Centrale viering voor jeugd en ouderen bracht langdurige goede ontspanning J Jeugd vierde Beverwijks Bevrijdingsdag Kleine moeilijkheden in het Sportpark konden de sfeer niet blijvend beïnvloeden Visserij -varia „Suomi"-athleten in een verenigings vierkamp met Lycurgus (Krommenie) Havenberichten VELSENS VIJFDE MEI De avond Sober programma verdween 's avonds in de mist R IJ W I E L E N KORVER VSV Zondag kwart eeuw in de eerste klas Old Clothes Hew WOENSDAG 6 MEI 1953 .5 Burgemeester mr. M. M. Kwint: „En tóch is het zo" Ook in Castricum dag der jeugd Loods overboord geslagen? Feestavond van mannen koor „De Eendracht" Oudgedienden bijeen Velser dameskoor met solisten in het Patronaat VAN DE BLOEMLEGGING bij Velsens monument tot de taptoe door de IJmuider Harmonie is het bevrijdingsfeest een eensgezinde viering van een blijde dag ge worden. Hoewel misschien doör de centrale festiviteiten de gezelligheid in de ver schillende onderdelen der gemeente wat wegviel, mocht als het grote voordeel van een organisatie door het overkoepelend comité toch gelden, dat nu een ieder in de gelegenheid was, de niet zo gering opgezette programmanummers te volgen. Dat een goed deel daarvan voor de jeugd was bestemd is door die jeugd hogelijk op prijs gesteld, getuige de vreugde na het eerste verwarde begin in het sportpark gedurende de middag. Al bij de bloemlegging in de vroege ochtend had de heer C. Brink de schare verteld, welke betekenis dit bevrijdingsfeest heeft voorwaar niet overbodig, nu een hoog percentage van de jonge vierders oorlog en bezetting alleen maar kent uit de verhalen van vader en moeder. Een nieuw geluid in deze waardige dag was het rondtrekkend wagenspel-naar- middeleeuws-model, al zal men vroeger niet zo gemakkelijk een blauwe truck met oplegger als rijdend toneel en de schoolbus als mobiele artistenkamer hebben kunnen vinden. „De Hooger Geest Ghesellen", die zeven keer op verschillende plaatsen het korte symbolische spel „Tijl sticht Utopia" heb ben gegeven en er bij het vorderen van de dag steeds beter in kwamen, al moest er dan ook met twee invalsters worden ge speeld, kregen op deze manier de kans een haast vergeten traditie in haar oude luister te herstellen en dit groepje heeft voortref felijk geest en sfeer beseft, die zulk een oud wagenspel behoeft de reagerende omstanders waren zelfs niet vergeten, al bleef het commentaar meestal beperkt tot één ingewijde. De kille motregen heeft laat in de avond een deel der feestvreugde, voorzover ze zich op straat afspeelde, naar gezelliger oorden verplaatst. Wagensf>el herleefd Onze toneelmedewerker schrijft over het wapenspel: „De Hoger Gheest Ghesellen" hebben deze dag wellicht alle bestaande records gebroken, met hun zeven openlucht-voor stellingen van Jan Naaijkens' één-bedrijvip spel. Dit geschiedde on de wiize van het middeleeuwse wagenspel: al beschikten de spelers thans over moderne hulpmiddelen: truck en microfoons. Na het beëindigen van elke voorstelling werden het toneel en de acteurs in snel tempo naar het volgende punt vervoerd: telkens omstuwd door een grote schare jeugdige bewonderaars tussen de vijf en elf iaar die de met allerlei vreemdsoortig uitgedoste figuren gevulde, autobus een machtig interessant schouw spel vonden. Maar ook de ouderen zullen zich onge twijfeld behoorlijk met dit komische inter mezzo hebben geamuseerd. .Tan Naaükens voert hierin de onsterfelijke Tiil Uilen spiegel nog eens ten tonele, die een confe rentie tussen de symbolische figuren van de Vrede en de vijf werelddelen onder breekt, om hen dan met rijn zotte wijs heden te overdonderen. Het gelukt hem zelfs een ogenschijnlijk hechte eenheid tot stand te brengen, doch wanneer de loze Tijl deze unie aan een kleine vuurproef onderwerpt, bliikt dit reeds teveel gevergd en stort ook dit Utopia met luid krakeel ineen. Deze bonte flits zou voor dit doel ge schreven kunnen zijn: het stukje is er ge heel op gebaseerd de toeschouwers een half uurtje aan hun plaats te binden en de aan dacht op het spel te concentreren. Deze zotternij ging de spelers dan ook vlot van de hand en zij slaagden er in een leutige fantasie te ontwikkelen, die bij het oubliek niet zonder uitwerking hleef. Bijzonder veel hilariteit verwekte het tafereel, waar in c.e spelers zich tussen de toeschouwers begaven, om de stichting van Utopia met een vrolijk damie te bez.egelen, waarbij de neger en de indiaan zich uiteraard nu niet direct de oudste dames tot nartner kozen. Aldus kunnen „De Hoger Gheest Ghesel len" zich er od beroemen, een alleszins ge slaagd onderdeel tot d't bevrijdingsfeest programma te hebben bijgedragen. ,J1 et wonderpaard van Marjolijntje" Onderwijl trachtte „De Witte Vovel", een toneelgroei! voor de jeu^d, in het Gemeen telijk Sportpark de leerlingen uit de laag ste klassen van alle scholen voor Laeer Onderwijs te vermaken met de opvoering van het kindertoneelstuk „Het wonder paard van Marjolijntje": een poging die bij de eerste opvoering heiaas op een be treurenswaardige mislukking moest uit lopen. De oorzaak hiervan is niet zo eenvoudig vast te stellen; kwam het doordat het ge zelschap drie kwartier te laat arriveerde en het ongeduldig geworden publiek niet meer tot kalmte te bewegen was, of moet dit falen worden toegeschreven aan de op stelling der luidsprekers, die het gesproken woord onvoldoende weergaven? In ieder geval kon weer eens worden geconstateerd, welk een moeilijk en onberekenbaar pu bliek kinderen kunnen vormen, waarbij de acteurs dan op een zeker respect aanspraak maken voor de wijze, waarop zij in een dergelijk rumoer het stuk tot het bittere einde hebben uitgespeeld. Gelukkig verliep de tweede voorstelling voor de oudere leerlingen aanmerkelijk vlotter en kon het gezelschap toen de uit stekende kwaliteiten van stuk en bezetting pas goed bewijzen. Intussen was ook de positie der luidsprekers belangrijk ver beterd, zodat de kinderen door geen enkele storende factor meer afgeleid, het sprookje in een geboeide aandacht hebben gevolgd. De auteur, Rolf Petersen, heeft op een bijzonder gelukkige wijze aangevoeld, aan welke eisen een goed stuk voor Kinderen moet voldoen en hij wist deze opgave ook in praktijk te brengen. Zonder in goedkope effecten of onlogische clownerie te verval len, schiet hij met zijn eerste taferelen al direct in de roos en na deze geslaagde in zet mocht hij dit sprookje op hetzelfde peil handhaven. Deze inleiding was verbazend aardig gevonden: Marjolijntje komt met haar gehavende speelgoed-paardje bij de poppendokter, die het kind gaarne een ge noegen bereidt en daarom enige poppen tot leven wekt. En het zijn dan deze poppen die het sprookje gaan spelen, waarin ook Marjolijntje met haar paard een werk zaam aandeel krijgt toebedeeld. Bijzonder geestig gevonden was hierbij de entrée der spelers, die kennelijk serieus op hun ro' waren ingeleefd, zodat vele kinderen zich na afloop ten zeerste verbaasd toonden te moeten ontdekken, dat de acteurs geen poppen, maar „echte" mensen waren. Ook over de opvoering verder niets dan lof. ..De Witte Vogel" is een witte raaf onder de vele gezelschappen, die het kindertoneel met een merkbare minachting bejegenen en hieronder een goedkope grappenmakerij verstaan. Bij dit ensemble was geen sprake van een lichtvaardige opvatting, integen deel, de costuums waren voorbeeldig ver zorgd en dé spelers, waaronder Wilmg van Klaveren, Louise Ruys, Ton van Otterlo en Jan Korevaar, brachten het jeugdige pu bliek consciëntieus en met fantasie in de onmisbare sprookjessfeer. Vandaar dat het succes groot was en verdiend. Vóór de opvoeringen hield wethouder H. de Boer telkens een korte toesDraak, waarin hij de jeugd er aan herinner de, dat deze bevrijding kon worden gevierd, omdat de besten uit ons volk dit eenmaal mogelijk hebben gemaakt. werd. Jan Korevaar was de stugge zeeman, die met de egoïstische Ari van Ger Brockx, de verbijsterde'Julius Cohen van Han Su- rink en de beschaafde Carel van Frans Kokshoorn het trieste conglomeraat vorm de in de cel van het eenmaal beruchte Oranje-Hötel, waarvan vele bewoners tij dens de verschillende Stille Tochten zo juist weer zijn herdacht. Sacco van der Made was bij dit alles benauwend echt als de sadistische S.S.-wachtmeester, die er een duivels behagen in schept zijn gevan genen te kwellen. Een uitstekende voor stelling van een drama, dat voorlopig nog niet van onze planken mag verdwijnen. Er zou in oud-IJmuiden een Oranje-bal zijn, maar daar hiermee de centralisatie Het Wagenspel trok veel belangstelling. van de viering geweld zou worden aange daan, heeft men dit inderhaast opgezette plan laten varen. Misschien was het wel goed, dat het gisteren fris was. Zou het warmer geweest zijn, dan had de G.G.D. er wellicht aan te pas moeten komen om de jeugd weer te laten afkoelen, want dank zij het Comité Viering Bevrijdingsdag, waarin opgenomen en kele bestuursleden van de Beverwijkse Jeugdraad, hebben de Beverwijkse jongens van alle gezindten een nationale feestdag gehad, die er zijn mocht. In wezen kwam deze dag wel wat overeen met een olympische dag, althans wat de verscheidenheid van sporten betreft; de zo gebruikelijke straatspelen kwamen dit keer niet aan de orde. „Enkeling en meerderheid" De avondvoorstelling, welke eveneens in het Gem. Sportpark gegeven werd, dreig de eerst ook nog even te worden gestag neerd, doordat Pierre Balledux een trein had gemist en daardoor een half uur over tijd arriveerde. Dit was een bijzonder on aangename verrassing voor het publiek, dat in de kille avondlucht het begin der opvoering met ongeduld verbeidde. Maar toen de voorstelling eenmaal begonnen kon worden, was alle wrevel direct vergelen en gaf men zich geboeid aan de fascinerende handeling over. Daarvoor had de burgemeester van Vel- sen, mr. M. M. Kwint, een korte maar daarom niet minder kernachtige rede uit gesproken. In de eerste plaats herinnerde de burgemeester er aan, dat men de vorige avond in een wijdingsvol moment en met eerbied de bes*en uit ons volk heeft her dacht, die eenmaal hun leven voor de vrij heid gaven. Spreker betreurde het even wel ten zeerste, dat zo weinig inwoners van zijn gemeente blijk gegeven hebben te beseffen, van welk een groo* be'ang het is hierbij als Nederlander aanwezig te zijn. Verder herinnerde spreker aan zijn 'ver leden jaar en op dezelfde plaa+s uitgespro ken rede, die zowel veel instemming als critiek heeft geoogst. Toch bleef de burgemeester bij de me ning, dat het verzet het werk is geweest van de Enkeling en de meerdc-heid van het Nederlandse volk hierbij afzijdig is gebleven. Het dient dan immers nergens voor in fabe's te vervallen en de werke lijkheid mooier te maken dan zij is ge weest. Verder wees spreker er op, dat wan neer iemand acht jaar geleden zou hebben opgemerkt, dat de bevrijding in 1953 niet meer als een algemene feestdag zou wor den gevierd, men hem toen schouder ophalend voorbij was gelopen. Helaas zijn wij nu toch reeds zo diep gevallen en daar om verheugde de burgemeester zich er op. dat Velsen nog een gunstige uitzondering maakt. Spreker kon het betreffende besluit van de regering dan ook niet bijzonder geluk kig noemen en hii noemde het een verblij dende oms'andieheid, dat Velsen door de autonomie der gemeenten in s+paf is de be vrijding te blijven vieren. „Wij zullen hiermee voortgaan en hopen dat andere gemeenten ons voorbeeld mogen volgen, want het Nederlandse volk heeft recht op deze dag, die wij ons niet la*en ontnemen", aldus besloo* burgemeester Kwint zijn toe spraak, die door het publiek met een dui delijk waarneembare instemming ontvan gen werd. Oranje hotel Het toneelstuk „Oranje-Hotel" werd be trekkelijk kort na de bevrijding voor het eerst opgevoerd, waarbij de auteur zich verborg achter het pseudoniem N.N. no. 1057. Zijn identiteit kon evenwel niet lang verborgen blijven en het werd al spoedig bekend, dat Eduard Veterman hier aan het woord was, die zijn eigen gevangenis ervaringen tijdens de bezetting tot een boeiend drama verwerkt had. Met Pierre Balledux, Nico de Jong en Bernhard Droog, toen nog als het „Zuid-Nederlands To neel" trok het overal sterk de aandacht, hoewel de behandelde stof nog van vrij recente datum was. Daarom geloof ik, dat het stuk thans een veel dieper indruk zal achterlaten, omdat de herinnering aan het bezettingsleed bij de meesten al enigszins is vervaagd en men nu onverwacht en dus tamelijk abrupt weer met dit lijden wordt geconfronteerd. Vandaar dat het zich voortreffelijk leent om op een avond als deze te worden opgevoerd, te meer omdat er ook nu weer een boeiende voorstelling van gegeven kon worden. Van de vorige bezetting was alleen Pierre Balledux nog overgebleven, die thans de rol van Nico de Jong had overge nomen. Hij speelde deze dr. Geuze waardig en beheerst, waardoor de nobele vrijheids strijder een markante persoonlijkheid Op verschillende terreinen werd de jeugd verzameld en onderverdeeld in groe pen, die elkaar in drie- of meerkampen de eer betwistten de beste springers of voet ballers te hebben. Op het DEM-terrein aan de Hoflander- weg kon men gistermiddag bij voorbeeld hoog- en vèrspringen bewonderen. Op een terrein daarnaast werd door jongens van gelijke leeftijd slag geleverd op het voet balveld. Zelfs een horde welpen was hier bij vertegenwoordigd en, was het dan niet geheel volgens de normale voebal-spei- regels, er werd met élan gevoetbald. De geringe afmetingen van de welpjes „de den" het uitstekend op het grote veld: bij het nemen van een corner, die, doordat de draagkracht van de jonge beentjes niet zo ver reikte, halverwege de hoekvlag werd genomen, stelde het gehele verdedigende elftal zicfa tussen de goalpalen op in een stram gelid. Plezier hadden ze, dat was zeker. Op de terreinen van Wijk aan Zee werd een serie handbalwedstrijden gespeeld, die aan spanning niets te wensen overlieten en de toeschouwers tot meeleven dwongen. Een andere categorie deed het met klei nere ballen: tafeltennis in een school aan de Galgeweg. Ook hier sportief en verbroe derend spel Het 's morgens door de voorzitter van de Jeugraad, de heer J. v. Ilattum, aange kondigde motto „Verenigd door Vrijheid" was het duidelijk waarneembare gevoel op deze voor Je ouderen wel heel sobere Na tionale Feestdag. Tot slot van de spelen werden aan de winnende teams médailles met inscripties overhandigd, die voor de winnaars een waardevol bezit vormen. Enkele indivi duele uitblinkers werden met een boek of kampeerartikel verrijk.t Voor de volwassenen en zich volwassen voelenden was het gisteravond een beetje feest door het openluchtbal, dat op het parkeerterrein werd gehouden en een ware afspiegeling van het dansfestijn van Ko ninginnedag was; een muziekuitvoering in Scheybeeck en toneel in het Kennemer- theater completeerde het programma. Dapper door koude mistbanken heen marcherend, heeft de Beverwijkse Har monie kapel nog getracht voor donker worden, deze mist weg te blazen; het ge lukte niet, wel was de muziek feestelijk. In het KSA-gebouw De toneelgroep „Die Ghesellen van de Spelewei" onder leiding van Anton Sweers vierde gisteren triomfen op de planken van het toneel van het KSA-gebouw. 's Middags heeft daar een joelende kin derschaar uitbundig genoten van de avon turen van Roodkapje en de wolf, welk sprookje van Grimm in een nieuwe versie de jeugd is voorgezet, hetgeen resulteerde in een allergenoeglijkste vertoning van een oud vertelsel. Dat Godfried Bomans kluchtige verhalen kan schrijven, is genoegzaam bekend, 's Avonds werden er twee spelen van déze auteur opgevoerd: de twee-acter „De huistyran" en een dwaze historie onder de titel „Een eeuw achter". Men kreeg sterk gechargeerd spel 1e zien, maar dat konden deze dolle kluchten gerust ver dragen. Hoewel de opkomst van het pu bliek maar matig was, heeft het gezelschap menige smakelijke lach weten te ontlok ken aan degenen die zioh met hen ver plaatsten in de onmogelijke situaties, welke Bomans' pen beschreef. Muziek in Scheybeeck Een grote menigte was naar Scheybeeck getrokken om er te luisteren naar hetgeen de zangers en muzikanten van Hoogovens benevens het Postaal Mannenkoor uit Haarlem te bieden hadden. Hef laatste bleek over fraaie tenoren te beschikken en wist een goede homogeni teit te bereiken onder P. J. Potgiesers ex pressieve leiding. Hoewel men geen ge bruik van de muziektent maakte ter wille van een vlot afwerken van het uitvoerige programma en daarom op het grasveld zong, klonken deze liederen in deze vrien delijke entourage uitnemend. Het Hoogoven-Mannenkoor verkeert nog in het begin stadium, want het is nog slechts enkele maanden oud. Men zong verdienstelijk twee liederen van Schubert, waarbij wij veelbelovende baszangers hoorden. De grote attractie bleek weer de Hoog oven-Harmonie te zijn, die fors haar suc cesnummers blies: de pittige Franse wals „La Housarde" van Louis Game, Popy's „Oosterse Suite" en als clou van de avond een pakkende taptoe, die elf nummers om vatte, waarbij hoe kan het anders? het grote corps tamboers en hoornblazers de meeste belangstelling had. Plechtig klonken daarna in de stille avond de tonen van het „Wilhelmus" tot slot van een harmonieus afgewerkte uit voering. De jeugdige voetballiefhebbers hebben in Castricum eveneens hun hart kunnen ophalen. Evenals verleden jaar kwamen de schoolvoetbalelftallen op het Vitesse- terrein aan de Beverwijkerstraatweg tegen elkaar in het veld om uit te maken, wie voor een jaar de door het Oranje comité beschikbaar gestelde wisselbeker mee (naar school) kon nemen. In 1952 werd voor het eerst met deze wedstrijden een aanvang gemaakt en toen sleepte in afdeling A het team van de R.K. St. Augustinusschool de wisselbeker in de wacht. Ook Dinsdag heb ben de elftallen weer felle strijd geleverd en wéér wist de St. Augustinusschool de beker te winnen. De uitslagen in deze af deling zijn: St. Augustinus a-COLschool a 6-0, St. Cuneraschool a-Vacantieoord St. Antonius a 5-0, St. Augustinus a-Vacantie- oord St. Antonius a 3-1, COLsehool a-St. Cuneraschool a 1-0, St. Augustinus a-St. Cuneraschool a 4-1, COLsehool a-Vacan- tieoord St. Antonius a 6-0. Beslissingwed strijd: St. Augustinusschool a-COLschool a 5-0. Eindstand: 1. St. Augustinus 8 punten, 2. COLsehool 4 pnt., 3. St. Cuneraschool 2 pnt., 4. Vacantieoord St. Antonius 0 pnt. In afdeling B moest het elftal van de St. Augustinusschool de beker afstaan aan de jongens van de St. Cuneraschool. In verband met het vergevorde uur kwam men niet aan het spelen van een beslis singswedstrijd toe. De uitslagen zijn hier: St. Cuneraschool-School met de Bijbel 1-1, St. AugustinusschooI-COLschool 1-0, St. Cuneraschool-COLschool 1-0, St. Augus- tinusschool-School met de Bijbel 1-1, School met de Bijbel-COLschool 2-1, St. Cuneraschool-St. Augustinusschool 2-0. Eindstand: 1. St. Cuneraschool 5 punten, 2. School met de Bijbel 4 pnt., 3. St. Au gustinusschool 3 pnt., COLsehool 0 pnt. Het comité en de leerkrachten komt alle lof toe voor de organisatie, want de wedstrijden namen 's morgens om half tien een aanvang en werden eerst tegen 6 uur in de avond beëindigd. Burgemeester C. F. Smeets reikte met een hartelijke speech de bekers uit. Het elftal van het Vacantie oord St. Antonius won een extra prijs, zijnde een médaille, voor het feit dat dit team uit de kleinste spelertjes was samen gesteld. Onderwijl de jongens het edele voetbalspel beoefenden, introduceerden de meisjes in Castricum het vlaggenspel. Ook hiervoor waren prijzen beschikbaar. De meisjes van de R.K. school aan de Dorps straat werden eerste en wonnen derhalve de wisselbeker. De wissel-lauwertak was voor de meisjes van het Vacantieoord St. Antonius en die van de COLsehool namen een zilveren médaille mee. Een extra zil veren médaille wonnen de meisjes van de St. Cuneraschool. ADVERTENTIE Vaar aanleiding van. enige moordaanslagen in Tunis waarbij de vice-voorzitter van de gemeenteraad van deze stad om het leven is gekomen, worden momenteel talrijke personen in Tunis gearresteerd. Arrestanten klimmen in een politie-auto. (Telefoto). LANGE NIEUWSTRAAT 773 TEL. 4968 Tegenvaller. De kwaliteit van de 1300 kisten vis, die de Tzonne gisteren in de markt zette, viel de handel lichtelijk te gen: ze was wat men pleegt te noemen „slaip". Van de haring en de makreel moest ongeveer de helft worden opgehouden; de goede makreel bracht een gulden of der tien op en de „bonken" deden tussen de f21 en de f25 per kist, terwijl de ha ring tussen de f 10.50 en f 15 terecht kwam. De zware kool was uitgesproken flauw voor f 35 per kist; de wijting deed f 25. Acht dagen. De kotter TX 33 heeft niet onfortuinlijk geboerd op de Syltgron- den: in acht dagen tijd maakte het schip daar 1800 kilo tong buit, waarmee de kot ter gisteren aan de afslag verscheen. Scheermessen en schelvissen. De han del keek gisteren met enige verbazing te gen een partij prachtige schelvis uit Noor wegen aan: deze import vertoonde zulk een mooie kwaliteit, dat men zich in stilte afvroeg, hoe het mogelijk is, dat de Noren deze schelvis wel kunnen bemachtigen ter wijl onze trawlers vaak slechts met „scheermessen" thuisstomen. Vandaag viertal. De markt had van daag niet te klagen over gebrek aan vis: behalve de Sumatra met 900 kisten was de Polderman met 880 present en dan stond nog de Petten geboekt, die eveneens voor 900 kisten zorgde, terwijl de Bergen 800 kisten had. Besomming. De Tzonne maakte giste ren zijn 13 daagse reis niet tot. een succes door f 20.200 te besommen. Prijzen. Heilbot 2,80-2,20, gr. tong 1,85-1,77, grm. tong 1,15-1,07, kim. tong 1,30-1,19, kl. tong I 1,31-1,27, kl. tong II 0,96-0,84, tarbot I 2,25-1,90, alles per kg.; kl. schol II 24-8, schar 16-8, bot 10-8, v. haring 16,50-11, makreel 25-10, kl. schel vis I 37-28,50, kl. schelvis II 33-26, wij ting 27-13, gr. gul 40, mid. gul 36, kl. gul 26, poontjes 20-19 kl. koolvis zw. 16,50-12, alles per 50 kg.; gr. kabeljauw 84, gr. kool- vis zw. 36,30, alles per 125 kg. Aanvoer. 116 kisten tong en tarbot, 1 k. heilbot, 153 k. schol, 15 k. schar, 7 k. bot, 244 k. haring, 782 k. makreel, 25 k. schelvis, 268 k. wijting, 15 k. kabeljauw en gul, 7 k, poon, 107 k. koolvis en 10 k. diversen, totaal 1750 kisten. De Belgische loods van het Franse stoomschip „Oradour", dat Dinsdagavond voor de haven van Vlissingen lag, werd om halfzeven vermist. Alle nasporingen op het schip waren vergeefs. Aangenomen wordt, dat de loods overboord is geslagen. Het Mannenkoor „De Eendracht" heeft zijn jaarlijkse feestavond vastgesteld op Zaterdag 16 Mei in gebouw „Concordia". Voor deze bijeenkomst heeft men zich de medewerking verzekerd van het Langedij- ker Cabaretgezelschap, dat met de West- Friese revue „Lach maar weer" voor een vrolijk programma zal zorgen. Er is bal na met muziek van „The Musi cal Players". Zondag zal het voor de leden van de Kennemerstaten Athletiekvereniging „Suo- mi" een drukke wedstrijddag worden we gens het deelnemen aan de verenigings vierkamp met Lycurgus uit Krommenie, Zaanland uit Zaandam en DEM uit Bever wijk, die 's middags op het terrein van laatstgenoemde club, het Adrichem-sport- park aan de Hofianderweg, wordt gehou den. Na de tweekamp tussen de herenploegen van Haarlem en Suomi is de samenstelling van de dames- en herenwedstrijdploegen van de Velsense athletiekclub bekend. Hieruit blijkt, dat de vierkamp gemengd zal zijn. De samenstelling van de Suomi-dames- ploeg is: 100 m: D. Davidson, I. Waasdorp, res. T. Blötevogel; 200 m: T. Waagmeester, C. Zwart, res. R. Cornelissen; hoogspringen: I. Waasdorp, B. Koet, res. T. Waagmeester; vèrspringen: D. Davidson, T. Blötevogel, res. R. Grapendaal; kogelstoten: M. Klaver- Budding, B. Koet, res. C. v. d. Ree-Klein; discuswerpen: C. v. d. Ree-Klein, J. Koe ten, res. R. Cornelissen; speerwerpen: R. Cornelissen, M. Klaver-Budding, res. C. v.d. Ree-Klein; 4 x 100 m: D. Davidson, T. Waagmeester, I. Waasdorp, T. Blötevogel, res. E. Schweitzer. Heren: 100 m: B. Berghuis, J. Lejeune, res. G. Grapendaal; 400 m: G. v. d. Veer, W. v. d. Meulen, res. P. Scheerman; 800 m: J. F. Smit, G. Oudendijk, res. A. Engelhart; 1500 m: W. Kok, J. Oosterman, res. L. Lie- vers; 5000 m: A. Spek, G. Stuyfzand, res. L. Lievers; hoogspringen: T. v. d. Werff, D. van Zutphen, res. J. Adelaar; vèrsprin gen: J. Lejeune, T. v. d. Werff, res. J. Ade laar; speerwerpen: P. Koeten, G. Postma; In V.S.V.-kringen viert men met trots het feit dat het eerste elftal nu onafgebro ken 25 jaar in de eerste klasse van de K.N. V-B. uitkomt. Op 6 Mei 1928 werd immers het eersteklasseschap veroverd nadat V.S.V. in 1927 kampioen van de 3e klasse was geworden. Zondag, na afloop van de wedstrijd V.S.V.Sneek bij welke wedstrijd voor zover nog in leven de eerste elftalspelers die V.S.V. het le klasseschap bezorgden aanwezig zullen zijn gaat men met de spelers van het tegenwoordige elftal, het bestuur plus commissieleden het jubileum een feestelijk tintje geven in de bovenzaal van café Van der Lem te IJmuiden-Oost. Hier wordt tevens een jeugdelftal (ad- spiranten D) dat kampioen werd en Zon dag een voorwedstrijd speelt tegen een adspirantenelftal van Stormvogels, gehul digd en kunnen zij de oude rood-witte leeuwen eens van wat naderbij bekijken. discuswerpen: P. Koeten, G. Postma; kogel stoten: J. Adelaar, D. van Zutphen, res. W. Dernik. De herenploegen voor de 4 x 100 m esta fette en voor de Olympische estafette zul len tijdens de wedstrijden worden vastge steld. ADVERTENTIE DRY CLEANING ONLY Koningsplein 10 Tel. 4886 Het „Velser Dameskoor" (dir. Jan Bei der) geeft Woensdag 13 Mei een concert in het Patronaatsgebouw. Medewerking wordt verleend door Annie Schoen (sopraan), Leni Koonig-Pool (alt) en de mannenzangvereniging Proza en Poëzie uit Haarlem onder leiding van Jan Beider. Anton de Beer zorgt voor het piano- accompagnement. Het dameskoor zal het „Stabat Mater" van Pergolesi uitvoeren en voorts 11 „Duit se dansen" van Schubert en het bekende „Spinnelied" van Rich. Wagner. Het man nenkoor zingt „Bede" van F. Roeske, „Priesterkoor" uit „Die Zauberflöte" van Mozart, „Trösterin Musik" van A. Bruchner „Almacht" van Schubert en „Agnus Dei" van G. Bizet. De solisten zullen onder meer uitvoeren duet uit „Athalia" van F. Mendelssohn, duet uit „Les contes d'Hoffman" van J. Offenbach, Aria uit „Mignon" van A. Tho mas en aria uit „Les Dragons de Villars" van Maillart. Dinsdag 5 Mei kwamen de haven van IJmuiden binnen: Nimrod van Sundswall. Anna van Ornskoldvik; Patria van Gothen burg. Immen van Gent. Albert D van Rot terdam. Ino van Antwerpen. Apollo van Rotterdam. Van Nellus van Liverpool. Else Brasse van Antwerpen. Wota van Varberg, Uuden van Otterbacken. Burnhope van Hornillo. Vertrokken zijn: Notos naar Alexandrië. Vecht naar Caen. Daphne naar Antwerpen. Fribol naar Bremen. American Attorney n. Rotterdam. Zeeland naar Methil. Jan Kreu- mer naar Delfzijl. Molenkerk naar Hamburg. Rubicon naar Archangel. Dagni naar Karl stad. Olymnia naar Rotterdam. Swift naar Londen. Prinsegracht naar Antwerpen. Berry naar Oslo. Eemstroom naar Huil, Clo- thilde M. naar Rotterdam. Van Nellus naar Rotterdam. Westland naar Ham-burg. Jans naar Londen. Wegro naar Malmö; Leopold- kerk naar Marseille. Grebbestroom naar Londen. Wiron naar Rotterdam.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7