Volkspartij voor Vrijheid en Democratie? LIJST AUTORIJLES U.G.Wermenbol IMON DE WIT Omdat de VV.D. wenst Beverwijk Mevrouw Frölich gaat heen als CVB-presidente Negen arrestaties wegens diefstallen aan Zuidzij Vele favorieten in de ronde Velsen-Noord Wijk aan Zee Zeegroft" wordt bebouwd Drielandenraad Benelux wil consultatief parlement Twee Meteors na botsing in zee gestort Televisie wordt stopgezet als regeringsbij drage uitblijft „Soepeler bestuur" in Sovjet-Unie op til „Eén Europese markt" Helicoptères landden in Rotterdam SP0RTK0EKEN ZO ct. 250 gram Zaanse rondjes Leverpastei Landdag op 25 Juni in Beverwijk Scheidsrechter op DEM- terrein bestolen Kennemers-kampioenen gehuldigd Beverwijkers eerste en derde in ronde van Stein Geen „zegen" op trawlnet Hoofdprijzen Staatsloterij ff Radicaal Duits advies Perón voorstander van de particuliere ondernemings vorm Opbouwdag 1953 Scheepvaart Gevestigd te IJmuiden arts RAPID-MIDDLESBROUGH MET HET VOORJAAR THALIA SAMEN STERK! Onze kantoren zullen Zaterdag 23 Mei a.s. de gehele dag GESLOTEN zijn. eW\V- de k w*/, 4 heerlijke, grote nr Limonadesiroop per fles 78 89 ct Gazeuse per 3/4 Literfles 29 c Frisse zomerdrups. 100 gram 15 c. Gevulde drups 100 gram 18c. rj De bekende chocoladerepen Zuid-Afrikaanse pinda's 250 gr. 42 c Snijworst Tartaar i Goed en Goedkoop DINSDAG 19 MEI 1953 ADVERTENTIE Waarom is het zo belangrijk uw stem uit te brengen op één der candidaten van de Als regel openbare aanbesteding voor leveranties en ambachtswerkzaamheden ten behoeve van de gemeente. Maandagavond heeft de afdeling Bever wijk van de Nederlandse Christen Vrou wenbond in het gebouw naast de Gerefor meerde Kerk een ledenvergadering gehou den en tijdens het huishoudelijk deel zijn er een paar belangrijke mededelingen ge daan. Vice-presidente, mevr. Lyesen Breukelaar zei, dat de presidente mevr. FrölichHoenderdos genoodzaakt is haar leidende functie in de Beverwijkse afde ling heer te leggen. Mevr. Frölich is tevens algemeen secretaresse van de landelijke bond en het is haar niet mogelijk beide functies te vervullen. Dit wordt een gevoelig verlies voor de plaatselijke afdeling. De landdag voor Noordholland boven het IJ wordt in Beverwijk gehouden en wel op 25 Juni in de Gereformeerde kerk aan het Moensplein. De aftredende bestuursleden, de dames Jansen-Vermeulen en LyesenBreuke laar, werden herkozen. Op 28 Mei wordt in Amsterdam de al gemene vergadering gehouden en mevr. Jansen zal de afdeling vertegenwoordigen. Het tweede deel van de avond werd gevuld met een causerie van het hoofd der Chr. U.L.O. School de heer B. de Boer. Hij sprak over problemen rond ons onderwijs. Tijdens het spelen van een voetbalwed strijd op het D.E.M.-terrein hebben tot nu toe onbekenden geld gestolen uit de porte- monnaie van de scheidsrechter. De onge wenste supporters namen tevens de rook- benodigdheden van de fluitist mee. ADVERTENTIE A. RE 13 M S AUTORIJSCHOOL Van ouds het adres voor IJmuiden DENNENSTRAAT 12 TEL. 6200 (TAXI BRANDWIJK) In het clubhuis van „de Kennemers" zijn op intieme wijze de spelers van het derde en zesde elftal der roodzwarten gehuldigd. Kennemers 3 behaalde het kampioenschap van haar afdeling en gaat nu proberen in de reserve tweede klasse te komen. Het zesde heeft via de promotiewedstrijden de derde klas van de Haarlemse Voetbalbond behaald. De voorzitter de heer Max Lindner heeft in geestige woorden beide elftallen toege sproken en uitte de wens dat ook het derde zou promoveren. De voorzitter der supportersvereniging Rood-Zwart de heer K. Prent sloot zich hierbij aan; beide sprekers lieten hun woor den van een bloemenhulde vergezeld gaan. Vogelliefhebbers bespreken broedresultaten De volièrevereniging „Vogelvreugd" te Beverwijk belegt op Woensdag 20 Mei in hotel „Parkzicht" een ledenvergadering. Op deze avond zal men de broedresul taten bespreken, terwijl tevens het verslag van de gehouden algemene vergadering in Utrecht besproken zal worden. Geslaagd voor stenografie en maehineschrijven Voor het examen maehineschrijven te Beverwijk, afgenomen door de Centrale Bond van Leraren voor de Nederlandse Steno-Unie, zijn geslaagd: Maehineschrijven Mej. H. de Ridder, Velsen-Noord en de heren J. van Gulik, Velsen-Noord en J. van Zijp, Velsen-Noord. Stenografie Nederlands Mej. C. Arisz, IJmuiden; mej. G. Spiering, Santpoort; mej. A. Geijteman, IJmuiden; mej. Van der Ham, Velsen; mej. L. Huybers, IJmuiden; mej. J. Kramer, IJmuiden; mej. G. Meyer, IJmuiden; de heer J. van Zijp, Velsen. Stenografie Frans Mej. E. Bakker, Velsen. Aan de examens werd door 65 candidaten deelgenomen. Vijftien personen werden af gewezen. BELGIë. Nieuweling. De nieuwe Bel gische trawler O 81 „John" van de Peche- ries a Vapeur is vorige week in de vaart gebracht. Bij een toerental van 325 be haalde het schip een snelheid van 13.6 knopen. NOORWEGEN. Ook een spuitje. In een viskwekerij te Toensberg in Noorwegen worden proeven gedaan met penicilline- injecties aan kabeljauwen. Men wil hier mee de grote sterfte onder de wijfjes kabeljauw tegengaan. ENGELAND. Diploma op zak. De Britse visserij scholen hebben in 1952 diplo ma's verstrekt aan 1585 toekomstige ma trozen, 1282 machinisten en 982 leden van het zeevaartpolitiekorps. De leergangen duren respectievelijk twaalf, acht en acht weken. AMERIKA. Bedragje. Op het budget van Visserij en Landbouw in Amerika is voor het jaar 1953 een crediet uitgetrokken van 957.600.000 ten behoeve van het ma ritiem onderwijs. „Fluffy komt weer kijken" bij „Nieuw Leven" De geheelonthouders-toneelvereniging „Nieuw Leven" te Beverwijk besluit haar seizoen met op Donderdag 28 Mei in het Kennemer Theater een opvoering te geven van de komische thriller in drie bedrijven van George Batson „Fluffy komt weer kijken." „Pat-Mat" schaakte voort De uitslagen van de in de voortgezette competitie gespeelde partijen van de Be- verwijker schaakclub „Pat-Mat" zijn als volgt: Groep I A. SpijkerP. Hart afgebr.; A. SpijkerD. G. Huygen 01; D. G. Huy- genJ. C. de Haas afgebr.; P. ZwartJ. Jansen 10; A. P. de BruinJ. A. B. Zoon tjes 01; M. P. SuikerH. de Vries 10. Groep II A. SlingsL. Derks 10; E. RijkenJ. Beentjes V»K. Groep III D. OortP. Siebers 10; P. ZeilstraM. Metselaar 10; J. Schmits M Woerdeman 10. Groep IV C. J. WiesselP. Vons 01. Groep V C. J. DoctorG. Limmen 01; G. v. d. GraafG. Limmen 10; D. J. NieuwenhuisenG. v. d. Graaf 10. De ronde van Stein (Limburg) voor ama teurs over 100 km. werd gewonnen door de Beverwijker Jan Hofland. Henk Kuitwaard ging als derde over de eindstreep. Geen veiling op Pinkstermaandag Met Pinksteren zal er geen bloemen veiling worden gehouden. De veiling, die anders op Maandag wordt gehouden is nu naar Dinsdag ('s middags om 2 uur) verschoven. De Velsense recherche heeft in de afge lopen weken negen arrestaties verricht van Heden, die ervan verdacht worden verschillende visserijmaterialen op sche pen en langs de Zuidzij in IJmuiden te hebben ontvreemd. De beide hoofddaders J. P. en B. J. uit IJmuiden zijn inmiddels in het Huis van Bewaring ingesloten. Behalve degeïlénjdie; van de diefstallen verdacht worden, zijn verschillende vervoerders-helers opgepakt, maar men vond een groot gedeelte van de buit reeds terug. Zo werd, naar wij al eer der berichtten, een scheepsschroef van een Katwijkse logger opgespoord. Een gestolen trawlnet is echter zoek en zal dat ook wel blijven, want het werd doorverkocht aan een Katwijkse schipper, die het te goeder trouw gebruikte, maar het op zee ver speelde. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Loggers: IJM 129 f 11.300; KW 169 f4960; KW 141 f8670; KW 9 f3570. Kotters: TX 33 f1910. Enkele kampioenen en tal van streek- favorieten zullen op Zaterdag 23 Mei aan de start verschijnen voor de Ronde van Velsen-Noord. waarvan de baten bestemd zijn voor het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding De nieuwelingen die vijftig kilometer moeten afleggen, starten om 3 uur. Onder hen bevinden zich de plaatselijke favorie ten De Groot, Geldermans en De Nijs, de Lissenaar Jan Kaptein, de Heemstedenaar Piet Steenvoorden en nog vele anderen. Onder de amateurs, die honderd kilo meter moeten rijden, bevinden zich Piet van Heusden, sprintkampioen Jan Hijzelen- doorn, de kampioen van Noordholland Krijn Post en de Haarlemmer Wim Rus man, die kampioen van zijn vereniging is. Voorts de streekfavorieten -Jan Hofland, Henk Kuitwaard, De Ruiter, Stroomer, Eel- sing en Bruggenkamp, het Haarlemse broe derpaar Piet en Tonny Peters, de Amster dammers Mahn, Boelaard en La Grouw en Wim Snijders uit Halfweg. Verder zijn er nog vele kanshebbers die voor een verras sing kunnen zorgen. De start voor deze wedstrijd is om 5 uur. Het parcours van deze wedstrijden loopt door Ladderbeekstraat Heirweg en Wijker- oogstraat en is vanaf de Velserpont en het station Beverwijk binnen vijf minuten te bereiken. De organisatie is in handen van de Beverwijkse Renners Club „Kennemer- land". Bridgeseizoen beëindigd De bridgeclub „Wijk aan Zee" heeft het winterseizoen afgesloten met een slotdrive, waarvan de uitslag als volgt was: 1 heren Van der Aar-Handgraaf 30 pnt.; 2. heren Groot-Pirovano 29 !4 punt.; 3. en 4. me vrouw Van der Aar-mejuffrouw Hand- graaf en heren Van Son-Kleyn 29 pnt.; 5. heren Heynis-Van Klaveren 23pnt.; 6. mejuffrouw Van Klaveren-de heer Ger- tenbach 22 pnt.; 7. mevrouw Bol-de heer Dikkenberg 21 pnt.; 8. dames Van Son- Schaaper 17y, pnt.; 8. mevrouw Gerten- bach-de heer Bol 16 pnt. Vierde klasse zesde lijst (Ongecorrigeerd) 25.000 18708 2.000 16540 1.500 10363 18094 18322 1.000 1525 4972 8497 9056 13015 16412 18521 18591 19512 19584 .400 1039 4331 8587 8916 9546 15910 16147 19902 20663 20837 200 1280 1854 2306 4499 6602 7250 7852 7936 8643 8870 8875 10001 10338 13092 13408 15041 15084 15895 16144 17207 17310 18676 18740 1874S 20473 20613 20983 21616. Enige maanden geleden is in Wijk aan Zee op initiatief van de heer E. Gerritse een commissie in het leven geroepen, die zal trachten de woningnood, dit ook in de badplaats heerst, enigszins te helpen ver minderen. Men heeft toen een vergadering belegd om via de bouwspaarkas van Noord-Ne derlandse Gemeenten gegadigden te vinden die met eigen middelen een woning wilden laten bouwen. De belangstelling hiervoor was dermate groot dat de commissie be sloot aan B. en W. toestemming te vragen om aan de Zeecroft enige woningen te doen verrijzen. In „Oud Wijk aan Zee" is thans weder om een bijeenkomst belegd waarop is be sloten een aanvraag te verzenden voor het bouwen van vier enkele- en twee dubbele woningen. Hoewel de gemiddelde tijdsduur van een dergelijke aanvraag drie maanden is, hoopt men, doordat het gemeentebe stuur zijn volle medewerking verleent, nog aanstaande zomer met het bouwen te kun nen beginnen, temeer daar de waarborg som voor deze woningen reeds is gestort. P. v. d. A. op excursie naar duinterrein De afdeling Wijk aan Zee van de Partij van de Arbeid houdt op Donderdag 21 Mei een excursie naar het duinterrein van het P.W.N.; tevens staat een bezoek aan het natuur-histcrisch museum op het pro gramma. De excursie staat onder leiding van het hoofd van het kantoor Bakkum van de P.W.N., de heer P. L. Duinker. De Algemene Drielandenraad van het Belgisch-Luxemburgs-Nederlands Comité Benelux heeft op 16 Mei in Den Haag in vergadering de volgende resolutie aan vaard: De samenwerking van België, Nederland en Luxemburg binnen de Europese en At lantische Gemeenschap is meer dan ooit vereist. De Drielandenraad wijst op de wense lijkheid van een institutioneel gezag met de nodige bevoegdheid om bij te dragen tot de overeenstemming van de economi sche,, financiële en sociale politiek dér drie landen; spréékt zich uit voor een consulta tieve parlementaire Drielandenraad; drukt de overtuiging uit, dat de Europese politie ke instellingen aan het beoogde doel slechts kunnen beantwoorden, wanneer zij de nodige waarborgen bieden voor de kleine landen; beschouwt het in dat op zicht onder meer gewenst, dat de nationa le ministers betrokken blijven bij de uit oefening van het uitvoerend gezag en dat er aanleiding is, om de samenstelling van de Statenkamer op paritaire grondslag in overweging te nemen; bevestigt, dat Bel gië, Nederland en Luxemburg op grond van hun streven naar een vrijhandelspoli tiek en door een goede verstandhouding des te beter zullen bijdragen tot een nau were samenwerking op Europees en At lantisch gebied. Tijdens de Brits-Scandinavische NAVO- manoeuvres, die in de Deense wateren wor den gehouden, zijn vanochtend twee Me- teor-straaljagers van de Deense luchtmacht in de lucht met elkaar in hosting gekomen en in zee gestort. Aangenomen wordt, dat de twee piloten het leven verloren. De vliegtuigen waren gestationneerd te Aal- borg in Noord-Jutland. De televisie-uitzendingen zullen op 1 Oc tober stopgezet moeten worden, wanneer er geen positieve beslissing is genomen om trent een regeringsbiidrage. zo heeft het bestuur van de Nederlandse Televisiestich ting vandaag verklaard.. De bijdrage van f 1.200.000.die de omroepverenigingen uit eigen middelen voor het televisie-expe riment beschikbaar hebben gesteld, is het maximum waartoe zij kunnen gaan. Zowel op het gebied van de techniek als van de programma's heeft het televisie experiment tot bevredigende resultaten ge leid, verklaarde het bestuur van de Tele visiestichting. De aanschaffing van televisietoestellen door het publiek is echter nog steeds klein, hetgeen kan worden verklaard door het geringe aantal zenduren en het feit dat nog slechts een deel van het land de televisie programma's kan ontvangen, nog ongeacht de in verhouding tot de geringe kijkmoge- lijkheden te hoge aanschaffingskosten dei- televisietoestellen. In deze ontwikkeling kan slechts verandering komen door een verdere verlaging van de kosten voor de kijkers en door een redelijke uitbreiding van het aantal zenduren. Daarvoor is een gezonde financiële opzet noodzakelijk en deze is voorshands alleen te bereiken met regeringsfinanciering. De regering heeft reeds in October 1951 toegezegd binnen een jaar, dus vóór October 1952 met een finan cieringsplan te zullen komen. Dat is echter tot heden uitgebleven. Het bestuur van de Nederlandse Tele visie Stichting heeft'er daarom bij de rege ring nogmaals op aangedrongen zeer spoe dig haar beslissing omtrent de al of niet voortzetting van de televisie kenbaar te maken. Het verwacht dat, zo de regering tot voortzetting mocht besluiten, de rege ring de middelen beschikbaar zal stellen waaruit de televisie zal worden gefinan cierd. De „Prawda", het officiële orgaan van de Sovjet-Russische communistische par tij, heeft in een hoofdartikel meegedeeld, dat het staatsbestuur soepeler zal gaan werken als gevolg van „recente organisa torische maatregelen", aldus meldt radio- Moskou. De maatregelen zouden de leidinggeven de organen verbeteren, onnodige instanties in het staatsapparaat verwijderen en de rechten en verantwoordelijkheden van ministers uitbreiden, aldus het artikel. BONN (D.P.A.). In een advies om trent de economische integratie van Europa heeft de wetenschappelijke adviescommis sie van het West-Duitse ministerie van Economische Zaken zich uitgesproken voor een radicale overgang naar een interne Europese markt, welke ondanks de daar mede gepaard gaande schokkende werking geringere moeilijkheden zal veroorzaken dan een trapsgewijze invoering. Wanneer een onmiddellijke oplossing niet mogelijk mocht zijn, dan stelt de commis sie als eerste phase van de integratie een voorlopige rectificatie der wisselkoersen voor. Gelijktijdig moet er dan voor gezorgd worden, dat de rectificatie der valuta-be trekkingen niet vervalst wordt door de geld en credietpolitiek der afzonderlijke circu latiebanken. De volgende stap is de ophef fing der kwantitatieve handelsbeperkingen in samenhang met een voor de deelnemen de economieën verplicht gestelde trapsge wijze vermindering van douanerechten. Deze phase moet gepaard gaan met en versterkt worden door de instelling van inwisselbaarheid der valuta welke een overgang van de voordien slechts grof in gestelde wisselkoersen naar evenwichts- koersen mogelijk maakt. Daarna ontstaande verstoringen van het evenwicht zullen dan niet meer door correcties van de wissel koersen uit de weg geruimd mogen wor den, maar veeleer door afstemming van geld- en credietpolitiek der landen ver hinderd. Dit vereist de instelling van een permanent orgaan met eigen desbetreffen de bevoegdheden. In een bijeenkomst van industriëlen heeft de Argentijnse president, Perón, ver klaard, dat hij de industrie in handen van de particuliere ondernemer wenst te zien. Hij deelde mede, dat de regering voortaan geen maatregelen meer zal nemen zonder overleg te hebben gepleegd met het be drijfsleven. Wanneer staatsindustrieën ge reed zijn om aan het particuliere bedrijfs leven te worden overgedragen, dan zal de staat gaarne hiertoe overgaan, zo zeide hij. In Rotterdam is weer de jaarlijkse op bouwdag gehouden. In de ochtenduren reden de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, ir. H. B. ,T. Witte B. en W. van Rotterdam, mr. K. P. van der Mandele, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam, mr. D. G. W. Spitzen, secre taris-generaal van Verkeer en Waterstaat, ir. J. Mouton, secretaris-generaal van We deropbouw en Volkshuisvesting en enige leden van Gedeputeerde Staten van Zuid holland van Gouda met een tweewagenstel van de N.S. naar Rotterdam. Deze trein was de eerste personentrein, die over de nieuwe lijn NiemverkerkRotterdam reed. Het gezelschap bezichtigde in de Maas stad enige nieuwe bouwwerken en woon de de onthulling bij van een gevelbeeld aan het gebouw van de Amsterdamse Bank-Incassobank aan de Blaak. Het beeld is vervaardigd door Pieter Starreveld en stelt de welvaart voor, uitgebeeld door een vrouwenfiguur met een vredesduif en daar onder arbeidende mensen. Het meest spectaculaire van opbouwdag 1953 was de aankomst van de twee Sabe- na-hefschroefvliegtuigen, - waarvoor de Rotterdammers in groten getale naar de Hofdijk waren gekomen. Om half vijf kwamen de toestellen boven het terrein, dat reeds de aanblik van een vliegveld bood: betonnen landingsplaats, een tankwagen, brandweerlieden en doua niers. Inplaats van op de betonnen lan dingsplaats streken ze op een grasstrook neer. Het ene toestel werd bestuurd door de directeur van de Sabena, de heer Ver- nieuwe, en het tweede door Gerard Tré- mérie, de piloot, die in de rampdagen in ons land bekendheid verwierf. Burgemeester Van Walsum hield een toespraak, waarin hij zei dat in Rotterdam nog steeds het smartelijk verlies van een vliegveld wordt gevoeld. De Maasstad zal nu echter met hefschroefvliegtuigen aan het luchtverkeer deelnemen. De heer Vernieuwe dankte namens de Sabena voor de medewerking van Rotter dam aan de eerste internationale luchtlijn ter wereld met helicoptères BrusselRot terdam. Om halfzes vertrokken de vliegtuigen voor de thuisreis naar Brussel. Op 1 Sep tember wordt de passagiersdienst ge opend. Als sluistuk van de opbouwdag gaf de Koninklijke Orkestvereniging „Sympho- nia" onder leiding van Jaap Stotijn een concert in de Rivièrahal. Aalsdijk, 17 v. Hamburg te Rotterdam. Almdijk, 17 v. Hamburg te Rotterdam. Arkeldijk, 17 v. New York te Rotterdam. Arundo, 17 Perim gepass. Abbedijk, 16 v. New York te Baltimore. Albireo, 19 v. Buenos Aires te Rotterdam verw. Alnati, 17 v. Las Palmas n. Antwerpen. Altair, 17 te Santos. Agamemnon, 16 210 m. O.ZO. Kp. Hatteras. Algenib, pass. 17 Victoria >n. Uheos. Alkaid, 17 180 m. O.t.N. Madeira n. Recife. Alpherat, 17 100 m. Z.t.W. Rio Grande. Amsteldi.jk, 17 230 m. W.t.Z. Scilly's. Amstelstad, 17 470 m. ZW. Ceylon. Amsteltoren, 17 op St. Laurens. Amstelveen, 17 60 m. ZW. Djeddah. Arnedij'k, 17 370 m. O. Kp. Race. Alioth, 17 v. Rotterdam te Bremen. Almkerk, 17 100 m. ZO. Socotra. Alphard, pass. 17 Bremerhaven. Ampenan, 16 140 m. ZO. Kreta. Amstelkroon, 18 nog te Hollandia. Blijdendijk 16 v. New York te Rotterds' Bonaire, pass. 17 Ouessant n. Madeira. Blitar, pass. 17 Gibraltar n. Antwerpen Bacchus, 17 900 m. W.ZW. Flores. Bantam, 17 90 m. Z. Westpunt Kreta. Blommersdijk, 17 480 m. N.NO. Flores. Barendrecht, 17 op de Elbe. Batosla, 17 v. Panarukan n. Soerabaja. Baud, 17 v. Makassar te Ambon. Êintang, 17 nog te Damman. Buru, 16 v. Singapore n. Soerabaja. Caltex Delft, 17 60 m. NW. Malta. Ca'ltex The Hague, 17 95 m. W. Wstpunt Kreta Camphuys, 16 v. Soerabaja n. Buleleng. Castor, 16 v. Maracaibo Pto Ca'bello. Ceronia, 17 110 m. N. Semarang. Chama, 17 280 m. Z.ZO. Suez. Ca'Histo, 17 dwars Beachy Head. Caltex Utrecht, 17 dwars Bonc. Cleodora, 16 640 m. Z.ZO. Galapagos eil. Corilla, 17 70 m. ZO. Billiton. Diemerdijk, 17 610 m. W.ZW. Valentia. Delfshaven, 17 145 m. W. Lissabon. Delft, 17 v. Hamburg n. Antwerpen. Durvendrecht, 17 75 m. N.NO. Fayal. Esso Amsterdam, 17 340 m. Z Sable eil. Esso Den Haag, 16 85 m. Z. Sta Maria. Ena, 17 560 m. Z.ZW. Flores. Erinna, 17 145 m. O. Kp. Palos. Êtrema, 17 t.h.v. eil. Masira. Friesland (KRL), 18 v. Hamburg aan de Hoek v. Holland verwacht. Garoet, pass. 17 Guardafui. Gouwe, 17 v. Libreville te Rotterdam. Gordias, 17 v. Bremen te Amsterdam. Graveland, 17 360 m. ZW. St. Vincent. Heelsum, 17 480 m. N.NO. Flores. Helder, 17 270 m. W.NW. Flores. Helena, 17 110 m. ZO. Turseil. Helicon, 17 480 m. W.t.Z. Lands End. Hecuba, 17 180 m. NW. Floies. Hera, 17 350 m. W.ZW. Lands End. Java, 17 v. Amsterdam n. Indonesië. Kertosono. 18 v. Port Sulphur te Newport News verwacht. Kalabahi, 15 v. Soerabaja n. Makassar. Kalimantan, 17 v. Tj. Prick n. Paletnbang. Karsi'k, 17 te Malala. Leuvekerk, 17 dwars Cochin n. Bombay. Loienerkerk, 17 270 m. N.NW. Cochin. Loosdrecht, 17 dwars Khorya Morya baai. Leersum, 17 570 m. W. Azoren. Lekkerikerk, 17 v. Antw. te Hamburg. Luna, 17 v. Amsterdam te Hamburg. Maasdam, 17 320 m. N.t.O. Flores. Maas, 18 v. Bremen te Amsterdam. Maasland, pass. 18 Ouessant. Merwede, 17 v. Charleston n. Le Havre. Maetsuycker, 16 v. Tj. Priok n. Fremantle. Malea, 17 200 m. NO. Curapao. Manoeran, pass. 17 Algiers. Mend'ut, 16 v. Tj. Priok n. Cheribon. Musi, 17 te Pladju voor ca. 1 week. Malvina. pass. 16 Melvill eil. Mapia, 17 90 m. Kp. Comorin. Meerkerk, 17 245 m. NW. Str. Messina. Mirza, 17 180 m. W.ZW. Guadeloupe. Murena, 17 60 m. N. Christmas eil. Nigerstroom, 17 v. Hamburg te Amsterdam. Noordam, 16 v. New York n. Rotterdam. Oranjestad, 16 150 m. W.t.Z. Oporto. Orestes, 17 v. Anti 11a te Rotterdam. Ondina, 17 190 m. NW. Str. Messina. Oranjefontein, 17 130 m. W.ZW. Monrovia. Overijsel, 17 75 m. Z.t.O. Penang. Ovula, 17 Str. Banka gepass. Ophir, 17 v. Tj. Priok te Belawan. Prins Fred. Hendrik, 18.v. Chicago te Rotterdam Prins Joh. W. Friso, pass. 17 Vlissi-ngen n. Antw Pulydorus, 17 v. Hamburg te Amsterdam. Papendrecht, 16 Kp. Tenez gepass. Phrontis, 16 140 m. W.ZW. Minicoy n. Aden. Prins Fred. Willem, pass. 16 Beac'hyhead. Rafaela, 17 260 m. N.t.W. Str. Singapore Roebiah, 17 150 m N.t.W. Sabang. Ruys, pass. 17 Ol'kinawa. Reael, 17 te Alembang. Reyniersz, 16 v. Soerabaja te Semarang. Sliedrecht, 17 Malta' gepass. Sibajak, 17 350 m. NO. Galapagos eil. Sloterdijk, 18 v. Galveston te Rotterdam. Stad Schiedam, 16 v. Emden n. Kirkenaes. Salatiga, 18 San Francisco verw. Stad Breda, 17 te Threerivers verm. 20 n. Rot terdam of Amsterdam. Stad VIaardingen, 17 v. Rotterdam te Narvik verwacht. Stentor, 17 v. Paramaribo te Amsterdam. Sumatra, 17 v. Bremen te Amsterdam. Saparoea, 17 600 rn. Z. Kp. Palmas. Sarangan, 17 800 m. W. Guam. Saroena, pass. 17 Kp. Selatan. Scherpendrecht, 17 430 m. NW. Fort Aieza. Singkep, 17 750 m. O.t.Z. Bermuda. Stad Amsterdam, 17 540 m. OtN. Kp. Race. Stad Arnhem, 17 730 m. W.t.Z. Valentia. Sabang, 18 v. Sampit te Singapore. Sambas, 17 v. Singapore te Bangkok. Siberoet, 17 v. Makassar n. Goïontaio. Stad Schiedam, 17 65 m. W. Blaavandhuk. Stanvac Djirak, 17 v. Sungeigerong n. Tj. Priok Stanvac Pendopo, 18 v. Sungeigerong te Bang kok. Stanvac Talang Akar, 17 v. Sungeigerong te Tj. Uban. Tiba, 18 v. Vlissingen n. Santos. Tankhaven I, 17 v. Bangkok n. Sungeigerong. Tankhaven II, v. Tj. Priok n. S jngeigerong. Tankhaven III, 17 v. Tj. Uban n. Sungeigerong Titus, 17 100 m. N. Estacapoint. Tjib.antjet, 17 v. Tsukumi n. Hongkong. Tjipanas, 17 v. Kidjang te Singapore. Tjisadane, 17 v. Hongkong te Tarakarj. Tongkol, 17 v. Singapore n. Tj. Priok. Trajanus, 17 400 m. O.NO. Azoren. Talisse, 17 95 m. O.ZO. Aden. Themisto, 17 210 m. O. Kp. Race. Tjibodas, 17 370 m. O.NO. Durban. Tjiluwah, 17 100 m. O. Hainan. Van Linschoten, 16 v. proeftocht te Rotterdam terug. Van Outhoorn, 16 v. Tj. Priok n. Ooshaven. Van RiebeeCk, 17 v. Semarang n. Tj. Priok. Van Spilbergen, 17 90 m. Z. Kanarische eil. Waterman, pass. 17 Nantucket. Westerdam, 16 v. Rotterdam n. New York. Waal, 17 v. Curapao te Guanta. Willem Ruys, 18 te Singapore. Wainapoe, 17 v. Tegal te Cheribon. Westerdam, 17 dwars Plymouth. Winterswijk, 17 530 m. NO. Sombrero eil. Woensdrecht, 16 520 m. O.NO. Sombrero eil. Zuiderkruis, 17 160 m. W. Kp. St. Vincent. Zeeland (KRL), 18 te Bahrein. Zonnewijk, 17 150 m. W. ten N. Ascension eil. KLEINE VAART Annie, 17 te Schwartzenhuette. Arnhem, 17 te Goole. Asuncion, 17 v. Genua n. Haifa. Barende, 17 te Malmö. Barracuda, 17 v. Antwerpen te Middlesbro verw. Binnenhaven pass. 17 Kp. Roca. Bab-T, 15 te Methil v. Zaandam. Batavier III, pass. 18 Oporto. Bernisse, verm. 19 v. Livorno n. Tunis. Carpo, pas. 17 Lizard Head n. Rotterdam. Coolhaven, 18 v. Philippeville n. Limmerick. Cornells Houtman, vertr. 18 v. Bastia n. Ajaccio Cornelia b II, 17 v. Tunis te Sfax. Citadel, 18 v. Rotterdam op rede Gravelines. Deneb, 18 v. Rotterdam n. Whitehaven. De Ruyter, 17 te Huil. Duiveland, 17 v. Amsterdam op de Tyne. Daje Bohmer, 17 35 ZO. Malaga n. Marseille. Depa, 17 te Waterford. Eijo, 16 v. Ajaccio n. Dundalk. Elisa, 16 te Casablanca. Elsen'burgh, pass. 18 Ouesant n. Rouaan. Fiducia, 17 te Maassluis. Glashaven, 18 v. Antw. te Gothenburg verw. Harold, 18 te Dundee. Haskerland, 19 v. Goole n. Kingslynn. Hast I, 17 te Preston. Hast V, 19 v. Bordeaux te Garston verw. Heemskerk, 17 te Kingslynn. Hondsrug, 18 v. Plymouth te Amsterdam verw. Ilias, 7 v. Lissabon n. Amsterdam. Jan Kreumer, 17 te Kalmar. Java, 17 te Antwerpen. Keyser, 17 v. Herring te Hudiksvall. Koningshaven, 17 v. Casablanca te Algiers verw. Kenitra, 16 v. Nantes n. Bordeaux. Leuvehaven, 18 te Rotterdam verwacht. Lies, 17 te Gefle. Lydia, 17 te Bayonne. Markab, 18 v. Maassluis n. Cork. Merwehaven, 17 v. Casablanca n. Duinkerken. Marne, pass. 17 Kiel. Megrez, 18 v. Rotterdam n. Rouaan. Mïrach, pass. 17 Casquets. Monica, 18 v. Irvine n. Belfast. Nassauhaven, 18 v. Rotterdam te Gothenburg verwacht. Nieuwehaven, 19 v. Kopenhagen te R'dam verw. Njord, 18 Garston verwacht. Noorderlicht, 18 v. Amsterdam n. Rotterdam. Nero, 17 v. Cartagena n. Malaga. Nottingham, 17 te Kingslynn. Netta, 16 v. Alicante n. Rijeka.. Noord, 18 te Shelihaven. Noorderhaven, 18 v. Antwerpen n. Middlesbro. Olivier van Noort, 17 te Bayonne. Palma, 17 te Drogheda. Pavo, 15 te Methil -n. Sundsvall. Ponza, 16 v. Karls'krona n. Kotka. Rosemarie, 18 te Kopenhagen. Rapid, 16 v. Parijs n. Rotterdam via Rouaan. Rijnhaven, 17 v. Dublin te Liverpool. Silvaplana, 18 v. Rotterdam te Kopenhager Soemba, 17 200 m. N.NO. Kp. Vila-no. Spurt, 17 40 m. NO. Smithknoll. Sambre, 17 v. Rouaan n. Parijs. Sporota, 17 v. Londen n. Bordeaux. Tilly, 16 v. Zaandam n. Antwerpen. Ton v. d. Heide, 17 v. Casablanca n. Nantes. Vecht, 18 v. Middlesbro te Rotterdam verw. Vindicat Atque Polit, 17 rede Civita Vecchia Vrede, 17 v. Methil n. Hamburg. Vrijburgh, pass. 17 Burlings n. Casablanca. Wiipo, 16 te Hudiksvall n. Norrsundet. Westerdok, pass. 17 Vlissingen. Westerschelde, 17 v. Fremington. Westlaan, 17 v. Rotterdam te Hamburg. Westpolder, 17 te Oporto. SLEEPVAART Atlantis, 16 v. Sete n. Fecamp. Ebro, met sleepboot 17 dwars Oporto. Noordholland, 17 310 m. Z.ZW. Sable eil. Oceaan, met s.s. 17 v. Marseille n. Terneuzen. Oostzee, met 2 bakken 16 v. Gravesend te Koewait. Witte Zee, met 2 Lets 16 v. R'dam te Koewait Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter en zusje MAAIKE A. Paap J. M. Paap-Bekker Hennie IJmuiden, 18 Mei 1953. Pres. Steynstraat 53. Dr A. J. Thiel-Bruyel Oogarts PRAKTIJK HERVAT Woensdag 20 Mei a.s. Gjjzenveltplantsoen 51 Spreekuur dagelijks van 8-9 uur en van 1-2 uur (behalve Zaterdags) en volgens af spraak. Tel. 6388 Supp. Ver. „De Stormvogel" Opgericht 1 Dec. 1935. Donderdag 21 Mei: Kaarten verkrijgbaar bij J. JUNG, Kortcnaerstraat 27 Tel. 6467 Vertrek Kennemerlaan 5.30 namiddag. op Uw nieuwe fiets ook 'n nieuwe lamp I rijwiellamp ƒ17.75 tot 19.25 Let op het merk VT Ze gaan j'aren mee NOU, KIND, waarmee kan ik je nou eens echt blij maken? Met een mooi Rijwiel, Jan, ik heb ze zien staan bij VAN VEEN, thans le Hasselaer- straat 5, (bij Zijlweg), Haar lem, vanaf f 3 per week. Zonder vooruitbetaling. (het theater met de beste films). Woensdag (morgenavond) 8 uur laatste voorstelling van het ontroerende film werk DE BLAUWE SLUIER met JANE WYMAN, de onvergetelijke ster uit Johnny Belinda. De film die elke vrouw moet gaan zien! Hedenavond géén bios coopvoorstelling. Bij de lijstennummering voor de a.s. gemeente raadsverkiezing verkre gen de samenwerkende protestanten („Dat is 't werk: Samen Sterk!) lijst no. 3. DE NEDERLANDSCHE BANK N.V., Corresp. IJmpiden DE TWENTSCHE BANK N.V. NEDERLANDSCHE HANDEL MAATSCHAPPIJ N.V. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK N.V. ROTTERDAMSCHE BANK N.V. te IJmuiden LEDEN der ALGEM. BOND van O. van DAGEN Afdeling IJmuiden O. en W. BEZOEKT DONDERDAG n.m. 2 uur het REX-THEATER, waar U EEN FILMVOORSTELLING wordt aangeboden. Voor het Bestuur: G. BLAAS, secretaris. O melk of puur, per stuk 12 ct ook houdbaar voor 2e Pinksterdag 100gr. 47 ct Extra aanbiedingen t/m Zaterdag 23 Mei de bekende tafelkoekjes van 52 voor 45 ct per 100 gramsblikje van 35 voor 32 ct

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 10