zenuwachtigheid bij de plechtigheid van tien minuten, tijdens welke hij zijn vergulde en purperen troon besteeg, waar door hij, meerderjarig geworden, de derde monarch werd van het Hasjemietisch ko ninkrijk van Jordanië. Met vaste stem zei hij de Arabische eedsformule: „Ik zweer bij Allah de grondwet te eren en trouw te zijn aan het volk". Daarna verliet de koning het parlements gebouw om in de Hoesseini-moskee te gaan bidden. Op weg naar de moskee werd hij begeleid door een eskorte van Tsjerkessi- sche cavaleristen op witte Arabische po- nies. Vervolgens ging de jonge koning naar zijn paleis om gelukwensen in ontvangst te nemen. In Bagdad is Zaterdag koning Feisal II, President Lincoln: Ik houd niet van al te brave en al te mooi in elkaar gezette pre ken. Als ik een man hoor preken, dan vind ik het prettig hem te zien bewegen en doen alsof hij een aanval van bijen afweert. op zijn achttiende verjaardag, in een ver enigde vergadering van het Iraakse parle ment geïnstalleerd als derde regerende vorst van Irak. Feisal volgde zestien jaar geleden zijn vader koning Ghazi, op, die bij een auto ongeluk om het leven was gekomen. Tot Zaterdag had Feisal's oom, prins Abdoel Illah, het land geregeerd als regent. Na de plechtigheid reed Feisal naar het paleis tussen een haag van uitgelaten on derdanen, die zongen, juichten en huilden. Verscheidene malen verbrak de enthou siaste menigte het cordon van motoragen ten en lijfwacht te paard en verdrongen de mensen zich rond de auto om koning Feisal de hand te kussen. Voor de derde keer in drie weken tijd is de Haarlemse brandweer uitgerukt voor een grote uitslaande brand. In de nacht van Zaterdag op Zondag moest zij in actie komen voor een felle brand op de Gedempte Oude Gracht 87, waar dr. P. R. van der Eist woont. Het vuur sloeg over naar het naastgelegen perceel (85), waarin gevestigd is de kunsthandel J. D. Niemann en dat bewoond wordt door de familie J. L. van Dulle- men. Het perceel van de dokter brandde geheel uit en de kunsthandel voor het grootste deel. Dr. Van der Eist bemerkte omstreeks kwart over drie brandlucht in zijn woning. Hij begaf zich naar ziin laboratorium op de eerste verdieping en een steekvlam kwam hem tegemoet. Daar er veel brand baar materiaal in het laboratorium aan wezig was, breidde het vuur zich snel uit en het verspreidde zich in korte tijd over de zolder. In de woning sliepen de twee kinderen van de dokter. Nadat deze gewaarschuwd waren, trachtte de dokter de brandweer te alarmeren, doch daarin slaagde hij niet, omdat hij een verkeerd nummer draaide. Het vuur verspreidde zich zo snel, dat vluchten noodzakelijk was. De familie Van der Eist begaf zich naar de tuin. De familie Van Dullemen, bestaande uit echtpaar en vier kinderen, was inmiddels wakker geworden en juist op tijd. Tussen de percelen bevind zich op de eerste ver dieping een glazen schot. Dit was door de hevige hitte gesprongen en via de achter zijde werd perceel 85 aangetast. Met grote moeite heeft de familie Van Dullemen.zich kunnen redden. Er is aan de achterzijde geen uitgang en de zaak beschikt uitslui tend aan de zijde van de Oude Gracht een weg om buiten te komen. In nachtgewaad begaf de familie zich op straat. Het heeft geruime tijd geduurd voor er in de brandweerkazerne aan de Gedempte Oude Gracht het bericht van de brand bin nen kwam. Het bericht was bovendien niet geheel duidelijk. Aanvankelijk rukte de brandweer met een motorspuit en een ladderwagen uit, doch bij aankomst zagen de brandweerlieden, dat perceel, 87 in lich ter laaie stond en dat het in perceel 85 brandde. Daarom rukte ook een tweede motorspuit uit. Zowel aan de Frankestraat als aan de Gedempte Oude Gracht werden slangen uitgelegd. Van eerstgenoemde plaats werd het vuur met vier stralen be streden en aan de voorzijde van de bran dende percelen met acht stralen. Oude huizen met veel hout De aanwezigheid van brandbare stoffen in het laboratorium had het vuur snel doen uitbreiden. Daarbij kwam, dat de huizen zeer oud zijn en bijzonder drqog. In de woning van de dokter was een muziek bibliotheek en de bewoner beschikte over antiek meubilair. Het gehele huis van dr. Van der Eist brandde uit, evenals de eerste verdieping en de zolder van de kunsthandel. Omwo nenden en burgers hebben meegewerkt, dat een groot deel van de inventaris van de kunsthandel uit het brandende perceel werd gehaald. Zo goed als alle schilderijen en tinnen voorwerpen zijn in veiligheid gebracht. Het huisraad ging verloren, evenals de kleding van het gezin. De brandweer werkte onder leiding van de heer H. C. Vernout. Door het vuur in te sluiten zijn andere percelen gespaard ge bleven. Perceel 83, waarin gevestigd is Ruys' Handelsvereniging, heeft geen scha de opgelopen, dank zij het optreden van de brandweer. Brand begon in het laboratorium. Uit een door de recherche ingesteld on derzoek is gebleken, dat de brand in het laboratorium is ontstaan. Aangenomen wordt, dat door onbekende oorzaak een fles met petroleum is omgevallen, waarna gassen zich hebben ontwikkeld en brand ontstaan is. Beide percelen waren verzekerd. Tijdens het blussingswerk waren aan wezig burgemeester mr. P. O. F. M. Cre- mers, de substituut-officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, de hoofdcommissaris van politie, de heer J. Fontijne, de commissaris van politie, de heer W. J. Gorter en de inspecteur van het rijksbrandweerwezen, de heer M. K. Fehres. Voor de patiënten De Doopsgezinde Gemeente heeft aan dr. v. d. Eist voor de uitoefening van zijn praktijk voorlopig een lokaliteit aange boden in de Peuzelaarsteeg nummer 4, dat is tegenover de kerk. Dr. v. d. Eist zal daar op 11 Mei zijn praktijk hervatten. Ook tijdens spreekuurtijd zal hij daar bereik baar zijn onder zijn eigen telefoonnummer 16457. De rest van de dag kunnen bood schappen warden afgegeven op Ged. Oude Gracht nummer 90 telefoon 15177. Uiter aard is dr. v. d. Eist zwaar gedupeerd door het verlies van zijn totale instrumentarium, bibliotheek enzovoort. Door de hulp van collega's zal hij in staat zijn op de hier boven aangegeven wijze zijn ruime patiën tenkring van dienst te zijn, totdat hij weer een definitief adres heeft. Kunsthandel in naast gelegen perceel Dank zij de medewerking van Ruys' Handelsvereniging kan de heer Van Dul lemen zijn bedrijf in perceel 83 uitoefenen. Hij hoopt zo spoedig mogelijk weer in zijn eigen pand aan het werk te gaan. In de nacht 85 en 87 <s van Zaterdag op Zondag heeft een uitslaande brand gewoed in de percelen op da Gedempte Oudegracht te Haarlem. De brandweer in actie bij de brandende percelen. In Rotterdam arriveerde de eerste aan voer van nieuwe Italiaanse aardapnelen: eigenheimers van Hollands zaad. die een prijs opbrachten van f 14 per mandje van 20 kg. bruto. Dit zijn geen „Malta's", zoals ze nog steeds abusievelijk worden genoemd maar deze vroege aanvoer bestaat voor 98 percent uit vroege Napolitaanse aardappe len, bijna allemaal eigenheimers, afkomstig van Hollands pootgoed. NOORDELIJKE WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, gedig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Droog weer met voornamelijk in het Noorden en Westen van het land over drijvende wolkenvelden. Overwegend matige Noordelijke wind. Weinig ver andering in temperatuur. 5 Mei Zon op 5.04 uur, onder 20.11 uur. Maan op 1.46 uur. onder 10.01 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 4 Mei Hoog water: 6.52 en 19.20 uur. Laag water: 2.26 en 14.52 Uur. Dinsdag 5 Mei Hoog water: 7.40 en 20.16 uur. Laag water: 3.13 en 15.37 uur. >DOOOOCOOOCOOOOOCVtOOT'Ory-«-xv-v--^~-v~-~^^~r^v-v-.-~. -

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1