„Nederland" de eerste aan ÏJmuidens marktplein Velsens cultureel leven in de komende week V Sportmiddag voor WIJ en Waterloo Agenda voor Velsen VOORJAAR IN VELSEN - VANDALEN IN DE VELDEN fablo Ph. de Koning 24 Wethouder W. F. Visser trots op de moed van de middenstand Cursus kamptechniek werd een succes Fusie Kinheim-VVB definitief van de baan '^Brieven aan de redactie Beverwijk VRIJDAG 8 MEI 1953 10 Veteranen op Waterloo-terrein VSV ontvangt Zondag Sneek Slachtoffer van val met fiets overleden Kijk Uit tegen Santpoort J. Weenink wederom winnaar van de Holland I beker Raad Maandag bijeen Scheepvaart Mei-aanbied i ng Een in glas geëtste Phoenix, het sym bool der herrijzenis, tekent in het trappen huis van het nieuwe pand der N.V. „Ne derland" aan ÏJmuidens Marktplein de volharding, waarmee deze getroffen onder neming zich aan acht jaar afbraak en een improvisorisch onderkomen aan Zeeweg en Trompstraat heeft weten te ontworstelen. Toen gistermiddag directeur C. de Jong de deuren van dit eerste grote zakenpand aan het verder nog onbebouwde Marktplein voor een grote schare belangstellenden kon openen, kwam er een eind aan een moei lijke tijd. Er zal overigens niet al te lang op de buren gewacht hoeven te worden, want wethouder W. F. Visser deelde tijdens zijn felicitatiespeech mee, dat B. en W. van Velsen deze week de aanleg van het plein hebben gegund. Er zal voorts overwogen worden, dit Marktplein aan zijn doel te doen beantwoorden, door er ook werkelijk een weekmarkt op te houden. De wethouder, die met zijn collega F. J. A. Strijbosch en de secretaris der gemeen te, de heer J. Veenstra present was, vond een van trots blakende heer C. de Jong tegenover zich. Hij heeft de vele genodig den een hartelijk welkom toegeroepen en meer speciaal de besturen der Huisvrou wenverenigingen, middenstands- en tex- tielorganisaties en de architect, de heer J. van Herwerden, om daarna in gedachten de lijdensweg na te gaan die „Nederland" af liep sinds haar vroegere panden onder Duitse handen sneuvelden. Dat de gast vrijheid hem verleend op de „uitwijk- adressen" hem even dankbaar stemde als de trouw zijner klantenkring, hoeft geen betoog en na een lange reeks bedankjes jegens allen, die dit naar IJmuidense maat staven wel heel ruim opgezette complex hielpen zetten en voltooien, kwam wet houder Visser aan het woord. „Zaken als deze heeft Velsen nodig" merkte hij op „en ik ben er trots op, dat een aantal middenstanders de moed heeft mee te werken aan de bouw van een nieu we stad, waar het voor de vrouwen goed wordt om te winkelen, zodat zij niet naar andere oorden gaan. Hij sprak tenslotte de hoop uit, dat deze nieuwbouw de spoorslag Zaterdag vindt op het „Waterloo"-terrein een treffen plaats op voetbalgebied tussen de verenigingen „Waterloo" en WIJ. Dit als afsluiting van de gehouden contactavonden, waarbij om de eer gestreden werd met dam men, sjoelen, klaverjassen, biljarten, tafel tennis en hersengymnastiek. Er is een mooie wisselprijs beschikbaar gesteld voor die ver eniging, welke Zaterdag de meeste punten weet te behalen. Het programma is als volgt: 3 uur: VVIJ-veteranenWaterloo-vetera- nen; WlJ-Junioren A-Waterloo-Junioren A. 4.15 uur: Volleybal-demonstratie door 2 verenigingen uit Haarlem. 5 uur: Waterloo 1WIJ 1; Waterloo 2 WIJ 2. Opstelling van de beide veteranen-elf tallen: Waterloo: A. Iskes J, v. Es, J. Vastenhouw W. v. Zonderen, P. Zwaan, J. de .Vries A. v. Zonderen, C. v. d. Linden, A. ten Hoorn, A. Kok, P. Warmehoven WIJ: E. de Waard D. de Niet, M. van Dongen I. Groeneveld, K. de Koning, C. Koomen G. Hoek, W. Oldenburg, D. Plokker, W. v. d. Steen, F. v. d. Plas Het eerste elftal van VSV krijgt Zondag Sneek op bezoek. De IJmuidenaren ver schijnen met: v. d. Windt Schoon, C. Kunst J. Tielrooy, W. H. Hazeveld, J. J. Stijger H. de Bie, P. v. d. Kuil, P. Bouwens, S. de Graaf, S. F. Thoolen. De rest van het programma ziet er als volgt uit: VSV II— OWO II, 12 uur; VSV III—Storm vogels III, 10 uur; VSV V—Bloemendaal III, 12 uur, allen op het terrein in Driehuis. De 49-jarige heer B. W. W„ sigarenhan delaar uit de Oranjestraat, die Woensdag ochtend op de Haringkade in IJmuiden fietsende, over een hond reed en een lelijke val maakte, is in de Valeriuskliniek mede aan de gevolgen van zijn val overleden. VRIJDAG 8 MEI Velser Kunstkring „Voor Allen", Kamer muziekavond, 20 uur, Hervormd Jeugdge- bouw, IJmuiden-Oost. Nutsbibliotheek. Uitlening van 19.30- 21.30 uur, Heidestraat. Thalia, 20 uur: „Muiterij op de Bounty". Rex, 20 uur: „Vergif". Expositiezaal Heidestraat, 20.30: Ope ning expositie van werken van W. A. Oepts. Raadhuis, 10.30-11.30: Spreekuur wet houder van Financiën. ZATERDAG 9 MEI Gouden Kruisdragers. 4-daagse, reünie te Velserend, Santpoort. Schoolvereniging Gymnasium, toneeluit voering „De ingebeelde zieke" van Mo lière, 20 uur, Hervormd Jeugdgebouw, IJmuiden-Oost. Thalia, 19 en 21.15 uur: „Muiterij op de Bounty". Rex, 20 uur: „Vergif". Expositiezaal Heidestraat, 14-17 uur, ex positie van werken van W. A. Oepts. Feestweek Santpoort, 20.30 uur, film avond in burgemeester Rijkenspark. moge zijn voor anderen, die eveneens plannen hebben. Een haast onafzienbare rij van sprekers heeft daarna de onver zettelijkheid van directeur De Jong gepre zen, terwijl hem ettelijke cadeaux werden aangeboden, waaronder het Phoenix-raam namens de inkoopcombinatie Nederland. Moderne winkel Met zijn kelder voor de woninginrich- tings-toebehoren, zijn lichte parterre voor alles wat het vrouwenhart kan bekoren, een showroom voor de damesconfectie op de eerste étage en de beddenafdeling onder het (met „cusvellen" gedekte) dak is er aan het Marktplein een aanwinst van be lang voor Velsens middenstand verrezen: het grootste der nieuwgebouwde zaken- complexen, dat hopelijk de aanzet gaat worden van een winkelcentrum van for maat. Vier lessen over kamptechniek is niet veel. En als deze lessen dan nog gegeven worden door een man als de heer J. Stoo- velaar uit Amsterdam, die door zijn wijze van les geven al heel gauw de „school sfeer" weet op te heffen, dan is het niet te verwonderen dat de cursisten om een vijfde avond gaan vragen. Dit is gebeurd in de Moerbergschool in IJmuiden, waar onder auspiciën van de Velsense Jeugd Centrale voor het eerst in de geschiedenis van Velsen jongelui van allerlei richting en inslag gezamenlijk, als in familiever band, zich hebben laten inwijden in de kunst van het kamperen. Deze vijfde avond heeft als besluit van de cursus een feestelijk tintje gekregen. De heer Stoovelaar heeft kampplaatjes vertoond, met de nodige explicaties er bij op de hem eigene manier en daarna heeft hij nog een aantal hem gestelde vragen beantwoord. Want er is nu eenmaal op zo'n laatste avond nog wel het een en an der te bepraten speciaal over mogelijke hachelijke situaties tijdens de zomerkam- pementen. Wat moet er gebeuren als de tent het begeeft, of als het water binnen hoost? De heer Stoovelaar wist ook hier raad voor te schaffen. En toen déze „officiële les" achter de rug was hebben de cursisten op kampma nier eigen bijgedragen „tot lering en ver maak" opgedist en kwam de stemming er helemaal in. Maar ook aan het gezelligste samenzijn komt een eind en het was de voorzitter van de V. J. C. de heer W. Wessels, die tot besluit aan 36 cursisten een getuig schrift, mede ondertekend door de wet houder van Onderwijs overhandigde en de „geslaagden" succes wenste. Een gestencild werkje als aanvulling op het geleerde en een boekwerkje over kampwerk completeerden het geheel. Hoe het zij: deze eerste cursus over kamp techniek is een succes geworden. De V. J. C. gaat vol moed verder op dit pad. Als het nu maar echt zomer wil worden! Blijkens een bericht in één der bladen zou de fusie tussen de voetbalverenigingen Kinheim en VVB, na de afwijzing in de jaarvergadering van Kinheim, weer aan de orde komen wegens het besluit van het Kin- heim-bestuur onder zijn leden een referen dum te houden. Inderdaad was de betreffende circulaire volgens de wens van Kinheim's voorzitter voor uitgifte gereed gemaakt, toen bleek, dat na de afwijzende houding van een aan tal leden tijdens de jaarvergadering een bestuursminderheid deze houding deelde, ondanks het feit, dat de betrokken bestuur ders samen met de voorstanders de fusie plannen steunden vóór dat de jaarvergade ring aanving. De meerderheid van het Kinheim-bestuur, voorstanders van de eventuele fusie, hoopte door het referendum steun te vinden. Op het laatste ogenblik echter werd het houden van een referendum ongewenst ge acht, omdat, zoals de heer E. Sanders, voorzitter van Kinheim, ons mededeelde, van de zijde van VVB er geen prijs meer op werd gesteld de besprekingen voort te zetten in verband met de wetenschap, dat het idee bij Kinheim toch geen meerderheid van stemmen zou krijgen. Derhalve zijn dus verdere onderhandelin gen onmogelijk geworden en zoals trou wens Donderdagavond tijdens een bijeen komst van Geel Zwart-supporters werd bekend gemaakt is een fusie Kinheim- VVB thans definitief van de baan. Staartje aan schaakcompetitie De bondscompetitie van de NHSB krijgt voor het vierde tiental van de schaak club „Kijk Uit" nog een staartje, daar het de competitie beëindigd heeft met een ge lijk aantal punten als twee andere clubs: Santpoort II en VAS VÜ. Om uit te maken wie in deze groep kam pioen zal worden, heeft de wedstrijdleider van de NHSB een tweetal beslissings wedstrijden vastgesteld en zo speelde het vierde tiental in het clublokaalvan Pat- Mat te Beverwijk haar eerste beslissings wedstrijd tegen Santpoort II. Dat er flink gevochten is om de punten bewijst wel de uitslag 44 met twee afgebroken partijen. Aarts aan het eerste bord had bij het afbreken tegen Vosman een gelijke stelling en het ziet er erg remiseachtig uit. Hoog- zaad speelde fel bp aanval en met succes!, v. Niekerkerken was minder gelukkig; na lange tijd in het voordeel te hebben ge staan, werd de tijdnood hem noodlottig en toen deze was opgeheven, hield hij een verloren stelling over. A. v. d. Plas en Enklaar schoven hun stelling geheel in elkaar en het zag er ook hier naar remise uit, maar Van der Plas dacht er anders over, gooide de stelling open en had zowaar succes. Krab moest het opnemen tegen Hou terman en kreeg ook al een ingewikkeld spel, toen hij op vereenvoudiging speelde, boette hij er een pion bij in; de afgebro ken stelling zal wel op remise uitdraaien. Abspoel bevond zich al spoedig in moei lijkheden, maar v. Duin wist dit niet uit te buiten en werd, zii met enig geluk, mat gezet. Tol speelde sterk aanvallend, offer de zelfs een stuk, maar in 't Veld omzeilde alle klippen en won onbedreigd. Brouwer leek in het begin al heel spoe dig te winnen, maar het duurde nog gerui me tijd voor Lobouchère zich gewonnen gaf. v. Marion was niet op dreef en Hos profiteerde daar op de juiste marnier van en gaf hem geen kans meer. Tenslotte nam Van een ingezetene ontvingen wij onderstaand rijm, dat helaas maar al te waar is. Wij bevelen het dan ook met klem in aller belangstelling aan, omdat dit vers wil wijzen op een euvel, dat steeds dieper doorvreet en dreigende vormen gaat aannemen. WANNEER het werken is gedaan dan mag ik graag eens rustig gaan naar buiten, naar het frisse groen van park en bos en van plantsoen. Dan zie ik bloem en geurig kruid, dan lopen alle bomen uit. De vogels zingen in het groen zij zijn weer ijverig van doen, ze maken nu hun nieuwe nest, wat nodig is en opperbest! Want.... komen er geen kleintjes weer dan zijn er dra geen vogels meer! Ik voel me prettig en gerust, ik zie de wereld weer met lust! Al lijkt DE MENS soms naar en slecht NATUUR blijft altijd fris en echt! Maar als de Zondag is gedaan, ik 's Maandags naar mijn werk moet gaan en dan een blik werp op het groen van bos en park en van plantsoen. dan is er vaak wat droefs gebeurd. Want bloem en tak is afgescheurd en neergeworpen langs de kant bij afval, ijscohuls en krant, bij schillen, proppen en de rest en heel de schoonheid is verpest. De vogels zingen minder blij; geen nest heeft meer een enkel ei! (Verkort weergegeven) U kunt dit schrijven beschouwen als een noodkreet. Een noodkreet, die uw aan dacht wil vestigen op het dit jaar wel bui tengewoon ontstellende euvel van het nestenuithalen. Waarschijnlijk doordat in verband met het koude voorjaar de bomen wat laat in blad komen en daardoor de vogelnesten wat meer onbeschut zijn blijft er letterlijk geen nestje zitten. Leven we hier dain in een soort wildenstaat waar nie mand enig begrip heeft van Natuur en Natuurbescherming? Is de zware strijd die de kleinere vogels hebben te voeren tegen hun natuurlijke vijanden als katten, we zels, hermelijnen, gaaien, kraaien en kauw tjes al niet voldoende? Of laat het de gro tere en kleinere mensen totaal onverschil lig of we binnen een klein aant*l laren ge heel zonder vogels (uitgezonderd mussen en kauwen) zitten in de gemeente Velsen? Is het dan absoluut onmogelijk, dat poli tie, onderwijzers en ouder», ja vooral de ouders, de jeugd aan heit verstand bren gen dat het, zoals het nu gaat, alle perken te buiten gaat? Want het is inderdaad on rustbarend! J. J. BOLLAND De jeugd is er voorbijgegaan (En Vaderlief ging soms vooraan!) en plunderde wat leeft en groeit. DE MENS heeft zich er mee bemOeid! Gij, Velsenaren, groot en klein! Wilt trachten geen vandaal te zijn! Spaart vogels, bloemen, boom en kruid! Breng naarstig voort dit nieuw geluid: „Natuur is een zéér kwetsbaar goed, Dat ieder mens beschermen moet". In de in de Philips Schouwburg te Eindhoven gehouden bijeenkomst ter viering van het 25-jarig bestaan van de bedrijfsgeneeskunde bij de N.V. Philips Gloeilampen fabrieken, heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer J. G. Suurhoff, meegedeeld, dat het de Koningin heeft behaagd dr. C. G. E. Burger, het hoofd van de medische afdeling van Philips, te benoemen tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Minister Suurhoff (rechts) overhandigt dr. Burger de versierselen van de Ridderorde. Spuls Jr. het initiatief in zijn partij tegen Pietersen, maar op het moment, dat Spuls meende zijn slag te kunnen slaan, ging hij zelf mat. Verwacht wordt, dat beide af gebroken partijen remise zullen worden, zodat de uitslag 55 zal worden. Dit be tekent, dat Kijk Uit IV de wedstrijd tegen VAS VII per se zal moeten winnen om nog een kansje te hebben. Deze ontmoeting wordt a.s. Vrijdag te Haarlem gespeeld. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgen op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIS. MEDISCHE VERZORGING TIJDENS HET WEEKEINDE IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn uit sluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: P. Brou wer, Kon. Wilhelminakade 79, tel. 4507 en A. van Leusen, Van Tuylweg 34, tel. 4328. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts. W. van Haselen, Leeuwerik laan 52, tel. 4290. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Kennemer Apotheek, Wijk aan Zeeërweg 101, tel. 4204. V erloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 of ipevrouw Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Zaterdagmiddag van 12 uur tot Zondag 9 uur arts Fierstra, Zeestraat 88, tel. 3737 en van 9 uur tot 24 uur: arts De Lange, Wijk aan Duinerweg 3, tel. 4234. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken Tijdens het weekeinde neemt waar: Apo theek Duinwijk, Populierenlaan 44, telef. 3388 en Apotheek Reindersma, Wijker- straatweg 164, tel. 3883. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts M. Trooster, W. Daniëllaan 14, tel. 8410 te raadplegen. Apotheken Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalse weg 85, Bloemendaal, tel. K 2500 22181 en Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42 te Santpoort-dorp, tel. K 2560 8284. VELSEN Wijkdiensten Voor Santpoort Zr. I. de Jong, Brede- roodseweg 45, tel. 8756. Voor Velsen- Noord, Velsen en Driehuis Zr. Sj. Koerse, Leeuweriklaan 21, IJmuiden-Oost. Voor IJmuiden en IJmuiden-Oost Zr. T. de Beurs, Lijsterlaan 21, tel. 4378. De heer en mevrouw Terrible keerden per „Duke of York" van Rotterdam waar zij hun vacantie hadden doorgebracht naar hun woonplaats Lewisham (Londen), terug. Ook zij overleefden de schipbreuk van de „Duke of York". ZONDAG 10 MEI Thalia, 15 uur: „Opstand in Colorado", 19 en 21.15 uur: „Muiterij op de Bounty". Rex, 15 en 20 uur: „Vergif". MAANDAG 11 MEI Toneelvereniging „Opwaarts", toneeluit voering, 20 uur Gebouw „Concordia" te Velsen-Noord. Nutsbibliotheek, uitlening van 19.30 uur tot 21.30 uur in de Heidestraat. Thalia, 20 uur: „Muiterij op de Bounty". Rex, 20 uur: „Vergif". DINSDAG 12 MEI Goede Herder Kerkkoor en Kinderkoor Goede Herder, concert 20 uur Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan IJmui den-Oost. WOENSDAG 13 MEI Gemeentepersoneel, vertoning van de Fordfilm, 20 uur Hervormd Jeugdge bouw IJmuiden-Oost. Velser Dameskoor, concert, 20 uur Pa tronaatsgebouw IJmuiden-Oost. Thalia, 20 uur: „De vloot op stelten". Rex, 20 uur: „Jungle Jim en de skelet mannen". DONDERDAG 14 MEI Cabaretvoorstelling 20 uur in het Rex Animo voor schooldammen Reeds zijn bij de organiserende damclub DCIJ enige inschrijvingen van deelnemen de scholen voor de school-damcoimpetitie binnengekamen. De inschrijving voor de scholen blijft open tot 21 Mei en er komt slechts van elke school 1 kwartet in aanmerking de eer op de honderd velden hoog te houden. De finale zal dan wonden gespeeld in het Cultureel gebouw onder leiding van DCIJ, welke vereniging enige fraaie prij zen beschikbaar heeft gesteld. In de bovenzaal van het K.S.A.-gebouw werd gisteravond de finale om de Hol land I beker in het Hoogoven-tafeltennis- tournooi gesp?eld. Evenals vorig jaar werd in de A-klasse, heren, de heer J. Weenink weer winnaar; hij kwam in deze slotwed strijd uit tegen de heer F. de Loor. Het dames B-klassement werd na een span nende match tussen de dames Duin en J. Bosscher door laatstgenoemde gewonnen. De heer F. Kraayenveld won van de heer J. de Reus in de C-klasse heren. De prijs uitreiking zal op een nóg nader te bepalen feestavond plaatsvinden. Maandagavond 11 Mei, 's avonds half acht, zal de raad der gemeente Beverwijk in een openbare vergadering bijeenkomen ten stadhuize, voor de volgende agenda punten: 1. Onderzoek van de geloofsbrief van het in de vacature J. Zuidersma be noemde lid van de raad J. Bleeker. 2. Be noeming van personeel bij het Nijverheids onderwijs, 3. Voorstel tot het instellen van rechtsvorderingen ter zake van onteigening van onroerend goed, gelegen nabij de Grote Houtweg, Alkmaarseweg, Kuikens- weg en de Arendsweg. 4. Voorstel tot het aangaan van geldleningen. 5. Mededelingen en ingekomen stukken. Almdijk, 7 te Antwerpen. Almkerk, 6 v. Genua n. Port Said. Amor, 6 v. Lissabon n. Malta. Amstelkroon, 6 v. Sorong n. Moetoeri. Amstelpark, pass. 6 Kp. Race. Arendskerk, pas. 6 Gibraltar n. Genua. Argos, 6 v. Merssina n. Patras. Alblasserdijk 7 v. Mobile te Tampico verw. Abbedijk, pass. 6 Scilily's. Abbekerk, 8 v. Yokohama te Takao verwacht. Alamak, 7 v. Suez n. Port Said. Aldaibi, 6 te Santos. Algenib, 6 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Ampenan, 7 Mini coy gepass. Arendsdijk, 6 v. Victoria. Arkeldijk, 6 v. New York n. Rotterdam. Aalsum, 6 dwars Cochin n. Colombo. Akkrumd'ijk, 6 480 m. ZO Ceylon. ALbireo, 6 290 m. N. St. Pauls Rock. Alioth, 6 140 m. ZW. Ouessant. ATkaid, 6 v. Hamburg n. Antwerpen. Alphacca, 6 120 m. NW. Sombrero eil. Altaar, 6 1'50 m. N. ten O. Fernando Noronha. Amstelveen, 6 190 m. W. Diego Garcia. Annenerk, 6 475 m. O.ZO. Kp. Guardafui. Aludra, 6 v. Damman te Koe wait. Bengkalis, pass. 6 Sabang n. Belawan. Borneo, pas. 6 Gibraltar n. Bona. Boskoop, 6 780 m. NO. Barbados n. Southampton Breda, 7 v. Hamburg te Amsterdam. Barendrecht, 7 Ouessant gepass. Blommersdijk, 8 Rotterdam verwacht. Batoela, 6 v. Panigkalpinamg te Blinju. Benneikom, 6 280 m. NO. Fayal. Billiton, 6 420 m. NO. Belem. Blitar, pass. 6 Brothers n. Suez. Boissevain, 6 510 m. O.NO. Tristan da Cuniha. B<a>li, 7 380 m. W. ten N. Minicoy. Chama, 6 v. Mena al Ahmadi n. Gibraltar. Cottica, 6 v. Trinidad n. Paramaribo. Callisto, 6 v. Quebec n. Nederland. Cronenburg, 5 v. Castrourdiate n. IJmuiden. Celebes, 6 509 m. W. Kp. St. Vincent. Ceroniia, 6 v. Pladiju n. Singapore. Dongedijk, 6 te Antwerpen. Delfland, 6 v. Santos n. Rio Grande. Duivendrecht, 7 v. Havre te Londen. Delfsha-ven., 6 150 m. N. St. Pauls Rock. Enggano, 7 v. Genua te Barcelona. Esso Amsterdam, 6 v. Rotterdam te Batonroue verwacht. Esso Den Haag, 9 ca. 12 u. v. Aruba aan de Hoek v. Holland verwacht. Erinna, 6 d'wars Massawah. Friesland (SSM), 7 v. Sunderland te Aalborg. Friesland (KRL), 8 ca. 20 u. Hoek v. Holll. verw. Gad'ila, 7 v. Soerabaja te Ballkpapan. Garoet, pass. 7 Str. Messina n. Port Said. Gaasterkerk, 6 v. Penang n. Port Swettenhain Haarlem, 7 te La Guaira. Hector, pass. 6 Kp. Bon. Heemskerk, 6 750 m. N. St. Helena. Indrapoera, 6 19 u. v. Rotterdam te Hamburg. Ittersum, 7 v. Amsterdam te Saigon. Jagersfontein, 6 v. Teneriffe n. Southampton. Jupiter, 6 v. Tripoli n. Benghazi. Java, 6 v. Bremen 8 A-ntwerpen verwacht. Kota Baroe, 7 te Tj. Priok. Kedoe, 7 v. Adien n. Belawan. Karaton, 6 v. Paiembang n. Belawan. Theater IJmuiden-Oost. Rex, 15 uur: „Jungle Jim en de skelet mannen". Thalia, 15, 19 en 21.15 uur: „De vloot op stelten". VRIJDAG 15 MEI Nutsbibliotheek, uitlening van 19.30 tot 21.30 uur Heidestraat. Thalia en Rex, nog niet bekend. ZATERDAG 16 MEI Thalia en Rex, nieuw programma. ADVERTENTIE HET NIEUWE OVERHEMD met vast boord (trubenised) H- gevoerd front dubbele manchetten gemaakt van sublieme pope- line, speciaal voor Fablo geweven elegant van snit in de kleuren: bleu - petrol - grijs - wit lever - groen Speciale prijs 15.90 ,,Fablo"-achtig goed! KENNEMERLAAN TEL. 4963 Kasimbar, 7 te Singapore. Kota Agoeng, 6 v. Amurang n. Makassar. Lawaik, 6 v. Bombay n. Cochin. Loppersum, pass. 6 eil. Wight. Loenerkerk, 7 te Karachi. Loosdrecht, 6 te Bombay. Laagkerk, 6 in Golf v. Suez. Le Madre, 6 v. Rangoon n. Singapore. Lemsterkerk, pass. 6 Kp. E'llba n. Suez. Lucita, 6 v. T'hameshaven te Salt End. Lieve VrO'Uwekerk, 7 op de Weser. Lutterkerk, 7 v. Antwerpen te Hamburg. Maasdam, 6 150 m. O. Kp. Race n. Halifax. Mariekerk, 5 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Marisa, 7 v. Fao op rede PLad'ju. Muiderkerk, 6 te Antwerpen. Murena, 6 v. Port Pirie naar Miri. Mentor, 6 v. Amsterdam 7 te Rotterdam naar Middellandse Zee. Manoeran, 7 te Port Said. Maashaven, 6 150 m. W. Fastnet. Ma.lea, 5 650 m. N.NW. St. Pauls Rock. MolenJkerk, 6 v. Amsterdam te Hamburg. Nestor, 6 660 m. NO. Fayal n. Barbados. Noordam, 6 830 m. O. ten Z. Kp. Race. Nieuw Amsterdam, 7 v. Algiers 8 Palermo verw. Omala, 6 v. Beirouth n. Spezia. Oranjefontein, 6 v. Antwerpen te Amsterdam. Oranjestad, 7 v. Cristobal te Amsterdam. Polyphemus, 7 v. New York n. Baltimore. Prins Alexander, pass. 6 Vlissingen n. Hamburg. Prins Fred. Willem, pass. 6 Vlissingen n. Bremen Prins Maurits, 3 v. Rotterdam te Montreal. Prins Willem V, 7 v. Milwaukee te Sarnia. Prins Philips Willem, 6 420 m. W. Scillys. Raki, 6 v. Donggala n. Makassar. Roebiah, 8 Tarakan verwacht. Reael, 7 te Amipenan. Reyniersz 6 v. Menaido n. Toldtoll. Roepat, 6 te Damman. Rotula, 6 590 m. NO. ten O. Kp. Race. Salawati, 7 te Dakar. Stad Vlaardingen, 6 v. Narvik n. Vlaardingen. Saimarinda, 7 te Cebu. Sibajak, pass. 6 17 u. Azoren n. Curasao. Sunetta, pass. 7 Gibraltar. Sarangan, 6 v. Anakan n. Isabela. Scherpendreöht, 6 150 m. ten W. Paramaribo. Schie, 6 150 m. ZW. Lands End n. Antwerpen. Sohiediijik, 6 490 m. W. ten N. Minicoy. Sigli, 7 v. Tj. Priok te Soerabaja verwacht. Soest dijk, 6 260 m. O. ten Z. Kp. Race. Stad Dordrecht, pass. 6 Burlings. Stad Alkmaar, 6 680 m. N. Flores. Stanvac Djirak, 7 v. Sungeiigreong te Soerabaja Stan-vac Perudopo, 6 dwars eil. Linga. Tarakan, 6 v. Belawan n. Aden. Taria, 6 v. Singapore n. Miri. Teucer, pass. 6 Gibraltar. Thalatta, 6 v. Mena al Ahmadi n. Suez. Tjibodas, 6 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Tomini, pass. 6 19 u. pinisterre- fi. Port Said. Titus, 6 v. Catacolo n. Kalamata. Trompenberg, 7 te Antwerpen. Tiba, 7 ca. 12 u. v. Rotterdam te Bremen. Tara, 6 100 m. Z. ten W. Madedra n. Rio de Janeiro. Tjiibada'k, 6 v. Singapore n. Tj. Priok. Tjipondok, 7 v. Tsuu-kmd te Hongkong. Tomini, 6 150 m. N. Findsterre. Trajanus, 6 v. Hamburg n. Aden. Veen-dam, pass. 6 Lizard Head n. Halifax. Van Spilbergen, 6 v. Amsterdam pass. 7 Vlissin gen n. Antwerpen. Westerdam, 6 750 m. O. ten Z. Kp. Race. Willem Ruys, 6 v. Aruba n. Puerto Li mooi. Winsum, 6 v. Amsterdam n. Huelva. Waal, 6 900 m. Z.ZW. Flores. Westland, 6 v. Amsterdam te Hamburg. Winterswijk, 6 250 m. N.NW. Findsterre. IJsel, 6 20-0 m. ZW. Ouessant. Zuiderkruis, 6 v. Walvisbaai n. Las Palmas. Zonnewijk, 6 80 m. O. Kp. Agulhas. KLEINE VAART Algarve, 7 v. Sunderland te Rotterdam verw. Att, verm. 6 v. Swansea n. Rotterdam. Agiena, 9 v. Londen te Rotterdam verwacht. Al-bergen, pass. 6 Gibraltar. Areturns, 6 te Spezia. Ary Scheffer, 6 v. Londen n. Wisbech. Beta, pas. 6 Vlissingen. Bill, pass. 7 Vlissingen. Batavier III, 6 v. Bordeaux te Port Lyautey. Brem, 6 v. Oporto n. Antwerpen. Citadel, verm. 8 v. Rochester n. Duisburg. Delta, 8 v. Londen te Rotterdam verwacht. Deo Duce, pass. 7 Brunsbüttel. Duiveland, 6 v. Goole naar Rotterdam. E-mergo, 6 v. Cardiff n. Poole. Esoaut, 6 v. Hamburg n. Rotterdam. Evertsen, 6 v. Marseille n. Londen. Gaasterlanid, 5 v. Leith te Kingslynn. Helvetia, 6 v. Blyth n. Padstow. Hada, 6 v. Zaandam te Delfzijl. Hart el, verm. 7 v. Hamburg n. Antwerpen. Hoe Vin ces, pass. 6 Vlissingen. Ida Jacoba, 6 v. Bayonne n. Lowestoft. Ida Pieter, 8 v. Porsgrunn te Mantyluoto verw. Ilias, 6 van Bari naar Catania. Jorina, pass. 7 Brunsbüttel. Jokurma, 6 v. Swansea n. Rotterdam. Lydia, verm. 7 v. Grimsby n. de Tyne. Larix, 6 te Londen van Sundsvall. Margaretha, pass. 6 Vlissingen. My son,, naeht7-8 v. Brussel te Grangemouth verwacht. Maasym, 7 v. Gravelines te Wisbech. May Star, 9 Gibraltar verwacht. Meres, 6 v. Casablanca n. Port Lyautey. Mirzam, 6 v. Casablanca te Nantes. Muphrid, verm. 6 v. Casablanca n. Algiers. Mary Ward, pass. 6 Vlissingen. Navis, pass. 7 Vlissingen. Nottingham, 6 v. de Tyne n. Harlinge-n. Nassauhaven, 6 v. Helsingborg n. Aarhus. Nieuwland, 8 v. Grangemouth te Rotterdam verwacht. Netta, 6 v. Oslo n. Alicante. Nieuwehaven, 6 v. Rotterdam te Antwerpen. Noord, 7 v. Thameshaven te Shellhaven. Noorderl^aven, 6 v. Kingslynn n. Newcastle. Olivier van Noort, 6 v. Bayonne n. Cardiff. Prinsengracht, pass. 7 Vlissingen. President Roosevelt, verm. 6 v. Hamina naar Liverpool. Rema, 7 v. Antw. n. Garston. Rin.i, pas. 6* Vlissingen. Rose Marie, 6 v. Aarhus n. Varberg. Sirius, 6 v. Londen te Duinkerken. Soemba, 6 v. Bastia te Ajaccio. Splanda, 6 v. Bengazi te Port Talbot. Spora, 5 v. Savona n. Valencia, Sambre, 6 v. Amsterdam te Parijs. Servus, 6 v. Kragero n. Rochester. Spes, 4 v. Dakar n. Kaolack. Sumatra, 6 Vlissingen. Trude, pass. 7 Vlissingen. B Tubo, 7 v. Rotterdam n. d<e oteeg Tyro, 7 v. Drogheda n. Fowey. Ton, verm. 7 v. Rotterdam naar Rostock. Toos, 6 v. Bergen naar Caen. Van Brakel, 6 v. Skoghall n. Berwick. Vindicat Atque Polit, verm. 7 v. Bristol naar Civita Veochia. Virgo, 6 v. Hamburg naar Goole. Vecht, 6 v. IJmuiden te Caen. Volharding, 6 v. Sables d'Olonne te Bordeaux. Van Gelder, 6 v. Cardiff naar Swansea. Vrede, 6 van Antwerpen naar Hull. Walenburgh, 6 v. Middlesboro n. Rotterdam. Westrope, 6 v. Esbjerg te Newport. Willem Barendsz, 6 v. Goole n. Kalix. Wilpo, 6 v. Oxelosund naar Norrsundet. SLEEPVAART Efbro, 6 dwars Kp. Tenez. Humber, 6 610 m. NW. Cocos eil. Loire, 6 v. Southampton te Koe wait. Noordzee, met zuiger 6 120 m. Z. ten W. Accra. Oceaan, pass. 6 St. John's eil. Oostzee, p'ass. 6 Ras Fartak. Rode Zea 6 t« Suez.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 10