*lc&&C4s Vooruitstrevende Protestanten AUTORIJSCHOOL SUCCES IJMUIDEN KENNEMERLAAN 136 „COLOMBE" Als Swier DACOSTA-SCHOOL Enkalonsen Nylons 10% korting LANDHUIS MET GARAGE jongste bediende (vr.) NETTE MEISJES Hollandse Maatschappij der Wetenschappen Luidsprekers MEYRAN's Sportprijzenhandel Samen Sterk Lijst 3 PINKSTER RECLAME 6 Duitse jongen voor Haarlemse rechtbank Spaanse treiler vergaan Amerikanen bouwen „kunstmatige hulpplaneet" Amerikaanse parlemen tariërs klagen over Europa's defensie Bloedig weekeinde in Kenya Zwitserland eist terugroe ping Tsjechisch diplomaat Sport in 't kort Schaken Zomerwedstrijden van „Haarlem" en „Het Oosten" GGD-schakers kampioen in bedrijfscompetitie Waterpolo HVGB le zwak voor het Haagse HZPC Bridge „Buitenhof" kampioen van Nederland hoofdklasse Dammen Om het HDG-dambord Nederlandse roeiers in Juni naar Parijs „Spaarne"-ploegen in wed strijden van Hollandia Biljarten J. W. Hasselmeyer-tournooi Korfbal Het Zuiden in kampioens finale van de KNKB MYRON-WAVE Is een hondje Trompstraat 29 Buisstoelen £M. CQMCERTGEBOU GEORGE ROBERT D- GEORGETTE HAGEDOORN MAANDAG 18 MEI 1953 Zaterdagmiddag is onder leiding van dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk in het gebouw Spaarne 17 te Haarlem de twee- honderdeerste algemene vergadering ge houden van de Hollandse Maatschappij der Wetenschappen. Bij de opening herdacht de voorzitter de overleden directeuren jhr. J. P. W. van Doorn, mr. dr. L. H. N. Bosch ridder van Rosenthal, dr. A. Loudon en mr. dr. P. G. van Tienhoven, benevens het lid prof. dr. G. Krediet. Vervolgens bracht de voorzitter hulde aan de secretaris dr. J. A. Bierens de Haan, die onlangs de zeventigjarige leeftijd be reikte. Hij herinnerde aan de huldiging hem op 26 Maart j.l. ten deel gevallen en memoreerde zijn verdiensten voor de Maatschappij, daarbij in het bijzonder her innerend aan het doorwrochte gedenkboek van zijn hand, dat het vorig jaar bij het tweehonderdjarig bestaan der Maatschap pij in druk was verschenen. Dr. J. A. Bierens de Haan begon zijn jaarverslag met een woord van dank aan het bestuur der Maatschappij en haar di recteuren en leden, die hem de eer hadden aangedaan zijn portret door de schilder J. S. Sjollema te laten schilderen. Hij bood van zijn kant dit portret aan voor de di rectiekamer van de Maatschappij, hetgeen door de vergadering gewaardeerd werd. In zijn verslag memoreerde de secretaris allereerst de feestelijkheden van het vorig jaar, toen de Maatschappij haar tweehon derdjarig bestaan vierde. Doordat het lid jhr. F. Teding van Berkhout door zijn ver trek naar buiten Haarlem het bestuur moest verlaten, kwam er verandering in het dagelijks bestuur. Zijn plaats werd in genomen door de directeur jhr. mr. B. W. F. van Riemsdijk te Aerdenhout. Behalve de gewone contributies en toelagen kende de Maatschappij een subsidie van f 1000 toe voor de uitgave van het eerste deel van het Thorbecke-archief en besloot drie jaar achtereen een post van f 2.500 op de be groting te plaatsen voor de uitgave van deel III (Sterrenkunde en Zeevaartkunde) van de voornaamste werken van Simon Stevin door de Koninklijke Nederlandse Akamedie van Wetenschappen. Bij ver scheidene feestelijke gebeurtenissen werd de Maatschappij door leden van het dage lijks bestuur vertegenwoordigd; enkele malen werden fotocopieën van archivaria en oude boekwerken aan belangstellenden afgestaan. De herstelde bergtuin te Tjibo- das werd begiftigd met oude botanische uitgaven van de Maatschappij. De door de Maatschappij met andere uitgegeven tijdschriften verschenen op normale wijzen. Een van de afleveringen van het tijdschrift „Physica" was gevuld met een verslag van het Internationale Congres voor Bèta- en Gamma-radioacti viteit. In de uitgave van de Acta physiolo- gica en pharmacologica neerlandica kwam in zover verandering, dat dit tijdschrift nu niet meer als tot nog toe geheel alleen door de Maatschappij zal worden uitgegeven, maar door de Noordhollandse Uitgevers maatschappij te Amsterdam, met finan ciële steun van de Maatschappij en enkele belanghebbende industrieën. Het lid der Maatschappij, jhr. dr. P. J. van Winter te Groningen, hield een voor dracht onder de titel „De zeven provin ciën". Blijkens het verslag van het Pieter Langerhuizen Lambertuszoonfonds werd de bate van dit fonds toegekend aan prof. dr. H. J. Lam en prof. dr. C. G. G. J. van Steenis te Leiden ten behoeve van de or ganisatie van een expeditie tot de bo\m'- sche exploratie van Nieuw Guinea. De vergadering benoemde tot nieuwe leden prof. dr. C. J. Gorter te Leiden, prof. dr. W. Kouwenaar te Amsterdam, prof. dr. G. J. van Oordt te Utrecht en prof. dr. J. D. Verlinde te Leiden. Hij wilde via Nederland als verstekeling naar Amerika De twintigjarige wever M. S. uit Essen in Duitsland stond Maandagmorgen voor de Haarlemse rechtbank terecht, omdat hij in verschillende plaatsen waaronder Zaan dam en Lisse ingebroken zou hebben. Aan het einde van het vorige jaar was de jongen naar Nederland gekomen om, zoals hij zei, in een der havenplaatsen een schip te zoeken, waarmee hij naar Amerika kon vertrekken. In Amsterdam vond hij geen schip en vervolgens begaf hij zich naar Den Haag. Hier ontdekte hij tot zijn stomme verba zing, dat er geen haven was en ten einde raad ging hij maar weer naar Amsterdam terug. Omdat hij toch op de een of andere wijze aan de kost moest komen begon hij in ver schillende plaatsen in het land in te bre ken. In een winkel te Zaandam brak hij op 26 December ee ruitje, klom naar binnen en nam, zoals hij zei, geld, sigaretten en chocolade mee. Een week daarvoor was hij op dezelfde wijze een café in Lisse binnen gekomen. Hier bedroeg de buit vijfendertig gulden. Toen hij aangehouden werd bleek hij een speelgoed-revolvertje bij zich te hebben en op de vraag van de president mr. J. P. Pe tersen, wat hij met dit apparaat van plan was, vertelde de jongen, dat hij lid was van een clubje jongens, die allemaal een derge lijk namaakwapentje in de zak droegen. De officier van Justitie, mr. B. van den Burg, was van mening, dat de verdachte van de ene dag in de andere wilde leven en dat er in Duitsland duizenden jongens zijn, die er precies hetzelfde over denken. Mr. van den Burg wilde rekening houden met het feit, dat de verdachte zodra hij in Nederland uit de gevangenis zou komen over de grens gezet zou worden en dat de jongen in Duitsland nog een straf van ruim drie maanden tegoed had. Hij eiste dan ook een gevangenisstraf voor de tijd van acht maanden met aftrek van vijf maanden voorarrest. De verdediger, mr. J. G. Bettink, deelde nog mee, dat de jongen zonder familie uit Oost-Duitsland was gekomen en hij drong aan op een straf, die gelijk zou zijn aan de tijd, die de verdachte reeds in voorarrest had doorgebracht. De rechtbank bepaalde de uitspraak op 28 Mei. Elf zeelieden zijn Zaterdag om het leven gekomen toen de Spaanse treiler Rio La- gares nabij de kleine havenplaats Cedeira aan de Noord-Westkust van Spanje is ver gaan. De lijken van negen opvarenden zijn geborgen. Van de veertien opvarenden wisten drie zich wemmend te redden. Westduitse onthulling: Een leidende functionaris van het West- Duitse genootschap voor ruimtevaart' onderzoek, dr. Meyer Cords, heeft te Düs- seldorf verklaard dat de Amerikanen bezig zijn een „kunstmatige hulpplaneet" te bouwen voor gebruik in de wereldruimte Dr. Meyer Cords veronderstelde dat het station op een afstand van ongeveer 1600 km van het oppervlak van de aarde zou worden „geplaatst". WASHINGTON, (Reuter). Een com missie van onderzoek van het Ameri kaanse Huis van Afgevaardigden heeft Zaterdag te Washington meegedeeld dat de geallieerde strijdkrachten in Europa te weinig brandstof en munitie hebben om strijd te leveren. Een hoge officier zou gezegd hebben dat er niets gedaan wordt om deze toestand te verbeteren. Volgens het verslag van de commissie, een bijzondere sub-commissie voor Bui tenlandse Zaken, zou de verdediging van de N.A.V.O. onder de maat blijven totdat de Europese landen bereid zijn tot het or ganiseren en financieren van een passende bevoorrading.. De Europese landen zorgden niet voor voldoende geld voor de bevoorrading van de strijdkrachten. De belangrijkste reden hiervoor is, volgens het verslag van de commissie, dat geen van de landen aan voelt, dat een aanval van de Sovjet-Unie hun boven het hoofd hangt. De commissie beval aan alle programs voor hulp aan het buitenland opnieuw te bestuderen om vast te stellen of zij daad werkelijk bijdragen tot de verdediging van de Verenigde Staten. Generaal Ridgway, de bevelhebber van de strijdkrachten van de N.A.V.O.-landen in Europa, en de bevelhebber van de luchtstrijdkrachten, generaal Norstad, hebben volgens het rapport gezegd, dat het dringendste probleem is het aanleggen van voorraden petroleum, olie en smeer olie en munitie. Generaal Ridgway zou in het bijzonder ongeduldig zijn wegens een vertraging van twee jaar in de aanleg van een buis leiding voor brandstof voor straalvlieg tuigen van een Franse zeehaven naar het gebied rondom Parijs. In een Amerikaanse opslagplaats in Chateauroux woont Amerikaans personeel in tenten met modder overal, aldus het verslag. Het moreel van het Amerikaanse personeel was slecht, wegens gebrek aan afleiding. Officieren deelden mee dat leden van de Amerikaanse luchtmacht een hekel aan de Fransen hebben. De uit vijf leden bestaande commissie maakte een reis van twee weken door Frankrijk en Italië. Een militaire patrouille heeft Zondag 10 leden van de Mau Mau in het reservaat van Fort Hall in Kenya gedood. Drie ver zetslieden werden gewond. In een ander deel van het reservaat hebben leden van de burgerwacht Zaterdagavond een aanval van veertig verzetslieden afgeslagen. Na een strijd van een uur trokken de verzets lieden zich terug met achterlating van vier doden en twee gewonden. Nog elders iii hetzelfde reservaat zijn twee leden van een verzetsbeweging gedood en 18 gevan gen genomen door Kikoejoe-politie-agen- ten en leden van de burgerwacht. BERN. Zwitserland heeft de terug roeping geëist van de Tsjechoslowaakse zaakgelastigde te Bern, Josef Svarc, wegens wat in een officieel communiqué genoemd wordt „een bijzonder beledigende daad jegens de Zwitserse regering". Wat is het geval? De Tsjechische legatie had een vertegenwoordiger van de Zwit serse regering uitgenodigd op een receptie ter gelegenheid van de Tsjechische natio nale feestdag. Onder de gasten op die re ceptie bevond zich ook Emil Arnold, de communistische afgevaardigde voor Bazel, die vorige maand is veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf en twee jaar verlies van burgerrechten op beschuldi ging van handelingen tegen de landsvei- ligheid. Volgens de Zwitserse wet begint de straf niet gelijktijdig met de uitspraak, maar op een door de rechtbank vast te stellen da tum. Zo was het dus mogelijk, dat Arnold op de receptie was. Het officiële Zwitserse communiqué zegt: „De Bondsraad is van mening dat het uitnodigen van een officiële Zwitserse vertegenwoordiger tezamen met iemand die veroordeeld is wegens een misdaad tegen de staat, een bijzonder beledigende geste van de Tsjechische zaakgelastigde is jegens de Zwitserse regering en dat deze diplomaat daarom niet langer als persona grata kan worden beschouwd. De Bondsraad heeft zijn terugroeping geëist". SPORT IN HET KORT MAC DONALD BAILEY EN MAC MIL- LAN NAAR RIJSWIJK. De Engelse sprinter Mac Donald Bailey en de Australiër Mac Millan zulen op 6 en 7 Juni bij de in ternationale athletiekwedstrijden op Te Werve in Rijswijk aan de start verschijnen. ZWITSERLAND WINT VAN DUITS LAND. De derde landenwedstrijd turnen tussen Zwitserland en Duitsland, die in Zürich werd gehouden, is door Zwitserland gewonnen met 347,26 tegen 343,65 punten. De beste individuele prestaties werden ge leverd door de wereldkampioen Stalder (Zwitserland). NEDERLANDSE RUGBY-PLOEG VER SLOEG BELGIë. De rugby landenwed strijd tussen Nederland en België, in het stadion van Den Bosch gespeeld, eindigde in een achtdrie overwinning voor Neder land RONDELE WINT RONDE VAN BELGIë. De Belg Rondele heeft de ronde van België gewonnen. Het eindklassement van deze étappewedstrijd luidt: 1. Rondele (België) 37.34.52; 2. Schotte (België); 3. Cerami (Italië). AMERIKAANSE COUREUR VERONGE LUKT. Chet Miller, een Amerikaanse coureur, werd tijdens een trainingsronde voor de grote prijs van Indianapolis gedood. KEES DE RUYTER NAAR VIGO. Kees de Ruyter zal aan het tournooi om het wereldkampioenschap libre, dat van 28 Juli tot 2 Augustus in Vigo (Spanje) wordt ge houden, deelnemen. In totaal komen twaalf spelers acht Europeanen en vier Zuid-Amerikanen in het tournooi uit. Onder hen bevindt zich de wereldkampioen in deze speelsoort, de Argentijn Carrera. Dank zij de samenwerking van twee Haarlemse Schaakclubs, de schaakclub „Haarlem" en de schaakvereniging „Het Oosten" is een krachtmeting tot stand gekomen, zoals sinds de oorlog voor de Haarlemse schakers niet heeft bestaan. Gespeeld wordt thans in een groep van veertien spelers, een aantal dat zeer groot is en de wedstrijden zul len als alles vlot verloopt ten minste dertien weken duren. Tegen over het nadeel van deze lange duur staat dat de strijd als zuivere kracht meting belangrijk in waarde stijgt. Een enkele ongelukkige partij heeft thans veel minder invloed op het wedstrijd verloop. In de maanden Mei en Juni zal er op Woensdagavonden bij de schaakvereniging „Het Oosten" gespeeld worden;in de maan den Juli en Augustus op Donderdagavon den bij de schaakclub „Haarlem". Doordat enkele sterke schakers niet be schikbaar bleken heeft men ditmaal tevens aan een drietal jonge schakers een kans kunnen bieden. Het betreft hier spelers, die zich in de eerste klasse van het tour nooi om het persoonlijk schaakkampioen schap onderscheiden hebben. De uitslagen van de le ronde luiden: P. Fris (Haarlem)—H. Klein (HWP) y2-i/,; G. Weert (Kennemerland)S. Herfst (Rol land) .0-1E. J. de Ree (Haarlem)J. H. Bauer (Haarlem) 1-0; J. van Pelt (Het Oosten)C. Hovingh (Het Oosten) afgebr.; C. Hoogland (Het Oosten)A. Herfst (Het Oosten) afgebr. Voorts nemen aan deze wedstrijd deel: J. Blokker (Haarlem), F. Abspoel (Het Oosten), J. Wijker (Haar lem) en W. Geuzebroex. Dat men niet beslist aangesloten behoeft te zijn bij een schaakbond om tot een vlot verlopende competitie te komen moge blij ken uit het uitstekende verloop van de wedstrijden, op initiatief van personeels leden van de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken georganiseerd tussen schaak teams van een aantal bedrijven in Haar lem en omstreken. Het schaakteam van het P.E.N. had lange tijd de beste kansen en met twee punten voorsprong begon de laatste wedstrijd tegen de Geneeskundige Dienst. Na een sportieve wedstrijd won laatstgenoemd team met twee-drie, zodat een beslissings wedstrijd noodzakelijk werd. Twee avon den bleken hiervoor noodzakelijk, doordat niet minder dan drie partijen werden af gebroken. De stand was toen 1V2-V2 in het voordeel van de Geneeskundige Dienst. De strijd na de hervatting was enerverend; de stand werd lVfc-lVi, daarna 1%-2V? voor de G.G.D. en in de laatste partij stonden de Bloemendalers gunstiger. Een verkeerde afwikkeling van het eindspel bracht de eindstand op l'/?-3% voor de G.G.D. hetgeen het kampioenschap naar de Nieu we Gracht deed gaan. In deze competitie bleek wel, dat het vaak zeer goede spelinzicht van de „huis schakers" meestal toch te kort schoot tegen de grotere ervaring van de meer gerouti neerde clubschakers. De eindstand luidt: 1. en kampioen: Gemeentelijke Genees kundige Dienst: 13 punten; 2. P.E.N.11 punten: 3. Haarlems Dagblad: 10 punten; 4. H.I.N.: 8 punten; 5. Provinciale Griffie: 6 punten; 6. Vroom en Dreesmann: 5 pun ten; 7. Gem. Waterbedrijf: 3 punten; 8. Gem. Dienst voor Sociale Zaken: 2 punten. Voor de hoofdklasse van de zomer-water- polocompetitie heeft HVGB 1 (heren) de eerste wedstrijd met negen-vier verloren. In Den Haag werd gespeeld tegen een vol ledige HZPC-ploeg; HVGB verscheen met twee invallers. In het begin straften de Hagenaars een tweetal fouten van de Haarlemmers af, waarbij door toedoen van Ruimschotel de ptand óp twee-nul voor HZPC kwam. Niet lang daarna scoorde de HVGB-midvoor Felix uit een vanuit de achterhoede goed aangegeven bal. Aan beide kanten volgden daarna regelmatig doelpunten. Vpor HZPC namen de gebroeders Ruimschotel drie doelpunten voor hun rekening; bij HVGB scoorde J. de Haas. Even voor de rust slaagde J. Felix er wederom in met een ver hard schot doelman Van Gelder te pas seren. Na de rust die met een vijf-drie voor sprong voor HZPC inging, wist deze ge routineerde ploeg de voorsprong verder te vergroten, onder anderen door Stam en Smol. Homeland gaf uit een hoelcworp ten slotte Felix de gelegenheid een tegendoel punt te maken. In Utrecht werden Zóndag bridgewed- strijden gehouden om het kampioenschap van Nederland viertallen. De Haagse club „Buitenhof" behaalde in de hoofdklasse het kampioenschap van Nederland. In de eerste klasse werd de Zaanse bridgeclub „Zaandam" winnaar en de club „Kampen" uit Kampen wist in de tweede klasse beslag te leggen op de eerste plaats. In de derde klasse eindigde de universitaire sportvereniging „Amsterdam" als eerste. Voor het tournooi om het zilveren HDC- dambord werden de volgende partijen ge speeld: Eerste ronde: J. B. Sluiter Jr. remise met J. H. Meure; H. Berk wint van P. Venema; L. F/ van Steenbergen wint van P. Mul; W. Verheijde remise met G. P. Luske. Tweede ronde: J. H. Meure wint van G. P. Luske; P. Venema remise met L. F. van Steenbergen; J. B. Sluiter Jr. wint van H. Berk. De partij P. MulW. Verheijde werd uit gesteld en wordt op 1 Juni gespeeld. De minister-president van Tasman ié, dc heer Robert Cosgrove, heeft Zaterdagmiddag le Luljegast, de geboorteplaats van Abel Tasman, een plaquette onthuld ter nagedachtenis aan de zeevaarder Abel Tasman. Naar de internationale wedstrijden, die op 6 en 7 Juni door de Rowing Club de Paris worden georganiseerd ter gelegen heid van haar honderdjarig bestaan, zullen door de Nederlandse Roeibond worden af gevaardigd de vier met stuurman van Nereus (Amsterdamse studenten), de vier zonder stuurman van Wilem III (Amster dam), de dubbel-twee van Het Spaarne en de skiffeur Neumeier eveneens van Wil lem III. De Nereusvier was de winnende ploeg van het hoofdnummer op de Varsity. De dubbel-twee van Het Spaarne bestaat uit de roeiers Wilbrenninck en Manger. De eerste heeft zich reeds enige malen in dit nummer onderscheiden op nationale wed strijden. Zijn partner komt dit seizoen voor het eerst in dit boottype uit. Op de roeiwedstrijden van de Zeil- en Roeivereniging „Hollandia", die 29 en 30 Mei worden gehouden, zal het Spaarne in de volgende nummers starten: Heren: Vier met stuurman (seniores); dubbel twee. Jonge skiff B, Jonge vier A, Jonge twee, Jonge skiff A. Dames: Oude acht (snelroeien). Over- naadse vier, beginnelingen (stijlroeien). Overnaadse vier, 17-18 jaar (stijdroeien). Overnaadse vier, 14-16 jaar (stijlroeien). Donderdagavond wordt er een begin ge maakt met de wedstrijden voor het jaar lijks te spelen „J. W. Hasselmeyer Tour nooi". Er hebben voor dit tournooi vieren twintig verenigingen ingeschreven. Op de eerste avond komt de B.V. „Spaarndam" op bezoek. Deze vereniging wist het vorige jaar beslag te leggen op de tweede plaats door drie van de vier partijen te winnen. In de competitie van het korfbalkam pioenschap van Nederland speelden Rig- tersbleek en P.S.V. gelijk (33), waardoor Het Zuiden uit Rotterdam in de kampioens finale uitkomt. De stand in deze finale is: gesp. pnt Het Zuiden 3 6 Rigtersbleek 3 1 P.S.V. 3 1 In de andere afdeling won Blauw Wit in Beilen met zevendrie van de Noordelijke kampioen Vitesse, waardoor deze Amster damse ploeg stellig de andere kampioens- finaliste zal worden. gesp. pnt Blauw Wit 2 4 Vitesse 1 0 Vada 1 0 Heden narn de Heere tot Zich onze geliefde vader, behuwd-, groot- en over grootvader de heer EGBERT BLOM wedn. van Marijtje Visser in de ouderdom van 92 jaar. Santpoort: G. Langbroek-Blom A. Langbroek IJmuiden: D. Boon-Blom S. Boon G. Blom A. Blom-v. d. Blink Santpoort: Th. Blom N. Blom-Slikker IJmuiden: M. Evendijk-Blom J. Evendijk Klein- en achter kleinkinderen. Enkhuizen, 16 Mei 1953. Wethouder de Vosplein 2. De teraardebestelling is bepaald op Dinsdag 19 Mei des namiddags 2.30 u. Gelegenheid tot condole ren Maandag 18 Mei 's avonds van 79 uur. Geen bloemen. P. C. DE GEUS oud-belast.ambt. te IJmuiden Belastingconsulent W. DE ZWIJGERLAAN 16 Tel. 8590 Santpoort (Stat.) Spreekuur van 1920 uur de Koningin der permanents Knippen in moderne coupe. KUIPERS Dames- en Heren kapsalons Da Costalaan 5 Driehuis. Tel. 4584 Donderdag 21 Mei, 8 uur „Haagsche Comedie" Spel van Jean Anouilh Regie: Cees Laseur m.m.v. Fie Carelsen, Heieen Pirpentel, Jan Retèl, Henri Eerens. Johan Valk'e.v.a. Prijzen 1.tot 4.(alles inbegr.). Coupons geldig. Voorverkoop y.a. Dinsdag 10—3 uur. Tel. na 12 uur. DE MOOISTE OMLIJSTING van uw kleine lieve schat, is een mooie kinderwagen. Wij hebben een grote sortering, de laatste nieuwe modellen, f 2.50 per week, zonder voor uitbetaling. VAN VEEN, thans le Hasselaerstraat 5, (bij Zijlweg) Haarlem. BIJ U AAN KOMEN LOPEN Plaats een Luidspreker JA, MEVROUW, ENGELSE HUISKAMERS compleet met dressoir, 2 clubs. 4 stoelen en tafel slechts f 499. Geen voor uitbetaling! Maar f 7.50 per week. VAN VEEN, thans le Hasselaerstraat 5, (bij Zijl- weg), Haarlem. uw schoenen repareert, ko men ze weer als nieuw thuis. U loopt prettiger en ze gaan langer mee. Dus voordeliger. UW ADRES. verchroomd of gelakt VERMANDE ZONEN Afd. van N.V. Drukkerij SINJEWEL IJMUIDEN Toonkamer: Kanaalstr. 43 Tel. 4163—5235 NET JONG MEISJE gevr. 3 d. in de week. Aanm. tus sen 6 en 8 uur. Kanaaldijk 238, IJmuiden. DAGMEISJE gevr. van 9 tot 2 uur. Aanm. Da Costalaan 55, Driehuis. WONINGRUIL. Aangeb. flat 3e etage f 6.20 p. w. voor ben. etage of vrij huis, hogere huur geen bezwaar. Adres te bevr. bur. van dit blad. WANDELWAGENTJE te k. opvouwbaar. Snelliusstr. 57 IJmuiden. School voor Christelijk Nationaal Onderwijs NOORDERLAAN 1, VELSEN-NOORD, TEL. 4815 OPGAVE VAN NIEUWE LEERLINGEN voor de cursus, die op 15 Aug. a.s. begint, kan dagelijks geschieden aan de school, of aan het huisadres van het hoofd der school, J. SUURMOND, Duinvlietstraat 83, Velsen-Noord (tel. 4426). Aparte opleidingsklas voor Gymnasium, Lyceum, H.B.S., U.L.O— en Nijverheidsscholen. Tweejarige cursussen voor Frans en Engels. Dinsdag 19 Mei - 8 uur bespeelt het Cavaillé-Coll orgel m.m.v Orgelwerken van Bach, Alain en Franck. Georgette Hagedoorn zal voordragen: De Reis van drie Koningen, T. S. Eliott (vertaling M. Nijhoff); Slaap mijn kind' (Zweeds wiegelied), harmonisatie: Pierre Verdonck; Spoon River Anthology, Edgar Lee Masters (verta ling M. Nijhoff; compositie: Sas Bunge). Toegangsprijs 2.00 (alles inbegrepen). Voorverkoop dagelijks van 10—3 uur. Telefoon 13466. Bekers - Zuilen - Statuetten Kransen - Takken Medailles - Plaquettes - Standpenningen Vaantjes - Vlaggen - Vaandels enz. enz. Insignes naar ontwerp. Alle voorkomende graveerwerk (spec, in kunstgravure) Speciale sportprijzen (ook naar ontwerp) Vraagt offerte of keuzezending, zonodig kunnen wij U onze uitgebreide collectie sturen. HET ADRES IN GEHEEL KENNEMERLAND Koningstraat 122 Beverwijk Tel. 4398 - K 2510 Voor een goed bewoonbaar Velsen Méér huizen U komt toch ook naar de vergadering van morgen avond Herv. Jeugdgebouw, IJm.-O,, aanvang 8 u. Telefoon 4333 - Zeeweg 275 Bij geen gehoor telefoon 5000 Fijne Enkalons en Nylons 2»9** Geminderde Enkalons en Nylons e. 51 gg, 30 Den3.50 Zeer fijne geminderde Enkalons en - Q_ Nylons, zeer lang 4» Prachtige Wandel-Nylons, 54 gg„ 30 Den4.90 Crystal Nylons met zwarte naad Ragfijne Nylons met fant.hiel, extra lange maten O» Zeer mooie geminderde linksgewe- 0 ven kousen 3.75, 3-25, 2. Deze week als geven wij op onze toch al goedkoop geprijsde DAMESKOUSEN TE KOOP Bosbeeklaan te Santpoort. TER OVERNAME AANGEB. HERBOUWPLICHT Inlichtingen Corn. Janus en Zn„ Stationsweg 81, Velsen CONFECTIEBEDRIJF ECPBE vraagt Aanmelden: Ged. Oude Gracht 58, Haarlem. „Enkafon" (Nylon) Damesblouses, zeer mooi model, spotprijs 9» Pracht collectie Dames- en Meisjes-Skisokken. Dames- en Kinder-Badcostuums Heren- en Jongens-Badbroeken Grote keuze Badmutsen. Ziet onze speciale etalages. GLAS Trompstraat 81 - Telefoon 5205 - IJmuiden WIJ VRAGEN ongeacht welke leeftijd. WASSERIJ HOEK EN VAART Bloemendaalsestraatweg 17. Santpoort-Station,

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8