Santhaes-puzzlerit werd een succes met haast 50 wagens BovenmeesterVisser temidden der zijnen Velsens cultureel leven in de komende week Feest van Vlaggetjesdag in IJmuiden Agenda voor Velsen Auto Rijles Auto Rijschool 9 15.90 Vuurwerk en „Venetië" in Velserend A. REIJM „Lenteparade" voor ouden van dagen Receptie in Marnix-school VOETANGELS EN KLEMMEN IN VELSEN Van vochtige voorhoofden en een vuurtorenwachter op nummer 7 OVERHEMD JOH. MEYER ZN Zomerfestijnen in en rond het water JOH. MEYER ZN ZB VS in duel met HOG II Demonstratie Basketball bij Nijverheidschool Medische verzorging tijdens Pinksteren Insingerschool eerste in schoolsportdagen Feeststemming aan de Kennemerlaan gedurende vier dagen Vier Pinksterwedstrijden van Roos wij k-honkbal Meer verlies dan winst voor „Velserbeek" Centrifugist bij Melkinrich ting „Velsen" jubileerde THALIA STERREN STRALEN OVERAL... DOMBO, DE VLIEGENDE OLIFANT VRIJDAG 22 MEI 1953 De zweetdruppeltjes op vele voorhoofden en de onmiskenbare wanhoop op gezichten van automobilisten, die tot nu toe dachten, dat ze hun gemeente Velsen toch wel zo'n beetje in de zak hadden, waren de beste complimenten voor het vernuft, waarmee de Santhaes-puzzlerit van gisteravond is samengesteld. De sceptici, die dat 35 kilo meter lange ritje wel even zouden winnen en het eigenlijk beneden hun stand vonden mee te doen aan zulk een eersteling onder de miniatuur-rallyes hebben tussen zeven en tfen uur dik ongelijk gekregen: deze Santhaes-puzzlerit was niet alleen een venijnig zoekplaatje maar ook het uitgesproken succes van de Santpoortse feestmaand. ADVERTENTIE van de allerfijnste gewe ven Engelse poplin met vaste of losse boorden, gevoerde borst, dubbele manchetten MODES CONFECTIE MAATKLEERMAKERS KENNEMERLAAN 36 IJMUIDEN Telefoon 4453. Met lof voor de baas van de voetangels en klemmen, de heer A. ten Oever. Hij en zijn medewerkers hebben ze met zoveel fantasie over de 35 kilometer gestrooid, dat een der deelnemers er 800 strafpunten uit sloeg en zelfs de trotse winnares ja heren, een vrouw is allen te erg geweest niet vlekkeloos aan de finish verscheen, maar met 35 strafpunten op haar controle- kaart. Op het laatst waren de inschrijvingen dan toch losgekomen, zodat er tegen zeve nen bijna 50 wagens bij het Broekbergen- plein op het startsein wachtten en wegspo ten naar de Velserbroekpolder. Ach, die polder.... Dat er onder een rechtlijnig- herverkaveld stukje gras een heel nest adders verborgen kon worden, had de Kai- ser-chauffeur, die ergens in Haarlem-Noord verzeilde, nimmer kunnen bevroeden. Wie daar één keer gestruikeld was en boven dien niet over zoveel timmermansoog be schikte, dat hij de afstand tussen een stip en een vlag niet correct schatte, ging ge bukt onder een strafpuntenlast, die bij het eindklassement vaak fnuikend bleek. Met rode hoofden is het daarna door Santpoort gegaan (met alle vergissings kansen, die een gemist nummertje op de ANWB-wegwijzers in zich borg) en ver- Volgens op weg naar IJmuiden, waar zich alweer nieuwe problemen opstapelden. Naast de IJ-bunker stond de tijdcontröle listig verscholen en de vuurtorenwachter woonde op nummer zeven, maar verschei dene radeloze rijders hebben noch die con trole noch de man van de kustverlichting kunnen ontdekken. Acht controles leverden tenslotte het woord Santhaes op de contrólekaart op, maar in het restaurant van „Velserend" hebben degenen, die dachten met dit moei- Het natuurbad „Velserend", dat vorig jaar meermalen de aandacht trok door een serie royaal-opgezette festiviteiten, zet dit nieu we en voor het bad zelf al begonnen sei zoen in met een groot vuurwerk in de avond van Tweede Pinksterdag. Boven dien wordt die avond een Venetiaanse gon delvaart gearrangeerd. Die avond zal het fanfarecorps „Wilhel- mina" bovendien present zijn om het feest muzikaal op te luisteren en de verenigin gen „Sport Vereent" en de „Zwem- en Bas ketballvereniging Santpoort" gaan de gon delvaart arrangeren. Sportuitwisseling Op eerste Pinksterdag zijn dan de Ed- monton-gasten al op bezoek geweest en op 30 Mei worden des middags de zwem- en waterpolowedstrijden als onderdeel van de uitwisseling in het natuurbad gehouden met een avondfeest er achter aan. In Juli herbergt het natuurbad de sport- lievende leden der Ford-familie, 1400 in getal, die hier een sportdag gaan houden, waarna in het begin van de vacantie-perio- de een strandfeest voor de kinderen wordt gegeven. Voorts is het de bedoeling het programma af te wisselen met poppenkast voorstellingen, goochelen en clownerie op elke Woensdag- en Zaterdagmiddag en de HVGB heeft al plannen gesmeed, om in de zomer het bekende figuurzwemmen weer in Velserend ten beste te geven. Na het eerste vuurwerk van Maandag komen er wellicht nog twee: één in de mid zomer en een later in het seizoen. Zpdat Santpoort op het gebied van de pyrotech- niek niets te kort komt. ADVERTENTIE Vergeet niet éventjes te kijken naar onze enorme collectie overhemden van prima, gemerceriseerde poplin met dubbele en reserve manchetten. Trou wens wat U ook beslist móet hebben gezien zijn onze sportieve WEEK ENDERS in diverse prima kwaliteiten met verschillende boordmodellen in de nieuwste lichte en donkere mode- tinten. Een heerlijk sportief overhemd, dat U open en gesloten kunt dragen MODES CONFECTIE MAATKLEERMAKERS KENNEMERLAAN 36 Telefoon 4453. IJMUIDEN zaam bijeengereden woord „binnen" te zijn, moeten merken, dat ze evengoed over de tweehonderd strafpunten hadden opgelo pen. In elk geval: de afstand stip-vlag was 46 meter en 12 centimeter, de gevraagde naam van de controleur was niet Jongens maar Van Houwelingen en menige stuur raddraaier heeft zich verwijtend op het vochtige voorhoofd geslagen, dat hij daar nu net ingetrapt was. Het is allemaal ten volle geslaagd en de zwoegende organisatoren kunnen tevreden zijn. Mevrouw Van Schaik uit Driehuis, die haar Volkswagentje naar de eerste prijs reed (35 strafpunten) werd in het restau rant de eigenares van een volwassen rally beker; de heer Jonker (48 strafp.) werd een goede tweede en ex-aequo werden als drie en vier geklasseerd de ervaren rally rijder A. de Kruyff (nog maar een maand Velsenaar en toch blijkbaar moeiliik te misleiden) vn de heer J. v. d. Burg, die de gemeente zo langzamerhand als directeur van de Velsense plantsoendienst wel aardig begint te kennen beiden 53 strafpunten. Als vijfde eindigde de heer T. Veenstra uit Santpoort met 58 fouten. Degenen, die er nog meer hadden, hebben zich kostelijk vermaakt en ze kregen van de Ford-fabrie ken nog een mooi sleutelkettinkje ook. Tegen het hartzeer, dat ze een paar keer de plank lelijk missloegen. Volgend jaar doen ze vast weer mee. Gisteravond heeft de pas-opgerichte Zwem- en Basketballvereniging „Sant poort" (ZBVS) een thuiswedstrijd basket ball gespeeld in „Velserend" tegen HOC II uit Haarlem. De damesploeg verloor met 21-10 en na een enerverende strijd wonnen de Sant poortse heren van de Haarlemmers met 17-16. Begin Juni komen de lagere teams in het veld en op 8 Juni speelt ZBVS in Haarlem tegen HOC II de return-match. VRIJDAG 22 MEI IJMUIDEN: Chr. Besturenbond toneel avond „mr. King", 20 uur, Herv. Jeugd- gebouw, IJmuiden-Oost. Nutsbibliotheek, uitlening van 19.3021.30 uur; Heidestraat. IJmuidense strand, 15.30: Officiële ope ning drie nieuwe paviljoens. B.B. tentoonstelling, Cultureel Centrum, 10—12, 14—18 en 19—20 uur. Tentoonstellingszaal Heidestraat: Expo sitie werken W. A. Oepts, 1921 uur. Rex, 20 uur: „Zorg dat je er bij komt". Thalia, 20 uur: „Sterren stralen overal". ZATERDAG 23 MEI IJMUIDEN: Vlaggetjesdag. 15 uur: Op tocht, vertrek Tiberiusplein; 16 uur: Toespraak mr. M. M. Kwint en de heer M. Roos op de Tegeltjesmarkt, 20 uur Mars door de stad; 22 uur: Taptoe Te geltjesmarkt. B.B. tentoonstelling, Cultureel Centrum, 10—12, 14—18, 19—22 uur. Tentoonstellingszaal Heidestraat: Expo sitie werken W. A. Oepts, 1417 uur. Thalia, 19 en 21.15 uur: „Sterren stralen overal". Kex, 20 uur: „Zorg dat je er bij komt". ADVERTENTIE VAN OUDS HET ADRES Voor Santpoort (alleen) Hagelingerweg Tel. 8930 De bejaarde IJmuidense leden van de Nederlandse bond van ouden van dagen hebben gisteren een bijzonder plezierige middag beleefd in het Rex-theater, waar de directie samen met het afdelingsbestuur een paar honderd gasten onthaalde op een filmmiddag. De heer C. Blaas heeft als voorzitter van de IJmuidense afdeling de directrice van Rex van harte bedankt voor haar mede werking om daarna met gepaste trots te verkondigen, dat de IJmuidense afdeling nu drie jaar bestaat en het respectabele aantal van 800 leden telt. Niettemin spoorde hij aan tot groter kracht, omdat alieen het getal kan vervangen wat de ouden van dagen aan economische kracht missen om hun verlangens bij hogerhand kenbaar te maken. Verlangens, die naar de woorden van de heer Blaas de lief dadigheid terzijde willen stellen en hij preciseerde: „Per week een f 40 inkomen per echtpaar zou al heel mooi zijn". Het dagje-uit zal dit jaar in September worden georganiseerd, maar dit kost het bestuur heel wat financiële hoofdbrekens de gemeente heeft op een desbetreffend verzoek geantwoord, zo zei de voorzitter, dat zij zich weliswaar deels verantwoor delijk acht voor de recreatie van Velsens bejaarden, maar dat het jaarlijkse uit stapje een kwestie is van eigen initiatief, desnoods met particuliere steun. Om deze steun, die meestal uitloopt op een collecte, zoveel mogelijk te ondervangen, zou de heer Blaas graag een spaarfonds zien, voortkomend uit de afdeling zelf. Vervolgens kwam de film aan bod; met een radde tekenfilm over de brutale specht Woody Woodpecker als hors d'oeuvre is de vrijwel onbekende maar niettemin uiterst charmante Deanna Dur- bin-rolprent „Lenteparade" gedraaid. Het is het romanfisch verhaaltje van een Oostenrijkse (maar perfect Amerikaans sprekendeboerendochter-uit-de-bergen, die met haar geit naar de markt gaat, beur rooskleurige toekomst voorspeld krijgt en dan furore maakt in Wenen, waar ze de artist harer dromen na vele onwaarschijnlijke avonturen, vindt. Het v/as er kennelijk om begonnen Deanna te laten spelen en zingen en in zoverre is de film gelukt; of het Wenen van Frans Joseph inderdaad zó overstroomde van konditorei-gemoedelijkheid als deze „Len teparade" wil doen geloven, mag lichtelijk betwijfeld worden. Maar aardig was het en daarmee schoten de organisatoren van deze middag dan toch maar weer midden in de roos. F. Houtstof voor de papierfabriek Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Donderdagmorgen aangekomen het Zweedse s.s. „Patria" met een lading van 1009 ton houtstof uit Gothenburg. Wanneer de oud-leerlingen van IJmui- dens Marnix-school vanavond in het Patronaat hun vroegere hoofdonderwijzer, de heer D. Visser, zullen gaan feliciteren met zijn veertigjarig jubileum bij het on derwijs, zal het de heer Visser niet moei lijk vallen de juiste toon tegenover hen weer te vinden, zoals hij die gisteravond eveneens tegenover zijn gasten ter recep tie kon laten horen. In het gymnastieklokaal van de Marnix- school is die receptie gehouden, waar hon derden ouders, oud-leerlingen en talloos vele genodigden de jubilaris en zijn vrouw de hand zijn komen drukken. De naam „gymnastieklokaal" was eigenlijk niet meer van toepassing, want meneer Visser had deze zaal naar eigen smaak omgetoverd in een soort kasteel-zaal, waaraan een ori ginele oud-Hollandse schouw en idem- meubilair niet ontbraken. De met kleden en bloemen versierde wanden gaven aan het geheel een haast waardige tendenz: dikke smyrna-tapijten en kaars-luchters en -kronen en zo. In dit stijlvolle milieu recipieerde de jubilaris, ontelbare cadeaux zijn hem geschonken, waaronder een prachtige bloemenhulde van het gemeentebestuur, die door burge meester mr. M.M. Kwint met enkele toe passelijke woorden werd overhandigd. Van vele verenigingen waren afgevaar digden aanwezig, zoals van de Chr. gym nastiekvereniging, de „Arjos", Vrouwen- krans, Jongelingsverenigingen, enzovoorts. De Raad van Kerkvoogden was vertegen woordigd, terwijl de predikanten Van der Gronden, Van Wijngaarden en Van den Berg namens hun gemeenten gelukwensen aanboden. - Na het officiële deel werd onder cere moniemeesterschap van de heer J. A. Zwaan een feest gehouden voor een hon derdtal genodigden, waaraan door verschil lende dames en heren is meegewerkt. Namens het personeel feliciteerde de heer M. Koning de jubilaris en declameerde daarna een gedicht, door hem zelf gemaakt, waarin de hele levensloop van „boven meester" Visser was verwerkt. Zaterdag 30 Mei des middags om drie uur zullen twee Haarlemse jeugdteams een basketball demonstratiewedstrijd spelen op het schoolplein van de Nijverheidschool, Briniostraat te IJmuiden. Voor bijwoning van deze wedstrijd zijn diverse officiële instanties uitgenodigd, doch ook de jeugd en de ouderen zijn van harte welkom, en deze wedstrijd is voor ieder gratis toegankelijk. De heer A. de Jong sprak uit naam van het Schoolbestuur en de heer P. L. Wape naar droeg eveneens een gedicht voor. Ter afwisseling werden enkele humo ristische stukjes ten beste gegeven en zong mevrouw D. Köhler-Visser, nicht van de jubilaris, enkele liederen. Een film over de natuur, die zeer bij de aanwezigen in de smaak viel, maakte deze intieme feestavond tot een „elck wat wills" feest. Koningin Ingrid van Denemarken (geheel links) en Koningin Juliana (geheel rechts) kijken met veel belangstelling naar de verrichtingen van enige patiëntjes in het instituut voor nabehandeling van lijders aan kinderverlamming te Hornback, waar de vorstelijke personen Woensdag een bezoek brachten. IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot bevordering van de Geneeskunst zijn, uitsluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Dinsdag morgen te raadplegen de artsen: H. de Jonge, M. H. Hofstedestraat 48, tel. 5652 en P. C. de Weerdt, Stationsweg K 5, tel. 4614. Voor de niet aangesloten doktoren neemt op eerste Pinksterdag waar de arts: W. van Haselen, Leeuweriklaan 52, tel. 4290 en op tweede Pinksterdag W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023. Apotheken Zondag- en nachtdienst wordt op beide Pinksterdagen waargenomen door: Ken- nemer Apotheek, Wijk aan Zeeërweg 101, tel. 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Maandagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 of mevrouw Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdag 12 uur tot Zondagmorgen 9 uur dr. C. Verselewel de Witt Hamer, Vondellaan 60, tel. 3969. Van Zondagmorgen tot Maandagmorgen 9 uur, dr. K. K. Visser, Zeestraat.96, tel. 3450. Van Maandagmorgen tot 's nachts 12 uur: dr. Oudv. d. Snoek, H. Mandeweg 43 a. tel. 3622. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken Gedurende het gehele Pinkster-weekeinde: Apotheek Donker, Breestraat 61, tel. 3150. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is op eerste Pinksterdag de arts M. Trooster, W. Daniëlslaan 14, tel. 8410 en op tweede Pinksterdag de arts D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, tel. 8320 te raadplegen. Apotheken Op beide Pinksterdagen en avonddienst: Bloemehdaalse Apotheek, Bloemendaalse weg 85, Bloemendaal, tel. K 2500 22181 en Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort Dorp, tel. K 2560 8284. VELSEN Wijkverpleging Voor Santpoort Zr. De Jong, Brederoodse- weg 43, Santpoort, tel. K 2560 8756. Voor Driehuis en Velsen Zr. Koerse, Leeu weriklaan 21, geen tel. Voor IJmuiden Zr. Gomes. Leeuweriklaan 39, geen tel. coooococoooooooooooooooooc ZONDAG 24 MEI (Eerste Pinksterdag) Thalia, 15 uur: „Dombo, de vliegende olifant"; 19 en 21.15 uur: „Sterren stralen overal". Rex, 15 en 20 uur: „Zorg dat je er bij komt." Tentoonstellingszaal, Heidestraat, expo sitie werken W. A. Oepts, 1417 uur. MAANDAG 25 MEI (Tweede Pinksterdag) Thalia, 15 uur: „Dombo, de vliegende Moerbergschool continueerde „wandelzege". De Velsense schoolsportdagen zijn alleen al door de grote deelneming van de scholen tot een waar succes uitgegroeid. De uitsla gen van de wandelmars van Woensdag wa ren: 1. Moerbergsch. (médaille, evenals vo rige jaar); 2. School met de Bijbel; 3. St. Jozefschool; 4. Theo Thijssenschool; 5. St.- Antoniusschool. De resultaten van Donderdag waren: Vierkamp: 1. Insingerschool (médaille); 2. Uw Koninkrijk Kome; 3. Breder ode- school; 4. Ossendorpschool; 5. Marnix- school. Grenswerpbal: 1. St. FranciscussChool (médaille); 2. Marnixschool; 3. Insinger school; 4. Ossendorpschool; 5. Ir. Krijger- school. Slagbal: 1. Brederodeschool (médaille); 2. Ossendorpschool; 3. Theo Thijssenschool; 4. Insingerschool; 5. Jan Campertschool en Heilig Hartschool. Het totaalklassement is geworden: 1. In singerschool (wisselbeker); 2. Brederode school; 3. Ossendorpschool; 4 Marnix- school; 5. Jan Campertschool. De prijzen zijn uitgereikt door de heer 5. P. Veldhuyzen, inspecteur van het La ger Onderwijs. olifant", 19 en 21.15 uur: „Sterren stralen overal." Rex, 15 en 20 uur: „Zorg dat je er bij komt." DINSDAG 26 MEI Thalia, 20 uur: „Sterren stralen overal." B.B.-tentoonstelling, Cultureel Centrum, 10—12, 14—18 en 19—22 uur. WOENSDAG 27 MEI Frigo Ijsfabriek, Personeelsavond, 20 uur, Hervormd Jeugdgebouw, IJmuiden-Oost. Thalia, 20 uur: „Sterren stralen overal." Rex, 20 uur: „De wet der wetlozen." B.B.-tentoonstelling, Cultureel Centrum, 10—12, 14—18 en 19—22 uur. DONDERDAG 28 MEI Thalia, 20 uur: „Sterren stralen overal". Rex, 20 uur: „De wet der wetlozen." B.B.-tentoonstelling, Cultureel Centrum, IQ—12, 14—18 en 19—22 uur. VRIJDAG 29 MEI Nutsbibliotheek, uitlening van 19.30 uur tot 21.30 uur, Heidestraat. Culturele Commissie Herv. Gemeente, IJmuiden-Oost, Sluitingsavond, 20 uur, Hervormd Jeugdgebouw. B.B.-tentoonstelling, Cultureel Centrum, 10—12, 14—18 en 19—22 uur. ZATERDAG 30 MEI Toneelvereniging „Advendo", toneeluit voering met „De kleine Apostel", 20 uur, Hervormd Jeugdgebouw, IJmuiden-Oost. B.B.-tentoonstelling, Cultureel Centrum, 10—12, 14—18 en 19—22 uur. Tijdens de vlaggetjesdag en de volgende drie dagen staan er aan de Kennemerlaan enige amusementsgelegenheden, zoals een draai- en zweefmolen en nougat- en gebak kramen. Het programma dat in IJmuiden ter gelegenheid van Vlaggetjesdag op Zater dag 23 Mei zal worden afgewerkt ziet er als volgt uit: 15.00 uur: Vertrek van Tiberius plein van de optocht en vervolgens door de Platanenstraat, Meidoornstraat, Cederstraat, Velserduinweg, Oosterduinweg, Oosterduinplein, Kennemerlaan, Julianabrug, Bloemstraat, Oranjestraat, Sluis- plein, Tegeltjesmarkt. De deelnemers en medewerkenden zijn de IJmuider Harmonie voor het allegorische gedeelte D.G.S., Fakkeldragers, Gratia Plato, Speeltuinver. D.S.S., Velser Gymnastiek Vereniging en de Visserijschool; het' muziekcorps Wilhelmina uit IJmuiden, en in het tweede gedeelte: O.G.S., de Fakkeldragers, In Veilige Haven, de Politiehondendresseerclub, het Rode Kruis, R.K. Gidsen IJmuiden-West, R:K. Welpen en de Stormvogel; het muziekcorps Wilhelmina uit Santpoort en het derde gedeelte met de gymnastiekvereni gingen: Chr. Gymnastiekvereniging, Hercules, Olympia, R.K. Sportbond Velsen, Sparta, Sportbond, Turnvereniging IJmuiden (T.V.IJ.) en de Vëlser Gym nastiekvereniging. Tegen 16.00 uur: Aankomst op de Tegeltjesmarkt. Hier volgt een toespraak van de burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint, en de voorzitter van IJmuidens Bloei, de heer M. Roos. Hierna zal de jury de. prijzen uitreiken. 20.00 uur: Mars door IJmuiden van de „IJmuider Harmonie", doel: de Tegeltjes markt waar geconcerteerd zal worden. De Velser Gymnastiekvereniging geeft tijdens de pauze een demonstratie. 21.00 uur: De schijnwerpers, gericht op de vlaggende loggers aan de halzijde, worden ontstoken (ook op beide Pinksterdagen). 22.00 uur: Taptoe van de IJmuider Harmonie op het Stationsplein. Op beide Pinksterdagen is het „kijkdag" aan de Visserhaven. ÓOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOIOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOI Voor de honkbalvereniging „Rooswijk" zijn voor het Pinkster-weekeinde vier wed strijden vastgesteld. Hedenavond speelt het juniorenteam op „Watervliet" een wedstrijd tegen Kenne- merland a. Het eerste Rooswijk-negental, dat zich al aardig in de competitie begint te weren, speelt Zaterdagmiddag thuis tegen Scho ten 3. Rooswijk 3 gaat dan naar DSS 2 in Haarlem. Op tweede Pinksterdag spelen Rooswijk 4 RCH 5 en RCH 4Rooswijk 2. De opstellingen zijn: Rooswijk I: werper J. Ketting; vanger C. Klesser; le honk K. Heinsen; 2e honk C. Heemskerk; korte stop C. Honig; 3e honk E. Sauer; l.velder B. Disselköter; midvelder J. Pellemans; r.vel- der W. Reymer. Rooswijk 2: werper H. v. d. Wel; vanger J. Mulder; le honk D. Honig II; 2e honk D. Honig I; korte stop N. Hoogewerf; 3e honk J. Gaartman; l.velder R. Davids; midvelder F. Visser; r.velder C. Plooy. De dames-softballafdeling neemt voort durend in ledental toe. Op 29 Mei is de eerstvolgende wedstrijd tegen DSB 2 op „Watervliet". De L.T.C. „Verserbeek" heeft de compe titie voortgezet met de volgende resultaten: Groenedaal VVelserbeek I 62. H. T. VlaarJ. A. v. Splunter 6—3, 6—4; R. T. PraamingA. Wiedemeyer 62, 75; mevr. A. M. M. Mensingmevr. C. E. Bur ger 61, 36. 2—6; mevr. T. v. Bellen mevr. M. Nicolay 61, 63; mevr. Men sing en D. C. Loman—hr en mevr. Burger 16, 64, 10-8; mevr. A. Eckelt van Pelkinie en H. T. Vlaarmevr. Nicolay en Wiedermeyer 6—4, 62; Loman en Vlaar V. Splunter en Burger 46, 57: mevr. Eckelt van Pelkinie en mej. T. E. M. Janus mevr. Burger en mevr. Nicolay 22, gewonnen geg. door Velserbeek. Velserbeek IIS.M.V. III 35. P. Sie- belesJ. Vierenhalm 57, 57; J. de Ja gerA. de Haan 75, 61; mevr. H. Gerssenmej. Z. ter Hart 16, 60, 68; mej. B. v. Loenenmevr. H. v. Ames- voord 6—4, 36, 26; hr en mevr. Sieb- belsmej. Z. ter Hart en Vierenhalm 46, 61, 63; de Jager en Gerssen—de Haan en v. Amesvoord 6-4, 6-3; mevr. Siebbeles en mej. v. Loenenmej. ter Hart en mevr. v. Amesvoord 79, 64, 26. Jatiloo IVVelserbeek III 35. H. Lem- beck—H. Nicolay 1—6, 0—6; H. J. Weter- manK. Groot 36, 63, 64; mevr. Vlaanderenmevr. Woltelboer 61, 62; mej. de Boermevr. Möckel 36, 79; mej. de Boer en P. Schultemevr. Wortel- boer en K. Groot 16, 68; Weterman en LembeckNivolay en Wortelboer 26, 06; mevr. Vlaanderen en de Boermevr. Wortelboer en mevr. Möckel 64, 63; mevr. Vlaanderen en Wetermanmevr. Möckel en Wortelboer 26, 36. Velserbeek IV—Ready '28 IV 1—7. Mej. De heer J. v. d. Klok, centrifugist bij de N.V. Melkinrichting „Velsen", die Donder dag zijn zilveren arbeidsjubileum bij het bedrijf vierde, heeft het niet aan belang stelling ontbroken. In zijn woning aan de Ladderbeekstraat 76, maakten de heren D. Bus, president commissaris en W. Fontein en T. Struik mans, directeuren, hun opwachting. Na mens de directie heeft de heer Fontein da jubilaris op hartelijke wijze gehuldigd met een herinnering aan de zeer prettige sa menwerking. Hij hoopte dat ook het veer tigjarig jubileum voor de heer v. d. Klok zou zijn weggelegd. Met waardering en er kentelijkheid voor de verdiensten van de jubilaris, die de grote bedrijfsuitbreidingen heeft meegemaakt, werd als huldeblijk een enveloppe overhandigd. Een drietal vertegenwoordigers van de personeelsvereniging droegen met hun ge lukwensen een gewaardeerd geschenk aan, dat aan het feest nog meer glans gaf. Vele collega's feliciteerden de jubilaris persoon lijk. Talrijke bloemstukken sierden de woning. ADVERTENTIE (het theater met de beste films) EEN SCHITTEREND PINKSTERPROGRAMMA VRIJDAG 8 u., ZATERDAG, ZONDAG en MAANDAG 7 en 9.15 u„ DINSDAG t/m DONDERDAG 8 uur De nieuwe Nederlandse film Johan Kaart - Kitty Janssen Guus Oster Hetty RIok - Jan Musch Willy Walden Piet Muyselaar e.v.a. Regie: Gerard Rutten Muziek: Dolf v. d. Linden Een Rudolf Meyer-productie van Filmex-films ZONDAG- en MAANDAGMIDDAG (beide Pinksterdagen) - 3 uur Speciale Familiematinée's met de vrolijke nieuwe tekenfilm van Walt Disney Geheel Nederlands gesproken Een kleurig circusverhaal vol vrolijk heid. waarin Dombo, de kleine olifant met de grote oren, de hoofdrol vervult! Een festijn voor jong en oud N. Jongejans—mej. L. Kok 7—9, 2—6; mej. W. Broeze—mej. M. Termeulen 3—6, 75> 46; N. KoningsteinI. Cohen 26, 16; T. BlokE. Beurschgens 75, 63; mej. Broeze en Blokmej. M. Mater en B. Peet 4—6, 0—6; mej. N. Jongejans en R. de Boermej. Kok en Beurschgens 46, 57; N. Koningstein en de BoerPeet en Cohen 6—1, 4—6, 4—6; N. Jongejans en mej. W. Broezemej. Mater en mej. Ver meulen 57, 16.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7