Velser Dameskoor gaf uitvoering van Pergolesi's Stabat Mater Verrassende opvoering door Concordia van „Echtgenoot gevraagd" Wie is dat? A-ploeg won ondanks laag tempo Prinses Ragnhild huwt in simpel dorpskerkje 15 Het nieuwe puntenraadsel Voor jonge hersens Goed werk van Vitesse Selectiewedstrijd juniorenelftallen Velser HBS-vereniging zocht licht amusement Voor Kotka gebouwde ijsbreker overgedragen Scheepvaart Hoofdprijzen Staatsloterij fk H&We VRIJDAG, 15 Mei 1953. Beste kinderen, ONS PLAATJE-VAN-DE-WEEK roept herinneringen op aan die mooie tekenfilm „Bambi", die waarschijnlijk maar weinigen van jullie niét gezien zullen hebben. Als je zo'n tekenfilm ziet, dan besef je meestal niet, welk een enorm werk het maken van een getekend verhaal is. Want élk stapje, dat bijvoorbeeld door het hertje Bambi wordt gezet in de film en elk knipoogje, dat het grappige konijntje Stampertje gaf, moeten apart getekend worden. En als je nu weet, dat een normale tekenfilm bijna 2000 meter lang is niet de korte voorfilmpjes natuurlijk, maar de echte hoofdfilms als Sneeuwwitje en Assepoes dan kun je je wel indenken, dat er een hele fabriek voor nodig is, om die films te maken, ledereen heeft zijn eigen taak in zo'n fabriek en meneer Walt Disney, de bekendste tekenfilm-maker geeft alleen maar leiding en laat zijn ideeën uitwerken. Je hebt daar speciale mensen, die alleen maar achtergron den tekenen, waar de beesten of poppetjes op cellofaan vóór gefilmd worden. Anderen zijn weer voor de kleuren en weer anderen verzorgen de muziek, de stemmen en het andere geluid. Er moet dus heel wat gebeuren voor zo'n tekenfilm klaar is. Wij hebben in ons land ook een paar mensen die tekenfilms maken: Joop Geesink en Marien Toonder. De laatstgenoemde meneer tekent jullie „Panda" voor de krant en ik heb eens een tekenfilm van hem gezien waaraan je dui delijk kon zien dat hij ook Panda en Joris Goedbloed getekend had. Maar we moeten weer stoppen met ons babbeltje; schrijf me maar eens als jullie meer over dit on derwerp willen weten. Als eerste is deze week MEIZOENTJE aan de beurt die mij een prachtig stukje ever-glaze van haar nieuwe jurk toestuur de. Ik geloof beslist dat je er mooi in uit zal zien op de bruiloft, meisje! Jammer, dat je vorige week niet het puntenraadsel ingestuurd hebt, dan had je nu een hele boel punten meer gehad. Heb je veel ple zier gehad op de feestavond en was het toneelstuk leuk? VOETBALKONING heeft het heel druk met blokken voor zijn eindrapport, zodat hij geen tijd heeft om een lange brief aan mij te schrijven. Ik vind echter, dat je daarom heus zo slordig niet br ft te schrij ven. Het was met recht maar uil „krabbel tje", die brief van jou. Ook TUINMAN en APPELSNOETJE hadden niet veel tijd om uitvoerig te schrijven. Jammer, want ik hoor altijd graag hoe het gaat met de groei van plan ten en de stand van de gewassen in de tuin. Volgende week verwacht ik „schade vergoeding" in de vorm van een gezellig briefje, Appelsnoetje! Nee, dan kan SCHONE SLAAPSTER beter met de pen overweg. Heb je lekker gegeten Woensdagmiddag? Laat mij in je volgende brief maar weer eens meegenie ten. Ik dacht wel, dat die knusse boekjes naar je zin zouden zijn. Lees er maar met plezier in, hoor! Jammer, dat je niet de volledige oplossing instuurde: ik moest daarom één punt aftrekken! Ook CLEMATIS heeft een gezellige brief geschréven. Jou moeder is behoorlijk ver wend -zeg, die tweede Zondag van deze maand. Vooral die suiker-automaat is een prettig bezit voor haar. Ik heb er zelf ook XXJOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOCOCOCC TANTE ELS FELICITEERT: PRIKMETINTEL, die vandaag jarig is; KABOUTER APPELWANG, die mor-1 gen het feestvarkentje wordt; TORTELDUIFJE, die Zondag de bloe metjes buiten gaat zetten; GRASSPRIETJE, SUSAN HAYWARD j en TUINMAN, die alle drie IVJaandag j een jaar ouder hopen te worden en ZINNIA, die volgende week Woensdag j cadeautjes in ontvangst mag nemen. Veel geluk en veel plezier, kinderen! DOOOOOOOOOOCOOOOOOOCOOOCOCOOOOOOOOOOOOOCÖOCOOOCOOCOOOOOOC Deze week heb ik jullie hulp nodig, om een onduidelijk briefje, dat ik van een mij onbekende ontving, te ontcijferen. Als je de letters, die weggelaten zijn, goed invult, komt er een rijmpje uit, dat op deze maand van toepassing is. L eve Ta te Els, ijn e rste briefje aan u schrijf k met potood, want Vad r heeft de pen nodize t hij s mijn broer eo zijn nieuw ulpen niet wegge maakt had, zu ik daar wel mee eschr ven hebben. Vindt u het hee erg, ante Els? e moet jmaar be helpen, zeg ik maar. Onze poe. heeft tw.. jonge, ge- kreg n. Nu weet k niet meer. Dag! TURELUUR Als jullie me goed geholpen hebben, kun je er 10 punten mee verdienen. Maar wees wijzer dan deze Tureluur, want van pot loodschrift word ik tureluurs De oplossing van het vorige puntenraad- scl is* „MEIMAAND, BLOEIMAAND" (bon, den, lam, dam, mia, aei) Twintig punten: Clematis, Voetbalkoning en Sonja; Negentien punten: Appelsnoetje en Tuin man; Achttien punten: Schone Slaapster; Tien punten: Meizoentje; Negen punten: Tirolertje en Gerrit v. A. Pergolesi schreef zijn beroemde „Stabal mater", („De moeder van Jezus stond bij het kruis") voor sopraan, alt, strijdinstru- nienten en orgel, zodat de uitvoering, die het Velser Dameskoor er Woensdagavond in het Patronaatsgebouw van gaf en waar bij men als begeleidend instrument slechts over een piano de beschikking had, in strumentaal wel zeer mager aandeed. Een andere, ernstigere leemte was het ontbre- ken van tekstboekje of gedrukte beschrij- J ving in het programma, zodat de leek plotseling door een enkele regel tekst ge confronteerd werd met een der belangrijke liturgische composities uit de Italiaanse muzieklitteratuur der achttiende eeuw, hetgeen bepaald een krachttoer is, die een amateurgezelschap onmogelijk tot ieders tevredenheid volbrengen kan. Over de compositie is veel strijd ge voerd. De muziekhistorici zijn het echter op twee punten eens geworden: het is Pergolesi's zwanenzang geweest en het is geen kerkmuziek in de engere zin van het woord. Dat men bij uitvoeringen dikwijls de vrouwenstemmen vervangt door vrou wenkoor vind ik alleszins acceptabel, al keurden velen het vroeger af. Pergolesi trachtte op de subjectieve wijze hem eigen en met een specifiek achttiende eeuwse mentaliteit de smart van de moe der Gods te benaderen. Hij deed dit met toewijding en begrip, maar ook met grove tekortkomingen, waaruit men afgeleid heeft, dat de componist hiermede vrijwel Vitesse heeft in Anna Paulowna het drei gende degradatiegevaar gedeeltelijk afge wend door BKC een 2-0 nederlaag toe te brengen. De overwinning kwam tot stand doordat Vitesse zijn aanvallen beter op bouwde dan de thuisclub. Aanvankelijk ging het spel van doel tot doel en het duurde tot 20 minuten in de eerste helft eer Vitesse op gelukkige wijze de leiding nam: bij een scrimmage voor het BKC-doel had rechtshalf Wiggers het ongeluk de bal in eigen doel te plaatsen. Tot aan rust bleef de strijd boeiend door het wisselend karakter. Kort na rust wist A. Valk een voorzet van zijn linksbuiten P. Duin te gebruiken, waardoor Vitesse een 2-0 voorsprong kreeg. Aan beide zijden ontstonden nog enige critieke momenten, maar de achterhoeden bleven de baas. Toen tegen het einde BKC heftig opdrong, ging heel Vitesse in de verdediging en was er voor de thuisclub geen doorkomen meer aan. een. In het begin moest ik er even aan wennen, maar nu zou ik het ding niet meer kunnen missen. Leuk, dat jullie zo prettig naar het bos geweest zijn. De nestjes met jongen en met eitjes hebben jullie toch met rust gelaten, niet? Heb je veel plezier ge had Dinsdagavond? Wat bespreek je zoal op die „praatavonden" van school of is het soms alleen voor de ouaers? Dit was ons laatste briefje deze week. Tot volgende keer! TANTE ELS. Briefjes vóór Dinsdag, Kennemerlaan 186, IJmuiden of aan de bezorger meegeven. Ik maak een bootje van papier en mannetjes van klei, daar ga ik mee naar de rivier, die stroomt ons huis voorbij. Eerst gaan de mannetjes aan boord, één is de kapitein, één staat voorop, zoals dat hoort en één moet stuurman zijn. Daar gaat het dan de wereld in, ik staar het heel lang na, het gaat wat scheef in het begin, maar 't richt zich op weldra. Wie weet spelen hier ver vandaan wel negertjes op 't strand. Eén roept: „Daar komt een bootje aan, een boot uit Nederland". Een visser vangt het in zijn net en brengt het naar de wal, daar wordt het dan te kijk gezet met mannetjes en at. Eens vaar ik zelf de wereld om ik ben dan sterk en groot en als ik bij die visser kom, zeg ik: „Dat is mijn boot". Nu neemt de stroom mijn bootje mee, mijn bootje van papier. Ik blijf staan dromen van de zee, als 't zinkt in de rivier. MIES BOUHUYS. Wie schrikt daar zo voor dat kleine muisje? Wil je het wetenTrek dan met potlood een lijn van 1 naar 2 en zo vervolgens tot 43 en je weet het De toneelvereniging „Concordia" uit Vel- sen-Noord heeft zich Woensdagavond in gebouw „Concordia" met een verrassend goede opvoering onder de clubs gerang schikt, dlie dit seizoen de beste voorstellin gen gegeven hebben. Het stuk, waarmee dit succes werd behaald, is de pretentieloze eomedie van Florence A. Kilpatrick: „Echt genoot gevraagd", door Hm. Deinum, di recteur van de Haarlemse Stadsschouw burg, uit het Engels vertaald. Goed be schouwd had de vertaler zich deze moeite kunnen besparen, want er zijn toch zeker al voldoende Nederlandse blijspelletjes voorhanden die een soortgelijk luchtig on derwerp op dezelfde vriendelijke wijze be handelen. Hier betreft het Louise Hollister, een „vrije vrouw" en verbeten mannenhaat- ster uit principe, die door haar tante van een ruime toelage wordt voorzien, cxmdat deze in de veronderstelling verkeert, dat Louise reeds lang gelukkig is getrouwd. Het zou geen blijspel zijn, wanneer tante zich niet eens persoonlijk van deze jonge idylle wenste te overtuigen en met een volkomen onverwachte aankondiging van haar bezoek Londen in last brengt. Een- advertentie in de Times brengt de gewens- ste uitkomst en uit de stroom van gegadig den kiest Louise de beste sollicitant, die in staat moet zijn voor" korte tijd de rol van pseudo-echtgenoot te vervullen. Maar het snode toeval, dat blijspelschrijvers steeds de stof voor hun stukken verschaft, treedt ook hier tussenbeide: tante blijkt voorlopig niet van plan naar haar veraf gelegen woonoord terug te keren, waarbij de moeilijkheden nog worden vergroot door een Schotse oom, die (compleet met kilt) eveneens in de intrige tuimelt. In ieder geval wordt Louise via allerlei ver wikkelingen en onder een oorverdovend kabaal van alarmschellen van haar mis plaatst vooroordeel tegen de man genezen en mag Tom Austen zijn voorlopige be trekking tegen een vaste positie als echt genoot verwisselen. Mocht de intrige op zich zelf dus niet veel originaliteit meer opleveren, ho<^ on derhoudend en amusant het stuk overigens ook is, de opvoering, welke onder regie van L. W. Boeree wetd voorbereid, was er des te verrassender om. Deze voorstelling zou voor sommige verenigingen als model kun nen dienen voor de manier, waarop een blijspel nu eigenlijk dient te worden ge speeld. De vlot verlopende dialogen wer den door geen enkele hapering gestag neerd, hetgeen niet alleen het gevolg was van een voorbeeldige rolkennis, maar ook doordat de spelers elkaar zo uitstekend aanvulden. De wijze, waarop zij hun reac ties op de wisselende situaties kenbaar maakten, was werkelijk een genoegen om aan te zien. Bovendien kregen deze blij- spelfiguren door allerlei geestig volgehou den karaiktertrekjes de vereiste uitbeelding. Dini Davidson speelde de geëmancipeer de Louise Kollister werkelijk ten voeten uit. Haar veeleisende hoofdrol vergt een beschroomde houding, vermengd met su perioriteitsgevoel en nauwelijks verholen minachting voor de man, bij welke gecom pliceerde allure zij haar charme toch geenszins verliezen mag. Welnu, Dini Da vidson heeft 'met haar opvatting een bij zonder knap resultaat bereikt, zodat zij met een volkomen gerechtvaardigde vol doening op deze prestatie mag terugzien. Met een dergelijke creatie zou zij zich on getwijfeld op elk toneelconcours van een persoonlijke prijs verzekerd hebben. Hoe wel in een ondergeschikte en enigszins vage rol, toonde mevrouw A. Rob-Weg man zich als Stella Wayne eveneens een betrouwbare kracht, mevrouw M. Schüller speelde een onverstoorbare en levenswijze tante Caroline en mevrouw G. de Haan- Maasland gaf nog een sohandere en kit tige Harriët te zien. De heren bleken even goed voor hun taote berelscud. K. van Lint maakte van Paul Irvinig een amusant fatje, waarbij hij zich genoeg voor charge wist te behoeden om niet als een in dit stuk misplaatste caricatuur een goedkoop lachsucces te behalen. J. Wormsbecker bracht in de juiste verhouding een dosis sympathieke bravour en een gedecideerd optreden tezamen, hetgeen henvtdt de aan gewezen persoon stempelde voor de rol van Tom Austen, die Louise van haar vooroordeel tegen de mannen geneest. Bij zonder vermakelijk was ook H Schüller als de Sohotse oom, die zo van een recla meplaat voor whiskey kon zijn afgestapt. Met F. Brakenhoff, G. v. d. Veld en J. Davidson in enige kleinere rollen, bracht- ten zij deze voorstelling op een artistiek peil, dat voor „Concordia" en haar regis seur een groot en welverdiend succes heeft opgeleverd. Om te komen tot de samenstelling van een Velsens jeugdelftal, dat in de week van 25 tot 30 Mei een wedstrijd zal spelen tegen een jeugdelftal uit Edmonton, speel den gisteren een tweetal proefcombinaties, bestaande uit spelers van V.S.V., V.V.B., V.V.IJ, Waterloo, Velsen en Terrasvogels de junioren van Stormvogels waren niet beschikbaar een wedstrijd op het hoofd terrein van het Velser Sportpark. Beide elftallen telden een aantal spelers, die ongetwijfeld aan de verwachtingen be antwoord hebben. Als geheel prefereerden we de voorhoede van het A-elftal boven die van de B-ers, wat ook in de uitslag elftal A won met 20 tot uiting kwam. En ongetwijfeld zou de uitslag nóg spre kender zijn geweest, als de doelman van B, de V.V.B.'er Van Wijk, zijn doel niet op zo'n eminente wijze verdedigd had en de paal niet tot tweemaal toe een doelpunt in de weg had gestaan. De Velsen-doelman Jansen onder de an dere lat kreeg niet zo vaak gelegenheid om zijn talenten te tonen, maar de wijze, waar op hij na de rust een hard schot van de V.S.V.'er Malestein stopte, bewees toch overduidelijk, dat hij ook wel wat in de mars heeft. Van de verdedigers vielen vooral de beide Terrasvogels-spelers Pelleman en Van Gelder op. Het zou ons niet verwon deren, wanneer zij voor een definitieve keuze in aanmerking kwamen. Ook onder de andere verdedigers school nog wel bruikbaar materiaal, al zouden we tegen over hen als aanmerking willen plaatsen, dat ze meer aandacht aan de opbouw der aanvallen moeten schenken. En wat voor vrijwel alle spelers geldt: het tempo zal aanzienlijk hoger moeten komen te liggen, wil men straks tegen de jeugd uit Edmon ton succes hebben. Beide doelpunten werden gescoord door de Velsen-rechtsbinnen Reyerse, het eer ste met een prachtig schot van een goede pass van de Waterloo-rechtsbuiten De Boer, het tweede met een kopbal, nadat zijn clubgenoot Van der Heyden, die tech nisch een der beste aanvallers was, de bal uit een hoekschop zuiver voor het doel had geplaatst. Zij tenslotte nog vermeld, dat de wed strijd door scheidsrechter Van Duyven- bode uitstekend geleid werd. WEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden Betaald, daar de bezorger. op Donder dag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE. de grens van zijn kunnen bereikt heeft. Dirigent Jan Beider liet deze prachtige lijdensmeditatie in een gave, weloverwo gen verklanking uitvoeren. Gaaf, behou dens een ernstige vergissing in het Amen- koor, waar enkele enthousiaste dames ver gaten op de dirigent te letten. De koren, door ruim veertig geschoolde zangeressen meerstemmig en klankrijk vertolkt, maak ten een diepe indruk, welke nog geaccen tueerd werd door de medewerking van Annie Schoens sopraangeluid en de alt van Leni Pool. Het mannenkoor „Proza en Poëzie" uit Haartem, dat zijn medewerking verleende, was blijkbaar niet in topvorm. Het was goed bezet, maar ontplooide een volume, dat aantoonde hoe zeer de aandacht dezer zangers gericht was op het zo luid moge lijk zingen, zonder voldoende rekening te houden met 'de eisen der nuancering. De dames-solisten hebben de aandacht nog lang geboeid gehouden met soli uit enkele opera's en vooral niet te ver geten een vergeeld, maar toch bekoor lijk duet van Mendelssohn. A. J. VAN DER WEIJDEN Het bestuur van de Velser HBS-vereni ging wais kenineliik van ooirdeel geweest, dat de boog niet altijd gespannen kan blij ven, zodat men dit keer aan twee éénacters de voorkeur gegeven had boven een avond vullend toneelstuk. Dit korte programma liet bovendien wat meer ruimte voor het altijd populaire bal, zodat niet alleen de gegadigden voor een amusant blijspelle tje, maar ook de vele danslustigen in alle opzichten tevreden gesteld konden worden. Hetgeen Woensdagavond in de toneelzaal van hotel „De Leeuwerik" te Haarlem prompt is geschied. De opgevoerde éénacters „Het Parel snoer" en „Jonas weet 't wel", bleken ge heel op deze bedoelingen te zijn ingesteld. In het eerste wordt een comedde met een parelsnoer te baat genomen cm een ver bolgen papa de toestemming tot een huwe lijk af te dwingen. Het andere bleek een oude circus-attractie te zijn, waarin een gewiekste knaap als standbeeld gaat fun geren, om aldus in een schijnbaar hope loze situatie nog redding te kunnen bren gen. De jeuigdige acteurs en actrices hebben zich met alle beschikbare middelen aan de hun opgelegde taak overgegeven, zodat zij betrekkelijk weinig moeite hadden het pu bliek in de gewenste stemming te brengen. Er is veel en hartelijk gelachen, hetgeen uiteraard precies in de bedoeling lag. De voldoening aan beide zijden van het voet licht was met een dergelijk vrolijk resul taat dan ook volkomen verantwoord. Doordat het eerste gedeelte van dit pro gramma reeds om tien uur beëindigd kon worden, mochten „The Diamonds" hun tot dansen animerende klanken al vroeg laten horen, hetgeen tot het einde van het bal niet zonder de gewenste uitwerking geble ven is. De burgemeester van de Finse haven stad Kotka, R. Lindgren, is naar ons land gekomen om de ijsbreker-sleepboot „Meri- kotka" (Zeearend) over te nemen, die ge bouwd is door de scheepswerf Jonker en Stans te Hendrik Ido Ambacht. Half 1952 begon men aan de bouw van dit 28,75 me ter lange schip. De „Merikotka" is geschikt voor het breken van ijs van veertig centi meter dikte en daarvoor heeft het schip een gietstalen voor- en achtersteven, wel ke laatste steven een speciale vorm heeft. De ijsbreker, die een verstelbare schroef heeft, is gebouwd voor rekening van de gemeente Kotka. Behalve voor het open houden van de haven van deze stad, zal het vaartuig, dat een gemiddelde diepgang van 3,50 meter heeft, als havensleepboot dienst doen. Verder heeft het bergingsma teriaal en brandblusmiddelen aan boord. De bemanning bestaat uit dertien personen. Het schip is Woensdagmiddag overgedra gen aan de burgemeester van Kotka. De burgemeester hees de vlag met de scheeps naam en op het achterschip ging gelijktij dig de Finse nationale vlag in top. Daar mee was de „Merikotka" eigendom gewor den van de Finse havenstad Kotka. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN 2 trawlers f26.100; IJM 21 f 10.800. Logger: KW 40 f4160. Kotters: IJM 228 f570; KW 60 f210. Prinses Ragnhild Alexandra, de 22-jarige dochter van kroonprins Olaf en kroonprinses Martha van Noorwegen, heeft een eenvou dige plechtigheid in de dorpskerk in de buurt van haar vaders landgoed Skaugum verkozen voor haar huwelijk met Erling Lorentzen op 15 Mei aanstaande. Koning Frederik en koningin Ingrid van Denemarken zullen met hun koninklijk jacht naar Oslo komen en gedurende hun bezoek aldaar aan boord blijven. Prinses Margaret van Engeland, die koningin Eliza beth zal vertegenwoordigen, en de andere koninklijke gasten zullen in het paleis van Koning Haakon in Oslo logeren. De prinses leerde de thans 30-jarige Lo rentzen, nu een zakenman in de scheep vaartbranche, na de bevrijding van Noor wegen in 1945 kennen toen hij als gewaar deerd verzetsstrijder, werd uitgekozen om de koninklijke familie op haar terugreis naar het vaderland te begeleiden. Prinses Ragnhild is de oudste van kroon prins Olafs drie kinderen. Haar zuster Astrid is 21 en haar broer Harald 16 jaar. Na haar huwelijk zal Prinses Ragnhild deze titel blijven voeren met toevoeging van: mevrouw Lorentzen. Haar huwelijk is het eerste morganatische in Noorwegen sedert zes eeuwen. De sympathie van het Noorse volk voor de prinses en de man van haar keuze komt tot uiting in de ijver, waarmede men van alle kanten doende is met het vervaardigen van huwelijksgeschenken. Binnenkort zullen 6000 telefoonummers van de telefooncentrale Amsterdam-Zuid worden gewijzigd, De nummers, die begin nen met de cijfers 20, 21, 22, 23, 24 en 25 worden veranderd in nummers met 6 cijfers door vóór het oude nummer het cijfer 7 te plaatsen. In de buitengewone vergadering van aandeelhouders der N.V. Curaraosche Han del Maatschappij is de heer J. J. M. van der Hagen, thans nog directielid der Kaiser Frazerfabrieken te Rotterdam, benoemd tot directeur. Amsteldijk, 13 te Antwerpen. Amstelkroon, 12 v. Moetoeri te Hollandia. Arendskerk, 13 te Port Said. Argos, 12 Istamboel verw. Almdijk, 12 v. Rotterdam naar Londen. Altair, 13 te Victoria. Appingedijk, 13 Vera Cruz verwacht. Alhena, 13 v. Antwerpen te Rotterdam. Aalsum, 12 te Madras. Aagtekerk, 13 v. Melbourne na Aden. Abbedijk, 14 c. Rotterdam te New York. Adinda, 13 n.m. v. Pladju op rede Haiphong. Akkerdijk, 14 te Fremantle. Alamak,14 v. Genua n. Valencia. Alblasserdijk, 14 v. Houston te Galveston. Algenib, 14 te Rio de Janeiro. Almkerk, 14 te Aden. Alpherat, 13 v. Buenos Aires n. Rotterdam via Montevideo. Amor, 14 n.m. v. Piraeus n. Alexandrië. Ampenan, 15 te Port Said. Amstelpark, p. 14 Scillys. Amstelveen, 14 n.m. v. Aden n. Suez. Arendskerk, 14 c. Suez n. Aden. Arkeldijk, p. 14 Lands End n. Antw. Arnedijk, 13 n.m. v. New York n. Rott. via. Aptw. Averdijk, 14 v. Tampa te New Orleans. Bali, 13 te Belawan. Boissevain, 12 v. Port Elizabeth n. Durban. Boskoop, 12 220 m. NO. Flores. Borneo, 13 v. Liverpool n. Genua. Benkalis, 14 te Colombo. Bennekom, 13 n.m. te Pt. of Spain. Boschfontein, p. 14 Ouessant na Marseille. Chama, 11 615 m. O.NO. Aden. Corilla, 12 v. Hongkong te Pladju. Cronenburgh. 12 v. Amsterdam n. Onton. Caltex Nederland, pass. 12 Malta. Caltex Delft, 14 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Pernis, 14 v. Rott. te Sidon. Caltex The Hague, p. 14 Kaap de Gata. Caltex Utrecht, p. 14 Finisterre. Celebes, 13 v. Alexandrië n. Port Said. Cistula, p. 14 n.m. Kaap Leeuwin. Cottica, 14 te Paramaribo. Dongedijk, 13 n.m. te Hamburg. Engigano, pass. 13 Ouessant n. Antw. E'lmina, 13 v. Takoradi te Cape Coast. Eos, 15 v. San Feli te Savona. Etrema, 14 n.m. Bahrein n. Port Sudan. Farmusum, p. 14 Midway Eil. Gaasterkerk, 12 v. Singapore n. Hongkong. Gaasterland, 13 te Itajai. Gouwe, 18 v. Libreville te Rotterdam verw. Garoet, 14 v. Djeddah n. Aden. Gooiland, 14 n.m. v. Vittoria n. Ilheos. Gordias, 14 te Bremen. Groote Beer, 13 v. New York n. Rott. via Le Havre. Groote Kerk, 14 te Mombasa. Hathor, pass. 12 Kp. Bon. Hector, pass. 13 Ouessant. Haarlem, 14 v. Curagao te Cartagena. Hoogkerk, 13 v. Colombo n. Aden. Jupiter, 12 v. Alexandrië n. Beyrouth. Japara, 14 te Tripoli. Kertosono, 13 v. Pt. Sulphar n. New Port News. Ko.ta Gede, 14 te Bahrein. Lombok, 12 v. Singapore, n. Zamboanga. Lekkerkerk, pass. 13 Vlissingen. Luna, 13 v. Middell. Zee te Amsterdam. Lutterkerk, 13 v. Londen te Rotterdam. Lemsterkerk, 14 te Genua. Leopoldskerk, 14 v. Marseille te Genua. Leuvekerk, 14 v. Madras n. Bombay. Lindekerk, 14 v. Muscat te Dubai. Loosdrecht, 14 v. Karachi n. Aden. Maasdam, 12 v. New York n. Rotterdam. Maasland, 12 v. Las Palmas. Macuiba, 12 v. Shimotsu n. Miri. Manoeran, 12 v. Alexandrië n. Bilbao. Mapia, 12 v. Belawan n. Colombo. Modiokerto, 13 te Singapore. Maashaven, 15 n.m. v. Liverpool te Montreal verw. Marken, 12 n.m. v. Boston n. Montreal. Meliskerk, 14 te Kobe. Mirza, 14 v. Portsmouth te Curagao. Myonia, 14 v. Piraeus n. Fanara. Mataram, 15 te Tj. Priok. Nieuw Amsterdam, 14 v. Ville France n. Palma Majorca. Ondana, 12 v. Berre n. Bombay via Spezia. Omala, 14 v. Spezia n. Napels. Oranjefontein, 13 v. Teneriffe n. Kaapstad. Oranjestad, 14 v. Dover n. Madeira. Parkhaven, 12 v. Las Palmas. Perna, 13 v. Singapore te Fremantle. Ridderkerk, p. 14 Aden n. Pt. Said. Rita, 13 v. Singapore n. Woodlands. Roebia, 14 rede Singapore. Rijnland, 13 v. Montevideo n. Santos. Salawati, 13 Takoradi verwacht. Scherpend recht, 12 v. Pto La Cruz. Stad Arnhem, pass. 12 Kp. Race. Soestdijk, 13 v. Boston te New York. Stad Alkmaar, 14 v. Liverpool te Montreal verw. Stad Vlaardlngén, 12 v. Rotterdam n. Narvik. Sarangan, 13 v. Zamboanga 14 Manilla verw. Schie, 13 v. Rotterdam n. Amsterdam. Stad Dordrecht, vertr. 13 Sluiskil n. Huelva. Stad Maassluis, 13 V; Immdngham te Narvik. Sumatra, 13 v. Amsterdam te Hamburg. Salland, 14 te St. Vincent. Saroena. 15 v. Miri te Balikpapan. Schiedijk, 14 te Singapare. Sibaiak, 13 n.m. v. Curagao te Cristobal. Singkep, p. nacht 13-14 Azoren. Sloterdijk, p. 14 Scillv's n. Antwerpen. Stad Schiedam, 14 v. Narvik te Emden. Tamo, 12 v. Rotterdam te Buenos Aires. Talisse, pass. 12 Mindcoy n. Djibouti. Tara, pass. 12 St. Pauls Rock n. Rio de Janeiro Tegelberg, 14 v. Mauritius n. Lorenzo Marques. Teucer, 12 v. Suez n. Aden. Thalatta, pass. 12 Perim. Tiikampek, 14 Lorenzo Marquez verw. Tjitjalengka, 12 v. Hongkong n. Kobe. Themisto. 12 v. Threerivers n. Engeland. Tawali, 15 v. Baltimore te New York. Tegelberg, 14 v. Mauritius n. Lorencomarques. Teiresias, p. 14 Kp. Bon n. Pt. Said. Titus, p. 14 Gibraltar n. Antwerpen. Tomori, 14 v. Belawan n. Singapore. Utrecht, 1 te Penang. Van Spilbergen, p. 14 Finisterre n. Dakar. Veendam, 13 te Halifax. Willem Ruys, 14 te Colombo. Willemstad, 14 te Curagao. IJsel, 12 v. Bremen te Rotterdam. Zuiderkruis, 12 120 m. ZW. Sierra Leone. Zeeland (KRL), pass. 13 Perim n. Bahrein. Zeeland (SSM), verm. 14 v. Kopenhagen n. d. Tyne. KLEINE VAART Annie, 12 v. Galway n. Sligo. Arnoudspolder, 14 v. Oporto te Antwerpen verw. Barendz. 13 v. Londen te Antwerpen. Betty, 13 v Port St. Louis du Rhone te Marseille. Blue Boh, 12 v. Wormerveer n. Rotterdam. Bab T, 12 te Zaandam van Hamina. Caland, 12 v. Newcastle n. Rotterdam. Cacablanca, 12 v. La Pallice te Bordeaux. Cornela B II, 15 v. Libourne te Tunis verw. Denieb, 13 v. Rotterdam n. Duisburg. Deni, 12 v. Amsterdam te Antwerpen. Depa, 12 v. Palnackie n, Liverpool. Diligentia, verm. 13 v. Algiers n. Dakar 12 te Algiers. Duiveland, 13 v. Goole n. Amsterdam. Ferocia, verm. 12 v. Garston n. Cardiff. Hada, 12 v. Marseille n. Genua. Fiducia, 12 v. Maassluis te Boston. Haskerland, 12 v. Goole n. Harlingen. Hast III, p. 12 Holtenau. Hast IV, verm. 13 v. Huil n. Parijs. Hondsrug, 13 v. Cork te Fowey. Java, 12 v. Oostende n. Caen. Jongkind, 15 v.m. v. Casablanca te Rott. verw. Josien, 12 v. Dordrecht n. Rouaan. Julia, 13 v. Newport n. Amsterdam. Lacra, 12 v. Blyth n. Leixoes. Martje, 12 v. Amble n. Rott. Maasym, 12 n.m. v. Basseindre n. Rott. Markab, 12 v. Gotenburg te Colchester. Mirach N. 12 v. Casablanca te Rouaan. Neeltje B, 12 nog te Dublin (verbetering). Noorderhaen, 12 te Antwerpen. Noorderlicht, 14 v. Lugnvik te Amsterdam verw. Olievier van Noort, verm. 12 v. Cardiff n. Bayonne. Palma, verm. 13 v. Rott. n. Drogheda. Spurt, p. 13 Ouessant n. Portsmouth. Vecht, 13 nog te Londen. Volharding, 12 v. Fedala te Casablanca. Vrede, 12 van Huil n. Methil. Westerdok, 11 te Southampton. Joost, 11 van Gefle naar Kotka. Larix, 11 van Blyth naar Sundsvall. Ponza, 11 van Goole naar Karlskrona. Tilly, 11 Brunsbuttel gepasseerd naar Zaandam. Ilias, 12 te Oran van Palermo n. Lissabon. Nero, 11 van Genua n. Barcelona. SLEEPVAART Slb. Ebro, 12 v. Philippeville te Gibraltar. Slb. Humber, 12 530 W. Sharksbay. Slb. Loire, p. 12 Eil. Masira. Slb. Laire, p. 12 Kp. Palmas. Slb Noordzee, met zuiger p 12 Kp Palmas Slb. Oceaan, 12 140 OtZ Malta n. Marseille. Slb. Oostzee met 2 bakken Ravesend n. Kuwait p. 12 Runsal Jebel. Vierde klasse vierde lijst (ongecorrigeerd) 4869 21340 9747 9830 10526 17299 4992 11698 15446 17657 19429 400 3492 5391 7695 9429 11816 12998 13398 14309 14408 15771 15773 15897 18654 2692 3111 3317 5368 5687 6032 6400 6741 7619 7781 8183 8417 8751 8847 10089 10621 10912 11447 11738 11808 11917 12462 12702 12759 13254 13527 "540 13846 15797 16919 17853 18060 20447 20857 21591 ƒ5000 ƒ1500 ƒ1000 200

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 11