Spinazie draaide door, irissen verdwenen naar vuilnisbelt Agenda voor Beverwijk Huis met fouten" op het Watervliet terrein 0.K.B. besloot seizoen met klucht Groente- en fruitmarkten in de afgelopen week Heemskerk Castricum Santpoort 1 Revue der afdelingen bij Ned. Herv. Gemeente 11 Koeler weer haalde groente- en bloemenmarkt weer helemaal op Zwembroek in de kou „Kennemers" streven naar promotie Faas Wilkes-trofee naar Amsterdam DEM athletiek houdt districtskampioenschappen Avondvierdaagse ook dit jaar in Beverwijk Uitslagen „Sans Atout" „ADO" turnde onderling Bromfietser gewond bij aanrijding Burgerlijke stand Velsen Verkeersspel voor kinderen en zoekplaatje voor de ouderen De elftallen voor „Noord" ZATERDAG 30 MEI 1953 Het warme weer in het begin van de week drukte onmiddellijk zijn stempel op de beide Beverwijkse veilingen. Op de groentenmarkt was de aanvoer van sla, bloemkool en in den beginne ook nog van spinazie, groot, maar de prijzen waren niet best. Sla bijvoorbeeld deed tot 15 cent per krop, maar daalde later meer dan de helft in prijs; bloemkool was zelfs goedkoop en de spinazie draaide goeddeels door. Vrijdag liep de middelprijs voor blad groenten op tot 39 cent per kilo. Bospeen ging vlot weg met uiteenlopende prijzen van 3654 cent per bos. Rabarber was ruim vertegenwoordigd en er is nog tot 27 cent per bos betaald. Radijs noteerde van 411 cent per bosje, poste lein was slecht te verkopen boven de 20 cent per kilo kwam maar heel weinig. Glas-aardbeien liepen in het einde dei- week op tot 75 cent per doosje; door het warme weer beginnen de glas-aardbeien te komen. Sombere bloemenmarkt Op de bloemenveiling was het deze week al heel slecht vooral in 't begin stroom- De toneelvereniging „Oefening Baart Kunst" heeft haar leden ongetwijfeld een groot genoegen verschaft, door het win terseizoen Vrijdagavond in het Kennemer Theater te besluiten met de opvoering van een klucht. Dit pretentieloze verhaal van Aug. van Zuylen „Blijf zitten waar je zit", is kennelijk op het Parijse boulevard-toneel geïnspireerd, zodat de daarin verwerkte scherts werd ontleend aan de situaties, welke ontstaan wanneer een schuchtere wiskundeleraar wordt verondersteld de nacht met een charmante jongedame in dezelfde kamer te hebben doorgebracht. Een slaapkamer nogal! Overigens blijkt alles in volmaakte onschuld verlopen te zijn en de belaagde leraar is zelfs zo onbe rispelijk van gedrag geweest, dat zijn levenslustige tante hem aan het slot een welgemeend „Sufferd!" toevoegt. Een kwa lificatie, waarmee het publiek het volko men eens bleek te zijn. Bij een dergelijk stuk is de inhoud eigen lijk van minder belang. Het komt er in het kort op neer dat Marcel Tennier zijn ver loofde Yvonne voor een nacht bij de wis kundeleraar Henri Latour laat logeren, ten einde haar vader tot toestemming voor een huwelijk te bewegen. Henri is gaarne bereid zijn vriend bij dit plan behulpzaam te zijn; hij staat Yvonne de slaapkamer af en zal zelf de nacht wel op de rustbank in de huiskamer doorbrengen. Maar dan komt uitgerekend op dit moment een oude tante onverwacht op bezoek, waardoor het „Blijf zitten waar je zit" eigenlijk pas zin krijgt. Tante moet op de rustbank en Henri naar de slaapkamer, waarmee verder de lichte lijk pikante situaties als vanzelf ontstaan. Maar zoals gezegd, het gedrag van Henri is werkelijk onberispelijk, zodat alles met een spreekwoordelijke sisser afloopt en hij aan het slot zelfs Yvonne's liefde veroverd blijkt te hebben. Hoe het mogelijk is, dat zij deze Droogstoppel de voorkeur geeft boven de levendige Marcel, is een ontkno ping die geheel voor verantwoording van de schrijver komt. De opvoering door „Oefening Baart Kunst" was zeker niet vlekkeloos, maar ik zie toch geen enkele reden dit gedemon streerde plezier achteraf door détail-critiek te bederven. Uiteraard was het succes van de avond voor W. van Zutphen, die de saaie wiskun deleraar precies de gestalte gaf, zoals deze in het kader van de klucht paste. Marcel Tennier, de opvliegende journalist, kreeg van G. Meurs het vereiste contrast, waarbij P. Bakker aan papa Moreau het gewenste overwicht verleende. Mej. J. Kleijn was de charmante Yvonne, die als inzet van deze komische verwikkelingen gold, terwijl de dames Gré Boer-Koster en T. v. d. Steen- Jansen als de beide tantes de oudere gene ratie vertegenwoordigden. Mevr. A. ten Boom-Steegman bewees weer eens dat ook een kleine rol, mits niet veronachtzaamd, tot grote successen aanleiding kan geven. Haar slonzige werkster was ten minste een juweeltje van typeringskunst. J. v. D. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Antonius Maria, z. van H. Th. den Blanken en A. M. van Lieshout; Vera M. J., d. van J. Sluiter en M. van Geest; André E. J., z. van L. Visser en J. van Lui- nen; Hermanus H„ z. van H. Th. de Nijs en 1. H. van Lierop; Edith, d. van A. Kooiman en A. van Dijk: Willem, z„ van W. Schoo- nenwolf en J. Blansjaar; Martine J., d. van K. Withkamp en A. Th. M. Bremmers: Petro- nella M., d. van J. P. Zonneveld en G. G. M. van Brusche; Cornelis. z. van W. Beumer en A. Waterman; Jacob U„ z. van G. Rijlaars dam en S. M. J. van Wijngaarden: Christian, Z. van Chr. Holmesland en K. E. Jensen: Bernardus A. L., z. van B. F. Groenland en C. Stengs. ONDERTROUWD: Th. J. Kluft en G. Hei blom: N. A. Brandjes en A. Peijpers; A. van der Schaaf en F. H. Dijkstra: W. Terburg en J. E. C. M. van Leeuwen; R. Folkerts en Tr. Smit. GETROUWD: C. J. van den Elzen en A. J. Schuitemaker: J. Slotemaker en G. J. Groe- neveld_; A. J. Schulte en J. Beentjes; R. J. Broertjes en ,T. P. van der Linden. OVERLEDEN: J. Ph. Haumersen, 65 j„ geh. met M. G. Machielse; A. M. Klijn, 77 j., geh. met W. F. Goeden. Zaterdag 30 Mei. Kennemer Theater, 6.45 en 9.15 uur: „The quiet man". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „De dokter en het meisje"; èn de drie-dimensionale film „Metroscopix". W. B. Theater, 8 uur: „De onzichtbare tegenstander". Zondag 31 Mei. Kennemer Theater, 2, 4.15, 6.45 en 9.15 uur: als Zaterdag. Luxor Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: als Zaterdag. IN. B. Theater, 2.30 uur: „Bulletje en Bone- staak"; 4.30 en 8 uur: als Zaterdag. Maandag 1 Juni. Kennemer en W, B. Theater: als Zaterdag. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Het hun kerende hart" en de drie-dimensionale film „Metroscopix". den de bloemen toe en de handel was lus teloos, met als gevolg dat duizenden bos sen irissen doordraaiden. Auto's vol werden naar de vuilnisbelt gebracht. Maar Vrijdag toonde de markt een geheel ander beeld. Door het koelere weer was de aanvoer minder en de vraag groter. De prijzen waren aanmerkelijk beter, de irissen brachten het nu tot 37 cent per bos. Margrieten, pyrethrums, ko renbloemen en papavers zijn reeds ruim vertegenwoordigd en gingen vlot weg,even als de ixia's, anemonen en ranonkels. Lathyrus, anjers en rozen waren ook beter te verkopen, al was hier de aanvoer bescheiden. Bij de potplanten zijn het nu de perkplanten geraniums en salvia's, die de boventoon voeren; er werd tot 45 cent per stuk betaald. Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland deelt over het ver loop van de groenten- en fruitmarkt over de periode van 2229 Mei mede: Het koele weer gedurende de laatste weken veroorzaakte een goede spreiding op de aanvoer, hetgeen dikwijls van niet ge ringe betekenis was voor het prijspeil. De aanhoudende vraag voor export gaf mede een vlot verloop van de handel. Toch viel er vóór Pinksteren een zekere prijsdaling te constateren welke zich na de feestdagen nog voortzette. Specieal betreft dit wel de bloemkool, welke op Vrijdag 22 Mei nog tot 72 cent per stuk opbracht, waarna dit product op Woensdag 3038 cent per stuk noteerde voor de A-kwaliteit en voor de B-kwaliteit 2228 cent. Ook de kaskomkommers handhaafden zich nauwelijks. De sortering-A liep tot 30 cent per stuk en de B-sortering tot 25 cent per stuk. Platglaskomkommers voor Duits land werden verhandeld tot 35 cent per stuk voor wat betreft de A-kwaliteit, ter wijl kwaliteit B tot 27 cent per stuk op bracht. De kromme sortering deed 3140 cent per kilo. Sla werd aangekocht voor 2V25 cent per krop; stoofsla voor 1012 cent per kilo. De prijzen ziin ten opzichte van vorige week teruggelopen. De sla heeft tengevolge van de weersomstandigheden gedurende de laatste weken veel te lijden gehad. Er wordt dan ook maar weinig sla van eerste kwaliteit aangevoerd. De spinazieprijzen lagen tussen 815 cent per kilo. Andijvie voor het binnenland deed 2535 cent per kilo. De postelein liep in prijs terug. Voor 1020 cent per kilo werd dit product door het binnenland af genomen. Ook rabarber was iets lager in prijs: 812 cent per bos. De A- en C-tomaten brachten 1.65— 1.95, de B-tomaten 1.671.79 per kilo op, met uitvoer naar Duitsland, Engeland, België en de Scandinavische landen. To maten voor het binnenland noteerden 0.80 1.50 per kilo. Asperges voor Duitsland maakten goede prijzen van 1.672.06 per kilo voor de hoogste sorteringen. Naar Duitsland, België en Engeland werd bospeen verladen tegen 4050 cent per bos. In Venlo werd Woensdag nog tot 60 cent per bos besteed. Boskroten noteerden 10—18 cent per bos en spitskool 2538 cent per kilo. Van de producten welke nog tot de pri meurs gerekend kunnen worden, noteerden dubbele princessebonen 1.402.60, snij bonen 2.102.80 en vroege aardappe len tot 45 cent per kilo. Peulen brachten 7890 cent per kilo op. De prijzen voor aardbeien zakten gelei delijk. Op de veiling Zaltbommel noteerde dit product voor export 2.403.50 per kilo. Voor het binnenland voor kwaliteit I 1.502.en voor kwaliteit II 1.10 1.60 per kilo besteed. MARKTBERICHT BEVERWIJK 29 Mei Aardbeien 4278: asDerge 65160: bloem kool 1861: spinazie 1539; sla 2H7. ra barber 620; radijs 510; andijvie 1223; postelein 1525; bospeen 3545; waspeen 64; bosuien 913; soep 512. Bij het politiebureau aan de Breestraat zijn inlichtingen omtrent de volgende ge vonden voorwerpen te bekomen; boven- gebit met vier tanden, schakelarmband, snelbinder, armbandje met medailles, ny- lonkousen in zakje, schoolétui met inhoud, imitatie parelcollier, rubber zadeldekje, kinder sohakelarmbandje, portemonnaie met inhoud, ballpoint, muntbiljet, grote bos sleutels, gymnastiekschoenen, emmer, hond, rozenkrans in étui, toiletzak met in houd, wit rokje, damesringetje, zwem broek en handdoek, kinderbroekje, gummi broekje, zwart kinderschoentje, portemon naie met ritssluiting, bril, lichtblauw kapje, plastic portemonnaie, stalen kaartenbak- strips, 'ruwharig hondje, jongens sportjack, padvindersriem, terrier, witte dameshand schoenen, wit baby muisje, bruine porte monnaie met inhoud, linnen-mantelcein- tuur, damesrijwiel, fluwelen kind er jasje, steunzool, zilveren rozenkrans, bankbiljet van f 20. Zondagmiddag om half drie Sipelen de Kennemers S hum eerste promotie wed strijd tegen CDN 2 uit Zeist het gaat hier dus om een plaats in de reserve tweede klasse. In het door de Beverwijkse klaverjasclub gehouden j ubileumtournooi om de Faas Wilkes-trofee is de Amsterdamse club „Schoppenboer" er na sportieve strijd in geslaagd de erepalm weg te dragen. Aan dit tournooi zijn vijf prijzen, een marsenprijs en twee koppelprijzen verbon den, die op Zaterdag 6 Juni in het club huis van „Vriendenkring" zullen worden uitgereikt. De vijf eerst aankomenden waren: 1. Schoppenboer, Amsterdam 27611 pnt. en 12 marsen; 2. Allen Present, IJmuiden 26662 pnt. en 14 marsen; 3. de Pool, Am sterdam 26262 pnt. en 16 marsen; 4. Rood zwart A, Beverwijk 25900 pnt. en 16 mar sen; 5. Rood-Zwart B Beverwijk 25472 pnt. en 25672 pnt. en 13 marsen Zaterdag 20 en Zondag 21 Juni houdt de athletiekvereniging DEM de districtskam pioenschappen voor heren en jongens. Het programma vermeldt: Zaterdagmiddag aanvang 4 uur: heren: 100 en 1500 meter en viermaal 100 m. estafette; hinkstaipsprong. Junioren A: 300 en 1500 m hoogsprin gen; kogelstoten en discuswerpen. Zondagmiddag halftwee: heren: 200, 400, 800, 5000 m. en viermaal 100 m. estafette; hoogspringen; vèrspringen; polsstokhoog springen; discuswerpen; speerwerpen. Junioren A: 100, 800, 3000 m. en vier maal 100 m. estafette; vèrspringen, speer werpen en polsstokhoogspringen. Diploma's van ontwikkelingscentrale De ontwikkelingscentrale van de KAB te Beverwijk besluit haar seizoen door op Maandag 1 Juni een feestelijke bijeen komst te houden. Ook de film Himla- spelet" wordt vertoond. Aquariumhouders vergaderen De aquarium- en terrariumhoudersver- eniging „Kennemerland" houdt op Dins dag 2 Juni in hotel Parkzicht" te Bever wijk een ledenvergadering. De agenda vermeldt onder meer de verkiezing van een nieuw bestuurslid in de tijdelijke va cature van penningmeester. Het bestuur stelt hiervoor als candidaat de heer G. J. van der Kamp. Op deze bijeenkomst zal tevens de huiskeuring 1953 worden be sproken. Finales J. Maenhaut-jeugdtournooi Van het door „Beverwijk" georganiseer de Jan Maenhout-jeugdtournooi worden vanavond de eindwedstrjjden gespeeld. Om zes uur vangen de demi-finales tus sen Assendelft, Velsen, Beverwijk en WB aan. De winnaars komen om kwart voor zeven in het veld voor de strijd om de eerste en tweede plaats; de verliezers spe len om de derde en vierde prijs. De Nederlandse Wandelsportbond orga niseert ook dit jaar een avondvierdaagse te Beverwijk. De data voor deze wandel tochten zijn 17, 18, 19 en 20 Juni. De start is, evenals vorige jaren, van de KSA in de Peperstraat. Ook de jeugd kan voor deze wandeltochten inschrijven. De uitslagen van de bridgeclub „Sans Atout" in de onderlinge wedstrijden wa ren deze week als volgt: Groep I: 1. Mevrouw Tabak-heer Biben 40 m.p.; 2. heer en mevrouw Thomas 37 m.p.; 3. heren Geldermans-Van Zutphen 35y2 m.p. Groep 2: 1. Mevrouw Tabak-heer Win kel .2()% m.p.; 2. mejuffrouw Hamel-heer Koudijs 18!4 m.p.; 3. heer en mevrouw Vollaarts 1814 m.p. Groep 3: 1 Heren Van Balen-Heine 6314 m.p.; 2. heren Hart-Tervoort 61>4 m.p.; 3. heren Plooij-Groot 5914 m.p. De gymnastiekafdeling van de Heems- kerkse sportvereniging ADO heeft onder linge wedstrijden gehouden. De uitslagen waren: dames, le graad: Rina de Wit 39 punten, Mien Kuiper 36'/2 pnt., 2e graad: Annie de Wit 35)4 pnt, Jo de Wildt 34V2 punt. Meisjes 1417 jaar: le graad: Greet de Wit 41'/2 pnt., Tinie Schouws 40 pnt., 2e graad: Ria Kos 38 pnt., Rie v. Hooff 38 pnt., 3e graad: Gerda Groot 29 pnt., Bets de Ruiter 29 pnt. Meisjes, 1214 jaar: le graad: Kitty Tromp, Ria Schouws, 2e graad: Corrie van Hooff, Greet Voormeer, 3e graad: Hannie Baltus, Gerda Kuiper. Meisjes, 811 jaar, le graad: Gerda Duyn, Jopie Limmen, 2e graad: Tiny Kuil, Ans v. Lieshout, 3e graad: Greet Beentjes, Willy Visser. Meisjes, 68 jaar, le graad: Ria Bis schop, Ali v. d. Kolk, 2e graad: Greet Timmer, Greet Henneman. „ADO" tegen J. H. Kwartier De Heemskerkse voetbalvereniging ADO speelt morgen haar eerste promotiewed strijd tegen Jan Hanzen-kwartier in de volgende opstelling. Doel: Geerlofs, achter: De Graaf en Vrenegoor, midden: Burger, Dam en Nijman, voor: Voormeer, Martens, Groot, De Wit en Dijkman. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Johanna M., d. van J. P. Aar denburg en M. Rijken: Cornelis J., z. van T. Wentink en G. van Pelt; Alida A. M., d. van P. Baltus en G. M. Adrichem; Jacob, z. van J. v. d. Wel en M. de Jager, Antonius P., z. van G. de Boer en C. M. Kuil; Odulphus J. A., z. van A. J. L. Schuit en M. S. Kramer; Paul H., z. van M. H. Aspers en G. A. Pool; Goverdina G., d. van C. Zonneveld en J. Winkelhuijzen. GEHUWD: J. J. v. d. Bos en C. Lotterman; J. N. H. Rijs en W. van Duivenvoorde. Wiens zwarte hond met witte bef liep weg? Aan het politiebureau Dorpsstraat la te Castricum zijn inlichtingen te krijgen over de volgende voorwerpen. Gevonden: da mesarmband, oud goud kettinkje, dubbele regenjas, zwarte hond met witte bef, da mesvestje, blauw-zwarte voetbalkous, ge voerde herenhandschoen. Verloren: Lipssleutel, kinderportemon- naie, regenjasceintuur, bruine portemon naie met inhoud, 5 pakjes boter, polshor loge merk Oress, schakelarmband, blouse van trainingspak, kort blauw jasje. Predikbeurten Ned. Herv. Gem., 10 uur: ds. R. Dijkstra, em. pred. te Putten. Geref. kerk, 10 en 17 uur: ds. D. Ring- nalda van Overveen. Herv. Evang. Ver.: geen dienst. Zie Ned. Herv. Gem. Zondagsdienst artsen De Zondagsdienst in Castricum wordt van Zaterdagmiddag 14 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door arts H. A. v. d. Werff, Bakkummerstraat 48, tele foon 428. Voor hetzelfde tijdvak is de wijk- en kraamverpleging in handen van zuster M. H. Meijhuizen, Bakkummerstraat 41, tele foon 530. Agenda voor Castricum „Corso"-theatcr, Dorpsstraat. Zaterdag 19.15 en 21.30 uur, Zondag 15, 19.15 en 21.30 uur. Maandag 20 uur: „April in Parijs". Dinsdag en Woensdag iedere avond 20 uur: „Key Largo" (Eiland der verdoemden). Gisterochtend omstreeks half elf botste op de hoek CremerlaanKerkweg-Kerk- pad in Santpoort een personenauto en een bromfietser op elkaar, doordat de brom fietser, komend van de Kerkweg de auto mobilist geen voorrang gaf. De bromfietser, de 49-jarige G. de V. uit IJmuiden, viel en brak het scheen- en kuitbeen van zijn rechterbeen. De onge- vallendienst heeft hem naar het Antonius- ziekenhuis vervoerd. Winkeliers verloren van de witte paters Donderdagavond is op het terrein aan de Wüstelaan een voetbalwedstrijd gespeeld tussen het winkeliers-elftal „de Sar.thaes" en de studenten van het Laverie College, de witte paters. De studenten wonnen de strijd met 53. Dit was nu niet bepaald te danken aan hun optreden want over het samenspel was niet te roemen. Dat zij de zege behaalden dankten zij aan hun uit houdingsvermogen. In de eerste helft ging het vrijwel gelijk op, zo dat de rust in ging met 22. Na de rust was er bij de Santhaes een inzin king merkbaar. De studenten die nog fit waren en meer aanvallend optraden dan voor de rust maakten er tenslotte 53 van. Mr. A. A. M. Struycken, gouverneur-generaal van de Nederlandse Antillen heeft Vrijdagmiddag een bezoek gebracht aan de miniatuurstad „Madurodam" in Den Haag. Tijdens de rondgang: de directeur van Madurodam, G. G. Jungerius (lichte regenjas); mr. W. P. J. Wilde (donkere jas), penningmeester Stichting Bijstand Ned. Studenten Sanatorium, mevrouw B. Boon-van der Starp, voorzitster van de Stichting en mr. Struycken (zwarte hoed). GEBOORTEN: L. M. van der Hoek- Kerkhof, d., Rijnstraat 61, IJmuiden; A. van Duijvenbode-Zeilmaker, d., Homburg straat 46rd., IJmuiden; W. Hoogeboom- Harteveld, d., Scheldestraat 74, IJmuiden; J. E. Broekmeulen-Voss, d., Strengholt- straat 15, IJmuiden-O.; C. M. Oudendijk- Vreenegoor, d., Frans Netscherlaan 9, Santpoort; W. Jansen-Dubois, z., Terras- weg 44, Santpoort; J. Veldman-Dienaar, d., Reinier Claeszenstraat 31, IJmuiden-O. C. J. Rous-Pelk, z., Hoflaan 37, Velsen- Noord; E. T. de Beyer-Verheijen, z., Schaepmanlaan 23, Driehuis; G. Veldman- Hendrikx, z., Nachtegaallaan 7, IJmuiden- 0. D. van den Brink-Koomen, z„ Meer- vlietstraat 71, Velsen; B. A. Schaap-van Leeuwen, d„ Oosterduinweg 27, IJmui- den-O.; S. Hartendorf-Meijer, z., Kruid- bergerweg 16, Santpoort. OVERLEDEN: A. Storm, 82 jaar, echt genote van C. Riedijk, van Leeuwenstraat 42, IJmuiden; A. Veraart, 22 jaar, onge huwd, Gijsbr. van Aemstelstraat 109 Haar lem; G. A. Eist, 52 jaar, echtgenoot van T. de Dood, Brederoodseweg 86, Sant poort; T. Troost, 58 jaar, echtgenoot van D. M. van Opbergen, de Ruijterstraat 89, IJmuiden-O. ONDERTROUWD: J. G. H. Harsveld, Walravenstraat 26, Velsen-Noord en R. van den Oever, Doodweg 27a, Velsen-N.; 1. Post, Hoofdstraat 97, Schoonebeek en D. Fidder, Fahrenheitstraat 8, IJmuiden, toek. adres: Coehoornstraat 1, Coevoraen; A. J. Boomhouwer, Stratingplantsoen 2 lr., Velsen-N. en M. S. van Bavel, Bilderdijk- laan 27, Hilversum, toek. adres: Strating plantsoen 21 rd., Velsen-N.; C. Eichhorn, Velserduinweg 239, IJmuiden O. en M. Zijp, Kennemerlaan 135, IJmuiden; C. J. Smit, Kortenaerstraat 12 rd., IJmuiden-O. en H. de Vries, Trompstraat 57, IJmui- den-O.; G. Koeman, Frangois Valentijn- 99 De veiligheidsdagen 1953 van de Hoogovens en aangesloten bedrijven, die voor de personelen in de fabrieks gebouwen en op de terreinen met veel fantasie het „veilig werken" propage ren, zijn dit jaar uitgebreid met veilig heidsmiddagen voor huisvrouwen en kinderen, die gehouden worden op het sportterrein „Watervliet" aan de Ko ningsweg. Deze veiligheidsmiddagen zijn vanmid dag om twee uur begonnen en worden tot zeven uur voortgezet, waarna morgen Zondagmiddag van twaalf tot zes uur het programma wordt vervolgd. Van de Koningsweg af noden guirlan des van rood-witte vlaggetjes (de Hoog oven-kleuren) naar de grote veiligheids tentoonstelling, die is ondergebracht in een enorme zeildoeken tent. De entrée in deze tentoonstellingstent, waaraan Vrijdagavond nog hard werd ge werkt onder supervisie van de heer Ren- sen, veiligheidsingenieur van de Hoogovens, brengt de bezoekers via een fleurige tuin aanleg compleet met volière naar een ge lijkvloerse complete woninginrichting met keuken, huiskamer, zitkamer, portaal met trappenhuis, douchekamer, slaapkamer, zolder en schuur, voor woningzoekenden en aanstaande jonge paren een waar lui lekkerland wegens de vaak kostbare aan kleding. De bezoekende huisvrouw mag raden hoeveel fouten er gemaakt zijn op veilig heidsgebied in deze „toonkamers" en bij opgave van de juiste fouten zullen de deel neemsters in aanmerking komen voor een fraaie prijs en vele attracties. Voor ieder Toen Donderdagavond Werner Wuensch, fotograaf van het „Illustrierte Berliner Zeitschrift"bij het hek van Buckingham Palace arriveerde met de bedoeling de hoge gasten, die deelnamen aan het tuinfeest, dat werd gegeven door Koningin Elizabeth te „schieten" werd hij niet tegen gehouden. Wuensch beperkte zich echter uitsluitend tot vredige schoten, die hem later een hele reeks foto's van het feest verschaften, welke hij zal gebruiken voor het illustreren van een artikel in het West-Berlijnse tijdschrift. is de toegang tot de tentoonstelling en deel neming aan de veiligheidsprijsvraag gratis. Na bezichtiging van dit zoekplaatje wor den de bezoekers in een tweede afdeling geloodst. Hier wordt de veiligheid in huis en op straat gedemonstreerd, zowel op het terrein van gas als electrische toestellen en de aansluiting ervan. Voor de tentoon stelling van de veiligheid in huis heeft men de beschikking gekregen over mate riaal van het Veiligheidsinstituut te Am sterdam. Verkeersexpositie Tegenover deze „stand" bevindt zich de „verkeerstentoonstelling", die ook voor kin deren van het grootste belang is en waar aan de Bond van Veilig Verkeer te Utrecht zijn medewerking heeft verleend. Zelfs rijwielen uit de jaren 1890 ontbreken hier bij niet. Buiten de tentoonstellingstent hebben de „veiligheidsmensen" een kinder-verkeers- paradijs geschapen voor wedstrijden en vaardigheidsproeven. Er is een tracé voor wielrijders met „echte" wegen, bochten en kruispunten, alles keurig afgebakend. Het andere terrein, speciaal bedoeld voor auto pedberijders, kenmerkt zich door echtheid van een net van straten, vluchtheuvels, verkeersborden en pleinen met plaatsen voor heuse verkeersagenten. Scholen welkom Het ware te wensen, dat de scholen in onze omgeving van deze „verkeersaanleg" gedurende enkele weken gebruik zouden mogen maken om de op school geleerde verkeersveiligheid in praktijk te beoefenen. Want zelfs echte verkeerslichten ontbreken niet! Vanmiddag tot zeven uur kunnen kinde ren van 4 tot 15 jaar meedoen. Er zijn vele andere attracties, zoals ringsteken en voetbalspel, poppenkast- en filmvertonin gen, en er zijn prijzen te winnefi. Bovendien wordt vanmiddag een grote ballon wed strijd gehouden en ten slotte omzomen diverse kramen de tentoonstelling, die zeker veel tot een verhoogde veiligheid in huis en op straat zal bijdragen. Purmersteyn-Kinheim (te Purmerend). Kinheim: H. B. Daniëls; A. Paap en W. Mol; A. de Ruiter, W. Groeneveld en C. Luntz; J. Starreveld, Th. v. Vuuren, A. Prinssen, H. Prinssen en J. Muskee. VVD-IEV (te Haarlem). IEV: W. van Tunen; H. Zonneveld en J. Bos; A. Lee ring, D. de Reus en W. v. Rixel; J. de Prijcker, H. Duin, J. v. d. Vlies, J. de Reus en W. Castricum. VVB is vermoedelijk uitgespeeld Voor de „Breesapers" restte nog een laatste competitiewedstrijd tegen De Pio nier, in Amsterdam, maar hiervan zal wel niets meer van komen. De Pionier degra deerde inmiddels, zodat, waar voor WB niets meer op het spel staat, de Velsense vierde klasser het competitieseizoen als ge ëindigd kan beschouwen. VVB heeft inmiddels de KNVB al ver zocht deze laatste wedstrijd maar af te gelasten. Hiermede is trouwens al rekening straat 81, 's-Gravenhage en A. Koster, Wijkerstraatweg 234, Velsen-N.; J. G. van Rijn, Braamstraat 3, IJmuiden en J. Die naar, Kromme Mijdrechtstraat 24, IJmui- den-O., toek. adres: Velserduinweg 119, IJmuiden-O. GEHUWD: L. de Ruiter en M. Webbe, Oostertuinen 58, Beverwijk; J. C. Witte en H. N. de Wit, Schuitstraat 14, Santpoort; J. van der Plas en A. Zwanenburg, Ka naalstraat 186, IJmuiden; J. F. M. Bos- driesz en A. E. W. Uijtendaal, Laurillard- laan 251, Santpoortt; E. A. van Heijst en A. Ras, Planciusstraat 26, IJmuiden-O.; H. E. Kloosterhuis en E. Sieben, Kanaal- straatt 58rd„ IJmuiden; H. Colijmen J. M. Smit, Kerkweg 45, Santpoort; W. B. Va der en A. van Wijngaarden, Or. Nassau- laan 165, Bloemendaal; A. Ph. C. Baak en N. Braams, van Rijswijkstraat 34, Velsen- N.; K. van Oldenmark en C. Gravemaker, Lijsterlaan 22, IJmuiden-O.; M. A. de Ligt en B. J. de Bokx, Gijzenveltplantsoen 57, IJmuiden; D. Klaver en G. Tuin; W. Vis- kil en M. Slings, IJmuiderstraatweg 64, IJmuiden-O.; F. Giesberts en N. van Duij- venbode. De Nederl. Hervormde Gemeente te IJmuiden-Oost heeft de afsluiting van het winterseizoen gecombineerd met het 1-jarig bestaan van het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan, door Vrijdag een gemeente-feestavond te organiseren, waar van de verzorging was opgedragen aan alle afdelingen, die zich met het gemeente werk bezig houden. Het uitgebreide pro gramma bevatte niet minder dan achttien verschillende nummers, waarvan de titels met opzet enigszins vaag gehouden werden, omdat de inhoud niet alleen voor de toe schouwers, maar ook voor de meeste mede werkers zelf een verrassing moest blijven. Aldus passeerden achtereenvolgens de commissie van beheer van het Jeugdge bouw, de Kerkeraad en de toneelgroep de revue, afgewisseld door de tennisclub van de C.J.M.V., het koor, het diaconie-werk voor zieken en behoeftigen en de Zondag school. De verschillende tafereeltjes, waar voor meestal een geestige entourage was bedacht, hebben de beoogde uitwerking niet gemist, zodat het publiek telkens met een kennelijk genoegen van ieder pro gramma-nummer kennis nam. Hetgeen volkomen begrijpelijk is, wanneer men weet dat de toeschouwers op deze wijze met alle bekende figuren uit de gemeente werden geconfronteerd, die hun illustere bezigheden thans ten aanschouwe van iedereen op het toneel moesten verrichten. Reeds na het eerste tafereel werd het duidelijk, dat er bij de opzet van deze avond geen rekening met eventuele critiek gehouden was. Dit zou trouwens zeker on gewenst zijn, daar alles een te intiem ka rakter droeg en het gebodene geheel was gebaseerd op omstandigheden en het werk, dat voornamelijk voor deze kringen van belang mag worden geacht. Vandaar dat wij gaarne met de vermelding willen vol staan, dat deze gemeente-avond in alle op zichten aan de gestelde verwachtingen heeft voldaan, een prettig feestelijk karak ter verkreeg en daardoor met een onmis kenbaar succes mocht worden beloond. UITGEVAREN VISSERIJVAARTUIGEN Trawlvisserq Maandag 18 Mei: st. Limburgia IJM 54. Woensdag 20 Mei: mt. Claesje RO 46, Shamrock IJM 129. Donderdag 21 Mei: mt. Annie IJm 14. Vrijdag 22 Mei: mt. Johannes Polderman IJM 20; ml. Wiron III IJM 21. Zaterdag 23 Mei: st. Haarlem IJM 9. Dinsdag 26 Mei: st. Abraham VL 77; ml. Heemstede I.JM 53, Verwachting IJM 204, De Arend KW 7, Hubertha Gerarda KW 9, Arie Nico KW 17, Concordia KW 26, Neder land VI KW 37, Everard Christina KW 40, Aafke Jacoba KW 41, Floris KW 59, Wil- lempje KW 89, Alida KW 91, De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW 107, Avontuur KW 114, Willy KW 141, Java KW 159, De Vier Gezusters KW 162, Gebroeders KW 166, Aleida KW 169, Dolfijn RO 2; m. De Twee Gebroeders IJM 3, Texel IJM 5, Marianne IJM 7, Maartje IJM 8, Poolster IJM 11, Rex IJM 228, Dageraad IJM 229, Neeltje IJM 240, Haarlem I IJM 276, Nehim I AM 16, Nehim II AM 17, Nehim III AM 18, Samen werking KW 21, Anna Marie KW 27, Rein KW 30, Piny KW 34, Hermina IV KW 53, Agatha Arie KW 126, Koningin Juliana KW 133, Tinie Dieuw WR 33, Ennie en Appie HD 25, De Verwachting HD 37, Pieter UK 244. Woensdag 27 Mei: mt. Dirkje RO 53, Dog- gersbank KW 75; ml. Robert William KW 123; mk. Rex IJM 228, Neeltje IJM 240, Kra lingen IJM 316, Pieter Cornelis KW 31, Dine Marie KW 57. Vrijdag 29 Mei: st. Bergen IJM 16, Mary IJM 61; mt. Post Boy IJM 35. HaringdriifnetvisseriJ Dinsdag 26 Mei: ml. Gorredijk IJM 75, Martenshoek IJM 283, Piet en Leendert Hui- bert KW 3, Fierman Eduard KW 5, Vertrou wen KW 6, Anna en Cornelia KW 14, Rijn mond IV KW 15. Hollandia KW 18, Dirk KW 19, Grietje KW 20, Orion KW 22, Mar- garetha en Maria KW 23. Wilhelminn I KW 25, Margrietha Maria KW 29 <29 Mei binnen!Sakina KW 32, Bertha KW 38, Rijn mond I KW 42. Rijnmond II KW 43, Rijn mond III KW 44, Neptunus KW 45, Noord zee KW 47, Elizabeth KW 49, Jan KW 50 (27 Mei terug m. motorschadel. Volharding KW 65, Noordster KW 67, Nelly Maria KW 70 Excelsior II KW 78, Zeezwaluw KW 83, Bali KW 129, Nederland VII KW 130, Voorwaarts KW 140, Wilhelmina V KW 144, Vooruit KW 151, Katwijk III KW 161, Jana KW 163 Nederland IV KW 167, Eendracht KW 368' gehouden, daar WB nu deelneemt aan het Maenhout-tournooLvan „Beverwijk". Donderdag 28 Mei: ml. Jan KW 50

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 9