Het toneelseizoen loopt ten einde 10 Mei Moederdag 98,- Grotere herbouw- woningen toegestaan Vergeet Moeder niet Luidsprekers e" I" ie waar vindt U zóveel voordelen? Bij Drie voorstellingen op één avond Ned. Ghr. Bond van Overheidspersoneel Bloemendaalse koopman vrijgesproken Scheepvaart Dr. F. Schmidt Degener posthuum geëerd Nederland en België gaan 424 NAVO jagers bouwen Indonesische schrijfster bezoekt ons land 50.50 DONDERDAG 7 MEI 1953 S Ook in Kennemerland hebben de toneel verenigingen zich de laatste weken weer danig geweerd om voor de intrede der zomermaanden het seizoenprogramma nog tijdig te kunnen beëindigen. Zo traden er Woensdagavond maar liefst drie verenigin gen voor het voetlicht. De IJmuider toneelvereniging PAL VU vertoonde in het Kennemer Theater te Beverwijk voor de organisatie „Draagt Elkanders Lasten" het verzetsdrama „Ba zuinen om Jericho" door Ben van Eyssel- steyn, waarvan enige tijd geleden een Ne derlandse filmversie vervaardigd is, zodat de inhoud reeds een zekere bekendheid verworven heeft. De auteur laat zijn stuk spelen tijjdens en kort na de laatste wereld oorlog. De plaats van handeling is een bgirderij in Drente, waarvan de eigenaar •warmolt Alting, een man met een diepe geloofsovertuiging, zijn van het „Oostfront" teruggekeerde zoon heeft neergeschoten toen deze nieuw onheil over de familie dreigde te brengen. Een tamelijk emotio nele situatie dus, die de spelers in de ge legenheid stelt hun dramatische talenten ruimschoots uit te voeren. PALVU speelde dit stuk voor het eerst in October 1951, toen de vereniging er de tweede prijs mee behaalde in het door het Rex Theater uitgeschreven toneelconcours. Ook nu werd het weer een boeiende voor stelling, al kwam het mij voor, dat er dit- keer meer aandacht was besteed aan de individuele prestaties dan aan het totaal beeld. Het samenspel klopte lang niet al tijd. Vooral het slot van het eerste bedrijf miste de onheilspellende sfeer, die de be klemmende situatie vereist. Hinderlijk was hier ook het mislukken van het geweer schot, dat klonk als een brekend kachel houtje. Maar individueel werd er door de spelers uitstekend werk verricht.Henk Hoefman was als Warmolt Alting een markante, stugge figuur, zonder dat hij daarbij zijn fanatieke overtuiging tot een dwepende en storende factor maakte. H. van Asperen bracht als korporaal Fincke de Germaanse verschrikking, zij het niet altijd even ver staanbaar. Miep Hoefman-Spronk was een doortastende Marchien, al kan men zich deze jonge vrouw iets jeugdiger voorstel len. C. Gravemaker, W. Bijl en T. Nierop fungeerden als de drie onderduikers en P. Gravemaker was de verdorven zoon, die zijn verraad met het leven betaalt. Een stuk, dat de herinnering aan bange jaren weer voor enige uren terugroept en dus geheel past in deze herdenkingstijd. Maar niet alleen daarom heeft het publiek de voorstelling in gespannen aandacht ge volgd, want ook de kwaliteiten van de op voering rechtvaardigden deze belangstel ling volkomen. Nogmaals Pinky" Na het vermaarde „Van ander ras" is er weer een nieuw stuk voor het amateur toneel vrij gegeven, dat eveneens de onder drukking der negers in Amerika tot onder werp heeft. Het is Pinky,een blank neger meisje", naar de roman van Sid Rickett Sumner, waarin de navrante historie wordt behandeld van een jong meisje uit het Zui den van de Verenigde Staten, dat uiterlijk geen enkel kenteken draagt van haar ge kleurde afkomst. Zij verlangt daardoor een zelfde behandeling als de blanken en vestigt zich in het Noorden als verpleegster, omdat de haat tegen de negers hier minder groot moet zijn. Zij maakt kennis met een jonge arts en zij besluiten te trouwen, zon der dat hij van haar afkomst op de hoogte is. Pinky raakt bevreesd voor ontdekking en keert naar haar grootmoeder terug,waar de blanke bevolking uit de omgeving haar met een grievende minachting bejegent. Als verpleegster neemt zij haar intrek bij een excentrieke oude dame, miss Em, die Pinky als beloning voor haar vele goede zorgen bij laatste wilsbeschikking de grote villa in eigendom achterlaat. Uiteraard wordt dit testament door de andere fami lieleden met alle middelen bestreden, maar Pinky krijgt hulp van haar arts, die een innerlijke strijd moest overwinnen om haar naar het vijandige Zuiden te volgen. Uit eindelijk wordt Pinky het huis toch toege wezen, waarna zij besluit het als hospitaal voor noodlijdende negerkinderen in te rich ten, bij welke zware taak de jonge dokter haar ter zijde zal staan. Dit stuk telt minder emotionele tafere len dan „Van ander ras" en zal daarom waarschijnlijk ook niet dezelfde opgang maken. Het is in sommige gedeelten zelfs bepaald langdradig, doordat de schrijver zich in zijn dialogen niet altijd voldoende wist te beperken. Hiermede is het evenwel geenszins veroordeeld, want wanneer de regisseur met enig overleg het blauwe pot lood hanteert, kan er ongetwijfeld nog een boeiende voorstelling uit groeien. In ieder geval werd dit reeds bewezen door de Ka tholieke toneelstichting „Kunst door Oefe ning", die er Woensdagavond in het K.S.A.- gebouw te Beverwijk een alleszins verdien stelijke opvoering van wist te geven. Re gisseur F. Hiinsche heeft veel eer met zijn werk ingelegd. Hij vond onder de werken de leden voldoende intelligente krachten om een sluitend geheel te bereiken. Zo zagen wij van mevrouw E. Tervoort-De Goede een gevoelige Pinky en van Tiny Brüins een schijnbaar gevoelloze miss Em, die evenwel over een gouden hart bleek te beschikken. Verder een onderdanige groot moeder van mevrouw A. Berkhout-Snee- kens, een beschaafde en sympathieke jonge arts van A. Moné en een geestig karakter- stukje van G. Bonnema als de oude en levenswijze geneesheer. Zodat ook hier het publiek tevreden kon zijn. „Geen dubbeltje in z'n zak" In het Hervormd Jeugdhuis aan de Rem- brandtlaan te IJmuiden-Oost heerste een permanente vrolijkheid ten gevolge van de grappige verwikkelingen, die J. W. van der Heiden en Henk Bakker in hun blijspel „Geen dubbeltje in z'n zak" hebben ver werkt. Het begint met de overkomst van een schatrijke broer uit Amerika, die toe vallig geen klein geld heeft om een taxi te betalen en daardoor voor een arme sloe ber versleten wordt. Zoals dit alleen maar in een blijspel gebeuren kan, verhindert deze verkeerde conclusie hem niet toch als stille weldoener te fungeren en zo en pas sant nog even zijn nichtje gelukkig te ma ken, door haar met een kleine list aan de man van haar keuze te helpen. Dit preten tieloze gevalletje kreeg van V.V.IJ. een ge zellige, vlotte opvoering. Regisseur A. L. Holtslag had voor het vereiste tempo gezorgd, hetgeen de spelers in staat stelde de vele komische taferelen het volle pond te geven. Een andere aan trekkelijke factor in deze voorstelling werd gevormd door de bereikte eenheid in spel opvatting. Waren er dientengevolge geen uitblinkers, zwakke plekken in de bezetting waren er evenmin. Misschien mag een uit zondering worden gemaakt voor J. Guijt als Frits Benders, die van deze jolige million- nair een gulle en vlotte typering kon ge ven. De dames B. de Kort en J. Guijt deden in charme en levendigheid niet voor elkaar onder, al speelden zij dan ook moeder en dochter. L. van der Plas was een niet min der vermakelijke jonkheer van Panhuij zen die bij het publiek veel leedvermaak opwekte, doordat de lieftallige Loeki hem net ontging. Een aardig rolletje liet ook J. van der Zwan zien, als de dorre boekhou der op vrijersvoeten. JAN VAN DAM. De Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel heeft in Rotterdam zijn jaarvergadering gehouden. In zijn openingsrede sprak de voorzitter, de heer P. Kapinga, onder meer over de salariëring van het overheidspersoneel. Hij zei dat de ambtenaren wat hun salariëring betreft door de centraal beheerste loonpolitiek dei- regering geketend zijn aan de lonen in het particuliere bedrijf. De overheid zal, naar de voorzitter meende, meer naar eigen maatstaven, die verband houden met de speciale positie van het overheidspersoneel, de salariëring van haar ambtenaren moe ten bepalen. De regeringsvoorstellen inzake de sala riëring der middelbare en hogere ambtena ren hebben een punt van bespreking uit gemaakt in de centrale commissie voor ge organiseerd overleg. Het was de heer Ka pinga niet geoorloofd over de voorstellen en over de gang van zaken mededelingen te doen. Een algemene maatregel waarbij alle groepen van ambtenaren een billijke en niet voor allen gelijke verhoging ont vangen zal voorlopig als noodmaatregel aanvaardbaar zijn. Daarop zal echter moe ten volgen een algehele herziening van het bezoldigingsbesluit burgerlijke rijksamb tenaren waarbij de onderlinge salarisver houdingen aan een grondige herziening worden onderworpen. Volgens de voorzitter wensen de samen werkende centrales een commissie waarin zowel de regering als de organisaties zijn vertegenwoordigd en die samen advies uitbrengen aan de regering, die, naar zij wensen, zich moreel gebonden zal achten aan het advies der commissie. Na lang wachten zijn de besprekingen hierover op gang gebracht in een sub-commissie. Het laat zich aanzien, aldus de heer Kapinga dat ten opzichte van de belangrijkste pun ten, die hierbij naar voren komen, vol ledige overeenstemming met de regering zal worden gekregen. per V2 pond 1.00 per stuk Zandkoekjes 55 ct. Boomstammen Moederdagtaarten vanaf 2.00 per stuk Marten vanaf ƒ2.00 per stuk Casembrootstraat 3840 Velserduinweg 294 Velserduinweg 161 Roerstraat 71 Trompstraat 27 Pres. Steynstraat 3537 De zesenzestigjarige koopman H. v. d. M. uit Bloemendaal, die wegens het hulp verlenen aan de Duitsers in 1949 door het Bijzonder Gerechtshof in Amsterdam ver oordeeld werd tot een gevangenisstraf van vier jaar en tevens voor het leven ontzet was om een leidende functie in het grafi sche handelsbedrijf uit te oefenen, stond veertien dagen geleden terecht omdat hij dit vonnis zou hebben overtreden en toch een, overigens klein, bedrijfje zou hebben opgericht. Hij werd vanmorgen vrijgespro ken. De rechtbank achtte het ten laste ge legde niet bewezen. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, had een gevange nisstraf van een maand geëist. In het Rijksmuseum te Amsterdam is Woensdagmiddag een in brons uitgevoerde kop van de in 1941 overleden oud-hoofd directeur dr. F. SchmidtDegener namens een comité, dat hiervoor de gelden bijeen had gebracht, aan het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen overgedra gen. Dr. H. E. van Gelder, voorzitter van dit comité, schetste in zijn toespraak de bete kenis van de arbeid, die dr. Schmidt-Dege- ner voor het museumwezen in ons land in het algemeen en voor het Rijksmuseum waarvan hij twintig jaar hoofddirecteur is geweest -in het bijzonder, heeft verricht. „Zonder zijn bezielende voorbereiding was de verwezenlijking van de vorm van het museum, zoals het thans is geworden, niet mogelijk geweest", aldus spreker, die er aan herinnerde, dat dr. SchmidtDegener ons land ook heeft verrijkt met een litteraire nalatenschap. Hierna bood hij de door de beeldhouwer L. H. Sondaar vervaardigde kon ter plaatsing in het museum aan. Mr. F. P. Th. Rohling, chef van de afde ling oudheidkunde en natuurbescherming van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, die ook woorden van waardering en hulde wijdde aan het be langrijke en blijvende werk van dr. Schmidt Degener, zeide met bijzondere erkentelijk heid voor deze geste van het comité het ge schenk te aanvaarden. Dr. H. Schmidt Degener, een broer van de oud-hoofddirec teur, sprak namens de familie woorden van dank. Harold Stassen, directeur van het bureau voor de Amerikaanse hulpverlening aan het buitenland, heeft voor de commissie voor buitenlandse zaken van de Ameri kaanse senaat verklaard dat het NAVO- straaljagerplan in totaal 1689 in Europa te bouwen straaljagers omvat, waarvan er 804 in Groot-Brittannië, 424 in Nederland en België en 461 in Frankrijk gebouwd zouden worden met steun van Amerikaanse „offshore"-aankopen. Ongeveer 4.200.000.000 dollar zal wor den bestemd voor de vervaardiging van vliegtuigen, vechtwagens, ammunitie, en uniformen voor de NAVO-strijdkrachten. Over de opstelling van deze contracten wordt nog onderhandeld. Koningin Juliana en Koning Haakon van Noorwegen gefotografeerd, in het Konink lijk Paleis te Oslo. Aan oorlogsslachtoffers konden tot dus verre voor de bouw of aankoop van een woning slechts aanvullende bijdragen wor den verleend, indien de nieuwe woning niet groter was clan hun vernielde woning. Nu volgens de premie- en bijdragerege ling woningbouw 1953 wortingen tot 500 kubieke meter met rijksfinanciering kun nen worden gebouwd, is toegestaan, dat bij herbouw de woning ook maximaal 500 ku bieke meter mag zijn. De belanghebbende dient echter de kosten, die het gevolg zijn van het aantal kubieke meters, dat de ver vangende woning groter is dan de verloren gegane, respectievelijk de kosten van de inhoud boven 325 kubieke meter, geheel voor eigen rekening te nemen. Indien de inhoud van de verwoest'e wo ning groter was dan 500 kubieke meter, mag uiteraard tot de oude inhoud worden gegaan. De Indonesische schrijfster mevrouw S. Djojopuspito uit Djakarta is enkele maan den de gast van de Stichting voor Culturele Samenwerking. Gistermiddag werd zij ten huize van de stichting te Amsterdam door een groot aantal van haar vrienden en door vele Nederlandse collega's, onder wie dr. Elisabeth du Perronde Roos. prof. Romein en Annie Romein-Verschoor, de weduwe van de dichter H. Marsman en Mies Bouhuys begroet. Dr. P. ,T. Koets schetste de betekenis van de schrijfster in het Indonesië van voor de oorlog en van nu. Hij bracht in herinnering dat de schrijfster voortkwam uit het zo genaamde ..wilde onderwijs", dat niet gesub sidieerd werd door het gouvernement, om dat het niet de steun en daarmee de af hankelijkheid van de overheid wenste. Daarvan getuigt haar in het Nederlands ge schreven en in ons land bekend geworden roman „Buiten het gareel". Aalsddjk, 6 v. New York te Rotterdam. Amp-enan, 6 v. Calcutta n. Djibouti. Amstelddjk, 5 v. New Orleans te Rotterdam. Appin.gedijk, 6 te Havana. Arnedijk, 6 v. Boston te Philadelphia. Altoireo, 5 St. Pauls Rock n. Antwerpen. Alchiba, 6 v. Rotterdam te Porto Alegre verw. Aldabi, 6 v. Rio de Janeiro n. Santos. Alnati, 5 te Ilheos. Alphard, 6 v. Pto Alegre te Rotterdam. Altair, pass. 5 St. Pauls Rock n. Recife. Alwaki, 6 v. Buenos Aires te New York. Alamak, 7 Suez verwacht. Almkerk, 5 te Genua. Alhena, 5 v. Bremen naar Hamburg. Amor, pass. 5 Kp. Vilano n. Lissabon. Amsteldand, 5 120 m. O.ZO. Bahia n. Santos. Andijk, 6 v. Rotterdam te Antwerpen. Alderamin, 6 nog te Koewait. Alhena, 6 v. Bremen te Hamburg. Abbekerk, 5 470 m. NO. Okinawa. Ailphacca, 5 410 m. Mona Passage. Amistelidiep', 5 480 m. ZO. Madras. Amstelveen, 5 360 m- ZO. Diego Garcia. Ariadne, 5 340 m. N.t.W. Turks eil. Boskoop, 5 510 m. NO. Barbados. Bonaire, 6 v. Georgetown te Amsterdam. Batoela, 5 v. Panigkalpinang n. Blinju. Boschfontein, 5 v. Hamburg n. Antw. Barendrecht. 6 150 m. NO. Finisterre. Breda, 6 v. Hamburg naar Amsterdam. Bali, 5 100 m. ZO. Socotra n. Belawan. Bennekom, 5 560 m. NO. Fayal. Billiton, 5 diwars Kp. Oranje n. Kaapstad. Blitar, 5 dwars Djeddah n. Suez. Blijdendijk, 5 575 m. W.t.N. Flores. Bodssevain, 5 270 m. N.NO. Tristan da Cunha. Celebes, pass. 5 St. Maria n. Alexandrië. Coryda, 5 te Balboa. Caltex Nederland, 5 180 m. W. Kreta. Caltex Per nis, pass. 5 Dungeness. Ceroruia, 5 op de Musi. Cleodora, 5 840 m. Z.ZW. Pitcairn eil. Clio, 25 v. Aruba n. Curagao. Delfshaven, pass. 5 St. Pauls Rock. Duivendijk, pass. 6 Vlissingen. Dongedijk, 6 ca. 18 u. Antwerpen vrewacht. Dalerdijk, 5 80 m. Z. Champerico. Eendracht, pass. 5 19 u. Ouessant. Er inna, pass. 5 Aden. Esso Rotterdam, 6 v. Aruba te Rotterdam. Elrnina, 6 v. Freetown te Monrovia verw. Edam, 5 400 m. O. Kp. Race. Groote Beer, 5 390 m. O. Kp. Race. Groote Kerk, 6 te Port Soedan. Gouwe, pass. 5 Kp. Blanco. Helena, 6 v. Paramaribo te Georgetown. Hera, pass. 5 Vlissingen. Hathor, 5 te Izmir. Hecuba, 6 v. Antwerpen te Amsterdam. Helder, 6 v. Antwerpen te Amsterdam. Hera, 6 v. Amsterdam te Antwerpen. Haarlem, 5 590 m. NO. La Guaira. Helicon, 5 v. Port au Prince n. Pto Plata. Hermes, 5 200 m. NO. Turks eil. Hersilia, b 580 m. NO. Bermuda. Indrapoera, 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Japara (KRL), 5 1000 m. W. Flores. Kalimantan, 6 v. Singap'ore te Soerabaja. Kasdmibar, 7 Tj. PriO' (k ver wacht. Lekhaven, 7 v. Fremantle te Adelaide verw. Limburg, pas. 4 Hawaiian eil. n. Honolulu. Laagkerk, 6 v. Suez n. Aden. Leopoldskerk, 5 v. Amsterdam n. Perz. Golf. Loenerkerk, 7 Karachi verwacht. Leersum, 5 v. Bremen te Hamburg. Lucita, 5 v. Thameshaven n. Salt End. Maasdam, 5 530 m. O.t.N. Kp. Race. Marken, 5 v. New York n. Halifax. Merwede, 5 v. Brownsville 7 New Orleans verw. Meerkerk, 6 v. Antwerpen te Rotterdam. Molenikerk, 5 v. Amsterdam n. Hamburg. Maashaven, 5 60 m. W. Southampton. Macuba, 5 120 m. ZO. Zuidp. Formosa. Modjokerto, 5 v. Panarukan n. Semarang. Noordam, 5 740 m. W.t.Z. Lands End. Noordwijk, 6 v. Baltimore te Havana. Oberon, 6 v. Baltimore te New York. Oranjestad, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Orion, 5 te Alexandrië. Prins Alexander, pass. 5 Vlissingen n. Antw. Prins Joh. W. Friso, 5 ten anker Westhinder Rotti, 6 te Halifax. Reyniersz, 5 v. Gorontalo n. Menado. Ridderkerk, 6 v. Khorramshar te Bahrein. Samarinda, 5 te Manilla. Sarpedon, 6 v. Pto Cabello te Curagao. Scherpendrecht, pas. 5 Kp. Oranje. Sibajak, 5 460 m. NO. Fayal. Stad Leiden. 5 v. Cienfuegos n. Cristobal. Stad Breda, 6 v. Rotterdam n. St. Laurens. Stad Alkmaar, 5 500 m. W. Fastnet. Stanvac Benekat. 6 v. Sungeigerong te Saigon. Stanvac Talang Akar, 7 v. Saigon te Haiphong verwacht. Sunetta, pass. 6 Lissabon. Tamo. 5 te Paianagua. Tawali, 6 v. New Orleans te Mobile. Tjibodas, 3 v. Japan te Kaapstad. Tomini, 5 Ouessant gepas. -n. Port Said. Titus, 5 v. Zante n. Catacolo. Trompenberg, 5 v. Le Havre n. Antwerpen. Tankhaven III, 5 v. Tj. Uban n. Bangkok. Tjibantjet, 6 v. Singapore te Shimizu. Trajanus, 5 v. Bremen n. Hamburg. Tara. 5 240 m. N.NO. Madiera n. Rio de Janeiro Tjikampek, 6 860 m. ZO. Diego Garcia. Van Riebeeck, 6 v. Haitlal te Ambon. Westerdam, 5 380 m. ZO. Kp. Race. Willem Ruys, 5 90 m. ZW. Kreta. Westland, 5 v. Amsterdam n. Hamburg. Waikelo, 5 v. Belawan n. Tj. Prio.k Waal, 5 640 m. Z.ZW. Flores n. Curagao. IJsel, 9 v. Piraeus te Amsterdam verwacht. Zuiderkruis, 5 dwars Luderitzbay. KLEINE VAART Ary Scheffer, 6 v. Odense te Londen verw. Arnoudspolder, 5 v. Antwerpen te Lissabon. Atlantic, verm. 6 v. Londen n. Antwerpen. Att, 5 v. Dublin naar Swansea. Batavier III, pass. 5 Kp. St. Vincent. Bernard, pass. 6 Vlissingen. Beta, pas. 6 Vlissingen. Betty Anne, verm. 7 v. Algiers n. Liverpool. Bill, verm. 6 v. Antwerpen n. Ipswich. Claes Cornpaen, 5 v. Bayonne n. West Hartlepool Citadel, verm 6 v. Londen n. Rochester. Coolhayen, pass. 5 Finisterre. Da je Bohmer, pass. 6 Cannes. Da Capo, 7 v. Duinkerken te Amsterdam verw. Deni, pas. 6 Wight. Diligentia. 5 v. Alexander n. Algiers. Ellewoutsdijk. 5 v. Terneuzen te Gent. Escaut, 5 v. Rotterdam te Hamburg. Evertsen, 4 te Marseille. El jo, 6 te Bari v. Port Lyautey. Emergo, 5 v. Bordeaux te Cardiff. Frema, pass. 6 Vlissingen. Frejo, verm. 5 v. Londen naar Oslo. F e roei a5 v. Hodtenau. Gaasterland, 5 v. Leith n. Kingslynn. Goote, 5 v. Rouaan pass. 6 Casquets. Gerry, verm. 6 v. Bristol n. Manchetser. Glashaven, 5 v. Antwerpen te Kopenhagen verwacht. Haskerland, 5 v. Goeie n. Harlingen. Heemskerk, 5 v. Stettin n. Grimsby. Hag no, 6 v. Belfast te Dublin. Hast I, 4 v. Goole n. Itzehoe. Henrica, 5 v. Leixoes n. Liverpool. Henrica b, 5 v. Norrkoping n. Tyne. Import, 6 v. Rotterdam te Oporto verw. Inspecteur Mellema, pass. Dungenes. Jan Kreumer, 6 v. Zaandam te Delfzijl. Jokurma, 5 v. Barry n. Swansea. Joma, 4 te Manchester. Josien, 5 v. Hamiena n. Bordeaux. Jakob Oorburg, 5 v. Nantes n. Bordeaux. Johannes, pass. 6 Wight. Kemphaan, pass. 5 Kp. Finisterre. Koningshaven, 5 nog te Rouaan. Lyra, 4 v. Parijs te Londen. Maartje, 5 v. Bremen n. Middlesbro. Makum, 6 v. Vlissingen. Marne, 5 te Stockholm. Meres, 4 v. Fedala te Casablanca. Mirach, 5 v. Casablanca te Port Lyautey. Myfem, pass. 7 Brunsbüttel n. Stockholm. Mypuck, 6 te Brussel. Marcella, pass. 6 Wight. Myson, pass. 6 Vlissingen. Maasym, 6 v. Gravelines n. Wisbech. Megrez, 5 v. Las Palmas. Merak. 6 v. Famagusta te Iskenderun. Merwehaven, verm. 6 v. Duinkerken n. Casa blanca. Mirfa.k, 7 v. Tarrakonga te Amsterdam verw. Muphrid, 5 v. Rotterdam te Casablanca. Nieuwehaven, pass. 6 Vlissingen. Noorderlicht, 6 v. Ronskar te Lugnvik verw. Noorderhaven. 6 v. Hamburg te Kingslynn. Nassauhaven, 6 v. Gothenburg te Helsingborg verwacht. N.jord, verm. 6 v. Ellesmereport n. Hennebont Noord, 6 v. Thameshaven te Isleofgrain. Oise, 5 te Vestervik. Omlandia, 5 v. Casablanca naar Caen. Oleum, 5 v. Middlesboro n. Theems. Olivier van Noort, verm. 6 v. Bayonne n. Cardiff Poortvliet, 3 te Casablanca. Prinsengracht, pass. 6 Vlissingen. Ponza, 5 van Londen naar Goole. Prins Bernhard, pass. 6 Northforeland. Rapid, 5 v. Le Havre naar Rotterdam. Rijnhaven, 5 v. Valencia te Castellon. Spes, verm. 6 v. Dakar n. Duinkerken. Sumatra, pas. 5 Vlissingen. Sirius, verm. 6 v. Londen n. Duinkerken. Strijpe, 6 v. Fowey te Amsterdam. Tinda, pas. 6 Vlissingen. Trianca, pass. 6 Vlissingen. Tilly, 5 te Rundvik v. Sundsvall. Texel, 6 v. Maassluis te Boston verw. Tyro, 5 v. Rotterdam te Drogheda. Urmajo, 5 v. Qumper naar Par. Van Gelder, 5 v. Antwerpen te Cardiff. Vlieland, 6 v. Rotterdam te Gothenburg. Vlier, 6 v. Vigo te Antwerpen verwacht. Vrijbyrgh, 6 v. Rouaan n. Lo-nden. Vinicat Atque Polit, 6 v. Cardiff te Bristol. Vrouwepolder. 6 v. Antwerpen n. Rotterdam. Waleniburgh, 5 te Middlesboro. Westerschelde, 6 v. Nantes te Bayonne. West-laan, 5 v. Hamburg naar Rotterdam. SLEEP VA ART Rode zee, 5 t.h.v. Daedalus Rif. Thames, pass. 5 Daedalus Rif. Zwarte Zee, pass. 5 Daedalus Rif. Maar geef haar een heerlijke taart van BANKETBAKKER!] DE GROOT Wij zijn ruim gesorteerd in luxe dozen bonbons. D. DE GROOT Jac. van Heemskerkstraat 7 IJmuiden - Tel. 4535 KOUSENREPARATIE 5 ct. p. ladder. Desgewenst in 1 dag klaar. Meidoornstr. 11, IJm.- Oost. NETTE KOSTGANGER ge vraagd. Wijk aan Zeeërweg 154, IJmuiden. SIGARENMAGAZIJN „DE SPORT" biedt aan: Luxe do zen sigaretten v.a. f 1.88, shagdozen v.a. 20 ct., pijpen en doorrokers v.a. 75 ct. 1/2 p. tabak v.a. 75 ct. Wijk aan Zeeërweg 146, IJm. B. PIET. Kalfslappen 1.45 p. p., 1/2 p. metworst 1/2 p. le verworst 1.1/2 p. met worst 1/2 p. bloedworst 1. 1/2 p. ham 1.—, pekelvlees 40 ct. p. ons, 1 p. gehakt 1/2 p. vet 1.75, 1 p. carbonade, 1/2 p. vet 1.90. 1 p. doorregen osselappen 1/2 p. vet 1.90. Si- renéstraat 14. Tel. 5613. SEXTANT te koop gevr. H. Wennis, Popelstr. 6, IJm.-O. LES-ACCORDEON m. koffer te koop. Trompstr. 116, IJm. JONGE KONIJNEN te koop. Lagersstraat 1 a, IJm.-O. GR. DEVENTER TAPIJT f 125, eiken linnenkast f 40. Brieven L 1398. WEGENS VERTREK: pr. 2 pers. complete slaapkamer f 125, vloerkleden. Brieven L 1397. KEURIGE DAMESGARDE ROBE, m. 44-46, w.o. n.we mantel en hoeden. Tel. 24402 Haarlem. KINDERLEDIKANT te koop met matr. Waalstraat 54, IJm. Oost. LUXE AUTO te huur, grote wagen. Zeeweg 308, tel. 6306 en 4085, Driehuis. HADDEN WIJ DAT MAAR eerder geweten, vrouw. Zag ik bij VAN VEEN, thans le Hasselaerstraat 5 (bij Zijl- weg), Haarlem, een pracht van een Clubstel staan voor f 299, maar f 5 per week. VOOR GLANZEND WRIJF- GEREI, naar Vondel Schoen makerij. v. Wassenaerstr. 65, muiden-O. B. PIET. Doorregen varkens lappen 1.20 p. p.,Dik vet spek 1.05 p. p. Reuzel 65 ct. p. p. Mager gerookt spek 1.40 p. p. Niervet 70 ct. p. p. 2 pnd. gehakt 2.50. Kalfskrabbetjes 25 ct. p. p. Sirenestr. 14, Tel. no. 5613. WIE HEEFT RODE AUTO PED op luchtbanden meege nomen? Stond v. vaam in Kennemerlaan naast firma Zijp Kruijver. Teg. bel. te rug bez. Wilh.kr.de 01. ZOEK: j. hond. bruin-zw. krullen (reu) Stationsweg 1. Tel. 5157. LUXE AUTO'S TE HUUR, zonder chauffeur, per week. Bill, prijzen. Zeeweg 219 of 197. Tel. 5052, IJm.-O. WIE WIL KLEINER WO NEN? Santp. St. 2 kamers, keuken, 3 sl. ruilen voor buisje, IJm.-O. Br. L 1396. WANDELWAGEN te koop, z. g. a. n. D. Koning, Eemstr. 5. IJmuiden. TE KOOP AGB.: weckketel met thermometer 75 fl. iy2 1. ringen en klemmen f 30, 2- pits vergasser f 8, verchroom de petroleumkachel f 15. Rijksweg 324, Santpoort-D. PICK UP voor radio te koop z. g. a. n. met 7 platen f 65. Adres bur. van dit blad. OUDERWETSE Ï.ÏAHONIE STOELEN te koop gevr. Dr. Leydsstraat 7 Tfll. 20413, Haarlem. VAN EWIJK's WERK, kwa liteitswerk. Schoenmakerij Acaciastraat 1, IJm.-O. OPGEMAAKTE BAKJES voor Moederdag met vaste planten vanaf f 2 bij Twisk, Willemsplein. Tel. 4110. GESCHENKEN VOOR MOE DERDAG. Ruime sortering in Eau de Cologne etc. ..Eli zabeth", Wijk a. Zeeërweg 164 t. o. Watertoren. VOOR MOEDERDAG grote sortering bloemen en planten bij J. Twisk. Voordelige prij zen. Willemsplein. Tel. 4110. VOOR MOEDER een mooie las. Dan komt U bij Olden burg goed van pas. Lagers straat 14. WONINGRUIL. Agb. Bergen (N.-H.) vrijst. middenst. won. bev. 5 kamers, zolder, keu ken enz. Gevr. in Gem. Vel- sen woning, onversch. waar. Brieven L 1395. O O O- °0 QOOu En ik vind. dat DAT toch wel in de krant mag, want zo vréselijk veel reden voor vreugdesprongen is er in deze tijd niet PRiMAVERA MATRAS Verend interieur m. 10 jaar garantie. Damast tijk. 1-persoons met kapok kussen TE KOOP AANGEB. pracht wortelnoten dressoir, afm. 2-1-0.70 M. compl. met iaden en uitschuifblad enz.. Okkel Moeke, Wilhelminaplein 16 Heemstede. Tel. 39372. WOLBOUCLÉ LOPER Frisse moderne A (Efi kleuren 50 cm. br. w MODERN KARPET Effen met wit biesje. Wol- bouclé, 200 x 300. In groen - grijs, rood en goudgeel Het kwam allemaal door die mooie gordijnen Ik was op een ren naar huis gegaan met mijn nieuwe bezit en toen manliei juist zijn ,.wat- kostte-dat-wel"-geziclit begon te zetten, ver telde ik hem de prijs. Heus hij sprong een gat in de lucht! Dit is GEEN verhaal vaD Mevr. J. M. te V., het is het verhaal van iedere Nederlandse Huisvrouw, die bij ons koopt. En hier is de oplossing van dit geheim: Door middel van een gezamenlijke, groot scheepse inkoop van meer dan 100 groot winkelbedrijven, zijn wij in staat het aller- allerbeste in binnen- en buitenland in te kopen. Daardoor kunnen wij een keuze maken uit de uitgebreidste collecties kwa liteitsgoederen. Daardoor kunnen wij speciale dessins en speciale artikelen alleen voor ons laten maken. En van die doeltreffende, economisch georganiseerde, gezamenlijke in koop profiteert Li èn wat in deze tijd van hooskijkende echtgenoten héél belangrijk is.. betaalt de allerlaagste prijs! m Woninginrichting Beverwijk ïf..i fi- *y§J

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 10