Een halve eeuw bij Van Gelders papierfabriek Haringvissers op voorwaarden van 1952 Dinsdag naar zee HU-VARIA Agenda voor Beverwijk Vreemd Op 1 Juni jubileert „baas Cees Bekende renners in ronde van Noord Samenwerking van speeltuinen in „Noord Beverwijk De honderdduizend in IJmuiden-Oost Sportuitwisseling Edmonton-Velsen Heemskerk Santpoort Jtex JAeateC VRIJDAG 22 MEI 1953 11 Van Heusden en Hijzelendoorn op de 100 km De goede kant uit Heilsleger verwelkomde nieuwe commandant DASSEN: JOH. MEYER ZN DRIE ONS VLEES MEER PER MAN EN PER WEEK G. Schouten in de finale Uitbreiding zusterhuis gegund Tarief commissie van Beijnes werd uitgebreid Twee ongelukken in Santpoort Heemskerk aangesloten bij bouwspaarkas ADO speelt promotiewedstrijden tegen J. H. Kwartier Wethouder Aschoff sprak op verkiezingsvergadering Scheepvaart Maandag 1 Juni zal de heer C. Schipper, Werkbaas in de mechanische werkplaats, speciaal belast met het onderhoud van de afdeling papierfabriek (inclusief de papier machines) een halve eeuw bij Van Gelder Zonen in dienst zijn. Baas „Cees" is Bever- wijker van geboorte (20 December 1889) en kwam, 13y2 jaar oud, in de smederij, die toen niet meer was dan een eenvoudige werkplaats met weinig comfort C. Schipper Van leerling en loopjongen bij Dirk Zwart klom Schipper al gauw op naar leerling draaier en hij wist zich zo in het vak te bekwamen, dat hij nog vóór z'n twintigste jaar een volleerd machine-bankwerker, draaier en monteur was, die opviel. Het viel in die dagen als smid en bankwerker draaier niet mee. Niet alleen was er nog tot 1919'de 12-urige (en langere) arbeids dag, maar bij nacht en ontij moest Schipper klaar staan om nog meer uren te maken, vooral omdat hij zo goed de weg wist bij het mechanische deel van de papier- en bijbehorende machines, wat vooral later Morgen wordt de wielerronde van Vel- sen-Noord gehouden door het comité afde ling Velsen-Noord ten bate van het Ko ningin Wilhelminafonds tot bestrijding van de kanker en waarvan de technische uit voering is geregeld door de Beverwijkse Rennersclub „Kennemerland" onder de reglementen van de Kon. Ned. Wielren Unie. Voor dit wieler-evenement op het par cours Heirweg-Wijkeroogstraat-Ladder- beekstraat hebben ruim 120 wielrenners ingeschreven, onder wie 55 nieuwelingen, die 33 ronden rijden over 50 km en 67 ama teurs, die voor 66 ronden zullen starten in de toer van 100 km. Vele bekende renners staan genoteerd bij wie de wereldkampioen achtervolging P. van Heusden en de meervoudige sprint kampioen van Nederland J. Hijzelendoorn, beiden uit Amsterdam, behoren. Voor de deelnemers zijn zeer veel waar devolle prijzen verzameld. Er is tijdens de wedstrijd een grote loterij met talrijke prijzen, die geschonken zijn door fabrikan ten en plaatselijke winkeliers met als hoofdprijs een autoped. De opbrengst van de loten, die voor een dubbeltje aan de man worden gebracht, is ook al voor het goede doel. De start van de nieuwelingen is vastge steld op Zaterdagmiddag 3 uur an die van de amateurs op 5 uur. BurgemSester mr. M. M. Kwint lost het startschot. Op initiatief en onder leiding van de heer M. J. Marcus, voorzitter van de speeltuinvereniging „Schulpen" is Woensdagavond een vergadering ge houden met de besturen van de in „Noord" bestaande speeltuinen „Kin dervreugd", „Da Costa" en „Schulpen" en de voorlopige commissie van de mettertijd op te richten nieuwe speel tuin in de „Watervliet"-buurt om tot nauwere samenwerking in het speel tuinwerk te komen. Het verheugde de heer Marcus, dat de betrokken besturen allen gehoor hadden gegeven aan de oproep: door nauwe samen werking is voor het speeltuinwerk veel meer te bereiken, temeer daar alle in de gemeente gevestigde speeltuinen sedert kort zijn aangesloten bij de Velser Jeugd- centrale. Een eerste stap in de gewenste goede richting wordt de nationale speeltuindag op 20 Juni, gezamenlijk te vieren met een grote optocht van alle „speeltuin-kinderen" waarbij versieringen van wagens, fietsen en autopeds worden aangebracht. De har moniecorpsen zullen worden uitgenodigd muzikale medewerking te verlenen. De rondgang door Velsen-Noord stelt men zich voor om 3 uur 's middags in de Noorderlaan te beginnen. Na de tocht gaat elke vereniging naar haar eigen tuin, waar de kinderen zullen worden onthaald. Op een vastgestelde tijd worden in elke tuin ballonnen opgelaten en op de burgerij wordt een beroep gedaan alle medewerking voor een fleurige stoet te verlenen: de leden zullen worden opgewekt hun kinderen bo ven vier jaar te laten deelnemen en te hel pen met de versiering van wagens, fietsen en ander „rollend materieel". Donderdagavond hebben de IJmuidense heilsoldaten hun nieuwe commandant, ka pitein H. E. Krommenhoek, verwelkomd. De belangstelling was bij deze gelegenheid niet zo groot. Na opening sprak de corpssecretaris J. Ingelse een kort woord tot de kapitein, waarin hij de wens uitte, dat de komst van de nieuwe leider een zegen moge 'zijn voor IJmuiden. Nadat nog een paar leden van het corps in gelijke geest gesproken hadden, was het woord aan mevrouw Krommenhoek. De kapitein sprak, nadat hij dank had gebracht, over Ps. 103. ff bleek bij de bouw van de PM 18 in de twin tiger jaren. Er was nog meer: als er in de koper gieterij hard moest worden aangepakt kon de oude baas Verbeek op de jongens van de smederij rekenen, die (bijna onbevei ligd) het koper goten. De beloning, een flesje bier na alle hitte, kon de jonge Cees voor zijn medezwoegers dan laten aanruk ken. Op 1 April werd de heer Schipper baas voor de papierfabriek en hij weet zijn volkje nog altijd op amicale wijze voor het werk te „porren". Ook Clara Sternschool in DCIJ-tournooi Met de spelers Nico Prins, Wim Glas, Frits Heikoop en Jan Sterk (reserves Bas Smit en Jan Koning) komt de Clara Sternschool aan het Moerbergplantsoen te IJmuiden uit in het scholen-tournooi, dat de damclub D.C.IJ. in een der zalen van het Cultureel Gebouw zal organiseren. ADVERTENTIE In onze ruime collectie vindt U wollen en Rhodia-zijden dassen in kleuren en dessins die prachtig zullen passen bij Uw nieuwe voorjaarscostuum, 2.95 - 3.95 - 4.95 en hoger MODES CONFECTIE MAAT KLEERMAKERS KENNEMERLAAN 36 Telefoon 4453. IJMUIDEN Vrijdag 22 Mei Luxor Theater 7 en 9.15 uur: With a song in my heart. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Ik be ken. W.B. Theater, 8 uur: De trek naar het Wes ten. Centrum, 8 uur: Openbare Vergadering P. v. d. A. Breestraat, vanaf 8 uur: Luilakmarkt. Zaterdag 23 Mei Bioscopen als Vrijdag. In het gebouw van de Haagse Dierentuin, waar gisteravond een door vissers uit Kat wijk, Vlaardingen en Scheveningen slecht bezochte vergadering onder auspiciën van de Centrale Bond van werknemers in het transportbedrijf is gehouden, heeft de twee de voorzitter van de C.B.T. de heer A. de Boon na afloop meegedeeld dat de leden bij het referendum het hoofdbestuur machti ging hebben gegeven op de voorwaarden van 1952 een Collectieve Arbeidsovereen komst af te sluiten. Verwierpen de Sclie- veningse leden aanvankelijk het voorstel deze C.A.O. af te sluiten zonder de jeugd loonregeling hierin te betrekken, de mening van de leden in Katwijk en Scheveningen is bij het referendum wel duidelijk naar voren gekomen. Aan de spanning over het al of niet doorgaan van vlaggetjesdag en het uitvaren op Dinsdag is hiermee dus een einde gekomen. Het heeft bij diverse vertegenwoordigers van dagbladen die zich gisteravond ver voegden bij de ingang van de Haagse die rentuin om de vergadering van de Cen trale Bond van werknemers in het Trans portbedrijf bij te wonen over het al of niet sluiten van een CAO, bevreemding gewekt dat hun de toegang tot de verga dering werd geweigerd. Er werd te ver staan gegeven dat het een „huishpudelijke vergadering betrof en de pers daarbij nimmer wordt toegelaten". Tot hun verbazing werd echter wel toe gang verleend aan de vertegenwoordigers van twee links georiënteerde bladen. Tot twee maal toe is de tweede voorzitter van het hoofdbestuur, de heer A. Boon ver zocht geen onderscheid te willen maken, maar tevergeefs. Hij deelde mee, dat er van „selectie bij het toelaten van persver tegenwoordigers geen sprake is". De ver slaggever en verslaggeefster die wel aan wezig waren, zaten er uit „andere hoofde dan hun beroep". We moeten, evenals verleden jaar, met klem protesteren tegen een dergelijke ma nier van handelen. Om verzekerd te zijn van een objectief verslag zal men de pers zonder voorbehoud behoren uit te nodigen en toe te laten. Jeugdkampioenschap schaken Om het jeugdkampioenschap schaken van Kennemerland georganiseerd door de schaakclub „Weenink" te Beverwijk, wist in groep A, G. Schouten zijn afgebroken partij tegen S. Bakker te winnen; door deze overwinning kon hij zich in de finale plaatsen. In de finale van deze groep speel de H. Steijn tegen J. Sixma; eerstgenoem de wist de overwinning te behalen. In groep C eindigde de partij tussen D. van Vuuren en H. Duisenberg in remise. De uitbreiding van het zuisterhuis van het Rode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk is opgedragen aan de firma C. J. van Heyst te Velsen-Noord. Na de gehouden stemming is de tarief commissie bij de N.V. J. J. Beijnes, welke in overleg met de vakbonden werd uitge breid als volgt samengesteld: Afd. bankwerkerijmetaalhal: F. Jacobs, R. Jansen en G. Zweeres; afd. bankwerke rij montagehal: P. van Raay en J. van Wee- ren; afd. machinale metaalbewerking: J. Koopmanschap en G. Koper; afd. elec- trisch lassen: L. Thannhauser en G. A. Tax; afd. schilders: A. Hendriks en J. J. van Jelgershuis; afd. stoffeerderijH. Bouwer en J. Döppenbecker; afd. wagen makerij en machinale houtbewerking: J. Vos en P. A. Wijtkamp. „Beverwijk" houdt Jan Maenhout- tournooi De sportvereniging „Beverwijk" organi seert op 25 en 30 Mei het Jan Maenhout jeugdtournooi. De wedstrijden worden ge speeld op het terrein aan de St. Aagtendijk. Geslaagden voor Middenstands diploma Aan de handslavondschool „de Hanze" zijn de examens voortgezet; de geslaagden zijn: Tiny Poel; Truus Poel; Truus Snel, Nico Mijne, Rob Rooymans, Jan Rijkhot en Gerard de Wit. Eén candidaat werd afgewezen. De jeugdloonregeling voor het „graaien", die was ontworpen en door verschillende reders al werd toegezegd, maar op bezwa ren stuitten bij de leden van de Centrale Bond, zal niet in de nieuwe C.A.O. worden betrokken. Bij de reders die de regeling al hebben willen toepassen zal dit onge daan worden gemaakt. De voedingslijst die ook in behandeling is geweest bij het Col lege van Rijksbemiddelaars zal nu worden onderworpen aan het onderzoek van de Voedingsraad, die hiertoe door het college, zal worden aangezocht. In afwachting van een definitieve voe dingslijst, die in de loop van het seizoen tot stand zal komen, is voorlopig door het college besloten dat de huidige voedings lijst zal worden aangevuld met driehonderd (300) gram vlees als broodbelegging per man en per week. De uitslag Bij het referendum hebben 464 vissers vóór gestemd en er werden 38 blanco en 18 ongeldige stemmen uitgebracht. Voorts is meegedeeld „dat de reders de vissers niet kunnen verplichten om in combinatie uit te varen". Op 1 Augustus moet bij het zogenaamde combinatievissen afgerekend worden. Vorig jaar werd ook op verschil lende data afgerekend. Het was gistermiddag in Scheveningen al de vaste overtuiging dat de reders de looneisen van de jeugdige vissers, die met 215 man het werk neerlegden en welke staking werd geleid door het niet officieel drijfsorganisaties (OVB), zouden inwilli gen. Wie nu voor dit resultaat met de eer zal gaan strijken is een zaak, waarover in Scheveningen het laatste woord nog niet is gesproken. Men had nogal wat critiek op de bij het N.V.V. aangesloten organisaties en er is dus wel een geneigdheid de O.V.B. voor dit resultaat de eer te geven. De eisen van de jeugdige vissers zijn ingewilligd en de staking is gisteravond opgeheven. In het groene mededelingenkastje in de tuin voor de woning Wijk aan Zeeërweg is het in ferme rode letters op de trek- kingslijst van de Nederlandse Staatsloterij te lezen: de honderdduizend op nummer 20862, vierde klasse en achtste lijst van de 519de Staatsloterij. Voor de veertiende maal mocht de heer W. Ketting, die in November dertig jaar werk zaam zal zijn als colporteur in het loterij- bedrijf, de honderdduizend 85.000.- verdelen en vanmorgen ging hij er dan ook met een flink gevulde actetas op uit. Het bedrag van vijfentachtig duizendjes is terecht gekomen bij drie clubs: de Hoog ovens, de Papierfabriek Van Gelder Zo nen en het Visserijbedrijf. Tien personen van de Hoogovens kochten een half lot, zodat zij 42.500 met elkaar krijgen te ver delen. Bij de Papierfabriek kochten vijf man een kwart lot ofwel 21.250 en in het Visserijbedrijf zal de heer Ketting onder negen personen 21.250 verdelen. Het programma ter gelegenheid van het bezoek van de Engelse gasten uit Edmon ton aan de gemeente Velsen van 23 tot en met 31 Mei 1953 ziet er als volgt uit. Zaterdag 23 Mei 1953: 20.36 uur. Aan komst op station Velsen-IJmuiden-Oost. 21.00 uur. Ontvangst ten Raadhuize door het gemeentebestuur van Velsen. De gast heer of gastvrouw wordt verzocht om 21.45 uur aan het Raadhuis te willen komen voor het afhalen van hun gast. Maandag 25 Mei 1953: 10.00 uur. Tennis wedstrijden op de banen van het tennis park „Velserbeek" te Velsen. 14.00 uur. Athletiekwedstrijden op het terrein „Wa tervliet" gelegen aan de Grote Hout of Ko ningsweg, nabij de halte Velsen-Hoog- ovens te Velsen-Noord. Dinsdag 26 Mei 1953. 19.00 uur. Hockey wedstrijd op het hoofdveld van het sport park „Schoonenberg", gelegen aan de Ver Loren van Themaatiaan te Velsen. Woensdag 27 Mei 1953: 19.00 uur. Voet balwedstrijd junioren op het hoofdveld van het sportpark „Schoonenberg". Donderdag 28 Mei 1953: 19.00 uur. Voet balwedstrijd senioren op het hoofdveld van het sportpark „Schoonenberg". Zaterdag 30 Mei 1953: 17.00 uur. Zwem wedstrijden in het openluchtbad „Velser- end" te Santpoort, Velserenderlaan. 20.30 uur. Afscheidsavond in hötel „Velserend" te Santpoort. Zondag 31 Mei 1953: Vertrek: De Engelse gasten vertrekken met de trein van 9.36 van het station Velsen-IJmuiden (Oost). Verzocht wordt te willen zorgen dat de gasten om 9.15 uur aanwezig zijn in de hal van het station Velsen-IJmuiden-Oost. De secretaris van het comité de heer H. G. F. Smakman, Driehuizerkerkweg no. 40 te Driehuis is voor het geven van alle ge wenste inlichtingen dagelijks bereikbaar onder de letefoonnummers 5743 en 4922. Op de Rijksweg bij de Hoofdstraat in t «V i -I--1 -TT i j. i-nA Vp xwj tvs wcfj, UAJ Uc 'xxV/OlQStl 33C lTl erkende Onafhankelijk Verbond van Be-'- Santpoort stak gistermiddag een voetgan- rlvii fcnrrfomcotinc i\/Rl 7nndcin mixri 1 11 i - ger zonder uit te kijken de weg over waar door hij werd aangereden door een scooter. De man liep een hersenschudding op; de scooter werd licht beschadigd. Toen een vrachtauto linksaf van de Ha- gelingerweg de Cremerlaan indraaide, bot ste het voertuig op een motor-bakfiets be laden met potten en pannen. De bestuurder van de bakfiets liep wat schrammen op maar een groot deel van zijn koopwaar ging in scherven. Gril. Gisternacht kwam geheel onver wacht de Bloemendael terug met 70 kisten schelvis, 250 makreel, 60 diversen en 90 stijve kabeljauwen. Het reisje was maar kort: het schip ging de dertiende van honk. Voorts waren er een paar Noordloggers binnen, zoals de VL 30 en de Slotboot HD 79 plus wat kleine vaart. België deed zijn best. België hield zich goed met de stijve kabeljauwen en de prijzen liepen dan ook flink op: van de f 83 tot de f 98 de tien met f 85 tot zelfs alweer f 95 voor de kisten. Met de tarbot ging het wat stroever: grote deed van f 1,40 tot f 1,60 per kilo en de heilbot, waar men in België ook wel weg mee weet maakte f 2,30 tot f 2,50 per kilo. Waar niet is. De markt overbood gisteren lichtelijk op de weinige makreel, die er was: voor de slappe gestripte werd f 15 betaald en het mooie spul ging voor f 21 van de hand. De dichte makreel deed tussen de f 30 en f 39 per vijftig kilo. Binnenland stevig. Het binnenland was ook goed in de afslag vertegenwoor digd: wijting bracht van f 23 tot f 31 naar grootte op en de slappe piepers deden on geveer f 23 terwijl voor de goede kwaliteit f 30 werd betaald. Koolvis was in trek, maar erg schaars en liep daardoor op tot f 70 per 125 kilo. Grote en middengul zat tussen de f 30 en de f 39. Acht dagen uit. Voor de achtdaagse reis maakte de Bloemendaal gisteren, zo als we al konden melden, f 10.100 en de Sylt-kotter HD 79 maakte f 8800 terwijl de VL 30 in de Noord f 6450 bij elkaar haalde. Schol trok op. Met de tongprijzen wil het nog steeds niet beter worden, maar de schol deed het voorwaar niet slecht: f 17 voor de tweeën en f 21 voor de snurre- vaadkwaliteiten; de drietjes zaten tussen de f 10 en de f 14 voorzover de kwaliteit door de beugel kon. Haarlem „klein". Vanmorgen was de Haarlem met een klein scheepje vis aan de markt. De rederij durfde het waar schijnlijk niet aan tot na de Pinksterdagen te wachten met markten het weer is er bepaald niet naar om vis een poosje in het zonnetje te houden. De Eveline komt niet: over de Dirkje bestond gisteravond nog onzekerheid. Voorts was de IJM 204 uit de Sylt present met 160 kisten. Haai voor Heldenaaar. De HD 7 bracht een mooi haaitje van 56 kilo mee naar huis. Het beestje bracht f 86 op de Belgen gingen er mee strijken. Visserijexportblad. Om de export van Nederlandse visserijproducten te sti muleren, heeft N.V. Drukkerij Trio te Den Haag, die ook het vakblad „De Visserij wereld" uitgeeft, besloten een visserij exportblad te laten verschijnen. Het heet „Holland Fish Trade" en teneinde de voor lichting zo ruim mogelijk te doen zijn, zal het blad gratis worden verspreid onder be langhebbenden in het buitenland. De in houd van Holland Fish Trade het eer ste nummer heeft ons inmiddels bereikt is er op gericht propaganda voor en over 't Nederlands visserijbedrijf te geven. Het blad is ook typografisch gezien uitstekend verzorgd. Het eerste nummer bevat een voorwoord van de voorzitter directeur van het Bedrijfschap voor Visserijproducten, drs. D. J. van Dijk. IJsselmeer. Woensdag werd door 124 vaartuigen aan de afslag te Urk aange voerd: 12.799 pond kuilpaling, prijs f 0,88- f 1,02, 1561 pond lijnaal, prijs f 1,18-f 1,26, 366 pond fuikaal, prijs f 0,91-f 1,02 per pond en 675 bak nest, prijs f 2,60 per bak van 37 <4 kg. Repareren. De trawler Bloemendaal en de logger Excelsior III (KW 76), schip per Kees Plug, blijven voorlopig binnen om te repareren. De bemanningen van bei de schepen krijgen vacantie. Weer varen en wel naar de nieuwe. De Abraham (VL 77) gaat weer in de vaart. Het vermoeden bestaat dat de traw ler gelijk met de loggers als enige trawler zal uitvaren op Hollandse Nieuwe, uiter aard met de trawl. In de eerste week van Juni wordt de loskracht der vislosregeling met twee ploe gen teruggebracht, daar de havenarbeiders (met ongeveer 20 per week) met vacantie gaan. Deze vacantieperiode van de haven arbeiders duurt tot eind Juli. Als deze pe riode voorbij is komen, naar is te verwach ten, de trawlers, die dan alle weer in de vaart zijn, op de verse haring. (Na 15 Juli mag weer trawlharing worden aange voerd Marktprijzen. Heilbot 2,45-2,30, gr. tong 1,96-1,59, gr.m. tong 1,14-1,05, kl.m. tong 1,21-1,10, kl. tong I 1,30-1,17, kl. tong II 0.94-0,83, tarbot I 1,54-1,10 per 1 kg. Tarbot II 57, tarbot IV 37-22, tongschar 48, kl.m. schol 55-21, kl. schol I 30-17, kl. schol II 27-8, schar 22-8, makreel 24,50-14, gr. schelvis 42-36, gr.m. schelvis 42-36, kl.m. schelvis 40-33, kl. schelvis I 36-28, kl. schelvis II 31-19, wijting 31-17, gr. gul 38-23, midd. gul 37-28, kl. gul 28-15, kl. wolf 40, poontjes 12,50-8, horsmakreel 8,50-8, gr.m. rode poon 49-45, kl.m. rode poon 37-33, kl. rode poon I 24-22, kl. rode poon II 20-12 per 50 kg. Gr. kabeljauw 204-82, gr. koolvis zw. 71-65, gr. wolf 68-65 per 125 kg. Marktaanvoer. 385 kisten tong en tar bot, 2 heilbot, 8 tongschar en schartong, 965 schol, 85 schar, 575 makreel, 130 schel vis, 190 wijting, 160 kabeljauw en gul, 12 wolf, 45 poon, 18 koolvis, 75 diversen, to taal 2650 kisten. Eerste afdeling in Noordholland een feit De gemeenteraad van Heemskerk heeft op 1 Januari 1952 besloten zich aan te slui ten bij de bouwspaarkas van Noord-Neder landse Gemeenten. Dank zij de grote toe loop van leden kan men thans overgaan tot het oprichten van een afdeling, welke dan de eerste in Noord-Holland wordt. Gisteravond werd in zaal Dam een ver gadering gehouden waar de voorzitter, burgemeester H. Nielen mededeelde dat zich thans reeds meer dan vijftig spaarders hebben aangemeld. De heer II. van Brero, inspecteur van de bouwka.s prees de grote verdiensten van de gemeente-secretaris, de heer H. Schram, die de stoot heeft gegeven tot de oprichting der afdeling en hij wekte de aanwezigen op propaganda te maken. Vervolgens gaf hij een uiteenzetting van het spaarsysteem. Door de grote toeloop van leden werd het bestuur met twee spaarders uitgebreid; de heren P. van Tuinen en A. "W. Henne- mam werden hiervoor aangewezen. Het bestuur is thans ais volgt samenge steld: voorzitter: burgemeester H. Nielen; secretaris: de heer H. Schram; penning meester: de heer N. P. Steenstra en de he ren P. Tuinen en A. W. Henneman, leden. De Heemskerkse voetbalvereniging „ADO" zal met de vereniging „Jan Han- zenkwartier" moeten uitmaken welke van deze clubs zal promoveren naar de derde klasse. Op Zondag 31 Mei speelt „ADO" thuis, terwijl de week daarop de „uit"wedstrijd wordt gespeeld. Burgerlijke stand van Heemskerk Geboren: Rith Marion, d. van X.. A. Aders en G. C. Arnoldi; Gerardus Th. M., z. van Th. Bruins en A. M. Zonneveld; Hendrica M., d. van H. v. Room en M. J. Koper; Jacobus G. J., z. van J. J. Schuit en C. M. Aardenburg; Jozepha Cl., d. van D. P. Hoolwerf en C. Maenhout; Maria J. C., d. van A. C. Kuys en M. C. Vink. Ondertrouwd: A. de Wit en H. M. Groenland; J. N. Rijs en W. van Duiven voorde. Gehuwd: J. Reinhout en A. J, de Vries. Overleden: A. Meyer, 78 jaar, wed. var. F. Gerritsen. „Weenink" schaakte onderling De uitslagen van de in de voortgezette onderlinge competitie van de Beverwijkse ^schaakclub „Weenink" gespeelde partijen zijn als volgt: Groep I: J. ReinhoutH. van 't Hoff 10. Groep II: J. G. JimminkW. Nij- kamp 1—0. Groep III: G. de Koter—J. v. Versseveld afgebr. Groep IV: J. Limmen J. Bekker 01. „De politiek, die wij in de gemeenteraad voorstaan, is een vooruitstrevende. Hierbij moet het niet bij woorden blijven, maar het gaat om de daad". Dit merkte wethouder J. C. Aschoff, lijstaanvoerder der protestantse lijst, gis teravond op in zijn rede, die hij hield in een door de gecombineerde protestanten, in de bijzaal der Ned. Hervormde kapel te Santpoort gehouden openbare vergade ring. Bij het opstellen en realiseren der plan nen is een vèr vooruitziende blik nodig. Dat deze niet ontbreekt toonde spreker aan met een aantal voorbeelden, ontleend aan het urgentieplan der gemeente. Bij dit alles is het noodzakelijk, dat niet vergeten wordt, dat de mens niet bij brood alleen kan leven. De heer Aschoff pleitte dan ook voor stimulering van het jeugd- en cul turele werk. Zo ergens het particulier initiatief steun en waardering verdient dan is het op deze terreinen. Fancy-fair voor „Velsen" Zaterdag 23, Maandag 25 en Dinsdag 26 Mei wordt in „Zomerlust" te Santpoort een fancy-fair gehouden ten bate van de R.K.S.V. „Velsen". Alphacca, 21 v. Rio de Janeiro te Santos. Amstelstad, 20 v. Colombo n. Cocinada. Armlla, 20 v. Pladju n. Lienchieu. Algenib, 21 Bahia verwacht. Amstelveen, 20 v. Port Said. Annenkerk, 21 Barcelona verwacht. Argos, 20 v. Laurium n. Yerakinl. Alnati. 22 Antwerpen verwacht. Adinda, 20 300 m. NO. Singapore. Aldegonda, 20 160 m. N. Str. Singapore. Alderaimin, 20 nog te Basrah. Alkaid, 20 dwars Kp. Blanca n. Recife. Amsteldiep, 20 170 m. W. Kp. Negrais. Amsteltoren, 20 350 m. O. Kp. Race. Arnedijk, 20 560 m. W. Lands End. Agamemnon, 21 v. Curagao n. Aruba. Amstelland, pass. 20 Kp. St. Marta grande. Amstelvaart, 20 200 m. Z. Galapagos eil. Averdijk, 20 240 m. ZO. Kp. Hatteras. Billiton, 20 V. Kaapstad n. Port Elizabeth. Boissevain, 21 te Mauritius. Bonaire, 22 Madeira verwacht. Bacchus, pass. 20 Azoren. Barend-recht, pass. 21 Vlissingen. Bennekom, 20 v. Curaqao n. Cristobal. Boschfontein, 20 v. Marseille n. Genua. Blitar 21 te Antwerpen. Bandiermasin, 20 v. Singapore n. Penang. Barumum, 20 v. Banggaai n. Gorontalo. Bengkalis, 20 470 m. ZÓ. Kp. Guardafui. Britsum, pass. 20 Andamanen eil. Celebes, 20 Aden gepass 11. Belawan. Cistula, pass. 21 Str. Soenda. Cirrus, 21 v station Atl. Oceaan te R'dam. Cottica, 20 300 m NO. Paramaribo. Congostroom. 23 v. Takoradi n Amsterdam. Caltex Nederland, 20 35 m. NO. Ouessant. Chama, 20 150 m. ZO. Kreta. Castor, 20 v. Cumana n. Carupano. Delfland, 20 v. Rio Grande n. Ita,1al. Duivendrecht 27 New Orleans verwacht. Drente, 20 20.30 u. v. Rotterdam te Hamburg. Delfsbaven, pass. 20 Casquets n. Antwerpen. Duivendijk, 20 640 m. NO. Azoren. Eos, 21 v. Livorno te Napels. Eendracht. 20 v. Rotterdam n. Alexandrië. Elmlna, verm. 25 v. Lagos n. Kotonu. Erinna, pass. 20 Burlings. Esso Den Haag, 20 750 m. NO. Antigua. Ena, 20 830 m. NO. Barbados. Esso Amsterdam. 20 460 m. W.NW. Flores. Felipes, 21 te Singapore. Gadilla, 21 v. Pladju te Tj. Prlok. Gooiland. 20 v. Bahia n. Recife. Gordias, 21 v. Amsterdam te Rotterdam Groote Beer. 21 v. Le Havre. Garoet, 20 360 m. W. Minicoy. Haule-rwijk,, 19 v. Baltimore n. Cuba. Hecuba, 20 500' m. ZW. Flores. Helder, 20 800 m. O.NO. Bermuda. Hoogkerk, pass. 20 Jebel Zukur eil. Hestia, 20 180 m. NW. Paramaribo. Hos, 21 90 m. NW. Mona eil Japara (KRL), 21 v. Beyrouth te Port Said Jagersfontein. 20 v. Amsterdam te Bremen. Java, 20 ln Golf v. Blscaye. Kota Inten, 21 te Port Soedan. Kertosono, 21 v. Philadelphia te New Voïfc. ADVERTENTIE OCOCOCOOOOOCOOOCXXOOCXXX>XXX)<X><X)COOOOOOOOOOOOOOOOOOOClOOO Rex draagt de kroon voor beeld en toon" VANAF HEDEN t/m MAANDAG a.s. de daverende klucht ZORG DAT JE ER BI] KOMT (Let's go Navy) Beide Pinksterdagen matinee. WOENSDAG en DONDERDAG DE WET DER WETLOZEN 18 j. Een grootse sage van primitief geweld. 0 3000000000000000000000cxx3000000000000000cxm0000000c0000c» Kota Gede, 21 v. Bahrein n. Bombay. Kaloekoe, 20 v. Sorong n. Manokwari. Kasimbar, 20 te Lahewa. Laagkerk, 20 v. Karachi te Bombay. Laurenskerk, 20 v. Calcutta n. Rotterdam. Lawak, 20 v. Belawan n. Penang. Linge, 20 v. Las Paimas n. Zaandam. Lombok, 20 Anakan n. Cebu. Loosdrecht, 21 v. Aden n. Suez. Lutterkerk, 20 v. Amsterdam n. Perz. Golf. Lekhaven, 21 v. Melbourne. Leuvekerk, 20 te Bombay. Lieve Vrouwekerk, 20 v. Rotterdam te Hamburg Laertes, 20 dwars Algiers. Leersum, 20 550 m. O.NO.' Bermuda. Le Maire, 20 v. Palembang n. Soerabaja. Lekkerkerk, 21 Londen verwacht. Lissekerk, 20 v. Bahrein n. Koewait. Liseta, 20 140 m. W.ZW. Kp. Camboidia. Maasdam, 20 v. Southampton n. Le Havre. Macuba, 20 v. Shimotsu te Miri. Madoera, 20 rede Cheribon. Marisa, 20 v. Singapore n. Kobe. Mataram, 20 v. Tj. Priok n. Rotterdam. Meerkerk. 20 te Port Said. Mentor, 20 v. Malta n. Kalamata. Murena, 21 v Port Piri te Miri. Maas, 21 v. Amsterdam te Rotterdam. Maetsuycker, 21 v. Priok te Fremantle verw. Marken, 18 6.30 u. v. Boston te Montreal. Manoeran, pass. 21 Finistèrre n. Bilbao. Markelo, 20 v. Oskarshamn te W. Hartlepool. Molenkerk. 25 Marseille verwacht. Malea, 20 450 m. NO. Guadeloupe. Mariekerk, 20 700 m. O. St. Helena. Modjokerto, pass. 20 Sabang n. Colombo. Muiderkerk, 20 v. Hamburg te Bremen. Noordam, 20 510 m. NW. Flores. Nigerstroom, 21 v. Amsterdam te Antwerpen. Nieuw Holland, 21 v. Melbourne te Sydney. Oranjestad, 20 280 m W.ZW. Madeira. Grestes, 21 v. Antilla te Amsterdam. Orion, 20 v. Limni n. Gibraltar. Oberon, 22 te San Pedro de Macoris verw. Prins Maurits, 20 te Antwerpen. Prins Alexander. 20 v. Hamburg te Quebec. Papendrecht, 22 v. Banias te Le Havre verw. Prins Johan W. Friso, 20 v. Antw. te Hamburg. Poseidon, 20 250 m. Kp. Hatteras. Prins Willem III, 20 v. Cleveland n. Toronto. Prins Willem IV, 20 op St. Laurens. Rijnland, 21 Rio de Janeiro verwacht. Radja, 20 v. Antwerpen te Lnoden. Roebiaih, 20 te Madras. Saparoea, 20 dwars Kp. Paimas n. Freetown. Slamat, pas. 20 Gibraltar n. Southampton. Sibajak, 20 660 m. W. Galapagos eil. Stad Amsterdam, 19 v. Wabana n. Engeland. Salatiga, 19 v. San Francisco n. Portland. Saparoea, 21 te Freetown. Sirrah, pass. 21 Aden. Stad Breda, 20 v. Threerivers n. R'dam of Am sterdam. Stad Alkmaar, 20 v. Montreal n. Nederland. Stad Maastricht, 21 v. Huelva te Amsterdam. Salawati, 22 te Lagos verwacht. Scherpendrecht, 24 v. Curasao te Santos verw. Sliedrecht, 1 Juni v. Swansea te Mena al Ahma- di verwacht. Salland. 20 180 m. W. Lissabon. Stad Schiedam, 20 dwars v. d. Lofoten. Scherpendrecht. pass. 20 Maceio. Stad Arnhem, 20 230 m. W. Lands End. Stanvac Pendopo. 23 Sungeigerong verw. Teiresias, 21 te Djeddah. Tero, 21 v. Mombasa te Zanzibar. Teucer, pass. 21 Minicoy n. Belawan. Thalatta, pass. 20 Kp. Bon. Tiberius, pass. 20 Trinidad. Titus. 21 v. Antwerpen te Rotterdam. Tara, 20 v. Rio de Janeiro te Santos. Tarakan, 21 te Suez. Tiba, nacht 21 Finisterre gepass. Trompenberg, 20 v. Hamburg te Antwerpen. Talisse, 20 65 m. ZW. Djeddah. Tji.bodas, pass. 20 Reunion n. Mauritius. Tawali, 20 360 m. N. Bermuda. Themisto, 20 840 m. O. ten N. Kp. Race. Tiba, 20 130 m. N. Finisterre. Tjipondok. 20 v. Tj. Priok n. Semarang. Tongkol, 22 v. Indraigiri te Tj. Priok verw. Utrecht, 20 HO m. NO. Miri. Veendnm. 20 3030 m. O. New York. Van Outhoorn, 20 v. Oosthaven n. Tj. Priok. Van Riemsdijk. 21 te Tj. Priok. Westerdam, 20 820 m. O. Kp. Race. Willem Ruys. 20 v. Rotterdam te Priok. Wieldrecht, 1 Juni v. Hobart te Mena al Ahma- di verwacht. Winsirm. 21 Ouessant gepass. Woonsdrecht 27 v.Curacao t° Spezla verw. Waiwerang, 20 200 m. O.ZO. Billiton. Woensdrecht. 20 800 m. W. Madeira. Waal. 21 Santa Marta verw. Winterswijk, 20 190 m. Z.ZW. Sombrero eil. Zuiderkruis. 21 v. Kaapstad te Rotterdam. Zeeland (SSM). 21 v Newcastle te Amsterdam. Zeeland fKRL), 20 nog te Bahrein. Zonnewijk, 20 170 m. O. St. Pauls Rock. KLEINE VAART Aegir, pass. 21 Vlissingen. Barendsz, 20 v. Blankenholm n. Kaimar. Batavier III, 19 te Casablanca. Birmingham, 21 te Goolc. Blue Boy, 20 v. Dublin n. Shoreham. Betty Anne, 20 v. Glasgow n. Swansea. Bill, 20 v. Antwerpen te Ipswich. Bornrif, 20 te Kilrush. Cornells Houtman, 20 v. AJaccio n. Dundalk. Casablanca, 19 te Fedaia. Citadel, 21 v. Gravelines te Londen. Continental, 21 v. Rotterdam n. Glucester. Crescendo, pass. 20 Holteau. Duiveland, 20 v. d. Tyne te Kiel. Deo Duce, 20 v. Vlissingen n. Gothenburg. Dale Bohmer, 20 te Barcelona. Ejenburgh, 20 v. Röuaan te Londen. Eemshorn, pass. 20 vlissingen. Ferocia, 20 v. Cardiff te Setubal. Fiducia, 21 te Maassluis. Franka, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Frejo, 21 v. Londen n. Amsterdam. Gerry, verm. 22 v. Ledxoes n. Guernsey. Hagno. 20 v. Belfast n. Dublin. Haskerland, 20 v. Kingslynn n. Rotterdam. Hada, 19 v. Oran n. Casab.anca. Hast I. 21 v. Liverpool n. Cork. Hast V, 20 v. Bordeaux te Garston. Hondsrug, 20 v. Vlaardingen n. Stralsund. Ibis, 20 v. Vlaardingen n. Hull. Ida Jacoba, 21 v. odiense te Bremen. Jorina, 21 te Krimpen a. d. IJsel. Joost, 19 van Kotka naar Zaandam. Julia, 21 v. Antwerpen n. Newcastle. Koningshaven, 20 v. Algiers n. Limmerick. Kempihaan, 20 te n. Fedaia. n. Kopenhagen. "dais. •gen. fast. nthampton. verwacht, kerken te Fedaia Manchester verw. at Yarmouth. tterdam. Kenitra, 20 v. Bo Larix, 20 van Sur Leny, 21 v. Reque Lucas Bols II, 21 t Lyra, pass. 21 Vlis Monica, 20 v. Irvir Maartje, 20 v. Le H. Maasym, 21 v. Antw Marietje Bohmer, 22 verwacht. May Mere, 21 v. Brem May star, 20 v. Cagliari Menkar, 21 v. Le Havre Muphrid 21 v. Oslo n. Skip Martini, pass. 21 Vlissingen. Meres, 20 v. Bordeaux n. Casablanca. Mirzam, 20 v. Casablanca n. Duinkerken. Mutatie, pass. 20 Vlissingen. Mypuck. 21 v. Brussel n. Middlesbro. Myson, 21 v. Hull n. Goole. Noord, 20 v. Billing'ham n. Shellhaven. Nettie, 20 v. Fremington n. Swansea. Niienburgh, 20 te Antwerpen. Olivier van Noort, 21 v. Bavonnen n. Manchester Palma, 22 v. Drogheda te Rotterdam verw President Roosevelt. 20 v. l/verpool te Swansea Quiring, pass. 21 Vlissingen. Rapid. 21 v. Rotterdam te ~terdam Rema 21. Delfzijl te Londen. Robert, verm. 21 v. Bordeaux Rika, 21 v. Padston n. Fowr- Silvaplana, 21 v. Malrnö n. Rot Sumatra, pass. 20 Vlissingen. Sirius, 21 v. Londen te Duinkerk Soemba. 20 te Belfast. Spurt. 20 v. Oslo n. Gothenburg. Trompenlburgih. pass. 20 Ouessant Tinda, pass. 21 Vlissingen n. Calais. Tilly, 20 Kiel gepass. n. Karskar. Taurus, 21 v. Antwerpen te Utrecht. Vivo, 21 v. Antwerpen te Middlesbro. Vrouwepolder, 21 te Antwerpen. Vrouwepolder, pass. 21 Vlissingen. Wega, pass. 20 Vlissingen. Willem Barendsz, 20 te Kallx. SI.EEPVAAR Ebro, met sleepb. pass. 20 Ouessant. Noord'holland, 20 380 m. Z. Kp Race Oceaan, met s.schip 20 dwars Kp. Palos Rode Zee, zonder sleep 20 v. Casablanca n. Cadiz Tyne, 20 v. Quebec te Curasao. "at diff. •riv.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 13